gedit - en to cs translation catalogue (710 entries)

en:   Ln %d, Col %d
cs:   ř %d, sl %d

en: %d of %d
cs: %d z %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
cs: %e.%m.%Y %k∶%M∶%S

en: %s (Current Locale)
cs: %s (současné národní prostředí)

en: %s: invalid encoding.
cs: %s: neplatné kódování.

en: (Empty)
cs: (Prázdné)

en: / on %s
cs: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
cs: 1.11.2009 7∶52∶00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
cs: Název fontu v systému Pango. Například „Sans 12“ nebo „Monospace Bold 14“.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
cs: Vlastní font, který bude použit pro editační oblast. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je vypnutá volba „Používat standardní font“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
cs: Soubor se stejným jménem již existuje. Použijte prosím jiné jméno.

en: A_dd Scheme
cs: Při_dat schéma

en: A_vailable Encodings
cs: Dostupná kódo_vání

en: Activation
cs: Aktivace

en: Active plugins
cs: Aktivní zásuvné moduly

en: Add
cs: Přidat

en: Add Scheme
cs: Přidat schéma

en: Add Snippet
cs: Přidat úryvek

en: Add Tool
cs: Přidat nástroj

en: Add a new snippet…
cs: Přidat nový úryvek…

en: Add a new tool
cs: Přidat nový nástroj

en: Add or Remove…
cs: Přidat nebo odstranit…

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Languages
cs: Všechny jazyky

en: All Text Files
cs: Všechny textové soubory

en: All documents
cs: Všechny dokumenty

en: All documents except untitled ones
cs: Všechny dokumenty kromě nepojmenovaných

en: All files
cs: Všechny soubory

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: All supported archives
cs: Všechny podporované archivy

en: Always available
cs: Použitelné vždy

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: An error occurred while creating a new directory
cs: Během vytváření nové složky došlo k chybě

en: An error occurred while creating a new file
cs: Během vytváření nového souboru došlo k chybě

en: An error occurred while deleting a file or directory
cs: Během mazání souboru či složky došlo k chybě

en: An error occurred while loading a directory
cs: Během načítání složky došlo k chybě

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
cs: Během otevírání složky ve správci souborů došlo k chybě

en: An error occurred while renaming a file or directory
cs: Během přejmenovávání souboru či složky došlo k chybě

en: An error occurred while setting a root directory
cs: Během nastavování kořenové složky došlo k chybě

en: Append to current document
cs: Přidat do aktuálního dokumentu

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
cs: Opravdu chcete trvale smazat vybrané soubory?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
cs: Opravdu chcete trvale smazat „%s“?

en: Automatic Indentation
cs: Automatické odsazování

en: Automatic indent
cs: Automatické odsazování

en: Automatically Detected
cs: Automaticky zjištěné

en: Autosave
cs: Automatické ukládání

en: Autosave Interval
cs: Interval pro automatické ukládání

en: Available formats
cs: Dostupné formáty

en: Body Font for Printing
cs: Font těla textu pro tisk

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Bracket match found on line: %d
cs: Odpovídající závorka nalezena na řádku: %d

en: Bracket match is out of range
cs: Odpovídající závorka je mimo rozsah

en: Bracket match not found
cs: Odpovídající závorka nenalezena

en: Build
cs: Sestavit

en: Bytes
cs: Bajtů

en: Bzip2 compressed archive
cs: Komprimovaný archiv BZIP2

en: C_ase sensitive
cs: Rozlišov_at velikost písmen

en: C_ommand color:
cs: _Barva příkazu:

en: C_ut
cs: Vyjmo_ut

en: Candidate Encodings
cs: Kandidáti kódování

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
cs: Nelze najít požadovaný soubor. Možná byl nedávno smazán.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Nelze obsloužit umístění v režimu pro zápis. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Nelze obsloužit umístění „%s:“ v režimu zápisu. Zkontrolujte prosím, že jste zadali umístění správně, a zkuste to znovu.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
cs: Soubor nelze přesunout do koše,
    chcete ho trvale smazat?

en: Ch_aracter Encoding:
cs: Kódování zn_aků:

en: Change side panel page
cs: Změnit stránku postranního panelu

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %d hodinu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %d hodiny budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %d hodin budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld minutu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld minuty budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld minut budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld sekundu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld sekundy budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld sekund budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minutu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minuty budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minut budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
cs: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekundu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekundy budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekund budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
cs: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu budou navždy ztraceny.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
cs[0]: Změny v %d dokumentu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny ve %d dokumentech budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny v %d dokumentech budou navždy ztraceny.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
cs: Změny v dokumentu „%s“ budou navždy ztraceny.

en: Character Encoding:
cs: Kódování znaků:

en: Character Encodings
cs: Kódování znaků

en: Characters (no spaces)
cs: Znaků (bez mezer)

en: Characters (with spaces)
cs: Znaků (s mezerami)

en: Check for latest version of gedit
cs: Zkontrolovat poslední verzi geditu

en: Check update
cs: Zkontrolovat aktualizaci

en: Checks the spelling of the current document.
cs: Zkontroluje pravopis aktuálního dokumentu.

en: Cho_sen Encodings
cs: Zvo_lená kódování

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
cs: Chcete-li vybrat font, které má editor používat, zmáčkněte na toto tlačítko

en: Close Document
cs: Zavřít dokument

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: Close print preview
cs: Zavřít náhled tisku

en: Color Scheme
cs: Barevné schéma

en: Color Scheme Files
cs: Soubory s barevnými schématy

en: Command Color Text
cs: Barva textu příkazu

en: Configure date/time plugin
cs: Nastavit zásuvný modul pro vkládání data a času

en: Connection timed out. Please try again.
cs: Vypršel časový limit připojení. Zkuste to prosím znovu.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
cs: Nezdařilo se zazálohovat starou kopii souboru před uložením nové. Můžete toto varování ignorovat a přesto soubor uložit, ale pokud při ukládání dojde k chybě, mohli byste ztratit starou kopii. Přesto uložit?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
cs: Nezdařilo se vytvořit záložní soubor při ukládání souboru „%s“

