gedit - en to pl translation catalogue (721 entries)

en:   Ln %d, Col %d
pl:   Wrsz %d, kol %d

en: %d of %d
pl: %d z %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
pl: %-d.%m.%Y %H∶%M∶%S

en: %s (Current Locale)
pl: %s (Bieżące ustawienia regionalne)

en: %s: invalid encoding.
pl: %s: nieprawidłowe kodowanie.

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: / on %s
pl: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
pl: 1.11.2009 17∶52∶00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
pl: Nazwa czcionki biblioteki Pango. Przykłady: „Sans 12” lub „Monospace Bold 14”.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
pl: Niestandardowa czcionka używana w obszarze redagowania tekstu. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja „Użycie domyślnej czcionki” jest wyłączona.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
pl: Plik o podanej nazwie już istnieje. Proszę wybrać inną nazwę.

en: A_dd Scheme
pl: _Dodaj schemat

en: A_vailable Encodings
pl: _Dostępne kodowania

en: Activation
pl: Aktywacja

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: Add
pl: Dodaje

en: Add Scheme
pl: Dodanie schematu

en: Add Snippet
pl: Dodaj wstawkę

en: Add Tool
pl: Dodaj narzędzie

en: Add a new snippet…
pl: Dodaj nową wstawkę…

en: Add a new tool
pl: Dodaje nowe narzędzie

en: Add or Remove…
pl: Dodaj lub usuń…

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Languages
pl: Wszystkie języki

en: All Text Files
pl: Wszystkie pliki tekstowe

en: All documents
pl: Wszystkie dokumenty

en: All documents except untitled ones
pl: Wszystkie dokumenty z wyjątkiem niezatytułowanych

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: All supported archives
pl: Wszystkie obsługiwane archiwa

en: Always available
pl: Zawsze dostępne

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An error occurred while creating a new directory
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia nowego katalogu

en: An error occurred while creating a new file
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia nowego pliku

en: An error occurred while deleting a file or directory
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania pliku lub katalogu

en: An error occurred while loading a directory
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania katalogu

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania katalogu w menedżerze plików

en: An error occurred while renaming a file or directory
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania nazwy pliku lub katalogu

en: An error occurred while setting a root directory
pl: Wystąpił błąd podczas ustawiania katalogu głównego

en: Append to current document
pl: Wstawia na końcu bieżącego dokumentu

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
pl: Na pewno trwale usunąć zaznaczone pliki?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
pl: Na pewno trwale usunąć plik „%s”?

en: Automatic Indentation
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatic indent
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatically Detected
pl: Automatycznie wykryte

en: Autosave
pl: Automatyczny zapis

en: Autosave Interval
pl: Okres między automatycznymi zapisami

en: Available formats
pl: Dostępne formaty

en: Body Font for Printing
pl: Czcionka treści na wydruku

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Bracket match found on line: %d
pl: Odnaleziono pasujący nawias w wierszu: %d

en: Bracket match is out of range
pl: Parowanie nawiasów jest poza zakresem

en: Bracket match not found
pl: Nie odnaleziono pasującego nawiasu

en: Build
pl: Zbuduj

en: Bytes
pl: Bajty

en: Bzip2 compressed archive
pl: Archiwum skompresowane programem bzip2

en: C_ase sensitive
pl: Ro_zróżnianie małych i wielkich liter

en: C_ommand color:
pl: K_olor polecenia:

en: C_ut
pl: _Wytnij

en: Candidate Encodings
pl: Kandydaci kodowań

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Nie można odnaleźć żądanego pliku. Być może został on ostatnio usunięty.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nie można obsłużyć tego położenia w trybie edycji. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nie można obsłużyć położeń „%s:” w trybie edycji. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
pl: Nie można przenieść pliku do kosza.
    Usunąć go trwale?

en: Ch_aracter Encoding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: Change side panel page
pl: Zmienia stronę panelu bocznego

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
pl: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
pl: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
pl[0]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumencie.
pl[1]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.
pl[2]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
pl: Zmiany dokonane w dokumencie „%s” zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Character Encoding:
pl: Kodowanie znaków:

en: Character Encodings
pl: Kodowania znaków

en: Characters (no spaces)
pl: Znaki (bez spacji)

en: Characters (with spaces)
pl: Znaki (ze spacjami)

en: Check for latest version of gedit
pl: Wyszukuje najnowszą wersję programu gedit

en: Check update
pl: Wyszukiwanie aktualizacji

en: Checks the spelling of the current document.
pl: Sprawdza pisownię bieżącego dokumentu.

en: Cho_sen Encodings
pl: _Wybrane kodowania

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
pl: Kliknięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki edytora

en: Close Document
pl: Zamyka dokument

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Close print preview
pl: Zamyka podgląd wydruku

en: Color Scheme
pl: Schemat kolorów

en: Color Scheme Files
pl: Pliki schematów kolorów

en: Command Color Text
pl: Tekst koloru polecenia

en: Configure date/time plugin
pl: Konfiguracja wtyczki wstawiania daty/czasu

en: Configure spell plugin
pl: Konfiguracja wtyczki sprawdzania pisowni

en: Connection timed out. Please try again.
pl: Przekroczony czas połączenia. Proszę spróbować ponownie.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej pliku przed zapisaniem nowej wersji. Można zignorować to ostrzeżenie i kontynuować zapisywanie pliku, ale jeśli podczas zapisywania wystąpi błąd, możliwe jest, że poprzednia wersja pliku zostanie utracona. Zapisać mimo to?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
pl: Podczas zapisywania pliku „%s” nie było możliwe utworzenie kopii zapasowej

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
pl: Podczas zapisywania pliku „%s” nie było możliwe utworzenie tymczasowej kopii zapasowej

en: Could not execute command: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: %s

en: Could not find the file “%s”.
pl: Nie można odnaleźć pliku „%s”.

en: Could not mount volume: %s
pl: Nie można zamontować woluminu: %s

en: Could not open media: %s
pl: Nie można otworzyć nośnika: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”, używając kodowania znaków „%s”.

en: Could not open the file “%s”.
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”.

