aspell 0.60.7 - en to hr translation catalogue (278 entries)

en: 
      %s filter: %s
hr: 
      %s filtar: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
hr: 
    #######################################################################
    #
    # Filtar: %s
    #   %s
    #
    # konfigurirano kako slijedi:

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2011 by Kevin Atkinson.
hr: 
    Aspell %s. Copyright 2000-2011 Kevin Atkinson.

en:     converts from one encoding to another
hr:     pretvara iz jednog kodiranja u drugo

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
hr:     ispisuje, stvara ili spaja glavni, osobni ili rječnik zamjena.

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
hr:     ispisuje dostupne rječnike / filtre / načine rada filtara

en:     perform Unicode normalization
hr:     izvrši Unicode normalizaciju

en:     reduce the size of a word list via affix compression
hr:     smanji veličinu popisa riječi komprimiranjem sufiksa

en:   -?|usage         display a brief usage message
hr:   -?|usage         prikaži kratke upute za uporabu

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
hr:   -a|pipe          „ispell -a” kompatibilni način rada

en:   -c|check <file>  to check a file
hr:   -c|check <dat>   provjeri datoteku

en:   -v|version       prints a version line
hr:   -v|version       ispisuje redak inačice

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
hr:   <norm-oblik>     oblik normalizacije za uporabu (none, internal ili strict)

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
hr:   [dump] config    ispisuje trenutnu konfiguraciju na standardni izlaz

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
hr:   clean [strict]   čisti popis riječi tako da svaki redak sadrži ispravnu riječ

en:   config <key>     prints the current value of an option
hr:   config <ključ>   ispisuje trenutnu vrijednost opcije

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
hr:   conv <iz> <u> [<norm-oblik>]

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
hr:   dump|create|merge master|personal|repl [<ime>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
hr:   expand [1-4]     proširuje zastavice sufiksa

en:   help             display a detailed help message
hr:   help             prikaži detaljnu poruku pomoći

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
hr:   list             stvori popis krivo napisanih riječi na standardnom ulazu

en:   munch            generate possible root words and affixes
hr:   munch            stvori moguće korijenske riječi i sufikse

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
hr:   norm (<norm-map> | <iz> <norm-map> <u>) [<norm-oblik>]

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
hr:   soundslike       vraća zvučni ekvivalent svake unesene riječi

en:  does not take any parameters.
hr:  ne prihvaća parametre.

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
hr: „%expression:1” nije ispravan regularni izraz.

en: "%mode:1" error
hr: „%mode:1” greška

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
hr: „%mode:1” greška pri proširivanju Aspell načina rada. (nema dovoljno memorije?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
hr: „%mode:1”: Čarobni „%magic:2”: neispravan regularni izraz nakon navoda lokacije, regexp izvještaj: „%regerr:3”.

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1”: nema dostupnih čarobnih izraza za čarobni „%magic:2”.

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1”: nije zadan raspon čarobnog pretraživanja za čarobni „%magic:2”.

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
hr: „%mode:1”: nije zadan početak čarobnog pretraživanja za čarobni „%magic:2”.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
hr: „%s” nije ispravna zastavica naredbe „munch-list”.

en: # default:
hr: # zadano:

en: <command> is one of:
hr: <naredba> je jedna od:

en: ASPELL_CONF env var
hr: ASPELL_CONF varijabla okoline

en: Abort
hr: Prekini

en: Abort This Operation
hr: Prekini ovu operaciju

en: Accept Changes
hr: Prihvati promjene

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Lower
hr: Dodaj ispod

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
hr: Nastavak „%aff:1” je oštećen.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
hr: Pronađene zastavice sufiksa u riječi ali nije navedena datoteka sufiksa.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti (d/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
hr: Aspell inačica ne odgovara zahtjevima filtra.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
hr: Aspell inačica ne odgovara zahtjevima načina rada.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
hr: Dostupni rječnici:
        Rječnici se mogu odabrati izravno opcijom „-d” ili „master”.
        Također se mogu neizravno odabrati opcijama „lang”, „variety”
        i „size”.

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
hr: Dostupni načini rada filtra:
        Načini rada filtra su ponovo konfigurirane kombinacije filtara
        optimiziranih za datoteke određene vrste. Način se bira opcijom
        „mode”. Ovo će se implicitno dogoditi ako Aspell može identificirati
        vrstu iz ekstenzije ili sadržaja datoteke.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
hr: Dostupni filtri (i pripadajuće opcije):
        Filtri se mogu dodati ili ukloniti opcijom „filter”.

