aspell 0.60.7 - en to ga translation catalogue (275 entries)

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
ga: 
    #######################################################################
    #
    # Scagaire: %s
    #   %s
    #
    # cumraithe mar a leanas:

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2011 by Kevin Atkinson.
ga: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2011 le Kevin Atkinson.

en:     converts from one encoding to another
ga:     tiontaigh ó ionchódú go ceann eile

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
ga:     dumpáil, cruthaigh, nó cumaisc foclóir máistir, pearsanta, nó athfhocal.

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
ga:     taispeáin foclóirí / scagairí / móid atá ar fáil

en:     perform Unicode normalization
ga:     déan normalú Unicode

en:     reduce the size of a word list via affix compression
ga:     laghdaigh liosta focal trí chomhbhrú foircinn

en:   -?|usage         display a brief usage message
ga:   -?|usage         taispeáin achoimre den úsáid

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
ga:   -a|pipe          mód comhoiriúnachta "ispell -a"

en:   -c|check <file>  to check a file
ga:   -c|check <comhad> seiceáil comhad

en:   -v|version       prints a version line
ga:   -v|version       taispeáin eolas faoin leagan

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
ga:   <foirm-norm>      foirm normalaithe le húsáid, none, internal, nó strict

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
ga:   [dump] config    taispeáin an chumraíocht reatha go stdout

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
ga:   clean [strict]   deimhnigh go bhfuil gach focal i liosta bailí

en:   config <key>     prints the current value of an option
ga:   config <eochair> taispeáin an luach de rogha

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
ga:   conv <ó> <chuig>  [<foirm-norm>]

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
ga:   dump|create|merge master|personal|repl [<ainm>]

en:   expand [1-4]     expands affix flags
ga:   expand [1-4]     leathnaigh bratacha foircinn

en:   help             display a detailed help message
ga:   help             taispeáin mioneolas maidir leis an úsáid

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
ga:   list             taispeáin focail mhílitrithe ón ionchur caighdeánach

en:   munch            generate possible root words and affixes
ga:   munch            gin fréamhfhocail agus foircinn barúlacha

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
ga:   norm (<mapáil> | <ó> <mapáil> <chuig>) [<foirm-norm>]

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
ga:   soundslike       aisfhill leagan `soundslike' do gach focal iontráilte

en:  does not take any parameters.
ga:  -- ní ghlactar aon pharaiméadar.

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
ga: níl "%expression:1" ina slonn ionadaíochta bhailí.

en: "%mode:1" error
ga: Earráid "%mode:1"

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
ga: Earráid "%mode:1" móid Aspell á bhfadú. (cuimhne ídithe?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
ga: "%mode:1": Draíocht "%magic:2": slonn ionadaíochta neamhbhailí i ndiaidh sonraitheoir suímh; teachtaireacht ón regexp: "%regerr:3".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
ga: "%mode:1": níl aon fháil ar slonn draíochta le draíocht "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
ga: "%mode:1": níl aon raon don chuardach draíochta le draíocht "%magic:2".

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
ga: "%mode:1": níl aon tosach ar cuardach draíochta le draíocht "%magic:2".

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
ga: ní bailí é "%s" mar bhratach le haghaidh "munch-list".

en: # default:
ga: # réamhshocrú:

en: <command> is one of:
ga: tá <ordú> ceann de:

en: ASPELL_CONF env var
ga: ASPELL_CONF athróg thimp

en: Abort
ga: Tobscoir

en: Abort This Operation
ga: Tobscoir an Oibríocht Seo

en: Accept Changes
ga: Glac le hathruithe

en: Add
ga: Coinnigh

en: Add Lower
ga: Coinnigh le litir bheag

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
ga: Tá foirceann '%aff:1' truaillithe.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
ga: Tá bratacha foircinn ann, ach níl aon chomhad foircinn ann.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an clár a thobscor (y/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
ga: Níl an leagan Aspell comhoiriúnach le riachtanas an scagaire.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
ga: Níl an leagan Aspell comhoiriúnach le riachtanas an mhóid.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
ga: Foclóirí le fáil:
        Is féidir foclóirí a roghnú go díreach leis an rogha "-d" nó "master"
        Is féidir iad a roghnú fosta leis na roghanna "lang", "variety",
        agus "size".

