glade3 HEAD - en to sq translation catalogue (843 entries)

en: %s [%s] - Properties
sq: %s [%s] - Pronësitë

en: %s exists.
    Do you want to replace it?
sq: %s ekziston.
    Dëshirohet zëvendësimi?

en: (%s child)
sq: (bij të %s)

en: (default)
sq: (paracaktuar)

en: (internal %s)
sq: (%s i brendshëm)

en: 24-Hour Format
sq: Format 24 orë

en: <Type here>
sq: <Shkruaj këtu>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
sq: <big><b>Këshilla:</b></big>
      * Klik i djathtë mbi paraqitjen e degëzuar për të shtuar elementë.
      * Shtyp «Del» për të hequr elementin e zgjedhur.
      * Tërhiq &amp; Lësho për të ndryshuar renditjen.
      * Lloji kollonë është i ndryshueshëm.

en: <choose a key>
sq: <zgjidh një pulsant>

en: <custom>
sq: <personalizuar>

en: <separator>
sq: <ndarës>

en: <span weight="bold" size="larger">Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sq: <span weight="bold" size="larger">Ruan ndryshimet tek projekti "%s" para se ta mbyllësh?</span>
    
    Ndryshimet e kryera do të humbasin nëse nuk i ruani.

en: A GladeCreateReason for this creation
sq: Një GladeCreateReason për këtë krijim

en: A GladeWidget template to base a new widget on
sq: Një model GladeWidget si bazë për një widget të ri

en: A GladeWidgetInfo struct to base a new widget on
sq: Një strukturë GladeWidgetinfo si bazë për një widget të ri

en: A boolean value
sq: Një vlerë booleane

en: A builtin stock image
sq: Një figurë stock e integruar

en: A builtin stock item
sq: Një element stock i integruar

en: A cursor for inserting widgets in the UI
sq: Një kursor për të futur widget në UI

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
sq: Një përshtatës i derivuar (%s) i %s ekziston rregullisht!

en: A floating point entry
sq: Një zë me presje të lëvizëshme

en: A gdk color value
sq: Një vlerë ngjyre gdk

en: A generic name prefix for internal widgets
sq: Një prefiks emri të përgjithshëm për widget e brendshëm

en: A list of GladeProperties
sq: Një listë me GladeProperties

en: A list of accelerator keys
sq: Një listë pulsantësh përshpejtues

en: A list of objects
sq: Një listë objektesh

en: A pixbuf value
sq: Një vlerë pixbuf

en: A pointer to the parenting GladeWidget
sq: Një puntues tek prindi GladeWidget

en: A stock item, select None to choose a custom image and label
sq: Një element stock, zgjidh «Asnjë» për të zgjedhur një figurë dhe etiketë të personalizuar

en: A tooltip text for this widget
sq: Një tekst këshillues për këtë widget

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
sq: Një vizatues interfaqesh përdorimi për GTK+ dhe GNOME.

en: About Dialog
sq: Dialog informacioni

en: About this application
sq: Informacione në lidhje me këtë aplikativ

en: Accel Label
sq: Etiketë me përshpejtues

en: Accelerators
sq: Përshpejtues

en: Accessibility
sq: Açesibiliteti

en: Accessible Description
sq: Përshkrimi açesibël

en: Accessible Name
sq: Emri açesibël

en: Actions
sq: Veprime

en: Activate
sq: Aktivo

en: Activate '%s'
sq: Aktivo '%s'

en: Activate '%s' %s
sq: Aktivo '%s' %s

en: Activate next project
sq: Aktivo projektin në vijim

en: Activate previous project
sq: Aktivo projektin paraardhës

en: Active Project
sq: Projekti aktiv

en: Adaptor
sq: Përshtatës

en: Add %s
sq: Shto %s

en: Add Child Item
sq: Shto element bir

en: Add Item
sq: Shto element

en: Add Menu Button
sq: Shto pulsant menu

en: Add Parent
sq: Shto prind

en: Add Radio Button
sq: Shto pulsant zgjedhje

en: Add Separator
sq: Shto ndarës

en: Add Toggle Button
sq: Shto pulsant me dy gjëndje

en: Add Tool Button
sq: Shto pulsant

en: Add Tool Item
sq: Shto element instrument

en: Add a %s to %s
sq: Shto një %s tek %s

en: Add signal handler %s
sq: Shto trajtues sinjali %s

en: Adding parent %s to %s
sq: Shtimi i prindit %s tek %s

en: After
sq: Mbas

en: Alignment
sq: Drejtimi

en: All
sq: Të gjithë

en: All Contexts
sq: Të gjithë kontekstet

en: All Events
sq: Të gjithë aktivitetet

en: All Files
sq: Të gjithë file

en: Alphanumerical
sq: Alfanumerik

en: Always
sq: Gjithmonë

en: Always Center
sq: Gjithmonë në qendër

en: An entry
sq: Një zë

en: An integer value
sq: Një vlerë e plotë

en: An unsigned integer value
sq: Një vlerë e plotë pa shenjë

en: Anarchist
sq: Anark

en: Applications
sq: Aplikativë

en: Arrow
sq: Shigjetë

en: Ascending
sq: Në ngjitje

en: Aspect Frame
sq: Korniza aspektit

en: Assistant
sq: Asistenti

en: Automatic
sq: Automatike

en: Background Color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Before
sq: Përpara

en: Behavior
sq: Sjellja

en: Book
sq: Libri

en: Boolean
sq: Booleane

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Bottom Left
sq: Poshtë majtas

en: Bottom Right
sq: Poshtë djathtas

en: Bottom to Top
sq: Nga poshtë lart

en: Box
sq: Kuti

en: Browse
sq: Shfleto

en: Button
sq: Pulsant

en: Button 1 Motion
sq: Lëvizja pulsanti 1

en: Button 2 Motion
sq: Lëvizja pulsanti 2

en: Button 3 Motion
sq: Lëvizja pulsanti 3

en: Button Box
sq: Kuti pulsanti

en: Button Motion
sq: Lëvizje pulsanti

en: Button Press
sq: Shtypje pulsanti

en: Button Release
sq: Lëshim pulsanti

en: Calendar
sq: Kalendari

en: Can resize
sq: Mund të ripërmasohet

en: Cancel
sq: Anullo

en: Catalog
sq: Katallogu

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Center
sq: Në qendër

en: Center on Parent
sq: Në qendër tek prindi

en: Centimeters
sq: Centimetra

en: Change signal handler %s
sq: Ndrysho trajtues sinjali %s

en: Character
sq: Simboli

en: Check
sq: Zgjedhur

en: Check Button
sq: Pulsant zgjedhur

en: Check Menu Item
sq: Element menu zgjedhur

en: Child Node Of
sq: Nyje bijë e

en: Choose %s implementors
sq: Zgjidh plotësuesit e %s

en: Choose a %s in this project
sq: Zgjidh një %s në këtë projekt

en: Choose accelerator keys...
sq: Zgjidh pulsantët përshpejtues...

