glade-3 - en to eo translation catalogue (631 entries)

en:  and
eo:  kaj

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi kompletan liston de disponeblaj komandliniaj opcioj.

en: %s - %s Properties
eo: %s - %s Atributoj

en: (%s child)
eo: (%s ido)

en: (%s of %s)
eo: (%s de %s)

en: (default)
eo: (defaŭlte)

en: (internal %s)
eo: (interna %s)

en: (template)
eo: (ŝablono)

en: (unnamed)
eo: (nenomite)

en: <choose a key>
eo: <elekti ŝlosilon>

en: <separator>
eo: <disigilo>

en: A list of objects
eo: Listo de objektoj

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
eo: Uzantointerfaca dizajnilo por GTK+ kaj GNOMEo.

en: About
eo: Pri

en: About this application
eo: Pri ĉi tiu aplikaĵo

en: Accelerator
eo: Plirapidigilo

en: Accelerator Label
eo: Plirapidigila etikedo

en: Accelerators
eo: Plirapidigiloj

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Accessible Description
eo: Atingebla priskribo

en: Accessible Name
eo: Atingebla nomo

en: Action
eo: Ago

en: Action Attributes
eo: Ago-atributoj

en: Action Group
eo: Agogrupo

en: Action Name
eo: Ago-nomo

en: Actions
eo: Agoj

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activate '%s'
eo: Aktivigi '%s'

en: Activate '%s' %s
eo: Aktivigi '%s' %s

en: Activate next project
eo: Aktivigi la sekvan projekton

en: Activate previous project
eo: Aktivigi la antaŭa projekton

en: Active column
eo: Aktiva kolumno

en: Add %s
eo: Aldoni %s

en: Add Child
eo: Aldoni idon

en: Add Item
eo: Aldoni elementon

en: Add Parent
eo: Aldoni gepatron

en: Add Row
eo: Aldoni vicon

en: Add a %s to %s
eo: Aldoni na %s al %s

en: Add center child
eo: Aldoni centran idon

en: Add child %s
eo: Aldoni idon %s

en: Adding parent %s for %s
eo: Aldoni gepatron %s por %s

en: Adjustment
eo: Ĝustigo

en: Adjustment:
eo: Ĝustigo:

en: Advanced
eo: Altnivele

en: After
eo: Post

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

en: All Contexts
eo: Ĉiuj kuntekstoj

en: All Events
eo: Ĉiuj eventoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All Glade Files
eo: Ĉiuj Glado-dosieroj

en: Alpha
eo: Alfo

en: Always
eo: Ĉiam

en: An entry
eo: Enigo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Application Window
eo: Aplikaĵa fenestro

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Arrow
eo: Sago

en: Artists
eo: Artistoj

en: Ascending
eo: Kreskante

en: Assistant
eo: Asistanto

en: Attribute
eo: Atributo

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Authentication
eo: Aŭtentokontrolo

en: Author(s):
eo: Aŭtoro(j):

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Before
eo: Antaŭe

en: Beginner
eo: Komencanto

en: Book
eo: Libro

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Bottom Left
eo: Malsupre maldekstre

en: Bottom Right
eo: Malsupre dekstre

en: Bottom to Top
eo: De malsupre supren

en: Bottom:
eo: Malsupre:

en: Box
eo: Skatolo

en: Browse
eo: Foliumi

en: Button
eo: Butono

en: Button Attributes
eo: Butono-atributoj

en: Button Content
eo: Butono-enhavo

en: C_ontexts:
eo: K_untekstoj:

