glade3 - en to sr translation catalogue (1716 entries)

en:  < Search Widgets >
sr:  < pretraži elemente >

en:  and
sr:  i

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ da ​​vidite potpun spisak dostupnih opcija linije naredbi.

en: %s - %s Properties
sr: %s — svojstva za „%s“

en: %s Properties - %s
sr: %s svojstva — %s

en: %s Properties - %s [%s]
sr: %s svojstva — %s [%s]

en: %s already has a menu.
sr: „%s“ već ima izbornik.

en: %s document properties
sr: „%s“ svojstva dokumenta

en: %s does not support adding any children.
sr: „%s“ ne podržava dodavanje bilo koje dece.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
sr: %s je zaključan od strane %s, prvo izmenite %s.

en: %s is set to load %s from the model
sr: %s je postavljeno da učitava %s iz modela

en: %s is set to manipulate %s directly
sr: %s je postavljeno da direktno upravlja sa %s

en: %s item already has a submenu.
sr: Stavka „%s“ već ima podizbornik.

en: %s targets Gtk+ %d.%d
sr: „%s“ pogađa Gtk+ %d.%d

en: %s::%s emitted %d times
sr: „%s::%s“ je emitovan %d puta

en: %s::%s emitted one time
sr: „%s::%s“ je emitovan jednom

en: (%s child)
sr: („%s“ porod)

en: (%s of %s)
sr: („%s“ za „%s“)

en: (default)
sr: (osnovno)

en: (internal %s)
sr: (unutrašnje „%s“)

en: (template)
sr: (šablon)

en: (unnamed)
sr: (bez naziva)

en: - previews a glade UI definition
sr: — pregledajte odrednice KS-a glejda

en: 3.8 for GTK+ 2
sr: 3.8 za Gtk+ 2

en: < define a new column >
sr: < definišite novu kolonu >

en: <Enter ID>
sr: <Unesite IB>

en: <Enter Value>
sr: <Unesite vrednost>

en: <Insert update token, if you want to update previously sent data>
sr: <Umetnite modul osvežavanja, ako želite da osvežite prethodno poslate podatke>

en: <Required to send back registration token>
sr: <Potrebno je da pošaljete nazad modul registrovanja>

en: <Type Here>
sr: <Unesi ovde>

en: <Your name or nickname is required>
sr: <Potrebno je vaše ime ili nadimak>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
sr: <big><b>Saveti:</b></big>
      * Desni klik na prikaz stabla da dodate stavke.
      * Pritisnite „Obriši“ da uklonite odabranu stavku.
      * Prevucite i ubacite da promenite redosled stavki.
      * Kolone vrste se mogu uređivati.

en: <choose a key>
sr: <odaberite taster>

en: <custom>
sr: <proizvoljno>

en: <separator>
sr: <razdvojnik>

en: A GDK color value
sr: Vrednost GDK boje

en: A GladeCreateReason for this creation
sr: Razlog stvaranja Glejda za ovo pravljenje

en: A GladeWidget template to base a new widget on
sr: Šablon elementa Glejda na osnovu koga napraviti novi element

en: A builtin stock image
sr: Ugrađena tipska slika

en: A builtin stock item
sr: Ugrađena tipska stavka

en: A cursor for inserting widgets in the UI
sr: Kursor za umetanje elemenata u sučelje

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
sr: Izvedeni prilagođivač (%s) za %s već postoji!

en: A few times a month
sr: Nekoliko puta mesečno

en: A few times a year
sr: Nekoliko puta godišnje

en: A generic name prefix for internal widgets
sr: Generički prefiks naziva za interne elemente

en: A list of GladeProperties
sr: Spisak svojstava Glejda

en: A list of accel groups to be added to this window
sr: Spisak grupa prečica koje će biti dodate ovom prozoru

en: A list of accelerator keys
sr: Spisak tastera prečice

en: A list of objects
sr: Spisak objekata

en: A list of sources for this icon factory
sr: Spisak izvora za ovu fabriku ikonica

en: A list of style class names to apply to this widget
sr: Spisak naziva razreda stila koji se primenjuju na ovom elementu

en: A pointer to the parenting GladeWidget
sr: Pokazivač na roditeljski element Glejda

en: A radical expression (in math)
sr: Koreni izraz (u matematici)

en: A symbolic icon size for the stock icon
sr: Simbolična veličina ikonice za ovu tipsku ikonicu

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
sr: Izrada korisnikog sučelja za Gtk+ i Gnom.

