gedit - en to sr translation catalogue (713 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sr:   red %d, kol %d

en: %d of %d
sr: %d od %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y, %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
sr: %s (tekući lokalitet)

en: %s: invalid encoding.
sr: %s: neispravan kodni zapis.

en: (Empty)
sr: (Prazno)

en: / on %s
sr: / na „%s“

en: 01/11/2009 17:52:00
sr: 01.11.2009, 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sr: Naziv Pango fonta. Primeri su „Sans 12“ ili „Monospace Bold 14“.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
sr: Proizvoljni font koji će biti korišćen u prostoru za unos teksta. Ovo će jedino imati dejstva ako je deštiklirana kućica „Koristi podrazumevani font“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sr: Postoji još jedna datoteka sa istim nazivom. Koristite neki drugi naziv.

en: A_dd Scheme
sr: _Dodaj postavku boja

en: A_vailable Encodings
sr: _Dostupna kodiranja

en: Activation
sr: Pokretanje

en: Active plugins
sr: Pokrenuti priključci

en: Add
sr: Dodaj

en: Add Scheme
sr: Dodajte postavku boja

en: Add Snippet
sr: Dodaj isečak

en: Add Tool
sr: Dodaj alat

en: Add a new snippet…
sr: Dodaj novi isečak…

en: Add a new tool
sr: Dodajte novi alat

en: Add or Remove…
sr: Dodaj ili ukloni…

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Languages
sr: Svi jezici

en: All Text Files
sr: Sve tekstualne datoteke

en: All documents
sr: Svi dokumenti

en: All documents except untitled ones
sr: Svi dokumenti izuzev onih bez naslova

en: All files
sr: Sve datoteke

en: All languages
sr: Svi jezici

en: All supported archives
sr: Sve podržane arhive

en: Always available
sr: Uvek dostupan

en: An error occurred
sr: Došlo je do greške

en: An error occurred while creating a new directory
sr: Došlo je do greške pri pravljenju nove fascikle

en: An error occurred while creating a new file
sr: Došlo je do greške pri pravljenju nove datoteke

en: An error occurred while deleting a file or directory
sr: Došlo je do greške pri brisanju datoteke ili fascikle

en: An error occurred while loading a directory
sr: Došlo je do greške tokom učitavanja fascikle

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sr: Došlo je do greške pri otvaranju fascikle u pregledaču datoteka

en: An error occurred while renaming a file or directory
sr: Došlo je do greške pri preimenovanju datoteke ili fascikle

en: An error occurred while setting a root directory
sr: Došlo je do greške pri postavljanju korenske fascikle

en: Append to current document
sr: Pripojte trenutnom dokumentu

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sr: Da li sigurno želite da trajno obrišete odabrane datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Da li sigurno želite da trajno obrišete „%s“?

en: Automatic Indentation
sr: Samostalno uvlačenje

en: Automatic indent
sr: Samouvlačenje u radu

en: Automatically Detected
sr: Samostalno prepoznat

en: Autosave
sr: Periodično čuvanje

en: Autosave Interval
sr: Vreme periodičnog čuvanja

en: Available formats
sr: Dostupni formati

en: Body Font for Printing
sr: Font za štampanje

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Bracket match found on line: %d
sr: Poklapanje zagrada se nalaze u redu: %d

en: Bracket match is out of range
sr: Poklapanje zagrada je izvan opsega

en: Bracket match not found
sr: Nisam pronašao poklapanje zagrada

en: Build
sr: Izgradi

en: Bytes
sr: Bajtova

en: Bzip2 compressed archive
sr: Arhiva sažeta Bzipom 2

en: C_ase sensitive
sr: _Razlikuj velika slova

en: C_haracter Encoding:
sr: Kodiranje zn_akova:

en: C_ommand color:
sr: Boja _naredbe:

en: C_ut
sr: _Iseci

en: Candidate Encodings
sr: Kodiranje

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Ne mogu da pronađem datoteku. Možda je nedavno obrisana.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Ne mogu da radim sa ovim putanjama u režimu upisa. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Ne mogu da rukujem „%s:“ putanjama u režimu upisa. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sr: Ne mogu da premestim datoteku u smeće.
    Da li želite da je obrišete trajno?

en: Ch_aracter Encoding:
sr: Kodiranje _znaka:

en: Change side panel page
sr: Promenite stranicu bočne površi

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem %d času će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednja %d časa će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjih %d časova će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem času će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem %ld minutu će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednja %ld minuta će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjih %ld minuta će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjoj %ld sekundi će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednje %ld sekunde će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjih %ld sekundi će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjoj sekundi će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem času i %d minut će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem času i %d minuta će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem času i %d minuta će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem času će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sr: Izmene učinjene u dokumentu tokom poslednjeg časa će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu i %ld sekundi će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu i %ld sekunde će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu i %ld sekundi će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sr: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu će biti trajno odbačene.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u %d dokumentu će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u %d dokumenta će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u %d dokumenata će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu će biti trajno odbačene.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
sr: Izmene učinjene u dokumentu „%s“ će biti trajno odbačene.

en: Character Encoding:
sr: Kodiranja znakova:

en: Character Encodings
sr: Kodiranja znakova

en: Characters (no spaces)
sr: Znakova (bez razmaka)

en: Characters (with spaces)
sr: Znakova (sa razmacima)

en: Check for latest version of gedit
sr: Proverite da li je izašlo novo izdanje Vilenjakove beležnice

en: Check update
sr: Proverite izdanja

en: Checks the spelling of the current document.
sr: Proverite pisanje u trenutnom dokumentu.

en: Cho_sen Encodings
sr: _Izabrana kodiranja

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sr: Kliknite na ovo dugme da izaberete font koji će biti korišćen u uređivaču

en: Close Document
sr: Zatvori dokument

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Close print preview
sr: Zatvorite pregled pred štampu

en: Color Scheme
sr: Šema boja

en: Color Scheme Files
sr: Datoteke sa postavkama boja

en: Command Color Text
sr: Boja teksta naredbe

en: Configure date/time plugin
sr: Podesite priključak za datum/vreme

en: Connection timed out. Please try again.
sr: Vreme za uspostavljanje veze je isteklo. Pokušajte ponovo.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sr: Ne mogu da napravim rezervu starog dokumenta pre čuvanja novog. Možete zanemariti ovo upozorenje i sačuvati novi dokument i pored toga, ali ukoliko dođe do greške prilikom čuvanja, možete da izgubite stari primerak dokumenta. Da ipak sačuvam dokument?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
sr: Ne mogu da napravim rezervu nakon čuvanja dokumenta „%s“

