gedit - en to sr translation catalogue (713 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sr:   ред %d, кол %d

en: %d of %d
sr: %d од %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y, %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
sr: %s (текући локалитет)

en: %s: invalid encoding.
sr: %s: неисправан кодни запис.

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: / on %s
sr: / на „%s“

en: 01/11/2009 17:52:00
sr: 01.11.2009, 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sr: Назив Панго фонта. Примери су „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
sr: Произвољни фонт који ће бити коришћен у простору за унос текста. Ово ће једино имати дејства ако је дештиклирана кућица „Користи подразумевани фонт“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sr: Постоји још једна датотека са истим називом. Користите неки други назив.

en: A_dd Scheme
sr: _Додај поставку боја

en: A_vailable Encodings
sr: _Доступна кодирања

en: Activation
sr: Покретање

en: Active plugins
sr: Покренути прикључци

en: Add
sr: Додај

en: Add Scheme
sr: Додајте поставку боја

en: Add Snippet
sr: Додај исечак

en: Add Tool
sr: Додај алат

en: Add a new snippet…
sr: Додај нови исечак…

en: Add a new tool
sr: Додајте нови алат

en: Add or Remove…
sr: Додај или уклони…

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Languages
sr: Сви језици

en: All Text Files
sr: Све текстуалне датотеке

en: All documents
sr: Сви документи

en: All documents except untitled ones
sr: Сви документи изузев оних без наслова

en: All files
sr: Све датотеке

en: All languages
sr: Сви језици

en: All supported archives
sr: Све подржане архиве

en: Always available
sr: Увек доступан

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: An error occurred while creating a new directory
sr: Дошло је до грешке при прављењу нове фасцикле

en: An error occurred while creating a new file
sr: Дошло је до грешке при прављењу нове датотеке

en: An error occurred while deleting a file or directory
sr: Дошло је до грешке при брисању датотеке или фасцикле

en: An error occurred while loading a directory
sr: Дошло је до грешке током учитавања фасцикле

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sr: Дошло је до грешке при отварању фасцикле у прегледачу датотека

en: An error occurred while renaming a file or directory
sr: Дошло је до грешке при преименовању датотеке или фасцикле

en: An error occurred while setting a root directory
sr: Дошло је до грешке при постављању коренске фасцикле

en: Append to current document
sr: Припојте тренутном документу

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sr: Да ли сигурно желите да трајно обришете одабране датотеке?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Да ли сигурно желите да трајно обришете „%s“?

en: Automatic Indentation
sr: Самостално увлачење

en: Automatic indent
sr: Самоувлачење у раду

en: Automatically Detected
sr: Самостално препознат

en: Autosave
sr: Периодично чување

en: Autosave Interval
sr: Време периодичног чувања

en: Available formats
sr: Доступни формати

en: Body Font for Printing
sr: Фонт за штампање

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Bracket match found on line: %d
sr: Поклапање заграда се налазе у реду: %d

en: Bracket match is out of range
sr: Поклапање заграда је изван опсега

en: Bracket match not found
sr: Нисам пронашао поклапање заграда

en: Build
sr: Изгради

en: Bytes
sr: Бајтова

en: Bzip2 compressed archive
sr: Архива сажета Бзипом 2

en: C_ase sensitive
sr: _Разликуј велика слова

en: C_ommand color:
sr: Боја _наредбе:

en: C_ut
sr: _Исеци

en: Candidate Encodings
sr: Кодирањe

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем датотеку. Можда је недавно обрисана.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Не могу да радим са овим путањама у режиму уписа. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Не могу да рукујем „%s:“ путањама у режиму уписа. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sr: Не могу да преместим датотеку у смеће.
    Да ли желите да је обришете трајно?

en: Ch_aracter Encoding:
sr: Кодирање _знака:

en: Change side panel page
sr: Промените страницу бочне површи

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем %d часу ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %d часа ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %d часова ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу у последњем часу ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем %ld минуту ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %ld минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld минута ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу у последњем минуту ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњој %ld секунди ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последње %ld секунде ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld секунди ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу у последњој секунди ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минут ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу у последњем часу ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу током последњег часа ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунде ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу у последњем минуту ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу у последњем минуту ће бити трајно одбачене.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у %d документу ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у %d документа ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у %d докумената ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу ће бити трајно одбачене.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу „%s“ ће бити трајно одбачене.

en: Character Encoding:
sr: Кодирања знакова:

en: Character Encodings
sr: Кодирања знакова

en: Characters (no spaces)
sr: Знакова (без размака)

en: Characters (with spaces)
sr: Знакова (са размацима)

en: Check for latest version of gedit
sr: Проверите да ли је изашло ново издање Вилењакове бележнице

en: Check update
sr: Проверите издања

en: Checks the spelling of the current document.
sr: Проверите писање у тренутном документу.

en: Cho_sen Encodings
sr: _Изабрана кодирања

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sr: Кликните на ово дугме да изаберете фонт који ће бити коришћен у уређивачу

en: Close Document
sr: Затвори документ

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Close print preview
sr: Затворите преглед пред штампу

en: Color Scheme
sr: Шема боја

en: Color Scheme Files
sr: Датотеке са поставкама боја

en: Command Color Text
sr: Боја текста наредбе

en: Configure date/time plugin
sr: Подесите прикључак за датум/време

en: Connection timed out. Please try again.
sr: Време за успостављање везе је истекло. Покушајте поново.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sr: Не могу да направим резерву старог документа пре чувања новог. Можете занемарити ово упозорење и сачувати нови документ и поред тога, али уколико дође до грешке приликом чувања, можете да изгубите стари примерак документа. Да ипак сачувам документ?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
sr: Не могу да направим резерву након чувања документа „%s“

