gdk-pixbuf - en to sr translation catalogue (208 entries)

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
sr: Показивач на податке тачкице за сличицу

en: ANI image was truncated or incomplete.
sr: АНИ слика је одсечена или непотпуна.

en: BMP image has bogus header data
sr: БМП слика има неисправно заглавље

en: BMP image has oversize palette
sr: БМП слика садржи палету прекомерне величине

en: BMP image has unsupported depth
sr: БМП слика садржи неподржану дубину

en: BMP image has unsupported header size
sr: БМП слика садржи заглавље неподржане величине

en: BMP image width too large
sr: Ширина БМП слике је превелика

en: Bad code encountered
sr: Наиђох на лош запис

en: Bits per Sample
sr: Битова по узорку

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
sr: Неисправан број битова по каналу ПНГ слике.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
sr: Број битова по каналу преиначеног ПНГ није 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
sr: Не могу да доделим меморију за ТГА заглавље

en: Cannot allocate colormap
sr: Не могу да доделим мапу боје

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
sr: Не могу да доделим меморију за ТГА податке о контексту

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
sr: Не могу да доделим меморију за учитавање ПНМ слике

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
sr: Не могу да доделим меморију за учитавање ИксПМ слике

en: Cannot allocate new pixbuf
sr: Не могу да доделим нову сличицу

en: Cannot read XPM colormap
sr: Не могу да учитам ИксПМ мапу боја

en: Circular table entry in GIF file
sr: Кружни унос у табели ГИФ датотеке

en: Color profile has invalid length %d.
sr: Профил боја није исправне дужине %d.

en: Color profile has invalid length '%u'.
sr: Профил боја није исправне дужине „%u“.

en: Colorspace
sr: Простор боја

en: Compressed icons are not supported
sr: Сажете иконице нису подржане

en: Could not allocate memory: %s
sr: Не могу да доделим меморију: %s

en: Could not create stream: %s
sr: Не могу да направим ток: %s

en: Could not decode ICNS file
sr: Не могу да декодирам ИКНС датотеку

en: Could not get image height (bad TIFF file)
sr: Не могу да сазнам висину слике (лоша ТИФФ датотека)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
sr: Не могу да прочитам ширину слике (лоша ТИФФ датотека)

en: Could not read from stream: %s
sr: Не могу да читам из тока: %s

en: Could not seek stream: %s
sr: Не могу да се крећем по току: %s

en: Couldn't allocate memory for color profile
sr: Не могу да доделим меморију за палету боја

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr: Не могу да доделим меморију за учитавање ЈПЕГ слике

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
sr: Не могу да доделим меморију за чување БМП датотеке

en: Couldn't allocate memory for stream
sr: Не могу да доделим меморију за ток

en: Couldn't allocate memory to buffer image data
sr: Не могу да доделим меморију за привремено смештање података слике

en: Couldn't decode image
sr: Не могу да декодирам слику

en: Couldn't load bitmap
sr: Не могу да отворим битмапу

en: Couldn't load metafile
sr: Не могу да отворим метадатотеку

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
sr: Не могу да препознам начин записа слике у датотеци „%s“

en: Couldn't save
sr: Не могу да сачувам

en: Couldn't write to BMP file
sr: Не могу да упишем у БМП датотеку

en: Couldn't write to TIFF file
sr: Не могу да упишем у ТИФФ датотеку

en: Cursor hotspot outside image
sr: Показивач курсора је ван слике

en: Dimensions of TIFF image too large
sr: ТИФФ слика је превелика

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sr: Грешка при развијању ЈПЕГ слике (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
sr: Грешка читања ИКНС слике: %s

en: Error while decoding colormap
sr: Грешка приликом декодирања мапе боја

en: Error writing to image file: %s
sr: Грешка уписа у датотеку слике: %s

en: Error writing to image stream
sr: Грешка уписа у ток слике

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
sr[0]: Не могу да доделим %d бајт у оставу за читање датотека
sr[1]: Не могу да доделим %d бајта у оставу за читање датотека
sr[2]: Не могу да доделим %d бајтова у оставу за читање датотека
sr[3]: Не могу да доделим један бајт у оставу за читање датотеке

en: Failed to allocate QTIF context structure.
sr: Не могу да доделим структуру КуТИФ садржаја.