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
cs: Nezdařilo se vytvořit dočasný záložní soubor při ukládání souboru „%s“

en: Could not execute command: %s
cs: Nelze vykonat příkaz: %s

en: Could not find the file “%s”.
cs: Nelze najít soubor „%s“.

en: Could not mount volume: %s
cs: Nelze připojit svazek: %s

en: Could not open media: %s
cs: Nelze otevřít médium: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
cs: Nelze otevřít soubor „%s“ s použitím kódováním znaků „%s“.

en: Could not open the file “%s”.
cs: Nelze otevřít soubor „%s“.

en: Could not remove color scheme “%s”.
cs: Nezdařilo se odstranit schéma barev „%s“.

en: Could not revert the file “%s”.
cs: Nelze vrátit původní stav souboru „%s“.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
cs: Nelze uložit soubor „%s“ s kódováním znaků „%s“.

en: Could not save the file “%s”.
cs: Nelze uložit soubor „%s“.

en: Create Backup Copies
cs: Vytvářet záložní kopie

en: Create a _backup copy of files before saving
cs: Vytvářet záložní _kopii souborů před uložením

en: Create a new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
cs: Vytvořit nový dokument v existující instanci aplikace gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
cs: Vytvořit nové okno nejvyšší úrovně v existující instanci aplikace gedit

en: Create new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: Create new snippet
cs: Vytvořit nový úryvek

en: Current Locale (%s)
cs: Současné národní prostředí (%s)

en: Current document
cs: Aktuální dokument

en: Current line
cs: Aktuální řádek

en: Current page (Alt+P)
cs: Aktuální stránka (Alt+P)

en: Current selection
cs: Aktuální výběr

en: Current selection (default to document)
cs: Aktuální výběr (výchozí pro dokument)

en: Current word
cs: Aktuální slovo

en: Custom Format
cs: Vlastní formát

en: D_on’t Edit
cs: Ne_upravovat

en: D_on’t Save
cs: Neuklá_dat

en: Delete selected snippet
cs: Smazat vybraný úryvek

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
cs: Složk „%s“ se nezdařilo vytvořit: funkce g_mkdir_with_parents() selhala: %s

en: Display Line Numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: Display Overview Map
cs: Zobrazovat přehledovou mapu

en: Display Right Margin
cs: Zobrazovat pravý okraj

en: Display _grid pattern
cs: Zobrazovat vzor _mřížky

en: Display _overview map
cs: Zobrazovat přehled_ovou mapu

en: Display _statusbar
cs: Zobrazovat _stavovou lištu

en: Display in bottom pane
cs: Zobrazovat v dolním panelu

en: Display line numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: Display list of possible values for the encoding option
cs: Zobrazit seznam možných hodnot pro volbu kódování

en: Display right _margin at column:
cs: Zobrazovat pravý _okraj na sloupci:

en: Display right margin
cs: Zobrazovat pravý okraj

en: Do not _split words over two lines
cs: Nerozdělovat _slova na dva řádky

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
cs: Opravdu chcete vrátit předvolby kódování znaků na výchozí?

en: Do you want to edit it anyway?
cs: Chcete jej přesto upravovat?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
cs: Chcete zahrnout vybrané <b>systémové</b> úryvky do svého exportu?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
cs: Chcete se pokusit nahradit jej souborem, který ukládáte?

en: Docum_ents with unsaved changes:
cs: Dokum_enty s neuloženými změnami:

en: Document
cs: Dokument

en: Document Statistics
cs: Statistika dokumentu

en: Document background pattern type
cs: Typ vzoru na pozadí dokumentu

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Drop Changes and _Reload
cs: Zahodit změny a z_novu načíst

en: ENCODING
cs: KÓDOVÁNÍ

en: Easy file access from the side panel
cs: Snadný přístup k souborům z postranního panelu

en: Edit Any_way
cs: _Přesto upravovat

en: Edit text files
cs: Upravovat textové soubory

en: Editor Font
cs: Font editoru

en: Editor _font:
cs: _Font editoru:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
cs: Podpora řádku s režimem ve stylu Emacs, Kate a Vim pro gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
cs: Povolit obnovu vzdálených umístění

en: Enable Search Highlighting
cs: Povolit zvýrazňování vyhledaného

en: Enable Syntax Highlighting
cs: Povolit zvýrazňování syntaxe

en: Enable text _wrapping
cs: Povolit zalamování _textu

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Ensure Trailing Newline
cs: Zajistit koncový nový řádek

en: Error Color Text
cs: Barva textu chyby

en: Error opening file %s
cs: Chyba při otevírání souboru %s

en: Error reverting file %s
cs: Chyba při vrácení souboru %s do původního stavu

en: Error saving file %s
cs: Chyba při ukládání souboru %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
cs: Chyba při načítání „%s“: Taková složka neexistuje

en: Execute a custom command and put its output in a new document
cs: Vykonat uživatelský příkaz a vložit jeho výstup do nového dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
cs: Spouští externí příkazy a skripty shellu.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
cs: Vykonání příkazu jazyka Python (%s) překročilo časový limit, vykonávání bylo přerušeno.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
cs: Vykonání příkazu jazyka Python (%s) selhalo: %s

en: Exited
cs: Skončil

en: Export Snippets
cs: Exportovat úryvky

en: Export selected snippets
cs: Exportovat vybrané úryvky

en: Export snippets
cs: Exportovat úryvky

en: Export successfully completed
cs: Export úspěšně dokončen

en: External Tools
cs: Externí nástroje

en: External _Tools
cs: Ex_terní nástroje

en: File Browser
cs: Prohlížeč souborů

en: File Browser Binary Patterns
cs: Binární vzor pro prohlížeč souborů

en: File Browser Filter Mode
cs: Filtrační režim prohlížeče souborů

en: File Browser Filter Pattern
cs: Filtrační vzor pro prohlížeč souborů

en: File Browser Panel
cs: Panel prohlížeče souborů

en: File Browser Root Directory
cs: Kořenová složka prohlížeče souborů

en: File Browser Virtual Root Directory
cs: Virtuální kořenová složka prohlížeče souborů