en: Choose the BonoboDockItemBehavior type
sq: Zgjidh llojin e BonoboDockItemBehavior

en: Choose the BonoboDockPlacement type
sq: Zgjidh llojin e BonoboDockPlacement

en: Choose the GnomeUIInfo stock item
sq: Zgjidh elementin stock GnomeUIInfo

en: Choose the Pack Type
sq: Zgjidh llojin e pack

en: Choose the Selection Mode
sq: Zgjidh menyrën e zgjedhjes

en: Class
sq: Klasa

en: Class:
sq: Klasa:

en: Clipboard
sq: Shënime

en: Clipboard add %s
sq: Shtoi shënimeve %s

en: Clipboard add multiple
sq: Shtim shumëfish në shënime

en: Clipboard remove %s
sq: Hiqu shënimeve %s

en: Clipboard remove multiple
sq: Heqje shumëfishe nga shënimet

en: Close
sq: Mbyll

en: Close the current project
sq: Mbyll projektin aktual

en: Co_mments for translators:
sq: Ko_mente për përkthyesit:

en: Color Button
sq: Pulsant ngjyre

en: Color Selection
sq: Zgjedhja e ngjyrës

en: Color Selection Dialog
sq: Dialog për zgjedhjen e ngjyrës

en: Column Spacing
sq: Hapësira e kollonave

en: Columned List
sq: Listë me kollona

en: Combo
sq: Kombinuar

en: Combo Box
sq: Kuti e kombinuar

en: Combo Box Entry
sq: Kuti e kombinuar me hyrje

en: Comment
sq: Koment

en: Comment for translators
sq: Koment për përkthyesit

en: Common
sq: Përbashkët

en: Confirm
sq: Konfermo

en: Confirmation page
sq: Faqe konfirmimi

en: Container
sq: Përmbajtës

en: Containers
sq: Përmbajtës

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Content page
sq: Faqe përmbajtje

en: Contents Background Color
sq: Ngjyra e sfondit të përmbajtjes

en: Context _Help
sq: Ndi_hmë sipas kontekstit

en: Continuous
sq: Vazhdueshëm

en: Control
sq: Ctrl

en: Control and Display
sq: Kontrolli dhe shfaqja

en: Controlled By
sq: Kontrolluar nga

en: Controller For
sq: Kontrollues për

en: Copy %s
sq: Kopjo %s

en: Copy the selection
sq: Kopjo zgjedhjen

en: Could not allocate memory for interface
sq: I pamundur sigurimi i memorjes për interfaqen

en: Could not create a new project.
sq: I pamundur krijimi i një projekti të ri.

en: Could not create directory: %s
sq: I pamundur krijimi i directory: %s

en: Could not display the URL '%s'
sq: E pamundur shfaqja e URL '%s'

en: Could not display the online developer reference manual
sq: E pamundur shfaqja e manualit në linjë të zhvilluesit

en: Could not display the online user manual
sq: E pamundur shfaqja e manualit në linjë të përdorimit

en: Could not find glade file %s
sq: E pamundur gjetja e file glade %s

en: Could not get the type from "%s"
sq: I pamundur përcaktimi i llojit nga "%s"

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
sq: E pamundur ruajtja e file %s. Një tjetër projekt me atë pozicion është akoma i hapur.

en: Could not save the file %s
sq: E pamundur ruajtja e file %s

en: Create %s
sq: Krijo %s

en: Create Folder
sq: Krijo kartelë

en: Create New _Window
sq: Krijo _dritare të re

en: Create a %s
sq: Krijo një %s

en: Create a new project
sq: Krijo një projekt të ri

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
sq: Krijo ose ndrysho vizatime interfaqesh për aplikativë GTK+ apo GNOME.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
sq: Krijon ose hap vizatime interfaqe përdorimi për aplikativë GTK+

en: Creation Function
sq: Funksioni i krijimit

en: Current mode for the pointer in the workspace
sq: Modaliteti aktual për kursorin në zonën e punës

en: Cursor
sq: Kursori

en: Curve
sq: Hark

en: Custom
sq: Personalizuar

en: Custom widget
sq: Widget i personalizuar

en: Cut %s
sq: Preje %s

en: Cut the selection
sq: Preje zgjedhjen

en: Default
sq: Paracaktuar

en: Delayed
sq: Vonuar

en: Delete %s
sq: Elemino %s

en: Delete %s child from %s
sq: Elemino birin %s nga %s

en: Delete the selection
sq: Elemino zgjedhjen

en: Descending
sq: Në zbritje

en: Described By
sq: Përshkruar nga

en: Description For
sq: Përshkrim për

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sq: Përshkrimi i një objekti, formatuar për hyrje nga teknollogjia asistuese

en: Desktop
sq: Hapësira e punës

en: DevHelp search namespace for this widget class
sq: Hapësira emri i kërkimit DevHelp për këtë klasë të widget

en: Devices
sq: Dispozitivët

en: Dialog Box
sq: Dritare dialogu

en: Disable Devhelp integration
sq: Çaktivo integrimin e Devhelp

en: Discontinuous
sq: Ndërprerë

en: Discrete
sq: Diskret

en: Display items as icons only
sq: Shfaq elementët vetëm si ikona

en: Display items as text beside icons
sq: Shfaq elementët si tekst anash ikonave

en: Display items as text only
sq: Shfaq elementët vetëm si tekste

en: Display the developer reference manual
sq: Shfaq manualin orientues të zhvilluesit

en: Display the user manual
sq: Shfaq manualin e përdorimit

en: Dither
sq: Dridhje

en: Do you want to reload the project?
sq: Dëshiron të ringarkosh projektin?

en: Dock
sq: E kapshme

en: Dock _Editor
sq: Vendos _editorin

en: Dock _Inspector
sq: Vendos _inspektorin

en: Dock _Palette
sq: Vendos _tavoletën

en: Dock the editor into the main window
sq: Vendos editorin në dritaren qendrore

en: Dock the inspector into the main window
sq: Vendos inspektorin në dritaren qendrore

en: Dock the palette into the main window
sq: Vendos tavoletën në dritaren qendrore

en: Down
sq: Poshtë

en: Drag & Drop
sq: Tërhiq & Lësho

en: Drag Resize
sq: Tërhiq e ripërmaso

en: Drag and Drop
sq: Tërhiq dhe lësho

en: Drag and resize widgets in the workspace
sq: Tërhiq e ripërmaso widget në hapësirën e punës

en: Drag-n-Drop from %s to %s
sq: Tërhiq dhe lësho nga %s tek %s

en: Drawing Area
sq: Sipërfaqja e vizatimit

en: Drop Down Menu
sq: Menu e shpalosëshme

en: East
sq: Lindje

en: Edge
sq: Kufi

en: Edit Menu
sq: Ndrysho menunë

en: Edit Menu Bar
sq: Ndrysho shtyllën e menuve

en: Edit Text
sq: Ndrysho tekstin

en: Edit Type
sq: Ndrysho llojin

en: Edit&#8230;
sq: Ndrysho&#8230;

