gedit 1.118.0 - en to wa translation catalogue (490 entries)

en:   INS
wa:   SITITCHÎ

en:   Ln %d, Col %d
wa:   roye %d, colone %d

en:   OVR
wa:   SIPOTCHÎ

en:  (invalid Unicode)
wa:  (unicôde nén valide)

en: <b>Automatic Indentation</b>
wa: <b>Ritraits otomatikes</b>

en: <b>Current Line</b>
wa: <b>Roye do moumint</b>

en: <b>Elements</b>
wa: <b>Elemints</b>

en: <b>File Saving</b>
wa: <b>Schapaedje des fitchîs</b>

en: <b>Font</b>
wa: <b>Fonte</b>

en: <b>Language</b>
wa: <b>Lingaedje</b>

en: <b>Line Numbers</b>
wa: <b>Limeros di roye</b>

en: <b>Right Margin</b>
wa: <b>Mådje di droete</b>

en: <b>word</b>
wa: <b>mot</b>

en: <span weight="bold">Colors</span>
wa: <span weight="bold">Coleurs</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
wa: <span weight="bold">No do fitchî</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
wa: Ene fonte da vosse ki srè eployeye pol zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî li prémetowe fonte» est disclitcheye.

en: A file named "%s" already exists.
wa: On fitchî lomé «%s» egzistêye dedja.

en: A_vailable encodings:
wa: Ecôdaedjes k' i gn _a:

en: About this application
wa: Å dfait di ç' programe chal

en: Activate %s
wa: Activer %s

en: Active plugins
wa: Tchôke-divins en alaedje

en: Add or _Remove...
wa: Radjouter ou _oister...

en: Add w_ord
wa: Radjouter _mot

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: All Text Files
wa: Tos les fitchîs tecses

en: Arabic
wa: Arabe

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Auto Detected Encodings
wa: Ecôdaedjes detectés otomaticmint

en: Auto Save
wa: Schaper otomaticmint

en: Auto Save Interval
wa: Tins inte deus schapaedjes otomatikes

en: Available Tag Lists
wa: Djivêyes des etiketes k' i gn a

en: Available formats
wa: Cognes k' i gn a

en: Background Color
wa: Coleur do fond

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
wa: Li coleur di fond pol tecse k' est tchoezi dins l' zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî les prémetowès coleurs» est disclitcheye.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
wa: Li coleur di fond pol tecse nén tchoezi del zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî les prémetowès coleurs» est disclitcheye.

en: Backup Copy Extension
wa: Cawete po les fitchîs copeyes di såvrité

en: Baltic
wa: Baltike

en: Bold
wa: Cråssès letes

en: Brackets ()
wa: Åtchetes ()

en: Brackets []
wa: Cwårêyes åtchetes []

en: Brackets {}
wa: Crolêyes åtchetes {}

en: Breton
wa: Burton

en: Bytes
wa: Octets

en: C_onfigure Plugin
wa: A_pontyî l' tchoûke-didins

en: Celtic
wa: Celtike

en: Central European
wa: Urope cintråle

en: Cha_nge
wa: _Candjî

en: Change A_ll
wa: Candjî _totafwait

en: Change the visibility of the output window in the current window
wa: Candjî li veyåvisté do purnea d' rexhowe el purnea do moumint

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
wa: Candjî li veyåvisté del bår ås messaedjes el purnea do moumint

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
wa: Candjî li veyåvisté del bår ås usteyes el purnea do moumint

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
wa[0]: Les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.
wa[1]: Les candjmints des %ld dierinnès munutes seront pierdous po todi.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
wa[0]: Les candjmints del dierinne segonde seront pierdous po todi.
wa[1]: Les candjmints des %ld dierinnès segondes seront pierdous po todi.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
wa[0]: Les candjmints del dierinne eure et %d munute seront pierdous po todi.
wa[1]: Les candjmints del dierinne eure et %d munutes seront pierdous po todi.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
wa[0]: Les candjmints del dierinne eure seront pierdous po todi.
wa[1]: Les candjmints des %d dierinnès eures seront pierdous po todi.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
wa[0]: Les candjmints del dierinne munute et %ld segonde seront pierdous po todi.
wa[1]: Les candjmints del dierinne munute et %ld segondes seront pierdous po todi.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
wa: Les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.