en: File Saving
cs: Ukládání souborů

en: File System
cs: Systém souborů

en: File “%s” does not exist
cs: Soubor „%s“ neexistuje

en: File “%s” is not a valid snippets archive
cs: Soubor „%s“ není platným archivem s úryvky

en: File “%s” is not a valid snippets file
cs: Soubor „%s“ není platným souborem s úryvky

en: File: %s
cs: Soubor: %s

en: Find Ne_xt
cs: Najít následu_jící

en: Find Pre_vious
cs: Najít předcho_zí

en: Find and Replace
cs: Hledání a nahrazování

en: Find and _Replace…
cs: Najít a nah_radit…

en: Font & Colors
cs: Font a barvy

en: Fonts
cs: Fonty

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
cs[0]: Nalezen a nahrazen %d výskyt
cs[1]: Nalezeny a nahrazeny %d výskyty
cs[2]: Nalezeno a nahrazeno %d výskytů

en: Found and replaced one occurrence
cs: Nalezen a nahrazen jeden výskyt

en: Global
cs: Globální

en: Go to _Line…
cs: Přejít na řá_dek…

en: Gzip compressed archive
cs: Komprimovaný archiv GZIP

en: He_aders and footers:
cs: _Záhlaví a zápatí:

en: Header Font for Printing
cs: Font záhlaví pro tisk

en: Hide panel
cs: Skrýt panel

en: Highlight Current Line
cs: Zvýrazňovat aktuální řádek

en: Highlight Matching Brackets
cs: Zvýrazňovat odpovídající závorky

en: Highlight Mode
cs: Režim zvýrazňování

en: Highlight current _line
cs: Zvýrazňovat _aktuální řádek

en: Highlight current line
cs: Zvýrazňovat aktuální řádek

en: Highlight matching _brackets
cs: Zvýrazňovat _odpovídající závorky

en: Highlighting
cs: Zvýrazňování

en: Highlights every occurrences of selected text.
cs: Zvýrazní všechny výskyty vybraného textu.

en: History
cs: Historie

en: Home
cs: Domů

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
cs: Počítač „%s“ nebyl nalezen. Zkontrolujte prosím, že je vaše nastavení proxy správné, a zkuste to znovu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Název počítače nebyl platný. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: INS
cs: VKL

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
cs: Pokud je ZAPNUTO a prohlížeč souborů zatím nebyl použit, zobrazí prohlížeč souborů složku prvního otevřeného dokumentu. (Takto to obecně platí pro otevírání dokumentů z příkazové řádky nebo aplikace Nautilus apod.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
cs: Zda by měl být uživatel dotázán na formát nebo zda by měl být použit vybraný nebo vlastní formát.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
cs: Je-li hodnota nastavena na 0, nebudou tisknuta žádná čísla řádků. Jinak bude vytisknuto číslo řádku vždy po tomto počtu řádků.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
cs: Pokud je zapnuto, budou externí nástroje používat globální standardní font z pracovního prostředí za předpokladu, že se jedná o monospace (a v opačném případě nastoupí většinou podobný font).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
cs: Pokud je zapnuto, bude terminál používat globální standardní písmo z pracovního prostředí za předpokladu, že se jedná o monospace (a v opačném případě nastoupí většinou podobná písma).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
cs: Pokud budete pokračovat v ukládání tohoto souboru, můžete dokument poškodit. Přesto uložit?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
cs: Pokud položku smažete, bude nenávratně ztracena.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou všechny vaše změny trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %d hodinu trvale ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %d hodiny trvale ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %d hodin trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld minutu trvale ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld minuty trvale ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld minut trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld sekundu trvale ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld sekundy trvale ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld sekund trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minutu trvale ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minuty trvale ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minut trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekundu trvale ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekundy trvale ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekund trvale ztraceny.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu navždy ztraceny.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
cs: Pokud jej uložíte, všechny externí změny by mohly být ztraceny. Přesto jej uložit?

en: Import Snippets
cs: Importovat úryvky

en: Import snippets
cs: Importovat úryvky

en: Import successfully completed
cs: Import úspěšně dokončen

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
cs: Importovaný soubor „%s“ není platným souborem s úryvky

en: In_sert Date and Time…
cs: Vložit datum a ča_s…

en: Insert Date and Time
cs: Vložit datum a čas

en: Insert Date/Time
cs: Vložit datum/čas

en: Insert _spaces instead of tabs
cs: Vkládat _mezery místo tabulátorů

en: Insert at cursor position
cs: Vložit na pozici kurzoru

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
cs: Rychle vkládá často používané kusy textu

en: Insert spaces
cs: Vkládat mezery

en: Inserts current date and time at the cursor position.
cs: Vloží aktuální datum a čas na pozici kurzoru.

en: Install Scheme
cs: Instalovat schéma

en: Install scheme
cs: Instalovat schéma

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
cs: Interaktivní konzola jazyka Python v dolním panelu

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
cs: Jeho fexibilní systém zásuvných modulů umožňuje upravit si aplikaci dle svých potřeb a přizpůsobit ji svému pracovnímu postupu.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
cs: Poslední zvolený způsob rozdělování pro režim zalamování řádků

