glade2 - en to ms translation catalogue (1694 entries)

en:  < Search Widgets >
ms:  <Gelintar Widget>

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: %s
    Jalan '%s --help' untuk melihat senarai penuh pilihan baris perintah yang tersedia.

en: %s - %s Properties
ms: %s - Sifat %s

en: %s Properties - %s
ms: %s Sifat - %s

en: %s Properties - %s [%s]
ms: %s Sifat - %s [%s]

en: %s already has a menu.
ms: %s sudah mempunyai satu menu.

en: %s document properties
ms: %s sifat dokumen

en: %s does not support adding any children.
ms: %s tidak menyokong penambahan sebarang anak.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
ms: %s dikunci oleh %s, sunting %s dahulu.

en: %s is set to load %s from the model
ms: %s ditetapkan untuk memuatkan %s dari model

en: %s is set to manipulate %s directly
ms: %s ditetapkan untuk memanipulasikan %s secara langsung

en: %s item already has a submenu.
ms: %s item sudah mempunyai satu submenu.

en: %s targets Gtk+ %d.%d
ms: %s sasar Gtk+ %d.%d

en: %s::%s emitted %d times
ms: %s::%s disiarkan %d kali

en: %s::%s emitted one time
ms: %s::%s disiarkan satu kali

en: (%s child)
ms: (%s anak)

en: (%s of %s)
ms: (%s dari %s)

en: (default)
ms: (lalai)

en: (internal %s)
ms: (dalaman %s)

en: (template)
ms: (templat)

en: (unnamed)
ms: (tidak bernama)

en: - previews a glade UI definition
ms: - pratonton takrifan UI glade

en: 3.8 for GTK+ 2
ms: 3.8 untuk GTK+ 2

en: < define a new column >
ms: < takrif satu lajur baharu >

en: <Click here>
ms: <Klik di sini>

en: <Enter ID>
ms: <Masuk ID>

en: <Enter Value>
ms: <Masuk Nilai>

en: <Insert update token, if you want to update previously sent data>
ms: (Sisip token kemas kini, jika anda mahu mengemas kini data dihantar terdahulu>

en: <Required to send back registration token>
ms: <Diperlukan untuk menghantar kembali token pendaftaran>

en: <Type Here>
ms: <Taip Di Sini>

en: <Type here>
ms: <Taip di sini>

en: <Your name or nickname is required>
ms: <Nama atau gelaran anda diperlukan>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
ms: <big><b>Tip:</b></big>
      * Klik-kanan pada paparan pepohon untuk tambah item.
      * Tekan Delete untuk buang item terpilih.
      * Seret &amp; Lepas untuk tertib semula.
      * Lajur taip boleh disunting.

en: <choose a key>
ms: <pilih satu kunci>

en: <custom>
ms: <suai>

en: <separator>
ms: <pemisah>

en: A GDK color value
ms: Satu nilai warna GDK

en: A GladeCreateReason for this creation
ms: Satu GladeCreateReason untuk penciptaan ini

en: A GladeWidget template to base a new widget on
ms: Templat GladeWidget untuk dasarkan widget baru diatasnya

en: A builtin stock image
ms: Imej stok terbina-dalam

en: A builtin stock item
ms: Satu item stok terbina-dalam

en: A cursor for inserting widgets in the UI
ms: Kursor untuk menyisip widget dalam UI

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
ms: Satu penyesuai terpacu (%s) daripada %s sudah wujud!

en: A few times a month
ms: Beberapa kali dalam sebulan

en: A few times a year
ms: Beberapa kali dalam setahun

en: A generic name prefix for internal widgets
ms: Satu awalan nama generik bagi widget dalaman

en: A list of GladeProperties
ms: Satu senarai GladeProperties

en: A list of accel groups to be added to this window
ms: Satu enarai kumpulan accel yang ditambah ke tetingkap ini

en: A list of accelerator keys
ms: Satu senarai kekunci pemecut

en: A list of objects
ms: Satu senarai objek

en: A list of sources for this icon factory
ms: Satu senarai sumber untuk kilang ikon ini

en: A list of style class names to apply to this widget
ms: Satu senarai nama kelas gaya yang dilaksana pada widget ini

en: A pointer to the parenting GladeWidget
ms: Penuding ke GladeWidget induk

en: A radical expression (in math)
ms: Satu ungkapan radikal (dalam matematik)

en: A symbolic icon size for the stock icon
ms: Satu saiz ikon simbolik untuk ikon stok

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
ms: Sebuah pereka bentuk antara muka GTK+ dan GNOME.

en: A warning string about version mismatches
ms: Satu rentetan amaran mengenai versi tidak sepadan

en: AGPL 3.0 Only
ms: AGPL 3.0 Sahaja

en: About Dialog
ms: Perihal Dialog

en: About Glade
ms: Perihal Glade

en: Above Lines:
ms: Baris Atas:

en: Academic
ms: Akademik

en: Accel Group
ms: Kumpulan  Pemecut

en: Accel Groups
ms: Kumpulan Accel

en: Accel Label
ms: Label Pemecut

en: Accelerator
ms: Pemecut

en: Accelerator Key
ms: Kunci Pemecut

en: Accelerator Label
ms: Label Pemecut

en: Accelerator Mode column
ms: Lajur Mod Pemecut

en: Accelerator Modifiers column
ms: Lajur Pengubah Suai Pemecut

en: Accelerator Renderer
ms: Penerap Pemecut

en: Accelerators
ms: Pemecut

en: Accept
ms: Terima

en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

en: Accessible Description
ms: Keterangan Boleh Capai

en: Accessible Name
ms: Nama Boleh Capai

en: Accounting
ms: Perakaunan

en: Action
ms: Tindakan

en: Action Attributes
ms: Atribut Tindakan

en: Action Bar
ms: Palang Tindakan

en: Action Group
ms: Kumpulan Tindakan

en: Action Group Editor
ms: Penyunting Kumpulan Tindakan

en: Action Name
ms: Nama Tindakan

en: Action Target
ms: Sasaran Tindakan

en: Actions
ms: Tindakan

en: Activatable / Actionable
ms: Boleh Diaktif / Boleh Ditindak

en: Activatable column
ms: Lajur Boleh Aktif

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Active column
ms: Lajur Aktif

en: Adaptor
ms: Penyesuai

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Add Child
ms: Tambah Anak

en: Add Item
ms: Tambah Item

en: Add Parent
ms: Tambah Induk

en: Add Row
ms: Tambah Baris

en: Add Slot
ms: Tambah Slot

en: Add a %s to %s
ms: Tambah satu %s ke %s

en: Add a new catalog search path
ms: Tambah satu laluan gelintar katalog baharu

en: Add and remove columns:
ms: Tambah dan buang lajur:

en: Add and remove rows:
ms: Tambah dan buang baris:

en: Add center child
ms: Tambah anak tengah

en: Add child %s
ms: Tambah anak %s

en: Add custom content
ms: Tambah kandungan suai

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
ms: Tambah, buang dan sunting data (anda boleh guna secara pilihan untuk guna Ctrl+N untuk menambah baris baru dan kekunci Delete untuk buang baris terpilih)

en: Add signal handler %s
ms: Tambah pemegang isyarat %s

en: Add to Size Group
ms: Tambah ke Kumpulan Saiz

en: Add widget as _toplevel
ms: Tambah widget sebagai a_ras tertinggi

en: Adding %s to Size Group %s
ms: Menambah %s ke Kumpulan Saiz %s

en: Adding %s to a new Size Group
ms: Menambah %s ke Kumpulan Saiz baharu

en: Adding parent %s for %s
ms: Menambah induk %s dari %s

en: Adjustment
ms: Pelarasan

en: Adjustment column
ms: Lajur Pelarasan

en: Adjustment:
ms: Pelarasan:

en: Advanced
ms: Mahir

en: After
ms: Selepas

en: Alert
ms: Amaran

en: Alignment
ms: Jajaran

en: Alignment and Padding
ms: Jajaran dan Pemadatan

en: Alignment column
ms: Lajur Jajaran

en: All Contexts
ms: Semua Konteks

en: All Events
ms: Semua Peristiwa

en: All Files
ms: Semua Fail-fail

en: All Glade Files
ms: Semua Fail Glade

en: All Modifiers
ms: Semua Pengubah Suai

en: All available widgets and objects
ms: Semua widget dan objek yang tersedia

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
ms: Semua data akan disimpan dalam lokasi persendirian dan tidak akan dikongsi secara awam atau mana-mana pihak ketiga.

en: Alpha
ms: Alfa

en: Alt Key
ms: Kekunci Alt

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always Center
ms: Sentiasa Di Tengah

en: An accelerator key for this action
ms: Satu kunci pemecut untuk tindakan ini

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
ms: Satu versi tersimpan '%s' secara automatik adalah lebih terkini.
    
    Adakah anda mahu muat versi auto-simpan sebaliknya?

en: An entry
ms: Satu masukan

en: An object of type %s cannot have any children.
ms: Objek bagi jenis %s tidak boleh mempunyai sebarang anak.

en: Anarchist
ms: Anarkis

en: Animation
ms: Animasi

en: App Chooser Button Attributes
ms: Atribut Butang Pemilih Apl

en: App Chooser Widget Attributes
ms: Atribut Widget Pemilih Apl

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Append Colon
ms: Tambah Titik Bertindih

en: Application
ms: Aplikasi

en: Application Chooser Button
ms: Butang Pemilih Aplikasi

en: Application Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Aplikasi

en: Application Chooser Widget
ms: Widget Pemilih Aplikasi

en: Application Window
ms: Tetingkap Aplikasi

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Apply
ms: Laksana

en: Arrow
ms: Anak Panah

en: Article
ms: Artikel

en: Artistic
ms: Artistik

en: Artists
ms: Artis

en: Ascending
ms: Menaik

en: Aspect Frame
ms: Bingkai Nisbah

en: Assistant
ms: Pembantu

en: Attached To:
ms: Dilampir Kepada:

en: Attribute
ms: Atribut

en: Attributes
ms: Atribut

en: Attributes column
ms: Lajur Atribut

en: Authentication
ms: Pengesahihan

en: Author(s):
ms: Pengarang:

en: Authors
ms: Pengarang

en: Autocomplete
ms: Auto-lengkap

en: Automatic
ms: Automatik

en: Automatically save project after
ms: Simpan projek secara automatik selepas

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
ms: Simpan projek secara automatik ke dalam fail alternatif bila mana
    projek diubah suai dan had masa tamat yang dinyatakan berlalu

en: Automatically wrap
ms: Lilit secara automatik

en: Autosaving '%s'
ms: Auto-simpan '%s'

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
ms: Untuk pengetahuan anda, anda boleh dwi-klik pada mana-mana pemegang tempat untuk mencipta widget?

en: Background Color Name column
ms: Lajur Nama Warna Latar Belakang

en: Background Color column
ms: Lajur Warna Latar Belakang

en: Background RGBA column
ms: Lajur RGBA Latar Belakang

en: Baseline
ms: Garis dasar

en: Baseline:
ms: Garis Dasar:

en: Before
ms: Sebelum

en: Beginner
ms: Orang Baharu

en: Below Lines:
ms: Baris Bawah:

en: Block Quote
ms: Petikan Blok

en: Book
ms: Buku

en: Both
ms: Kedua-duanya

en: Bottom
ms: Terbawah

en: Bottom Left
ms: Kiri Bawah

en: Bottom Right
ms: Kanan Bawah

en: Bottom to Top
ms: Bawah ke Atas

en: Bottom:
ms: Bawah:

en: Box
ms: Kotak

en: Box Attributes
ms: Atribut Kotak

en: Broken pipe!
ms: Paip rosak!

en: Browse
ms: Layar

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
ms: Tetapi Glade versi ini hanya untuk GTK+ sahaja.
    Pastikan anda dapat jalankan projek ini dengan Glade 3.8 dengan widget lapuk dahulu.
    %s

en: Button
ms: Butang

en: Button 1 Motion
ms: Gerakan Butang 1

en: Button 2 Motion
ms: Gerakan Butang 2

en: Button 3 Motion
ms: Gerakan Butang 3

en: Button Attributes
ms: Atribut Butang

en: Button Box
ms: Kotak Butang

en: Button Content
ms: Kandungan Butang

en: Button Motion
ms: Gerakan Butang

en: Button Orientation:
ms: Orientasi Butang:

en: Button Press
ms: Tekan Butang

en: Button Release
ms: Lepas Butang

en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
ms: Dengan menggunakan GtkBuilder, fail XML Glade boleh digunakan dalam pelbagai bahasa pengaturcaraan termasuklah C, C++, Vala, Java, Perl, Python, dan lain-lain.

en: CSS Provider Path
ms: Laluan Penyedia CSS

en: CSS file to use
ms: Fail CSS yang digunakan

en: C_lear
ms: K_osongkan

en: C_ontexts:
ms: K_onteks:

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Can resize
ms: Boleh saiz semula

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot add a popover to a container.
ms: Tidak dapat menambah satu timbul-atas pada satu bekas.

en: Cannot add a toplevel window to a container.
ms: Tidak dapat menambah satu tetingkap aras tertinggi pada satu bekas.

