gedit master - en to fur translation catalogue (700 entries)

en:   Ln %d, Col %d
fur:   Rie %d, Col %d

en: %d of %d
fur: %d di %d

en: %s (Current Locale)
fur: %s (Configurazion regjonâl atuâl)

en: %s: invalid encoding.
fur: %s: codifiche no valide.

en: (Empty)
fur: (Vueit)

en: / on %s
fur: / su %s

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
fur: Un non di un caratar Pango. Par esempli “Sans 12” o “Monospace Bold 14”

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
fur: Un caratar personalizât che al vignarà doprât te aree di modifiche. Al vignarà doprât nome se la opzion “Dopre il caratar predefinît” e je disativade.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
fur: Un file cul stes non al esist za. Dopre un non diviers.

en: A_dd Scheme
fur: _Zonte scheme

en: A_vailable Encodings
fur: Codifichis _disponibilis

en: Activation
fur: Ativazion

en: Active plugins
fur: Plugins atîfs

en: Add
fur: Zonte

en: Add Scheme
fur: Zonte Scheme

en: Add Snippet
fur: Zonte snippet

en: Add Tool
fur: Zonte strument

en: Add a new snippet…
fur: Zonte un gnûf snippet…

en: Add a new tool
fur: Zonte un gnûf strument

en: Add or Remove…
fur: Zonte o gjave…

en: All Files
fur: Ducj i file

en: All Languages
fur: Dutis lis lenghis

en: All Text Files
fur: Ducj i file di test

en: All documents
fur: Ducj i documents

en: All documents except untitled ones
fur: Ducj i documents gjavât chei cence titul

en: All files
fur: Ducj i files

en: All languages
fur: Dutis lis lenghis

en: All supported archives
fur: Ducj i archivis supuartâts

en: Always available
fur: Simpri disponibil

en: An error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr

en: An error occurred while creating a new directory
fur: Al è vignût fûr un erôr tal creâ une gnove cartele

en: An error occurred while creating a new file
fur: Al è vignût fûr un erôr tal creâ une gnûf file

en: An error occurred while deleting a file or directory
fur: Al è vignût fûr un erôr tal eliminâ un file o une cartele

en: An error occurred while loading a directory
fur: Al è vignût fûr un erôr tal cjariâ une cartele

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
fur: Al è vignût fûr un erôr tal vierzi une cartele tal file manager

en: An error occurred while renaming a file or directory
fur: Al è vignût fûr un erôr tal cambiâ il non a un file o a une cartele

en: An error occurred while setting a root directory
fur: Al è vignût fûr un erôr tal stabilî la cartele lidrîs

en: Append to current document
fur: Zonte al document atuâl

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
fur: Sigûrs di eliminâ par simpri i file selezionâts?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
fur: Sigûrs di eliminâ par simpri “%s”?

en: Automatic Indentation
fur: Tornade in posizion automatiche

en: Automatic indent
fur: Tornade automatiche

en: Automatically Detected
fur: Ricognossiment automatic

en: Autosave
fur: Salve in automatic

en: Autosave Interval
fur: Interval par salvâ in automatic

en: Available formats
fur: Formâts disponibii

en: Body Font for Printing
fur: Caratar dal cuarp dal test pe stampe

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Bracket match found on line: %d
fur: Corispuindince parentesi cjatade ae rie: %d

en: Bracket match is out of range
fur: Corispuindince parentesi fûr limit

en: Bracket match not found
fur: Nissune corispuindince parentesi cjatade

en: Build
fur: Costruìs

en: Bytes
fur: Byte

en: Bzip2 compressed archive
fur: Archivi comprimût Bzip2

en: C_ase sensitive
fur: M_aiusculis/Minusculis

en: C_ommand color:
fur: Colôr dal c_omant:

en: C_ut
fur: Ta_ie

en: Candidate Encodings
fur: Codifichis pussibilis

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
fur: Impussibil cjatâ il file domandât. Forsit al è stât eliminât di resint.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: Impussibil gjestî cheste posizion in modalitât scriture. Controle di vê scrit ben la posizion e torne prove.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: Impussibil gjestî lis posizions "%s" in modalitât scriture. Controle di vê scrit ben la posizion e torne prove.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
fur: Impussibil movi il file te scovacere, vûstu
    eliminâlu par simpri?

en: Ch_aracter Encoding:
fur: Codifiche ca_ratars:

en: Change side panel page
fur: Cambie la pagjine dal panel laterâl

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis tal document inte ultime %d ore a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis tal document intes ultimis %d oris a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis tal document intal ultin %ld minût a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis tal document intai ultins %ld minûts a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis tal document intal ultin %ld secont a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis tal document intai ultins %ld seconts a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis tal document inte ultime ore e %d minût a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis tal document inte ultime ore e %d minûts a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
fur: Lis modifichis fatis tal document inte ultime ore a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis tal document intal ultin minût e %ld secont a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis tal document intal ultin minût e %ld seconts a laran pierdudis par simpri.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
fur: Lis modifichis fatis tal document intal ultin minût a laran pierdudis par simpri.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis fatis a %d document a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis fatis a %d documents a laran pierdudis par simpri.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
fur: Lis modifichis dal document "%s" a laran pierdudis par simpri.

en: Character Encoding:
fur: Codifiche caratars:

en: Character Encodings
fur: Codifichis dai caratars

en: Characters (no spaces)
fur: Caratars (cence spazis)

en: Characters (with spaces)
fur: Caratars (cui spazis)

en: Check for latest version of gedit
fur: Controle la presince di une gnove version di gedit

en: Check update
fur: Controle inzornaments

en: Checks the spelling of the current document.
fur: Controle la ortografie dal document atuâl.

en: Cho_sen Encodings
fur: Codifichis siel_tis

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
fur: Fâs clic su chest boton par sielzi il caratar che al vegnarà doprât dal editôr

en: Close Document
fur: Siere document

en: Close _without Saving
fur: Siere _cence salvâ

en: Close print preview
fur: Siere la anteprime di stampe

en: Color Scheme
fur: Scheme colôr

en: Color Scheme Files
fur: File di scheme di colôr

en: Command Color Text
fur: Colôr dal test dal comant

en: Configure date/time plugin
fur: Configure il plugin di date/ore

en: Connection timed out. Please try again.
fur: Conession scjadude. Torne prove.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
fur: Impussibil creâ un backup de vecje version dal file prime dal salvament di chê atuâl. Tu puedis ignorâ chest avîs e salvâ il file distès, ma se un erôr al ven fûr dilunc il salvament, tu podaressis pierdi la vecje version dal file. Salvâ distès?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
fur: Impussibil creâ un file di backup intant che si salve "%s"

