gedit - en to sk translation catalogue (708 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sk:  Ria %d, Stĺ %d

en: %d of %d
sk: %d. z %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sk: %d.%m.%Y %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
sk: %s (Aktuálne miestne nastavenia)

en: %s: invalid encoding.
sk: %s: neplatné kódovanie.

en: (Empty)
sk: (Prázdny)

en: / on %s
sk: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
sk: 01.11.2009 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sk: Názov písma Pango. Príklad: „Sans 12“ alebo „Monospace Bold 14“.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
sk: V oblasti na úpravy sa použije toto písmo. Nastavenie sa prejaví iba ak je vypnutá voľba „Použiť predvolené písmo“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sk: Súbor s takým istým názvom už existuje. Prosím, použite iný názov.

en: A_dd Scheme
sk: Pri_dať schému

en: A_vailable Encodings
sk: _Dostupné kódovania

en: Activation
sk: Aktivácia

en: Active plugins
sk: Aktívne zásuvné moduly

en: Add
sk: Pridá

en: Add Scheme
sk: Pridať schému

en: Add Snippet
sk: Pridať ústrižok

en: Add Tool
sk: Pridať nástroj

en: Add a new snippet…
sk: Pridať nový ústrižok…

en: Add a new tool
sk: Pridá nový nástroj

en: Add or Remove…
sk: Pridať alebo odstrániť…

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Languages
sk: Všetky jazyky

en: All Text Files
sk: Všetky textové súbory

en: All documents
sk: Všetky dokumenty

en: All documents except untitled ones
sk: Všetky dokumenty okrem nepomenovaných

en: All files
sk: Všetky súbory

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: All supported archives
sk: Všetky podporované archívy

en: Always available
sk: Vždy dostupné

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: An error occurred while creating a new directory
sk: Nastala chyba počas vytvárania nového adresára

en: An error occurred while creating a new file
sk: Nastala chyba počas vytvárania nového súboru

en: An error occurred while deleting a file or directory
sk: Nastala chyba počas odstraňovania súboru alebo adresára

en: An error occurred while loading a directory
sk: Nastala chyba počas načítavania adresára

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sk: Nastala chyba počas otvárania súboru alebo adresára v správcovi súborov

en: An error occurred while renaming a file or directory
sk: Nastala chyba počas premenovávania súboru alebo adresára

en: An error occurred while setting a root directory
sk: Nastala chyba počas nastavovania koreňového adresára

en: Append to current document
sk: Pridať k aktuálnemu dokumentu

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sk: Ste si istý, že chcete natrvalo odstrániť vybrané súbory?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sk: Ste si istý, že chcete natrvalo odstrániť „%s“?

en: Automatic Indentation
sk: Automatické odsadenie

en: Automatic indent
sk: Automatické odsadenie

en: Automatically Detected
sk: Automaticky zistené

en: Autosave
sk: Automatické ukladanie

en: Autosave Interval
sk: Interval automatického ukladania

en: Available formats
sk: Dostupné formáty

en: Body Font for Printing
sk: Písmo pre telo pri tlači

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bracket match found on line: %d
sk: Zodpovedajúca zátvorka nájdená na riadku: %d

en: Bracket match is out of range
sk: Hľadanie zátvoriek je mimo rozsahu

en: Bracket match not found
sk: Zodpovedajúca zátvorka nebola nájdená

en: Build
sk: Zostavenie

en: Bytes
sk: Bajtov

en: Bzip2 compressed archive
sk: Archív komprimovaný pomocou bzip2

en: C_ase sensitive
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: C_ommand color:
sk: Farba _príkazu:

en: C_ut
sk: Vys_trihnúť

en: Candidate Encodings
sk: Kandidáti kódovania

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
sk: Nedá sa nájsť požadovaný súbor. Pravdepodobne bol nedávno odstránený.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Toto umiestnenie sa nedá obslúžiť v režime zápisu. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Nedajú sa obslúžiť umiestnenia „%s:“ v režime zápisu. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sk: Nie je možné presunúť súbor do Koša.
    Chcete ho odstrániť natrvalo?

en: Ch_aracter Encoding:
sk: Kódovanie zn_akov:

en: Change side panel page
sk: Zmení stránku bočného panela

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v tomto dokumente za posledných %d hodín budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v tomto dokumente za posledné %d hodiny budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v tomto dokumente za posledných %ld minút budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v tomto dokumente za posledné %ld minúty budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v tomto dokumente za posledných %ld sekúnd budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú sekundu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v tomto dokumente za posledné %ld sekundy budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu a %d minút budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu a %d minútu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu a %d minúty budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sk: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu a %ld sekúnd budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu a %ld sekundu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu a %ld sekundy budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sk: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu budú natrvalo stratené.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny v %d dokumentoch budú natrvalo stratené.
sk[1]: Zmeny v %d dokumente budú natrvalo stratené.
sk[2]: Zmeny v %d dokumentoch budú natrvalo stratené.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
sk: Zmeny v dokumente „%s“ budú natrvalo stratené.

en: Character Encoding:
sk: _Kódovanie znakov:

en: Character Encodings
sk: Kódovania znakov

en: Characters (no spaces)
sk: Znakov (bez medzier)

en: Characters (with spaces)
sk: Znakov (s medzerami)

en: Check for latest version of gedit
sk: Zistiť najnovšiu verziu aplikácie gedit

en: Check update
sk: Zistiť dostupnosť aktualizácie

en: Checks the spelling of the current document.
sk: Kontroluje pravopis aktuálneho dokumentu.

en: Cho_sen Encodings
sk: Zvol_ené kódovania

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sk: Stlačením tohto tlačidla vyberiete písmo, ktoré editor používa

en: Close Document
sk: Zavrieť dokument

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: Close print preview
sk: Zavrie náhľad tlače

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Color Scheme Files
sk: Súbory farebnej schémy

en: Command Color Text
sk: Farba textu príkazu

en: Configure date/time plugin
sk: Nastaviť modul pre vkladanie dátumu/času

en: Connection timed out. Please try again.
sk: Časový limit spojenia vypršal. Prosím, skúste to znova.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sk: Nepodarilo sa zálohovať starú kópiu súboru pred uložením novej. Toto upozornenie môžete ignorovať a napriek tomu ho uložiť, ale ak sa počas ukladania vyskytne chyba, mohli by ste stratiť starú kópiu súboru. Pokračovať napriek tomu?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
sk: Nepodarilo sa vytvoriť záložnú kópiu súboru počas ukladania „%s“