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
ga: Móid Scagtha le fáil:
        Is iad seo cnuasaigh athchumraithe de scagairí atá optamaithe le haghaidh
        comhaid ar leith.  Roghnaigh móid leis an rogha "mode".
        Roghnaíonn Aspell an mód go huathoibríoch más féidir an comhad a aithint
        óna iarmhír nó (b'fhéidir) óna ábhar.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
ga: Scagairí le fáil (agus roghanna gaolmhara):
        Is féidir scagairí a chur isteach nó baint amach leis an rogha "filter".

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
ga: Tá brón orm; ní féidir máistirliosta focal a chumasc go fóill.

en: Confused by version control.
ga: Trína chéile roimh rialachán leaganacha.

en: Could not open the file "%s" for reading
ga: Níorbh fhéidir comhad "%s" a oscailt chun é a léamh

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
ga: Níorbh fhéidir comhad "%s" a oscailt chun é a scríobh.  Níor sábháladh é.

en: Delete the next character
ga: Scrios an chéad charachtar eile

en: Delete the previous character
ga: Scrios an carachtar roimhe seo

en: Does not contain any alphabetic characters.
ga: Níl aon charachtair aibítreacha ann.

en: Empty extension at char %char:1.
ga: Iarmhír fholamh ag carachtar %char:1.

en: Empty option specifier.
ga: Sonraitheoir rogha folamh.

en: Empty string.
ga: Teaghrán folamh.

en: Error setting filter description.
ga: Earráid agus an cur síos scagaire á shocrú.

en: Error:
ga: Earráid:

en: Error: %s
ga: Earráid: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
ga: Earráid: níl stdin ina theirminéal.

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
ga: Earráid: Caithfidh tú %d paraiméadar a thabhairt do "%s" ar a laghad.

en: Exit
ga: Scoir

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
ga: Bhíothas ag súil leis an teanga "%lang:1" ach fuarthas "%prev:2".

en: Expecting "%modekey:1" key.
ga: Bhíothas ag súil le heochair "%modekey:1".

en: Filter option already exists.
ga: Tá an rogha scagaire ann cheana.

en: HTML attributes to always check
ga: aitreabúidí HTML le seiceáil i gcónaí

en: HTML tags to always skip the contents of
ga: clibeanna HTML le scipeáil i gcónaí

en: Ignore
ga: Déan neamhshuim

en: Ignore all
ga: Déan neamhshuim ar gach

en: Incompatible hash function.
ga: Feidhm neamh-chomhoiriúnach haiseála.

en: Invalid Input
ga: Ionchur Neamhbhailí

en: Invalid Option: %s
ga: Rogha Neamhbhailí: %s

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
ga: Sraith UTF-8 neamhbhailí ag ionad %ld.

en: Invalid keymapping: %s
ga: Eochairmhapáil neamhbhailí: %s

en: Kill all characters to the EOL
ga: Scrios gach carachtar go dtí an EOL

en: Missing magic mode expression.
ga: Slonn mhóid draíochta ar iarraidh.

en: Move Back one space
ga: Cúlaigh aon spás

en: Move Forward one space
ga: Ar aghaidh spás amháin

en: Move to the beginning of the line
ga: Téigh go tús na líne

en: Move to the end of the line
ga: Téigh go deireadh na líne

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
ga: Níl aon liosta focal le haghaidh na teanga "%lang:1".

en: Only one file name may be specified.
ga: Ní cheadaítear ach comhad amháin.

en: Operation Not Supported: %what:1
ga: Níl an oibríocht seo ar fáil: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
ga: Is féidir go bhfuil an rogha "%option:1" tugtha roimh an scagaire.

en: Option modifier unknown.
ga: Mionathraitheoir rogha anaithnid.

en: Possibly incorrect count.
ga: B'fhéidir líon mícheart.

