gtksourceview master - en to sl translation catalogue (495 entries)

en: ASP Object
sl: Predmet ASP

en: ActionScript
sl: Skript

en: Added line
sl: Dodana vrstica

en: Additional Category
sl: Dodatna kategorija

en: Address
sl: Naslov

en: Adverb
sl: Pridevnik

en: After
sl: Za

en: Alert
sl: Opozorilo

en: Alias
sl: Vzdevek

en: All
sl: Vse

en: All _Lower Case
sl: Vse _male črke

en: All _Upper Case
sl: Vse _velike črke

en: Always
sl: Vedno

en: Anchor
sl: Sidro

en: Annotation
sl: Pripomba

en: Arabic
sl: arabsko

en: Arbitrary base number
sl: Privzeta številčna osnova

en: Armenian
sl: armensko

en: Assertion
sl: Napoved

en: Assignment Left Hand Side
sl: Dodelitev levoročne strani

en: Assignment Operator
sl: Operator naloge

en: Assignment Right Hand Side
sl: Dodelitev desnoročne strani

en: Attribute
sl: Atribut

en: Attribute Definition
sl: Določilo atributa

en: Attribute Name
sl: Ime atributa

en: Attribute Value
sl: Vrednost atributa

en: Attribute name
sl: Ime atributa

en: Attribute value
sl: Vrednost atributa

en: Autoconf Macro
sl: Autoconf makro

en: Automake
sl: automake

en: Automake Variable
sl: Spremenljivka automake

en: Backslash Escape
sl: Ubežni znak leve poševnice

en: Baltic
sl: baltsko

en: Base-N Integer
sl: Številka Base-N

en: Base-N number
sl: Število z osnovo N

en: Before
sl: Pred

en: Binary number
sl: Dvojiško število

en: Bindings
sl: Tipkovne povezave

en: Block
sl: Blok

en: Block Elements
sl: Bločni predmeti

en: Blockquote Marker
sl: Oznaka bločnega navedka

en: Blue based color scheme
sl: Običajna modra barvna shema

en: Bold
sl: Krepko

en: Boolean
sl: Boolova vrednost

en: Boolean Value
sl: Boolova vrednost

en: Boolean value
sl: Boolova vrednost

en: Boolean values
sl: Logične vrednosti

en: Built In
sl: Vgrajeno

en: Built In Functions
sl: Vgrajene funkcije

en: Built-in Function
sl: Vgrajena funkcija

en: Built-in Target
sl: Vgrajeni cilj

en: Built-in identifier
sl: Vgrajeno določilo

en: Builtin
sl: Vgrajeno

en: Builtin Command
sl: Vgrajen ukaz

en: Builtin Constant
sl: Vgrajena konstanta

en: Builtin Function
sl: Vgrajene funkcije

en: Builtin Object
sl: Vgrajeni predmet

en: Builtin Variable
sl: Vgrajena spremenljivka

en: Builtin-function keyword
sl: Vgrajene ključne besede funkcije

en: Bullet
sl: Vrstična oznaka

en: C++ Header
sl: Glava C++

en: C/ObjC Header
sl: Glava C/ObjC

en: CDATA delimiter
sl: CDATA ločevalo

en: CG Shader Language
sl: Jezik CG Shader

en: COBOL
sl: Cobol

en: C_hange Case
sl: Spreme_ni velikost črk

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
sl: Ni mogoče ustvariti logičnega izraza za vse prehode; poudarjanje skladnje bo počasnejše kot običajno.
    Javljena napaka: %s

en: Celtic
sl: keltsko

en: Central European
sl: srednjeevropsko

en: ChangeLog
sl: Dnevnik sprememb

en: Changed line
sl: Spremenjena vrstica

en: Chapter Heading
sl: Naslov poglavja

en: Character
sl: Znak

en: Chinese Simplified
sl: kitajsko poenostavljeno

en: Chinese Traditional
sl: kitajsko tradicionalno

en: Class
sl: Razred

en: Class Name
sl: Ime razreda

en: Class Selector
sl: Izbirnik razredov

en: Class names
sl: Imena razredov

en: Class type
sl: Vrsta razreda

en: Classic
sl: Običajno

en: Classic color scheme
sl: Običajna barvna shema

en: Code
sl: Koda

en: Code Block
sl: Enota kode

en: Color
sl: Barva

en: Color scheme used in the Kate text editor
sl: Barvna shema uporabljena v Kate urejevalniku besedil

