glade - en to bs translation catalogue (1655 entries)

en:  < Search Widgets >
bs:  < Traži Widget >

en:  and
bs:  i

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bs: %s
    Pokrenite '%s --help' kako bi ste vidjeli spisak svih dostupnih opcija komandne linije

en: %s - %s Properties
bs: %s - %s Svojstva

en: %s Properties - %s [%s]
bs: %s Osobine - %s [%s]

en: %s already has a menu.
bs: „%s“ već ima meni.

en: %s document properties
bs: „%s“ svojstva dokumenta

en: %s does not support adding any children.
bs: „%s“ ne podržava dodavanje bilo koje djece.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
bs: %s je zaključan od strane %s, prvo izmijenite %s.

en: %s is set to load %s from the model
bs: %s je postavljeno da učitava %s iz modela

en: %s is set to manipulate %s directly
bs: %s je postavljeno da direktno upravlja sa %s

en: %s item already has a submenu.
bs: Stavka „%s“ već ima podmeni.

en: %s targets Gtk+ %d.%d
bs: %s ima za cilj Gtk+ %d.%d

en: %s::%s emitted %d times
bs: %s::%s prikazan %d puta

en: %s::%s emitted one time
bs: %s::%s emitovan jednom

en: (%s child)
bs: (%s dijete)

en: (%s of %s)
bs: (%s od %s)

en: (default)
bs: (podrazumijevano)

en: (internal %s)
bs: (interni %s)

en: (template)
bs: (predložak)

en: - previews a glade UI definition
bs: — pregled glade  UI definicije

en: < define a new column >
bs: < definišite novu kolonu >

en: <Enter Value>
bs: <Unesi Vrijednost>

en: <Type Here>
bs: <Unesi ovdje>

en: <Your name or nickname is required>
bs: <Potrebno je vaše ime ili nadomak>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
bs: <big><b>Savjeti:</b></big>
      * Desni klik iznad stabla da dodate elemente.
      * Pritisnite Delete da obrišete odabrani element.
      * Prevucite i otpustite za promjenu redoslijeda.
      * Kolona s tipom se može mijenjati.

en: <choose a key>
bs: <odaberite taster>

en: <custom>
bs: <proizvoljno>

en: A GDK color value
bs: Vrijednost GDK boje

en: A GladeCreateReason for this creation
bs: GladeCreateReason za ovo pravljenje

en: A GladeWidget template to base a new widget on
bs: GladeWidget šablon na osnovu koga napraviti novi element

en: A builtin stock image
bs: Ugrađena tipska slika

en: A builtin stock item
bs: Ugrađena tipska stavka

en: A cursor for inserting widgets in the UI
bs: Kursor za umetanje elemenata u sučelje

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
bs: Izvedeni adapter (%s) za %s već postoji!

en: A few times a month
bs: Nekoliko puta sedmično

en: A few times a year
bs: Nekoliko puta godišnje

en: A generic name prefix for internal widgets
bs: Generički prefiks imena za interne elemente

en: A list of GladeProperties
bs: Spisak GladeProperties-a

en: A list of accel groups to be added to this window
bs: Popis grupa ubrzivača se dodaje ovom prozoru

en: A list of accelerator keys
bs: Spisak tastera prečice

en: A list of objects
bs: Spisak objekata

en: A list of sources for this icon factory
bs: Spisak izvora za ovu fabriku ikonica

en: A list of style class names to apply to this widget
bs: Lista načina imena klasa za upotrebu na ovaj widget

en: A pointer to the parenting GladeWidget
bs: Pokazivač na roditeljski GladeWidget

en: A symbolic icon size for the stock icon
bs: Simbolična veličina ikonice za ovu tipsku ikonicu

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
bs: Dizajner korisničkog sučelja za GTK+ i GNOME.

en: A warning string about version mismatches
bs: Upozorenje o nepoklapanju izdanja

en: About
bs: O programu

en: About Dialog
bs: Dijalog O programu

en: About this application
bs: O programu

en: Above Lines:
bs: Iznad linija:

en: Academic
bs: Akademska

en: Accel Group
bs: Grupa prečica

en: Accel Label
bs: Oznaka prečice

en: Accelerator
bs: Prečica

en: Accelerator Key
bs: Taster prečice

en: Accelerator Label
bs: Oznaka tastera kratice

en: Accelerator Mode column
bs: Kolona načina rada prečice

en: Accelerator Modifiers column
bs: Kolona modifikatora prečice

en: Accelerator Renderer
bs: Iscrtavač prečice

en: Accelerators
bs: Ubrzavači

en: Accessibility
bs: Pristupačnost

en: Accessible Description
bs: Dostupan opis

en: Accessible Name
bs: Dostupno ime

en: Accounting
bs: Praćenje potrošnje

en: Action
bs: Akcija

en: Action Attributes
bs: Atributi radnje

en: Action Group
bs: Grupa akcije

en: Action Group Editor
bs: Uređivač akcijske grupe

en: Action Name
bs: Naziv radnje

en: Actions
bs: Akcije

en: Activatable / Actionable
bs: Aktivno/Praktično

en: Activatable column
bs: Kolona koja se može aktivirati

en: Activate
bs: Aktiviraj

en: Activate '%s'
bs: Aktiviraj „%s“

en: Activate '%s' %s
bs: Aktiviraj „%s“ (%s)

en: Activate next project
bs: Aktiviraj slijedeći projekat

en: Activate previous project
bs: Aktiviraj prethodni projekat

en: Active column
bs: Aktivna kolona

en: Adaptor
bs: Adapter

en: Add %s
bs: Dodaj %s

en: Add Item
bs: Dodaj stavku

en: Add Parent
bs: Dodaj Roditelja

en: Add Row
bs: Dodaj red

en: Add Slot
bs: Dodaj slot

en: Add a %s to %s
bs: Dodaj %s u %s

en: Add a new catalog search path
bs: Dodaj putanju pretrage kataloga

en: Add and remove columns:
bs: Dodajte i uklonite kolone:

en: Add and remove rows:
bs: Dodajte i uklonite redove:

en: Add center child
bs: Dodaj centralno dijete

en: Add child %s
bs: Dodaj dijete %s

en: Add custom content
bs: Dodaj vlastiti sadržaj

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
bs: Dodavanje, brisanje i uređivanje redova podataka (opciono možete da koristite Ctrl + N da biste dodali nove redove i taster Delete da biste uklonili izabrani red)

en: Add signal handler %s
bs: Dodaj upravljač signala %s

en: Add to Size Group
bs: Dodaj grupisanim veličinama

en: Add widget as _toplevel
bs: Dodaj elemen_t kao element najvišeg nivoa

en: Adding %s to Size Group %s
bs: Dodajem %s grupisanim veličinama %s

en: Adding %s to a new Size Group
bs: Dodajem %s novim grupisanim veličinama

en: Adding parent %s for %s
bs: Dodajem roditelja %s za %s

en: Adjustment
bs: Podešavanje

en: Adjustment column
bs: Kolona podešavanja

en: Adjustment:
bs: Podešavanja:

en: Advanced
bs: Napredni

en: After
bs: Nakon

en: Alert
bs: Upozorenje

en: Alignment
bs: Poravnavanje:

en: Alignment Edit
bs: Uređivanje poravnanja

en: Alignment and Padding
bs: Poravnanje i ispunjenje

en: Alignment column
bs: Kolona za poravnanje

en: All Contexts
bs: Svi konteksti

en: All Events
bs: Svi događaji

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: All Glade Files
bs: Sve Glade Datoteke

en: All Modifiers
bs: Svi modifikatori

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
bs: Svi podaci će se spremiti na privatnu lokaciju i neće se dijeliti sa javnosti ili nekim trećim.

en: Alpha
bs: Alfa

en: Alt Key
bs: Alt tipka

en: Always
bs: Uvijek

en: Always Center
bs: Uvijek u Sredini

en: An accelerator key for this action
bs: Akceleratorski taster za ovu akciju

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
bs: Automatski spremljena verzija '%s' je novija.
    Da li biste ipak željeli učitati automatski spremljenu verziju?

en: An entry
bs: Unos

en: An object of type %s cannot have any children.
bs: Objekat vrste „%s“ ne može imati podobjekte.

en: Anarchist
bs: Anarhista

en: Animation
bs: Animacija

en: App Chooser Button Attributes
bs: Aplikacija Izbornik Atributa Gumba

en: App Chooser Widget Attributes
bs: Aplikacija Izbornik Atributa Dodatka

en: Appearance
bs: Izgled

en: Append Colon
bs: Dodaj dvotačku

en: Application
bs: Aplikacija

en: Application Chooser Button
bs: Dugme za izbor programa

en: Application Chooser Dialog
bs: Prozorče za biranje programa

en: Application Chooser Widget
bs: Element za biranje programa

en: Application Window
bs: Prozor aplikacije

en: Applications
bs: Programi

en: Arrow
bs: Strijela

en: Article
bs: Članak

en: Artistic
bs: Umjetnički

en: Artists
bs: Izvođači

en: Ascending
bs: Rastuće

en: Aspect Frame
bs: Okvir pogleda

en: Assistant
bs: Asistent

en: Attached To:
bs: Pričvršćeno za:

en: Attribute
bs: Atribut

en: Attributes
bs: Atributi

en: Attributes column
bs: Kolone osobina

en: Audio
bs: Zvuk

en: Authentication
bs: Provjera autentičnosti

en: Author(s):
bs: Autor(i):

en: Authors
bs: Autori

en: Autocomplete
bs: Samodopunjavanje

en: Automatic
bs: Automatski

en: Automatically save project after
bs: Automatski spremi projekat poslije

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
bs: Automatski spremiti projekt u alternativnu datoteku kad god je
    projekt izmijenjen i navedeno vrijeme protekne

en: Automatically wrap
bs: Automatski prelomi

en: Autosaving '%s'
bs: Automatsko spremanje '%s'

en: BSD 2-clause
bs: BSD 2-klauzula

en: BSD 3-clause
bs: BSD 3-klauzula

en: Background Color Name column
bs: Kolona imena boje pozadine

en: Background Color column
bs: Kolona boje pozadine

en: Background RGBA column
bs: RGBA kolona pozadine

en: Baseline
bs: Osnovica

en: Baseline:
bs: Bazna linija:

en: Before
bs: Prije

en: Beginner
bs: Početnik

en: Below Lines:
bs: Ispod linija:

en: Block Quote
bs: Blok u navodnike

en: Book
bs: Knjiga

en: Both
bs: Oboje

en: Bottom
bs: Dno

en: Bottom Left
bs: Dolje lijevo

en: Bottom Right
bs: Dolje desno

en: Bottom to Top
bs: Odozdo prema gore

en: Bottom:
bs: Dno:

en: Box
bs: Okvir

en: Box Attributes
bs: Box atributi

en: Broken pipe!
bs: Prekinut procesni lanac!

en: Browse
bs: Potraži

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
bs: Ali ovo izdanje programa Glade je samo za GTK+ 3.
    Uvjerite se prvo da li možete da pokrenete ovaj projekat sa Glade 3.8 bez zastarjelih elemenata.
    %s

en: Button
bs: Dugme

en: Button 1 Motion
bs: Pokret dugmetom miša 1

en: Button 2 Motion
bs: Pokret dugmetom miša 2

en: Button 3 Motion
bs: Pokret dugmetom miša 3

en: Button Attributes
bs: Atributi gumba

en: Button Box
bs: Kutija sa dugmadima

en: Button Content
bs: Sadržaj gumba

en: Button Motion
bs: Pokret dugmetom miša

en: Button Orientation:
bs: Orijentacija gumba:

en: Button Press
bs: Pritisak dugmeta

en: Button Release
bs: Otpuštanje dugmeta

en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
bs: Korištenjem GtkBuilder , Glade XML datoteke mogu se koristiti u mnogim programskim jezicima, uključujući C, C ++, C #, Vala, Java, Perl, Python, i drugima .

en: CSS Provider Path
bs: CSS nabavljač puta

en: CSS file to use
bs: CSS datoteka za korištenje

en: C_lear
bs: O_čisti

en: C_ontexts:
bs: K_ontekst:

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Can resize
bs: Može da mijenja veličinu

en: Cancel
bs: Odustani

en: Cannot add a toplevel window to a containter.
bs: Ne mogu da dodam prozor najvišeg nivoa u kontejner.