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasnú záložnú kópiu súboru počas ukladania „%s“

en: Could not execute command: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz: %s

en: Could not find the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor „%s“.

en: Could not mount volume: %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť zväzok: %s

en: Could not open media: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť multimediálny súbor %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor „%s“ použitím kódovania znakov „%s“.

en: Could not open the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor „%s“.

en: Could not remove color scheme “%s”.
sk: Nepodarilo sa odstrániť farebnú schému „%s“.

en: Could not revert the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa vrátiť obsah súboru „%s“.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor „%s“ použitím kódovania znakov „%s“.

en: Could not save the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor „%s“.

en: Create Backup Copies
sk: Vytvárať záložné kópie

en: Create a _backup copy of files before saving
sk: Vytvárať _záložnú kópiu súborov pred ukladaním

en: Create a new document
sk: Vytvorí nový dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sk: Vytvorí nový dokument v bežiacej inštancii gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
sk: Vytvorí nové hlavné okno v bežiacej inštancii gedit

en: Create new document
sk: Vytvoriť nový dokument

en: Create new snippet
sk: Vytvoriť nový ústrižok

en: Current Locale (%s)
sk: Aktuálne miestne nastavenia (%s)

en: Current document
sk: Aktuálny dokument

en: Current line
sk: Aktuálny riadok

en: Current page (Alt+P)
sk: Aktuálna strana (Alt+P)

en: Current selection
sk: Aktuálny výber

en: Current selection (default to document)
sk: Aktuálny výber (predvolený je dokument)

en: Current word
sk: Aktuálne slovo

en: Custom Format
sk: Vlastný formát

en: D_on’t Edit
sk: Neuprav_ovať

en: D_on’t Save
sk: _Neuložiť

en: Delete selected snippet
sk: Odstrániť vybraný ústrižok

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sk: Adresár „%s“ nebolo možné vytvoriť: g_mkdir_with_parents() zlyhal: %s

en: Display Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Display Overview Map
sk: Zobraziť mapu s prehľadom

en: Display Right Margin
sk: Zobraziť pravý okraj

en: Display _grid pattern
sk: Zobraziť čiary _mriežky

en: Display _overview map
sk: Zobraziť mapu s _prehľadom

en: Display _statusbar
sk: Zobraziť _stavovú lištu

en: Display in bottom pane
sk: Zobraziť v spodnom paneli

en: Display line numbers
sk: Zobraziť čísla _riadkov

en: Display list of possible values for the encoding option
sk: Zobrazí zoznam možných hodnôt voľby kódovania

en: Display right _margin at column:
sk: Zobraziť pravý _okraj v stĺpci:

en: Display right margin
sk: Zobraziť pravý okraj

en: Do not _split words over two lines
sk: _Nerozdeľovať slová na viac riadkov

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
sk: Skutočne chcete obnoviť nastavenia kódovaní znakov?

en: Do you want to edit it anyway?
sk: Chcete ho aj tak upravovať?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sk: Chcete do exportu zahrnúť aj vybrané <b>systémové</b> ústrižky?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sk: Chcete sa pokúsiť ho nahradiť tým, ktorý ukladáte?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sk: Dokum_enty s neuloženými zmenami:

en: Document
sk: Dokument

en: Document Statistics
sk: Štatistika dokumentu

en: Document background pattern type
sk: Typ vzoru pozadia dokumentu

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Drop Changes and _Reload
sk: Zahodiť zmeny a _znovu načítať

en: ENCODING
sk: KÓDOVANIE

en: Easy file access from the side panel
sk: Jednoduchý prístup k súborom z bočného panelu

en: Edit Any_way
sk: Upraviť napriek _tomu

en: Edit text files
sk: Úprava textových súborov

en: Editor Font
sk: Písmo editora

en: Editor _font:
sk: Písmo _editora:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
sk: Podpora riadkov režimu (modelines) v štýle Emacs, Kate a Vim pre gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
sk: Povoliť obnovenie vzdialených umiestnení

en: Enable Search Highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie vyhľadávania

en: Enable Syntax Highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie syntaxe

en: Enable text _wrapping
sk: Povoliť _zalamovanie riadkov

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Ensure Trailing Newline
sk: Zaistiť znak nového riadka na konci

en: Error Color Text
sk: Farba textu chyby

en: Error opening file %s
sk: Chyba pri otváraní súboru %s

en: Error reverting file %s
sk: Chyba pri vracaní súboru %s

en: Error saving file %s
sk: Chyba pri ukladaní súboru %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
sk: Chyba počas načítavania „%s“: Adresár neexistuje

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sk: Spustiť vlastný príkaz a vložiť výstup do nového dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
sk: Spustí externé príkazy a skripty shellu.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sk: Vykonávanie príkazu Pythonu (%s) prekročilo maximálny povolený čas, vykonávanie bolo prerušené.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sk: Vykonávanie príkazu Pythonu (%s) zlyhalo: %s

en: Exited
sk: Ukončené

en: Export Snippets
sk: Exportovať ústrižky

en: Export selected snippets
sk: Exportovať vybrané ústrižky

en: Export snippets
sk: Exportovať ústrižky

en: Export successfully completed
sk: Export bol úspešne dokončený

en: External Tools
sk: Externé nástroje

en: External _Tools
sk: Externé _nástroje

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Browser Binary Patterns
sk: Binárne vzory prehliadača súborov

en: File Browser Filter Mode
sk: Režim filtra prehliadača súborov

en: File Browser Filter Pattern
sk: Vzor filtra prehliadača súborov

en: File Browser Panel
sk: Panel prehliadača súborov

en: File Browser Root Directory
sk: Koreňový adresár prehliadača súborov

en: File Browser Virtual Root Directory
sk: Virtuálny koreňový adresár prehliadača súborov

en: File Saving
sk: Ukladanie súborov

en: File System
sk: Súborový systém

en: File “%s” does not exist
sk: Súbor „%s“ neexistuje

en: File “%s” is not a valid snippets archive
sk: Súbor „%s“ nie je platný archív s ústrižkami

en: File “%s” is not a valid snippets file
sk: Súbor „%s“ nie je platný súbor s ústrižkami