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
sr: Ne mogu da napravim privremenu rezervu datoteke prilikom čuvanja dokumenta „%s“

en: Could not execute command: %s
sr: Ne mogu da izvršim naredbu: %s

en: Could not find the file “%s”.
sr: Ne mogu da nađem datoteku „%s“.

en: Could not mount volume: %s
sr: Ne mogu da montiram disk: %s

en: Could not open media: %s
sr: Ne mogu da otvorim medijum: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ pomoću kodiranja znakova „%s“.

en: Could not open the file “%s”.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“.

en: Could not remove color scheme “%s”.
sr: Ne mogu da uklonim postavku boja „%s“.

en: Could not revert the file “%s”.
sr: Ne mogu da povratim datoteku „%s“.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“ koristeći „%s“ kodiranje znakova.

en: Could not save the file “%s”.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“.

en: Create Backup Copies
sr: Pravljenje rezervnih primeraka

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Napravi _rezervni primerak datoteka pre čuvanja

en: Create a new document
sr: Napravite novi dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sr: Pravi novi dokument u postojećoj Vilenjakovoj beležnici

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
sr: Pravi novi prozor najvišeg nivoa u postojećoj instanci programa

en: Create new document
sr: Napravite novi dokument

en: Create new snippet
sr: Napravite novi isečak

en: Current Locale (%s)
sr: Tekući lokalitet (%s)

en: Current document
sr: Tekući dokument

en: Current line
sr: Tekući red

en: Current page (Alt+P)
sr: Tekuća stranica (Alt+P)

en: Current selection
sr: Trenutno izabrano

en: Current selection (default to document)
sr: Trenutno izabrano (podrazumevano u dokumentu)

en: Current word
sr: Tekuća reč

en: Custom Format
sr: Proizvoljni format

en: D_on’t Edit
sr: _Ne menjaj

en: D_on’t Save
sr: _Nemoj sačuvati

en: Delete selected snippet
sr: Obrišite odabrani isečak

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu „%s“: „g_mkdir_with_parents()“ poziv nije uspeo: %s

en: Display Line Numbers
sr: Prikaz brojeva redova

en: Display Overview Map
sr: Prikaži minijaturni pregled koda

en: Display Right Margin
sr: Prikaz desne margine

en: Display _grid pattern
sr: Prikaži šablon sa _mrežom

en: Display _overview map
sr: Prikaži mini_jaturni pregled koda

en: Display _statusbar
sr: Prikaži traku _stanja

en: Display in bottom pane
sr: Prikažite u oblasti na dnu

en: Display line numbers
sr: Prikaži brojeve redova

en: Display list of possible values for the encoding option
sr: Prikazuje spisak mogućih vrednosti za kodiranje

en: Display right _margin at column:
sr: Prikaži desnu _marginu u koloni:

en: Display right margin
sr: Prikaži desnu marginu

en: Do not _split words over two lines
sr: Nemoj _deliti reči u dva reda

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
sr: Da li zaista želite da poništite podešavanja za kodiranje znakova?

en: Do you want to edit it anyway?
sr: Da li želite ponovo da učitate datoteku?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sr: Da li želite da uključite odabrane <b>sistemske</b> isečke pri izvozu?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sr: Da li želite da pokušate da je zamenite onom koju snimate?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr: Dokum_enti sa nesačuvanim izmenama:

en: Document
sr: Dokument

en: Document Statistics
sr: Statistika dokumenta

en: Document background pattern type
sr: Vrsta šablona za pozadinu dokumenta

en: Documents
sr: Dokumenti

en: Done.
sr: Urađeno.

en: Drop Changes and _Reload
sr: Odbaci izmene i _ponovo učitaj

en: ENCODING
sr: KODNI RASPORED

en: Easy file access from the side panel
sr: Lak pristup datotekama iz bočne oblasti

en: Edit Any_way
sr: _Ipak promeni

en: Edit text files
sr: Uređujte tekstualne dokumente

en: Editor
sr: Uređivač

en: Editor Font
sr: Font uređivača

en: Editor _font:
sr: Font _uređivača:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
sr: Emaks, Kejt i Vim podrška za linije režima u Vilenjakovoj beležnici.

en: Enable Restore of Remote Locations
sr: Omogući obnavljanje udaljenih lokacija

en: Enable Search Highlighting
sr: Uključivanje isticanja pretrage

en: Enable Syntax Highlighting
sr: Uključivanje isticanja sintakse

en: Enable text _wrapping
sr: Uključi _prelamanje teksta

en: Encoding:
sr: Kodiranje:

en: Ensure Trailing Newline
sr: Osigurava praćenje novog reda

en: Error Color Text
sr: Boja teksta greške

en: Error opening file %s
sr: Greška pri otvaranju datoteke „%s“

en: Error reverting file %s
sr: Ne mogu da povratim dokument „%s“

en: Error saving file %s
sr: Greška prilikom čuvanja datoteke „%s“

en: Error when loading “%s”: No such directory
sr: Greška tokom učitavanja „%s“: Nema takve fascikle

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sr: Pokreće naredbu i smešta njen izlaz u novi dokument

en: Execute external commands and shell scripts.
sr: Izvršava spoljne naredbe i skripte ljuske.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sr: Izvršavanje naredbe Pitona (%s) je trajalo duže nego što je dozvoljeno, te je prekinuto.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sr: Izvršavanje naredbe Pitona (%s) nije uspelo: %s

en: Exited
sr: Izašao

en: Export Snippets
sr: Izvezi isečke

en: Export selected snippets
sr: Izvezite odabrane isečke

en: Export snippets
sr: Izvezite isečke

en: Export successfully completed
sr: Izvoz je uspešno završen

en: External Tools
sr: Spoljni alati

en: External _Tools
sr: Spoljni _alati

en: File Browser
sr: Pregledač datoteka

en: File Browser Binary Patterns
sr: Binarni šabloni pregledača datoteka

en: File Browser Filter Mode
sr: Režim filtriranja u pregledaču datoteka

en: File Browser Filter Pattern
sr: Maska filtera u pregledaču datoteka

en: File Browser Panel
sr: Površ sa pregledačem datoteka

en: File Browser Root Directory
sr: Koreni direktorijum u pregledaču datoteka

en: File Browser Virtual Root Directory
sr: Zamišljeni koreni direktorijum u pregledaču datoteka

