glib 2.59.x - en to nb translation catalogue (1025 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
nb:   KOMMANDO Valgfri kommando som skal forklares

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
nb:   FIL      En elf-fil. Binærfil eller delt bibliotek

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
nb:   FIL       En elf-fil - binær eller delt bibliotek
                eller en kompilert ressursfil

en:   KEY       The (optional) key within the schema
nb:   NØKKEL    Valgfri nøkkel i schema

en:   KEY       The key within the schema
nb:   NØKKEL       Nøkkel i schema

en:   PATH      A resource path
nb:   STI      En ressurssti

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
nb:   STI      En valgfri ressurssti - kan være ufullstendig

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
nb: Argumenter:
      SCHEMA      Id for schema
      PATH        Sti, for schema som kan relokeres

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
nb:   SCHEMAKATALOG en katalog for søk etter ekstra schemas

en:   SECTION   An (optional) elf section name
nb:   SEKSJON  Et valgfritt navn på en elf seksjon

en:   VALUE     The value to set
nb:   VERDI     Verdi som skal settes

en:  (invalid encoding)
nb:  (ugyldig koding)

en:  and --strict was specified; exiting.
nb:  og --strict ble oppgitt; avslutter.

en: %s command requires an application id to directly follow
nb: %s-kommandoen krever en program-ID etter kommandoen

en: %s filetype
nb: filtype %s

en: %s type
nb: type %s

en: %s: overwrite “%s”?
nb: %s: overskriv «%s»?

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
nb: «%s» er ikke et gyldig tegn etter en «<» tegn; det kan ikke være begynnelsen på et elementnavn

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
nb: «%s» er ikke et gyldig tegn etter tegnene «</»; «%s» er kanskje ikke begynnelsen på et elementnavn

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
nb: «%s» er ikke et gyldig tegn etter element for lukking med navn «%s»; tillatt tegn er «>»

en: '%s' is not a valid name
nb: «%s» er ikke et gyldig navn

en: '%s' is not a valid name: '%c'
nb: «%s» er ikke et gyldig navn: «%c»

en: (*MARK) must have an argument
nb: (*MARK) må ha et argument

en: (*VERB) not recognized
nb: (*VERB) gjenkjennes ikke

en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
nb: (?R eller (?[+-]tall må følges av )

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
nb: (I tillegg feilet frislipp av lås for «%s» også: %s)

en: (Type any character to close this window)
nb: (Trykk en tast for å lukke dette vinduet)

en: ) without opening (
nb: ) uten åpnende (

en: --strict was specified; exiting.
nb: --strict ble oppgitt; avslutter.

en: ; ignoring override for this key.
nb: ; ignorerer overstyring for denne nøkkelen.

en: <%s id='%s'> already specified
nb: <%s id=«%s»> er allerede spesifisert

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
nb: <%s id='%s'>ikke definert ennå.

en: <%s> is not contained in the specified range
nb: <%s> finnes ikke i oppgitt område

en: <%s> must contain at least one <value>
nb: <%s> må inneholde minst en <value>

en: <alias value='%s'/> already specified
nb: <alias value='%s'/> er allerede spesifisert

en: <aliases> already specified for this key
nb: <aliases> er allerede oppgitt for denne nøkkelen

en: <aliases> must contain at least one <alias>
nb: <aliases> må inneholde minst ett <alias>

en: <child name='%s'> already specified
nb: <child name='%s'> allerede oppgitt

en: <choice value='%s'/> already given
nb: <choice value='%s'> allerede oppgitt

en: <choices> already specified for this key
nb: <choices> allerede oppgitt for denne nøkkelen

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
nb: <choices> ikke tillatt for nøkler av type «%s»

en: <key name='%s'> already specified
nb: <key name='%s'> allerede oppgitt

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
nb: <key name='%s'> overskygger <key name='%s'> i <schema id='%s'>; bruk <override> for å endre verdien

en: <override name='%s'> already specified
nb: <override name='%s'> allerede oppgitt

en: <override> given but schema isn’t extending anything
nb: <override> ble gitt men schema utvider ingenting

en: <range/> already specified for this key
nb: <range/> er allerede oppgitt for denne nøkkelen

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
nb: <schema id='%s' list-of='%s'> utvider <schema id='%s' list-of='%s'> men «%s» utvider ikke «%s»

en: <schema id='%s'> already specified
nb: <schema id='%s'> allerede oppgitt

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
nb: <schema id='%s'> utvider et schema som ikke eksisterer ennå «%s»

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
nb: <schema id='%s'> er en liste som utvider <schema id='%s'> som ikke er en liste

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
nb: <schema id='%s'> er en liste med schema som ikke eksisterer ennå «%s»

en: <value nick='%s'/> already specified
nb: <value nick=«%s»/> er allerede spesifisert

en: A bookmark for URI “%s” already exists
nb: Et bokmerke eksisterer allerede for URI «%s»

en: A path, if given, must begin and end with a slash
nb: Hvis en sti oppgis må denne begynne med «slash»

en: A subtree is already exported for %s
nb: Et undertre er allerede eksportert for %s

en: ACTION
nb: HANDLING

en: APPID
nb: PROGID

en: APPID ACTION [PARAMETER]
nb: PROGID HANDLING [PARAMETER]

en: APPID [FILE…]
nb: PROGID [FIL …]

en: ATTRIBUTE
nb: ATTRIBUTT

en: ATTRIBUTES
nb: ATTRIBUTTER

en: Abort on any errors in schemas
nb: Avbryt ved feil i schema

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
nb: Abstrakte UNIX domenepluggadresser er ikke støttet på dette systemet

en: Abstract name space not supported
nb: Abstrakt navneområde er ikke støttet

en: Activate an action
nb: Aktiver en handling

en: Added socket is closed
nb: Tillagt plugg er lukket

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
nb: Adresseelement «%s» inneholder ikke et kolon (:)

en: Address has bits set beyond prefix length
nb: Adressen har biter satt forbi lengde på prefiks

en: Address to listen on
nb: Lytteadresse

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, tmpdir or abstract keys)
nb: Adressen «%s» er ugyldig (trenger eksakt en av følgende: sti, tmpdir eller abstrakte nøkler)

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
nb: Mengden minne som kreves for å prosessere skriveoperasjonen er større enn tilgjengelig adresseområde

en: An object is already exported for the interface %s at %s
nb: Et objekt er allerede eksportert for grensesnitt %s ved %s

en: Anonymous access denied
nb: Anonym tilgang nektet

en: Append to end of file
nb: Legg til ved slutten av filen

en: Application Options:
nb: Flagg for applikasjonen

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
nb: Programidentifikator i D-Bus-format (f.eks. org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
nb: Programinformasjonen mangler en identifikator

en: Arguments:
nb: Argumenter:

en: Attribute not specified
nb: Attributt er ikke oppgitt

en: Attribute value must be non-NULL
nb: Attributtverdi må ikke være NULL

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
nb: Attributt «%s» i element «%s» ble ikke funnet

en: Backup existing destination files
nb: Ta sikkerhetskopi av eksisterende målfiler

en: Backup file creation failed
nb: Oppretting av sikkerhetskopi feilet

en: Bad HTTP proxy reply
nb: Ugyldig svar fra HTTP-proxy

en: C identifier name used for the generated source code
nb: Navn på C-identifikator som brukes for generert kildekode

en: COMMAND
nb: KOMMANDO

en: Cancellable initialization not supported
nb: Avbrytbar initiering er ikke støttet

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
nb: Avbrutt via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
nb: Kan ikke legge til nøkler i et «list-of»-schema

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
nb: Kan ikke starte D-Bus automatisk uten X11 $DISPLAY

en: Cannot be a list of a schema with a path
nb: Kan ikke være en liste av et schema med en sti

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
nb: Kan ikke konvertere "fallback" «%s» til tegnsett «%s»

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
nb: Kunne ikke dekryptere PEM-kodet privat nøkkel

en: Cannot deserialize message:
nb: Kan ikke deserialisere melding:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
nb: Kan ikke bestemme adressen til bussen fordi miljøvariabelen DBUS_STARTER_BUS_TYPE ikke er satt

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable - unknown value '%s'
nb: Kan ikke bestemme adresse for buss fra miljøvariabelen DBUS_STARTER_BUS_TYPE - ukjent verdi «%s»

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
nb: Kan ikke bestemme adresse for buss fra miljøvariabelen DBUS_STARTER_BUS_TYPE – ukjent verdi «%s»

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
nb: Kan ikke bestemme adresse til øktbussen (ikke implementert på dette OSet)

en: Cannot extend a schema with a path
nb: Kan ikke utvide et schema med en sti

en: Cannot invoke method; proxy is for a well-known name without an owner and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
nb: Kan ikke invokere metode; proxy er for et velkjent navn uten en eier og proxy ble opprettet med flagget G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
nb: Kan ikke lytte på en transport «%s» som ikke er støttet

en: Cannot parse double value “%s” for %s
nb: Kan ikke lese verdi for double «%s» for %s

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
nb: Kan ikke lese heltallsverdi «%s» for %s

en: Cannot serialize message:
nb: Kan ikke serialisere melding:

en: Cannot set permissions on symlinks
nb: Kan ikke sette rettigheter på symbolske lenker

en: Cannot spawn a message bus when setuid
nb: Kan ikke starte en meldingsbuss med setuid

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
nb: Kan ikke starte en meldingsbuss uten en machine-id:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
nb: Kan ikke oppgi nonce-fil når en tjener opprettes

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
nb: Kan ikke avkorte GBufferedInputStream

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
nb: Kan ikke avkorte GMemoryInputStream

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
nb: Kan ikke bruke datagramoperasjoner på en plugg som ikke er av type datagram.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
nb: Kan ikke bruke datagramoperasjoner på en plugg med tidsavbrudd satt.

en: Can’t copy directory over directory
nb: Kan ikke kopiere katalog over katalog

en: Can’t copy over directory
nb: Kan ikke kopiere over katalog

en: Can’t copy special file
nb: Kan ikke kopiere spesiell fil

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
nb: Kan ikke opprette brukers konfigurasjonsmappe %s for MIME: %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
nb: Kan ikke opprette konfigurasjonsmappe %s for brukers program: %s

en: Can’t create user desktop file %s
nb: Kan ikke opprette brukers desktop-fil %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
nb: Kan ikke utføre rå avlesing i g_io_channel_read_line_string

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
nb: Kan ikke utføre rå avlesing i g_io_channel_read_to_end