en: A warning string about version mismatches
sr: Upozorenje o nepoklapanju izdanja

en: About
sr: O programu

en: About Dialog
sr: Prozorče o programu

en: Above Lines:
sr: Iznad linija:

en: Academic
sr: Akademski

en: Accel Group
sr: Grupa prečica

en: Accel Groups
sr: Grupe prečica

en: Accel Label
sr: Oznaka sa prečicom

en: Accelerator
sr: Prečica

en: Accelerator Key
sr: Taster prečice

en: Accelerator Label
sr: Natpis prečice

en: Accelerator Mode column
sr: Stubac načina rada prečice

en: Accelerator Modifiers column
sr: Stubac modifikatora prečice

en: Accelerator Renderer
sr: Iscrtavač prečice

en: Accelerators
sr: Prečice

en: Accept
sr: Prihvati

en: Accessibility
sr: Pristupačnost

en: Accessible Description
sr: Opis pristupačnosti

en: Accessible Name
sr: Naziv pristupačnosti

en: Accounting
sr: Računovodstvo

en: Action
sr: Radnja

en: Action Attributes
sr: Osobine radnje

en: Action Bar
sr: Traka radnje

en: Action Group
sr: Grupa akcija

en: Action Group Editor
sr: Uređivač grupe akcija

en: Action Name
sr: Naziv radnje

en: Actions
sr: Radnje

en: Activatable / Actionable
sr: Pokretljiv / Radan

en: Activatable column
sr: Stubac koja se može aktivirati

en: Activate
sr: Pokreni

en: Active column
sr: Aktivna kolona

en: Adaptor
sr: Adapter

en: Add %s
sr: Dodaj „%s“

en: Add Child
sr: Dodaj porod

en: Add Item
sr: Dodaj stavku

en: Add Parent
sr: Dodaj roditelja

en: Add Row
sr: Dodaj red

en: Add Slot
sr: Dodaj žleb

en: Add a %s to %s
sr: Dodaj „%s“ u „%s“

en: Add a new catalog search path
sr: Dodaj putanju pretrage novog kataloga

en: Add and remove columns:
sr: Dodajte i uklonite kolone:

en: Add and remove rows:
sr: Dodajte i uklonite redove:

en: Add center child
sr: Dodaj središnji porod

en: Add child %s
sr: Dodaj porod %s

en: Add custom content
sr: Dodaj proizvoljni sadržaj

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
sr: Dodajte, uklanjajte i menjajte redove podataka (možete opciono koristiti Ctrl+N da dodate nove redove i taster Delete da uklonite označeni red)

en: Add signal handler %s
sr: Dodaj upravljač signala %s

en: Add to Size Group
sr: Dodaj grupisanim veličinama

en: Add widget as _toplevel
sr: Dodaj elemen_t kao element najvišeg nivoa

en: Adding %s to Size Group %s
sr: Dodajem %s grupisanim veličinama %s

en: Adding %s to a new Size Group
sr: Dodajem %s novim grupisanim veličinama

en: Adding parent %s for %s
sr: Dodajem roditelja %s za %s

en: Adjustment
sr: Podešavanje

en: Adjustment column
sr: Stubac podešavanja

en: Adjustment:
sr: Podešavanje:

en: Advanced
sr: Napredan

en: After
sr: Posle

en: Alert
sr: Upozorenje

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: Alignment and Padding
sr: Poravnavanje i popunjavanje

en: Alignment column
sr: Stubac za poravnjanje

en: All Contexts
sr: Svi konteksti

en: All Events
sr: Svi događaji

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Glade Files
sr: Sve Glejd datoteke

en: All Modifiers
sr: Svi modifikatori

en: All available widgets and objects
sr: Svi dostupni vidžeti i objekti

en: All the data will be stored in a private location and will not be shared with the public or any third party.
sr: Svi podaci će biti smešteni na ličnom mestu i neće biti deljeni u javnosti ili sa bilo kakvim trećim licima.

en: Alpha
sr: Providnost

en: Alt Key
sr: Alt taster

en: Always
sr: Uvek

en: Always Center
sr: Uvek centrirano

en: An accelerator key for this action
sr: Taster prečice za ovu akciju

en: An automatically saved version of `%s' is more recent.
    
    Would you like to load the autosave version instead?
sr: Samostalno sačuvano izdanje „%s“ je novije.
    
