glade3.HEAD - en to ast translation catalogue (1061 entries)

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command lineoptions.
ast: %s
    Executa «%s --help» pa ver una llista completa de toles opciones.
    disponibles de la llinia de comandos.

en: %s - %s Properties
ast: Propiedaes de %s - %s

en: %s Properties - %s [%s]
ast: Propiedaes de %s - %s [%s]

en: %s already has a menu.
ast: %s yá tien un menú.

en: %s document properties
ast: Propiedaes del documentu %s

en: %s does not support adding any children.
ast: %s nun sofita l'adición de dengún fíu.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
ast: %s ta bloquiáu por %s, edita %s primero

en: %s is set to load %s from the model
ast: %s ta axustáu pa cargar %s del modelu

en: %s is set to manipulate %s directly
ast: %s ta axustáu pa remanar %s direutamente

en: %s item already has a submenu.
ast: l'elementu %s yá tien un submenú.

en: (%s child)
ast: (%s fíu)

en: (%s of %s)
ast: (%s de %s)

en: (default)
ast: (predet.)

en: (internal %s)
ast: (internu %s)

en: - previews a glade UI definition
ast: - vista previa d'una definición de IU Glade

en: --listen and --filename must not be simultaneously specified.
ast: Nun se puen especificar simultáneamente --listen y --filename.

en: < define a new column >
ast: < definir una columna nueva >

en: < search widgets >
ast: < guetar widgets >

en: <Enter Value>
ast: <Introducir valor>

en: <Type Here>
ast: <Escribi equí>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
ast: <big><b>Suxerencies:</b></big>
      * Calca col botón drechu sobre la vista del árbol
        p'amestar elementos.
      * Calca Desaniciar pa quitar l'elementu escoyíu.
      * Arrastra y suelta pa reordenar.
      * La triba de la columna ye editable.

en: <choose a key>
ast: <escueyi una tecla>

en: <custom>
ast: <personalizáu>

en: <separator>
ast: <separtador>

en: A GDK color value
ast: Un valor de color GDK

en: A GladeCreateReason for this creation
ast: Una GladeCreateReason pa esta creación

en: A GladeWidget template to base a new widget on
ast: Una plantía GladeWidget nel que basar un widget nuevu

en: A builtin stock image
ast: Una imaxe de stock integrada

en: A builtin stock item
ast: Un elementu de stock integráu

en: A cursor for inserting widgets in the UI
ast: Un cursor pa inxertar widgets nel IU

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
ast: Yá esiste un adautador deriváu (%s) de %s !

en: A generic name prefix for internal widgets
ast: Un prefixu xenéricu pa los widgets internos

en: A list of GladeProperties
ast: Una llista de GladeProperties

en: A list of accelerator keys
ast: Una llista de tecles aceleradores

en: A list of objects
ast: Una llista d'oxetos

en: A list of sources for this icon factory
ast: Una llista de fontes pa esta fábrica d'iconos

en: A object of type %s cannot have any children.
ast: Un oxetu de triba %s nun pue tener dengún fíu.

en: A pointer to the parenting GladeWidget
ast: Un punteru al GladeWidget padre

en: A symbolic icon size for the stock icon
ast: Un tamañu simbólicu d'iconu pal iconu de stock

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
ast: Un diseñador d'interfaces pa GTK+ y GNOME.

en: A warning string about version mismatches
ast: Una cadena d'avisu tocante a inconsistencies ente versiones

en: About Dialog
ast: Diálogu «Tocante a»

en: About this application
ast: Tocante a esta aplicación

en: Accel Group
ast: Grupu d'aceleración

en: Accel Label
ast: Etiqueta del acelerador

en: Accelerator
ast: Acelerador

en: Accelerator Key
ast: Tecla de la combinación

en: Accelerator Mode column
ast: Columna de mou del acelerador

en: Accelerator Modifiers column
ast: Columna de los modificadores del acelerador

en: Accelerator Renderer
ast: Renderizador del acelerador

en: Accelerators
ast: Aceleradores

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Accessible Description
ast: Descripción accesible

en: Accessible Name
ast: Nome accesible

en: Action
ast: Aición

en: Action Group
ast: Grupu d'aición

en: Action Group Editor
ast: Editor del grupu d'aición

en: Actions
ast: Aiciones

en: Activatable column
ast: Columna activable

en: Activate '%s'
ast: Activar «%s»

en: Activate '%s' %s
ast: Activar «%s» «%s»

en: Activate next project
ast: Activa'l proyeutu siguiente

en: Activate previous project
ast: Activa'l proyeutu anterior

en: Active column
ast: Columna activa

en: Adaptor
ast: Adautador

en: Add %s
ast: Amestar %s

en: Add Item
ast: Amestar elementu

en: Add Parent
ast: Amestar padre

en: Add a %s to %s
ast: Amestar un %s a %s

en: Add and remove columns:
ast: Amestar y quitar columnes:

en: Add and remove rows:
ast: Amestar y quitar fileres:

en: Add child %s
ast: Amestar fíu %s

en: Add custom button content
ast: Amestar conteníu de botón personalizáu

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
ast: Amestar, quitar y editar datos de fileres (opcionalmente puedes usar Ctrl+N p'amestar fileres nueves y la tecla Supr pa quitar la tecla escoyida)

en: Add signal handler %s
ast: Amestar el remanador de señal %s

en: Add to Size Group
ast: Amestar al tamañu de grupu

en: Add widget as _toplevel
ast: Amestar widget como nivel _superior

en: Adding %s to Size Group %s
ast: Amestando %s al Grupu de tamañu %s

en: Adding %s to a new Size Group
ast: Amestando %s a un Grupu de tamañu nuevu

en: Adding parent %s for %s
ast: Amestando padre %s pa %s

en: Adjustment
ast: Axuste

en: Adjustment column
ast: Columna de axuste

en: After
ast: Dempués

en: Alignment
ast: Alliniación

en: Alignment column
ast: Columna d'alliniación

en: All
ast: Too

en: All Contexts
ast: Tolos contestos

en: All Events
ast: Tolos eventos

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: All Glade Files
ast: Tolos ficheros de Glade

en: All Modifiers
ast: Tolos modificadores

en: Alt Key
ast: Tecla Alt

en: Always
ast: Siempre

en: Always Center
ast: Centrar siempre

en: An accelerator key for this action
ast: Un acelerador de tecláu pa esta aición

en: An entry
ast: Una entrada

en: Anarchist
ast: Anarquista

en: Application Chooser Button
ast: Botón del seleutor de l'aplicación

en: Application Chooser Dialog
ast: Diálogu d'Escoyeta d'aplicación

en: Application Chooser Widget
ast: Widget d'Escoyeta d'aplicación

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Arrow
ast: Flecha

en: Artistic
ast: Artísticu

en: Ascending
ast: Ascendente

en: Aspect Frame
ast: Marcu de proporción

en: Assistant
ast: Asistente

en: Attribute
ast: Atributu

en: Attributes
ast: Atributos

en: Attributes column
ast: Columna d'atributos

en: Authentication
ast: Autenticación

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Background Color Name column
ast: Columna de nome del color de fondu

en: Background Color column
ast: Columna de color de fondu

en: Background RGBA column
ast: Columna RGBA de fondu

en: Before
ast: Enantes

en: Book
ast: Llibru

en: Both
ast: Dambos

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Bottom Left
ast: Abaxo a la esquierda

en: Bottom Right
ast: Abaxo a la drecha

en: Bottom to Top
ast: D'abaxo a arriba

en: Box
ast: Caxa

en: Broken pipe!
ast: Tubería frañada.

en: Browse
ast: Esplorar

en: Button
ast: Botón

en: Button 1 Motion
ast: Movimientu del botón 1

en: Button 2 Motion
ast: Movimientu del botón 2

en: Button 3 Motion
ast: Movimientu del botón 3

en: Button Box
ast: Botonera

en: Button Motion
ast: Movimientu del botón

en: Button Press
ast: Pulsación del botón

en: Button Release
ast: Lliberación del botón

en: C_ontexts:
ast: C_ontestos:

en: Calendar
ast: Calendariu

en: Can resize
ast: Puede redimensionase

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot add a toplevel window to a containter.
ast: Nun pue amestase una ventana de nivel superior a un contenedor