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
nb: Kan ikke håndtere oppgitt versjon i ikon-koding

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
nb: Kan ikke håndtere versjon %d av GEmblem-koding

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
nb: Kan ikke håndtere versjon %d av GEmblemedIcon-koding

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
nb: Kan ikke håndtere versjon %d av GFileIcon-koding

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
nb: Kan ikke håndtere versjon %d av GThemedIcon-koding

en: Can’t move directory over directory
nb: Kan ikke flytte katalog over katalog

en: Can’t recursively copy directory
nb: Kan ikke kopiere katalog rekursivt

en: Can’t rename file, filename already exists
nb: Kan ikke endre navn på filen. Filnavnet eksisterer allerede

en: Can’t rename root directory
nb: Kan ikke endre navn på rotkatalogen

en: Channel terminates in a partial character
nb: Kanalen terminerer i et oppdelt tegn

en: Character out of range for UTF-16
nb: Tegn utenfor gyldig område for UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
nb: Tegn utenfor gyldig område for UTF-8

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
nb: Tegnreferanse «%-.*s» koder ikke et tillatt tegn

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
nb: Tegnreferansen sluttet ikke med et semikolon; du har sannsynligvis brukt et og-tegn uten at det var ment å starte en entitet - unngå ved å bruke &amp; i stedet

en: Check if KEY is writable
nb: Sjekk om NØKKEL er skrivbar

en: Child process exited abnormally
nb: Underprosess avsluttet unormalt

en: Child process exited with code %ld
nb: Underprosess avsluttet med kode %ld

en: Child process killed by signal %ld
nb: Underprosess terminert av signal %ld

en: Child process stopped by signal %ld
nb: Underprosess stoppet av signal %ld

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
nb: Kommandoer:
      help         Viser denne informasjonen
      introspect   Introspekt et eksternt objekt
      monitor      Overvåk et eksternt objekt
      call         Kjør en metode på et eksternt objekt
      emit         Send ut et signal
      wait         Vent på et bussnavn
      
    Bruk «%s COMMAND --help» for å få hjelp om hver kommando.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
nb: Kompiler en ressursspesifikasjon til en ressursfil.
    Ressursspesifikasjonsfiler har type .gresource.xml,
    og ressufsfilen har etternavn .gresource.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
nb: Kompiler alle GSettings-skjemafiler til et mellomlager for skjema.
    Skjemafiler må ha type .gschema.xml, og mellomlagerfilen
    kalles gschemas.compiled.

en: Concatenate files and print to standard output.
nb: Slå sammen filer og skriv til standard utdata.

en: Concatenate files to standard output
nb: Spleis filer til standard utdata

en: Connect to given D-Bus address
nb: Koble til gitt D-Bus-adresse

en: Connect to the session bus
nb: Koble til øktbussen

en: Connect to the system bus
nb: Koble til systembussen

en: Connection Endpoint Options:
nb: Alternativer for tilkoblingssluttpunkt:

en: Connection in progress
nb: Tilkobling pågår

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
nb: Tilkobling nektet via SOCKSv5-proxy.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
nb: Tilkobling gjennom SOCKSv4-tjener ble avvist

en: Containing mount does not exist
nb: Omsluttende monteringspunkt finnes ikke

en: Containing mount for file %s not found
nb: Fant ikke omsluttende monteringspunkt for fil %s

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
nb: Konvertering fra tegnsett «%s» til «%s» er ikke støttet

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
nb: Kopiering (reflink/clone) mellom monteringspunkter er ikke støttet

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
nb: Kopiering (reflink/clone) er ikke støttet eller virket ikke

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
nb: Kopiering (reflink/clone) er ikke støttet eller ugyldig

en: Copy one or more files
nb: Kopier en eller flere filer

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
nb: Kopier en eller flere filer fra KILDE til MÅL.

en: Copy with file
nb: Kopier med fil

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
nb[0]: Kunne ikke allokere %lu byte til lest fil «%s»
nb[1]: Kunne ikke allokere %lu bytes til lest fil «%s»

en: Could not connect to %s:
nb: Kunne ikke koble til «%s»:

en: Could not connect to proxy server %s:
nb: Kunne ikke koble til proxy-tjener %s:

en: Could not connect:
nb: Kunne ikke koble til:

en: Could not create network monitor:
nb: Kunne ikke lage nettverksovervåker:

en: Could not create network monitor: %s
nb: Kunne ikke lage nettverksovervåker: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
nb: Kunne ikke bestemme diskbruk for %s: %s

en: Could not get network status:
nb: Kunne ikke hente nettverksstatus:

en: Could not load schemas from %s: %s
nb: Kunne ikke laste skjema fra %s: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
nb: Kunne ikke åpne program for å konvertere fra «%s» til «%s»

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
nb: Kunne ikke åpne konverterer fra «%s» til «%s»: %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
nb: Kunne ikke lese PEM-kodet sertifikat

en: Could not parse PEM-encoded private key
nb: Kunne ikke lese PEM-kodet privat nøkkel

en: Could not parse “%s” as IP address mask
nb: Kunne ikke lese «%s» som IP-adressemaske

en: Create directories
nb: Lag kataloger

en: Create directories.
nb: Lag kataloger.

en: Create parent directories
nb: Lag opphavsmapper

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
nb: Spoofing av Credentials er ikke mulig på dette OSet

en: Custom definition for %s
nb: Egendefinert definisjon for %s

en: DEFINE group contains more than one branch
nb: DEFINE-gruppe inneholder mer enn en gren

en: DESTINATION
nb: MÅL

en: DEVICE
nb: ENHET

en: DIRECTORY
nb: KATALOG

en: DTLS support is not available
nb: DTLS-støtte er ikke tilgjengelig

en: Default application for “%s”: %s
nb: Forvalgt program for «%s»: %s

en: Delete one or more files
nb: Slett en eller flere filer

en: Delete the given files.
nb: Slett oppgitte filer.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
nb: Desktop-filen hadde ingen verdi i Exec-feltet

en: Destination %s is not a directory
nb: Mål %s er ikke en katalog

en: Destination name to introspect
nb: Målnavn som skal inspiseres

en: Destination name to invoke method on
nb: Målnavn metoden skal invokeres på

en: Destination name to monitor
nb: Navn på mål som skal overvåkes

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
nb: Fant ingen informasjonskapsel med id %d i nøkkelring ved «%s»

en: Do not enforce key name restrictions
nb: Ikke sett restriksjoner på navn på nøkler

en: Do not write the gschema.compiled file
nb: Ikke skriv filen gschema.compiled

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
nb: Dokumentet sluttet uventet etter likhetstegnet som følger et attributtnavn; ingen attributtverdi

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
nb: Dokumentet sluttet uventet inni en kommentar eller prosesseringsinstruksjon

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
nb: Dokumentet sluttet uventet inni et attributtnavn

en: Document ended unexpectedly inside an element name
nb: Dokumentet sluttet uventet inni et elementnavn

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
nb: Dokumentet sluttet uventet inni en tagg for åpning av element.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
nb: Dokumentet sluttet uventet inni tagg for lukking av element «%s»

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
nb: Dokumentet sluttet uventet rett etter en åpen vinkelparantes «<»

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
nb: Dokumentet sluttet uventet inni en attributtverdi

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
nb: Dokumentet sluttet uventet med åpne elementer - «%s» var siste åpne element

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
nb: Dokumentet sluttet uventet, forventet å se en vinkelparantes for å slutte av den siste taggen <%s/>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
nb: Dokumentet må starte med et element (f.eks <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
nb: Dokumentet var tomt eller inneholdt kun blanke tegn

en: Don’t automatically create and register resource
nb: Ikke lag og registrer ressursen automatisk

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
nb: Ikke ekporter funksjoner. Deklarer dem som G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t follow symbolic links
nb: Aldri følg symbolske lenker

en: Don’t use copy and delete fallback
nb: Ikke bruk reserve for kopiering og sletting

en: Double value “%s” for %s out of range
nb: Double-verdi «%s» for %s er utenfor gyldig område

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
nb: ERROR melding: Topptekstfelt REPLY_SERIAL eller ERROR_NAME mangler

en: Eject
nb: Løs ut

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
nb: Element «%s» ble lukket, men aktivt åpent element er «%s»

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
nb: Element «%s» ble lukket, ingen åpne elementer nå

en: Element <%s> not allowed at the top level
nb: Element <%s> er ikke tillatt på toppnivå

en: Element <%s> not allowed at toplevel
nb: Element <%s> er ikke tillatt på toppnivå

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i <%s>

en: Emit a signal.
nb: Send ut et signal.

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
nb: Tom entitet «&;» funnet; gyldige entiteter er: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty names are not permitted
nb: Tomme navn er ikke tillatt

en: Empty path given.
nb: Stien som ble oppgitt er tom.

en: Empty schema name given
nb: Tomt navn på schema oppgitt

en: Empty string is not a number
nb: Tom streng er ikke et tall

en: Empty the trash
nb: Tøm papirkurven

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
nb[0]: Fant en array med lengde %u byte. Maksimal lengde er 2<<26 byte (64 MiB).
nb[1]: Fant en array med lengde %u bytes. Maksimal lengde er 2<<26 byte (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
nb: Fant en matrise av type «a%c» som var forventet å ha en lengde som er en multippel av %u bytes, men var %u bytes lang

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
nb: Oppgi tjenestemodus for GApplication (bruk fra D-Bus tjenestefiler)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
nb: Entiteten sluttet ikke med et semikolon; du har sannsynligvis brukt et og-tegn uten at det var ment å starte en entitet - ungå ved å bruke &amp; i stedet

en: Entity name '%-.*s' is not known
nb: Entitetsnavn «%-.*s» er ikke kjent

en: Enumerator is closed
nb: Enumerator er lukket

en: Error accepting connection: %s
nb: Feil ved godkjenning av tilkobling: %s

en: Error auto-launching:
nb: Feil under automatisk oppstart:

en: Error binding to address: %s
nb: Feil ved binding til adresse: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
nb: Feil ved kall til StartServiceByName for %s:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
nb: Feil under sjekk om SO_PASSCRED er slått på for plugg: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
nb: Feil under lukking av (unlink()et) låsfil «%s»: %s

en: Error closing file descriptor: %s
nb: Feil under lukking av fildeskriptor: %s

en: Error closing file: %s
nb: Feil under lukking av fil: %s

en: Error closing handle: %s
nb: Feil under lukking av håndtak: %s

en: Error closing socket: %s
nb: Feil ved lukking av plugg: %s

en: Error compressing file %s
nb: Feil ved komprimering av fil %s

en: Error connecting: %s
nb: Feil under tilkobling: %s

en: Error creating backup copy: %s
nb: Feil under oppretting av sikkerhetskopi: %s

en: Error creating directory %s: %s
nb: Feil under oppretting av katalog %s: %s

en: Error creating directory “%s”: %s
nb: Feil under oppretting av katalog «%s»: %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
nb: Feil under oppretting av låsfil «%s»: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
nb: Feil under sletting av gammel låsfil «%s»: %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
nb: Feil ved deserialisering av GVariant med strengtype «%s» fra D-Bus-format

en: Error during conversion: %s
nb: Feil under konvertering: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
nb: Feil under forsøk på å slå på SO_PASSCRED: %s

en: Error flushing connection: %s
nb: Feil ved nullstilling av tilkobling: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
nb: Feil under lesing av informasjon om filsystem %s: %s

en: Error in address “%s” — the family attribute is malformed
nb: Feil i adresse «%s» – familieattributten er feilutformet