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Replace all
ga: Ionadaigh uile

en: SGML attributes to always check
ga: aitreabúidí SGML le seiceáil i gcónaí

en: SGML tags to always skip the contents of
ga: clibeanna SGML le scipeáil i gcónaí

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
ga: Tá brón orm; níl "create/merge personal" ar fáil faoi láthair.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
ga: Tá brón orm; níl "create/merge repl" ar fáil faoi láthair.

en: Sorry "filter" is currently unimplemented.
ga: Tá brón orm; níl "filter" ar fáil faoi láthair.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
ga: Tá brón orm; ní féidir an comhad "%s" a fhorscríobh

en: Sorry that is an invalid choice!
ga: Tá brón orm; is neamhbhailí an rogha sin!

en: Suggestion Time: %f
ga: Fad ama chun na moltaí a chruthú: %f

en: TeX commands
ga: orduithe TeX

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
ga: Déan neamhaird de na horduithe Texinfo seo:

en: Texinfo environments to ignore
ga: Déan neamhaird de na timpeallachtaí Texinfo seo:

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
ga: Ní ghlactar le carachtar Unicode U+%04X.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
ga: Ní féidir an bratach fhoircinn '%aff:1' a chur i bhfeidhm ar "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
ga: Tá an bratach fhoircinn '%aff:1' neamhbhailí leis an fhocal "%word:2".

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
ga: Ní cheadaítear an carachtar '%s' (U+%02X) ar dtús focail.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
ga: Ní cheadaítear carachtar '%s' (U+%02X) ag deireadh focail.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
ga: Ní cheadaítear carachtar '%s' (U+%02X) taobh istigh d'fhocal.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
ga: Ní foláir carachtar aibítreach a chur tar éis '%s' (U+%02X).

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
ga: Ní cheadaítear '\r' (U+0D) ag deireadh focail.  Is dócha go bhfuil EOL MS-DOS sa chomhad in ionad EOL Unix.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
ga: Ní ráthaíocht sa choinníoll "%cond:1" go bhfuil "%strip:2" inscriosta.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
ga: Tá coinníoll "%cond:1" neamhbhailí.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
ga: Níl aon fháil ar tiontú ón ionchódú "%encod:1" go "%encod2:2".

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
ga: Ní féidir comhadlann "%dir:1" a oscailt chun é a léamh.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
ga: Ionchódú anaithnid "%encod:1".

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
ga: Ní ghlactar leis an bprótacal "%encod:1".

en: The file "%file:1" can not be opened
ga: Ní féidir comhad "%file:1" a oscailt

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
ga: Ní féidir comhad "%file:1" a oscailt chun é a léamh.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
ga: Ní féidir comhad "%file:1" a oscailt chun scríobh air.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
ga: Níl comhad "%file:1" san fhormáid oiriúnach.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
ga: Níl an comhad "%file:1" san fhormáid oiriúnach.  Rabhthas ag súil leis an bhformáid "%exp:2", ní "%got:3".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
ga: Níl aon scagaire sa chomhad "%filter:1".

en: The file name "%file:1" is invalid.
ga: Níl an t-ainm comhaid "%file:1" bailí.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
ga: Níl a leithéid de scagaire "%filter:1" ann.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
ga: Ní ghlacann eochair "%key:1" le haon pharaiméadar nuair atá réimír "clear-" uirthi.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
ga: Ní ghlacann eochair "%key:1" le haon pharaiméadar nuair atá réimír "dont-" nó "disable-" uirthi.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
ga: Ní ghlacann eochair "%key:1" le haon pharaiméadar nuair atá réimír "reset-" uirthi.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
ga: Ní ghlacann eochair "%key:1" le haon pharaiméadar nuair atá réimír "enable-" uirthi.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
ga: Ní ghlactar le heochair "%key:1" agus is neamhbhailí í mar sin.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
ga: Ní athróg Boole é an eochair "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a list.
ga: Ní liosta é an eochair "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
ga: Ní teaghrán é an eochair "%key:1".

en: The key "%key:1" is not an integer.
ga: Ní slánuimhir é an eochair "%key:1".

en: The key "%key:1" is unknown.
ga: Tá eochair "%key:1" anaithnid.