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
sr: Не могу да направим привремену резерву датотеке приликом чувања документа „%s“

en: Could not execute command: %s
sr: Не могу да извршим наредбу: %s

en: Could not find the file “%s”.
sr: Не могу да нађем датотеку „%s“.

en: Could not mount volume: %s
sr: Не могу да монтирам диск: %s

en: Could not open media: %s
sr: Не могу да отворим медијум: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ помоћу кодирања знакова „%s“.

en: Could not open the file “%s”.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“.

en: Could not remove color scheme “%s”.
sr: Не могу да уклоним поставку боја „%s“.

en: Could not revert the file “%s”.
sr: Не могу да повратим датотеку „%s“.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“ користећи „%s“ кодирање знакова.

en: Could not save the file “%s”.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“.

en: Create Backup Copies
sr: Прављење резервних примерака

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Направи _резервни примерак датотека пре чувања

en: Create a new document
sr: Направите нови документ

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sr: Прави нови документ у постојећој Вилењаковој бележници

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
sr: Прави нови прозор највишег нивоа у постојећој инстанци програма

en: Create new document
sr: Направите нови документ

en: Create new snippet
sr: Направите нови исечак

en: Current Locale (%s)
sr: Текући локалитет (%s)

en: Current document
sr: Текући документ

en: Current line
sr: Текући ред

en: Current page (Alt+P)
sr: Текућа страница (Alt+P)

en: Current selection
sr: Тренутно изабрано

en: Current selection (default to document)
sr: Тренутно изабрано (подразумевано у документу)

en: Current word
sr: Текућа реч

en: Custom Format
sr: Произвољни формат

en: D_on’t Edit
sr: _Не мењај

en: D_on’t Save
sr: _Немој сачувати

en: Delete selected snippet
sr: Обришите одабрани исечак

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sr: Не могу да направим фасциклу „%s“: „g_mkdir_with_parents()“ позив није успео: %s

en: Display Line Numbers
sr: Приказ бројева редова

en: Display Overview Map
sr: Прикажи минијатурни преглед кода

en: Display Right Margin
sr: Приказ десне маргине

en: Display _grid pattern
sr: Прикажи шаблон са _мрежом

en: Display _overview map
sr: Прикажи мини_јатурни преглед кода

en: Display _statusbar
sr: Прикажи траку _стања

en: Display in bottom pane
sr: Прикажите у области на дну

en: Display line numbers
sr: Прикажи бројеве редова

en: Display list of possible values for the encoding option
sr: Приказује списак могућих вредности за кодирање

en: Display right _margin at column:
sr: Прикажи десну _маргину у колони:

en: Display right margin
sr: Прикажи десну маргину

en: Do not _split words over two lines
sr: Немој _делити речи у два реда

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
sr: Да ли заиста желите да поништите подешавања за кодирање знакова?

en: Do you want to edit it anyway?
sr: Да ли желите поново да учитате датотеку?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sr: Да ли желите да укључите одабране <b>системске</b> исечке при извозу?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sr: Да ли желите да покушате да је замените оном коју снимате?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr: Докум_енти са несачуваним изменама:

en: Document
sr: Документ

en: Document Statistics
sr: Статистика документа

en: Document background pattern type
sr: Врста шаблона за позадину документа

en: Documents
sr: Документи

en: Done.
sr: Урађено.

en: Drop Changes and _Reload
sr: Одбаци измене и _поново учитај

en: ENCODING
sr: КОДНИ РАСПОРЕД

en: Easy file access from the side panel
sr: Лак приступ датотекама из бочне области

en: Edit Any_way
sr: _Ипак промени

en: Edit text files
sr: Уређујте текстуалне документе

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor Font
sr: Фонт уређивача

en: Editor _font:
sr: Фонт _уређивача:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
sr: Емакс, Кејт и Вим подршка за линије режима у Вилењаковој бележници.

en: Enable Restore of Remote Locations
sr: Омогући обнављање удаљених локација

en: Enable Search Highlighting
sr: Укључивање истицања претраге

en: Enable Syntax Highlighting
sr: Укључивање истицања синтаксе

en: Enable text _wrapping
sr: Укључи _преламање текста

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Ensure Trailing Newline
sr: Осигурава праћење новог реда

en: Error Color Text
sr: Боја текста грешке

en: Error opening file %s
sr: Грешка при отварању датотеке „%s“

en: Error reverting file %s
sr: Не могу да повратим документ „%s“

en: Error saving file %s
sr: Грешка приликом чувања датотеке „%s“

en: Error when loading “%s”: No such directory
sr: Грешка током учитавања „%s“: Нема такве фасцикле

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sr: Покреће наредбу и смешта њен излаз у нови документ

en: Execute external commands and shell scripts.
sr: Извршава спољне наредбе и скрипте љуске.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sr: Извршавање наредбе Питона (%s) је трајало дуже него што је дозвољено, те је прекинуто.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sr: Извршавање наредбе Питона (%s) није успело: %s

en: Exited
sr: Изашао

en: Export Snippets
sr: Извези исечке

en: Export selected snippets
sr: Извезите одабране исечке

en: Export snippets
sr: Извезите исечке

en: Export successfully completed
sr: Извоз је успешно завршен

en: External Tools
sr: Спољни алати

en: External _Tools
sr: Спољни _алати

en: File Browser
sr: Прегледач датотека

en: File Browser Binary Patterns
sr: Бинарни шаблони прегледача датотека

en: File Browser Filter Mode
sr: Режим филтрирања у прегледачу датотека

en: File Browser Filter Pattern
sr: Маска филтера у прегледачу датотека

en: File Browser Panel
sr: Површ са прегледачем датотека

en: File Browser Root Directory
sr: Корени директоријум у прегледачу датотека

en: File Browser Virtual Root Directory
sr: Замишљени корени директоријум у прегледачу датотека

