gnome-menus - en to be@latin translation catalogue (1082 entries)

en:   Ln %d, Col %d
be@latin:   Rad %d, Kal %d

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be@latin: %s
    Vykanaj "%s --help", kab ubačyć poŭny śpis mahčymych opcyjaŭ zahadnaha radka.

en: %s is a directory.
be@latin: %s źjaŭlajecca kataloham.

en: %s is not a regular file.
be@latin: %s nie źjaŭlajecca zvyčajnym fajłam.

en: %s is not a valid location.
be@latin: %s nie źjaŭlajecca pravilnym adrasam.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: %s nie źjaŭlajecca pravilnym adrasam. Pravier, ci ŭviedzieny pravilny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: %s: invalid encoding.
be@latin: %s: niapravilnaje kadavańnie.

en: %s: malformed file name or URI.
be@latin: %s: niapravilnaja nazva fajłu albo URI.

en: (Empty)
be@latin: (Pusty)

en: (correct spelling)
be@latin: (pravilny pravapis)

en: (no suggested words)
be@latin: (niama prapanavanych słovaŭ)

en: - Edit text files
be@latin: – Redahuj tekstavyja fajły

en: / on %s
be@latin: / na %s

en: <b>Activation</b>
be@latin: <b>Aktyvizacyja</b>

en: <b>Automatic Indentation</b>
be@latin: <b>Aŭtamatyčnyja vodstupy</b>

en: <b>Bracket Matching</b>
be@latin: <b>Padbor adpaviednych dužak</b>

en: <b>Current Line</b>
be@latin: <b>Dziejny radok</b>

en: <b>File Saving</b>
be@latin: <b>Zapis fajłu</b>

en: <b>Font</b>
be@latin: <b>Šryft</b>

en: <b>Fonts</b>
be@latin: <b>Šryfty</b>

en: <b>Language</b>
be@latin: <b>Mova</b>

en: <b>Line Numbers</b>
be@latin: <b>Numary radkoŭ</b>

en: <b>Page header</b>
be@latin: <b>Šapka staronki</b>

en: <b>Right Margin</b>
be@latin: <b>Pravyja pali</b>

en: <b>Syntax Highlighting</b>
be@latin: <b>Padśviatleńnie syntaksu</b>

en: <b>Tab Stops</b>
be@latin: <b>Prypynki tabulatara</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
be@latin: <b>Pieranos radkoŭ</b>

en: <b>word</b>
be@latin: <b>słova</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
be@latin: <span weight="bold"> Padčas ustaŭleńnia daty/času...</span>

en: <span weight="bold">Color Scheme</span>
be@latin: <span weight="bold">Schiema koleraŭ</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
be@latin: <span weight="bold">Nazva fajłu</span>

en: A Brand New Tool
be@latin: Zusim novaja pryłada

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
be@latin: Asablivy šryft, užyvany ŭ abšary redahavańnia tekstu. Hetuju opcyju biaruć pad uvahu, tolki kali opcyja "Užyvaj zmoŭčany šryft" vyklučanaja.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
be@latin: Fajł z takoj samaj nazvaj užo isnuje. Abiary inšuju nazvu.

en: A_ctivate
be@latin: U_klučy

en: A_dd Scheme
be@latin: _Dadaj schiemu

en: A_vailable encodings:
be@latin: D_astupnyja kadavańni:

en: Abbreviated form
be@latin: Skaročanaja forma

en: Abbreviation
be@latin: Skarot

en: About this application
be@latin: Ab hetaj aplikacyi

en: Above
be@latin: Nad

en: Ac_tivate All
be@latin: Ukl_učy ŭsio

en: Accessibility key character
be@latin: Znak klavišy dastupnaści

en: Acronym
be@latin: Akronim

en: Activate '%s'
be@latin: Aktyvizuj "%s"

en: Activate next document
be@latin: Pierajdzi da  nastupnaha dakumentu

en: Activate previous document
be@latin: Pierajdzi da papiaredniaha dakumentu

en: Active plugins
be@latin: Aktyŭnyja pluginy

en: Add Scheme
be@latin: Dadaj schiemu

en: Add a new snippet...
be@latin: Dadaj novuju ŭstaŭku...

en: Add new empty file
be@latin: Dadaj novy pusty fajł

en: Add new empty folder
be@latin: Dadaj novy pusty kataloh

en: Add or _Remove...
be@latin: Dadaj albo _vydal...

en: Add w_ord
be@latin: _Dadaj słova

en: Align
be@latin: Raŭnańnie

en: Alignment character
be@latin: Znak raŭnańnia

en: All Files
be@latin: Usie fajły

en: All Text Files
be@latin: Usie tekstavyja fajły

en: All _Lower Case
be@latin: Usio _małymi litarami

en: All _Upper Case
be@latin: Usio _vialikimi litarami

en: All documents
be@latin: Usie dakumenty

en: All documents except untitled ones
be@latin: Usie dakumenty, akramia bieznazoŭnych

en: All files
be@latin: Usie fajły

en: All supported archives
be@latin: Usie padtrymanyja archivy

en: Alternative
be@latin: Alternatyva

en: An error occurred
be@latin: Zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while creating a new directory
be@latin: Padčas stvareńnia novaha katalohu zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while creating a new file
be@latin: Padčas stvareńnia novaha fajłu zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while deleting a file or directory
be@latin: Padčas vydaleńnia fajłu albo katalohu zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while loading a directory
be@latin: Padčas zahruzki katalohu zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
be@latin: Padčas adčyniańnia katalohu ŭ kiraŭniku fajłaŭ zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while renaming a file or directory
be@latin: Padčas zamieny nazvy fajłu albo katalohu zdaryłasia pamyłka

en: An error occurred while setting a root directory
be@latin: Padčas akreśleńnia hałoŭnaha katalohu zdaryłasia pamyłka

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
be@latin: Analizuje dziejny dakument i paviedamlaje kolkaść słovaŭ, radkoŭ, znakaŭ i nieprabielnych znakaŭ u im.

en: Anchor
be@latin: Jakar

en: Anchor URI
be@latin: Jakar URI

en: Append to current document
be@latin: Ustaŭ u kaniec dziejnaha dakumentu

en: Applet class file code
be@latin: Kod fajłu klasu apletu

en: Applet class file code (deprecated)
be@latin: Kod fajłu klasu apletu (sastarełaje)

en: Arabic
be@latin: Arabskaje

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš niezvarotna vydalić "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš niezvarotna vydalić zaznačanyja fajły?

en: Armenian
be@latin: Armianskaje

en: Array
be@latin: Masiŭ

en: Associated information
be@latin: Asacyjavanaja infarmacyja

en: Author info
be@latin: Źviestki ab aŭtary

en: Auto Detected
be@latin: Aŭtamayčnaje raspaznavańnie

en: Auto Detected Encodings
be@latin: Aŭtamatyčna raspaznanyja kadavańni

en: Auto Save
be@latin: Aŭtamatyčna zapisvaj

en: Auto Save Interval
be@latin: Intervał pamiž aŭtamatyčnymi zapisami

en: Auto indent
be@latin: Aŭtamatyčnyja vodstupy

en: Automatically spell-check the current document
be@latin: Aŭtamatyčna praviaraj pravapis dziejnaha dakumentu

en: Available Tag Lists
be@latin: Dastupnyja śpisy značnikaŭ

en: Available formats
be@latin: Dastupnyja farmaty

en: Axis related headers
be@latin: Zahałoŭki vosiaŭ

en: Background color
be@latin: Fonavy koler

en: Background color (deprecated)
be@latin: Fonavy koler (sastarełaje)

en: Background texture tile
be@latin: Fonavy teksturny ŭzor

en: Background texture tile (deprecated)
be@latin: Fonavy teksturny ŭzor (sastarełaje)

en: Backup Copy Extension
be@latin: Pašyreńnie zapasnoj kopii

en: Baltic
be@latin: Bałtyjskaje

en: Base URI
be@latin: Asnoŭny URI

en: Base font
be@latin: Asnoŭny šryft

en: Base font (deprecated)
be@latin: Asnoŭny šryft (sastarełaje)

en: Bibliography (cite)
be@latin: Biblijahrafija (cytata)

en: Bibliography (item)
be@latin: Biblijahrafija (element)

en: Bibliography (shortcite)
be@latin: Biblijahrafija (karotkaja cytata)

en: Bibliography (thebibliography)
be@latin: Biblijahrafija (thebibliography)

en: Body Font for Printing
be@latin: Šryft źmiestu dla druku

en: Bold
be@latin: Tłusty

en: Bookmarks
be@latin: Zakładki

en: Border
be@latin: Abrys

en: Border (deprecated)
be@latin: Abrys (sastarełaje)

en: Border color
be@latin: Koler abrysu

en: Bottom Panel is Visible
be@latin: Nižniaja panel bačnaja

en: Brackets ()
be@latin: Dužki ()

en: Brackets <>
be@latin: Dužki <>

en: Brackets []
be@latin: Dužki []

en: Brackets {}
be@latin: Dužki {}

en: Build
be@latin: Buduj

en: Bytes
be@latin: Bajty

en: Bzip2 compressed archive
be@latin: Skampresavany archiŭ Bzip2

en: C_hange Case
be@latin: Ź_miani rehistar

en: C_haracter Coding:
be@latin: Kadavańnie _znakaŭ:

en: C_ommand color:
be@latin: Koler _zahadaŭ:

en: C_onfigure
be@latin: K_anfihuruj

en: C_onfigure Plugin
be@latin: K_anfihuruj plugin

en: Cannot initialize preferences manager.
be@latin: Niemahčyma inicyjalizavać kiraŭnika naładaŭ.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
be@latin: Niemahčyma pieranieści fajł u śmietnicu.
    Chočaš vydalić jaho nazaŭždy?

en: Capitalize the first letter of each selected word
be@latin: Źmiani pieršuju litaru kožnaha zaznačanaha słova na vialikuju

en: Cell rowspan
be@latin: Adlehłaść pamiž radkami ź jačejami

en: Celtic
be@latin: Kielckaje

en: Center
be@latin: Centravańnie

en: Center (deprecated)
be@latin: Centravańnie (sastarełaje)

en: Central European
be@latin: Centralna-eŭrapiejskaje

en: Ch_aracter Coding:
be@latin: _Kadavańnie znakaŭ:

en: Ch_aracter coding:
be@latin: _Kadavańnie znakaŭ:

en: Cha_nge
be@latin: _Zamiani

en: Change A_ll
be@latin: Zamiani _ŭsie

en: Change Case
be@latin: Źmiani rehistar

en: Change _to:
be@latin: Zamiani _na:

en: Change selected text to lower case
be@latin: Źmiani litary zaznačanaha tekstu na małyja

en: Change selected text to upper case
be@latin: Źmiani litary zaznačanaha tekstu na vialikija