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
nb: Feil i adresse «%s» – vertsattributt mangler eller er feilutformet

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
nb: Feil i adresse «%s» – noncefil-attributt mangler eller er feilutformet

en: Error in address “%s” — the port attribute is malformed
nb: Feil i adresse «%s» – portattributten er feilutformet

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
nb: Feil i adresse «%s» – portattributt mangler eller er feilutformet

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
nb: Feil i adresse «%s» – unix-transport krever at eksakt en av nøklene «path» eller «abstract» er satt

en: Error joining multicast group: %s
nb: Feil ved forsøk på å bli med i multicast-gruppe: %s

en: Error leaving multicast group: %s
nb: Feil ved forsøk på å forlate multicast-gruppe: %s

en: Error making symbolic link %s: %s
nb: Feil ved oppretting av symbolsk lenke %s: %s

en: Error moving file %s: %s
nb: Feil under flytting av fil %s: %s

en: Error on line %d char %d:
nb: Feil på linje %d tegn %d:

en: Error on line %d: %s
nb: Feil på linje %d: %s

en: Error opening directory “%s”: %s
nb: Feil under åpning av katalog «%s»: %s

en: Error opening file %s: %s
nb: Feil under åpning av fil %s: %s

en: Error opening file “%s”: %s
nb: Feil under åpning av fil «%s»: %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
nb: Feil under åpning av nøkkelring «%s» for lesing:

en: Error opening keyring “%s” for writing:
nb: Feil under åpning av nøkkelring «%s» for skriving:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
nb: Feil under åpning av nonce-fil «%s»: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
nb: Feil under tolking av introspeksjons-XML: %s

en: Error parsing option %s
nb: Feil under tolking av flagg %s

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
nb: Feil under tolking av parameter %d av type «%s»: %s

en: Error parsing parameter %d: %s
nb: Feil under tolking av parameter %d: %s

en: Error reading file %s: %s
nb: Feil ved lesing av fil %s: %s

en: Error reading file “%s”: %s
nb: Feil ved lesing av fil «%s»: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
nb: Feil under lesing fra fildeskriptor: %s

en: Error reading from file: %s
nb: Feil under lesing fra fil: %s

en: Error reading from handle: %s
nb: Feil under lesing fra håndtak: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
nb: Feil under lesing fra nonce-fil «%s», forventet 16 bytes, fikk %d

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
nb: Feil under lesing fra nonce-fil «%s»: %s

en: Error reading from standard input
nb: Feil under lesing fra standard inndata

en: Error receiving data: %s
nb: Feil ved mottak av data: %s

en: Error receiving message: %s
nb: Feil ved mottak av melding: %s

en: Error removing file %s: %s
nb: Feil ved fjerning av fil %s: %s

en: Error removing old backup link: %s
nb: Feil ved fjerning av gammel sikkerhetskopi av lenke: %s

en: Error removing old file: %s
nb: Feil ved fjerning av gammel fil: %s

en: Error removing target file: %s
nb: Feil under fjerning av målfil: %s

en: Error renaming file %s: %s
nb: Feil ved endring av navn på fil %s: %s

en: Error renaming temporary file: %s
nb: Feil ved endring av navn på midlertidig fil: %s

en: Error resolving “%s”
nb: Feil ved oppslag av «%s»

en: Error resolving “%s”: %s
nb: Feil under oppslag av «%s»: %s

en: Error return with body of type “%s”
nb: Feil retur med kropp av type «%s»

en: Error return with empty body
nb: Feil retur med tom kropp

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
nb: Feil under omvendt oppslag av «%s»: %s

en: Error seeking in file: %s
nb: Feil under søking i fil: %s

en: Error sending credentials:
nb: Feil ved sending av påloggingsinformasjon:

en: Error sending data: %s
nb: Feil ved sending av data: %s

en: Error sending message: %s
nb: Feil ved sending av melding: %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
nb: Feil ved serialisering av GVariant med strengtype «%s» til D-Bus-format

en: Error setting SELinux context: %s
nb: Feil ved setting av SELinux-kontekst: %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
nb: Feil under setting av utvidet attributt «%s»: %s

en: Error setting modification or access time: %s
nb: Feil ved setting av endrings- eller aksesstid: %s

en: Error setting owner: %s
nb: Feil ved setting av eier: %s

en: Error setting permissions: %s
nb: Feil ved setting av rettigheter: %s

en: Error setting property '%s': Expected type '%s' but got '%s'
nb: Feil ved setting av egenskap «%s»: Forventet type «%s», men fikk «%s»

en: Error setting symlink: %s
nb: Feil ved setting av symbolsk lenke: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
nb: Feil ved setting av symbolsk lenke: filen er ikke en symbolsk lenke

en: Error spawning command line “%s”:
nb: Feil under start av kommandolinje «%s»:

en: Error splicing file: %s
nb: Feil ved bruk av  splice(2) på fil: %s

en: Error trashing file %s: %s
nb: Feil ved plassering av fil %s i papirkurv : %s

en: Error truncating file: %s
nb: Feil under avkorting av fil: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
nb: Feil ved unescaping av nøkkel eller verdi i nøkkel/verdi par %d, «%s», i adresseelement «%s»

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
nb: Feil under unlink()ing av låsfil «%s»: %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
nb: Feil under henting av informasjon for katalog «%s»: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
nb: Feil ved henting av informasjon om fildeskriptor: %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
nb: Feil ved henting av informasjon for fil «%s»: %s

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
nb: Feil under sammensetting av regulært utrykk %s ved tegn %d: %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
nb: Feil ved forsøk på å slå av SO_PASSCRED: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
nb: Feil under treff på regulært uttrykk %s: %s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
nb: Feil under optimering av reguært utrykk %s: %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
nb: Feil under tolking av erstatningstekst «%s» ved tegn %lu: %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
nb: Feil under skriving av innhold i nonce-fil «%s» til strøm:

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
nb: Feil under skriving av nonce-fil i «%s»: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
nb: Feil under skriving til fildeskriptor: %s

en: Error writing to file: %s
nb: Feil under skriving til fil: %s

en: Error writing to handle: %s
nb: Feil under skriving til håndtak: %s

en: Error writing to stdout
nb: Feil under skriving til standard utdata

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
nb: Feil: %s er ikke et gyldig navn på buss

en: Error: %s is not a valid interface name
nb: Feil: %s er ikke en gyldig navn på grensesnitt

en: Error: %s is not a valid member name
nb: Feil: %s er ikke et gyldig medlemsnavn

en: Error: %s is not a valid name
nb: Feil: %s er ikke et gyldig navn

en: Error: %s is not a valid object path
nb: Feil: %s er ikke en gyldig objektsti

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
nb: Feil: %s er ikke et gyldig unikt bussnavn.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
nb: Feil: %s er ikke et gyldig og velkjent navn på en buss.

en: Error: A service to activate for must be specified.
nb: Feil: En tjeneste å aktivere for må oppgis.

en: Error: A service to wait for must be specified.
nb: Feil: En tjeneste å vente på må oppgis.

en: Error: Destination is not specified
nb: Feil: Mål er ikke oppgitt

en: Error: Method name is not specified
nb: Feil: metodenavn er ikke oppgitt

en: Error: Method name “%s” is invalid
nb: Feil: metodenavn «%s» er ugyldig

en: Error: Object path is not specified
nb: Feil: Objektsti er ikke oppgitt

en: Error: Signal name is not specified
nb: Feil: Signalnavn er ikke oppgitt

en: Error: Signal name “%s” is invalid
nb: Feil: Signalnavn «%s» er ugyldig

en: Error: Too many arguments.
nb: Feil: For mange argumenter.

en: Etag not available
nb: Etag er ikke tilgjengelig

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
nb: Eksakt en av 'type', 'enum' eller 'flags' må oppgis som en attributt for <key>

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
nb: Brukte opp alle tilgjengelige autentiseringsmekanismer (forsøkt: %s) (tilgjengelig: %s)

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
nb: Eksisterende fil «%s» kunne ikke fjernes: g_unlink() feilet: %s

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
nb: Forventet NUL-byte etter strengen «%s», men fant byte %d

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
nb: Ventet et GEmblem for GEmblemedIcon

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
nb: Forventet en gyldig UTF-8 streng, men fant ugyldige bytes ved byteavstand %d (lengden av strengen er %d). Gydldig UTF-8 streng opp til det punktet var «%s»

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
nb[0]: Ventet 1 kontrollmelding, fikk %d
nb[1]: Ventet 1 kontrollmelding, fikk %d

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
nb[0]: Ventet en fd, men fikk %d
nb[1]: Ventet en fd, men fikk %d

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
nb: Forventer å lese en enkelt byte for mottak av påloggingsinformasjon, men leste null byte

en: Extract a resource file to stdout
nb: Hent ut en ressursfil til stdout

en: FILE
nb: FIL

en: FILE PATH
nb: STI TIL FIL

en: FILE [PATH]
nb: FIL [STI]

en: Failed to allocate memory
nb: Klarte ikke å allokere minne

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
nb: Klarte ikke å skifte til katalog «%s» (%s)

en: Failed to create file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å opprette fil «%s»: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
nb: Feil under oppretting av rør for kommunikasjon med underprosess (%s)

en: Failed to create temp file: %s
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil: %s

en: Failed to execute child process (%s)
nb: Feil under kjøring av underprosess (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
nb: Klarte ikke å kjøre underprosess «%s» (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
nb: Feil under kjøring av hjelpeprogram (%s)