en: Embedded By
sq: Përmbajtur nga

en: Embeds
sq: Përmban

en: Emblems
sq: Emblemat

en: Emotes
sq: Përmban

en: Enabled
sq: Aktivuar

en: End
sq: Fundi

en: Enter Notify
sq: Njofto hyrjen

en: Error
sq: Gabim

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
sq: Gabim gjatë hapjes së %s për të shkruar të dhënat private (%s).
    Asnjë e dhënë private do të ruhet në këtë seancë

en: Error reading %s: %s
sq: Gabim gjatë leximit të %s: %s

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
sq: Gabim në serializimin e të dhënave të konfigurimit për ruajtje (%s).
    Asnjë e dhënë private do të ruhet në këtë seancë

en: Error shutting down I/O channel %s: %s
sq: Gabim gjatë mbylljes së kanalit I/O %s: %s

en: Error shutting down io channel %s: %s
sq: Gabim gjatë mbylljes së kanalit io %s: %s

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
sq: Gabim gjatë shkrimit të të dhënave private tek %s (%s).
    Asnjë e dhënë private do të ruhet në këtë seancë

en: Error writing to %s: %s
sq: Gabim gjatë shkrimit tek %s: %s

en: Errors parsing glade file %s
sq: Gabim gjatë analizimit të file glade %s

en: Etched In
sq: Gdhendur brenda

en: Etched Out
sq: Gdhendur jashtë

en: Event Box
sq: Kuti eventesh

en: Exclusive
sq: Ekskluziv

en: Expand
sq: Shpalos

en: Expander
sq: Shpalosësh

en: Exposure
sq: Ekspozim

en: Extended
sq: Shtrirë

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
sq: Krijimi i directory %s për të ruajtur të dhënat private dështoi.
    Asnjë e dhënë private do të ruhet në këtë seancë

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
sq: Dështoi ngarkimi i %s.
    Katallogët e kërkuar në vijim nuk gjenden në dispozicion: %s

en: Failed to open %s for reading: %s
sq: Dështoi hapja e %s për lexim: %s

en: Failed to open %s for writing: %s
sq: Dështoi hapja e %s për shkrim: %s

en: Failed to save %s to %s: %s
sq: Ruajtja e %s tek %s dështoi: %s

en: Failed to save %s: %s
sq: Ruajtja e %s dështoi: %s

en: Fi_les
sq: Fi_le

en: File Chooser Button
sq: Pulsant zgjedhje file

en: File Chooser Dialog
sq: Dialog zgjedhje file

en: File Chooser Widget
sq: Widget zgjedhje file

en: File Name
sq: Emri i file

en: File Selection
sq: Zgjedhja e file

en: Filename
sq: Emri i file

en: Fill
sq: Mbush

en: Find Ne_xt
sq: Gjej në va_zhdim

en: Fixed
sq: Fiksuar

en: Float
sq: Presje e lëvizëshme

en: Floating
sq: Lëvizshëm

en: Flows From
sq: Rrjedh nga

en: Flows To
sq: Rrjedh tek

en: Focus Change
sq: Ndryshimi i fokusit

en: Font Button
sq: Pulsant gërmash

en: Font Information
sq: Informacione mbi gërmat

en: Font Selection
sq: Zgjedhja e gërmave

en: Font Selection Dialog
sq: Dialog zgjedhje gërmash

en: Frame
sq: Kornizë

en: Free
sq: E lirë

en: Functions
sq: Funksione

en: GNOME About
sq: Informacione mbi GNOME

en: GNOME App
sq: Apliaktiv GNOME

en: GNOME App Bar
sq: Shtyllë aplikativi GNOME

en: GNOME Canvas
sq: Tela GNOME

en: GNOME Color Picker
sq: Zgjedhja ngjyrave GNOME

en: GNOME Date Edit
sq: Ndryshimi i datës GNOME

en: GNOME Dialog
sq: Dialog GNOME

en: GNOME Druid
sq: Asistent GNOME

en: GNOME Druid Page Edge
sq: Kufi faqesh asistenti GNOME

en: GNOME Druid Page Standard
sq: Faqe standart asistenti GNOME

en: GNOME File Entry
sq: Shtim file GNOME

en: GNOME Font Picker
sq: Zgjedhja gërmave GNOME

en: GNOME HRef
sq: HRef GNOME

en: GNOME Icon Entry
sq: Shtim ikone GNOME

en: GNOME Icon List
sq: Listë ikonash GNOME

en: GNOME Icon Selection
sq: Zgjedhja ikonave GNOME

en: GNOME Message Box
sq: Kuti mesazhesh GNOME

en: GNOME Pixmap
sq: Pixmap GNOME

en: GNOME Pixmap Entry
sq: Shtim pixmap GNOME

en: GNOME Property Box
sq: Kuti pronësie GNOME

en: GNOME UI Obsolete
sq: GNOME UI të vjetër

en: GNOME User Interface
sq: Interfaqja përdorimit GNOME

en: GTK+ Unix Print Toplevels
sq: Nivelet kryesore të printimit Unix GTK+

en: GType of the class
sq: GType i klasës

en: Gamma Curve
sq: Harku gamma

en: General
sq: Përgjithshme

en: Generic
sq: Të përgjithshme

en: Generic Name
sq: Emri i përgjithshëm

en: Glade Files
sq: File Glade

en: Glade Interface Designer
sq: Glade - Vizatuesi i interfaqeve

en: Glade debug options
sq: Opsionet e debug të Glade

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sq: Glade është program i lirë; ju mund t'a rishpërndani dhe/ose ndryshoniatë sipas kushteve të Liçencës Publike të Përgjithshme GNU sikurse publikuar nga Free Software Foundation; sipas versionit 2 të Liçencës, ose(sipas opinionit tuaj) çdo versioni të mëvonshëm.
    
    Glade shpërndahet me dëshirën që të jetë i vlefshëm për ju, por PA ASNJË LLOJ GARANCIE; pa garancinë preçize të SHITJES apo PËRDORIMIT PËR NJË QËLLIM PREÇIZ.  Shiko Liçencën Publike të Përgjithshme GNU për hollësi të tjera.
    