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
be@latin[0]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj %d hadziny, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %d hadzin, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %d hadzin, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
be@latin[0]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj %ld chviliny, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %ld chvilin, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %ld chvilin, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
be@latin[0]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj %ld sekundy, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %ld sekundaŭ, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošnich %ld sekundaŭ, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
be@latin[0]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj hadziny i %d chviliny, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj hadziny i %d chvilin, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj hadziny i %d chvilin, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
be@latin: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj hadziny, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
be@latin[0]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj chviliny i %ld sekundy, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj chviliny i %ld sekundaŭ, buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj chviliny i %ld sekundaŭ, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
be@latin: Źmieny, zroblenyja ciaham apošniaj chviliny, buduć niezvarotna stračanyja.

en: Changes the case of selected text.
be@latin: Źmianiaje rehistar litar dla zaznačanaha tekstu.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
be@latin[0]: Buduć niezvarotna stračanyja źmieny ŭ %d dakumencie.
be@latin[1]: Buduć niezvarotna stračanyja źmieny ŭ %d dakumentach.
be@latin[2]: Buduć niezvarotna stračanyja źmieny ŭ %d dakumentach.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
be@latin: Źmieny ŭ dakumencie "%s" buduć niezvarotna stračanyja.

en: Character Codings
be@latin: Kadavańni znakaŭ

en: Character codings
be@latin: Kadavańni znakaŭ

en: Character encoding of linked resource
be@latin: Kadavańnie znakaŭ resursu, da jakoha viadzie spasyłka

en: Characters (no spaces)
be@latin: Znaki (biez prabiełaŭ)

en: Characters (with spaces)
be@latin: Znaki (z prabiełami)

en: Check Spelling
be@latin: Pravier pravapis

en: Check _Word
be@latin: _Pravier słova

en: Check spelling
be@latin: Pravier pravapis

en: Check the current document for incorrect spelling
be@latin: Pravier pamyłki pravapisu ŭ dziejnym dakumencie

en: Checked (state)
be@latin: Zaznačany (stan)

en: Checked state
be@latin: Zaznačany stan

en: Checks the spelling of the current document.
be@latin: Praviaraje pravapis dziejnaha dakumentu.

en: Chinese Simplified
be@latin: Kitajskaje sproščanaje

en: Chinese Traditional
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje

en: Citation
be@latin: Cytatа

en: Cite reason for change
be@latin: Pryčyna źmieny

en: Class implementation ID
be@latin: ID implementacyi klasy

en: Class list
be@latin: Śpis klasaŭ

en: Clear highlighting of search matches
be@latin: Ačyść padśviatleńnie znojdzienych adpaviednikaŭ

en: Clear text flow control
be@latin: Ačystka parametraŭ kiravańnia tekstavaj płyńniu

en: Close _without Saving
be@latin: Začyni, _nie zapisvajučy

en: Close all open files
be@latin: Začyni ŭsie adčynienyja fajły

en: Close document
be@latin: Začyni dakument

en: Close print preview
be@latin: Začyni pieradahlad druku

en: Close the current file
be@latin: Začyni dziejny fajł

en: Co_mmand(s):
be@latin: Za_had(y):

en: Code content type
be@latin: Typ źmieściva kodu

en: Color Scheme Files
be@latin: Fajły schiemaŭ koleraŭ

en: Color of selected links
be@latin: Koler zaznačanych spasyłak

en: Color of selected links (deprecated)
be@latin: Koler zaznačanych spasyłak (sastarełaje)

en: Column span
be@latin: Adlehłaść pamiž kalonkami

en: Columns
be@latin: Kalonki

en: Comment
be@latin: Kamentar

en: Completed spell checking
be@latin: Pravierka pravapisu zavieršanaja

en: Computer code fragment
be@latin: Frahment kamputarnaha kodu

en: Configure date/time plugin
be@latin: Kanfihuruj plugin daty/času

en: Configure insert date/time plugin...
be@latin: Kanfihuruj plugin ustaŭleńnia daty/času...

en: Configure the application
be@latin: Kanfihuruj aplikacyju

en: Connection timed out. Please try again.
be@latin: Skončyŭsia čas spałučeńnia. Pasprabuj znoŭ.

en: Content scheme
be@latin: Schiema źmieściva

en: Content type
be@latin: Typ źmieściva

en: Content type (deprecated)
be@latin: Typ źmieściva (sastarełaje)

en: Coordinates
be@latin: Kaardynaty

en: Copy the selection
be@latin: Kapijuj zaznačanaje

en: Could not create a backup file while saving %s
be@latin: Padčas zapisvańnia fajłu %s niemahčyma było stvaryć zapasnuju kopiju

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
be@latin: Padčas zapisvańnia fajłu %s niemahčyma było stvaryć časovuju zapasnuju kopiju

en: Could not find the file %s.
be@latin: Niemahčyma znajści fajł %s.

en: Could not mount volume: %s
be@latin: Nie ŭdałosia zmantavać masiŭ: %s

en: Could not obtain backup filename
be@latin: Niemahčyma atrymać nazvy fajłu dla zapasnoj kopii

en: Could not open media: %s
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić nośbit: %s

en: Could not open the file %s using the %s character coding.
be@latin: Niemahčyma adčynić fajł %s pry ŭžyvańni kadavańnia %s.

en: Could not open the file %s.
be@latin: Niemahčyma adčynić fajł %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
be@latin: Niemahčyma vydalić schiemu koleraŭ "%s".

en: Could not revert the file %s.
be@latin: Niemahčyma viarnuć fajł %s.

en: Could not save the file %s using the %s character coding.
be@latin: Niemahčyma zapisać fajł %s pry ŭžyvańni kadavańnia znakaŭ %s.

en: Could not save the file %s.
be@latin: Niemahčyma zapisać fajł %s.

en: Create Backup Copies
be@latin: Stvaraj zapasnyja kopii

en: Create a _backup copy of files before saving
be@latin: Stvaraj _zapasnyja kopii fajłaŭ, pierš čym zapisać ich

en: Create a new document
be@latin: Stvary novy dakument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
be@latin: Stvary novy dakument u ramkach dziejnaj kopii gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
be@latin: Stvary novaje hałoŭnaje vakno ŭ ramkach dziejnaj kopii gedit

en: Create new document
be@latin: Stvary novy dakument

en: Create new snippet
be@latin: Stvary novuju ŭstaŭku

en: Current Locale (%s)
be@latin: Dziejnaja lakalnaść (%s)

en: Current document
be@latin: Dziejny dakument

en: Current line
be@latin: Dziejny radok

en: Current page (Alt+P)
be@latin: Dziejnaja staronka (Alt+P)

en: Current selection
be@latin: Dziejnaje zaznačeńnie

en: Current word
be@latin: Dziejnaje słova

en: Cut the selection
be@latin: Vytni zaznačanaje

en: Cyrillic
be@latin: Kirylica

en: Cyrillic/Russian
be@latin: Kirylica/Rasiejskaje

en: Cyrillic/Ukrainian
be@latin: Kirylica/Ukrainskaje

en: DIV Style container
be@latin: Kantejner stylu DIV

en: DIV container
be@latin: Kantejner DIV

en: D_on't Save
be@latin: _Nie zapisvaj

en: Date and time of change
be@latin: Data j čas źmienaŭ

en: Declare flag
be@latin: Deklaravany ściažok

en: Defer attribute
be@latin: Atrybut defer

en: Definition description
be@latin: Apisańnie aznačeńnia

en: Definition list
be@latin: Śpis aznačeńniaŭ

en: Definition term
be@latin: Term aznačeńnia

en: Delete selected file or folder
be@latin: Vydal zaznačany fajł albo kataloh

en: Delete selected snippet
be@latin: Vydal zaznačanuju ŭstaŭku

en: Delete the selected text
be@latin: Vydal zaznačany tekst

en: Deleted text
be@latin: Vydaleny tekst

en: Direction
be@latin: Napramak

en: Directionality
be@latin: Napramkavaść

en: Directionality (deprecated)
be@latin: Napramkavaść (sastarełaje)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
be@latin: Niemahčyma stvaryć kataloh "%s": pamyłka g_mkdir_with_parents(): %s

en: Directory list
be@latin: Śpis katalohaŭ

en: Disable syntax highlighting
be@latin: Vykluč padśviatleńnie elementaŭ syntaksu

en: Disabled
be@latin: Vyklučana

en: Display Line Numbers
be@latin: Pakazvaj numary radkoŭ

en: Display Right Margin
be@latin: Pakazvaj pravyja pali

en: Display in bottom pane
be@latin: Pakazvaj u nižniaj paneli

en: Display right _margin
be@latin: _Pakazvaj pravyja pali

en: Do not _split words over two lines
be@latin: Nie _padzialaj słovy pamiž dvuma radkami

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
be@latin: Chočaš anulavać źmieny j zahruzić fajł znoŭ?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
be@latin: Ci ŭłučyć zaznačanyja <b>systemnyja</b> ŭstaŭki ŭ tvoj ekspart?

en: Do you want to reload the file?
be@latin: Chočaš pierazahruzić hety fajł?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
be@latin: Ci chočaš pasprabavać zamianić jaho zapisvanym ciapier fajłam?

en: Docum_ents with unsaved changes:
be@latin: Dakum_enty ź niezapisanymi źmienami:

en: Document
be@latin: Dakument

en: Document Statistics
be@latin: Statystyka dakumentu

en: Document base
be@latin: Baza dakumentu

en: Document body
be@latin: Cieła dakumentu

en: Document head
be@latin: Zahałovak dakumentu

en: Document title
be@latin: Nazva dakumentu

en: Document type
be@latin: Typ dakumentu

en: Documents
be@latin: Dakumenty

en: Done.
be@latin: Zroblena.

en: ENCODING
be@latin: KADAVAŃNIE

en: E_ncodings shown in menu:
be@latin: Ka_davańni, pakazanyja ŭ menu:

en: Easy file access from the side pane
be@latin: Lohki dostup da fajłaŭ z bakavoj paneli

en: Edit text at fullscreen
be@latin: Redahuj tekst, razhornuty na ŭvieś ekran

en: Edit text files
be@latin: Redahuj tekstavyja fajły

en: Edit tool <i>%s</i>:
be@latin: Redahuj pryładu <i>%s</i>:

en: Edit tool <i>make</i>:
be@latin: Redahuj pryładu <i>make</i>:

en: Editor
be@latin: Redaktar

en: Editor Font
be@latin: Šryft redaktara

en: Editor _font:
be@latin: Š_ryft redaktara:

en: Element ID
be@latin: ID elementu

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
be@latin: Padtrymka radkoŭ režymu z prahramaŭ Emacs, Kate i Vim, dla gedit.

