gtksourceview - en to sr translation catalogue (492 entries)

en: ASP Object
sr: ASP Објекат

en: Accelerators
sr: Пречице

en: Activation
sr: Активација

en: Ada
sr: Ада

en: Added line
sr: Додата линија

en: Additional Category
sr: Додатне категорије

en: All
sr: Све

en: Anchor
sr: Сидро

en: Arbitrary base number
sr: Број у произвољној основи

en: Assertion
sr: Предвиђање

en: Assignment Left Hand Side
sr: Додељивање левој страни

en: Assignment Operator
sr: Оператор доделе

en: Assignment Right Hand Side
sr: Додељивање десној страни

en: Atom
sr: Атом

en: Attribute Definition
sr: Дефиниција атрибута

en: Attribute Name
sr: Име особине

en: Attribute Value
sr: Вредност особине

en: Attribute name
sr: Име особине

en: Attribute value
sr: Име особине

en: Auto Complete Delay
sr: Време самодопуњавања

en: Auto Indentation
sr: Само-увлачење

en: Autoconf Macro
sr: Autoconf макро

en: BOZ Literal
sr: BOZ литерал

en: Background
sr: Позадина

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background set
sr: Постављена позадина

en: Base-N Integer
sr: Цео број у основи N

en: Base-N number
sr: Цео број у основи N

en: BibTeX
sr: БибТекс

en: Binary number
sr: Бинарни број

en: Bindings
sr: Повезивања

en: Block
sr: Блок

en: Block Elements
sr: Елементи блока

en: Blue based color scheme
sr: Плава шема боја

en: Body Font Name
sr: Фонт за тело текста

en: Bold
sr: Подебљано

en: Bold set
sr: Постављено подебљано

en: Boolean
sr: Истинитосна вредност

en: Boolean Value
sr: Истинитосна вредност

en: Boolean value
sr: Истинитосна вредност

en: Buffer
sr: Остава

en: Built-in identifier
sr: Уграђени идентификатор

en: Builtin
sr: Уграђено

en: Builtin Command
sr: Уграђена наредба

en: Builtin Constant
sr: Уграђена константа

en: Builtin Function
sr: Уграђене функције

en: Builtin Object
sr: Уграђени објекат

en: Builtin Variable
sr: Уграђене променљиве

en: Builtin-function keyword
sr: Уграђене кључне речи функције

en: Bullet
sr: Ознака

en: C/C++/ObjC Header
sr: C/C++/ObjC заглавље

en: CDATA delimiter
sr: CDATA раздвајач

en: CG Shader Language
sr: Језик CG нијансирања

en: CUDA
sr: КУДА

en: Can redo
sr: Могуће понављање

en: Can undo
sr: Могуће опозивање

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
sr: Не могу да направим регуларни израз за све прелазе, процес истицања синтаксе ће бити спорији.
    Грешка: %s

en: ChangeLog
sr: Дневник промена

en: Changed line
sr: Измењена линија

en: Character
sr: Знак

en: Class
sr: Класа

en: Classic
sr: Класично

en: Classic color scheme
sr: Класична шема боја

en: Cobalt
sr: Кобалт

en: Code Block
sr: Блок кода

en: Color
sr: Боја

en: Color scheme used in the Kate text editor
sr: Шема боја коришћена у Кејт уређивачу текста

en: Color scheme using Tango color palette
sr: Шема боја користећи Танго палету боја

en: Command
sr: Наредба

en: Command Macro
sr: Макро наредбе

en: Comment
sr: Примедба

en: Common Commands
sr: Заједничке наредбе

en: Common Defines
sr: Заједничке дефиниције

en: Compiler Directive
sr: Директива преводиоца

en: Completion
sr: Допуњавање

en: Completion Info
sr: Подаци допуњавања

en: Completion popup delay for interactive completion
sr: Време након кога се искаче прозорче при упитном допуњавању

en: Complex number
sr: Комплексни број

en: Conditional Macro
sr: Условни макро

en: Constant
sr: Константа

en: Constructors
sr: Конструктори

en: Control
sr: Контрола

en: Control Keyword
sr: Контролна кључна реч

en: DTD
sr: ДТД

en: Dark color scheme using the Tango color palette
sr: Тамна шема боја користећи Танго палету боја