en: File: %s
sk: Súbor: %s

en: Find Ne_xt
sk: Hľadať ď_alšie

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúce

en: Find and Replace
sk: Nájsť a nahradiť

en: Find and _Replace…
sk: Nájsť a n_ahradiť…

en: Font
sk: Písmo

en: Font & Colors
sk: Písmo a farby

en: Fonts
sk: Písma

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sk[0]: Nájdených a nahradených %d výskytov
sk[1]: Nájdený a nahradený %d výskyt
sk[2]: Nájdené a nahradené %d výskyty

en: Found and replaced one occurrence
sk: Nájdený a nahradený jeden výskyt

en: Global
sk: Globálne

en: Go to _Line…
sk: Prejsť na _riadok…

en: Gzip compressed archive
sk: Archív komprimovaný pomocou gzip

en: He_aders and footers:
sk: Hl_avičky a pätičky:

en: Header Font for Printing
sk: Písmo hlavičky pri tlači

en: Hide panel
sk: Skryť panel

en: Highlight Current Line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: Highlight Matching Brackets
sk: Zvýrazniť zodpovedajúce zátvorky

en: Highlight Mode
sk: Režim zvýrazňovania

en: Highlight current _line
sk: Zvýrazniť _aktuálny riadok

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť _aktuálny riadok

en: Highlight matching _brackets
sk: Zvýrazniť zo_dpovedajúce zátvorky

en: Highlighting
sk: Zvýrazňovanie

en: Highlights every occurrences of selected text.
sk: Zvýrazní všetky výskyty vybraného textu.

en: History
sk: História

en: Home
sk: Domov

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sk: Hostiteľ „%s“ nebol nájdený. Prosím, skontrolujte, či sú vaše nastavenia sprostredkovateľského (proxy) servera správne a skúste to znovu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Názov hostiteľa bol neplatný. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: INS
sk: VKL

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
sk: Ak je voľba nastavená na „true“, zásuvný modul prehliadača súborov zobrazí adresár prvého otvoreného dokumentu, ak prehliadač súborov zatiaľ nebol použitý. (To vo všeobecnosti platí pri otváraní dokumentu z príkazového riadku alebo z aplikácie Nautilus, atď.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
sk: Určuje, či treba vyzvať používateľa na zadanie formátu, alebo sa má použiť vlastný formát.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sk: Ak je táto hodnota 0, pri tlači sa nebudú vkladať čísla riadkov. Inak sa vždy po tu určenom počte riadkov zobrazí číslo riadka.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sk: Ak je voľba nastavená na „true“, externé nástroje použijú predvolené písmo platné pre celé pracovné prostredie (ak má toto písmo pevnú šírku znaku). V opačnom prípade použijú najpodobnejšie písmo.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sk: Ak je voľba nastavená na „true“, terminál použije predvolené písmo platné pre celé pracovné prostredie (ak má toto písmo pevnú šírku znaku). V opačnom prípade použije najpodobnejšie písmo.

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
sk: Ak budete pokračovať v ukladaní tohto súboru, mohli by ste dokument poškodiť. Uložiť ho napriek tomu?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sk: Ak zmažete položku, bude natrvalo stratená.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sk: Ak ich neuložíte, všetky vaše zmeny budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sk[0]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledných %d hodín budú natrvalo stratené.
sk[1]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú hodinu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledné %d hodiny budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sk[0]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledných %ld minút budú natrvalo stratené.
sk[1]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú minútu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledné %ld minúty budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sk[0]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledných %ld sekúnd budú natrvalo stratené.
sk[1]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú sekundu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Ak ich neuložíte, zmeny za posledné %ld sekundy budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sk[0]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú hodinu a %d minút budú natrvalo stratené.
sk[1]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú hodinu a %d minútu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú hodinu a %d minúty budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
sk: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú hodinu budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sk[0]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú minútu a %ld sekúnd budú natrvalo stratené.
sk[1]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú minútu a %ld sekundu budú natrvalo stratené.
sk[2]: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú minútu a %ld sekundy budú natrvalo stratené.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
sk: Ak ich neuložíte, zmeny za poslednú minútu budú natrvalo stratené.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sk: Ak ho uložíte, všetky externé zmeny môžu byť stratené. Uložiť ho aj napriek tomu?

en: Import Snippets
sk: Importovať ústrižky

en: Import snippets
sk: Importovať ústrižky

en: Import successfully completed
sk: Import bol úspešne dokončený

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
sk: Importovaný súbor „%s“ nie je platný súbor s ústrižkami

en: In_sert Date and Time…
sk: Vložiť dátum a ča_s…

en: Insert Date and Time
sk: Vloženie dátumu a času

en: Insert Date/Time
sk: Vložiť dátum/čas

en: Insert _spaces instead of tabs
sk: Vkladať _medzery namiesto tabulátorov

en: Insert at cursor position
sk: Vložiť na aktuálnu pozíciu kurzora

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sk: Vloží často používané kúsky textu rýchlym spôsobom

en: Insert spaces
sk: Vložiť medzery

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sk: Vloží aktuálny dátum a čas na pozíciu kurzora.

en: Install Scheme
sk: Nainštalovať schému

en: Install scheme
sk: Nainštaluje schému

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sk: Interaktívna konzola Pythonu v spodnom paneli

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
sk: Jeho flexibilný systém zásuvných modulov umožňuje prispôsobenie aplikácie vašim potrebám.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
sk: Posledný vybratý režim rozdelenia pre režim zalamovania riadkov

en: Leave Fullscreen
sk: Opustí režim na celú obrazovku

en: Line Ending:
sk: Konce _riadkov:

en: Line Number Font for Printing
sk: Písmo pre čísla riadkov pre tlač

en: Line Numbers
sk: Čísla riadkov

en: Line Wrapping Mode
sk: Režim zalamovania riadkov

en: Line you want to move the cursor to
sk: Riadok, na ktorý chcete presunúť kurzor

en: Lines
sk: Riadkov

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sk: Zoznam aktívnych zásuvných modulov. Obsahuje „Umiestnenie“ aktívnych zásuvných modulov. „Umiestnenie“ daného zásuvného modulu nájdete v súbore .gedit-plugin.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
sk: Zoznam kandidátov kódovaní zobrazený v ponuke Kódovanie znakov pri vyberaní súborov na otvorenie/uloženie. Voľba „CURRENT“ reprezentuje aktuálne kódovanie podľa miestneho nastavenia. Použijú sa iba rozpoznané kódovania. Predvolená hodnota je prázdny zoznam, kedy program gedit zvolí vhodné predvolené nastavenie v závislosti od krajiny a jazyka.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sk[0]: Načítava sa %d súborov…
sk[1]: Načítava sa %d súbor…
sk[2]: Načítavajú sa %d súbory…