en: Embedded object
be@latin: Ubudavany abjekt

en: Emphasis
be@latin: Akcent

en: Empty
be@latin: Pusty

en: Enable Restore of Remote Locations
be@latin: Uklučy mahčymaść adnaŭlać addalenyja adrasy

en: Enable Search Highlighting
be@latin: Uklučy padśviatleńnie vynikaŭ pošuku

en: Enable Syntax Highlighting
be@latin: Uklučy padśviatleńnie elementaŭ syntaksu

en: Enable text _wrapping
be@latin: Uklučy _pieranos radkoŭ

en: Enabled
be@latin: Uklučany

en: Encode type
be@latin: Typ kadavańnia

en: Encoding:
be@latin: Kadavańnie:

en: Encodings shown in menu
be@latin: Kadavańni, pakazanyja ŭ menu

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
be@latin: Uviadzi _adras (URI) fajłu, jaki ty chočaš adčynić:

en: Error opening file %s
be@latin: Pry adčynieńni %s zdaryłasia pamyłka.

en: Error reverting file %s
be@latin: Pry viartańni fajłu %s zdaryłasia pamyłka.

en: Error saving file %s
be@latin: Padčas zapisu fajłu %s zdaryłasia pamyłka.

en: Execute a custom command and put its output in a new document
be@latin: Vykanaj peŭny zahad i ŭstaŭ jahonaje vyjście ŭ novy dakument

en: Execute external commands and shell scripts.
be@latin: Vykonvaj vonkavyja zahady j skrypty abałonki.

en: Execution of the python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
be@latin: Čas vykanańnia zahadu pythona (%s) pierakročyŭ limit, vykanańnie zatrymanaje.

en: Execution of the python command (%s) failed: %s
be@latin: Vykanańnie zahadu pythona (%s) nie ŭdałosia: %s

en: Exited
be@latin: Zakončana

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
be@latin: Čakali "%s", atrymali "%s" dla kluča %s

en: Export selected snippets
be@latin: Ekspartuj zaznačanyja ŭstaŭki

en: Export snippets
be@latin: Ekspartuj ustaŭki

en: Export successfully completed
be@latin: Ekspartavańnie paśpiachova skončanaje

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
be@latin: Pašyreńnie albo sufiks, užyvany pry stvareńni nazvaŭ zapasnych fajłaŭ. Hetaja opcyja biarecca pad uvahu, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Stvaraj zapasnyja kopii".

en: External Tools
be@latin: Vonkavyja pryłady

en: External Tools Manager
be@latin: Kiaŭnik vonkavaha pryładździa

en: Figure
be@latin: Fihura

en: File Browser
be@latin: Prahladalnik fajłaŭ

en: File Browser Filter Mode
be@latin: Režym filtravańnia fajłaŭ

en: File Browser Filter Pattern
be@latin: Uzor filtravańnia fajłaŭ

en: File Browser Pane
be@latin: Panel prahladu fajłaŭ

en: File Browser Root Directory
be@latin: Hałoŭny kataloh prahladalnika fajłaŭ

en: File Browser Virtual Root Directory
be@latin: Virtualny hałoŭny kataloh prahladalnika fajłaŭ

en: File System
be@latin: Fajłavaja systema

en: File `%s` does not exist
be@latin: Fajł "%s" nie isnuje

en: File `%s` is not a valid snippets archive
be@latin: Fajł "%s" nie źjaŭlajecca pravilnym archivam ustavak

en: File `%s` is not a valid snippets file
be@latin: Fajł "%s" nie źjaŭlajecca pravilnym fajłam ustavak

en: File input
be@latin: Uvachodny fajł

en: File: %s
be@latin: Fajł: %s

en: Find
be@latin: Znajdzi

en: Find Ne_xt
be@latin: Znajdzi _nastupnaje

en: Find Pre_vious
be@latin: Znajdzi _papiaredniaje

en: Font & Colors
be@latin: Šryfty j kolery

en: Font face
be@latin: Šryft

en: Font face (deprecated)
be@latin: Šryft (stastarełaje)

en: Footnote
be@latin: Znoska

en: For label
be@latin: Etykieta for

en: Forced line break
be@latin: Vymušany pieranos radka

en: Form
be@latin: Forma

en: Form action handler
be@latin: Vykanaŭca dziejańnia formy

en: Form control group
be@latin: Kiroŭnaja hrupa formy

en: Form field label text
be@latin: Tekst etykiety pola formy

en: Form input
be@latin: Uvod u formu

en: Form input type
be@latin: Typ uvodu ŭ formu

en: Form method
be@latin: Metad formy

en: Forward link
be@latin: Pierasylnaja spasyłka

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
be@latin[0]: Znojdzienaje j zamienienaje %d zdareńnie
be@latin[1]: Znojdzienyja j zamienienyja %d zdareńni
be@latin[2]: Znojdzienyja j zamienienyja %d zdareńniaŭ

en: Found and replaced one occurrence
be@latin: Znojdzienaje j zamienienaje adno zdareńnie

en: Frame
be@latin: Frejm

en: Frame render parts
be@latin: Častki vyjaŭleńnia frejmu

en: Frame source
be@latin: Krynica frejmu

en: Frame target
be@latin: Meta pryznačeńnia frejmu

en: Frameborder
be@latin: Abrys frejmu

en: Frameset
be@latin: Nabor frejmaŭ

en: Frameset columns
be@latin: Kalony naboru frejmaŭ

en: Frameset rows
be@latin: Radki naboru frejmaŭ

en: Framespacing
be@latin: Vodstup pamiž frejmami

en: Function cosin
be@latin: Funkcyja cosin

en: Function e^
be@latin: Funkcyja e^

en: Function exp
be@latin: Funkcyja exp

en: Function log
be@latin: Funkcyja log

en: Function log10
be@latin: Funkcyja log10

en: Function sine
be@latin: Funkcyja sine

en: Generic embedded object
be@latin: Zvyčajny ŭbudavany abjekt

en: Generic metainformation
be@latin: Zvyčajnyja metaźviestki

en: Generic span
be@latin: Zvyčajnaja adlehłaść

en: Georgian
be@latin: Hruzinskaje

en: Get statistic info on current document
be@latin: Źbiraj statystyčnuju infarmacyju ab dziejnym dakumencie

en: Global
be@latin: Hlabalny

en: Go to _Line...
be@latin: Pierajdzi da _radka...

en: Go to a previously opened location
be@latin: Pierajdzi da apošniaha adčynienaha pałažeńnia

en: Go to a specific line
be@latin: Pierajdzi da akreślenaha radka

en: Go to next location
be@latin: Pierajdzi da nastupnaha pałažeńnia

en: Go to previous location
be@latin: Pierajdzi da papiaredniaha pałažeńnia

en: Go to the next visited location
be@latin: Pierajdzi da nastupnaha naviedanaha pałažeńnia

en: Go to the previous visited location
be@latin: Pierajdzi da papiaredniaha naviedanaha pałažeńnia

en: Greek
be@latin: Hreckaje

en: Greek alpha
be@latin: Hreckaja alfa

en: Greek beta
be@latin: Hreckaja beta

en: Greek epsilon
be@latin: Hrecki epsilon

en: Greek gamma
be@latin: Hreckaja gamma

en: Greek lambda
be@latin: Hreckaja lambda

en: Greek rho
be@latin: Hreckaje rho

en: Greek tau
be@latin: Hreckaje tau

en: Gzip compressed archive
be@latin: Skampresavany archiŭ Gzip

en: HREF URI
be@latin: Adras (URI) HREF

en: HTML - Special Characters
be@latin: HTML – admysłovyja znaki

en: HTML - Tags
be@latin: HTML – značniki

en: HTML root element
be@latin: Hałoŭny element HTML

en: HTML version
be@latin: Versija HTML

en: HTTP header name
be@latin: Nazva zahałoŭka HTML

en: He_aders and footers:
be@latin: Š_apki j padvały:

en: Header 0 (chapter)
be@latin: Zahałovak 0 (raździeł)

en: Header 0 (chapter*)
be@latin: Zahałovak 0 (raździeł*)

en: Header 1 (section)
be@latin: Zahałovak 1 (padraździeł)

en: Header 1 (section*)
be@latin: Zahałovak 1 (padraździeł*)

en: Header 2 (subsection)
be@latin: Zahałovak 2 (padraździeł)

en: Header 2 (subsection*)
be@latin: Zahałovak 2 (padraździeł)

en: Header 3 (subsubsection)
be@latin: Zahałovak 3 (padpadraździeł)

en: Header 3 (subsubsection*)
be@latin: Zahałovak 3 (padpadraździeł)

en: Header 4 (paragraph)
be@latin: Zahałovak 4 (abzac)

en: Header Font for Printing
be@latin: Šryft šapki dla druku

en: Header appendix
be@latin: Dadatak da zahałoŭka

en: Header cell ID's
be@latin: ID jačejaŭ zahałoŭka

en: Heading
be@latin: Zahałovak

en: Heading 1
be@latin: Zahałovak 1

en: Heading 2
be@latin: Zahałovak 2

en: Heading 3
be@latin: Zahałovak 3

en: Heading 4
be@latin: Zahałovak 4

en: Heading 5
be@latin: Zahałovak 5

en: Heading 6
be@latin: Zahałovak 6

en: Hebrew
be@latin: Habrejskaje

en: Hebrew Visual
be@latin: Habrejskaje vizualnaje

en: Height
be@latin: Vyšynia

en: Hide panel
be@latin: Schavaj panel

en: Highlight Current Line
be@latin: Padśviatlaj dziejny radok

en: Highlight Matching Bracket
be@latin: Padśviatlaj adpaviednyja dužki

en: Highlight current _line
be@latin: Padśviat_laj dziejny radok

en: Highlight matching _bracket
be@latin: Padśviatlaj adpaviednyja _dužki

en: Horizontal rule
be@latin: Haryzantalnaje kiravańnie

en: Horizontal space
be@latin: Vodstup pa haryzantali

en: Horizontal space (deprecated)
be@latin: Vodstup pa haryzantali (sastarełaje)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
be@latin: Niemahčyma znajści kamputar %s. Spraŭdź pravilnaść naładaŭ servera proxy i pasprabuj znoŭ.

en: Host name was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: Nazva kamputara niapravilnaja. Pravier uviedzieny adras i pasprabuj znoŭ.

en: HttP header name
be@latin: Nazva zahałoŭka HTTP

en: INS
be@latin: UST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with nautilus etc)
be@latin: Kali hetaja opcyja zaznačanaja (vartaść TRUE), plugin prahladalnika fajłaŭ pačnie ad katalohu, u jakim znachodzicca pieršy z adčynienych dakumentaŭ, kali jon raniej nia byŭ užyvany dla adčynieńnia fajłaŭ. (Tamu hetaja opcyja datyčyć naohuł vypadkaŭ, u jakich dakumenty byli adčynienyja z zahadnaha radka albo z kiraŭnika fajłaŭ, napr. prahramy Nautilus.)