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
ms: Tidak dapat menambah widget %s bukan boleh tatal ke %s secara langsung.
    Tambah %s dahulu.

en: Canvas
ms: Kanvas

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Catalog
ms: Katalog

en: Categories
ms: Kategori

en: Cell Background Color column
ms: Lajur Warna Latar Belakang Sel

en: Cell Background Color name column
ms: Lajur nama Warna Latar Belakang Sel

en: Cell Background RGBA column
ms: Lajur RGBA Latar Belakang Sel

en: Cell Renderer
ms: Penerap Sel

en: Cell Spacing:
ms: Jarak Sel:

en: Center
ms: Tengah

en: Center Child
ms: Anak Tengah

en: Center on Parent
ms: Di Tengah Induk

en: Change signal handler %s
ms: Ubah pemegang isyarat %s

en: Character
ms: Aksara

en: Chart
ms: Carta

en: Check
ms: Tanda

en: Check Box
ms: Kotak Tanda

en: Check Button
ms: Butang Tanda

en: Check Menu Item
ms: Item Menu Tanda

en: Check item
ms: Item tanda

en: Child alignments:
ms: Jajaran anak:

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
ms: Anak tidak dapat ditambah pada satu Menu Pemilih Kini.

en: Children cannot be added to a separator.
ms: Anak tidak dapat ditambah pada satu pemisah.

en: Choose %s type objects in this project
ms: Pilih objek jenis %s dalam projek ini

en: Choose a %s in this project
ms: Pilih %s dalam projek ini

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
ms: Pilih satu Model Data dan takrif beberapa
    lajur dalam stor data dahulu

en: Choose a parentless %s in this project
ms: Pilih %s tanpa induk dalam projek ini

en: Choose a path to load image resources
ms: Pilih satu laluan untuk memuatkan sumber imej

en: Choose accelerator keys...
ms: Pilih kunci pemecut...

en: Choose parentless %s type objects in this project
ms: Pilih jenis objek %s tanpa induk dalam projek ini

en: Choose your country
ms: Pilih negara anda

en: City:
ms: Bandar:

en: Class
ms: Kelas

en: Class Field
ms: Medan Kelas

en: Class Name:
ms: Nama Kelas:

en: Clear properties
ms: Kosongkan sifat

en: Click
ms: Klik

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
ms: Klik pada satu pemegang tempat untuk mencipta kelas ini
    (guna butang tengah untuk cipta lebih dari satu)

en: Client side window decorations
ms: Hiasan tetingkap sisi klien

en: Climb Rate column
ms: Lajur Kadar Naik

en: Close
ms: Tutup

en: Close Project
ms: Tutup Projek

en: Close _without Saving
ms: Tutup _tanpa Simpan

en: Co_mments for translators:
ms: _Ulasan untuk penterjemah:

en: Collate
ms: Kumpul semak

en: Color
ms: Warna

en: Color Button
ms: Butang Warna

en: Color Chooser
ms: Pemilih Warna

en: Color Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Warna

en: Color Chooser Widget
ms: Widget Pemilih Warna

en: Color Picker
ms: Pemilih Warna

en: Color Selection
ms: Pemilihan Warna

en: Color Selection Dialog
ms: Pemilihan Warna Dialog

en: Column
ms: Lajur

en: Column Header
ms: Pengepala Lajur

en: Column name
ms: Nama lajur

en: Column type
ms: Jenis lajur

en: Columns
ms: Lajur

en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
ms: Lajur mesti mempunyai saiz tetap dalam pandangan pepohon dengan mod tinggi tetap ditetapkan

en: Columns:
ms: Lajur:

en: Combo
ms: Kombo

en: Combo Box
ms: Kotak Kombo

en: Combo Box Attributes
ms: Atribut Kotak Kombo

en: Combo Box Text
ms: Teks Kotak Kombo

en: Combo Box Text Attributes
ms: Atribut Teks Kotak Kombo

en: Combo Editor
ms: Penyunting Kombo

en: Combo Renderer
ms: Penerap Kombo

en: Comment
ms: Ulasan

en: Comment for translators
ms: Ulasan untuk penterjemah

en: Comments
ms: Ulasan

en: Comments:
ms: Ulasan:

en: Commercial/Closed software
ms: Perisian Tertutup/Komersial

en: Common
ms: Umum

en: Common Properties and Attributes
ms: Sifat dan Atribut Umum

en: Company
ms: Syarikat

en: Composite
ms: Komposit

en: Composite Widgets
ms: Widget Komposit

en: Composite template toplevel:
ms: Aras tertinggi templat komposit:

en: Condensed
ms: Padat

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Confirmation page
ms: Halaman pengesahan

en: Connecting to %s
ms: Bersambung dengan %s

en: Container
ms: Bekas

en: Containers
ms: Bekas

en: Conte_xt for translation:
ms: Kont_eks untuk terjemahan:

en: Content
ms: Kandungan

en: Content page
ms: Halaman kandungan

en: Context
ms: Konteks

en: Context for translation
ms: Konteks untuk terjemahan

en: Continuous
ms: Berterusan

en: Control
ms: Kawalan

en: Control Key
ms: Kekunci Control

en: Controlled By
ms: Dikawal oleh

en: Controller For
ms: Pengawal Bagi

en: Copies
ms: Salinan

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Copyright © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Copyright © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Copyright © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
ms: Hak cipta © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Hak cipta © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Hak cipta © 2004-2018 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.

en: Copyright:
ms: Hak Cipta:

en: Could not create a new project.
ms: Tidak dapat mencipta projek baharu.

en: Could not create directory: %s
ms: Tidak dapat mencipta direktori: %s

en: Could not get the type from "%s"
ms: Tidak memperoleh jenis daripada "%s"

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
ms: Tidak dapat menyimpan fail %s. Projek lain dengan laluan tersebut telah dibuka.

en: Could not save the file %s
ms: Tidak dapat menyimpan fail %s

en: Could not show link:
ms: Tidak dapat menunjukkan pautan:

en: Couldn't load builder definition: %s
ms: Tidak dapat memuatkan takrifan pembina: %s

en: Count:
ms: Kiraan:

en: Country:
ms: Negara:

en: Crea_te
ms: C_ipta

en: Create %s
ms: Cipta %s

en: Create Folder
ms: Cipta Folder

en: Create a %s
ms: Cipta satu %s

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
ms: Cipta satu sandar versi terakhir projek setiap kali projek disimpan

en: Create a new project
ms: Cipta projek baru

en: Create backups
ms: Cipta sandar

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
ms: Cipta atau sunting reka bentuk antara muka pengguna untuk aplikasi GTK+ atau GNOME.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
ms: Cipta dan buka reka bentuk antara muka pengguna untuk aplikasi GTK+

en: Creates dummy widget class to load a template
ms: Cipta kelas widget semu untuk memuatkan satu templat

en: Creating %s for %s of %s
ms: Mencipta %s untuk %s daripada %s

en: Credits
ms: Penghargaan

en: Crossfade
ms: Resap Silang

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: Cursor
ms: Kursor

en: Custom
ms: Suai

en: Custom CSS style provider:
ms: Penyedia gaya CSS suai:

en: Custom Text
ms: Teks Suai

en: Custom Text to display in the property label
ms: Teks Suai untuk dipapar dalam label sifat

en: Custom Title
ms: Tajuk Suai

en: Custom Tooltip
ms: Tip Alat Suai

en: Custom label and image:
ms: Label dan imej suai:

en: Custom text to override the property name
ms: Teks suai untuk membatalkan nama sifat

en: Custom title
ms: Tajuk suai

en: Custom tooltip to override the property description
ms: Tip alat suai untuk membatalkan keterangan sifat

en: Cut %s
ms: Potong %s

en: Data column
ms: Lajur Data

en: Date Editor
ms: Penyunting Tarikh

en: Default
ms: Lalai

en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
ms: Takrif lajur untuk stor senarai anda; berikan mereka nama bermakna akan membantu anda dapatkan semula mereka menetapkan atribut penerap sel (tekan kekunci Delete untuk buang lajur terpilih)

en: Definition
ms: Takrifan

en: Delayed
ms: Dilengahkan

en: Delete
ms: Padam

en: Delete %s
ms: Padam %s

en: Delete %s child from %s
ms: Padam %s anak dari %s

en: Delete All
ms: Padam Semua

en: Delete Event
ms: Padam Peristiwa

en: Deprecated
ms: Lapuk

en: Deprecation warnings
ms: Amaran pelapukan

en: Descending
ms: Menurun

en: Described By
ms: Keterangan Oleh

en: Description For
ms: Keterangan Untuk

en: Description List
ms: Senarai Keterangan

en: Description Term
ms: Terma Keterangan

en: Description Value
ms: Nilai Keterangan

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ms: Keterangan satu objek, terformat untuk capaian teknologi pertolongan

en: Description:
ms: Huraian:

en: Design View
ms: Pandangan Reka Bentuk

en: Desktop
ms: Atas Meja

en: Desktop Frame
ms: Bingkai Atas Meja

en: Desktop Icon
ms: Ikon Atas Meja

en: Desktop applications
ms: Aplikasi atas meja

en: Detail
ms: Perincian

en: Details
ms: Perincian

en: DevHelp search namespace for this widget class
ms: Ruang nama gelintar DevHelp untuk kelas widget ini

en: Devices
ms: Peranti

en: Dial
ms: Dail

en: Dialog Box
ms: Kotak Dialog

en: Digits
ms: Digit

en: Digits column
ms: Lajur Digit

en: Directory
ms: Direktori

en: Directory Pane
ms: Anak Tetingkap Direktori

en: Disable Check
ms: Lumpuhkan Tanda

en: Disable Devhelp integration
ms: Lumpuhkan penyepaduan Devhelp

en: Disabling property %s on widget %s
ms: Melumpuhkan sifat %s pada widget %s

en: Discontinuous
ms: Diputuskan

en: Discrete
ms: Diskret

en: Display
ms: Paparan

en: Display previewer version
ms: Papar versi pratonton

en: Do you want to reload the project?
ms: Anda mahu memuat semula projek?

en: Dock
ms: Labuh

en: Document Email
ms: Emel Dokumen

en: Document Frame
ms: Bingkai Dokumen

en: Document Presentation
ms: Persembahan Dokumen

en: Document Spreadsheet
ms: Lembaran Dokumen

en: Document Text
ms: Teks Dokumen

en: Document Web
ms: Sesawang Dokumen

en: Documenters
ms: Juru dokumentasi

en: Double
ms: Ganda Dua

en: Down
ms: Turun

en: Drag %s and Drop to %s
ms: Seret %s dan Lepas ke %s

en: Drag &amp; Drop
ms: Seret &amp; Lepas

en: Drag and Drop
ms: Seret dan Lepas

en: Drag and Drop Multiple
ms: Seret dan Lepas Berbilang

en: Draw frame around entry
ms: Lukis bingkai disekeliling masukan

en: Drawing Area
ms: Kawasan Melukis

en: Drop Down Menu
ms: Menu Tarik Turun

en: East
ms: Timur

en: Edge
ms: Bucu

en: Edit Attributes
ms: Sunting Atribut

en: Edit Image
ms: Sunting Imej

en: Edit Label
ms: Sunting Label

en: Edit Menu
ms: Sunting Menu

en: Edit Menu Bar
ms: Sunting Palang Menu

en: Edit Separately
ms: Sunting Berasingan

en: Edit Text
ms: Sunting Teks

en: Edit menu
ms: Sunting menu

en: Edit page
ms: Sunitng halaman

en: Edit page:
ms: Sunting halaman:

en: Edit project properties
ms: Sunting sifat projek

en: Editable column
ms: Lajur Boleh Sunting

en: Editbar
ms: Palang sunting

en: Editing alignments of %s
ms: Menyunting jajaran bagi %s

en: Editing margins of %s
ms: Menyunting jidar bagi %s

en: Editor Property Type Name
ms: Nama Jenis Sifat Penyunting

en: Edit…
ms: Sunting…

en: Educational
ms: Pendidikan

en: Eighth Key
ms: Kekunci Kelapan

en: Either --listen or --filename must be specified.
ms: Sama ada --listen atau --filename mesti dinyatakan.

en: Ellipsize Text:
ms: Teks Elipse:

en: Ellipsize column
ms: Lajur Elipsize

en: Email
ms: Emel

en: Email:
ms: Emel:

en: Embedded
ms: Terbenam

en: Embedded By
ms: Dibenam Oleh

en: Embedded applications
ms: Aplikasi terbenam

en: Embeds
ms: Terbenam

en: Emblems
ms: Lambang

en: Emoji Support
ms: Sokongan Emoji

en: Emoticons
ms: Emotikon

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Enabling property %s on widget %s
ms: Membenarkan sifat %s pada widget %s

en: End
ms: Hujung

en: End Action
ms: Tindakan Tamat

en: End Action:
ms: Tindakan Tamat:

en: End:
ms: Tamat:

en: Enjoy!
ms: Nikmatilah!

en: Enter Notify
ms: Masuk Makluman

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
ms: Masukkan satu nama fail atau relatif atau laluan penuh bagi sumberi ini untuk '%s' (Glade hanya memuatkan ia dalam masa jalan dalam direktori projek anda).