en: Could not remove color scheme “%s”.
pl: Nie można usunąć schematu kolorów „%s”.

en: Could not revert the file “%s”.
pl: Nie można przywrócić pliku „%s”.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
pl: Nie można zapisać pliku „%s”, używając kodowania znaków „%s”.

en: Could not save the file “%s”.
pl: Nie można zapisać pliku „%s”.

en: Create Backup Copies
pl: Tworzenie kopii zapasowych

en: Create a _backup copy of files before saving
pl: Tworzenie kopii _zapasowej przed zapisem

en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
pl: Tworzy nowy dokument w ramach istniejącego wystąpienia programu gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
pl: Tworzy nowe główne okno w ramach istniejącego wystąpienia programu gedit

en: Create new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create new snippet
pl: Tworzy nową wstawkę

en: Current Locale (%s)
pl: Bieżące ustawienia regionalne (%s)

en: Current document
pl: Bieżący dokument

en: Current line
pl: Bieżący wiersz

en: Current page (Alt+P)
pl: Bieżąca strona (Alt+P)

en: Current selection
pl: Bieżące zaznaczenie

en: Current selection (default to document)
pl: Bieżące zaznaczenie (domyślnie dokument)

en: Current word
pl: Bieżące słowo

en: Custom Format
pl: Niestandardowy format

en: D_on’t Edit
pl: _Nie modyfikuj

en: D_on’t Save
pl: _Nie zapisuj

en: Default setting for highlight misspelled words.
pl: Domyślne ustawienie wyróżniania błędów pisowni.

en: Defaults for new documents
pl: Domyślne ustawienie dla nowych dokumentów

en: Delete selected snippet
pl: Usuwa zaznaczoną wstawkę

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”: funkcja g_mkdir_with_parents() się nie powiodła: %s

en: Display Line Numbers
pl: Wyświetlanie numerów wierszy

en: Display Overview Map
pl: Wyświetlanie mapy przekrojowej

en: Display Right Margin
pl: Wyświetlanie prawego marginesu

en: Display _grid pattern
pl: Wzór si_atki

en: Display _overview map
pl: Mapa prz_eglądowa

en: Display _statusbar
pl: Pasek _stanu

en: Display in bottom pane
pl: Wyświetlanie w dolnym panelu

en: Display line numbers
pl: Numery wierszy

en: Display list of possible values for the encoding option
pl: Wyświetla listę możliwych wartości dla opcji kodowania

en: Display right _margin at column:
pl: Prawy _margines w kolumnie:

en: Display right margin
pl: Prawy margines

en: Do not _split words over two lines
pl: Bez _rozdzielania słów

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
pl: Na pewno przywrócić preferencje kodowań znaków?

en: Do you want to edit it anyway?
pl: Modyfikować go mimo to?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
pl: Dołączyć zaznaczone wstawki <b>systemowe</b> do eksportu?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
pl: Spróbować zastąpić go obecnie zapisywanym plikiem?

en: Docum_ents with unsaved changes:
pl: Dokum_enty z niezapisanymi zmianami:

en: Document
pl: Dokument

en: Document Statistics
pl: Statystyka dokumentu

en: Document background pattern type
pl: Typ wzoru tła dokumentu

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Done.
pl: Gotowe.

en: Drop Changes and _Reload
pl: Porzuć zmiany i w_czytaj ponownie

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: Easy file access from the side panel
pl: Łatwy dostęp do plików z panelu bocznego

en: Edit Any_way
pl: _Modyfikuj mimo to

en: Edit text files
pl: Edytor plików tekstowych

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Font
pl: Czcionka edytora

en: Editor _font:
pl: W edytor_ze:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
pl: Obsługa wierszy trybu z programów Emacs, Kate i Vim w programie gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
pl: Włącza możliwość przywracania zdalnych położeń

en: Enable Search Highlighting
pl: Włączone wyróżnianie wyników wyszukiwania

en: Enable Syntax Highlighting
pl: Włączone wyróżnianie elementów składni

en: Enable text _wrapping
pl: _Włączone

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Ensure Trailing Newline
pl: Sprawdzanie końcowego nowego wiersza

en: Error Color Text
pl: Tekst koloru błędu

en: Error opening file %s
pl: Podczas otwierania pliku %s wystąpił błąd

en: Error reverting file %s
pl: Podczas przywracania pliku %s wystąpił błąd

en: Error saving file %s
pl: Podczas zapisywania pliku %s wystąpił błąd

en: Error when loading “%s”: No such directory
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania „%s”: nie ma takiego katalogu

en: Execute a custom command and put its output in a new document
pl: Wykonuje polecenie i wstawia jego wyniki w nowym dokumencie

en: Execute external commands and shell scripts.
pl: Wykonuje zewnętrzne polecenia i skrypty powłoki.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
pl: Czas wykonania polecenia języka Python (%s) przekroczył ograniczenie, wstrzymano wykonanie.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
pl: Wykonanie polecenie języka Python (%s) się nie powiodło: %s

en: Exited
pl: Zakończono

en: Export Snippets
pl: Wyeksportuj wstawki

en: Export selected snippets
pl: Eksportuje zaznaczone wstawki

en: Export snippets
pl: Eksportuje wstawki

en: Export successfully completed
pl: Pomyślnie ukończono eksport

en: External Tools
pl: Narzędzia zewnętrzne

en: External _Tools
pl: _Narzędzia zewnętrzne

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: File Browser Binary Patterns
pl: Wzory plików binarnych przeglądarki

en: File Browser Filter Mode
pl: Tryb filtrowania plików

en: File Browser Filter Pattern
pl: Wzór filtra plików

en: File Browser Panel
pl: Panel przeglądarki plików

en: File Browser Root Directory
pl: Katalog główny przeglądarki plików

en: File Browser Virtual Root Directory
pl: Wirtualny katalog główny przeglądarki plików

en: File Saving
pl: Zapisywanie pliku

en: File System
pl: System plików

en: File “%s” does not exist
pl: Plik „%s” nie istnieje

en: File “%s” is not a valid snippets archive
pl: Plik „%s” nie jest prawidłowym archiwum wstawek

en: File “%s” is not a valid snippets file
pl: Plik „%s” nie jest prawidłowym plikiem wstawek