en: Data Type
sr: Тип података

en: Data type
sr: Тип податка

en: Date
sr: Датум

en: Debug
sr: Исправка грешака

en: Debug Code
sr: Код за исправљање грешака

en: Decimal
sr: Децимални

en: Decimal number
sr: Декадни број

en: Declaration
sr: Декларација

en: Defaults
sr: Подразумевано

en: Define
sr: Дефиниши

en: Definition
sr: Дефиниција

en: Definition list
sr: Списак дефиниција

en: Delimiter
sr: Раздвајач

en: Deprecated
sr: Застарело

en: Design by Contract
sr: Дизајн по уговору

en: Device Functions
sr: Могућности уређаја

en: Diff
sr: Разлике (Diff)

en: Dimension
sr: Димензије

en: Directory Macro
sr: Макро фасцикле

en: Docbook
sr: Докбук

en: Document Words
sr: Речи документа

en: Documentation comment
sr: Документациони коментар

en: Documentation comment element
sr: Елемент документационог коментара

en: Dos Batch
sr: ДОС batch

en: Draw Spaces
sr: Цртање размака

en: E-mail address
sr: Адреса е-поште

en: Eiffel
sr: Ајфел

en: Element
sr: Елемент

en: Element name
sr: Име елемента

en: Email
sr: Е-пошта

en: Emphasis
sr: Наглашавање

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Entity
sr: Ентитет

en: Entries
sr: Уноси

en: Enumerated list
sr: Нумерисани списак

en: Erlang
sr: Ерланг

en: Error
sr: Грешка

en: Error Text
sr: Текст грешке

en: Escaped Character
sr: Знак за избегавање

en: Exception Handling
sr: Баратање грешкама

en: Exec parameter
sr: Параметар Exec

en: External
sr: Спољашњи

en: F#
sr: Ф#

en: FCL
sr: ФЦЛ

en: Field
sr: Поље

en: File
sr: Датотека

en: File Attributes
sr: Особине датотеке

en: File Descriptor
sr: Дескриптор датотеке

en: Float
sr: Покретни

en: Floating Point
sr: Покретни зарез

en: Floating Point number
sr: Број у покретном зарезу

en: Floating point number
sr: Број у покретном зарезу

en: Flow Conditional
sr: Услов скока

en: Footer Font Name
sr: Фонт за подножје

en: Foreground
sr: Текст

en: Foreground color
sr: Боја текста

en: Foreground set
sr: Постављена боја текста

en: Format
sr: Формат

en: Formatting Elements
sr: Елементи за форматирање

en: Fortran 95
sr: Фортран 95

en: Function
sr: Функција

en: Function Name
sr: Име функције

en: Future Reserved Keywords
sr: Резервисане речи за будућност

en: Fuzzy
sr: Нејасно

en: GUI Elements
sr: Графички елементи

en: Gate
sr: Улаз

en: Generated Content
sr: Генерисани садржај

en: Global Functions
sr: Опште могућности

en: Global Variables
sr: Опште променљиве

en: Group
sr: Група

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
sr: HOME и END тастери премештају на први/последњи непразан знак у линији пре него што пребаце на почетак/крај линије

en: Haddock Directive
sr: Haddock директива

en: Haskell
sr: Хаскел

en: Header
sr: Заглавље

en: Header Elements
sr: Елементи заглавља

en: Header Font Name
sr: Фонт за заглавље

en: Header Property
sr: Својство заглавља

en: Heredoc
sr: Хередок

en: Heredoc Bound
sr: Хередок веза

en: Hex
sr: Хексадесимални

en: Hexadecimal number
sr: Хексадецимални број

en: Hidden
sr: Скривен

en: Highlight Matching Brackets
sr: Истицање упарених заграда

en: Highlight Syntax
sr: Истицање синтаксе

en: Highlight current line
sr: Истичи текући ред

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
sr: Истицање једне линије је трајало предуго, истицање синтаксе ће бити онемогућено

