gdk-pixbuf - en to sr translation catalogue (199 entries)

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
sr: Pokazivač na podatke tačkice za sličicu

en: ANI image was truncated or incomplete.
sr: ANI slika je odsečena ili nepotpuna.

en: BMP image has bogus header data
sr: BMP slika ima neispravno zaglavlje

en: BMP image has oversize palette
sr: BMP slika sadrži paletu prekomerne veličine

en: BMP image has unsupported depth
sr: BMP slika sadrži nepodržanu dubinu

en: BMP image has unsupported header size
sr: BMP slika sadrži zaglavlje nepodržane veličine

en: BMP image width too large
sr: Širina BMP slike je prevelika

en: Bad code encountered
sr: Naiđoh na loš zapis

en: Bits per Sample
sr: Bitova po uzorku

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
sr: Neispravan broj bitova po kanalu PNG slike.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
sr: Broj bitova po kanalu preinačenog PNG nije 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za TGA zaglavlje

en: Cannot allocate colormap
sr: Ne mogu da dodelim mapu boje

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za TGA podatke o kontekstu

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za učitavanje PNM slike

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za učitavanje IksPM slike

en: Cannot allocate new pixbuf
sr: Ne mogu da dodelim novu sličicu

en: Cannot read XPM colormap
sr: Ne mogu da učitam IksPM mapu boja

en: Circular table entry in GIF file
sr: Kružni unos u tabeli GIF datoteke

en: Color profile has invalid length %d.
sr: Profil boja nije ispravne dužine %d.

en: Color profile has invalid length '%u'.
sr: Profil boja nije ispravne dužine „%u“.

en: Colorspace
sr: Prostor boja

en: Compressed icons are not supported
sr: Sažete ikonice nisu podržane

en: Could not allocate memory: %s
sr: Ne mogu da dodelim memoriju: %s

en: Could not create stream: %s
sr: Ne mogu da napravim tok: %s

en: Could not decode ICNS file
sr: Ne mogu da dekodiram IKNS datoteku

en: Could not get image height (bad TIFF file)
sr: Ne mogu da saznam visinu slike (loša TIFF datoteka)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
sr: Ne mogu da pročitam širinu slike (loša TIFF datoteka)

en: Could not read from stream: %s
sr: Ne mogu da čitam iz toka: %s

en: Could not seek stream: %s
sr: Ne mogu da se krećem po toku: %s

en: Couldn't allocate memory for color profile
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za paletu boja

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za učitavanje JPEG slike

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za čuvanje BMP datoteke

en: Couldn't allocate memory for stream
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za tok

en: Couldn't allocate memory to buffer image data
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za privremeno smeštanje podataka slike

en: Couldn't decode image
sr: Ne mogu da dekodiram sliku

en: Couldn't load bitmap
sr: Ne mogu da otvorim bitmapu

en: Couldn't load metafile
sr: Ne mogu da otvorim metadatoteku

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
sr: Ne mogu da prepoznam način zapisa slike u datoteci „%s“

en: Couldn't save
sr: Ne mogu da sačuvam

en: Couldn't write to BMP file
sr: Ne mogu da upišem u BMP datoteku

en: Couldn't write to TIFF file
sr: Ne mogu da upišem u TIFF datoteku

en: Cursor hotspot outside image
sr: Pokazivač kursora je van slike

en: Dimensions of TIFF image too large
sr: TIFF slika je prevelika

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sr: Greška pri razvijanju JPEG slike (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
sr: Greška čitanja IKNS slike: %s

en: Error while decoding colormap
sr: Greška prilikom dekodiranja mape boja

en: Error writing to image file: %s
sr: Greška upisa u datoteku slike: %s

en: Error writing to image stream
sr: Greška upisa u tok slike

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
sr[0]: Ne mogu da dodelim %d bajt u ostavu za čitanje datoteka
sr[1]: Ne mogu da dodelim %d bajta u ostavu za čitanje datoteka
sr[2]: Ne mogu da dodelim %d bajtova u ostavu za čitanje datoteka
sr[3]: Ne mogu da dodelim jedan bajt u ostavu za čitanje datoteke

en: Failed to allocate QTIF context structure.
sr: Ne mogu da dodelim strukturu KuTIF sadržaja.