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
be@latin: Pry akreśleńni vartaści jak 0, pry drukavańni dakumentu nia buduć ustaŭlenyja numary radkoŭ. U advarotnym vypadku numary radkoŭ buduć drukavacca praz takuju kolkaść radkoŭ, jakaja akreślenaja padadzienaj vartaściu.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
be@latin: Vydaleńnie elementu pryviadzie da jahonaj straty.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
be@latin: Kali dakument nia budzie zapisany, usie źmieny buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
be@latin[0]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj %d hadziny buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %d hadzin buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %d hadzin buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
be@latin[0]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj %ld chviliny buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %ld chvilin buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %ld chvilin buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
be@latin[0]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj %ld sekundy buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %ld sekundaŭ buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošnich %ld sekundaŭ buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
be@latin[0]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj hadziny i %d chviliny buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj hadziny i %d chvilin buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj hadziny i %d chvilin buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
be@latin: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj hadziny buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
be@latin[0]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj chviliny i %ld sekundy buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[1]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj chviliny i %ld sekundaŭ buduć niezvarotna stračanyja.
be@latin[2]: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj chviliny i %ld sekundaŭ buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
be@latin: Kali dakument nia budzie zapisany, źmieny z apošniaj chviliny buduć niezvarotna stračanyja.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
be@latin: Kali fajł budzie zapisany, usie zroblenyja zvonku źmieny mohuć być stračanyja. Usio roŭna zapisać fajł?

en: Ignore _All
be@latin: Ihnaruj _usie

en: Image
be@latin: Vyjava

en: Image map
be@latin: Mapa vyjavy

en: Image map area
be@latin: Abšar mapy vyjavy

en: Image map name
be@latin: Nazva mapy vyjavy

en: Image source
be@latin: Krynica vyjavy

en: Import snippets
be@latin: Impartuj ustaŭki

en: Import successfully completed
be@latin: Impartavańnie paśpiachova skončanaje

en: Imported file `%s` is not a valid snippets file
be@latin: Impartavany fajł "%s" nie źjaŭlajecca pravilnym fajłam ustavak

en: In_sert Date and Time...
be@latin: U_staŭ datu j čas...

en: Incrementally search for text
be@latin: Inkrementalny pošuk tekstu

en: Indent Lines
be@latin: Stvary vodstup u radkach

en: Indent selected lines
be@latin: Stvary vodstup pierad zaznačanymi radkami

en: Indents or un-indents selected lines.
be@latin: Stvaraje albo admianiaje vodstupy ŭ zaznačanych radkach.

en: Inline frame
be@latin: Unutrany frejm

en: Inline layer
be@latin: Unutrany słoj

en: Insert Date and Time
be@latin: Ustaŭ datu j čas

en: Insert Date/Time
be@latin: Ustaŭ datu/čas

en: Insert User Na_me
be@latin: Ustaŭ na_zvu karystalnika

en: Insert _spaces instead of tabs
be@latin: Ustaŭlaj prabieły zamie_st tabulataraŭ

en: Insert at cursor position
be@latin: Ustaŭ u pazycyi kursora

en: Insert current date and time at the cursor position
be@latin: Ustaŭ u pazycyi kursora dziejnuju datu j čas

en: Insert often used pieces of text in a fast way
be@latin: Ustaŭlaj chutka j vyhodna časta ŭžyvanyja frahmenty tekstu

en: Insert spaces
be@latin: Ustaŭlaj prabieły

en: Insert the user name at the cursor position
be@latin: Ustaŭlaje ŭ pazycyi kursora nazvu karystalnika

en: Inserted text
be@latin: Ustaŭleny tekst

en: Inserts current date and time at the cursor position.
be@latin: Ustaŭlaje ŭ pazycyi kursora datu j čas.

en: Inserts the user name at the cursor position.
be@latin: Ustaŭlaje ŭ pazycyi kursora nazvu karystalnika.

en: Instance definition
be@latin: Aznačeńnie kopii

en: Interactive python console standing in the bottom panel
be@latin: Interaktyŭnaja kansol Pythona, dastupnaja na nižniaj paneli

en: Invert the case of selected text
be@latin: Źmiani vieličyniu litar zaznačanaha tekstu

en: Italic text
be@latin: Kursiŭny tekst

en: Item
be@latin: Element

en: Item with label
be@latin: Element z etykietkaj

en: Japanese
be@latin: Japonskaje

en: Java applet
be@latin: Aplet Java

en: Java applet (deprecated)
be@latin: Aplet Java (sastarełaje)

en: Korean
be@latin: Karejskaje

en: Label
be@latin: Etykieta

en: Language code
be@latin: Kod movy

en: Language:
be@latin: Mova:

en: Languages
be@latin: Movy

en: Large text style
be@latin: Vialiki styl tekstu

en: Latex - Tags
be@latin: LaTeX – značniki

en: Layer
be@latin: Słoj

en: Leave fullscreen mode
be@latin: Pakiń poŭny ekran

en: Line Number Font for Printing
be@latin: Šryft numaroŭ radkoŭ dla druku

en: Line Wrapping Mode
be@latin: Režym pieranosu radkoŭ

en: Line you want to move the cursor to
be@latin: Numar radka, na jaki maje być pieraniesieny kursor

en: Lines
be@latin: Radki

en: Link color
be@latin: Koler spasyłki

en: Link color (deprecated)
be@latin: Koler spasyłki (sastarełaje)

en: List description
be@latin: Apisańnie śpisu

en: List enumerate
be@latin: Pieraličany śpis

en: List item
be@latin: Element śpisu

en: List itemize
be@latin: Prosty śpis

en: List of MIME types for file upload
be@latin: Śpis typaŭ MIME dla zahruzki fajłaŭ

en: List of VFS schemes gedit supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
be@latin: Śpis schiemaŭ VFS, jakija padtrymvaje gedit u režymie redahavańnia. Schiema "file" (fajł) zmoŭčana redahavalnaja.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
be@latin: Śpis aktyŭnych pluginaŭ. Jon utrymlivaje "Pałažeńnie" aktyŭnaha plugina. Pabač fajł .gedit-plugins, kab atrymać "Pałažeńnie" dadzienaha plugina.

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
be@latin: Śpis kadavańniaŭ, pakazanych u menu "Kadavańnie znakaŭ" dyjalohu vybaru j zapisu fajłu. Užyvajucca tolki raspaznanyja kadavańni.

en: List of supported character sets
be@latin: Śpis padtrymanych kadavańniaŭ znakaŭ

en: Listing
be@latin: Śpis

en: Loading %d file… | Loading %d files…
be@latin[0]: Zahuzka %d fajłu...
be@latin[1]: Zahuzka %d fajłaŭ...
be@latin[2]: Zahuzka %d fajłaŭ...

en: Loading %s
be@latin: Zahruzka %s

en: Loading %s from %s
be@latin: Zahruzka fajłu %s z katalohu %s

en: Loading file '%s'…
be@latin: Zahruzka fajłu "%s"...

en: Local change to font
be@latin: Lakalnaja źmiena šryftu

en: Local files only
be@latin: Tolki lakalnyja fajły

en: Logout _without Saving
be@latin: Vyjdzi, _nie zapisvajučy

en: Long description link
be@latin: Spasyłka na doŭhaje apisańnie

en: Long quotation
be@latin: Doŭhaja cytata

en: MIME Type:
be@latin: Typ MIME:

en: Mail link
be@latin: Spasyłka na adras email

en: Manage _Snippets...
be@latin: Kiruj _ustaŭkami...

en: Manage snippets
be@latin: Kiruj ustaŭkami

en: Margin pixel height
be@latin: Vyšynia paloŭ u pikselach

en: Margin pixel width
be@latin: Šyrynia paloŭ u pikselach

en: Marquee
be@latin: Markier

en: Match _Entire Word Only
be@latin: Šukaj tolki cełyja _słovy

en: Match _entire word only
be@latin: Tolki cełyja _słovy

en: Maths (display)
be@latin: Matematyka (asobny)

en: Maths (inline)
be@latin: Matematyka (u radku)

en: Max Number of Undo Actions
be@latin: Kolkaść mahčymych krokaŭ nazad

en: Maximum Recent Files
be@latin: Maksymalnaja kolkaść niadaŭna ŭžyvanych fajłaŭ

en: Maximum length of text field
be@latin: Maksymalnaja daŭžynia tekstavaha pola

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
be@latin: Maksymalnaja kolkaść aperacyjaŭ, jakija možna budzie viarnuć albo ŭznavić. "-1" aznačaje nieabmiežavanuju kolkaść.

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
be@latin: Maksymalnaja kolkaść aperacyjaŭ, jakija možna budzie viarnuć albo ŭznavić. "-1" aznačaje nieabmiežavanuju kolkaść. Sastarełaja ad 2.12.0

en: Media-independent link
be@latin: Spasyłka, niezaležnaja ad źmieściva

en: Menu list
be@latin: Śpis menu

en: Menu list (deprecated)
be@latin: Śpis menu (sastarełaje)

en: Misspelled word:
be@latin: Pamyłkova napisanaje słova:

en: Modelines
be@latin: Radki režymu

en: Move selected file or folder to trash
be@latin: Pieraniasi zaznačany fajł albo kataloh u śmietnicu

en: Move the current document to a new window
be@latin: Pieraniasi dziejny dakument u novaje vakno

en: Multi-line text field
be@latin: Šmatradkovaje tekstavaje pole

en: Multicolumn
be@latin: Šmat kalonak

en: Multiple
be@latin: Šmatrazovy

en: Name
be@latin: Nazva

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: Named property value
be@latin: Vartaść nazvanaj ułaścivaści

en: New F_ile
be@latin: Novy fa_jł

en: New tool
be@latin: Novaja pryłada

en: Next ID
be@latin: Nastupny ID

en: Next location
be@latin: Nastupnaje pałažeńnie

en: No URI
be@latin: Biez URI

en: No embedded objects
be@latin: Biez ubudavanych abjektaŭ

en: No frames
be@latin: Biaz frejmaŭ

en: No layers
be@latin: Biez słajoŭ

en: No line break
be@latin: Biaz vymušanych pieranosaŭ radka

en: No misspelled words
be@latin: Niama pamyłak pravapisu

en: No mount object for mounted volume: %s
be@latin: Dla zmantavanaha masiva niama zmantavanaha abjekta: %s

en: No resize
be@latin: Biaź źmienaŭ pamieraŭ

en: No script
be@latin: Biez skryptoŭ

en: No shade
be@latin: Biaź cieniu

en: No shade (deprecated)
be@latin: Biaź cieniu (sastarełaje)

en: No word wrap
be@latin: Bieź pieranosu słovaŭ

en: No word wrap (deprecated)
be@latin: Bieź pieranosu słovaŭ (sastarełaje)

en: Non-breaking space
be@latin: Prabieł bieź pieranosu

en: Nordic
be@latin: Nardyčnaje

en: Note
be@latin: Zaciem

en: Nothing
be@latin: Ničoha

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
be@latin: Čas u chvilinach, paśla jakoha gedit aŭtamatyčna zapisvaje  zmadyfikavanyja fajły. Hetaja opcyja biarecca pad uvahu, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Aŭtamatyčna zapisvaj".