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
hr: Još ne mogu spojiti glavni popis riječi. Žao mi je.

en: Confused by version control.
hr: Zbunjen kontrolom inačice.

en: Could not open the file "%s" for reading
hr: Ne mogu otvoriti datoteku „%s” za čitanje

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku „%s” za pisanje. Datoteka nije spremljena.

en: Delete the next character
hr: Izbriši sljedeći znak

en: Delete the previous character
hr: Izbriši prethodni znak

en: Does not contain any alphabetic characters.
hr: Ne sadrži nijedan znak abecede.

en: Empty extension at char %char:1.
hr: Prazno proširenje na znaku %char:1.

en: Empty option specifier.
hr: Prazan navod opcije.

en: Empty string.
hr: Prazan znakovni niz.

en: Error setting filter description.
hr: Greška postavljanja opisa filtra.

en: Error:
hr: Greška:

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
hr: Greška: Standardni ulaz nije terminal.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
hr: Greška: Morate navesti barem %d parametara za „%s”.

en: Exit
hr: Izađi

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
hr: Očekujem jezik „%lang:1”, dobio „%prev:2”.

en: Expecting "%modekey:1" key.
hr: Očekujem ključ „%modekey:1”.

en: Filter option already exists.
hr: Opcija filtra već postoji.

en: HTML attributes to always check
hr: HTML svojstva koja se uvijek provjeravaju

en: HTML tags to always skip the contents of
hr: HTML oznake čiji se sadržaj uvijek preskače

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignore all
hr: Zanemari sve

en: Incompatible hash function.
hr: Nekompatibilna funkcija raspršivanja.

en: Invalid Input
hr: Neispravan ulaz

en: Invalid Option: %s
hr: Neispravna opcija: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
hr: Neispravan UTF-8 niz na poziciji %ld.

en: Invalid keymapping: %s
hr: Neispravno pridruživanje tipki: %s

en: Kill all characters to the EOL
hr: Izbriši sve znakove do kraja retka (EOL)

en: Left
hr: Lijevo

en: Missing magic mode expression.
hr: Nedostaje čarobni izraz načina rada.

en: Move Back one space
hr: Pomakni se natrag jedno mjesto

en: Move Forward one space
hr: Pomakni se naprijed jedno mjesto

en: Move to the beginning of the line
hr: Pomakni se na početak retka

en: Move to the end of the line
hr: Pomakni se na kraj retka

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
hr: Ne mogu pronaći popise riječi za jezik „%lang:1”.

en: Only one file name may be specified.
hr: Možete navesti samo jednu datoteku.

en: Operation Not Supported: %what:1
hr: Operacija nije podržana: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
hr: Opcija „%option:1” je vjerojatno navedena prije filtra.

en: Option modifier unknown.
hr: Modifikator opcije nepoznat.

en: Possibly incorrect count.
hr: Vjerojatno netočan broj.

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace all
hr: Zamijeni sve

en: Right
hr: Desno

en: SGML attributes to always check
hr: SGML svojstva koja se uvijek provjeravaju

en: SGML tags to always skip the contents of
hr: SGML oznake čiji se sadržaj uvijek preskače

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
hr: Žao mi je, „create/merge personal” trenutno nije implementirano.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
hr: Žao mi je, „create/merge repl” trenutno nije implementirano.

en: Sorry "filter" is currently unimplemented.
hr: Žao mi je, „filter” trenutno nije implementirano.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
hr: Žao mi je, neću zamijeniti „%s”

en: Sorry that is an invalid choice!
hr: Žao mi je, to nije ispravan izbor!

en: Suggestion Time: %f
hr: Vrijeme predlaganja: %f

en: TeX commands
hr: TeX naredbe

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
hr: Texinfo naredbe čiji se parametri zanemaruju

en: Texinfo environments to ignore
hr: Texinfo okoline koje se zanemaruju

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
hr: Točka Unicode koda U+%04X nije podržana.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
hr: Zastavica sufiksa „%aff:1” se ne može primijeniti na riječ „%word:2”.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
hr: Zastavica sufiksa „%aff:1” nije ispravna za riječ „%word:2”.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
hr: Znak „%s” (U+%02X) se ne smije pojaviti na početku riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
hr: Znak „%s” (U+%02X) se ne smije pojaviti na kraju riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
hr: Znak „%s” (U+%02X) se ne smije pojaviti u sredini riječi.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
hr: Nakon znaka „%s” (U+%02X) mora slijediti znak abecede.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
hr: Znak „\r” (U+0D) se ne smije pojaviti na kraju riječi. Ovo vjerojatno znači da datoteka koristi MS-DOS EOL umjesto Unix EOL-a.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
hr: Uvjet „%cond:1” ne jamči da se dijelovi „%strip:2” mogu ukloniti.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
hr: Uvjet „%cond:1” nije ispravan.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
hr: Pretvaranje iz „%encod:1” u „%encod:2” nije podržano.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
hr: Direktorij „%dir:1” se ne može otvoriti za čitanje.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
hr: Kodiranje „%encod:1” nije poznato.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
hr: Kodiranje „%encod:1” nije podržano.