en: Hyperlinked Identifier
sr: Увезани идеднтификатор

en: Hyperlinked Module Name
sr: Увезано име модула

en: IRI
sr: ИРИ

en: Icon
sr: Иконица

en: Icon to be shown for this item
sr: Иконица која се приказује за ову ставку

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Include
sr: Укључивање

en: Include Statement
sr: Израз укључивања

en: Include directive
sr: Директива за укључивање

en: Included File
sr: Укључена датотека

en: Indent Width
sr: Ширина увлачења

en: Indent on tab
sr: Увлачи на таб

en: Individual
sr: Појединачно

en: Info
sr: Подаци

en: Info to be shown for this item
sr: Подаци који се приказују за ову ставку

en: Inline Documentation Section
sr: Одељак унутрашње документације

en: Inline Elements
sr: Унутрашњи елементи

en: Inline Haddock Section
sr: Унутрашњи Haddock одељак

en: Inline Math Mode
sr: Угњеждени математички начин рада

en: Insert Spaces Instead of Tabs
sr: Убаци размаке уместо табулатора

en: Integer Number
sr: Цео број

en: Interactive Delay
sr: Време упита

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
sr: Размак штампаних бројева редова (0 означава да нема бројева)

en: Intrinsic function
sr: Интерне функције

en: Italic
sr: Курзив

en: Italic set
sr: Постављен курзив

en: Item text
sr: Текст ставке

en: Itemized list
sr: Листа са ставкама

en: Iterator
sr: Оператор

en: Java
sr: Јава

en: Javascript
sr: ЈаваСкрипт

en: Kate
sr: Кејт

en: Key
sr: Кључ

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: Known Property Value
sr: Позната вредност особина

en: LaTeX
sr: ЛаТеХ

en: Label
sr: Ознака

en: Label to be shown for this item
sr: Ознака која се приказује за ову ставку

en: Labeled argument
sr: Аргумент са ознаком

en: Language
sr: Језик

en: Language id
sr: Идентификација језика

en: Language ids
sr: Идентификације језика

en: Language name
sr: Име језика

en: Language object to get highlighting patterns from
sr: Објекат језика из којег се извлаче шаблони за истицање

en: Language section
sr: Одељак језика

en: Language specification directories
sr: Директоријуми са дефиницијама језика

en: Line Directive
sr: Директива линије

en: Line Numbers Font Name
sr: Фонт за бројеве линија

en: Line background
sr: Позадина линије

en: Line background color
sr: Боја позадине линије

en: Line background set
sr: Постављена позадина линије

en: List of directories and files where the style schemes are located
sr: Списак директоријума и датотека у којима се налазе схеме стила

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
sr: Списак директоријума у којима се налазе датотеке са дефиницијама језика (.lang)

en: List of the ids of the available languages
sr: Списак идентификација доступних језика

en: List of the ids of the available style schemes
sr: Списак идентификатора доступних шема стила

en: Literal
sr: Дословно

en: Literate Haskell
sr: Literate Хаскел

en: Location
sr: Место

en: Lua
sr: Луа

en: Macros
sr: Макрои

en: Main Category
sr: Главна категорија

en: Mallard
sr: Малард

en: Markup
sr: Означавање

en: Markup to be shown for this item
sr: Означавање које су приказује за ову ставку

en: Math Mode
sr: Математички начин рада

en: Maximum Undo Levels
sr: Дозвољени број поништавања

en: Maximum height
sr: Највећа висина

en: Maximum width
sr: Највећа ширина

en: Minimum Word Size
sr: Најмања величина речи

en: Missing main language definition (id = "%s".)
sr: Недостаје главна дефиниција језика (иб = „%s“.)

en: Module Handler
sr: Руковаоц модулом

en: Module Path
sr: Путања модула

en: Module handler
sr: Руковалац модулом

en: Monospace
sr: Фиксна ширина

en: Multiline string
sr: Вишелинијска ниска

en: Name
sr: Име

en: Name of the font to use for the line numbers (e.g. "Monospace 10")
sr: Име фонта који се користи за бројеве линија (нпр. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the page footer (e.g. "Monospace 10")
sr: Име фонта који се користи за подножје (нпр. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the page header (e.g. "Monospace 10")
sr: Име фонта који се користи за заглавље (нпр. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the text body (e.g. "Monospace 10")
sr: Име фонта који се користи за тело текста (нпр. „Monospace 10“)

en: Namespace
sr: Именски простор

en: Nil Constant
sr: Нил константа

en: No extra information available
sr: Нема додатних података

en: No idea what it is
sr: Немам појма шта је ово

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
sr: Белешка (FIXME, TODO, XXX, итд.)