en: OVR
be@latin: NAD

en: Object applet file
be@latin: Fajł apletu abjekta

en: Object applet file (deprecated)
be@latin: Fajł apletu abjekta (sastarełaje)

en: Object data reference
be@latin: Spasyłka na źviestki abjekta

en: Offset for alignment character
be@latin: Vodstup dla znaku raŭnańnia

en: OnBlur event
be@latin: Padzieja onBlur

en: OnChange event
be@latin: Padzieja onChange

en: OnClick event
be@latin: Padzieja onClick

en: OnDblClick event
be@latin: Padzieja onDblClick

en: OnFocus event
be@latin: Padzieja onFocus

en: OnKeyDown event
be@latin: Padzieja onKeyDown

en: OnKeyPress event
be@latin: Padzieja onKeyPress

en: OnKeyUp event
be@latin: Padzieja onKeyUp

en: OnLoad event
be@latin: Padzieja onLoad

en: OnMouseDown event
be@latin: Padzieja onMouseDown

en: OnMouseMove event
be@latin: Padzieja onMouseMove

en: OnMouseOut event
be@latin: Padzieja onMouseOut

en: OnMouseOver event
be@latin: Padzieja OnMouseOver

en: OnMouseUp event
be@latin: Padzieja onMouseUp

en: OnReset event
be@latin: Padzieja onReset

en: OnSelect event
be@latin: Padzieja onSelect

en: OnSubmit event
be@latin: Padzieja onSubmit

en: OnUnload event
be@latin: Padzieja onUnload

en: Open
be@latin: Adčyni

en: Open '%s'
be@latin: Adčyni "%s"

en: Open Files
be@latin: Adčyni fajły

en: Open Location
be@latin: Adčyni adras

en: Open With Tree View
be@latin: Adčyni z vyhladam dreva fajłaŭ

en: Open _Location...
be@latin: Adčyni _adras...

en: Open a file
be@latin: Adčyni fajł

en: Open a file from a specified location
be@latin: Adčyni fajł z padadzienaha adrasu

en: Open a recently used file
be@latin: Adčyni niadaŭna ŭžyvany fajł

en: Open a terminal at the currently opened directory
be@latin: Adčyni terminał u dziejnym katalohu

en: Open a terminal in the document location
be@latin: Adčyni terminał u katalohu dakumentu

en: Open terminal here
be@latin: Adčyni terminał tut

en: Open the gedit manual
be@latin: Adčyni padručnik karystalnika gedit

en: Open the parent folder
be@latin: Adčyni baćkoŭski kataloh

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
be@latin: Adčyni prahladalnik fajłaŭ z aktyŭnym vyhladam dreva fajłaŭ zamiest vyhladu zakładak.

en: Opens the External Tools Manager
be@latin: Adčyniaje kiraŭnika vonkavaha pryładździa

en: Operator fraction
be@latin: Znak dzialeńnia

en: Operator integral (display)
be@latin: Aperatar intehrału (asobny)

en: Operator integral (inline)
be@latin: Aperatar intehrału (u radku)

en: Operator sum (display)
be@latin: Aperatar sumavańnia (asobny)

en: Operator sum (inline)
be@latin: Aperatar sumavańnia (u radku)

en: Option group
be@latin: Hrupa opcyjaŭ

en: Option selector
be@latin: Vybar opcyjaŭ

en: Ordered list
be@latin: Uparadkavany śpis

en: Output media
be@latin: Nośbit vyjścia

en: Page %N of %Q
be@latin: Staronka %N z %Q

en: Page %d of %d
be@latin: Staronka %d z %d

en: Page Preview
be@latin: Pieradahlad staronki

en: Page Set_up...
be@latin: _Nałady staronki...

en: Page total
be@latin: Usiaho staronak

en: Paragraph
be@latin: Abzac

en: Paragraph class
be@latin: Klasa abzacu

en: Paragraph style
be@latin: Styl abzacu

en: Paste the clipboard
be@latin: Uklej źmieściva abmiennага buferа

en: Phrase not found
be@latin: Vyraz nia znojdzieny

en: Pick the editor font
be@latin: Abiary šryft redaktara

en: Plain Text
be@latin: Prosty tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
be@latin: Pravier, ci nie było sproby adčynić dvajkovy fajł.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: Pravier, ci pravilny byŭ padadzieny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: Please check your installation.
be@latin: Pravier, ci pravilna ŭsio zainstalavana.

en: Plugins
be@latin: Pluginy

en: Pr_eferences
be@latin: _Nałady

en: Preferences
be@latin: Nałady

en: Preformatted listing
be@latin: Zahadzia sfarmatavany śpis

en: Preformatted text
be@latin: Zahadzia sfarmatavany tekst

en: Preparing...
be@latin: Padrychtoŭka...

en: Previous location
be@latin: Papiaredniaje pałažeńnie

en: Print Header
be@latin: Drukuj šapku

en: Print Line Numbers
be@latin: Drukuj numary radkoŭ

en: Print Previe_w
be@latin: Pieradahlad _druku

en: Print Syntax Highlighting
be@latin: Drukuj padśviatleńnie elementaŭ syntaksu

en: Print line nu_mbers
be@latin: Drukuj _numary radkoŭ

en: Print page _headers
be@latin: Drukuj ša_pki staronak

en: Print preview
be@latin: Pieradahlad druku

en: Print synta_x highlighting
be@latin: Drukuj padśviatleńnie _elementaŭ syntaksu

en: Print the current page
be@latin: Drukuj dziejnuju staronku

en: Printing Line Wrapping Mode
be@latin: Režym drukavańnia dla pieranosaŭ radkoŭ

en: Profile metainfo dictionary
be@latin: Słoŭnik metaźviestak profilu

en: Prompt message
be@latin: Paviedamleńnie zapytu

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
be@latin: Dazvalaje lohka ŭstaŭlać u dakument časta ŭžyvanyja značniki albo tekst biez patreby pisać ich uručnuju.

en: Push button
be@latin: Knopka

en: Push this button to select the font to be used by the editor
be@latin: Naciśni hetuju knopku, kab abrać šryft redaktara

en: Python Console
be@latin: Konsol Pythona

en: Question
be@latin: Pytańnie

en: Quit the program
be@latin: Vyjdzi z prahramy

en: Quote
be@latin: Dvukośsie

en: RO
be@latin: ČYT

en: R_emove duplicates
be@latin: _Vydal dublikaty

en: Range
be@latin: Dyjapazon

en: Re_fresh View
be@latin: Ab_navi vyhlad

en: Read Only
be@latin: Tolki dla čytańnia

en: ReadOnly text and password
be@latin: Tekst i parol ReadOnly

en: Redo the last undone action
be@latin: Paŭtary viernutuju aperacyju

en: Reduced spacing
be@latin: Abmiežavany vodstup

en: Reduced spacing (deprecated)
be@latin: Abmiežavany vodstup (sastarełaje)

en: Reference label
be@latin: Etykieta spasyłki

en: Reference ref
be@latin: Spasyłka ref

en: Refresh the view
be@latin: Abnavi vyhlad

en: Remote files only
be@latin: Tolki addalenyja fajły

en: Remove trailing spaces
be@latin: Vydal kancavyja prabieły

en: Remove useless trailing spaces in your file
be@latin: Vydal z fajłu niepatrebnyja kancavyja prabieły

en: Rename selected file or folder
be@latin: Źmiani nazvu zaznačanaha fajłu albo katalohu

en: Replace
be@latin: Zamiani

en: Replace All
be@latin: Zamiani ŭsie

en: Replace _All
be@latin: Zamiani ŭ_sie

en: Replace _with:
be@latin: Zamiani _na:

en: Replace current document
be@latin: Zamiani dziejny dakument

en: Replace current selection
be@latin: Zamiani dziejnaje zaznačeńnie

en: Restore Previous Cursor Position
be@latin: Viarni apošniuju pazycyju kursora

en: Reverse link
be@latin: Zvarotnaja spasyłka

en: Revert selected snippet
be@latin: Uznaŭlaje zaznačanuju ŭstaŭku

en: Revert to a saved version of the file
be@latin: Viarni zapisanuju versiju fajłu

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
be@latin: Ci viarnuć niezapisanyja źmieny ŭ dakumencie "%s"?

en: Reverting %s
be@latin: Viartańnie %s

en: Reverting %s from %s
be@latin: Viartańnie dakumentu %s z katalohu %s

en: Reverting the document '%s'…
be@latin: Viartańnie dakumentu "%s"...

en: Right Margin Position
be@latin: Pazycyja pravych paloŭ

en: Romanian
be@latin: Rumynskaje

en: Root
be@latin: Korań

en: Rows
be@latin: Radki

en: Rulings between rows and columns
be@latin: Vodstupy pamiž radkami j kalonami

en: Run "make" in the document directory
be@latin: Uruchom "make" u katalohu dakumentu

en: Run command
be@latin: Uruchom zahad

en: Running tool:
be@latin: Uruchamleńnie pryłady:

en: S_ave Anyway
be@latin: _Usio roŭna zapišy

en: S_elect the documents you want to save:
be@latin: Abiary dakum_enty, kab zapisać:

en: S_hortcut key:
be@latin: K_lavijaturny skarot:

en: S_ort...
be@latin: _Sartuj...

en: S_tart at column:
be@latin: _Pačni ad kalony:

en: Sample program output, scripts
be@latin: Prykłady vyjścia prahramaŭ, skrypty

en: Save
be@latin: Zapišy

en: Save As…
be@latin: Zapišy jak...

en: Save _As...
be@latin: Z_apišy jak...

en: Save all open files
be@latin: Zapišy ŭsie adčynienyja fajły

en: Save changes to document "%s" before closing?
be@latin: Zapisać źmieny ŭ dakumencie "%s" pierš čym začynić jaho?

en: Save the current file
be@latin: Zapišy dziejny fajł

en: Save the current file with a different name
be@latin: Zapišy dziejny fajł pad inšaj nazvaj

en: Saving %s
be@latin: Zapis %s

en: Saving %s to %s
be@latin: Zapis fajłu %s u katalohu %s

en: Saving file '%s'…
be@latin: Zapis fajłu "%s"...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
be@latin: Mahčymaść zapisu była vyklučanaja systemnym administrataram.

en: Scope covered by header cells
be@latin: Dyjapazon jačejaŭ zahałoŭkaŭ

en: Script language name
be@latin: Nazva skryptavaj movy

en: Script statements
be@latin: Skryptavyja vykazvańni

en: Scrollbar
be@latin: Panel prakrutki

en: Search _backwards
be@latin: Šukaj _nazad

en: Search backwards for the same text
be@latin: Šukaj toj samy tekst raniej

en: Search for and replace text
be@latin: Znajdzi j zamiani tekst

en: Search for text
be@latin: Šukaj tekst

en: Search forwards for the same text
be@latin: Šukaj dalej toj samy tekst

en: Select _All
be@latin: Z_aznač usio

en: Select a character coding from the menu and try again.
be@latin: Abiary kadavańnie znakaŭ z menu i pasprabuj znoŭ.

