gedit master - en to sl_SI translation catalogue (712 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sl_SI:   Vr. %d, St. %d

en: %d of %d
sl_SI: %d od %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sl_SI: %d.%m.%Y, %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
sl_SI: %s (trenutni jezikovni nabor)

en: %s: invalid encoding.
sl_SI: %s: neveljavno kodiranje.

en: (Empty)
sl_SI: (Prazno)

en: / on %s
sl_SI: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
sl_SI: 23.11.2010, 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sl_SI: Ime pisave Pango. Primera sta »Sans 12« ali »Monospace Bold 14«.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
sl_SI: Pisava po meri, ki bo uporabljena za izpis besedila. Upoštevana bo le v primeru, če je možnost »Uporabi privzeto pisavo« onemogočena.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sl_SI: Datoteka z enakim imenom že obstaja. Uporabite drugo ime.

en: A_dd Scheme
sl_SI: _Dodaj shemo

en: A_vailable Encodings
sl_SI: Kodiranja _na voljo

en: Activation
sl_SI: Zagon

en: Active plugins
sl_SI: Dejavni vstavki

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Add Scheme
sl_SI: Dodaj shemo

en: Add Snippet
sl_SI: Dodaj izrezek

en: Add Tool
sl_SI: Dodaj orodje

en: Add a new snippet…
sl_SI: Dodaj nov izrezek ...

en: Add a new tool
sl_SI: Dodajanje novega orodja

en: Add or Remove…
sl_SI: Dodaj ali odstrani ...

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: All Languages
sl_SI: Vsi jeziki

en: All Text Files
sl_SI: Vse datoteke z besedilom

en: All documents
sl_SI: Vsi dokumenti

en: All documents except untitled ones
sl_SI: Vsi dokumenti razen neimenovanih

en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: All languages
sl_SI: Vsi jeziki

en: All supported archives
sl_SI: Vse podprte oblike arhivov

en: Always available
sl_SI: Vedno na voljo

en: An error occurred
sl_SI: Prišlo je do napake

en: An error occurred while creating a new directory
sl_SI: Med ustvarjanjem novega imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while creating a new file
sl_SI: Med ustvarjanjem nove datoteke je prišlo do napake

en: An error occurred while deleting a file or directory
sl_SI: Med brisanjem datoteke ali imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while loading a directory
sl_SI: Med nalaganjem imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sl_SI: Med odpiranjem datoteke v upravljalniku datotek je prišlo do napake

en: An error occurred while renaming a file or directory
sl_SI: Med preimenovanjem datoteke ali imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while setting a root directory
sl_SI: Med nastavljanjem korenskega imenika je prišlo do napake

en: Append to current document
sl_SI: Dodaj trenutnemu dokumentu

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati izbrane datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati »%s«?

en: Automatic Indentation
sl_SI: Samodejno zamikanje

en: Automatic indent
sl_SI: Samodejno zamikanje

en: Automatically Detected
sl_SI: Samodejno zaznano

en: Autosave
sl_SI: Samodejno shranjevanje

en: Autosave Interval
sl_SI: Časovni razmik samodejnega shranjevanja

en: Available formats
sl_SI: Oblike na voljo

en: Body Font for Printing
sl_SI: Pisava telesa za tiskanje

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Bracket match found on line: %d
sl_SI: Na vrstici je bilo najdeno ujemanje oklepaja: %d

en: Bracket match is out of range
sl_SI: Ujemanje oklepajev je izven obsega

en: Bracket match not found
sl_SI: Ujemanja oklepajev ni mogoče najti

en: Build
sl_SI: Izgradi

en: Bytes
sl_SI: Velikost v bajtih

en: Bzip2 compressed archive
sl_SI: Skrčen arhiv Bzip

en: C_ase sensitive
sl_SI: _Razlikovanje velikosti črk

en: C_ommand color:
sl_SI: Barva _ukaza:

en: C_ut
sl_SI: _Izreži

en: Candidate Encodings
sl_SI: Izbirno kodiranje

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
sl_SI: Ni mogoče najti zahtevane datoteke. Morda je bila nedavno izbrisana.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti tega mesta v zapisovalnem načinu. Preverite, ali je mesto vpisano pravilno in poskusite znova.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Ni mogoče uporabiti mesta “%s:” v zapisovalnem načinu. Preverite, ali je mesto vpisano pravilno in poskusite znova.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sl_SI: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti,
    ali jo želite trajno izbrisati?

en: Ch_aracter Encoding:
sl_SI: _Kodni nabor znakov:

en: Change side panel page
sl_SI: Spremeni stran stranskega pladnja

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %d urah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %d uri bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %d urah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %d urah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld minutah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %ld minuti bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld minutah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld minutah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld sekundah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji %ld sekundi bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld sekundah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe dokumenta narejene v zadnjih %ld sekundah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri in %d minutah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri in %d minuti bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri in %d minutah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri in %d minutah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sl_SI: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti in %ld sekundah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti in %ld sekundi bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti in %ld sekundah bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti in %ld sekundah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sl_SI: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti bodo trajno izgubljene.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sl_SI[0]: Spremembe %d dokumentov bodo trajno izgubljene.
sl_SI[1]: Spremembe %d dokumenta bodo trajno izgubljene.
sl_SI[2]: Spremembe %d dokumentov bodo trajno izgubljene.
sl_SI[3]: Spremembe %d dokumentov bodo trajno izgubljene.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
sl_SI: Spremembe dokumenta »%s« bodo trajno izgubljene.

en: Character Encoding:
sl_SI: Znakovni nabor:

en: Character Encodings
sl_SI: Znakovno kodiranje

en: Characters (no spaces)
sl_SI: Število znakov (brez presledkov)

en: Characters (with spaces)
sl_SI: Število znakov (s presledki)

en: Check for latest version of gedit
sl_SI: Preveri za novejšo različico programa

en: Check update
sl_SI: Preveri za posodobitve

en: Checks the spelling of the current document.
sl_SI: Preverjanje črkovanja trenutnega dokumenta

en: Cho_sen Encodings
sl_SI: Iz_brana kodiranja

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sl_SI: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki naj jo uporablja urejevalnik

en: Close Document
sl_SI: Zapri dokument

en: Close _without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: Close print preview
sl_SI: Zapri predogled tiskanja

en: Color Scheme
sl_SI: Barvna shema

en: Color Scheme Files
sl_SI: Datoteke barvnih shem

en: Command Color Text
sl_SI: Barva besedila ukazov

en: Configure date/time plugin
sl_SI: Nastavi vstavek datuma in ure

en: Connection timed out. Please try again.
sl_SI: Povezava je potekla. Poskusite ponovno.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sl_SI: Ni mogoče narediti varnostne kopije stare datoteke pred shranjevanjem nove. Opozorila ni priporočljivo prezreti, saj lahko med shranjevanjem pride do napake, pri kateri bo izgubljena tudi stara kopija datoteke. Ali želite datoteko vseeno shraniti?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne varnostne kopije datoteke med shranjevanjem »%s«