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź p_oprzednie

en: Find and Replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

en: Find and _Replace…
pl: Z_najdź i zastąp…

en: Font
pl: Czcionka

en: Font & Colors
pl: Czcionka i kolory

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
pl[0]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpienie
pl[1]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpienia
pl[2]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpień

en: Found and replaced one occurrence
pl: Odnaleziono i zmieniono jedno wystąpienie

en: Global
pl: Globalna

en: Go to _Line…
pl: _Przejdź do wiersza…

en: Gzip compressed archive
pl: Archiwum skompresowane programem gzip

en: He_aders and footers:
pl: Nagłówki i _stopki:

en: Header Font for Printing
pl: Czcionka nagłówka na wydruku

en: Hide panel
pl: Ukrywa panel

en: Highlight Current Line
pl: Wyróżnianie bieżącego wiersza

en: Highlight Matching Brackets
pl: Wyróżnianie pasujących nawiasów

en: Highlight Mode
pl: Tryb wyróżniania elementów składni

en: Highlight current _line
pl: _Bieżący wiersz

en: Highlight current line
pl: Wyróżnianie bieżącego wiersza

en: Highlight matching _brackets
pl: _Pasujące nawiasy

en: Highlight misspelled words
pl: Wyróżnianie błędów pisowni

en: Highlighting
pl: Wyróżnianie

en: Highlights every occurrences of selected text.
pl: Wyróżnia wszystkie wystąpienia zaznaczonego tekstu.

en: History
pl: Historia

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
pl: Nie można odnaleźć komputera „%s”. Proszę sprawdzić poprawność ustawień pośrednika i spróbować ponownie.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nazwa komputera nie jest prawidłowa. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: INS
pl: WST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
pl: Wartość „true” powoduje wyświetlenie katalogu pierwszego otwartego dokumentu w przeglądarce plików, jeśli nie była jeszcze używana (z tego powodu opcja ta dotyczy ogólnie przypadków, w których dokumenty zostały otwarte z wiersza poleceń lub z menedżera plików, np. programu Nautilus).

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
pl: Jeśli użytkownik powinien być pytany o format, albo jeśli powinien być używany wybrany lub niestandardowy format.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
pl: Przy ustawieniu wartości na 0, podczas drukowania dokumentu nie będą wstawiane numery wierszy. W przeciwnym wypadku numery wierszy będą drukowane co tyle wierszy, ile wynosi podana wartość.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
pl: Określa, czy zewnętrzne narzędzia będą używały standardowej czcionki pulpitu, jeśli to czcionka o stałej szerokości (a w innym przypadku najbardziej podobną czcionkę).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
pl: Określa, czy terminal będzie używał standardowej czcionki pulpitu, jeśli to czcionka o stałej szerokości (a w innym przypadku najbardziej podobną czcionkę).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
pl: Kontynuacja zapisywania tego pliku może uszkodzić dokument. Zapisać mimo to?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
pl: Usunięcie elementu spowoduje jego trwałą utratę.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, wszystkie zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
pl: Jeśli plik zostanie zapisany, wszystkie zmiany dokonane zewnętrznie mogą zostać utracone. Zapisać mimo to?

en: Import Snippets
pl: Zaimportuj wstawki

en: Import snippets
pl: Importuje wstawki

en: Import successfully completed
pl: Pomyślnie ukończono import

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
pl: Importowany plik „%s” nie jest prawidłowym plikiem wstawek

en: In_sert Date and Time…
pl: W_staw datę i czas…

en: Insert Date and Time
pl: Wstawienie daty i czasu

en: Insert Date/Time
pl: Wstawienie daty/czasu

en: Insert _spaces instead of tabs
pl: Spa_cje zamiast tabulatorów

en: Insert at cursor position
pl: Wstawia w pozycji kursora

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
pl: Umożliwia szybkie i wygodne wstawianie często używanych fragmentów tekstu

en: Insert spaces
pl: Wstawianie spacji

en: Inserts current date and time at the cursor position.
pl: Wstawia bieżącą datę i czas w pozycji kursora.

en: Install Scheme
pl: Zainstaluj schemat

en: Install scheme
pl: Instaluje schemat

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
pl: Interaktywna konsola języka Python dostępna w dolnym panelu

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
pl: Jego elastyczny system wtyczek umożliwia dostosowanie programu do własnych potrzeb i sposobu pracy.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
pl: Ostatni wybór trybu rozdzielania słów dla trybu zawijania wierszy

en: Leave Fullscreen
pl: Wyłącza tryb pełnoekranowy

en: Line Ending:
pl: Koniec wiersza:

en: Line Number Font for Printing
pl: Czcionka numerów wierszy na wydruku

en: Line Numbers
pl: Numery wierszy

en: Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy

en: Line you want to move the cursor to
pl: Numer wiersza, do którego ma zostać przeniesiony kursor

en: Lines
pl: Wiersze

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
pl: Lista aktywnych wtyczek. Zawiera „Location” (położenie) aktywnej wtyczki. Plik .gedit-plugins zawiera „Location” (położenie) danej wtyczki.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
pl: Lista kandydatów kodowań wyświetlanych w menu „Kodowania znaków” w oknie otwarcia/zapisu pliku. Wartość „CURRENT” oznacza kodowanie bieżących ustawień regionalnych. Używane są tylko znane kodowania. Domyślna wartość to pusta lista, przez co program gedit wybierze dobre domyślne kodowania zależne od kraju i języka.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
pl[0]: Wczytywanie %d pliku…
pl[1]: Wczytywanie %d plików…
pl[2]: Wczytywanie %d plików…

en: Loading %s
pl: Wczytywanie %s

en: Loading %s from %s
pl: Wczytywanie pliku %s z katalogu %s

en: Loading file “%s”…
pl: Wczytywanie pliku „%s”…

en: Local files only
pl: Tylko lokalne pliki

en: MIME Type:
pl: Typ MIME:

en: Mac OS Classic
pl: Klasyczny system Mac OS

en: Manage External Tools
pl: Zarządzanie narzędziami zewnętrznymi

en: Manage Snippets
pl: Zarządzaj wstawkami

en: Manage _External Tools…
pl: Zarządzaj narzędziami z_ewnętrznymi…

en: Manage _Snippets…
pl: Zarządzaj _wstawkami…

en: Margin Bottom
pl: Dolny margines

en: Margin Left
pl: Lewy margines

en: Margin Right
pl: Prawy margines

en: Margin Top
pl: Górny margines

en: Match Filename
pl: Wyszukiwanie nazw plików

en: Match _Entire Word Only
pl: Tylko całe _wyrazy

en: Match _entire word only
pl: Tylko _całe wyrazy

en: Match as _Regular Expression
pl: _Dopasowywanie jako wyrażenie regularne

en: Maximum Number of Undo Actions
pl: Liczba możliwych cofnięć

en: Maximum Recent Files
pl: Maksymalna liczba ostatnio używanych plików

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
pl: Maksymalna liczba działań, których cofnięcie lub ponowienie będzie możliwe. Wartość „-1” oznacza liczbę nieograniczoną.

en: Modelines
pl: Wiersze trybu

en: Move _Left
pl: Przenieś w _lewo

en: Move _Right
pl: Przenieś w p_rawo

en: Move to New Tab _Group
pl: Przenieś do nowej grupy _kart

en: Move to New _Window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: Move to a higher priority
pl: Przenosi na wyższy priorytet

en: Move to a lower priority
pl: Przenosi na niższy priorytet

en: N_ext Document
pl: Następny dokum_ent

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: New Document
pl: Nowy dokument

en: New F_ile
pl: Nowy pl_ik

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New tool
pl: Nowe narzędzie

en: Nex_t Tab Group
pl: Nas_tępna grupa kart

en: No changes need to be saved
pl: Brak zmian do zapisania

en: No mount object for mounted volume: %s
pl: Brak obiektu montowania dla zamontowanego woluminu: %s

en: No results
pl: Brak wyników

en: Notebook Show Tabs Mode
pl: Tryb wyświetlania kart

en: Nothing
pl: Nic

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
pl: Liczba minut, po której program gedit automatycznie zapisuje zmodyfikowane pliki. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja „Automatyczny zapis”.

en: OVR
pl: ZAS

en: Open
pl: Otwórz

en: Open With Tree View
pl: Rozpoczynanie z widokiem drzewa plików

en: Open _Recent
pl: Ostatnio używane doku_menty

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Open a file dialog
pl: Otwiera okno dialogowe pliku

en: Open a terminal in the document location
pl: Otwiera terminal w katalogu dokumentu

en: Open another file
pl: Otwiera inny plik

en: Open files and block process until files are closed
pl: Otwiera pliki i blokuje proces, dopóki pliki nie zostaną zamknięte

en: Open history menu
pl: Otwiera menu historii

en: Open terminal here
pl: Otwórz terminal w tym miejscu

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
pl: Otwiera przeglądarkę plików z aktywnym widokiem drzewa plików zamiast widoku zakładek

en: Other _Documents…
pl: Inne _dokumenty…

en: Overwrite _Mode
pl: _Zastępowanie

en: P_revious Tab Group
pl: Pop_rzednia grupa kart

en: Page %N of %Q
pl: %N. strona z %Q

en: Page %d of %d
pl: %d. strona z %d

en: Page Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Page header
pl: Nagłówek strony

en: Page total
pl: Stron razem

en: Paste selected text or current document to fpaste
pl: Wkleja zaznaczony tekst lub bieżący dokument do serwisu fpaste

en: Pick the editor font
pl: Wybór czcionki edytora

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
pl: Prawdopodobnie próbowano otworzyć plik binarny.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Proszę sprawdzić, czy wprowadzone zostało poprawne położenie i spróbować ponownie.

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preparing…
pl: Przygotowywanie…

en: Print Header
pl: Drukowanie nagłówków

en: Print Line Numbers
pl: Drukowanie numerów wierszy

en: Print Syntax Highlighting
pl: Drukowanie wyróżniania elementów składni

en: Print line nu_mbers
pl: Drukowa_nie

en: Print page _headers
pl: Drukowani_e

en: Print synta_x highlighting
pl: Dru_kowanie

en: Printing Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy na wydruku

en: Prompt Type
pl: Typ znaku zachęty

en: Python Console
pl: Konsola języka Python

en: Quick Highlight
pl: Szybkie wyróżnianie

en: Quick Open
pl: Szybkie otwarcie

en: Quick Open…
pl: Szybko otwórz…

en: Quickly open files
pl: Szybko otwiera pliki

en: R_emove duplicates
pl: _Usunięcie duplikatów

en: Re_fresh View
pl: Odśwież wido_k

en: Re_gular expression
pl: Wyrażenie reg_ularne

en: Read-Only
pl: Tylko do odczytu

en: Remote files only
pl: Tylko zdalne pliki

en: Remove
pl: Usuwa

en: Remove Snippet
pl: Usuń wstawkę

en: Remove Tool
pl: Usuń narzędzie

en: Remove selected tool
pl: Usuwa zaznaczone narzędzie

en: Remove trailing spaces
pl: Usuń końcowe spacje

en: Remove useless trailing spaces in your file
pl: Usuwa z pliku niepotrzebne końcowe spacje

en: Rendering page %d of %d…
pl: Wyświetlanie %d. strony z %d…

en: Reopen Closed _Tab
pl: Przywróć zamkniętą _kartę

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystko

en: Replace _with
pl: Zamiana _na

en: Replace current document
pl: Zastępuje bieżący dokument

en: Replace current selection
pl: Zastępuje bieżące zaznaczenie

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
pl: Określa liczbę słów, wierszy i znaków w dokumencie.

en: Restore Previous Cursor Position
pl: Przywracanie ostatniej pozycji kursora

en: Revert Tool
pl: Przywróć narzędzie

en: Revert selected snippet
pl: Przywraca zaznaczoną wstawkę

en: Revert tool
pl: Przywraca narzędzie

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
pl: Cofnąć niezapisane zmiany w dokumencie „%s”?