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
nb: Feil under utvidelse av exec-linje «%s» med URI «%s»

en: Failed to fork (%s)
nb: Feil under kjøring av fork (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
nb: Feil under kjøring av fork() for underprosess (%s)

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
nb: Klarte ikke å hente attributter for fil «%s%s%s%s»: fstat() feilet: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
nb: Klarte ikke å hente attributter for fil «%s»: fstat() feilet: %s

en: Failed to load info for handler “%s”
nb: Klarte ikke å laste info for håndterer «%s»

en: Failed to locate “%s” in any source directory
nb: Klarte ikke å finne «%s» i noen kildekatalog

en: Failed to locate “%s” in current directory
nb: Klarte ikke å finne «%s» i aktiv katalog

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
nb: Kunne ikke lese fil «%s%s%s%s» inn i minnet: mmap() feilet: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å åpne fil «%s»: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
nb: Klarte ikke å åpne fil «%s»: fdopen() feilet: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
nb: Klarte ikke å åpne fil «%s»: open() feilet: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
nb: Feil under lesing av «%-.*s», som skulle vært et tall inne i en tegnreferanse (&#234; for eksempel) - tallet er muligens for stort

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
nb: Klarte ikke å tolke <default> verdi av type «%s»:

en: Failed to read data from child process
nb: Feil under lesing av data fra underprosess

en: Failed to read data from child process (%s)
nb: Feil under lesing av data fra underprosess (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
nb: Klarte ikke å lese nok data fra underprosessens pid-rør (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
nb: Feil under lesing fra "child pipe" (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å lese fra fil «%s»: %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
nb: Klarte ikke å lese symbolsk lenke «%s»: %s

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
nb: Feil under omdirigering av utdata eller inndata for underprosess (%s)

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
nb: Klarte ikke å endre navn på fil «%s» til «%s»: g_rename() feilet: %s

en: Failed to resize memory output stream
nb: Klarte ikke å endre størrelse på utdatastrøm for minne

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
nb: Klarte ikke å sette «%s» som forvalgt håndterer for «%s»: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
nb: Klarte ikke å skrive fil «%s»: fsync() feilet: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
nb: Klarte ikke å skrive fil «%s»: write() feilet: %s

en: File %s appears multiple times in the resource
nb: Filen %s finnes flere ganger i ressursen

en: File enumerator has outstanding operation
nb: Filenumerator har utestående operasjon

en: File enumerator is already closed
nb: Filenumerator er allerede lukket

en: File names cannot contain “%c”
nb: Filnavn kan ikke inneholde «%c»

en: File “%s” is too large
nb: Fil «%s» er for stor

en: Filesystem does not support symbolic links
nb: Filsystemet støtter ikke symbolske lenker

en: Filesystem root
nb: Filsystemrot

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
nb: Første symbol på linje %d av nøkkelring ved «%s» med innhold «%s» er feilutformet

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
nb: Følg symbolske lenker, monteringspunkter og snarveier

en: GApplication options
nb: Flagg for GApplication

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
nb: GCredentials har ikke en prosess-ID på dette OSet

en: GCredentials is not implemented on this OS
nb: GCredentials er ikke implementert på dette OSet

[ctx: GDateTime]
en: %H:%M:%S
nb: %H.%M.%S

[ctx: GDateTime]
en: %I:%M:%S %p
nb: %H.%M.%S

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
nb: %a %e %b %H.%M.%S

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
nb: %d.%m.%y

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
nb: GSocketControlMessage er ikke støttet på Windows

en: Generate dependency list
nb: Lag listet med avhengigheter

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
nb: Lag utdata i formatet som er valgt for målets filtype

en: Generate source header
nb: Lag hode for kildekode

en: Generate sourcecode used to link in the resource file into your code
nb: Lag kildekode som skal brukes til å lenke inn ressursfilen i din kode

en: Get file system info
nb: Hent informasjon om filsystem

en: Get or set the handler for a mimetype
nb: Hent eller sett håndterer for en MIME-type

en: Get or set the handler for a mimetype.
nb: Hent eller sett håndterer for en MIME-type.

en: Get the value of KEY
nb: Hent verdi for NØKKEL

en: HANDLER
nb: HÅNDTERER

en: HTTP proxy authentication failed
nb: Autentisering for HTTP-proxy feilet

en: HTTP proxy authentication required
nb: Autentisering kreves for HTTP-proxy

en: HTTP proxy connection failed: %i
nb: HTTP-proxytilkobling feilet: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
nb: HTTP-proxytilkobling tillates ikke

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
nb: HTTP-proxytjener lukket tilkoblingen uventet.

en: Help Options:
nb: Flagg for hjelp:

en: Host unreachable
nb: Kan ikke nå vert

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
nb: Vert kan ikke nås via SOCKSv5-tjener.

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
nb: Vertsnavn «%s» inneholder «[» men ikke «]»

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
nb: Vertsnavn «%s» er for langt for SOCKSv4-protokollen

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
nb: Vertsnavn «%s» er for langt for SOCKSv5-protokollen

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
nb: Overse utestående filoperasjoner ved avmontering eller utløsing

en: Ignored, for compat with GTestDbus
nb: Oversett. For kompatibilitet med GTestDbus

en: Ignoring override for this key.
nb: Ignorerer overstyring for denne nøkkelen.

en: Ignoring this file.
nb: Ignorerer denne filen.

en: Incomplete multibyte sequence in input
nb: Ugyldig multibytesekvens i inndata

en: Input stream doesn’t implement read
nb: Inndatastrøm implementerer ikke lesing

en: Input stream doesn’t implement seek
nb: Inndatastrøm implementerer ikke søk

en: Integer value “%s” for %s out of range
nb: Heltallsverdi «%s» for %s er utenfor gyldig område

en: Integer value “%s” out of range
nb: Heltallsverdi «%s» er utenfor gyldig område

en: Interface name too long
nb: Navnet på grensesnittet er for langt

en: Interface not found: %s
nb: Fant ikke grensesnitt: %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
nb: Intern feil i SOCKSv5-proxytjener.

en: Internal error: %s
nb: Intern feil: %s

en: Introspect a remote object.
nb: Inspiser et eksternt objekt.

en: Introspect children
nb: Bruk introspeksjon for barn

en: Invalid GSeekType supplied
nb: Ugyldig GSeekType oppgitt

en: Invalid GVariant type string “%s”
nb: Ugyldig GVariant-typestreng «%s»

en: Invalid UTF-8 encoded text in name - not valid '%s'
nb: Ugyldig UTF-8 kodet tekst i navn - ikke gyldig «%s»

en: Invalid attribute type (byte string expected)
nb: Ugyldig type attributt (byte-streng forventet)

en: Invalid attribute type (string expected)
nb: Ugyldig type attributt (streng forventet)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
nb: Ugyldig type attributt (uint32 forventet)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
nb: Ugyldig type attributt (uint64 forventet)

en: Invalid attribute type “%s”
nb: Ugyldig type attributt %s

en: Invalid byte sequence in conversion input
nb: Ugyldig bytesekvens i inndata for konvertering

en: Invalid compressed data
nb: Ugyldige komprimerte data

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
nb: Ugyldig verdi for endianness. Forventet 0x6c ('l') eller 0x42 ('B'), men fant verdien 0x%02x

en: Invalid extended attribute name
nb: Ugyldig navn på utvidet attributt

en: Invalid filename
nb: Ugyldig filnavn

en: Invalid filename %s
nb: Ugyldig filnavn %s

en: Invalid group name: %s
nb: Ugyldig navn på gruppe: %s

en: Invalid hostname
nb: Ugyldig vertsnavn

en: Invalid key name: %s
nb: Ugyldig navn på nøkkel: %s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
nb: Ugyldig hovedversjon for protokoll. Forventet en men fikk %d

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
nb: Ugyldig navn «%s»: ugyldig tegn «%c»; kun små bokstaver, tall og bindestrek («-») er tillatt

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
nb: Ugyldig navn «%s»: maksimal lengde er 1024

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
nb: Ugyldig navn «%s»: navn må starte med liten bokstav

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
nb: Ugyldig navn «%s»: siste tegn kan ikke være en bindestrek («-»)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
nb: Ugyldig navn «%s»: to etterfølgende bindestreker («--») er ikke tillatt

en: Invalid numeric value
nb: Ugyldig numerisk verdi

en: Invalid object, not initialized
nb: Ugyldig objekt, ikke initiert

en: Invalid program name: %s
nb: Ugyldig programnavn: %s

en: Invalid seek request
nb: Ugyldig søkeforespørsel

en: Invalid sequence in conversion input
nb: Ugyldig sekvens i inndata for konvertering

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
nb: Ugyldig plugg, initiering feilet pga: %s

en: Invalid socket, not initialized
nb: Ugyldig plugg, ikke initiert

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
nb: Ugyldig streng i argumentvektor på %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
nb: Ugyldig streng i miljø: %s

en: Invalid symlink value given
nb: Ugyldig verdi oppgitt for symbolsk lenke

en: Invalid working directory: %s
nb: Ugyldig arbeidsmappe: %s

en: Invoke a method on a remote object.
nb: Kjør en metode på et eksternt objekt.

en: Invoke an action on the application
nb: Utfør en handling på programmet

en: Keep with file when moved
nb: Behold med fil når den flyttes

en: Key file contains escape character at end of line
nb: Nøkkelfilen inneholder skiftetegn ved linjeslutt

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
nb: Nøkkelfil inneholder ugyldig skiftesekvens «%s»

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
nb: Nøkkelfilen inneholder nøkkel «%s» i gruppe «%s» som har en verdi som ikke kan bli tolket.

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
nb: Nøkkelfilen inneholder nøkkel «%s» som har en verdi som ikke kan bli tolket.