en: The file "%file:1" can not be opened
hr: Datoteka „%file:1” se ne može otvoriti

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
hr: Datoteka „%file:1” se ne može otvoriti za čitanje.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
hr: Datoteka „%file:1” se ne može otvoriti za pisanje.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
hr: Datoteka „%file:1” nije u ispravnom obliku.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
hr: Datoteka „%file:1” nema pravilan oblik. Očekujem datoteku oblika „%exp:2”, ne „%got:3”.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
hr: Datoteka „%filter:1” ne sadrži nijedan filtar.

en: The file name "%file:1" is invalid.
hr: Ime datoteke „%file:1” nije ispravno.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
hr: Filtar „%filter:1” ne postoji.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
hr: Ključ „%key:1” ne prihvaća parametre uz prefiks „clear-”.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
hr: Ključ „%key:1” ne prihvaća parametre uz prefikse „dont-” ili „disable-”.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
hr: Ključ „%key:1” ne prihvaća parametre uz prefiks „reset-”.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
hr: Ključ „%key:1” ne prihvaća parametre uz prefiks „enable-”.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
hr: Ključ „%key:1” nije %accepted:2 i zbog toga nije ispravan.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
hr: Ključ „%key:1” nije logička vrijednost.

en: The key "%key:1" is not a list.
hr: Ključ „%key:1” nije popis.

en: The key "%key:1" is not a string.
hr: Ključ „%key:1” nije znakovni niz.

en: The key "%key:1" is not an integer.
hr: Ključ „%key:1” nije cijeli broj.

en: The key "%key:1" is unknown.
hr: Ključ „%key:1” nije poznat.

en: The language "%lang:1" is not known.
hr: Jezik „%lang:1” nije poznat.

en: The language "%lang:1" is not supported.
hr: Jezik „%lang:1” nije podržan.

en: The main word list is unavailable.
hr: Glavni popis riječi nije dostupan.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
hr: Metoda „%what:1” nije implementirana u „%where:2”.

en: The personal word list is unavailable.
hr: Osobni popis riječi nije dostupan.

en: The required field "name" is missing.
hr: Nedostaje traženo polje „ime”.

en: The session word list is unavailable.
hr: Sjednički popis riječi nije dostupan.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
hr: Zvučno slična riječ „%sl:2” nije poznata.

en: The string "%str:1" is invalid.
hr: Niz „%str:1” nije ispravan.

en: The total length is larger than 240 characters.
hr: Ukupna duljina je veća od 240 znakova.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
hr: Ukupna duljina riječi s podacima zvučno sličnih riječi je veća od 240 znakova.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
hr: Vrijednost „%value:2” nije %accepted:3 i zbog toga nije ispravna za ključ „%key:1”.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
hr: Vrijednost opcije „%key:1” se ne može promijeniti.

en: The word "%word:1" is invalid.
hr: Riječ „%word:1” nije ispravna.

en: There must be at least one "add" line.
hr: Mora postojati barem jedan redak „dodaj”.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
hr: Ovo također može značiti da se datoteka „%s” ne može otvoriti za čitanje ili ne postoji.

en: This is probably because:
hr: Vjerojatni razlog je:

en: Time to load word list:
hr: Vrijeme učitavanja popisa riječi:

en: Unhandled Error:
hr: Nekontrolirana greška:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
hr: oblik Unicode normalizacije: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
hr: trenutni jezik zahtijeva Unicode normalizaciju

en: Unknown Action: %s
hr: Nepoznata radnja: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
hr: Nepoznat ključ opisa načina „%key:1”.

en: Unknown mode: "%mode:1".
hr: Nepoznat način rada: „%mode:1”.

en: Usage: aspell [options] <command>
hr: Uporaba: aspell [opcije] <naredba>

en: Use option modifiers only within named option.
hr: Koristi modifikatore opcija samo unutar imenovanih opcija.

en: Version specifier missing key: "aspell".
hr: Navodu inačice nedostaje ključ: „aspell”.