en: Select a different character coding from the menu and try again.
be@latin: Abiary inšaje kadavańnie znakaŭ z menu i pasprabuj znoŭ.

en: Select the _language of the current document.
be@latin: Abiary movu dziejnaha da_kumentu.

en: Select the entire document
be@latin: Zaznač uvieś dakument

en: Select the group of tags you want to use
be@latin: Abiary hrupy značnikaŭ, jakimi ty chočaš karystacca

en: Selectable option
be@latin: Abiralnaja opcyja

en: Selected
be@latin: Zaznačanaja

en: Selection
be@latin: Zaznačeńnie

en: Server-side image map
be@latin: Mapa vyjavy na baku servera

en: Set Location To First Document
be@latin: Pačni ad katalohu pieršaha dakumentu

en: Set _Language...
be@latin: _Akreśl movu...

en: Set language
be@latin: Akreśl movu

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
be@latin: Akreśl kadavańnie znakaŭ, kali adčyniajucca fajły, padadzienyja ŭ zahadnym radku

en: Set the language of the current document
be@latin: Akreśl movu dziejnaha dakumentu

en: Set the root to the active document location
be@latin: Paznač pałažeńnie dziejnaha dakumentu ŭ jakaści hałoŭnaha katalohu

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
be@latin: Akreślaje, ci ŭklučać mahčymaść adnaŭlać addalenyja adrasy.

en: Setup the page settings
be@latin: Źmiani nałady staronki

en: Shape
be@latin: Kštałt

en: Shell Output
be@latin: Vyjście abałonki

en: Short inline quotation
be@latin: Karotkaja ŭnutranaja cytata

en: Shortcut key with which the snippet is activated
be@latin: Klavijaturny skarot dla aktyvizacyi ŭstaŭki

en: Show _Binary
be@latin: Pakažy _dvajkovyja fajły

en: Show _Hidden
be@latin: Pakažy sc_havanyja fajły

en: Show binary files
be@latin: Pakažy dvajkovyja fajły

en: Show hidden files and folders
be@latin: Pakažy schavanyja fajły j katalohi

en: Show multiple pages
be@latin: Pakažy niekalki staronak

en: Show or hide the bottom pane in the current window
be@latin: Pakažy albo schavaj nižniuju panel u dziejnym vaknie

en: Show or hide the side pane in the current window
be@latin: Pakažy albo schavaj bakavuju panel u dziejnym vaknie

en: Show or hide the statusbar in the current window
be@latin: Pakažy albo schavaj panel statusu ŭ dziejnym vaknie

en: Show or hide the toolbar in the current window
be@latin: Pakažy albo schavaj panel pryładździa ŭ dziejnym vaknie

en: Show the application's version
be@latin: Pakažy versiju aplikacyi

en: Show the next page
be@latin: Pakažy nastupnuju staronku

en: Show the previous page
be@latin: Pakažy papiaredniuju staronku

en: Side Pane is Visible
be@latin: Bakavaja panel bačnaja

en: Side _Pane
be@latin: _Bakavaja panel

en: Single line prompt
be@latin: Adnaradkovy zapyt

en: Single snippets file
be@latin: Paasobny fajł ustavak

en: Single word with which the snippet is activated after pressing tab
be@latin: Słova, paśla jakoha nacisk tabulatara aktyvizuje ŭstaŭku

en: Size
be@latin: Pamier

en: Size (deprecated)
be@latin: Pamier (sastarełaje)

en: Small text style
be@latin: Mały styl tekstu

en: Smart Home End
be@latin: Razumnyja Home i End

en: Snippets
be@latin: Ustaŭki

en: Snippets Manager
be@latin: Kiraŭnik ustavak

en: Snippets archive
be@latin: Archiŭ ustavak

en: Soft line break
be@latin: Miakki pieranos radka

en: Sort
be@latin: Sartuj

en: Sort the current document or selection
be@latin: Sartuj dziejny dakument albo zaznačany tekst

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
be@latin: Uparadkavany śpis kadavańniaŭ, užyvany prahramaj gedit pry aŭtamatyčnym vyznačeńni kadavańnia fajłu. Opcyja "DZIEJNAJE" aznačaje dziejnaje lakalnaje kadavańnie. Užyvajucca tolki raspaznanyja kadavańni.

en: Sorts a document or selected text.
be@latin: Sartuje dakument albo zaznačany tekst.

en: Sound
be@latin: Huk

en: Source
be@latin: Krynica

en: South European
be@latin: Paŭdniova-eŭrapiejskaje

en: Space separated archive list
be@latin: Śpis archivaŭ, padzielenych prabiełami

en: Spacer
be@latin: Vodstup

en: Spacing between cells
be@latin: Vodstup pamiž jačejami

en: Spacing within cells
be@latin: Vodstup u jačejach

en: Span
be@latin: Adlehłaść

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
be@latin: Akreślivaje pavodziny kursora, kali nacisnuć klavišy HOME i END. Vartaść "DISABLED" zaŭždy viartaje kursor na pačatak/kaniec radka, "AFTER" – kusor viartajecca na pačatak/kaniec radka paśla pieršaha nacisku klavišy, i na pačatak/kaniec tekstu (prabieły ihnarujucca) paśla taho, jak na klavišu nacisnuć druhi raz. Vartaść "BEFORE" viadzie da pieranosu kursora na pačatak/kaniec tekstu pierad pierachodam na pačatak/kaniec radka. "ALWAYS" – kursor pieranosicca zaŭždy na pačatak/kaniec tekstu zamiest pačatku/kanca radka.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be@latin: Akreślivaje, jakim čynam pieranosić radki padčas drukavańnia. Vartaść "GTK_WRAP_NONE" vyklučaje pieranosy, "GTK_WRAP_WORD" pieranosić radki pavodle słovaŭ, a "GTK_WRAP_CHAR" – pavodle paasobnych znakaŭ. Pamiataj, što pry adčytvańni vartaści raspaznajucca małyja j vialikija litary, tamu pisać ich treba dakładna, jak padadziena.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be@latin: Akreślivaje, jakim čynam pieranosić radki ŭ abšary redahavańnia tekstu. Vartaść "GTK_WRAP_NONE" adklučaje pieranosy, "GTK_WRAP_WORD" pieranosić radki pavodle słovaŭ, a "GTK_WRAP_CHAR" – pavodle paasobnych znakaŭ. Pamiataj, što pry adčytvańni vartaści raspaznajucca małyja j vialikija litary, tamu pisać ich treba dakładna, jak padadziena.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
be@latin: Akreślivaje šryft, užyvany ŭ źmieście dakumentu na vydruku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
be@latin: Akreślivaje šryft, užyvany dla numaroŭ radkoŭ na vydruku. Hetaja opcyja biarecca pad uvahu, tolki kali opcyja "Drukuj numary radkoŭ" nienulavaja.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
be@latin: Akreślivaje šryft, užyvany dla šapak staronak na vydruku. Hetaja opcyja biarecca pad uvahu, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Drukuj šapku".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
be@latin: Akreślivaje maksymalnuju kolkaść adčynienych niadaŭna fajłaŭ, bačnych u menu "Niadaŭnija fajły".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
be@latin: Akreślivaje kolkaść prabiełaŭ, užyvanych zamiest znaku tabulatara.

en: Specifies the position of the right margin.
be@latin: Akreślivaje pazycyju pravych paloŭ.

en: Spell Checker
be@latin: Pravierka pravapisu

en: Square root
be@latin: Kvadratny korań

en: Standby load msg
be@latin: Paviedamleńnie čakańnia zahruzki

en: Starting sequence number
be@latin: Numar pieršaj pazycyi

en: Starting sequence number (deprecated)
be@latin: Numar pieršaj pazycyi (sastarełaje)

en: Status Bar is Visible
be@latin: Panel statusu bačnaja

en: Stopped.
be@latin: Spyniena.

en: Strike-through text
be@latin: Pierakreśleny tekst

en: Strike-through text (deprecated)
be@latin: Pierakreśleny tekst (sastarełaje)

en: Strike-through text style
be@latin: Pierakreśleny styl tekstu

en: Strike-through text style (deprecated)
be@latin: Pierakreśleny styl tekstu (sastarełaje)

en: String you want to search for
be@latin: Šukany vyraz

en: Strong emphasis
be@latin: Mocny akcent

en: Style Scheme
be@latin: Schiema stylu

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
be@latin: Styl knopak na paneli pryładździa. Mahčymyja vartaści: "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM", jakaja viadzie da ŭčyćcia zmoŭčanaha systemnaha stylu, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS", dziakujučy jakoj bačnyja tolki ikony, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", jakaja aznačaje bačnyja ikony razam z tekstam, dy "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ", pry vykarystańni jakoj pobač z ikonami pajaŭlajucca pryjarytetnyja apisańni. Pamiataj, što pry adčytańni vartaściaŭ jość roźnica pamiž małymi j vialikimi litarami, tamu treba pisać ich dakładna ŭ padadzienym vyhladzie.

en: Style info
be@latin: Źviestki ab styli

en: Subscript
be@latin: Nižni indeks

en: Suggestions
be@latin: Prapanovy

en: Superscript
be@latin: Vierchni indeks

en: Symbol <<
be@latin: Znak <<

en: Symbol <=
be@latin: Znak <=

en: Symbol >=
be@latin: Znak >=

en: Symbol >>
be@latin: Znak >>

en: Symbol and
be@latin: Znak and

en: Symbol const
be@latin: Znak const

en: Symbol d-by-dt
be@latin: Znak d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
be@latin: Znak d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
be@latin: Znak d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
be@latin: Znak dagger

en: Symbol equiv
be@latin: Znak equiv

en: Symbol hyphen --
be@latin: Znak praciažnika --

en: Symbol hyphen ---
be@latin: Znak praciažnika ---

en: Symbol infinity
be@latin: Znak biaskoncaści

en: Symbol mathspace ,
be@latin: Matematyčny prabieł ,

en: Symbol mathspace .
be@latin: Matematyčny prabieł .