    Së bashku me këtë Glade duhet të keni marrë edhe një kopje të Liçencës Publike të Përgjithshme GNU; Nëse jo, shkruani tek Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Glade options
sq: Opsionet e Glade

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
sq: Puntues tek struktura GladeWidgetActionClass

en: Go back in undo history
sq: Shko mbrapsht në historikun e anullimeve

en: Go forward in undo history
sq: Ec përpara në historikun e anullimeve

en: Gtk+ Obsolete
sq: Gtk+ të vjetra

en: Half
sq: Gjysëm

en: Handle Box
sq: Kuti kapëse

en: Handler
sq: Manazhues

en: Has Context
sq: Ka kontekst

en: Has Selection
sq: Ka zgjedhje

en: Height property
sq: Pronësia e lartësisë

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
sq: Përmban emrin e pronësisë së packing për të përshkruar bijtë specialë për këtë klasë të përmbajtësit

en: Horizontal
sq: Horizontale

en: Horizontal Box
sq: Kuti horizontale

en: Horizontal Button Box
sq: Kuti pulsantësh horizontale

en: Horizontal Panes
sq: Panelë horizontalë

en: Horizontal Ruler
sq: Vizore horizontale

en: Horizontal Scale
sq: Shkallë horizontale

en: Horizontal Scrollbar
sq: Shtyllë horizontale rrëshkitje

en: Horizontal Separator
sq: Ndarës horizontal

en: Horizontal and Vertical
sq: Horizontalë dhe vertikalë

en: Icon Name
sq: Emri i ikonës

en: Icon Theme
sq: Temë ikonash

en: Icon View
sq: Paraqitje me ikona

en: Icon Width
sq: Gjerësia ikonës

en: Icon _Name:
sq: Emri i _ikonës:

en: Icons only
sq: Vetëm ikona

en: If Valid
sq: Nëse e vlefshme

en: If the icon text can be edited by the user
sq: Nëse teksti i ikonës mund të ndryshohet nga përdoruesi

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
sq: Nëse teksti i ikonës është statik, në atë rast nuk do të kopjohet nga GnomeIconList

en: If the property is optional, this is its enabled state
sq: Nëse pronësia është opsionale, kjo është gjendja e saj e aktivuar

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
sq: Nëse e ringarkoni, të gjitha ndryshimet e paruajtura do të humbasin. Ringarkon sidoqoftë?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sq: Nëse e ruani, të gjitha ndryshimet e jashtme do të humbasin. Ruan sidoqoftë?

en: Image
sq: Figurë

en: Image Menu Item
sq: Element menu figure

en: Image Type
sq: Lloji i figurës

en: Immediate
sq: Menjëhershëm

en: In
sq: Brenda

en: Inches
sq: Inch

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
sq: Tregon një nën-dritare ngjitur një komponenti por që përkundrazi nuk ka lidhje në gjerarkinë e UI me këtë komponent

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
sq: Tregon një objekt të kontrolluar nga një apo më shumë objekte target

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
sq: Tregon që një objekt është qeli e një tabele të degëzuar që shfaqet sepse një qeli e të njëjtës kollonë është shpalosur dhe identifikon këtë qeli

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
sq: Tregon një objekt që është kontrollues për një apo më shumë objekte target

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
sq: Tregon një objekt që është etiketë për një apo më shumë objekte target

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
sq: Tregon një objekt që është anëtar i një grupi prej një apo më shumë objekte target

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
sq: Tregon një objekt të etiketuar nga një apo më shumë objekte target

en: Indicates that an object is a parent window of another object
sq: Tregon që një objekt është dritare prind e një objekti tjetër

en: Indicates that an object is a popup for another object
sq: Tregon që një objekt është menu e shpalosëshme për një objekt tjetër

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
sq: Tregon që një objekt jep informacione përshkruese për një objekt tjetër; më shumë se 'Etiketa për'

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
sq: Tregon që një objekt tjetër jep informacione përshkruese për këtë objekt; më shumë se 'Etiketuar nga'

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sq: Tregon që ky objekt ka përmbajtje që rrjedh llogjikisht nga një tjetër AtkObject në menyrë sekuenciale (për shembull text-flow).

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way (text-flow, for instance).
sq: Tregon që përmbajtja e këtij objekti rrjedh llogjikisht tek një tjetër AtkObject në menyrë sekuenciale (për shembull text-flow).

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sq: Tregon që përmbajtja e këtij objekti rrjedh llogjikisht tek një tjetërAtkObject në menyrë sekuenciale, (për shembull text-flow)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
sq: Tregon që objekti trupëzon në menyrë të dukshme përmbajtjen e një objekti tjetër, p.sh. përmbajtja e këtij objekti "rrjedh" rreth e qark përmbajtjes së një tjetri

en: Info
sq: Informacione

en: Information
sq: Informacione

en: Input Dialog
sq: Dialog shtimi

en: Insert After
sq: Shto mbas

en: Insert Before
sq: Shto para

en: Insert Column
sq: Shto kollonë

en: Insert Column on %s
sq: Shto kollonë tek %s

en: Insert Page After
sq: Shto faqe mbas

en: Insert Page Before
sq: Shto faqe përpara

en: Insert Row
sq: Shto rresht

en: Insert Row on %s
sq: Shto rresht tek %s

en: Insert page on %s
sq: Shto faqe tek %s

en: Insert placeholder to %s
sq: Shto vendshënues tek %s

en: Inspector
sq: Inspektori

en: Insufficient amount of placeholders in target container
sq: Numër i pamjaftueshëm vendshënuesish në përmbajtësin objektiv

en: Integer
sq: I plotë

en: Integer 1
sq: I plotë 1

en: Integer 2
sq: I plotë 1

en: Internal Name
sq: Emri i brendshëm

en: Internal name
sq: Emri i brendshëm

en: International
sq: Internacionale

en: Intro
sq: Hyrje

en: Introduction page
sq: Faqe hyrëse

en: Invalid
sq: Pavlefshëm

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
sq: E kundërta e "Përmban", tregon që përmbajtja e këtij objekti përmbahet në menyrë të dukshme tek një tjetër objekt

en: Item
sq: Element

en: Items
sq: Elementë

en: Key
sq: Pulsanti

en: Key Press
sq: Shtypje pulsanti

en: Key Release
sq: Lëshim pulsanti

en: Keypad
sq: Tastiera

en: Label
sq: Etiketa

en: Label For
sq: Etiketë për

en: Labelled By
sq: Etiketuar nga

en: Large Toolbar
sq: Panel i madh instrumentësh

en: Layout
sq: Planimetria

en: Least Recently Used first
sq: Më i vjetri përdorur përpara

en: Leave Notify
sq: Njoftim dalje

en: Left
sq: Majtas

en: Left to Right
sq: Nga e majta në të djathtë

en: Link Button
sq: Pulsant lidhje

en: List
sq: Listë

en: List Item
sq: Element liste

en: Locked
sq: Bllokuar

en: Logo
sq: Stema

en: Logo Background Color
sq: Ngjyra e sfondit të stemës

en: Lookup
sq: Kërkime

en: Lower:
sq: E poshtme:

en: MIME Types
sq: Llojet MIME

en: Max Saved
sq: Maksimum të ruajtur

en: Maximum Width
sq: Gjerësia maksimum

en: Member Of
sq: Anëtar i

en: Menu Bar
sq: Shtyllë menuje

en: Menu Item
sq: Element menuje

en: Menu Shell
sq: Menu shell

en: Menu Tool Button
sq: Pulsant instrumenti menu

en: Message
sq: Mesazhi

en: Message Dialog
sq: Dialog mesazhi

en: Message box type
sq: Lloji i dritares së mesazhit

en: Method
sq: Metoda

en: Middle
sq: Mesatar

en: Monday First
sq: Fillon të hënën

en: Most Recently Used first
sq: Më i riu përdorur në fillim

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Name
sq: Emri

en: Name :
sq: Emri :

en: Name of the class
sq: Emri i klasës

en: Name:
sq: Emri:

en: Named Icon Chooser
sq: Zgjedhës ikonash të emëruara

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Never Floating
sq: Asnjëherë e lëvizëshme

en: Never Horizontal
sq: Asnjëherë horizontale

en: Never Vertical
sq: Asnjëherë vertikale

en: No
sq: Jo

en: No open projects to save
sq: Asnjë projekt i hapur për t'u ruajtur

en: No suitable web browser could be found.
sq: E pamundur gjetja e një shfletuesi web të përshtatshëm.