en: Reverting %s
pl: Przywracanie %s

en: Reverting %s from %s
pl: Przywracanie dokumentu %s z katalogu %s

en: Reverting the document “%s”…
pl: Przywracanie dokumentu „%s”…

en: Right Margin Position
pl: Pozycja prawego marginesu

en: Run command
pl: Wykonaj polecenie

en: Run gedit in standalone mode
pl: Uruchamia program gedit w trybie samodzielnym

en: Run “make” in the document directory
pl: Wykonuje „make” w katalogu dokumentu

en: Running tool:
pl: Uruchamianie narzędzia:

en: S_ave Anyway
pl: _Zapisz mimo to

en: S_elect the documents you want to save:
pl: Dokum_enty do zapisu:

en: S_hortcut key:
pl: Kl_awisz skrótu:

en: S_ort…
pl: Po_sortuj…

en: S_tart at column:
pl: _Rozpoczęcie od kolumny:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save _All
pl: Z_apisz wszystko

en: Save _As…
pl: Z_apisz jako…

en: Save changes to document “%s” before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem dokumentu „%s”?

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the file as plain text?
pl: Zapisać plik jako zwykły tekst?

en: Save the file using compression?
pl: Zapisać plik, używając kompresji?

en: Saving %s
pl: Zapisywanie %s

en: Saving %s to %s
pl: Zapisywanie pliku %s do katalogu %s

en: Saving file “%s”…
pl: Zapisywanie pliku „%s”…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
pl: Możliwość zapisu została wyłączona przez administratora systemu.

en: Search _backwards
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: Search highlight mode…
pl: Wyszukiwanie…

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select a character encoding from the menu and try again.
pl: Proszę wybrać kodowanie znaków w menu i spróbować ponownie.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
pl: Proszę wybrać inne kodowanie znaków w menu i spróbować ponownie.

en: Selected Format
pl: Wybrany format

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Send to fpaste
pl: Wyślij do serwisu fpaste

en: Set Location to First Document
pl: Ustawienie położenia na pierwszy dokument

en: Set _Language…
pl: Usta_w język…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
pl: Ustawia kodowanie znaków używane podczas otwierania plików wymienionych w wierszu poleceń

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
pl: Przełącza możliwość przywracania zdalnych położeń.

en: Shortcut _key:
pl: _Klawisz skrótu:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
pl: Klawisz skrótu aktywujący wstawkę

en: Show _Binary
pl: Wyświetlanie plików _binarnych

en: Show _Hidden
pl: Wyświetlanie ukr_ytych plików

en: Show multiple pages
pl: Wyświetla wiele stron

en: Show the application’s version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Show the next page
pl: Wyświetla następną stronę

en: Show the previous page
pl: Wyświetla poprzednią stronę

en: Side _Panel
pl: Panel _boczny

en: Side panel is Visible
pl: Wyświetlanie panelu bocznego

en: Single snippets file
pl: Pojedynczy plik wstawek

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
pl: Słowo aktywujące wstawkę po naciśnięciu klawisza Tab

en: Smart Home End
pl: Inteligentne klawisze Home i End

en: Snippets
pl: Wstawki

en: Snippets archive
pl: Archiwum wstawek

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
pl: Wykryto nieprawidłowe znaki podczas zapisywania „%s”

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Sorts a document or selected text.
pl: Sortuje dokument lub zaznaczony tekst.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
pl: Określa zachowanie się kursora po naciśnięciu klawiszy Home i End. Wartość „disabled” powoduje, że kursor zawsze wraca na początek/koniec wiersza, „after” — kursor wraca na początek/koniec wiersza po pierwszym naciśnięciu klawisza i na początek/koniec tekstu (białe znaki ignorowane) po drugim naciśnięciu klawisza. Wartość „before” powoduje, że kursor przenosi się na początek/koniec tekstu przed przejściem na początek/koniec wiersza. „always” — kursor przenosi się zawsze na początek/koniec tekstu zamiast na początek/koniec wiersza.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy podczas drukowania. Wartość „none” powoduje brak zawijania, „word” — zawijanie wierszy na granicach słów, a „char” — na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy w obszarze redagowania tekstu. Wartość „none” powoduje brak zawijania, „word” — zawijanie wierszy na granicach słów, a „char” — na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
pl: Określa czcionkę stosowaną do treści dokumentu na wydruku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
pl: Określa czcionkę stosowaną do numerów wierszy na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja „Drukowanie numerów wierszy”.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
pl: Określa czcionkę stosowaną do nagłówków stron na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja „Drukowanie nagłówków”.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
pl: Określa tryb rozdzielania słów ostatnio używany z trybem zawijania wierszy w taki sposób, że kiedy tryb zawijania wierszy jest wyłączony, program wciąż pamięta wybór trybu. Opcja „word” określa zawijanie wierszy na granicach wyrazów, a opcja „char” określa zawijanie wierszy na granicach poszczególnych znaków.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
pl: Określa maksymalną liczbę ostatnio otwieranych plików, wyświetlanych w menu „Ostatnio używane pliki”.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
pl: Określa liczbę spacji, używanych podczas wyświetlania w zastępstwie znaku tabulacji.

en: Specifies the position of the right margin.
pl: Określa pozycję prawego marginesu.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa, kiedy wyświetlać karty. Wartość „never” powoduje brak kart, „always” zawsze wyświetla karty, a „auto” wyświetla je tylko, kiedy jest więcej niż jedna. Należy pamiętać o tym, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Status Bar is Visible
pl: Wyświetlanie paska stanu

en: Stop Tool
pl: Zatrzymaj narzędzie

en: Stopped.
pl: Zatrzymano.