en: Symbol mathspace _
be@latin: Matematyčny prabieł _

en: Symbol mathspace __
be@latin: Matematyčny prabieł __

en: Symbol simeq
be@latin: Znak simeq

en: Symbol star
be@latin: Znak star

en: Tab Size
be@latin: Pamier tabulacyi

en: Tab Width
be@latin: Šyrynia tabulatara

en: Tab order position
be@latin: Pazycyja ŭ čarzie kartak

en: Table
be@latin: Tablica

en: Table body
be@latin: Cieła tablicy

en: Table caption
be@latin: Podpis tablicy

en: Table column group properties
be@latin: Ułaścivaści hrupy kalon tablicy

en: Table column properties
be@latin: Ułaścivaści kalony tablicy

en: Table data cell
be@latin: Jačeja sa źviestkami tablicy

en: Table footer
be@latin: Padvał tablicy

en: Table header
be@latin: Šapka tablicy

en: Table header cell
be@latin: Jačejka šapki tablicy

en: Table row
be@latin: Radok tablicy

en: Table summary
be@latin: Apisańnie tablicy

en: Tag list
be@latin: Śpis značnikaŭ

en: Tags
be@latin: Značniki

en: Target - Blank
be@latin: Meta pryznačeńnia – pustaja

en: Target - Parent
be@latin: Meta pryznačeńnia – baćkoŭskaja

en: Target - Self
be@latin: Meta pryznačeńnia – sama

en: Target - Top
be@latin: Meta pryznačeńnia – vierchniaja

en: Target directory `%s` does not exist
be@latin: Kataloh pryznačeńnia `%s` nie isnuje

en: Target directory `%s` is not a valid directory
be@latin: Kataloh pryznačeńnia "%s" nie źjaŭlajecca pravilnym kataloham

en: Teletype or monospace text style
be@latin: Tekst stałaj šyryni ci teletajpu

en: Text
be@latin: Tekst

en: Text Editor
be@latin: Tekstavy redaktar

en: Text color
be@latin: Koler tekstu

en: Text color (deprecated)
be@latin: Koler tekstu (sastarełaje)

en: Text entered by user
be@latin: Tekst, uviedzieny karystalnikam

en: Thai
be@latin: Tajskaje

en: The archive `%s` could not be created
be@latin: Niemahčyma stvaryć archiŭ "%s"

en: The archive `%s` could not be extracted
be@latin: Niemahčyma raspakavać archiŭ "%s"

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
be@latin: Dysk, na jakim zapisvajucca źviestki, abmiažoŭvaje pamier fajłaŭ. Pasprabuj zapisvać mienšyja fajły albo zapisvać ich na dysku, jaki takich abmiežavańniaŭ nia maje.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
be@latin: Dysk, na jakim zapisvajucca źviestki, abmiažoŭvaje daŭžyniu nazvaŭ fajłaŭ. Abiary karaciejšuju nazvu fajłu.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character coding.
be@latin: Dakument utrymlivaje adzin albo bolej znakaŭ, jakija nia mohuć być zapisanyja ŭ abranym kadavańni.

en: The document is empty.
be@latin: Hety dakument pusty.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
be@latin: Fajł "%s" nia moža być pieraniesieny ŭ śmietnicu.

en: The file "%s" is read-only.
be@latin: Fajł "%s" tolki dla čytańnia.

en: The file %s changed on disk.
be@latin: Dyskavaja kopija fajłu "%s" była źmienienaja.

en: The file %s has been modified since reading it.
be@latin: Fajł %s byŭ źmienieny ad apošniaha adčytvańnia.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
be@latin: Hałoŭny kataloh, ad jakoha pačnie prahladalnik fajłaŭ, kali onload/tree_view maje vartaść TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
be@latin: Virtualny hałoŭny kataloh, ad jakoha pačnie prahladalnik fajłaŭ, kali onload/tree_view maje vartaść TRUE. Virtualny hałoŭny kataloh musić zaŭždy być padkataloham faktyčnaha hałoŭnaha katalohu.

en: The file is too big.
be@latin: Fajł zanadta vialiki.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
be@latin: Uzor filtravańnia fajłaŭ. Hety filter dziejničaje, abapirajučysia na filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
be@latin: Zdaryłasia nastupnaja pamyłka padčas ekspartavańnia: %s

en: The following error occurred while importing: %s
be@latin: Zdaryłasia nastupnaja pamyłka padčas impartavańnia: %s

en: The following files could not be imported: %s
be@latin: Nastupnyja fajły nie mahli być zimpartavanyja: %s

en: The id of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
be@latin: Identyfikatar schiemy stylu GtkSourceView, užyvanaha, kab rasfarboŭvać tekst.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
be@latin: Nie ŭdałosia dasiahnuć miesca, dzie zachoŭvajecca fajł, bo jano nie zmantavanaje.

en: The location of the file cannot be mounted.
be@latin: Nie ŭdałosia zmantavać nośbit z fajłam.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
be@latin: Novy kataloh vyklučany filtram. Kab jaho ŭbačyć, treba źmianić filtar.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
be@latin: Novy fajł byŭ vyklučany aktyŭnym filtram. Kab fajł byŭ bačny, źmiani nałady filtru.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
be@latin: Kolkaść pierachodaŭ praz spasyłki abmiežavanaja, i sapraŭdny fajł z dziejnym abmiežavańniem nia byŭ znojdzieny.

en: The preview of a page in the document to be printed
be@latin: Pieradahlad staronki dakumentu, kab drukavać

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
be@latin: Pieranazvany fajł ciapier vyklučany filtram. Kab jaho ŭbačyć, treba źmianić filtar.

en: The selected color scheme cannot be installed.
be@latin: Abranuju schiemu koleraŭ niemahčyma zainstalavać.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
be@latin: Zaznačanyja fajły nia mohuć być pieraniesienyja ŭ śmietnicu.

en: The total number of pages in the document
be@latin: Poŭnaja kolkaść staronak u hetym dakumencie

en: There are no snippets selected to be exported
be@latin: Niama zaznačanych ustavak, kab ekspartavać

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
be@latin[0]: Jość %d dakument ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny, pierš čym začynić?
be@latin[1]: Jość %d dakumenty ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny, pierš čym začynić?
be@latin[2]: Jość %d dakumentaŭ ź niezapisanymi źmienami. Zapisać źmieny, pierš čym začynić?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
be@latin[0]: %d adčynienaja kartka ŭtrymlivaje pamyłki
be@latin[1]: %d adčynienyja kartki ŭtrymlivajuć pamyłki
be@latin[2]: %d adčynienych kartak utrymlivajuć pamyłki

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
be@latin: Niama miesca na dysku, kab zapisać fajł. Vyzval trochi miesca i pasprabuj znoŭ.

en: There was an error displaying help.
be@latin: Padčas pakazu dapamohi zdaryłasia pamyłka.

en: This accelerator is already bound to %s
be@latin: Hety klavijaturny skarot užo pryviazany da %s

en: This file (%s) is already open in another gedit window.
be@latin: Fajł (%s) užo adčynieny ŭ inšym aknie prahramy gedit.

en: This is not a valid tab trigger. Triggers can either contain letters or a single, non alphanumeric, character like {, [, etcetera.
be@latin: Heta niapravilny pieraklučalnik tabulatara. Pieraklučalnik moža składacca ź litaraŭ albo paasobnaha nialitarnaha j nialičbavaha znaku. Napr. {, [, itp.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
be@latin: Hetaja vartaść akreślivaje, jakija fajły buduć bačnyja ŭ prahladalniku fajłaŭ. Mahčymyja vartaści: "none" (usie fajły bačnyja), "hidden" (vyklučaje schavanyja fajły), "binary" (vyklučaje dvajkovyja fajły) dy "hidden_and_binary" (vyklučaje jak schavanyja, hetak i dvajkovyja fajły).

en: Title
be@latin: Zahałovak

en: Toolbar Buttons Style
be@latin: Styl knopak na paneli pryładździa

en: Toolbar is Visible
be@latin: Panel pryładździa bačnaja

en: Topmargin in pixels
be@latin: Vierchnija pali ŭ pikselach

en: Turkish
be@latin: Tureckaje

en: Type a new accelerator
be@latin: Uviadzi novy klavišny skarot

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
be@latin: Uviadzi novy klavijaturny skarot, albo naciśni Backspace, kab vydalić dziejny

en: Type a new shortcut
be@latin: Uviadzi novy klavijaturny skarot

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
be@latin: Uviadzi novy klavijaturny skarot, albo niciśni Backspace, kab vydalić dziejny

en: Typeface bold
be@latin: Vytłuščany šryft

en: Typeface italic
be@latin: Kursiŭny šryft

en: Typeface slanted
be@latin: Nachileny šryft

en: Typeface type
be@latin: Typ šryftu

en: U_nindent
be@latin: Admiani vod_stup

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści abjekt "%s" u fajle %s.

en: Unable to open ui file %s. Error: %s
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić fajł interfejsu %s. Pamyłka: %s

en: Unbreakable text
be@latin: Tekst bieź pieranosaŭ

en: Underlined text style
be@latin: Padkreśleny styl tekstu

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
be@latin: Kolkaść mahčymych krokaŭ nazad (SASTAREŁAJE)

en: Undo the last action
be@latin: Viarni apošniuju aperacyju

en: Unexpected error: %s
be@latin: Niečakanaja pamyłka: %s

en: Unicode
be@latin: Unikod

en: Unicode (UTF-8)
be@latin: Unikod (UTF-8)

en: Unindent selected lines
be@latin: Viarni vodstup pierad zaznačanymi radkami

en: Unknown
be@latin: Nieviadomaje

en: Unordered list
be@latin: Nieŭparadkavany śpis

en: Unsaved Document %d
be@latin: Niezapisany dakument %d

en: Untitled documents only
be@latin: Tolki bieznazoŭnyja dakumenty

en: Up
be@latin: Uvierh

en: Use %s highlight mode
be@latin: Užyj režym padśviatleńnia %s

en: Use Default Font
be@latin: Užyvaj zmoŭčany šryft

en: Use Spaces
be@latin: Užyj prabieły

en: Use image map
be@latin: Užyj mapu vyjavy

en: Use the _selected format
be@latin: Užyj _abrany farmat

en: User dictionary:
be@latin: Słoŭnik karystalnika:

en: User name
be@latin: Nazva karystalnika

en: Value
be@latin: Vartaść

en: Value interpretation
be@latin: Interpretacyja vartaści

en: Variable or program argument
be@latin: Źmiennaja ci arhument prahramy

en: Vertical cell alignment
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie jačejaŭ

en: Vertical space
be@latin: Vertykalny vodstup

en: Vertical space (deprecated)
be@latin: Vertykalny vodstup (sastarełaje)

en: Vietnamese
be@latin: Vijetnamskaje

en: View
be@latin: Vyhlad

en: View folder in file manager
be@latin: Pakažy kataloh u kiraŭniku fajłaŭ

en: Visited link color
be@latin: Koler naviedanaj spasyłki

en: Visited link color (deprecated)
be@latin: Koler naviedanaj spasyłki (sastarełaje)

en: Western
be@latin: Zachodniaje

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit aŭtamatyčna zapisvać zmadyfikavanyja fajły ŭ akreślenych intervałach času. Akeślić hety čas možna pry vykarystańni opcyi "Intervał pamiž aŭtamatyčnymi zapisami".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit stvarać zapasnyja kopii pry zapisie fajłaŭ. Pašyreńnie nazvaŭ zapasnych fajłaŭ možna akreślić, karystajučysia opcyjaj "Pašyreńnie zapasnoj kopii".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit pakazvać numary radkoŭ u abšary redahavańnia.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit pakazvać pravyja pali ŭ abšary redahavańnia.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit aŭtamatyčna stvarać vodstupy.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit mieć uklučanuju funkcyju padśviatleńnia elementaŭ syntaksu.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit padśviatlać šukany tekst va ŭsich miescach, dzie jon znojdzieny.

en: Whether gedit should highlight matching bracket.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit padśviatlać adpaviednyja dužki.