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
ast: Nun puede amestase direutamente un widget %s con desplazamientu a un %s.
    Amiesta un %s primero.

en: Catalog
ast: Catálogu

en: Categories
ast: Categoríes

en: Cell Background Color column
ast: Columna del color de fondu

en: Cell Background Color name column
ast: Columna de nome del color de fondu

en: Cell Background RGBA column
ast: Columna RGBA de fondu de la caxella

en: Cell Renderer
ast: Renderizador de la caxella

en: Center
ast: Centrar

en: Center on Parent
ast: Centrar nel padre

en: Change signal handler %s
ast: Camudar el remanador de señal %s

en: Character
ast: Caráuter

en: Check
ast: Verificar

en: Check Button
ast: Botón de verificación

en: Check Menu Item
ast: Elementu de menú de verificación

en: Check item
ast: Elementu de verificación

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
ast: Nun pue amestase un fíu al menú del seleutor de recientes.

en: Children cannot be added to a separator.
ast: Nun pue amestase un fíu a un separtador.

en: Choose %s type objects in this project
ast: Escoyer tribes d'oxetu %s nesti proyeutu

en: Choose a %s in this project
ast: Escueyi un %s nesti proyeutu

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
ast: Escoyer un Modelu de datos y definir dalgunes
    columnes nel primer elementu de datos

en: Choose a parentless %s in this project
ast: Escoyer un %s güérfanu nesti proyeutu

en: Choose a path to load image resources
ast: Escoyer un camín onde cargar los recursos d'imáxenes

en: Choose accelerator keys...
ast: Escoyer tecles d'aceleradores…

en: Choose parentless %s type objects in this project
ast: Escoyer tribes d'oxetu %s güérfanos nesti proyeutu

en: Class
ast: Clas

en: Climb Rate column
ast: Columna de tasa d'elevación

en: Close
ast: Zarrar

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin guardar

en: Close document
ast: Zarrar el documentu

en: Close the current project
ast: Zarrar el proyeutu actual

en: Co_mments for translators:
ast: C_omentarios pa los traductores:

en: Collate
ast: Cotexar

en: Color Button
ast: Botón de color

en: Color Picker
ast: Seleutor de color

en: Color Selection
ast: Escoyeta de color

en: Color Selection Dialog
ast: Diálogu d'Escoyeta de color

en: Column
ast: Columna

en: Column name
ast: Nome de la columna

en: Column type
ast: Triba de columna

en: Columns
ast: Columnes

en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
ast: Les columnes tienen de tener un tamañu fixu dientro d'una vista d'árbol con un conxuntu de mou d'altor

en: Combo Box
ast: Caxa combo

en: Combo Box Text
ast: Testu de la caxa combo

en: Combo Editor
ast: Editor combo

en: Combo Renderer
ast: Renderizador de combinación

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment for translators
ast: Comentariu pa los traductores

en: Common
ast: Comunes

en: Common Properties and Attributes
ast: Propiedaes y atributos comunes

en: Composite Widgets
ast: Widgets compuestos

en: Condensed
ast: Condensaos

en: Configure button content
ast: Configurar el conteníu del botón

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Confirmation page
ast: Páxina de confirmación

en: Container
ast: Contenedor

en: Containers
ast: Contenedores

en: Conte_xt for translation:
ast: Conte_stu pa torna:

en: Content
ast: Conteníu

en: Content page
ast: Páxina de conteníu

en: Context
ast: Contestu

en: Context for translation
ast: Comentariu pa torna

en: Continuous
ast: Continuu

en: Control Key
ast: Tecla de control

en: Control and Display
ast: Control y exhibición

en: Controlled By
ast: Remanáu por

en: Controller For
ast: Remanador pa

en: Copy the selection
ast: Copia la Escoyeta

en: Could not create a new project.
ast: Nun pudo crease un proyeutu nuevu.

en: Could not create directory: %s
ast: Nun pudo crease'l direutoriu: %s

en: Could not get the type from "%s"
ast: Nun pudo obtenese la triba de «%s»

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
ast: Nun pudo guardase'l ficheru %s. Hai otru proyeutu abiertu con esi camín.

en: Could not save the file %s
ast: Nun pudo guardase'l ficheru %s

en: Could not show link:
ast: Nun pudo amosase l'enllaz:

en: Couldn't load builder definition: %s
ast: Nun pudo cargase la definición del constructor: %s

en: Crea_te
ast: Cre_ar

en: Create %s
ast: Crear %s

en: Create Folder
ast: Crear carpeta

en: Create a %s
ast: Crear un %s

en: Create a new project
ast: Crear un proyeutu nuevu

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
ast: Crea o edita diseños d'interfaces d'usuariu p'aplicaciones GTK+ o GNOME.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
ast: Crea o abri diseños d'interfaces d'usuariu p'aplicaciones GTK+

en: Creating %s for %s of %s
ast: Creando %s pa %s de %s

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Custom label and image:
ast: Imaxe y etiqueta personalizaes:

en: Cut %s
ast: Cortar %s

en: Cut the selection
ast: Corta la Escoyeta

en: Data
ast: Datos

en: Data column
ast: Columna de datos

en: Default
ast: Predetermináu

en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
ast: Definir columnes pal to «liststore», da-yos nomes con xacíu va aidate a obteneles al afitar atributos de renderizáu de les caxelles (calca la tecla Supr pa desaniciar la columna escoyida)

en: Delayed
ast: Allanciáu

en: Delete %s
ast: Desaniciar %s

en: Delete %s child from %s
ast: Desaniciar %s fíu de %s

en: Delete the selection
ast: Desanicia la Escoyeta

en: Descending
ast: Descendente

en: Described By
ast: Descritu por

en: Description For
ast: Descripción pa

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ast: Descripción d'un oxetu, formateáu p'accesu a teunoloxíes d'asistencia

en: Design View
ast: Vista de diseñu

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Details
ast: Detalles

en: DevHelp search namespace for this widget class
ast: Espaciu de nomes de gueta en DevHelp pa la clas d'esti widget

en: Devices
ast: Preseos

en: Dialog
ast: Diálogu

en: Dialog Box
ast: Caxa de diálogu

en: Digits column
ast: Columna de díxitos

en: Directory
ast: Direutoriu

en: Disable Devhelp integration
ast: Desactivar integración con Devhelp

en: Discontinuous
ast: Discontinuu

en: Discrete
ast: Discretu

en: Display items as icons only
ast: Amosar los elementos namái como iconos

en: Display items as text beside icons
ast: Amosar los elementos como testu xunto a los iconos

en: Display items as text only
ast: Amosar los elementos namái como testu

en: Display previewer version
ast: Amosar la versión de la vista previa

en: Display the developer reference manual
ast: Amosar el manual de referencia pal desendolcador

en: Do you want to reload the project?
ast: ¿Quies volver a cargar el proyeutu?

en: Dock
ast: Empotrar

en: Dock Prop_erties
ast: Empotrar les propi_edaes

en: Dock _Inspector
ast: Empotrar l'_inspector

en: Dock _Palette
ast: Empotrar la _paleta

en: Dock the editor into the main window
ast: Empotrar l'editor na ventana principal

en: Dock the inspector into the main window
ast: Empotrar l'inspector na ventana principal

en: Dock the palette into the main window
ast: Empotrar la paleta na ventana principal

en: Double
ast: Duble

en: Down
ast: Baxar

en: Drag & Drop
ast: Abasnar y soltar

en: Drag Resize
ast: Arrastrar redimensión

en: Drag and Drop
ast: Abasnar y soltar

en: Drag and Drop Multiple
ast: Abasnar y soltar Múltiple

en: Drag and resize widgets in the workspace
ast: Arrastrar y redimensionar widgets nel espaciu de trabayu

en: Drag-n-Drop from %s to %s
ast: Abasnar-y-soltar dende %s a %s

en: Drawing Area
ast: Estaya de dibuxu

en: Drop Down Menu
ast: Menú estenderexable

en: East
ast: Este

en: Edge
ast: Berbesu

en: Edit Image
ast: Editar imaxe

en: Edit Label
ast: Editar etiqueta

en: Edit Menu
ast: Editar menú

en: Edit Menu Bar
ast: Editar barra de menú

en: Edit Separately
ast: Editar separtadamente

en: Edit Text
ast: Editar testu

en: Edit label appearance
ast: Editar l'aspeutu de la etiqueta

en: Edit project properties
ast: Editar les propiedaes del proyeutu

en: Edit&#8230;
ast: Editar&#8230;

en: Editable column
ast: Columna editable

en: Eighth Key
ast: Octava contraseña

en: Either --listen or --filename must be specified.
ast: Hai d'especificar --listen ó --filename.

en: Ellipsize column
ast: Columna d'elipsis

en: Embedded By
ast: Empotráu por

en: Embeds
ast: Empotra

en: Emblems
ast: Emblemes

en: Emoticons
ast: Fustaxes

en: Enabled
ast: Activáu

en: End
ast: Final

en: Enter Notify
ast: Notificar entrada

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
ast: Introduz un nome de ficheru, un camín relativu o completu pa esta fonte de «%s» (Glade namái los cargará nel tiempu d'execución pal direutoriu del to proyeutu).