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
fur: Impussibil creâ un file di backup temporani intant che si salve "%s"

en: Could not execute command: %s
fur: Impussibil eseguî il comant: %s

en: Could not find the file “%s”.
fur: Impussibil cjatâ il file "%s".

en: Could not mount volume: %s
fur: Impussibil montâ il volum: %s

en: Could not open media: %s
fur: Impussibil vierzi il supuart: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
fur: Impussibil vierzi il file "%s" doprant la codifiche caratars "%s".

en: Could not open the file “%s”.
fur: Impussibil vierzi il file "%s".

en: Could not remove color scheme “%s”.
fur: Impussibil gjavâ il scheme di colôr “%s”.

en: Could not revert the file “%s”.
fur: Impussibil ripristinâ il file "%s".

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
fur: Impussibil salvâ il file "%s" doprant la codifiche caratars "%s".

en: Could not save the file “%s”.
fur: Impussibil salvâ il file "%s".

en: Create Backup Copies
fur: Cree copiis di backup

en: Create a _backup copy of files before saving
fur: Cree une copie di _backup prime di salvâ i file

en: Create a new document
fur: Cree un gnûf document

en: Create a new document in an existing instance of gedit
fur: Cree un gnûf document intune istance esistent di gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
fur: Cree un gnûf barcon di nivel plui alt intune istance esistent di gedit

en: Create new document
fur: Cree un gnûf document

en: Create new snippet
fur: Cree gnûf snippet

en: Current Locale (%s)
fur: Configurazion regjonâl atuâl (%s)

en: Current document
fur: Document curint

en: Current line
fur: Linie curint

en: Current page (Alt+P)
fur: Pagjine atuâl (Alt+P)

en: Current selection
fur: Selezion atuâl

en: Current selection (default to document)
fur: Selezion atuâl (predefinide dal document)

en: Current word
fur: Peraule curint

en: Custom Format
fur: Formât personalizât

en: D_on’t Edit
fur: No sta m_odificâ

en: D_on’t Save
fur: N_o sta salvâ

en: Delete selected snippet
fur: Elimine snippet selezionât

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
fur: Impussibil creâ la cartele “%s”: g_mkdir_with_parents() falît: %s

en: Display Line Numbers
fur: Mostre i numars di rie

en: Display Overview Map
fur: Mostre mape panoramiche

en: Display Right Margin
fur: Mostre il margjin di diestre

en: Display _grid pattern
fur: Mostre _gridele

en: Display _overview map
fur: Mostre la mape _panoramiche

en: Display _statusbar
fur: Mostre la sbare di _stât

en: Display in bottom pane
fur: Mostre tal ricuadri inferiôr

en: Display line numbers
fur: Mostre numars di rie

en: Display list of possible values for the encoding option
fur: Mostre la liste dai pussibii valôrs pe opzion di codifiche

en: Display right _margin at column:
fur: Mostre il _margjin di diestre ae colone:

en: Display right margin
fur: Mostre margjin di diestre

en: Do not _split words over two lines
fur: No sta _dividi lis peraulis su dôs riis

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
fur: Sigûrs di ristabilî lis preferencis de codifiche dai caratars?

en: Do you want to edit it anyway?
fur: Vûstu modificâlu distès?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
fur: Includi te esportazion i snippet di <b>sisteme</b> selezionâts?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
fur: Vûstu provâ a sostituîlu cun chel che tu stâs par salvâ?

en: Docum_ents with unsaved changes:
fur: Docum_ents cun modifichis no salvadis:

en: Document Statistics
fur: Statistichis sul document

en: Document background pattern type
fur: Motîf dal fondâl dal document

en: Done.
fur: Fat.

en: Drop Changes and _Reload
fur: Bute vie lis modifichis e _torne cjarie

en: ENCODING
fur: CODIFICHE

en: Easy file access from the side panel
fur: Acès facil ai file dal panel laterâl

en: Edit Any_way
fur: Modifiche _distès

en: Edit text files
fur: Modifiche file di test

en: Editor
fur: Editôr

en: Editor Font
fur: Caratar dal Editôr

en: Editor _font:
fur: Caratar dal editôr:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
fur: Supuart pai mûts di linie Emacs, Kate e Vim par gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
fur: Abilitâ il ripristinament des posizions rimotis

en: Enable Search Highlighting
fur: Ativâ la evidenziazion dal test cirût

en: Enable Syntax Highlighting
fur: Ativâ la evidenziazion de sintassi

en: Enable text _wrapping
fur: Abilite rie gnove _automatiche

en: Encoding:
fur: Codifiche:

en: Ensure Trailing Newline
fur: Sigure la rie gnove finâl

en: Error Color Text
fur: Colôr test dal erôr

en: Error opening file %s
fur: Erôr tal vierzi il file %s

en: Error reverting file %s
fur: Erôr tal ripristinâ il file %s

en: Error saving file %s
fur: Erôr tal salvâ il file %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
fur: Erôr tal cjariâ “%s”: cartele inesistent

en: Execute a custom command and put its output in a new document
fur: Eseguìs un comant personalizât e met la sô jessude intun gnûf document

en: Execute external commands and shell scripts.
fur: Eseguìs comants esternis e script shell.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
fur: La esecuzion dal comant Python (%s) e je lade fûr dal timp massim, esecuzion terminade.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
fur: Esecuzion dal comant Python (%s) falide: %s

en: Exited
fur: Jessût

en: Export Snippets
fur: Espuarte i snippet

en: Export selected snippets
fur: Espuarte snippet selezionâts

en: Export snippets
fur: Espuarte i snippet

en: Export successfully completed
fur: Esportazion completade cun sucès

en: External Tools
fur: Struments esternis

en: External _Tools
fur: S_truments esternis

en: File Browser
fur: Esplorazion file

en: File Browser Binary Patterns
fur: Modei di file binaris de esplorazion file

en: File Browser Filter Mode
fur: Modalitât filtri de esplorazion file

en: File Browser Filter Pattern
fur: Model di filtri de esplorazion file

en: File Browser Panel
fur: Panel di esplorazion file

en: File Browser Root Directory
fur: Cartele lidrîs de esplorazion file

en: File Browser Virtual Root Directory
fur: Cartele lidrîs virtuâl de esplorazion file