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
bs: Ne mogu dodati neskrolujuću %s kontrolu u %s direktno.
    Prvo dodajte %s .

en: Canvas
bs: Platno

en: Caption
bs: Naslov

en: Catalog
bs: Katalog

en: Categories
bs: Kategorije

en: Cell Background Color column
bs: Kolona boje pozadine ćelije

en: Cell Background Color name column
bs: Kolona imena boje pozadine ćelije

en: Cell Background RGBA column
bs: RGBA kolona boje pozadine ćelije

en: Cell Renderer
bs: Iscrtavač ćelije

en: Cell Spacing:
bs: Razmak ćelije:

en: Center
bs: Centriraj

en: Center Child
bs: Centriraj dijete

en: Center on Parent
bs: Centar prema roditelju

en: Change signal handler %s
bs: Izmijeni upravljač signala %s

en: Character
bs: Znak

en: Chart
bs: Grafik

en: Check
bs: Provjeri

en: Check Box
bs: Kućica

en: Check Button
bs: Kućica

en: Check Menu Item
bs: Oznaka stavke menija

en: Check item
bs: Stavka sa označavanjem

en: Child alignments:
bs: Poravnanje djece:

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
bs: Djeca ne mogu biti dodata Izborniku za biranje skorašnjih datoteka.

en: Children cannot be added to a separator.
bs: Djeca ne mogu biti dodata razdvojniku.

en: Choose %s type objects in this project
bs: Izaberi objekte %s tipa u ovom projektu

en: Choose a %s in this project
bs: Odaberite %s u ovom projektu

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
bs: Odaberite model podataka i prvo definišite
    neke kolone u skladištu podataka

en: Choose a parentless %s in this project
bs: Odaberite %s bez roditelja u ovom projektu

en: Choose a path to load image resources
bs: Odaberite putanju za čuvanje resursa slika

en: Choose accelerator keys...
bs: Odaberite tastere prečice...

en: Choose parentless %s type objects in this project
bs: Izbor objekata bez roditelja tipa %s u ovom projektu

en: Choose your country
bs: Izaberite vašu državu

en: City:
bs: Grad:

en: Class
bs: Klasa

en: Class Field
bs: Polje Klasa

en: Class Name:
bs: Naziv klase:

en: Clear properties
bs: Očisti osobine

en: Click
bs: Klik

en: Client side window decorations
bs: Dekoracije prozora na klijentu

en: Climb Rate column
bs: Kolona stepena uspona

en: Close
bs: Zatvori

en: Close _without Saving
bs: Zatvori bez _čuvanja

en: Close document
bs: Zatvori dokument

en: Close the current project
bs: Zatvori tekući projekat

en: Co_mments for translators:
bs: Ko_mentari za prevodioce:

en: Collate
bs: Upareno

en: Color
bs: Boja

en: Color Button
bs: Dugme za odabir boje

en: Color Chooser
bs: Izbornik boja

en: Color Chooser Dialog
bs: Dijalog za odabir boje

en: Color Chooser Widget
bs: Dodatak za odabir boje

en: Color Picker
bs: Birač boja

en: Color Selection
bs: Izbor boje

en: Color Selection Dialog
bs: Prozor za odabir boje

en: Column
bs: Kolona

en: Column Header
bs: Zaglavlje kolone

en: Column name
bs: Ime kolone

en: Column type
bs: Vrsta kolone

en: Columns
bs: Kolone

en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
bs: Kolone moraju imati fiksnu veličinu unutar pogleda stabla s režimom fiksne veličine.

en: Columns:
bs: Kolone:

en: Combo
bs: Kombinirani okvir

en: Combo Box
bs: Kombo kutija

en: Combo Box Attributes
bs: Combo Box atributi

en: Combo Box Text
bs: Tekst prozorčića za izbor

en: Combo Box Text Attributes
bs: Combo Box tekst atributi

en: Combo Editor
bs: Uređivač padajuće liste

en: Combo Renderer
bs: Renderer padajuće liste

en: Comment
bs: Komentar

en: Comment for translators
bs: Napomena za prevodioce

en: Comments
bs: Komentari

en: Comments:
bs: Komentari:

en: Commercial/Closed software
bs: Komercijalni/Zatvoreni softver

en: Common
bs: Zajednički

en: Common Properties and Attributes
bs: Zajednička svojstva i osobine

en: Company
bs: Preduzeće

en: Composite
bs: Kompozitno

en: Composite Widgets
bs: Kompozitni elementi

en: Composite template toplevel:
bs: Vrh složenog predloška:

en: Condensed
bs: Zgusnuto

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Confirmation page
bs: Strana potvrde

en: Connecting to %s
bs: Povezivanje sa %s

en: Container
bs: Kontejner

en: Containers
bs: Kontejneri

en: Conte_xt for translation:
bs: _Kontekst za prevođenje:

en: Content
bs: Sadržaj

en: Content page
bs: Strana sadržaja

en: Context
bs: Kontekst

en: Context for translation
bs: Kontekst za prevođenje

en: Continuous
bs: Neprekidno

en: Control Key
bs: Kontrolni taster

en: Control and Display
bs: Kontrole i Prikaz

en: Controlled By
bs: Kontrolisan od

en: Controller For
bs: Kontroler za

en: Copies
bs: Kopije

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy the selection
bs: Kopiraj izabrano

en: Copyright
bs: Autorska prava

en: Copyright:
bs: Autorska prava:

en: Could not create a new project.
bs: Nisam uspio kreirati novi projekat.

en: Could not create directory: %s
bs: Nisam uspio kreirati direktorij: %s

en: Could not get the type from "%s"
bs: Ne mogu da nađem tip iz „%s“

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
bs: Nisam mogao da snimim datoteku %s. Drugi projekat sa tom putanjom je otvoren.

en: Could not save the file %s
bs: Neuspješno snimanje datoteke %s

en: Could not show link:
bs: Ne mogu prikazati vezu:

en: Couldn't load builder definition: %s
bs: Ne mogu da učitam definiciju graditelja: %s

en: Count:
bs: Brojač:

en: Country:
bs: Država:

en: Crea_te
bs: Kreira_j

en: Create %s
bs: Napravi %s

en: Create Folder
bs: Napravi direktorij

en: Create a %s
bs: Kreiraj %s

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
bs: Izradi sigurnosnu kopiju posljednje verzije projekta svaki put kad spremite projekat

en: Create a new project
bs: Napravi novi projekat

en: Create backups
bs: Izradi sigurnosnu kopiju

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
bs: Kreiraj ili izmijeni dizajne korisničkog sučelja za GTK+ ili GNOME aplikacije.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
bs: Stvorite ili otvorite dizajne korisničkog sučelja za GTK + aplikacije

en: Creates dummy widget class to load a template
bs: Kreira "glupu" klasu pomagala da bi se učitao šablon

en: Creating %s for %s of %s
bs: Pravim %s za %s od %s

en: Credits
bs: Krediti

en: Crossfade
bs: Unakrsno utišanje

en: Cu_t
bs: Is_ijeci

en: Cursor
bs: Kursor

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Custom CSS style provider:
bs: Vlastiti CSS stil snabdjevača:

en: Custom Text
bs: Vlastiti tekst

en: Custom Text to display in the property label
bs: Vlastiti tekst prikazati na labeli

en: Custom Title
bs: Vlastiti naslov

en: Custom Tooltip
bs: Vlastiti Savjetnik za alate

en: Custom label and image:
bs: Proizvoljna oznaka i slika:

en: Custom text to override the property name
bs: Vlastiti tekst kojim se zamjenjuje ime svojstva

en: Custom title
bs: Vlastiti naslov

en: Custom tooltip to override the property description
bs: Vlastiti Savjetnik za alate umjesto opisa osobine

en: Cut
bs: Isijeci

en: Cut %s
bs: Isijeci %s

en: Cut the selection
bs: Isijeci izabrano

en: Data
bs: Podaci

en: Data column
bs: Kolona podataka

en: Date Editor
bs: Uređivač datuma

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
bs: Definišite kolone za smještaj liste, dajući im smislena imena što će vam pomoći da ih preuzmete prilikom postavljanja atributa crtača ćelija (pritisnite taster Delete da biste uklonili izabranu kolonu)

en: Definition
bs: Definicija

en: Delayed
bs: Odgođen

en: Delete
bs: Brisanje

en: Delete %s
bs: Obriši %s

en: Delete %s child from %s
bs: Obriši %s dijete iz %s

en: Delete All
bs: Obriši sve

en: Delete the selection
bs: Obriši izbor

en: Deprecated
bs: Zastarjelo

en: Deprecation warnings
bs: Negodovanje upozorenja

en: Descending
bs: Opadajuće

en: Described By
bs: Opisan od

en: Description For
bs: Opis Za

en: Description List
bs: Spisak opisa

en: Description Term
bs: Pojam opisa

en: Description Value
bs: Vrijednost opisa

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
bs: Opis objekta, formatiran za dostup uz pomoćnu tehnologiju

en: Description:
bs: Opis:

en: Design View
bs: Dizajnerski prikaz

en: Desktop
bs: Radna površina

en: Desktop Frame
bs: Okvir zaslona

en: Desktop Icon
bs: Ikona zaslona

en: Desktop applications
bs: Pozadinske aplikacije

en: Detail
bs: Pojedinosti

en: Details
bs: Detalji

en: DevHelp search namespace for this widget class
bs: DevHelp imenski prostor pretrage za klasu ovog elementa

en: Devices
bs: Uređaji

en: Dial
bs: Brojčanik

en: Dialog
bs: Dijalog

en: Dialog Box
bs: Dijaloški prozor

en: Digits
bs: Cifre

en: Digits column
bs: Kolona sa ciframa

en: Directory
bs: Direktorij

en: Directory Name
bs: Ime direktorija

en: Disable Check
bs: Onemogući provjeru

en: Disable Devhelp integration
bs: Onemogući integraciju sa DevHelpom

en: Disabling property %s on widget %s
bs: Onemogućavanje osobine %s na pomagalu %s

en: Discontinuous
bs: Isprekidano

en: Discrete
bs: Diskretan

en: Display items as icons only
bs: Prikazuje stavke samo kao ikonice

en: Display items as text beside icons
bs: Prikazuje stavke kao tekst pored ikonica

en: Display items as text only
bs: Prikaži stavke samo kao tekst

en: Display previewer version
bs: Prikazuje izdanje pretpregledača

en: Display the developer reference manual
bs: Prikaži programersko uputstvo sa referencama

en: Do you want to reload the project?
bs: Da li želite ponovno pokrenuti projekat?

en: Dock
bs: Sidrište

en: Dock Prop_erties
bs: Opc_ije doka

en: Dock _Inspector
bs: Prikači _inspektora

en: Dock _Palette
bs: Prikaži _Paletu

en: Dock the editor into the main window
bs: Prikaži uređivač u glavnom prozoru

en: Dock the inspector into the main window
bs: Prikaži inspektor u glavnom prozoru

en: Dock the palette into the main window
bs: Prikaži paletu u glavnom prozoru

en: Document Email
bs: Dokument email

en: Document Frame
bs: Okvir dokumenta

en: Document Presentation
bs: Prezentacija dokumenta

en: Document Spreadsheet
bs: Tabelarni prikaz dokumenta

en: Document Text
bs: Tekst dokumenta

en: Document Web
bs: Dokument web

en: Documenters
bs: Dokumentacija

en: Double
bs: Dvostruki

en: Down
bs: Dolje

en: Drag %s and Drop to %s
bs: Povuci %s i pusti na %s

en: Drag & Drop
bs: Privuci & spusti

en: Drag Resize
bs: Privuci proširi

en: Drag and Drop
bs: Privuci i spusti

en: Drag and Drop Multiple
bs: Privuci i ispusti više

en: Drag and resize widgets in the workspace
bs: Prevlačenje i promjena veličine elemenata u radnom prostoru

en: Draw frame around entry
bs: Nacrtaj okvir oko unosa

en: Drawing Area
bs: Oblast za crtanje

en: Drop Down Menu
bs: Padajući meni

en: East
bs: Istok

en: Edge
bs: Ivica

en: Edit Attributes
bs: Uredi svojstva

en: Edit Glade preferences
bs: Promijeni Glade postavke

en: Edit Image
bs: Izmijeni sliku

en: Edit Label
bs: Izmijeni oznaku

en: Edit Menu
bs: Izmijeni meni

en: Edit Menu Bar
bs: Izmijeni Traku Menija

en: Edit Separately
bs: Izmijeni odvojeno

en: Edit Text
bs: Uredi tekst

en: Edit page
bs: Izmijeni stranicu

en: Edit page:
bs: Izmijeni stranicu:

en: Edit project properties
bs: Uredite svojstva projekta

en: Edit widget alignment
bs: Uređivanje poravnanja elementa

en: Edit widget margins
bs: Uređuje margine elementa

en: Edit&#8230;
bs: Izmijeni&#8230;

en: Editable column
bs: Kolona koja se može mijenjati

en: Editbar
bs: Izmijeni

en: Editing alignments of %s
bs: Uređivanje poravnanja za %s

en: Editing margins of %s
bs: Uređivanje margina za %s

en: Editor Property Type Name
bs: Uređivač vrste imena osobine

en: Educational
bs: Obrazovna

en: Eighth Key
bs: Osmi taster

en: Either --listen or --filename must be specified.
bs: Ili „--listen“ ili „--filename“ mora biti navedeno.

en: Ellipsize Text:
bs: Ukoliko je tekst suviše dug, umjesto jednog dijela teksta napiši "..." :

en: Ellipsize column
bs: Kolonu u trotačku

en: Embedded
bs: Ugrađen

en: Embedded By
bs: Ugnježden od

en: Embedded applications
bs: Ugrađene aplikacije

en: Embeds
bs: Ugnježđuje

en: Emblems
bs: Amblemi

en: Emoticons
bs: Emotikoni

en: Enabled
bs: Omogućen

en: Enabling property %s on widget %s
bs: Omogućavanje osobine %s na pomagalu %s

en: End
bs: Kraj

en: Enter Notify
bs: Obavještenje o ulasku

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
bs: Unesite ime datoteke ili relativnu ili punu putanju ovog izvora "%s" (Glade će samo  ih učita pri izvršenju iz projektnog direktorija).