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

en: Line Ending:
cs: Zakončení řádku:

en: Line Number Font for Printing
cs: Font číslování řádků pro tisk

en: Line Numbers
cs: Čísla řádků

en: Line Wrapping Mode
cs: Zalamování řádků

en: Line you want to move the cursor to
cs: Řádek, na který chcete přesunout kurzor

en: Lines
cs: Řádek

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
cs: Seznam aktivních zásuvných modulů. Obsahuje „Umístění“ aktivních modulů. Pro získání „Umístění“ daného modulu viz soubor .gedit-plugin.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
cs: Seznam kandidátů kódování, který se zobrazí v nabídce kódování znaků v dialogovém okně pro výběr souboru při otevírání/ukládání. „CURRENT“ představuje kódování aktuálního národního prostředí. Použijí se jen rozpoznaná kódování. Výchozí hodnotou je prázdný seznam, kdy gedit zvolí správné výchozí hodnoty na základě země a jazyka.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
cs[0]: Načítá se %d soubor…
cs[1]: Načítají se %d soubory…
cs[2]: Načítá se %d souborů…

en: Loading %s
cs: Načítá se %s

en: Loading %s from %s
cs: Načítá se %s z %s

en: Loading file “%s”…
cs: Načítá se soubor „%s“…

en: Local files only
cs: Jen místní soubory

en: MIME Type:
cs: Typ MIME:

en: Manage External Tools
cs: Správa externích nástrojů

en: Manage Snippets
cs: Správa úryvků

en: Manage _External Tools…
cs: Správa _externích nástrojů…

en: Manage _Snippets…
cs: Správa ú_ryvků…

en: Margin Bottom
cs: Dolní okraj

en: Margin Left
cs: Levý okraj

en: Margin Right
cs: Pravý okraj

en: Margin Top
cs: Horní okraj

en: Match Filename
cs: vyhovující masce

en: Match _Entire Word Only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match _entire word only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match as _Regular Expression
cs: Hledat jako _regulární výraz

en: Maximum Number of Undo Actions
cs: Maximální počet akcí, které lze vrátit zpět

en: Maximum Recent Files
cs: Maximální počet nedávno otevřených souborů

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
cs: Maximální počet akcí, které bude gedit moci vzít zpět nebo provést znovu. Použijte „-1“, chcete-li neomezený počet akcí.

en: Modelines
cs: Řádky s režimem

en: Move _Left
cs: Přesunout v_levo

en: Move _Right
cs: Přesunout vp_ravo

en: Move to New Tab _Group
cs: Přesunout do nové s_kupiny karet

en: Move to New _Window
cs: Přesunout do no_vého okna

en: Move to a higher priority
cs: Přesunout do vyšší priority

en: Move to a lower priority
cs: Přesunout do nižší priority

en: N_ext Document
cs: Násl_edující dokument

en: Name:
cs: Název:

en: New
cs: Nový

en: New Document
cs: Nový dokument

en: New F_ile
cs: Nový _soubor

en: New Window
cs: Nové okno

en: New tool
cs: Nový nástroj

en: Nex_t Tab Group
cs: Následující skupina kare_t

en: No mount object for mounted volume: %s
cs: Žádný připojovací objekt pro připojený svazek: %s

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Notebook Show Tabs Mode
cs: Režim zobrazování karet zápisníku

en: Nothing
cs: Nic

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
cs: Čas v minutách, po kterém gedit automaticky uloží změněné soubory. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je zapnuta volba „Automatické ukládání“.

en: OVR
cs: PŘE

en: Open
cs: Otevřít

en: Open With Tree View
cs: Otevřít ve stromovém pohledu

en: Open _Recent
cs: Otevřít n_edávný

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: Open a file dialog
cs: Dialogové okno pro otevření souboru

en: Open a terminal in the document location
cs: Otevřít terminál v umístění dokumentu

en: Open another file
cs: Otevřít jiný soubor

en: Open files and block process until files are closed
cs: Otevřít soubory a blokovat zpracování, dokud nejsou zavřeny

en: Open history menu
cs: Otevřít nabídku s historií

en: Open terminal here
cs: Otevřít zde terminál

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
cs: Otevřít stromové zobrazení, když se zásuvný modul prohlížeče souborů načte místo zobrazení záložek

en: Other _Documents…
cs: Další _dokumenty…

en: Overwrite _Mode
cs: Reži_m přepisování

en: P_revious Tab Group
cs: Předchozí skupina ka_ret

en: Page %N of %Q
cs: Stránka %N z %Q

en: Page %d of %d
cs: Stránka %d z %d

en: Page Preview
cs: Náhled stránky

en: Page header
cs: Záhlaví stránky

en: Page total
cs: Celkem stránek

en: Paste selected text or current document to fpaste
cs: Vložit vybraný text nebo aktuální dokument do fpaste

en: Pick the editor font
cs: Zvolte font editoru

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
cs: Zkontrolujte prosím, že jste se nesnažili otevřít binární soubor.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Zkontrolujte správnost zápisu umístění a zkuste to znovu.

en: Please check your installation.
cs: Zkontrolujte prosím svou instalaci.

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Preparing…
cs: Připravuje se…

en: Print Header
cs: Tisknout záhlaví

en: Print Line Numbers
cs: Tisknout čísla řádků

en: Print Syntax Highlighting
cs: Tisknout zvýraznění syntaxe

en: Print line nu_mbers
cs: T_isknout čísla řádků

en: Print page _headers
cs: Tisknout zá_hlaví stránek

en: Print synta_x highlighting
cs: Tisknout zvýrazňování synta_xe

en: Printing Line Wrapping Mode
cs: Zalamovat řádky při tisku

en: Prompt Type
cs: Typ výzvy

en: Python Console
cs: Konzola Python

en: Quick Highlight
cs: Rychle zvýraznit

en: Quick Open
cs: Rychle otevřít

en: Quick Open…
cs: Rychle otevřít…

en: Quickly open files
cs: Rychle otevřít soubory

en: R_emove duplicates
cs: Odstranit _duplikáty

en: Re_fresh View
cs: _Obnovit zobrazení

en: Re_gular expression
cs: Re_gulární výraz

en: Read-Only
cs: Pouze ke čtení

en: Remote files only
cs: Jen vzdálené soubory

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove Snippet
cs: Odstranit úryvek

en: Remove Tool
cs: Odebrat nástroj

en: Remove selected tool
cs: Odebrat vybraný nástroj

en: Remove trailing spaces
cs: Odstranit koncové mezery

en: Remove useless trailing spaces in your file
cs: Odstranit nepotřebné koncové mezery ze souboru

en: Rendering page %d of %d…
cs: Vykresluje se stránka %d z %d…

en: Reopen Closed _Tab
cs: Znovu otevřít zavřenou kar_tu

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: Replace _with
cs: Nahradit z_a

en: Replace current document
cs: Nahradit aktuální dokument

en: Replace current selection
cs: Nahradit výběr

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
cs: Informuje o počtu slov, řádků a znaků v dokumentu.