en: Characters (no spaces)
wa: Caracteres (sins les vudes)

en: Characters (with spaces)
wa: Caracteres (avou les vudes)

en: Check Spelling
wa: Coridjî ortografeye

en: Check spelling
wa: Coridjî ortografeye

en: Checks the spelling of the current document.
wa: Verifeye l' ortografeye do documint do moumint.

en: Chinese Simplified
wa: Chinwès simplifyî

en: Chinese Traditional
wa: Chinwès tradicionel

en: Close
wa: Clôre

en: Close _without Saving
wa: Clôre _sins schaper

en: Close all open files
wa: Clôre tos les fitchîs drovous

en: Close the current file
wa: Clôre li fitchî do moumint

en: Close the output window
wa: Clôre li purnea d' rexhowe

en: Co_mmand:
wa: Co_mande:

en: Configure date/time plugin
wa: Apontyî li tchôke-divins di stitchaedje del date et l' eure

en: Configure insert date/time plugin...
wa: Apontyî li tchôke-divins di stitchaedje del date et l' eure...

en: Configure the application
wa: Apontyî l' programe

en: Copy
wa: Copyî

en: Copy selected lines
wa: Copyî les tchoezeyès royes

en: Copy the selection
wa: Copyî li tchuze

en: Could not create a backup file.
wa: Dji n' a nén savou fé on fitchî copeye di såvrité.

en: Could not create the file "%s"
wa: Dji n' pout askepyî l' fitchî «%s».

en: Could not find the file "%s"
wa: Dji n' a polou trover l' fitchî «%s»

en: Could not find the required widgets inside %s.
wa: Dji n' a savou trover dins %s les ahesses k' i gn a mezåjhe.

en: Could not open the file "%s"
wa: Dji n' pout drovi l' fitchî «%s»

en: Could not read data from stdin.
wa: Dji n' a savou lere les dnêyes del intrêye sitandård (stdin).

en: Could not read symbolic link information for %s
wa: Dji n' a savou lere les informåcions pol loyén simbolike %s

en: Could not revert the file "%s"
wa: Dji n' pout rimete come divant l' fitchî «%s».

en: Could not save the file "%s"
wa: Dji n' pout schaper l' fitchî «%s».

en: Create Backup Copies
wa: Fé des copeyes di såvrité

en: Create a _backup copy of files before saving
wa: Fé ene copeye di _såvrité des fitchîs dvant delzès schaper

en: Create a new document
wa: Fé on novea documint

en: Cu_t
wa: Cô_per

en: Current Locale (%s)
wa: Locåle do moumint (%s)

en: Cut
wa: Côper

en: Cut the selection
wa: Côper li tchuze

en: Cyrillic
wa: Cirilike

en: Cyrillic/Russian
wa: Cirilike/Rûsse

en: Cyrillic/Ukrainian
wa: Cirilike/Oucrinnyin

en: Czech
wa: Tcheke

en: Danish
wa: Daenwès

en: Default
wa: Prémetou

en: Delete
wa: Disfacer

en: Delete the selected text
wa: Disfacer li tchoezi tecse

en: Display Line Numbers
wa: Håyner les limeros di roye

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
wa: Voloz vs vormint mete e s' plaece li ci ki vos schapez pol moumint?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
wa: Voloz vs sayî di mete e s' plaece li ci ki vos schapez pol moumint?

en: Document Statistics
wa: Sitatistikes do documint

en: Done
wa: Fwait

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
wa: Dobe-clitchîz so ene etikete pol sititchî el documint do moumint

en: Dutch
wa: Neyerlandès

en: E_ncodings shown in menu:
wa: Ecôdaedjes _håynés e menu:

en: Edit text files
wa: Asspougnî des fitchîs tecses

en: Editor
wa: Aspougneu

en: Editor Font
wa: Fonte po l' aspougneu

en: Editor _font:
wa: _Fonte po l' aspougneu:

en: Enabled
wa: En alaedje

en: Encoding:
wa: Ecôdaedje:

en: Encodings shown in menu
wa: Ecôdaedjes mostrés e menu

en: English (American)
wa: Inglès (USA)

en: English (British)
wa: Inglès (GB)

en: English (Canadian)
wa: Inglès (Canada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
wa: Intrez l' _eplaeçmint (URI) do fitchî ki vos vloz drovi:

en: Error loading file "%s"
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant l' fitchî «%s»

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
wa: Åk n' a nén stî tot-z analijhant li comande shell.
    