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
bs: Unesite ime datoteke, relativnu stazu ili punu stazu da učitate sliku

en: Enter a list of column types for this data store
bs: Unesite listu tipova kolona za ovo skladište podataka

en: Enter a list of values to be applied on each row
bs: Unesite listu vrijednosti koja će se primeljivati na svaki red

en: Entry
bs: Unos

en: Entry Buffer
bs: Ulazni bafer

en: Entry Completion
bs: Završetak unosa

en: Entry Completion Editor
bs: Uređivač dopune unosa

en: Error
bs: Greška

en: Error autosaving '%s'
bs: Greška pri automatskom spremanju '%s'

en: Error launching previewer: %s
bs: Greška prilikom pokretanja pregledača: %s

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
bs: Greška pri otvaranju %s za pisanje privatnih podataka (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
bs: Greška pri serijalizaciji konfiguracionih podataka za čuvanje (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
bs: Greška pri pisanju privatnih podataka u %s (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error: %s.
bs: Greška: %s.

en: Etched In
bs: Unutrašnja gravura

en: Etched Out
bs: Spoljašnja gravura

en: Event Box
bs: Kutija događaja

en: Every day
bs: Svaki dan

en: Every week
bs: Svake sedmice

en: Exact Template
bs: Kopija šablona

en: Expand
bs: Proširi

en: Expand all
bs: Raširi sve

en: Expanded
bs: Prošireno

en: Expander
bs: Proširivač

en: Expander Column:
bs: Kolona za proširenje:

en: Expanders are not shown
bs: Proširivači nisu prikazani

en: Exposure
bs: Ekspozicija

en: Extra Condensed
bs: Vrlo zgusnuto

en: Extra Expanded
bs: Više Produženo

en: Extra catalog paths
bs: Dodatne putanje kataloga

en: Failed to backup existing file, continue saving?
bs: Ne mogu vratiti sigurnosnu kopiju postojeće datoteke, nastaviti spremanje?

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
bs: Neuspjelo pravljenje direktorija %s za čuvanje privatnih podataka.
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Failed to launch preview: %s.
bs: Ne mogu da da pokrenem pregledač: %s.

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
bs: Ne mogu da učitam %s.
    Sljedeći zahtijevani katalozi su nedostupni: %s

en: Failed to save %s: %s
bs: Neuspjelo snimanje %s: %s

en: Family column
bs: Kolona familije

en: Few days a week
bs: Nekoliko puta sedmično

en: Fifth Key
bs: Peti taster

en: Fifth Mouse Button
bs: Peta tipka miša

en: File
bs: Datoteka

en: File Chooser
bs: Odabir datoteke

en: File Chooser Attributes
bs: Izbornik atributa datoteke

en: File Chooser Button
bs: Dugme za odabir datoteke

en: File Chooser Dialog
bs: Prozor za odabir datoteke

en: File Chooser Widget
bs: Grafički element za odabir datoteke

en: File Filter
bs: Filter datoteka

en: File Name
bs: Ime datoteke

en: File name to save a screenshot
bs: Imenuj datoteku da bi se spremio snimak zaslona

en: Fill
bs: Popuna

en: Filler
bs: Punjač

en: First Mouse Button
bs: Prva tipka miša

en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
bs: Prvo dodajte ime tipa u unos ispod, a onda dodajte i definišete izvore za ovu ikonicu u prikazu stabla.

en: Fixed
bs: Fiksni

en: Flows From
bs: Pluta od

en: Flows To
bs: Teče ka

en: Focus Change
bs: Izmjena fokusa

en: Follow State column
bs: Kolona praćenja stanja

en: Font Button
bs: Dugme za font

en: Font Button Attributes
bs: Atributi fonta gumba

en: Font Chooser
bs: Odabir fonta

en: Font Chooser Attributes
bs: Izbornik atributa fonta

en: Font Chooser Dialog
bs: Dijalog za odabir fonta

en: Font Chooser Widget
bs: Dodatak za odabir fonta

en: Font Description column
bs: Kolona za opis fonta

en: Font Selection
bs: Izbor fonta

en: Font Selection Dialog
bs: Prozor za izbor fonta

en: Font column
bs: Kolona sa fontovima

en: Footer
bs: Podnožje

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
bs: Za kratke i dvosmislene niske: upišite riječ ovdje da razdvojite značenje ove niske od značenja ostalih pojavljivanja iste niske

en: Foreground Color Name column
bs: Kolona imena boje ispisa

en: Foreground Color column
bs: Kolona boje ispisa

en: Foreground RGBA column
bs: RGBA kolona boje ispisa

en: Form
bs: Forma

en: Formatting
bs: Formatiranje

en: Forth Mouse Button
bs: Četvrto dugme miša

en: Frame
bs: Okvir

en: Free Form
bs: Besplatna forma

en: Free software
bs: Besplatni softver

en: From a project relative directory
bs: Iz direktorija relativnog za projekat

en: From the project directory
bs: Iz direktorija projekta

en: From this directory
bs: Iz ovoga direktorija

en: GIcon column
bs: GIcon kolona

en: GNU All permissive
bs: GNU Sve dopustivo

en: GNU GPL version 2
bs: GNU GPL verzija 2

en: GNU GPL version 3
bs: GNU GPL verzija 3

en: GNU LGPL version 2.1
bs: GNU LGPL verzija 2.1

en: GNU LGPL version 3
bs: GNU LGPL verzija 3

en: GPL 2.0 Only
bs: GPL 2.0 Samo

en: GPL 3.0 Only
bs: GPL 3.0 Samo

en: GTK+ Unix Print Toplevels
bs: GTK+ Unix Štampa najvišeg nivoa

en: GType of the class
bs: GTip clase

en: GUI designer;user interface;ui builder;
bs: GUI dizajner;korisničko sučelje;ui graditelj;

en: General
bs: Opšte

en: Generate PDF
bs: Generiši PDF

en: Generate PS
bs: Generiši PS

en: Generic Name
bs: Generičko Ime

en: Glade Interface Designer
bs: Glade dizajner interfejsa

en: Glade Preferences
bs: Glade postavke

en: Glade Preview
bs: Glade pregled

en: Glade Registration & User Survey
bs: Glade Registracija i Anketa korisnika

en: Glade User Survey
bs: Glade anketa korisnika

en: Glade User Survey (update)
bs: Glade anketa korisnika (nadogradnja)

en: Glade Widget
bs: Glade dodatak

en: Glade debug options
bs: Glade opcije za otklanjanje grešaka

en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
bs: Glade je RAD alat koji omogućuje brzu &amp ; jednostavnu izradu korisničkih sučelja za GTK + 3 alat i GNOME desktop okruženje .

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
bs: Glade je slobodan softver, možete ga redistribuirati i / ili mijenjati
    to pod uvjetima GNU Opće javne licence kao
    objavio Free Software Foundation; verzija 2
    Licenca, ili (po izboru) bilo koje kasnije verzije.
    
    Glade se distribuira u nadi da će biti koristan
    ali bez ikakve garancije; čak i bez podrazumijevane garancije o
    tržišnoj vrijednosti ili adekvatnost za određenu svrhu. Vidi
    GNU Opće javne licence za više detalja.
    
    Trebali su dobili kopiju javne GNU Opće licence
    zajedno s Glade, a ako ne, pišite na Free Software
    Zaklada, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston,
    MA 02110-1301, USA.

en: Glade options
bs: Opcije programa  Glade

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
bs: GladeWidgetActionClass pokazivač na strukturu

en: Glass Pane
bs: Prozirna ploča

en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
bs: Idi na Pomoć -> Registracija i Anketa korisnika i popunite anketu!

en: Gravity:
bs: Gravitacija:

en: Grid
bs: Rešetka

en: Grid Attributes
bs: Atributi koordinatne mreže

en: Group
bs: Grupa

en: Group Header
bs: Zaglavlje grupe

en: Grouping
bs: Grupisanje

en: Grow Only
bs: Samo širenje

en: GtkBuilder Files
bs: GtkBuilder datoteke

en: HTML Container
bs: HTML sadržilac

en: Half
bs: Pola

en: Handle Box
bs: Kutija za upravljanje

en: Handler
bs: Upravljač

en: Has Entry column
bs: Ima kolonu za unos

en: Has Selection
bs: Ima izbor

en: Have you ever encountered a bug?
bs: Jeste li ikada naišli na grešku?

en: Have you ever thought about contributing?
bs: Da li ste razmišljali o doprinosu?

en: Header
bs: Zaglavlje

en: HeaderBar
bs: Traka zaglavlja

en: Headerbar Attributes
bs: Atributi trake zaglavlja

en: Headers are invisible
bs: Zaglavlja su nevidljiva

en: Heading
bs: Zaglavlje

en: Height column
bs: Kolona visine

en: Height property
bs: Osobina visine

en: Help us improve Glade by registering and completing the user survey!
bs: Pomozite nam da unaprijedimo Glade tako što ćete se registrovati i ispuniti korisničku anketu!

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Highlight Origin
bs: Označite porijeklo

en: Hint:
bs: Nagovještaj:

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
bs: Čuva ime svojstva pakovanja da bi se odredila specijalna djeca klase ovog kontejnera

en: Homogeneous
bs: Jednoobrazno

en: Homogeneous:
bs: Homogeno:

en: Horizontal
bs: Horizontalno

en: Horizontal Alignment
bs: Horizontalno poravnanje

en: Horizontal Alignment column
bs: Kolona za vodoravno poravnanje

en: Horizontal Alignment:
bs: Horizontalno poravnanje:

en: Horizontal Box
bs: Vodoravna kutija

en: Horizontal Button Box
bs: Vodoravna kutija sa dugmadima

en: Horizontal Padding
bs: Vodoravna popuna

en: Horizontal Padding column
bs: Kolona vodoravne popune

en: Horizontal Panes
bs: Vodoravni paneli

en: Horizontal Scale
bs: Vodoravna skala

en: Horizontal Scrollbar
bs: Vodoravna klizna traka

en: Horizontal Separator
bs: Vodoravni razdvojnik

en: Horizontal and Vertical
bs: Vodoravno i uspravno

en: Horizontal:
bs: Vodoravno:

en: How long have you been programming?
bs: Koliko dugo programirate?

en: How often do you use it?
bs: Koliko često to koristite?

en: Hyper Modifier
bs: Hiper modifikator

en: I am not a programmer
bs: Nisam programer

en: Icon
bs: Ikona

en: Icon Factory
bs: Fabrika ikona

en: Icon File
bs: Datoteka ikone

en: Icon Na_mes:
bs: I_mena ikona:

en: Icon Name
bs: Ime Ikone

en: Icon Name column
bs: Kolona imena ikona

en: Icon Size
bs: Veličina ikone

en: Icon Sources
bs: Izvori ikona

en: Icon View
bs: Prikaz ikona

en: Icon View Attributes
bs: Atributi prikaza ikona

en: Icon View Editor
bs: Uređivač prikaza ikona

en: Icon _Name:
bs: _Ime Ikona:

en: Icons only
bs: Samo ikone

en: If Valid
bs: Ako je ispravno

en: If not, you can always find it in the Help menu.
bs: Ako je odgovor ne, uvijek to možete potražiti na opciji Pomoć.