en: Whether gedit should highlight the current line.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit padśviatlać dziejny radok.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit dałučać šapku dakumentu padčas drukavańnia.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit ustaŭlac prabieły zamiest znakaŭ tabulacyi.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit padśviatlać elementy syntaksu pry drukavańni.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna prahrama gedit viartać apošniaje pałažeńnie kursora paśla zahruzki fajłu.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ nižniaj častcy vakna redahavańnia tekstu pavinna być bačnaja nižniaja panel.

en: Whether the side pane at the left of the editing window should be visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ź levaha boku vakna redahavańnia tekstu pavinna być bačnaja bakavaja panel.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ nižniaj častcy voknaŭ redahavańnia pavinna być bačnaja panel statusu.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ voknach redahavańnia tekstu pavinna być bačnaja panel pryładździa.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ abšary redahavańnia tekstu pavinien užyvacca zmoŭčany systemny šryft. Kali opcyja nia ŭklučanaja, užyvajecca šryft, akreśleny ŭ opcyi "Šryft redaktara".

en: Width
be@latin: Šyrynia

en: Words
be@latin: Słovy

en: Writable VFS schemes
be@latin: Redahavalnyja schiemy VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
be@latin: XHTML 1.0 – značniki

en: XSLT - Axes
be@latin: XSLT – Vosi

en: XSLT - Elements
be@latin: XSLT – Elementy

en: XSLT - Functions
be@latin: XSLT – Funkcyi

en: XUL - Tags
be@latin: XUL – značniki

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: Dysk pryznačeńnia dazvalaje tolki čytać. Pravier, ci ŭviedzieny pravilny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: You cannot undo a sort operation
be@latin: Ty nia možaš admianić vyniki aperacyi sartavańnia

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
be@latin: Tabie nie staje adpaviednych pravoŭ, kab adčynić hety fajł.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: U ciabie niama pravoŭ, kab zapisać fajł. Pravier, ci ŭviedzieny pravilny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: You must be inside a word to run this command
be@latin: Kursor musić znachodzicca ŭnutry słova, kab možna było vykanać hety zahad

en: Zoom 1:1
be@latin: Maštabuj 1:1

en: Zoom the page in
be@latin: Pavialič staronku

en: Zoom the page out
be@latin: Pamienš staronku

en: Zoom to fit the whole page
be@latin: Dastasuj pavieličeńnie staronki da pamieraŭ vakna

en: [FILE...]
be@latin: [FAJŁ...]

en: [ISO-8859-15]
be@latin: [ASCII,ISO-8859-1,ISO-8859-5,WINDOWS-1251,KOI8U,UTF-8,UTF-16,UTF-32]

en: [UTF-8,CURRENT,ISO-8859-15,UTF-16]
be@latin: [UTF-8,CURRENT,WINDOWS-1251,ISO-8859-5,UTF-16]

en: _About
be@latin: _Ab

en: _About Plugin
be@latin: _Ab pluginie

en: _Add
be@latin: _Dadaj

en: _Add...
be@latin: _Dadaj...

en: _Applicability:
be@latin: _Prydatnaść:

en: _Autocheck Spelling
be@latin: _Aŭtamatyčna praviaraj pravapis

en: _Autosave files every
be@latin: _Aŭtamatyčna zapisvaj fajły kožnyja

en: _Body:
be@latin: _Źmiest:

en: _Bottom Pane
be@latin: Nižniaja _panel

en: _Cancel Logout
be@latin: A_nuluj vyjście

en: _Check Spelling...
be@latin: _Pravier pravapis...

en: _Clear Highlight
be@latin: Ačyść _padśviatleńnie

en: _Close All
be@latin: Z_ačyni ŭsio

en: _Close Preview
be@latin: _Začyni pieradahlad

en: _Contents
be@latin: _Źmieściva

en: _Deactivate All
be@latin: V_ykluč usio

en: _Delete
be@latin: _Vydal

en: _Description
be@latin: _Apisańnie

en: _Description:
be@latin: _Apisańnie:

en: _Display line numbers
be@latin: Pakazvaj _numary radkoŭ

en: _Document Statistics
be@latin: Statystyka _dakumentu

en: _Documents
be@latin: _Dakumenty

en: _Don't Edit
be@latin: _Nie redahuj

en: _Drop targets:
be@latin: _Pieraciahvaj mety:

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

en: _Edit Anyway
be@latin: _Usio roŭna redahuj

en: _Edit:
be@latin: _Redahuj:

en: _Enable automatic indentation
be@latin: _Aŭtamatyčna stvaraj vodstupy

en: _Encoding
be@latin: _Kadavańnie

en: _Error color:
be@latin: _Koler pamyłki:

en: _External Tools...
be@latin: Vonkavyja p_ryłady...

en: _File
be@latin: _Fajł

en: _Find...
be@latin: _Znajdzi...

en: _Help
be@latin: Dapamo_ha

en: _Highlight Mode
be@latin: Režym _padśviatleńnia

en: _Ignore
be@latin: _Ihnaruj

en: _Ignore All
be@latin: _Ihnaruj usio

en: _Ignore case
be@latin: _Ihnaruj rehistar

en: _Incremental Search...
be@latin: _Inkrementalny pošuk...

en: _Indent
be@latin: _Stvary vodstup

en: _Input:
be@latin: U_vachod:

en: _Insert
be@latin: _Ustaŭ

en: _Invert Case
be@latin: _Pieraklučy vieličyniu litar

en: _Line numbers:
be@latin: Numary _radkoŭ:

en: _Match Case
be@latin: _Z ulikam rehistru

en: _Match Filename
be@latin: _Dapasuj nazvu fajłu

en: _Match case
be@latin: Z ulikam rehistru

en: _More...
be@latin: _Bolej...

en: _Move To Trash
be@latin: _Pieraniasi ŭ śmietnicu

en: _Move to New Window
be@latin: _Pieraniasi ŭ novaje vakno

en: _New Folder
be@latin: _Novy kataloh

en: _Next Document
be@latin: _Nastupny dakument

en: _Next Location
be@latin: _Nastupnaje pałažeńnie

en: _Number every
be@latin: _Numaruj kožnyja

en: _Open terminal here
be@latin: _Adčyni terminał tut

en: _Open...
be@latin: _Adčyni...

en: _Output:
be@latin: _Vyjście:

en: _Preview
be@latin: _Pieradahlad

en: _Previous Document
be@latin: _Papiaredni dakument

en: _Previous Location
be@latin: _Papiaredniaje pałažeńnie

en: _Print...
be@latin: _Drukuj...

en: _Prompt for a format
be@latin: S_pytaj ab farmacie

en: _Reload
be@latin: _Pierazahruzi

en: _Rename
be@latin: Ź_miani nazvu

en: _Replace
be@latin: Z_amiani

en: _Replace...
be@latin: Z_amiani...

en: _Restore Default Fonts
be@latin: _Viarni zmoŭčanyja šryfty

en: _Retry
be@latin: _Znoŭ

en: _Reverse order
be@latin: _Źmiani paradak

en: _Revert
be@latin: _Viarni

en: _Right margin at column:
be@latin: _Pravyja pali ad kalony:

en: _Save All
be@latin: _Zapišy ŭsio

en: _Save:
be@latin: _Zapišy:

en: _Search
be@latin: _Šukaj

en: _Search for:
be@latin: _Šukaj:

en: _Set root to active document
be@latin: _Paznač pałažeńnie dziejnaha dakumentu ŭ jakaści hałoŭnaha katalohu

en: _Shortcut Key:
be@latin: Klavijaturny _skarot:

en: _Snippets:
be@latin: _Ustaŭki:

en: _Sort
be@latin: _Sartuj

en: _Spelling Suggestions...
be@latin: _Pravilnyja varyjanty...

en: _Statusbar
be@latin: Panel _statusu

en: _Suggestions:
be@latin: _Prapanovy:

en: _Tab trigger:
be@latin: Pieraklučalnik _tabulatara:

en: _Tab width:
be@latin: _Šyrynia tabulatara:

en: _Title Case
be@latin: _Tytulny styl

en: _Toolbar
be@latin: Panel _pryładździa

en: _Tools
be@latin: _Pryładździe

en: _Tools:
be@latin: _Pryładździe:

en: _Update
be@latin: _Abnavi

en: _Use custom format
be@latin: _Užyvaj asablivy farmat

en: _Use the system fixed width font (%s)
be@latin: _Užyj systemny šryft stałaj šyryni (%s)

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: _View Folder
be@latin: _Pakažy kataloh

en: _Wrap Around
be@latin: _Pieranos

en: _Wrap around
be@latin: _Aŭtamatyčna viartajsia na pačatak

en: _minutes
be@latin: ch_vilin

en: ancestor
be@latin: prodak

en: attribute
be@latin: atrybut

en: child
be@latin: dzicia

en: descendant
be@latin: naščadak

en: descendant-or-self
be@latin: naščadak

en: directory
be@latin: kataloh

en: file
be@latin: fajł

en: following
be@latin: nastupny

en: gedit Preferences
be@latin: Nałady gedit

en: gedit cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
be@latin: Prahrama "gedit" nia moža znajści hety fajł. Vidać, jaho niadaŭna vydalili.

en: gedit cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: Prahrama gedit nie absłuhoŭvaje adrasoŭ %s dla zapisu. Pravier, ci ŭviedzieny pravilny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: gedit cannot handle %s locations.
be@latin: gedit nie absłuhoŭvaje adrasy %s.

en: gedit cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
be@latin: Prahrama gedit nie absłuhoŭvaje hety adras dla zapisu. Pravier, ci ŭviedzieny pravilny adras, i pasprabuj znoŭ.

en: gedit cannot handle this location.
be@latin: gedit nie absłuhoŭvaje hetaha adrasu.

en: gedit could not backup the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
be@latin: Prahrama gedit nie była ŭ stanie stvaryć zapasnuju kopiju fajłu pierad zapisam novaj versii. Možna praihnaravać hetuju aściarohu i praciahvać zapisvać fajł, ale kali padčas zapisvańnia adbudziecca pamyłka, mahčyma, što staraja versija fajłu budzie stračanaja. Ci praciahvać zapisvać, nie zvažajučy na heta?

en: gedit has not been able to detect the character coding.
be@latin: Prahrama gedit nie zmahła raspaznać kadavańnia znakaŭ.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
be@latin: gedit - heta nievialiki j chutki tekstavy redaktar dla asiarodździa GNOME

en: gedit opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
be@latin: Prahrama gedit adčyniła hety fajł tolki dla čytańnia. Usio roŭna chočaš redahavać jaho?

[ctx: language]
en: Default
be@latin: Zmoŭčanaja

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
be@latin: Nieviadomaja (%s)

en: lines
be@latin: radkoŭ

en: namespace
be@latin: abšar nazvaŭ

en: of
be@latin: z

en: parent
be@latin: baćka

en: preceding
be@latin: papiaredni

en: self
be@latin: sam