en: Null Value
sr: Null вредност

en: Number
sr: Број

en: Number of lines scanned in one batch
sr: Број линија претражених у једном пакету

en: Number of pages
sr: Број страница

en: Number of proposal accelerators to show
sr: Број предложених пречица за приказ

en: Number of proposals added in one batch
sr: Број предлога додатих у једном пакету

en: Number of spaces to use for each step of indent
sr: Број размака које се користе за сваки корак увлачења

en: Number of undo levels for the buffer
sr: Дозвољени број поништавања за бафер

en: Numeric literal
sr: Нумерички литерал

en: OOC
sr: ООЦ

en: Object
sr: Објекат

en: Objective Caml
sr: Објектни Caml

en: Objective-C
sr: Објектни C

en: Oblivion
sr: Обливион

en: Obsolete Autoconf Macro
sr: Застарели autoconf макро

en: Ocamldoc Comments
sr: Ocamldoc коментари

en: Octal
sr: Октални

en: Octal number
sr: Октални број

en: Octave
sr: Октава

en: OpenGL Shading Language
sr: Језик за ОпенГЛ сенчење

en: Operation operator
sr: Оператор операције

en: Operator
sr: Оператор

en: Option
sr: Опција

en: Option Name
sr: Име опције

en: Other Macro
sr: Остали макрои

en: Others
sr: Остали

en: Others 2
sr: Остало 2

en: Others 3
sr: Остало 3

en: PHP
sr: ПХП

en: POD heading
sr: POD заглавље

en: POD keyword
sr: POD кључна реч

en: Package Info
sr: Подаци о пакету

en: Page Elements
sr: Елементи стране

en: Parameter
sr: Параметар

en: Pascal
sr: Паскал

en: Pattern
sr: Образац

en: Perl
sr: Перл

en: Polymorphic Variant
sr: Полиморфне варијанте

en: Position of the right margin
sr: Позиција десне маргине

en: Predefined Variable
sr: Предефинисане променљиве

en: Predicate
sr: Предвиђање

en: Preprocessor
sr: Препроцесор

en: Preprocessor directive
sr: Препроцесорске директиве

en: Print Footer
sr: Штампај подножје

en: Print Header
sr: Штампај заглавље

en: Print Line Numbers
sr: Штампај бројеве редова

en: Priority
sr: Значај

en: Processing instruction
sr: Инструкција препроцесора

en: Prolog
sr: Пролог

en: Properties
sr: Особине

en: Property Name
sr: Име својства

en: Proposal Page Size
sr: Величина странице предлога

en: Proposal scrolling page size
sr: Величина странице за листање предлога

en: Proposals Batch Size
sr: Предлози пакетне величине

en: Provider
sr: Добављачи

en: Provider Page Size
sr: Величина странице добављача

en: Provider priority
sr: Важност добављача

en: Provider scrolling page size
sr: Величина странице за листање довављача

en: Python
sr: Питон

en: QName
sr: QИме

en: RPM Variable
sr: RPM Променљива

en: RPM spec
sr: RPM спец

en: Real number
sr: Реалан број

en: Regular Expression
sr: Регуларни израз

en: Release
sr: Издање

en: Remember Info Visibility
sr: Запамти видљивост података

en: Remember the last info window visibility state
sr: Памти стање видљивости прозора са подацима

en: Removed line
sr: Уклоњена линија

en: Reserved Category
sr: Резервисана категорија

en: Reserved Class
sr: Резервисана класа

en: Reserved Constant
sr: Резервисана константа

en: Reserved Identifier
sr: Резервисани идентификатор

en: Reserved Keywords
sr: Резервисане кључне речи

en: Reserved keyword
sr: Резервисане кључне речи

en: Return
sr: Враћа

en: Right Margin Position
sr: Позиција десне маргине

en: Ruby
sr: Руби

en: Scan Batch Size
sr: Претражи пакетну величину

en: Scheme
sr: Шема

en: Scheme ids
sr: Идентификатори шема

en: Scientific
sr: Научни

en: Scope Declaration
sr: Декларација опсега

en: Scripts
sr: Скрипте

en: Section
sr: Одељак

en: Section 1
sr: Одељак 1

en: Section 2
sr: Одељак 2

en: Section 3
sr: Одељак 3

en: Section 4
sr: Одељак 4

en: Section 5
sr: Одељак 5

en: Section Elements
sr: Елементи одељка

en: Select first proposal when completion is shown
sr: Бира први предлог када је приказано допуњавање