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Catalog
eo: Katalogo

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Center
eo: Centre

en: Character
eo: Karaktro

en: Check
eo: Kontroli

en: Check Box
eo: Elektobutono

en: Child alignments:
eo: Ida ĝisrandigo:

en: Choose your country
eo: Elektu vian landon

en: City:
eo: Urbo:

en: Class
eo: Klaso

en: Class Name:
eo: Klasnomo:

en: Click
eo: Klaki

en: Close
eo: Fermi

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: Close document
eo: Fermi dokumenton

en: Close the current project
eo: Fermi la aktualan projekton

en: Co_mments for translators:
eo: Ko_mentoj por tradukantoj:

en: Collate
eo: Kunmeti

en: Color
eo: Koloro

en: Color Chooser
eo: Kolor-elektilo

en: Color Picker
eo: Kolorelektilo

en: Color Selection
eo: Kolorelekto

en: Column
eo: Kolumno

en: Column Header
eo: Kolumna kapo

en: Column name
eo: Kolumna nomo

en: Column type
eo: Kolumna tipo

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Columns:
eo: Kolumnoj:

en: Comment
eo: Komento

en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments:
eo: Komentoj:

en: Company
eo: Firmao

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Connecting to %s
eo: Konektante al %s

en: Container
eo: Ujo

en: Containers
eo: Ujoj

en: Content
eo: Enhavo

en: Context
eo: Kunteksto

en: Copies
eo: Kopioj

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Could not create a new project.
eo: Ne eblis krei novan projekton.

en: Could not create directory: %s
eo: Ne eblas krei dosierujon: %s

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
eo: Ne eblis konservi la dosieron %s. Alia projekto kun la sama vojo estas malferma.

en: Could not save the file %s
eo: Ne eblis konservi la dosieron %s

en: Could not show link:
eo: Ne eblas montri ligilon:

en: Count:
eo: Nombro:

en: Country:
eo: Lando:

en: Crea_te
eo: _Krei

en: Create %s
eo: Krei %s

en: Create Folder
eo: Krei dosierujon

en: Create a %s
eo: Krei %s

en: Create a new project
eo: Krei novan projekton

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
eo: Krei aŭ redakti uzantointerfacajn dizajnojn por aplikaĵoj de GTK+ aŭ GNOME.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
eo: Krei aŭ malfermi uzantointerfacan dizajnon por aplikaĵoj de GTK+

en: Cursor
eo: Kursoro

en: Custom
eo: Propre

en: Custom Text
eo: Propra teksto

en: Custom Tooltip
eo: Propra ŝpruchelpilo

en: Cut
eo: Eltondi

en: Cut %s
eo: Eltondi %s

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Data
eo: Datumo

en: Date Editor
eo: Dato-redaktilo

en: Debian
eo: Debiano

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Definition
eo: Difino

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete %s
eo: Forigi %s

en: Delete All
eo: Forigi ĉiujn

en: Delete Event
eo: Forigi eventon

en: Delete the selection
eo: Forigi la elektaĵon

en: Deprecated
eo: Evitinde

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Description List
eo: Priskrib-listo

en: Description Value
eo: Priskrib-valoro

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Desktop Frame
eo: Labortablo-kadro

en: Desktop Icon
eo: Labortabla piktogramo

en: Desktop applications
eo: Labortablaj aplikaĵoj

en: Detail
eo: Detalo

en: Details
eo: Detaloj

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Dialog
eo: Dialogo

en: Dialog Box
eo: Dialogujo

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Disable Devhelp integration
eo: Elŝalti la integradon de Devhelp

en: Discrete
eo: Diskrete

en: Display items as icons only
eo: Montri elementojn nur kiel piktogramoj

en: Display items as text beside icons
eo: Montri elementojn nur kiel teksto apud piktogramoj

en: Display items as text only
eo: Montri elementojn nur kiel teksto

en: Display the developer reference manual
eo: Montri la referenco-manlibron por programistoj

en: Do you want to reload the project?
eo: Ĉu vi volas reŝargi la projekton?

en: Dock
eo: Doko

en: Documenters
eo: Dokumentintoj

en: Double
eo: Duobla

en: Down
eo: Suben

en: Drag %s and Drop to %s
eo: Ŝovi na %s kaj demeti al %s

en: Drag & Drop
eo: Ŝovi kaj demeti

en: Drag and Drop
eo: Ŝovi kaj demeti

en: Drag and Drop Multiple
eo: Ŝovi kaj demeti plurfoje

en: East
eo: Orienta

en: Edge
eo: Eĝo

en: Edit Attributes
eo: Redakti atributojn

en: Edit Glade preferences
eo: Redakti agordojn de Glado

en: Edit Image
eo: Redakti bildon

en: Edit Label
eo: Redakti etikedon

en: Edit Menu
eo: Redakti menuon

en: Edit Menu Bar
eo: Redakti menubreton

en: Edit Text
eo: Redakti tekston

en: Edit page
eo: Redakti paĝon

en: Edit page:
eo: Redakti paĝon:

en: Educational
eo: Edukade

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Email:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Embedded applications
eo: Enkorpigitaj aplikaĵoj

en: Emblems
eo: Emblemoj

en: Emoticons
eo: Miensimboloj

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: End
eo: Fino

en: End Action:
eo: Fini agon:

en: Error
eo: Eraro

en: Error: %s.
eo: Eraro: %s.

en: Every day
eo: Ĉiu tago

en: Every week
eo: Ĉiu semajno

en: Expand
eo: Etendi

en: Expand all
eo: Etendi ĉiujn

en: Expanded
eo: Etendite

en: Expander
eo: Etendilo

en: Extra Condensed
eo: Tre densigite

en: Extra Expanded
eo: Tre etendite

en: Failed to save %s: %s
eo: Malsukcesis konservi %s: %s

en: Fedora
eo: Fedoro

en: Fifth Mouse Button
eo: Kvina musbutono

en: File
eo: Dosiero

en: File Chooser
eo: Dosier-elektilo

en: File Filter
eo: Dosierfiltrilo

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Fill
eo: Plenigi

en: First Mouse Button
eo: Unua musbutono

en: Fixed
eo: Fiksite

en: Font Chooser
eo: Tipar-elektilo

en: Font Chooser Dialog
eo: Tipar-elekta dialogo

en: Font Selection
eo: Tiparelekto

en: Font Selection Dialog
eo: Tiparelekta dialogo

en: Footer
eo: Paĝopiedo

en: Formatting
eo: Formato

en: Fourth Mouse Button
eo: Kvara musbutono

en: Frame
eo: Kadro

en: Free software
eo: Libera programaro

en: From this directory
eo: De tiu dosierujo

en: GIcon column
eo: GIcon-kolumno

en: GNU/Linux
eo: GNU/Linukso

en: General
eo: Ĝenerale

en: Generate PDF
eo: Generi PDF-on

en: Generate PS
eo: Generi PS-on

en: Generic Name
eo: Komuna nomo

en: Glade
eo: Glado

en: Glade Interface Designer
eo: Uzantointerfaca dizajnilo Glado

en: Glade Preferences
eo: Agordoj de Glado

en: Glade debug options
eo: Sencimigagordoj de Glado

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
eo: Glado estas libera programaro; vi povas disdoni kaj/aŭ modifi
    ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU
    eldonite de la Free Software Foundation; aŭ en la 2a versio de la 
    permesilo aŭ (laŭ via volo) en iu sekva versio.
    
    Glado estas distribuite kun la espero ke ĝi estos utila,
    sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implica garantio de
    NEGOCEBLO aŭ ADAPTADO AL IU APARTA CELO.  Vidu la Ĝeneralan
    Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.
    
    Vi devintus ricevi kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU
    kune kun Glado; se ne, skribu al Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 Usono.

en: Glade options
eo: Agordoj de Glado

en: Gravity:
eo: Gravito:

en: Grid
eo: Krado

en: Grid Attributes
eo: Krado-atributoj

en: Group
eo: Grupo

en: Grouping
eo: Grupigo

en: HTML Container
eo: HTML-ujo

en: Half
eo: Duone

en: Has Selection
eo: Havas elekton

en: Header
eo: Paĝokapo

en: Heading
eo: Titolo

en: Help
eo: Helpo

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Hint:
eo: Helpindiko:

en: Homogeneous
eo: Homogene

en: Horizontal
eo: Horizontale

en: Horizontal Alignment
eo: Horizontala ĝisrandigo

en: Horizontal Alignment:
eo: Horizontala ĝisrandigo:

en: Horizontal Scale
eo: Horizontala skalo

en: Horizontal:
eo: Horizontale:

en: I am not a programmer
eo: Mi ne estas programisto

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Icon File
eo: Piktograma dosiero

en: Icon Na_mes:
eo: Piktogram-no_moj:

en: Icon Name
eo: Piktogramnomo

en: Icon Size
eo: Piktograma grando

en: Icon Sources
eo: Piktogram-fontoj

en: Icon View
eo: Piktograma vido

en: Icon _Name:
eo: Piktogram-_nomo:

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: If Valid
eo: Se nevalide

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
eo: Se ci reŝagas ĝin, ĉiuj nekonservitaj ŝanĝoj perdiĝos. Ĉu reŝagi ĝin malgraŭe?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
eo: Se vi konservus ĝin, ĉiuj ŝanĝoj eble perdiĝos. Ĉu konservi ĝin malgraŭe?

en: Image
eo: Bildo

en: Image File Name
eo: Dosiernomo de la bildo

en: Image item
eo: Bilda elemento

en: Image:
eo: Bildo:

en: In
eo: Co

en: Info
eo: Informo

en: Info Bar
eo: Informbreto

en: Insert Column
eo: Enmeti kolumnon

en: Insert Page After
eo: Enmeti paĝon malantaŭe

en: Insert Page Before
eo: Enmeti paĝon antaŭe

en: Insert page on %s
eo: Enigi paĝon al %s

en: Interface Designer
eo: Interfaco-dizajnilo

en: Internal Frame
eo: Interna kadro

en: Internal Name
eo: Interna nomo

en: Internal name
eo: Interna nomo

en: International
eo: Internacie

en: Invalid
eo: Nevalide

en: Italic
eo: Kursive

en: Item Width:
eo: Elementa larĝo:

en: Items
eo: Elementoj

en: Java
eo: Ĝavo

en: JavaScript
eo: Ĝavoskripto

en: Label
eo: Etikedo

en: Label Width
eo: Etikeda larĝo

en: Left
eo: Maldekstre

en: Left to Right
eo: De maldekstre dekstren

en: Left:
eo: Maldekstre:

en: License
eo: Permesilo

en: License Text
eo: Permesila teksto

en: License and Copyright
eo: Permesilo kaj kopirajto

en: License:
eo: Permesilo:

en: Lines
eo: Linioj

en: Link
eo: Ligilo

en: List
eo: Listo

en: List Item
eo: Lista elemento

en: List of items:
eo: List de elemento:

en: Logo:
eo: Emblemo:

en: Low
eo: Malalte

en: Lower:
eo: Pli malalte:

en: Lowercase
eo: Minuskle

en: MIME Types
eo: MIME-tipoj

en: Maximum:
eo: Maksimumo:

en: Menu
eo: Menuo

en: Menu Bar
eo: Menubreto

en: Menu Button
eo: Menu-butono

en: Menu Item
eo: Menua elemento

en: Middle
eo: Meze

en: Mime Types
eo: MIME-tipoj

en: Minimum
eo: Minimume

en: Minimum:
eo: Minimumo:

en: Miscellaneous
eo: Aliaĵoj

en: Missing Image
eo: Bildo mankas

en: Mouse
eo: Muso

en: Name
eo: Nomo

en: Name of the class
eo: Nomo de la klaso

en: Name:
eo: Nomo:

en: Named Icon Chooser
eo: Nomita piktogram-elektilo

en: Never
eo: Neniam

en: New
eo: Nova

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: No
eo: Ne

en: No open projects to save
eo: Neniu malferma projekto por konservi

en: No widget selected.
eo: Neniu fenestraĵo estas elektite.

