glade3.HEAD - en to mai translation catalogue (319 entries)

en: About this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' बारेमे

en: Accelerator
mai: त्वरक

en: Accessibility
mai: अभिगम्यता

en: Accessible Description
mai: पहुँच योग्य वर्णन

en: Accessible Name
mai: पँहुचयोग्य नाम

en: Action
mai: क्रिया

en: Action Group
mai: कार्य समूह

en: Actions
mai: क्रियासभ

en: Activate
mai: सक्रिय करू

en: Activate '%s'
mai: '%s' सक्रिय करू

en: Adjustment
mai: समायोजन

en: After
mai: दहिन्ना

en: Alignment
mai: सँरेखण

en: All
mai: सभ

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: Always
mai: हरदम

en: Applications
mai: अनुप्रयोग

en: Arrow
mai: तीर

en: Ascending
mai: आरोहण क्रम

en: Assistant
mai: सहायक

en: Attribute
mai: विशेषता

en: Attributes
mai: गुण

en: Authentication
mai: सत्यापन

en: Automatic
mai: स्वचालित

en: Background Color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: Before
mai: पहिने

en: Behavior
mai: व्यवहार

en: Book
mai: पुस्तक

en: Boolean
mai: बूलियन

en: Both
mai: दुनू

en: Bottom
mai: नीच्चाँ

en: Bottom Left
mai: नीच्चाँ बम्माँ तरफ

en: Bottom Right
mai: नीच्चाँ दहिन्ना

en: Bottom to Top
mai: नीच्चाँसँ उप्पर

en: Box
mai: बक्सा

en: Browse
mai: ब्रॉउज करू

en: Button
mai: बटन

en: Calendar
mai: कैलेंडर

en: Cancel
mai: रद्द करू

en: Categories
mai: श्रेणिसभ

en: Center
mai: केंद्र

en: Centimeters
mai: सेन्टीमीटर

en: Character
mai: संप्रतीक

en: Check
mai: जाँचू

en: Class
mai: वर्ग

en: Clipboard
mai: क्लिपबोर्ड

en: Close
mai: बन्न करू

en: Color Picker
mai: रंग चयनक

en: Color Selection
mai: रँग चयन

en: Color Selection Dialog
mai: रंग चयन संवाद

en: Column
mai: कॉलम

en: Column Spacing
mai: कालम क' बीच कए दूरी

en: Columns
mai: कॉलम

en: Combo
mai: कॉम्बो

en: Combo Box
mai: कॉम्बो बॉक्स

en: Comment
mai: टिप्पणी

en: Common
mai: सामान्य

en: Condensed
mai: सघन

en: Confirm
mai: संपुष्ट करू

en: Content
mai: विषय

en: Contents Background Color
mai: सामग्री क' पृष्ठभूमि रँग

en: Context
mai: संदर्भ

en: Continuous
mai: लगातार

en: Copy the selection
mai: चयनित कापी करू

en: Could not create directory: %s
mai: निर्देशिका नहि बनाए सकल: %s

en: Create Folder
mai: फ़ोल्डर बनाबू

en: Create New _Window
mai: नवीन विन्डो बनाबू (_W)

en: Create a new project
mai: नवीन प्रोजेक्ट बनाबू

en: Cursor
mai: कर्सर

en: Curve
mai: वक्र

en: Custom
mai: पसंदीदा

en: Cut the selection
mai: चयनित काटू

en: Data
mai: आँकड़ा

en: Default
mai: मूलभूत

en: Descending
mai: अवरोहण क्रम

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
mai: असिस्टिव तकनॉलाज़ी पहुँच लेल फॉर्मेटेड ऑब्जेक्ट क' वर्णन

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Details
mai: विवरण

en: Devices
mai: डिवाइस

en: Dialog
mai: समाद

en: Dialog Box
mai: संवाद बक्सा

en: Directory
mai: निर्देशिका

en: Dock
mai: डॉक

en: Double
mai: दोगुना

en: Down
mai: नीच्चाँ

en: Drag and Drop
mai: घीँचू आ गिराबू

en: East
mai: पूर्व

en: Emblems
mai: प्रतीक

en: Enabled
mai: सक्षम

en: End
mai: अंत

en: Error
mai: त्रुटि

en: Error writing to %s: %s
mai: %s मे लिखैमे त्रुटि: %s

en: Expand
mai: विस्तार

en: Expanded
mai: विस्तारित

en: Exposure
mai: देखाबा

en: Extended
mai: विस्तारित

en: Fi_les
mai: फाइलसभ (_l)

en: File
mai: फाइल

en: File Name
mai: फाइलक नाम

en: File Selection
mai: फाइल चुनाव

en: File format
mai: फाइलक रचना

en: Fill
mai: भरू

en: Find Ne_xt
mai: अगिला खोजू (_x)