en: File Saving
sr: Čuvanje datoteka

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: File “%s” does not exist
sr: Datoteka „%s“ ne postoji

en: File “%s” is not a valid snippets archive
sr: Datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: File “%s” is not a valid snippets file
sr: Datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: File: %s
sr: Datoteka: %s

en: Find Ne_xt
sr: Nađi _sledeće

en: Find Pre_vious
sr: Nađi _prethodno

en: Find and Replace
sr: Nađi i zameni

en: Find and _Replace…
sr: Nađi i _zameni…

en: Font & Colors
sr: Font i boje

en: Fonts
sr: Fontovi

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sr[0]: Pronašao sam i zamenio %d pojavu
sr[1]: Pronašao sam i zamenio %d pojave
sr[2]: Pronašao sam i zamenio %d pojava
sr[3]: Pronašao sam i zamenio %d pojavu

en: Found and replaced one occurrence
sr: Pronašao sam i zamenio jednu pojavu

en: Global
sr: Opšte

en: Go to _Line…
sr: _Idi na red…

en: Gzip compressed archive
sr: Arhiva sažeta Gzipom

en: He_aders and footers:
sr: Za_glavlja i podnožja:

en: Header Font for Printing
sr: Font za štampanje zaglavlja

en: Hide panel
sr: Sakrij panel

en: Highlight Current Line
sr: Isticanje tekućeg reda

en: Highlight Matching Brackets
sr: Isticanje uparenih zagrada

en: Highlight Mode
sr: Režim isticanja

en: Highlight current _line
sr: Istakni tekući _red

en: Highlight current line
sr: Istakni tekući red

en: Highlight matching _brackets
sr: Istakni uparene _zagrade

en: Highlighting
sr: Isticanje

en: History
sr: Istorijat

en: Home
sr: Lična fascikla

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Računar „%s“ nije pronađen. Proverite da li su ispravna podešavanja mrežnog posrednika i pokušajte ponovo.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Naziv računara nije ispravan. Proverite da li ste uneli ispravnu adresu i pokušajte ponovo.

en: INS
sr: UBAC

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
sr: Ako je tačno, priključak za razgledanje datoteka će prikazati fasciklu dokumenta koji je prvi otvoren jer pregledač nije korišćen. (Ovo se obično primenjuje prilikom otvaranja dokumenta iz linije naredbi, ili u Nautilusu, itd.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
sr: Ako korisnik treba biti upitan za format ili ako izabrani ili proizvoljni format treba da se koristi.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sr: Ukoliko je vrednost 0, program neće umetati brojeve redova prilikom štampanja dokumenta. U suprotnom, program će štampati broj reda za svaki broj reda.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ako je izabrano, spoljni alati će koristiti stoni, globalni standardni font ako je font utvrđene širine (u suprotnom će se koristiti najsličniji font koji se može naći).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ako je tačno, terminal će da koristi opšti font radne površi ako je utvrđene širine (ili u suprotnom najsličniji font koji pronađe).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
sr: Ukoliko nastavite čuvanje ove datoteke možete da oštetite dokument.  Da ipak sačuvam?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr: Ukoliko obrišete neku stavku, biće zauvek izgubljena.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sr: Ukoliko ih ne sačuvate, sve vaše izmene će biti trajno izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u poslednjih %d časa će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[1]: Izmene u poslednja %d časa će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[2]: Izmene u poslednjih %d časova će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[3]: Izmene u poslednjem času će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u poslednjem %ld minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[1]: Izmene u poslednja %ld minuta će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[2]: Izmene u poslednjih %ld minuta će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[3]: Izmene u poslednjem minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u poslednjoj %ld sekundi će biti trajno odbačene ukoliko ih ne sačuvate.
sr[1]: Izmene u poslednje %ld sekunde će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[2]: Izmene u poslednjih %ld sekundi će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[3]: Izmene u poslednjoj sekundi će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u poslednjem času i %d minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[1]: Izmene u poslednjem času i %d minuta će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[2]: Izmene u poslednjem času i %d minuta će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[3]: Izmene u poslednjem času će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
sr: Izmene tokom poslednjeg časa će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Izmene u poslednjem minutu i %ld sekundi će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[1]: Izmene u poslednjem minutu i %ld sekunde će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[2]: Izmene u poslednjem minutu i %ld sekundi će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.
sr[3]: Izmene u poslednjem minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
sr: Izmene u poslednjem minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ako je sačuvate, sve spoljne izmene mogu biti izgubljene. Sačuvaćete je i pored toga?

en: Import Snippets
sr: Uvezi isečke

en: Import snippets
sr: Uvezite isečke

en: Import successfully completed
sr: Uvoz je uspešno završen

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
sr: Uvezena datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: In_sert Date and Time…
sr: Ume_tni datum i vreme…

en: Insert Date and Time
sr: Umetni datum i vreme

en: Insert Date/Time
sr: Umetni datum/vreme

en: Insert _spaces instead of tabs
sr: Umetni _razmake umesto tabulatora

en: Insert at cursor position
sr: Umetnite na poziciju kursora

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sr: Umetnite rečenice koje često koristite na brz način

en: Insert spaces
sr: Umetanje razmaka

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Umeće trenutni datum i vreme na poziciju kursora.

en: Install Scheme
sr: Instaliraj šemu

en: Install scheme
sr: Instalirajte šemu

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sr: Interaktivna konzola pitona koja stoji u panelu na dnu

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
sr: Njegov prilagodljiv sistem priključaka vam omogućava da skrojite program prema vašim potrebama i da ga prilagodite vašem radnom toku.