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
ast: Introduz un nome de ficheru, rellativu o un camín completu pa cargar la imaxe

en: Enter a list of column types for this data store
ast: Introducir una llista de tribes de columna pa esti almacenamientu de datos

en: Enter a list of values to be applied on each row
ast: Introducir una llista de valores p'aplicar en cada filera

en: Entry Buffer
ast: Búfer d'entrada

en: Entry Completion
ast: Entrada d'autocompletáu

en: Entry Completion Editor
ast: Entrada del Editor de Finalización

en: Error launching previewer: %s
ast: Fallu al llanzar el previsualizador: %s

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
ast: Error al abrir %s pa escribir datos privaos (%s).
    Nun va guardase dengún datu priváu nesta sesión

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
ast: Error al serializar los datos de configuración pa guardar (%s).
    Nun va guardase dengún datu priváu nesta sesión

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
ast: Fallu al escribir los datos privaos en %s (%s).
    Nun va guardase dengún datu priváu nesta sesión

en: Etched In
ast: Grabáu haza adientro

en: Etched Out
ast: Grabáu haza afuera

en: Event Box
ast: Caxa d'eventos

en: Exact Template
ast: Plantía exauta

en: Expand
ast: Espander

en: Expanded
ast: Espandíu

en: Expander
ast: Espansor

en: Exposure
ast: Esposición

en: Extra Condensed
ast: Estra condensáu

en: Extra Expanded
ast: Estra espandíu

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
ast: Falló al crear el direutoriu %s pa guardar 
    datos privaos.
    Nun va guardase dengún datu priváu nesta sesión

en: Failed to launch preview: %s.
ast: Falló al llanzar la vista previa: %s

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
ast: Falló al cargar %s.
    Los siguientes catálogos requeríos nun tán disponibles: %s

en: Failed to save %s to %s: %s
ast: Falló al guardar %s a %s: %s

en: Failed to save %s: %s
ast: Falló al guardar %s: %s

en: Family column
ast: Columna de familia

en: Fifth Key
ast: Quinta contraseña

en: Fifth Mouse Button
ast: Quintu botón del mur

en: File
ast: Ficheru

en: File Chooser Button
ast: Botón del seleutor de ficheros

en: File Chooser Dialog
ast: Diálogu del seleutor de ficheros

en: File Chooser Widget
ast: Widget del seleutor de ficheros

en: File Filter
ast: Peñera de ficheru

en: File Name
ast: Nome del ficheru

en: Fill
ast: Rellenu

en: First Mouse Button
ast: Primer botón del mur

en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
ast: Primero amiesta un nome de stock na entrada d'abaxo, dempués amiesta y define les fontes pa esi iconu na vista de árbol.

en: Fixed
ast: Fixu

en: Flows From
ast: Fluye dende

en: Flows To
ast: Fluye a

en: Focus Change
ast: Cambéu de focu

en: Follow State column
ast: Columna d'acompangamientu d'estáu

en: Font Button
ast: Botón de fonte

en: Font Description column
ast: Columna de descripción de fonte

en: Font Selection
ast: Escoyeta de fonte

en: Font Selection Dialog
ast: Diálogu de Escoyeta de fonte

en: Font column
ast: Columna de fonte

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
ast: Pa cadenes curties y ambigües: escribi equí una pallabra pa diferenciar el significáu d'esta cadena del significáu d'otres ocurrencies de la mesma cadena

en: Foreground Color Name column
ast: Columna del nome del color de primer planu

en: Foreground Color column
ast: Columna de color de primer planu

en: Foreground RGBA column
ast: Columna RGBA de primer planu

en: Format label
ast: Etiqueta de formatu

en: Forth Mouse Button
ast: Cuartu botón del mur

en: Frame
ast: Marcu

en: From a project relative directory
ast: Dende un direutoriu de proyeutu relativu

en: From the project directory
ast: Dende'l direutoriu del proyeutu

en: From this directory
ast: Dende esti direutoriu

en: GTK+ Unix Print Toplevels
ast: Niveles superiores d'imprentación GTK+ Unix

en: GType of the class
ast: GType de la clas

en: General
ast: Xeneral

en: Generate PDF
ast: Xenerar PDF

en: Generate PS
ast: Xenerar PS

en: Generic Name
ast: Nome xenéricu

en: Glade Interface Designer
ast: Diseñador d'interfaces Glade

en: Glade debug options
ast: Opciones de depuración de Glade

en: Glade options
ast: Opciones de Glade

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
ast: Punteru d'estructura GladeWidgetActionClass

en: Go back in undo history
ast: Dir atrás nel historial de desfacer

en: Go forward in undo history
ast: Dir alantre nel historial de desfacer

en: Grid
ast: Rexella

en: Group
ast: Grupu

en: Group Header
ast: Testera de grupu

en: Grow Only
ast: Namái agrandar

en: GtkBuilder Files
ast: Ficheros de GtkBuilder

en: Half
ast: Metada

en: Handle Box
ast: Caxa con remanador

en: Handler
ast: Remanador

en: Has Entry column
ast: Tien columna d'entrada

en: Has Selection
ast: Tien Escoyeta

en: Height column
ast: Altor de la columna

en: Height property
ast: Propiedá d'altor

en: Hierarchy
ast: Xerarquía

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
ast: Caltién el nome de la propiedá d'empaquetamientu a describir fíos especiales pa esta clas de contenedores

en: Horizontal Alignment
ast: Alliniación horizontal

en: Horizontal Alignment column
ast: Columna d'alliniación horizontal

en: Horizontal Box
ast: Caxa horizontal

en: Horizontal Button Box
ast: Botonera horizontal

en: Horizontal Padding
ast: Separtacion horizontal

en: Horizontal Padding column
ast: Columna de separtación horizontal

en: Horizontal Panes
ast: Paneles horizontales

en: Horizontal Scale
ast: Escala horizontal

en: Horizontal Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu horizontal

en: Horizontal Separator
ast: Separtador horizontal

en: Horizontal and Vertical
ast: Horizontal y vertical

en: Hyper Modifier
ast: Modificador hiper

en: Icon Factory
ast: Fábrica d'iconos

en: Icon Na_mes:
ast: No_mes del iconu:

en: Icon Name
ast: Nome del iconu

en: Icon Name column
ast: Columna de nome d'iconos

en: Icon Size
ast: Tamañu del iconu

en: Icon Sources
ast: Fontes d'iconos

en: Icon View
ast: Vista d'iconos

en: Icon View Editor
ast: Editor de la vista d'iconos

en: Icon _Name:
ast: _Nome del iconu:

en: Icons only
ast: Namái iconos

en: If Valid
ast: Si ye válidu

en: If the property is optional, this is its enabled state
ast: Si la propiedá ye opcional, esto ta nel so estáu activáu

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
ast: Si lu recargues, tolos cambeos esternos pueden perdese. ¿Recargalu de toes formes?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ast: Si lu guardes, tolos cambeos esternos puen perdese. ¿Guardalu de toes formes?