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
ms: Masukkan satu nama fail, laluan relatif atau laluan penuh untuk muatkan imej

en: Enter a list of column types for this data store
ms: Masukkan satu senarai widget lajur untuk stor data ini

en: Enter a list of values to be applied on each row
ms: Masukkan satu senarai nilai yang dilaksana untuk setiap baris

en: Entry
ms: Masukan

en: Entry Buffer
ms: Penimbal Masukan

en: Entry Completion
ms: Pelengkapan Masukan

en: Entry Completion Editor
ms: Penyunting Pelengkapan Masukan

en: Error
ms: Ralat

en: Error autosaving '%s'
ms: Ralat auto-simpan '%s'

en: Error launching previewer: %s
ms: Ralat melancarkan pratonton: %s

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
ms: Ralat membuka %s untuk tulis data persendirian (%s).
    Tiada data persendirian akan disimpan dalam sesi ini

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
ms: Ralat menyirikan data konfigurasi untuk simpan (%s).
    Tiada data persendirian akan disimpan dalam sesi ini

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
ms: Ralat menulis data persendirian ke %s (%s).
    Tiada data persendirian akan disimpan dalam sesi ini

en: Error: %s.
ms: Ralat: %s.

en: Especially because there is %d object that can not be built with type: %s | Especially because there are %d objects that can not be built with types: %s
ms[0]: Terutamanya kerana terdapat %d objek yang tidak dapat dibina dengan jenis: %s
ms[1]: Terutamanya kerana terdapat %d objek yang tidak dapat dibina dengan jenis: %s

en: Etched In
ms: Digores Masuk

en: Etched Out
ms: Digores Keluar

en: Event Box
ms: Kotak Peristiwa

en: Every day
ms: Setiap hari

en: Every week
ms: Setiap minggu

en: Exact Template
ms: Templat Sebenar

en: Excellent!
ms: Bagus!

en: Expand
ms: Kembang

en: Expand all
ms: Kembang semua

en: Expanded
ms: Kembang

en: Expander
ms: Pengembang

en: Expander Column:
ms: Lajur Pengembang:

en: Expanders are not shown
ms: Pengembang tidak ditunjukkan

en: Exposure
ms: Dedahan

en: External
ms: Luaran

en: Extra Condensed
ms: Lagi Padat

en: Extra Expanded
ms: Lagi Kembang

en: Extra GTK+ objects
ms: Objek GTK+ tambahan

en: Extra catalog paths
ms: Laluan katalog tambahan

en: Failed to backup existing file, continue saving?
ms: Gagal menyandar fail sedia ada, teruskan menyimpan?

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
ms: Gagal mencipta direktori %s untuk simpan data persendirian.
    Tiada data persendirian akan disimpan dalam sesi ini

en: Failed to launch preview: %s.
ms: Gagal melancarkan pratonton: %s.

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
ms: Gagal untuk memuatkan %s.
    Katalog berikut yang diperlukan tidak tersedia: %s

en: Failed to save %s: %s
ms: Gagal menyimpan %s: %s

en: Family column
ms: Lajur Keluarga

en: Few days a week
ms: Beberapa hari dalam seminggu

en: Fifth Key
ms: Kekunci Kelima

en: Fifth Mouse Button
ms: Butang Tetikus Kelima

en: File
ms: Fail

en: File Chooser
ms: Pemilih Fail

en: File Chooser Attributes
ms: Atribut Pemilih Fail

en: File Chooser Button
ms: Butang Pemilih Fail

en: File Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Fail

en: File Chooser Widget
ms: Widget Pemilih Fail

en: File Filter
ms: Penapis Fail

en: File Icon
ms: Ikon Fail

en: File Name
ms: Nama Fail

en: File name to save a screenshot
ms: Nama fail untuk simpan tangkap layar

en: Fill
ms: Isi

en: Filler
ms: Pengisi

en: First Mouse Button
ms: Butang Tetikus Pertama

en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
ms: Pertama tambah satu nama stok dalam masukan di bawah, kemudian tambah dan takrif sumber supaya ikon dalam pandangan pepohon.

en: First of all, create a new project
ms: Mula-mula, cipta satu projek baharu

en: Fixed
ms: Tetap

en: Flip Both Sides
ms: Kalih Kedua-dua Sisi

en: Flip Horizontally
ms: Kalih Mengufuk

en: Flip Vertically
ms: Kalih Menegak

en: Flow Box
ms: Kotak Aliran

en: Flow Box Child
ms: Anak Kotak Aliran

en: Flows From
ms: Alir Dari

en: Flows To
ms: Alir Ke

en: Focus Change
ms: Ubah Fokus

en: Follow State column
ms: Lajur Keadaan Ikut

en: Font Button
ms: Butang Fon

en: Font Button Attributes
ms: Atribut Butang Fon

en: Font Chooser
ms: Pemilih Fon

en: Font Chooser Attributes
ms: Atribut Pemilih Fon

en: Font Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Fon

en: Font Chooser Widget
ms: Widget Pemilih Fon

en: Font Description column
ms: Lajur Keterangan Fon

en: Font Selection
ms: Pemilihan Fon

en: Font Selection Dialog
ms: Dialog Pemilihan Font

en: Font column
ms: Lajur Fon

en: Footer
ms: Pengaki

en: Footnote text
ms: Teks nota kaki

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
ms: Untuk rentetan pendek dan kabur: taipkan perkataan disini untuk membezakan maksud rentetan dari makna bagi kemunculan rentetan yang sama

en: Foreground Color Name column
ms: Lajur Nama Warna Latar Belakang

en: Foreground Color column
ms: Lajur Warna Latar Hadapan

en: Foreground RGBA column
ms: Lajur RGBA Latar Hadapan

en: Form
ms: Borang

en: Formatting
ms: Pemformatan

en: Fourth Mouse Button
ms: Butang Tetikus Keempat

en: Frame
ms: Bingkai

en: Free Form
ms: Bentuk Bebas

en: Free software
ms: Perisian bebas

en: From a project relative directory
ms: Daripada satu direktori berkaitan projek

en: From the project directory
ms: Daripada direktori projek

en: From this directory
ms: Daripada direktori ini

en: GIcon column
ms: Lajur GIcon

en: GNU GPL version 2
ms: GNU GPL versi 2

en: GNU GPL version 3
ms: GNU GPL versi 3

en: GNU LGPL version 2.1
ms: GNU LGPL versi 2.1

en: GNU LGPL version 3
ms: GNU LGPL versi 3

en: GPL 2.0 Only
ms: GPL 2.0 Sahaja

en: GPL 3.0 Only
ms: GPL 3.0 Sahaja

en: GTK+ Unix Print Toplevels
ms: Aras Tertinggi Cetak Unix GTK+

en: GType of the class
ms: GType bagi kelas

en: GUI designer;user interface;ui builder;
ms: Pereka bentuk GUI;antara muka pengguna;pembina ui;

en: General
ms: Am

en: Generate PDF
ms: Jana PDF

en: Generate PS
ms: Jana PS

en: Generic Name
ms: Nama Generik

en: Generic object
ms: Objek generik

en: Glade Preferences
ms: Keutamaan Glade

en: Glade Previewer log
ms: Log Pratonton Glade

en: Glade Registration & User Survey
ms: Pendaftaran & Tinjauan Pengguna Glade

en: Glade User Survey
ms: Tinjauan Pengguna Glade

en: Glade User Survey (update)
ms: Tinjauan Pengguna Glade (kemas kini)

en: Glade Widget
ms: Widget Glade

en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
ms: Glade ialah alat RAD yang membolehkan pembangunan antara muka pengguna secara pantas &amp; mudah untuk kit alat GTK+ dan persekitaran desktop GNOME.

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
ms: Glade adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau 
    mengubahsuainya dibawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang 
    diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi 2 dari 
    lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini
    
    Glade ini diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA
    SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN,
    JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU
    General Public License untuk maklumat lanjut.
    
    Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU 
    bersama-sama dengan Glade; jika tidak, laporkannya ke Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02111-130159, USA.

en: GladeWidgetActionDef structure pointer
ms: Penuding struktur GladeWidgetActionDef

en: Glass Pane
ms: Anak Tetingkap Kaca

en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
ms: Pergi ke Bantuan -> Pendaftaran & Tinjauan Pengguna dan lengkapkan tinjauan kami!

en: Gravity:
ms: Graviti:

en: Grid Attributes
ms: Atribut Grid

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group Header
ms: Pengepala Kumpulan

en: Grouping
ms: Pengumpulan

en: Grow Only
ms: Kembang Sahaja

en: GtkBuilder Files
ms: Fail GtkBuilder

en: HTML Container
ms: Bekas HTML

en: Half
ms: Separa

en: Handle Box
ms: Kotak Pemegang

en: Handler
ms: Pemegang

en: Has Entry column
ms: Mempunyai lajur Masukan

en: Has Selection
ms: Mempunyai Pemilihan

en: Have you ever encountered a bug?
ms: Pernahkah anda menemui pepijat?

en: Have you ever thought about contributing?
ms: Adakah anda pernah terfikir memberi sumbangan dalam projek ini?

en: Header
ms: Pengepala

en: HeaderBar
ms: Palang Pengepala

en: Headerbar Attributes
ms: Atribut Palang Pengepala

en: Headers are invisible
ms: Pengepala adalah halimunan

en: Heading
ms: Kepala

en: Height column
ms: Lajur tinggi

en: Height property
ms: Sifat tinggi

en: Hello, I will show you what's new in Glade
ms: Hai, Saya akan tunjukkan apa yang baharu dalam Glade

en: Help
ms: Bantuan

en: Highlight Origin
ms: Sorot Asalan

en: Hint:
ms: Pembayang:

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
ms: Pegang nama bagi sifat pemadatan untuk gambarkan anak khas untuk kelas bekas ini

en: Homogeneous
ms: Seragam

en: Homogeneous:
ms: Seragam:

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Horizontal Alignment
ms: Penjajaran Mengufuk

en: Horizontal Alignment column
ms: Lajur Jajaran Mengufuk

en: Horizontal Alignment:
ms: Jajaran Mengufuk:

en: Horizontal Box
ms: Kotak Mengufuk

en: Horizontal Button Box
ms: Kotak Butang Mengufuk

en: Horizontal Padding
ms: Pemadatan Mengufuk

en: Horizontal Padding column
ms: Lajur Pemadatan Mengufuk

en: Horizontal Panes
ms: Anak Tetingkap Mengufuk

en: Horizontal Scale
ms: Skala Mengufuk

en: Horizontal Scrollbar
ms: Palang tatal Mengufuk

en: Horizontal Separator
ms: Pemisah Mengufuk

en: Horizontal and Vertical
ms: Mengufuk dan Menegak

en: Horizontal:
ms: Mengufuk:

en: How long have you been programming?
ms: Berapa lama anda menceburi bidang pengaturcaraan?

en: How often do you use it?
ms: Berapa kerapkah anda gunanya?

en: Hyper Modifier
ms: Pengubah Suai Hiper

en: I am not a programmer
ms: Saya bukan seorang pengaturcara

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Factory
ms: Kilang Ikon

en: Icon File
ms: Fail Ikon

en: Icon Na_mes:
ms: Na_ma Ikon:

en: Icon Name
ms: Nama Ikon

en: Icon Name column
ms: Lajur Nama Ikon

en: Icon Size
ms: Saiz Ikon

en: Icon Sources
ms: Sumber Ikon

en: Icon View
ms: Pandangan Ikon

en: Icon View Attributes
ms: Atirbut Pandangan Ikon

en: Icon View Editor
ms: Penyunting Pandangan Ikon

en: Icon _Name:
ms: _Nama Ikon:

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: If Valid
ms: Jika Sah

en: If not, you can always find it in the Help menu.
ms: Jika tidak, anda boleh mencarinya di dalam menu Bantuan.

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
ms: Jika penatalan tindihan atas dibenarkan, palang tatal hanya ditambah sebagai widget tradisional bila satu tetikus hadir

en: If so, did you file a bug report?
ms: Jika ia, adakah anda melaporkan pepijat tersebut?

en: If the property is optional, this is its enabled state
ms: Jika sifat adalah pilihan, ia dalam keadaan dibenarkan

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
ms: Jika anda muat semula ia, semua perubahan akan hilang. Muat semula ia jua?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ms: Jika anda menyimpannya, semua perubahan luar akan hilang. Simpankannya jua?

en: Image
ms: Imej

en: Image File Name
ms: Nama Fail Imej

en: Image Map
ms: Peta Imej

en: Image Menu Item
ms: Item Menu Imej

en: Image item
ms: Item imej

en: Image resources are loaded locally:
ms: Sumber imej yang dimuatkan secara setempat:

en: Image:
ms: Imej:

en: Immediate
ms: Serta-Merta

en: In
ms: Masuk

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
ms: Dalam bidang apakah perisian yang anda bina melalui Glade akan digunakan?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
ms: Menurut pendapat anda apakah masalah utama bila menggunakan Glade?

en: Inconsistent column
ms: Lajur Tidak Konsisten

en: Indentation:
ms: Pengensotan:

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
ms: Menunjukkan subtetingkap dilampir ke komponen tetapi tiada sambungan dalam hieraki UI ke komponen tersebut

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
ms: Menunjukkan objek dikawal oleh satu atau lebih objek sasaran

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
ms: Menunjukkan objek adalah sel dalam jadual pepohon yang dipaparkan kerana sel berada dalam lajur yang sama dikembang dan kenal pasti sel tersebut

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
ms: Menunjukkan objek adalah pengawal untuk satu atau lebih objek sasaran

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
ms: Menunjukkan objek dilabel untuk satu atau lebih objek sasaran

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
ms: Menunjukkan objek adalah ahli bagi kumpulan satu atau lebih objek sasaran

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
ms: Menunjukkan satu objek dilabel oleh satu atau lebih objek sasaran

en: Indicates that an object is a parent window of another object
ms: Menunjukkan objek adalah tetingkap induk bagi objek lain

en: Indicates that an object is a popup for another object
ms: Menunjukkan objek adalah timbul untuk objek lain

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
ms: Menunjukkan objek menyediakan maklumat keterangan mengenai objek lain; lebih berjela berbanding 'Label Untuk'

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
ms: Menunjukkan objek lain menyediakan maklumat keterangan mengenai objek ini; lebih berjela berbanding 'Dilabel Oleh'