en: File Saving
fur: Salvament dal file

en: File “%s” does not exist
fur: Il file “%s” nol esist

en: File “%s” is not a valid snippets archive
fur: Il file “%s” nol è un archivi snippet valit

en: File “%s” is not a valid snippets file
fur: Il file “%s” nol è un file snippet valit

en: Find Ne_xt
fur: Cjate _sucessîf

en: Find Pre_vious
fur: Cjate preced_ent

en: Find and Replace
fur: Cjate e sostituìs

en: Find and _Replace…
fur: Cjate e _sostituìs…

en: Font
fur: Caratar

en: Font & Colors
fur: Caratars e Colôrs

en: Fonts
fur: Caratars

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
fur[0]: Cjate e sostituìs %d câs
fur[1]: Cjate e sostituìs %d câs

en: Found and replaced one occurrence
fur: Cjate e sostituìs un câs

en: Global
fur: Globâl

en: Go to _Line…
fur: Va ae _rie…

en: Gzip compressed archive
fur: Archivi comprimût Gzip

en: He_aders and footers:
fur: Intest_azions e da pît de pagjine:

en: Header Font for Printing
fur: Caratar de intestazion pe stampe

en: Hide panel
fur: Plate il panel

en: Highlight Current Line
fur: Evidenzie linie curint

en: Highlight Matching Brackets
fur: Evidenzie parentesis corispuindintis

en: Highlight Mode
fur: Modalitât evidenziazion

en: Highlight current _line
fur: Evidenzie _rie curint

en: Highlight current line
fur: Evidenzie rie curint

en: Highlight matching _brackets
fur: Evidenzie _parentesis corispuindintis

en: Highlighting
fur: Evidenziazion

en: Highlights every occurrences of selected text.
fur: Al evidenzie dutis lis presincis dal test selezionât.

en: History
fur: Cronologjie

en: Home
fur: Cjase

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
fur: Impussibil cjatâ il host "%s". Controle che lis impostazions proxy a sedin justis e torne prove.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: Il non host nol jere valit. Controle di vê scrit la posizion juste e torne prove.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
fur: Se VÊR il plugin di esplorazion file al mostre la cartele dal prin document viert se la esplorazion file no je ancjemò stade doprade. (Chest di solit si apliche tal vierzi un document di rie di comant o cun Nautilus…)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
fur: Indiche se l'utent al à di jessi interogât par un formât opûr se doprâ il formât selezionât o chel personalizât.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
fur: Se chest valôr al è 0 alore nissun numar di linie al vegnarà inserît cuant che si stampe un document. Se no gedit al stamparà i numars di rie ogni n riis, dulà che n al sta pal valôr inserît.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fur: Se VÊR, i struments esternis a dopraran il caratar a spazis fis definît a nivel di ambient grafic (o in altri câs il caratar plui idoni).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fur: Se vêr, il terminâl al doprarà il caratar a spazis fis definît a nivel di ambient grafic (o in altri câs il caratar plui idoni).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
fur: Se tu continuis a salvâ chest file tu puedis ruvinâ il document. Salvâ distès?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
fur: Se tu eliminis un element tu lu pierdarâs par simpri.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
fur: Se no tu salvis, dutis lis modifichis a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
fur[0]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis te ultime %d ore a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tes ultimis %d oris a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
fur[0]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tal ultin %ld minût a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tai ultins %ld minûts a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
fur[0]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tal ultin %ld secont a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tai ultins %ld seconts a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
fur[0]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis te ultime ore e %d minût a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis te ultime ore e %d minûts a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
fur: Se no tu salvis, lis modifichis fatis te ultime ore a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
fur[0]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tal ultin minût e %ld secont a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tal ultin minût e %ld seconts a laran pierdudis par simpri.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
fur: Se no tu salvis, lis modifichis fatis tal ultin minût a laran pierdudis par simpri.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
fur: Se tu lu salvis dutis lis modifichis esternis a laran pierdudis. Salvâ distès?

en: Import Snippets
fur: Impuarte snippet

en: Import snippets
fur: Impuarte i snippet

en: Import successfully completed
fur: Importazion completade cun sucès

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
fur: Il file impuartât “%s” nol è un file snippet valit

en: In_sert Date and Time…
fur: In_serìs date e ore…

en: Insert Date and Time
fur: Inserìs date e ore

en: Insert Date/Time
fur: Inserìs date e ore

en: Insert _spaces instead of tabs
fur: Inserìs _spazis al puest des tabulazions

en: Insert at cursor position
fur: Inserìs te posizion dal cursôr

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
fur: Al inserìs in mût rapit tocs di test doprâts dispès

en: Insert spaces
fur: Inserìs spazis

en: Inserts current date and time at the cursor position.
fur: Al inserìs date e ore atuâl te posizion dal cursôr.

en: Install Scheme
fur: Instale Scheme

en: Install scheme
fur: Instale scheme

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
fur: Console Python interative tal panel inferiôr

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
fur: Il so sisteme flessibil di plugin al permet di personalizâ la aplicazion pes tôs dibisugnis e adatâle al propri metodi di lavôr.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
fur: Ultime sielte fate pe modalitât di rie gnove automatiche

en: Leave Fullscreen
fur: Mole modalitât a plen visôr

en: Line Ending:
fur: Fin di rie:

en: Line Number Font for Printing
fur: Caratar dal numar di rie pe stampe

en: Line Numbers
fur: Numars di rie

en: Line Wrapping Mode
fur: Modalitât rie gnove automatiche

en: Line you want to move the cursor to
fur: Rie dulà movi il cursôr

en: Lines
fur: Liniis

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
fur: Liste di plugin atîfs. E conten la “Posizion” dai plugin atîfs. Viôt il file .gedit-plugin par vê la “Posizion” di un particolâr plugin.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
fur: Liste des codifichis pussibilis mostradis intal menù Codifiche caratar intal seletôr di vierzidure/salvament file. “CURRENT” al rapresente la codifiche atuâl. Nome lis codifichis ricognossudis a vegnin dopradis. Il valôr predefinît al è une liste vueide, in chel câs gedit al sielzarà chês miôr su la fonde dal paîs e de lenghe.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
fur[0]: Daûr a cjamâ %d file…
fur[1]: Daûr a cjamâ %d file…