en: Loading %s
sk: Načítava sa %s

en: Loading %s from %s
sk: Načítava sa %s z %s

en: Loading file “%s”…
sk: Načítava sa súbor „%s“…

en: Local files only
sk: Iba lokálne súbory

en: MIME Type:
sk: Typ MIME:

en: Manage External Tools
sk: Spravovať externé nástroje

en: Manage Snippets
sk: Spravovať ústrižky

en: Manage _External Tools…
sk: Spravovať _externé nástroje…

en: Manage _Snippets…
sk: Spravovať ú_strižky…

en: Margin Bottom
sk: Dolný okraj

en: Margin Left
sk: Ľavý okraj

en: Margin Right
sk: Pravý okraj

en: Margin Top
sk: Horný okraj

en: Match Filename
sk: Vyhovujúce názvu súboru

en: Match _Entire Word Only
sk: Porovnávať len _celé slová

en: Match _entire word only
sk: Porovnávať _len celé slová

en: Match as _Regular Expression
sk: Porovnávať ako _regulárny výraz

en: Maximum Number of Undo Actions
sk: Maximálny počet operácií vrátenia

en: Maximum Recent Files
sk: Maximálny počet nedávnych súborov

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
sk: Maximálny počet operácií, ktoré bude gedit schopný vrátiť späť alebo opätovne spraviť. Použite „-1“ pre neobmedzený počet operácií.

en: Modelines
sk: Riadky režimu

en: Move _Left
sk: Presunúť _vľavo

en: Move _Right
sk: Presunúť vp_ravo

en: Move to New Tab _Group
sk: _Presunúť do novej skupiny kariet

en: Move to New _Window
sk: Pre_sunúť do nového okna

en: Move to a higher priority
sk: Premiestni na vyššiu prioritu

en: Move to a lower priority
sk: Premiestni na nižšiu prioritu

en: N_ext Document
sk: Ďalší _dokument

en: Name:
sk: Názov:

en: New
sk: Nový

en: New Document
sk: Nový dokument

en: New F_ile
sk: Nový _súbor

en: New Window
sk: Nové okno

en: New tool
sk: Nový nástroj

en: Nex_t Tab Group
sk: Nasledovná skupina karie_t

en: No mount object for mounted volume: %s
sk: Neexistuje objekt pripojenia pripojeného zväzku: %s

en: No results
sk: Žiadne výsledky

en: Notebook Show Tabs Mode
sk: Režim zobrazenia kariet poznámkového bloku

en: Nothing
sk: Nič

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
sk: Počet minút, po ktorých gedit automaticky uloží zmenené súbory. Toto nastavenie sa prejaví, iba ak máte zapnutú voľbu „Automatické ukladanie“.

en: OVR
sk: CEZ

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open With Tree View
sk: Otvoriť so stromovým zobrazením

en: Open _Recent
sk: Otvoriť nový dokument

en: Open a file
sk: Otvorí súbor

en: Open a file dialog
sk: Otvorí súbor

en: Open a terminal in the document location
sk: Otvoriť terminál na umiestnení dokumentu

en: Open another file
sk: Otvorí iný súbor

en: Open files and block process until files are closed
sk: Otvorí súbory a zablokuje proces do zatvorenia súborov

en: Open history menu
sk: Otvorí ponuku s históriou

en: Open terminal here
sk: Otvoriť terminál tu

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sk: Keď sa načíta zásuvný modul prehliadača súborov, otvoriť zobrazenie stromu namiesto zobrazenia záložiek

en: Other _Documents…
sk: Iné _dokumenty…

en: Overwrite _Mode
sk: Režim filtra prehliadača súborov

en: P_revious Tab Group
sk: P_redchádzajúca skupina kariet

en: Page %N of %Q
sk: Stránka %N z %Q

en: Page %d of %d
sk: Stránka %d z %d

en: Page Preview
sk: Náhľad stránky

en: Page header
sk: Hlavička stránky

en: Page total
sk: Spolu strán

en: Paste selected text or current document to fpaste
sk: Vloží aktuálny dokument alebo vybratý text do fpaste

en: Pick the editor font
sk: Vyberte písmo textu

en: Plain Text
sk: Čistý text

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sk: Prosím, skontrolujte, či sa nepokúšate otvoriť binárny súbor.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Prosím, overte, či ste zadali správne umiestnenie a skúste to znovu.

en: Please check your installation.
sk: Prosím, skontrolujte svoju inštaláciu.

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preparing…
sk: Pripravuje sa…

en: Print Header
sk: Tlačiť hlavičku

en: Print Line Numbers
sk: Tlačiť čísla riadkov

en: Print Syntax Highlighting
sk: Tlačiť so zvýraznením syntaxe

en: Print line nu_mbers
sk: Tlačiť čí_sla riadkov

en: Print page _headers
sk: Tlačiť hlavič_ky stránky

en: Print synta_x highlighting
sk: Tlačiť so zvýraznením synta_xe

en: Printing Line Wrapping Mode
sk: Režim zalamovania riadkov pri tlači

en: Prompt Type
sk: Typ výzvy

en: Python Console
sk: Konzola Pythonu

en: Quick Highlight
sk: Rýchle zvýraznenie

en: Quick Open
sk: Rýchle otvorenie

en: Quick Open…
sk: Rýchle otvorenie…

en: Quickly open files
sk: Rýchlo otvorí súbory

en: R_emove duplicates
sk: O_dstrániť duplikáty

en: Re_fresh View
sk: _Obnoviť zobrazenie

en: Re_gular expression
sk: Re_gulárny výraz

en: Read-Only
sk: Len na čítanie

en: Remote files only
sk: Iba vzdialené súbory

en: Remove
sk: Odstráni

en: Remove Snippet
sk: Odstrániť ústrižok

en: Remove Tool
sk: Odstrániť nástroj

en: Remove selected tool
sk: Odstráni vybraný nástroj

en: Remove trailing spaces
sk: Odstrániť medzery na konci

en: Remove useless trailing spaces in your file
sk: Odstrániť zbytočné medzery na konci riadka

en: Rendering page %d of %d…
sk: Vykresľuje sa stránka %d z %d…

en: Reopen Closed _Tab
sk: Znovu otvoriť zavreté _karty

en: Replace _All
sk: Nahradiť vš_etko

en: Replace _with
sk: Nahradiť _za

en: Replace current document
sk: Nahradiť aktuálny dokument

en: Replace current selection
sk: Nahradiť aktuálny výber

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
sk: Oznámi počet slov, riadkov a znakov v dokumente.