en: None
eo: Neniu

en: Normal
eo: Normale

en: North
eo: Norda

en: Notification
eo: Atentigo

en: Number
eo: Numero

en: Number of Pages
eo: Nombro de paĝoj

en: Number of items
eo: Nombro de elementoj

en: Number of pages
eo: Nombro de paĝoj

en: O_bjects:
eo: O_bjektoj:

en: Object
eo: Objekto

en: Objects
eo: Objektoj

en: Objects:
eo: Objektoj:

en: Off
eo: Elŝaltite

en: Ok
eo: Bone

en: On
eo: Enŝaltite

en: Open
eo: Malfermi

en: Open _Recent
eo: Malfermi _lastatempan

en: Open a project
eo: Malfermi projekton

en: Open…
eo: Malfermi…

en: Organization
eo: Organizo

en: Other
eo: Alia

en: Out
eo: El

en: Output version information and exit
eo: Eligi informon pri versio kaj eliri

en: Padding
eo: Ŝtopado

en: Page
eo: Paĝo

en: Page Type
eo: Paĝo-tipo

en: Palette
eo: Paletro

en: Palette _Appearance
eo: Paletra _aspekto

en: Panel
eo: Panelo

en: Parent
eo: Gepatro

en: Password
eo: Pasvorto

en: Paste
eo: Alglui

en: Paste %s
eo: Enmeti %s

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: Path
eo: Vojo

en: Personal
eo: Persone

en: Phone
eo: Telefono

en: Places
eo: Ejoj

en: Pointer Mode
eo: Montrila reĝimo

en: Popup
eo: Ŝprucfenestro

en: Popup Menu
eo: Ŝprucfenestra menuo

en: Position
eo: Pozicio

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Press
eo: Premi

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Progress
eo: Progreso

en: Progress Bar
eo: Plenumskalo

en: Project
eo: Projekto

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
eo: La projekto "%s" havas erarojn. Ĉu konservi malgraŭe?

en: Project %s is still loading.
eo: Projekto %s ankoraŭ ŝargas.

en: Project '%s' saved
eo: Konservis projekton '%s'

en: Project _Tabs
eo: Projekt_langetoj

en: Properties
eo: Atributoj

en: Property
eo: Atributo

en: Property Name
eo: Atributo-nomo

en: Question
eo: Demando

en: Queue
eo: Atendovico

en: Quit the program
eo: Ĉesi la programon

en: Radio Button
eo: Radiobutono

en: Range
eo: Amplekso

en: Read Only
eo: Nurlegeble

en: Read _documentation
eo: Legi _dokumentaron

en: Read documentation
eo: Legi dokumentaron

en: Reason
eo: Kialo

en: Receiving data from %s
eo: Ricevante datumojn de %s

en: Recent
eo: Lasttempaj

en: Recent Action
eo: Antaŭa ago

en: Redo
eo: Refari

en: Redo the last action
eo: Refari la lastan agon

en: Redo: %s
eo: Refari: %s

en: Reject
eo: Refuzi

en: Related Action
eo: Rilata ago

en: Release
eo: Eldono

en: Remove %s
eo: Forigi %s

en: Remove Column
eo: Forigi la kolumnon

en: Remove Page
eo: Forigi la paĝon

en: Remove Parent
eo: Forigi la gepatron

en: Remove Row
eo: Forigi la vicon

en: Remove page from %s
eo: Forigi paĝon de %s

en: Remove placeholder from %s
eo: Forigi lokokupilon de %s

en: Removing parent of %s
eo: Forigi gepatron de %s

en: Renaming %s to %s
eo: Alinomante %s al %s

en: Requires:
eo: Bezonate:

en: Reset
eo: Reagordi

en: Reverse
eo: Inversigi

en: Right
eo: Dekstre

en: Right to Left
eo: De dekstre maldekstren

en: Right:
eo: Dekstre:

en: Rows
eo: Vicoj

en: Save
eo: Konservi

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Save _As
eo: Konservi _kiel

en: Save changes to project "%s" before closing?
eo: Ĉu konservi la ŝanĝoj de la pojokto "%s" antaŭ ol fermi?