en: Loading %s
fur: Daûr a cjamâ %s

en: Loading %s from %s
fur: Daûr a cjamâ %s di %s

en: Loading file “%s”…
fur: Daur a cjamâ il file “%s”…

en: Local files only
fur: Dome file locâi

en: MIME Type:
fur: Gjenar MIME:

en: Manage External Tools
fur: Gjestion struments esternis

en: Manage Snippets
fur: Ministre Snippet

en: Manage _External Tools…
fur: Gjestìs struments _esternis…

en: Manage _Snippets…
fur: Gjestìs _Snippet…

en: Margin Bottom
fur: Margjin inferiôr

en: Margin Left
fur: Margjin a çampe

en: Margin Right
fur: Margjin a drete

en: Margin Top
fur: Margjin superiôr

en: Match Filename
fur: Corispuindince non dal file

en: Match _Entire Word Only
fur: Corispuindince nome peraulis _intieris

en: Match _entire word only
fur: Corispuindince nome peraulis _intieris

en: Match as _Regular Expression
fur: Corispuindince come espression _regolâr

en: Maximum Number of Undo Actions
fur: Massim numar di azions disfe

en: Maximum Recent Files
fur: Numar massim di file resints

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
fur: Massim numar di azions che gedit al sarà bon di disfâ e tornâ a fâ. Dopre “-1” par un numar ilimitât di azions.

en: Modelines
fur: Mûts di linie

en: Move _Left
fur: Sposte a _çampe

en: Move _Right
fur: Sposte a _drete

en: Move to New Tab _Group
fur: Sposte intun _gnûf grup di schedis

en: Move to New _Window
fur: _Sposte intun gnûf barcon

en: Move to a higher priority
fur: Sposte intune prioritât plui alte

en: Move to a lower priority
fur: Sposte intune prioritât plui basse

en: N_ext Document
fur: Document s_ucessîf

en: Name:
fur: Non:

en: New
fur: Gnûf

en: New Document
fur: Gnûf document

en: New F_ile
fur: Gnûf f_ile

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: New tool
fur: Gnûf strument

en: Nex_t Tab Group
fur: Grup di schedis _sucessîf

en: No mount object for mounted volume: %s
fur: Nissun ogjet montât pal volum: %s

en: No results
fur: Nissun risultât

en: Notebook Show Tabs Mode
fur: Modalitât di visualizazion schedis

en: Nothing
fur: Nuie

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
fur: Numar di minûts dopo dai cuai gedit al salve in automatic i file modificâts. Chest al sucêt nome se la opzion “Salve in automatic” e je ative.

en: OVR
fur: SSC

en: Open
fur: Vierç

en: Open With Tree View
fur: Vierç cun viodude a arbul

en: Open _Recent
fur: Vierç _resint

en: Open a file
fur: Vierç un file

en: Open a file dialog
fur: Vierç un dialic di file

en: Open a terminal in the document location
fur: Vierç un terminâl inte posizion dal document

en: Open another file
fur: Vierç un altri file

en: Open files and block process until files are closed
fur: Vierç i file e bloche il procès fintremai la sieradure dai file

en: Open history menu
fur: Vierç il menù de cronologjie

en: Open terminal here
fur: Vierç terminâl chi

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
fur: Vierzi la viodude a arbul tal inviament dal plugin de esplorazion file invezit che la viodude a segnelibris

en: Other _Documents…
fur: Altris _documents…

en: Overwrite _Mode
fur: _Modalitât sorescriture

en: P_revious Tab Group
fur: Grup di schedis p_recedent

en: Page %N of %Q
fur: Pagjine %N di %Q

en: Page %d of %d
fur: Pagjine %d di %d

en: Page Preview
fur: Anteprime di stampe

en: Page header
fur: Intestazion di pagjine

en: Page total
fur: Pagjinis totâi

en: Paste selected text or current document to fpaste
fur: Tache a fpaste il test selezionât o il document atuâl

en: Pick the editor font
fur: Sielç il caratar dal editôr

en: Plain Text
fur: Test sempliç

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
fur: Controle che no tu stedis cirint di vierzi un file binari.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: Controle di vê scrit la posizion juste e torne prove.

en: Please check your installation.
fur: Controle la tô instalazion.

en: Plugins
fur: Plugin

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Preparing…
fur: Daûr a prontâ…

en: Print Header
fur: Intestazion di stampe

en: Print Line Numbers
fur: Stampe numars di rie

en: Print Syntax Highlighting
fur: Stampe la evidenziazion de sintassi

en: Print line nu_mbers
fur: Stampe nu_mars di rie

en: Print page _headers
fur: Stampe _intestazion di pagjine

en: Print synta_x highlighting
fur: Stampe la evidenziazion de sintassi

en: Printing Line Wrapping Mode
fur: Stampe in modalitât rie gnove automatiche

en: Prompt Type
fur: Domande il gjenar

en: Python Console
fur: Console Python

en: Quick Highlight
fur: Evidenziazion veloce

en: Quick Open
fur: Vierç subite

en: Quick Open…
fur: Vierç subite…

en: Quickly open files
fur: Vierç subite i file

en: R_emove duplicates
fur: G_jave i doplons

en: Re_fresh View
fur: _Inzorne Viodude

en: Re_gular expression
fur: Espression _regolâr

en: Read-Only
fur: Dome leture

en: Remote files only
fur: Dome file rimots

en: Remove
fur: Gjave

en: Remove Snippet
fur: Gjave snippet

en: Remove Tool
fur: Gjave il strument

en: Remove selected tool
fur: Gjave il strument selezionât

en: Remove trailing spaces
fur: Gjave i spazis a fin de rie

en: Remove useless trailing spaces in your file
fur: Gjave i spazis a fin di rie inutii tal to file

en: Rendering page %d of %d…
fur: Daûr a prontâ la visualizazion de pagjine %d di %d…

en: Reopen Closed _Tab
fur: Torne vierç _schede sierade

en: Replace _All
fur: Sostituìs _ducj

en: Replace _with
fur: Sostituìs _cun

en: Replace current document
fur: Sostituìs il document atuâl

en: Replace current selection
fur: Sostituìs la selezion atuâl

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
fur: Calcole il numar di peraulis, riis e caratars intun document.