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne varnostne kopije datoteke med shranjevanjem »%s«

en: Could not execute command: %s
sl_SI: Ni mogoče izvesti ukaza: %s

en: Could not find the file “%s”.
sl_SI: Ni mogoče najti datoteke »%s«.

en: Could not mount volume: %s
sl_SI: Ni mogoče priklopiti pogona: %s

en: Could not open media: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti nosilca: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke »%s« z uporabo nabora znakov »%s«.

en: Could not open the file “%s”.
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke »%s«.

en: Could not remove color scheme “%s”.
sl_SI: Ni mogoče odstraniti barvne sheme »%s«.

en: Could not revert the file “%s”.
sl_SI: Ni mogoče obnoviti datoteke »%s«.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke »%s« z uporabo nabora znakov »%s«.

en: Could not save the file “%s”.
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke »%s«.

en: Create Backup Copies
sl_SI: Ustvarjaj varnostne kopije

en: Create a _backup copy of files before saving
sl_SI: Ustvarjaj _varnostne kopije datotek

en: Create a new document
sl_SI: Ustvari nov dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sl_SI: Ustvari nov dokument v obstoječem oknu gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
sl_SI: Ustvari novo vrhnje okno v obstoječem oknu gedit

en: Create new document
sl_SI: Ustvari nov dokument

en: Create new snippet
sl_SI: Ustvari nov izrezek

en: Current Locale (%s)
sl_SI: Trenutne jezikovne nastavitve (%s)

en: Current document
sl_SI: Trenutni dokument

en: Current line
sl_SI: Trenutna vrstica

en: Current page (Alt+P)
sl_SI: Trenutna stran (Alt+P)

en: Current selection
sl_SI: Trenutna izbira

en: Current selection (default to document)
sl_SI: Trenutna izbira (privzeto za dokument)

en: Current word
sl_SI: Trenutna beseda

en: Custom Format
sl_SI: Oblika po meri

en: D_on’t Edit
sl_SI: _Ne urejaj

en: D_on’t Save
sl_SI: _Ne shrani

en: Delete selected snippet
sl_SI: Izbriši izbrane izrezke

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sl_SI: Mape »%s« ni mogoče ustvariti: ukaz g_mkdir_with_parents() je spodletel: %s

en: Display Line Numbers
sl_SI: Pokaži številke vrstic

en: Display Overview Map
sl_SI: Pokaži predogledni zemljevid

en: Display Right Margin
sl_SI: Pokaži desni rob

en: Display _grid pattern
sl_SI: Pokaži _mrežo

en: Display _overview map
sl_SI: Pokaži _zemljevid predogleda

en: Display _statusbar
sl_SI: Pokaži _vrstico stanja

en: Display in bottom pane
sl_SI: Pokaži v spodnjem pladnju

en: Display line numbers
sl_SI: Prikaži številke vrstic

en: Display list of possible values for the encoding option
sl_SI: Pokaži seznam mogočih vrednosti kodiranja

en: Display right _margin at column:
sl_SI: Prikaži desni _rob na stolpcu:

en: Display right margin
sl_SI: Pokaži desni rob

en: Do not _split words over two lines
sl_SI: Ne _razdeli besed

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
sl_SI: Ali res želite ponastaviti nastavitve nabora kodiranja znakov?

en: Do you want to edit it anyway?
sl_SI: Ali datoteko vseeno želite urejati?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sl_SI: Ali želite vključiti izbrane <b>sistemske</b> izrezke v izvoz?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sl_SI: Jo želite poskusiti nadomestiti s to, ki jo shranjujete?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sl_SI: Spremenjeni doku_menti, ki niso shranjeni:

en: Document
sl_SI: Dokument

en: Document Statistics
sl_SI: Statistika dokumenta

en: Document background pattern type
sl_SI: Vrsta vzorca ozadja dokumenta

en: Documents
sl_SI: Dokumenti

en: Done.
sl_SI: Končano.

en: Drop Changes and _Reload
sl_SI: Zavrzi spremembe in _ponovno naloži

en: ENCODING
sl_SI: KODIRANJE

en: Easy file access from the side panel
sl_SI: Enostaven dostop do datotek iz stranskega pladnja

en: Edit Any_way
sl_SI: _Vseeno urejaj

en: Edit text files
sl_SI: Enostavni urejevalnik besedilnih datotek

en: Editor
sl_SI: Urejevalnik

en: Editor Font
sl_SI: Pisava urejevalnika

en: Editor _font:
sl_SI: _Pisava urejevalnika:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
sl_SI: Podpora za vrstične nastavitve v slogu programov Emacs, Kate in Vim

en: Enable Restore of Remote Locations
sl_SI: Omogoči povrnitev oddaljenih mest

en: Enable Search Highlighting
sl_SI: Omogoči poudarjanje zadetkov

en: Enable Syntax Highlighting
sl_SI: Omogoči poudarjanje skladnje

en: Enable text _wrapping
sl_SI: Omogoči _prelamljanje besedila

en: Encoding:
sl_SI: Nabor znakov:

en: Ensure Trailing Newline
sl_SI: Zagotovi končno novo vrstico

en: Error Color Text
sl_SI: Barva besedila napak

en: Error opening file %s
sl_SI: Napaka med odpiranjem datoteke %s

en: Error reverting file %s
sl_SI: Napaka med obnavljanjem datoteke %s

en: Error saving file %s
sl_SI: Napaka med shranjevanjem datoteke %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
sl_SI: Napaka nalaganja »%s«: ni take mape

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sl_SI: Izvede poljuben ukaz in prikaže njegov izhod v novem dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
sl_SI: Izvajanje zunanjih ukazov in lupinskih skriptov

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sl_SI: Izvedba ukaza python (%s) je prekoračila časovno omejitev, izvajanje je je prekinjeno.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sl_SI: Izvedba ukaza python (%s) je spodletela: %s

en: Exited
sl_SI: Končal

en: Export Snippets
sl_SI: Izvozi izrezke

en: Export selected snippets
sl_SI: Izvozi izbrane izrezke

en: Export snippets
sl_SI: Izvozi izrezke

en: Export successfully completed
sl_SI: Izvoz je uspešno zaključen.

en: External Tools
sl_SI: Zunanja orodja

en: External _Tools
sl_SI: Zunanja _orodja

en: File Browser
sl_SI: Brskalnik datotek

en: File Browser Binary Patterns
sl_SI: Vzorci brskanja binarnih datotek

en: File Browser Filter Mode
sl_SI: Filtrirni način pregledovalnika datotek

en: File Browser Filter Pattern
sl_SI: Filtrirni vzorec pregledovalnika datotek

en: File Browser Panel
sl_SI: Pladenj brskalnika datotek

en: File Browser Root Directory
sl_SI: Korenski imenik pregledovalnika datotek

en: File Browser Virtual Root Directory
sl_SI: Navidezni korenski imenik pregledovalnika datotek

en: File Saving
sl_SI: Shranjevanje datotek

en: File System
sl_SI: Datotečni sistem

en: File “%s” does not exist
sl_SI: Datoteka »%s« ne obstaja

en: File “%s” is not a valid snippets archive
sl_SI: Datoteka »%s« ni veljaven arhiv izrezkov

en: File “%s” is not a valid snippets file
sl_SI: Datoteka »%s« ni veljavna datoteka izrezkov

en: File: %s
sl_SI: Datoteka: %s

en: Find Ne_xt
sl_SI: Najdi _naslednje

en: Find Pre_vious
sl_SI: Najdi _predhodne

en: Find and Replace
sl_SI: Najdi in zamenjaj

en: Find and _Replace…
sl_SI: Najdi in _zamenjaj ...