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
nb: Nøkkelfilen inneholder nøkkel «%s» med verdi «%s» som ikke er UTF-8

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
nb: Nøkkelfil inneholder linjen «%s» som ikke er et par med nøkkelverdier, gruppe eller kommentar

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
nb: Nøkkelfil inneholder ustøttet tegnkoding «%s»

en: Key file does not have group “%s”
nb: Nøkkelfil har ikke gruppe «%s»

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
nb: Nøkkelfilen har ikke nøkkel «%s» i gruppe «%s»

en: Key file does not start with a group
nb: Nøkkelfil starter ikke med en gruppe

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
nb: Nøkkel «%s» i gruppe «%s» har en verdi «%s» hvor %s var forventet

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
nb: Nøkkel/verdi-par %d, «%s», i adresseelement «%s» inneholder ikke et likhetstegn

en: LOCATION
nb: LOKASJON

en: Launch an application
nb: Start et program

en: Launch the application (with optional files to open)
nb: Start programmet (med valgfrie filer som skal åpnes)

en: Leftover unconverted data in read buffer
nb: Overflødig ikke-konvertert data i innlesingsbuffer

en: Length %u is too long for address
nb: Lengde %u er for lang for adressen

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
nb: Linje %d av nøkkelring ved «%s» med innhold «%s» er feilutformet

en: List
nb: Vis

en: List applications
nb: Vis programmer

en: List available actions
nb: Vis tilgjengelige handlinger

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
nb: Vis nøkler og verdier rekursivt
    Vis alle nøkler hvis SKJEMA ikke oppgis

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
nb: Vis ressurser
    Hvis SEKSJON oppgis skal kun ressurser i denne seksjonen vises
    Hvis STI oppgis skal kun relevante ressurser vises

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
nb: Vis ressurser med detaljer
    Hvis SEKSJON oppgis skal kun ressurser i denne seksjonen vises
    Hvis STI oppgis vises kun relevante ressurser
    Detaljer inkluderer seksjon, størrelse og komprimering

en: List sections containing resources in an elf FILE
nb: Vis seksjoner som inneholder ressurser i en elf FIL

en: List static actions for an application (from .desktop file)
nb: Vis statiske handlinger for et program (fra .desktop-fil)

en: List the children of SCHEMA
nb: Vis barn av SCHEMA

en: List the contents of locations
nb: Vis innholdet i lokasjoner

en: List the contents of the locations.
nb: Vis innhold fra lokasjonene.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
nb: Vis installerte (ikke-flyttbare) schema

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
nb: Vis installerte programmer som kan aktiveres via D-Bus (på .desktop-filer)

en: List the installed relocatable schemas
nb: Vis installerte flyttbare schema

en: List the keys in SCHEMA
nb: Vis nøklene i SCHEMA

en: List writable attributes
nb: Vis skrivbare attributter

en: Listener is already closed
nb: Lytter er allerede lukket

en: Lists the contents of locations in a tree
nb: Lister innholdet av lokasjoner i et tre

en: Location not specified
nb: Lokasjon er ikke oppgitt

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
nb: METHOD_CALL melding: Topptekstfelt PATH eller MEMBER mangler

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
nb: METHOD_RETURN melding: Topptekstfelt REPLY_SERIAL mangler

en: Malformed input data for GFileIcon
nb: Feil inndata for GFileIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
nb: Feil antall tegn (%d) i GEmblem-koding

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
nb: Feil antall tegn (%d) i GEmblemedIcon-koding

en: Malformed version number: %s
nb: Feil versjonsnummer: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
nb: Meningsløst nøkkel-/verdi-par i adresseoppføring «%s»

en: Memory output stream not resizable
nb: Kan ikke endre størrelse på utdatastrøm for minne

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
nb: Meldingskroppen har signatur «%s» men det finnes ingen signaturtopptekst

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
nb: Meldingskroppen har signaturtype «%s», men signaturen i topptekstfeltet et «%s»

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
nb: Meldingskroppen er tom men signatur i topptekstfeltet er «(%s)»

en: Message has %d file descriptors but the header field indicates %d file descriptors
nb: Meldingen har %d fildeskriptorer men topptekstfeltet indikerer %d fildeskriptorer

en: Method '%s' on interface '%s' with signature '%s' does not exist
nb: Metode «%s» på grensesnitt «%s» med signatur «%s» eksisterer ikke

en: Method '%s' returned type '%s', but expected '%s'
nb: Metode «%s» returnerte type «%s», men forventet «%s»

en: Method and interface name
nb: Navn på metode og grensesnitt

en: Missing argument
nb: Mangler argument

en: Missing argument for %s
nb: Mangler argument for %s

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
nb: Overvåk endringer i NØKKEL.
    Hvis ingen NØKKEL oppgis overvåkes alle nøkler i SKJEMA.
    Bruk Ctrl+C for å stoppe overvåking.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
nb: Overvåk en katalog (forvalg: avhenger av type)

en: Monitor a file (default: depends on type)
nb: Overvåk en fil (forvalg: avhenger av type)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
nb: Overvåk en fil direkte (merker endringer gjort via harde lenker)

en: Monitor a remote object.
nb: Overvåk et eksternt objekt.

en: Monitor events
nb: Overvåk hendelser

en: Monitor files and directories for changes
nb: Overvåk filer og kataloger for endringer

en: Monitor files or directories for changes.
nb: Overvåk filer eller kataloger for endringer.

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
nb: Overvåker en fil direkte, men rapporterer ikke endringer

en: Mount as mountable
nb: Monter som monterbar

en: Mount or unmount the locations
nb: Monter eller avmonter lokasjoner

en: Mount or unmount the locations.
nb: M<onter eller avmonter lokasjonene.

en: Mount volume with device file
nb: Monter volum med en enhetsfil

en: Mounted %s at %s
nb: Monterte %s under %s

en: Move between mounts not supported
nb: Flytting mellom monteringspunkter er ikke støttet

en: Move files or directories to the trash
nb: Flytt filer eller kataloger til papirkurven

en: Move files or directories to the trash.
nb: Flytt filer eller kataloger til papirkurven.

en: Move one or more files
nb: Flytt en eller flere filer

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
nb: Flytt en eller flere filer fra KILDE til MÅL.

en: Multiple connection endpoints specified
nb: Flere sluttpunkt oppgitt for tilkobling

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
nb: Må oppgi en enkelt MIME-type og kanskje en håndterer

en: NAME
nb: NAVN

en: Need more input
nb: Trenger med inndata

en: Network unreachable
nb: Nettverk kan ikke nås

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
nb: Nettverk kan ikke nås via SOCKSv5-proxy.

en: NetworkManager version too old
nb: For gammel versjon av NetworkManager

en: Never follow symbolic links
nb: Aldri følg symbolske lenker

en: No <key name='%s'> to override
nb: Ingen <key name='%s'> å overstyre

en: No DNS record of the requested type for “%s”
nb: Ingen DNS-oppføring av forespurt type for «%s»

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
nb: Ingen MIME-type definert i bokmerke for URI «%s»

en: No PEM-encoded certificate found
nb: Fant ikke PEM-kodet sertifikat

en: No PEM-encoded private key found
nb: Fant ikke PEM-kodet privat nøkkel

en: No address specified
nb: Ingen adresse oppgitt

en: No application is registered as handling this file
nb: Ingen program registrert for å håndtere denne filen

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
nb: Ingen programmer med navn «%s» har registrert et bokmerke for «%s»

en: No bookmark found for URI “%s”
nb: Ingen bokmerker funnet for URI «%s»

en: No connection endpoint specified
nb: Sluttpunkt for tilkobling ikke oppgitt

en: No default applications for “%s”
nb: Ingen forvalgte programmer for «%s»

en: No destination given
nb: Ingen mål oppgitt

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
nb: Ingen grupper satt i bokmerke for URI «%s»

en: No locations given
nb: Ingen lokasjoner oppgitt

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
nb: Ingen private flagg er definert i bokmerke for URI «%s»

en: No recommended applications
nb: Ingen anbefalte programmer

en: No registered applications
nb: Ingen registrerte programmer

en: No schema files found:
nb: Ingen schema-filer funnet:

en: No schemas installed
nb: Ingen schema-filer installert

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
nb[0]: Ingen signaturtopptekst i meldingen, men meldingskroppen er %u byte
nb[1]: Ingen signaturtopptekst i meldingen, men meldingskroppen er %u bytes

en: No such interface '%s'
nb: Grensesnitt «%s» finnes ikke

en: No such interface '%s' on object at path %s
nb: Grensesnitt «%s» finnes ikke på objektsti %s

en: No such interface 'org.freedesktop.DBus.Properties' on object at path %s
nb: Grensesnitt «org.freedesktop.DBus.Properties» finnes ikke på objekt i sti %s

en: No such key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s'
nb: Ingen nøkkel «%s» i skjema «%s» som oppgitt i overstyringsfil «%s»

en: No such key “%s”
nb: Nøkkel «%s» finnes ikke

en: No such method '%s'
nb: Metoden «%s» finnes ikke

en: No such property '%s'
nb: Egenskap «%s» finnes ikke

en: No such schema “%s”
nb: Skjema «%s» finnes ikke

en: No support for IPv4 source-specific multicast
nb: Ingen støtte for IPv4 kildespesifikk multicast

en: No support for IPv6 source-specific multicast
nb: Ingen støtte for IPv6 kildespesifikk multicast

en: No support for source-specific multicast
nb: Ingen støtte for kildespesifikk multicast

en: No target directory
nb: Ingen målkatalog

en: No type for class name %s
nb: Ingen type for klassenavn %s

en: No valid addresses were found
nb: Ingen gyldige adresser ble funnet

en: No valid bookmark file found in data dirs
nb: Ingen gyldig bokmerkefil ble funnet i datakatalogene

en: No volume for device file
nb: Ingen volum for enhetsfil

en: Not a regular file
nb: Ikke en vanlig fil

en: Not enough memory
nb: Ikke nok minne

en: Not enough space for socket address
nb: Ikke nok plass til adresse for plugg

en: Not enough space in destination
nb: Ikke nok plass i mål

en: Not expecting control message, but got %d
nb: Forventet ikke kontrollmelding, men fikk %d

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
nb: Tallet «%s» er utenfor grensene [%s, %s]

en: Object path to emit signal on
nb: Objektsti signal skal sendes ut på

en: Object path to introspect
nb: Objektsti som skal inspiseres

en: Object path to invoke method on
nb: Objektsti metoden skal invokeres på

en: Object path to monitor
nb: Objektsti som skal overvåkes

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
nb: Rart tegn «%s», forventet et «=» etter attributtnavn «%s» for element «%s»

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the empty-element tag '%s'
nb: Rart tegn «%s», forventet et «>» tegn for å avslutte start-taggen til det tomme elementet «%s»

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
nb: Rart tegn «%s», forventet «>» eller «/» tegn for å avslutte start-taggen til element «%s», eller alternativt en attributt; kanskje du brukte et ugyldig tegn i attributtnavnet

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
nb: Rart tegn «%s», ventet et åpent sitattegn etter likhetstegnet når verdi for attributt «%s» for element «%s» oppgis

