shared-mime-info - en to ca translation catalogue (791 entries)

en: 3D Studio image
ca: imatge de 3D Studio

en: 3GPP multimedia file
ca: fitxer multimèdia 3GPP

en: 3GPP2 multimedia file
ca: fitxer multimèdia 3GPP2

en: 7-zip archive
ca: arxiu 7-zip

en: AAC audio
ca: àudio AAC

en: ACE archive
ca: arxiu ACE

en: AIFC audio
ca: àudio AIFC

en: AIFF/Amiga/Mac audio
ca: àudio AIFF/Amiga/Mac

en: AMR audio
ca: àudio AMR

en: AMR-WB audio
ca: àudio AMR-WB

en: ANIM animation
ca: animació ANIM

en: AR archive
ca: arxiu AR

en: ARC archive
ca: arxiu ARC

en: ARJ archive
ca: arxiu ARJ

en: ASF video
ca: vídeo ASF

en: ASP page
ca: pàgina ASP

en: ASTC texture
ca: textura ASTC

en: AV1 Image File Format (AVIF)
ca: format de fitxer d'imatge AV1 (AVIF)

en: AVI video
ca: vídeo AVI

en: AWK script
ca: script AWK

en: AbiWord document
ca: document AbiWord

en: Ada source code
ca: codi font en Ada

en: Adobe DNG negative
ca: negatiu DNG d'Adobe

en: Adobe FrameMaker MIF document
ca: document MIF d'Adobe FrameMaker

en: Adobe FrameMaker document
ca: document d'Adobe FrameMaker

en: Adobe FrameMaker font
ca: lletra d'Adobe FrameMaker

en: Adobe Illustrator document
ca: document d'Adobe Illustrator

en: Adobe PageMaker document
ca: document d'Adobe PageMaker

en: Adobe font metrics
ca: mètrica de lletra d'Adobe

en: Alzip archive
ca: arxiu Alzip

en: AmazonMP3 download file
ca: fitxer baixat d'AmazonMP3

en: Amiga SoundTracker audio
ca: àudio SoundTracker d'Amiga

en: Amiga disk image
ca: imatge de disc d'Amiga

en: Android package
ca: paquet d'Android

en: Annodex audio
ca: àudio Annodex

en: Annodex exchange format
ca: format d'intercanvi Annodex

en: Annodex video
ca: vídeo Annodex

en: AportisDoc document
ca: document AportisDoc

en: AppImage application bundle
ca: paquet d'aplicació AppImage

en: Apple Keynote 5 presentation
ca: presentació d'Apple Keynote 5

en: Apple System Profiler
ca: System Profiler d'Apple

en: Apple disk image
ca: imatge de disc d'Apple

en: AppleWorks document
ca: document AppleWorks

en: Applix Graphics image
ca: imatge d'Applix Graphics

en: Applix Spreadsheets spreadsheet
ca: full de càlcul d'Applix Spreadsheets

en: Applix Words document
ca: document d'Applix Words

en: Atari 2600 ROM
ca: ROM d'Atari 2600

en: Atari 7800 ROM
ca: ROM d'Atari 7800

en: Atari Lynx ROM
ca: ROM d'Atari Lynx

en: Atom syndication feed
ca: canal de sindicació Atom

en: Audible Enhanced audio
ca: àudio d'Audible Enhanced

en: Audible.Com audio
ca: àudio d'Audible.Com

en: AutoCAD image
ca: imatge d'AutoCAD

en: BCPIO document
ca: document BCPIO

en: BDF font
ca: lletra BDF

en: BPS patch
ca: pedaç de BPS

en: Bandai WonderSwan Color ROM
ca: ROM de Bandai WonderSwan Color

en: Bandai WonderSwan ROM
ca: ROM de Bandai WonderSwan

en: BibTeX document
ca: document BibTeX

en: BitTorrent seed file
ca: fitxer de llavor BitTorrent

en: Blender scene
ca: escena de Blender

en: Blu-ray video disc
ca: disc de vídeo Blu-Ray

en: Bzip archive
ca: arxiu bzip

en: C header
ca: capçalera en C

en: C shell script
ca: script C shell

en: C source code
ca: codi font en C

en: C# source code
ca: codi font en C#

en: C++ header
ca: capçalera en C++

en: C++ source code
ca: codi font en C++

en: CCITT G3 fax image
ca: imatge de fax CCITT G3

en: CCMX color correction file
ca: fitxer de correcció de color CCMX

en: CD Table Of Contents
ca: taula de continguts de CD

en: CD image cuesheet
ca: «cuesheet» d'imatge de CD

en: CGM image
ca: imatge CGM

en: CHM document
ca: document CHM

en: CMU raster image
ca: imatge ràster CMU

en: CMake source code
ca: codi font en CMake

en: COBOL source code
ca: codi font en COBOL

en: CPIO archive
ca: arxiu CPIO

en: CPIO archive (gzip-compressed)
ca: arxiu CPIO (amb compressió gzip)

en: CSS stylesheet
ca: llista d'estil CSS

en: CSV Schema document
ca: document Schema de CSV

en: CSV document
ca: document CSV

en: Canon CR2 raw image
ca: imatge en cru de Canon CR2

en: Canon CRW raw image
ca: imatge en cru de Canon CRW

en: ChangeLog document
ca: document de registre de canvis

en: Cisco VPN settings
ca: ajusts VPN de Cisco

en: Citrix ICA settings file
ca: fitxer d'ajusts de Citrix ICA

en: CoffeeScript document
ca: document CoffeeScript

en: Commodore 64 audio
ca: àudio de Commodore 64

en: Common Lisp source code
ca: codi font en Common Lisp

en: Compressed CD image
ca: imatge de CD amb compressió

en: Compressed FictionBook document
ca: document FictionBook amb compressió

en: Corel Draw drawing
ca: dibuix de Corel Draw

en: D source code
ca: codi font en D

en: D-Bus service file
ca: fitxer de servei de D-Bus

en: DAR archive
ca: arxiu DAR

en: DCL script
ca: script DCL

en: DER/PEM/Netscape-encoded X.509 certificate
ca: certificat X.509 codificat com DER/PEM/Netscape