en: Restore Previous Cursor Position
sk: Obnoviť predošlú polohu kurzora

en: Revert Tool
sk: Vrátiť nástroj

en: Revert selected snippet
sk: Vrátiť vybraný ústrižok

en: Revert tool
sk: Vráti nástroj

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
sk: Vrátiť späť obsah súboru a zrušiť tak neuložené zmeny v dokumente „%s“?

en: Reverting %s
sk: Vracia sa %s

en: Reverting %s from %s
sk: Vracia sa %s z %s

en: Reverting the document “%s”…
sk: Vracia sa obsah dokumentu „%s“…

en: Right Margin Position
sk: Pozícia pravého okraja

en: Run command
sk: Spustiť príkaz

en: Run gedit in standalone mode
sk: Spustí gedit v samostatnom režime

en: Run “make” in the document directory
sk: Spustiť „make“ v adresári dokumentu

en: Running tool:
sk: Spúšťa sa nástroj:

en: S_ave Anyway
sk: _Uložiť aj napriek tomu

en: S_elect the documents you want to save:
sk: Vyberte _súbory, ktoré chcete uložiť:

en: S_hortcut key:
sk: _Klávesová skratka:

en: S_ort…
sk: Z_oradiť…

en: S_tart at column:
sk: _Začiatočný stĺpec:

en: Save
sk: Uložiť

en: Save _All
sk: Uložiť _všetky

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Save changes to document “%s” before closing?
sk: Uložiť zmeny v dokumente „%s“ pred zatvorením?

en: Save the current file
sk: Uloží aktuálny súbor

en: Save the file as plain text?
sk: Uložiť súbor ako čistý text?

en: Save the file using compression?
sk: Uložiť súbor komprimovane?

en: Saving %s
sk: Ukladá sa %s

en: Saving %s to %s
sk: Ukladá sa %s do %s

en: Saving file “%s”…
sk: Ukladá sa súbor „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sk: Správca systému zakázal ukladanie.

en: Search _backwards
sk: Hľadať _dozadu

en: Search highlight mode…
sk: Vyhľadajte režim zvýrazňovania…

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sk: Vyberte kódovanie znakov z ponuky a skúste to znova.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sk: Vyberte iné kódovanie znakov z ponuky a skúste to znova.

en: Selected Format
sk: Vybraný formát

en: Selection
sk: Výber

en: Send to fpaste
sk: Odoslanie do fpaste

en: Set Location to First Document
sk: Nastaviť umiestnenie na prvý dokument

en: Set _Language…
sk: Nastaviť _jazyk…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sk: Nastaví kódovanie znakov, ktoré bude použité na otvorenie súborov uvedených v príkazovom riadku

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sk: Nastavuje, či zapnúť obnovovanie vzdialených umiestnení.

en: Shortcut _key:
sk: _Klávesová skratka:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sk: Klávesová skratka, ktorá aktivuje ústrižok

en: Show _Binary
sk: Zobraziť _binárne

en: Show _Hidden
sk: Zobraziť _skryté

en: Show multiple pages
sk: Zobrazí viac stránok

en: Show the application’s version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

en: Show the next page
sk: Zobrazí nasledujúcu stranu

en: Show the previous page
sk: Zobrazí predchádzajúcu stranu

en: Side _Panel
sk: _Bočný panel

en: Side panel is Visible
sk: Bočný panel je viditeľný

en: Single snippets file
sk: Jediný súbor ústrižkov

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sk: Jediné slovo, ktoré aktivuje ústrižok po stlačení klávesu Tab

en: Smart Home End
sk: Inteligentné Home End

en: Snippets
sk: Ústrižky

en: Snippets archive
sk: Archív ústrižkov

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
sk: Pri ukladaní „%s“ boli zistené niektoré neplatné znaky

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Sorts a document or selected text.
sk: Zoradí dokument alebo vybraný text.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sk: Určuje ako sa pohybuje kurzor po stlačení kláves Home a End. Pri „disabled“ sa vždy presunie na začiatok/koniec riadka, pri „after“ sa presunie na začiatok/koniec riadka po prvom stlačení klávesu a na začiatok/koniec textu ignorujúc netlačiteľné znaky po druhom stlačení klávesu. Pri „before“ sa presunie na začiatok/koniec textu pred presunutím na začiatok/koniec riadka a pri „always“ sa vždy presunie na začiatok/koniec textu namiesto začiatku/konca riadka.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Určuje ako zalamovať riadky pri tlači. „none“ bez zalamovania, „word“ pre zalamovanie na okraji slov a „char“ pre zalamovanie na ľubovoľnej hranici znakov. Pamätajte, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Určuje ako v oblasti na úpravy zalamovať riadky pri upravovaní. „none“ bez zalamovania, „word“ pre zalamovanie na okraji slov a „char“ pre zalamovanie na ľubovoľnom znaku. Pamätajte, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
sk: Určuje písmo používané pre telo dokumentu pri tlači.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
sk: Určuje písmo pre čísla riadkov pri tlači. Toto nastavenie sa prejaví iba ak je voľba „Tlačiť čísla riadkov“ nastavená na nenulovú hodnotu.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
sk: Určuje písmo pre hlavičku stránky pri tlači. Toto nastavenie sa prejaví, iba ak máte zapnutú voľbu „Tlačiť hlavičku“.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
sk: Určuje posledný režim rozdelenia v režime zalamovania riadkov, takže aj keď je režim zalamovania vypnutý, režim rozdelenia je stále zapamätaný. Použite výraz „word“ pre zalomenie na hraniciach slov a výraz „char“ pre zalomenie na jednotlivých znakoch.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
sk: Určuje maximálny počet nedávno otvorených súborov v ponuke „Nedávne súbory“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sk: Určuje počet medzier, ktoré sa zobrazia namiesto znakov Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
sk: Určuje pozíciu pravého okraja.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Určuje, kedy zobrazovať karty poznámkového bloku. „never“ nikdy nezobrazí karty, „always“ vždy zobrazí karty a „auto“ zobrazí karty iba ak je otvorená viac ako jedna karta. Pamätajte, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Status Bar is Visible
sk: Stavová lišta je viditeľná

en: Stop Tool
sk: Zastaví nástroj

en: Stopped.
sk: Zastavené.