en: Restore Previous Cursor Position
cs: Obnovovat předchozí umístění kurzoru

en: Revert Tool
cs: Vrátit nástroj

en: Revert selected snippet
cs: Vrátit vybraný úryvek do původního stavu

en: Revert tool
cs: Vrátit nástroj

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
cs: Vrátit neuložené změny v dokumentu „%s“?

en: Reverting %s
cs: Vrací se stav %s

en: Reverting %s from %s
cs: Vrací se stav %s z %s

en: Reverting the document “%s”…
cs: Vrací se původní stav dokumentu „%s“…

en: Right Margin Position
cs: Pozice pravého okraje

en: Run command
cs: Spustit příkaz

en: Run gedit in standalone mode
cs: Spustit gedit v samostatném režimu

en: Run “make” in the document directory
cs: Spustit „make” ve složce dokumentu

en: Running tool:
cs: Spouštění nástroje:

en: S_ave Anyway
cs: _Přesto uložit

en: S_elect the documents you want to save:
cs: _Vyberte dokumenty, které chcete uložit:

en: S_hortcut key:
cs: _Klávesová zkratka:

en: S_ort…
cs: _Seřadit…

en: S_tart at column:
cs: Začít ve _sloupci:

en: Save
cs: Uložit

en: Save _All
cs: Uložit _vše

en: Save _As…
cs: Uložit j_ako…

en: Save changes to document “%s” before closing?
cs: Uložit před zavřením změny v dokumentu „%s“?

en: Save the current file
cs: Uložit aktuální soubor

en: Save the file as plain text?
cs: Uložit soubor jako prostý text?

en: Save the file using compression?
cs: Uložit soubor v komprimované podobě?

en: Saving %s
cs: Ukládá se %s

en: Saving %s to %s
cs: Ukládá se %s do %s

en: Saving file “%s”…
cs: Ukládá se soubor „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
cs: Ukládání bylo správcem systému zakázáno.

en: Search _backwards
cs: Hledat směrem _k začátku

en: Search highlight mode…
cs: Režim zvýrazňování při hledání…

en: Select _All
cs: Vybrat _vše

en: Select a character encoding from the menu and try again.
cs: Vyberte kódování znaků z nabídky a zkuste to znovu.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
cs: Vyberte z nabídky jiné kódování znaků a zkuste to znovu.

en: Selected Format
cs: Vybraný formát

en: Selection
cs: Výběr

en: Send to fpaste
cs: Odeslat do fpaste

en: Set Location to First Document
cs: Nastavit umístění na první dokument

en: Set _Language…
cs: Nastavit _jazyk…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
cs: Nastavit kódování znaků, které bude používáno pro otevření souborů vypsaných na příkazovém řádku

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
cs: Nastavuje, zda je povolena obnova vzdálených umístění.

en: Shortcut _key:
cs: _Klávesová zkratka:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
cs: Klávesová zkratka, kterou se úryvek aktivuje

en: Show _Binary
cs: Zobrazit _binární

en: Show _Hidden
cs: Zobrazit _skryté

en: Show multiple pages
cs: Zobrazovat více stránek

en: Show the application’s version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Show the next page
cs: Zobrazit předchozí stránku

en: Show the previous page
cs: Zobrazit předchozí stránku

en: Side _Panel
cs: Postranní _panel

en: Side panel is Visible
cs: Postranní panel je zobrazen

en: Single snippets file
cs: Soubor úryvků

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
cs: Jedno slovo, kterým se po stisknutí tabulátoru úryvek aktivuje

en: Smart Home End
cs: Chytré Home/End

en: Snippets
cs: Úryvky

en: Snippets archive
cs: Archiv úryvků

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
cs: Při ukládání „%s“ byly zjištěny některé neplatné znaky

en: Sort
cs: Řadit

en: Sorts a document or selected text.
cs: Seřadí dokument nebo vybraný text.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
cs: Udává, jak se kurzor bude pohybovat, když jsou stisknuty klávesy Home a End. Použijte „disabled“, pokud se chcete vždy přesunout na začátek/konec řádku, „after“, pokud se chcete při prvním stisknutí přesunout na začátek/konec řádku a po druhém stisknutí přesunout na začátek/konec textu ignorujíce mezery, „before“, pokud se chcete přesunout na začátek/konec textu před přesunutím na začátek/konec řádku a „always“, pokud se chcete vždy přesunout na začátek/konec textu místo na začátek/konec řádku.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Udává, jak při tisku zalamovat řádky. Hodnota „none“ řádky zalamovat nebude, hodnota „word“ bude zalamovat řádky na hranicích slov, a hodnota „char“ bude zalamovat na hranicích znaků. Tyto hodnoty jsou citlivé na velikost písmen, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Udává, jak zalamovat řádky v editační oblasti. Hodnota „none“ řádky zalamovat nebude, hodnota „word“ bude zalamovat řádky na hranicích slov, a hodnota „char“ bude zalamovat na hranicích znaků. Tyto hodnoty jsou citlivé na velikost písmen, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
cs: Udává font, který bude použitý pro tělo dokumentu při jeho tisku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
cs: Udává font, který bude použitý pro čísla řádků při tisku. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že hodnota „Tisknout čísla řádků“ je nenulová.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
cs: Udává font, které bude použitý pro záhlaví dokumentu při tisku. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je zapnutá volba „Tisknout záhlaví“.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
cs: Určuje způsob rozdělování použitý jako poslední v režimu zalamování řádků, takže i když je režim zalamování vypnutý, způsob rozdělování se stále pamatuje. Použijte výraz „word“ pro zalamování na hranicích slov a „char“ pro zalamování po jednotlivých znacích.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
cs: Udává maximální počet nedávno otevřených souborů, které se budou zobrazovat v podnabídce „Otevřít nedávný“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
cs: Udává počet mezer, které by se měly zobrazovat místo znaků tabulátor.