en: The language "%lang:1" is not known.
ga: Níl an teanga "%lang:1" ar fáil.

en: The language "%lang:1" is not supported.
ga: Níl an teanga "%lang:1" ar fáil.

en: The main word list is unavailable.
ga: Níl an príomhliosta focal le fáil.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
ga: Níl an fheidhm "%what:1" ar fáil i "%where:2".

en: The personal word list is unavailable.
ga: Níl an liosta focal pearsanta le fáil.

en: The required field "name" is missing.
ga: Tá an réimse riachtanach "name" ar iarraidh.

en: The session word list is unavailable.
ga: Níl liosta focal an tseisiúin le fáil.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
ga: Níl an comhad `soundslike' "%sl:2" ar fáil.

en: The string "%str:1" is invalid.
ga: Tá an teaghrán "%str:1" neamhbhailí.

en: The total length is larger than 240 characters.
ga: Tá an fad focail níos mó ná 240 carachtar ina iomláine.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
ga: Tá an fad focail, le sonraí soundslike san áireamh, níos mó ná 240 carachtar.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
ga: Ní ghlactar leis an luach "%value:2"; mar sin, is neamhbhailí í don eochair "%.key:1".

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
ga: Ní féidir an luach den rogha "%key:1" a athrú.

en: The word "%word:1" is invalid.
ga: Tá an focal "%word:1" neamhbhailí.

en: There must be at least one "add" line.
ga: Caithfidh líne amháin "add" ar a laghad a bheith ann.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
ga: Is féidir fosta nach bhfuil an comhad "%s" ar fáil le haghaidh léamh, nó níl sé ann ar chor ar bith.

en: This is probably because:
ga: Is dócha gur tharla sé seo de bharr:

en: Time to load word list:
ga: Fad ama chun an liosta focal a luchtú:

en: Unhandled Error:
ga: Earráid Gan Réiteach:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
ga: Foirm normalaithe Unicode: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
ga: Tá gá le normalú Unicode leis an teanga seo

en: Unknown Action: %s
ga: Gníomh Anaithnid: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
ga: Eochair mhóid "%key:1" anaithnid.

en: Unknown mode: "%mode:1".
ga: Mód anaithnid: "%mode:1".

en: Usage: aspell [options] <command>
ga: Úsáid: aspell [roghanna] <ordú>

en: Use option modifiers only within named option.
ga: Ná bain úsáid as mionathraitheoirí rogha ach le rogha cheaptha.

en: Version specifier missing key: "aspell".
ga: Sonraitheoir leaganacha gan eochair: "aspell".

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
ga: RABHADH: Ní féidir mód Nroff a chur i bhfeidhm: %s

en: Warning: %s Skipping string.
ga: Rabhadh: %s Ag gabháil thar theaghrán.

en: Warning: %s Skipping word.
ga: Rabhadh: %s Ag gabháil thar fhocal.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
ga: Rabhadh: Ag cealú foircinn '%s' gan úsáid ón fhocal %s.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
ga: Rabhadh: Ag cealú foircinn neamhbhailí '%s' ón fhocal %s.

en: With:
ga: Le:

en: Wrong endian order.
ga: Ord caolcheannach/mórcheannach mícheart.

en: Wrong soundslike version.
ga: Leagan `soundslike' mícheart.

en: Wrong soundslike.
ga: Comhad `soundslike' mícheart.

en: You must specify a file name.
ga: Ní mór duit ainm comhaid a roghnú.

en: You must specify a parameter for "%s".
ga: Caithfidh tú paraiméadar a thabhairt do rogha "%s".