en: File Saving
sr: Чување датотека

en: File System
sr: Систем датотека

en: File “%s” does not exist
sr: Датотека „%s“ не постоји

en: File “%s” is not a valid snippets archive
sr: Датотека „%s“ није исправна датотека са исечцима

en: File “%s” is not a valid snippets file
sr: Датотека „%s“ није исправна датотека са исечцима

en: File: %s
sr: Датотека: %s

en: Find Ne_xt
sr: Нађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Нађи _претходно

en: Find and Replace
sr: Нађи и замени

en: Find and _Replace…
sr: Нађи и _замени…

en: Font
sr: Фонт

en: Font & Colors
sr: Фонт и боје

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sr[0]: Пронашао сам и заменио %d појаву
sr[1]: Пронашао сам и заменио %d појаве
sr[2]: Пронашао сам и заменио %d појава
sr[3]: Пронашао сам и заменио %d појаву

en: Found and replaced one occurrence
sr: Пронашао сам и заменио једну појаву

en: Global
sr: Опште

en: Go to _Line…
sr: _Иди на ред…

en: Gzip compressed archive
sr: Архива сажета Гзипом

en: He_aders and footers:
sr: За_главља и подножја:

en: Header Font for Printing
sr: Фонт за штампање заглавља

en: Hide panel
sr: Сакриј панел

en: Highlight Current Line
sr: Истицање текућег реда

en: Highlight Matching Brackets
sr: Истицање упарених заграда

en: Highlight Mode
sr: Режим истицања

en: Highlight current _line
sr: Истакни текући _ред

en: Highlight current line
sr: Истакни текући ред

en: Highlight matching _brackets
sr: Истакни упарене _заграде

en: Highlighting
sr: Истицање

en: Highlights every occurrences of selected text.
sr: Истиче свако појављивање изабраног текста.

en: History
sr: Историјат

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Рачунар „%s“ није пронађен. Проверите да ли су исправна подешавања мрежног посредника и покушајте поново.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Назив рачунара није исправан. Проверите да ли сте унели исправну адресу и покушајте поново.

en: INS
sr: УБАЦ

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
sr: Ако је тачно, прикључак за разгледање датотека ће приказати фасциклу документа који је први отворен јер прегледач није коришћен. (Ово се обично примењује приликом отварања документа из линије наредби, или у Наутилусу, итд.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
sr: Ако корисник треба бити упитан за формат или ако изабрани или произвољни формат треба да се користи.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sr: Уколико је вредност 0, програм неће уметати бројеве редова приликом штампања документа. У супротном, програм ће штампати број реда за сваки број реда.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је изабрано, спољни алати ће користити стони, глобални стандардни фонт ако је фонт утврђене ширине (у супротном ће се користити најсличнији фонт који се може наћи).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је тачно, терминал ће да користи општи фонт радне површи ако је утврђене ширине (или у супротном најсличнији фонт који пронађе).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
sr: Уколико наставите чување ове датотеке можете да оштетите документ.  Да ипак сачувам?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr: Уколико обришете неку ставку, биће заувек изгубљена.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sr: Уколико их не сачувате, све ваше измене ће бити трајно изгубљене.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Измене у последњих %d часа ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[1]: Измене у последња %d часа ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[2]: Измене у последњих %d часова ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[3]: Измене у последњем часу ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене у последњем %ld минуту ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[1]: Измене у последња %ld минута ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[2]: Измене у последњих %ld минута ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[3]: Измене у последњем минуту ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене у последњој %ld секунди ће бити трајно одбачене уколико их не сачувате.
sr[1]: Измене у последње %ld секунде ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[2]: Измене у последњих %ld секунди ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[3]: Измене у последњој секунди ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене у последњем часу и %d минуту ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[1]: Измене у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[2]: Измене у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[3]: Измене у последњем часу ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
sr: Измене током последњег часа ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[1]: Измене у последњем минуту и %ld секунде ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[2]: Измене у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.
sr[3]: Измене у последњем минуту ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
sr: Измене у последњем минуту ће бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ако је сачувате, све спољне измене могу бити изгубљене. Сачуваћете је и поред тога?

en: Import Snippets
sr: Увези исечке

en: Import snippets
sr: Увезите исечке

en: Import successfully completed
sr: Увоз је успешно завршен

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
sr: Увезена датотека „%s“ није исправна датотека са исечцима

en: In_sert Date and Time…
sr: Уме_тни датум и време…

en: Insert Date and Time
sr: Уметни датум и време

en: Insert Date/Time
sr: Уметни датум/време

en: Insert _spaces instead of tabs
sr: Уметни _размаке уместо табулатора

en: Insert at cursor position
sr: Уметните на позицију курсора

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sr: Уметните реченице које често користите на брз начин

en: Insert spaces
sr: Уметање размака

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Умеће тренутни датум и време на позицију курсора.

en: Install Scheme
sr: Инсталирај шему

en: Install scheme
sr: Инсталирајте шему

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sr: Интерактивна конзола питона која стоји у панелу на дну