en: Select on Show
sr: Изабери кад је приказано

en: Set if and how the spaces should be visualized
sr: Поставите да ли и како размаци треба да се виде

en: Show Headers
sr: Прикажи заглавља

en: Show Icons
sr: Прикажи иконице

en: Show Line Marks
sr: Прикажи ознаке линија

en: Show Line Numbers
sr: Прикажи бројеве линија

en: Show Right Margin
sr: Прикажи десну маргину

en: Show provider and proposal icons in the completion popup
sr: Приказује иконицу за добављача и предлог у прозорчету за допуњавање

en: Show provider headers when proposals from multiple providers are available
sr: Приказује заглавље добављача када су доступни предлози са више добављача

en: Shrink height
sr: Сузи висину

en: Shrink width
sr: Сузи ширину

en: Signal Name
sr: Име сигнала

en: Since
sr: Од

en: Smart Home/End
sr: Паметни Home/End

en: Source Buffer
sr: Бафер са изворним кодом

en: Sources
sr: Извори

en: Spec Macro
sr: Специјални макро

en: Special
sr: Специјално

en: Special Constant
sr: Специјална константа

en: Special Token
sr: Специјални симбол

en: Special Variable
sr: Специјална променљива

en: Special case
sr: Нарочити случај

en: Special character (inside a string)
sr: Специјални карактер (унутар ниске)

en: Special constant
sr: Специјална константа

en: Standart Modules
sr: Стандардни модули

en: Statement
sr: Израз

en: Storage Class
sr: Класа складишта

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Strikethrough set
sr: Постављено прецртано

en: String
sr: Ниска

en: String Format
sr: Формат ниске

en: Structural Elements
sr: Структурални елементи

en: Style scheme
sr: Шема стила

en: Style scheme description
sr: Опис схеме стила

en: Style scheme filename
sr: Име датотеке схеме стила

en: Style scheme id
sr: Идентификатор схеме стила

en: Style scheme name
sr: Име схеме стила

en: Style scheme search path
sr: Путања за претрагу схеме стила

en: Subshell
sr: Подљуска

en: Switch
sr: Прекидач

en: Swizzle operator
sr: Swizzle оператор

en: Symbol
sr: Симбол

en: System Command
sr: Системска наредба

en: Tab Width
sr: Ширина табулатора

en: Tag
sr: Ознака

en: Tango
sr: Танго

en: Texinfo
sr: Техинфо

en: Text
sr: Текст

en: The GtkSourceBuffer object to print
sr: Који GtkSourceBuffer објекат се штампа

en: The GtkSourceView bound to the completion
sr: GtkSourceView привезан на ово допуњавање

en: The GtkTextIter at which the completion was invoked
sr: GtkTextIter на који се позива допуњавање

en: The buffer undo manager
sr: Уредник оставе за опозивања

en: The completion object associated with the view
sr: Објекат за допуњавање повезан са овим прегледом

en: The completion object to which the context belongs
sr: Објекат довршавања коме припада контекст

en: The delay before initiating interactive completion
sr: Време након кога се покреће упитно довршавање

en: The gutters text window type
sr: Тип дна прозора текста

en: The gutters' GtkSourceView
sr: Дно GtkSourceView-а

en: The mark category
sr: Категорија ознаке

en: The maximum allowed height
sr: Највећа дозвољена висина

en: The maximum allowed width
sr: Највећа дозвољена ширина

en: The minimum word size to complete
sr: Најмања величина речи за довршавање

en: The number of pages in the document (-1 means the document has not been completely paginated).
sr: Број страница у документу (-1 значи да нису задате све странице документу)

en: The provider icon
sr: Иконица добављача

en: The provider name
sr: Име добављача

en: The text buffer to add undo support on
sr: Остава у коју се додају кораци за опозивање

en: The type of activation
sr: Врста активације

en: Trailing Tab
sr: Висећи табулатор

en: Translation
sr: Превод

en: Type
sr: Тип

en: Type Operators
sr: Оператори типова

en: Type Variable
sr: Променљива типа

en: Type, module or object keyword
sr: Кључна реч за тип, модул или објекат

en: URL
sr: Адреса

en: Undefined Value
sr: Недефинисане вредности

en: Underline
sr: Подвучено

en: Underline set
sr: Постављено подвучено

en: Underlined
sr: Подвучено

en: Undo manager
sr: Уредник опозивања

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
sr: Непозната идентификација „%s“ у регуларном изразу „%s“

