gedit - en to ka translation catalogue (296 entries)

en: %s is a directory.
ka: %s დირექტორიაა.

en: %s is not a regular file.
ka: %s არ არის ჩვეულებრივი ფაილი.

en: <b>Current Line</b>
ka: <b>მიმდინარე სტრიქონი</b>

en: <b>Font</b>
ka: <b>შრიფტი</b>

en: <b>Language</b>
ka: <b>ენა</b>

en: <b>Line Numbers</b>
ka: <b>სტრიქონების ნუმერაცია</b>

en: <span weight="bold">Colors</span>
ka: <span weight="bold"> ფერები</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
ka: <span weight="bold">ფაილის სახელი</span>

en: About this application
ka: ამ პროგრამის შესახებ

en: Activate %s
ka: აქტივირება %s

en: Active plugins
ka: აქტიური პლაგინები

en: Add w_ord
ka: _სიტყვის დამატება

en: Afrikaans
ka: აფრიკაანსი

en: Align
ka: განთავსება

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All Text Files
ka: ყველა ტექსტ-ფაილი

en: All documents
ka: ყველა დოკუმენტი

en: All documents except untitled ones
ka: ყველა დოკუმენტი უსახელო დოკუმენტების გარდა

en: Amharic
ka: ამჰარული

en: Anchor
ka: ღუზა

en: Arabic
ka: არაბული

en: Armenian
ka: სომხური

en: Array
ka: მასივი

en: Auto Save
ka: ავტომატური შენახვა

en: Auto Save Interval
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი

en: Azerbaijani
ka: აზერბაიჯანული

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Baltic
ka: ბალტიური

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Belarusian
ka: ბელორუსული

en: Bengali
ka: ბენგალი

en: Bold
ka: მუქი

en: Border
ka: ჩარჩო

en: Border color
ka: ჩარჩო ფერი

en: Breton
ka: ბრეტონული

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: C_onfigure Plugin
ka: პლაგინის კონფიგურირება

en: Catalan
ka: კატალანური

en: Celtic
ka: კელტური

en: Center
ka: ცენტრში

en: Central European
ka: ცენტრალურ ევროპული

en: Change A_ll
ka: ყვე_ლას შეცვლა

en: Chinese Traditional
ka: ჩინური ტრადიციული

en: Close _without Saving
ka: დახურვა შენახვის _გარეშე

en: Close all open files
ka: ყველა ღია ფაილის დახურვა

en: Close document
ka: დოკუმენტის დახურვა

en: Co_mmand(s):
ka: _ბრზანება(ები):

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Configure the application
ka: პროგრამის კონფიგურირება

en: Could not open the file %s.
ka: ვერ ვხსნი ფაილს %s.

en: Create a new document
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა

en: Create new document
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა

en: Croatian
ka: ხორვატიული

en: Current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტი

en: Current line
ka: მიმდინარე სტრიქონი

en: Current word
ka: მიმდინარე სიტყვა

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Cyrillic/Russian
ka: კირილიცა/რუსული

en: Cyrillic/Ukrainian
ka: კირილიცა/უკრაინული

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Danish
ka: დანიური

en: Direction
ka: მიმართულება

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Display Line Numbers
ka: აჩვენე სტრიქონის ნომრები

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Document title
ka: დოკუმენტის სათაური

en: Document type
ka: დოკუმენტის ტიპი

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Done.
ka: მზადაა.

en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

en: Edit text files
ka: ტექსტური ფაილების რედაქტირება

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Editor Font
ka: რედაქტორის შრიფტი

en: Editor _font:
ka: რედაქტორის _შრიფტი:

en: Element ID
ka: ელემენტის ID

en: Emphasis
ka: აქცენტი

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Enabled
ka: აქტიური

en: Encode type
ka: კოდირების ტიპი

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: English (American)
ka: ინგლისური (ამერიკული)

en: English (British)
ka: ინგლისური (ბრიტანეთი)

en: English (Canadian)
ka: ინგლისური (კანადური)

en: Esperanto
ka: ესპერანტო

en: Estonian
ka: ესტონური

en: External Tools
ka: გარე ხელსაწყოები

en: Faroese
ka: ფარიესი

en: Figure
ka: ფიგურა

en: File: %s
ka: ფაილი %s

en: Find
ka: ძიება

en: Find Ne_xt
ka: შემდეგის ძ_იება

en: Finnish
ka: ფინური

en: Font & Colors
ka: შრიფტი & ფერები

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: Form
ka: ფორმა

en: French (France)
ka: ფრანგული (საფრანგეთი)