en: String you want to search for
sk: Reťazec, ktorý chcete hľadať

en: Style Scheme
sk: Schéma štýlu

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: Tab Group %i
sk: Skupina kariet %i

en: Tab Size
sk: Veľkosť tabulátora

en: Tab Stops
sk: Tabulátory

en: Tab Width: %u
sk: Šírka tabulátora: %u

en: Target directory “%s” does not exist
sk: Cieľový adresár „%s“ neexistuje

en: Target directory “%s” is not a valid directory
sk: Cieľový adresár „%s“ nie je platný adresár

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: Text Wrapping
sk: Zalamovanie textu

en: Text wrapping
sk: Zalamovanie textu

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
sk: Text;Editor;Čistý text;Písať;Napísať;Písanie;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sk: Identifikátor schémy štýlu GtkSourceView použitej na farebné zvýraznenie textu.

en: The archive “%s” could not be created
sk: Archív „%s“ nebolo možné vytvoriť

en: The archive “%s” could not be extracted
sk: Archív „%s“ nebolo možné rozbaliť

en: The bottom margin, in millimeters.
sk: Dolný okraj, v milimetroch.

en: The command color text
sk: Farba textu príkazu

en: The custom format used when inserting the date/time.
sk: Vlastný formát použitý pri vkladaní dátumu a času.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sk: Disk, na ktorý sa pokúšate uložiť súbor, má obmedzenie veľkosti súborov. Prosím, skúste uložiť menší súbor alebo súbor skúste uložiť na disk, ktorý toto obmedzenie nemá.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sk: Disk, na ktorý sa pokúšate uložiť súbor, má obmedzenú dĺžku názvu súborov. Prosím, použite kratší názov.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sk: Dokument obsahuje jeden alebo viac znakov, ktoré nemôžu byť zakódované pomocou zadaného kódovania znakov.

en: The error color text
sk: Farba textu chyby

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sk: Koreňový adresár prehliadača súborov, ktorý sa má použiť pri načítaní zásuvného modulu prehliadača súborov a pri voľbe onload/tree_view nastavenej na „true“.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sk: Virtuálny koreňový adresár prehliadača súborov, ktorý sa má použiť pri načítaní zásuvného modulu prehliadača súborov a pri voľbe onload/tree_view nastavenej na „true“. Virtuálny koreňový adresár musí vždy byť pod skutočným koreňovým adresárom.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
sk: Súbor, ktorý ste otvorili, obsahuje niektoré neplatné znaky. Ak budete pokračovať v otváraní tohto súboru, mohli by ste tento dokument poškodiť.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
sk: Súbor „%s“ nie je možné presunúť do Koša.

en: The file “%s” changed on disk.
sk: Súbor „%s“ sa na disku zmenil.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
sk: Súbor „%s“ bol od jeho načítania zmenený.

en: The file “%s” is read-only.
sk: Súbor „%s“ je iba na čítanie.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
sk: Súbor „%s“ bol predtým uložený ako čistý text a teraz bude uložený komprimovane.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
sk: Súbor „%s“ bol predtým uložený komprimovane a teraz bude uložený ako čistý text.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sk: Vzor, ktorým filtruje súbory filter prehliadača súborov. Tento filter funguje nad režimom filtra filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
sk: Počas exportu sa vyskytla nasledovná chyba: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sk: Počas importu sa vyskytla nasledovná chyba: %s

en: The following files could not be imported: %s
sk: Nasledovné súbory nebolo možné importovať: %s

en: The left margin, in millimeters.
sk: Ľavý okraj, v milimetroch.

en: The location of the file cannot be accessed.
sk: Nedá sa pristúpiť k umiestneniu súboru.

en: The location “%s” is not currently reachable.
sk: Umiestnenie „%s“ nie je momentálne prístupné.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sk: Nový adresár je momentálne odfiltrovaný. Aby ste súbor zviditeľnili, budete musieť prispôsobiť vaše nastavenia filtra

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sk: Nový súbor je momentálne odfiltrovaný. Aby ste súbor zviditeľnili, budete musieť prispôsobiť vaše nastavenia filtra

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sk: Počet nasledovaných odkazov je obmedzený a vlastný súbor nebol v rámci tohto limitu nájdený.

en: The preview of a page in the document to be printed
sk: Náhľad stránky dokumentu, ktorá sa má tlačiť

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sk: Premenovaný súbor je momentálne odfiltrovaný. Aby ste súbor zviditeľnili, budete musieť prispôsobiť svoje nastavenia filtra

en: The right margin, in millimeters.
sk: Pravý okraj, v milimetroch.

en: The selected color scheme cannot be installed.
sk: Vybranú farebnú schému nebolo možné nainštalovať.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sk: Vybrané súbory nie je možné presunúť do Koša.

en: The selected format used when inserting the date/time.
sk: Vybraný formát použitý pri vkladaní dátumu a času.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
sk: Doplnkové vzory, ktoré sa použijú na filtrovanie binárnych suborov.

en: The top margin, in millimeters.
sk: Horný okraj, v milimetroch.

en: The total number of pages in the document
sk: Celkový počet stránok v dokumente

en: There are no snippets selected to be exported
sk: Nie sú vybrané žiadne ústrižky na export

en: There are unsaved documents
sk: Máte neuložené dokumenty

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sk[0]: Máte otvorených %d dokumentov, ktoré obsahujú neuložené zmeny. Chcete ich uložiť pred zatvorením?
sk[1]: Máte otvorený %d dokument, ktorý obsahuje neuložené zmeny. Chcete ich uložiť pred zatvorením?
sk[2]: Máte otvorené %d dokumenty, ktoré obsahujú neuložené zmeny. Chcete ich uložiť pred zatvorením?

en: There is a new version of gedit
sk: Existuje nová verzia gedit

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sk[0]: %d kariet obsahuje chyby
sk[1]: %d karta obsahuje chyby
sk[2]: %d karty obsahujú chyby

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sk: Na disku nie je dostatok miesta na uloženie súboru. Prosím, uvoľnite nejaké miesto na disku a skúste to znovu.

en: There was a problem opening the file “%s”.
sk: Nastala chyba pri otváraní súboru „%s“.

en: There was an error displaying the URI.
sk: Nastala chyba pri zobrazovaní URI.

en: There was an error displaying the help.
sk: Nastala chyba pri zobrazovaní pomocníka.