    Da li biste želeli da učitate izdanje samočuvanja?

en: An entry
sr: Unos

en: An object of type %s cannot have any children.
sr: Objekat vrste „%s“ ne može imati porod.

en: Anarchist
sr: Anarhista

en: Animation
sr: Animacija

en: Apache 2
sr: Apač 2

en: App Chooser Button Attributes
sr: Osobine dugmeta birača programa

en: App Chooser Widget Attributes
sr: Osobine elementa birača programa

en: Appearance
sr: Izgled

en: Append Colon
sr: Dodaje dvotačku

en: Application
sr: Program

en: Application Chooser Button
sr: Dugme birača programa

en: Application Chooser Dialog
sr: Prozorče za biranje programa

en: Application Chooser Widget
sr: Element za biranje programa

en: Application Window
sr: Prozor programa

en: Applications
sr: Programi

en: Apply
sr: Primeni

en: Arch Linux
sr: Arč Linuks

en: Arrow
sr: Strelica

en: Article
sr: Članak

en: Artistic
sr: Umetnički

en: Artists
sr: Grafika

en: Ascending
sr: Rastuće

en: Aspect Frame
sr: Okvir sa razmerom

en: Assistant
sr: Pomoćnik

en: Attached To:
sr: Prikačen na:

en: Attribute
sr: Osobina

en: Attributes
sr: Osobine

en: Attributes column
sr: Kolone osobina

en: Authentication
sr: Potvrđivanje identiteta

en: Author(s):
sr: Autor(i):

en: Authors
sr: Autori

en: Autocomplete
sr: Samodovršavanje

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Automatically save project after
sr: Sam sačuvaj projekat nakon

en: Automatically save the project to an alternate file whenever
    the project is modified and the specified timeout elapses
sr: Sam sačuvaj projekat u zamenskoj datoteci kad god se
    projekat izmeni i kada istekne navedeni vremenski period

en: Automatically wrap
sr: Samostalno prelamaj

en: Autosaving '%s'
sr: Sam čuvam „%s“

en: BSD 2-clause
sr: BSD 2-uslov

en: BSD 3-clause
sr: BSD 3-uslov

en: BTW, did you know you can double click on any placeholder to create widgets?
sr: Uzgred, da li ste znali da možete kliknuti dvaput na bilo koji držač prostora da biste napravili vidžete?

en: Background Color Name column
sr: Stubac imena boje pozadine

en: Background Color column
sr: Stubac boje pozadine

en: Background RGBA column
sr: RGBA kolona pozadine

en: Baseline
sr: Podnožje

en: Baseline:
sr: Podnožje:

en: Before
sr: Pre

en: Beginner
sr: Početnički

en: Below Lines:
sr: Ispod linija:

en: Block Quote
sr: Blok citata

en: Book
sr: Knjiga

en: Both
sr: Oba

en: Bottom
sr: Dole

en: Bottom Left
sr: Dole levo

en: Bottom Right
sr: Dole desno

en: Bottom to Top
sr: Od dna ka vrhu

en: Bottom:
sr: Dno:

en: Box
sr: Kutija

en: Box Attributes
sr: Osobine kućice

en: Broken pipe!
sr: Prekinuta spojka!

en: Browse
sr: Razgledaj

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
sr: Ali ovo izdanje Glejda je samo za GTK+ 3.
    Uverite se prvo da li možete da pokrenete ovaj projekat sa Glejdom 3.8 sa neprevaziđenim elementima.
    %s

en: Button
sr: Dugme

en: Button 1 Motion
sr: Pokret dugmetom miša 1

en: Button 2 Motion
sr: Pokret dugmetom miša 2

en: Button 3 Motion
sr: Pokret dugmetom miša 3

en: Button Attributes
sr: Osobine dugmeta

en: Button Box
sr: Kutija sa dugmadima

en: Button Content
sr: Sadržaj dugmeta

en: Button Motion
sr: Pokret dugmetom miša

en: Button Orientation:
sr: Usmerenje dugmeta:

en: Button Press
sr: Pritisak dugmeta

en: Button Release
sr: Otpuštanje dugmeta

en: By using GtkBuilder, Glade XML files can be used in numerous programming languages including C, C++, C#, Vala, Java, Perl, Python, and others.
sr: Upotrebom Gtk graditelja, Glejdove IksML datoteke mogu biti korišćene u mnogobrojnim jezicima programiranja uključujući C, C++, C#, Valu, Javu, Perl, Pitona i druge.

en: CSS Provider Path
sr: Putanja CSS dostavljača

en: CSS file to use
sr: CSS datoteka za korišćenje

en: C_lear
sr: _Očisti

en: C_ontexts:
sr: K_ontekst:

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Can resize
sr: Može da menja veličinu

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cannot add a popover to a container.
sr: Ne mogu da dodam iskok u kontejner.

en: Cannot add a toplevel window to a container.
sr: Ne mogu da dodam prozor najvišeg nivoa u kontejner.