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
sr: Његов прилагодљив систем прикључака вам омогућава да скројите програм према вашим потребама и да га прилагодите вашем радном току.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
sr: Последњи избор начина поделе за начин прелома реда

en: Leave Fullscreen
sr: Напустите цео екран

en: Line Ending:
sr: Завршетак реда:

en: Line Number Font for Printing
sr: Фонт за штампање броја реда

en: Line Numbers
sr: Бројеви редова

en: Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома реда

en: Line you want to move the cursor to
sr: Ред на који желите да поставите курсор

en: Lines
sr: Редови

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sr: Списак активних прикључака. Садржи „путању“ активних прикључака. Погледајте датотеку „.gedit-plugin“ да сазнате „путању“ датог прикључка.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
sr: Списак кодирања која се приказују у листи „Кодирање знакова“ унутар прозорчета за отварање/чување датотека. Тренутно (CURRENT) означава тренутно локално кодирање. Само препозната кодирања се користе. Подразумевана вредност је празан списак, при чему ће програм изабрати одговарајуће вредности за вашу државу и језик.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sr[0]: Учитавам %d датотеку…
sr[1]: Учитавам %d датотеке…
sr[2]: Учитавам %d датотека…
sr[3]: Учитавам датотеку…

en: Loading %s
sr: Учитавам „%s“

en: Loading %s from %s
sr: Учитавам документ „%s“ из фасцикле „%s“

en: Loading file “%s”…
sr: Учитавам датотеку „%s“…

en: Local files only
sr: Само локалне датотеке

en: MIME Type:
sr: МИМЕ врста:

en: Mac OS Classic
sr: Мек ОС класични

en: Manage External Tools
sr: Управљај спољним алатима

en: Manage Snippets
sr: Управљај исечцима

en: Manage _External Tools…
sr: Управљај сп_ољним алатима…

en: Manage _Snippets…
sr: Управљај и_сечцима…

en: Margin Bottom
sr: Доља маргина

en: Margin Left
sr: Лева маргина

en: Margin Right
sr: Десна маргина

en: Margin Top
sr: Горња маргина

en: Match Filename
sr: Упореди назив датотеке

en: Match _Entire Word Only
sr: Упореди само целе _речи

en: Match _entire word only
sr: Упореди само _целе речи

en: Match as _Regular Expression
sr: Поклопи као _регуларни израз

en: Maximum Number of Undo Actions
sr: Највећи број опозваних радњи

en: Maximum Recent Files
sr: Највећи број скоро отвараних датотека

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
sr: Највећи број радњи које ће програм моћи да опозове или понови. Користите „-1“ за неограничени број радњи.

en: Modelines
sr: Линије режима

en: Move _Left
sr: Премести _лево

en: Move _Right
sr: Премести _десно

en: Move to New Tab _Group
sr: Премести у нову _групу језичака

en: Move to New _Window
sr: Премести у _нови прозор

en: Move to a higher priority
sr: Дај већи приоритет

en: Move to a lower priority
sr: Дај мањи приоритет

en: N_ext Document
sr: _Наредни документ

en: Name:
sr: Назив:

en: New
sr: Нови

en: New Document
sr: Нови документ

en: New F_ile
sr: Нова _датотека

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New tool
sr: Нови алат

en: Nex_t Tab Group
sr: _Следећа група језичка

en: No mount object for mounted volume: %s
sr: Не постоји објекат монтирања за монтирани диск: %s

en: No results
sr: Нема резултата

en: Notebook Show Tabs Mode
sr: Режим приказивања језичака бележнице

en: Nothing
sr: Ништа

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
sr: Број минута након којих ће програм аутоматски сачувати измењену датотеку. Ово ће једино имати дејства уколико је опција „Периодично чување“ укључена.

en: OVR
sr: ПРЕП

en: Open
sr: Отвори

en: Open With Tree View
sr: Отварање у прегледу стаблом

en: Open _Recent
sr: _Скорашњи документи

en: Open a file
sr: Отворите датотеку

en: Open a file dialog
sr: Отворите прозорче датотеке

en: Open a terminal in the document location
sr: Отворите терминал са почетком у отвореној фасцикли

en: Open another file
sr: Отворите другу датотеку

en: Open files and block process until files are closed
sr: Отвара датотеке и блокира процес све док се датотеке не затворе

en: Open history menu
sr: Отворите изборник историјата

en: Open terminal here
sr: Овде отвори терминал

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sr: Приказује стабло када се прегледач датотека учита уместо прегледа обележивача

en: Other _Documents…
sr: Остали _документи…

en: Overwrite _Mode
sr: Начин _преписивања

en: P_revious Tab Group
sr: _Претходна група језичка

en: Page %N of %Q
sr: Страница %N од %Q

en: Page %d of %d
sr: Страница %d од %d

en: Page Preview
sr: Преглед пред штампу

en: Page header
sr: Заглавље стране

en: Page total
sr: Укупан број страна

en: Paste selected text or current document to fpaste
sr: Пребаците изабрани текст или текући документ у „fpaste“

en: Pick the editor font
sr: Изаберите фонт уређивача

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sr: Проверите да не покушавате да отворите извршну датотеку.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Проверите да ли сте тачно навели путању (место) и покушајте поново.

en: Please check your installation.
sr: Проверите вашу инсталацију.

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preparing…
sr: Припремам...

en: Print Header
sr: Штампање заглавља

en: Print Line Numbers
sr: Штампање бројева редова

en: Print Syntax Highlighting
sr: Штампање истицања синтаксе

en: Print line nu_mbers
sr: Испиши бројеве _редова

en: Print page _headers
sr: Испиши _заглавља страница

en: Print synta_x highlighting
sr: Штампај истицање _синтаксе

en: Printing Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома штампаног реда

en: Prompt Type
sr: Упитна порука

en: Python Console
sr: Питонова конзола

en: Quick Highlight
sr: Брзо истицање

en: Quick Open
sr: Брзо отвори

en: Quick Open…
sr: Брзо отвори…

en: Quickly open files
sr: Брзо отворите датотеке

en: R_emove duplicates
sr: Уклони дупли_кате

en: Re_fresh View
sr: _Освежи преглед

en: Re_gular expression
sr: Ре_гуларни израз

en: Read-Only
sr: Само читање

en: Remote files only
sr: Само удаљене датотеке

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Snippet
sr: Уклони исечак

en: Remove Tool
sr: Уклони алат

en: Remove selected tool
sr: Уклоните изабрани алат

en: Remove trailing spaces
sr: Уклони завршне размаке

en: Remove useless trailing spaces in your file
sr: Уклања бескорисне размаке и празнине на крају реда у датотеци

en: Rendering page %d of %d…
sr: Исцртавам %d. страницу од %d...