    Dinez ene comande valide, s' i vs plait.

en: Error reverting the document "%s".
wa: Dji n' pout rimete come divant l' fitchî «%s».

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
wa: Li cawete a radjouter åzès no d' fitchî cwand ene copeye di såvrité est fwaite. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Fé des copeyes di såvrité» est clitcheye.

en: Failed
wa: Berwete!

en: Faroese
wa: Faeroyin

en: File: %s
wa: Fitchî: %s

en: Find
wa: Trover

en: Find Ne_xt
wa: Trover _shuvant

en: Find Next
wa: Trover Shuvant

en: Find Pre_vious
wa: Trover di _dvant

en: Find Previous
wa: Trover di divant

en: Font & Colors
wa: Fontes et coleurs

en: Fonts
wa: Fontes

en: Footnote
wa: Pînote

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
wa: Li coleur di dvant pol tecse k' est tchoezi dins l' zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî les prémetowès coleurs» est disclitcheye.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
wa: Li coleur di dvant pol tecse nén tchoezi del zône d' aspougnaedje. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Eployî les prémetowès coleurs» est disclitcheye.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
wa[0]: Dj' a trové (et candjî) «%d» côp li patron.
wa[1]: Dj' a trové (et candjî) «%d» côps li patron.

en: French (France)
wa: Francès (France)

en: French (Swiss)
wa: Francès (Swisse)

en: Function cosin
wa: Fonccion cosinus

en: Function exp
wa: Fonccion exp (espôzant)

en: Function log
wa: Fonccion log (logarite)

en: Function log10
wa: Fonccion log10

en: Function sine
wa: Fonccion sinus

en: Gedit viewer factory
wa: Oujhene di håyneus gedit

en: General
wa: Djenerå

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: German (Germany)
wa: Almand (Almagne)

en: German (Swiss)
wa: Almand (Swisse)

en: Get statistic info on current document
wa: Aveur des statistikes sol documint do moumint

en: Go to Line
wa: Potchî al roye

en: Go to _Line...
wa: Potchî al _roye...

en: Go to a specific line
wa: Potchî å limero di roye specifyî

en: Goto Line
wa: Potchî al roye

en: Greek
wa: Grek

en: Greek alpha
wa: Lete greke alfa

en: Greek beta
wa: Lete greke beta

en: Greek epsilon
wa: Lete greke epsilon

en: Greek gamma
wa: Lete greke gama

en: Greek lambda
wa: Lete greke lamda

en: Greek rho
wa: Lete greke rô

en: Greek tau
wa: Lete grek taw

en: Header 0 (chapter)
wa: Tistire 0 (tchaptrê)

en: Header 0 (chapter*)
wa: Tiestire 0 (tchaptrê sins limero)

en: Header 1 (section)
wa: Tiestire 1 (seccion)

en: Header 1 (section*)
wa: Tiestire 1 (seccion sins limero)

en: Header 2 (subsection)
wa: Tiestire 2 (dizo-seccion)

en: Header 2 (subsection*)
wa: Tiestire 2 (dizo-seccion sins limero)

en: Header 3 (subsubsection)
wa: Tiestire 3 (dizo-dzo-seccion)

en: Header 3 (subsubsection*)
wa: Tiestire 3 (dizo-dzo-seccion sins limero)

en: Header 4 (paragraph)
wa: Tiestire 4 (hagnon)

en: Header Font for Printing
wa: Fonte po l' imprimaedje des tiestires

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Hebrew Visual
wa: Ebreu vizuwel

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
wa: Ci cisse valixhance chal est metowe a zero (0), adon nou limero d' roye ni srè metou å moumint d' l' imprimaedje. Si l' valixhance est diferinne di zero, gedit metrè l' limero del roye totes les dnêyès royes. (eg: si l' valixhance est «15», les limeros d' roye sront håynés totes les cwénze royes).