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ms: Menunjukkan objek mempunyai kandungan yang mengalir secara logik ke AtkObject lain dalam cara berjujukan, (untuk aliran-teks kejadian)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ms: Menunjukkan objek mempunyai kandungan yang mengalir secara logik ke AtkObject lain dalam cara berjujukan, (untuk aliran-teks kejadian)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
ms: Menunjukkan objek dibenam secara visual ke kandungan objek lain, iaitu alir kandungan objek ini disekitar kandungan lain

en: Indicator Mode:
ms: Mod Penunjuk:

en: Indicator Size column
ms: Lajur Saiz Penunjuk

en: Industrial applications
ms: Aplikasi industri

en: Info
ms: Maklumat

en: Info Bar
ms: Palang Maklumat

en: Information will be sent to https://people.gnome.org/~jpu
ms: Maklumat akan dihantar ke https://people.gnome.org/~jpu

en: Inhibit On-screen Keyboard
ms: Sekat Papan Kekunci Atas-Skrin

en: Initially Complete
ms: Lengkap Seawalnya

en: Input Hints:
ms: Pembayang Input:

en: Input Method Window
ms: Tetingkap Kaedah Masukan

en: Insert After
ms: Sisip Selepas

en: Insert Before
ms: Sisip Sebelum

en: Insert Child on %s
ms: Sisip anak pada %s

en: Insert Column
ms: Sisip Lajur

en: Insert Column on %s
ms: Sisip Lajur pada %s

en: Insert Page After
ms: Sisip Halaman Selepas

en: Insert Page Before
ms: Sisip Halaman Sebelum

en: Insert Row
ms: Sisip Baris

en: Insert Row on %s
ms: Sisip Baris pada %s

en: Insert page on %s
ms: Sisip halaman pada %s

en: Insert placeholder to %s
ms: Sisip pemegang tempat ke %s

en: Inside Wrap:
ms: Lilit Dalam:

en: Insufficient amount of placeholders in target container
ms: Amaun pemegang tempat tidak mencukupi dalam bekas sasaran

en: Interactive Intro
ms: Pengenalan Interaktif

en: Interface Designer
ms: Pereka Bentuk Antara Muka

en: Intermediate
ms: Pertengahan

en: Internal Frame
ms: Bingkai Luar

en: Internal Name
ms: Nama Dalaman

en: Internal name
ms: Nama dalaman

en: Internal server error
ms: Ralat pelayan dalaman

en: International
ms: Antarabangsa

en: Intro
ms: Pengenalan

en: Introduction page
ms: Halaman pengenalan

en: Invalid
ms: Tidak Sah

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
ms: Songsangkan 'Terbenam', menunjukkan kandungan objek ini adalah dibenam secara visual dalam objek lain

en: Inverted column
ms: Lajur Songsang

en: Italic
ms: Condong

en: Item Size and Spacing
ms: Saiz dan Jarak Item

en: Item Width:
ms: Lebar Item:

en: Items
ms: Item

en: JavaScript
ms: Skrip Java

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
ms: Biarkan tinggi palang pengepala sama dengan perubahan sari kata secara dinamik

en: Key Press
ms: Tekan Kekunci

en: Key Release
ms: Lepas Kekunci

en: Keycode column
ms: Lajur Kod Kekunci

en: LGPL 2.1 Only
ms: LGPL 2.1 Sahaja

en: LGPL 3.0 Only
ms: LGPL 3.0 Sahaja

en: Label For
ms: Label Bagi

en: Label Width
ms: Lebar Label

en: Label behaviour
ms: Kelakuan label

en: Label with optional image
ms: Label dengan imej pilihan

en: Labeled By
ms: Dilabel Oleh

en: Lack of documentation
ms: Kekurangan dokumentasi

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
ms: Kekurangan keluaran binari rasmi untuk OS lain (Windows, Mac OS X)

en: Lack of professional support
ms: Kekurangan sokongan profesional

en: Lack of professional training
ms: Kekurangan latihan profesional

en: Lack of publicity/exposure
ms: Kekurangan publisiti/pendedahan

en: Landmark
ms: Tanda Tempat

en: Language column
ms: Lajur Bahasa

en: Large Toolbar
ms: Palang Alat Besar

en: Last Defined
ms: Terakhir Ditakrif

en: Latest stable from sources
ms: Stabil terkini dari sumber

en: Layered Pane
ms: Anak Tetingkap Berlapis

en: Layout
ms: Bentangan

en: Least Recently Used first
ms: Paling Kurang Digunakan Baru-baru Ini dahulu

en: Leave Notify
ms: Keluar Makluman

en: Left
ms: Kiri

en: Left to Right
ms: Kiri ke Kanan

en: Left:
ms: Kiri:

en: Level Bar
ms: Palang Aras

en: Level Bar Attributes
ms: Atribut Palang Aras

en: Libglade Files
ms: Fail Libglade

en: License
ms: Lesen

en: License Text
ms: Teks Lesen

en: License and Copyright
ms: Lesen dan Hak Cipta

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
ms: Lesen untuk projek ini, ia akan ditambah sebagai ulasan aras dokumen.

en: License:
ms: Lesen:

en: Lines
ms: Baris

en: Link
ms: Pautan

en: Link Button
ms: Butang Pautan

en: List
ms: Senarai

en: List Box
ms: Kotak Senarai

en: List Box Row
ms: Baris Kotak Senarai

en: List Item
ms: Item Senarai

en: List Store
ms: Stor Senarai

en: List of items:
ms: Senarai item:

en: List of widgets in this group
ms: Senarai widget dalam kumpulan ini

en: Listen standard input
ms: Dengar input piawai

en: Load and Save
ms: Muat dan Simpan

en: Lock Button
ms: Butang Kunci

en: Lock Key
ms: Kekunci Lock

en: Locking %s by widget %s
ms: Mengunci %s oleh widget %s

en: Low
ms: Rendah

en: Lower:
ms: Lebih Rendah:

en: Lowercase
ms: Huruf Kecil

en: MIME Types
ms: Jenis MIME

en: Margins
ms: Jidar

en: Markup column
ms: Lajur Penanda

en: Math
ms: Matematik

en: Mathematical fraction
ms: Pecahan matematik

en: Maximum width in characters
ms: Lebar maksimum dalam aksara

en: Maximum:
ms: Maksimum:

en: Medical
ms: Perubatan

en: Member Of
ms: Ahli Bagi

en: Menu Attributes
ms: Atribut Menu

en: Menu Bar
ms: Palang Menu

en: Menu Button
ms: Butang Menu

en: Menu Item
ms: Item Menu

en: Menu Shell
ms: Shell Menu

en: Menu Tool Button
ms: Butang Alat Menu

en: Message Dialog
ms: Dialog Mesej

en: Message Dialog Attributes
ms: Atribut Dialog Mesej

en: Meta Modifier
ms: Pengubah Suai Meta

en: Middle
ms: Pertengahan

en: Mime Types
ms: Jenis Mime

en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

en: Missing Image
ms: Imej Hilang

en: Model Button
ms: Butang Model

en: Model Button Attributes
ms: Atribut Butang Model

en: Model column
ms: Lajur Model

en: Most Recently Used first
ms: Paling Banyak Digunakan Baru-baru Ini dahulu

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Move Over Down
ms: Alih ke bawah

en: Move Over Down-Up
ms: Alih Bawah-Atas

en: Move Over Left
ms: Alih ke Kiri

en: Move Over Left-Right
ms: Alih Kiri-Kanan

en: Move Over Right
ms: Alih ke Kanan

en: Move Over Right-Left
ms: Alih Kanan-Kiri

en: Move Over Up
ms: Alih ke Atas

en: Move Over Up-Down
ms: Alih Atas-Bawah

en: Move Under Down
ms: Gerak Ke Bawah

en: Move Under Left
ms: Alih ke Kiri

en: Move Under Right
ms: Alih ke Kanan

en: Move Under Up
ms: Alih ke Atas

en: Multiple
ms: Berbilang

en: Name
ms: Nama

en: Name and Email fields are required
ms: Medan Nama dan Emel diperlukan

en: Name of the class
ms: Nama bagi kelas

en: Name of the file to preview
ms: Nama bagi fail untuk pratonton

en: Name of the toplevel to preview
ms: Nama bagi aras tertinggi untuk pratonton

en: Name:
ms: Nama:

en: Named Icon Chooser
ms: Pemilih Ikon Bernama

en: Native File Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Fail Tabii

en: Natural
ms: Tabii

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Never wrap
ms: Tidak sesekali lilit

en: New Size Group
ms: Kumpulan Saiz Baharu

en: New Tab
ms: Tab Baharu

en: New Window
ms: Tetingkap Baharu

en: No
ms: Tidak

en: No Emoji Support
ms: Tiada Sokongan Emoji

en: No Spellcheck
ms: Tiada Semak Ejaan

en: No open projects to save
ms: Tiada projek terbuka untuk disimpan

en: No widget on the clipboard
ms: Tiada widget pada papan keratan

en: No widget selected.
ms: Tiada widget terpilih.

en: Node Child Of
ms: Anak Nod

en: Non-GTK+ widgets and objects
ms: Widget dan objek bukan-GTK+

en: None
ms: Tiada

en: None - distributed internally
ms: Tiada - diedar secara dalaman

en: Normal
ms: Biasa

en: Normal item
ms: Item biasa

en: North
ms: Utara

en: North East
ms: Timur Laut

en: North West
ms: Barat Laut

en: Notebook
ms: Buku Nota

en: Notebook Attributes
ms: Atribut Buku Nota

en: Notification
ms: Pemberitahuan

en: Number
ms: Nombor

en: Number Up
ms: Nombor Menaik

en: Number Up Layout
ms: Bentangan Nombor Menaik

en: Number of Pages
ms: Bilangan Halaman

en: Number of items
ms: Bilangan item

en: Number of pages
ms: Bilangan halaman

en: Number of pages in this assistant
ms: Bilangan halaman dalam pembantu ini

en: Number of submenus
ms: Bilangan submenu

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
ms: Baiklah, sekarang tambah satu GtkWindows menggunakan pemilih widget baharu atau dengan mengklik dua kali pada ruang kerja

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
ms: Baiklah, kini kita telah selesai dengan selayang pandang, mari mulakan dengan aliran kerja baharu

en: O_bjects:
ms: O_bjek:

en: Object
ms: Objek

en: Object %s has unrecognized type %s
ms: Objek %s mempunyai jenis %s yang tidak dikenali

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
ms: Objek %s ialah satu templat kelas tetapi tidak disokong dalam gtk+ %d.%d

en: Object %s not found in UI definition.
ms: Objek %s tidak ditemui dalam takrifan UI.

en: Object has unrecognized type %s
ms: Objek mempunyai jenis %s yang tidak dikenali

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
ms: Nama tika objek terformat untuk capaian teknologi pertolongan

en: Object is not previewable.
ms: Objek tidak boleh pratonton.

en: Objects
ms: Objek

en: Objects:
ms: Objek:

en: Oblique
ms: Oblik

en: Off
ms: Mati

en: Offscreen
ms: Luar Skrin

en: Offscreen Window
ms: Tetingkap Luar Skrin

en: Ok, Cancel
ms: Ok, Batal

en: On
ms: Hidup

en: On what operating systems?
ms: Pada sistem pengoperasian?

en: Once a month
ms: Sebulan sekali

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
ms: Hanya objek bagi jenis %s boleh ditambah ke objek jenis %s.

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
ms: Hanya satu widget boleh ditampal pada satu masa ke dalam bekas ini

en: Oops! Email address is already in use!
    To update information you need to provide the token that was sent to your inbox.
ms: Alamak! alamat emel ini sudah digunakan!
    Untuk mengemas kini maklumat anda perlu menyediakan token yang sudah dihantar ke dalam kotak masuk anda.

en: Oops! Error accessing DB: %s
ms: Alamak! Ralat mencapai DB: %s

en: Oops! Error saving survey data: %s
ms: Alamak! Ralat menyimpan data tinjauan: %s

en: Oops! Error saving user information: %s
ms: Alamak! Ralat menyimpan maklumat pengguna: %s

en: Open
ms: Buka

en: Open Glade Users Website
ms: Buka Tapak Sesawang Pengguna Glade

en: Open a project
ms: Buka satu projek

en: Open source software
ms: Perisian sumber terbuka

en: OpenGL Area
ms: Kawasan OpenGL

en: Open…
ms: Buka...

en: Option Pane
ms: Anak Tetingkap Pilihan

en: Ordering children of %s
ms: Menertibkan anak bagi %s

en: Organization
ms: Organisasi

en: Orientation column
ms: Lajur Orientasi

en: Other
ms: Lain-lain

en: Out
ms: Keluar

en: Output version information and exit
ms: Outputkan maklumat versi dan keluar

en: Overlay
ms: Tindihan Atas

en: Packing
ms: Pemadatan

en: Padding
ms: Pemadatan

en: Page
ms: Halaman

en: Page Set
ms: Set Halaman

en: Page Setup Dialog
ms: Dialog Persediaan Halaman

en: Page Tab
ms: Tab Halaman

en: Page Tab List
ms: Senarai Tab Halaman

en: Page Type
ms: Jenis Halaman

en: Paned
ms: Dianak Tetingkapkan

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Parent
ms: Induk

en: Parent Window Of
ms: Tetingkap Induk Bagi

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Password Text
ms: Teks Kata Laluan

en: Paste %s
ms: Tampal %s

en: Path
ms: Laluan

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
ms: Laluan untuk memuatkan imej dan sumber dalam masa jalan Glade

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
ms: Laluan yang digunakan sebgai penyedia CSS suai untuk projek ini.