en: Image
ast: Imaxe

en: Image File Name
ast: Nome del ficheru d'imaxe

en: Image Menu Item
ast: Elementu d'imaxe del menú

en: Image item
ast: Elementu d'imaxe

en: Image resources are loaded locally:
ast: Los recursos d'imáxenes cárguense llocalmente:

en: Immediate
ast: Inmediatu

en: In
ast: Interior

en: Inconsistent column
ast: Columna inconsistente

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
ast: Indica una subventana axunta a un componente pero que d'otra forma nun tien conexón a esi componente na xerarquía del IU

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
ast: Indica un oxetu remanáu por ún o más oxetos de destín

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
ast: Indica qu'un oxetu ye una caxella nuna tabla-árbol que s'amuesa porque una caxella na mesma columna ta espandida ya identifica esa caxella

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
ast: Indica qu'un oxetu ye un remanador pa ún o más oxetos destín

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
ast: Indica qu'un oxetu ye una etiqueta pa ún o más oxetos destín

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
ast: Indica qu'un oxetu ye un miembru d'un grupu d'ún o más oxetos destín

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
ast: Indica qu'un oxetu ta etiquetáu por ún o más oxetos destín

en: Indicates that an object is a parent window of another object
ast: Indica qu'un oxetu ye una ventana madre d'otru oxetu

en: Indicates that an object is a popup for another object
ast: Indica qu'un oxetu ye un emerxente pa otru oxetu

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
ast: Indica qu'un oxetu proporciona información descriptiva tocante a otru oxetu; más detalladamente que «Etiqueta pa»

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
ast: Indica qu'otru oxetu proporciona información descriptiva tocante a esti oxetu; más detalladamente que «Etiquetáu por»

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ast: Indica que l'oxetu tien conteníu que fluye lóxicamente dende otru oxetu AtkObject nuna forma secuencial, (por exemplu, un fluxu de testu)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ast: Indica que l'oxetu tien conteníu que fluye lóxicamente a otru oxetu AtkObject d'una forma secuencial, (por exemplu, un fluxu de testu)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
ast: Indica que l'oxetu empotra visualmente el conteníu d'otru oxetu, por exemplu, el conteníu d'esti oxetu fluye al rodiu del conteníu d'otru oxetu

en: Indicator Size column
ast: Columna del indicador de tamañu

en: Info
ast: Información

en: Info Bar
ast: Barra d'Información

en: Initially Complete
ast: Completáu inicialmente

en: Insert After
ast: Inxertar dempués

en: Insert Before
ast: Inxertar enantes

en: Insert Column
ast: Inxertar columna

en: Insert Column on %s
ast: Inxertar columna en %s

en: Insert Page After
ast: Inxertar páxina dempués

en: Insert Page Before
ast: Inxertar páxina enantes

en: Insert Row
ast: Inxertar filera

en: Insert Row on %s
ast: Inxertar filera en %s

en: Insert page on %s
ast: Inxertar páxina en %s

en: Insert placeholder to %s
ast: Inxertar llugar a %s

en: Insufficient amount of placeholders in target container
ast: Cantidá insuficiente de llugares de colocación nel contenedor destín

en: Interface Designer
ast: Diseñador d'interfaces

en: Internal Name
ast: Nome internu

en: Internal name
ast: Nome internu

en: International
ast: Internacional

en: Intro
ast: Retornu

en: Introduction page
ast: Páxina d'introducción

en: Invalid
ast: Non válidu

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
ast: Lo inverso de «Empotra», indica que'l conteníu d'esti oxetu ta empotráu visualmente n'otru oxetu

en: Inverted column
ast: Columna invertida

en: Invisible Char Set
ast: Conxuntu de carauteres invisible

en: Italic
ast: Cursiva

en: Items
ast: Elementos

en: Key Press
ast: Pulsación de tecla

en: Key Release
ast: Lliberación de tecla

en: Keycode column
ast: Columna de códigu de tecla

en: Label
ast: Etiqueta

en: Label For
ast: Etiqueta pa

en: Label with optional image
ast: Etiqueta con imaxe opcional

en: Labelled By
ast: Etiquetáu por

en: Language column
ast: Columna de llingua

en: Large Toolbar
ast: Barra de ferramientes llarga

en: Layout
ast: Disposición

en: Least Recently Used first
ast: Menos usáu recientemente primero

en: Leave Notify
ast: Notificar salida

en: Left
ast: Esquierda

en: Left to Right
ast: Esquierda a drecha

en: Libglade Files
ast: Ficheros de libglade

en: Link Button
ast: Botón d'enllaz

en: List Store
ast: Atroxamientu de llista

en: List of widgets in this group
ast: Llista de widgets nesti grupu

en: Listen standard input
ast: Escuchar la salida estándar

en: Lock Key
ast: Bloquiar contraseña

en: Locking %s by widget %s
ast: Bloquiando %s pol widget %s

en: Low
ast: Baxo

en: MIME Types
ast: Tribes MIME

en: Markup column
ast: Columna de marcáu

en: Maximum width in charachters column
ast: Anchor máximu de la columna, en caráuteres

en: Member Of
ast: Miembru de

en: Menu
ast: Menú

en: Menu Bar
ast: Barra de menú

en: Menu Item
ast: Elementu del menú

en: Menu Shell
ast: Shell del menú

en: Menu Tool Button
ast: Botón del menú

en: Message Dialog
ast: Diálogu del mensaxe

en: Meta Modifier
ast: Metamodificador

en: Middle
ast: Mediu

en: Mime Types
ast: Tribes MIME

en: Miscellaneous
ast: Dellos

en: Missing Image
ast: Falta una imaxe

en: Model column
ast: Columna de modelu

en: Most Recently Used first
ast: Más recientemente usáu primero

en: Mouse
ast: Mur

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Name
ast: Nome

en: Name of the class
ast: Nome de la clas

en: Name of the file to preview
ast: Nome del ficheru pa la vista previa

en: Name of the toplevel to preview
ast: Nome del nivel superior pa la vista previa

en: Name:
ast: Nome:

en: Named Icon Chooser
ast: Seleutor d'iconos denomáu

en: Never
ast: Enxamás

en: New Size Group
ast: Grupu de tamañu nuevu

en: No
ast: Non

en: No open projects to save
ast: Dengún proyeutu abiertu pa guardar

en: No widget on the clipboard
ast: Nun hai dengún widget nel cartafueyu

en: No widget selected.
ast: Nun hai dengún widget escoyíu.

en: Node Child Of
ast: Nodu fíu de

en: None
ast: Dengún

en: Normal item
ast: Elementu normal

en: North
ast: Norte

en: North East
ast: Noreste

en: North West
ast: Noroeste

en: Notebook
ast: Cuadernu

en: Notification
ast: Notificación

en: Number Up
ast: Númberu arriba

en: Number Up Layout
ast: Disposición de númberu arriba

en: Number of Pages
ast: Númberu de páxines

en: Number of items
ast: Númberu d'elementos

en: Number of pages
ast: Númberu de páxines

en: Number of pages in this assistant
ast: Númberu de páxines nesti asistente

en: O_bjects:
ast: O_xetos:

en: Object
ast: Oxetu

en: Object %s not found in UI definition.
ast: Nun s'alcontró l'oxetu %s na definición de la IU.