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Font & Colors
sl_SI: Pisave in barve

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sl_SI[0]: Najdenih in zamenjanih je %d nizov
sl_SI[1]: Najden in zamenjan je %d niz
sl_SI[2]: Najdena in zamenjana sta %d niza
sl_SI[3]: Najdeni in zamenjani so %d nizi

en: Found and replaced one occurrence
sl_SI: Najden in zamenjan je en niz

en: Global
sl_SI: Splošno

en: Go to _Line…
sl_SI: Skoči na _vrstico ...

en: Gzip compressed archive
sl_SI: Skrčen arhiv Gzip

en: He_aders and footers:
sl_SI: _Glave in noge:

en: Header Font for Printing
sl_SI: Pisava glave za tiskanje

en: Hide panel
sl_SI: Skrij pladenj

en: Highlight Current Line
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: Highlight Matching Brackets
sl_SI: Poudari ujemajoče oklepaje

en: Highlight Mode
sl_SI: Način poudarjanja

en: Highlight current _line
sl_SI: Poudari _trenutno vrstico

en: Highlight current line
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: Highlight matching _brackets
sl_SI: Poudari ujemajoče _oklepaje

en: Highlighting
sl_SI: Poudarjanje

en: Highlights every occurrences of selected text.
sl_SI: Poudari vsako pojavitev izbranega besedila.

en: History
sl_SI: Zgodovina

en: Home
sl_SI: Osebna mapa

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sl_SI: Gostitelja »%s« ni mogoče najti. Preverite, ali so nastavitve posredniškega strežnika  pravilne in poskusite znova.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Ime gostitelja ni veljavno. Preverite, ali ste pravilno vpisali mesto in poskusite znova.

en: INS
sl_SI: VST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo vstavek pregledovalnika datotek, če še ni bil uporabljen, pokazal imenik prvega odprtega dokumenta. (Čeprav se običajno to nanaša na odpiranje dokumenta iz ukazne vrstice, ali na odpiranje s programom Nautilus itd.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
sl_SI: Ali naj bo uporabnik pozvan za obliko ali naj bosta uporabljena izbrana ali oblika po meri.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sl_SI: Če je vrednost nastavljen na 0, potem številke vrstic pri tiskanju dokumenta ne bodo izpisane. V primeru vpisane vrednosti pa bo ta pomenila večkratnik izpisanih vrstic.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo zunanja orodja uporabila običajno sistemsko pisavo, če je ta stalne širine (monospace), sicer pa bo uporabljena najbolj podobna pisava).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo v terminalu uporabljena običajna pisava namizja, če je ta stalne širine (monospace), sicer pa bo uporabljena najbolj podobna pisava).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
sl_SI: Če nadaljujete s shranjevanjem datoteke, lahko pokvarite dokument. Ali želite datoteko vseeno shraniti?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sl_SI: V kolikor izbrišete predmet, bo trajno izgubljen.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sl_SI: V kolikor sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sl_SI[0]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d ur trajno izgubljene.
sl_SI[1]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje %d ure trajno izgubljene.
sl_SI[2]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d ur trajno izgubljene.
sl_SI[3]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d ur trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sl_SI[0]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut trajno izgubljene.
sl_SI[1]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje %ld minute trajno izgubljene.
sl_SI[2]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut trajno izgubljene.
sl_SI[3]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sl_SI[0]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund dela trajno izgubljene.
sl_SI[1]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje %ld sekunde dela trajno izgubljene.
sl_SI[2]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund dela trajno izgubljene.
sl_SI[3]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund dela trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sl_SI[0]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure in %d minut trajno izgubljene.
sl_SI[1]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure in %d minute trajno izgubljene.
sl_SI[2]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure in %d minut trajno izgubljene.
sl_SI[3]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure in %d minut trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
sl_SI: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sl_SI[0]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund trajno izgubljene.
sl_SI[1]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekunde trajno izgubljene.
sl_SI[2]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund trajno izgubljene.
sl_SI[3]: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
sl_SI: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute trajno izgubljene.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sl_SI: V primeru, da datoteko shranite, bodo vse zunanje spremembe izgubljene. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: Import Snippets
sl_SI: Uvozi izrezke

en: Import snippets
sl_SI: Uvozi izrezke

en: Import successfully completed
sl_SI: Uvoz je uspešno zaključen.

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
sl_SI: Uvožena datoteka »%s« ni veljavna datoteka izrezkov

en: In_sert Date and Time…
sl_SI: V_stavi datum in čas ...

en: Insert Date and Time
sl_SI: Vstavi datum in uro

en: Insert Date/Time
sl_SI: Vstavi datum/čas

en: Insert _spaces instead of tabs
sl_SI: Vstavi _presledke namesto tabulatorjev

en: Insert at cursor position
sl_SI: Vstavi na položaj kazalke

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sl_SI: Hitro vstavljanje pogosto uporabljenih delov besedila

en: Insert spaces
sl_SI: Vstavi presledke

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sl_SI: Vstavi trenutni datum in čas na položaju kazalke.

en: Install Scheme
sl_SI: Namesti shemo

en: Install scheme
sl_SI: Shema namestitve

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sl_SI: Vzajemna konzola python v spodnjem pladnju

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
sl_SI: Njegov prilagodljiv sistem vstavkov omogoča, da program umerite na svoje potrebe in postopke dela.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
sl_SI: Zadnji izbor načina prelamljanja vrstic

en: Leave Fullscreen
sl_SI: Zapusti celozaslonski način

en: Line Ending:
sl_SI: Konec vrstice:

en: Line Number Font for Printing
sl_SI: Pisava številk vrstic za tiskanje

en: Line Numbers
sl_SI: Številke vrstic

en: Line Wrapping Mode
sl_SI: Način preloma vrstic

en: Line you want to move the cursor to
sl_SI: Vrstica, na katero želite premakniti kazalko

en: Lines
sl_SI: Število vrstic

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sl_SI: Seznam dejavnih vstavkov vključuje »mesto« vstavkov. Podatki o mestih so zabeleženi v datoteki .gedit-plugin.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
sl_SI: Seznam izbranih kodiranj, ki naj bodo prikazana v meniju izbirnika znakov kodiranja. »TRENUTNI« pomeni trenutno izbran jezikovni nabor. Uporabljeni so le prepoznani nabori. Privzeta vrednost je prazen seznam, izbor pa je povzet po sistemskem jeziku in navedeni državi.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sl_SI[0]: Nalaganje %d datotek ...
sl_SI[1]: Nalaganje %d datoteke ...
sl_SI[2]: Nalaganje %d datotek ...
sl_SI[3]: Nalaganje %d datotek ...