en: Patterns
ms: Pola

en: Personal
ms: Peribadi

en: Phone
ms: Telefon

en: Pin Code
ms: Kod Pin

en: Pixbuf Expander Closed column
ms: Lajur Tertutup Pengembang Pixbuf

en: Pixbuf Expander Open column
ms: Lajur Terbuka Pengembang Pixbuf

en: Pixbuf Renderer
ms: Penerap Pixbuf

en: Pixbuf column
ms: Lajur Pixbuf

en: Placeholder
ms: Pemegang Tempat

en: Placeholder text
ms: Teks pemegang tempat

en: Places
ms: Tempat

en: Places Sidebar
ms: Palang Sisi Tempat

en: Placing %s inside %s
ms: Meletak %s dalam %s

en: Pointer Mode
ms: Mod Penuding

en: Pointer Motion
ms: Gerakan Penuding

en: Pointer Motion Hint
ms: Pembayang Gerakan Penuding

en: Policy:
ms: Dasar:

en: Popover
ms: Timbul-Atas

en: Popover Attributes
ms: Atribut Timbul-atas

en: Popover Menu
ms: Menu Timbul-atas

en: Populate for touch
ms: Populasikan untuk sentuh

en: Popup
ms: Dialog Timbul

en: Popup For
ms: Timbul Untuk

en: Popup Menu
ms: Menu Timbul

en: Position
ms: Posisi

en: Position:
ms: Kedudukan:

en: Precision
ms: Kejituan

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Press
ms: Tekan

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview snapshot
ms: Pratonton petikan

en: Primary Icon
ms: Iko Utama

en: Primary Icon Activatable
ms: Boleh Aktif Ikon Utama

en: Primary Icon Name
ms: Nama Ikon Utama

en: Primary Icon Pixbuf
ms: Pixbuf Ikon Utama

en: Primary Icon Sensitive
ms: Sensitif Ikon Utama

en: Primary Icon Tooltip Markup
ms: Penanda Tip Alat Ikon Utama

en: Primary Icon Tooltip Text
ms: Teks Tip Alat Ikon Utama

en: Primary Stock Icon
ms: Ikon Stok Utama

en: Primary Text:
ms: Teks Utama:

en: Print Dialog
ms: Dialog Cetak

en: Print handlers signature on invocation
ms: Cetak tanda tangan pengendali padaa penyeruan

en: Priority information for the property editor to act on
ms: Maklumat keutamaan untuk penyunting sifat bertindak

en: Privacy Note:
ms: Nota Kerahsiaan:

en: Program Attributes
ms: Atribut Program

en: Progress
ms: Kemajuan

en: Progress Bar
ms: Palang Kemajuan

en: Progress Bar Attributes
ms: Atribut Palang Kemajuan

en: Progress Fraction
ms: Pecahan Kemajuan

en: Progress Pulse Step
ms: Langkah Denyut Kemajuan

en: Progress Renderer
ms: Penerap Kemajuan

en: Progress bar
ms: Palang kemajuan

en: Project
ms: Projek

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
ms: Projek "%s" mempunyai widget lapuk dan/atau versi yang tidak sepadan.

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
ms: Projek "%s" mempunyai ralat. Simpan jua?

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
ms: Projek %s tidak mempunyai widget lapuk atau versi tidak sepadan.

en: Project %s is still loading.
ms: Projek %s masih lagi dimuatkan.

en: Project '%s' saved
ms: Projek '%s' disimpan

en: Project switcher
ms: Penukar projek

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
ms: Maklum pengguna pada masa menyimpan jika projek
    mengandungi apa-apa jenis yang tidak dikenali

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
ms: Bisik pengguna pada masa menyimpan jika projek guna mana-mana widget,
    sifat atau isyarat yang telah lapuk

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
ms: Bisik pengguna pada masa smenympan jika projek guna mana-mana widget, sifat
    atau isyarat yang tidak tersedia dalam versi sasaran projek

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Properties and Attributes
ms: Sifat dan Atribut

en: Property
ms: Sifat

en: Property Change
ms: Ubah Sifat

en: Property Definition
ms: Takrifan Sifat

en: Property Name
ms: Nama Sifat

en: Property _Description:
ms: _Keterangan Sifat:

en: Property has versioning problems:
ms: Sifat mempunyai masalah versi:

en: Property not selected
ms: Sifat tidak terpilih

en: Proximity In
ms: Kehampiran Masuk

en: Proximity Out
ms: Kehampiran Keluar

en: Pulse column
ms: Lajur Denyut

en: Push Button
ms: Butang Tekan

en: Query
ms: Petanyaan

en: Question
ms: Pertanyaan

en: Queue
ms: Baris Gilir

en: Quite easy! Isn't it?
ms: Mudahkan?

en: Radio Action
ms: Tindakan Radio

en: Radio Button
ms: Butang Radio

en: Radio Menu Item
ms: Item Menu Radio

en: Radio Tool Button
ms: Butang Alat Radio

en: Radio column
ms: Lajur Radio

en: Radio item
ms: Item radio

en: Radio proxies
ms: Proksi radio

en: Range
ms: Julat

en: Rating
ms: Penarafan

en: Read Only
ms: Baca Sahaja

en: Read _documentation
ms: Baca _dokumentasi

en: Read documentation
ms: Baca dokumentasi

en: Reason
ms: Sebab

en: Receiving data from %s
ms: Menerima data daripada %s

en: Recent
ms: Baru-baru Ini

en: Recent Action
ms: Tindakan Kini

en: Recent Chooser
ms: Pemilih Baru-baru Ini

en: Recent Chooser Attributes
ms: Atribut Pemilih Baru-Baru Ini

en: Recent Chooser Dialog
ms: Dialog Pemilih Baru-baru Ini

en: Recent Chooser Menu
ms: Menu Pemilih Baru-baru Ini

en: Recent Filter
ms: Penapis Baru-baru Ini

en: Recent Manager
ms: Pengurus Baru-baru Ini

en: Recent Menu
ms: Menu Baru-baru Ini

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Redo: %s
ms: Buat semula: %s

en: Redundant Object
ms: Objek Tidak Diguna

en: Registration & User Survey
ms: Pendaftaran & Tinjauan Pengguna

en: Reject
ms: Tolak

en: Related Action
ms: Tindakan Berkaitan

en: Release
ms: Lepas

en: Release Modifier
ms: Pengubah Suai Lepas

en: Remove %s
ms: Buang %s

en: Remove Column
ms: Buang Lajur

en: Remove Column on %s
ms: Buang Lajur pada %s

en: Remove Page
ms: Buang Halaman

en: Remove Parent
ms: Buang Induk

en: Remove Row
ms: Buang Baris

en: Remove Row on %s
ms: Buang Baris pada %s

en: Remove Slot
ms: Buang Slot

en: Remove multiple
ms: Buang berbilang

en: Remove page from %s
ms: Buang halaman dari %s

en: Remove placeholder from %s
ms: Buang pemegang tempat dari %s

en: Remove signal handler %s
ms: Buang pemegang isyarat %s

en: Remove the selected catalog search path
ms: Buang laluan gelintar katalog terpilih

en: Removing parent of %s
ms: Membuang induk bagi %s

en: Renaming %s to %s
ms: Menamakan semula %s kepada %s

en: Reorder %s's children
ms: Tertib semula anak %s

en: Reserve space for subtitle
ms: Kekla ruang untuk sari kata

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Reset Widget Properties
ms: Tetap Semula Sifat Widget

en: Resize Both Sides
ms: Saiz Semula Kedua-dua Sisi

en: Resize Horizontally
ms: Saiz Semula Mengufuk

en: Resize Vertically
ms: Saiz Semula Menegak

en: Resource Name
ms: Nama Sumber

en: Resource Path
ms: Laluan Sumber

en: Response ID
ms: ID Respons

en: Retrieve %s from model (type %s)
ms: Mendapatkan %s dari model (jenis %s)

en: Revealer
ms: Pendedah

en: Reverse
ms: Songsang

en: Right
ms: Kanan

en: Right to Left
ms: Kanan ke Kiri

en: Right:
ms: Kanan:

en: Rise column
ms: Lajur Naik

en: Role
ms: Peranan

en: Root Pane
ms: Anak Tetingkap Root

en: Row Header
ms: Pengepala Baris

en: Rows
ms: Baris

en: Ruler
ms: Pembaris

en: Run Cleanup
ms: Jalan Pembersihan

en: Run First
ms: Jalan Dahulu

en: Run Last
ms: Jalan Akhir

en: Save
ms: Simpan

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai…

en: Save changes to project "%s" before closing?
ms: Simpan perubahan ke projek "%s" sebelum menutupnya?

en: Save the current project
ms: Simpan projek semasa

en: Save the current project with a different name
ms: Simpan projek semasa dengan satu nama lain

en: Save…
ms: Simpan...

en: Scale
ms: Skala

en: Scale Attributes
ms: Atribut Skala

en: Scale Button
ms: Butang Skala

en: Scale Button Attributes
ms: Atribut Butang Skala

en: Scale column
ms: Lajur Skala

en: Scale is configured to not draw the value
ms: Skala dikonfigur untuk tidak melukis nilai

en: Scale orientation:
ms: Orientasi skala:

en: Scientific
ms: Saintifik

en: Scroll
ms: Tatal

en: Scroll Bar
ms: Palang Tatal

en: Scroll pane
ms: Anak tetingkap tatal

en: Scrollbar
ms: Palang Tatal

en: Scrollbar Attributes
ms: Atribut Palang Tatal

en: Scrollbar Policy:
ms: Dasar Palang Tatal:

en: Scrolled Window
ms: Tetingkap Tertatal

en: Scrolled Window Attributes
ms: Atribut Tetingkap Bertatal

en: Scrolling Attributes
ms: Atribut Penatalan

en: Search Bar
ms: Palang Gelintar

en: Search Column:
ms: Lajur Gelintar:

en: Search Entry
ms: Gelintar Masukan

en: Search bar is already full
ms: Palang gelintar sudah penuh

en: Search is disabled
ms: Gelintar dilumpuhkan

en: Second Mouse Button
ms: Butang Tetikus Kedua

en: Secondary Icon
ms: Ikon Sekunder

en: Secondary Icon Activatable
ms: Boleh Aktif Ikon Kedua

en: Secondary Icon Name
ms: Nama Ikon Kedua

en: Secondary Icon Pixbuf
ms: Pixbuf Ikon Kedua

en: Secondary Icon Sensitive
ms: Sensitif Ikon Kedua

en: Secondary Icon Tooltip Markup
ms: Penanda Tip Alat Kedua

en: Secondary Icon Tooltip Text
ms: Teks Tip Alat Ikon Kedua

en: Secondary Stock Icon
ms: Ikon Stok Kedua

en: Secondary Text:
ms: Teks Sekunder:

en: Section
ms: Seksyen

en: Select Fields
ms: Pilih Medan

en: Select Folder
ms: Pilih Folder

en: Select Named Icon
ms: Pilih Ikon Bernama

en: Select a CSS to use as custom style provider
ms: Pilih CSS yang digunakan sebagai penyedia gaya suai

en: Select a catalog search path
ms: Pilih satu laluan gelintar katalog

en: Select a color
ms: Pilih satu warna

en: Select a file from the project resource directory
ms: Pilih fail dari direktori sumber projek

en: Select a font
ms: Pilih satu fon

en: Select an object to pass to the handler
ms: Pilih objek untuk dilepasi ke pemegang

en: Select the properties that you want to reset to their default values
ms: Pilih sifat yang anda mahu tetapkan semula ke nilai lalai mereka

en: Semi Condensed
ms: Separa Padat

en: Semi Expanded
ms: Separa Kembang

en: Sending data to %s
ms: Menghantar data kepada %s

en: Sensitive
ms: Sensitif

en: Sensitive column
ms: Lajur sensitif

en: Separator
ms: Pemisah

en: Separator Menu Item
ms: Item Menu Pemisah

en: Separator Tool Item
ms: Item Alat Pemisah

en: Separator item
ms: Item pemisah

en: Set default value
ms: Tetapkan nilai lalai

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
ms: Tetapkan halaman aktif semasa untuk disunting, sifat ini tidak akan dikongsi

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
ms: Tetapkan submenu aktif semasa untuk disunting, sifat ini tidak akan disimpan

en: Set the description of the Activate atk action
ms: Tetapkan keterangan tindakan atk Aktif

en: Set the description of the Click atk action
ms: Tetapkan keterangan bagi tindakan atk Klik

en: Set the description of the Press atk action
ms: Tetapkan keterangan tindakan atk Tekan

en: Set the description of the Release atk action
ms: Tetapkan keterangan tindakan atk Lepas

en: Set the icon size for this source of '%s'
ms: Tetapkan saiz ikon untuk sumber ini bagi '%s'

en: Set the state for this source of '%s'
ms: Tetapkan keadaan bagi sumber ini untuk '%s'

en: Set the text direction for this source of '%s'
ms: Tetapkan arah teks bagi sumber ini bagi '%s'

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
ms: Tetapkan sama ada mahu menyatakan keadaan bagi sumber ini bagi '%s'

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
ms: Tetapkan sama ada anda mahu menyatakan arah teks untuk sumber ini bagi '%s'