en: You must specify an action
ga: Caithfidh tú gníomh a shonrú

en: Yy
ga: YySsTt

en: [options] is any of the following:
ga: is iad [roghanna] ceann amháin nó níos mó de:

en: a number between 0 and 1
ga: uimhir idir 0 agus 1

en: a positive integer
ga: slánuimhir dheimhneach

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
ga: teaghrán déanta as 'o','O','p',nó 'P'

en: add or removes a filter
ga: cuir scagaire ar siúl, nó cuir as feidhm é

en: attempts to clean words so that they are valid
ga: glan liosta focal ionas gur bailí iad

en: avoid lossy conversions when normalization
ga: seachain tiontuithe caillteacha le linn normalaithe

en: base name of the main dictionary to use
ga: bunainm an phríomhfhoclóra

en: boolean
ga: slonn Boole

en: characters to insert when a word is split
ga: carachtar le hionsá agus focal scartha

en: check TeX comments
ga: seiceáil nótaí tráchta TeX

en: check if affix flags are valid
ga: deimhnigh go bhfuil bratacha foircinn bailí

en: check if words are valid
ga: deimhnigh go bhfuil focail bailí

en: compute soundslike on demand rather than storing
ga: déan soundslike ar éileamh in ionad é a stóráil

en: consider run-together words legal
ga: ná taispeáin focail chomhtháite mar earráidí

en: context delimiters (separated by spaces)
ga: teormharcóirí comhthéacs (scartha le spás)

en: create a backup file by appending ".bak"
ga: cruthaigh comhad cúltaca le hiarmhír ".bak"

en: create dictionary aliases
ga: cruthaigh ailiasanna do na foclóirí

en: create missing root/affix combinations
ga: déan gach cuingir fréamh/foirceann atá ar iarraidh

en: deprecated, use lang instead
ga: dulta i léig, bain úsáid as `lang' ina áit

en: dlopen returned "%return:1".
ga: D'aisfhill dlopen "%return:1".

en: edit distance to use, override sug-mode default
ga: fad eagair le húsáid, sáraigh luach sug-mode

en: either "true" or "false"
ga: "true" nó "false"

en: email quote characters
ga: carachtair athfhriotail sa r-phost

en: enable Unicode normalization
ga: cumasaigh normalú Unicode

en: enable warnings
ga: cumasaigh rabhaidh

en: encoding to expect data to be in
ga: an t-ionchódú a bhfuiltear ag súil leis

en: enter Email mode.
ga: bain úsáid as an mhód R-phoist.

en: enter HTML mode.
ga: bain úsáid as an mhód HTML.

en: enter Nroff mode.
ga: bain úsáid as an mhód Nroff.

en: enter TeX mode.
ga: bain úsáid as an mhód TeX.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
ga: scagaire chun comhthéacs teorannaithe a chur i bhfolach

en: extra dictionaries to use
ga: foclóirí breise le húsáid

en: extra information for the word list
ga: eolas breise don liosta focal

en: filter for dealing with HTML documents
ga: scagaire le haghaidh cáipéisí HTML

en: filter for dealing with Nroff documents
ga: scagaire le haghaidh cáipéisí Nroff

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
ga: Scagaire le haghaidh cáipéisí TeX/LaTeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
ga: scagaire le haghaidh cáipéisí Texinfo

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
ga: scagaire le haghaidh cáipéisí SGML/XML ginearálta

en: filter for skipping quoted text in email messages
ga: scagaire chun gabháil thar théacs athfhriotail i r-phost

en: filter mode
ga: mód scagtha

en: filter to skip URL like constructs
ga: scagaire chun teaghráin mar URLanna a scipeáil

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
ga: déan neamhshuim ar shíntí fada -- NACH IN ÚSÁID FAOI LÁTHAIR

en: ignore case when checking words
ga: déan neamhshuim ar cheannlitreacha/litreacha beaga

en: ignore commands to store replacement pairs
ga: ná stóráil athfhocail

en: ignore words <= n chars
ga: déan neamhshuim ar fhocail <= n carachtar

en: in the form "<name> <value>"
ga: sa chruth "<ainm> <luach>"

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
ga: táscaire do bhratacha foircinn i liostaí focal -- NACH IN ÚSÁID FAOI LÁTHAIR

en: integer
ga: slánuimhir

en: is not one of the allowed types
ga: ní ceann de na cineálacha ceadaithe é

en: keyboard definition to use for typo analysis
ga: méarchlár le húsáid d'anailís mílitrithe