en: String you want to search for
pl: Poszukiwane wyrażenie

en: Style Scheme
pl: Schemat stylu

en: Syntax Highlighting
pl: Wyróżnianie składni

en: Tab Group %i
pl: %i. grupa kart

en: Tab Size
pl: Rozmiar tabulacji

en: Tab Stops
pl: Tabulacja

en: Tab Width: %u
pl: Szerokość tabulacji: %u

en: Target directory “%s” does not exist
pl: Katalog docelowy „%s” nie istnieje

en: Target directory “%s” is not a valid directory
pl: Katalog docelowy „%s” nie jest prawidłowym katalogiem

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Text Wrapping
pl: Zawijanie tekstu

en: Text wrapping
pl: Zawijanie tekstu

en: Text;Editor;Plaintext;Write;gedit;
pl: Tekst;Text;Edytor;Zwykły tekst;Pisanie;Pisz;Napisz;Write;gedit;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
pl: Identyfikator schematu stylu GtkSourceView używanego do kolorowania tekstu.

en: The archive “%s” could not be created
pl: Nie można utworzyć archiwum „%s”

en: The archive “%s” could not be extracted
pl: Nie można rozpakować archiwum „%s”

en: The bottom margin, in millimeters.
pl: Dolny margines w milimetrach.

en: The command color text
pl: Tekst koloru polecenia

en: The custom format used when inserting the date/time.
pl: Niestandardowy format podczas wstawiania daty/czasu.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
pl: Dysk, na którym są zapisywane dane, ma ograniczenia na wielkość plików. Proszę spróbować zapisywać mniejsze pliki lub zapisywać je na dysku niemającym tego typu ograniczeń.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
pl: Dysk, na którym zapisywane są dane, ma ograniczenia na długość nazw plików. Proszę użyć krótszej nazwy pliku.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
pl: Dokument zawiera jeden lub więcej znaków, które nie mogą zostać zapisane w wybranym kodowaniu.

en: The error color text
pl: Tekst koloru błędu

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
pl: Katalog główny, w którym rozpocznie przeglądarka plików, jeśli „onload/tree_view” ma wartość „true”.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
pl: Wirtualny katalog główny, w którym rozpocznie przeglądarka plików, jeśli „onload/tree_view” ma wartość „true”. Wirtualny katalog główny musi zawsze być katalogiem podrzędnym faktycznego katalogu głównego.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
pl: Otwarty plik zawiera kilka nieprawidłowych znaków. Jeśli modyfikowanie tego pliku zostanie kontynuowane, może on zostać uszkodzony.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
pl: Plik „%s” nie może zostać przeniesiony do kosza.

en: The file “%s” changed on disk.
pl: Plik „%s” został zmieniony przez inny program.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
pl: Plik „%s” został zmieniony od momentu wczytania go.

en: The file “%s” is read-only.
pl: Plik „%s” jest tylko do odczytu.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
pl: Plik „%s” został poprzednio zapisany jako zwykły tekst, a teraz zostanie zapisany, używając kompresji.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
pl: Plik „%s” został poprzednio zapisany, używając kompresji, a teraz zostanie zapisany jako zwykły tekst.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
pl: Wzór filtra przeglądarki plików. Filtr ten działa na podstawie „filter_mode”.

en: The following error occurred while exporting: %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas eksportowania: %s

en: The following error occurred while importing: %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas importowania: %s

en: The following files could not be imported: %s
pl: Następujące pliki nie mogły zostać zaimportowane: %s

en: The left margin, in millimeters.
pl: Lewy margines w milimetrach.

en: The location of the file cannot be accessed.
pl: Nie można uzyskać dostępu do położenia pliku.

en: The location “%s” is not currently reachable.
pl: Położenie „%s” jest obecnie nieosiągalne.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
pl: Nowy katalog został wykluczony przez działający filtr. Aby katalog był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
pl: Nowy plik został wykluczony przez działający filtr. Aby plik był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
pl: Liczba odnośników do podążenia jest ograniczona, plik nie został odnaleziony w zakresie tego limitu.

en: The preview of a page in the document to be printed
pl: Podgląd strony dokumentu do wydrukowania

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
pl: Plik pod nową nazwą został wykluczony przez działający filtr. Aby plik był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The right margin, in millimeters.
pl: Prawy margines w milimetrach.

en: The selected color scheme cannot be installed.
pl: Wybrany schemat kolorów nie mógł zostać zainstalowany.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
pl: Zaznaczone pliki nie mogą być przeniesione do kosza.

en: The selected format used when inserting the date/time.
pl: Wybrany format używany podczas wstawiania daty/czasu.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
pl: Dodatkowe wzory używane podczas filtrowania plików binarnych.

en: The top margin, in millimeters.
pl: Górny margines w milimetrach.

en: The total number of pages in the document
pl: Całkowita liczba stron w dokumencie

en: There are no snippets selected to be exported
pl: Nie zaznaczono wstawek do wyeksportowania

en: There are unsaved documents
pl: Są niezapisane dokumenty

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
pl[0]: Jest %d dokument z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[1]: Są %d dokumenty z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[2]: Jest %d dokumentów z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: There is a new version of gedit
pl: Dostępna jest nowa wersja programu gedit

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
pl[0]: Jedna z otwartych kart zawiera błędy
pl[1]: %d otwarte karty zawierają błędy
pl[2]: %d otwartych kart zawiera błędy

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
pl: Brak miejsca na dysku, aby zapisać plik. Proszę zwolnić trochę miejsca i spróbować ponownie.

en: There was a problem opening the file “%s”.
pl: Wystąpił problem podczas otwierania pliku „%s”.

en: There was an error displaying the URI.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania adresu URL.

en: There was an error displaying the help.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy.

en: This accelerator is already bound to %s
pl: Ten skrót jest już przypisany do %s

en: This file “%s” is already open in another window.
pl: Ten plik „%s” jest już otwarty w innym oknie.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
pl: To nie jest prawidłowy wyzwalacz tabulatora. Wyzwalacz może zawierać znaki alfanumeryczne (lub _, : i .) lub pojedynczy (niealfanumeryczny) znak, taki jak : {, [ itp.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
pl: Wartość ta określa, które pliki nie będą widoczne w przeglądarce plików. Prawidłowe wartości to: „none” (wszystkie pliki widoczne), „hide-hidden” (wyklucza pliki ukryte) oraz „hide-binary” (wyklucza pliki binarne).