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
wa: Si vos n' schapez nén vos documints, tos vos candjmints seront pierdous.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
wa[0]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.
wa[1]: Si vos n' schapez nén, les candjmints des %ld dierinnès munutes seront pierdous po todi.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
wa[0]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne segonde seront pierdous po todi.
wa[1]: Si vos n' schapez nén, les candjmints des %ld dierinnès segondes seront pierdous po todi.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
wa[0]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne eure et %d munute seront pierdous po todi.
wa[1]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne eure et %d munutes seront pierdous po todi.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
wa[0]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne eure seront pierdous po todi.
wa[1]: Si vos n' schapez nén, les candjmints des %d dierinnès eures seront pierdous po todi.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
wa[0]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne munute et %ld segonde seront pierdous po todi.
wa[1]: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne munute et %ld segondes seront pierdous po todi.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
wa: Si vos n' schapez nén, les candjmints del dierinne munute seront pierdous po todi.

en: In_sert Date and Time...
wa: _Sititchî li date et l' eure...

en: Insert Date and Time
wa: Sititchî li date et l' eure

en: Insert Date/Time
wa: Sititchî li date et l' eure

en: Insert User Na_me
wa: Sititchî l' no d' l' _uzeu

en: Insert current date and time at the cursor position
wa: Sititche l' eure et l' date do moumint a l' eplaeçmint do cursoe

en: Insert spaces
wa: Sititchî des espåces

en: Insert the user name at the cursor position
wa: Sititchî l' no di l' uzeu a l' eplaeçmint do cursoe

en: Inserted text
wa: Tecse sititchî

en: Inserts current date and time at the cursor position.
wa: Sititche l' eure et l' date do moumint a l' eplaeçmint do cursoe.

en: Inserts the user name at the cursor position.
wa: Sititche li no di l' uzeu a l' eplaeçmint do cursoe

en: Invalid UTF-8 data
wa: Dinêyes UTF-8 nén valides

en: Invalid filename.
wa: No d' fitchî nén valide.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
wa: Vos n' poloz nén rimete come divant on documint sins tite.

en: Italian
wa: Itålyin

en: Italic
wa: Clintcheyès letes

en: Italic text
wa: Clintcheyès letes

en: Item
wa: Elemint

en: Item with label
wa: Elemint avou etikete

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Korean
wa: Coreyin

en: Label
wa: Etikete

en: Language code
wa: Côde do lingaedje

en: Language:
wa: Lingaedje:

en: Languages
wa: Lingaedjes

en: Latex - Tags
wa: Etiketes LaTeX

en: Line Wrapping Mode
wa: Môde côpaedje di royes

en: Lines
wa: Royes

en: Link color
wa: Coleur do loyén

en: List description
wa: Discrijhaedje di djivêye

en: List enumerate
wa: Djivêye a limeros

en: List itemize
wa: Djivêye a boles

en: Loaded %d file | Loaded %d files
wa[0]: %d fitchî tcherdjî
wa[1]: %d fitchîs tcherdjîs

en: Loaded file "%s"
wa: Fitchî «%s» tcherdjî

en: Loading %d file... | Loading %d files...
wa[0]: Dji tchedje %d fitchî...
wa[1]: Dji tchedje %d fitchîs...

en: Loading file "%s"...
wa: Dji tchedje li fitchî «%s»...

en: Loading file:
wa: Dji tchedje li fitchî:

en: MIME Type:
wa: Sôre MIME:

en: Main toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

en: Maximum Recent Files
wa: Dierins fitchîs macsimom

en: Name
wa: No

en: Name:
wa: No:

en: New
wa: Novea

en: Nordic
wa: Nôrdike

en: Normal
wa: Normå

en: Normal _text color:
wa: Coleur pol _tecse normå:

en: Norwegian
wa: Norvedjyin

en: Not enough available memory to open the file. Please, close some running applications and try again.
wa: Nén del memwere libe assez po drovi l' fitchî. I vs fåt clôre sacwants programes et rsayî, s' i vs plait.