en: Function e^
ka: ფუნქცია e^

en: Function exp
ka: ფუნქცია exp

en: Function log
ka: ფუნქცია log

en: Function log10
ka: ფუნქცია log10

en: Gallegan
ka: გალიციური

en: General
ka: საერთო

en: Georgian
ka: ქართული

en: German (Austria)
ka: გერმანული (ავსტრია)

en: German (Germany)
ka: გერმანული (გერმანია)

en: German (Swiss)
ka: გერმანული (შვეიცარია)

en: Global
ka: ზოგადი

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Greek alpha
ka: ბერძნული ალფა

en: Greek beta
ka: ბერძნული ბეტა

en: Greek epsilon
ka: ბერძნული ეფსილიონი

en: Greek gamma
ka: ბერძნული გამმა

en: Greek lambda
ka: ბერძნული ლამბდა

en: Greek rho
ka: ბერძნული რო

en: Greek tau
ka: ბერძნული ტაუ

en: HTML - Special Characters
ka: HTML - სპეციალური სიმბოლოები

en: HTML version
ka: HTML ვერსია

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Hebrew Visual
ka: ივრითი ვიზუალი

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Hide panel
ka: პანელის დამალვა

en: Hindi
ka: ინდური

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: Icelandic
ka: ისლანდიური

en: Ignore _All
ka: _ყველას იგნორირება

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Indonesian
ka: ინდონეზიური

en: Interlingua (IALA)
ka: ინტერლინგვა

en: Irish
ka: ირლანდიური

en: Italian
ka: იტალიური

en: Italic
ka: დახრილი

en: Item
ka: ელემენტი

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Java applet
ka: Java·applet

en: Korean
ka: კორეული

en: Kurdish
ka: ქურთული

en: Label
ka: სათაური

en: Language:
ka: ენა:

en: Languages
ka: ენები

en: Latin
ka: ლათინური

en: Latvian
ka: ლატვიური

en: Lines
ka: ხაზები

en: Lithuanian
ka: ლიტვური

en: Loading %d file… | Loading %d files…
ka[0]: ვტვირთავ %d ფაილს...

en: Loading file '%s'…
ka: ვტვირთავ ფაილს '%s'…

en: Local files only
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები

en: MIME Type:
ka: MIME ტიპი:

en: Macedonian
ka: მაკედონიური

en: Malagasy
ka: მალაგასური

en: Maltese
ka: მალტური

en: Maori
ka: მაორი

en: Marathi
ka: მარათჰი

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Monospace Regular 9
ka: Monospace ჩვეულებრივი 9

en: Name
ka: სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: New tool
ka: ახალი ხელსაწყო

en: Next ID
ka: შემდეგი ID

en: Normal
ka: საშუალო

en: Normal _text color:
ka: ნორმალური _ტექსტის ფერი:

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Nothing
ka: არაფერი

en: Open
ka: გახსნა

en: Open '%s'
ka: გახსენი '%s'

en: Open Files…
ka: ფაილების გახსნა...

en: Open _Location...
ka: გახსენი _ადგილმდებარეობა

en: Open a file
ka: გახსენი ფაილი

en: Other
ka: სხვა

en: Page Set_up...
ka: გვერდის გამა_რთვა...

en: Persian
ka: სპარსული

en: Phrase not found
ka: ფრაზა ვერ მოიძებნა

en: Plugin
ka: პლაგინი

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Polish
ka: პოლონური

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print Line Numbers
ka: დაბეჭდე სტრიქონის ნომრები

en: Question
ka: შეკითხვა

en: Quit the program
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: Read Only
ka: წაკითხული მხოლოდ

en: Remote files only
ka: მხოლოდ დაშორებული ფაილები

en: Replace
ka: შეცვლა

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Rows
ka: მწკრივები

en: Russian
ka: რუსული

en: S_ort...
ka: ს_ორტირება...

en: Sans Regular 11
ka: Sans ჩვეულებრივი 11

en: Sans Regular 8
ka: Sans ჩვეულებრივი 8

en: Sardinian
ka: სარდინიული

en: Save
ka: შენახვა

en: Save As…
ka: შეინახე როგორც ...

en: Save _As...
ka: შეინახე _როგორც...