en: Reopen Closed _Tab
sr: Поново отвори затворени _језичак

en: Replace _All
sr: _Замени све

en: Replace _with
sr: Замени _са

en: Replace current document
sr: Замените текући документ

en: Replace current selection
sr: Замените тренутно изабрани текст

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
sr: Анализира тренутни документ и извештава о броју речи, редова, знакова, и знакова без размака.

en: Restore Previous Cursor Position
sr: Враћање претходног положаја курсора

en: Revert Tool
sr: Врати алат

en: Revert selected snippet
sr: Поврати одабрани исечак

en: Revert tool
sr: Вратите алат

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
sr: Да повратим несачуване измене у документу „%s“?

en: Reverting %s
sr: Враћам документ „%s“

en: Reverting %s from %s
sr: Враћам документ „%s“ из фасцикле „%s“

en: Reverting the document “%s”…
sr: Вршим повраћај документа „%s“…

en: Right Margin Position
sr: Положај десне маргине

en: Run command
sr: Извршите наредбу

en: Run gedit in standalone mode
sr: Покреће програм у самосталном режиму

en: Run “make” in the document directory
sr: Изврши наредбу „make“ у фасцикли докумената

en: Running tool:
sr: Покренути алат:

en: S_ave Anyway
sr: С_ачувај и поред тога

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Изаберите _документе које желите да сачувате:

en: S_hortcut key:
sr: Преч_ица:

en: S_ort…
sr: Пор_еђај…

en: S_tart at column:
sr: Почни са _колоном:

en: Save
sr: Сачувај

en: Save _All
sr: Сачувај _све

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save changes to document “%s” before closing?
sr: Да сачувам измене у документу „%s“ пре затварања?

en: Save the current file
sr: Сачувајте тренутну датотеку

en: Save the file as plain text?
sr: Да сачувам датотеку као обичан текст?

en: Save the file using compression?
sr: Да сачувам датотеку користећи сажимање?

en: Saving %s
sr: Чувам „%s“

en: Saving %s to %s
sr: Чувам документ „%s“ у фацикли „%s“

en: Saving file “%s”…
sr: Чувам датотеку „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr: Чување је онемогућено од стране администратора система.

en: Search _backwards
sr: Тражи _уназад

en: Search highlight mode…
sr: Режим истицања претраге…

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sr: Изаберите кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sr: Изаберите неко друго кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: Selected Format
sr: Изабрани формат

en: Selection
sr: Избор

en: Send to fpaste
sr: Пошаљите у „fpaste“

en: Set Location to First Document
sr: Постављање почетка на први документ

en: Set _Language…
sr: Постави _језик…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sr: Поставља кодирање знакова које се користи при отварању датотека датих у наредби

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sr: Да ли треба омогућити обнављање удаљених локација.

en: Shortcut _key:
sr: Тастер _пречице:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sr: Пречица са тастатуре која активира исечак

en: Show _Binary
sr: Прикажи _извршне

en: Show _Hidden
sr: Прикажи с_кривене

en: Show multiple pages
sr: Прикажите више страница одједном

en: Show the application’s version
sr: Прикажи издање програма

en: Show the next page
sr: Прикажите следећу страницу

en: Show the previous page
sr: Прикажите претходну страницу

en: Side _Panel
sr: Бочна _површ

en: Side panel is Visible
sr: Приказ бочне површи

en: Single snippets file
sr: Јединствена датотека са исечцима

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sr: Реч на коју се активира исечак након притиска на тастер табулатора

en: Smart Home End
sr: Паметне типке „Home/End“

en: Snippets
sr: Исечци

en: Snippets archive
sr: Архива исечака

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
sr: Неки неисправни знакови су откривени приликом чувања „%s“

en: Sort
sr: Поређај

en: Sorts a document or selected text.
sr: Поређајте документ или изабрани текст.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sr: Одређује како се курсор помера када се притисну тастери Home и End. Користите „disabled“ за стално враћање на почетак/крај реда, „after“ за померање на почетак/крај реда по првом притиску и на почетак/крај текста занемаријући размаке по другом притиску, „before“ за померање на почетак/крај текста пре померања на почетак/крај реда и „always“ за померање на почетак/крај текста уместо на почетак/крај реда.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Одређује начин преламања дугих редова за штампање. Користите „none“ за искључивање прелома, „word“ за прелом на крају речи, и „char“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Одређује начин прелома дугих редова у области за уређивање. Користите „none“ за искључивање прелома, „word“ за прелом на крају речи, и „char“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
sr: Одређује који ће фонт бити коришћен за тело документа приликом штампања.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
sr: Одређује који ће фонт бити коришћен за штампање бројева редова. Ово ће једино имати ефекта уколико опција „Штампање бројева редова“ није постављена на 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
sr: Одређује који ће фонт бити коришћен за штампање заглавља странице. Ово ће једино имати ефекта ако је укључена опција „Штампање заглавља“.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
sr: Наводи последњи начин поделе коришћен са начином прелома реда, тако да када је начин поделе искључен још увек се памти избор начина поделе. Користите „word“ за прелом након речи, и „char“ за прелом након појединачног знака.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
sr: Одређује највећи број скоро отворених датотека које ће бити приказане у подизборнику „Скоро отворене датотеке“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sr: Одређује број размака који ће бити приказани уместо знака табулатора.