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
nb: Kun ett <%s>-element er tillatt inne i <%s>

en: Only print properties
nb: Skriv kun ut egenskaper

en: Open files with the default application
nb: Åpne filer med forvalgt program

en: Operation not supported
nb: Operasjonen er ikke støttet

en: Operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

en: Optional destination for signal (unique name)
nb: Valgfri destinasjon for signal (unikt navn)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
nb: Valgfri parameter til utførelse av handling, i GVariant-format

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
nb: Valgfrie relative eller absolutte filnavn eller URIer som skal åpnes

en: Options specifying the connection endpoint
nb: Alternativer som spesifiserer sluttpunkt for tilkobling

en: Options:
nb: Flagg:

en: Output stream doesn’t implement write
nb: Utdatastrømmen implementerer ikke skriving

en: Override the application’s ID
nb: Overstyr programmets ID

en: PATH
nb: STI

en: PCRE library is compiled with incompatible options
nb: PCRE-biblioteket er kompilert med inkompatible alternativer

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
nb: PCRE-biblioteket er kompilert uten støtte for UTF8-egenskaper

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
nb: PCRE-biblioteket er kompilert uten støtte for UTF8

en: POSIX collating elements are not supported
nb: POSIX elementer for sammenslåing er ikke støttet

en: POSIX named classes are supported only within a class
nb: klasser med POSIX-navngivning støttes kun innen en klasse

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
nb: Lest verdi «%s» for variant er ikke en gyldig D-Bus-signatur

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
nb: Lest verdi «%s» er ikke en gyldig objektsti for D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
nb: Tolket verdi «%s» er ikke en gyldig D-Bus-signatur

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
nb: Lest verdi «%s» er ikke en gyldig D-Bus-signatur (for kropp)

en: Partial character sequence at end of input
nb: Ufullstendig tegnsekvens ved slutten på inndata

en: Path must begin with a slash (/)
nb: Stien må starte med en skråstrek (/)

en: Path must end with a slash (/)
nb: Stien må slutte med skråstrek (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
nb: Sti må ikke inneholde to etterfølgende skråstreker (//)

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
nb: Rettigheter for katalog «%s» er feilutformet. Forventet modus 0700, fikk 0%o

en: Preserve all attributes
nb: Behold alle attributter

en: Print XML
nb: Skriv ut XML

en: Print address
nb: Skriv ut adresse

en: Print address in shell mode
nb: Skriv ut adresse i skallmodus

en: Print full URIs
nb: Skriv ut fulle URIer

en: Print help
nb: Skriv ut hjelp

en: Print version
nb: Skriv ut versjon

en: Print version information and exit
nb: Skriv versjonsinformasjon og avslutt

en: Print version information and exit.
nb: Skriv versjonsinformasjon og avslutt.

en: Prompt before overwrite
nb: Spør før overskriving

en: Property '%s' is not readable
nb: Egenskap «%s» er er ikke lesbar

en: Property '%s' is not writable
nb: Egenskap «%s» er er ikke skrivbar

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
nb: Mellomtjenerprotokoll «%s» er er ikke støttet.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
nb: Proxy over annet enn TCP-forbindelser er ikke støttet.

en: Query the description for KEY
nb: Spør på beskrivelse for NØKKEL

en: Query the range of valid values for KEY
nb: Spør på gyldig verdiområde for NØKKEL

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
nb: Sitert tekst begynner ikke med sitattegn

en: Read from standard input and save
nb: Les fra standard inndata og lagre

en: Read from standard input and save to DEST.
nb: Les fra standard inndata og lagre til DEST.

en: Received invalid fd
nb: Mottok ugyldig fd

en: Recommended applications:
nb: Anbefalte programmer:

en: Registered applications:
nb: Registrerte programmer:

en: Rename a file
nb: Endre navn på en fil

en: Rename a file.
nb: Endre navn på en fil.

en: Rename successful. New uri: %s
nb: Endring av navn fullført. Ny URI: %s

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
nb: Rapporter flytting og endring av navn som enkle slette- og opprettelseshendelser

en: Requested seek before the beginning of the stream
nb: Forespurt søk før begynnelsen på strømmen

en: Requested seek beyond the end of the stream
nb: Forespurt søk forbi slutten på strømmen

en: Reset KEY to its default value
nb: Nullstill NØKKEL til forvalgt verdi

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
nb: Nullstill alle nøkler i SKJEMA til sine forvalgte verdier

en: Run a dbus service
nb: Kjør en dbus-tjeneste

en: SCHEMA[:PATH]
nb: SKJEMA[:STI]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
nb: SKJEMA[:STI] NØKKEL

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
nb: SKJEMA[:STI] NØKKEL VERDI

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
nb: SCHEMA[:STI] [NØKKEL]

en: SCHEME
nb: SCHEMA

en: SECTION
nb: SEKSJON

en: SELinux context must be non-NULL
nb: SELinux-kontekst kan ikke være NULL

en: SELinux is not enabled on this system
nb: SELinux er ikke slått på på dette systemet

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
nb: SIGNAL melding: Topptekstfelt for PATH, INTERFACE eller MEMBER mangler

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
nb: SIGNAL melding: Topptekstfelt for INTERFACE bruker reservert verdi org.freedesktop.DBus.Local

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
nb: SIGNAL-melding: Topptekstfelt for PATH bruker reservert verdi /org/freedesktop/DBus/Local

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
nb: SOCKSv4 støtter ikke IPv6-adresse «%s»

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
nb: SOCKSv5-autentisering feilet på grunn av feil brukernavn eller passord.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
nb: SOCKSv5-tilkobling tillates ikke av regelsett.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
nb: SOCKSv5-proxy støtter ikke oppgitt type adresse.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
nb: SOCKSv5-proxy støtter ikke «connect»-kommando.

en: SOURCE
nb: KILDE

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
nb: Skjema «%s» er ikke omplasserbar (stien må ikke oppgis)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
nb: Skjema «%s» er omplasserbart (sti må oppgis)

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
nb: Andre symbol av linje %d i nøkkelring ved «%s» med innhold «%s» er feilutformet

en: Seek not supported on base stream
nb: Søk er ikke støttet på grunnstrøm

en: Seek not supported on stream
nb: Søking ikke støttet på strøm

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
nb: D-Bus for økten kjører ikke og automatisk start feilet

en: Set a file attribute
nb: Sett en filattributt

en: Set the value of KEY to VALUE
nb: Sett verdien for NØKKEL til VERDI

en: Settable attributes:
nb: Attributter som kan settes:

en: Setting attribute %s not supported
nb: Støtter ikke å sette attributt %s

en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
nb: Passord har blitt oppgitt feil flere ganger, og tilgangen vil bli låst hvis det oppgis feil på nytt.

en: Show GApplication options
nb: Vis flagg for GApplication

en: Show all help options
nb: Vis alle flagg for hjelp

en: Show extra information
nb: Vis ekstra informasjon

en: Show help options
nb: Vis flagg for hjelp

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Show information about locations
nb: Vis informasjon om lokasjoner

en: Show information about locations.
nb: Vis informasjon om lokasjoner.

en: Show program version and exit
nb: Vis programmets versjon og avslutt

en: Show progress
nb: Vis fremdrift

en: Signal and interface name
nb: Navn på signal og grensesnitt

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
nb: Signaturtopptekst med signatur «%s» funnet, men meldingskroppen er tom

en: Socket I/O timed out
nb: Tidsavbrudd for I/U mot plugg

en: Socket is already closed
nb: Pluggen er allerede lukket

en: Source stream is already closed
nb: Kildestrømmen er allerede lukket

en: Splice not supported
nb: Splice er ikke støttet

en: Stream doesn’t support query_info
nb: Strømmen støtter ikke query_info

en: Stream has outstanding operation
nb: Strømmen har utestående operasjoner

en: Stream is already closed
nb: Strømmen er allerede lukket

en: Symbolic links not supported
nb: Symbolske lenker er ikke støttet

en: TLS support is not available
nb: TLS-støtte er ikke tilgjengelig

en: Target %s is not a directory
nb: Mål %s er ikke en katalog

en: Target file exists
nb: Målfilen eksisterer

en: Target file is a directory
nb: Målfilen er en katalog

en: Target file is not a regular file
nb: Målfilen er ikke en vanlig fil

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
nb: Mal «%s» inneholder ikke XXXXXX

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
nb: Mal «%s» er ugyldig, må ikke inneholde «%s»

en: Temporarily unable to resolve “%s”
nb: Midlertidig ute av stand til å slå opp «%s»

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
nb: Teksten sluttet før likt sitattegn ble funnet for %c. (Teksten var «%s»)

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
nb: Teksten sluttet rett etter et «\» tegn. (Teksten var «%s»)

en: Text may not appear inside <%s>
nb: Tekst kan ikke forekomme inne i <%s>

en: Text was empty (or contained only whitespace)
nb: Teksten var tom (eller inneholdt kun blanke tegn)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
nb: SOCKSv5-proxy krever en autentiseringsmetode som ikke støttes av GLib.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
nb: SOCSv5-proxy krever autentisering.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
nb: SOCKSv5-proxytjener bruker ukjent adressetype.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
nb: Vertsnavnet for URI «%s» inneholder ugyldige escape-tegn

en: The URI “%s” is invalid
nb: URI «%s» er ugyldig

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
nb: URI «%s» er ikke en absolutt URI som bruker skjema for filer

en: The action name to invoke
nb: Handling som skal utføres

en: The attributes to get
nb: Attributter som skal hentes

en: The command to print detailed help for
nb: Vis detaljert hjelp for denne kommandoen

en: The connection is closed
nb: Tilkoblingen er lukket

en: The directories where files are to be read from (default to current directory)
nb: Kataloger filene skal leses fra (aktiv katalog er forvalgt)

en: The file was externally modified
nb: Filen ble endret eksternt

en: The given address is empty
nb: Gitt adresse er tom

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
nb: Vertsnavnet for URI «%s» er ugyldig

en: The key is not writable
nb: Nøkkelen er er ikke skrivbar

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
nb: Lokal fil-URI «%s» kan ikke inneholde en «#»

en: The password entered is incorrect.
nb: Oppgitt passord er ikke korrekt.

en: The path of a list must end with “:/”
nb: Stien for en liste må slutte med «:/»

en: The pathname “%s” is not an absolute path
nb: Stinavnet «%s» er ikke en absolutt sti

en: The provided value is outside of the valid range
nb: Oppgitt verdi er utenfor gyldig område

en: The resource at “%s” does not exist
nb: Ressurs ved «%s» eksisterer ikke

en: The resource at “%s” failed to decompress
nb: Ressursen ved «%s» kunne ikke dekomprimeres

en: The resource at “%s” is not a directory
nb: Ressurs ved «%s» er ikke en katalog