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
ms: Tetapkan sama ada anda mahu menyatakan saiz ikon bagi sumber ini untuk '%s'

en: Setting %s of %s
ms: Menetapkan %s dari %s

en: Setting %s of %s to %s
ms: Menetapkan %s dari %s ke %s

en: Setting %s to have a start action
ms: Menetapkan %s supaya ada tindakan mula

en: Setting %s to have an end action
ms: Menetapkan %s supaya ada tindakan tamat

en: Setting %s to not have a start action
ms: Menetapkan %s supaya tiada tindakan mula

en: Setting %s to not have an end action
ms: Menetapkan %s supaya tiada tindakan tamat

en: Setting %s to not show window controls
ms: Menetapkan %s untuk tidak tunjuk kawalan tetingkap

en: Setting %s to not use a center child
ms: Menetapkan %s untuk tidak guna satu anak pusat

en: Setting %s to not use tooltip markup
ms: Menetapkan %s untuk tidak guna penanda tip alat

en: Setting %s to show window controls
ms: Menetapkan %s untuk tunjuk kawalan tetingkap

en: Setting %s to use a Pango markup string
ms: Menetapkan %s untuk guna satu rentetan penanda Pango

en: Setting %s to use a center child
ms: Menetapkan %s untuk guna satu anak pusat

en: Setting %s to use a custom child
ms: Menetapkan %s untuk guna satu anak suai

en: Setting %s to use a custom label widget
ms: Menetapkan %s untuk guna widget label suai

en: Setting %s to use a custom title
ms: Menetapkan %s untuk guna satu tajuk suai

en: Setting %s to use a custom titlebar
ms: Menetapkan %s untuk guna satu palang alat suai

en: Setting %s to use a custom tooltip
ms: Menetapkan %s untuk guna satu tip alat suai

en: Setting %s to use a label and image
ms: Menetapkan %s untuk guna satu label dan imej

en: Setting %s to use a logo icon
ms: Menetapkan %s untuk guna ikon logo

en: Setting %s to use a named icon
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon bernama

en: Setting %s to use a pattern string
ms: Menetapkan %s untuk guna satu rentetan pola

en: Setting %s to use a primary icon from filename
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon utama dari nama fail

en: Setting %s to use a primary icon from stock
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon utama dari stok

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon utama dari tema ikon

en: Setting %s to use a resource name
ms: Menetapkan %s untuk guna satu nama sumber

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon kedua dari nama fail

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon kedua dari stok

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
ms: Menetapkan %s untuk guna satu ikon kedua dari tema ikon

en: Setting %s to use a single line
ms: Menetapkan %s untuk guna satu baris tunggal

en: Setting %s to use a stock button
ms: Menetapkan %s untuk guna satu butang stok

en: Setting %s to use a stock item
ms: Menetapkan %s untuk guna satu item stok

en: Setting %s to use a system provided titlebar
ms: Menetapkan %s untuk guna satu palang tajuk disediakan sistem

en: Setting %s to use an attribute list
ms: Menetapkan %s untuk guna satu senarai atribut

en: Setting %s to use an external buffer
ms: Menetapkan %s untuk guna satu penimbal luar

en: Setting %s to use an icon file
ms: Menetapkan %s untuk guna satu fail ikon

en: Setting %s to use an image from filename
ms: Menetapkan %s untuk guna satu imej dari nama fail

en: Setting %s to use an image from stock
ms: Menetapkan %s untuk guna satu imej dari stok

en: Setting %s to use an image from the icon theme
ms: Menetapkan %s untuk guna satu imej dari tema ikon

en: Setting %s to use logo file
ms: Menetapkan %s untuk guna fail logo

en: Setting %s to use normal line wrapping
ms: Menetapkan %s untuk guna pelilitan baris biasa

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
ms: Menetapkan %s untuk guna pelilitan perkataan Pango khusus

en: Setting %s to use standard configuration
ms: Menetapkan %s untuk guna konfigurasi piawai

en: Setting %s to use standard label text
ms: Menetapkan %s untuk guna teks label piawai

en: Setting %s to use static text
ms: Menetapkan %s untuk guna teks statik

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
ms: Menetapkan %s untuk guna sifat %s sebagai satu atribut

en: Setting %s to use the %s property directly
ms: Menetapkan %s untuk guna sifat %s secara langsung

en: Setting %s to use the standard title
ms: Menetapkan %s untuk guna tajuk piawai

en: Setting %s to use tooltip markup
ms: Menetapkan %s untuk guna penanda tip alat

en: Setting License type of %s
ms: Menetapkan jenis Lesen untuk %s

en: Setting columns on %s
ms: Menetapkan lajur pada %s

en: Setting i18n metadata
ms: Menetapkan data meta i18n

en: Setting multiple properties
ms: Menetapkan sifat berbilang

en: Setting object type on %s to %s
ms: Menetapkan jenis objek pada %s ke %s

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
ms: Menetapkan ikon utama %s untuk tidak guna penanda tip alat

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
ms: Menetapkan ikon utama %s untuk guna penanda tip alat

en: Setting project's %s property
ms: Menetapkan sifat projek %s

en: Setting resource path to '%s'
ms: Menetapkan laluan sumber ke '%s'

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
ms: Menetapkan ikon sekunder %s untuk tidak guna penanda tip alat

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
ms: Menetapkan ikon sekunder %s untuk guna penanda tip alat

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
ms: Menetapkan versi sasaran bagi '%s' ke %d.%d

en: Setting translation domain to '%s'
ms: Menetapkan domain terjemahan ke '%s'

en: Setting widget '%s' as template
ms: Menetapkan widget '%s' sebagai templat

en: Setup Text Attributes
ms: Persediaan Atribut Teks

en: Seventh Key
ms: Kekunci Ketujuh

en: Shift Key
ms: Kekunci Shift

en: Show Border
ms: Tunjuk Sempadan

en: Show Class Field
ms: Tunjuka Medan Kelas

en: Show info
ms: Tunjuk maklumat

en: Show warnings when saving
ms: Tunjuk amaran bila menyimpan

en: Show window controls
ms: Tunjuk kawalan tetingkap

en: Shrink
ms: Kuncup

en: Signal
ms: Isyarat

en: Signal Editor
ms: Penyunting Isyarat

en: Signal has versioning problems:
ms: Isyarat mempunyai masalah versi:

en: SignalClass
ms: Kelas Isyarat

en: Single
ms: Tunggal

en: Single Click Activate
ms: Pengaktifan Klik Tunggal

en: Single Paragraph Mode column
ms: Lajur Mod Perenggan Tunggal

en: Sixth Key
ms: Kekunci Keenam

en: Size
ms: Saiz

en: Size Group
ms: Kumpulan Saiz

en: Size column
ms: Lajur Saiz

en: Slide Both Sides
ms: Leret Kedua-dua Sisi

en: Slide Down
ms: Leret Bawah

en: Slide Horizontally
ms: Leret Mengufuk

en: Slide Left
ms: Leret Kiri

en: Slide Left-Right
ms: Leret Kiri-Kanan

en: Slide Right
ms: Leret Kanan

en: Slide Up
ms: Leret Atas

en: Slide Up-Down
ms: Leret Atas-Bawah

en: Slide Vertically
ms: Leret Menegak

en: Slider
ms: Pelungsur

en: Small Capitals
ms: Huruf Kecil

en: Small Toolbar
ms: Palang Alat Kecil

en: Smooth scroll
ms: Tatal lancar

en: Some properties have versioning problems:
ms: Sesetengah sifat mempunyai masalah versi:

en: Some signals have versioning problems:
ms: Sesetengah isyarat mempunyai masalah versi:

en: Sorry, automatic subscription to Glade Users mailing list failed
ms: Maaf, langganan automatik ke senarai mel Pengguna Glade gagal

en: South
ms: Selatan

en: South East
ms: Tenggara

en: South West
ms: Barat Daya

en: Spacing
ms: Jarak

en: Spacing:
ms: Jarak:

en: Special Child Type
ms: Jenis Anak Khas

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
ms: Nyatakan nama jenis sifat penyunting sebenar yang digunakan untuk shell ini

en: Spellcheck
ms: Semak Ejaan

en: Spin
ms: Angka

en: Spin Button
ms: Butang Pusing

en: Spin Button Attributes
ms: Atribut Butang Angka

en: Spin Renderer
ms: Penerap Angka

en: Spinner
ms: Gelegar

en: Spinner Renderer
ms: Penerap Angka

en: Splash Screen
ms: Skrin Percikan

en: Split Pane
ms: Anak Tetingkap Pisah

en: Spread
ms: Hamparan

en: Stack
ms: Tindanan

en: Stack Attributes
ms: Atribut Tindanan

en: Stack Sidebar
ms: Palang Sisi Tindanan

en: Stack Switcher
ms: Penukar Tindanan

en: Stack Switcher Attributes
ms: Atribut Penukar Tindanan

en: Start
ms: Mula

en: Start Action
ms: Tindakan Mula

en: Start Action:
ms: Tindakan Mula:

en: Start/resume interactive UI introduction
ms: Mula/sambung semula pengenalan UI berinteraktif

en: Start:
ms: Mula:

en: Static
ms: Statik

en: Status Bar
ms: Palang Status

en: Status Icon
ms: Ikon Status

en: Stepper Sensitivity
ms: Kepekaan Pelangkah

en: Stock
ms: Stok

en: Stock Button
ms: Butang Stok

en: Stock Detail column
ms: Lajur Perincian Stok

en: Stock Image
ms: Imej Stok

en: Stock Item
ms: Item Stok

en: Stock Item:
ms: Item Stok:

en: Stock Size column
ms: Lajur Saiz Stok

en: Stock column
ms: Lajur Stok

en: Stretch column
ms: Lajur Regang

en: Strikethrough column
ms: Lajur Coret Tembus

en: String
ms: Rentetan

en: Structure
ms: Struktur

en: Style Classes
ms: Kelas Gaya

en: Style column
ms: Lajur Gaya

en: Submit
ms: Hantar

en: Subscribe me to the mailing list
ms: Langgan saya ke senarai mel

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
ms: Langgani senarai mel Pengguna Glade.
    Anda akan menerima pengesahan permintaan melalui emel!

en: Subscript text
ms: Teks subskrip

en: Substructure
ms: Substruktur

en: Subwindow Of
ms: Subtetingkap Dari

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Super Modifier
ms: Pengubah Suai Super

en: Superscript text
ms: Teks superskrip

en: Support Warning
ms: Amaran sokongan

en: Swap
ms: Silih

en: Swapped
ms: Disilih

en: Swapped | After
ms: Disilih | Selepas

en: Switch
ms: Tukar

en: T_ranslatable
ms: Bo_leh Terjemah

en: Tab Attributes
ms: Atribut Tab

en: Table
ms: Jadual

en: Table Cell
ms: Sel Jadual

en: Table Row
ms: Baris Jadual

en: Tablet Pad
ms: Pad Tablet

en: Tabular Menus
ms: Menu Tabular

en: Tear Off Menu Item
ms: Item Menu Koyak

en: Tearoff menus
ms: Menu koyak

en: Tearoff menus are disabled
ms: Menu koyak dilumpuhkan

en: Template
ms: Templat

en: Template classes are only usable in GTK+ 3.10 and later.
ms: Kelas templat yang hanya boleh guna dalam GTK+ 3.10 dan terkemudian.

en: Text
ms: Teks

en: Text Buffer
ms: Penimbal Teks

en: Text Column column
ms: Lajur Lajur Teks

en: Text Entry
ms: Masukan Teks

en: Text Formatting
ms: Pemformatan Teks

en: Text Horizontal Alignment column
ms: Lajur Jajaran Mengufuk Teks

en: Text Renderer
ms: Penerap Teks

en: Text Tag
ms: Tag Teks

en: Text Tag Table
ms: Jadual Tag Teks

en: Text Tag Table Editor
ms: Penyunting Jadual Tag Teks

en: Text Vertical Alignment column
ms: Lajur Jajaran Menegak Teks

en: Text View
ms: Pandangan Teks

en: Text View Attributes
ms: Atribut Pandangan Teks

en: Text below icons
ms: Teks bawah ikon

en: Text beside icons
ms: Teks sebelah ikon

en: Text column
ms: Lajur teks

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: Text:
ms: Teks:

en: Thank you for taking Glade Users survey, we appreciate it!
    
    To validate this email address open the folowing link
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    In case you want to change or update the survey, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
ms: Terima kasih kerana menjawab tinjauan Pengguna Glade, kami menghargainya!
    
    Untuk mengesahkan alamat emel ini sila buat pautan berikut
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    Sekiranya anda mahu mengubah atau mengemas kini tinjauan, token kemas kini semasa anda ialah:
    $new_token
    
    Terima kasih
    
    	Pasukan Glade

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
ms: Terima kasih kerana mengambil masa mengisi tinjauan ini, kami menghargainya!

en: Thank you for updating your Glade Users survey data, we appreciate it!
    
    In case you want to change something again, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
ms: Terima kasih kerana mengemas kini data tinjauan Pengguna Glade anda, kami menghargainya!
    