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
sr: Ne mogu da dodam neklizajući %s element direktno u %s.
    Prvo dodajte %s.

en: Canvas
sr: Platno

en: Caption
sr: Naslov

en: Catalog
sr: Katalog

en: Categories
sr: Kategorije

en: Cell Background Color column
sr: Stubac boje pozadine ćelije

en: Cell Background Color name column
sr: Stubac naziva boje pozadine ćelije

en: Cell Background RGBA column
sr: RGBA kolona boje pozadine ćelije

en: Cell Renderer
sr: Iscrtavač ćelije

en: Cell Spacing:
sr: Razmak polja:

en: Center
sr: Središte

en: Center Child
sr: Središnje dete

en: Center on Parent
sr: Centar prema roditelju

en: Change signal handler %s
sr: Izmeni upravljač signala %s

en: Character
sr: Znak

en: Chart
sr: Grafik

en: Check
sr: Proveri

en: Check Box
sr: Polje za potvrdu

en: Check Button
sr: Dugme štikliranja

en: Check Menu Item
sr: Stavka izbornika sa štikliranjem

en: Check item
sr: Stavka sa štikliranjem

en: Child alignments:
sr: Poravnanje poroda:

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
sr: Deca ne mogu biti dodata Izborniku za biranje skorašnjih datoteka.

en: Children cannot be added to a separator.
sr: Deca ne mogu biti doda razdvojniku.

en: Choose %s type objects in this project
sr: Odaberite %s vrste objekata u ovom projektu

en: Choose a %s in this project
sr: Odaberite %s u ovom projektu

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
sr: Odaberite model podataka i prvo definišite
    neke kolone u skladištu podataka

en: Choose a parentless %s in this project
sr: Odaberite %s bez roditelja u ovom projektu

en: Choose a path to load image resources
sr: Odaberite putanju za čuvanje resursa slika

en: Choose accelerator keys...
sr: Odaberite taster prečice...

en: Choose parentless %s type objects in this project
sr: Odaberite %s vrste objekata bez roditelja u ovom projektu

en: Choose your country
sr: Izaberite vašu državu

en: City:
sr: Grad:

en: Class
sr: Razred

en: Class Field
sr: Polje razreda

en: Class Name:
sr: Naziv razreda:

en: Clear properties
sr: Očisti svojstva

en: Click
sr: Klik

en: Click on a placeholder to create this class
    (use middle button to create more than one)
sr: Kliknite na držač prostora da biste napravili ovu klasu
    (koristite srednji taster da napravite više od jedne)

en: Client side window decorations
sr: Ukrasi prozora na strani klijenta

en: Climb Rate column
sr: Stubac stepena uspona

en: Close
sr: Zatvori

en: Close Project
sr: Zatvori projekat

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Co_mments for translators:
sr: _Napomene za prevodioce:

en: Collate
sr: Složi

en: Color
sr: Boja

en: Color Button
sr: Dugme za odabir boje

en: Color Chooser
sr: Birač boja

en: Color Chooser Dialog
sr: Prozorče birača boje

en: Color Chooser Widget
sr: Element birača boje

en: Color Picker
sr: Birač boja

en: Color Selection
sr: Izbor boje

en: Color Selection Dialog
sr: Prozorče za izbor boje

en: Column
sr: Stubac

en: Column Header
sr: Zaglavlje kolone

en: Column name
sr: Naziv kolone

en: Column type
sr: Tip kolone

en: Columns
sr: Kolone

en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
sr: Kolone moraju imati stalnu veličinu u pregledu stablom sa podešenim režimom stalne visine

en: Columns:
sr: Stupci:

en: Combo
sr: Prozor za izbor

en: Combo Box
sr: Padajuća lista

en: Combo Box Attributes
sr: Osobine kućice za izbor

en: Combo Box Text
sr: Tekst prozorčeta za izbor

en: Combo Box Text Attributes
sr: Osobine teksta kućice za izbor

en: Combo Editor
sr: Uređivač padajuće liste

en: Combo Renderer
sr: Iscrtavač prozorčeta za izbor

en: Comment
sr: Napomena

en: Comment for translators
sr: Komentar za prevodioce

en: Comments
sr: Napomene

en: Comments:
sr: Napomene:

en: Commercial/Closed software
sr: Komercijalni/Zatvoreni softver

en: Common
sr: Zajedničko

en: Common Properties and Attributes
sr: Zajednička svojstva i osobine

en: Company
sr: Preduzeće

en: Composite
sr: Sastavljanje

en: Composite Widgets
sr: Elementi sastavljanja

en: Composite template toplevel:
sr: Najviši nivo složenog šablona:

en: Condensed
sr: Zgusnuto

en: Confirm
sr: Potvrdi

en: Confirmation page
sr: Strana potvrde

en: Connecting to %s
sr: Povezujem se sa „%s“

en: Container
sr: Sadržalac

en: Containers
sr: Sadržaoci

en: Conte_xt for translation:
sr: _Kontekst za prevođenje:

en: Content
sr: Sadržaj

en: Content page
sr: Strana sadržaja

en: Context
sr: Sadržaj

en: Context for translation
sr: Kontekst za prevođenje

en: Continuous
sr: Neprekidno

en: Control
sr: Ctrl

en: Control Key
sr: Kontrolni taster

en: Controlled By
sr: Kontrolisan od

en: Controller For
sr: Kontrolisan za

en: Copies
sr: Primeraka

en: Copyright
sr: Autorska prava

en: Copyright © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Copyright © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Copyright © 2004-2017 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
sr: Autorska prava © 2001-2006 Iksimijan d.o.o. (Ximian, Inc.)
    Autorska prava © 2001-2006 Hoakin Kenka Abela, Paolo Boreli, i dr. (Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.)
    Autorska prava © 2004-2017 Tristan van Berkom, Huan Pablo Ugarte, i dr. (Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.)

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: Could not create a new project.
sr: Ne mogu da napravim novi projekat.

en: Could not create directory: %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu: %s

en: Could not get the type from "%s"
sr: Ne mogu da nađem vrstu iz „%s“

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“. Drugi projekat sa tom putanjom je otvoren.

en: Could not save the file %s
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“

en: Could not show link:
sr: Ne mogu da prikažem vezu:

en: Couldn't load builder definition: %s
sr: Ne mogu da učitam definiciju graditelja: %s

en: Count:
sr: Ukupno:

en: Country:
sr: Država:

en: Crea_te
sr: _Napravi

en: Create %s
sr: Napravi %s

en: Create Folder
sr: Napravi fasciklu

en: Create a %s
sr: Napravi %s

en: Create a backup of the last version of the project every time the project is saved
sr: Napravi rezervu poslednjeg izdanja projekta pri svakom čuvanju projekta

en: Create a new project
sr: Napravite novi projekat

en: Create backups
sr: Napravi rezerve

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
sr: Napravite ili menjajte dizajne korisničkog sučelja GTK+ i Gnom programa.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
sr: Napravite ili otvorite crteže korisničkog sučelja GTK+ programa

en: Creates dummy widget class to load a template
sr: Stvara prividan razred elementa za učitavanje šablona

en: Creating %s for %s of %s
sr: Pravim %s za %s od %s

en: Credits
sr: Zasluge

en: Crossfade
sr: Postepenost

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: Cursor
sr: Kursor

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: Custom CSS style provider:
sr: Dostavljač proizvoljnog CSS stila:

en: Custom Text
sr: Proizvoljni tekst

en: Custom Text to display in the property label
sr: Proizvoljni tekst za prikazivanje u natpisu svojstva

en: Custom Title
sr: Proizvoljni naslov

en: Custom Tooltip
sr: Proizvoljni oblačić

en: Custom label and image:
sr: Proizvoljna oznaka i slika:

en: Custom text to override the property name
sr: Proizvoljan tekst za prepisivanje naziva svojstva

en: Custom title
sr: Proizvoljni naslov

en: Custom tooltip to override the property description
sr: Proizvoljni oblačić za prepisivanje opisa svojstva

en: Cut %s
sr: Iseci %s

en: Data
sr: Podaci

en: Data column
sr: Stubac podataka

en: Date Editor
sr: Uređivač datuma

en: Debian
sr: Debijan

en: Default
sr: Osnovno

en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
sr: Definišite kolone skladišta vaše liste; dajući im smislena nazive koja će vam pomoći da ih dovučete kad postavljate osobine renderera ćelije (pritisnite Delete taster da uklonite izabranu kolonu)