en: L_ine Ending:
sr: Za_vršetak linije:

en: Last split mode choice for line wrapping mode
sr: Poslednji izbor načina podele za način preloma reda

en: Leave Fullscreen
sr: Napustite ceo ekran

en: Line Ending:
sr: Završetak reda:

en: Line Number Font for Printing
sr: Font za štampanje broja reda

en: Line Numbers
sr: Brojevi redova

en: Line Wrapping Mode
sr: Način preloma reda

en: Line you want to move the cursor to
sr: Red na koji želite da postavite kursor

en: Lines
sr: Redovi

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sr: Spisak aktivnih priključaka. Sadrži „putanju“ aktivnih priključaka. Pogledajte datoteku „.gedit-plugin“ da saznate „putanju“ datog priključka.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
sr: Spisak kodiranja koja se prikazuju u listi „Kodiranje znakova“ unutar prozorčeta za otvaranje/čuvanje datoteka. Trenutno (CURRENT) označava trenutno lokalno kodiranje. Samo prepoznata kodiranja se koriste. Podrazumevana vrednost je prazan spisak, pri čemu će program izabrati odgovarajuće vrednosti za vašu državu i jezik.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sr[0]: Učitavam %d datoteku…
sr[1]: Učitavam %d datoteke…
sr[2]: Učitavam %d datoteka…
sr[3]: Učitavam datoteku…

en: Loading %s
sr: Učitavam „%s“

en: Loading %s from %s
sr: Učitavam dokument „%s“ iz fascikle „%s“

en: Loading file “%s”…
sr: Učitavam datoteku „%s“…

en: Local files only
sr: Samo lokalne datoteke

en: MIME Type:
sr: MIME vrsta:

en: Mac OS Classic
sr: Mek OS klasični

en: Manage External Tools
sr: Upravljaj spoljnim alatima

en: Manage Snippets
sr: Upravljaj isečcima

en: Manage _External Tools…
sr: Upravljaj sp_oljnim alatima…

en: Manage _Snippets…
sr: Upravljaj i_sečcima…

en: Margin Bottom
sr: Dolja margina

en: Margin Left
sr: Leva margina

en: Margin Right
sr: Desna margina

en: Margin Top
sr: Gornja margina

en: Match Filename
sr: Uporedi naziv datoteke

en: Match _Entire Word Only
sr: Uporedi samo cele _reči

en: Match _entire word only
sr: Uporedi samo _cele reči

en: Match as _Regular Expression
sr: Poklopi kao _regularni izraz

en: Maximum Number of Undo Actions
sr: Najveći broj opozvanih radnji

en: Maximum Recent Files
sr: Najveći broj skoro otvaranih datoteka

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
sr: Najveći broj radnji koje će program moći da opozove ili ponovi. Koristite „-1“ za neograničeni broj radnji.

en: Modelines
sr: Linije režima

en: Move _Left
sr: Premesti _levo

en: Move _Right
sr: Premesti _desno

en: Move to New Tab _Group
sr: Premesti u novu _grupu jezičaka

en: Move to New _Window
sr: Premesti u _novi prozor

en: Move to a higher priority
sr: Daj veći prioritet

en: Move to a lower priority
sr: Daj manji prioritet

en: N_ext Document
sr: _Naredni dokument

en: Name:
sr: Naziv:

en: New
sr: Novi

en: New Document
sr: Novi dokument

en: New F_ile
sr: Nova _datoteka

en: New Window
sr: Novi prozor

en: New tool
sr: Novi alat

en: Nex_t Tab Group
sr: _Sledeća grupa jezička

en: No mount object for mounted volume: %s
sr: Ne postoji objekat montiranja za montirani disk: %s

en: No results
sr: Nema rezultata

en: Notebook Show Tabs Mode
sr: Režim prikazivanja jezičaka beležnice

en: Nothing
sr: Ništa

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
sr: Broj minuta nakon kojih će program automatski sačuvati izmenjenu datoteku. Ovo će jedino imati dejstva ukoliko je opcija „Periodično čuvanje“ uključena.

en: OVR
sr: PREP

en: Open
sr: Otvori

en: Open With Tree View
sr: Otvaranje u pregledu stablom

en: Open _Recent
sr: _Skorašnji dokumenti

en: Open a file
sr: Otvorite datoteku

en: Open a file dialog
sr: Otvorite prozorče datoteke

en: Open a terminal in the document location
sr: Otvorite terminal sa početkom u otvorenoj fascikli

en: Open another file
sr: Otvorite drugu datoteku

en: Open files and block process until files are closed
sr: Otvara datoteke i blokira proces sve dok se datoteke ne zatvore

en: Open history menu
sr: Otvorite izbornik istorijata

en: Open terminal here
sr: Ovde otvori terminal

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sr: Prikazuje stablo kada se pregledač datoteka učita umesto pregleda obeleživača

en: Other _Documents…
sr: Ostali _dokumenti…

en: Overwrite _Mode
sr: Način _prepisivanja

en: P_revious Tab Group
sr: _Prethodna grupa jezička

en: Page %N of %Q
sr: Stranica %N od %Q

en: Page %d of %d
sr: Stranica %d od %d

en: Page Preview
sr: Pregled pred štampu

en: Page header
sr: Zaglavlje strane

en: Page total
sr: Ukupan broj strana

en: Paste selected text or current document to fpaste
sr: Prebacite izabrani tekst ili tekući dokument u „fpaste“

en: Pick the editor font
sr: Izaberite font uređivača

en: Plain Text
sr: Običan tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sr: Proverite da ne pokušavate da otvorite izvršnu datoteku.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Proverite da li ste tačno naveli putanju (mesto) i pokušajte ponovo.

en: Please check your installation.
sr: Proverite vašu instalaciju.

en: Plugins
sr: Priključci

en: Preferences
sr: Postavke

en: Preparing…
sr: Pripremam...

en: Print Header
sr: Štampanje zaglavlja

en: Print Line Numbers
sr: Štampanje brojeva redova

en: Print Syntax Highlighting
sr: Štampanje isticanja sintakse

en: Print line nu_mbers
sr: Ispiši brojeve _redova

en: Print page _headers
sr: Ispiši _zaglavlja stranica

en: Print synta_x highlighting
sr: Štampaj isticanje _sintakse

en: Printing Line Wrapping Mode
sr: Način preloma štampanog reda

en: Prompt Type
sr: Upitna poruka

en: Python Console
sr: Pitonova konzola

en: Quick Open
sr: Brzo otvori

en: Quick Open…
sr: Brzo otvori…

en: Quickly open files
sr: Brzo otvorite datoteke

en: R_emove duplicates
sr: Ukloni dupli_kate

en: Re_fresh View
sr: _Osveži pregled

en: Re_gular expression
sr: Re_gularni izraz

en: Read-Only
sr: Samo čitanje

en: Remote files only
sr: Samo udaljene datoteke

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove Snippet
sr: Ukloni isečak

en: Remove Tool
sr: Ukloni alat

en: Remove selected tool
sr: Uklonite izabrani alat

en: Remove trailing spaces
sr: Ukloni završne razmake

en: Remove useless trailing spaces in your file
sr: Uklanja beskorisne razmake i praznine na kraju reda u datoteci

en: Rendering page %d of %d…
sr: Iscrtavam %d. stranicu od %d...