en: Color scheme using Solarized dark color palette
sl: Barvna shema s temno barvno paleto

en: Color scheme using Solarized light color palette
sl: Barvna shema s svetlo barvno paleto

en: Color scheme using Tango color palette
sl: Barvna shema z barvno paleto tango

en: Command
sl: Ukaz

en: Command Macro
sl: Ukazni makro

en: Commands
sl: Ukazi

en: Comment
sl: Opomba

en: Common Commands
sl: Splošni ukazi

en: Common Defines
sl: Običajna določila

en: Common Function
sl: Pogosta zmožnost

en: Compiler Directive
sl: Direktiva prevajalnika

en: Completion Info
sl: Podrobnosti dopolnjevanja

en: Complex number
sl: Kompleksno število

en: Conditional Macro
sl: Pogojni makro

en: Conjunction
sl: Konjunkcija

en: Constant
sl: Konstanta

en: Constants
sl: Konstante

en: Constructors
sl: Konstruktorji

en: Control
sl: Nadzor

en: Control Keyword
sl: Nadzorna beseda

en: Cyrillic
sl: cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl: cirilica/rusko

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: cirilica/ukrajinsko

en: DOS Batch
sl: Paketni ukazi DOS

en: Dark color scheme using the Tango color palette
sl: Temna barvna shema z barvno paleto tango

en: Data Type
sl: Podatkovna vrsta

en: Data Types
sl: Podatkovne vrste

en: Data type
sl: Podatkovna vrsta

en: Date
sl: Datum

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Debug Code
sl: Koda razhroščevanja

en: Decimal
sl: Desetiško

en: Decimal number
sl: Decimalno število

en: Declaration
sl: Deklaracija

en: Decorator
sl: Oblikovni vzorec

en: Default Attribute
sl: Privzeti atribut

en: Defaults
sl: Privzeto

en: Define
sl: Določi

en: Definition
sl: Definicija

en: Definition list
sl: Seznam definicij

en: Delimiter
sl: Ločilnik

en: Deprecated
sl: Opuščeno

en: Deprecated Builtin Command
sl: Opuščen vgrajeni ukaz

en: Design by Contract
sl: Oblikovanje po pogodbi

en: Device Cast
sl: Oddajanje naprave

en: Device Function
sl: Funkcija naprave

en: Device Functions
sl: Funkcije naprave

en: Diff
sl: Primerjava

en: Dimension
sl: Mere

en: Directive
sl: Določilo

en: Directory Macro
sl: Makro imenika

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Document Words
sl: Besede dokumenta

en: Documentation comment
sl: Opomba dokumentacije

en: Documentation comment element
sl: Predmet opombe dokumentacije

en: Double Number
sl: Dvojno število

en: E-mail address
sl: Elektronski naslov

en: Element
sl: Predmet

en: Element name
sl: Ime predmeta

en: Email
sl: Elektronska pošta

en: Emphasis
sl: Poudarek

en: Encoding
sl: Šifriranje

en: Entity
sl: Entiteta

en: Entries
sl: Vnosi

en: Enumerated list
sl: Oštevilčen seznam

en: Error
sl: Napaka

en: Error Text
sl: Besedilo napake

en: Error during conversion: %s
sl: Napaka med pretvorbo: %s

en: Escape
sl: Ubežni znak

en: Escaped Character
sl: Ubežni znak

en: Escaped character
sl: Ubežni znaki

en: Exception Handling
sl: Upravljanje z izjemami

en: Exec parameter
sl: Parameter Exec

en: Explicit Argument
sl: Izrecni argument

en: Explicit Noun Definition
sl: Izrecno določilo samostalnika

en: Expression
sl: Izraz

en: External
sl: Zunanje

en: External Command
sl: Zunanji ukaz

en: Externals
sl: Zunanji predmeti

en: Field
sl: Polje

en: File
sl: Datoteka

en: File Attributes
sl: Atributi datoteke

en: File Descriptor
sl: Opisnik datoteke

en: File too big.
sl: Datoteka je prevelika!