en: DIB image
ca: imatge DIB

en: DICOM image
ca: imatge DICOM

en: DOS font
ca: lletra DOS

en: DOS/Windows executable
ca: executable de DOS o de Windows

en: DPX image
ca: imatge DPX

en: DSSSL document
ca: document DSSSL

en: DTD file
ca: fitxer DTD

en: DTS audio
ca: àudio DTS

en: DTSHD audio
ca: àudio DTSHD

en: DV video
ca: vídeo DV

en: DXF vector image
ca: imatge vectorial DXF

en: Debian package
ca: paquet Debian

en: Dia diagram
ca: diagrama de Dia

en: Dia shape
ca: forma de Dia

en: DirectDraw surface
ca: superfície DirectDraw

en: DjVu document
ca: document DjVu

en: DjVu image
ca: imatge DjVu

en: DocBook document
ca: document DocBook

en: Dolby Digital audio
ca: àudio Dolby Digital

en: Doom WAD file
ca: fitxer WAD de Doom

en: Dreamcast disc image
ca: imatge de disc de Dreamcast

en: ECMAScript program
ca: programa ECMAScript

en: EMF image
ca: imatge EMF

en: EPS image
ca: imatge EPS

en: EPS image (bzip-compressed)
ca: imatge EPS (amb compressió bzip)

en: EPS image (gzip-compressed)
ca: imatge EPS (amb compressió gzip)

en: EXR image
ca: imatge EXR

en: Egon Animator animation
ca: animació d'Egon Animator

en: Eiffel source code
ca: codi font en Eiffel

en: Emacs Lisp source code
ca: codi font en Emacs Lisp

en: Enlightenment theme
ca: tema d'Enlightenment

en: Erlang source code
ca: codi font en Erlang

en: Excel 2007 binary spreadsheet
ca: full de càlcul binari d'Excel 2007

en: Excel 2007 spreadsheet
ca: full de càlcul d'Excel 2007

en: Excel 2007 spreadsheet template
ca: plantilla de full de càlcul d'Excel 2007

en: Excel add-in
ca: complement d'Excel

en: Excel spreadsheet
ca: full de càlcul d'Excel

en: Excel spreadsheet template
ca: plantilla de full de càlcul d'Excel

en: FITS document
ca: document FITS

en: FLAC audio
ca: àudio FLAC

en: FLIC animation
ca: animació FLIC

en: FLTK Fluid file
ca: fitxer FLTK Fluid

en: FPX image
ca: imatge FPX

en: FastTracker II audio
ca: àudio de FastTracker II

en: FictionBook document
ca: document FictionBook

en: Flash video
ca: vídeo de Flash

en: Flatpak application bundle
ca: paquet d'aplicació Flatpak

en: Flatpak repository description
ca: descripció de dipòsit de Flatpak

en: Flatpak repository reference
ca: referència de dipòsit Flatpak

en: Floppy disk image
ca: imatge de disquet

en: Font collection
ca: ccol·lecció de lletres

en: Fortran source code
ca: codi font en Fortran

en: Fuji RAF raw image
ca: imatge en cru de Fuji RAF

en: G-code file
ca: fitxer G-code

en: GD-ROM image cuesheet
ca: «cuesheet» d'imatge de GD-ROM

en: GDBM database
ca: base de dades GDBM

en: GEDCOM family history
ca: antecedents familiars GEDCOM

en: GIF image
ca: imatge GIF

en: GIMP brush
ca: pinzell de GIMP

en: GIMP brush pipe
ca: conducte del pinzell de GIMP

en: GIMP image
ca: imatge de GIMP

en: GIMP pattern
ca: patró de GIMP

en: GML document
ca: document GML

en: GNU Oleo spreadsheet
ca: full de càlcul de GNU Oleo

en: GNU mail message
ca: missatge de GNU mail

en: GNUnet search file
ca: fitxer de cerca GNUnet

en: GPX geographic data
ca: dades geogràfiques GPX

en: GSM 06.10 audio
ca: àudio de GSM 06.10

en: GTK+ Builder interface document
ca: document d'interfície GTK+ Builder

en: GTKtalog catalog
ca: catàleg de GTKtalog

en: Game Boy Advance ROM
ca: ROM de Game Boy Advance

en: Game Boy Color ROM
ca: ROM de Game Boy Color

en: Game Boy ROM
ca: ROM de Game Boy

en: Game Gear ROM
ca: ROM de Game Gear

en: GameCube disc image
ca: imatge de disc de GameCube

en: Genesis 32X ROM
ca: ROM de Genesis 32X

en: Genesis ROM
ca: ROM de Genesis

en: Genie source code
ca: codi font en Genie

en: GeoJSON geospatial data
ca: dades geomàtiques GeoJSON

en: Gherkin document
ca: document Gherkin

en: Glade project
ca: projecte de Glade

en: GnuCash financial data
ca: dades financeres de GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
ca: full de càlcul de Gnumeric