    Untuk mengubah apa-apa maklumat, token kemas kini semasa anda ialah:
    $new_token
    
    Terima kasih
    
    	Pasukan Glade

en: The GladeDesignView that contains this layout
ms: GladeDesignView  yang mengandungi bentangan ini

en: The GladeProperty to display a label for
ms: GladeProperty untuk memaparkan label

en: The GladePropertyDef for this property
ms: GladePropertyDef untuk sifat ini

en: The GladePropertyDef this GladeEditorProperty was created for
ms: GladePropertyDef bagi GladeEditorProperty ini telah diciptakan

en: The URL to load in Glade (this property will not be saved)
ms: URL yang dimuatkan dalam Glade (sifat ini tidak akan disimpan)

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
ms: Pemecut hanya boleh ditetapkan bila berada dalam satu Kumpulan Tindakan.

en: The accessible role of this object
ms: Peranan boleh capai bagi objek ini

en: The class adaptor for the associated widget
ms: Penyesuai kelas untuk widget berkaitan

en: The class field string
ms: Rentetan medan kelas

en: The column in the model to load the value from
ms: Lajur dalam model untuk muatkan nilai dari

en: The container object this editor is currently editing
ms: Objek bekas bagi penyunting ini sedang disunting

en: The current item to add to the project
ms: Item semasa untuk ditambah ke dalam projek

en: The currently effective GladePointerMode
ms: GladePointerMode kini yang efektif

en: The currently loaded widget in this editor
ms: Widget yang kini dimuat dalam penyunting ini

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
ms: Bentangan hiasan tidak dilaksanakan pada palang pengepala yang tidak menunjukkan kawalan tetingkap

en: The detail for this signal
ms: Perincian isyarat ini

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
ms: Jenis halaman penyunting unruk mencipta GladeEditorTable ini

en: The file %s has been modified since reading it
ms: Fail %s telah diubah suai semenjak membacanya

en: The filesystem path of the project
ms: Laluan sistem fail bagi projek

en: The glade project that this widget belongs to
ms: Projek glade yang mana widget ini berasal

en: The glade widget to edit signals
ms: Widget glade untuk menyunting isyarat

en: The handler for this signal
ms: Pemegang untuk isyarat ini

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ms: Tinggi bagi widget bila aras tertinggi dalam GladeDesignLayout

en: The icon name
ms: Nama ikon

en: The internal name of the widget
ms: Nama dalaman bagi widget

en: The list of application names to add to the filter
ms: Senarai nama aplikasi untuk tambah ke penapis

en: The list of file name patterns to add to the filter
ms: Senarai corak nama fail untuk tambah ke penapis

en: The list of items to show in the combo box
ms: Senarai item yang ditunjukkan dalam kotak kombo

en: The list of mime types to add to the filter
ms: Senarai jenis mime untuk tambah ke penapis

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
ms: Palang menu dan palang alat telah digabungkan dalam palang pengepala

en: The name of the widget
ms: Nama bagi widget

en: The name of the widget catalog this class was declared by
ms: Nama bagi katalog widget yang mana kelasi ini isytiharkan

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
ms: Nama ikon yang digunakan oleh butang skala. Item pertama dalam tatasusunan akan digunakan di dalam butang bila nilai semasa adalah nilai terendah, item kedua untuk nilai tertinggi. Semua ikon berikutnya akan digunakan untuk semua nilai lain, disebar secara sekata menerusi julat nilai

en: The number of columns for this grid
ms: Bilangan lajur bagi grid ini

en: The number of digits to round the value to when the value changes
ms: Bilangan digit untuk bundarkan nilai bila nilai berubah

en: The number of items in the action bar
ms: Bilangan item dalam palang tindakan

en: The number of items in the box
ms: Bilangan item dalam kotak

en: The number of items in the header bar
ms: Bilangan item dalam palang pengepala

en: The number of pages in the notebook
ms: Bilangan halaman dalam buku nota

en: The number of pages in the stack
ms: Bilangan halaman dalam tindanan

en: The number of rows for this grid
ms: Bilangan baris bagi grid ini

en: The number of submenus in the popover menu
ms: Bilangan submenu dalam menu timbul-atas

en: The object associated
ms: Objek berkaitan

en: The object inspector took the palette's place
ms: Pemeriksa objek mengambil tempat palet

en: The object's unique identifier
ms: Pengecam unik objek

en: The page position in the Assistant
ms: Kedudukan halaman dalam Pembantu

en: The palette was replaced with a new object chooser
ms: Palet telah digantikan dengan satu pemilih objek baharu

en: The pango attributes for this label
ms: Atribut pango untuk label ini

en: The position of the child in the flowbox
ms: Kedudukan anak dalam kotak aliran

en: The position of the menu item in the menu shell
ms: Kedudukan item menu dalam shell menu

en: The position of the row item in the listbox
ms: Kedudukan item baris dalam kotak senarai

en: The position of the tool item group in the palette
ms: Kedudukan kumpulan item alat dalam palet

en: The position of the tool item in the toolbar
ms: Kedudukan item alat dalam palang alat

en: The project %s has unsaved changes
ms: Projek %s mempunyai perubahan belum disimpan

en: The project being inspected
ms: Projek telah diperiksa

en: The project file %s has been externally modified
ms: Fail projek %s telah diubah suai secara luar

en: The project this properties dialog was created for
ms: Dialog sifat bagi projek ini telah diciptakan

en: The project translation domain
ms: Domain terjemahan projek

en: The project's template widget, if any
ms: Widget templat projek, jika ada

en: The property name to use when loading by widget
ms: Nama sifat yang digunakan bila dimuatkan oleh widjet

en: The property used to set the X position of a child object
ms: Sifat yang digunakan untuk menetapkan kedudukan X bagi objek anak

en: The property used to set the Y position of a child object
ms: Sifat yang digunakan untuk menetapkan kedudukan Y bagi objek anak

en: The property used to set the height of a child object
ms: Sifat yang digunakan untuk menetapkan tinggi bagi objek anak

en: The property used to set the width of a child object
ms: Sifat yang digunakan untuk menetapkan lebar bagi objek anak

en: The response ID of this button in a dialog
ms: Id balasan bagi butang ini dalam dialog

en: The signal class of this signal
ms: Kelas isyarat bagi isyarat ini

en: The signal editor used to edit signals
ms: Penyunting isyarat yang digunakan untuk menyunting isyarat

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
ms: Tujuan utama tinjauan ini adalah untuk mengetahui kehendak pengguna kami.
    Alamat emel anda akan digunakan semata-mata untuk mengenalpasti anda secara unik sebagai pengguna Glade dan hantar kembali token pengubahsuaian untuk mengubahsuai sesuatu atau menambah ulasan tambahan.
    Data individu akan disimpan ke dalam pangkalan data persendirian dan tidak akan dikongsi dengan mana-mana pihak awam atau pihak ketiga.

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
ms: Ikon stok dipaparkan pada item (pilih item dari stok GTK+ atau dari kilang ikon)

en: The stock item for this button
ms: Item stok untuk butang ini

en: The stock item for this menu item
ms: Item stok untuk item menu ini

en: The user data for this signal
ms: Data pengguna bagi isyarat ini

en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
ms: Antara muka pengguna yang direka dalam Glade tersimpan sebagai XML dan ia boleh dimuat melalui aplikasi secara dinamik sepertimana yang diperlukan dengan menggunakan GtkBuilder atau diguna secara terus untuk takrifkan kelas objek dipacu GtkWidget menggunakan fitur templat baharu GTK+.

en: The versioning support warning for this signal
ms: Amaran sokongan berversi bagi isyarat ini

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ms: Lebar bagi widget bila aras tertinggi dalam GladeDesignLayout

en: Themed Icon
ms: Ikon Bertema

en: Third Mouse Button
ms: Butang Tetikus Ketiga

en: This combo box is not configured to have an entry
ms: Kotak kombo ini tidak dikonfigur untuk mempunyai satu masukan

en: This gives backends control to set property sensitivity
ms: Ia memberikan kawalan bahagian belakang untuk tetapkan sensitiviti sifat

en: This progressbar does not show text
ms: Palang kemajuan ini tidak menunjukkan teks

en: This property does not apply to client-side decorated windows
ms: Sifat tidak dilaksanakan pada tetingkap berhias sisi-klien

en: This property does not apply unless Use Underline is set.
ms: Sifat ini tidak dilaksanaka melainkan Guna Garis Bawah ditetapkan.

en: This property does not apply when a custom title is set
ms: Sifat ini tidak dilaksanakan ketika satu tajuk suai ditetapkan

en: This property is deprecated
ms: Sifat ini sudah lapuk

en: This property is disabled
ms: Sifat ini dilumpuhkan

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
ms: Sifat ini hanya tersedia jika
    aksara masukan adalah halimunan

en: This property is only available
    if the entry has a frame
ms: Sifat ini hanya tersedia jika
    masukan mempunyai satu bingkai

en: This property is only for use in dialog action buttons
ms: Sifat ini hanya digunakan dalam butang tindakan dialog

en: This property is set to be controlled by an Action
ms: Sifat  ini ditetapkan untuk dikawal oleh satu Tindakan

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
ms: Sifat ini hanya dilaksanaka jika elipsize dan pelilitan dibenarkan

en: This property only applies to named icons
ms: Sifat ini hanya dilaksana pada ikon bernama

en: This property only applies to stock images or named icons
ms: Sifat ini hanya dilaksana ke imej stok atau ikon bernama

en: This property only applies when configuring the label with text
ms: Sifat ini hanya dilaksana bila mengkonfigur label dengan teks

en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ms: Sifat ini telah diperkenalkan dalam %s %d.%d manakala projek sasaran adalah %s %d.%d

en: This signal is deprecated
ms: Isyarat ini telah lapuk

en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ms: Isyarat ini telah diperkenalkan dalam  %s %d.%d manakala projek sasaran adalah %s %d.%d

en: This widget is deprecated
ms: Widget ini telah lapuk

en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ms: Widget ini telah diperkenalkan dalam %s %d.%d manakala projek sasaran adalah %s %d.%d

en: Time
ms: Masa

en: Title
ms: Tajuk

en: Title Bar
ms: Palang Tajuk

en: Title:
ms: Tajuk:

en: To free up space for the property editor
ms: Untuk membebaskan ruang penyunting sifat

en: Toggle
ms: Togol

en: Toggle Action
ms: Tindakan Togol

en: Toggle Button
ms: Butang Togol

en: Toggle Renderer
ms: Penerap Togol

en: Toggle Tool Button
ms: Butang Alat Togol

en: Toggle and Radio
ms: Togol dan Radio

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
ms: Token diproses secara manual dalam kelompok.
    Harap bersabar.

en: Tool Bar
ms: Palang Alat

en: Tool Bar Editor
ms: Penyunting Palang Alat

en: Tool Button
ms: Butang Alat

en: Tool Item
ms: Item Alat

en: Tool Item Group
ms: Kumpulan Item Alat

en: Tool Palette
ms: Palet Alat

en: Tool Palette Editor
ms: Penyunting Palet Alat

en: Tool Tip
ms: Tip Alat

en: Toolbar
ms: Palang Alat

en: Toolbar Proxies
ms: Proksi Palang Alat

en: Toolkit version required:
ms: Versi kit alat diperlukan:

en: Tooltip
ms: Tip Alat

en: Tooltip:
ms: Tip Alat:

en: Top
ms: Teratas

en: Top Left
ms: Kiri Atas

en: Top Level
ms: Aras Tertinggi

en: Top Right
ms: Kanan Atas

en: Top to Bottom
ms: Atas ke Bawah

en: Top:
ms: Atas:

en: Toplevel Height
ms: Tinggi Aras Tertinggi

en: Toplevel Width
ms: Lebar Aras Tertinggi

en: Toplevels
ms: Aras Tertinggi

en: Touch
ms: Sentuh

en: Touchpad Gesture
ms: Gerak Isyarat Pad Sentuh

en: Transient For:
ms: Sementara Untuk:

en: Translatable
ms: Boleh Terjemah

en: Translated title for the class used in the glade UI
ms: Tajuk boleh terjemah bagi kelas yang digunakan dalam UI glade

en: Translation Domain
ms: Domain Terjemahan

en: Translation domain:
ms: Domain terjemahan:

en: Translators
ms: Penterjemah

en: Tree
ms: Pepohon

en: Tree Item
ms: Item Pepohon

en: Tree Model Filter
ms: Penapis Model Pepohon

en: Tree Model Sort
ms: Isih Model Pepohon

en: Tree Selection
ms: Pemilihan Pepohon

en: Tree Store
ms: Stor Pepohon

en: Tree Table
ms: Jadual Pepohon

en: Tree View
ms: Pandangan Pepohon

en: Tree View Attributes
ms: Atribut Pandangan Pepohon

en: Tree View Column
ms: Lajur Pandangan Pepohon

en: Tree View Editor
ms: Penyunting Pandangan Pepohon

en: Tree model:
ms: Model pepohon:

en: Try adding a grid
ms: Cuba menambah satu grid

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
ms: Cuba menyimpan data peribadi ke direktori %s tetapi ia adalah fail biasa.
    Tiada data persendirian akan disimpan dalam sesi ini

en: Type
ms: Jenis

en: Type:
ms: Jenis:

en: UI definition has no previewable widgets.
ms: Takrifan UI tiada widget boleh pratonton.

en: Ultra Condensed
ms: Tersangat Padat

en: Ultra Expanded
ms: Tersangat Kembang

en: Unable to copy unrecognized widget type.
ms: Tidak boleh menyalin jenis widget yang tidak dikenali.

en: Unable to cut unrecognized widget type
ms: Tidak boleh memotong jenis widget tidak dikenali

en: Unable to load image (%s)
ms: Tidak boleh memuatkan imej (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ms: Tidak boleh membuka '%s', fail tidak wujud.

en: Unable to paste to multiple widgets
ms: Tidak boleh menampal ke widget berbilang

en: Unable to paste to the selected parent
ms: Tidak boleh menampal ke induk terpilih

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
ms: Dibawah lesen yang manakah anda keluarkan perisian yang bina melalui Glade?