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
sr: Ne mogu da zatvorim „%s“ pri upisu slike, moguće je da nisu svi podaci sačuvani: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
sr: Ne mogu da stvorim objekat Gdk učitavača sličice.

en: Failed to find an image data atom.
sr: Ne mogu da pronađem atom sa podacima slike.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sr: Nisam uspeo da učitam RGB podatak iz TIFF datoteke

en: Failed to load TIFF image
sr: Nisam uspeo da učitam TIFF sliku

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
sr: Nisam uspeo da učitam animaciju „%s“: razlog nije poznat, verovatno neispravan zapis

en: Failed to load image '%s': %s
sr: Ne mogu da učitam sliku „%s“: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
sr: Nisam uspeo da učitam sliku „%s“: razlog nije poznat, verovatno neispravan zapis

en: Failed to open '%s' for writing: %s
sr: Ne mogu da otvorim „%s“ radi upisa: %s

en: Failed to open TIFF image
sr: Nisam uspeo da otvorim TIFF sliku

en: Failed to open file '%s': %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku „%s“: %s

en: Failed to open temporary file
sr: Ne mogu da otvorim privremenu datoteku

en: Failed to read QTIF header
sr: Ne mogu da pročitam KuTIF zaglavlje

en: Failed to read from temporary file
sr: Ne mogu da čitam iz privremene datoteke

en: Failed to save TIFF image
sr: Nisam uspeo da sačuvam TIFF sliku

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
sr[0]: Ne mogu da preskočim sledeći %d bajt sa „seek()“.
sr[1]: Ne mogu da preskočim sledeća %d bajta sa „seek()“.
sr[2]: Ne mogu da preskočim sledećih %d bajtova sa „seek()“.
sr[3]: Ne mogu da preskočim sledeći jedan bajt sa „seek()“.

en: Failed to write TIFF data
sr: Nisam uspeo da upišem TIFF podatke

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
sr: Nisam uspeo da upišem u privremenu datoteku pri učitavanju IksBM slike

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
sr: Nisam uspeo da upišem u privremenu datoteku pri učitavanju IksPM slike

en: Failure reading GIF: %s
sr: Greška pri čitanju GIF-a: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
sr: Kobna greška u PNG slici: %s

en: Fatal error reading PNG image file
sr: Kobna greška pri čitanju PNG slike

en: Fatal error reading PNG image file: %s
sr: Kobna greška pri čitanju PNG slike: %s

en: File does not appear to be a GIF file
sr: Izgleda da ovo nije GIF datoteka

en: File error when reading QTIF atom: %s
sr: Greška u datoteci pri čitanju KuTIF atoma: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
sr: GIF datoteci nedostaje nešto podataka (možda je nekako skraćena?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
sr: GIF slika nema opštu mapu boja, a kadar u njemu nema mesnu mapu boja.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
sr: GIF slika je oštećena (neispravno LZV sažimanje)

en: GIF image loader cannot understand this image.
sr: Učitavač GIF slika ne prepoznaje ovu sliku.

en: GIF image was truncated or incomplete.
sr: GIF slika je skraćena ili nepotpuna.

en: Has Alpha
sr: Poseduje providnost

en: Height
sr: Visina

en: Image file '%s' contains no data
sr: Datoteka slike „%s“ ne sadrži podatke

en: Image format unknown
sr: Nepoznata vrsta slike

en: Image header corrupt
sr: Zaglavlje slike je oštećeno

en: Image is too wide for BMP format.
sr: Slika je prevelika za BMP format.

en: Image pixel data corrupt
sr: Oštećeni su podaci o tačkama slike

en: Image too large to be saved as ICO
sr: Slika je prevelika za čuvanje kao IKO

en: Image type '%s' is not supported
sr: Vrsta slike „%s“ nije podržana

en: Image type currently not supported
sr: Vrsta slike za sada nije podržana

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different gdk-pixbuf version?
sr: Modul za učitavanje slike „%s“ ne izvozi odgovarajuće sučelje; možda je iz drugog izdanja?

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
sr: Nije podržano postepeno učitavanje slike vrste „%s“

en: Input file descriptor is NULL.
sr: Opisivač ulazne datoteke je NIŠTAVAN.

en: Insufficient memory to load PNG file
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje PNG datoteke

en: Insufficient memory to load PNM context struct
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje PNM podataka o smislu

en: Insufficient memory to load PNM file
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje PNM datoteke

en: Insufficient memory to load XBM image file
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje IksBM slike

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje slike, zatvorite neke programe da oslobodite memoriju