en: Restore Previous Cursor Position
fur: Tornâ a plaçâ il cursôr te posizion precedente

en: Revert Tool
fur: Ripristine Strument

en: Revert selected snippet
fur: Ripristine snippet selezionât

en: Revert tool
fur: Ripristine strument

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
fur: Anulâ lis modifichis no salvadis al document “%s'”?

en: Reverting %s
fur: Ripristinament di %s

en: Reverting %s from %s
fur: Ripristinament di %s di %s

en: Reverting the document “%s”…
fur: Ripristinament dal document “%s”…

en: Right Margin Position
fur: Posizion margjin di diestre

en: Run command
fur: Eseguìs comant

en: Run gedit in standalone mode
fur: Eseguìs gedit in modalitât indipendent

en: Run “make” in the document directory
fur: Eseguìs “make” te cartele dal document

en: Running tool:
fur: Strument in esecuzion:

en: S_ave Anyway
fur: S_alve distès

en: S_elect the documents you want to save:
fur: S_elezione i documents che tu vuelis salvâ:

en: S_hortcut key:
fur: Tast S_curte:

en: S_ort…
fur: _Ordene…

en: S_tart at column:
fur: _Tache de colone:

en: Save
fur: Salve

en: Save _All
fur: Salve Duc_j

en: Save _As…
fur: Salve _come…

en: Save changes to document “%s” before closing?
fur: Salvâ i cambiaments dal document "%s" prime di sierâ?

en: Save the current file
fur: Salve il file atuâl

en: Save the file as plain text?
fur: Salvâ il file come test sempliç?

en: Save the file using compression?
fur: Salvâ il file doprant la compression?

en: Saving %s
fur: Daûr a salvâ %s

en: Saving %s to %s
fur: Daûr a salvâ %s su %s

en: Saving file “%s”…
fur: Daûr a salvâ il file “%s”…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
fur: Salvament disabilitât dal aministradôr di sisteme.

en: Search _backwards
fur: Cîr in_daûr

en: Search highlight mode…
fur: Modalitât di ricercje evidenziade…

en: Select _All
fur: Selezione _Dut

en: Select a character encoding from the menu and try again.
fur: Selezione une codifiche caratars dal menù e torne prove.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
fur: Selezione une codifiche caratars diferente dal menù e torne prove.

en: Selected Format
fur: Formât selezionât

en: Selection
fur: Selezion

en: Send to fpaste
fur: Invie a fpaste

en: Set Location to First Document
fur: Stabilìs la posizion al prin document

en: Set _Language…
fur: Stabilìs _Lenghe…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
fur: Met la codifiche dal caratar di doprâ par vierzi i file listâts te rie di comant

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
fur: Indiche se abilitâ il ripristinament des posizions rimotis.

en: Shortcut _key:
fur: _Tast di scurte:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
fur: Tast di scurte cul cuâl il snippet al ven ativât

en: Show _Binary
fur: Mostre _Binaris

en: Show _Hidden
fur: Mostre _Platâts

en: Show multiple pages
fur: Mostre plui pagjinis

en: Show the application’s version
fur: Mostre la version de aplicazion

en: Show the next page
fur: Mostre la pagjine sucessive

en: Show the previous page
fur: Mostre la pagjine precedente

en: Side _Panel
fur: _Panel laterâl

en: Side panel is Visible
fur: Panel laterâl al è visibil

en: Single snippets file
fur: File snippet singul

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
fur: Peraule singule cun la cuâl il snippet al ven ativât dopo vê fracât il tast di tabulazion

en: Smart Home End
fur: Inizi/Fin Inteligjent

en: Snippets
fur: Snippet

en: Snippets archive
fur: Archivi snippet

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
fur: Al è stât rilevât cualchi caratar no valit intant che si salvave "%s"

en: Sort
fur: Ordene

en: Sorts a document or selected text.
fur: Ordene un document o il test selezionât.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
fur: Specifiche ce mût che il cursôr al à di movisi cuant che i tascj Inizi e Fin a son fracâts. Dopre “disabled” par movi simpri tal inizi/fin de rie, “after” par movisi al inizi/fin de rie de prime volte che si fracave i tascj e al inizi/fin dal test, escludût i spazis, de seconde volte che si ju frache. Doprâ “before” par movisi al inizi/fin dal test prime che si movisi al inizi/fin de rie e “always” par movisi simpri al inizi/fin dal test invezit che de rie.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fur: Specifiche ce mût fâ la rie gnove automatiche pes riis masse lungjis cuant che si stampe. Dopre “none” par evitâ la rie gnove automatiche, “word” par fâle su la fonde di singulis peraulis e “char” par fâle sui singui caratars. Viôt che i valôrs a son sensibii aes maiusculis, duncje sta atent di scrivilis come che a son scritis chi.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fur: Specifiche ce mût fâ la rie gnove automatiche des riis masse lungjis te aree di modifiche. Dopre “none” par evitâ la rie gnove automatiche, “word” par fâle su la fonde di singulis peraulis e “char” par fâle su la fonde dai singui caratars. Viôt che i valôrs a son sensibii aes maiusculis, duncje sta atent di scrivilis come che a son scritis chi.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
fur: Specifiche il caratar di doprâ pal cuarp dal test cuant che si stampe i documents.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
fur: Specifiche il caratar di doprâ pai numars di rie cuant che si stampe. Chest al vignarà doprât nome se la opzion "Stampe numars di rie" e je divierse di 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
fur: Specifiche il caratar di doprâ pe intestazion de pagjine cuant che si stampe un document. Chest al vignarà doprât nome se la opzion “Intestazion di stampe” e je ative.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
fur: Specifiche la ultime modalitât di division de peraule in modalitât rie gnove automatiche, cussì che cuant che la rie gnove automatiche e je disativade, si visin la sielte fate pe modalitât di division des peraulis. Dopre “word” par lâ a rie gnove su lis peraulis e “char” par lâ a rie gnove sui singui caratars.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
fur: Specifiche il numar massim di file resints vierts che a vignaran mostrâts intal sot-menù “File resints”.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
fur: Specifiche il numar di spazis che a vegnaran mostrâts al puest dai caratars di tabulazion.

en: Specifies the position of the right margin.
fur: Specifiche la posizion dal margjin di diestre.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fur: Specifiche cuant mostrâ il bloc des schedis. Dopre “never” par no mostrâlis mai, “always” par viodi simpri lis schedis e “auto” par viodilis nome cuant che 'nd è plui di une. Viôt che i valôrs a son sensibii a lis maiusculis, duncje sta atent di scrivilis come che a son scritis chi.