en: No suitable web browser executable could be found to be executed and to display the URL: %s
sq: E pamundur gjetja e të ekzekutueshmes së një shfletuesi web të përshtatshëm për tu ekzekutuar dhe për të shfaqur URL: %s

en: No widget selected on the clipboard
sq: Nuk është zgjedhur asnjë widget në shënime

en: No widget selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë widget.

en: Node Child Of
sq: Nyjë bije e

en: None
sq: Asnjë

en: North
sq: Veri

en: North East
sq: Veri Lindje

en: North West
sq: Veri Perëndim

en: Notification
sq: Njoftim

en: Number of items
sq: Numri i elementëve

en: Number of pages
sq: Numri i faqeve

en: O_bjects:
sq: O_bjekte:

en: Object
sq: Objekti

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sq: Emri i instancës së objektit i formatuar për të qenë i shfrytëzueshëm nga teknollogjitë asistuese

en: Objects
sq: Objekte

en: Objects:
sq: Objekte:

en: Off
sq: Fikur

en: Ok, Cancel
sq: Ok, Anullo

en: On
sq: Ndezur

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
sq: Në këtë përmbajtës mund të ngjitet vetëm një widget njëkohësisht

en: Open
sq: Hap

en: Open _Recent
sq: Hap të _fundit

en: Open a project
sq: Hap një projekt

en: Open…
sq: Hap...

en: Option Menu
sq: Menu opsioni

en: Ordering children of %s
sq: Renditja e bijve të %s

en: Other
sq: Tjetër

en: Out
sq: Jashtë

en: Output version information and exit
sq: Printon informacione mbi versionin dhe del

en: Pack Type
sq: Lloji i pack

en: Padding
sq: Mbushje

en: Page Setup Dialog
sq: Dialog rregullimi faqeje

en: Page inc:
sq: Rritja e faqes:

en: Page size:
sq: Madhësia e faqes:

en: Palette
sq: Tavoleta

en: Palette _Appearance
sq: P_araqitja e tavoletës

en: Paned
sq: Kornizë

en: Parent
sq: Prindi

en: Parent Window Of
sq: Dritare prind i

en: Paste %s
sq: Ngjit %s

en: Paste the clipboard
sq: Ngjit nga shënimet

en: Path
sq: Pozicioni

en: Pixel Size takes precedence over Icon Size; if you want to use Icon Size, set Pixel size to -1
sq: Përmasa në piksel ka përparësi ndaj madhësisë së ikonës, nëse dëshirohet përdorimi i madhësisë së ikonës, duhet caktuar përmasa në piksel në -1

en: Pixel Size takes precedence over Icon size
sq: Përmasa në piksel ka përparësi ndaj madhësisë së ikonës

en: Pixels
sq: Pikselë

en: Pixels per unit
sq: Piksele për njësi

en: Placement
sq: Vendosja

en: Places
sq: Vendosja

en: Placing %s inside %s
sq: Vendosje e %s në brendësi të %s

en: Pointer Mode
sq: Modaliteti i kursorit

en: Pointer Motion
sq: Lëvizja puntuesit

en: Pointer Motion Hint
sq: Lëvizje e kufizuar e puntuesit

en: Popup
sq: E shpalosëshme

en: Popup For
sq: Menu e shpalosëshme për

en: Popup Menu
sq: Menu e shpalosëshme

en: Position
sq: Pozicioni

en: Press
sq: Presioni

en: Print Dialog
sq: Dialog printimi

en: Print S_etup
sq: Rr_egullimet e printimit

en: Program Name
sq: Emri i programit

en: Program Version
sq: Versioni i programit

en: Progress
sq: Ecuria

en: Progress Bar
sq: Shtyllë ecurie

en: Project
sq: Projekti

en: Project '%s' saved
sq: Projekti '%s' u ruajt

en: Properties
sq: Pronësitë

en: Property
sq: Pronësia

en: Property Change
sq: Ndryshim pronësie

en: Property Class
sq: Pronësitë e klasës

en: Property _Description:
sq: Përshkrimi i _pronësisë:

en: Proximity  Out
sq: Larg afërsisë

en: Proximity In
sq: Në afërsi

en: Question
sq: Pyetje

en: Queue
sq: Rradhë

en: Quit the program
sq: Del nga programi

en: Radio
sq: Për zgjedhje

en: Radio Button
sq: Pulsant zgjedhje

en: Radio Menu Item
sq: Element menu zgjedhje

en: Radio Tool Button
sq: Pulsant instrumenti zgjedhje

en: Range
sq: Interval

en: Read Only
sq: Vetëm në lexim

en: Reason
sq: Motivi

en: Recent Chooser
sq: Zgjedhës së hershmi

en: Recent Chooser Dialog
sq: Dialog zgjedhës së hershmi

en: Redo the last action
sq: Përsërit veprimin e fundit

en: Redo: %s
sq: Përsërit: %s

en: Release
sq: Lëshimi

en: Remove %s
sq: Hiq %s

en: Remove Column
sq: Hiq kollonën

en: Remove Column on %s
sq: Hiq kollonën tek %s

en: Remove Page
sq: Hiq faqen

en: Remove Parent
sq: Hiq prindin

en: Remove Row
sq: Hiq rreshtin

en: Remove Row on %s
sq: Hiq rreshtin tek %s

en: Remove Slot
sq: Hiq seksionin

en: Remove multiple
sq: Heqje e shumëfishtë

en: Remove page from %s
sq: Hiq faqe nga %s

en: Remove placeholder from %s
sq: Hiq vendshënuesim me %s

en: Remove signal handler %s
sq: Hiq trajtues sinjali %s

en: Removing parent of %s
sq: Heqja e prindit të %s

en: Renaming %s to %s
sq: Riemërtimi i %s në %s

en: Reorder %s's children
sq: Riorganizimi i bijve të %s

en: Reset
sq: Ricakto

en: Reset Widget Properties
sq: Ricakto pronësitë e widget

en: Reset widget properties to their defaults
sq: Rivendos pronësitë e widget në vlerat e paracaktuara

en: Response ID
sq: ID e përgjigjes

en: Right
sq: Djathtas

en: Right to Left
sq: Nga e djathta në të majtë

en: Row Spacing
sq: Hapësira e rreshtave

en: Ruler
sq: Vizore

en: Save
sq: Ruaj

en: Save As…
sq: Ruaj si...