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
bs: Ako je omogućeno preklopno pomicanje, klizne trake se dodaju samo kao tradicionalne grafičke kontrole kada je prisutan miš

en: If so, did you file a bug report?
bs: Ako jeste, da li ste podnijeli prijavu o nedostatku?

en: If the property is optional, this is its enabled state
bs: Ako svojstvo nije obavezno, ovo je njegovo omogućeno stanje

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
bs: Ako ga ponovo učitate, sve nesačuvane izmjene će biti izgubljene. Ipak ponovo učitati?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
bs: Ako je snimite, sve izmjene nastale spolja će biti izgubljene. Ipak je snimiti?

en: Image
bs: Slika

en: Image File Name
bs: Ime datoteke slike

en: Image Map
bs: Mapa slike

en: Image Menu Item
bs: Stavka menija sa ikonom

en: Image item
bs: Slikovna stavka

en: Image resources are loaded locally:
bs: Slike se lokalno učitavaju:

en: Image:
bs: Slika:

en: Immediate
bs: Odmah

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
bs: U kojoj oblasti (kojim oblastima) je obično softver koji je napravljen pomoću Glade?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
bs: Po Vašem mišljenju, koji je najveći problem sa Glade?

en: Inconsistent column
bs: Neodređena kolona

en: Indentation:
bs: Uvlačenje:

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
bs: Ukazuje da je potprozor prikačen na komponentu, ali inače nema veze u hijerarhiji sučelja ka toj komponenti

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
bs: Ukazuje da je objekat kontrolisan od jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
bs: Ukazuje da je objekat ćelija u tabeli stabla koje je prikazano jer je ćelija u istoj koloni proširena i prepoznaje tu ćeliju

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
bs: Ukazuje da objekat kontroliše jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
bs: Ukazuje da je objekat oznaka jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
bs: Ukazuje da je objekat član grupe jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
bs: Ukazuje da je objekat označen od strane jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates that an object is a parent window of another object
bs: Ukazuje da je objekat prozor-roditelj drugom objektu

en: Indicates that an object is a popup for another object
bs: Ukazuje da je objekat iskačući drugom objektu

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
bs: Ukazuje da ovaj objekat pruža opisne podatke o drugom objektu; opširnije od „Označeno za“

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
bs: Ukazuje da drugi objekat pruža opisne podatke o ovom objektu; opširnije nego „Označen od“

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
bs: Ukazuje da objekat ima sadržaj koji logično pluta od drugog Atk objekta na sekvencijalni način (npr. tok teksta)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
bs: Ukazuje da objekat ima sadržaj koji logično pluta ka drugom Atk objektu na sekvencijalni način (npr. tok teksta)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
bs: Ukazuje da objekat vizuelno ugnježdava sadržaj drugog objekta, tj. sadržaj ovog objekta pluta oko sadržaja drugog objekta

en: Indicator Mode:
bs: Pokazivački način:

en: Indicator Size column
bs: Kolona pokazivača veličine

en: Industrial applications
bs: Industrijska aplikacija

en: Info
bs: Informacije

en: Info Bar
bs: Linija podataka

en: Information will be sent to https://people.gnome.org/~jpu
bs: Informacije će biti poslane na https://people.gnome.org/~jpu

en: Inhibit On-screen Keyboard
bs: Blokiranje tipkovnice na zaslonu

en: Initially Complete
bs: Inicijalno kompletan

en: Input Hints:
bs: Ulazni savjeti:

en: Input Method Window
bs: Prozor za unosnu metodu

en: Insert After
bs: Umetni nakon

en: Insert Before
bs: Umetni prije

en: Insert Column
bs: Umetni kolonu

en: Insert Column on %s
bs: Ubaci kolonu u %s

en: Insert Page After
bs: Umetni stranu poslije

en: Insert Page Before
bs: Umetni stranu prije

en: Insert Row
bs: Umetni Red

en: Insert Row on %s
bs: Ubaci red u %s

en: Insert page on %s
bs: Ubaci stranicu u %s

en: Insert placeholder to %s
bs: Umetni držač mjesta za %s

en: Inside Wrap:
bs: Unutrašnji prelom:

en: Inspector
bs: Istraživač

en: Insufficient amount of placeholders in target container
bs: Nedovoljan broj praznih čuvara mjesta u odredišnom kontejneru

en: Interface Designer
bs: Dizajner sučelja

en: Intermediate
bs: Srednji

en: Internal Frame
bs: Interni okvir

en: Internal Name
bs: Interno ime

en: Internal name
bs: Interno ime

en: Internal server error
bs: Greška internog poslužitelja

en: International
bs: Međunarodno

en: Intro
bs: Uvod

en: Introduction page
bs: Uvodna strana

en: Invalid
bs: Nevažeće

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
bs: Suprotno od „ugnježduje“, označava da je sadržaj ovog objekta vizuelno ugnježden u drugom objektu

en: Inverted column
bs: Okrenuta kolona

en: Italic
bs: Kurzivno

en: Item Size and Spacing
bs: Veličina stavke i razmak:

en: Item Width:
bs: Širina stavke:

en: Items
bs: Stavke

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
bs: Visine traka zaglavlja zadržavaju istu visinu dok se podnaslov mijenja dinamički.

en: Key Press
bs: Pritisak dugmeta

en: Key Release
bs: Puštanje dugmeta

en: Keycode column
bs: Kolona šifre tastera

en: LGPL 2.1 Only
bs: LGPL 2.1 Samo

en: LGPL 3.0 Only
bs: LGPL 3.0 Samo

en: Label
bs: Labela

en: Label For
bs: Oznaka za

en: Label Width
bs: Širina labele

en: Label behaviour
bs: Ponašanje labele

en: Label with optional image
bs: Oznaka sa opcionom slikom

en: Labeled By
bs: Označen od strane

en: Lack of documentation
bs: Manjak dokumentacije

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
bs: Nedostatak službenih binarnih izdanja za druge OS ( Windows , Mac OS X )

en: Lack of professional support
bs: Manjak profesionalne podrške

en: Lack of professional training
bs: Manjak profesionalne obuke

en: Lack of publicity/exposure
bs: Nedostatak promidžbe / izloženosti

en: Landmark
bs: Orijentir

en: Language column
bs: Kolona Jezika

en: Large Toolbar
bs: Velika traka sa alatima

en: Last Defined
bs: Posljednje definisano

en: Latest stable from sources
bs: Najnovije stabilno od izvora

en: Layered Pane
bs: Slojevita ploča

en: Layout
bs: Raspored

en: Least Recently Used first
bs: Prvo najrjeđe korišćeni

en: Leave Notify
bs: Obavještenje o izlasku

en: Left
bs: Lijevo

en: Left to Right
bs: Sa lijeva na desno

en: Left:
bs: Lijevo:

en: Level Bar
bs: Nivo

en: Level Bar Attributes
bs: Atributi Level Bar

en: Libglade Files
bs: Libglade datoteke

en: License
bs: Licenca

en: License Text
bs: Tekst licence

en: License and Copyright
bs: Licenca i autorska prava:

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
bs: Licenca za ovaj projekat, to će biti dodano kao komentar nivoa dokumenta.

en: License:
bs: Licenca:

en: Link
bs: Poveznica

en: Link Button
bs: Dugme sa vezom

en: List
bs: Lista

en: List Box
bs: Okvir liste

en: List Box Row
bs: Red List Box-a

en: List Item
bs: Stavka liste

en: List Store
bs: Skladište liste

en: List of items:
bs: Lista stavki:

en: List of widgets in this group
bs: Spisak grafičkih elemenata u ovoj grupi

en: Listen standard input
bs: Slušaj standardni ulaz

en: Load and Save
bs: Učitaj i spremi

en: Lock Button
bs: Dugme za zaključavanje

en: Lock Key
bs: Tipka za zaključavanje

en: Locking %s by widget %s
bs: Zaključam %s od strane elementa %s

en: Log
bs: Zapisnik

en: Low
bs: Nizak

en: Lower:
bs: Niži:

en: Lowercase
bs: Mala slova

en: MIME Types
bs: MIME Tipovi

en: Margin Edit
bs: Uređivanje margine

en: Margins
bs: Margine

en: Markup column
bs: Kolona oznake

en: Marquee
bs: Reklamna poruka

en: Master
bs: Teško

en: Math
bs: Matematika

en: Maximum width in characters
bs: Najveća širina u znakovima

en: Maximum:
bs: Maksimum:

en: Medical
bs: Medicina

en: Member Of
bs: Član

en: Menu
bs: Izbornik

en: Menu Bar
bs: Traka Menija

en: Menu Button
bs: Dugme menija

en: Menu Item
bs: Stavka menija

en: Menu Shell
bs: Školjka Menija

en: Menu Tool Button
bs: Dugme alatke menija

en: Message Dialog
bs: Dijalog poruke

en: Message Dialog Attributes
bs: Atributi dijaloških poruka

en: Meta Modifier
bs: Meta modifikator

en: Middle
bs: Sredina

en: Mime Types
bs: MIME tipovi

en: Minimum:
bs: Najmanje:

en: Miscellaneous
bs: Razno

en: Missing Image
bs: Nedostaje slika

en: Model column
bs: Kolona modela

en: Most Recently Used first
bs: Prvo najčešće korišćeni

en: Mouse
bs: Miš

en: Move Over Down
bs: Pomjeri preko dolje

en: Move Over Down-Up
bs: Pomjeri preko dolje-gore

en: Move Over Left
bs: Pomjeri preko lijevo

en: Move Over Left-Right
bs: Pomjeri preko lijevo-desno

en: Move Over Right
bs: Pomjeri preko desno

en: Move Over Right-Left
bs: Pomjeri preko desno-lijevo

en: Move Over Up
bs: Pomjeri preko gore

en: Move Over Up-Down
bs: Pomjeri preko gore-dolje

en: Move Under Down
bs: Pomjeri ispod dolje

en: Move Under Left
bs: Pomjeri ispod lijevo

en: Move Under Right
bs: Pomjeri ispod desno

en: Move Under Up
bs: Pomjeri ispod gore

en: Multiple
bs: Višestruko

en: Name
bs: Ime

en: Name and Email fields are required
bs: Zahtijevaju se polja za ime i email

en: Name of the class
bs: Ime klase

en: Name of the file to preview
bs: Ime datoteke za pregledanje

en: Name of the toplevel to preview
bs: Ime najvišeg nivoa za pregledanje

en: Name:
bs: Naziv:

en: Named Icon Chooser
bs: Odabirač imenovane ikone

en: Natural
bs: Prirodan

en: Never
bs: Nikada

en: Never wrap
bs: Nikad nemoj zamotati

en: New
bs: Novo

en: New Size Group
bs: Nove grupisane veličine

en: New Tab
bs: Nova kartica

en: New Window
bs: Novi prozor

en: No
bs: Ne

en: No Spellcheck
bs: Nema provjere pravopisa

en: No open projects to save
bs: Nema otvorenih projekata za snimanje

en: No widget on the clipboard
bs: Nema grafičke kontrole u međuspremniku

en: No widget selected.
bs: Nije odabrana nijedna kontrola.

en: Node Child Of
bs: Nasljednik čvora

en: None
bs: Nijedan

en: None - distributed internally
bs: Ništa - interna distribucija

en: Normal
bs: Normalno

en: Normal item
bs: Normalna stavka

en: North
bs: Sjever

en: North East
bs: Sjeveroistok

en: North West
bs: Sjeverozapad

en: Notebook
bs: Sveska

en: Notebook Attributes
bs: Atributi bilježnice

en: Notification
bs: Obavještenje

en: Number
bs: Broj

en: Number Up
bs: Broj gore

en: Number Up Layout
bs: Raspored s brojem gore

en: Number of Pages
bs: Broj strana

en: Number of items
bs: Broj stavki

en: Number of pages
bs: Broj stranica

en: Number of pages in this assistant
bs: Broj strana asistenta

en: O_bjects:
bs: O_bjekti:

en: Object
bs: Objekat

en: Object %s has unrecognized type %s
bs: Objekat %s ima neprepoznatljiv tip %s

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
bs: Objekat %s je šablon klase ali nije podržan u gtk+ %d.%d

en: Object %s not found in UI definition.
bs: Nisam pronašao objekat „%s“ u UI definiciji.

en: Object has unrecognized type %s
bs: Objekat ima neprepoznatljiv tip %s

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
bs: Ime primjerka objekta formatirano za pristup tehnologijama za ispomoć

en: Object is not previewable.
bs: Objekat nije pregledljiv.

en: Objects
bs: Objekat

en: Objects:
bs: Objekti:

en: Oblique
bs: Iskošeno

en: Off
bs: Isključeno

en: Offscreen
bs: Izvan ekrana

en: Offscreen Window
bs: Prozor van ekrana

en: Ok
bs: U redu

en: Ok, Cancel
bs: Uredu, Poništi

en: On
bs: Uključeno

en: On what operating systems?
bs: Na kojem operativnom sistemu?

en: Once a month
bs: Jednom mjesečno

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
bs: Samo jedna kontrola u jednom trenutku može biti ubačena u ovaj kontejner

en: Oops! Email address is already in use!
    To update information you need to provide the token that was sent to your inbox.
bs: Ups! Email adresa se već koristi!
    Da biste ažurirali podatke morate dati znak da je poslan na vaš poštanski sandučić.

en: Oops! Error accessing DB: %s
bs: Ups! Greška prilikom pristupanja DB: %s

en: Oops! Error saving survey data: %s
bs: Ups! Greška prilikom spremanja podataka iz ankete: %s

en: Oops! Error saving user information: %s
bs: Ups! Greška prilikom spremanja podataka o korisniku: %s

en: Open
bs: Otvori

en: Open Glade Users Website
bs: Otvori Glade Korisnici web stranicu

en: Open _Recent
bs: _Skorašnji dokumenti

en: Open a project
bs: Otvori projekat

en: Open source software
bs: Sovtver s otvorenim izvorom

en: Open…
bs: Otvori…

en: Option Pane
bs: Opcijska ploča

en: Ordering children of %s
bs: Uređujem djecu od %s

en: Organization
bs: Organizacija

en: Orientation column
bs: Kolona orijentisanosti

en: Other
bs: Ostalo

en: Out
bs: Napolje

en: Output version information and exit
bs: Prikaži informacije o verziji i završi

en: Overlay
bs: Preklapanje

en: Packing
bs: Pakovanje

en: Padding
bs: Ispunjenje

en: Page
bs: Strana

en: Page Set
bs: Skup stranica

en: Page Setup Dialog
bs: Dijalog za podešavanje štampe

en: Page Tab
bs: Kartica stranice

en: Page Tab List
bs: Lista kartica stranice

en: Page Type
bs: Vrsta stranice

en: Palette
bs: Paleta

en: Palette _Appearance
bs: Izgled p_alete

en: Paned
bs: U panelu

en: Paragraph
bs: Pasus

en: Parent
bs: Roditelj

en: Parent Window Of
bs: Roditeljski prozor od

en: Password
bs: Lozinka

en: Password Text
bs: Tekst lozinke

en: Paste
bs: Zalijepi

en: Paste %s
bs: Umetni %s

en: Paste the clipboard
bs: Umetni iz međuspremnika

en: Path
bs: Staza

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
bs: Put za učitavanje slike i resursaGlade-a u vrijeme izvođenja