en: Saving file '%s'…
ka: ვინახავ ფაილს '%s'…

en: Scottish Gaelic
ka: შოტლანდიური გალური

en: Scrollbar
ka: სასრიალო

en: Select _All
ka: _ყველაფრის მონიშვნა

en: Selecte_d text color:
ka: ამო_რჩეული ტექსტის ფერი:

en: Selected
ka: მონიშნული

en: Selected Text Color
ka: ამორჩეული ტექსტის ფერი

en: Selection
ka: არჩეული

en: Shape
ka: ფორმა

en: Size
ka: ზომა

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Slovenian
ka: სლოვენური

en: Sort
ka: სორტირება

en: Sound
ka: ხმა

en: Source
ka: წყარო

en: South European
ka: სამხრეთ ევროპული

en: Space
ka: მანძილი

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Stopped.
ka: გაჩერებული.

en: Swedish
ka: შვედური

en: Syntax Highlighting
ka: სინტაქსის შეფერადება

en: Table
ka: ცხრილი

en: Tagalog
ka: ტაგალოგი

en: Tamil
ka: თამილური

en: Text
ka: ტექსტი

en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

en: Text Editor
ka: ტექსტის რედაქტორი

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: The file %s is already open.
ka: ფაილი %s უკვე გახსნილია.

en: Title
ka: სათაური

en: Tswana
ka: ცვანა

en: Turkish
ka: თურქული

en: Ukrainian
ka: უკრაინული

en: Unable to find file %s.
ka: ვერ ვპოულობ %s ფაილს.

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Unexpected error: %s
ka: მოულოდნელი შეცდომა: %s

en: Unicode
ka: უნიკოდი

en: Unicode (UTF-8)
ka: უნიკოდი (UTF-8)

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unsaved Document %d
ka: შეუნახავი დოკუმენტი %d

en: Untitled documents only
ka: მხოლოდ უსახელო დოკუმენტები

en: User name
ka: მომხმარებელი

en: Uzbek
ka: უზბეკური

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: View
ka: ჩვენება

en: Walloon
ka: ვალონური

en: Width
ka: სიგანე

en: Words
ka: სიტყვები

en: Yiddish
ka: იდიში

en: Zoom 1:1
ka: გადიდება 1:1

en: Zulu
ka: ზულუ

en: _About Plugin
ka: პლაგინის _შესახებ

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Background color:
ka: _ფონის ფერი:

en: _Background:
ka: _ფონი:

en: _Body:
ka: _ტანი:

en: _Clear Highlight
ka: _გაწმინდე მარკირება

en: _Close All
ka: ყველას _დახურვა

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _Description
ka: _აღწერილობა

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: _Document Statistics
ka: _დოკუმენტის სტატისტიკა

en: _Documents
ka: _დოკუმენტები

en: _Don't Edit
ka: _არ დაარედაქტირო

en: _Don't Save
ka: _არ შეინახო

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _Edit Anyway
ka: _მაინც დაარედაქტირე

en: _Encoding
ka: _კოდირება

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Find...
ka: _ძიება...

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Highlight Mode
ka: _მარკირებული რეჟიმი

en: _Ignore
ka: _იგნორირება

en: _Ignore All
ka: ყველას _იგნორირება

en: _Indent
ka: _აბზაცი

en: _Input:
ka: _შესავალი:

en: _Insert
ka: _ჩამატება

en: _Line numbers:
ka: _სტრიქონის ნომრები:

en: _More...
ka: _დეტალები...

en: _Open...
ka: _გახსნა...

en: _Output:
ka: _გასავალი:

en: _Print...
ka: _ბეჭდვა...

en: _Replace
ka: _ჩაანაცვლე

en: _Replace...
ka: _შეცვლა...

en: _Retry
ka: _სცადე

en: _Revert
ka: _შებრუნება

en: _Save All
ka: ყველას _შენახვა

en: _Save Anyway
ka: მაინც _შეინახე

en: _Save:
ka: _შენახვა:

en: _Search
ka: _ძებნა

en: _Sort
ka: _სორტირება

en: _Suggestions:
ka: _შემოთავაზებები:

en: _Toolbar
ka: _პანელი

en: _Tools
ka: _ხელსაწყო

en: _Tools:
ka: _ხელსაწყოები:

en: _Update
ka: _განახლება

en: _View
ka: _ხედი

en: _minutes
ka: _წუთი

en: attribute
ka: ატრიბუტი
