gitg master - en to as translation catalogue (200 entries)

en: '%s' is not a Git repository.
as: '%s' এটা Git ভঁৰাল নহয়।

en: - Git repository viewer
as: - Git ভঁৰাল দৰ্শক

en: A day ago | %d days ago
as[0]: এদিন আগত
as[1]: %d দিন আগত

en: A minute ago | %d minutes ago
as[0]: এক মিনিট আগত
as[1]: %d মিনিট আগত

en: Add _signed-off-by signature
as: signed-off-by স্বাক্ষৰ যোগ কৰক (_s)

en: All commits
as: সকলো কমিট

en: An hour ago | %d hours ago
as[0]: এক ঘন্টা আগত
as[1]: %d ঘন্টা আগত

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
as: আপুনি ব্ৰাঞ্চ '%s' ক স্থায়ীভাবে মচি পেলাবলৈ নিশ্চিত নে?

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
as: আপুনি দূৰৱৰ্তী ব্ৰাঞ্চ %s ক স্থায়ীভাবে মচি পেলাবলৈ নিশ্চিত নে?

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
as: আপুনি টেগ '%s' ক স্থায়ীভাবে মচি পেলাবলৈ নিশ্চিত নে?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file `%s'?
as: আপুনি ফাইল '%s' লৈ কৰা সকলো পৰিবৰ্তন স্থায়ীভাৱে বাদ দিবলৈ নিশ্চিত নে?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and `%s'?
as: আপুনি ফাইল %s আৰু `%s' লৈ কৰা সকলো পৰিবৰ্তন স্থায়ীভাৱে বাদ দিবলৈ নিশ্চিত নে?

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
as: আপুনি নিৰ্বাচিত পৰিবৰ্তনসমূহ স্থায়ীভাৱে বাদ দিবলে নিশ্চিত নে?

en: Author
as: লেখক

en: Author Details
as: লেখকৰ বিৱৰণ

en: Bare repository
as: খালি ভঁৰাল

en: Branch _name:
as: ব্ৰাঞ্চৰ নাম (_n):

en: Branches
as: ব্ৰাঞ্চবোৰ

en: C_ommit
as: কমিট কৰক (_o)

en: C_reate
as: সৃষ্টি কৰক (_r)

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Cannot set spell checking language: %s
as: বানান নিৰীক্ষণৰ ভাষা সংহতি কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Cl_one
as: ক্লৌন কৰক (_o)

en: Clone Repository
as: ভঁৰাল ক্লৌন কৰক

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Collapse inactive lanes
as: নিষ্ক্ৰিয় লেইনবোৰ স্খলন কৰক

en: Column at Which Right Margin is Shown
as: স্তম্ভ য'ত সোঁ প্ৰান্ত দেখুৱা হয়

en: Column at Which Subject Margin is Shown
as: স্তম্ভ য'ত বিষয়ৰ প্ৰান্ত দেখুৱা হয়

en: Commit
as: কমিট

en: Commit Message
as: কমিট বাৰ্তা

en: Commits
as: কমিটসমূহ

en: Context
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
as: commit-msg হুক চলোৱাৰ পিছত কমিট বাৰ্তা পঢ়িব নোৱাৰি: %s

en: Create Branch
as: ব্ৰাঞ্চ সৃষ্টি কৰক

en: Create Patch
as: পেচ সৃষ্টি কৰক

en: Create Tag
as: টেগ সৃষ্টি কৰক

en: Create a new branch at the selected commit
as: নিৰ্বাচিত কমিটত এটা নতুন ব্ৰাঞ্চ সৃষ্টি কৰক

en: Create a new tag at the selected commit
as: নিৰ্বাচিত কমিটত এটা নতুন টেগ সৃষ্টি কৰক

en: Create a patch from the selected commit
as: নিৰ্বাচিত কমিটৰ পৰা এটা পেচ সৃষ্টি কৰক

en: Create new commits and manage the staging area
as: নতুন কমিটসমূহ সৃষ্টি কৰক আৰু স্টেইজিংৰ স্থান ব্যৱস্থাপনা কৰক

en: D_iscard selection
as: নিৰ্বাচনক বাদ দিয়ক (_i)