en: Not enough available memory. Please, close some running applications and try again.
wa: Nén del memwere libe assez. I vs fåt clôre sacwants programes et rsayî, s' i vs plait.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
wa: Nombe di munutes po ki gedit schape otomaticmint les documints k' ont stî candjîs. Çoula n' prindrè efet ki si l' tchuze «Schaper otomaticmint» a stî clitcheye.

en: Open
wa: Drovi

en: Open '%s'
wa: Drovi «%s»

en: Open File...
wa: Drovi on fitchî...

en: Open Location
wa: Drovi l' eplaeçmint

en: Open Location...
wa: Drovi l' eplaeçmint...

en: Open _Location...
wa: Drovi l' _eplaeçmint...

en: Open a file
wa: Drovi on fitchî

en: Open a file from a specified location
wa: Drovi on fitchî a pårti do dné eplaeçmint

en: Open from URI
wa: Drovi a pårti d' ene hårdêye

en: Open the gedit manual
wa: Drovi li manuel di gedit

en: Page %N of %Q
wa: Pådje %N di %Q

en: Page Set_up
wa: A_pontiaedje del pådje

en: Page Setup
wa: Apontiaedje del pådje

en: Paragraph
wa: Hagnon

en: Paste
wa: Aclaper

en: Paste the clipboard
wa: Aclaper çu k' i gn a e tchapea emacralé

en: Pick a color
wa: Tchoezixhoz ene coleur

en: Pick the background color
wa: Tchoezixhoz l' coleur pol fond

en: Pick the editor font
wa: Tchoezixhoz l' coleur pol tecse

en: Pick the normal text color
wa: Tchoezixhoz l' coleur pol tecse normå

en: Pick the selected text color
wa: Tchoezixhoz l' coleur pol tchoezi tecse

en: Pick the selection color
wa: Tchoezixhoz l' coleur di fond pol boket tchoezi

en: Please, check that you typed the location correctly and try again.
wa: Verifyîz ki vs avoz tapé l' eplaeçmint comifåt et rsayîz s' i vs plait.

en: Please, check that you typed the location correctly.
wa: Verifyîz ki vs avoz tapé l' eplaeçmint comifåt, s' i vs plait.

en: Plugin
wa: Tchoûke-didins

en: Plugins
wa: Tchoûke-didins

en: Polish
wa: Polonès

en: Portuguese (Brazilian)
wa: Portuguès (do Braezi)

en: Portuguese (Portugal)
wa: Portuguès (Portugal)

en: Pr_eferences
wa: Pr_eferinces

en: Preferences
wa: Preferinces

en: Preparing pages...
wa: Preparant les pådjes...

en: Print
wa: Rexhe

en: Print Header
wa: Imprimer les tiestires

en: Print Line Numbers
wa: Imprimer les limeros des royes

en: Print Previe_w...
wa: _Vey divant...

en: Print Preview
wa: Vey divant

en: Print _line numbers
wa: Imprimer les _limeros des royes

en: Print preview
wa: Vey divant

en: Print the current file
wa: Imprimer li fitchî do moumint

en: Printing Line Wrapping Mode
wa: Môde di côpaedje des royes po l' imprimaedje

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
wa: Dene ene metode po stitchî åjheymint dins on documint des etiketes ou tchinnes corantes, sins dveur les taper en etir.

en: Push this button to configure background color
wa: Tchôkîz ci boton chal po-z apontyî li coleur do fond

en: Push this button to configure text color
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po-z apontyî l' coleur do tecse

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po-z apontyî l' coleur po mostrer k' on tecse a stî tchoezi

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po-z apontyî l' coleur ki l' tecse tchoezi dvreut esse marké

en: Push this button to select the font to be used by the editor
wa: Tchôkîz so ç' boton chal po tchoezi l' fonte a-z eployî po l' aspougneu.

en: Question
wa: Kesse

en: Quit
wa: Cwiter

en: Quit the program
wa: Moussî foû do programe

en: Range
wa: Fortchete

en: Read Only
wa: Seulmint lére

en: Redo
wa: Rifé

en: Redo the undone action
wa: Rifé li dierinne accion disfwaite

en: Replace
wa: Mete el plaece

en: Replace All
wa: Replaecî ttafwait

en: Replace _All
wa: Mete el plaece _tot costé

en: Replace _with:
wa: Replaecî _avou:

en: Revert
wa: Rimete come divant

en: Revert to a saved version of the file
wa: Rivni a ene modêye dedja schapêye do fitchî

en: Reverting file:
wa: Dji rmete come divant l' fitchî:

en: Reverting the document "%s"...
wa: Dji rmete come divant l' documint «%s»...