en: VB.NET
sr: ВБ.НЕТ

en: VBScript and ADO constants
sr: VBScript и ADO константе

en: Vala
sr: Вала

en: Variable
sr: Променљива

en: Variable Definition
sr: Дефиниција променљиве

en: Variant Constructor
sr: Конструктор варијанти

en: Verbatim
sr: Вербатим

en: Verbatim Block
sr: Вербатим блок

en: Verilog
sr: Верилог

en: View
sr: Преглед

en: Void Value
sr: Празна вредност

en: Whether Redo operation is possible
sr: Одређује да ли је операција понављања могућа

en: Whether Undo operation is possible
sr: Одређује да ли је операција опозивања могућа

en: Whether background color is set
sr: Да ли је боја позадине постављена

en: Whether bold attribute is set
sr: Да ли је постављено да је текст подебљан

en: Whether foreground color is set
sr: Да ли је боја текста постављена

en: Whether italic attribute is set
sr: Да ли је постављено да је текст у курзиву

en: Whether line background color is set
sr: Да ли је постављена боја позадине линије

en: Whether strikethrough attribute is set
sr: Да ли је постављено да је текст прецртан

en: Whether the language should be hidden from the user
sr: Одређује да ли језик треба да буде скривен од корисника

en: Whether the window should shrink height to fit the contents
sr: Да ли да сузим висину прозора како би се уклопио садржај

en: Whether the window should shrink width to fit the contents
sr: Да ли да сузим ширину прозора како би се уклопио садржај

en: Whether to display line mark pixbufs
sr: Одређује да ли да се приказују слике (pixbuf) за ознаке линија

en: Whether to display line numbers
sr: Одређује да ли да се приказују бројеви линија

en: Whether to display the right margin
sr: Одређује да ли да се приказује десна маргина

en: Whether to enable auto indentation
sr: Одређује да ли је укључено само-увлачење

en: Whether to highlight matching brackets
sr: Одређује да ли су истакнуте упарене заграде

en: Whether to highlight syntax in the buffer
sr: Одређује да ли да истакне синтаксу при приказу

en: Whether to highlight the current line
sr: Одређује да ли је истакнут текући ред

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
sr: Одређује да ли да увлачи означени текст када се притисне табулатор

en: Whether to insert spaces instead of tabs
sr: Одређује да ли да умеће размаке уместо табулатора

en: Whether to print a footer in each page
sr: Одређује да ли да штампа подножје на свакој страници

en: Whether to print a header in each page
sr: Одређује да ли да штампа заглавље на свакој страници

en: Whether to print the document with highlighted syntax
sr: Да ли штампати документ са истакнутом синтаксом

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries.
sr: Одређује да ли да се линије никад не преламају, преламају око речи или око карактера.

en: Whether underline attribute is set
sr: Да ли је постављено да је текст подвучен

en: Widget State
sr: Стање елемента

en: Width of a tab character expressed in spaces
sr: Ширина табулатора изражена у размацима

en: Window Type
sr: Тип прозора

en: Wrap Mode
sr: Начин прелома

en: at-rules
sr: @ правила

en: category
sr: категорија

en: command
sr: наредба

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
sr: контекст '%s' не може да садржи \%%{...@start} наредбу

en: decl
sr: декларација

en: duplicated context id '%s'
sr: поновљени идентификатор контекста „%s“

en: entity
sr: ентитет

en: error
sr: грешка

en: function
sr: функција

en: gettext translation
sr: геттекст превод

en: in regex '%s': backreferences are not supported
sr: у регуларном изразу „%s“: повратне референце нису подржане

en: invalid context reference '%s'
sr: неисправна референца контекста „%s“

en: keyword
sr: кључна реч

en: m4 Macro
sr: m4 макро

en: m4-comment
sr: m4-коментар

en: prereq
sr: предуслов

en: printf Conversion
sr: printf конверзија

en: quoted-value
sr: цитирана вредност

en: rule
sr: правило

en: string-conversion
sr: конверзија-ниске

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
sr: преклапање стила коришћено са џокер референцом контекста у језику „%s“ и референци „%s“

en: targets
sr: мете

en: token-type
sr: тип-симбола

en: unknown context '%s'
sr: непознати контекст „%s“

en: using \C is not supported in language definitions
sr: коришћење \C није подржано у дефиницијама језика