en: Loading %s
sl_SI: Nalaganje %s

en: Loading %s from %s
sl_SI: Nalaganje datoteke %s iz %s

en: Loading file “%s”…
sl_SI: Nalaganje datoteke »%s« ...

en: Local files only
sl_SI: Le krajevne datoteke

en: MIME Type:
sl_SI: Vrsta MIME:

en: Mac OS Classic
sl_SI: Mac OS

en: Manage External Tools
sl_SI: Upravljanje z zunanjimi orodji

en: Manage Snippets
sl_SI: Upravljanje izrezkov

en: Manage _External Tools…
sl_SI: Upravljanje z _zunanjimi orodji ...

en: Manage _Snippets…
sl_SI: Upravljanje _izrezkov ...

en: Margin Bottom
sl_SI: Spodnji rob

en: Margin Left
sl_SI: Levi rob

en: Margin Right
sl_SI: Desni rob

en: Margin Top
sl_SI: Zgornji rob

en: Match Filename
sl_SI: Skladanje imen datotek

en: Match _Entire Word Only
sl_SI: Poišči le _cele besede

en: Match _entire word only
sl_SI: Poišči le _cele besede

en: Match as _Regular Expression
sl_SI: Poišči kot _logični izraz

en: Maximum Number of Undo Actions
sl_SI: Največje število razveljavitev

en: Maximum Recent Files
sl_SI: Največ nedavnih datotek

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
sl_SI: Največje število dejanj razveljavitev in obnovitev, ki jih je mogoče izvesti s programom Gedit. Vrednost »-1« pomeni neomejeno število dejanj.

en: Modelines
sl_SI: Vrstične nastavitve

en: Move _Left
sl_SI: Premakni _levo

en: Move _Right
sl_SI: Premakni _desno

en: Move to New Tab _Group
sl_SI: Prestavi na novo _skupino zavihkov

en: Move to New _Window
sl_SI: _Prestavi na novo okno

en: Move to a higher priority
sl_SI: Premakni na višjo prednost

en: Move to a lower priority
sl_SI: Premakni na nižjo prednost

en: N_ext Document
sl_SI: N_aslednji dokument

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: New
sl_SI: Novo

en: New Document
sl_SI: Nov dokument

en: New F_ile
sl_SI: Nova _datoteka

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: New tool
sl_SI: Novo orodje

en: Nex_t Tab Group
sl_SI: Nasle_dnja skupina zavihkov

en: No mount object for mounted volume: %s
sl_SI: Ni priklopnega predmeta za priklopljen pogon: %s

en: No results
sl_SI: Ni najdenih zadetkov

en: Notebook Show Tabs Mode
sl_SI: Način prikaza zavihkov beležnice

en: Nothing
sl_SI: s praznim nizom

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
sl_SI: Čas v minutah, po katerem bodo spremenjene datoteke samodejno shranjene. Možnost bo upoštevan, če je omogočena tudi možnost »Samodejnega shranjevanja«.

en: OVR
sl_SI: PREP

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Open With Tree View
sl_SI: Odpri z drevesnim prikazom

en: Open _Recent
sl_SI: Odpri _nedavno

en: Open a file
sl_SI: Odpri datoteko

en: Open a file dialog
sl_SI: Odpri pogovorno okno izbora datotek

en: Open a terminal in the document location
sl_SI: Odpre terminal na mestu dokumenta

en: Open another file
sl_SI: Odpri drugo datoteko

en: Open files and block process until files are closed
sl_SI: Odpri datoteke in zadrži proces dokler datoteke ne bodo zaprte

en: Open history menu
sl_SI: Odpri meni zgodovine

en: Open terminal here
sl_SI: Odpri terminal tukaj

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sl_SI: Odpri drevesni prikaz namesto prikaza zaznamkov, ko se zažene vstavek pregledovalnika datotek

en: Other _Documents…
sl_SI: Ostali _dokumenti ...

en: Overwrite _Mode
sl_SI: Način _prepisovanja

en: P_revious Tab Group
sl_SI: P_redhodna skupina zavihkov

en: Page %N of %Q
sl_SI: Stran %N od %Q

en: Page %d of %d
sl_SI: Stran %d od %d

en: Page Preview
sl_SI: Predogled strani

en: Page header
sl_SI: Glava strani

en: Page total
sl_SI: Skupaj strani

en: Paste selected text or current document to fpaste
sl_SI: Prilepi izbrano besedilo ali dokument na ukaz fpaste

en: Pick the editor font
sl_SI: Izbor pisave urejevalnika

en: Plain Text
sl_SI: Običajno besedilo

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sl_SI: Preverite, da ne poskušate odpreti binarne datoteke.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Preverite, ali ste pravilno vpisali mesto, in poskusite znova.

en: Please check your installation.
sl_SI: Preverite namestitev.

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Preparing…
sl_SI: Poteka priprava ...

en: Print Header
sl_SI: Natisni glave strani

en: Print Line Numbers
sl_SI: Natisni številke vrstic

en: Print Syntax Highlighting
sl_SI: Natisni poudarjanje skladnje

en: Print line nu_mbers
sl_SI: Natisni š_tevilke vrstic

en: Print page _headers
sl_SI: _Natisni glave strani

en: Print synta_x highlighting
sl_SI: Natisni poudarjanje _skladnje

en: Printing Line Wrapping Mode
sl_SI: Tiskanje v načinu preloma vrstic

en: Prompt Type
sl_SI: Vrsta poziva

en: Python Console
sl_SI: Konzola python

en: Quick Highlight
sl_SI: Hitro poudarjanje

en: Quick Open
sl_SI: Hitro odpiranje

en: Quick Open…
sl_SI: Hitro odpiranje ...

en: Quickly open files
sl_SI: Hitro odpiranje datotek

en: R_emove duplicates
sl_SI: _Odstrani dvojnike

en: Re_fresh View
sl_SI: O_sveži pogled

en: Re_gular expression
sl_SI: _Logični izraz

en: Read-Only
sl_SI: Le za branje

en: Remote files only
sl_SI: Samo oddaljene datoteke

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Remove Snippet
sl_SI: Odstrani izrezek

en: Remove Tool
sl_SI: Odstrani orodje

en: Remove selected tool
sl_SI: Odstranjevanje izbranega orodja

en: Remove trailing spaces
sl_SI: Odstrani presledke na koncu vrstic

en: Remove useless trailing spaces in your file
sl_SI: Odstrani neuporabne presledke na koncu vrstic v vaši datoteki

en: Rendering page %d of %d…
sl_SI: Izrisovanje strani %d od %d ...