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
ast: Nome de la instancia del oxetu formateáu pa teunoloxíes d'asistencia

en: Object is not previewable.
ast: L'oxetu nun permite vista previa.

en: Objects
ast: Oxetos

en: Objects:
ast: Oxetos:

en: Oblique
ast: Oblicuu

en: Off
ast: Desactiváu

en: Offscreen
ast: Fuera de la pantalla

en: Offscreen Window
ast: Ventana fuera de la pantalla

en: Ok
ast: Aceutar

en: Ok, Cancel
ast: Aceutar, Encaboxar

en: On
ast: Activáu

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
ast: Namái se pue apegar un widget cada vegada nesti contenedor

en: Open
ast: Abrir

en: Open _Recent
ast: Abrir _recientes

en: Open a project
ast: Abrir un proyeutu

en: Open…
ast: Abrir…

en: Ordering children of %s
ast: Axeitando fíos de %s

en: Orientation column
ast: Columna d'orientación

en: Other
ast: Otru

en: Out
ast: Fuera

en: Output version information and exit
ast: Despliega información de la versión y termina

en: Packing
ast: Empaquetáu

en: Page Set
ast: Conxuntu de páxina

en: Page Setup Dialog
ast: Dialogu configurar páxina

en: Palette
ast: Paleta

en: Palette _Appearance
ast: _Aspeutu de la paleta

en: Paned
ast: En panel de ventana

en: Parent
ast: Padre

en: Parent Window Of
ast: Ventana madre de

en: Paste %s
ast: Apegar %s

en: Paste the clipboard
ast: Apega'l cartafueyu

en: Path
ast: Camín

en: Patterns
ast: Patrones

en: Pixbuf Expander Closed column
ast: Columna del espansor pixbuf zarrada

en: Pixbuf Expander Open column
ast: Columna del espansor pixbuf abierta

en: Pixbuf Renderer
ast: Renderizador pixbuf

en: Pixbuf column
ast: Columna de pixbuf

en: Places
ast: Llugares

en: Placing %s inside %s
ast: Allugando %s dientro de %s

en: Pointer Mode
ast: Mou del punteru

en: Pointer Motion
ast: Movimientu del punteru

en: Pointer Motion Hint
ast: Pista de movimientu del punteru

en: Popup
ast: Emerxente

en: Popup For
ast: Emerxer pa

en: Popup Menu
ast: Menú emerxente

en: Position
ast: Posición

en: Press
ast: Primir

en: Preview
ast: Vista previa

en: Preview snapshot
ast: Vista previa

en: Primary Icon Activatable
ast: Activación del iconu primariu

en: Primary Icon Name
ast: Nome del iconu primariu

en: Primary Icon Pixbuf
ast: Pixbuf del iconu primariu

en: Primary Icon Sensitive
ast: Sensibilidá del iconu primariu

en: Primary Icon Tooltip Markup
ast: Marcáu del conseyu del iconu primariu

en: Primary Icon Tooltip Text
ast: Testu del conseyu del iconu primariu

en: Primary Stock Icon
ast: Iconu de stock principal

en: Primary icon
ast: Iconu primariu

en: Print Dialog
ast: Diálogu d'imprentación

en: Priority information for the property editor to act on
ast: Información de prioridá pa que l'editor de propiedaes actúe sobre ella

en: Progress
ast: Progresu

en: Progress Bar
ast: Barra de progresu

en: Progress Fraction
ast: Fraición de progresu

en: Progress Pulse Step
ast: Progresu del Pasu del Pulsu

en: Progress Renderer
ast: Renderizador de la barra de progresu

en: Project
ast: Proyeutu

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
ast: El proyeutu «%s» tien widgets obsoletos y/o inconsistencies ente versiones.

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
ast: El proyeutu «%s» tien fallos. ¿Guardalu de toes formes?

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
ast: El proyeutu %s nun tien widgets obsoletos o inconsistencies ente versiones.

en: Project %s is still loading.
ast: Entá se ta cargandol'l proyeutu «%s».

en: Project '%s' saved
ast: Proyeutu «%s» guardáu

en: Project _Tabs
ast: Llingüetes de pr_oyeutos

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Properties and Attributes
ast: Propiedaes y atributos

en: Property
ast: Propiedá

en: Property Change
ast: Cambéu de propiedá

en: Property Class
ast: Clas de propiedá

en: Property _Description:
ast: _Descripción de propiedá:

en: Proximity  Out
ast: Proximidá afuera

en: Proximity In
ast: Proximidá dientro

en: Pulse column
ast: Columna de Pulsu

en: Question
ast: Entruga

en: Queue
ast: Cola

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: Radio Action
ast: Aición del botón de radio

en: Radio Button
ast: Botón de radio

en: Radio Menu Item
ast: Elementu del menú de radio

en: Radio Tool Button
ast: Botón de ferramienta de radio

en: Radio column
ast: Columna de radio

en: Radio item
ast: Elementu de radio

en: Range
ast: Rangu

en: Read Only
ast: Namái llectura

en: Read _documentation
ast: Lleer la _documentación

en: Reason
ast: Razón

en: Recent
ast: Reciente

en: Recent Action
ast: Aición reciente

en: Recent Chooser
ast: Seleutor de recientes

en: Recent Chooser Dialog
ast: Diálogu d'Escoyeta de ficheros recientes

en: Recent Chooser Menu
ast: Menú del seleutor de recientes

en: Recent Filter
ast: Filtru reciente

en: Recent Manager
ast: Xestor reciente

en: Recent Menu
ast: Menú reciente

en: Redo the last action
ast: Refái la cabera aición

en: Redo: %s
ast: Refacer: %s

en: Related Action
ast: Aición rellacionada

en: Release
ast: Lliberar

en: Release Modifier
ast: Lliberar modificador

en: Remove %s
ast: Desaniciar %s

en: Remove Column
ast: Desaniciar columna

en: Remove Column on %s
ast: Desaniciar columna en %s

en: Remove Page
ast: Desaniciar páxina

en: Remove Parent
ast: Desaniciar padre

en: Remove Row
ast: Desaniciar filera

en: Remove Row on %s
ast: Desaniciar filera en %s

en: Remove Slot
ast: Desaniciar Slot

en: Remove multiple
ast: Desaniciu múltiple

en: Remove page from %s
ast: Desaniciar páxina de %s

en: Remove placeholder from %s
ast: Desaniciar llugar de %s

en: Remove signal handler %s
ast: Quitar el remanador de señal %s

en: Removing parent of %s
ast: Desaniciando padre de %s

en: Renaming %s to %s
ast: Renomando %s a %s

en: Reorder %s's children
ast: Reordenar los fíos de %s

en: Requires:
ast: Requier:

en: Reset
ast: Restablecer

en: Reset Widget Properties
ast: Restablecer propiedaes del widget

en: Reset widget properties to their defaults
ast: Restablecer propiedaes del widget a los valores de fábrica

en: Response ID
ast: ID de rempuesta

en: Retrieve %s from model (type %s)
ast: Obtener %s del modelu (triba %s)

en: Reverse
ast: Invertir

en: Right
ast: Drecha

en: Right to Left
ast: Drecha a esquierda

en: Rise column
ast: Columna d'elevación

en: Rows
ast: Fileres

en: Save
ast: Guardar

en: Save As…
ast: Guardar como…

en: Save _As…
ast: Guardar _como…

en: Save changes to project "%s" before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos del proyeutu «%s» enantes de zarrar?

en: Save the current project
ast: Guarda'l proyeutu actual

en: Save the current project with a different name
ast: Guardar el proyeutu actual con un nome distintu

en: Save…
ast: Guardar…

en: Scale
ast: Escala

en: Scale Button
ast: Botón d'escala

en: Scale column
ast: Escalar columna

en: Scroll
ast: Desplazamientu

en: Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu

en: Scrolled Window
ast: Ventana con barres de desplazamientu

en: Second Mouse Button
ast: Botón secundariu del mur

en: Secondary Icon Activatable
ast: Activación del iconu secundariu

en: Secondary Icon Name
ast: Nome del iconu secundariu

en: Secondary Icon Pixbuf
ast: Pixbuf del iconu secundariu

en: Secondary Icon Sensitive
ast: Sensibilidá del iconu secundariu

en: Secondary Icon Tooltip Markup
ast: Marcáu del conseyu del iconu secundariu

en: Secondary Icon Tooltip Text
ast: Testu del conseyu del iconu secundariu

en: Secondary Stock Icon
ast: Iconu de stock secundariu

en: Secondary icon
ast: Iconu secundariu

en: Select
ast: Esbillar

en: Select Fields
ast: Esbillar campos

en: Select Folder
ast: Esbillar carpeta

en: Select Named Icon
ast: Esbillar iconu de nome

en: Select a color
ast: Esbillar un color

en: Select a file from the project resource directory
ast: Esbillar un ficheru dende'l direutoriu de recursos del proyeutu

en: Select a font
ast: Esbillar un fonte

en: Select an object to pass to the handler
ast: Esbillar un oxetu que pasar al remanador

en: Select the properties that you want to reset to their default values
ast: Escueyi les propiedaes que quies restablecer a los valores predeterminaos

en: Select widgets in the workspace
ast: Seleiciona widgets nel espaciu de trabayu

en: Semi Condensed
ast: Semi condensáu

en: Semi Expanded
ast: Semi espandíu

en: Sensitive
ast: Sensible

en: Sensitive column
ast: Columna sensible

en: Separator
ast: Separtador

en: Separator Menu Item
ast: Separtador del elementu del menú

en: Separator Tool Item
ast: Elementu separtador de ferramientes

en: Separator item
ast: Elementu separtador

en: Set Image Size
ast: Afitar el tamañu de la imaxe

en: Set default value
ast: Afitar valor predetermináu

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
ast: Afita la páxina actual (estrictamente pa editar)

en: Set the description of the Activate atk action
ast: Afita la descripción de l'aición atk «Activate»

en: Set the description of the Click atk action
ast: Afita la descripción de l'aición atk «Click»

en: Set the description of the Press atk action
ast: Afita la descripción de l'aición atk «Press»

en: Set the description of the Release atk action
ast: Afita la descripción de l'aición atk «Release»

en: Set the icon size for this source of '%s'
ast: Afitar el tamañu d'iconu pa esta fonte de «%s»

en: Set the state for this source of '%s'
ast: Afitar el estáu pa esti fonte de «%s»

en: Set the text direction for this source of '%s'
ast: Afitar la direición del testu pa esta fonte de «%s»