en: Specifies the position of the right margin.
cs: Určuje pozici pravého okraje.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Udává, kdy se mají zobrazovat karty zápisníku. Použijte „never“, pokud karty nechcete zobrazovat vůbec, „always“, pokud je chcete zobrazovat vždy a „auto“, pokud se mají karty zobrazit jen v případě, že je jich více než jedna. Tyto hodnoty jsou citlivé na velikost písmen, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Spell Checker
cs: Kontrola pravopisu

en: Status Bar is Visible
cs: Stavový panel je viditelný

en: Stop Tool
cs: Zastavit nástroj

en: Stopped.
cs: Zastaveno.

en: String you want to search for
cs: Řetězec, který chcete hledat

en: Style Scheme
cs: Schéma stylů

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýrazňování syntaxe

en: Tab Group %i
cs: Skupina karet %i

en: Tab Size
cs: Velikost tabulátoru

en: Tab Stops
cs: Tabulační zarážky

en: Tab Width: %u
cs: Šířka tabulátoru: %u

en: Target directory “%s” does not exist
cs: Cílová složka „%s“ neexistuje

en: Target directory “%s” is not a valid directory
cs: Cílová složka „%s“ není platnou složkou

en: Text Editor
cs: Textový editor

en: Text Wrapping
cs: Zalamování textu

en: Text wrapping
cs: Zalamování textu

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
cs: text;editor;prostý text;psát;psaní;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
cs: ID formátovacího schématu GtkSourceView používaného pro barvu textu.

en: The archive “%s” could not be created
cs: Archiv „%s“ se nezdařilo vytvořit

en: The archive “%s” could not be extracted
cs: Archiv „%s“ se nezdařilo rozbalit

en: The bottom margin, in millimeters.
cs: Okraj dole, v milimetrech.

en: The command color text
cs: Barva textu příkazu

en: The custom format used when inserting the date/time.
cs: Vlastní formát použitý při vkládání data/času.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
cs: Disk, kam se snažíte uložit tento soubor, má omezenu velikosti souboru.  Zkuste prosím uložit menší soubor, nebo uložit tento soubor na disk, který nemá toto omezení.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
cs: Disk, na který se snažíte uložit tento soubor, má omezenu délku názvu souboru. Použijte prosím kratší název.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
cs: Dokument obsahuje jeden nebo více znaků, které nelze zakódovat pomocí zvoleného kódování znaků.

en: The error color text
cs: Barva textu chyby

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
cs: Kořenová složka prohlížeče souborů, která bude použita, když se načítá zásuvný modulu prohlížeče souborů a onload/tree_view je ZAPNUTO.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
cs: Virtuální kořenová složka prohlížeče souborů, která bude použita, když se načítá zásuvný modul prohlížeče souborů a onload/tree_view je ZAPNUTO. Virtuální kořen musí být vždy pod skutečným kořenem.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
cs: Soubor, který jste otevřeli, obsahuje nějaké neplatné znaky. Pokud budete pokračovat v úpravách tohoto dokumentu, můžete jej poškodit.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
cs: Soubor „%s“ nelze přesunout do koše.

en: The file “%s” changed on disk.
cs: Soubor „%s“ byl změněn na disku.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
cs: Soubor „%s“ byl od jeho načtení změněn.

en: The file “%s” is read-only.
cs: Soubor „%s“ je pouze pro čtení.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
cs: Soubor „%s“ byl původně uložen jako prostý text a nyní bude uložen jako komprimovaný.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
cs: Soubor „%s“ byl původně uložen jako komprimovaný a nyní bude uložen jako prostý text.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
cs: Filtrační vzor, který se používá pro filtrování v prohlížeči souborů. Tento filtr pracuje nad filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
cs: Během exportu došlo k následující chybě: %s

en: The following error occurred while importing: %s
cs: Během importu došlo k následující chybě: %s

en: The following files could not be imported: %s
cs: Následující soubory nemohou být importovány: %s

en: The left margin, in millimeters.
cs: Okraj vlevo, v milimetrech.

en: The location of the file cannot be accessed.
cs: Nelze získat přístup k umístění souboru.

en: The location “%s” is not currently reachable.
cs: Umístění „%s“ není v tuto chvíli dosažitelné.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
cs: Nová složka je nyní odfiltrována. Aby byla viditelná, musíte upravit své nastavení filtrování.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
cs: Nový soubor je nyní odfiltrován. Aby byl viditelný, musíte upravit své nastavení filtrování.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
cs: Počet sledovaných odkazů je omezen a aktuální soubor nelze nalézt v rámci tohoto omezení.

en: The preview of a page in the document to be printed
cs: Náhled stránky dokumentu, který se má tisknout

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
cs: Přejmenovaný soubor je nyní odfiltrován. Aby byl viditelný, musíte upravit své nastavení filtrování.

en: The right margin, in millimeters.
cs: Okraj vpravo, v milimetrech.

en: The selected color scheme cannot be installed.
cs: Vybrané schéma barev nelze nainstalovat

en: The selected files cannot be moved to the trash.
cs: Vybrané soubory nelze přesunout do koše.

en: The selected format used when inserting the date/time.
cs: Vybraný formát použitý při vkládání data/času.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
cs: Dodatečné vzory, které se použijí při filtrování binárních souborů.

en: The top margin, in millimeters.
cs: Okraj nahoře, v milimetrech.

en: The total number of pages in the document
cs: Celkový počet stránek v dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
cs: Pro export nejsou vybrány žádné úryvky

en: There are unsaved documents
cs: Některé dokumenty nejsou uložené

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
cs[0]: V %d dokumentu jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?
cs[1]: Ve %d dokumentech jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?
cs[2]: V %d dokumentech jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?

en: There is a new version of gedit
cs: Existuje nová verze aplikace gedit

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
cs[0]: Na kartě je chyba
cs[1]: Na %d kartách jsou chyby
cs[2]: Na %d kartách jsou chyby

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
cs: Pro uložení souboru není dostatek místa na disku. Uvolněte prosím nějaké místo a zkuste to znovu.

en: There was a problem opening the file “%s”.
cs: Došlo k problému při otevírání souboru „%s“.

en: There was an error displaying the URI.
cs: Při zobrazování adresy URI došlo k chybě.

en: There was an error displaying the help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.