en: Save the current project
eo: Konservi la aktualan projekton

en: Save the current project with a different name
eo: Konservi la aktualan projekton per alia nomo

en: Save…
eo: Konservi…

en: Scale
eo: Skalo

en: Scientific
eo: Science

en: Scroll
eo: Rulumi

en: Scrollbar
eo: Rulumskalo

en: Search Bar
eo: Serĉbreto

en: Search Column:
eo: Serĉ-kolumno:

en: Second Mouse Button
eo: Dua musbutono

en: Section
eo: Sekcio

en: Select
eo: Elekti

en: Select Fields
eo: Elekti kampojn

en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

en: Select Named Icon
eo: Elekti nomitan piktogramon

en: Select a color
eo: Elekti koloron

en: Select a font
eo: Elekti tiparon

en: Sending data to %s
eo: Sendante datumojn al %s

en: Separator
eo: Disigilo

en: Set default value
eo: Agordi defaŭltan valoron

en: Show Glade debug options
eo: Montri la sencimigagordojn de Glado

en: Show info
eo: Montri informon

en: Show the statusbar
eo: Montri la statobreton

en: Show the toolbar
eo: Montri la ilobreton

en: Shrink
eo: Ŝrumpi

en: Signal
eo: Signalo

en: Single
eo: Unuope

en: Size
eo: Grando

en: Slider
eo: Ŝovilo

en: Small Toolbar
eo: Eta ilobreto

en: South
eo: Sudo

en: South East
eo: Sud-oriento

en: South West
eo: Sud-okcidento

en: Spacing
eo: Interspaco

en: Spacing:
eo: Interspaco:

en: Start
eo: Komenco

en: Start Action:
eo: Starti agon:

en: Status
eo: Stato

en: Status Bar
eo: Statobreto

en: Status Icon
eo: Statopiktogramo

en: String
eo: Signoĉeno

en: Structure
eo: Strukturo

en: Summary
eo: Resumo

en: Switch
eo: Ŝaltilo

en: T_ranslatable
eo: T_radukeble

en: Table
eo: Tabelo

en: Table Cell
eo: Tabela ĉelo

en: Table Row
eo: Tabela vico

en: Tag
eo: Etikedo

en: Template
eo: Ŝablono

en: Text
eo: Teksto

en: Text View
eo: Tekst-vido

en: Text _beside icons
eo: Teksto _apud piktogramoj

en: Text below icons
eo: Teksto sub piktogramoj

en: Text beside icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Text only
eo: Nur teksto

en: Text:
eo: Teksto:

en: The file %s has been modified since reading it
eo: La dosiero %s estas modifite ekde legado de ĝi

en: The icon name
eo: La piktogramnomo

en: The internal name of the widget
eo: La interna nomo de la fenestraĵo

en: The name of the widget
eo: La nomo de la fenestraĵo

en: The project %s has unsaved changes
eo: La projekto %s havas nekonservitajn ŝanĝojn

en: The project file %s has been externally modified
eo: La projektdosiero %s estas modifita deekstere

en: Third Mouse Button
eo: Tria musbutono

en: This widget is deprecated
eo: La fenestraĵo estas evitinda

en: Title
eo: Titolo

en: Title:
eo: Titolo:

en: Toggle
eo: Baskuligi

en: Tool Bar
eo: Ilobreto

en: Tool Bar Editor
eo: Redaktilo de la ilobreto

en: Tool Button
eo: Ilobutono

en: Tool Palette
eo: Ilopaletro

en: Tool Tip
eo: Ŝpruchelpilo

en: Tool_bar
eo: Ilo_breto

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Tooltip
eo: Ŝpruchelpilo

en: Tooltip:
eo: Ŝpruchelpilo:

en: Top
eo: Supre

en: Top Left
eo: Supre maldekstre

en: Top Right
eo: Supre dekstre

en: Top to Bottom
eo: De supre malsupren

en: Top:
eo: Supre:

en: Touch
eo: Tuŝi

en: Translatable
eo: Tradukeble

en: Translation Domain
eo: Tradukad-retregiono

en: Translators
eo: Tradukistoj

en: Tree
eo: Arbo

en: Tree View
eo: Arbeca vido

en: Type
eo: Tipo

en: Type:
eo: Tipo:

en: URL
eo: Retadreso

en: Ubuntu
eo: Ubuntuo

en: Unable to load image (%s)
eo: Ne eblas ŝargi bildon (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
eo: Ne eblas malfermi na '%s', la dosiero ne ekzistas.