en: Romanian
wa: Roumin

en: Root
wa: Raecene

en: Rows
wa: Royes

en: Run Command
wa: Enonder ene comande

en: Run a command
wa: Enonder ene comande

en: Russian
wa: Rûsse

en: S_elect the documents you want to save:
wa: _Tchoezixhoz les documints ki vos vloz schaper

en: S_ort...
wa: _Relére...

en: Sa_ve Copy...
wa: Sc_haper copeye...

en: Save
wa: Schaper

en: Save As
wa: Schaper et rlomer

en: Save _As...
wa: Schaper et r_lomer

en: Save all open files
wa: Schaper tos les fitchîs drovous

en: Save as...
wa: Schaper et rlomer...

en: Save the changes to document "%s" before closing?
wa: Schaper les candjmints do documint «%s» divant del clôre?

en: Save the current file
wa: Schaper li fitchî do moumint

en: Save the current file with a different name
wa: Schaper li fitchî do moumint dizo on ôte no

en: Saving document "%s"...
wa: Dji schape li documint «%s»...

en: Scrollbar
wa: Bår acinseur

en: Se_lection color:
wa: Coleur pol _boket tchoezi:

en: Search backwards for the same text
wa: Cweri en erî après li minme tchinne

en: Search for and replace text
wa: Cweri après ene tchinne eyet l' replaecî

en: Search for text
wa: Cweri après ene tchinne

en: Search forwards for the same text
wa: Cweri en avant après li minme tchinne

en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select a file to open
wa: Tchoezixhoz li fitchî a drovi

en: Select a filename to save
wa: Tchoezixhoz on no d' fitchî po schaper

en: Select files to open
wa: Tchoezixhoz les fitchîs a drovi

en: Select the _language of the current document.
wa: Defini l' _lingaedje do documint do moumint.

en: Select the entire document
wa: Tchoezi tot l' documint en etir

en: Select the group of tags you want to use
wa: Tchoezixhoz li groupe d' etiketes ki vos vloz eployî

en: Selecte_d text color:
wa: Coleur pol tecse _tchoezi:

en: Selected
wa: Tchoezi

en: Selected Text Color
wa: Coleur pol tecse tchoezi

en: Selection Color
wa: Coleur pol boket tchoezi

en: Set _Language
wa: Metoz l' _lingaedje

en: Set language
wa: Defini lingaedje

en: Set program location...
wa: Defini l' eplaeçmint do programe...

en: Set the language of the current document
wa: Metoz l' lingaedje do documint do moumint

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
wa: Defini li stîle des botons del bår ås usteyes sorlon les preferinces po les menus eyet les bårs ås usteyes

en: Shape
wa: Cogne

en: Shell command
wa: Comande shell

en: Show only icons in the toolbar
wa: Mostrer seulmint les imådjetes el bår ås usteyes

en: Show the tag list window
wa: Mostrer l' purnea avou l' djivêye des etiketes

en: Size
wa: Grandeu

en: Small text style
wa: Stîle po les ptits tecses

en: Sort
wa: Relére

en: Sound
wa: Son

en: Source
wa: Sourdant

en: South European
wa: Urope nonnrece

en: Space
wa: Espåce

en: Spanish
wa: Castiyan

en: Spell checker
wa: Coridjrece

en: Stopped
wa: Aresté

en: Strike-through text
wa: Tecse båré

en: Strike-through text style
wa: Stîle pol tecse båré

en: Strikethrough
wa: Båré

en: Subscript
wa: Dizo l' roye

en: Superscript
wa: Dizeu l' roye

en: Swedish
wa: Suwedwès

en: Syntax Highlighting
wa: Metaedje e valeur del sintacse

en: Tab Size
wa: Grandeu des linwetes

en: Table
wa: Tåvlea

en: Tag _List
wa: _Djivêye des etiketes

en: Tag list
wa: Djivêye des etiketes

en: Tag list plugin
wa: Tchôke-divins djivêye d' etiketes (tags)

en: Tags
wa: Etiketes

en: Text
wa: Tecse

en: Text Color
wa: Coleur pol tecse

en: Text Editor
wa: Aspougneu di tecse

en: Text color
wa: Coleur pol tecse

en: Thai
wa: Taylandès

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
wa: Li tchoûke-didins %s eploye on dfoûtrin programe, lomé <tt>%s</tt>, po fé s' bouye.
    