en: Reopen Closed _Tab
sr: Ponovo otvori zatvoreni _jezičak

en: Replace _All
sr: _Zameni sve

en: Replace _with
sr: Zameni _sa

en: Replace current document
sr: Zamenite tekući dokument

en: Replace current selection
sr: Zamenite trenutno izabrani tekst

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
sr: Analizira trenutni dokument i izveštava o broju reči, redova, znakova, i znakova bez razmaka.

en: Restore Previous Cursor Position
sr: Vraćanje prethodnog položaja kursora

en: Revert Tool
sr: Vrati alat

en: Revert selected snippet
sr: Povrati odabrani isečak

en: Revert tool
sr: Vratite alat

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
sr: Da povratim nesačuvane izmene u dokumentu „%s“?

en: Reverting %s
sr: Vraćam dokument „%s“

en: Reverting %s from %s
sr: Vraćam dokument „%s“ iz fascikle „%s“

en: Reverting the document “%s”…
sr: Vršim povraćaj dokumenta „%s“…

en: Right Margin Position
sr: Položaj desne margine

en: Run command
sr: Izvršite naredbu

en: Run gedit in standalone mode
sr: Pokreće program u samostalnom režimu

en: Run “make” in the document directory
sr: Izvrši naredbu „make“ u fascikli dokumenata

en: Running tool:
sr: Pokrenuti alat:

en: S_ave Anyway
sr: S_ačuvaj i pored toga

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Izaberite _dokumente koje želite da sačuvate:

en: S_hortcut key:
sr: Preč_ica:

en: S_ort…
sr: Por_eđaj…

en: S_tart at column:
sr: Počni sa _kolonom:

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save _All
sr: Sačuvaj _sve

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Save changes to document “%s” before closing?
sr: Da sačuvam izmene u dokumentu „%s“ pre zatvaranja?

en: Save the current file
sr: Sačuvajte trenutnu datoteku

en: Save the file as plain text?
sr: Da sačuvam datoteku kao običan tekst?

en: Save the file using compression?
sr: Da sačuvam datoteku koristeći sažimanje?

en: Saving %s
sr: Čuvam „%s“

en: Saving %s to %s
sr: Čuvam dokument „%s“ u facikli „%s“

en: Saving file “%s”…
sr: Čuvam datoteku „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr: Čuvanje je onemogućeno od strane administratora sistema.

en: Search _backwards
sr: Traži _unazad

en: Search highlight mode…
sr: Režim isticanja pretrage…

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sr: Izaberite kodiranje znakova iz izbornika i pokušajte ponovo.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sr: Izaberite neko drugo kodiranje znakova iz izbornika i pokušajte ponovo.

en: Selected Format
sr: Izabrani format

en: Selection
sr: Izbor

en: Send to fpaste
sr: Pošaljite u „fpaste“

en: Set Location to First Document
sr: Postavljanje početka na prvi dokument

en: Set _Language…
sr: Postavi _jezik…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sr: Postavlja kodiranje znakova koje se koristi pri otvaranju datoteka datih u naredbi

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sr: Da li treba omogućiti obnavljanje udaljenih lokacija.

en: Shortcut _key:
sr: Taster _prečice:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sr: Prečica sa tastature koja aktivira isečak

en: Show _Binary
sr: Prikaži _izvršne

en: Show _Hidden
sr: Prikaži s_krivene

en: Show multiple pages
sr: Prikažite više stranica odjednom

en: Show the application’s version
sr: Prikaži izdanje programa

en: Show the next page
sr: Prikažite sledeću stranicu

en: Show the previous page
sr: Prikažite prethodnu stranicu

en: Side _Panel
sr: Bočna _površ

en: Side panel is Visible
sr: Prikaz bočne površi

en: Single snippets file
sr: Jedinstvena datoteka sa isečcima

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sr: Reč na koju se aktivira isečak nakon pritiska na taster tabulatora

en: Smart Home End
sr: Pametne tipke „Home/End“

en: Snippets
sr: Isečci

en: Snippets archive
sr: Arhiva isečaka

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
sr: Neki neispravni znakovi su otkriveni prilikom čuvanja „%s“

en: Sort
sr: Poređaj

en: Sorts a document or selected text.
sr: Poređajte dokument ili izabrani tekst.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sr: Određuje kako se kursor pomera kada se pritisnu tasteri Home i End. Koristite „disabled“ za stalno vraćanje na početak/kraj reda, „after“ za pomeranje na početak/kraj reda po prvom pritisku i na početak/kraj teksta zanemarijući razmake po drugom pritisku, „before“ za pomeranje na početak/kraj teksta pre pomeranja na početak/kraj reda i „always“ za pomeranje na početak/kraj teksta umesto na početak/kraj reda.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Određuje način prelamanja dugih redova za štampanje. Koristite „none“ za isključivanje preloma, „word“ za prelom na kraju reči, i „char“ za prelom između znakova. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika ili mala slova, pa se uverite da ih koristite na isti način kao što su ovde navedene.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Određuje način preloma dugih redova u oblasti za uređivanje. Koristite „none“ za isključivanje preloma, „word“ za prelom na kraju reči, i „char“ za prelom između znakova. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika ili mala slova, pa se uverite da ih koristite na isti način kao što su ovde navedene.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
sr: Određuje koji će font biti korišćen za telo dokumenta prilikom štampanja.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
sr: Određuje koji će font biti korišćen za štampanje brojeva redova. Ovo će jedino imati efekta ukoliko opcija „Štampanje brojeva redova“ nije postavljena na 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
sr: Određuje koji će font biti korišćen za štampanje zaglavlja stranice. Ovo će jedino imati efekta ako je uključena opcija „Štampanje zaglavlja“.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
sr: Navodi poslednji način podele korišćen sa načinom preloma reda, tako da kada je način podele isključen još uvek se pamti izbor načina podele. Koristite „word“ za prelom nakon reči, i „char“ za prelom nakon pojedinačnog znaka.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
sr: Određuje najveći broj skoro otvorenih datoteka koje će biti prikazane u podizborniku „Skoro otvorene datoteke“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sr: Određuje broj razmaka koji će biti prikazani umesto znaka tabulatora.

en: Specifies the position of the right margin.
sr: Određuje položaj desne margine.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Određuje kada će biti prikazani jezičci beležnice. Koristite „never“ da nikada nebi bili prikazani, „always“ da bi uvek bili prikazani, i „auto“ da bi bili prikazani samo ako ima više od jednog jezička. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika ili mala slova, pa se uverite da ih koristite na isti način kao što su ovde navedene.