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
sr: Не могу да затворим „%s“ при упису слике, могуће је да нису сви подаци сачувани: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
sr: Не могу да створим објекат Гдк учитавача сличице.

en: Failed to find an image data atom.
sr: Не могу да пронађем атом са подацима слике.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sr: Нисам успео да учитам РГБ податак из ТИФФ датотеке

en: Failed to load TIFF image
sr: Нисам успео да учитам ТИФФ слику

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
sr: Нисам успео да учитам анимацију „%s“: разлог није познат, вероватно неисправан запис

en: Failed to load image '%s': %s
sr: Не могу да учитам слику „%s“: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
sr: Нисам успео да учитам слику „%s“: разлог није познат, вероватно неисправан запис

en: Failed to open '%s' for writing: %s
sr: Не могу да отворим „%s“ ради уписа: %s

en: Failed to open TIFF image
sr: Нисам успео да отворим ТИФФ слику

en: Failed to open file '%s': %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to open temporary file
sr: Не могу да отворим привремену датотеку

en: Failed to read QTIF header
sr: Не могу да прочитам КуТИФ заглавље

en: Failed to read from temporary file
sr: Не могу да читам из привремене датотеке

en: Failed to save TIFF image
sr: Нисам успео да сачувам ТИФФ слику

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
sr[0]: Не могу да прескочим следећи %d бајт са „seek()“.
sr[1]: Не могу да прескочим следећа %d бајта са „seek()“.
sr[2]: Не могу да прескочим следећих %d бајтова са „seek()“.
sr[3]: Не могу да прескочим следећи један бајт са „seek()“.

en: Failed to write TIFF data
sr: Нисам успео да упишем ТИФФ податке

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
sr: Нисам успео да упишем у привремену датотеку при учитавању ИксБМ слике

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
sr: Нисам успео да упишем у привремену датотеку при учитавању ИксПМ слике

en: Failure reading GIF: %s
sr: Грешка при читању ГИФ-а: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
sr: Кобна грешка у ПНГ слици: %s

en: Fatal error reading PNG image file
sr: Кобна грешка при читању ПНГ слике

en: Fatal error reading PNG image file: %s
sr: Кобна грешка при читању ПНГ слике: %s

en: File does not appear to be a GIF file
sr: Изгледа да ово није ГИФ датотека

en: File error when reading QTIF atom: %s
sr: Грешка у датотеци при читању КуТИФ атома: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
sr: ГИФ датотеци недостаје нешто података (можда је некако скраћена?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
sr: ГИФ слика нема општу мапу боја, а кадар у њему нема месну мапу боја.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
sr: ГИФ слика је оштећена (неисправно ЛЗВ сажимање)

en: GIF image loader cannot understand this image.
sr: Учитавач ГИФ слика не препознаје ову слику.

en: GIF image was truncated or incomplete.
sr: ГИФ слика је скраћена или непотпуна.

en: Has Alpha
sr: Поседује провидност

en: Height
sr: Висина

en: Image file '%s' contains no data
sr: Датотека слике „%s“ не садржи податке

en: Image format unknown
sr: Непозната врста слике

en: Image header corrupt
sr: Заглавље слике је оштећено

en: Image is too wide for BMP format.
sr: Слика је превелика за БМП формат.

en: Image pixel data corrupt
sr: Оштећени су подаци о тачкама слике

en: Image too large to be saved as ICO
sr: Слика је превелика за чување као ИКО

en: Image type '%s' is not supported
sr: Врста слике „%s“ није подржана

en: Image type currently not supported
sr: Врста слике за сада није подржана

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different gdk-pixbuf version?
sr: Модул за учитавање слике „%s“ не извози одговарајуће сучеље; можда је из другог издања?

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
sr: Није подржано постепено учитавање слике врсте „%s“

en: Input file descriptor is NULL.
sr: Описивач улазне датотеке је НИШТАВАН.

en: Insufficient memory to load PNG file
sr: Нема довољно меморије за учитавање ПНГ датотеке

en: Insufficient memory to load PNM context struct
sr: Нема довољно меморије за учитавање ПНМ података о смислу

en: Insufficient memory to load PNM file
sr: Нема довољно меморије за учитавање ПНМ датотеке

en: Insufficient memory to load XBM image file
sr: Нема довољно меморије за учитавање ИксБМ слике

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
sr: Нема довољно меморије за учитавање слике, затворите неке програме да ослободите меморију

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
sr: Нема довољно меморије за отварање ЈПЕГ2000 датотеке

en: Insufficient memory to open TIFF file
sr: Нема довољно меморије за отварање ТИФФ датотеке

en: Insufficient memory to save image into a buffer
sr: Нема довољно меморије за чување слике у међумеморију

en: Insufficient memory to save image to callback
sr: Нема довољно меморије за чување слике у позивну функцију