en: Save _As…
sq: Ru_aj si...

en: Save the current project
sq: Ruaj projektin aktual

en: Save the current project with a different name
sq: Ruaj projektin aktual me një emër tjetër

en: Save…
sq: Ruaj...

en: Scale
sq: Shkallë

en: Scaled Height
sq: Lartësia shkallëzimit

en: Scaled Width
sq: Gjerësia shkallëzimit

en: Scroll
sq: Rrëshkitje

en: Scrolled Window
sq: Dritare rëshkitje

en: Select
sq: Zgjidh

en: Select Fields
sq: Zgjidh fushat

en: Select Folder
sq: Zgjidh kartelën

en: Select _All
sq: Zgjidh gjithçk_a

en: Select the properties that you want to reset to their default values
sq: Zgjidh pronësitë që dëshiron të rikthesh në vlerat e tyre të paracaktuara

en: Select widgets in the workspace
sq: Zgjidh widget në hapësirën e punës

en: Selection Mode
sq: Mënyra e zgjedhjes

en: Sensitive
sq: I ndjeshëm

en: Separator
sq: Ndarës

en: Separator Menu Item
sq: Element ndarës për menutë

en: Separator Tool Item
sq: Element ndarës për instrumentët

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
sq: Rregullo faqen aktuale (vetëm për qëllim ndryshimesh)

en: Set the description of the Activate atk action
sq: Përcakto përshkrimin e aksionit atk Activate

en: Set the description of the Click atk action
sq: Përcakto përshkrimin e aksionit atk Click

en: Set the description of the Press atk action
sq: Përcakto përshkrimin e aksionit atk Press

en: Set the description of the Release atk action
sq: Përcakto përshkrimin e aksionit atk Release

en: Set the text in the view's text buffer
sq: Përcakto tekstin në buffer e tekstit të paraqitjes

en: Setting %s of %s
sq: Caktimi në %s i %s

en: Setting %s of %s to %s
sq: Caktimi në %s i %s në %s

en: Setting i18n metadata
sq: Rregullimi i metadata-ve i18n

en: Setting multiple properties
sq: Caktimi i pronësive shumëfishe

en: Setting object type on %s to %s
sq: Përcaktimi i llojit të objektit nga %s në %s

en: Show Glade debug options
sq: Shfaq opsionet e debug të Glade

en: Show Info
sq: Shfaq informacionet

en: Show Time
sq: Shfaq orën

en: Show context info
sq: Shfaq informacionet e kontekstit

en: Show info
sq: Shfaq informacionet

en: Show items using small icons
sq: Shfaq elementët duke përdorur ikona të vogla

en: Show or hide contextual help buttons in the editor
sq: Shfaq ose fsheh pulsantët e ndihmës sipas kontekstit në editor

en: Show the clipboard
sq: Shfaq shënimet

en: Shrink
sq: Ngushtim

en: Signal
sq: Sinjali

en: Single
sq: I vetëm

en: Size
sq: Madhësia

en: Small Toolbar
sq: Panel i vogël instrumentësh

en: South
sq: Jug

en: South East
sq: Jug Lindje

en: South West
sq: Jug Perëndim

en: Special Child Type
sq: Lloj i veçantë biri

en: Spin Button
sq: Pulsant numerik

en: Splash Screen
sq: Pamja e nisjes

en: Spline
sq: Harkuar

en: Spread
sq: Përhapje

en: Start
sq: Fillimi

en: Static
sq: Statike

en: Status
sq: Gjendja

en: Status Bar
sq: Shtylla e gjëndjes

en: Status Message.
sq: Mesazh ecurie.

en: StatusBar
sq: Shtylla e gjëndjes

en: Step inc:
sq: Rritja e hapit:

en: Stock Button
sq: Pulsant stock

en: Stock Image
sq: Figurë stock

en: Stock Item
sq: Element stock

en: Store Config
sq: Magazino konfigurimin

en: String
sq: Stringë

en: String 1
sq: Stringa 1

en: String 2
sq: Stringa 2

en: String array
sq: Vektor stringe

en: Structure
sq: Strukturë

en: Substructure
sq: Nënstrukturë

en: Subwindow Of
sq: Nëndritare e

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: T_ranslatable
sq: I pë_rkthyeshëm

en: Table
sq: Tabela

en: Template
sq: Modeli

en: Text
sq: Teksti

en: Text Editable
sq: Tekst i ndryshueshëm

en: Text Entry
sq: Shtim teksti

en: Text Foreground Color
sq: Ngjyra në plan të parë e tekstit

en: Text Spacing
sq: Hapësira e tekstit

en: Text Static
sq: Tekst statik

en: Text View
sq: Paraqitja e tekstit

en: Text below icons
sq: Tekst poshtë ikonave

en: Text beside icons
sq: Tekst anash ikonave

en: Text only
sq: Vetëm tekst

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
sq: GladePropertyClass për të cilën është krijuar kjo GladeEditorProperty

en: The active project
sq: Projekti aktiv

en: The class adaptor for the associated widget
sq: Përshtatësi i klasës për widget shoqërues

en: The current value
sq: Vlera aktuale

en: The file %s has been modified since reading it
sq: File %s është ndryshuar që nga leximi i tij

en: The filesystem path of the project
sq: Pozicioni i file të sistemit të projektit

en: The first integer argument to pass to the function
sq: Argumenti i parë i plotë për t'ju kaluar funksionit

en: The first string argument to pass to the function
sq: Argumenti i parë stringë për t'ju kaluar funksionit

en: The function which creates this widget
sq: Funksioni që krijon këtë widget

en: The glade project that this widget belongs to
sq: Projekti glade kujt i përket ky widget