en: Reopen Closed _Tab
sl_SI: Ponovno odpri zaprt _zavihek

en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: Replace _with
sl_SI: _Zamenjaj

en: Replace current document
sl_SI: Zamenjaj trenutni dokument

en: Replace current selection
sl_SI: Zamenjaj trenutno izbiro

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
sl_SI: Poročilo o številu besed, vrstic in znakov v dokumentu

en: Restore Previous Cursor Position
sl_SI: Povrni prejšnji položaj kazalke

en: Revert Tool
sl_SI: Obnovi orodje

en: Revert selected snippet
sl_SI: Obnovi izbrane izrezke

en: Revert tool
sl_SI: Obnavljanje orodja

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
sl_SI: Obnovi neshranjene spremembe dokumenta »%s«?

en: Reverting %s
sl_SI: Poteka obnavljanje %s

en: Reverting %s from %s
sl_SI: Poteka obnavljanje %s iz %s

en: Reverting the document “%s”…
sl_SI: Poteka obnavljanje dokumenta »%s« ...

en: Right Margin Position
sl_SI: Položaj desnega odmika

en: Run command
sl_SI: Zaženi ukaz

en: Run gedit in standalone mode
sl_SI: Zaženi gedit v samostojnem načinu

en: Run “make” in the document directory
sl_SI: Zaženi ukaz »make« v mapi dokumenta

en: Running tool:
sl_SI: Zagnano orodje:

en: S_ave Anyway
sl_SI: _Vseeno shrani

en: S_elect the documents you want to save:
sl_SI: _Izbor dokumentov za shranjevanje:

en: S_hortcut key:
sl_SI: Tipkovna b_ližnjica:

en: S_ort…
sl_SI: R_azvrsti ...

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Save _All
sl_SI: Shrani _vse

en: Save _As…
sl_SI: Shrani _kot ...

en: Save changes to document “%s” before closing?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe v dokumentu »%s« pred zapiranjem?

en: Save the current file
sl_SI: Shrani trenutno datoteko

en: Save the file as plain text?
sl_SI: Ali želite datoteko shraniti kot običajno besedilo?

en: Save the file using compression?
sl_SI: Ali želite datoteko shraniti s stiskanjem?

en: Saving %s
sl_SI: Shranjevanje %s

en: Saving %s to %s
sl_SI: Shranjevanje datoteke %s v %s

en: Saving file “%s”…
sl_SI: Shranjevanje datoteke »%s« ...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sl_SI: Skrbnik sistema je onemogočil shranjevanje.

en: Search _backwards
sl_SI: Poišči _v obratni smeri

en: Search highlight mode…
sl_SI: Način iskanja s poudarjanjem ...

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sl_SI: Izberite kodni nabor znakov iz menija in poskusite znova.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sl_SI: Izberite drug kodni nabor znakov iz menija in poskusite znova.

en: Selected Format
sl_SI: Izbrana oblika

en: Selection
sl_SI: Izbor

en: Send to fpaste
sl_SI: Pošlji na ukaz fpaste

en: Set Location to First Document
sl_SI: Nastavi mesto na prvi dokument

en: Set _Language…
sl_SI: Nastavi _jezik ...

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sl_SI: Nastavi kodiranje znakov, ki naj bo uporabljeno za odpiranje datotek, naštetih v ukazni vrstici

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sl_SI: Nastavi, ali je omogočena povrnitev oddaljenih mest.

en: Shortcut _key:
sl_SI: Tipkovna _bližnjica:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sl_SI: Tipkovna bližnjica za izbran izrezek

en: Show _Binary
sl_SI: Pokaži _binarne

en: Show _Hidden
sl_SI: Pokaži _skrito

en: Show multiple pages
sl_SI: Pokaži več strani

en: Show the application’s version
sl_SI: Pokaži različico programa

en: Show the next page
sl_SI: Pokaži naslednjo stran

en: Show the previous page
sl_SI: Pokaži prejšnjo stran

en: Side _Panel
sl_SI: Stranski _pladenj

en: Side panel is Visible
sl_SI: Stranski pladenj je viden

en: Single snippets file
sl_SI: Enojna datoteka izrezkov

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sl_SI: Beseda s katero se zažene izrezek po pritisku tipke tab

en: Smart Home End
sl_SI: Pametni tipki HOME in END

en: Snippets
sl_SI: Izrezki

en: Snippets archive
sl_SI: Arhiv izrezkov

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
sl_SI: Med shranjevanjem »%s« so bili zaznani nekateri neveljavni znaki.

en: Sort
sl_SI: Razvrsti

en: Sorts a document or selected text.
sl_SI: Razvrščanje vsebine dokumenta ali izbranega besedila

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sl_SI: Določa, kako se kazalka premika kadar sta pritisnjeni tipki HOME in END. Uporabite »onemogočeno«, da se vedno premakne na začetek/konce vrstice, možnost »po pritisku« za premikanje na začetek in konec ob prvem pritisku tipk in na začetek in konec besedila brez upoštevanja presledkov ob naslednjem pritisku, Možnost »pred« za premik na začetek in konec besedila pred premikanjem na začetek in konec vrstice in možnost »vedno« za premik na začetek in konec besedila namesto na začetek in konec vrstice.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl_SI: Določa, kako naj bodo prelomljene dolge vrstice pri tiskanju. Možnost »brez« onemogoči lomljenje, »beseda« za lomljenje po besedah in »znak« za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti upoštevajo velikost črk, zato jih je treba vpisati z malimi črkami.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl_SI: Določa, kako naj se prelomijo dolge vrstice v urejevalni površini. Uporabite »brez« lomljenja, »beseda« za lomljenje po besedah in »znak« za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti upoštevajo velikost črk, zato jih je treba vpisati z malimi črkami.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
sl_SI: Določa pisavo, ki se uporabi za telo dokumenta pri tiskanju.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
sl_SI: Določa pisavo, ki se uporabi za številke vrstic pri tiskanju. Uporabljena je le v primeru, da je možnost »Natisni številke vrstic« različna od nič.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
sl_SI: Določa pisavo, ki se uporabi za glave strani pri tiskanju. Uporabljena je le v primeru, da je možnost »tiskanja glav« omogočena.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
sl_SI: Določa zadnji način izbora preloma vrstic. Ko je prelom onemogočen, si program zapomni izbor načina razdelitve. Uporabite »besedo« za prelom na mejah besede in »znak« za prelom pri posameznih znakovnih mejah.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
sl_SI: Določa največje število nedavno odprtih datotek, ki bodo prikazane v podmeniju »Nedavne datoteke«.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sl_SI: Določa število presledkov, ki naj bodo prikazani namesto znaka za zamik (tab).

en: Specifies the position of the right margin.
sl_SI: Določa položaj desnega robu.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl_SI: Določa, kako naj se uporabijo zavihki beležnice. Možnost »nikoli« ne prikaže zavihkov, »vedno« prikaže zavihke in »samodejno« prikaže zavihke le, ko obstaja več kot en zavihek. Te vrednosti upoštevajo velikost črk, zato jih je treba vpisati z malimi črkami.