en: This accelerator is already bound to %s
cs: Tato klávesová zkratka je již přiřazena k %s

en: This file “%s” is already open in another window.
cs: Tento soubor „%s“ je již otevřen v jiném okně.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
cs: Toto není platný tabulátorový spouštěč. Spouštěče mohou obsahovat buď písmena a čísla (případně _ : .), nebo jeden nealfanumerický znak, jako je {, [, apod.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
cs: Tato hodnota určuje, které soubory budou vyfiltrovány z prohlížeče souborů. Platné hodnoty jsou: none (nic nevyfiltruje), hide-hidden (vyfiltruje skryté soubory), hide-binary (vyfiltruje binární soubory).

en: Tool Output
cs: Výstup nástroje

en: Toolbar is Visible
cs: Lišta nástrojů je viditelná

en: Tools
cs: Nástroje

en: Type a new accelerator
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku, nebo ji vymažte stisknutím Backspace

en: Type a new shortcut
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku, nebo ji vymažte stisknutím Backspace

en: Type to search…
cs: pište, co chcete najít…

en: Unable to detect the character encoding.
cs: Nebylo možné zjistit kódování znaků.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
cs: Nelze najít objekt „%s“ uvnitř souboru %s.

en: Unable to handle this location.
cs: Není možné obsloužit toto umístění.

en: Unable to handle “%s:” locations.
cs: Není možné obsloužit umístění „%s:“.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
cs: Nelze otevřít soubor „%s“ s uživatelským rozhraním. Chyba: %s

en: Unexpected error: %s
cs: Neočekávaná chyba: %s

en: Uninstall Scheme
cs: Odinstalovat schéma

en: Uninstall scheme
cs: Odinstalovat schéma

en: Untitled Document %d
cs: Nepojmenovaný dokument %d

en: Untitled File
cs: Nepojmenovaný soubor

en: Untitled Folder
cs: Nepojmenovaná složka

en: Untitled documents only
cs: Jen nepojmenované dokumenty

en: Use Default Font
cs: Používat výchozí font

en: Use Spaces
cs: Použít mezery

en: Use the _selected format
cs: Použít _vybraný formát

en: Version to Ignore
cs: Ignorovat verzi

en: Version to ignore until a newer version is released.
cs: Verze, která má být do vydání novější verze ignorována

en: View
cs: Zobrazit

en: When inserting date/time…
cs: Při vkládání data a času…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
cs: Zda má gedit automaticky ukládat změněné soubory po určitém časovém intervalu. Časový interval lze nastavit volbou „Interval pro automatické ukládání“.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
cs: Zda má gedit vytvářet záložní kopie souborů, které jsou ukládány.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
cs: Zda má gedit zobrazovat v editační oblasti čísla řádků.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
cs: Zda by měl gedit pro dokument zobrazovat přehledovou mapu.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
cs: Zda má gedit zobrazovat v editační oblasti pravý okraj.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
cs: Zda má gedit zapnout automatické odsazování.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
cs: Zda má gedit zapnout zvýrazňování syntaxe.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
cs: Zda má gedit zvýrazňovat všechny výskyty vyhledaného textu.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
cs: Zda má gedit zvýrazňovat odpovídající závorky.

en: Whether gedit should highlight the current line.
cs: Zda má gedit zvýrazňovat aktuální řádek.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
cs: Zda má být vložena hlavička dokumentu při jeho tisku.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
cs: Zda má gedit vkládat mezery místo tabulátorů.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
cs: Zda má gedit tisknout zvýraznění syntaxe při tisku dokumentů.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
cs: Zda má gedit po otevření souboru zobrazit kurzor v stejném místě jako před uzavřením souboru.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
cs: Zda se má gedit ujišťovat, že dokument bude vždy zakončen novým řádkem.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
cs: Zda se má na pozadí dokumentu vykreslovat nějaký vzor.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
cs: Zda má být postranní panel nalevo od editačního okna zobrazen.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
cs: Zda má být stavová lišta pod editační oblastí zobrazena.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
cs: Zda má gedit zobrazovat v editačních oknech lištu nástrojů.

en: Whether to use the system font
cs: Zda používat systémový font

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
cs: Zda má být pro editovaný text použit výchozí font systému místo fontu specifického pro aplikaci gedit. Je-li tato volba vypnuta, bude místo systémového fontu použit font z volby „Font editoru“.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
cs: Ať už se chystáte psát další bestseller, programovat inovativní aplikaci nebo si jen prostě dělat krátké poznámky, gedit bude spolehlivým nástrojem pro dosažení vašeho cíle.

en: Words
cs: Slov

en: Wra_p around
cs: Přecházet přes _okraj

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Pokoušíte se soubor uložit na disk určený pouze pro čtení. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
cs: Můžete také vybrat jiné kódování znaků a zkusit to znovu.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
cs: Nejnovější verzi aplikace gedit můžete stáhnout stisknutím tlačítka Stáhnout, a nebo můžete tuto verzi ignorovat a počkat na nějakou další

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
cs: Nemáte oprávnění potřebná k otevření souboru.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Nemáte oprávnění pro uložení souboru. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: You must be inside a word to run this command
cs: Pro spuštění tohoto příkazu musíte stát na slově

en: Your system is offline. Check your network.
cs: Váš systém je off-line. Zkontrolujte své připojení k síti.

en: Zoom 1:1
cs: Přiblížení 1:1

en: Zoom the page in
cs: Přiblížit stránku

en: Zoom the page out
cs: Oddálit stránku

en: Zoom to fit the whole page
cs: Přiblížení zaplňující celou stránku

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
cs: [SOUBOR…] [+ŘÁDEK[:SLOUPEC]]

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Applicability:
cs: _Použitelnost:

en: _Apply
cs: _Použít

en: _Autosave files every
cs: _Automaticky ukládat soubory každých

en: _Body:
cs: _Tělo:

en: _Bottom Panel
cs: _Spodní panel

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Check Spelling…
cs: _Zkontrolovat pravopis…

en: _Clear Highlight
cs: _Zrušit zvýrazňování

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Close All
cs: Zavřít vš_e

en: _Close Preview
cs: _Zavřít náhled

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Description
cs: _Popis

en: _Display line numbers
cs: Zobrazovat čísla řá_dků

en: _Document Statistics
cs: _Statistika dokumentu

en: _Documents
cs: _Dokumenty

en: _Download
cs: _Stáhnout

en: _Drop targets:
cs: _Vynechat cíle:

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Enable automatic indentation
cs: Povolit a_utomatické odsazování

en: _Encoding
cs: _Kódování

en: _Error color:
cs: Barva ch_yby:

en: _File
cs: _Soubor

en: _Filter
cs: _Filtr

en: _Find and Replace…
cs: _Hledat a nahradit…

en: _Find…
cs: _Hledat…

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Go to Line…
cs: Přejít na řá_dek…

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Highlight Misspelled Words
cs: _Zvýrazňovat pravopisné chyby

en: _Highlight Mode…
cs: Režim _zvýrazňování…

en: _Ignore Version
cs: _Ignorovat verzi

en: _Input:
cs: V_stup:

en: _Insert
cs: _Vložit

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Line numbers:
cs: Čísl_a řádků:

en: _Match Case
cs: _Rozlišovat velikost písmen

en: _Match case
cs: Rozlišovat velikost pís_men

en: _Move To New Window
cs: Pře_sunout do nového okna

en: _Move to Trash
cs: Přesunout do _koše

en: _New
cs: _Nový

en: _New Folder
cs: _Nová složka

en: _New Tab Group
cs: _Nová skupina karet

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: _Number every
cs: Čís_lo každých

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open in Terminal
cs: _Otevřít v terminálu

en: _Output:
cs: _Výstup:

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Previous Document
cs: _Předchozí dokument

en: _Print…
cs: _Tisk…

en: _Prompt for a format
cs: Ze_ptat se na formát

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Redo
cs: Zno_vu

en: _Reload
cs: Zn_ovu načíst

en: _Rename…
cs: _Přejmenovat…

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: _Reset
cs: V_rátit výchozí

en: _Restore Default Fonts
cs: _Obnovit výchozí fonty

en: _Retry
cs: _Znovu

en: _Reverse order
cs: _Obrácené pořadí

en: _Revert
cs: V_rátit

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save All
cs: Uložit _vše

en: _Save As Plain Text
cs: _Uložit jako prostý text

en: _Save As…
cs: _Uložit jako…

en: _Save Using Compression
cs: _Uložit jako komprimovaný

en: _Save:
cs: _Uložit:

en: _Search
cs: _Hledat

en: _Select
cs: _Vybrat

en: _Set Root to Active Document
cs: Na_stavit kořen podle aktivního dokumentu

en: _Sort
cs: _Seřadit

en: _Tab trigger:
cs: _Tabulátorový spouštěč:

en: _Tab width:
cs: Šířka _tabulátorů:

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Use custom format
cs: Použít vlastní _formát

en: _Use the system fixed width font (%s)
cs: Po_užít systémový font s pevnou šířkou (%s)

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _View Folder
cs: _Zobrazit složku

en: _Wrap Around
cs: Přecházet přes _okraj

en: _minutes
cs: _minut

en: gedit Text Editor
cs: Textový editor gedit

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
cs: gedit je malý a jednoduchý textový editor pro prostředí pracovní plochy GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
cs: gedit je oficiální textový editor pracovního prostředí GNOME. Přestože se zaměřuje na jednoduchost a snadnost používání, jedná se o mocný textový editor pro obecné účely.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
cs: _Najít

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
cs: Na_jít

en: lines
cs: řádků

en: of
cs: z

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
cs: Zrušit zvýrazňování

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
cs: Zavřít všechny dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
cs: Zavřít dokument

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
cs: Převést na malá písmena

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
cs: Převést na velká písmena

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
cs: Kopírování a vkládání

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
cs: Kopírovat vybraný text do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
cs: Vytvořit nový dokument v kartě

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
cs: Vytvořit nový dokument v okně

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
cs: Vytvořit novou skupinu karet

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
cs: Vyjmout vybraný text do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
cs: Snížit číslo pod kurzorem

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
cs: Smazat aktuální řádek

[ctx: shortcut window]
en: Documents
cs: Dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Find
cs: Najít

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
cs: Hledání a nahrazování

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
cs: Najít následující shodu

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
cs: Najít předchozí shodu

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
cs: Vypnout/zapnout režim celé obrazovky

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
cs: Přejít na řádek

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
cs: Zvýšit číslo pod kurzorem

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
cs: Obrátit velikost písmen

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
cs: Spojit vybrané řádky dohromady

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
cs: Přesunout aktuální řádek níž

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
cs: Přesunout aktuální řádek výš

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
cs: Přesunout aktuální slovo doleva

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
cs: Přesunout aktuální slovo doprava

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
cs: Otevřít dokument

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
cs: Vložit text ze schránky

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
cs: Vytisknout dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
cs: Znovu provést předchozí vrácený příkaz

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
cs: Znovu otevřít poslední zavřený dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
cs: Uložit všechny dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
cs: Uložit dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
cs: Uložit dokument pod novým názvem souboru

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
cs: Vybrat všechen text

[ctx: shortcut window]
en: Selection
cs: Výběr

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
cs: Zobrazit spodní panel

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
cs: Zobrazit okno pro dokončení slova

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
cs: Zobrazit postranní panel

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
cs: Přepnout se na první až deváty dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
cs: Přepnout se na následující dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
cs: Přepnout se na předchozí dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
cs: Přepnout vkládání/přepisování

[ctx: shortcut window]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
cs: Zpět a znovu

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
cs: Vrátit zpět předchozí příkaz

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
cs: Okna a panely

[ctx: window title]
en: Open
cs: Otevření

[ctx: window title]
en: Save As
cs: Uložení jako

en: “%s” is a directory.
cs: „%s“ je složka.

en: “%s” is not a regular file.
cs: „%s“ není běžný soubor.

en: “%s” is not a valid location.
cs: „%s“ není platné umístění.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: „%s“ není platné umístění. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: “%s” not found
cs: „%s“ nebylo nalezeno