en: Gnuplot document
ca: document gnuplot

en: Go source code
ca: codi font en Go

en: Google Video Pointer shortcut
ca: drecera d'apuntador a vídeo de Google

en: Gradle scripts
ca: scripts Gradle

en: Graphite scientific graph
ca: gràfic científic Graphite

en: Graphviz DOT graph
ca: gràfic Graphviz DOT

en: Groovy source code
ca: codi font en Groovy

en: Gzip archive
ca: arxiu gzip

en: HD DVD video disc
ca: disc de vídeo HD-DVD

en: HDF document
ca: document HDF

en: HEIF image
ca: imatge HEIF

en: HFE floppy disk image
ca: imatge de disquet HFE

en: HPGL file
ca: fitxer HPGL

en: HTML document
ca: document HTML

en: HTTP Live Streaming playlist
ca: llista de reproducció en temps real HTTP

en: Haansoft Hangul document
ca: document d'Haansoft Hangul

en: Haansoft Hangul document template
ca: plantilla de document d'Haansoft Hangul

en: Haskell source code
ca: codi font en Haskell

en: ICC profile
ca: perfil ICC

en: IDL document
ca: document IDL

en: IEF image
ca: imatge IEF

en: IFF file
ca: fitxer IFF

en: IGES document
ca: document IGES

en: ILBM image
ca: imatge ILBM

en: IPS patch
ca: pedaç d'IPS

en: ISI video
ca: vídeo ISI

en: IT 8.7 color calibration file
ca: fitxer de calibratge de color IT 8.7

en: Impulse Tracker audio
ca: àudio d'Impulse Tracker

en: Internet shortcut
ca: drecera d'Internet

en: JAD document
ca: document JAD

en: JBuilder project
ca: projecte de JBuilder

en: JET database
ca: base de dades JET

en: JNG image
ca: imatge JNG

en: JNLP file
ca: fitxer JNLP

en: JPEG image
ca: imatge JPEG

en: JPEG-2000 JP2 image
ca: imatge JPEG-2000 JP2

en: JPEG-2000 JPM image
ca: imatge JPEG-2000 JPM

en: JPEG-2000 JPX image
ca: imatge JPEG-2000 JPX

en: JPEG-2000 MJ2 video
ca: vídeo JPEG-2000 MJ2

en: JPEG-2000 codestream
ca: flux de codis JPEG-2000

en: JRD document
ca: document JRD

en: JSON document
ca: document JSON

en: JSON patch
ca: pedaç de JSON

en: JSON-LD document
ca: document JSON-LD

en: Java JCE keystore
ca: magatzem de claus JCE de Java

en: Java archive
ca: arxiu de Java

en: Java byte code
ca: bytecode de Java

en: Java class
ca: classe de Java

en: Java keystore
ca: magatzem de claus de Java

en: Java source code
ca: codi font en Java

en: JavaFX video
ca: vídeo de JavaFX

en: JavaScript program
ca: programa JavaScript

en: Jupyter notebook document
ca: document de llibreta de notes de Jupyter

en: KChart chart
ca: diagrama de KChart

en: KFormula formula
ca: fórmula de KFormula

en: KIllustrator drawing
ca: dibuix de KIllustrator

en: KML geographic compressed data
ca: dades geogràfiques KML amb compressió

en: KML geographic data
ca: dades geogràfiques KML

en: KPovModeler scene
ca: escena de KPovModeler

en: KPresenter presentation
ca: presentació de KPresenter

en: KSpread spreadsheet
ca: full de càlcul de KSpread

en: KSpread spreadsheet (encrypted)
ca: full de càlcul de KSpread (xifrat)

en: KSysV init package
ca: paquet de KSysV init

en: KWord document
ca: document KWord

en: KWord document (encrypted)
ca: document KWord (xifrat)

en: Kaitai Struct definition file
ca: fitxer de definicions Kaitai Struct

en: Karbon14 drawing
ca: dibuix de Karbon14

en: Kexi database file
ca: fitxer de base de dades de Kexi

en: Kexi settings
ca: ajusts de Kexi

en: Kexi shortcut
ca: drecera de Kexi

en: Khronos texture image
ca: imatge de textura de Khronos

en: Kindle book document
ca: document de llibre Kindle

en: Kivio flowchart
ca: diagrama de flux de Kivio

en: Kodak DCR raw image
ca: imatge en cru de Kodak DCR

en: Kodak K25 raw image
ca: imatge en cru de Kodak K25

en: Kodak KDC raw image
ca: imatge en cru de Kodak KDC

en: Kontour drawing
ca: dibuix de Kontour

en: Kotlin source code
ca: codi font en Kotlin

en: Krita document
ca: document de Krita

en: Kugar document
ca: document Kugar

en: LDIF address book
ca: llibreta d'adreces LDIF

en: LHA archive
ca: arxiu LHA

en: LHS source code
ca: codi font en LHS

en: LHZ archive
ca: arxiu LHZ

en: LIBGRX font
ca: lletra LIBGRX

en: LZ4 archive
ca: arxiu LZ4

en: LZMA archive
ca: arxiu LZMA

en: LZO archive
ca: arxiu LZO

en: LightWave object
ca: objecte de LightWave

en: LightWave scene
ca: escena de LightWave

en: Lilypond music sheet
ca: full de música Lilypond

en: Linux PSF console font
ca: lletra de consola PSF de Linux

en: Linux PSF console font (gzip-compressed)
ca: lletra de consola PSF de Linux (amb compressió gzip)