en: Spell Checker
sl_SI: Črkovalnik

en: Status Bar is Visible
sl_SI: Vrstica stanja je vidna

en: Stop Tool
sl_SI: Zaustavitveno orodje

en: Stopped.
sl_SI: Ustavljeno.

en: String you want to search for
sl_SI: Niz, ki ga želite poiskati

en: Style Scheme
sl_SI: Oblika sheme

en: Syntax Highlighting
sl_SI: Poudarjanje skladnje

en: Tab Group %i
sl_SI: Skupina zavihkov %i

en: Tab Size
sl_SI: Velikost zamika

en: Tab Stops
sl_SI: Mesta tabulatorjev

en: Tab Width: %u
sl_SI: Širina _tabulatorja: %u

en: Target directory “%s” does not exist
sl_SI: Ciljna mapa »%s« ne obstaja

en: Target directory “%s” is not a valid directory
sl_SI: Ciljna mapa »%s« ni veljavna mapa

en: Text Editor
sl_SI: Gedit – urejevalnik besedil

en: Text Wrapping
sl_SI: Prelom besedila

en: Text wrapping
sl_SI: Prelom besedila

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
sl_SI: Besedilo;Urejevalnik;tekst;Write;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sl_SI: ID GtkSourceView oblike sheme uporabljen za obarvanje besedila.

en: The archive “%s” could not be created
sl_SI: Arhiva »%s« ni mogoče ustvariti

en: The archive “%s” could not be extracted
sl_SI: Arhiva »%s« ni mogoče razširiti

en: The bottom margin, in millimeters.
sl_SI: Spodnji rob, določen v milimetrih.

en: The command color text
sl_SI: Barva besedila ukazov

en: The custom format used when inserting the date/time.
sl_SI: Oblika po meri pri vstavljanju datuma in časa.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sl_SI: Disk na katerega želite shraniti datoteko ima omejitev velikosti datotek. Poskušajte shraniti manjšo datoteko ali pa jo shranite na disk, ki nima takšnih omejitev.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sl_SI: Disk, na katerega želite shraniti datoteko, ima omejitev dolžine imen datotek. Uporabite krajše ime.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sl_SI: Dokument vsebuje enega ali več znakov, ki jih ni mogoče kodirati v izbranem naboru znakov.

en: The error color text
sl_SI: Barva besedila o napakah

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sl_SI: Korenski imenik pregledovalnika datotek, ki naj se uporabi pri nalaganju vstavka pregledovalnika datotek in ko je onload/tree_view RESNIČNO (TRUE).

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sl_SI: Navidezni korenski imenik pregledovalnika datotek, ki naj se uporabi pri nalaganju vstavka pregledovalnika datotek in ko je onload/tree_view RESNIČNO (TRUE). Navidezni koren mora vedno biti pod dejanskim korenom.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
sl_SI: Odprta datoteka ima nekatere neveljavne znake. Če boste nadaljevali z urejanjem datoteke, lahko dokument postane neuporaben.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče premakniti v smeti.

en: The file “%s” changed on disk.
sl_SI: Izvorna datoteka »%s« je bila spremenjena.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
sl_SI: Datoteka »%s« je bila spremenjena po zadnjem nalaganju.

en: The file “%s” is read-only.
sl_SI: Datoteka »%s« je le berljiva.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
sl_SI: Datoteka »%s« je bila prehodno shranjena kot običajno besedilo, sedaj pa bo shranjena s stiskanjem.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
sl_SI: Datoteka »%s« je bila predhodno shranjena z uporabo stiskanja, sedaj pa bo shranjena kot običajno besedilo.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sl_SI: Filtrirni vzorec za filtriranje pregledovalnika datotek. Ta filter deluje nad filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
sl_SI: Med izvozom je prišlo do napake: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sl_SI: Med uvažanjem je prišlo do napake: %s

en: The following files could not be imported: %s
sl_SI: Nekaterih datotek ni mogoče uvoziti: %s

en: The left margin, in millimeters.
sl_SI: Levi rob, določen v milimetrih.

en: The location of the file cannot be accessed.
sl_SI: Dostop do mesta z datoteko ni mogoč.

en: The location “%s” is not currently reachable.
sl_SI: Mesto »%s« trenutno ni dosegljivo.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sl_SI: Nova mapa je zaradi filtriranja trenutno nevidna. Nastavitve filtriranja je treba prilagoditi, da bo mapa vidna.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sl_SI: Nova datoteka je zaradi filtriranja trenutno nevidna. Nastavitve filtriranja je treba prilagoditi, da bo datoteka vidna

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sl_SI: Število sledečih povezav je omejeno in dejanske datoteke v tem izboru ni mogoče najti.

en: The preview of a page in the document to be printed
sl_SI: Predogled strani v dokumentu za tisk

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sl_SI: Preimenovana datoteka zaradi filtriranja trenutno ni prikazana. Nastavitve filtriranja je treba prilagoditi, da bo datoteka vidna

en: The right margin, in millimeters.
sl_SI: Desni rob, določen v milimetrih.

en: The selected color scheme cannot be installed.
sl_SI: Izbrane barvne sheme ni mogoče namestiti.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sl_SI: Izbranih datotek ni mogoče premakniti v smeti.

en: The selected format used when inserting the date/time.
sl_SI: Izbrana oblika, ki je uporabljena pri vstavljanju datuma/časa.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
sl_SI: Podporni vzorci za uporabo pri filtriranju dvojiških datotek.

en: The top margin, in millimeters.
sl_SI: Zgornji rob, določen v milimetrih.

en: The total number of pages in the document
sl_SI: Celotno število strani v dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
sl_SI: Ni izbranih izrezkov za izvoz

en: There are unsaved documents
sl_SI: Odprti so neshranjeni dokumenti

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sl_SI[0]: %d dokumentov nima shranjenih spremembe. Ali želite shraniti pred zapiranjem?
sl_SI[1]: %d dokument ima neshranjene spremembe. Ali želite shraniti pred zapiranjem?
sl_SI[2]: %d dokumenta ima neshranjene spremembe. Ali želite shraniti pred zapiranjem?
sl_SI[3]: %d dokumenti ima neshranjene spremembe. Ali želite shraniti pred zapiranjem?

en: There is a new version of gedit
sl_SI: Na voljo je nova različica programa

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sl_SI[0]: Obstaja %d zavihkov z napakami
sl_SI[1]: Obstaja %d zavihek z napakami
sl_SI[2]: Obstajata %d zavihka z napakami
sl_SI[3]: Obstajajo %d zavihki z napakami

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sl_SI: Na disku ni dovolj prostora, da bi lahko shranili datoteko. Sprostite nekaj prostora na disku in poskusite znova.

en: There was a problem opening the file “%s”.
sl_SI: Prišlo je do napake med odpiranjem datoteke »%s«.

en: There was an error displaying the URI.
sl_SI: Ob prikazovanju naslova URI je prišlo do napake.

en: There was an error displaying the help.
sl_SI: Prišlo je do napake med prikazovanjem pomoči.