en: Definition
sr: Odrednica

en: Delayed
sr: Odloženo

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete %s
sr: Obriši %s

en: Delete %s child from %s
sr: Obriši %s porod iz %s

en: Delete All
sr: Obriši sve

en: Delete Event
sr: Obriši događaj

en: Deprecated
sr: Zastarelo

en: Deprecation warnings
sr: Upozorenja o zastarelosti

en: Descending
sr: Opadajuće

en: Described By
sr: Opisan od

en: Description For
sr: Opis za

en: Description List
sr: Spisak opisa

en: Description Term
sr: Izraz opisa

en: Description Value
sr: Vrednost opisa

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sr: Opis objekta, prilagođen za pristup tehnologijama za ispomoć

en: Description:
sr: Opis:

en: Design View
sr: Prikaz dizajna

en: Desktop
sr: Radna površ

en: Desktop Frame
sr: Okvir radne površi

en: Desktop Icon
sr: Ikonica radne površi

en: Desktop applications
sr: Programi radne površi

en: Detail
sr: Pojedinost

en: Details
sr: Pojedinosti

en: DevHelp search namespace for this widget class
sr: DevHelp imenski prostor pretrage za razred ovog elementa

en: Devices
sr: Uređaji

en: Dial
sr: Pozovi

en: Dialog
sr: Prozorče

en: Dialog Box
sr: Prozorče

en: Digits
sr: Cifre

en: Digits column
sr: Stubac sa ciframa

en: Directory
sr: Fascikla

en: Directory Pane
sr: Površ direktorijuma

en: Disable Check
sr: Isključi proveru

en: Disable Devhelp integration
sr: Isključuje objedinjavanje sa Devhelpom

en: Disabling property %s on widget %s
sr: Isključujem svojstvo „%s“ na elementu „%s“

en: Discontinuous
sr: Isprekidano

en: Discrete
sr: Diskretno

en: Display
sr: Prikaz

en: Display previewer version
sr: Prikaži izdanje pretpregledača

en: Do you want to reload the project?
sr: Da li želite da ponovo učitate projekat?

en: Dock
sr: Luka

en: Document Email
sr: El. pošta dokumenta

en: Document Frame
sr: Okvir dokumenta

en: Document Presentation
sr: Prezentacija dokumenta

en: Document Spreadsheet
sr: Tablica dokumenta

en: Document Text
sr: Tekst dokumenta

en: Document Web
sr: Veb dokumenta

en: Documenters
sr: Dokumentacija

en: Double
sr: Dvostruko

en: Down
sr: Dole

en: Drag %s and Drop to %s
sr: Prevuci „%s“ i spusti u „%s“

en: Drag & Drop
sr: Prevuci i spusti

en: Drag and Drop
sr: Prevuci i spusti

en: Drag and Drop Multiple
sr: Prevuci i spusti višestruko

en: Draw frame around entry
sr: Iscrtaj okvir oko unosa

en: Drawing Area
sr: Oblast za crtanje

en: Drop Down Menu
sr: Padajući izbornik

en: East
sr: Istok

en: Edge
sr: Ivica

en: Edit Attributes
sr: Uredite osobine

en: Edit Image
sr: Uredite sliku

en: Edit Label
sr: Uredite natpis

en: Edit Menu
sr: Izmeni izbornik

en: Edit Menu Bar
sr: Izmeni traku izbornika

en: Edit Separately
sr: Izmeni zasebno

en: Edit Text
sr: Izmeni tekst

en: Edit menu
sr: Izmeni izbornik

en: Edit page
sr: Uredi stranicu

en: Edit page:
sr: Uredi stranicu:

en: Edit project properties
sr: Uredite svojstva projekta

en: Edit&#8230;
sr: Izmeni&#8230;

en: Editable column
sr: Stubac koja se može menjati

en: Editbar
sr: Traka uređivanja

en: Editing alignments of %s
sr: Uređivanje poravnanja za %s

en: Editing margins of %s
sr: Uređivanje margina za %s

en: Editor Property Type Name
sr: Naziv vrste svojstva uređivača

en: Educational
sr: Obrazovanje

en: Eighth Key
sr: Osmi taster

en: Either --listen or --filename must be specified.
sr: Ili „--listen“ ili „--filename“ mora biti navedeno.