en: Tool Output
pl: Wyjście narzędzia

en: Toolbar is Visible
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego

en: Type a new accelerator
pl: Proszę wprowadzić nowy skrót

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
pl: Proszę wprowadzić nowy skrót lub nacisnąć klawisz Backspace, aby usunąć obecny

en: Type a new shortcut
pl: Nowy skrót klawiszowy

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
pl: Proszę wprowadzić skrót klawiszowy albo nacisnąć klawisz Backspace, aby usunąć obecny

en: Type to search…
pl: Wyszukiwanie…

en: Unable to detect the character encoding.
pl: Nie można rozpoznać kodowania znaków.

en: Unable to handle this location.
pl: Nie można obsłużyć tego położenia.

en: Unable to handle “%s:” locations.
pl: Nie można obsłużyć położeń „%s:”.

en: Unexpected error: %s
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %s

en: Uninstall Scheme
pl: Odinstaluj schemat

en: Uninstall scheme
pl: Odinstalowuje schemat

en: Unix/Linux
pl: UNIX/Linux

en: Untitled Document %d
pl: Dokument bez tytułu %d

en: Untitled File
pl: Plik bez tytułu

en: Untitled Folder
pl: Katalog bez tytułu

en: Untitled documents only
pl: Tylko niezatytułowane dokumenty

en: Use Default Font
pl: Użycie domyślnej czcionki

en: Use Spaces
pl: Spacje zamiast tabulacji

en: Use the _selected format
pl: Wy_brany format

en: Version to Ignore
pl: Wersja do pominięcia

en: Version to ignore until a newer version is released.
pl: Wersja do pominięcia, dopóki nie zostanie wydana nowsza.

en: View
pl: Widok

en: When inserting date/time…
pl: Podczas wstawiania daty/czasu…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
pl: Określa, czy program gedit powinien automatycznie zapisywać zmodyfikowane pliki po pewnym czasie. Ustawienie tego czasu jest możliwe podczas użycia opcji „Okres pomiędzy automatycznymi zapisami”.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
pl: Określa, czy program gedit powinien tworzyć kopię zapasową plików, które zapisuje.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyświetlać numery wierszy w obszarze redagowania.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyświetlać mapę przekrojową dla dokumentu.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyświetlać prawy margines w obszarze redagowania.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
pl: Określa, czy program gedit powinien automatycznie tworzyć wcięcia.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
pl: Określa, czy program gedit powinien mieć włączoną funkcję wyróżniania elementów składni.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyróżniać wszystkie wystąpienia wyszukiwanego tekstu.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyróżniać pasujące nawiasy.

en: Whether gedit should highlight the current line.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyróżniać bieżący wiersz.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
pl: Określa, czy program gedit powinien dołączać nagłówek dokumentu podczas drukowania.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
pl: Określa, czy program gedit powinien wstawiać spacje zamiast znaków tabulacji.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyróżniać elementy składni dokumentu podczas drukowania.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
pl: Określa, czy program gedit powinien przywracać ostatnią pozycję kursora po wczytanie pliku.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
pl: Określa, czy program gedit ma upewniać się, że dokumenty zawsze kończą się znakiem końca wiersza.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
pl: Określa, czy dokument powinien mieć w tle wzór.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy po lewej stronie okna redagowania tekstu powinien być wyświetlany panel boczny.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy w dolnej części okien redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek stanu.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
pl: Określa, czy w oknach redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek narzędziowy.

en: Whether to use the system font
pl: Określa, czy używać czcionki systemowej

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
pl: Określa, czy w obszarze redagowania tekstu powinna być używana domyślna czcionka systemowa. Jeśli opcja jest wyłączona, wówczas używana jest czcionka określona w ustawieniu „Czcionka w edytorze”.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
pl: Programu gedit można używać zarówno do pisania książek, jak i do programowania czy po prostu do robienia szybkich notatek.

en: Words
pl: Słowa

en: Wra_p around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Docelowy dysk przeznaczony jest tylko do odczytu. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: You can also choose another character encoding and try again.
pl: Można także wybrać inne kodowanie znaków i spróbować ponownie.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
pl: Można pobrać nową wersję programu gedit, klikając przycisk „Pobierz”, lub pominąć ją i poczekać na nowszą

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
pl: Brak odpowiednich uprawnień do otwarcia tego pliku.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Brak uprawnień do zapisania pliku. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: You must be inside a word to run this command
pl: Kursor musi znajdować się wewnątrz słowa, aby możliwe było wykonanie tego polecenia

en: Your system is offline. Check your network.
pl: Brak połączenia z Internetem. Proszę sprawdzić ustawienia sieci.

en: Zoom 1:1
pl: Przywraca rozmiar rzeczywisty 1∶1

en: Zoom the page in
pl: Powiększa stronę

en: Zoom the page out
pl: Pomniejsza stronę

en: Zoom to fit the whole page
pl: Dostosowuje powiększenie strony do rozmiaru okna

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
pl: [PLIK…] [+WIERSZ[:KOLUMNA]]

en: _About Text Editor
pl: _O programie

en: _Applicability:
pl: Stosow_alność:

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Autosave files every
pl: _Automatycznie co

en: _Body:
pl: _Treść:

en: _Bottom Panel
pl: Panel _dolny

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Check Spelling…
pl: _Sprawdź pisownię…

en: _Clear Highlight
pl: Wyłącz wy_różnianie

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Close All
pl: Zam_knij wszystko

en: _Close Preview
pl: _Zamknij podgląd

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Description
pl: _Opis

en: _Display line numbers
pl: _Numery wierszy

en: _Document Statistics
pl: Statystyka _dokumentu

en: _Documents
pl: _Dokumenty

en: _Download
pl: _Pobierz

en: _Drop targets:
pl: Cele _upuszczania:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Enable automatic indentation
pl: Au_tomatyczne wcięcia