en: Spell Checker
sr: Provera pravopisa

en: Status Bar is Visible
sr: Prikaz trake stanja

en: Stop Tool
sr: Zaustavi alat

en: Stopped.
sr: Zaustavljen.

en: String you want to search for
sr: Niska koju želite da potražite

en: Style Scheme
sr: Postavke stila

en: Syntax Highlighting
sr: Isticanje sintakse

en: Tab Group %i
sr: Grupa jezička %i

en: Tab Size
sr: Veličina jezička

en: Tab Stops
sr: Tabulatori

en: Tab Width: %u
sr: Širina tabulatora: %u

en: Target directory “%s” does not exist
sr: Ciljna fascikla „%s“ ne postoji

en: Target directory “%s” is not a valid directory
sr: Ciljna fascikla „%s“ nije ispravna

en: Text Editor
sr: Uređivač teksta

en: Text Wrapping
sr: Prelom teksta

en: Text wrapping
sr: Prelom teksta

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
sr: Text;Editor;Plaintext;Write;tekst;uređivač;običan tekst;pisanje;gedit;tekst;uređivač;običan tekst;pisanje;gedit;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sr: ID postavke stila Pregleda Gtk izvora koji se koristi za bojenje teksta.

en: The archive “%s” could not be created
sr: Ne mogu da napravim arhivu „%s“

en: The archive “%s” could not be extracted
sr: Arhiva „%s“ ne može biti raspakovana

en: The bottom margin, in millimeters.
sr: Donja margina u milimetrima.

en: The command color text
sr: Boja teksta za naredbe

en: The custom format used when inserting the date/time.
sr: Proizvoljni format koji se koristi prilikom umetanja datuma/vremena.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sr: Disk na koji pokušavate da sačuvate datoteku ograničava određenu veličinu datoteke. Sačuvajte manju datoteku ili je sačuvate na neki drugi disk koji nema ovo ograničenje.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sr: Disk na koji pokušavate da sačuvate datoteku ima ograničenje na dužinu naziva datoteka. Upotrebite kraći naziv.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sr: Dokument sadrži jedan ili više znakova koji ne mogu biti pretvoreni korišćenjem zadatog kodnog zapisa znakova.

en: The error color text
sr: Boja teksta za greške

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sr: Koreni direktorijum preglednika datoteka koji će biti korišćen prilikom učitavanja priključka preglednika datoteka i kada je izabrano „onload/tree_view“.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sr: Virtuelni koreni direktorijum preglednika datoteka koji će biti korišćen prilikom učitavanja priključka preglednika datoteka i kada je izabrano „onload/tree_view“. Virtuelni koreni direktorijum mora uvek biti unutar stvarnog.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
sr: Datoteka koju ste otvorili ima neke neispravne znakove. Ako nastavite da uređujete ovu datoteku, možete da je oštetite.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
sr: Datoteka „%s“ ne može biti premeštena u smeće.

en: The file “%s” changed on disk.
sr: Sadržaj datoteke „%s“ je izmenjen na disku.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
sr: Datoteka „%s“ je izmenjena nakon što ste je učitali.

en: The file “%s” is read-only.
sr: Datoteka „%s“ je samo za čitanje.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
sr: Datoteka „%s“ je prethodno sačuvana kao običan tekst a sada će biti sačuvana koristeći sažimanje.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
sr: Datoteka „%s“ je prethodno sačuvana koristeći sažimanje a sada će biti sačuvana kao običan tekst.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sr: Maska filtera za primenu u pregledniku datoteka. Filter radi po režimu iz „filter_mode“.

en: The following error occurred while exporting: %s
sr: Došlo je do greške pri izvozu: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sr: Došlo je do greške pri uvozu: %s

en: The following files could not be imported: %s
sr: Sledeće datoteke nisu mogle biti uvežene: %s

en: The left margin, in millimeters.
sr: Leva margina u milimetrima.

en: The location of the file cannot be accessed.
sr: Ne mogu da pristupim putanji datoteke.

en: The location “%s” is not currently reachable.
sr: Trenutno ne mogu da pristupim mestu „%s“.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sr: Novi direktorijum je odstranjen propusnikom. Morate prilagoditi podešavanja propuštanja kako biste ga učinili vidljivim.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Nova datoteka je odstranjena propusnikom. Morate prilagoditi podešavanja propuštanja kako biste je učinili vidljivom.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sr: Ne mogu da nađem traženu datoteku jer je broj veza za praćenje ograničen.

en: The preview of a page in the document to be printed
sr: Pregledajte stranicu dokumenta koju želite da odštampate

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Preimenovana datoteka je odstranjena propusnikom. Morate prilagoditi podešavanja propuštanja kako biste je učinili vidljivom.

en: The right margin, in millimeters.
sr: Desna margina u milimetrima.

en: The selected color scheme cannot be installed.
sr: Odabrana postavka boja ne može biti postavljena.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sr: Odabrana datoteka ne može biti premeštena u smeće.

en: The selected format used when inserting the date/time.
sr: Izabrani format koji se koristi prilikom umetanja datuma/vremena.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
sr: Dopunski šabloni za korišćenje prilikom izdvajanja izvršnih datoteka.

en: The top margin, in millimeters.
sr: Gornja margina u milimetrima.

en: The total number of pages in the document
sr: Ukupan broj strana u dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
sr: Nema odabranih isečaka za izvoz

en: There are unsaved documents
sr: Imate nesačuvanih dokumenata

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d dokument ima nesačuvane izmene. Da sačuvam izmene pre zatvaranja?
sr[1]: %d dokumenta imaju nesačuvane izmene. Da sačuvam izmene pre zatvaranja?
sr[2]: %d dokumenata ima nesačuvane izmene. Da sačuvam izmene pre zatvaranja?
sr[3]: Dokument ima nesačuvane izmene. Da sačuvam izmene pre zatvaranja?

en: There is a new version of gedit
sr: Izašla je nova Vilenjakova beležnica

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sr[0]: Postoje greške u %d listu
sr[1]: Postoje greške u %d lista
sr[2]: Postoje greške u %d listova
sr[3]: Postoje greške u jednom listu

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sr: Nema dovoljno prostora na disku da sačuvate datoteku. Oslobodite prostor na disku i pokušajte ponovo.

en: There was a problem opening the file “%s”.
sr: Došlo je do greške pri otvaranju datoteke „%s“.