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
sr: Nema dovoljno memorije za otvaranje JPEG2000 datoteke

en: Insufficient memory to open TIFF file
sr: Nema dovoljno memorije za otvaranje TIFF datoteke

en: Insufficient memory to save image into a buffer
sr: Nema dovoljno memorije za čuvanje slike u međumemoriju

en: Insufficient memory to save image to callback
sr: Nema dovoljno memorije za čuvanje slike u pozivnu funkciju

en: Insufficient memory to store a %lu by %lu image; try exiting some applications to reduce memory usage
sr: Nema dovoljno memorije za smeštaj slike veličine %lu × %lu; pokušajte da oslobodite nešto memorije zatvaranjem nekih programa

en: Internal error in the GIF loader (%s)
sr: Unutrašnja greška učitavača GIF-a (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
sr: Unutrašnja greška: Modul za učitavanje slika „%s“ nije uspeo da obavi operaciju, a nije naveo ni razlog neuspeha

en: Invalid XBM file
sr: Neispravna IksBM datoteka

en: Invalid XPM header
sr: Neispravno IksPM zaglavlje

en: Invalid header in animation
sr: Neispravno zaglavlje animacije

en: Invalid header in icon (%s)
sr: Neispravno zaglavlje ikonice (%s)

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
sr: Kvalitet JPEG-a mora biti vrednost između 0 i 100; nije dozvoljena vrednost „%d“.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
sr: Kvalitet JPEG-a mora biti vrednost između 0 i 100; ne mogu da obradim vrednost „%s“.

en: JPEG x-dpi must be a value between 1 and 65535; value '%s' is not allowed.
sr: Broj vodoravnih tačaka po inču JPEG-a mora biti vrednost između 1 i 65535; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: JPEG y-dpi must be a value between 1 and 65535; value '%s' is not allowed.
sr: Broj uspravnih tačaka po inču JPEG-a mora biti vrednost između 1 i 65535; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
sr: Ključevi za tekstualne odeljke PNG-a moraju biti ASKRI znakovi.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
sr: Ključevi za tekstualne odeljke PNG-a moraju imati bar 1, a najviše 79 znakova.

en: Loop
sr: Petlja

en: Malformed chunk in animation
sr: Neispravan delić animacije

en: Maximum color value in PNM file is 0
sr: Najveća vrednost boje u PNM datoteci je 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
sr: Najveća vrednost boje u PNM datoteci je prevelika

en: No XPM header found
sr: Nisam našao IksPM zaglavlje

en: Not all frames of the GIF image were loaded.
sr: Nisu svi kadrovi GIF slike učitani.

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
sr: Nema dovoljno memorije za slaganje kadra u GIF datoteci

en: Not enough memory to load GIF file
sr: Nema dovoljno memorije da učitam GIF datoteku

en: Not enough memory to load ICO file
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje IKO datoteke

en: Not enough memory to load animation
sr: Nema dovoljno memorije da učitam animaciju

en: Not enough memory to load bitmap image
sr: Nema dovoljno memorije da učitam bitmap sliku

en: Not enough memory to load icon
sr: Nema dovoljno memorije za učitavanje ikonice

en: Number of Channels
sr: Broj kanala

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
sr: Nivo sažimanja PNG-a mora biti vrednost između 0 i 9; vrednost „%d“ nije dopuštena.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
sr: Nivo sažimanja PNG-a mora biti vrednost između 0 i 9; ne mogu da obradim vrednost „%s“.

en: PNG x-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Broj vodoravnih tačaka po inču PNG-a mora biti vrednost veća od nule; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: PNG y-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Broj uspravnih tačaka po inču PNG-a mora biti vrednost veća od nule; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: PNM file has an image height of 0
sr: PNM datoteka sadrži sliku visine 0

en: PNM file has an image width of 0
sr: PNM datoteka sadrži sliku širine 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
sr: PNM datoteka sadrži neispravan početni bajt

en: PNM file has an invalid height
sr: PNM datoteka ima neispravnu visinu

en: PNM file has an invalid width
sr: PNM datoteka ima neispravnu širinu

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
sr: PNM datoteka nije u poznatom PNM podzapisu

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
sr: Učitavač PNM slika ne podržava ovaj PNM podzapis

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
sr: Učitavač PNM slika je očekivao ceo broj, ali ga nije našao

en: Pixel Bytes
sr: Bajtovi tačkice

en: Pixels
sr: Tačkica

en: Premature end-of-file encountered
sr: Naiđoh na prevremen kraj datoteke

en: Pseudocolor image does not contain a colormap
sr: Slika pseudoboje ne sadrži mapu boje

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
sr[0]: Veličina KuTIF atoma je prevelika (%d bajt)
sr[1]: Veličina KuTIF atoma je prevelika (%d bajta)
sr[2]: Veličina KuTIF atoma je prevelika (%d bajtova)
sr[3]: Veličina KuTIF atoma je prevelika (jedan bajt)