en: This accelerator is already bound to %s
sk: Tento akcelerátor je už previazaný s %s

en: This file “%s” is already open in another window.
sk: Tento súbor „%s“ je už otvorený v inom okne.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sk: Toto nie je platný spúšťač tabulátorom. Spúšťače môžu obsahovať buď alfanumerické znaky (alebo _, : a .) alebo jediný (nealfanumerický) znak ako: {, [ atď.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
sk: Táto hodnota určuje, ktoré súbory sa filtrujú z prehliadača súborov. Platné hodnoty sú: none (bez filtrovania), hide-hidden (filtrovať skryté súbory) a hide-binary (filtrovať binárne súbory).

en: Tool Output
sk: Výstup nástroja

en: Toolbar is Visible
sk: Panel nástrojov je viditeľný

en: Type a new accelerator
sk: Zadajte nový akcelerátor

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sk: Zadajte nový akcelerátor alebo ho vymažte stlačením Backspace

en: Type a new shortcut
sk: Zadajte novú skratku

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sk: Zadajte novú klávesovú skratku alebo ju vymažte pomocou Backspace

en: Type to search…
sk: Hľadanie začnete písaním…

en: Unable to detect the character encoding.
sk: Nepodarilo sa zistiť kódovanie znakov.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
sk: Nepodarilo sa nájst objekt „%s“ v súbore %s.

en: Unable to handle this location.
sk: Nepodarilo sa obslúžiť toto umiestnenie.

en: Unable to handle “%s:” locations.
sk: Nepodarilo sa obslúžiť umiestnenia „%s:“.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor používateľského rozhrania %s. Chyba: %s

en: Unexpected error: %s
sk: Neočakávaná chyba: %s

en: Uninstall Scheme
sk: Odinštalovať schému

en: Uninstall scheme
sk: Odinštaluje schému

en: Untitled Document %d
sk: Neuložený dokument %d

en: Untitled File
sk: Nepomenovaný súbor

en: Untitled Folder
sk: Nepomenovaný priečinok

en: Untitled documents only
sk: Iba nepomenované dokumenty

en: Use Default Font
sk: Použiť predvolené písmo

en: Use Spaces
sk: Používať medzery

en: Use the _selected format
sk: Použiť _vybraný formát

en: Version to Ignore
sk: Ignorovať verziu

en: Version to ignore until a newer version is released.
sk: Ignorovať verziu do vydania ďalšej verzie.

en: View
sk: Zobraziť

en: When inserting date/time…
sk: Pri vkladaní dátumu/času…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
sk: Určuje, či má gedit automaticky ukladať zmenené súbory po zadanom časovom intervale. Jeho hodnotu môžete zapnúť pomocou voľby „Interval automatického ukladania“.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
sk: Určuje, či má gedit obnoviť predošlú polohu kurzora pri načítaní súboru.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sk: Určuje, či má gedit zobrazovať čísla riadkov v oblasti na úpravy.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
sk: Určuje, či má aplikácia gedit zobraziť mapu s prehľadom pre dokument.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
sk: Určuje, či má gedit zobraziť pravý okraj v oblasti na úpravy.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
sk: Určuje, či má gedit zapnúť automatické odsadzovanie.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
sk: Určuje, či má gedit zapnúť zvýrazňovanie syntaxe.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
sk: Určuje, či má gedit zvýrazniť všetky výskyty hľadaného textu.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
sk: Určuje, či má gedit zvýrazňovať zodpovedajúcu zátvorku.

en: Whether gedit should highlight the current line.
sk: Určuje, či má gedit zvýrazniť aktuálny riadok.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sk: Určuje, či má gedit tlačiť aj hlavičku dokumentu.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sk: Určuje, či má gedit namiesto tabulátorov vkladať medzery.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sk: Určuje, či má gedit pri tlači zvýrazňovať syntax.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sk: Určuje, či má gedit obnoviť predošlú polohu kurzora pri načítaní súboru.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
sk: Určuje, či má gedit zaisťovať, aby dokument vždy končil znakom nového riadka.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
sk: Určuje, či bude mať dokument vzor pozadia vyplnený farbou.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
sk: Určuje, či má byť viditeľný bočný panel v ľavej časti okien na úpravy.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sk: Určuje, či sa má v dolnej časti okna editora zobrazovať stavový riadok.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sk: Určuje, či má byť v oknách editora zobrazený panel nástrojov.

en: Whether to use the system font
sk: Určuje, či použiť systémové písmo

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
sk: Určuje, či sa má používať pri úprave textu predvolené písmo s pevnou šírkou znaku namiesto písma nastaveného pre gedit. Ak je táto voľba vypnutá, použije sa písmo uvedené vo voľbe „Písmo editora“ namiesto systémového písma.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
sk: Či píšete bestseller, programujete inovatívnu aplikáciu alebo si robíte poznámky, gedit bude vaším spoľahlivým nástrojom.

en: Words
sk: Slov

en: Wra_p around
sk: _Pokračovať dookola

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Pokúšate sa uložiť súbor na disk určený len na čítanie. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sk: Môžete tiež vybrať iné kódovanie znakov a skúsiť to znova.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
sk: Novú verziu gedit môžete stiahnuť kliknutím na tlačidlo Stiahnuť alebo môžete túto verziu ignorovať a počkať na ďalšiu

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sk: Nemáte potrebné práva na otvorenie súboru.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na uloženie súboru. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: You must be inside a word to run this command
sk: Aby ste mohli spustiť tento príkaz, musíte byť vnútri slova

en: Your system is offline. Check your network.
sk: Váš systém je bez pripojenia. Skontrolujte pripojenie k sieti.

en: Zoom 1:1
sk: Mierka 1:1

en: Zoom the page in
sk: Zväčší stranu

en: Zoom the page out
sk: Zmenší stranu

en: Zoom to fit the whole page
sk: Zväčší, aby bolo vidieť celú stránku

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
sk: [SÚBOR…] [+RIADOK[:STĹPEC]]

en: _About Text Editor
sk: _O aplikácii Textový editor

en: _Applicability:
sk: _Aplikovateľnosť:

en: _Apply
sk: Po_užiť

en: _Autosave files every
sk: _Automaticky ukladať každých

en: _Body:
sk: T_elo:

en: _Bottom Panel
sk: Sp_odný panel

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Check Spelling…
sk: S_kontrolovať pravopis…

en: _Clear Highlight
sk: _Zrušiť zvýrazňovanie

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: _Close All
sk: Za_vrieť všetky

en: _Close Preview
sk: _Zavrieť náhľad

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Description
sk: _Popis

en: _Display line numbers
sk: Zobraziť čísla _riadkov

en: _Document Statistics
sk: Š_tatistika dokumentu

en: _Documents
sk: _Dokumenty

en: _Download
sk: _Stiahnuť

en: _Drop targets:
sk: Ciele _pustenia:

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Enable automatic indentation
sk: _Povoliť automatické odsadzovanie

en: _Encoding
sk: _Kódovanie

en: _Error color:
sk: Farba _chyby:

en: _File
sk: _Súbor

en: _Find and Replace…
sk: Nájsť a n_ahradiť…

en: _Find…
sk: _Nájsť…

en: _Fullscreen
sk: Na _celú obrazovku

en: _Go to Line…
sk: Prejsť na _riadok…

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Highlight Misspelled Words
sk: _Zvýrazniť preklepy

en: _Highlight Mode…
sk: _Režim z_výrazňovania…

en: _Ignore Version
sk: _Ignorovať verziu

en: _Input:
sk: _Vstup:

en: _Insert
sk: V_ložiť

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Line numbers:
sk: Čísla _riadkov:

en: _Match Case
sk: Rozlišovať _veľkosť písmen

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: _Move To New Window
sk: Pre_sunúť do nového okna

en: _Move to Trash
sk: _Presunúť do Koša

en: _New
sk: _Nový

en: _New Folder
sk: _Nový priečinok

en: _New Tab Group
sk: Nasledovná skupina karie_t

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _Number every
sk: Čís_la každých

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open in Terminal
sk: _Otvoriť v termináli

en: _Output:
sk: Vý_stup:

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Previous Document
sk: _Predchádzajúci dokument

en: _Print…
sk: _Tlačiť…

en: _Prompt for a format
sk: _Pýtať sa na formát

en: _Quit
sk: U_končiť

en: _Redo
sk: _Znovu vykonať

en: _Reload
sk: _Znova načítať

en: _Rename…
sk: P_remenovať…

en: _Replace
sk: Na_hradiť

en: _Reset
sk: O_bnoviť

en: _Restore Default Fonts
sk: _Obnoviť predvolené písma

en: _Retry
sk: _Skúsiť znova

en: _Reverse order
sk: _Opačné poradie

en: _Revert
sk: V_rátiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save All
sk: Uložiť _všetky

en: _Save As Plain Text
sk: _Uložiť ako čistý text

en: _Save As…
sk: Uložiť _ako…

en: _Save Using Compression
sk: _Uložiť komprimovane

en: _Save:
sk: _Uložiť:

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Select
sk: Vybr_ať

en: _Set Root to Active Document
sk: Na_staviť koreň na aktívny dokument

en: _Sort
sk: Zo_radiť

en: _Tab trigger:
sk: Spúšťač _tabulátorom:

en: _Tab width:
sk: Šírka _tabulátorov:

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Undo
sk: _Vrátiť späť

en: _Use custom format
sk: Použiť _vlastný formát

en: _Use the system fixed width font (%s)
sk: Po_užívať systémové písmo s pevnou šírkou znakov (%s)

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _View Folder
sk: _Zobraziť priečinok

en: _Wrap Around
sk: _Pokračovať dookola

en: _minutes
sk: _minút

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
sk: gedit je malý textový editor nenáročný na zdroje pre prostredie GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
sk: gedit je oficiálny textový editor pracovného prostredia GNOME. Snaží sa byť jednoduchý a ľahko použiteľný, ale zároveň aj všestranný textový editor.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sk: _Nájsť

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
sk: Náj_sť

en: lines
sk: riadkov

en: of
sk: z

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
sk: Kontrola pravopisu

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
sk: Vymazanie zvýraznenia

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
sk: Zatvorenie všetkých dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
sk: Zatvorenie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
sk: Zmena textu na malé písmená

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
sk: Zmena textu na veľké písmená

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sk: Kopírovanie a vkladanie

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sk: Skopírovanie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
sk: Vytvorenie nového dokumentu na karte

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
sk: Vytvorenie nového dokumentu v okne

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
sk: Vytvorenie novej skupiny kariet

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sk: Vystrihnutie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sk: Zníženie čísla na kurzore

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
sk: Odstránenie aktuálneho riadku

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Upravovanie

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
sk: Nájdenie a nahradenie

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
sk: Nájdenie nasledujúcej zhody

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
sk: Nájdenie predchádzajúcej zhody

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sk: Zapnutie alebo vypnutie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sk: Prejdenie na riadok

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sk: Navýšenie čísla na kurzore

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
sk: Obrátenie veľkosti písmen

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
sk: Spojenie vybratých riadkov

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
sk: Presun aktuálneho riadku dole

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
sk: Presun aktuálneho riadku hore

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
sk: Presun aktuálneho slova doľava

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
sk: Presun aktuálneho slova doprava

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sk: Otvorenie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sk: Vloženie textu zo schránky

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
sk: Tlač dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sk: Ukončenie aplikácie

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sk: Zopakovanie predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
sk: Znovu otvorenie posledného zatvoreného dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
sk: Uloženie všetkých dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
sk: Uloženie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
sk: Uloženie dokumentu s novým názvom súboru

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
sk: Výber celého textu

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sk: Výber

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
sk: Zobrazenie spodného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
sk: Zobrazenie okna dopĺňania

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
sk: Zobrazenie bočného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
sk: Prepínanie medzi prvým až deviatym dokumentom

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
sk: Prepnutie na nasledujúci dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
sk: Prepnutie na predchádzajúci dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
sk: Prepnutie režimu vkladania alebo prepisovania

[ctx: shortcut window]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sk: Vrátenie späť a zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sk: Vrátenie späť predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
sk: Okná a panely

[ctx: window title]
en: Open
sk: Otvorenie

[ctx: window title]
en: Save As
sk: Uloženie ako

en: “%s” is a directory.
sk: „%s“ je adresár.

en: “%s” is not a regular file.
sk: „%s“ nie je obyčajný súbor.

en: “%s” is not a valid location.
sk: „%s“ nie je platné umiestnenie.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: „%s“ nie je platné umiestnenie. Prosím, overte, či ste zadali umiestnenie správne a skúste to znovu.

en: “%s” not found
sk: Výraz „%s“ nebol nájdený