en: Spell Checker
fur: Control ortografic

en: Status Bar is Visible
fur: Sbare di stât e je visibil

en: Stop Tool
fur: Ferme strument

en: Stopped.
fur: Fermât.

en: String you want to search for
fur: Stringhe di cirî

en: Style Scheme
fur: Scheme dal stîl

en: Syntax Highlighting
fur: Evidenziazion de sintassi

en: Tab Group %i
fur: Grup di schedis %i

en: Tab Size
fur: Dimension de schede

en: Tab Stops
fur: Tabulazions

en: Tab Width: %u
fur: Largjece schede: %u

en: Target directory “%s” does not exist
fur: La cartele di destinazion “%s” no esist

en: Target directory “%s” is not a valid directory
fur: La cartele di destinazion “%s” no je une cartele valide

en: Text Editor
fur: Editôr di test

en: Text Wrapping
fur: Rie gnove automatiche

en: Text wrapping
fur: Rie gnove automatiche

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
fur: Text;Editor;Test;Editôr;Testplat;Scrivi;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
fur: Il ID di un scheme dal stîl GtkSourceView doprât par colorâ il test.

en: The archive “%s” could not be created
fur: L'archivi “%s” nol pues jessi creât

en: The archive “%s” could not be extracted
fur: L'archivi “%s” nol pues jessi estrat

en: The bottom margin, in millimeters.
fur: Il margjin inferiôr, in milimetris.

en: The command color text
fur: Il colôr dal test dal comant

en: The custom format used when inserting the date/time.
fur: Il formât personalizât doprât cuant che si inserìs la date/ore.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
fur: Il disc dulà che tu stâs cirint di salvâ il file al à limitazions su le dimension dai file. Cîr di salvâ un file plui piçul o salvilu suntun disc che nol à cheste limitazion.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
fur: Il disc dulà che tu stâs cirint di salvâ il file al à limitazions te lungjece dai nons dai file. Dopre un non plui curt.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
fur: Il document al ten un o plui caratars che no puedin jessi codificâts doprant la codifiche di caratars specificade.

en: The error color text
fur: Il colôr dal test dal erôr

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
fur: La cartele lidrîs de esplorazion file di doprâ cuant che si cjarie il plugin de esplorazion file se onload/tree_view al è VÊR.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
fur: La cartele lidrîs virtuâl de esplorazion file di doprâ cuant che si cjarie il plugin de esplorazion file cuant che onload/tree_view al è VÊR. La lidrîs virtuâl e scugne jessi simpri sot la lidrîs atuâl.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
fur: Il file che tu âs viert al à cualchi caratar no valit. Se tu continuis a modificâ chest file tu podaressis ruvinâ chest document.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
fur: Il file “%s” nol pues jessi spostât te scovacere.

en: The file “%s” changed on disk.
fur: Il file "%s" al è cambiât sul disc.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
fur: Il file "%s" al è stât modificât di cuant che al è stât let.

en: The file “%s” is read-only.
fur: Il file “%s” al è in modalitât dome leture.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
fur: Il file “%s” al jere stât salvât come test sempliç e cumò al vignarà salvât doprant la compression.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
fur: Il file “%s” al jere stât salvât doprant la compression e cumò al vignarà salvât come test sempliç.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
fur: Il model di filtri di doprâ par filtrâ la esplorazion dai file. Chest filtri al lavore parsore dal filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
fur: I erôrs chi daurman a son vignûts fûr dilunc la esportazion: %s

en: The following error occurred while importing: %s
fur: I erôrs chi daurman a son vignûts fûr dilunc la importazion: %s

en: The following files could not be imported: %s
fur: I file chi sot no puedin jessi impuartâts: %s

en: The left margin, in millimeters.
fur: Il margjin a çampe, in milimetris.

en: The location of the file cannot be accessed.
fur: La posizion dal file no pues jessi doprade.

en: The location “%s” is not currently reachable.
fur: La posizion "%s" no je, par cumò, disponibil.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
fur: La gnove cartele e je stade taiade fûr dal filtri. Tu scugnis justâ lis impostazions dal filtri par rindile visibil

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
fur: Il gnûf file al è stât taiât fûr dal filtri. Tu scugnis justâ lis impostazions dal filtri par rindilu visibil

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
fur: Il numar dai colegaments di lâ daûr al è limitât e nol è stât pussibil cjatâ il file chenti chest limit.

en: The preview of a page in the document to be printed
fur: La anteprime di une pagjine dal document di stampâ

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
fur: Il file che al à cambiât non al è stât taiât fûr dal filtri. Tu scugnis justâ lis impostazions dal filtri par rindilu visibil

en: The right margin, in millimeters.
fur: Il margjin a drete, in milimetris.

en: The selected color scheme cannot be installed.
fur: Il scheme di colôr selezionât nol pues jessi instalât.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
fur: I file selezionâts no puedin jessi spostâts te scovacere.

en: The selected format used when inserting the date/time.
fur: Il formât selezionât doprât cuant che si inserìs la date/ore.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
fur: Ulteriôrs modei di doprâ cuant che si filtre i file binaris.

en: The top margin, in millimeters.
fur: Il margjin superiôr, in milimetris.

en: The total number of pages in the document
fur: Il numar totâl di pagjinis intal document

en: There are no snippets selected to be exported
fur: No son snippets selezionât di espuartâ

en: There are unsaved documents
fur: A 'ndi son documents no salvâts

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
fur[0]: A 'nd è %d document cun modifichis no salvadis. Salvâ i cambiaments prime di sierâ?
fur[1]: A 'ndi son %d documents cun modifichis no salvadis. Salvâ i cambiaments prime di sierâ?

en: There is a new version of gedit
fur: E je une gnove version di gedit

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
fur[0]: E je une schede cun erôrs
fur[1]: A son %d schedis cun erôrs

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
fur: Nol è vonde spazi tal disc par salvâ il file. Libare un tic di spazi sul disc e torne prove.

en: There was a problem opening the file “%s”.
fur: Al è vignût fûr un probleme tal vierzi il file "%s".

en: There was an error displaying the URI.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal mostrâ il URI.

en: There was an error displaying the help.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal mostrâ il jutori.