en: Fixed
mai: स्थिर

en: Float
mai: फ्लोट

en: Floating
mai: उत्प्लावित

en: Font Selection
mai: फाँट चयन

en: Format
mai: प्रारूप

en: Frame
mai: फ्रेम

en: Free
mai: मुक्त

en: General
mai: सामान्य

en: Generic
mai: जेनेरिक

en: Handler
mai: हैंडलर

en: Horizontal
mai: क्षैतिज

en: Horizontal Alignment
mai: क्षैतिज पँक्तिबद्धता

en: Horizontal Padding
mai: क्षैतिज पैडिंग

en: Icon
mai: चिह्न

en: Icon Name
mai: प्रतीक नाम

en: Icon Size
mai: आइकन आकार

en: Icon View
mai: चिह्न दृश्य

en: Icons only
mai: सिर्फ आइकन

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
mai: जँ सेट कएल जाइछ पाठमे रेखाँकन अगिला संप्रतीककेँ सूचित करैत अछि जकरा न्यूमोनिक त्वरक कुँजी क' लेल प्रयोग कएल जाएनाइ चाही

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
mai: जँ अहाँ एकरा सहेजैत छी तँ सभ बाहरी बदलाव समाप्त भ' जएताह. एकरा कोनो तरह सहेजू?

en: Image
mai: चित्र

en: In
mai: भीतर

en: Inches
mai: इंच

en: Info
mai: सूचना

en: Information
mai: सूचना

en: Insert Column
mai: कालम जोड़ू

en: Insert Row
mai: पंक्ति जोड़ू

en: Integer
mai: पूर्णांक

en: International
mai: अंतर्राष्ट्रीय

en: Invalid
mai: अवैध

en: Italic
mai: तिरछा

en: Items
mai: मद

en: Label
mai: लेबल

en: Layout
mai: लेआउट

en: Left
mai: बामाँ

en: Left to Right
mai: बामाँ सँ दहिन्ना

en: Linear
mai: रैखिक

en: List
mai: सूची

en: Locked
mai: तालाबन्न

en: Logo
mai: लोगो

en: Logo Background Color
mai: लोगो पृष्ठभूमि रँग

en: Lookup
mai: देखू

en: Low
mai: कम

en: Markup column
mai: चिन्हित कालम

en: Menu
mai: मेनू

en: Menu Bar
mai: मेनू पट्टी

en: Message
mai: संदेश

en: Middle
mai: मध्य

en: Miscellaneous
mai: विविध

en: Missing Image
mai: अनुपस्थित चित्र

en: Mouse
mai: माउस

en: Multiple
mai: बहुमुखी

en: Name
mai: नाम

en: Name:
mai: नाम:

en: Never
mai: कहियो नहि

en: No
mai: नहि

en: None
mai: किछु नहि

en: Normal
mai: सामान्य

en: North
mai: उत्तर

en: Notification
mai: अधिसूचना

en: Number of Pages
mai: पृष्ठसभ क सँख्या

en: Number of pages
mai: पृष्ठ क' सँख्या

en: Object
mai: वस्तु

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
mai: असिस्टिव तकनॉलाज़ी पहुँच लेल फॉर्मेटेड ऑब्जेक्ट इंस्टैन्स क' नाम

en: Objects
mai: वस्तु

en: Oblique
mai: तिर्यक

en: Off
mai: बन्न

en: Ok
mai: ठीक

en: On
mai: शुरू

en: Open
mai: खोलू

en: Open _Recent
mai: हाल क' खोलू (_R)

en: Open a project
mai: प्रोजेक्ट खोलू

en: Other
mai: आन

en: Out
mai: बाहर

en: Output version information and exit
mai: संस्करण सूचना आउटपुट दिअ' आ बाहर निकलू

en: Padding
mai: पैडिंग

en: Palette
mai: रंग-पट्टिका

en: Paste the clipboard
mai: क्लिपबोर्डकेँ साटू

en: Path
mai: मार्ग

en: Pixbuf column
mai: Pixbuf कालम

en: Pixels
mai: पिक्सल

en: Pixmap
mai: पिक्समैप

en: Placement
mai: स्थापन

en: Places
mai: स्थान

en: Popup
mai: पॉप अप

en: Position
mai: स्थिति

en: Press
mai: दाबू

en: Program Name
mai: प्रोग्राम नाम

en: Progress
mai: प्रगति

en: Progress Bar
mai: प्रगति बार

en: Project
mai: प्रोजेक्ट

en: Properties
mai: गुण

en: Property
mai: गुण

en: Question
mai: प्रश्न

en: Queue
mai: कतार

en: Quit the program
mai: प्रोग्राम सँ बाहर जाउ

en: Radio
mai: रेडियो

en: Range
mai: सीमा

en: Read Only
mai: सिर्फ पढ़बा योग्य

en: Reason
mai: कारण

en: Release
mai: छोड़ू

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Right to Left
mai: दहिन्ना सँ बामाँ

en: Row Spacing
mai: कतार दूरी

en: Ruler
mai: मापक

en: Save
mai: सहेजू

en: Save As…
mai: एहि रूपमे सहेजू...