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sq: Lartësia e widget nëse nivel kryesor në GladeDesignLayout

en: The height to scale the pixmap to
sq: Lartësia për të shkallëzuar pixmap

en: The icon name
sq: Emri i ikonës

en: The increment to use to make major changes to the value
sq: Rritja për tu përdorur për t'i kryer ndryshime kryesore vlerës

en: The increment to use to make minor changes to the value
sq: Rritja për tu përdorur për t'i kryer ndryshime dytësore vlerës

en: The internal name of the widget
sq: Emri i brendshëm i widget

en: The items in this combo box
sq: Elementët në këtë kuti të kombinuar

en: The maximum number of history entries saved
sq: Numri maksimum i zërave të ruajtur në historik

en: The maximum value
sq: Vlera më e lartë

en: The maximum x coordinate
sq: Koordinatat maksimum x

en: The maximum y coordinate
sq: Koordinatat maksimum y

en: The method to use to edit this button
sq: Metoda e përdorur për të ndryshuar këtë buton

en: The method to use to edit this image
sq: Metoda e përdorur për të ndryshuar këtë figurë

en: The minimum value
sq: Vlera më e ulët

en: The minimum x coordinate
sq: Koordinatat minimum x

en: The minimum y coordinate
sq: Koordinatat minimum y

en: The name of the widget
sq: Emri i widget

en: The name of the widget catalog this class was declared by
sq: Emri i katallogut të widget për të cilin është deklaruar klasa

en: The number of items in the box
sq: Numri i elementëve në kuti

en: The number of pages in the notebook
sq: Numri i faqeve në bllok

en: The number of pixels between columns of icons
sq: Numri i piksel midis kollonave të ikonave

en: The number of pixels between rows of icons
sq: Numri i piksel midis rreshtave të ikonave

en: The number of pixels between the text and the icon
sq: Numri i piksel midis tekstit dhe ikonës

en: The number of pixels corresponding to one unit
sq: Numri i piksel që korrespondon me një njësi

en: The object associated
sq: Objekti shoqërues

en: The page position in the Assistant
sq: Pozicioni i faqes tek Asistenti

en: The page size (in a GtkScrollbar this is the size of the area which is currently visible)
sq: Madhësia e faqes (në një GtkScrollbar është madhësia e sipërfaqes që është aktualisht e dukshme)

en: The pixmap file
sq: File pixmap

en: The position in the druid
sq: Pozicioni tek asistenti

en: The position of the menu item in the menu shell
sq: Pozicioni i elementit të menusë në menu shell

en: The position of the tool item in the toolbar
sq: Pozicioni i elementit instrument në menunë e instrumentëve

en: The project %s has unsaved changes
sq: Projekti %s ka ndryshime të paruajtura

en: The project being inspected
sq: Projekti po fillon të kontrollohet

en: The project file %s has been externally modified
sq: File i projektit %s është ndryshuar nga jashtë

en: The property used to set the X position of a child object
sq: Pronësia e përdorur për të caktuar pozicionin X të një objekti bir

en: The property used to set the Y position of a child object
sq: Pronësia e përdorur për të caktuar pozicionin Y të një objekti bir

en: The property used to set the height of a child object
sq: Pronësia e përdorur për të caktuar lartësinë e një objekti bir

en: The property used to set the width of a child object
sq: Pronësia e përdorur për të caktuar gjerësinë e një objekti bir

en: The response ID of this button in a dialog (it's NOT useful if this button is not in a GtkDialog)
sq: ID e përgjigjes së këtij pulsanti në një dialog (nuk shërben nëse ky pulsant nuk gjendet në një GtkDialog)

en: The second integer argument to pass to the function
sq: Argumenti i dytë i plotë për t'ju kaluar funksionit

en: The second string argument to pass to the function
sq: Argumenti i dytë stringë për t'ju kaluar funksionit

en: The selection mode
sq: Mënyra e zgjedhjes

en: The stock item for this button
sq: Elementi stock për këtë pulsant

en: The stock item for this image
sq: Elementi stock për këtë figurë

en: The text of the menu item
sq: Teksti i zërit të menusë

en: The text to display
sq: Teksti për tu shfaqur

en: The type of the message box
sq: Lloji i dritares së mesazheve

en: The width of each icon
sq: Gjerësia e çdo ikone

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sq: Gjerësia e widget nëse nivel kryesor në GladeDesignLayout

en: The width to scale the pixmap to
sq: Gjerësia për të shkallëzuar pixmap

en: This does not apply with stock items
sq: Kjo nuk i aplikohet elementëve stock

en: This gives backends control to set property sensitivity
sq: Kjo jep kontrollin e backend për të përcaktuar pronësinë "ndjeshmëria"

en: This only applies to Icon Theme type images
sq: Kjo i aplikohet vetëm figurave të llojit temë ikonash

en: This only applies with file type images
sq: Kjo i aplikohet vetëm figurave të llojit file

en: This only applies with label type buttons
sq: Kjo i aplikohet vetëm pulsantëve të llojit etiketë

en: This only applies with stock type buttons
sq: Kjo i aplikohet vetëm pulsantëve të llojit stock

en: This only applies with stock type images
sq: Kjo i aplikohet vetëm figurave të llojit stock

en: This property is valid only in font information mode
sq: Kjo pronësi ka vlerë vetëm në modalitetin informacione gërmash

en: Title
sq: Titulli

en: Title Foreground Color
sq: Ngjyra në plan të parë për titujt

en: Toggle
sq: Pulsant me dy gjëndje

en: Toggle Button
sq: Pulsant me dy gjëndje

en: Toggle Tool Button
sq: Instrumenti pulsant me dy gjëndje

en: Tool Bar
sq: Paneli i instrumentëve

en: Tool Bar Editor
sq: Editor i shtyllës së instrumentëve

en: Tool Button
sq: Pulsant instrumenti

en: Toolbar
sq: Paneli i instrumentëve

en: Tooltip
sq: Këshillë

en: Top
sq: Sipër

en: Top Left
sq: Sipër në të majtë

en: Top Level
sq: Niveli kryesor

en: Top Right
sq: Sipër në të djathtë

en: Top Watermark
sq: Filigrana e sipërme

en: Top to Bottom
sq: Nga sipër poshtë

en: Toplevel Height
sq: Lartësia e nivelit kryesor

en: Toplevel Width
sq: Gjerësia e nivelit kryesor

en: Toplevels
sq: Nivele kryesorë

en: Translatable
sq: E përkthyeshme

en: Translated title for the class used in the glade UI
sq: Titulli i përkthyer i klasës përdorur në UI glade

en: Tree View
sq: Paraqitje e degëzuar

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
sq: Përpjekje për të ruajtur të dhnat tek directory %s por është një file i rregullt.
    Asnjë e dhënë private do të ruhet në këtë seancë

en: Type
sq: Lloji

en: Type :
sq: Lloji :

en: Unable to load image (%s)
sq: I pamundur ngarkimi i figurës (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sq: E pamundur hapja e '%s', file nuk ekziston.