en: Specifies the position of the right margin.
sr: Одређује положај десне маргине.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Одређује када ће бити приказани језичци бележнице. Користите „never“ да никада неби били приказани, „always“ да би увек били приказани, и „auto“ да би били приказани само ако има више од једног језичка. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Spell Checker
sr: Провера правописа

en: Status Bar is Visible
sr: Приказ траке стања

en: Stop Tool
sr: Заустави алат

en: Stopped.
sr: Заустављен.

en: String you want to search for
sr: Ниска коју желите да потражите

en: Style Scheme
sr: Поставке стила

en: Syntax Highlighting
sr: Истицање синтаксе

en: Tab Group %i
sr: Група језичка %i

en: Tab Size
sr: Величина језичка

en: Tab Stops
sr: Табулатори

en: Tab Width: %u
sr: Ширина табулатора: %u

en: Target directory “%s” does not exist
sr: Циљна фасцикла „%s“ не постоји

en: Target directory “%s” is not a valid directory
sr: Циљна фасцикла „%s“ није исправна

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: Text Wrapping
sr: Прелом текста

en: Text wrapping
sr: Прелом текста

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
sr: Text;Editor;Plaintext;Write;текст;уређивач;обичан текст;писање;гедит;tekst;uređivač;običan tekst;pisanje;gedit;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sr: ИД поставке стила Прегледа Гтк извора који се користи за бојење текста.

en: The archive “%s” could not be created
sr: Не могу да направим архиву „%s“

en: The archive “%s” could not be extracted
sr: Архива „%s“ не може бити распакована

en: The bottom margin, in millimeters.
sr: Доња маргина у милиметрима.

en: The command color text
sr: Боја текста за наредбе

en: The custom format used when inserting the date/time.
sr: Произвољни формат који се користи приликом уметања датума/времена.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sr: Диск на који покушавате да сачувате датотеку ограничава одређену величину датотеке. Сачувајте мању датотеку или је сачувате на неки други диск који нема ово ограничење.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sr: Диск на који покушавате да сачувате датотеку има ограничење на дужину назива датотека. Употребите краћи назив.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sr: Документ садржи један или више знакова који не могу бити претворени коришћењем задатог кодног записа знакова.

en: The error color text
sr: Боја текста за грешке

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sr: Корени директоријум прегледника датотека који ће бити коришћен приликом учитавања прикључка прегледника датотека и када је изабрано „onload/tree_view“.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sr: Виртуелни корени директоријум прегледника датотека који ће бити коришћен приликом учитавања прикључка прегледника датотека и када је изабрано „onload/tree_view“. Виртуелни корени директоријум мора увек бити унутар стварног.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
sr: Датотека коју сте отворили има неке неисправне знакове. Ако наставите да уређујете ову датотеку, можете да је оштетите.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
sr: Датотека „%s“ не може бити премештена у смеће.

en: The file “%s” changed on disk.
sr: Садржај датотеке „%s“ је измењен на диску.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
sr: Датотека „%s“ је измењена након што сте је учитали.

en: The file “%s” is read-only.
sr: Датотека „%s“ је само за читање.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
sr: Датотека „%s“ је претходно сачувана као обичан текст а сада ће бити сачувана користећи сажимање.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
sr: Датотека „%s“ је претходно сачувана користећи сажимање а сада ће бити сачувана као обичан текст.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sr: Маска филтера за примену у прегледнику датотека. Филтер ради по режиму из „filter_mode“.

en: The following error occurred while exporting: %s
sr: Дошло је до грешке при извозу: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sr: Дошло је до грешке при увозу: %s

en: The following files could not be imported: %s
sr: Следеће датотеке нису могле бити увежене: %s

en: The left margin, in millimeters.
sr: Лева маргина у милиметрима.

en: The location of the file cannot be accessed.
sr: Не могу да приступим путањи датотеке.

en: The location “%s” is not currently reachable.
sr: Тренутно не могу да приступим месту „%s“.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sr: Нови директоријум је одстрањен пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте га учинили видљивим.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Нова датотека је одстрањена пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте је учинили видљивом.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sr: Не могу да нађем тражену датотеку јер је број веза за праћење ограничен.

en: The preview of a page in the document to be printed
sr: Прегледајте страницу документа коју желите да одштампате

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Преименована датотека је одстрањена пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте је учинили видљивом.

en: The right margin, in millimeters.
sr: Десна маргина у милиметрима.

en: The selected color scheme cannot be installed.
sr: Одабрана поставка боја не може бити постављена.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sr: Одабрана датотека не може бити премештена у смеће.

en: The selected format used when inserting the date/time.
sr: Изабрани формат који се користи приликом уметања датума/времена.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
sr: Допунски шаблони за коришћење приликом издвајања извршних датотека.

en: The top margin, in millimeters.
sr: Горња маргина у милиметрима.

en: The total number of pages in the document
sr: Укупан број страна у документу

en: There are no snippets selected to be exported
sr: Нема одабраних исечака за извоз

en: There are unsaved documents
sr: Имате несачуваних докумената

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d документ има несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?
sr[1]: %d документа имају несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?
sr[2]: %d докумената има несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?
sr[3]: Документ има несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?

en: There is a new version of gedit
sr: Изашла је нова Вилењакова бележница

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sr[0]: Постоје грешке у %d листу
sr[1]: Постоје грешке у %d листа
sr[2]: Постоје грешке у %d листова
sr[3]: Постоје грешке у једном листу

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sr: Нема довољно простора на диску да сачувате датотеку. Ослободите простор на диску и покушајте поново.

en: There was a problem opening the file “%s”.
sr: Дошло је до грешке при отварању датотеке „%s“.

en: There was an error displaying the URI.
sr: Дошло је до грешке при приказивању адресе.

en: There was an error displaying the help.
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи.