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
nb: Tjeneren er ikke en SOCKSv4-proxytjener.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
nb: Tjeneren er ikke en SOCKSv5-proxytjener.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
nb: Strengen «%s» er ikke en gyldig D-Bus-GUID

en: There is no GCredentials support for your platform
nb: Det finnes ingen støtte for GCredentials for din plattform

en: This entire file has been ignored.
nb: Hele filen ble ignorert.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
nb: Dette er siste sjanse til å oppgi korrekt passord før tilgangen blir låst.

en: Timeout in seconds
nb: Tidsavbrudd i sekunder

en: Timeout was reached
nb: Tidsavbrudd ble nådd

en: Too large count value passed to %s
nb: Tellerverdi gitt til %s er for stor

en: Too many arguments
nb: For mange argumenter

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
nb: %s av %s er overført (%s/s)

en: Trash not supported
nb: Papirkurv er ikke støttet

en: Truncate not allowed on input stream
nb: Avkorting er ikke tillatt på en inndatastrøm

en: Truncate not supported on base stream
nb: Avkorting er ikke støttet på grunnstrøm

en: Truncate not supported on stream
nb: Avkorting er ikke støttet på strømmen

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
nb: Type %s implementerer ikke from_tokens() på GIcon-grensesnittet

en: Type %s does not implement the GIcon interface
nb: Type %s implementerer ikke GIcon-grensesnittet

en: Type %s is not classed
nb: Type %s er er ikke en klasse

en: Type of message, '%s', does not match expected type '%s'
nb: Type melding, «%s», stemmer ikke overens med forventet type «%s»

en: Type of the attribute
nb: Type attributt

en: Unable to create socket: %s
nb: Kunne ikke lage plugg: %s

en: Unable to create trash dir %s: %s
nb: Kan ikke legge katalog %s i papirkurven: %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
nb: Kan ikke opprette informasjonsfil for papirkurv for %s: %s

en: Unable to find default local file monitor type
nb: Kan ikke finne forvalgt lokal filovervåkingstype

en: Unable to find or create trash directory for %s
nb: Kan ikke finne eller opprette mappe for papirkurv for %s

en: Unable to find terminal required for application
nb: Kan ikke finne terminalen som kreves for programmet

en: Unable to get Hardware profile: %s
nb: Kan ikke hente maskinvareprofil: %s

en: Unable to get pending error:
nb: Kan ikke hente utestående feil:

en: Unable to load /var/lib/dbus/machine-id or /etc/machine-id:
nb: Kan ikke laste /var/lib/dbus/machine-id eller /etc/machine-id:

en: Unable to read socket credentials: %s
nb: Kunne ikke lese autentiseringsinformasjon for plugg: %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
nb: Kunne ikke hente egenskap %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
nb: Kan ikke sette egenskap %s.%s

en: Unable to shutdown socket: %s
nb: Kan ikke stenge ned plugg: %s

en: Unable to trash file %s
nb: Kan ikke legge fil %s i papirkurven

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
nb: Kan ikke legge fil %s i papirkurven på tvers av filsystemgrenser

en: Unable to trash file %s: %s
nb: Kan ikke legge fil %s i papirkurven: %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
nb: Uventet attributt «%s» for element «%s»

en: Unexpected early end-of-stream
nb: Uventet tidlig slutt på strøm

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
nb: Uventet feil i g_io_channel_win32_poll() under lesing av data fra en underprosess

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
nb: Uventet feil i select() ved lesing av data fra underprosess (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
nb: Uventet feil i waitpid() (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
nb: Uventet mangel på innhold ved forsøk på å lese en linje på trygg måte

en: Unexpected lack of content trying to read a line
nb: Uventet mangel på innhold ved forsøk på å lese en linje

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
nb: Uventet svar %d fra metoden StartServiceByName(«%s»)

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
nb: Uventet etikett «%s» i «%s»

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
nb: Uventet etikett «%s», etikett «%s» forventet

en: Unexpected type of ancillary data
nb: Uventet type data

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
nb: Ukjent feil i SOCKSv5-proxy.

en: Unknown bus type %d
nb: Ukjent type buss %d

en: Unknown command %s
nb: Ukjent kommando «%s»

en: Unknown error executing child process “%s”
nb: Ukjent feil under kjøring av underprosess «%s»

en: Unknown error on connect
nb: Ukjent feil ved tilkobling

en: Unknown family was specified
nb: Ukjent familie ble oppgitt

en: Unknown option %s
nb: Ukjent flagg %s

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
nb: Ukjent eller ikke støttet transport «%s» for adresse «%s»

en: Unknown processing option “%s”
nb: Ukjente flagg for preprosessering «%s»

en: Unknown protocol was specified
nb: Ukjent protokoll ble oppgitt

en: Unknown type
nb: Ukjent type

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
nb: Ubalansert sitattegn i kommandolinje eller annen skall-sitert tekst

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Unmount all mounts with the given scheme
nb: Avmonter alle monteringspunkter med oppgitt schema

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
nb: Ikke støttede flagg funnet ved oppretting av en klientside tilkobling

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
nb: Ikke støttet nøkkel «%s» i adresseoppføring «%s»

en: Unsupported socket address
nb: Adresse for plugg er ikke støttet

en: Unsupported socket family
nb: Familie for plugg er ikke støttet

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
nb: Bruk:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
nb: Bruk:
      gresource [--section SEKSJON] KOMMANDO [ARGUMENTER …]
    
    Kommandoer:
      help                      Vis denne informasjonen
      sections                  Vis ressursseksjoner
      list                      Vis ressurser
      details                   Vis ressurser med detaljer
      extract                   Hent ut en ressurs
    
    Bruk «gresource help KOMMANDO» for å få detaljert hjelp.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
nb: Bruk:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMAKATALOG KOMMANDO [ARGUMENTER …]
    
    Kommandoer
      help                     Vis denne informasjonen
      list-schemas             Vis liste med installerte skjema
      list-relocatable-schemas Vis liste med omplasserbare skjema
      list-keys                Vis liste med nøkler i et skjema
      list-children            Vis liste med barn i et skjema
      list-recursively         Vis liste med nøkler og verdier rekursivt
      range                    Spør etter område for en nøkkel
      describe                 Spør på beskrivelse for nøkkel
      get                      Hent verdi for en nøkkel
      set                      Sett verdi for en nøkkel
      reset                    Nullstill verdi for en nøkkel
      reset-recursively        Nullstill alle verdier i et gitt skjema
      writable                 Sjekk om en nøkkel er skrivbar
      monitor                  Overvåk endringer
    
    Bruk «gsettings help KOMMANDO» for å få detaljert hjelp.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
nb: Bruk:
      gsettings [--schemadir SCHEMAKATALOG] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
nb: Bruk %s for å få detaljert hjelp.

en: Use a long listing format
nb: Bruk langt listeformat

en: Use an anonymous user when authenticating
nb: Bruk en anonym bruker ved autentisering

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
nb: Bruk «%s help KOMMANDO» for å  få detaljert hjelp.

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
nb: Brukernavn er for langt for SOCKSv4-protokollen

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
nb: Brukernavn eller passord er for langt for SOCKSv5-protokollen.

en: VALUE
nb: VERDI

en: Valid key file could not be found in search dirs
nb: Gyldig nøkkelfil ble ikke funnet i søkemapper

en: Value not specified
nb: Verdi er ikke oppgitt

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
nb: Verdi «%s» kan ikke tolkes som en bolsk verdi.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
nb: Verdi «%s» kan ikke tolkes som et flyttall.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
nb: Vedi «%s» kan ikke tolkes som et tall.

en: Wait for a bus name to appear.
nb: Vent på et bussnavn.

en: Waiting for socket condition: %s
nb: Venter på tilstand for plugg: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
nb[0]: Ønsket å lese %lu byte men fikk bare %lu
nb[1]: Ønsket å lese %lu bytes men fikk bare %lu

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
nb: Advarsel: I følge introspeksjonsdata eksisterer ikke grensesnitt «%s»

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
nb: Advarsel: I følge introspeksjonsdata eksisterer ikke metode «%s» på grensesnitt «%s»

en: Watch for mount events
nb: Se etter monteringshendelser

en: Writable attribute namespaces:
nb: Navneområder for skrivbar attributt:

en: Wrong args
nb: Feil argument

en: Wrong number of tokens (%d)
nb: Feil antall tegn (%d)

en: You should give exactly one directory name
nb: Du må kun oppgi navn på én katalog

en: You should give exactly one file name
nb: Du må kun oppgi ett filnavn

en: [ARGS...]
nb: [ARGUMENTER …]

en: [ARGS…]
nb: [ARGUMENTER …]

en: [COMMAND]
nb: [KOMMANDO]

en: [OPTION…]
nb: [FLAGG …]

en: [OPTION…] BUS-NAME
nb: [FLAGG …] BUSS-NAVN

en: [PATH]
nb: [STI]

en: [SCHEMA[:PATH]]
nb: SKJEMA[:STI]

en: \ at end of pattern
nb: \ på slutten av mønsteret

en: \C not allowed in lookbehind assertion
nb: \C er ikke tillatt i «lookbehind assertion»

en: \N is not supported in a class
nb: \N er ikke støttet i en klasse

en: \c at end of pattern
nb: \c på slutten av mønsteret

en: \c must be followed by an ASCII character
nb: \c må etterfølges av et ASCII-tegn

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
nb: \g etterfølges ikke av et navn, eller tall i klammeparanteser, hakeparantes eller sitattegn

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
nb: \k etterfølges ikke av et navn i klammeparanteser, hakeparantes eller sitattegn

en: ] is an invalid data character in JavaScript compatibility mode
nb: ] er et ugyldig datategn i kompatibilitetsmodus for JavaScript

en: a numbered reference must not be zero
nb: en nummerert referanse må ikke være null

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
nb: Des

[ctx: abbreviated month name]
en: May
nb: Mai

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
nb: Okt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
nb: Des

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
nb: Mai

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
nb: Okt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
nb: Fre

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
nb: Man

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
nb: Lør

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
nb: Søn

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
nb: Tor

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
nb: Tir

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
nb: Ons

en: action name must be given after application id
nb: navn på handling må oppgis etter program-ID

en: actions accept a maximum of one parameter
nb: handlinger godtar ikke mer enn en parameter

en: alias target “%s” is not in enumerated type
nb: alias target «%s» er ikke i opplistet type