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
sr: Sirov PNM zapis zahteva tačno jedan razmak pre sadržaja

en: Raw PNM image type is invalid
sr: Vrsta sirove PNM slike nije ispravna

en: Readonly pixel data
sr: Podaci tačkice samo za čitanje

en: Resulting GIF image has zero size
sr: Rezultirajuća GIF slika ima veličinu nula

en: Rowstride
sr: Razmak redova

en: Stack overflow
sr: Prekoračenje steka

en: TGA image has invalid dimensions
sr: TGA slika je neispravne veličine

en: TGA image type not supported
sr: TGA zapis slike nije podržan

en: TGA image was truncated or incomplete.
sr: TGA slika je skraćena ili nepotpuna.

en: TIFF bits-per-sample doesn't contain a supported value.
sr: Vrednost bitova-po-uzorku TIFF-a ne sadrži podržanu vrednost.

en: TIFF compression doesn't refer to a valid codec.
sr: Pakovanje TIFF-a ne upućuje na odgovarajući kodek.

en: TIFF x-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Broj vodoravnih tačaka po inču TIFF-a mora biti vrednost veća od nule; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: TIFF y-dpi must be greater than zero; value '%s' is not allowed.
sr: Broj uspravnih tačaka po inču TIFF-a mora biti vrednost veća od nule; vrednost „%s“ nije dozvoljena.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
sr: Prostor boja u kome se tumače uzorci

en: The number of bits per sample
sr: Broj bitova po uzorku

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
sr: Broj bajtova između početka jednog reda i početka drugog reda

en: The number of columns of the pixbuf
sr: Broj stubaca za sličicu

en: The number of rows of the pixbuf
sr: Broj redova za sličicu

en: The number of samples per pixel
sr: Broj uzoraka po tačkici

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
sr: Ovo izdanje gdk-sličice ne podržava čuvanje ove vrste slike: %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
sr: Okrenute BMP slike ne mogu biti sažete

en: Transformed JPEG has zero width or height.
sr: Preinačeni JPEG ima visinu ili širinu nula.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
sr: Preinačeni JPEG2000 ima visinu ili širinu nula

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
sr: Nepodržan broj kanala u preinačenoj PNG slici; mora biti 3 ili 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
sr: Preinačeni PNG ima visinu ili širinu nula.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
sr: Preinačeni PNG nije RGB ili RGBA.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
sr: Ne mogu da učitam modul za učitavanje slike: %s: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
sr: Neočekivan broj boja za stavke mape boja

en: Unexpected end of PNM image data
sr: Neočekivan kraj PNM slike

en: Unexpected icon chunk in animation
sr: Neočekivani delić ikonice u animaciji

en: Unrecognized image file format
sr: Nepoznat način zapisa slike

en: Unsupported JPEG color space (%s)
sr: Nepodržan JPEG prostor boja (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
sr: Nepodržana dubina za IKO datoteku: %d

en: Unsupported icon type
sr: Nepodržana vrsta ikonice

en: Unsupported image format for GDI+
sr: Nepodržana vrsta slike za GDI+

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
sr: Vrednost tekstualnog odeljka PNG-a %s se ne može pretvoriti u ISO-8859-1 zapis.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
sr: Izdanje %s GIF vrste zapisa nije podržano

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
sr: Da li animacija treba da se počne iz početka kada stigne do kraja

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
sr: Da li sličica poseduje kanal providnosti

en: Width
sr: Širina

en: Width or height of TIFF image is zero
sr: Visina ili širina TIFF slike je nula

en: XPM file has image height <= 0
sr: IksPM slika je visine ≤0

en: XPM file has image width <= 0
sr: IksPM slika je širine ≤0

en: XPM file has invalid number of colors
sr: IksPM datoteka ima neispravan broj boja

en: XPM has invalid number of chars per pixel
sr: IksPM ima neispravan broj znakova po tački

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
sr[0]: nisam uspeo da dodelim međumemoriju slike od %u bajta
sr[1]: nisam uspeo da dodelim međumemoriju slike od %u bajta
sr[2]: nisam uspeo da dodelim međumemoriju slike od %u bajtova
sr[3]: nisam uspeo da dodelim međumemoriju slike od jednog bajta

[ctx: image format]
en: MacOS X icon
sr: Ikonica MekOS H-a

[ctx: image format]
en: QuickTime
sr: Kvik tajm

[ctx: image format]
en: WMF
sr: VMF

[ctx: image format]
en: Windows animated cursor
sr: Animirani kursor prozora

[ctx: image format]
en: Windows icon
sr: Ikonica prozora

[ctx: image format]
en: XBM
sr: IksBM

[ctx: image format]
en: XPM
sr: IksPM