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
ca: full de càlcul de Lotus 1-2-3

en: Lotus AmiPro document
ca: document de Lotus AmiPro

en: Lotus Word Pro document
ca: document de Lotus Word Pro

en: Lrzip archive
ca: arxiu lrzip

en: Lua script
ca: script Lua

en: LyX document
ca: document LyX

en: Lzip archive
ca: arxiu lzip

en: M4 macro
ca: macro M4

en: MAME compressed hard disk image
ca: imatge de disc dur MAME amb compressió

en: MATLAB file
ca: fitxer MATLAB

en: MDI image
ca: imatge MDI

en: MHTML web archive
ca: arxiu web MHTML

en: MIDI audio
ca: àudio MIDI

en: MJPEG video stream
ca: flux de vídeo MJPEG

en: MNG animation
ca: animació MNG

en: MOF file
ca: fitxer MOF

en: MP2 audio
ca: àudio MP2

en: MP3 ShoutCast playlist
ca: llista de reproducció MP3 ShoutCast

en: MP3 audio
ca: àudio MP3

en: MP3 audio (streamed)
ca: àudio MP3 (flux)

en: MPEG video
ca: vídeo MPEG

en: MPEG video (streamed)
ca: vídeo MPEG (flux)

en: MPEG-2 transport stream
ca: flux de transport MPEG-2

en: MPEG-4 audio
ca: àudio MPEG-4

en: MPEG-4 audio book
ca: llibre d'àudio MPEG-4

en: MPEG-4 ringtone
ca: to de trucada MPEG-4

en: MPEG-4 video
ca: vídeo MPEG-4

en: MPSub subtitles
ca: subtítols MPSub

en: MRML playlist
ca: llista de reproducció MRML

en: MSX ROM
ca: ROM de MSX

en: MXF video
ca: vídeo MXF

en: MacOS X icon
ca: icona MacOS X

en: MacPaint Bitmap image
ca: imatge de mapa de bits MacPaint

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
ca: fitxer codificat AppleDouble de Macintosh

en: Macintosh BinHex-encoded file
ca: fitxer amb codificació BinHex de Macintosh

en: Macintosh MacBinary file
ca: fitxer MacBinary de Macintosh

en: Macintosh Quickdraw/PICT drawing
ca: dibuix Quickdraw/PICT de Macintosh

en: MagicPoint presentation
ca: presentació de MagicPoint

en: Makefile build file
ca: fitxer de construcció Makefile

en: Manpage manual document
ca: document de pàgina man

en: Markaby script
ca: script Markaby

en: Markdown document
ca: document Markdown

en: Master System ROM
ca: ROM de Master System

en: MathML document
ca: document MathML

en: Mathematica Notebook file
ca: llibreta de Mathematica Notebook

en: Matroska 3D video
ca: vídeo Matroska 3D

en: Matroska audio
ca: àudio Matroska

en: Matroska stream
ca: flux Matroska

en: Matroska video
ca: vídeo Matroska

en: Maven description file
ca: fitxer de descripció Maven

en: Meson source code
ca: codi font en Meson

en: Metalink file
ca: fitxer Metalink

en: MicroDVD subtitles
ca: subtítols MicroDVD

en: Microsoft ASX playlist
ca: llista de reproducció de Microsoft ASX

en: Microsoft Cabinet archive
ca: arxiu de Microsoft Cabinet

en: Microsoft Publisher document
ca: document de Microsoft Publisher

en: Microsoft Visio document
ca: document de Microsoft Visio

en: Microsoft Windows theme pack
ca: paquet de temes de Microsoft Windows

en: Microsoft Works document
ca: document de Microsoft Works

en: MiniPSF audio
ca: àudio MiniPSF

en: Minolta MRW raw image
ca: imatge en cru de Minolta MRW

en: Mobipocket e-book
ca: llibre electrònic Mobipocket

en: Modelica model
ca: model de Modelica

en: Monkey's audio
ca: àudio de Monkey

en: Mozilla bookmarks
ca: llista d'adreces d'interès de Mozilla

en: Multi-page TIFF image
ca: imatge TIFF multipàgina

en: Mup musical composition document
ca: document de composició musical Mup

en: Musepack audio
ca: àudio de Musepack

en: NES ROM
ca: ROM de NES

en: NFO document
ca: document NFO

en: NIFF image
ca: imatge NIFF

en: Nautilus link
ca: enllaç de Nautilus

en: Neo-Geo Pocket Color ROM
ca: ROM de Neo-Geo Pocket Color

en: Neo-Geo Pocket ROM
ca: ROM de Neo-Geo Pocket

en: NewzBin usenet index
ca: índex d'Usenet NewzBin

en: Nikon NEF raw image
ca: imatge en cru de Nikon NEF

en: Nintendo 3DS Executable
ca: executable de Nintendo 3DS

en: Nintendo 3DS ROM
ca: ROM de Nintendo 3DS

en: Nintendo DS ROM
ca: ROM de Nintendo DS

en: Nintendo FDS disk image
ca: imatge de disc Nintendo FDS

en: Nintendo64 ROM
ca: ROM de Nintendo64

en: NullSoft video
ca: vídeo NullSoft

en: OCL file
ca: fitxer OCL

en: OCaml source code
ca: codi font en OCaml

en: ODA document
ca: document ODA

en: ODB database
ca: base de dades ODB

en: ODC chart
ca: diagrama ODC

en: ODC template
ca: plantilla ODC

en: ODF formula
ca: fórmula ODF

en: ODF template
ca: plantilla ODF

en: ODG drawing
ca: dibuix ODG

en: ODG drawing (Flat XML)
ca: dibuix ODG (XML pla)

en: ODG template
ca: plantilla ODG

en: ODI image
ca: imatge ODI

en: ODM document
ca: document ODM

en: ODP presentation
ca: presentació ODP

en: ODP presentation (Flat XML)
ca: presentació ODP (XML pla)

en: ODP template
ca: plantilla ODP

en: ODS spreadsheet
ca: full de càlcul ODS

en: ODS spreadsheet (Flat XML)
ca: full de càlcul ODS (XML pla)

en: ODS template
ca: plantilla ODS

en: ODT document
ca: document ODT

en: ODT document (Flat XML)
ca: document ODT (XML pla)

en: ODT template
ca: plantilla ODT

en: OGM video
ca: vídeo OGM

en: OLE2 compound document storage
ca: emmagatzematge de documents compostos OLE2