en: Unable to paste to multiple widgets
sq: E pamundur ngjitja tek widgets shumëfish

en: Unable to paste to the selected parent
sq: E pamundur ngjitja tek prindi i zgjedhur

en: Unable to paste widget %s without a parent
sq: E pamundur ngjitja e widget %s pa një prind

en: Undo the last action
sq: Anullo veprimin e fundit

en: Undo: %s
sq: Anullo: %s

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Unsaved %i
sq: Pa ruajtur %i

en: Unsigned Integer
sq: I plotë pa shenjë

en: Up
sq: Sipër

en: Upper:
sq: E sipërme:

en: Use Alpha
sq: Përdor alfa

en: Use Command
sq: Përdor komandën

en: Use Underline
sq: Përdor nënvizime

en: Used to generate names of new widgets
sq: Përdorur për të gjeneruar emrat e widget të rinj

en: Used to pass around information about the position of a GnomeDruidPage within the overall GnomeDruid. This enables the correct "surrounding" content for the page to be drawn
sq: Përdorur për të kaluar informacione rreth pozicionit të një GnomeDruidPage në brendësi të GnomeDruid të përgjithshëm. Mundëson "rrethimin" korrekt të faqes që do të vizatohet

en: User
sq: Përdorues

en: User Interface Designer
sq: Vizatuesi i interfaqeve të përdorimit

en: User Widget
sq: Widget përdoruesi

en: User data
sq: Të dhëna përdoruesi

en: Utility
sq: Ndihmues

en: Value:
sq: Vlera:

en: Vertical
sq: Vertikale

en: Vertical Box
sq: Kuti vertikale

en: Vertical Button Box
sq: Kuti pulsantësh vertikale

en: Vertical Panes
sq: Korniza vertikale

en: Vertical Ruler
sq: Vizore vertikale

en: Vertical Scale
sq: Shkallë vertikale

en: Vertical Scrollbar
sq: Shtyllë vertikale rrëshkitje

en: Vertical Separator
sq: Ndarës vertikal

en: View GTK+ documentation for this property
sq: Shfaq dokumentimin GTK+ për këtë pronësi

en: View documentation for the selected widget
sq: Shfaq dukumentimin për widget e zgjedhur

en: Visibility Notify
sq: Njoftim dukshmërie

en: Warning
sq: Paralajmërim

en: Watermark
sq: Filigrana

en: We could not find the symbol "%s"
sq: E pamundur gjetja e simbolit "%s"

en: West
sq: Perëndim

en: Whether or not the translatable string has a context prefix
sq: Tregon nëse fraza e përkthyeshme ka ose jo një prefiks konteksti

en: Whether or not this action is sensitive
sq: Tregon nëse është ose jo i ndjeshëm ky aksion

en: Whether project has a selection
sq: Tregon nëse projekti ka një zgjedhje

en: Whether project has been modified since it was last saved
sq: Nëse projekti është ndryshuar që nga ruajtja e tij e fundit

en: Whether project is read only or not
sq: Tregon nëse projekti është vetëm në lexim ose jo

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
sq: Tregon nëse ky bir i përbërë është një bir i trashëguar apo një bir anark

en: Whether this container supports resizes of child widgets
sq: Tregon nëse ky përmbajtës suporton ripërmasimin e widget bij

en: Whether this property is translatable or not
sq: Tregon nëse kjo pronësi është ose jo e përkthyeshme

en: Whether to show an informational button for each property and signal in the editor
sq: Tregon nëse duhet shfaqur një pulsant informues për çdo pronësi dhe sinjal në editor

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
sq: Tregon nëse duhet shfaqur një pulsant informues për widget e ngarkuar

en: Whether we should show an informational button
sq: Tregon nëse duhet shfaqur një pulsant informues

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
sq: Tregon nëse duhet përdorur komanda API për stack anullo/përsërit

en: Widget selector
sq: Zgjedhësi i widget

en: Width property
sq: Pronësia e gjerësisë

en: Window
sq: Dritare

en: Word
sq: Fjalë

en: Word Character
sq: Gërmë fjale

en: X position property
sq: Pronësia e pozicionit X

en: Y position property
sq: Pronësia e pozicionit Y

en: Yes
sq: Po

en: Yes, No
sq: Po, Jo

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
sq: Mund të shënohet si e përkthyeshme dhe të caktohet një emër/adresë nëse dëshirohet të shfaqet përkthimi i një përkthyesi të caktuar, përndryshe duhet të shfaqen të gjithë përkthyesit dhe të mos shënohet kjo stringë për përkthim

en: You cannot copy a widget internal to a composite widget.
sq: Nuk mund të kopjosh një widget në brendësi të një widget të kompozuar.

en: You cannot cut a widget internal to a composite widget.
sq: Nuk mund të presësh një widget në brendësi të një widget të kompozuar.

en: You cannot delete a widget internal to a composite widget.
sq: Nuk mund të eleminosh një widget në brendësi të një widget të kompozuar.

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
sq: Nuk mund të heqësh një widget në brendësi të një widget të kompozuar.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sq: Nuk keni të drejta të mjaftueshme për të ruajtur file.

en: You must remove any children before you can set the type
sq: Nevoitet heqja e çdo biri para se të caktohet lloji

en: [Read Only]
sq: [Vetëm në lexim]

en: _Clipboard
sq: _Shënime

en: _Close This Window
sq: _Mbyll këtë dritare

en: _Close without Saving
sq: _Mbyll pa ruajtur

en: _Common
sq: _Të përbashkët

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Developer Reference
sq: _Orientuesi i zhvilluesit

en: _Don't Save
sq: _Mos ruaj

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _End Game
sq: _Mbaro lojën

en: _Game
sq: _Lojë

en: _General
sq: _Të përgjithshme

en: _Has context prefix
sq: _Ka prefiks sipas kontekstit

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Hint
sq: _Propozim

en: _Icons only
sq: Vetëm _Ikona

en: _List standard icons only
sq: Paraqit në _listë vetëm ikonat e zakonshme

en: _New Game
sq: Lojë e _re

en: _Next Project
sq: Projekti _në vijim

en: _Open…
sq: _Hap...

en: _Packing
sq: _Vendvendosja

en: _Pause game
sq: _Pezullo lojën

en: _Previous Project
sq: _Projekti paraardhës

en: _Projects
sq: _Projekte

en: _Properties:
sq: _Pronësitë:

en: _Redo
sq: _Përsërit

en: _Redo Move
sq: _Ripërsërit lëvizjen

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: _Restart Game
sq: _Rifillo lojën

en: _Save Anyway
sq: _Ruaj sidoqoftë

en: _Scores...
sq: _Pikë...

en: _Select
sq: _Zgjidh

en: _Select All
sq: _Zgjidh gjithçka

en: _Select individual fields:
sq: _Zgjidh fushat e veçanta:

en: _Settings
sq: _Rregullime

en: _Signals
sq: _Sinjale

en: _Text only
sq: Vetëm _tekst

en: _Text:
sq: _Teksti:

en: _Undo
sq: _Anullo

en: _Undo Move
sq: An_ullo lëvizjen

en: _Unselect All
sq: Ç_zgjidh gjithçka

en: _Use Small Icons
sq: _Përdor ikona të vogla

en: _View
sq: _Shfaq

en: _Windows
sq: _Dritare

en: be verbose
sq: bëhu i imtësishëm

en: class
sq: klasa

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
sq: Suporti për gmodule nuk u gjet. Suporti për gmodule është i domosdoshëm që glade të funksionojë

en: multiple
sq: shumëfish

en: the last action
sq: veprimin e fundit