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
bs: Put koristiti kao vlastiti CSS snabdjevač za ovaj projekat .

en: Patterns
bs: Šabloni

en: Personal
bs: Privatno

en: Phone
bs: Telefon

en: Pin Code
bs: Pin kod

en: Pixbuf
bs: Sličica

en: Pixbuf Expander Closed column
bs: Kolona sličice za zatvoreni proširivač

en: Pixbuf Expander Open column
bs: Kolona sličice za otvoreni proširivač

en: Pixbuf Renderer
bs: Renderer sličice

en: Pixbuf column
bs: Kolona sličice

en: Placeholder text
bs: Tekst nosioca

en: Places
bs: Mjesta

en: Placing %s inside %s
bs: Stavljam %s unutar %s

en: Pointer Mode
bs: Način rada pokazivača

en: Pointer Motion
bs: Pokret kursora

en: Pointer Motion Hint
bs: Nagovještaj pokreta kursora

en: Policy:
bs: Pravila:

en: Populate for touch
bs: Populacija za dodir

en: Popup
bs: Iskakači

en: Popup For
bs: Iskače za

en: Popup Menu
bs: Iskačući meni

en: Position
bs: Položaj

en: Position:
bs: Pozicija:

en: Preferences
bs: Postavke

en: Press
bs: Pritisni

en: Preview
bs: Pregled

en: Preview snapshot
bs: Snimak pregleda

en: Previewing %s
bs: Pregled %s

en: Previewing %s (%s)
bs: Pregled %s (%s)

en: Primary Icon
bs: Primarna ikona

en: Primary Icon Activatable
bs: Glavna ikonica se može aktivirati

en: Primary Icon Name
bs: Ime glavne ikonice

en: Primary Icon Pixbuf
bs: Sličica glavne ikonice

en: Primary Icon Sensitive
bs: Osjetljivost glavne ikonice

en: Primary Icon Tooltip Markup
bs: Obilježavanje savjeta glavne ikonice

en: Primary Icon Tooltip Text
bs: Tekst savjeta glavne ikonice

en: Primary Stock Icon
bs: Glavna tipska ikonica

en: Primary Text:
bs: Primarni teks:

en: Print Dialog
bs: Prozor za štampanje

en: Print handlers signature on invocation
bs: Ispiši potpis rukovalaca pri prizivanju

en: Priority information for the property editor to act on
bs: Podaci o prioritetu na koje uređivač ovog svojstva djeluje

en: Privacy Note:
bs: Bilješka o privatnosti:

en: Program Attributes
bs: Atributi programa

en: Progress
bs: Napredak

en: Progress Bar
bs: Traka napretka

en: Progress Bar Attributes
bs: Atributi trake napretka

en: Progress Fraction
bs: Dio napretka

en: Progress Pulse Step
bs: Korak impulsa napretka

en: Progress Renderer
bs: Renderer napretka

en: Progress bar
bs: Traka napretka

en: Project
bs: Projekt

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
bs: Projekt "%s" ima zastarjele grafičke kontrole i neslaganja s verzijom.

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
bs: Projekt "%s" ima greške. Ipak snimi?

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
bs: Projekat %s nema zastarjelih elemenata ili se izdanja ne podudaraju.

en: Project %s is still loading.
bs: Projekt %s se još učitava.

en: Project '%s' saved
bs: Projekat „%s“ je snimljen

en: Project _Tabs
bs: _Kartice projekta

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
bs: Potakni korisnika na uštedu vremena ako projekat
    sadrži bilo koju nepoznatu vrstu

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
bs: Potakni korisnika na uštedu vremena, ako se projekt koristi bilo pomagala,
    svojstva ili signale koji su zastarjela

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
bs: Traži od korisnika da štedi vrijeme ako projekt koristi bilo pomagalo , svojstva
    ili signale koji nisu dostupni u ciljnoj verziji projekta

en: Properties
bs: Svojstva

en: Properties and Attributes
bs: Osobine i Atributi

en: Property
bs: Svojstvo

en: Property Change
bs: Promjena svojstva

en: Property Class
bs: Klasa Osobina

en: Property Name
bs: Ime osobine

en: Property _Description:
bs: _Opis osobine:

en: Property has versioning problems:
bs: Osobina ima probleme u verzijama

en: Proximity  Out
bs: Bliskost spolja

en: Proximity In
bs: Bliskost iznutra

en: Pulse column
bs: Kolona pulsa

en: Push Button
bs: Pritisni dugme

en: Question
bs: Pitanje

en: Queue
bs: Red čekanja

en: Quit
bs: Izlaz

en: Quit the program
bs: Napusti program

en: Radio Action
bs: Radio akcija

en: Radio Button
bs: Radio dugme

en: Radio Menu Item
bs: Radio stavka u meniju

en: Radio Tool Button
bs: Radio dugme u traci sa alatima

en: Radio column
bs: Radio kolona

en: Radio item
bs: Radio stavka

en: Radio proxies
bs: Radio posrednik

en: Range
bs: Opseg

en: Rating
bs: Ocjena

en: Read Only
bs: Samo za čitanje

en: Read _documentation
bs: Pročitaj dokumentaciju

en: Read documentation
bs: Pročitaj dokumentaciju

en: Reason
bs: Razlog

en: Receiving data from %s
bs: Primam podatke sa %s

en: Recent
bs: Skorašnji

en: Recent Action
bs: Skorašnja akcija

en: Recent Chooser
bs: Odabir skorašnjih datoteka

en: Recent Chooser Attributes
bs: Izbornik nedavnih atributa

en: Recent Chooser Dialog
bs: Dijalog za odabir skorašnjih datoteka

en: Recent Chooser Menu
bs: Izbornik za biranje skorašnjih datoteka

en: Recent Filter
bs: Skorašnji filter

en: Recent Manager
bs: Upravnik skorašnjih stavki

en: Recent Menu
bs: Skorašnji izbornik

en: Redo
bs: Vrati

en: Redo the last action
bs: Ponovi posljednju opozvanu akciju

en: Redo: %s
bs: Vrati: %s

en: Redundant Object
bs: Suvišan objekat

en: Registration & User Survey
bs: Registracija i Anketa korisnika

en: Related Action
bs: Povezana akcija

en: Release
bs: Izdanje

en: Release Modifier
bs: Modifikator otpuštanja

en: Remove %s
bs: Ukloni %s

en: Remove Column
bs: Ukloni kolonu

en: Remove Column on %s
bs: Ukloni kolonu iz %s

en: Remove Page
bs: Ukloni stranu

en: Remove Parent
bs: Ukloni roditelja

en: Remove Row
bs: Ukloni red

en: Remove Row on %s
bs: Ukloni red iz %s

en: Remove Slot
bs: Ukloni slot

en: Remove multiple
bs: Ukloni više

en: Remove page from %s
bs: Ukloni stranu iz %s

en: Remove placeholder from %s
bs: Ukloni držač mjesta u %s

en: Remove signal handler %s
bs: Ukloni upravljač signala %s

en: Remove the selected catalog search path
bs: Obriši odabranu putanju pretrage kataloga

en: Removing parent of %s
bs: Uklanjam roditelja %s

en: Renaming %s to %s
bs: Preimenovanje %s na %s

en: Reorder %s's children
bs: Ponovo poređaj djecu %s

en: Requires:
bs: Zahtijeva:

en: Reserve space for subtitle
bs: Rezerviši za prostor za titlove

en: Reset
bs: Resetuj

en: Reset Widget Properties
bs: Resetuj svojstva kontrole

en: Resource Name
bs: Ime resursa

en: Resource Path
bs: Put resursa

en: Response ID
bs: ID odgovora

en: Retrieve %s from model (type %s)
bs: Izvuci %s iz modela (tip %s)

en: Revealer
bs: Objaviti

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Right
bs: Desno

en: Right to Left
bs: Sa desna na lijevo

en: Right:
bs: Desno:

en: Rise column
bs: Izdigni kolonu

en: Role
bs: Uloga

en: Root Pane
bs: Korijenska ploča

en: Row Header
bs: Zaglavlje Reda

en: Rows
bs: Redovi

en: Ruler
bs: Linijar

en: Run Cleanup
bs: Pokreni Čišćenje

en: Run First
bs: Pokreni prvo

en: Run Last
bs: Pokreni posljednje

en: Save
bs: Snimi

en: Save As…
bs: Snimi kao…

en: Save _As
bs: Snimi _kao

en: Save changes to project "%s" before closing?
bs: Snimi izmjene u projektu „%s“ prije zatvaranja?

en: Save the current project
bs: Snimi tekući projekt

en: Save the current project with a different name
bs: Snimi tekući projekat pod drugim imenom

en: Save…
bs: Snimi…

en: Scale
bs: Razmjer

en: Scale Attributes
bs: Atributi skale

en: Scale Button
bs: Dugme sa skalom

en: Scale Button Attributes
bs: Atributi skale gumba

en: Scale column
bs: Kolona skale

en: Scale is configured to not draw the value
bs: Mjerilo je konfiguriran tako da ne crta vrijednost

en: Scale orientation:
bs: Orijentacija skale:

en: Scientific
bs: Naučna

en: Scroll
bs: Klizi

en: Scroll Bar
bs: Klizna traka

en: Scroll pane
bs: Klizna ploča

en: Scrollbar
bs: Klizana traka

en: Scrollbar Attributes
bs: Atributi klizača

en: Scrollbar Policy:
bs: Pravila klizača:

en: Scrolled Window
bs: Prozor sa klizačima

en: Scrolled Window Attributes
bs: Atributi prozora u kojem je moguće klizanje

en: Scrolling Attributes
bs: Atributi klizanja

en: Search Bar
bs: Traka pretrage

en: Search Column:
bs: Kolona traži:

en: Search Entry
bs: Unos pretrage

en: Search bar is already full
bs: Traka pretraga je već puna

en: Search is disabled
bs: Pretraga nije dostupna

en: Second Mouse Button
bs: Drugo dugme miša

en: Secondary Icon
bs: Sporedna ikona

en: Secondary Icon Activatable
bs: Pomoćna ikonica se može aktivirati

en: Secondary Icon Name
bs: Ime pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Pixbuf
bs: Sličica pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Sensitive
bs: Osjetljivost pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Tooltip Markup
bs: Obilježavanje savjeta pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Tooltip Text
bs: Tekst savjeta pomoćne ikonice

en: Secondary Stock Icon
bs: Pomoćna tipska ikonica

en: Secondary Text:
bs: Sporedni tekst:

en: Section
bs: Odjel

en: See Privacy Note
bs: Pogledaj bilješku o privatnosti

en: Select
bs: Izaberi

en: Select Fields
bs: Izaberite polja

en: Select Folder
bs: Izaberite fascikl

en: Select Named Icon
bs: Izaberite imenovanu ikonu

en: Select a CSS to use as custom style provider
bs: Odaberite CSS da biste koristili vlastiti stil snabdjevača

en: Select a catalog search path
bs: Odaberi putanju pretrage kataloga

en: Select a color
bs: Odaberi boju

en: Select a file from the project resource directory
bs: Odaberi datoteku iz direktorija resursa projekta

en: Select a font
bs: Odaberi font

en: Select an object to pass to the handler
bs: Odaberite objekt kome se prosljeđuje obrađivač

en: Select the properties that you want to reset to their default values
bs: Odaberite svojstva koja želite da resetujete na podrazumijevane vrijednosti

en: Select widgets in the workspace
bs: Odaberite elemente u radnom prostoru

en: Semi Condensed
bs: Poluzgusnuto

en: Semi Expanded
bs: Poluprošireno

en: Sending data to %s
bs: Slanje podataka na %s

en: Sensitive
bs: Osjetljivo

en: Sensitive column
bs: Osjetljiva kolona

en: Separator Menu Item
bs: Razdvojnik u meniju

en: Separator Tool Item
bs: Razdvojnik u traci alata

en: Separator item
bs: Stavka razdvojnika

en: Set default value
bs: Postavi podrazumijevanu vrijednost

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
bs: Postavi trenutno aktivnu stranicu za izmjenu, ova osobina neće biti spremljena

en: Set the description of the Activate atk action
bs: Postavite opis atk akcije aktiviranja

en: Set the description of the Click atk action
bs: Postavite opis atk akcije klikanja