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Float
sl: Plavajoče

en: Floating Point
sl: Plavajoča vejica

en: Floating Point number
sl: Število s plavajočo vejico

en: Floating point
sl: Plavajoča vejica

en: Floating point number
sl: Število s plavajočo vejico

en: Flow Conditional
sl: Pogojnik pretoka

en: Formatting Elements
sl: Oblikovni predmeti

en: Frame Number
sl: Število sličic

en: Function
sl: Funkcija

en: Function Name
sl: Ime funkcije

en: Functions
sl: Funkcije

en: Future Reserved Keywords
sl: Prihodnje zadržane besede

en: Fuzzy
sl: Ohlapno

en: GDB Log
sl: Dnevnik GDB

en: GUI Elements
sl: Predmeti grafičnega vmesnika

en: Generated Content
sl: Ustvarjena vsebina

en: Georgian
sl: gruzijsko

en: Global
sl: Splošno

en: Global Function
sl: Splošna funkcija

en: Global Functions
sl: Splošne funkcije

en: Global Variable
sl: Splošna spremenljivka

en: Global Variables
sl: Splošne spremenljivke

en: Go
sl: Pojdi

en: Greek
sl: grško

en: Group
sl: Skupina

en: Haddock Directive
sl: Direktiva Haddock

en: Header
sl: Glava

en: Header Elements
sl: Predmeti glave

en: Header Property
sl: Lastnost glave

en: Heading 0
sl: Naslov 0

en: Heading 1
sl: Naslov 1

en: Heading 2
sl: Naslov 2

en: Heading 3
sl: Naslov 3

en: Heading 4
sl: Naslov 4

en: Heading 5
sl: Naslov 5

en: Heading 6
sl: Naslov 6

en: Heading level 1
sl: Naslov (1 raven)

en: Heading level 2
sl: Naslov (2 raven)

en: Heading level 3
sl: Naslov (3 raven)

en: Heading level 4
sl: Naslov (4 raven)

en: Heading level 5
sl: Naslov (5 raven)

en: Hebrew
sl: hebrejsko

en: Hebrew Visual
sl: hebrejsko predočeno

en: Heredoc Bound
sl: Vez Heredoc

en: Hex
sl: Šestnajstiško

en: Hexadecimal number
sl: Šestnajstiško število

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
sl: Poudarjanje ene same vrstice je trajalo predolgo. Poudarjanje skladnje bo onemogočeno.

en: Horizontal Rule
sl: Vodoravna črta

en: Hyperlinked Identifier
sl: Določilnik hiperpovezave

en: Hyperlinked Module Name
sl: Ime hiperpovezanega modula

en: ID Selector
sl: Izbirnik ID

en: IEEE System Task
sl: Sistemska naloga IEEE

en: Identifier
sl: Določilnik

en: Ignore
sl: Prezri

en: Image Marker
sl: Oznaka slike

en: ImageJ
sl: SlikaJ

en: Imaginary number
sl: Imaginarno število

en: Import BVI
sl: Uvozi BVI

en: Include
sl: Vključi

en: Include Statement
sl: Dodaj stavek

en: Include directive
sl: Vključi direktivo

en: Included File
sl: Dodana datoteka

en: Incomplete Sequence
sl: Nepopolno zaporedje

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
sl: Neveljavno zaporedje UTF-8 na vhodu