en: Underline column
ms: Lajur Garis Bawah

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo: %s
ms: Buat Asal: %s

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Unlocking %s
ms: Menyahkunci %s

en: Unrecognized types
ms: Jenis tidak dikenali

en: Unsaved %i
ms: %i belum disimpan

en: Unset
ms: Nyahtetap

en: Unsetting template
ms: Menyahtetap templat

en: Unsetting widget '%s' as template
ms: Menyahtetap widget '%s' sebagai templat

en: Up
ms: Naik

en: Update Info
ms: Kemas Kini Maklumat

en: Upper:
ms: Lebih Tinggi:

en: Uppercase Chars
ms: Aksara Huruf Besar

en: Uppercase Sentences
ms: Ayat Huruf Besar

en: Uppercase Words
ms: Perkataan Huruf Besar

en: Use Action Appearance
ms: Guna Penampilan Tindakan

en: Use Command
ms: Guna Perintah

en: Use Underline
ms: Guna Garis Bawah

en: Use markup
ms: Guna penanda

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
ms: Guna "query-tooltip" untuk sediakan satu tip alat
    selain dari tetapkan satu tip alat harfiah

en: Used to generate names of new widgets
ms: Digunakan untuk menjana nama bagi widget baharu

en: User Data
ms: Data Pengguna

en: User Information
ms: Maklumat Pengguna

en: User Interface Designer
ms: Pereka Bentuk Antara Muka Pengguna

en: User data
ms: Data pengguna

en: Utility
ms: Utiliti

en: Value
ms: Nilai

en: Value ID:
ms: ID Nilai:

en: Value column
ms: Lajur Nilai

en: Value:
ms: Nilai:

en: Variant column
ms: Lajur varian

en: Verify that the project does not use any properties,
    signals or widgets which are not available in the target version
ms: Sahkan sama ada projek tidak guna mana-mana sifat, isyarat
    atau widjet yang tidak tersedia dalam versi sasaran

en: Version:
ms: Versi:

en: Versioning errors
ms: Ralat membuat versi

en: Vertical
ms: Menegak

en: Vertical Alignment
ms: Jajaran Menegak

en: Vertical Alignment column
ms: Lajur Jajaran Menegak

en: Vertical Box
ms: Kotak Menegak

en: Vertical Button Box
ms: Kotak Butang Menegak

en: Vertical Padding
ms: Pemadat Menegak

en: Vertical Padding column
ms: Lajur Pemadatan Menegak

en: Vertical Panes
ms: Anak tetingkap Menegak

en: Vertical Scale
ms: Skala Menegak

en: Vertical Scrollbar
ms: Palang tatal Menegak

en: Vertical Separator
ms: Pemisah Menegak

en: Vertical Writing
ms: Penulisan Menegak

en: Vertical:
ms: Menegak:

en: View Margin:
ms: Jidar Pandangan:

en: Viewport
ms: Port Pandang

en: Visibility Notify
ms: Ketampakan Makluman

en: Visible
ms: Tampak

en: Visible child
ms: Anak tampak

en: Visible column
ms: Lajur tampak

en: Visit Glade web site
ms: Lawati tapak sesawang Glade

en: Visual State
ms: Keadaan Visual

en: Volume Button
ms: Butang Volum

en: Waiting for %s
ms: Menunggu %s

en: Warning
ms: Amaran

en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
ms: Kami sedang membuat tinjauan pengguna
     aanda mahu menyertainya sekarang?

en: We care about privacy!
ms: Kami mengambil kira kerahsiaan anda!

en: We could not find the symbol "%s"
ms: Kami tidak menemui simbol "%s"

en: WebKit Settings
ms: Tetapan WebKit

en: WebKit Web View
ms: Pandangan Sesawang WebKit

en: WebKit2GTK+ Widgets
ms: Widget WebKit2GTK+

en: Website
ms: Tapak Sesawang

en: Website:
ms: Laman Sesawang:

en: Weight column
ms: Lajur berat

en: West
ms: Barat

en: Wether the widget is visible or not
ms: Sama ada widget kelihatan atau tidak

en: What aspect of the software needs the most improvement?
ms: Apakah aspek perisian yang diperlukan untuk lebih penambahbaikan?

en: What is available in my OS
ms: Apa yang tersedia di dalam OS saya

en: What level of Glade user would you say you are?
ms: Apakah tahap pengguna Glade anda?

en: When did you start using Glade?
ms: Bila anda mula menggunakan Glade?

en: Where applicable, precision to use on editors
ms: Bila boleh laksana, kejituan yang digunakan pada penyunting

en: Where you can search all supported classes
ms: Yang mana anda boleh menggelintar semua kelas yang disokong

en: Whether project has a selection
ms: Sama ada projek mempunyai pemilihan

en: Whether project has been modified since it was last saved
ms: Sama ada projek telah diubah suai semenjak ia disimpan kali terakhir

en: Whether project is read-only
ms: Sama ada projek adalah baca-sahaja

en: Whether the adaptor should query the use or not
ms: Sama ada penyesuai patut menanya penggunaan atau sebaliknya

en: Whether the border should be shown
ms: Sama ada sempadan patut ditunjukkan

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
ms: Sama ada palang pengepala patut guna satu widget tajuk suai

en: Whether the property to load is a packing property or not
ms: Sama ada sifat dimuatkan adalah sifat packing atau tidak

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
ms: Sama ada data pengguna disilih dengan kejadian pemegang

en: Whether this action bar should include a centered child.
ms: Sama ada palang tindakan ini patut sertakan satu anak ditengahkan.

en: Whether this action is sensitive
ms: Sama ada tindakan ini adalah tampak

en: Whether this action is visible
ms: Sama ada tindakan ini tampak

en: Whether this box should include a centered child.
ms: Sama ada kotak ini patut sertakan satu anak ditengah.

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
ms: Sama ada anak komposit ini merupakan anak pusaka atau anak anarkis

en: Whether this container supports resizes of child widgets
ms: Sama ada bekas ini menyokong saiz semula bagi widget anak

en: Whether this listbox should have a placeholder widget that is shown in the list when it doesn't display any visible children
ms: Sama ada kotak senarai ini patut mempunyai satu widget pemegang tempat yang ditunjukkan dalam senarai ketika ia tidak memaparkan apa-apa anak tampak

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
ms: Sama ada halaman ini akan ditanda seawalnya sebagai lengkap tanpa input pengguna.

en: Whether this property is translatable
ms: Sama ada sifat ini boleh terjemah

en: Whether this signal is run after default handlers
ms: Sama ada isyarat ini dijalankan selepas pemegang lalai

en: Whether this widget is a composite template
ms: Sama ada widget ini adalah templat komposit

en: Whether this widget is the template for a composite widget
ms: Sama ada widget ini adalah templat untuk widjet komposit

en: Whether this window should include a custom titlebar.
ms: Sama ada tetingkap ini patut sertakan satu palang tajuk suai.

en: Whether to append a colon ':' to the property name
ms: Sama ada mahu menambah titik bertindih ':' pada nama sifat

en: Whether to explicitly disable the check button
ms: Sama ada hendak lumpuhkan butang tanda secara eksplisit

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
ms: Sama ada hendak sorot kawasan sempit dari bawah atau kiri menuju ke permukaan

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
ms: Sama ada mahu mempaparkan butang maklumat untuk widget termuat

en: Whether to show the class field at the top
ms: Sama ada mahu menunjukkan medan kelas di bahagian atas

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
ms: Sama ada mahu tunjukkan kawalan tetingkap, iaitu satu butang tutup.

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
ms: Sama ada mahu mula menatal pada ketinggian kurang dari minimum atau mengikut tinggi tabii

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
ms: Sama ada mahu mula menatal pada kelebaran kurang dari minimum atau mengikut lebar tabii

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
ms: Sama ada hendak guna penanda 
    dalam tip alat ikon utama

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
ms: Sama ada hendak guna penanda 
    dalam tip alat ikon sekunder

en: Whether to use markup in the tooltip
ms: Sama ada mahu guna penanda dalam tip alat

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
ms: Sama ada hendak guna API GladeCommand bila mengubahsuai sifat

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
ms: Sama ada kita mencipta satu pendua sebenar ketika menggunakan satu templat

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
ms: Sama ada kita patut guna API perintah untuk tindanan buat asal/buat semula

en: Which programming languages do you prefer?
ms: Bahasa pengaturcaraan yang manakah anda gemari?

en: Which version do you normally use?
ms: Versi yang manakah anda biasa guna?

en: Why not?
ms: Kenapa tidak?

en: Widget Attributes
ms: Atribut Widget

en: Widget Flags
ms: Bendera Widget

en: Widget Spacing
ms: Jarak Widget

en: Widget selector
ms: Pemilih widget

en: Widgets
ms: Widget

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
ms: Widget bagi jenis %s hanya mempunyai widget sebagai anak.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
ms: Widget bagi jenis %s perlukan pemegang tempat untuk tambah anak.

en: Width column
ms: Lajur lebar

en: Width in Characters column
ms: Lebar dalam lajur Aksara

en: Width property
ms: Sifat lebar

en: Window
ms: Tetingkap

en: Window Attributes
ms: Atribut Tetingkap

en: Window Flags
ms: Bendera Tetingkap

en: Window Group
ms: Kumpulan Tetingkap

en: Window Placement:
ms: Penggantian Tetingkap:

en: Word
ms: Perkataan

en: Word Character
ms: Aksara Perkataan

en: Word Completion
ms: Penyempurnaan Kata

en: Wrap Mode column
ms: Lajur Mod Lilit

en: Wrap Width column
ms: Lajut Lebar Lilit

en: Wrap only on new line
ms: Hanya lilit pada baris baharu

en: X position property
ms: Sifat kedudukan X

en: Y position property
ms: Sifat kedudukan Y

en: Yes
ms: Ya

en: Yes, No
ms: Ya, Tidak

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
ms: Anda boleh tanda ini sebagai boleh terjemah dan tetapkan satu nama/alamat jika anda hendak paparkan penterjemah spesifik terjemahan, jika tidak anda patut senaraikan semua penterjemah dan nyahtanda rentetan ini untuk terjemahan

en: You can open a project
ms: Anda boleh membuka satu projek

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
ms: Anda tidak boleh membuang satu dalaman widget ke widget komposit.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk menyimpan fail.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ms: Perubahan anda akan hilang jika anda tidak menyimpannya.

en: [%s] Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
ms: [%s] Kelas objek '<b>%s</b>' daripada %s %d.%d telah lapuk

en: [%s] Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ms: [%s] Kelas objek '<b>%s</b>' telah diperkenalkan dalam %s %d.%d

en: [%s] Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ms: [%s] Sifat pek '<b>%s</b>' bagi kelas objek '<b>%s</b>' telah diperkenalkan dalam %s %d.%d

en: [%s] Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
ms: %s] Sifat '<b>%s</b>' bagi kelas objek '<b>%s</b>' telah lapuk

en: [%s] Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ms: [%s] Sifat '<b>%s</b>' bagi kelas objek '<b>%s</b>' telah diperkenalkan dalam %s %d.%d

en: [%s] Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
ms: [%s] Isyarat '<b>%s</b>' bagi kelas objek '<b>%s</b>' telah lapuk

en: [%s] Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
ms: [%s] Isyarat '<b>%s</b>' bagi kelas objek '<b>%s</b>' telah diperkenalkan dalam %s %d.%d

en: [Read Only]
ms: [Baca Sahaja]

en: _Add widget here
ms: T_ambah widget di sini

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Common
ms: _Umum

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Developer Reference
ms: Rujukan Pe_mbangun

en: _Do not show this dialog again
ms: _Jangan tunjuk dialog ini lagi

en: _Don't Save
ms: _Jangan Simpan

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _File
ms: _Fail

en: _General
ms: _Am

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _List standard icons only
ms: Se_narai ikon piawai sahaja

en: _New
ms: _Baharu

en: _Open
ms: B_uka

en: _Packing
ms: _Memadat

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Properties:
ms: Si_fat:

en: _Reload
ms: Muat Se_mula

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save Anyway
ms: _Simpan Jua

en: _Select
ms: _Pilih

en: _Select All
ms: _Pilih Semua

en: _Select individual fields:
ms: _Pilh medan individu:

en: _Signals
ms: _Isyarat

en: _Text:
ms: _Teks:

en: _Unselect All
ms: _Nyahpilih Semua

en: _View
ms: _Lihat

en: ago
ms: yang lalu

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
ms: dan butang Simpan adalah boleh capai dalam palang pengepala

en: and a button
ms: dan satu butang

en: and find classes introduced by other libraries
ms: dan cari kelas-kelas yang diperkenalkan oleh pustaka-pustaka lain

en: and less commonly used actions
ms: dan kurang tindakan digunakan secara umum

en: be verbose
ms: biar berjela

en: column
ms: lajur

en: distribution
ms: distribusi

en: find recently used
ms: cari digunakan baru-baru ini

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
ms: sokongan gmodule tidak disokong. Sokongan gmodule diperlukan supaya glade dapat berfungsi dengan baik

en: investigate GTK+ object groups
ms: siasat kumpulan objek GTK+

en: just like Save As
ms: seperti Simpan Sebagai

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
ms: buat satu paparan slaid bagi setiap widget aras tertinggi dengan menambahnya ke dalam GtkStack

en: months
ms: bulan

en: multiple
ms: berbilang

en: no model
ms: tiada model

en: or create a new one
ms: atau cipta satu yang baharu

en: program or library name
ms: nama program atau pustaka

en: program or library short description
ms: keterangan pendek program atau pustaka

en: project properties
ms: sifat projek

en: seconds
ms: saat

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
ms: Saiz Mutlak

[ctx: textattr]
en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

[ctx: textattr]
en: Font Description
ms: Keterangan Fon

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
ms: Warna Latar Hadapan

[ctx: textattr]
en: Gravity
ms: Graviti

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
ms: Pembayang Graviti

[ctx: textattr]
en: Scale
ms: Skala

[ctx: textattr]
en: Size
ms: Saiz

[ctx: textattr]
en: Stretch
ms: Regang

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
ms: Coret Tembus

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
ms: Warna Coret Tembus

[ctx: textattr]
en: Style
ms: Gaya

[ctx: textattr]
en: Underline
ms: Garis Bawah

[ctx: textattr]
en: Underline Color
ms: Warna Garis Bawah

[ctx: textattr]
en: Variant
ms: Varian

[ctx: textattr]
en: Weight
ms: Berat

en: the last action
ms: tindakan terakhir

en: unset
ms: nyahtetap

en: user_data
ms: data_pengguna

en: variant
ms: variasi

en: version
ms: versi

en: years
ms: tahun