en: Ellipsize Text:
sr: Skraćivanje teksta:

en: Ellipsize column
sr: Stubac skraćivanja teksta

en: Email
sr: El. pošta

en: Email:
sr: El. pošta:

en: Embedded
sr: Ugnježdeno

en: Embedded By
sr: Ugnježden od

en: Embedded applications
sr: Ugrađeni programi

en: Embeds
sr: Ugnježđuje

en: Emblems
sr: Obeležja

en: Emoticons
sr: Smajlići

en: Enabled
sr: Uključen

en: Enabling property %s on widget %s
sr: Uključujem svojstvo „%s“ na elementu „%s“

en: End
sr: Kraj

en: End Action
sr: Radnja kraja

en: End Action:
sr: Radnja kraja:

en: Enjoy!
sr: Uživajte!

en: Enter Notify
sr: Obaveštenje o ulasku

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
sr: Unesite putanju datoteke ili relativnu ili punu putanju za izvor ovog „%s“ (Glejd će ga učitati samo tokom izvršavanja iz fascikle vašeg projekta).

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
sr: Unesite naziv datoteke, relativnu ili punu putanju za učitavanje slike

en: Enter a list of column types for this data store
sr: Unesite listu tipova kolona za ovo skladište podataka

en: Enter a list of values to be applied on each row
sr: Unesite listu vrednosti koja će se primenjivati na svaki red

en: Entry
sr: Unos

en: Entry Buffer
sr: Meumemorija unosa

en: Entry Completion
sr: Dopuna unosa teksta

en: Entry Completion Editor
sr: Uređivač dopune unosa

en: Error
sr: Greška

en: Error autosaving '%s'
sr: Greška samočuvanja „%s“

en: Error launching previewer: %s
sr: Greška prilikom pokretanja pregledača: %s

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Greška pri otvaranju „%s“ za pisanje privatnih podataka (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Greška pri serijalizaciji konfiguracionih podataka za čuvanje (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
sr: Greška pri pisanju privatnih podataka u „%s“ (%s).
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Error: %s.
sr: Greška: %s.

en: Etched In
sr: Unutrašnja gravura

en: Etched Out
sr: Spoljašnja gravura

en: Event Box
sr: Kutija za događaje

en: Every day
sr: Svakog dana

en: Every week
sr: Svake nedelje

en: Exact Template
sr: Kopija šablona

en: Excellent!
sr: Odlično!

en: Expand
sr: Raširi

en: Expand all
sr: Raširi sve

en: Expanded
sr: Prošireno

en: Expander
sr: Proširivač

en: Expander Column:
sr: Stubac grananja:

en: Expanders are not shown
sr: Raširivači nisu prikazani

en: Exposure
sr: Izloženost

en: External
sr: Spoljno

en: Extra Condensed
sr: Vrlo zgusnuto

en: Extra Expanded
sr: Vrlo prošireno

en: Extra GTK+ objects
sr: Dodatni GTK+ objekti

en: Extra catalog paths
sr: Posebne putanje kataloga

en: Failed to backup existing file, continue saving?
sr: Nisam uspeo da napravim rezervu postojeće datoteke, da nastavim sa čuvanjem?

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
sr: Ne mogu da napravim fasciklu „%s“ za čuvanje privatnih podataka.
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Failed to launch preview: %s.
sr: Ne mogu da pokrenem pregledač: %s.

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
sr: Ne mogu da učitam %s.
    Sledeći zahtevani katalozi su nedostupni: %s

en: Failed to save %s: %s
sr: Ne mogu da sačuvam „%s“: %s

en: Family column
sr: Stubac familije

en: Few days a week
sr: Nekoliko dana u nedelji

en: Fifth Key
sr: Peti taster

en: Fifth Mouse Button
sr: Peto dugme miša

en: File
sr: Datoteka

en: File Chooser
sr: Birač datoteke

en: File Chooser Attributes
sr: Osobine birača datoteke

en: File Chooser Button
sr: Dugme za odabir datoteke

en: File Chooser Dialog
sr: Dijalog za odabir datoteke

en: File Chooser Widget
sr: Odabir datoteke

en: File Filter
sr: Filter datoteke

en: File Name
sr: Naziv datoteke

en: File name to save a screenshot
sr: Naziv datoteke za čuvanje snimka ekrana

en: Fill
sr: Popuni

en: Filler
sr: Popunjavač

en: First Mouse Button
sr: Prvo dugme miša

en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
sr: Prvo dodajte naziv vrste u unos ispod, a onda dodajte i definišete izvore za ovu ikonicu u prikazu stabla.