en: Date
as: তাৰিখ

en: Default Clone Directory
as: অবিকল্পিত ক্লৌন ডাইৰেকটৰি

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Delete branch %s
as: ব্ৰাঞ্চ '%s' মচি পেলাওক

en: Delete remote branch %s
as: দূৰৱৰ্তী ব্ৰাঞ্চ %s মচি পেলাওক

en: Delete tag %s
as: টেগ %s মচি পেলাওক

en: Delete the selected reference
as: নিৰ্বাচিত প্ৰসংগ মচি পেলাওক

en: Developer tools
as: উন্নয়নকাৰী সঁজুলিসমূহ

en: Diff
as: পাৰ্থক্য

en: Discard
as: বাদ দিয়ক

en: Discard changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ বাদ দিয়ক

en: Display _subject margin at column:
as: স্তম্ভত বিষয়ৰ প্ৰান্ত দেখুৱাওক (_s):

en: Display right _margin at column:
as: স্তম্ভত সোঁ প্ৰান্ত দেখুৱাওক (_m):

en: Do not try to load a repository from the current working directory
as: বৰ্তমান কাৰ্য্য ডাইৰেকটৰিৰ পৰা এটা ভঁৰাল ল'ড কৰাৰ চেষ্টা নকৰিব

en: E-mail:
as: ই-মেইল:

en: Early
as: সোনকাল

en: Enable Spell Checking
as: বানান নিৰীক্ষণ সামৰ্থবান কৰক

en: Enable spell checking
as: বানান নিৰীক্ষণ সামৰ্থবান কৰক

en: Enter details for repository '%s':
as: ভঁৰাল '%s' ৰ বাবে বিৱৰণ সুমুৱাওক:

en: Enter details to set as default for all repositories:
as: সকলো ভঁৰালৰ বাবে অবিকল্পিত ৰূপে সংহতি কৰিবলে বিৱৰণসমূহ সুমুৱাওক:

en: Examine the history of the repository
as: ভঁৰালৰ ইতিহাস পৰীক্ষা কৰক

en: Failed to commit
as: কমিট কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to create branch
as: ব্ৰাঞ্চ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to create patch
as: পেচ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to create tag
as: টেগ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to delete branch %s
as: ব্ৰাঞ্চ %s ক মচিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to delete tag %s
as: টেগ %s মচি পেলাবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to discard changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ বাদ দিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to discard selection
as: নিৰ্বাচন বাদ দিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to lookup tag
as: টেগ চাবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to pass pre-commit
as: পূৰ্ব-কমিট পাচ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to rename
as: নামকৰণ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to set Git user config.
as: Git ব্যৱহাৰকাৰী সংৰূপ সংহতি কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Failed to stage selection
as: নিৰ্বাচনক স্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to stage the file `%s'
as: ফাইল '%s' স্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to stage the removal of file `%s'
as: ফাইল '%s' ৰ আতৰোৱা স্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to unstage selection
as: নিৰ্বাচনক আনস্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to unstage the file `%s'
as: ফাইল '%s' আনস্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to unstage the removal of file `%s'
as: ফাইল '%s' ৰ আতৰোৱা আনস্টেইজ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Files
as: ফাইলসমূহ

en: Find a word or phrase
as: এটা শব্দ অথবা বাক্যাংশ সন্ধান কৰক

en: General settings and options
as: সাধাৰণ সংহতিসমূহ আৰু বিকল্পসমূহ

en: Git repository browser
as: Git ভঁৰাল ব্ৰাউছাৰ

en: Half an hour ago
as: আধা ঘন্টা আগত

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
as: কমিট বাৰ্তাৰ বিষয় লিখনি উজ্জ্বল কৰক যেতিয়া ই subject-margin-position দ্বাৰা ধাৰ্য্য কৰা প্ৰান্ত পাচ কৰে।

en: History
as: ইতিহাস

en: Ignore Whitespace Changes
as: হোৱাইটস্পেইচ পৰিবৰ্তনসমূহ উপেক্ষা কৰক

en: Ignore whitespace changes
as: হোৱাইটস্পেইচ পৰিবৰ্তনসমূহ উপেক্ষা কৰক

en: Interface
as: আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Invalid name
as: অবৈধ নাম