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _Error color:
pl: Kolor _błędu:

en: _File
pl: _Plik

en: _Filter
pl: _Filtr

en: _Find and Replace…
pl: Z_najdź i zastąp…

en: _Find…
pl: _Znajdź…

en: _Fullscreen
pl: P_ełny ekran

en: _Go to Line…
pl: _Przejdź do wiersza…

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Highlight Misspelled Words
pl: _Wyróżnianie błędów pisowni

en: _Highlight Mode…
pl: Tryb _wyróżniania elementów składni…

en: _Ignore Version
pl: P_omiń tę wersję

en: _Input:
pl: Pl_ik wejściowy:

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Line numbers:
pl: _Numery wierszy:

en: _Match Case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Move To New Window
pl: Prz_enieś do nowego okna

en: _Move to Trash
pl: Prze_nieś do kosza

en: _New
pl: _Nowy

en: _New Folder
pl: _Nowy katalog

en: _New Tab Group
pl: _Nowa grupa kart

en: _New Window
pl: _Nowe okno

en: _Number every
pl: _Co

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open in Terminal
pl: _Otwórz w terminalu

en: _Output:
pl: O_kno wyjściowe:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Previous Document
pl: _Poprzedni dokument

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: _Prompt for a format
pl: _Pytanie o format

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Reload
pl: _Wczytaj ponownie

en: _Rename…
pl: Z_mień nazwę…

en: _Replace
pl: Z_mień

en: _Reset
pl: _Przywróć

en: _Restore Default Fonts
pl: _Przywróć domyślne

en: _Retry
pl: P_onów

en: _Reverse order
pl: _Odwrotna kolejność

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save All
pl: Zapisz _wszystko

en: _Save As Plain Text
pl: Zapi_sz jako zwykły tekst

en: _Save As…
pl: Zapi_sz jako…

en: _Save Using Compression
pl: Zapi_sz, używając kompresji

en: _Save:
pl: _Zapisanie:

en: _Search
pl: _Znajdź

en: _Select
pl: _Wybierz

en: _Set Root to Active Document
pl: U_staw położenie bieżącego dokumentu jako katalog główny

en: _Sort
pl: Po_sortuj

en: _Tab trigger:
pl: Wyzwalacz _Tab:

en: _Tab width:
pl: _Szerokość:

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Use custom format
pl: Nie_standardowy format

en: _Use the system fixed width font (%s)
pl: _Systemowa o stałej szerokości (%s)

en: _View
pl: _Widok

en: _View Folder
pl: _Podgląd katalogu

en: _Wrap Around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: _minutes
pl: mi_n

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
pl: gedit to niewielki i szybki edytor tekstu dla środowiska GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
pl: gedit to oficjalny edytor tekstu środowiska GNOME. Będąc jednocześnie prosty i łatwy w użyciu, oferuje on wiele dodatkowych możliwości.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
pl: _Znajdź

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
pl: Wy_szukiwanie

en: lines
pl: wiersze

en: of
pl: z

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
pl: Sprawdzenie pisowni

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
pl: Wyłączenie wyróżniania

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
pl: Zamknięcie wszystkich dokumentów

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
pl: Zamknięcie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
pl: Konwersja na małe znaki

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
pl: Konwersja na wielkie znaki

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
pl: Kopiowanie i wklejanie

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
pl: Skopiowanie zaznaczonego tekstu do schowka

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
pl: Utworzenie nowego dokumentu w karcie

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
pl: Utworzenie nowego dokumentu w oknie

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
pl: Utworzenie nowej grupy kart

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
pl: Wycięcie zaznaczonego tekstu do schowka

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
pl: Zmniejszenie liczby pod kursorem

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
pl: Usunięcie bieżącego wiersza

[ctx: shortcut window]
en: Documents
pl: Dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Find
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
pl: Wyszukiwanie następnego

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
pl: Wyszukiwanie poprzedniego

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
pl: Włączenie/wyłączenie pełnego ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
pl: Przejście do wiersza

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
pl: Zwiększenie liczby pod kursorem

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
pl: Odwrócenie wielkości znaków

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
pl: Połączenie zaznaczonych wierszy

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
pl: Przeniesienie bieżącego wiersza w dół

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
pl: Przeniesienie bieżącego wiersza w górę

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
pl: Przeniesienie bieżącego słowa w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
pl: Przeniesienie bieżącego słowa w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Move to matching bracket
pl: Przejście do pasującego nawiasu

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport down within the file
pl: Przesunięcie widoku w pliku w dół

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to beginning of file
pl: Przesunięcie widoku na początek pliku

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to end of file
pl: Przesunięcie widoku na koniec pliku

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport up within the file
pl: Przesunięcie widoku w pliku do góry

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
pl: Otwarcie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
pl: Wklejenie zaznaczonego tekstu ze schowka

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
pl: Wydrukowanie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
pl: Zakończenie działania programu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
pl: Ponowienie poprzedniego polecenia

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
pl: Ponowne otwarcie ostatnio zamkniętego dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
pl: Zapisanie wszystkich dokumentów

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
pl: Zapisanie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
pl: Zapisanie dokumentu pod nową nazwą

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
pl: Zaznaczenie całego tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Selection
pl: Zaznaczanie

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
pl: Wyświetlenie panelu dolnego

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
pl: Wyświetlenie okna uzupełniania

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
pl: Wyświetlenie panelu bocznego

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
pl: Przełączenie na pierwszy — dziewiąty dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
pl: Przełączenie na następny dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
pl: Przełączenie na poprzedni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
pl: Przełączenie wstawiania/zastępowania

[ctx: shortcut window]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
pl: Cofanie i ponawianie

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
pl: Cofnięcie poprzedniego polecenia

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all text
pl: Odznaczenie całego tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
pl: Okna i panele

[ctx: window title]
en: Open
pl: Otwarcie

[ctx: window title]
en: Save As
pl: Zapis jako

en: “%s” is a directory.
pl: „%s” jest katalogiem.

en: “%s” is not a regular file.
pl: „%s” nie jest zwykłym plikiem.

en: “%s” is not a valid location.
pl: „%s” nie jest prawidłowym położeniem.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: „%s” nie jest prawidłowym położeniem. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: “%s” not found
pl: Nie odnaleziono wyrażenia „%s”