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
ast: Afitar si quies especificar un estáu pa esta fonte de «%s»

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
ast: Afitar si quies especificar una direición del testu pa esta fonte de «%s»

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
ast: Afitar si quies especificar un tamañu d'iconu pa esta fonte de «%s»

en: Setting %s action
ast: Afitando l'aición %s

en: Setting %s of %s
ast: Afitando %s de %s

en: Setting %s of %s to %s
ast: Afitando %s de %s a %s

en: Setting %s to not use action appearance
ast: Afitando %s pa que nun use aspeutu d'aición

en: Setting %s to set desired width in characters
ast: Afitando %s p'afitar l'anchor deseyáu en carauteres

en: Setting %s to set maximum width in characters
ast: Afitando %s p'afitar un anchor máximu en carauteres

en: Setting %s to use a Pango markup string
ast: Afitando %s pa qu'use marcáu de cadenes Pango

en: Setting %s to use a custom child
ast: Afitando %s pa qu'use un fíu personalizáu

en: Setting %s to use a custom label widget
ast: Afitando %s pa qu'use una etiqueta de widget personalizada

en: Setting %s to use a label and image
ast: Afitando %s pa qu'use una etiqueta y una imaxe

en: Setting %s to use a pattern string
ast: Afitando %s pa qu'use una cadena patrón

en: Setting %s to use a primary icon from filename
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu primariu dende un nome de ficheru

en: Setting %s to use a primary icon from stock
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu primariu de stock

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu primariu dende el tema d'iconos

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu secundariu dende un nome de ficheru

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu secundariu de stock

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
ast: Afitando %s pa qu'use un iconu secundariu dende el tema d'iconos

en: Setting %s to use a single line
ast: Afitando %s pa qu'use una sola llinia

en: Setting %s to use a stock button
ast: Afitando %s pa qu'use un botón de stock

en: Setting %s to use a stock item
ast: Afitando %s pa qu'use un elementu de stock

en: Setting %s to use action appearance
ast: Afitando %s pa qu'use aspeutu d'aición

en: Setting %s to use an attribute list
ast: Afitando %s pa qu'use un atributu de la llista

en: Setting %s to use an external buffer
ast: Afitando %s pa qu'use una búfer esternu

en: Setting %s to use an image from filename
ast: Afitando %s pa qu'use una imaxe dende un nome de ficheru

en: Setting %s to use an image from stock
ast: Afitando %s pa qu'use una imaxe de stock

en: Setting %s to use an image from the icon theme
ast: Afitando %s pa qu'use una imaxe del tema d'iconos

en: Setting %s to use normal line wrapping
ast: Afitando %s pa qu'use axuste de llinia normal

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
ast: Afitando %s pa qu'use axuste de pallabra específicu de Pango

en: Setting %s to use standard configuration
ast: Afitando %s pa qu'use una configuración standard

en: Setting %s to use standard label text
ast: Afitando %s pa qu'use una etiqueta de testu standard

en: Setting %s to use static text
ast: Afitando %s pa qu'use testu estáticu

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
ast: Afitando %s pa qu'use la propiedá %s como un atributu

en: Setting %s to use the %s property directly
ast: Afitando %s pa qu'use la propiedá %s direutamente

en: Setting columns on %s
ast: Afitando columnes en %s

en: Setting i18n metadata
ast: Configurando metadatos d'internacionalización

en: Setting multiple properties
ast: Afitando propiedaes múltiples

en: Setting object type on %s to %s
ast: Afitando la triba d'oxetu en %s a %s

en: Setup Text Attributes
ast: Axustar los atributos del testu

en: Seventh Key
ast: Séptima contraseña

en: Shift Key
ast: Tecla Mayús

en: Show Glade debug options
ast: Amosar les opciones de depuración de Glade

en: Show info
ast: Amosar info

en: Show items using small icons
ast: Amosar los elementos usando iconos pequeños

en: Show notebook tabs for loaded projects
ast: Amosar les llingüetes del llibru de notes pa los proyeutos cargaos

en: Show the statusbar
ast: Amosar la barra d'estáu

en: Show the toolbar
ast: Amosar la barra de ferramientes

en: Shrink
ast: Encoyer

en: Signal
ast: Señal

en: SignalClass
ast: Clas de la señal

en: Single
ast: Únicu

en: Single Paragraph Mode column
ast: Columna de mou de párrafu únicu

en: Sixth Key
ast: Sesta contraseña

en: Size Group
ast: Grupu de tamañu

en: Size column
ast: Columna de tamañu

en: Small Capitals
ast: Mayúscules pequeñes

en: Small Toolbar
ast: Barra de ferramientes pequeña

en: South
ast: Sur

en: South East
ast: Sureste

en: South West
ast: Suroeste

en: Special Child Type
ast: Triba especial del fíu

en: Spin
ast: Botón incrementable

en: Spin Button
ast: Botón incrementable

en: Spin Renderer
ast: Renderizador incrementable

en: Spinner
ast: Indicador de progresu

en: Spinner Renderer
ast: Renderizador del indicador de progresu

en: Splash Screen
ast: Pantalla de bienvenida

en: Spread
ast: Propagar

en: Start
ast: Aniciu

en: Static
ast: Estáticu

en: Status
ast: Estáu

en: Status Bar
ast: Barra d'estáu

en: Status Icon
ast: Iconu d'estáu

en: Stock Button
ast: Botón de stock

en: Stock Detail column
ast: Columna de detalles del stock

en: Stock Image
ast: Imaxe de stock

en: Stock Item
ast: Elementu de stock

en: Stock Item:
ast: Elementu de stock:

en: Stock Size column
ast: Columna de tamañu del stock

en: Stock button
ast: Botón de stock

en: Stock column
ast: Columna de catálogu (stock)

en: Stretch column
ast: Columna d'estiramientu

en: Strikethrough column
ast: Columna de tacháu

en: String
ast: Cadena

en: Structure
ast: Cadarma

en: Style column
ast: Estilu de la columna

en: Substructure
ast: Subcadarma

en: Subwindow Of
ast: Subventana de

en: Summary
ast: Resume

en: Super Modifier
ast: Modificador Súper

en: Support Warning
ast: Avisu de sofitu

en: Swap
ast: Camudar

en: Swapped
ast: Intercambiáu

en: Switch
ast: Intercambiar

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ast: Tamañu simbólicu qu'usar pal iconu d'inventariu, conxuntu d'iconos o iconu nomáu

en: T_ranslatable
ast: _Traducible

en: Table
ast: Tabla

en: Tag
ast: Etiqueta

en: Template
ast: Plantía

en: Text
ast: Testu

en: Text Buffer
ast: Búfer de testu

en: Text Column column
ast: Columna de columna de testu

en: Text Entry
ast: Entrada de testu

en: Text Horizontal Alignment column
ast: Columna d'alliniamientu horizontal del testu

en: Text Renderer
ast: Renderizador de testu

en: Text Tag
ast: Etiqueta del testu

en: Text Tag Table
ast: Tabla d'etiquetes de testu

en: Text Tag Table Editor
ast: Editor de la tabla d'etiquetes de testu

en: Text Vertical Alignment column
ast: Columna d'alliniamientu vertical del testu

en: Text View
ast: Vista de testu

en: Text _beside icons
ast: Testu _xunto a los iconos

en: Text below icons
ast: Testu debaxo de los iconos

en: Text beside icons
ast: Testu xunto a los iconos

en: Text column
ast: Columna de testu

en: Text line wrapping
ast: Axustáu de testu a la llinia

en: Text only
ast: Namái testu

en: Text wraps normally
ast: El testu axústase normalmente

en: The GladeDesignView that contains this layout
ast: El GladeDesignView que contién esta disposición

en: The GladePropertyClass for this property
ast: La GladePropertyClass pa esta propiedá