en: Individual
sl: Posamezno

en: Inline Documentation Section
sl: Medvrstični odsek dokumentacije

en: Inline Elements
sl: Medvrstični predmeti

en: Inline Haddock Section
sl: Medvrstični odsek Haddock

en: Inline Math Mode
sl: Medvrstični matematični način

en: Integer
sl: Celo število

en: Integer Number
sl: Celo število

en: Intrinsic function
sl: Notranje funkcije

en: Invalid byte sequence in conversion input
sl: Neveljavno zaporedje bajtov na vhodu pretvorbe

en: Invalid object, not initialized
sl: Neveljaven predmet, opravilo ni začeto

en: Italic
sl: Ležeče

en: Itemized list
sl: Opredmeten seznam

en: Japanese
sl: japonsko

en: Key
sl: Ključ

en: Keysymbol
sl: Simbol tipke

en: Keyword
sl: Ključna beseda

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Korean
sl: korejsko

en: LRM Additional System Task
sl: Dodatna sistemska naloga LRM

en: Lab Text
sl: Besedilo

en: Label
sl: Oznaka

en: Labeled argument
sl: Označen argument

en: Leading
sl: Vodilno

en: Light Emphasis
sl: Nežen poudarek

en: Line
sl: Črta

en: Line Break
sl: Prelom vrstice

en: Line Directive
sl: Direktiva vrstice

en: Link
sl: Povezava

en: Link Text
sl: Besedilo povezave

en: List
sl: Seznam

en: List Marker
sl: Oznaka seznama

en: Literal
sl: Dosledno

en: Literate Haskell
sl: Haskell območje

en: Local
sl: Krajevno

en: Local Variable
sl: Krajevna spremenljivka

en: Location
sl: Mesto

en: Macro
sl: Makro

en: Macros
sl: Makri

en: Magic Word
sl: Čarobna beseda

en: Main Category
sl: Glavna kategorija

en: Map key
sl: Ključ preslikave

en: Markup
sl: Označevanje

en: Math Boundary
sl: Matematični način

en: Math Constant
sl: Matematična konstanta

en: Math Mode
sl: Matematični način

en: Metaparameters
sl: Metaparametri

en: Missing main language definition (id = "%s".)
sl: Manjka določitev glavnega jezika (id = "%s".)

en: Modifier
sl: Spremenilnik

en: Modifiers
sl: Spremenilniki

en: Module
sl: Modul

en: Module Handler
sl: Ročnik modulov

en: Module Path
sl: Pot modula

en: Module handler
sl: Ročnik modulov

en: Module name, Variant, etc
sl: Ime modula, različica in drugo.

en: Multiline string
sl: Niz v več vrsticah

en: Name
sl: Ime

en: Namespace
sl: Imenski prostor

en: Newline
sl: Nova vrstica

en: Nil Constant
sl: Nična konstanta

en: No idea what it is
sl: Neznan dogodek brez prave osnove

en: Non Breaking Whitespace
sl: Nedeljivi presledek

en: Nordic
sl: nordijsko

en: Not a regular file.
sl: Datoteka ni običajna datoteka.

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
sl: Opomba (PopraviMe, Naloge, XXX, etc.)