    Dinez l' eplaeçmint do programe <tt>%s</tt> s' i vs plait.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
wa: Li deure plake wice ki vos sayîz di schaper l' fitchî a-st ene limitåcion sol grandeu des fitchîs. Sayîz di schaper on fitchî pus ptit, oudonbén del schaper so ene deure plake ki n' a nén cisse limitåcion la.

en: The document "%s" has been reverted.
wa: Li documint «%s» a stî rmetou come divant.

en: The document "%s" has been saved.
wa: Li documint «%s» a stî schapé.

en: The document "%s" has not been reverted.
wa: Li documint «%s» n' a nén stî rmetou come divant.

en: The document "%s" has not been saved.
wa: Li documint «%s» n' a nén stî schapé.

en: The document is empty.
wa: Li documint est vude.

en: The file "%s" already exists
wa: Li fitchî «%s» egzistêye dedja.

en: The file "%s" is read-only.
wa: Li fitchî «%s» est e môde seulmint-lére.

en: The file contains corrupted data.
wa: Li fitchî a-st å dvins des crombès dnêyes.

en: The file contains invalid UTF-8 data. Probably, you are trying to revert a binary file.
wa: Li fitchî a-st å dvins des dnêyes UTF-8 nén valides. Motoit bén ki vos sayîz d' ricandjî on fitchî binaire.

en: The file has too many symbolic links.
wa: Li fitchî a d' trop di loyéns simbolikes.

en: The file is too big.
wa: Li fitchî est pår trop grand.

en: The file name is too long.
wa: Li no d' fitchî est pår trop long.

en: The selected file is not executable.
wa: Li fitchî tchoezi n' est nén enondåve.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
wa: Nole comande d' intrêye.
    
    Tapez ene comande valide s' i vs plait.

en: The text "%s" was not found.
wa: Li tchinne «%s» n' a nén stî trovêye.

en: There are too many open files. Please, close some open files and try again.
wa: I gn a di trop d' fitchîs d' drovous. I vs è fåt clôre sacwants et rsayî, s' i vs plait.

en: There is not enough disk space to create the file. Please free some disk space and try again.
wa: I gn a nén del plaece assez sol deure plake po-z askepyî l' fitchî. Fijhoz ene miete di plaece divant di rsayî s' i vs plait.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
wa: I gn a nén del plaece assez sol deure plake po schaper l' fitchî.
    Fijhoz ene miete di plaece divant di rsayî s' i vs plait.

en: There was an error displaying help: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: %s

en: Title
wa: Tite

en: Toolbar Buttons Style
wa: Stîle des botons delk bår di botons

en: Toolbar is Visible
wa: Bår ås usteyes veyåve

en: Turkish
wa: Turk

en: URL
wa: Hårdêye

en: U_se default theme colors
wa: _Eployî les prémetowès coleurs do tinme

en: Ukrainian
wa: Oucrinnyin

en: Underline
wa: Sorlignî

en: Underlined text style
wa: Stîle pol tecse sorlignî

en: Undo
wa: Disfé

en: Undo the last action
wa: Disfé li dierinne accion

en: Unicode
wa: Unicôde

en: Unicode (UTF-8)
wa: Unicôde (UTF-8)