en: This accelerator is already bound to %s
sl_SI: Ta bližnjica je že vezana na %s

en: This file “%s” is already open in another window.
sl_SI: Datoteka »%s« je že odprta v drugem oknu programa.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sl_SI: To ni veljaven sprožilec zavihka. Sprožilci lahko vsebujejo črke in številke ter znaka vezaj (_) in pika (.) ali posamezen znak, ki ni črkovno-številčni kot {, [, itd.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
sl_SI: Ta vrednost določa, katere datoteke so filtrirane v pregledovalniku datotek. Veljavne vrednosti so: none (ne filtriraj), hide-hidden (filtriraj skrite datoteke) in hide-binary (filtriraj binarne datoteke).

en: Tool Output
sl_SI: Odvod orodja

en: Toolbar is Visible
sl_SI: Orodna vrstica je vidna

en: Tools
sl_SI: Orodja

en: Type a new accelerator
sl_SI: Vpišite novo bližnjico

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sl_SI: Vpišite novo bližnjico ali pritisnite vračalko za izbris

en: Type a new shortcut
sl_SI: Vpišite novo bližnjico

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sl_SI: Vpišite novo bližnjico ali pritisnite vračalko za izbris

en: Type to search…
sl_SI: Besedilo za iskanje ...

en: Unable to detect the character encoding.
sl_SI: Ni mogoče določiti nabora znakov v datoteki.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
sl_SI: Ni mogoče najti predmeta »%s« v datoteki %s.

en: Unable to handle this location.
sl_SI: Ni mogoče upravljati s to vrsto mesta.

en: Unable to handle “%s:” locations.
sl_SI: Ni mogoče upravljati z mesti vrste »%s:«

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti vmesniške datoteke %s. Napaka: %s

en: Unexpected error: %s
sl_SI: Nepričakovana napaka: %s

en: Uninstall Scheme
sl_SI: Odstrani namestitev sheme

en: Uninstall scheme
sl_SI: Shema odstranitve

en: Untitled Document %d
sl_SI: Neimenovan dokument %d

en: Untitled File
sl_SI: Neimenovana datoteka

en: Untitled Folder
sl_SI: Neimenovana mapa

en: Untitled documents only
sl_SI: Samo neimenovani dokumenti

en: Use Default Font
sl_SI: Uporabi privzeto pisavo

en: Use Spaces
sl_SI: Uporabi presledke

en: Use the _selected format
sl_SI: Uporabi _izbrano obliko

en: Version to Ignore
sl_SI: Različica za prezrtje

en: Version to ignore until a newer version is released.
sl_SI: Prezrta različica do izdaje naslednje različice.

en: View
sl_SI: Pogled

en: When inserting date/time…
sl_SI: Vstavljanje datuma in časa ...

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
sl_SI: Ali naj se spremenjene datoteke po določenem času samodejno shranijo. Čas je določen z možnostjo »Časovni razmik samodejnega shranjevanja«.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
sl_SI: Ali naj program gedit ustvari varnostne kopije datotek, ki jih shranjuje.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sl_SI: Ali naj gedit pokaže številke vrstic v urejevalni površini.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
sl_SI: Ali naj program prikaže predogledi zemljevid dokumenta.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
sl_SI: Ali naj gedit v urejevalni površini pokaže desni odmik.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
sl_SI: Ali naj gedit omogoči samodejno zamikanje.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
sl_SI: Ali naj gedit omogoči poudarjanje skladnje.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
sl_SI: Ali naj gedit poudari pojavljanje iskanega besedila.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
sl_SI: Ali naj gedit poudari ujemajoče oklepaje.

en: Whether gedit should highlight the current line.
sl_SI: Ali naj gedit poudari trenutno vrstico.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sl_SI: Ali naj gedit vključi glavo dokumenta pri tiskanju.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sl_SI: Ali naj gedit vstavlja presledke namesto zamikov (tabulatorjev).

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sl_SI: Ali naj gedit poudari skladnjo dokumentov med tiskanjem.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sl_SI: Ali naj gedit povrne prejšnji položaj kazalke, ko se datoteka naloži.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
sl_SI: Ali naj gedit zagotovi zadnjo vrstico kot končno novo vrstico.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
sl_SI: Ali naj se izriše vzorec ozadja dokumenta.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
sl_SI: Ali naj bo stranski pladenj na levi strani urejevalnega okna viden.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sl_SI: Ali naj bo vrstica stanja na dnu urejevalnega okna vidna.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sl_SI: Ali naj bo orodna vrstica vidna v urejevalnih oknih.

en: Whether to use the system font
sl_SI: Ali naj se uporabi sistemska pisava

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
sl_SI: Ali naj se uporabi privzeta sistemska pisava s stalno širino za urejanje besedila namesto pisave uporabljene v programu Gedit. V primeru, da ta možnost ni izbrana, bo namesto sistemske pisave uporabljena tista pisava, ki je imenovana kot možnost »Pisava urejevalnika«.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
sl_SI: Če pišete naslednjo knjižno uspešnico, programirate inovativen program ali zgolj zapisujete beležke, je gedit zanesljivo orodje za vaše opravilo.

en: Windows
sl_SI: Okna

en: Words
sl_SI: Število besed

en: Wra_p around
sl_SI: Prelomi _vrstice

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Datoteko poskušate shraniti na disk, ki je le za branje. Preverite, ali je mesto vpisano pravilno in poskusite znova.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sl_SI: Izberite drug kodni nabor znakov in poskusite znova.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
sl_SI: Novejšo različico programa Gedit je mogoče prejeti s klikom na gumb za prenos, lahko pa jo prezrete in počakate na sistemsko posodobitev.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljen za odpiranje datoteke.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: Za shranjevanje datoteke nimate ustreznih dovoljenj. Preverite, ali ste pravilno vtipkali mesto in poskusite znova.

en: You must be inside a word to run this command
sl_SI: Za zagon tega ukaza mora biti kazalnik znotraj besede

en: Your system is offline. Check your network.
sl_SI: Sistem je brez vzpostavljene povezave. Preverite omrežne nastavitve.

en: Zoom 1:1
sl_SI: Približaj 1:1

en: Zoom the page in
sl_SI: Približaj stran

en: Zoom the page out
sl_SI: Oddalji stran

en: Zoom to fit the whole page
sl_SI: Približaj na širino strani

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
sl_SI: [DATOTEKA ...] [+VRSTICA[:STOLPEC]]

en: _About
sl_SI: _O programu

en: _Applicability:
sl_SI: _Uporabnost:

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: _Autosave files every
sl_SI: Samodejno _shrani vsakih

en: _Body:
sl_SI: _Telo:

en: _Bottom Panel
sl_SI: _Spodnji pladenj

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Check Spelling…
sl_SI: Preveri _črkovanje ...

en: _Clear Highlight
sl_SI: _Počisti poudarjanje

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Close All
sl_SI: _Zapri vse

en: _Close Preview
sl_SI: _Zapri predogled

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: _Description
sl_SI: _Opis

en: _Display line numbers
sl_SI: _Pokaži številke vrstic

en: _Document Statistics
sl_SI: Statistika _dokumenta

en: _Documents
sl_SI: _Dokumenti

en: _Download
sl_SI: _Prejmi

en: _Drop targets:
sl_SI: _Spusti cilje:

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _Enable automatic indentation
sl_SI: _Omogoči samodejno zamikanje

en: _Encoding
sl_SI: _Kodiranje

en: _Error color:
sl_SI: Barva _napake:

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Find and Replace…
sl_SI: Najdi in _zamenjaj ...

en: _Find…
sl_SI: _Najdi ...

en: _Fullscreen
sl_SI: _Celozaslonski način

en: _Go to Line…
sl_SI: _Pojdi v vrstico ...