en: OOC source code
ca: codi font en OOC

en: OPML syndication feed
ca: canal de sindicació OPML

en: OSTree software updates
ca: actualitzacions de programari OSTree

en: OTH template
ca: plantilla OTH

en: OWL XML file
ca: fitxer XML OWL

en: Objective-C source code
ca: codi font en Objective-C

en: Office Open XML Visio drawing
ca: dibuix en Office Open XML de Visio

en: Office Open XML Visio stencil
ca: patró en Office Open XML de Visio

en: Office Open XML Visio template
ca: plantilla en Office Open XML de Visio

en: Office drawing
ca: dibuix d'Office

en: Ogg FLAC audio
ca: àudio Ogg FLAC

en: Ogg Speex audio
ca: àudio Ogg Speex

en: Ogg Theora video
ca: vídeo Ogg Theora

en: Ogg Vorbis audio
ca: àudio Ogg Vorbis

en: Ogg audio
ca: àudio Ogg

en: Ogg multimedia file
ca: fitxer multimèdia Ogg

en: Ogg video
ca: vídeo Ogg

en: Olympus ORF raw image
ca: imatge en cru d'Olympus ORF

en: OpenCL source code
ca: codi font en OpenCL

en: OpenOffice Calc spreadsheet
ca: full de càlcul d'OpenOffice Calc

en: OpenOffice Calc template
ca: plantilla d'OpenOffice Calc

en: OpenOffice Draw drawing
ca: dibuix d'OpenOffice Draw

en: OpenOffice Draw template
ca: plantilla d'OpenOffice Draw

en: OpenOffice Impress presentation
ca: presentació d'OpenOffice Impress

en: OpenOffice Impress template
ca: plantilla d'OpenOffice Impress

en: OpenOffice Math formula
ca: fórmula d'OpenOffice Math

en: OpenOffice Writer document
ca: document d'OpenOffice Writer

en: OpenOffice Writer global document
ca: document global d'OpenOffice Writer

en: OpenOffice Writer template
ca: plantilla d'OpenOffice Writer

en: OpenOffice.org extension
ca: extensió d'OpenOffice.org

en: OpenRaster image
ca: imatge OpenRaster

en: OpenType font
ca: lletra OpenType

en: Opus audio
ca: àudio Opus

en: PAK archive
ca: arxiu PAK

en: PBM image
ca: imatge PBM

en: PC Engine ROM
ca: ROM de PC Engine

en: PCD image
ca: imatge PCD

en: PCF font
ca: lletra PCF

en: PCL file
ca: fitxer PCL

en: PCM audio
ca: àudio PCM

en: PCX image
ca: imatge PCX

en: PDF document
ca: document PDF

en: PDF document (XZ-compressed)
ca: document PDF (amb compressió XZ)

en: PDF document (bzip-compressed)
ca: document PDF (amb compressió bzip)

en: PDF document (gzip-compressed)
ca: document PDF (amb compressió gzip)

en: PDF document (lzip-compressed)
ca: document PDF (amb compressió lzip)

en: PEF executable
ca: executable PEF

en: PGM image
ca: imatge PGM

en: PGN chess game notation
ca: notació de joc d'escacs PGN

en: PGP keys
ca: claus PGP

en: PGP/MIME-encrypted message header
ca: capçalera de missatge amb xifrat PGP/MIME

en: PHP script
ca: script PHP

en: PKCS#10 certification request
ca: sol·licitud de certificació PKCS#10

en: PKCS#12 certificate bundle
ca: conjunt de certificats PKCS#12

en: PKCS#7 certificate bundle
ca: conjunt de certificats PKCS#7

en: PKCS#7 file
ca: fitxer PKCS#7

en: PKCS#8 private key
ca: clau privada PKCS#8

en: PKCS#8 private key (encrypted)
ca: clau privada PKCS#8 (xifrada)

en: PNG image
ca: imatge PNG

en: PNM image
ca: imatge PNM

en: PPM image
ca: imatge PPM

en: PSF audio
ca: àudio PSF

en: PSFlib audio library
ca: biblioteca d'àudio PSFlib

en: Pack200 Java archive
ca: arxiu de Java en Pack200

en: Padus DiscJuggler CD image
ca: imatge de CD de Padus DiscJuggler

en: Palm OS database
ca: base de dades Palm OS

en: Panasonic raw image
ca: imatge en cru de Panasonic

en: Parchive archive
ca: arxiu Parchive

en: Partially downloaded file
ca: fitxer baixat parcialment

en: Pascal source code
ca: codi font en Pascal

en: Pathetic Writer document
ca: document de Pathetic Writer

en: Pentax PEF raw image
ca: imatge en cru de Pentax PEF

en: Perl script
ca: script Perl

en: Photoshop image
ca: imatge de Photoshop

en: Picture CD
ca: CD d'imatges

en: PkiPath certification path
ca: camí cap a la certificació PkiPath

en: PlanPerfect spreadsheet
ca: full de càlcul de PlanPerfect

en: Plucker document
ca: document Plucker

en: Pocket Word document
ca: document de Pocket Word

en: PostScript document
ca: document PostScript

en: PostScript document (bzip-compressed)
ca: document PostScript (amb compressió bzip)

en: PostScript document (gzip-compressed)
ca: document PostScript (amb compressió gzip)

en: PostScript type-1 font
ca: lletra type-1 de PostScript

en: PowerPoint 2007 presentation
ca: presentació de PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 presentation template
ca: plantilla de presentació de PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 show
ca: exposició de PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 slide
ca: dispositiva de PowerPoint 2007

en: PowerPoint add-in
ca: complement de PowerPoint

en: PowerPoint presentation
ca: presentació de PowerPoint

en: PowerPoint presentation template
ca: plantilla de presentació de PowerPoint

en: PowerPoint slide
ca: dispositiva de PowerPoint

en: Pyspread spreadsheet
ca: full de càlcul de Pyspread

en: Pyspread spreadsheet (bzip-compressed)
ca: full de càlcul de Pyspread (amb compressió bzip)