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Unsaved Document
wa: Documint nén schapé

en: Update
wa: Mete a djoû

en: Use Default Colors
wa: Eployî les prémetowès coleurs

en: Use Default Font
wa: Eployî li prémetowe fonte

en: User dictionary:
wa: Motî di l' uzeu:

en: User name
wa: No d' l' uzeu

en: Value
wa: Valixhance

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: View
wa: Vey

en: Visited link color
wa: Coleur po les hårdêyes dedja vizitêyes

en: Western
wa: Urope coûtchantrece

en: Width
wa: Lårdjeu

en: Words
wa: Mots

en: [ISO-8859-15]
wa: [UTF-8,ISO-8859-15]

en: [UTF-8,CURRENT,ISO-8859-15]
wa: [UTF-8,CURRENT,WINDOWS-1252,ISO-8859-15]

en: _About
wa: Å _dfait

en: _About Plugin
wa: Å _dfwait do tchoûke-didins

en: _Add
wa: _Radjouter

en: _Autosave files every
wa: Schaper _otomaticmint li fitchî do moumint tos les

en: _Background color:
wa: Coleur do _fond:

en: _Background:
wa: Coleur do _fond:

en: _Body:
wa: _Coir:

en: _Character Coding:
wa: Ecôdaedje des _caracteres:

en: _Close
wa: _Clôre

en: _Close All
wa: _Clôre totafwait

en: _Contents
wa: Å_dvins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Customize Toolbar
wa: Bår ås usteyes a _vosse môde

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Description
wa: _Discrijhaedje

en: _Desktop Default
wa: _Prémetou scribanne

en: _Display line numbers
wa: _Håyner les limeros di roye

en: _Document Statistics
wa: Sitatistikes do _documint

en: _Documents
wa: _Documints

en: _Edit
wa: _Aspougnî

en: _Encoding
wa: _Ecôdaedje

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Find...
wa: _Trover...

en: _Go to Line
wa: _Potchî al roye

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Icons Only
wa: _Imådjetes seulmint

en: _Indent
wa: R_itrait

en: _Insert
wa: _Sititchî

en: _Line number:
wa: Roye _limero:

en: _Line numbers:
wa: Limeros des _royes:

en: _Location to search for:
wa: _Eplaeçmint po cweri:

en: _More...
wa: _Co des ôtes...

en: _New
wa: _Novea

en: _Open...
wa: _Drovi...

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Print page headers
wa: Imprimer les tiestires so les _pådjes

en: _Print...
wa: _Imprimer...

en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: _Redo
wa: _Rifé

en: _Replace
wa: _Mete el plaece

en: _Replace...
wa: _Replaecî...

en: _Reset to Default
wa: _Rimete les prémetowès valixhances

en: _Restore Default Fonts
wa: _Rimete les prémetowès fontes

en: _Revert
wa: _Rimete come divant

en: _Run
wa: _Enonder

en: _Run Command...
wa: _Enonder ene comande...

en: _Save
wa: _Schaper

en: _Save All
wa: _Schaper totafwait...

en: _Search
wa: C_weri

en: _Search for:
wa: _Cweri après:

en: _Statusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: _Tab width:
wa: Lårdjeu des _tabulåcions:

en: _Toolbar
wa: Bår ås _usteyes

en: _Tools
wa: _Usteyes

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _Update
wa: _Mete a djoû

en: _Use default theme font
wa: _Eployî li prémetowe fonte do tinme

en: _View
wa: _Vey

en: _Working directory:
wa: _Ridant d' ovraedje:

en: _Wrap around
wa: Môde _côpaedje di roye

en: _minutes
wa: _munutes

en: button1
wa: boton1

en: dialog1
wa: purnea1

en: gedit application
wa: Programe gedit

en: gedit automation factory
wa: oujhene d' otomatijhaedje gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
wa: gedit èn pout nén manaedjî les eplaeçmints «%s:» e môde sicrijhaedje.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
wa: gedit èn pout nén manaedjî cisse sôre d' eplaeçmints e môde sicrijhaedje.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
wa: gedit est on pitit et ahessåve aspougneu di tecse pol sicribanne Gnome

en: gedit: Document Info plugin
wa: gedit: Tchoûke-didins d' informåcion sol documint

en: gedit: Shell Output plugin
wa: gedit: Tchôke-divins di rexhowe do shell

en: label
wa: etikete

en: lines
wa: royes

en: parent
wa: parint

en: there are too many open files. Please, close some open files and try again.
wa: I gn a di trop d' fitchîs d' drovous. I vs è fåt clôre sacwants et rsayî, s' i vs plait.