en: Set the description of the Press atk action
bs: Postavite opis atk akcije pritiskanja

en: Set the description of the Release atk action
bs: Postavite opis za atk akciju otpuštanja

en: Set the icon size for this source of '%s'
bs: Postavite veličinu ikonica za „%s“ ovog izvora

en: Set the state for this source of '%s'
bs: Postavite stanje za „%s“ ovog izvora

en: Set the text direction for this source of '%s'
bs: Postavite smijer teksta za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
bs: Postavite ako želite da odredite stanje za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
bs: Postavite ukoliko želite da odredite smijer teksta za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
bs: Postavite ukoliko želite da odredite veličinu ikonica za „%s“ ovog izvora

en: Setting %s of %s
bs: Podešavanje %s elementa %s

en: Setting %s of %s to %s
bs: Podešavanje %s elementa %s na %s

en: Setting %s to not show window controls
bs: Postavljam %s da ne prikazuje kontrole prozora

en: Setting %s to not use a center child
bs: Postavljam da %s ne koristi centralno dijete

en: Setting %s to not use tooltip markup
bs: Postavljanje %s za nekorištenje označavanja savjetnika za alate

en: Setting %s to show window controls
bs: Postavljam %s da prikaže kontrole prozora

en: Setting %s to use a Pango markup string
bs: Postavljam %s za upotrebu Pango nizova za označavanje

en: Setting %s to use a center child
bs: Postavljam da %s koristi centralno dijete

en: Setting %s to use a custom child
bs: Postavljam da %s koristi proizvoljno dijete

en: Setting %s to use a custom label widget
bs: Postavljam da %s koristi proizvoljni element oznake

en: Setting %s to use a custom title
bs: Postavljam da %s koristi vlastiti naslov

en: Setting %s to use a custom titlebar
bs: Postavljam da %s koristi vlastitu traku naslova

en: Setting %s to use a custom tooltip
bs: Postavljanje %s za korištenje vlastitog savjetnika za alate

en: Setting %s to use a label and image
bs: Postavljam da %s koristi oznaku i sliku

en: Setting %s to use a logo icon
bs: Postavljanje %s da koristi logo ikonu

en: Setting %s to use a named icon
bs: Postavljanje %s za korištenje imenovane ikone

en: Setting %s to use a pattern string
bs: Postavljam da %s koristi šablonski niz znakova

en: Setting %s to use a primary icon from filename
bs: Postavljam da %s koristi glavnu ikonicu iz datoteke

en: Setting %s to use a primary icon from stock
bs: Postavljam da %s koristi tipsku glavnu ikonicu

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
bs: Postavljam da %s koristi glavnu ikonicu iz teme ikonica

en: Setting %s to use a resource name
bs: Postavljanje %s za korištenje imena resursa

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
bs: Postavljam da %s koristi pomoćnu ikonicu iz datoteke

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
bs: Postavljam da %s koristi tipsku pomoćnu ikonicu

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
bs: Postavljam da %s koristi pomoćnu ikonicu iz teme ikonica

en: Setting %s to use a single line
bs: Postavljam da %s koristi samo jednu liniju

en: Setting %s to use a stock button
bs: Postavljam da %s koristi tipsko dugme

en: Setting %s to use a stock item
bs: Postavljam da %s koristi tipsku stavku

en: Setting %s to use a system provided titlebar
bs: Postavljam da %s koristi sistemsku traku naslova

en: Setting %s to use an attribute list
bs: Postavljam da %s koristi listu osobina

en: Setting %s to use an external buffer
bs: Postavka %s da se koristi spoljnji bafer

en: Setting %s to use an icon file
bs: Postavljanje %s za korištenje datoteke ikone

en: Setting %s to use an image from filename
bs: Postavljam da %s koristi sliku iz datoteke

en: Setting %s to use an image from stock
bs: Postavljam da %s koristi tipsku sliku

en: Setting %s to use an image from the icon theme
bs: Postavljam da %s koristi sliku iz teme ikonica

en: Setting %s to use logo file
bs: Postavljanje %s da koristi logo datoteku

en: Setting %s to use normal line wrapping
bs: Postavljam da %s koristi obično prelamanje

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
bs: Postavljam %s za upotrebu specifičnog Pango prijeloma riječi

en: Setting %s to use standard configuration
bs: Postavljam da %s koristi standardno podešavanje

en: Setting %s to use standard label text
bs: Postavljam da %s koristi standardni tekst oznake

en: Setting %s to use static text
bs: Postavka %s da se koristi statični tekst

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
bs: Postavljam da %s koristi %s svojstvo kao osobinu

en: Setting %s to use the %s property directly
bs: Postavljam da %s koristi %s svojstvo direktno

en: Setting %s to use the standard title
bs: Postavljam da %s koristi standardni naslov

en: Setting %s to use tooltip markup
bs: Postavljanje %s za korištenje označavanja savjetnika za alate

en: Setting License type of %s
bs: Postavljanje vrste licence %s

en: Setting columns on %s
bs: Podešavam kolone na %s

en: Setting i18n metadata
bs: Postavljam i18n metapodatke

en: Setting multiple properties
bs: Podešavanje više svojstava

en: Setting object type on %s to %s
bs: Postavljam tip objekta %s na %s

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
bs: Postavljanje primarne ikone %s radi nekorištenja označavanja savjetnika za alate

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
bs: Postavljanje primarne ikone %s radi korištenja označavanja savjetnika za alate

en: Setting project's %s property
bs: Postavljanje osobine projekta %s

en: Setting resource path to '%s'
bs: Postavljanje puta resursa na '%s'

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
bs: Postavljanje druge ikone %s radi nekorištenja označavanja savjetnika za alate

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
bs: Postavljanje druge ikone %s radi korištenja označavanja savjetnika za alate

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
bs: Postavljanje ciljne verzije '%s' na %d.%d

en: Setting translation domain to '%s'
bs: Postavljanje domena prevođenja na '%s'

en: Setting widget '%s' as template
bs: Postavljanje pomagala '%s' kao šablon

en: Setup Text Attributes
bs: Podesi osobine teksta

en: Seventh Key
bs: Sedmi taster

en: Shift Key
bs: Shift taster

en: Show Class Field
bs: Prikaži polje Klasa

en: Show Glade debug options
bs: Prikaži Glade opcije za otklanjanje grešaka

en: Show info
bs: Prikaži informacije

en: Show items using small icons
bs: Prikazuje stavke koristeći male ikonice

en: Show notebook tabs for loaded projects
bs: Prikaži kartice za učitane projekte

en: Show the header in the property editor
bs: Prikaži zaglavlje u osobinama uređivača

en: Show the statusbar
bs: Prikaži statusnu traku

en: Show the toolbar
bs: Prikaži alatnu traku

en: Show warnings when saving
bs: Prikaži upozorenja prilikom spremanja

en: Show window controls
bs: Prikaži kontrole prozora

en: Shrink
bs: Smanji

en: Signal has versioning problems:
bs: Signal ima probleme u verzijama

en: SignalClass
bs: Klasa signala

en: Single
bs: Jednostruko

en: Single Click Activate
bs: Aktivirati na jednostruki klik

en: Single Paragraph Mode column
bs: Kolona načina rada jednostrukog pasusa

en: Sixth Key
bs: Šesti taster

en: Size
bs: Veličina

en: Size Group
bs: Grupisane veličine

en: Size column
bs: Kolona veličine

en: Slide Down
bs: Klizi prema dolje

en: Slide Left
bs: Klizi lijevo

en: Slide Left-Right
bs: Kliži lijevo-desno

en: Slide Right
bs: Klizi desno

en: Slide Up
bs: Klizi prema gore

en: Slide Up-Down
bs: Kliži gore-dolje

en: Slider
bs: Klizač

en: Small Capitals
bs: Umanjena „velika slova“

en: Small Toolbar
bs: Mala traka alata

en: Smooth scroll
bs: Glatko Klizanje

en: Some properties have versioning problems:
bs: Neke osobine imaju probleme u verzijama

en: Some signals have versioning problems:
bs: Neki signali imaju probleme u verzijama

en: Sorry, automatic subscription to Glade Users mailing list failed
bs: Izvinjavamo se, automatska pretplata na Glade Korsinici mailing listu nije uspješna

en: South
bs: Jug

en: South East
bs: Jugoistok

en: South West
bs: Jugozapad

en: Spacing
bs: Razmak

en: Spacing:
bs: Razmak:

en: Special Child Type
bs: Specijalni tip djeteta

en: Specially because there are %d objects that can not be build with types
bs: Naročito zato što postoje %d objekta koji ne mogu biti izgrađeni sa vrstama

en: Specially because there is an object that can not be build with type
bs: Naročito zato što postoji objekat koji ne može biti izgrađen sa tipom

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
bs: Navedite stvarni naziv tipa uređivača osobina za korištenje ove ljuske

en: Spellcheck
bs: Provjera pravopisa

en: Spin Button
bs: Vrtiće dugme

en: Spin Button Attributes
bs: Atributi spin gumba

en: Spin Renderer
bs: Renderer vrtećeg dugmeta

en: Spinner
bs: Vrteška

en: Spinner Renderer
bs: Crtač vrteške

en: Splash Screen
bs: Uvodni ekran

en: Split Pane
bs: Razdvojena ploča

en: Spread
bs: Raširi

en: Stack
bs: Stek

en: Stack Attributes
bs: Atributi steka

en: Stack Sidebar
bs: Naslaži bočn u traku

en: Stack Switcher
bs: Prebacivač steka

en: Stack Switcher Attributes
bs: Atributi prebacivača steka

en: Start
bs: Početak

en: Static
bs: Statičko

en: Status Bar
bs: Statusna traka

en: Status Icon
bs: Ikona stanja

en: Stepper Sensitivity
bs: Osjetljivost mjerača

en: Stock
bs: Zaliha

en: Stock Button
bs: Tipsko dugme

en: Stock Detail column
bs: Kolona detalja tipskog dugmeta

en: Stock Image
bs: Tipska slika

en: Stock Item
bs: Tipska stavka

en: Stock Item:
bs: Tipska Stavka:

en: Stock Size column
bs: Kolona veličine tipske stavke

en: Stock column
bs: Tipska kolona

en: Stretch column
bs: Kolona razvučenosti

en: Strikethrough column
bs: Kolona precrtanosti

en: String
bs: Niz znakova

en: Structure
bs: Struktura

en: Style Classes
bs: Stil Klasa

en: Style column
bs: Kolona stila

en: Submit
bs: Unesi

en: Subscribe me to the mailing list
bs: Pretplati me na mailing listu

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
bs: Pretplati se na Glade Korisnici mailing listu.
    Primit ćete email za potvrdu zahtjeva!

en: Substructure
bs: Podstruktura

en: Subwindow Of
bs: Potprozor od

en: Summary
bs: Sažetak

en: Super Modifier
bs: Super modifikator

en: Support Warning
bs: Upozorenje Podrške

en: Swap
bs: Razmjena

en: Swapped
bs: Zamjena

en: Swapped | After
bs: Zamijenjen | Nakon

en: Switch
bs: Prekidač

en: T_ranslatable
bs: P_revodivo

en: Tab Attributes
bs: Atributi kartice

en: Table
bs: Tabela

en: Table Cell
bs: Tabelarno polje

en: Table Row
bs: Red Tabele

en: Tabular Menus
bs: Tablični izbornici

en: Tag
bs: Oznaka

en: Tear Off Menu Item
bs: Tear Off stavka izbornika

en: Tearoff menus
bs: Tearoff meniji

en: Tearoff menus are disabled
bs: Tearoff izbornici su onemogućeni

en: Template
bs: Predložak

en: Template classes are not supported in gtk+ %d.%d
bs: Klase šablona nisu podržane u  gtk+ %d.%d

en: Text
bs: Tekst

en: Text Buffer
bs: Bafer teksta

en: Text Column column
bs: Kolona kolumne teksta

en: Text Entry
bs: Unos teksta

en: Text Formatting
bs: Formatiranje teksta

en: Text Horizontal Alignment column
bs: Kolona vodoravnog poravnjanja teksta

en: Text Renderer
bs: Renderer teksta

en: Text Tag
bs: Tekstualne oznake

en: Text Tag Table
bs: Tabela s tekstualnim oznakama

en: Text Tag Table Editor
bs: Uređivač tabele tekstualnih oznaka

en: Text Vertical Alignment column
bs: Kolona uspravnog poravnjanja teksta

en: Text View
bs: Prikaz teksta

en: Text View Attributes
bs: Atributi pregleda teksta

en: Text _beside icons
bs: Tekst _pored ikona

en: Text below icons
bs: Tekst ispod ikona

en: Text beside icons
bs: Tekst pored ikona

en: Text column
bs: Tekstualna kolona

en: Text only
bs: Samo tekst

en: Text:
bs: Tekst:

en: Thank you for taking Glade Users survey, we appreciate it!
    