en: Late
as: পলম

en: Layout
as: বিন্যাস

en: Loading diff…
as: পাৰ্থক্য ল'ড কৰা হৈছে…

en: Name:
as: নাম:

en: No staged files
as: কোনো স্টেইজ কৰা ফাইল নাই

en: No unstaged files
as: কোনো আনস্টেইজ্ড ফাইল নাই

en: No untracked files
as: কোনো আনট্ৰেক্ড ফাইল নাই

en: Note: The Git config file '%s' does not exist.
as: মন কৰিব: Git সংৰূপ ফাইল '%s' অস্তিত্ববান নহয়।

en: Now
as: এতিয়া

en: Number of Before/After Context Lines
as: পৰিপ্ৰেক্ষতিত লাইনসমূহৰ আগৰ/পিছৰ সংখ্যা

en: Open Repository
as: ভঁৰাল খোলক

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
as: মূখ্য আন্তঃপৃষ্ঠৰ দিশ (উলম্ব অথবা আনুভূমিক)

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: Projects
as: প্ৰকল্পসমূহ

en: Provide a message to create an annotated tag
as: এটা এনটেটেড টেগ সৃষ্টি কৰিবলে এটা বাৰ্তা দিয়ক

en: Remote _URL:
as: দূৰৱৰ্তী URL (_U):

en: Remotes
as: দূৰৱৰ্তীসমূহ

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
as: ভঁৰালক তালিকাৰ পৰা আতৰাওক (ভঁৰালক ডিস্কৰ পৰা আতৰোৱা নহয়)

en: Rename
as: পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Rename the selected reference
as: নিৰ্বাচিত প্ৰসংগক পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Rendered Width of a Tab Character
as: এটা টেব আখৰৰ ৰেণ্ডাৰ কৰা প্ৰস্থ

en: S_tage selection
as: স্টেইজ নিৰ্বাচন (_t)

en: Save
as: সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Patch File
as: পেচ ফাইল সংৰক্ষণ কৰক

en: Select location…
as: অবস্থান বাছক…

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
as: সংহতি যি এটা কমিটৰ পাৰ্থক্য দেখাওতে পৰিপ্ৰেক্ষতিতৰ কিমান লাইন (আগত আৰু পিছত) দেখুৱা হব নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
as: সংহতি যি কমিট স্থানত স্টেইজ/আনস্টেইজ কৰিব লগিয়া পাৰ্থক্য দেখাওতে পৰিপ্ৰেক্ষতিতৰ কিমান লাইন (আগত আৰু পিছত) দেখুৱা হব নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
as: সংহতি যি এটা কমিটৰ পাৰ্থক্য দেখাওতে এটা টেব আখৰে কিমান স্থান লব লাগে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 - 4, where 0 indicates 'early' and 4 indicates 'late'.
as: সংহতি যি এটা নিষ্ক্ৰিয় লেইন কেতিয়া স্খলন কৰা হব ইংগিত দিয়ে। বৈধ মানসমূহ 0 - 4, য'ত 0 এ 'early' বুজায় আৰু 4 এ 'late' বুজায়।

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
as: সংহতি যি লাইনত থকা পৰিবৰ্তনসমূহ ইনলাইন দেখুৱা হব নে দেখুৱায়।

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
as: সংহতি যি সক্ৰিয়তা নেদেখুৱা ইতিহাস লেইনবোৰ স্খলন কৰা হব নে ইংগিত দিয়ে। ইয়াক সামৰ্থবান কৰিলে কেইবাটাও সমান্তৰাল পৰিৱেশ থকা অৱস্থাত এটা পৰিষ্কাৰ ইতিহাস দৰ্শন প্ৰদান কৰিব পাৰে। লেইনবোৰ কেতিয়া স্খলন কৰা হব নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলে collapse-inactive-lanes চাওক।

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
as: সংহতি যি এটা কমিটৰ পাৰ্থক্য দেখুৱাতে হোৱাইটস্পেইচ পৰিবৰ্তনসমূহ উপেক্ষা কৰা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
as: সংহতি যি ইতিহাসত বৰ্তমানে স্টেইজ কৰা পৰিবৰ্তনসমূহৰ বাবে এটা ভাৰছুৱেল বস্তু দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
as: সংহতি যি ইতিহাসত বৰ্তমানে আনস্টেইজ্ড পৰিবৰ্তনসমূহৰ বাবে এটা বাৰছুৱেল বস্তু দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
as: সংহতি যি ইতিহাসত স্টেশৰ বাবে বস্তুবোৰ দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
as: সংহতি যি ইতিহাসক টপলগিকেল ক্ৰমত দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
as: সংহতি যি মূখ্য আন্তঃপৃষ্ঠৰ দিশ সংহতি কৰে।