en: There was an error displaying the URI.
sr: Došlo je do greške pri prikazivanju adrese.

en: There was an error displaying the help.
sr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: This accelerator is already bound to %s
sr: Ova prečica je već vezana za „%s“

en: This file “%s” is already open in another window.
sr: Ova datoteka „%s“ je već otvorena u drugom prozoru.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sr: Ovo nije ispravan prekidač za jezičak. Prekidači mogu da sadrže slovno–brojevne znake (ili _ : i .) ili jednostruke znake koji nisu slova ni cifre, poput {, [, itd.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
sr: Vrednost određuje koje datoteke će biti filtrirane iz pregledača datoteka. Podržane vrednosti su: „none“ (bez filtriranja), „hidden“ (filtriraj skrivene datoteke), „binary“ (filtriraj izvršne datoteke) i y „hidden-and-binar“ (filtriraj skrivene i izvršne datoteke).

en: Tool Output
sr: Izlaz alata

en: Toolbar is Visible
sr: Prikaz trake alata

en: Tools
sr: Alati

en: Type a new accelerator
sr: Unesite novu prečicu

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Upišite novu prečicu ili očistite tasterom za brisanje

en: Type a new shortcut
sr: Ukucajte novu prečicu

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sr: Unesite novu prečicu, ili je uklonite tasterom za brisanje unazad

en: Type to search…
sr: Upišite da potražite…

en: Unable to detect the character encoding.
sr: Ne mogu da prepoznam kodiranje znakova.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
sr: Ne mogu da pronađem objekat „%s“ unutar datoteke %s.

en: Unable to handle this location.
sr: Ne mogu da rukujem ovom putanjom.

en: Unable to handle “%s:” locations.
sr: Ne mogu da rukujem putanjama „%s:“.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku sučelja „%s“. Greška: %s

en: Unexpected error: %s
sr: Neočekivana greška: %s

en: Uninstall Scheme
sr: Ukloni šemu

en: Uninstall scheme
sr: Uklonite šemu

en: Unix/Linux
sr: Uniks/Linuks

en: Untitled Document %d
sr: Neimenovan dokument „%d“

en: Untitled File
sr: Neimenovana datoteka

en: Untitled Folder
sr: Neimenovana fascikla

en: Untitled documents only
sr: Samo nenaslovljeni dokumenti

en: Use Default Font
sr: Koristi podrazumevani font

en: Use Spaces
sr: Koristi razmake

en: Use the _selected format
sr: Koristi izabrani fo_rmat

en: Version to Ignore
sr: Izdanja za zanemarivanje

en: Version to ignore until a newer version is released.
sr: Izdanja koja treba zanemariti dok ne izađe novije izdanje.

en: View
sr: Pregled

en: When inserting date/time…
sr: Kada se ubacuje datum i vreme…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
sr: Da li će program sam da sačuva izmenjenu datoteku posle određenog vremenskog intervala. Možete postaviti vremenski interval pomoću opcije „Vreme periodičnog čuvanja“.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
sr: Da li Vilenjakova beležnica treba da napravi rezervne primerke prilikom čuvanja datoteka.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sr: Da li program treba da prikaže brojeve redova u prostoru za uređivanje teksta.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
sr: Da li program treba da prikaže minijaturni pregled koda za ovaj dokument.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
sr: Da li program treba da prikaže desnu marginu u prostoru za uređivanje teksta.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
sr: Da li program treba da omogući automatsko uvlačenje.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
sr: Da li program treba da omogući isticanje sintakse.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
sr: Da li program treba da istakne sve pojave pronađenog teksta.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
sr: Da li program treba da istakne uparene zagrade.

en: Whether gedit should highlight the current line.
sr: Da li program treba da ističe tekući red.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sr: Da li program treba da uključi zaglavlje dokumenta prilikom štampanja.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sr: Da li program treba da umetne razmake umesto tabulatora.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sr: Da li program treba da ističe sintaksu prilikom štampanja dokumenata.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sr: Da li program treba da povrati prethodnu poziciju kursora nakon učitavanja datoteke.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
sr: Da li program treba da osigura da se dokumenti uvek završavaju pratećim novim redom.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
sr: Određuje da li se pozadina dokumenta prikazuje u vidu šablona.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
sr: Da li bočna površ na levoj strani prozora za uređivanje teksta treba da bude vidljiva.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sr: Da li traka stanja na dnu prozora za uređivanje teksta treba da bude vidljiva.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sr: Da li traka alata treba da bude vidljiva.

en: Whether to use the system font
sr: Da li će biti korišćen font sistema

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
sr: Da li će biti korišćen podrazumevani font sistema stalne širine za prikaz teksta umesto fonta navedenog u podešavanjima Vilenjakove beležnice. Ako je ova opcija isključena, font naveden u opciji „Font uređivača“ će biti korišćen umesto fonta sistema.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
sr: Bilo da pišete sledeći bestseler, programirate inovativan program, ili jednostavno na brzinu nešto pribeležite, Vilenjakova beležnica će biti pouzdan alat za izvršavanje vašeg zadatka.

en: Windows
sr: Vindouz

en: Words
sr: Reči

en: Wra_p around
sr: Prelamaj _okolo

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Pokušavate da sačuvate datoteku na disku na kojem upis nije dozvoljen. Proverite da li ste putanju ukucali ispravno i pokušajte ponovo.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sr: Izaberite kodiranje znakova iz izbornika i pokušajte ponovo.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
sr: Možete da preuzmete novo izdanje Vilenjakove beležnice pritiskom na dugme „Preuzmi“ ili da zanemarite to izdanje i da sačekate novo.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sr: Nemate potrebne dozvole da otvorite datoteku.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Nemate neophodne dozvole da sačuvate datoteku. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: You must be inside a word to run this command
sr: Morate biti unutar neke reči da biste izvršili ovu naredbu

en: Your system is offline. Check your network.
sr: Vaš sistem je van mreže. Proverite je.