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
ast: La clas GladePropertyClass pa la que se creó esti GladeEditorProperty

en: The Object's name
ast: El nome del oxetu

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
ast: L'acelerador namái puede afitase dientro d'un Grupu d'aición

en: The class adaptor for the associated widget
ast: L'adautador de clas pal widget asociáu

en: The column in the model to load the value from
ast: La columna nel modelu de la que cargar el valor

en: The container object this editor is currently editing
ast: L'oxetu contenedor qu'esti editor ta editando anguaño

en: The current item to add to the project
ast: L'elementu actual a amestar al proyeutu

en: The currently effective GladePointerMode
ast: El GladePointerMode actual efectivu

en: The currently loaded widget in this editor
ast: El widget cargáu anguaño nesti editor

en: The file %s has been modified since reading it
ast: El ficheru «%s» camudó dende que se lleó

en: The filesystem path of the project
ast: El camín del proyeutu nel sistema de ficheros

en: The glade project that this widget belongs to
ast: El proyeutu glade al que pertenez esti widget

en: The handler for this signal
ast: El remanador pa esta señal

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ast: L'altor del widget cuando ta nel nivel superior nel GladeDesignLayout

en: The icon name
ast: El nome del iconu

en: The internal name of the widget
ast: El nome internu del widget

en: The list of application names to add to the filter
ast: La llista de nomes d'aplicaciones qu'amestar al filtru

en: The list of file name patterns to add to the filter
ast: La llista de patrones de nomes qu'amestar al filtru

en: The list of items to show in the combo box
ast: La llista d'elementos qu'amosar na caxa combo

en: The list of mime types to add to the filter
ast: La llista de tipos MIME qu'amestar al filtru

en: The name of the widget
ast: El nome del widget

en: The name of the widget catalog this class was declared by
ast: El nome del catálogu de widgets pol que se declaró esta clas

en: The number of columns for this grid
ast: El númberu de columnes pa esta rexella

en: The number of items in the box
ast: El númberu d'elementos na caxa

en: The number of pages in the notebook
ast: El númberu de páxines nel cuadernu

en: The number of rows for this grid
ast: El númberu de fileres pa esta rexella

en: The object associated
ast: L'oxetu asociáu

en: The page position in the Assistant
ast: La posición de la páxina nel asistente

en: The pango attributes for this label
ast: Los atributos Pango pa esta etiqueta

en: The position of the menu item in the menu shell
ast: La posición del elementu de menú na shell del menú

en: The position of the tool item group in the palette
ast: La posición del grupu d'elementos de ferramienta na paleta

en: The position of the tool item in the toolbar
ast: La posición del elementu de menú na barra de ferramientes del menú

en: The project %s has unsaved changes
ast: El proyeutu %s tien cambeos non guardaos

en: The project being inspected
ast: El proyeutu que se ta inspeicionando

en: The project file %s has been externally modified
ast: El ficheru de proyeutu «%s» camudó esternamente

en: The property used to set the X position of a child object
ast: La propiedá usada p'afitar la posición X d'un oxetu fíu

en: The property used to set the Y position of a child object
ast: La propiedá usada p'afitar la posición Y d'un oxetu fíu

en: The property used to set the height of a child object
ast: La propiedá usada p'afitar l'altor d'un oxetu fíu

en: The property used to set the width of a child object
ast: La propiedá usada p'afitar l'anchor d'un oxetu fíu

en: The response ID of this button in a dialog
ast: El ID de rempuesta d'esti botón nel diálogu

en: The signal class of this signal
ast: La clas de señal d'esta señal

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
ast: L'iconu de stock amosáu nel elementu (escueyi un elementu del stock GTK+ o dende una fábrica d'iconos)

en: The stock item for this button
ast: L'elementu de stock pa esti botón

en: The stock item for this menu item
ast: L'elementu de stock pa esti elementu del menú

en: The user data for this signal
ast: Datos d'usuariu pa esta señal

en: The versioning support warning for this signal
ast: L'avisu de sofitu de versión pa esta señal

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ast: L'anchor del widget cuando ta nel nivel superior nel GladeDesignLayout

en: Third Mouse Button
ast: Botón del mediu del mur

en: This gives backends control to set property sensitivity
ast: Esto proporciona a los backend el control p'afitar la propiedá de sensibilidá

en: This property does not apply when Angle is set.
ast: Esta propiedá nun s'aplica cuando Ángulu ta activáu.

en: This property does not apply when Ellipsize is set.
ast: Esta propiedá nun s'aplica cuando la elipsis ta activada.

en: This property only applies to named icons
ast: Esta propiedá namái s'aplica a los iconos con nome

en: This property only applies to stock images
ast: Esta propiedá namái s'aplica a les imáxenes de stock

en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ast: Esta propiedá introdúxose en %s %d.%d, mientres que'l proyeutu apunta a %s %d.%d

en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ast: Esta señal introdúxose en %s %d.%d, mientres que'l proyeutu apunta a %s %d.%d

en: This widget is deprecated
ast: Esti widget ta obsoletu

en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ast: Esti widget introdúxose en %s %d.%d, mientres que'l proyeutu apunta a %s %d.%d

en: Title
ast: Títulu

en: Toggle
ast: Conmutar

en: Toggle Action
ast: Aición conmutada

en: Toggle Button
ast: Botón conmutable

en: Toggle Renderer
ast: Conmutar renderizador

en: Toggle Tool Button
ast: Botón de ferramienta conmutable

en: Tool Bar
ast: Barra de ferramientes

en: Tool Bar Editor
ast: Editor de barres de ferramientes

en: Tool Button
ast: Botón de ferramienta

en: Tool Item
ast: Elementu de ferramienta

en: Tool Item Group
ast: Grupu d'elementos de ferramienta

en: Tool Palette
ast: Ferramienta Paleta

en: Tool Palette Editor
ast: Editor de la paleta de ferramientes

en: Tool_bar
ast: Barra de _ferramientes

en: Toolbar
ast: Barra de ferramientes

en: Toolkit versions required:
ast: Versiones de los toolkit necesaries:

en: Tooltip
ast: Suxerencia

en: Top
ast: Arriba

en: Top Left
ast: Arriba a la drecha

en: Top Level
ast: Nivel superior

en: Top Right
ast: Arriba a la drecha

en: Top to Bottom
ast: D'arriba a abaxo

en: Toplevel Height
ast: Altor del nivel superior

en: Toplevel Width
ast: Anchor del nivel superior

en: Toplevels
ast: Niveles superiores

en: Translatable
ast: Traducible

en: Translated title for the class used in the glade UI
ast: Títulu tornáu pa la clas utilizada nel IU de glade

en: Tree Model Filter
ast: Modelu de filtráu n'árbol

en: Tree Model Sort
ast: Modelu d'ordenación n'árbol

en: Tree Selection
ast: Escoyeta n'árbol

en: Tree Store
ast: Atroxamientu n'árbol

en: Tree View
ast: Vista d'árbol

en: Tree View Column
ast: Columna de vista d'árbol

en: Tree View Editor
ast: Editor de la vista d'árbol

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
ast: Intentóse guardar los datos privaos al direutoriu %s, 
    pero ye un ficheru regular.
    Nun va guardase dengún datu priváu nesta sesión

en: Type
ast: Triba

en: Type:
ast: Triba:

en: UI definition has no previewable widgets.
ast: La definición de la IU nun tien vista previa de dengún widget.