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
as: সংহতি যি এটা কমিট বাৰ্তা লিখোতে বানান নিৰীক্ষণ সামৰ্থবান আছে নে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Show Changes Inline
as: ইনলাইন পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show History in Topological Order
as: টপলগিকেল ক্ৰমত ইতিহাস দেখুৱাওক

en: Show Right Margin in Commit Message View
as: কমিট বাৰ্তা দৰ্শনত সোঁ প্ৰান্ত দেখুৱাওক

en: Show Staged Changes
as: স্টেইজ কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Stashed Changes
as: স্টেস্ড পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Subject Margin in Commit Message View
as: কমিট বাৰ্তা দৰ্শনত বিষয়ৰ প্ৰান্ত দেখুৱাওক

en: Show Unstaged Changes
as: স্টেইজ নকৰা পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
as: কমিট বাৰ্তা দৰ্শনত এটা সোঁ প্ৰান্ত সূচক দেখুৱাওক। ইয়াক এটা নিৰ্দিষ্ট স্তম্ভত কমিট বাৰ্তাক ক'ত ভঙা হ'ব চাবলে সহজে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

en: Show changes inline
as: ইনলাইন পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show history in topological order
as: টপলগিকেল ক্ৰমত ইতিহাস দেখুৱাওক

en: Show markup
as: মাৰ্কআপ দেখুৱাওক

en: Show staged changes in history
as: ইতিহাসত স্টেজ কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show stash in history
as: ইতিহাসত স্টেশ দেখুৱাওক

en: Show the application's version
as: এপ্লিকেচনৰ সংস্কৰণ দেখুৱাওক

en: Show the changes introduced by the selected commit
as: নিৰ্বাচিত কমিট দ্বাৰা উন্মোচন কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show the files in the tree of the selected commit
as: নিৰ্বাচিত কমিটৰ ট্ৰিত ফাইলসমূহ দেখুৱাওক

en: Show the list of recently used repositories
as: শেহতীয়াভাৱে ব্যৱহৃত ভঁৰালসমূহৰ তালিকা দেখুৱাওক

en: Show unstaged changes in history
as: ইতিহাসত আনস্টেইজ পৰিবৰ্তনসমূহ দেখুৱাওক

en: Skip commit _hooks
as: কমিট হুকসমূহ বাদ দিয়ক (_h)

en: Spell Checking Language
as: বানান নিৰীক্ষণ ভাষা

en: Staged
as: স্টেইজ্ড

en: Start gitg with a particular activity
as: এটা নিৰ্দিষ্ট কাৰ্য্যৰ সৈতে gitg আৰম্ভ কৰক

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
as: কমিট কাৰ্য্যৰ সৈতে gitg আৰম্ভ কৰক (--activity কমিটৰ বাবে সহজ পথ)

en: Subject
as: বিষয়

en: Tab width
as: টেবৰ প্ৰস্থ

en: Tag _name:
as: টেগৰ নাম (_n):

en: Tags
as: টেগসমূহ

en: The URL introduced is not supported
as: উন্মোচন কৰা URL সমৰ্থিত নহয়

en: The branch %s could not be deleted: %s
as: ব্ৰাঞ্চ %s ক মচিব পৰা নগল: %s

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
as: স্তম্ভ য'ত সোঁ প্ৰান্ত দেখুৱা হয় যদি show-right-margin পছন্দ TRUE থাকে।

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
as: স্তম্ভ য'ত বিষয়ৰ প্ৰান্ত দেখুৱা হয় যদি show-subject-margin পছন্দ TRUE থাকে।

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
as: অবিকল্পিত ডাইৰেকটৰি য'ত নতুন ভঁৰালসমূহ ক্লৌন কৰাৰ পৰামৰ্শ দিব লাগে।