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Highlight Misspelled Words
sl_SI: _Poudari napačno črkovane besede

en: _Highlight Mode…
sl_SI: _Način poudarjanja ...

en: _Ignore Version
sl_SI: _Prezri različico

en: _Input:
sl_SI: _Dovod:

en: _Insert
sl_SI: _Vstavi

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Line numbers:
sl_SI: Številke _vrstic:

en: _Match Case
sl_SI: _Upoštevaj velikost črk

en: _Match case
sl_SI: _Upoštevaj velikost črk

en: _Move To New Window
sl_SI: _Prestavi na novo okno

en: _Move to Trash
sl_SI: Premakni v _smeti

en: _New
sl_SI: _Nova

en: _New Folder
sl_SI: Nova _mapa

en: _New Tab Group
sl_SI: _Nova skupina zavihkov

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: _Number every
sl_SI: Š_tevilka vsakih

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Open in Terminal
sl_SI: Odpri v _terminalu

en: _Output:
sl_SI: _Izhod:

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Previous Document
sl_SI: _Predhodni dokument

en: _Print…
sl_SI: _Natisni ...

en: _Prompt for a format
sl_SI: _Vprašaj za zapis

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

en: _Redo
sl_SI: _Ponovno uveljavi

en: _Reload
sl_SI: Ponovno _naloži

en: _Rename…
sl_SI: _Preimenuj ...

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: _Reset
sl_SI: _Ponastavi

en: _Restore Default Fonts
sl_SI: _Povrni privzete pisave

en: _Retry
sl_SI: _Poskusi znova

en: _Reverse order
sl_SI: _Obrnjen vrstni red

en: _Revert
sl_SI: _Obnovi

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: _Save All
sl_SI: Shrani _vse

en: _Save As Plain Text
sl_SI: Shrani kot običajno besedilno datoteko

en: _Save As…
sl_SI: Shrani _kot ...

en: _Save Using Compression
sl_SI: _Shrani z uporabo stiskanja

en: _Save:
sl_SI: _Shrani:

en: _Search
sl_SI: I_skanje

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: _Set Root to Active Document
sl_SI: _Nastavi dejavni dokument kot korenski

en: _Sort
sl_SI: _Razvrsti

en: _Tab trigger:
sl_SI: _Sprožilec zavihka:

en: _Tab width:
sl_SI: Širina _tabulatorja:

en: _Tools
sl_SI: _Orodja

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: _Use custom format
sl_SI: _Uporabi obliko po meri

en: _Use the system fixed width font (%s)
sl_SI: _Uporabi sistemsko pisavo s stalno širino (%s)

en: _View
sl_SI: P_ogled

en: _View Folder
sl_SI: _Poglej mapo

en: _Wrap Around
sl_SI: _Prelomi vrstice

en: _minutes
sl_SI: _minut

en: gedit Text Editor
sl_SI: Urejevalnik besedil gedit

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
sl_SI: Program gedit je urejevalnik besedil za namizje GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
sl_SI: Program gedit je uradni urejevalnik besedil namizja GNOME. Čeprav enostaven, je spodoben urejevalnik besedil za splošno rabo.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sl_SI: _Najdi

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
sl_SI: _Najdi

en: lines
sl_SI: vrstic

en: of
sl_SI: od

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
sl_SI: Preveri črkovanje

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
sl_SI: Počisti poudarjanje

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
sl_SI: Zapre vse dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
sl_SI: Zapre dokument

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
sl_SI: Pretvori besedilo v male črke

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
sl_SI: Pretvori besedilo v velike črke

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sl_SI: Kopiranje in prilepljenje

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sl_SI: Kopira izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
sl_SI: Ustvari dokument v novem zavihku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
sl_SI: Ustvari nov dokument v oknu

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
sl_SI: Ustvari novo skupino zavihkov

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sl_SI: Izreže izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sl_SI: Zmanjša številko ob kazalki

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
sl_SI: Izbriše trenutno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sl_SI: Dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl_SI: Urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Find
sl_SI: Odpre okno za iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
sl_SI: Iskanje in zamenjava

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
sl_SI: Skoči na naslednji iskani niz

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
sl_SI: Skoči na predhodni iskani niz

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sl_SI: Odpre okno za vpis vrstice

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sl_SI: Poveča številko ob kazalki

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
sl_SI: Obrne velikost črk

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
sl_SI: Združi izbrane vrstice

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
sl_SI: Premakne trenutno vrstico nižje

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
sl_SI: Premakne trenutno vrstico višje

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
sl_SI: Premakne trenutno besedo v levo

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
sl_SI: Premakne trenutno besedo v desno

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sl_SI: Odpre shranjen dokument

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sl_SI: Prilepi besedilo iz odložišča

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
sl_SI: Natisne dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sl_SI: Konča izvajanje programa

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sl_SI: Ponovno uveljavi predhodni ukaz

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
sl_SI: Ponovno odpre nazadnje zaprt dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
sl_SI: Shrani vse odprte dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
sl_SI: Shrani dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
sl_SI: Shrani dokument z novim imenom

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
sl_SI: Izbere celotno besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sl_SI: Izbiranje

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
sl_SI: Pokaže spodnji pladenj

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
sl_SI: Pokaže okno končanih opravil

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
sl_SI: Pokaže bočni pladenj

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
sl_SI: Preklopi na prvi – deveti dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
sl_SI: Preklopi na naslednji dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
sl_SI: Preklopi na predhodni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
sl_SI: Preklopi prepisovanje/vstavljanje besedila

[ctx: shortcut window]
en: Tools
sl_SI: Orodja

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sl_SI: Razveljavitve in ponovne uveljavitve

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sl_SI: Razveljavi predhodni ukaz

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
sl_SI: Okna in pladnji

[ctx: window title]
en: Open
sl_SI: Odpri

[ctx: window title]
en: Save As
sl_SI: Shrani kot

en: “%s” is a directory.
sl_SI: »%s« je mapa.

en: “%s” is not a regular file.
sl_SI: »%s« ni običajna datoteka.

en: “%s” is not a valid location.
sl_SI: »%s« ni veljavno mesto.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl_SI: %s ni veljavno mesto. Preverite, ali je mesto vpisano pravilno in poskusite znova.

en: “%s” not found
sl_SI: Niza »%s« ni mogoče najti