en: Ultra Condensed
ast: Ultra condensada

en: Ultra Expanded
ast: Ultra espandida

en: Unable to load image (%s)
ast: Imposible cargar la imaxe (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ast: Imposible abrir «%s», el ficheru nun esiste.

en: Unable to paste to multiple widgets
ast: Imposible apegar múltiples widgets

en: Unable to paste to the selected parent
ast: Imposible apegar al padre escoyíu

en: Underline column
ast: Columna de solliñáu

en: Undo the last action
ast: Desfái la cabera aición

en: Undo: %s
ast: Desfacer: %s

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unlocking %s
ast: Desbloquiando %s

en: Unsaved %i
ast: Ensin guardar %i

en: Unset
ast: Ensin afitar

en: Up
ast: Xubir

en: Use Action Appearance
ast: Usar apariencia d'aición

en: Use Command
ast: Usar comandu

en: Use Underline
ast: Solliñar

en: Used to generate names of new widgets
ast: Usáu pa xenerar nomes de nuevos widgets

en: User Data
ast: Datos d'usuariu

en: User Interface Designer
ast: Diseñador d'interfaces d'usuariu

en: User data
ast: Datos de usuariu

en: Utility
ast: Utilidá

en: Value
ast: Valor

en: Value column
ast: Columna de valor

en: Variant column
ast: Columna de variante

en: Verify versions and deprecations:
ast: Verificar versiones (ver obsoletos):

en: Vertical Alignment
ast: Alliniación vertical

en: Vertical Alignment column
ast: Columna d'alliniación vertical

en: Vertical Box
ast: Caxa vertical

en: Vertical Button Box
ast: Botonera vertical

en: Vertical Padding
ast: Separtacion vertical

en: Vertical Padding column
ast: Columna de separtación vertical

en: Vertical Panes
ast: Paneles verticales

en: Vertical Scale
ast: Escala vertical

en: Vertical Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu vertical

en: Vertical Separator
ast: Separtador vertical

en: View documentation for the selected widget
ast: Ver documentación pal widget escoyíu

en: Viewport
ast: Puertu de vista

en: Visibility Notify
ast: Notificar visibilidá

en: Visible column
ast: Columna de visibilidá

en: Visual State
ast: Estáu visual

en: Volume Button
ast: Botón de volume

en: Warning
ast: Avisu

en: We could not find the symbol "%s"
ast: Nun pudo atopase'l símbolu «%s»

en: Weight column
ast: Pesu de la columna

en: West
ast: Oeste

en: Wether the widget is visible or not
ast: Indica si'l widget ye visible o non

en: Whether project has a selection
ast: Indica si'l proyeutu tien una Escoyeta

en: Whether project has been modified since it was last saved
ast: Indica si'l proyeutu camudó dende que se guardó la cabera vegada

en: Whether project is read-only
ast: Indica si'l proyeutu ye de namái llectura

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
ast: Indica si los datos del usuariu s'intercambien cola instancia del remanador

en: Whether this action is sensitive
ast: Indica si esta aición ye sensible

en: Whether this action is visible
ast: Indica si esta aición ye visible

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
ast: Indica si esti descendiente compuestu ye un descendiente ancestral o un descendiente anarquista

en: Whether this container supports resizes of child widgets
ast: Indica si esti contenedor sofita redimensionaos de los widgets fíos

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
ast: Indica si esta páxina va marcase inicialmente como completada independientemente de la entrada del usuariu.

en: Whether this property is translatable
ast: Indica si esta propiedá puede traducise

en: Whether this signal is run after default handlers
ast: Indica si esta señal s'executa dempués de los remanadores predeterminaos

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
ast: Indica si hai d'amosar un botón d'información pal widget cargáu

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
ast: Indica si crear un duplicáu exautu al usar una plantía

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
ast: Indica si tendría d'usase'l API de comandos pa la pila de desfacer/rehacer

en: Widget selector
ast: Seleutor de widgets

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
ast: Los widgets de triba %s namái puen tener widgets como fíos.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
ast: Los widgets de triba %s necesiten un llugar disponible p'amestar fíos.

en: Width column
ast: Anchor de la columna

en: Width in Characters column
ast: Columna d'anchor de carauteres

en: Width property
ast: Propiedá d'anchor

en: Window
ast: Ventana

en: Window Group
ast: Grupu de ventanes

en: Word
ast: Pallabra

en: Word Character
ast: Caráuter de palabra

en: Wrap Mode column
ast: Mou d'axuste de columna

en: Wrap Width column
ast: Axustar a l'anchor de la columna

en: X position property
ast: Propiedá de la posición X

en: Y position property
ast: Propiedá de la posición Y

en: Yes
ast: Sí

en: Yes, No
ast: Sí, Non

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
ast: Puedes conseñar esto como traducible y afitar un nome/direición si quies amosar una traductor específicu de la torna, n'otru casu tendríes de llistar tolos traductores y desconseñar esta cadena pa torna.

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
ast: Nun puedes desaniciar un widget internu a un widget compuestu.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ast: Nun tienes los permisos necesarios pa guardar el ficheru.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ast: Los tos cambeos van perdese si nun los guardes.

en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
ast: [%s] La clas del oxetu «%s» de %s %d.%d ta obsoleta

en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ast: [%s] La clas del oxetu «%s» introdúxose en %s %d.%d

en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ast: [%s] La propiedá d'empaquetáu «%s» de la clas del oxetu «%s» introdúxose en %s %d.%d

en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ast: [%s] La propiedá «%s» de la clas d'oxetu«%s» introdúxose en %s %d.%d

en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ast: [%s] La señal «%s» de la clas d'oxetu «%s» introdúxose en %s %d.%d

en: [FILE...]
ast: [FICHERU…]

en: [Read Only]
ast: [Namái llectura]

en: _Add widget here
ast: _Amestar widget equí

en: _Common
ast: _Comunes

en: _Developer Reference
ast: Referencia pal _Desendolcador

en: _Don't Save
ast: _Nun guardar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _General
ast: _Xeneral

en: _Help
ast: Ayu_da

en: _Icons only
ast: Namái _iconos

en: _List standard icons only
ast: _Llistar namái los iconos standard

en: _New
ast: _Nuevu

en: _Next Project
ast: Proyeutu _siguiente

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: _Packing
ast: _Empaquetáu

en: _Previous Project
ast: Proyeutu _anterior

en: _Projects
ast: _Proyeutos

en: _Properties:
ast: _Propiedaes:

en: _Redo
ast: _Refacer

en: _Reload
ast: Re_cargar

en: _Save Anyway
ast: _Guardar de toes formes

en: _Select
ast: _Esbillar

en: _Select All
ast: _Esbillar too

en: _Select individual fields:
ast: _Esbillar campos individuales:

en: _Signals
ast: _Señales

en: _Statusbar
ast: Barra d'_estáu

en: _Text only
ast: _Namái testu

en: _Text:
ast: _Testu:

en: _Undo
ast: _Desfacer

en: _Unselect All
ast: _Deseleicionar too

en: _Use Small Icons
ast: _Usar iconos pequeños

en: _View
ast: _Ver

en: be verbose
ast: detalláu

en: class
ast: clas

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
ast: Nun s'alcontró sofitu pa gmodule. Necesítase gmodule pa que glade funcione

en: multiple
ast: múltiple

en: no model
ast: ensin modelu

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
ast: Tamañu absolutu

[ctx: textattr]
en: Background Color
ast: Color de fondu

[ctx: textattr]
en: Font Description
ast: Descripción de fonte

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
ast: Color de primer planu

[ctx: textattr]
en: Gravity
ast: Gravedá

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
ast: Conseyu de gravedá

[ctx: textattr]
en: Scale
ast: Escala

[ctx: textattr]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: textattr]
en: Stretch
ast: Estiramientu

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
ast: Tacháu

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
ast: Color del tacháu

[ctx: textattr]
en: Style
ast: Estilu

[ctx: textattr]
en: Underline
ast: Solliñáu

[ctx: textattr]
en: Underline Color
ast: Color del solliñáu

[ctx: textattr]
en: Variant
ast: Variante

[ctx: textattr]
en: Weight
ast: Pesu

en: the last action
ast: la cabera aición

en: unset
ast: ensin afitar