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
hr: UPOZORENJE: Ne mogu ući u Nroff način: %s

en: Warning: %s Skipping string.
hr: Upozorenje: %s Preskačem niz.

en: Warning: %s Skipping word.
hr: Upozorenje: %s Preskačem riječ.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
hr: Upozorenje: Uklanjam neprimjenjiv sufiks „%s” s riječi %s.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
hr: Upozorenje: Uklanjam neispravni sufiks „%s” s riječi %s.

en: With:
hr: Sa:

en: Wrong endian order.
hr: Krivi endian redoslijed.

en: Wrong soundslike version.
hr: Kriva inačica zvučno slične riječi.

en: Wrong soundslike.
hr: Kriva zvučno slična riječ.

en: You must specify a file name.
hr: Morate navesti ime datoteke.

en: You must specify a parameter for "%s".
hr: Morate navesti parametar za „%s”.

en: You must specify an action
hr: Morate navesti radnju

en: Yy
hr: DdYy

en: [options] is any of the following:
hr: [opcije] su neke od sljedećih:

en: a number between 0 and 1
hr: broj između 0 i 1

en: a positive integer
hr: pozitivni cijeli broj

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
hr: niz znakova „o”, „O”, „p” ili „P”

en: add or removes a filter
hr: dodaj ili ukloni filtar

en: attempts to clean words so that they are valid
hr: pokušava očistiti riječi kako bi postale ispravne

en: avoid lossy conversions when normalization
hr: izbjegavaj pretvaranja s gubicima pri normalizaciji

en: base name of the main dictionary to use
hr: osnovno ime glavnog rječnika za uporabu

en: boolean
hr: logička vrijednost

en: characters to insert when a word is split
hr: znak za umetanje pri rastavljanju riječi

en: check TeX comments
hr: provjeri TeX komentare

en: check if affix flags are valid
hr: provjeri jesu li zastavice sufiksa ispravne

en: check if words are valid
hr: provjeri jesu li riječi ispravne

en: compute soundslike on demand rather than storing
hr: izračunaj zvučno slične riječi na zahtjev umjesto spremanja

en: consider run-together words legal
hr: smatraj spojene riječi dozvoljenima

en: context delimiters (separated by spaces)
hr: znakovi za razdvajanje sadržaja (odvojeni razmacima)

en: create a backup file by appending ".bak"
hr: napravi sigurnosnu kopiju datoteke dodavanjem „.bak”

en: create dictionary aliases
hr: napravi druga imena rječnika

en: create missing root/affix combinations
hr: napravi nedostajuće kombinacije korijen/sufiks

en: deprecated, use lang instead
hr: zastarjelo, koristite lang

en: dlopen returned "%return:1".
hr: dlopen je vratio „%return:1”.

en: edit distance to use, override sug-mode default
hr: uredi udaljenost za uporabu, poništi zadani sug-mode

en: either "true" or "false"
hr: ili „true” ili „false”

en: email quote characters
hr: znakovi citiranja elektroničke pošte

en: enable Unicode normalization
hr: omogući Unicode normalizaciju

en: enable warnings
hr: omogući upozorenja

en: encoding to expect data to be in
hr: očekivano kodiranje podataka

en: enter Email mode.
hr: uđi u Email način.

en: enter HTML mode.
hr: uđi u HTML način.

en: enter Nroff mode.
hr: uđi u Nroff način.

en: enter TeX mode.
hr: uđi u TeX način.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
hr: eksperimentalni filtar za skrivanje razdvojenih sadržaja

en: extra dictionaries to use
hr: dodatni rječnici za uporabu

en: extra information for the word list
hr: dodatne informacije za popis riječi

en: filter for dealing with HTML documents
hr: filtar za rad s HTML dokumentima

en: filter for dealing with Nroff documents
hr: filtar za rad s Nroff dokumentima

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
hr: filtar za rad s TeX/LaTeX dokumentima

en: filter for dealing with Texinfo documents
hr: filtar za rad s Texinfo dokumentima

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
hr: filtar za rad s općenitim SGML/XML dokumentima

en: filter for skipping quoted text in email messages
hr: filtar za preskakanje citiranog teksta u porukama elektroničke pošte

en: filter mode
hr: način rada filtra

en: filter to skip URL like constructs
hr: filtar za preskakanje struktura sličnih URL-u

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
hr: zanemari naglaske pri provjeravanju riječi -- TRENUTNO ZANEMARENO

en: ignore case when checking words
hr: zanemari veličinu slova pri provjeri riječi

en: ignore commands to store replacement pairs
hr: zanemari naredbe za spremanje parova zamjena

en: ignore words <= n chars
hr: zanemari riječi <= n znakova

en: in the form "<name> <value>"
hr: u obliku „<ime> <vrijednost>”