en: Noun
sl: Samostalnik

en: Null
sl: Ničta vrednost

en: Null Value
sl: Nična vrednost

en: Number
sl: Številka

en: Numeric literal
sl: Številčno območje

en: Objective-C
sl: Predmetni-C

en: Objective-J
sl: Predmetni-J

en: Oblivion
sl: Pozaba

en: Obsolete Autoconf Macro
sl: Zastarel autoconf makro

en: Obsolete Keyword
sl: Opuščena ključna beseda

en: Ocamldoc Comments
sl: Opomba Ocamldoc

en: Octal
sl: Osmiško

en: Octal number
sl: Osmiško število

en: OpenCL Constant
sl: Konstanta OpenCL

en: OpenGL Shading Language
sl: OpenGL senčilni jezik

en: OpenMP directives
sl: Direktive OpenMP

en: Operation operator
sl: Operator opravila

en: Optimized Out
sl: Optimiziran izhod

en: Option
sl: Možnost

en: Option Name
sl: Ime možnosti

en: Optional Target
sl: Izbirni cilj

en: Options
sl: Možnosti

en: Other
sl: Ostalo

en: Other Keyword
sl: Druga ključna beseda

en: Other Macro
sl: Drugi makro

en: Others
sl: Ostalo

en: Others 2
sl: Drugo 2

en: Others 3
sl: Drugo 3

en: POD Escape
sl: POD Izhod

en: POD heading
sl: POD glava

en: POD keyword
sl: POD ključna beseda

en: Package Info
sl: Podrobnosti paketa

en: Package Manager
sl: Upravljalnik paketov

en: Page Elements
sl: Predmeti strani

en: Page title
sl: Naziv strani

en: Paragraph Heading
sl: Naslov odstavka

en: Parameters
sl: Parametri

en: Part Heading
sl: Delni naslov

en: Patch Start
sl: Začetek popravka

en: Pattern
sl: Vzorec

en: Polymorphic Variant
sl: Polimorfna različica

en: Predefined Variable
sl: Predhodno določena spremenljivka

en: Predicate
sl: Povedno

en: Prefix
sl: Predpona

en: Preformatted
sl: _Predoblikovano

en: Preprocessor
sl: Predprocesor

en: Preprocessor directive
sl: Določilo predprocesorja

en: Preprocessor tags
sl: Oznake predprocesorja

en: Primary
sl: Osnovni

en: Primitive
sl: Praštevilo

en: Processing instruction
sl: Navodila obdelave

en: Prompt
sl: Pozovi

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Property Name
sl: Ime lastnosti

en: Property Value
sl: Vrednosti lastnosti

en: Provider
sl: Ponudnik

en: Quoted Value
sl: Navedena vrednost

en: RPM Variable
sl: RPM spremenljivka

en: RPM spec
sl: RPM določila

en: Real number
sl: Realno število

en: Redirect
sl: Preusmeritev

en: Regular Expression
sl: Logični izraz

en: Release
sl: Objava

en: Removed line
sl: Odstranjena vrstica

en: Reserved Category
sl: Rezervirana kategorija

en: Reserved Class
sl: Zadržan razred

en: Reserved Constant
sl: Zadržana konstanta

en: Reserved Identifier
sl: Zadržan določilnik

en: Reserved Keywords
sl: Zadržane ključne besede

en: Reserved Words
sl: Rezervirane besede

en: Reserved keyword
sl: Zadržana beseda

en: Resources
sl: Viri

en: Return
sl: Vrni

en: Romanian
sl: romunsko

en: Scheme
sl: Shema

en: Scientific
sl: Znanstveno

en: Scope Declaration
sl: Deklaracije obsega

en: Script
sl: Skript

en: Secondary
sl: Drugotni

en: Section
sl: Odsek

en: Section 1
sl: Odsek 1

en: Section 2
sl: Odsek 2

en: Section 3
sl: Odsek 3

en: Section 4
sl: Odsek 4

en: Section 5
sl: Odsek 5

en: Section Elements
sl: Predmeti odseka

en: Section Heading
sl: Naslov razdelka

en: Select a Style
sl: Izbor sloga

en: Show detailed proposal information
sl: Pokaže podrobnosti.

en: Signal Name
sl: Ime signala

en: Signal name
sl: Ime signala

en: Signature
sl: Podpis

en: Since
sl: Od

en: Single Number
sl: Enojno število

en: Solarized Dark
sl: Temna tema

en: Solarized Light
sl: Svetla tema

en: Source
sl: Vir

en: South European
sl: južnoevropsko

en: Space
sl: Preslednica

en: Spec Macro
sl: Makro določila

en: Special
sl: Posebno

en: Special Character
sl: Posebni znak

en: Special Constant
sl: Posebna konstanta

en: Special Token
sl: Posebni žetoni

en: Special Variable
sl: Posebna spremenljivka

en: Special case
sl: Posebna velikost

en: Special character (inside a string)
sl: Poseben znak (znotraj niza)