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
sr: Нема довољно меморије за смештај слике величине %lu × %lu; покушајте да ослободите нешто меморије затварањем неких програма

en: Internal error in the GIF loader (%s)
sr: Унутрашња грешка учитавача ГИФ-а (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
sr: Унутрашња грешка: Модул за учитавање слика „%s“ није успео да обави операцију, а није навео ни разлог неуспеха

en: Invalid XBM file
sr: Неисправна ИксБМ датотека

en: Invalid XPM header
sr: Неисправно ИксПМ заглавље

en: Invalid header in animation
sr: Неисправно заглавље анимације

en: Invalid header in icon (%s)
sr: Неисправно заглавље иконице (%s)

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
sr: Квалитет ЈПЕГ-а мора бити вредност између 0 и 100; није дозвољена вредност „%d“.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
sr: Квалитет ЈПЕГ-а мора бити вредност између 0 и 100; не могу да обрадим вредност „%s“.

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value '%s' is not allowed.
sr: Број водоравних тачака по инчу ЈПЕГ-а мора бити вредност између 1 и 65535; вредност „%s“ није дозвољена.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value '%s' is not allowed.
sr: Број усправних тачака по инчу ЈПЕГ-а мора бити вредност између 1 и 65535; вредност „%s“ није дозвољена.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
sr: Кључеви за текстуалне одељке ПНГ-а морају бити АСКРИ знакови.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
sr: Кључеви за текстуалне одељке ПНГ-а морају имати бар 1, а највише 79 знакова.

en: Loop
sr: Петља

en: Malformed chunk in animation
sr: Неисправан делић анимације

en: Maximum color value in PNM file is 0
sr: Највећа вредност боје у ПНМ датотеци је 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
sr: Највећа вредност боје у ПНМ датотеци је превелика

en: No XPM header found
sr: Нисам нашао ИксПМ заглавље

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
sr: Нису сви кадрови ГИФ слике учитани.

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
sr: Нема довољно меморије за слагање кадра у ГИФ датотеци

en: Not enough memory to load GIF file
sr: Нема довољно меморије да учитам ГИФ датотеку

en: Not enough memory to load ICO file
sr: Нема довољно меморије за учитавање ИКО датотеке

en: Not enough memory to load animation
sr: Нема довољно меморије да учитам анимацију

en: Not enough memory to load bitmap image
sr: Нема довољно меморије да учитам битмап слику

en: Not enough memory to load icon
sr: Нема довољно меморије за учитавање иконице

en: Number of Channels
sr: Број канала

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
sr: Ниво сажимања ПНГ-а мора бити вредност између 0 и 9; вредност „%d“ није допуштена.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
sr: Ниво сажимања ПНГ-а мора бити вредност између 0 и 9; не могу да обрадим вредност „%s“.

en: PNG x-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Број водоравних тачака по инчу ПНГ-а мора бити вредност већа од нуле; вредност „%s“ није дозвољена.

en: PNG y-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Број усправних тачака по инчу ПНГ-а мора бити вредност већа од нуле; вредност „%s“ није дозвољена.

en: PNM file has an image height of 0
sr: ПНМ датотека садржи слику висине 0

en: PNM file has an image width of 0
sr: ПНМ датотека садржи слику ширине 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
sr: ПНМ датотека садржи неисправан почетни бајт

en: PNM file has an invalid height
sr: ПНМ датотека има неисправну висину

en: PNM file has an invalid width
sr: ПНМ датотека има неисправну ширину

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
sr: ПНМ датотека није у познатом ПНМ подзапису

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
sr: Учитавач ПНМ слика не подржава овај ПНМ подзапис

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
sr: Учитавач ПНМ слика је очекивао цео број, али га није нашао

en: Pixel Bytes
sr: Бајтови тачкице

en: Pixels
sr: Тачкица

en: Premature end-of-file encountered
sr: Наиђох на превремен крај датотеке

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
sr: Слика псеудобоје не садржи мапу боје

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
sr[0]: Величина КуТИФ атома је превелика (%d бајт)
sr[1]: Величина КуТИФ атома је превелика (%d бајта)
sr[2]: Величина КуТИФ атома је превелика (%d бајтова)
sr[3]: Величина КуТИФ атома је превелика (један бајт)

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
sr: Сиров ПНМ запис захтева тачно један размак пре садржаја

en: Raw PNM image type is invalid
sr: Врста сирове ПНМ слике није исправна

en: Readonly pixel data
sr: Подаци тачкице само за читање

en: Resulting GIF image has zero size
sr: Резултирајућа ГИФ слика има величину нула

en: Rowstride
sr: Размак редова

en: Stack overflow
sr: Прекорачење стека

en: TGA image has invalid dimensions
sr: ТГА слика је неисправне величине

en: TGA image type not supported
sr: ТГА запис слике није подржан

en: TGA image was truncated or incomplete.
sr: ТГА слика је скраћена или непотпуна.

en: TIFF bits-per-sample doesn't contain a supported value.
sr: Вредност битова-по-узорку ТИФФ-а не садржи подржану вредност.

en: TIFF compression doesn't refer to a valid codec.
sr: Паковање ТИФФ-а не упућује на одговарајући кодек.