    To validate this email address open the folowing link
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    In case you want to change or update the survey, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
bs: Hvala Vam što ste popunili Glade Anketu korisnika, cijenimo to!
    Da biste potvrdili email adresu otvorite sljedeći link
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    U slučaju da želite promijeniti ili nadograditi anketu, Vaša trenutno preuzeta nadogradnja je:
    $new_token
    
    Živjeli
    	Glade tim

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
bs: Hvala Vam što ste odvojili vrijeme da popunite anketu, cijenimo to!

en: Thank you for updating your Glade Users survey data, we appreciate it!
    
    In case you want to change something again, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
bs: Hvala na nadogradnji Vašeg izvora Glade ankete korisnika, cijenimo to!
    U slučaju da ponovo želite nesšto promijeniti, Vaša trenutno preuzeta nadogradnja je:
    $new_token
    
    Živjeli
    	Glade tim

en: The GladeDesignView that contains this layout
bs: GladeDesignView koji sadrži ovaj raspored

en: The GladeProperty to display a label for
bs: GladeOsobine za prikaz labele za

en: The GladePropertyClass for this property
bs: GladePropertyClass klasa ovog svojstva

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
bs: GladePropertyClass zbog koga je napravljen ovaj GladeEditorProperty

en: The accessible role of this object
bs: Dostupna uloga ovog objekta

en: The class adaptor for the associated widget
bs: Adapter klase za grafički element u pitanju

en: The class field string
bs: Klasa polja niz znakova

en: The column in the model to load the value from
bs: Kolone modela odakle se učitavaju vrijednosti

en: The container object this editor is currently editing
bs: Objekat kontejnera koji se trenutno uređuje

en: The current item to add to the project
bs: Trenutna stavka koja se dodaje u projekat

en: The currently effective GladePointerMode
bs: Trenutno efektivan „GladePointerMode“

en: The currently loaded widget in this editor
bs: Trenutno učitani element u ovom uređivaču

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
bs: Raspored ukrasa se ne odnosi na trake zaglavljaa koje ne prikazuju prozorske kontrole

en: The detail for this signal
bs: Pojedinosti za ovaj signal

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
bs: Vrsta stranice uređivača za kreiranje GladeEditorTable za

en: The file %s has been modified since reading it
bs: Datoteka %s je promijenjena od posljednjeg čitanja

en: The filesystem path of the project
bs: Putanja na sistemu datoteka do projekta

en: The glade project that this widget belongs to
bs: Glade projekt kojem pripada ovaj grafički element

en: The glade widget to edit signals
bs: Glade dodatak za promjenu signala

en: The handler for this signal
bs: Rukovalac za ovaj signal

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
bs: Visina grafičke kontrole kada je ona najvišeg nivoa u GladeDesignLayout-u

en: The icon name
bs: Ime ikone

en: The internal name of the widget
bs: Interno ime grafičkog elementa

en: The list of application names to add to the filter
bs: Spisak imena programa za dodavanje filteru

en: The list of file name patterns to add to the filter
bs: Spisak imena obrazaca za dodavanje filteru

en: The list of items to show in the combo box
bs: Spisak stavki za prikazivanje u prozorčić  za izbor

en: The list of mime types to add to the filter
bs: Spisak mime vrsta za dodavanje filteru

en: The name of the widget
bs: Ime grafičkog elementa

en: The name of the widget catalog this class was declared by
bs: Ime kataloga grafičkih elemenata koja je deklarisala ovu klasu

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
bs: Imena ikona koja će se koristiti od strane gumba razmjera . Prva stavka u nizu će se koristiti u gumbu kada sadašnja vrijednost bude najniža vrijednost, druga stavka za najvišu vrijednost . Sve naknadne ikone će se koristiti za sve druge vrijednosti , ravnomjerno u rasponu od vrijednosti.

en: The number of columns for this grid
bs: Broj kolona za ovu mrežu

en: The number of digits to round the value to when the value changes
bs: Broj cifara za zaokruživanje vrijednosti kada se mijenja vrijednost

en: The number of items in the box
bs: Broj stavki u kutiji

en: The number of items in the header bar
bs: Broj stavki u traci zaglavlja

en: The number of pages in the notebook
bs: Broj strana u bilježnici

en: The number of pages in the stack
bs: Broj strana u steku

en: The number of rows for this grid
bs: Broj redova za ovu mrežu

en: The object associated
bs: Objekt u pitanju

en: The object's unique identifier
bs: Jedinstveni identifikator objekta

en: The page position in the Assistant
bs: Pozicija strane u asistentu

en: The pango attributes for this label
bs: Pango osobine ove oznake

en: The position of the menu item in the menu shell
bs: Pozicija stavke menija u školjci menija

en: The position of the row item in the listbox
bs: Pozicija stavke reda u listbox-u

en: The position of the tool item group in the palette
bs: Pozicija grupe alata u paleti

en: The position of the tool item in the toolbar
bs: Pozicija stavke u traci alata

en: The project %s has unsaved changes
bs: Projekat %s ima nesačuvanih izmjena

en: The project being inspected
bs: Projekat koji se istražuje

en: The project file %s has been externally modified
bs: Datoteka projekta %s je izmijenjena spolja

en: The project this properties dialog was created for
bs: Prozor osobina projekta je napravljen za

en: The project translation domain
bs: Domena domen prevoda projekta

en: The project's template widget, if any
bs: Šablon pomagala projekta, ako postoji

en: The property name to use when loading by widget
bs: Ime osobine koristiti prilikom učitanja pomagala

en: The property used to set the X position of a child object
bs: Svojstvo koje se koristi da se postavi X pozicija objekta djeteta

en: The property used to set the Y position of a child object
bs: Svojstvo koje se koristi da se postavi Y pozicija objekta djeteta

en: The property used to set the height of a child object
bs: Osobina korištena za postavljanje visine objekta djeteta

en: The property used to set the width of a child object
bs: Svojstvo koje se koristi da se postavi širina objekta djeteta

en: The response ID of this button in a dialog
bs: Identifikacija odgovora ovog dugmeta u dijalogu

en: The signal class of this signal
bs: Klasa signala za ovaj signal

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
bs: Jedina svrha ovog istraživanja je bolje upoznavanje naše baze korisnika .
    Vaša e-mail adresa će se koristiti za jedinstveno identificiranje kao Glade korisnika i slanje izmijena simbola u slučaju da želite promijeniti nešto ili dodati komentare .
    Samo statistike prikupljene iz cijelog skupa podataka dijelit će se javno .
    Pojedinačni podaci će biti pohranjeni u privatnoj bazi podataka , a to neće biti dijeliti sa javnošću ili bilo kim trećim.

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
bs: Predefinisana ikona prikazana na predmetu(odaberite predmet iz GTK+ zalihe ili nekog proizvođača ikona)

en: The stock item for this button
bs: Tipska stavka za ovo dugme

en: The stock item for this menu item
bs: Tipska stavka za ovu stavku menija

en: The user data for this signal
bs: Korisnički podaci za ovaj signal

en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
bs: Korisnička sučelja dizajnirana u Glade su spremljene kao XML i to mogu aplikacije opteretiti dinamički kako je potrebno pomoću GtkBuilder ili izravno koristiti za definiranje nove GtkWidget izvedeni objekt klase pomoću GTK + nove značajke predloška .

en: The versioning support warning for this signal
bs: Upozorenje podrške verzionisanja za ovaj signal

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
bs: Širina grafičke kontrole kada je ona najvišeg nivoa u GladeDesignLayout-u

en: Themed Icon
bs: Tematska ikona

en: Third Mouse Button
bs: Treća tipka miša

en: This combo box is not configured to have an entry
bs: Ovaj combo box nije konfigurisan da ima unos

en: This gives backends control to set property sensitivity
bs: Ovo daje kontrolu motoru u pozadini da postavi svojstvo osjetljivosti

en: This progressbar does not show text
bs: Ovaj progressbar ne prikazuje tekst

en: This property does not apply to client-side decorated windows
bs: Ova osobina sene odnosi na klijentski ukrašene prozore

en: This property does not apply when a custom title is set
bs: Ovo svojstvo se ne primjenjuje kada je postavljen vlastiti naslov

en: This property is deprecated
bs: Ova osobina je zastarjela

en: This property is disabled
bs: Osobina je onemogućena

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
bs: Ova osobina je dostupna samo
    ako su uneseni karakteri nevidljivi

en: This property is only available
    if the entry has a frame
bs: Ova osobina je dostupna samo
    ako unos ima okvir

en: This property only applies to named icons
bs: Svojstvo se može primijeniti samo na imenovane ikonice

en: This property only applies to stock images or named icons
bs: Ova osobina se pojavljuje samo u zalihama slika ili imenovanim ikonama

en: This property only applies when configuring the label with text
bs: Ova osobina se pojavljuje samo prilikom konfigurisanja labele sa tekstom

en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bs: Ovo svojstvo je uvedeno u %s %d.%d dok je ovaj projekat za %s %d.%d

en: This signal is deprecated
bs: Signal je zastario

en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bs: Signal je uveden u %s %d.%d dok projekt cilja %s %d.%d

en: This widget is deprecated
bs: Ova grafička kontrola je zastarjela

en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
bs: Ovaj element je uveden u %s %d.%d dok je ovaj projekat za %s%d.%d

en: Time
bs: Vrijeme

en: Title
bs: Naslov

en: Title Bar
bs: Naslov

en: Title:
bs: Naziv:

en: Toggle
bs: Prebaci

en: Toggle Action
bs: Prekidačka akcija

en: Toggle Button
bs: Prekidačko dugme

en: Toggle Renderer
bs: Renderer prekidačkog dugmeta

en: Toggle Tool Button
bs: Prekidačko dugme u traci alata

en: Toggle and Radio
bs: Toggle i Radio

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
bs: Simboli su obrađeni ručno u serijama .
    Molimo budite strpljivi .

en: Tool Bar
bs: Traka sa alatima

en: Tool Bar Editor
bs: Uređivač trake sa alatima

en: Tool Button
bs: Dugme alata

en: Tool Item
bs: Stavka alata

en: Tool Item Group
bs: Grupa članova alata

en: Tool Palette
bs: Paleta alata

en: Tool Palette Editor
bs: Uređivač palete alata

en: Tool Tip
bs: Savjetnik za alate

en: Tool_bar
bs: Ala_na traka

en: Toolbar
bs: Alatna traka

en: Toolbar Proxies
bs: Toolbar pomoćnici

en: Toolkit version required:
bs: Toolkit verzija potrebna:

en: Tooltip
bs: Savjet

en: Tooltip:
bs: Savjet:

en: Top
bs: Vrh

en: Top Left
bs: Gore lijevo

en: Top Level
bs: Najviši nivo

en: Top Right
bs: Gore desno

en: Top to Bottom
bs: Od vrha ka dnu

en: Top:
bs: Vrh:

en: Toplevel Height
bs: Visina najvišeg nivoa

en: Toplevel Width
bs: Širina najvišeg nivoa

en: Toplevels
bs: Elementi najvišeg nivoa

en: Touch
bs: Dodir

en: Transient For:
bs: Prolazno za:

en: Translatable
bs: Prevodivo

en: Translated title for the class used in the glade UI
bs: Prevedni naslov klase korišćen u glejdov korisničkom interfejsu

en: Translation Domain
bs: Domen prevoda

en: Translation domain:
bs: Domena prevoda:

en: Translators
bs: Prevodioci

en: Tree
bs: Stablo

en: Tree Item
bs: Stavka stabla

en: Tree Model Filter
bs: Filtriranje modela stabla

en: Tree Model Sort
bs: Ređanje modela stabla

en: Tree Selection
bs: Izbor u stablu

en: Tree Store
bs: Skladište stabla

en: Tree Table
bs: Tabela stabla

en: Tree View
bs: Prikaz stabla

en: Tree View Attributes
bs: Atributi pregleda stabla

en: Tree View Column
bs: Kolona prikaza stabla

en: Tree View Editor
bs: Uređivač prikaza stabla

en: Tree model:
bs: Model stabla:

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
bs: Pokušavao sam da sačuvam privatne podatke u %s fasciklu, ali je ona već obična datoteka.
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Type
bs: Vrsta

en: Type:
bs: Vrsta:

en: UI definition has no previewable widgets.
bs: UI definicija nema pregledljive elemente.

en: URL
bs: Adresa

en: Ultra Condensed
bs: Veoma zgusnuto

en: Ultra Expanded
bs: Ultrarastegnuti

en: Unable to copy unrecognized widget type.
bs: Nije moguće kopirati neprepoznatljiv tip pomagala.

en: Unable to cut unrecognized widget type
bs: Nije moguće izrezati neprepoznatljiv tip pomagala

en: Unable to load image (%s)
bs: Ne mogu da učitam sliku (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
bs: Ne mogu da otvorim „%s“, datoteka ne postoji.

en: Unable to paste to multiple widgets
bs: Ne mogu da umetnem u više elemenata

en: Unable to paste to the selected parent
bs: Ne mogu da umetnem u izabranog sadržioca

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
bs: Pod kojom licencom(licencama) distribuirate softver koji ste napravili pomoću Glade?