en: Special constant
sl: Posebna konstanta

en: Standard Modules
sl: Standardni moduli

en: Standard stream
sl: Običajni pretok

en: Statement
sl: Izjava

en: Storage Class
sl: Razred shranjevanja

en: Storage Type
sl: Vrsta hrambe

en: String
sl: Niz

en: String Conversion
sl: Pretvorba nizov

en: String Format
sl: Zapis niti

en: Strong Emphasis
sl: Močan poudarek

en: Structural Elements
sl: Strukturni predmeti

en: Sub Keywords
sl: Podrejene ključne besede

en: SubParagraph Heading
sl: Naslov podrejenega odstavka

en: SubSection Heading
sl: Naslov podrejenega razdelka

en: SubSubSection Heading
sl: Naslov pod-podrejenega razdelka

en: Subshell
sl: Podlupina

en: Substitution
sl: Zamenjava

en: Sweave
sl: Zavitek

en: Switch
sl: Stikalo

en: Swizzle operator
sl: Operator Swizzle

en: Symbol
sl: Simbol

en: Symbol of a Table
sl: Simbol razpredelnice

en: Symbol on a Link
sl: Simbol na povezavi

en: System Command
sl: Sistemski ukaz

en: System Task
sl: Sistemska naloga

en: SystemVerilog
sl: Sistemski Verilog

en: Tab
sl: Tabulator

en: Tag
sl: Oznaka

en: Tag Name Selector
sl: Izbirnik imena oznake

en: Text
sl: Besedilo

en: Thai
sl: tajsko

en: The buffer contains invalid characters.
sl: Medpomnilnik vsebuje neveljavne znake.

en: The file is externally modified.
sl: Datoteka je močno spremenjena.

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
sl: Prišlo je do napake pretvarjanja kodnega nabora, zato je bil uporabljen povratni znak.

en: Thread Action
sl: Dejanje niti

en: Thread Header
sl: Glava niti

en: Title
sl: Naslov

en: Token
sl: Žeton

en: Trailing
sl: Sledeče

en: Trailing Tab
sl: Sledilni zavihek

en: Translation
sl: Prevod

en: Turkish
sl: turško

en: Type
sl: Vrsta

en: Type Operators
sl: Vrstni operatorji

en: Type Variable
sl: Vrsta spremenljivke

en: Type, module or object keyword
sl: Ključna beseda vrste, modula ali predmeta

en: URL
sl: Naslov URL

en: Undefined Value
sl: Nedoločena vrednost

en: Underlined
sl: Podčrtano

en: Unicode
sl: Unikod

en: Unknown
sl: Neznano

en: VBScript and ADO constants
sl: VBScript in ADO konstante

en: Values
sl: Vrednosti

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Variable Definition
sl: Določilo spremenljivke

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Variant Constructor
sl: Izgradnja različic

en: Verb
sl: Glagol

en: Verbatim Block
sl: Blok Verbatim

en: Vietnamese
sl: vietnamsko

en: Visibility
sl: Vidnost

en: Void Value
sl: Nična vrednost

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Western
sl: zahodnoevropsko

en: Widget State
sl: Stanje gradnika

en: Word
sl: Beseda

en: XML Tag
sl: Oznaka XML

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
sl: ['UTF-8', 'TRENUTNI', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Invert Case
sl: _Obrni velikost črk

en: _Redo
sl: _Ponovno uveljavi

en: _Select
sl: _Izberi

en: _Title Case
sl: _Velike prve črke besed

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: at-rules
sl: at-pravila

en: command
sl: ukaz

en: entity
sl: entiteta

en: error
sl: napaka

en: function
sl: funkcija

en: gettext translation
sl: prevod gettext

en: keyword
sl: ključna beseda

en: m4 Comment
sl: Opomba m4

en: m4 Macro
sl: m4 makro

en: prereq
sl: zahteva

en: printf Conversion
sl: printf pretvorba

en: rule
sl: pravilo

en: targets
sl: cilji

en: token type
sl: vrsta žetona

en: using \C is not supported in language definitions
sl: uporaba \C ni podprta v določilih jezika