en: Zoom 1:1
sr: Uvećaj 1:1

en: Zoom the page in
sr: Uvećajte stranicu

en: Zoom the page out
sr: Umanjite stranicu

en: Zoom to fit the whole page
sr: Uvećajte da ispuni celu stranicu

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
sr: [DATOTEKA...] [+RED[:KOLONA]]

en: _About
sr: _O programu

en: _Applicability:
sr: P_rimenljivost:

en: _Apply
sr: _Primeni

en: _Autosave files every
sr: _Sam sačuvaj datoteke svakih

en: _Body:
sr: Te_lo:

en: _Bottom Panel
sr: _Donja površ

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Check Spelling…
sr: Pro_veri pisanje…

en: _Clear Highlight
sr: Ukloni _isticanje

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Close All
sr: _Zatvori sve

en: _Close Preview
sr: _Zatvori pregled štampe

en: _Copy
sr: U_množi

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Description
sr: _Opis

en: _Display line numbers
sr: Prikaži brojeve re_dova

en: _Document Statistics
sr: Statistika _dokumenta

en: _Documents
sr: _Dokumenta

en: _Download
sr: _Preuzmi

en: _Drop targets:
sr: O_dredište:

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Enable automatic indentation
sr: Omogući _automatsko uvlačenje

en: _Encoding
sr: _Kodiranje

en: _Error color:
sr: Boja _greške:

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Find and Replace…
sr: Nađi i _zameni…

en: _Find…
sr: _Nađi…

en: _Fullscreen
sr: _Preko celog ekana

en: _Go to Line…
sr: _Idi na red…

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Highlight Misspelled Words
sr: _Istakni pogrešno napisane reči

en: _Highlight Mode…
sr: _Režim isticanja…

en: _Ignore Version
sr: _Zanemari izdanje

en: _Input:
sr: U_laz:

en: _Insert
sr: _Umetni

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na _tastaturi

en: _Line numbers:
sr: Brojevi _redova:

en: _Match Case
sr: Uporedi _veličinu slova

en: _Match case
sr: _Uporedi veličinu slova

en: _Move To New Window
sr: Premesti u _novi prozor

en: _Move to Trash
sr: Premesti u _smeće

en: _New
sr: _Novi

en: _New Folder
sr: _Nova fascikla

en: _New Tab Group
sr: _Nova grupa jezička

en: _New Window
sr: _Novi prozor

en: _Number every
sr: Ispiši _broj nakon

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Open in Terminal
sr: _Otvori u terminalu

en: _Output:
sr: I_zlaz:

en: _Paste
sr: U_baci

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Previous Document
sr: _Prethodni dokument

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: _Prompt for a format
sr: U_pitaj za format

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: _Reload
sr: _Ponovo učitaj

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: _Replace
sr: _Zameni

en: _Reset
sr: _Poništi

en: _Restore Default Fonts
sr: Pov_rati podrazumevane fontove

en: _Retry
sr: _Probaj ponovo

en: _Reverse order
sr: O_brni redosled

en: _Revert
sr: Pov_rati

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save All
sr: _Sačuvaj sve

en: _Save As Plain Text
sr: _Sačuvaj kao običan tekst

en: _Save As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: _Save Using Compression
sr: _Sačuvaj koristeći sažimanje

en: _Save:
sr: _Sačuvaj:

en: _Search
sr: Pre_traga

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Set Root to Active Document
sr: _Postavi koren na tekući dokument

en: _Sort
sr: _Poređaj

en: _Tab trigger:
sr: Oki_dač za jezičak:

en: _Tab width:
sr: Širina _tabulatora:

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: _Use custom format
sr: Kori_sti proizvoljan format

en: _Use the system fixed width font (%s)
sr: _Koristi font sistema stalne širine (%s)

en: _View
sr: Pre_gled

en: _View Folder
sr: _Prikaži fasciklu

en: _Wrap Around
sr: Prelamaj _okolo

en: _minutes
sr: _minuta

en: gedit Text Editor
sr: Vilenjakova beležnica — uređivač teksta

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
sr: Vilenjakova beležnica je mali i lagani uređivač teksta za Gnom okruženje

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
sr: Vilenjakova beležnica je zvaničan uređivač teksta za Gnomovo radno okruženje. Dok cilja na jednostavnost i lakoću korišćenja, Vilenjakova beležnica je moćan uređivač teksta za opštu upotrebu.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sr: _Nađi

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
sr: Nađ_i

en: lines
sr: redova

en: of
sr: od

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
sr: Provera pisanja

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
sr: Očisti isticanje

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
sr: Zatvori sve dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
sr: Zatvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
sr: Pretvori u mala slova

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
sr: Pretvori u velika slova

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sr: Umnoži i ubaci

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sr: Umnoži izabrani tekst u ostavu

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
sr: Napravi novi dokument u jezičku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
sr: Napravi novi dokument u prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
sr: Napravi novu grupu jezička

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sr: Iseci umnoženi tekst u ostavu

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sr: Smanji broj na pokazivaču

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
sr: Obriši trenutni red

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sr: Dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Nađi

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
sr: Nađi i zameni

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
sr: Nađi sledeće podudaranje

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
sr: Nađi prethodno podudaranje

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sr: Uključi ili isključi prikaz preko celog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sr: Idi na red

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sr: Povećaj broj na pokazivaču

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
sr: Obrni veličinu slova

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
sr: Spoji izabrane redove

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
sr: Pomeri trenutni red na dole

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
sr: Pomeri trenutni red na gore

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
sr: Pomeri trenutnu reč ulevo

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
sr: Pomeri trenutnu reč udesno

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sr: Otvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sr: Ubaci tekst iz ostave

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
sr: Štampaj dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sr: Izađi iz programa

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sr: Ponovi prethodnu naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
sr: Ponovo otvori poslednje zatvoreni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
sr: Sačuvaj sve dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
sr: Sačuvaj dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
sr: Sačuvaj dokument pod novim imenom datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
sr: Izaberi sav tekst

[ctx: shortcut window]
en: Selection
sr: Izbor

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
sr: Prikaži donju površ

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
sr: Prikaži prozor za samodopunjavanje

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
sr: Prikaži bočnu površ

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
sr: Prebaci se na prvi – deveti dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
sr: Prebaci se na sledeći dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
sr: Prebaci se na prethodni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
sr: Uključi ili isljkuči ubacivanje ili prepisivanje

[ctx: shortcut window]
en: Tools
sr: Alati

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sr: Opozovi i ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sr: Opozovi prethodnu naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
sr: Prozori i površi

[ctx: window title]
en: Open
sr: Otvaranje datoteke

[ctx: window title]
en: Save As
sr: Čuvanje datoteke

en: “%s” is a directory.
sr: „%s“ je fascikla.

en: “%s” is not a regular file.
sr: „%s“ nije obična datoteka.

en: “%s” is not a valid location.
sr: „%s“ nije ispravna putanja.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: „%s“ nije ispravna putanja. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: “%s” not found
sr: Nisam pronašao „%s“