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া ভাষা যেতিয়া এটা কমিট বাৰ্তা লিখিবলে বানান নিৰীক্ষণ সামৰ্থবান কৰা থাকে।

en: The specified name ‘%s’ contains invalid characters
as: ধাৰ্য্যত নাম ‘%s’ ত অবৈধ আখৰ আছে

en: The tag %s could not be deleted: %s
as: টেগ %s ক মচিব পৰা নগল: %s

en: There are no changes to be committed
as: কমিট কৰিবলে কোনো পৰিবৰ্তন নাই

en: Unable to open the .gitconfig file.
as: .gitconfig ফাইল খোলিবলে অক্ষম।

en: Unstaged
as: আনস্টেইজ্ড

en: Untracked
as: আনট্ৰেক্ড

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
as: পূৰ্বৱৰ্তী কমিটৰ কমিট বাৰ্তা পৰিবৰ্তন কৰিবলে amend ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use horizontal layout
as: আনুভূমিক বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰক

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions' bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
as: আমি দুঃখিত, কিন্তু থ্ৰেডিং সমৰ্থনৰ সৈতে কমপাইল কৰিবলে gitg ৰ libgit2 (এটা লাইব্ৰেৰী যাৰ ওপৰত gitg নিৰ্ভৰ কৰে) ৰ প্ৰয়োজন।
    
    যদি আপুনি libgit2 ক হস্তচালিতভাৱে কমপাইল কৰিছে, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি libgit2 ক -DTHREADSAFE:BOOL=ON ৰ সৈতে সংৰূপণ কৰক।
    
    অথবা, আপোনাৰ বিতৰনৰ বাগ সংবাদন চিস্টেমত থ্ৰেডিং সমৰ্থনৰ অবিহনে libgit2 প্ৰদান কৰিবলে এটা বাগ সংবাদন কৰক।

en: When to Collapse Inactive Lanes
as: নিষ্ক্ৰিয় লেইনবোৰ কেতিয়া স্খলন কৰা হব

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
as: আপোনাৰ ইমেইল এতিয়াও সংৰূপণ কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি ব্যৱহাৰকাৰী সংৰূপত যাওক আৰু আপোনাৰ ইমেইল প্ৰদান কৰক।

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
as: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম আৰু ইমেইল এতিয়াও সংৰূপণ কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি ব্যৱহাৰকাৰী সংৰূপত যাওক আৰু আপোনাৰ নাম আৰু ইমেইল প্ৰদান কৰক।

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
as: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম এতিয়াও সংৰূপণ কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি ব্যৱহাৰকাৰী সংৰূপত যাওক আৰু আপোনাৰ নাম প্ৰদান কৰক।

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Amend previous commit
as: পূৰ্বৱৰ্তী কমিট এমেণ্ড কৰক (_A)

en: _Author Details
as: লেখকৰ বিৱৰণ (_A)

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Clone Repository…
as: ভঁৰালক ক্লৌন কৰক (_C)…

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: _Discard changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ বাদ দিয়ক (_D)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _Local Folder:
as: স্থানীয় ফোল্ডাৰ (_L):

en: _New Window
as: নতুন উইন্ডো (_N)

en: _Open
as: খোলক (_O)

en: _Open Repository…
as: ভঁৰাল খোলক (_O)…

en: _Preferences
as: পছন্দসমূহ (_P)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: _Reload
as: পুনৰ ল'ড কৰক (_R)

en: _Save Patch
as: পেচ সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Stage changes
as: পৰিৱৰ্তনসমূহ স্টেইজ কৰক (_S)

en: _Stage selection
as: নিৰ্বাচনক স্টেইজ কৰক (_S)

en: _Unstage changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ আনস্টেইজ কৰক (_U)

en: _Unstage selection
as: নিৰ্বাচনক আনস্টেইজ কৰক (_U)

en: column
as: স্তম্ভ

en: gitg homepage
as: gitg আৰম্ভণিপৃষ্ঠা

en: gitg is a Git repository viewer for gtk+/GNOME
as: gitg হল gtk+/GNOME ৰ বাবে এটা Git ভঁৰাল দৰ্শক

en: stage
as: স্টেইজ

en: unstage
as: আনস্টেইজ