en: This accelerator is already bound to %s
fur: Cheste scurte e je za associade cun %s

en: This file “%s” is already open in another window.
fur: Il file "%s" al è za viert intun altri barcon.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
fur: Chest nol è une lescje (Tab) valide. Lis lescjis a puedin contignî caratars alfanumerics (opûr _, : e .) o un caratar ugnul (no alfanumeric) come: {, [, e vie indenant.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
fur: Chest valôr al determine cuai file che a vegnin filtrâts de esplorazion file. I valôrs valits a son: none (nol filtre nuie), hide-hidden (al filtre i file platâts) e hide-binary (al filtre i file binaris).

en: Tool Output
fur: Strument di jessude

en: Toolbar is Visible
fur: La sbare dai struments e je visibil

en: Type a new accelerator
fur: Inserìs une gnove scurte

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
fur: Inserìs une gnove scurte o frache Backspace par anulâ

en: Type a new shortcut
fur: Inserìs une gnove scurte

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
fur: Inserìs une gnove scurte o frache Backspace par anulâ

en: Type to search…
fur: Scrîf par cirî…

en: Unable to detect the character encoding.
fur: Impussibil ricognossi la codifiche caratars.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
fur: Impussibil cjatâ l'ogjet “%s” dentri dal file %s.

en: Unable to handle this location.
fur: Impussibil gjestî cheste posizion.

en: Unable to handle “%s:” locations.
fur: Impussibil gjestî lis posizions "%s:".

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
fur: Impussibil vierzi il file di IU %s. Erôr: %s

en: Unexpected error: %s
fur: Erôr inspietât: %s

en: Uninstall Scheme
fur: Disinstale Scheme

en: Uninstall scheme
fur: Disinstale scheme

en: Untitled Document %d
fur: Document cence titul %d

en: Untitled File
fur: File cence titul

en: Untitled Folder
fur: Cartele cence titul

en: Untitled documents only
fur: Dome documents cence titul

en: Use Default Font
fur: Dopre il caratar predefinît

en: Use Spaces
fur: Dopre spazis

en: Use the _selected format
fur: Dopre il formât _selezionât

en: Version to Ignore
fur: Version di ignorâ

en: Version to ignore until a newer version is released.
fur: Version di ignorâ fintremai che une gnove version no ven metude fûr.

en: View
fur: Viodude

en: When inserting date/time…
fur: Tal inserî date/ore…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
fur: Indiche se gedit al à di salvâ in automatic i file modificâts dopo un ciert timp. Tu puedis meti l'interval di timp cun la opzion “Interval par salvâ in automatic”.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
fur: Indiche se gedit al à di creâ copiis di backup pai file che al salve.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
fur: Indiche se gedit al à di mostrâ i numars di rie te aree di modifiche.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
fur: Indiche se gedit al à di mostra la mape panoramiche dal document.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
fur: Indiche se gedit al à di mostrâ il margjin di diestre te aree di modifiche.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
fur: Indiche se gedit al à di abilitâ in automatic la tornade in posizion.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
fur: Indiche se gedit al à di evidenziâ la sintassi.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
fur: Indiche se gedit al à di evidenziâ dutis lis presincis dal test cirût.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
fur: Indiche se gedit al à di evidenziâ lis parentesis che si corispuindin.

en: Whether gedit should highlight the current line.
fur: Indiche se gedit al à di evidenziâ la linie curint.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
fur: Indiche se gedit al à di includi une intestazion cuant che si stampe i documents.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
fur: Indiche se gedit al à di inserî spazis invezit che tabulazions.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
fur: Indiche se gedit al à di stampâ la evidenziazion de sintassi cuant che si stampe i documents.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
fur: Indiche se gedit al à di tornâ a plaçâ il cursôr te posizion precedente cuant che un file al ven cjariât.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
fur: Indiche se gedit al à di sigurâ che i documents a finissin simpri cuntune gnove rie finâl.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
fur: Indiche se il document al varà di vê un motîf di fondâl disegnât.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
fur: Indiche se il panel laterâl a çampe dai barcons di modifiche al à di jessi visibil.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
fur: Indiche se la sbare di stât, da pît dai barcons di modifiche, e à di jessi visibil.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
fur: Indiche se la sbare dai struments e à di jessi visibil tai barcons di modifiche.

en: Whether to use the system font
fur: Indiche se doprâ il caratar di sisteme

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
fur: Indiche se doprâ il caratar di sisteme a spazis fis predefinît invezit che un caratar specific par gedit. Se cheste opzion e je disativade, alore il caratar indicât te opzion “Caratar dal editôr” al vignarà doprât al puest dal caratar di sisteme.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
fur: Che tu stedis scrivint un gnûf bestseller, programant une aplicazion inovative o semplicementri cjapant di corse cualchi note, gedit al sarà un imprest afidabil pe tô ativitât.

en: Words
fur: Peraulis

en: Wra_p around
fur: _Torne tache dal inizi

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: Tu stâs cirint di salvâ il file suntun disc di dome leture. Controle di vê scrit ben la posizion e torne prove.

en: You can also choose another character encoding and try again.
fur: Tu puedis ancje sielzi une altre codifiche caratars e tornâ a provâ.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
fur: Tu puedis discjariâ la gnove version di gedit fasint clic sul boton par discjariâ o ignore chê version e spiete une altre gnove

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
fur: No tu âs i permès necessaris par vierzi il file.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: No tu âs i permès necessaris par salvâ il file. Controle di vê scrit ben la posizion e torne prove.

en: You must be inside a word to run this command
fur: Tu âs di stâ suntune peraule par eseguî chest comant

en: Your system is offline. Check your network.
fur: Il to sisteme al è fûr rêt. Controle la tô rêt.

en: Zoom 1:1
fur: Ingrandiment 1:1

en: Zoom the page in
fur: Ingrandìs

en: Zoom the page out
fur: Ridûs

en: Zoom to fit the whole page
fur: Ingrandiment par jemplâ la pagjine

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
fur: [FILE…] [+LINIE[:COLONE]]

en: _About Text Editor
fur: _Informazions su Editôr di test

en: _Applicability:
fur: _Aplicabilitât:

en: _Apply
fur: _Apliche

en: _Autosave files every
fur: Salve in _automatic i file ogni

en: _Body:
fur: _Cuarp:

en: _Bottom Panel
fur: Panel _inferiôr

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Check Spelling…
fur: _Controle la ortografie…

en: _Clear Highlight
fur: Ne_te evidenziazion

en: _Close
fur: _Siere

en: _Close All
fur: _Siere ducj

en: _Close Preview
fur: _Siere anteprime

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Description
fur: _Descrizion

en: _Display line numbers
fur: _Mostre numars di rie

en: _Document Statistics
fur: Statistichis _document

en: _Download
fur: _Discjarie

en: _Drop targets:
fur: _Molâ destinazions:

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Enable automatic indentation
fur: _Abilite la tornade in posizion automatiche

en: _Encoding
fur: C_odifiche

en: _Error color:
fur: Colôr dal _erôr:

en: _Filter
fur: _Filtre

en: _Find and Replace…
fur: _Cjate e sostituìs…

en: _Find…
fur: _Cjate…

en: _Fullscreen
fur: _A plen visôr

en: _Go to Line…
fur: Va a_e rie…

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Highlight Misspelled Words
fur: _Evidenzie peraulis scritis mâl

en: _Highlight Mode…
fur: Modalitât _evidenziazion…

en: _Ignore Version
fur: _Ignore version

en: _Input:
fur: _Jentrade:

en: _Insert
fur: _Inserìs

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _Line numbers:
fur: Numars di _rie:

en: _Match Case
fur: Corispuindince _maiusculis

en: _Match case
fur: Corispuindince _maiusculis

en: _Move To New Window
fur: _Sposte intun gnûf barcon

en: _Move to Trash
fur: Sposte te _Scovacere

en: _New
fur: _Gnûf

en: _New Folder
fur: Gnove _Cartele

en: _New Tab Group
fur: _Gnûf grup di schedis

en: _New Window
fur: _Gnûf barcon

en: _Number every
fur: _Numar ogni

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Open in Terminal
fur: _Vierç intal terminâl

en: _Output:
fur: _Jessude:

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Previous Document
fur: Document _precedent

en: _Print…
fur: _Stampe…

en: _Prompt for a format
fur: _Domande un formât

en: _Quit
fur: _Jes

en: _Redo
fur: _Torne fâs

en: _Reload
fur: _Torne cjarie

en: _Rename…
fur: _Cambie non…

en: _Replace
fur: _Sostituî

en: _Reset
fur: _Torne stabilìs

en: _Restore Default Fonts
fur: _Torne met i caratars predefinîts

en: _Retry
fur: _Torne prove

en: _Reverse order
fur: _Invertìs l'ordin

en: _Revert
fur: _Ripristine

en: _Save
fur: _Salve

en: _Save All
fur: Salve Duc_j

en: _Save As Plain Text
fur: _Salve come test sempliç

en: _Save As…
fur: _Salve come…

en: _Save Using Compression
fur: _Salve doprant compression

en: _Save:
fur: _Salve:

en: _Search
fur: _Cîr

en: _Select
fur: _Selezione

en: _Set Root to Active Document
fur: _Stabilìs lidrîs al document atîf

en: _Sort
fur: O_rdene

en: _Tab trigger:
fur: Lescje Tab:

en: _Tab width:
fur: _Largjece schede:

en: _Tools
fur: _Struments

en: _Undo
fur: _Disfe

en: _Use custom format
fur: _Dopre formât personalizât

en: _Use the system fixed width font (%s)
fur: _Doprâ il caratar a spazis fis di sisteme (%s)

en: _View
fur: _Visualize

en: _View Folder
fur: _Viôt cartele

en: _Wrap Around
fur: _Torne al inizi

en: _minutes
fur: _minûts

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
fur: gedit al è un piçul e lizêr editôr di test pal ambient grafic GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
fur: gedit al è l'editôr di tescj uficiâl dal ambient grafic GNOME. Pontant a jessi sempliç e facil di doprâ, gedit al è ancje un editor di tescj gjeneric une vore potent.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
fur: _Cjate

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
fur: C_jate

en: lines
fur: riis

en: of
fur: di

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
fur: Control ortografie

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
fur: Nete evidenziazion

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
fur: Siere ducj i documents

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
fur: Siere il document

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
fur: Convertìs a minuscul

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
fur: Convertìs a maiuscul

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
fur: Copie e tache

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
fur: Copie il test selezionât intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
fur: Cree un gnûf document intune schede

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
fur: Cree un gnûf document intal barcon

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
fur: Cree un gnûf grup di schedis

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
fur: Taie il test selezionât intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
fur: Diminuìs il numar sul cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
fur: Elimine la rie curint

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fur: Modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Find
fur: Cjate

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
fur: Cjate e sostituìs

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
fur: Cjate il sucessîf câs

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
fur: Cjate il precedent câs

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
fur: Modalitât a plen visôr impiade / distudade

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
fur: Va ae rie

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
fur: Aumente il numar sul cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
fur: Invertìs maiusculis e minusculis

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
fur: Unìs lis riis selezionadis

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
fur: Sposte la rie curin in jù

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
fur: Sposte la rie curin in sù

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
fur: Sposte la peraule cuint a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
fur: Sposte la peraule cuint a drete

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
fur: Vierç un document

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
fur: Tache il test des notis

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
fur: Stampe il document

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
fur: Jes de aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
fur: Torne fâs il comant precedent

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
fur: Torne vierç i plui resints documents sierâts

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
fur: Salve ducj i documents

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
fur: Salve il document

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
fur: Salve il document cuntun gnûf non di file

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
fur: Selezione dut il test

[ctx: shortcut window]
en: Selection
fur: Selezion

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
fur: Mostre panel inferiôr

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
fur: Mostre il barcon di completament

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
fur: Mostre panel laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
fur: Passe al prin — novesim document

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
fur: Passe al document sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
fur: Passe al document precedent

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
fur: Cambie tra inseriment / sorescriture

[ctx: shortcut window]
en: Tools
fur: Struments

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
fur: Disfe e torne fâs

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
fur: Disfe il comant precedent

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
fur: Barcons e panei

[ctx: window title]
en: Open
fur: Vierç

[ctx: window title]
en: Save As
fur: Salve come

en: “%s” is a directory.
fur: "%s" e je une cartele.

en: “%s” is not a regular file.
fur: "%s" nol è un file regolâr.

en: “%s” is not a valid location.
fur: "%s" no je une valide posizion.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
fur: "%s" no je une posizion valide. Controle di vê scrit ben la posizion e torne prove.

en: “%s” not found
fur: “%s” no cjatât