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
nb: et argument tillates ikke for (*ACCEPT), (*FAIL) eller (*COMMIT)

en: assertion expected after (?(
nb: assert forventet etter (?(

en: attributes:
nb: attributter:

en: back references as conditions are not supported for partial matching
nb: bakoverreferanser som betingelser er ikke støttet for delvise treff

en: backtracking limit reached
nb: grense for liste av funksjonskall nådd

en: bad offset
nb: ugyldig offset

en: character value in \u.... sequence is too large
nb: tegnverdi i \u.... sekvens er for stor

en: character value in \x{...} sequence is too large
nb: tegnverdi i \x{…} sekvens er for stor

en: code overflow
nb: kodeoverflyt

en: conditional group contains more than two branches
nb: betinget gruppe inneholder mer enn to grener

en: corrupted object
nb: korrupt objekt

en: could not get local address: %s
nb: kunne ikke hente lokal adresse: %s

en: could not get remote address: %s
nb: kunne ikke hente ekstern adresse: %s

en: could not listen: %s
nb: kunne ikke lytte: %s

en: creating GSocket from fd: %s
nb: lager GSocket fra fd: %s

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
nb: forskjellige navn for undermønster med samme nummer tillates ikke

en: digit expected
nb: tall forventet

en: digit expected after (?+
nb: tall forventet etter (?+

en: display name: %s
nb: vis navn: %s

en: doing nothing.
nb: gjør ingenting.

en: drive doesn’t implement eject
nb: stasjonen implementerer ikke utløsing

en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
nb: stasjonen implementerer ikke eject eller eject_with_operation

en: drive doesn’t implement polling for media
nb: stasjonen implementerer ikke sjekk om medie er satt inn

en: drive doesn’t implement start
nb: stasjonen implementerer ikke start

en: drive doesn’t implement stop
nb: stasjonen implementerer ikke stopp

en: edit name: %s
nb: rediger navn: %s

en: error parsing action parameter: %s
nb: feil under tolking av parameter for handling: %s

en: error parsing key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s': %s.
nb: feil ved lesing av nøkkel «%s» i skjema «%s» som oppgitt i overstyringsfil «%s»: %s.

en: error sending %s message to application: %s
nb: feil ved sending av %s-melding til program: %s

en: escapes \L, \l, \N{name}, \U, and \u are not supported
nb: escape-verdier \L, \l, \N{name}, \U og \u er ikke støttet

en: failed to get memory
nb: ikke nok minne

[ctx: full month name]
en: December
nb: Desember

[ctx: full month name]
en: February
nb: Februar

[ctx: full month name]
en: January
nb: Januar

[ctx: full month name]
en: July
nb: Juli

[ctx: full month name]
en: June
nb: Juni

[ctx: full month name]
en: March
nb: Mars

[ctx: full month name]
en: May
nb: Mai

[ctx: full month name]
en: October
nb: Oktober

[ctx: full month name with day]
en: December
nb: Desember

[ctx: full month name with day]
en: February
nb: Februar

[ctx: full month name with day]
en: January
nb: Januar

[ctx: full month name with day]
en: July
nb: Juli

[ctx: full month name with day]
en: June
nb: Juni

[ctx: full month name with day]
en: March
nb: Mars

[ctx: full month name with day]
en: May
nb: Mai

[ctx: full month name with day]
en: October
nb: Oktober

[ctx: full weekday name]
en: Friday
nb: Fredag

[ctx: full weekday name]
en: Monday
nb: Mandag

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
nb: Lørdag

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
nb: Søndag

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
nb: Torsdag

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
nb: Tirsdag

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
nb: Onsdag

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
nb: g_socket_get_credentials ikke implementert for dette OSet

en: hexadecimal digit expected
nb: heksadesimalt tall forventet

en: hexadecimal digit or “}” expected
nb: heksadesimalt tall eller «}» forventet

en: hidden
nb: skjult

en: illegal symbolic reference
nb: ugyldig symbolsk referanse

en: inconsistent NEWLINE options
nb: inkonsistente NEWLINE-alternativer

en: internal error
nb: intern feil

en: internal error or corrupted object
nb: intern feil eller korrupt objekt

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
nb: ugyldig navvn på handling: «%s»
    navn på handlinger må kun bestå av tall og bokstaver, «-» og «.»

en: invalid application id: “%s”
nb: ugyldig program-ID: «%s»

en: invalid combination of newline flags
nb: ugyldig kombinasjon av flagg for nye linjer

en: invalid condition (?(0)
nb: ugyldig betingelse (?(0)

en: invalid escape sequence in character class
nb: ugyldig escape-sekvens i tegnklassen

en: list-actions command takes only the application id
nb: list-actions kommandoen tar kun program-ID

en: lookbehind assertion is not fixed length
nb: lookbehind-regel er ikke av fast lengde

en: malformed \P or \p sequence
nb: ugyldig \P- eller \p-sekvens

en: malformed number or name after (?(
nb: ugyldig tall eller navn etter (?(

en: missing ) after comment
nb: mangler ) etter kommentar

en: missing subpattern name after (?&
nb: mangler navn på undermønster etter (?&

en: missing terminating )
nb: mangler terminerende )

en: missing terminating ] for character class
nb: mangler terminerende ] for tegnklassen

en: missing terminator in subpattern name
nb: mangler terminering av navn på undermønster

en: missing “<” in symbolic reference
nb: mangler «<» i symbolsk referanse

en: mount doesn’t implement content type guessing
nb: monteringspunkt implementerer ikke gjetting av innholdstype

en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
nb: monteringspunkt implementerer ikke synkron gjetting av innholdstype

en: mount doesn’t implement “eject”
nb: monteringspunkt implementerer ikke «eject»

en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
nb: monteringspunkt implementerer ikke «eject» eller «eject_with_operation»

en: mount doesn’t implement “remount”
nb: monteringspunkt implementerer ikke «remount»

en: mount doesn’t implement “unmount”
nb: monteringspunkt implementerer ikke «unmount»

en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
nb: monteringspunkt implementerer ikke «unmount» eller «unmount_with_operation»

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
nb: for langt navn i (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) eller (*THEN)

en: name of the dependency file to generate
nb: navn på avhengighetsfil som skal lages

en: name of the output file
nb: navn på utdatafil

en: name: %s
nb: navn: %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
nb: kallenavn må være minst 2 tegn

en: nothing to repeat
nb: ingenting å gjenta

en: number is too big
nb: tallet er for stort

en: number too big in {} quantifier
nb: for stort tall i {}-kvantifikator

en: numbers out of order in {} quantifier
nb: tall ute av rekkefølge i {}-kvantifikator

en: octal value is greater than \377
nb: oktal verdi er større enn \377

en: out of memory
nb: ikke mer minne

en: overran compiling workspace
nb: gikk ut over arbeidsområde for kompilering

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is not in the list of valid choices
nb: overstyring for nøkkel «%s» i skjema «%s» i overstyringsfil «%s» er ikke i listen med gyldige valg

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is outside the range given in the schema
nb: overstyring for nøkkel «%s» i skjema «%s» i overstyringsfil «%s» er utenfor området som er oppgitt i skjema

en: previously-checked referenced subpattern not found
nb: tidligere sjekket og referert undermønster ikke funnet

en: range out of order in character class
nb: område utenfor rekkefølge i tegnklassen

en: recursion limit reached
nb: rekursjonsgrense nådd

en: recursion loop
nb: rekursjonsløkke

en: recursive call could loop indefinitely
nb: rekursivt kall kunne gå i uendelig løkke

en: reference to non-existent subpattern
nb: referanse til ikke-eksisterende undermønster

en: regular expression is too large
nb: regulært uttrykk er for stort

en: removed existing output file.
nb: fjernet eksisterende utdatafil.

en: short utf8
nb: kort utf8

en: size:
nb: størrelse:

en: source-specific not an IPv4 address
nb: kildespesifikk er ikke en IPv4 adresse

en: stray final “\”
nb: feilplassert siste «\\»

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
nb: navn på undermønster er for langt (maks 32 tegn)

en: symlink must be non-NULL
nb: symbolsk lenke kan ikke være NULL

en: text may not appear inside <%s>
nb: tekst kan ikke forekomme inne i <%s>

en: the pattern contains items not supported for partial matching
nb: mønsteret inneholder oppføringer som ikke støttes for delvise treff

en: too many forward references
nb: for mange fremoverreferanser

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
nb: for mange navngitte undermønster (maks 10.000)

en: two named subpatterns have the same name
nb: to navngitte undermønster har samme navn

en: type is INVALID
nb: UGYLDIG type

en: unable to connect to D-Bus: %s
nb: kan ikke koble til D-Bus: %s

en: unable to find desktop file for application %s
nb: kan ikke finne skrivebordsfil for program %s

en: unexpected repeat
nb: uventet gjentagelse

en: unfinished symbolic reference
nb: uferdig symbolsk referanse

en: unknown POSIX class name
nb: ukjent navn på POSIX-klasse

en: unknown error
nb: ukjent feil

en: unknown escape sequence
nb: ukjent escapesekvens

en: unknown property name after \P or \p
nb: ukjent navn på egenskap etter \P eller \p

en: unrecognised command: %s
nb: ukjent kommando: %s

en: unrecognized character after (? or (?-
nb: ikke gjenkjent tegn etter (? eller (?-

en: unrecognized character after (?<
nb: ikke gjenkjent tegn etter (?<

en: unrecognized character after (?P
nb: ikke gjenkjent tegn etter (?P

en: unrecognized character following \
nb: ugjenkjennelig tegn følger \

en: value='%s' already specified
nb: value='%s' er allerede oppgitt

en: volume doesn’t implement eject
nb: volumet implementerer ikke utløsing

en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
nb: volumet implementerer ikke eject eller eject_with_operation

en: volume doesn’t implement mount
nb: volumet implementerer ikke montering

en: where to store the gschemas.compiled file
nb: gschemas.compiled filen lagres her

en: zero-length symbolic reference
nb: symbolsk referanse med null lengde

en: “%s” is not a signed number
nb: «%s» er ikke et tall med fortegn

en: “%s” is not an unsigned number
nb: «%s» er ikke et tall uten fortegn

en: “%s” takes no arguments
nb: «%s» tar ingen argumenter

en: “version” takes no arguments
nb: «version» tar ingen argumenter