en: Underline column
bs: Podvučene kolone

en: Undo
bs: Poništi

en: Undo the last action
bs: Poništi posljednju akciju

en: Undo: %s
bs: Poništi: %s

en: Unknown
bs: Nepoznata

en: Unlocking %s
bs: Otključavam %s

en: Unrecognized types
bs: Nepoznate vrste

en: Unsaved %i
bs: Nesačuvani %i

en: Unset
bs: Nepostavljeno

en: Unsetting template
bs: Deaktiviranje predloška

en: Unsetting widget '%s' as template
bs: Deaktiviranje grafičke kontrole '%s' kao predloška

en: Up
bs: Gore

en: Update Info
bs: Ažuriraj informacije

en: Upper:
bs: Viši:

en: Uppercase Chars
bs: Velika slova

en: Uppercase Sentences
bs: Rečenice napisane velikim slovima

en: Uppercase Words
bs: Riječi napisane velikim slovima

en: Use Action Appearance
bs: Koristi izgled akcije

en: Use Command
bs: Koristi komandu

en: Use Underline
bs: Koristi podvučeno

en: Use markup
bs: Koristi označavanje

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
bs: Koristi "query-tooltip" za prezentaciju savjetnika za alate
    umjesto postavljanja doslovnog savjetnika

en: Used to generate names of new widgets
bs: Koristi se za generisanje imena novih grafičkih elemenata

en: User Data
bs: Korisnički podaci

en: User Information
bs: Podaci o korisniku

en: User Interface Designer
bs: Izrada korisničkog sučelja

en: User data
bs: Korisnički podaci

en: Utility
bs: Alati

en: Value
bs: Vrijednost

en: Value ID:
bs: Vrijednost ID:

en: Value column
bs: Kolona vrijednosti

en: Value:
bs: Vrijednost:

en: Variant column
bs: Kolona varijante

en: Verify that the project does not use any properties,
    signals or widgets which are not available in the target version
bs: Provjerite da li projekat ne koristi osobine,
    signale ili dodatke koji nisu dostupni u ciljnom verziji

en: Version:
bs: Verzija:

en: Versioning errors
bs: Pogreška verzije

en: Vertical
bs: Vertikalno

en: Vertical Alignment
bs: Vertikalno poravnanje

en: Vertical Alignment column
bs: Vertikalno poravnata kolona

en: Vertical Box
bs: Uspravna kutija

en: Vertical Button Box
bs: Uspravna kutija sa dugmadima

en: Vertical Padding
bs: Uspravno popunjavanje

en: Vertical Padding column
bs: Vertikalna popunjavajuća kolona

en: Vertical Panes
bs: Uspravni paneli

en: Vertical Scale
bs: Uspravna skala

en: Vertical Scrollbar
bs: Vertikalna klizna traka

en: Vertical Separator
bs: Uspravni razdvojnik

en: Vertical:
bs: Uspravno:

en: View Margin:
bs: Pregled margine:

en: Viewport
bs: Tačka gledišta

en: Visibility Notify
bs: Obavještenje o vidljivosti

en: Visible
bs: Vidljivo

en: Visible child
bs: Vidljivo dijete

en: Visible column
bs: Vidljiva kolona

en: Visit Glade web site
bs: Posjeti Glade web stranicu

en: Visual State
bs: Vidljivo stanje

en: Volume Button
bs: Dugme za jačinu zvuka

en: Waiting for %s
bs: Čekam %s

en: Warning
bs: Upozorenje

en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
bs: Vršimo anketu korisnika
     da li je želite popuniti sada?

en: We care about privacy!
bs: Nama je stalo do privatnosti!

en: We could not find the symbol "%s"
bs: Simbol „%s“ nije nađen

en: Website
bs: Web stranica

en: Website:
bs: Web stranica:

en: Weight column
bs: Kolona težine

en: West
bs: Zapad

en: Wether the widget is visible or not
bs: Da li je element vidljiv ili ne

en: What aspect of the software needs the most improvement?
bs: Kojem aspektu softvera treba unapređenje?

en: What is available in my OS
bs: Šta je dostupno na mom OS

en: What level of Glade user would you say you are?
bs: Koji biste nivo Glade korisnika rekli da ste?

en: When did you start using Glade?
bs: Kad ste počeli koristiti Glade?

en: Whether project has a selection
bs: Da li ovaj projekat ima odabir

en: Whether project has been modified since it was last saved
bs: Da li je projekat mijenjan od posljednjeg čuvanja

en: Whether project is read-only
bs: Da li je projekat samo za čitanje

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
bs: Da li traka zaglavlja treba da koristi prilagođene grafičke kontrole za naslov.

en: Whether the property to load is a packing property or not
bs: Bilo da je osobina za učitavanje vlasništvo Osobina ili ne

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
bs: Da li je korisnikov podatak zamijenjen primjerom za rukovaoca

en: Whether this action is sensitive
bs: Da li je ova akcija osjetljiva

en: Whether this action is visible
bs: Da li je ova akcija vidjliva

en: Whether this box should include a centered child.
bs: Da li ovo polje treba da sadrži centrirano dijete.

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
bs: Da li je ovo kompozitno dijete dijete potomak ili dijete anarhista

en: Whether this container supports resizes of child widgets
bs: Da li ovaj kontejner podržava promjenu veličine kontrola djece

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
bs: Da li će ova stranica biti označena kao kompletna bez obzira na korisnički ulaz.

en: Whether this property is translatable
bs: Da li se ovo svojstvo može prevesti

en: Whether this signal is run after default handlers
bs: Da li je ovaj signal pokrenut nakon osnovnog rukovaoca

en: Whether this widget is a composite template
bs: Pomagalo je kompozitni šablon

en: Whether this widget is the template for a composite widget
bs: Bilo da je ovaj dodatak šablon ili kompozitni dodatak

en: Whether this window should include a custom titlebar.
bs: Da li ovaj prozor treba uključiti prilagođenu traku naslova.

en: Whether to append a colon ':' to the property name
bs: Da li dodati dvotačku ':' na ime svojstva

en: Whether to explicitly disable the check button
bs: Eksplicitno onemogućiti dugme za provjeru

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
bs: Bilo da označite područje korita od dna ili lijevo dovodi do mjenjača

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
bs: Da li prikazati dugme sa informacijama za učitanu kontrolu

en: Whether to show the class field at the top
bs: Prikazati polje Klasa na vrhu

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
bs: Da li prikazati kontrole prozora, na primjer dugme za zatvaranje.

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
bs: Bilo da je početak klizanja manji od minimalne ili prirodne visine

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
bs: Bilo da je početak klizanja manji od minimalne ili prirodne širine

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
bs: Bilo da se koristi označavanje u
    savjetniku za alate primarne ikone

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
bs: Bilo da se koristi za označavanje
    savjetnika za alate sporedne ikone

en: Whether to use markup in the tooltip
bs: Može se koristiti označavanje u savjetniku za alate

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
bs: Bilo da se koristi GladeKomande API prilikom izmjene osobina

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
bs: Da li da se pravi istovjetna kopija kada se koristi šablon

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
bs: Da li da se koristi komandni API za stek poništavanja/vraćanja

en: Which programming languages do you prefer?
bs: Koji programski jezik preferirate?

en: Which version do you normally use?
bs: Koju verziju obično koristite?

en: Why not?
bs: Zašto ne?

en: Widget
bs: Grafička kontrola

en: Widget Attributes
bs: Atributi dodatka

en: Widget Flags
bs: Oznake kontrola

en: Widget Spacing
bs: RAzmak kontrola

en: Widget selector
bs: Odabirač grafičke kontrole

en: Widget:
bs: Dodatak:

en: Widgets
bs: Grafičke kontrole

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
bs: Elementi tipa „%s“ mogu da imaju elemente samo kao djecu.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
bs: Elementi tipa „%s“ moraju da imaju nosioce mjesta za dodavanje djece.

en: Width column
bs: Kolona širine

en: Width in Characters column
bs: Širina u koloni karaktera

en: Width property
bs: Osobina širine

en: Window
bs: Prozor

en: Window Attributes
bs: Atributi prozora

en: Window Flags
bs: Zastava prozora

en: Window Group
bs: Grupa prozora

en: Window Placement:
bs: Položaj prozora:

en: Word
bs: Riječ

en: Word Character
bs: Karakter riječi

en: Word Completion
bs: Dovršavanje riječi

en: Wrap Mode column
bs: Kolona načina prijeloma

en: Wrap Width column
bs: Kolona širine prijeloma

en: Wrap only on new line
bs: Zamotajte samo na novoj liniji

en: X position property
bs: X pozicija

en: Y position property
bs: Y pozicija

en: Yes
bs: Da

en: Yes, No
bs: Da, Ne

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
bs: Možete ovo označiti kao prevodivo i postaviti nečije ime/adresu ako želite da prikažete konkretnog prevodioca ovog prevoda, u suprotnom treba da izlistate sve prevodioce i da stavite da ova niska nije za prevođenje

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
bs: Ne možete da uklonite element koji je interan kompozitnom elementu.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
bs: Nemate potrebne privilegije da snimite datoteku.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
bs: Izmjene će biti izgubljene ako ih ne sačuvate.

en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
bs: [%s] Klasa objekta „%s“ iz %s %d.%d je zastarjela

en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bs: [%s] Klasa objekta „%s“ je uvedena u %s %d.%d

en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bs: [%s] Svojstvo pakovanja „%s“ klase objekta „%s“ je uvedeno u %s %d.%d

en: [%s] Property '%s' of object class '%s' is deprecated
bs: [%s] Osobina '%s' objekta klase '%s' je zastarjela

en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bs: [%s] Svojstvo „%s“ klase objekta „%s“ je uvedeno u %s %d.%d

en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' is deprecated
bs: [%s] Signal '%s' objekta klase '%s'je zastario

en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
bs: [%s] Signal „%s“ klase objekta „%s“ je uveden u %s %d.%d

en: [FILE...]
bs: [DATOTEKA...]

en: [Read Only]
bs: [Samo za čitanje]

en: _Add widget here
bs: Dod_aj element ovdje

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Common
bs: _Uobičajeno

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Developer Reference
bs: _Programerske reference

en: _Do not show this dialog again
bs: Ne _prikazuj ovaj prozor više

en: _Don't Save
bs: _Ne snimaj

en: _Edit
bs: _Izmijeni...

en: _Editor Header
bs: Zaglavlje _Uređivača

en: _File
bs: _Datoteka

en: _General
bs: _Opšte

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Icons only
bs: Samo _ikone

en: _List standard icons only
bs: Iz_listaj samo standardne ikonice

en: _New
bs: _Nova

en: _Next Project
bs: _Naredni projekat

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Packing
bs: _Pakovanje

en: _Paste
bs: _Umetni

en: _Previous Project
bs: _Prehodni projekat

en: _Projects
bs: _Projekti

en: _Properties:
bs: _Postavke:

en: _Redo
bs: _Vrati

en: _Reload
bs: _Ponovo učitaj

en: _Save
bs: _Snimi

en: _Save Anyway
bs: Ipak _snimi

en: _Select
bs: _Izaberi

en: _Select All
bs: _Izaberi sve

en: _Select individual fields:
bs: _Odaberi pojedinačna polja:

en: _Signals
bs: _Signali

en: _Statusbar
bs: _Statusna linija

en: _Text only
bs: _Samo tekst

en: _Text:
bs: _Tekst:

en: _Undo
bs: _Poništi

en: _Unselect All
bs: _Poništi izabrano

en: _Use Small Icons
bs: _Koristi male ikonice

en: _View
bs: _Pogled

en: ago
bs: prije

en: be verbose
bs: opširniji ispis

en: class
bs: klasa

en: column
bs: kolona

en: distribution
bs: raspodjela

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
bs: podrška za gmodule nije pronađena. Podrška za gmodule je neophodna da bi glade radio

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
bs: napravi prezentaciju svake grafičke kontrole na najvišem nivou, stavljajući ih u GtkStack

en: months
bs: mjeseci

en: multiple
bs: višestruka

en: no model
bs: nema modela

en: program or library name
bs: program ili ime biblioteke

en: program or library short description
bs: program ili kratki opis biblioteke

en: root
bs: korijen

en: seconds
bs: sekunde

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
bs: Apsolutna Veličina

[ctx: textattr]
en: Background Color
bs: Boja pozadine

[ctx: textattr]
en: Font Description
bs: Opis fonta

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
bs: Boja teksta

[ctx: textattr]
en: Gravity
bs: Gravitacija

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
bs: Savjet za gravitaciju

[ctx: textattr]
en: Scale
bs: Razmjer

[ctx: textattr]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: textattr]
en: Stretch
bs: Razvučeno

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
bs: Precrtani tekst

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
bs: Boja za precrtano

[ctx: textattr]
en: Style
bs: Stil

[ctx: textattr]
en: Underline
bs: Podvlačenje

[ctx: textattr]
en: Underline Color
bs: Boja podvlačenja

[ctx: textattr]
en: Variant
bs: Varijanta

[ctx: textattr]
en: Weight
bs: Težina

en: the last action
bs: posljednja akcija

en: unset
bs: nepostavljeno

en: user_data
bs: podaci_korisnika

en: variant
bs: različito

en: version
bs: verzija

en: years
bs: godine