en: This accelerator is already bound to %s
sr: Ова пречица је већ везана за „%s“

en: This file “%s” is already open in another window.
sr: Ова датотека „%s“ је већ отворена у другом прозору.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sr: Ово није исправан прекидач за језичак. Прекидачи могу да садрже словно–бројевне знаке (или _ : и .) или једноструке знаке који нису слова ни цифре, попут {, [, итд.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
sr: Вредност одређује које датотеке ће бити филтриране из прегледача датотека. Подржане вредности су: „none“ (без филтрирања), „hidden“ (филтрирај скривене датотеке), „binary“ (филтрирај извршне датотеке) и y „hidden-and-binar“ (филтрирај скривене и извршне датотеке).

en: Tool Output
sr: Излаз алата

en: Toolbar is Visible
sr: Приказ траке алата

en: Type a new accelerator
sr: Унесите нову пречицу

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Упишите нову пречицу или очистите тастером за брисање

en: Type a new shortcut
sr: Укуцајте нову пречицу

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sr: Унесите нову пречицу, или је уклоните тастером за брисање уназад

en: Type to search…
sr: Упишите да потражите…

en: Unable to detect the character encoding.
sr: Не могу да препознам кодирање знакова.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
sr: Не могу да пронађем објекат „%s“ унутар датотеке %s.

en: Unable to handle this location.
sr: Не могу да рукујем овом путањом.

en: Unable to handle “%s:” locations.
sr: Не могу да рукујем путањама „%s:“.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sr: Не могу да отворим датотеку сучеља „%s“. Грешка: %s

en: Unexpected error: %s
sr: Неочекивана грешка: %s

en: Uninstall Scheme
sr: Уклони шему

en: Uninstall scheme
sr: Уклоните шему

en: Unix/Linux
sr: Уникс/Линукс

en: Untitled Document %d
sr: Неименован документ „%d“

en: Untitled File
sr: Неименована датотека

en: Untitled Folder
sr: Неименована фасцикла

en: Untitled documents only
sr: Само ненасловљени документи

en: Use Default Font
sr: Користи подразумевани фонт

en: Use Spaces
sr: Користи размаке

en: Use the _selected format
sr: Користи изабрани фо_рмат

en: Version to Ignore
sr: Издања за занемаривање

en: Version to ignore until a newer version is released.
sr: Издања која треба занемарити док не изађе новије издање.

en: View
sr: Преглед

en: When inserting date/time…
sr: Када се убацује датум и време…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
sr: Да ли ће програм сам да сачува измењену датотеку после одређеног временског интервала. Можете поставити временски интервал помоћу опције „Време периодичног чувања“.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
sr: Да ли Вилењакова бележница треба да направи резервне примерке приликом чувања датотека.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sr: Да ли програм треба да прикаже бројеве редова у простору за уређивање текста.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
sr: Да ли програм треба да прикаже минијатурни преглед кода за овај документ.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
sr: Да ли програм треба да прикаже десну маргину у простору за уређивање текста.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
sr: Да ли програм треба да омогући аутоматско увлачење.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
sr: Да ли програм треба да омогући истицање синтаксе.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
sr: Да ли програм треба да истакне све појаве пронађеног текста.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
sr: Да ли програм треба да истакне упарене заграде.

en: Whether gedit should highlight the current line.
sr: Да ли програм треба да истиче текући ред.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sr: Да ли програм треба да укључи заглавље документа приликом штампања.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sr: Да ли програм треба да уметне размаке уместо табулатора.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sr: Да ли програм треба да истиче синтаксу приликом штампања докумената.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sr: Да ли програм треба да поврати претходну позицију курсора након учитавања датотеке.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
sr: Да ли програм треба да осигура да се документи увек завршавају пратећим новим редом.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
sr: Одређује да ли се позадина документа приказује у виду шаблона.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
sr: Да ли бочна површ на левој страни прозора за уређивање текста треба да буде видљива.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sr: Да ли трака стања на дну прозора за уређивање текста треба да буде видљива.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sr: Да ли трака алата треба да буде видљива.

en: Whether to use the system font
sr: Да ли ће бити коришћен фонт система

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
sr: Да ли ће бити коришћен подразумевани фонт система сталне ширине за приказ текста уместо фонта наведеног у подешавањима Вилењакове бележнице. Ако је ова опција искључена, фонт наведен у опцији „Фонт уређивача“ ће бити коришћен уместо фонта система.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
sr: Било да пишете следећи бестселер, програмирате иновативан програм, или једноставно на брзину нешто прибележите, Вилењакова бележница ће бити поуздан алат за извршавање вашег задатка.

en: Windows
sr: Виндоуз

en: Words
sr: Речи

en: Wra_p around
sr: Преламај _около

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Покушавате да сачувате датотеку на диску на којем упис није дозвољен. Проверите да ли сте путању укуцали исправно и покушајте поново.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sr: Изаберите кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
sr: Можете да преузмете ново издање Вилењакове бележнице притиском на дугме „Преузми“ или да занемарите то издање и да сачекате ново.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sr: Немате потребне дозволе да отворите датотеку.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Немате неопходне дозволе да сачувате датотеку. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: You must be inside a word to run this command
sr: Морате бити унутар неке речи да бисте извршили ову наредбу

en: Your system is offline. Check your network.
sr: Ваш систем је ван мреже. Проверите је.

en: Zoom 1:1
sr: Увећај 1:1

en: Zoom the page in
sr: Увећајте страницу

en: Zoom the page out
sr: Умањите страницу

en: Zoom to fit the whole page
sr: Увећајте да испуни целу страницу

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
sr: [ДАТОТЕКА...] [+РЕД[:КОЛОНА]]

en: _About Text Editor
sr: _О уређивачу текста

en: _Applicability:
sr: П_рименљивост:

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Autosave files every
sr: _Сам сачувај датотеке сваких

en: _Body:
sr: Те_ло:

en: _Bottom Panel
sr: _Доња површ

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Check Spelling…
sr: Про_вери писање…

en: _Clear Highlight
sr: Уклони _истицање

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close All
sr: _Затвори све

en: _Close Preview
sr: _Затвори преглед штампе

en: _Copy
sr: У_множи

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Description
sr: _Опис

en: _Display line numbers
sr: Прикажи бројеве ре_дова

en: _Document Statistics
sr: Статистика _документа

en: _Documents
sr: _Документа

en: _Download
sr: _Преузми

en: _Drop targets:
sr: О_дредиште:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Enable automatic indentation
sr: Омогући _аутоматско увлачење

en: _Encoding
sr: _Кодирање

en: _Error color:
sr: Боја _грешке:

en: _File
sr: _Датотека

en: _Filter
sr: _Филтер

en: _Find and Replace…
sr: Нађи и _замени…

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екана

en: _Go to Line…
sr: _Иди на ред…

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Highlight Misspelled Words
sr: _Истакни погрешно написане речи

en: _Highlight Mode…
sr: _Режим истицања…

en: _Ignore Version
sr: _Занемари издање

en: _Input:
sr: У_лаз:

en: _Insert
sr: _Уметни

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на _тастатури

en: _Line numbers:
sr: Бројеви _редова:

en: _Match Case
sr: Упореди _величину слова

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: _Move To New Window
sr: Премести у _нови прозор

en: _Move to Trash
sr: Премести у _смеће

en: _New
sr: _Нови

en: _New Folder
sr: _Нова фасцикла

en: _New Tab Group
sr: _Нова група језичка

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Number every
sr: Испиши _број након

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open in Terminal
sr: _Отвори у терминалу

en: _Output:
sr: И_злаз:

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Previous Document
sr: _Претходни документ

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: _Prompt for a format
sr: У_питај за формат

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Reload
sr: _Поново учитај

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Reset
sr: _Поништи

en: _Restore Default Fonts
sr: Пов_рати подразумеване фонтове

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: _Reverse order
sr: О_брни редослед

en: _Revert
sr: Пов_рати

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Save All
sr: _Сачувај све

en: _Save As Plain Text
sr: _Сачувај као обичан текст

en: _Save As…
sr: Сачувај _као…

en: _Save Using Compression
sr: _Сачувај користећи сажимање

en: _Save:
sr: _Сачувај:

en: _Search
sr: Пре_трага

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Set Root to Active Document
sr: _Постави корен на текући документ

en: _Sort
sr: _Поређај

en: _Tab trigger:
sr: Оки_дач за језичак:

en: _Tab width:
sr: Ширина _табулатора:

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Use custom format
sr: Кори_сти произвољан формат

en: _Use the system fixed width font (%s)
sr: _Користи фонт система сталне ширине (%s)

en: _View
sr: Пре_глед

en: _View Folder
sr: _Прикажи фасциклу

en: _Wrap Around
sr: Преламај _около

en: _minutes
sr: _минута

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
sr: Вилењакова бележница је мали и лагани уређивач текста за Гном окружење

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
sr: Вилењакова бележница је званичан уређивач текста за Гномово радно окружење. Док циља на једноставност и лакоћу коришћења, Вилењакова бележница је моћан уређивач текста за општу употребу.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sr: _Нађи

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
sr: Нађ_и

en: lines
sr: редова

en: of
sr: од

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
sr: Провера писања

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
sr: Очисти истицање

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
sr: Затвори све документе

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
sr: Затвори документ

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
sr: Претвори у мала слова

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
sr: Претвори у велика слова

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sr: Умножи и убаци

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sr: Умножи изабрани текст у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
sr: Направи нови документ у језичку

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
sr: Направи нови документ у прозору

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
sr: Направи нову групу језичка

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sr: Исеци умножени текст у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sr: Смањи број на показивачу

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
sr: Обриши тренутни ред

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sr: Документи

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Нађи

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
sr: Нађи и замени

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
sr: Нађи следеће подударање

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
sr: Нађи претходно подударање

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sr: Укључи или искључи приказ преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sr: Иди на ред

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sr: Повећај број на показивачу

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
sr: Обрни величину слова

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
sr: Споји изабране редове

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
sr: Помери тренутни ред на доле

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
sr: Помери тренутни ред на горе

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
sr: Помери тренутну реч улево

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
sr: Помери тренутну реч удесно

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sr: Отвори документ

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sr: Убаци текст из оставе

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
sr: Штампај документ

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sr: Изађи из програма

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sr: Понови претходну наредбу

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
sr: Поново отвори последње затворени документ

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
sr: Сачувај све документе

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
sr: Сачувај документ

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
sr: Сачувај документ под новим именом датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
sr: Изабери сав текст

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sr: Избор

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
sr: Прикажи доњу површ

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
sr: Прикажи прозор за самодопуњавање

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
sr: Прикажи бочну површ

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
sr: Пребаци се на први – девети документ

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
sr: Пребаци се на следећи документ

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
sr: Пребаци се на претходни документ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
sr: Укључи или исљкучи убацивање или преписивање

[ctx: shortcut window]
en: Tools
sr: Алати

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sr: Опозови и понови

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sr: Опозови претходну наредбу

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
sr: Прозори и површи

[ctx: window title]
en: Open
sr: Отварање датотеке

[ctx: window title]
en: Save As
sr: Чување датотеке

en: “%s” is a directory.
sr: „%s“ је фасцикла.

en: “%s” is not a regular file.
sr: „%s“ није обична датотека.

en: “%s” is not a valid location.
sr: „%s“ није исправна путања.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: „%s“ није исправна путања. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: “%s” not found
sr: Нисам пронашао „%s“