en: Python 3 script
ca: script Python 3

en: Python bytecode
ca: bytecode de Python

en: Python script
ca: script Python

en: QEMU QCOW disk image
ca: imatge de disc QEMU QCOW

en: Qpress archive
ca: arxiu Qpress

en: Qt Designer interface document
ca: document d'interfície Qt Designer

en: Qt MOC file
ca: fitxer MOC de Qt

en: Qt Markup Language file
ca: fitxer de llenguatge de marcadors Qt

en: QtiPlot document
ca: document QtiPlot

en: Quattro Pro spreadsheet
ca: full de càlcul de Quattro Pro

en: QuickTime image
ca: imatge QuickTime

en: QuickTime playlist
ca: llista de reproducció QuickTime

en: QuickTime video
ca: vídeo QuickTime

en: Quicken document
ca: document Quicken

en: RAML document
ca: document RAML

en: RAR archive
ca: arxiu RAR

en: RDF file
ca: fitxer RDF

en: README document
ca: document README

en: RELAX NG XML schema
ca: esquema XML en RELAX NG

en: RGB image
ca: imatge RGB

en: RIFF audio
ca: àudio RIFF

en: RIFF container
ca: contenidor RIFF

en: RLE bitmap image
ca: imatge de mapa de bits RLE

en: RPM package
ca: paquet RPM

en: RPM spec file
ca: fitxer spec RPM

en: RSS summary
ca: resum RSS

en: RTF document
ca: document RTF

en: Raw disk image
ca: imatge de disc RAW

en: Raw disk image (XZ-compressed)
ca: imatge de disc RAW (amb compressió XZ)

en: RealAudio document
ca: document RealAudio

en: RealMedia document
ca: document RealMedia

en: RealMedia playlist
ca: llista de reproducció RealMedia

en: RealPix document
ca: document RealPix

en: RealText document
ca: document RealText

en: RealVideo document
ca: document RealVideo

en: Ruby script
ca: script Ruby

en: Rust source code
ca: codi font en Rust

en: SAMI subtitles
ca: subtítols SAMI

en: SAP Thomson floppy disk image
ca: imatge de disquet SAP Thomson

en: SC/Xspread spreadsheet
ca: full de càlcul de SC/Xspread

en: SCSS pre-processor file
ca: fitxer preprocessador SCSS

en: SCons configuration file
ca: fitxer de configuració de SCons

en: SDP multicast stream file
ca: fitxer de flux de multidifusió SDP

en: SG-1000 ROM
ca: ROM de SG-1000

en: SGF record
ca: registre SGF

en: SGI image
ca: imatge SGI

en: SGI video
ca: vídeo SGI

en: SGML document
ca: document SGML

en: SIS package
ca: paquet SIS

en: SISX package
ca: paquet SISX

en: SMAF audio
ca: àudio SMAF

en: SMIL document
ca: document SMIL

en: SPSS data file
ca: fitxer de dades SPSS

en: SPSS portable data file
ca: fitxer de dades portables SPSS

en: SQL code
ca: codi en SQL

en: SQLite2 database
ca: base de dades SQLite2

en: SQLite3 database
ca: base de dades SQLite3

en: SSA subtitles
ca: subtítols SSA

en: STL 3D model
ca: model 3D STL

en: SV4 CPIO archive
ca: arxiu SV4 CPIO

en: SV4 CPIO archive (with CRC)
ca: arxiu SV4 CPIO (amb CRC)

en: SVG image
ca: imatge SVG

en: SageMath script
ca: script SageMath

en: Sass CSS pre-processor file
ca: fitxer preprocessador CSS Sass

en: Scala source code
ca: codi font en Scala

en: Scheme source code
ca: codi font en Scheme

en: Scream Tracker 3 audio
ca: àudio de Scream Tracker 3

en: Scream Tracker audio
ca: àudio de Scream Tracker

en: Scream Tracker instrument
ca: instrument de Scream Tracker

en: Sega CD disc image
ca: imatge de disc de Sega CD

en: Sega Pico ROM
ca: ROM de Sega Pico

en: Sega Saturn disc image
ca: imatge de disc de Sega Saturn

en: Setext document
ca: document Setext

en: Shockwave Flash file
ca: fitxer Shockwave Flash

en: Shorten audio
ca: àudio de Shorten

en: Siag spreadsheet
ca: full de càlcul Siag

en: Sieve mail filter script
ca: script de filtre de correu Sieve

en: Sigma X3F raw image
ca: imatge en cru de Sigma X3F

en: Skencil document
ca: document Skencil

en: Snap package
ca: paquet snap

en: Sony ARW raw image
ca: imatge en cru de Sony ARW

en: Sony SR2 raw image
ca: imatge en cru de Sony SR2

en: Sony SRF raw image
ca: imatge en cru de Sony SRF

en: Source RPM package
ca: paquet RPM de codi font

en: Speedo font
ca: lletra Speedo

en: Speex audio
ca: àudio Speex

en: Squashfs filesystem image
ca: imatge de sistema de fitxers Squashfs

en: Stampede package
ca: paquet Stampede

en: StarCalc spreadsheet
ca: full de càlcul de StarCalc

en: StarChart chart
ca: diagrama de StarChart

en: StarDraw drawing
ca: dibuix de StarDraw

en: StarImpress presentation
ca: presentació de StarImpress

en: StarMail email
ca: correu electrònic de StarMail

en: StarMath formula
ca: fórmula de StarMath

en: StarWriter document
ca: document StarWriter

en: StuffIt archive
ca: arxiu StuffIt

en: SubRip subtitles
ca: subtítols SubRip

en: SubViewer subtitles
ca: subtítols SubViewer

en: Sun raster image
ca: imatge ràster Sun

en: SunOS News font
ca: lletra News de SunOS

en: Super NES ROM
ca: ROM de Super NES

en: SystemVerilog header
ca: capçalera en SystemVerilog

en: SystemVerilog source code
ca: codi font en SystemVerilog

en: T602 document
ca: document T602

en: TGA image
ca: imatge TGA

en: TGIF document
ca: document TGIF

en: TIFF image
ca: imatge TIFF

en: TNEF message
ca: missatge TNEF

en: TSV document
ca: document TSV

en: Tar archive
ca: arxiu tar

en: Tar archive (LZ4-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió LZ4)