en: Save the current project
mai: मोजुदा प्रोजेक्ट सहेजू

en: Save the current project with a different name
mai: भिन्न नाम क' साथ मोजुदा प्रोजेक्ट सहेजू

en: Select
mai: चुनू

en: Select Fields
mai: क्षेत्र चुनू

en: Select Folder
mai: फोल्डर चुनू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Select a color
mai: रंग चुनू

en: Selection Mode
mai: चुनाव प्रकार

en: Sensitive
mai: संवेदनशील

en: Separator
mai: विभाजक

en: Shrink
mai: घोकचाबू

en: Signal
mai: सिग्नल

en: Single
mai: असगर

en: Small Capitals
mai: छोट बड़ अक्षर

en: South
mai: दक्षिण

en: Spin
mai: स्पिन

en: Spin Button
mai: स्पिन बटन

en: Spread
mai: पसारू

en: Start
mai: प्रारंभ

en: Status
mai: स्थिति

en: StatusBar
mai: प्रस्थिति बार

en: Stock
mai: स्टॉक

en: String
mai: स्ट्रिंग

en: String 2
mai: स्ट्रिंग 2

en: Structure
mai: संरचना

en: Summary
mai: सारांश

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
mai: स्टाक प्रतीक क' लेल सांकेतिक आकार, प्रतीक सेट अथवा नामित प्रतीक

en: Table
mai: सारणी

en: Template
mai: टेम्पलेट

en: Text
mai: पाठ

en: Text Tag Table
mai: पाठ टैग सारणी

en: Text View
mai: पाठ दृश्य

en: Text below icons
mai: आइकन क' नीच्चाँ पाठ

en: Text beside icons
mai: आइकन क' बाजू पाठ

en: Text column
mai: पाठ कालम

en: Text only
mai: सिर्फ पाठ

en: The current value
mai: मोजुदा मान

en: The name of the widget
mai: विजेट क' नाम

en: The selection mode
mai: चयन मोड

en: Title
mai: शीर्षक

en: Title Foreground Color
mai: शीर्षक अग्रभूमि रँग

en: Toggle
mai: टॉगल

en: Toolbar
mai: अओजारपट्टी

en: Tooltip
mai: उपकरण-युक्ति

en: Top
mai: उप्पर

en: Top Left
mai: उप्पर बामाँ

en: Top Right
mai: उप्पर दहिन्ना

en: Top Watermark
mai: शीर्ष जलचिन्ह

en: Top to Bottom
mai: उप्पर सँ नीच्चाँ

en: Tree View
mai: तरू दृश्य

en: Type
mai: प्रकार

en: Undo the last action
mai: पछिला क्रिया रद्द करू

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Unset
mai: अनियत

en: Up
mai: उप्पर

en: User
mai: प्रयोक्ता

en: Utility
mai: उपयोगिता

en: Value
mai: मान

en: Value:
mai: मान:

en: Vertical
mai: लम्बवत

en: Vertical Alignment
mai: लंबबत पंक्तिबद्धता

en: Vertical Padding
mai: भितरका रिक्त स्थान

en: Vertical Ruler
mai: लंबरूप रूलर

en: Viewport
mai: व्यूपोर्ट

en: Visible
mai: दृष्टिगोचर

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Watermark
mai: जलचिह्न

en: West
mai: पश्चिम

en: Widget
mai: विजेट

en: Window
mai: विंडो

en: Word
mai: शब्द

en: Yes
mai: हँ

en: [FILE...]
mai: [फाइल...]

en: _Close This Window
mai: ई विंडोकेँ बन्न करू (_C)

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: _Don't Save
mai: नहि सहेजू (_D)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _End Game
mai: खेल समाप्त (_E)

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Game
mai: खेल (_G)

en: _General
mai: सामान्य (_G)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Hint
mai: संकेत (_H)

en: _New
mai: नवीन (_N)

en: _New Game
mai: नवीन खेल (_N)

en: _Redo
mai: दोहराबू (_R)

en: _Redo Move
mai: चालि फिनु चलू (_R)

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: _Restart Game
mai: खेल फिनु प्रारंभ करू (_R)

en: _Save Anyway
mai: कोनो तरह सहेजू (_S)

en: _Scores...
mai: अँक (_S)...

en: _Select
mai: चुनू (_S)

en: _Select All
mai: सबहि चुनू (_S)

en: _Settings
mai: जमावट (_S)

en: _Text:
mai: पाठ (_T):

en: _Undo
mai: पूर्ववत् करू (_U)

en: _Undo Move
mai: चालि वापस लिअ'(_U)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: _Windows
mai: विंडोज़ (_W)

[ctx: textattr]
en: Background Color
mai: पृष्ठभूमि रँग

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
mai: अग्रभूमि फोन्ट रँग

[ctx: textattr]
en: Gravity
mai: गुरूत्व

[ctx: textattr]
en: Scale
mai: मापक

[ctx: textattr]
en: Size
mai: आकार

[ctx: textattr]
en: Stretch
mai: विस्तार

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
mai: आरपार काटनाइ

[ctx: textattr]
en: Style
mai: शैली

[ctx: textattr]
en: Underline
mai: रेखांकित