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
hr: indikator za zastavice sufiksa u popisima riječi -- TRENUTNO ZANEMARENO

en: integer
hr: cijeli broj

en: is not one of the allowed types
hr: nije jedna od dozvoljenih vrsta

en: keyboard definition to use for typo analysis
hr: definicija tipkovnice za uporabu u analizi tipfelera

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
hr: funkcije tipki pri provjeravanju: „aspell” ili „ispell”

en: language code
hr: jezični kod

en: list
hr: popis

en: location for personal files
hr: lokacija osobnih datoteka

en: location of language data files
hr: lokacija datoteka jezičnih podataka

en: location of local language data files
hr: lokacija lokalnih datoteka jezičnih podataka

en: location of main configuration file
hr: lokacija glavne konfiguracijske datoteke

en: location of the main word list
hr: lokacija glavnog popisa riječi

en: main configuration file
hr: glavna konfiguracijska datoteka

en: maximum number that can be strung together
hr: najveći broj koji se može spojiti

en: minimal length of interior words
hr: najmanja duljina unutarnjih riječi

en: mode for checking C++ comments and string literals
hr: način za provjeravanje C++ komentara i konstantnih nizova

en: mode for checking HTML documents
hr: način za provjeravanje HTML dokumenata

en: mode for checking Nroff documents
hr: način za provjeravanje Nroff dokumenata

en: mode for checking Perl comments and string literals
hr: način za provjeravanje Perl komentara i konstantnih nizova

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
hr: način za provjeravanje TeX/LaTeX dokumenata

en: mode for checking Texinfo documents
hr: način za provjeravanje Texinfo dokumenata

en: mode for checking generic SGML/XML documents
hr: način za provjeravanje općenitih SGML/XML dokumenata

en: mode for skipping quoted text in email messages
hr: način za preskakanje citiranog teksta u porukama elektroničke pošte

en: mode to check any lines starting with a #
hr: način za provjeravanje redaka koji počinju s #

en: mode to disable all filters
hr: način za onemogućavanje svih filtara

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
hr: način za preskakanje struktura sličnih URL-u (zadani način)

en: no longer used
hr: više se ne koristi

en: not a version number
hr: nije broj inačice

en: num chars that can appear before the quote char
hr: broj znakova koji se mogu pojaviti prije znaka citiranja

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
hr: jedna od „ultra”, „fast”, „normal”, „slow” ili „bad-spellers”

en: partially expand affixes for better suggestions
hr: djelomično proširi sufikse za bolje prijedloge

en: path(s) aspell looks for filters
hr: putanja gdje aspell traži filtre

en: personal configuration file
hr: osobna konfiguracijska datoteka

en: personal dictionary file name
hr: ime datoteke osobnog rječnika

en: prefix directory
hr: direktorij prefiksa

en: remove invalid affix flags
hr: ukloni neispravne zastavice sufiksa

en: replacements list file name
hr: ime datoteke popisa zamjena

en: reverse the order of the suggest list
hr: obrni redoslijed popisa prijedloga

en: save replacement pairs on save all
hr: spremi parove zamjena pri spremanju svega

en: search order for modules
hr: redoslijed traženja modula

en: search path for word list information files
hr: pretraži putanju za datoteke informacija o popisima riječi

en: set module name
hr: postavi ime modula

en: set the prefix based on executable location
hr: postavi prefiks temeljen na lokaciji izvršne datoteke

en: size of the word list
hr: veličina popisa riječi

en: skip invalid words
hr: preskoči neispravne riječi

en: string
hr: niz znakova

en: suggest possible replacements
hr: predloži moguće zamjene

en: suggestion mode
hr: način rada predlaganja

en: swaps visible and invisible text
hr: mijenja vidljivi i nevidljivi tekst

en: time load time and suggest time in pipe mode
hr: vrijeme, vrijeme učitavanja i vrijeme predlaganja u cjevovodnom načinu

en: use affix compression when creating dictionaries
hr: komprimiraj sufikse pri stvaranju rječnika

en: use byte offsets instead of character offsets
hr: koristi bajtovni pomak umjesto znakovnog pomaka

en: use personal, replacement & session dictionaries
hr: koristi osobne, zamjenske i sjedničke rječnike

en: use replacement tables, override sug-mode default
hr: koristi tablice zamjena, poništi zadani sug-mode

en: use typo analysis, override sug-mode default
hr: koristi analizu tipfelera, poništi zadani sug-mode