en: Tar archive (LZMA-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió LZMA)

en: Tar archive (LZO-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió LZO)

en: Tar archive (XZ-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió XZ)

en: Tar archive (Zstandard-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió Zstandard)

en: Tar archive (bzip-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió bzip)

en: Tar archive (compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió)

en: Tar archive (gzip-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió gzip)

en: Tar archive (lrzip-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió lrzip)

en: Tar archive (lzip-compressed)
ca: arxiu tar (amb compressió lzip)

en: Tcl script
ca: script Tcl

en: TeX DVI document
ca: document DVI de TeX

en: TeX DVI document (bzip-compressed)
ca: document de TeX DVI (amb compressió bzip)

en: TeX DVI document (gzip-compressed)
ca: document DVI de TeX (amb compressió gzip)

en: TeX document
ca: document TeX

en: TeX font
ca: lletra TeX

en: TeX font metrics
ca: mètrica de lletra de TeX

en: TeXInfo document
ca: document TeXInfo

en: Thomson Mémo7 cartridge
ca: cartutx Thomson Mémo7

en: Thomson cassette
ca: cinta de casset Thomson

en: ToutDoux document
ca: document ToutDoux

en: TriG RDF document
ca: document TriG RDF

en: Troff ME input document
ca: document d'entrada Troff ME

en: Troff MM input document
ca: document d'entrada Troff MM

en: Troff MS input document
ca: document d'entrada Troff MS

en: Troff document
ca: document Troff

en: TrueAudio audio
ca: àudio TrueAudio

en: TrueType XML font
ca: lletra XML de TrueType

en: TrueType font
ca: lletra TrueType

en: Turtle document
ca: document Turtle

en: Twig template
ca: plantilla Twig

en: UFRaw ID image
ca: imatge ID UFRaw

en: ULAW (Sun) audio
ca: àudio ULAW (Sun)