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
ga: eochairmhapáil do mhód seiceála: "aspell" nó "ispell"

en: language code
ga: cód teanga

en: list
ga: liosta

en: location for personal files
ga: suíomh na gcomhad pearsanta

en: location of language data files
ga: suíomh na gcomhad teanga

en: location of local language data files
ga: suíomh na gcomhad logánta teanga

en: location of main configuration file
ga: suíomh an phríomhchomhaid cumraíochta

en: location of the main word list
ga: suíomh an phríomhliosta focal

en: main configuration file
ga: príomhchomhad cumraíochta

en: maximum number that can be strung together
ga: líon uasta is féidir ceangal le chéile

en: minimal length of interior words
ga: fad íosta d'fhocail taobh istigh d'fhocail chomhtháite

en: mode for checking C++ comments and string literals
ga: mód a sheiceálann nótaí tráchta C++ agus teaghráin

en: mode for checking HTML documents
ga: mód a sheiceálann cáipéisí HTML

en: mode for checking Nroff documents
ga: mód a sheiceálann cáipéisí Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
ga: mód a sheiceálann nótaí tráchta agus teaghráin i bPerl

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
ga: mód a sheiceálann cáipéisí TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
ga: mód a sheiceálann cáipéisí Texinfo

en: mode for checking generic SGML/XML documents
ga: mód a sheiceálann cáipéisí ginearálta SGML/XML

en: mode for skipping quoted text in email messages
ga: mód a théann thar théacs athfhriotail i dteachtaireachtaí r-phoist

en: mode to check any lines starting with a #
ga: mód a sheiceálann línte a bhfuil # ar dtús

en: mode to disable all filters
ga: mód a dhíchumasaíonn gach scagaire

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
ga: mód a théann thar theaghráin cosúil le hURLanna (mód réamhshocraithe)

en: no longer used
ga: ní úsáidtear é seo a thuilleadh

en: not a version number
ga: ní uimhir leagain í

en: num chars that can appear before the quote char
ga: líon carachtar roimh an charachtar athfhriotail

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
ga: ceann de "ultra", "fast", "normal", "slow", nó "bad-spellers"

en: partially expand affixes for better suggestions
ga: leathnaigh foircinn le haghaidh moltaí níos fearr

en: path(s) aspell looks for filters
ga: conair(í) ina lorgaíonn aspell scagairí

en: personal configuration file
ga: comhad cumraíochta pearsanta

en: personal dictionary file name
ga: ainm an fhoclóra phearsanta

en: prefix directory
ga: comhadlann réimíre

en: remove invalid affix flags
ga: cealaigh bratacha foircinn neamhbhailí

en: replacements list file name
ga: ainm an liosta athfhocal

en: reverse the order of the suggest list
ga: aisiompaigh liosta na moltaí

en: save replacement pairs on save all
ga: sábháil athfhocail nuair a shábháiltear gach uile

en: search order for modules
ga: rangú cuardaigh do mhodúil

en: search path for word list information files
ga: conair chuardaigh d'eolas faoi liostaí focal

en: set module name
ga: socraigh ainm an mhodúil

en: set the prefix based on executable location
ga: socraigh an réimír bunaithe ar shuíomh an chomhaid inrite

en: size of the word list
ga: méid an liosta focal

en: skip invalid words
ga: gabh thar fhocail neamhbhailí

en: string
ga: teaghrán

en: suggest possible replacements
ga: tabhair moltaí d'fhocail mílitrithe

en: suggestion mode
ga: mód na moltaí

en: swaps visible and invisible text
ga: babhtáil téacs infheicthe agus dofheicthe

en: time load time and suggest time in pipe mode
ga: tomhais fad ama luchtaithe/molta i mód phíopa

en: use affix compression when creating dictionaries
ga: úsáid comhbhrú foircinn agus foclóirí á gcruthú

en: use byte offsets instead of character offsets
ga: úsáid fritháirimh de réir beart vs carachtar

en: use personal, replacement & session dictionaries
ga: úsáid foclóirí pearsanta, athfhocal, agus seisiún

en: use replacement tables, override sug-mode default
ga: úsáid athfhocail, sáraigh luach sug-mode

en: use typo analysis, override sug-mode default
ga: úsáid anailís mílitrithe, sáraigh luach sug-mode