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Број водоравних тачака по инчу ТИФФ-а мора бити вредност већа од нуле; вредност „%s“ није дозвољена.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Број усправних тачака по инчу ТИФФ-а мора бити вредност већа од нуле; вредност „%s“ није дозвољена.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
sr: Простор боја у коме се тумаче узорци

en: The number of bits per sample
sr: Број битова по узорку

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
sr: Број бајтова између почетка једног реда и почетка другог реда

en: The number of columns of the pixbuf
sr: Број стубаца за сличицу

en: The number of rows of the pixbuf
sr: Број редова за сличицу

en: The number of samples per pixel
sr: Број узорака по тачкици

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
sr: Ово издање гдк-сличице не подржава чување ове врсте слике: %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
sr: Окренуте БМП слике не могу бити сажете

en: Transformed JPEG has zero width or height.
sr: Преиначени ЈПЕГ има висину или ширину нула.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
sr: Преиначени ЈПЕГ2000 има висину или ширину нула

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
sr: Неподржан број канала у преиначеној ПНГ слици; мора бити 3 или 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
sr: Преиначени ПНГ има висину или ширину нула.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
sr: Преиначени ПНГ није РГБ или РГБА.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
sr: Не могу да учитам модул за учитавање слике: %s: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
sr: Неочекиван број боја за ставке мапе боја

en: Unexpected end of PNM image data
sr: Неочекиван крај ПНМ слике

en: Unexpected icon chunk in animation
sr: Неочекивани делић иконице у анимацији

en: Unrecognized image file format
sr: Непознат начин записа слике

en: Unsupported JPEG color space (%s)
sr: Неподржан ЈПЕГ простор боја (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
sr: Неподржана дубина за ИКО датотеку: %d

en: Unsupported icon type
sr: Неподржана врста иконице

en: Unsupported image format for GDI+
sr: Неподржана врста слике за ГДИ+

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
sr: Вредност текстуалног одељка ПНГ-а %s се не може претворити у ИСО-8859-1 запис.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
sr: Издање %s ГИФ врсте записа није подржано

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
sr: Да ли анимација треба да се почне из почетка када стигне до краја

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
sr: Да ли сличица поседује канал провидности

en: Width
sr: Ширина

en: Width or height of TIFF image is zero
sr: Висина или ширина ТИФФ слике је нула

en: XPM file has image height <= 0
sr: ИксПМ слика је висине ≤0

en: XPM file has image width <= 0
sr: ИксПМ слика је ширине ≤0

en: XPM file has invalid number of colors
sr: ИксПМ датотека има неисправан број боја

en: XPM has invalid number of chars per pixel
sr: ИксПМ има неисправан број знакова по тачки

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
sr[0]: нисам успео да доделим међумеморију слике од %u бајта
sr[1]: нисам успео да доделим међумеморију слике од %u бајта
sr[2]: нисам успео да доделим међумеморију слике од %u бајтова
sr[3]: нисам успео да доделим међумеморију слике од једног бајта

[ctx: image format]
en: BMP
sr: БМП

[ctx: image format]
en: EMF
sr: ЕМФ

[ctx: image format]
en: GIF
sr: ГИФ

[ctx: image format]
en: JPEG
sr: ЈПЕГ

[ctx: image format]
en: JPEG 2000
sr: ЈПЕГ 2000

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
sr: Иконица МекОС Х-а

[ctx: image format]
en: PNG
sr: ПНГ

[ctx: image format]
en: PNM/PBM/PGM/PPM
sr: ПНМ/ПБМ/ПГМ/ППМ

[ctx: image format]
en: QuickTime
sr: Квик тајм

[ctx: image format]
en: TIFF
sr: ТИФФ

[ctx: image format]
en: Targa
sr: Тарга

[ctx: image format]
en: WMF
sr: ВМФ

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
sr: Анимирани курсор прозора

[ctx: image format]
en: Windows icon
sr: Иконица прозора

[ctx: image format]
en: XBM
sr: ИксБМ

[ctx: image format]
en: XPM
sr: ИксПМ