en: Unable to paste to the selected parent
eo: Ne eblas enmeti la elektitan gepatron

en: Undo
eo: Malfari

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: Undo: %s
eo: Malfari: %s

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Unsaved %i
eo: Nekonservite %i

en: Unset
eo: Elŝalti

en: Up
eo: Supren

en: Upper:
eo: Pli alte:

en: Use Action Appearance
eo: Uzi agaspekton

en: Use Command
eo: Uzi komandon

en: Used to generate names of new widgets
eo: Uzata por generi nomojn de novaj fenestroj

en: User Interface Designer
eo: Uzantointerfaca dizajnilo

en: Value
eo: Valoro

en: Value ID:
eo: Valoro-ID:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Version:
eo: Versio:

en: Vertical
eo: Vertikale

en: Vertical Alignment
eo: Vertikala ĝisrandigo

en: Vertical Scale
eo: Vertikala skalo

en: Vertical:
eo: Vertikale:

en: Visible
eo: Videble

en: Warning
eo: Averto

en: Website
eo: Retejo

en: Website:
eo: Retejo:

en: West
eo: Okcidento

en: Whether project is read-only
eo: Ĉu la projekto estas nurlegeble?

en: Why not?
eo: Kial ne?

en: Widget
eo: Fenestraĵo

en: Widget Attributes
eo: Fenestraĵo-atributoj

en: Widget selector
eo: Fenestraĵo-elektilo

en: Widget:
eo: Fenestraĵo:

en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

en: Window
eo: Fenestro

en: Window Attributes
eo: Fenestro-atributoj

en: Window Group
eo: Fenestrogrupo

en: Window Placement:
eo: Fenestro-lokado:

en: Windows
eo: Vindozo

en: Word
eo: Vorto

en: Yes
eo: Jes

en: Yes, No
eo: Jes, Ne

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
eo: Vi ne havas la necesajn permesojn por konservi la dosieron.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
eo: Viaj ŝanĝoj perdiĝus se vi ne konservos ilin.

en: [FILE...]
eo: [DOSIERO...]

en: [Read Only]
eo: [Nur legi]

en: _Add widget here
eo: _Aldoni fenestraĵon ĉi tien

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Developer Reference
eo: Referenco por _programistoj

en: _Don't Save
eo: _Ne konservi

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _File
eo: _Dosiero

en: _General
eo: Ĝ_enerale

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Icons only
eo: _Nur piktogramoj

en: _New
eo: _Nova

en: _Next Project
eo: _Sekva projekto

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Paste
eo: _Alglui

en: _Previous Project
eo: _Antaŭa projekto

en: _Projects
eo: _Projektoj

en: _Properties:
eo: _Atributoj:

en: _Redo
eo: _Refari

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Save Anyway
eo: _Konservi malgraŭe

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Select All
eo: _Elekti ĉiujn

en: _Statusbar
eo: _Statobreto

en: _Text only
eo: _Nur teksto

en: _Text:
eo: _Teksto:

en: _Undo
eo: _Malfari

en: _Unselect All
eo: _Malelekti ĉiujn

en: _Use Small Icons
eo: _Uzi etajn piktogramojn

en: _View
eo: _Vido

en: ago
eo: antaŭe

en: class
eo: klaso

en: column
eo: kolumno

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
eo: ne trovis subtenon por gmodule. subteno por gmodule estas bezonata por ke Glado funkcias

en: months
eo: monatoj

en: seconds
eo: sekundoj

[ctx: textattr]
en: Background Color
eo: Fonkoloro

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
eo: Malfona kolor

[ctx: textattr]
en: Gravity
eo: Gravito

[ctx: textattr]
en: Scale
eo: Skalo

[ctx: textattr]
en: Size
eo: Grando

[ctx: textattr]
en: Stretch
eo: Streĉi

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
eo: Trastrekite

[ctx: textattr]
en: Style
eo: Stilo

[ctx: textattr]
en: Underline
eo: Substrekite

[ctx: textattr]
en: Variant
eo: Variaĵo

[ctx: textattr]
en: Weight
eo: Pezo

en: the last action
eo: la lasta ago

en: unset
eo: neagordite

en: years
eo: jaroj