en: UNIX software
ca: programari d'UNIX

en: UNIX-compressed file
ca: fitxer amb compressió UNIX

en: USAC audio
ca: àudio USAC

en: Unidata NetCDF document
ca: document d'Unidata NetCDF

en: Usenet news message
ca: missatge de notícies Usenet

en: Ustar archive
ca: arxiu ustar

en: V font
ca: lletra V

en: VBScript program
ca: programa VBScript

en: VCS/ICS calendar
ca: calendari VCS/ICS

en: VHDL source code
ca: codi font en VHDL

en: VOC audio
ca: àudio VOC

en: VRML document
ca: document VRML

en: Vala source code
ca: codi font en Vala

en: Verilog source code
ca: codi font en Verilog

en: Virtual Boy ROM
ca: ROM de Virtual Boy

en: Vivo video
ca: vídeo Vivo

en: WAIS source code
ca: codi font en WAIS

en: WAV audio
ca: àudio WAV

en: WBMP image
ca: imatge WBMP

en: WIM disk image
ca: imatge de disc WIM

en: WMF image
ca: imatge WMF

en: WML document
ca: document WML

en: WMLScript program
ca: programa WMLScript

en: WOFF font
ca: lletra WOFF

en: WOFF2 font
ca: lletra WOFF2

en: WPL playlist
ca: llista de reproducció WPL

en: WRI document
ca: document WRI

en: WWF document
ca: document WWF

en: WarpScript source code
ca: codi font en WarpScript

en: WavPack audio
ca: àudio de WavPack

en: WavPack audio correction file
ca: fitxer de correcció d'àudio de WavPack

en: Wavelet video
ca: vídeo Wavelet

en: Web application cache file
ca: fitxer de memòria cau d'aplicació Web

en: WebM audio
ca: àudio WebM

en: WebM video
ca: vídeo WebM

en: WebP image
ca: imatge WebP

en: WebVTT subtitles
ca: subtítols WebVTT

en: Wii disc image
ca: imatge de disc de Wii

en: WiiWare bundle
ca: paquet de WiiWare

en: WinHelp help file
ca: fitxer d'ajuda WinHelp

en: Windows BMP image
ca: imatge BMP de Windows

en: Windows Installer package
ca: paquet de Windows Installer

en: Windows Media Station file
ca: fitxer de Windows Media Station

en: Windows Media audio
ca: àudio de Windows Media

en: Windows Media video
ca: vídeo de Windows Media

en: Windows Registry extract
ca: extracte de Windows Registry

en: Windows animated cursor
ca: cursor animat de Windows

en: Windows cursor
ca: cursor de Windows

en: Windows icon
ca: icona de Windows

en: Windows software
ca: programari de Windows

en: Word 2007 document
ca: document de Word 2007

en: Word 2007 document template
ca: plantilla de document de Word 2007

en: Word document
ca: document Word

en: Word document template
ca: plantilla de document Word

en: Word template
ca: plantilla de Word

en: WordPerfect document
ca: document WordPerfect

en: WordPerfect/Drawperfect image
ca: imatge de WordPerfect/Drawperfect

en: X window image
ca: imatge de X window

en: X-Motif UIL table
ca: taula UIL de X-Motif

en: X.509 certificate
ca: certificat X.509

en: X11 cursor
ca: cursor de X11

en: XAR archive
ca: arxiu XAR

en: XBEL bookmarks
ca: llista d'adreces d'interès XBEL

en: XBM image
ca: imatge XBM

en: XFig image
ca: imatge de XFig

en: XHTML page
ca: pàgina XHTML

en: XLIFF translation file
ca: fitxer de traducció XLIFF

en: XMCD CD database
ca: base de dades de CD XMCD

en: XMF audio
ca: àudio XMF

en: XMI file
ca: fitxer XMI

en: XML document
ca: document XML

en: XML entities document
ca: document d'entitats XML

en: XPInstall installer module
ca: mòdul de l'instal·lador XPinstall

en: XPM image
ca: imatge XPM

en: XPS document
ca: document XPS

en: XSL FO file
ca: fitxer FO XSL

en: XSLT stylesheet
ca: full d'estil XSLT

en: XSPF playlist
ca: llista de reproducció XSPF

en: XUL interface document
ca: document d'interfície XUL

en: XZ archive
ca: arxiu XZ

en: Xbase document
ca: document Xbase

en: YAML document
ca: document YAML

en: YouTube media archive
ca: arxiu de mitjans de YouTube

en: Zip archive
ca: arxiu zip

en: Zlib archive
ca: arxiu Zlib

en: Zoo archive
ca: arxiu zoo

en: Zstandard archive
ca: arxiu Zstandard

en: application log
ca: registre d'aplicació

en: audio CD
ca: CD d'àudio

en: audio DVD
ca: DVD d'àudio

en: author credits
ca: atribucions d'autor

en: author list
ca: llista d'autors

en: backup file
ca: fitxer de còpia de seguretat

en: binary differences between files
ca: diferencies binàries entre fitxers

en: blank Blu-ray disc
ca: disc Blu-Ray en blanc

en: blank CD disc
ca: disc CD en blanc

en: blank DVD disc
ca: disc DVD en blanc

en: blank HD DVD disc
ca: disc HD-DVD en blanc

en: block device
ca: dispositiu de blocs

en: certificate revocation list
ca: llista de revocació de certificats

en: character device
ca: dispositiu de caràcters

en: comic book archive
ca: arxiu comic book

en: compound document
ca: document compost

en: compound documents
ca: documents compostos

en: compressed GIMP image
ca: imatge GIMP amb compressió

en: compressed SVG image
ca: imatge SVG amb compressió

en: compressed Tracker audio
ca: àudio Tracker amb compressió

en: desktop configuration file
ca: fitxer de configuració d'escriptori

en: detached OpenPGP signature
ca: signatura OpenPGP abstreta

en: detached S/MIME signature
ca: signatura S/MIME abstreta

en: differences between files
ca: diferències entre fitxers

en: digital photos
ca: fotos digitals

en: digital raw image
ca: imatge digital en cru

en: e-book reader
ca: lector de llibres electrònics

en: eMusic download package
ca: paquet de baixades d'eMusic

en: electronic book document
ca: document de llibre electrònic

en: electronic business card
ca: targeta de visita electrònica

en: email headers
ca: capçaleres de correu electrònic

en: email message
ca: missatge de correu electrònic

en: empty document
ca: document buit

en: encrypted message
ca: missatge xifrat

en: enriched text document
ca: document de text enriquit

en: folder
ca: carpeta

en: generic font file
ca: fitxer de lletra genèrica

en: help page
ca: pàgina d'ajuda

en: iMelody ringtone
ca: to de trucada iMelody

en: iPod firmware
ca: microprogramari d'iPod

en: iRiver playlist
ca: llista de reproducció iRiver

en: installation instructions
ca: instruccions d'instal·lació

en: iptables configuration file
ca: fitxer de configuració d'iptables

en: libtool shared library
ca: biblioteca compartida libtool

en: license terms
ca: condicions de llicència

en: mail delivery report
ca: informe de lliurament de correu

en: mail disposition report
ca: informe de disposició de correu

en: mail system report
ca: informe de sistema de correu

en: mailbox file
ca: fitxer mailbox

en: manual page (compressed)
ca: pàgina de manual (amb compressió)

en: message catalog
ca: catàleg de missatges

en: message digest
ca: recopilació de missatges

en: message in several formats
ca: missatge en diversos formats

en: mount point
ca: punt de muntatge

en: network packet capture
ca: captura de paquets de xarxa

en: object code
ca: codi objecte

en: packed font file
ca: fitxer de lletra empaquetada

en: partial email message
ca: missatge de correu electrònic parcial

en: pipe
ca: conducte

en: plain text document
ca: document de text pla

en: portable audio player
ca: reproductor d'àudio portàtil

en: profiler results
ca: resultats del perfilador

en: program crash data
ca: dades de fallada de programa

en: raw CD image
ca: imatge de CD en cru

en: reStructuredText document
ca: document reStructuredText

en: reference to remote file
ca: referència a fitxer remot

en: rejected patch
ca: pedaç rebutjat

en: resource location
ca: localització de recurs

en: rich text document
ca: document de text enriquit

en: shared library
ca: biblioteca compartida

en: shell archive
ca: arxiu de shell

en: shell script
ca: script shell

en: signed message
ca: missatge signat

en: socket
ca: sòcol

en: software
ca: programari

en: spreadsheet interchange document
ca: document d'intercanvi de full de càlcul

en: stream of data (server push)
ca: flux de dades (enviat pel servidor)

en: symbolic link
ca: enllaç simbòlic

en: systemd unit file
ca: fitxer d'unitat de systemd

en: theme
ca: tema

en: translated messages (machine-readable)
ca: missatges traduïts (llegible per màquina)

en: translation file
ca: fitxer de traducció

en: translation template
ca: plantilla de traducció

en: txt2tags document
ca: document txt2tags

en: unknown
ca: desconegut

en: uuencoded file
ca: fitxer uuencoded

en: video DVD
ca: DVD de video