en: First of all, create a new project
sr: Prvo i prvo, napravite novi projekat

en: Fixed
sr: Stalno

en: Flow Box
sr: Polje protoka

en: Flow Box Child
sr: Porod polja protoka

en: Flows From
sr: Pluta od

en: Flows To
sr: Pluta do

en: Focus Change
sr: Promena fokusa

en: Follow State column
sr: Stubac praćenja stanja

en: Font Button
sr: Dugme za odabir fonta

en: Font Button Attributes
sr: Osobine dugmeta slovnog lika

en: Font Chooser
sr: Birač slovnog lika

en: Font Chooser Attributes
sr: Osobine birača slovnog lika

en: Font Chooser Dialog
sr: Prozorče birača slovnog lika

en: Font Chooser Widget
sr: Element birača slovnog lika

en: Font Description column
sr: Stubac opisa fonta

en: Font Selection
sr: Izbor slovnog lika

en: Font Selection Dialog
sr: Dijalog odabira fonta

en: Font column
sr: Stubac fonta

en: Footer
sr: Podnožje

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
sr: Za kratke i dvosmislene niske: upišite reč ovde da razdvojite značenje ove niske od značenja ostalih pojavljivanja iste niske

en: Foreground Color Name column
sr: Stubac imena boje ispisa

en: Foreground Color column
sr: Stubac boje ispisa

en: Foreground RGBA column
sr: RGBA kolona boje ispisa

en: Form
sr: Obrazac

en: Formatting
sr: Oblikovanje

en: Fourth Mouse Button
sr: Četvrto dugme miša

en: Frame
sr: Okvir

en: Free Form
sr: Slobodan oblik

en: Free software
sr: Slobodni softver

en: FreeBSD
sr: FriBSD

en: From a project relative directory
sr: Iz fascikle relativne na projekat

en: From the project directory
sr: Iz fascikle projekta

en: From this directory
sr: Iz ove fascikle

en: GIcon column
sr: Stubac Gikonice

en: GNU All permissive
sr: Gnuova sve odobravajuća

en: GNU GPL version 2
sr: GNU OJL izdanje 2

en: GNU GPL version 3
sr: GNU OJL izdanje 3

en: GNU LGPL version 2.1
sr: GNU MOJL izdanje 2.1

en: GNU LGPL version 3
sr: GNU MOJL izdanje 3

en: GNU/Linux
sr: GNU/Linuks

en: GPL 2.0
sr: OJL 2.0

en: GPL 2.0 Only
sr: Samo OJL 2.0

en: GPL 3.0
sr: OJL 3.0

en: GPL 3.0 Only
sr: Samo OJL 3.0

en: GTK+ Unix Print Toplevels
sr: GTK+ Juniks štampa najvišeg nivoa

en: GType of the class
sr: Gvrsta razreda

en: GUI designer;user interface;ui builder;
sr: GKS dizajner;korisničko sučelje;ks gradilac;GUI dizajner;korisnički interfejs;ui;GKS dizajner;korisničko sučelje;ks gradilac;GUI dizajner;korisnički interfejs;GUI designer;user interface;ui builder;

en: General
sr: Opšte

en: Generate PDF
sr: Napravi PDF

en: Generate PS
sr: Napravi PS

en: Generic Name
sr: Generički naziv

en: Generic object
sr: Opšti objekat

en: Gentoo
sr: Džentu

en: Glade
sr: Glejd

en: Glade Interface Designer
sr: Izrađivač sučelja Glejd

en: Glade Preferences
sr: Postavke Glejda

en: Glade Previewer log
sr: Dnevnik preglednika Glejda

en: Glade Registration & User Survey
sr: Registrovanje i korisnički upitnik Glejda

en: Glade User Survey
sr: Upitnik korisnika Glejda

en: Glade User Survey (update)
sr: Upitnik korisnika Glejda (ažuriranje)

en: Glade Widget
sr: Element Glejda

en: Glade debug options
sr: Opcije Glejda za uklanjanje grešaka

en: Glade is a RAD tool to enable quick &amp; easy development of user interfaces for the GTK+ 3 toolkit and the GNOME desktop environment.
sr: Glejd je RAD alat za uključivanje brzog i lakog razvoja korisničkih sučelja za komplet alata GTK+ 3 i za Gnomovo okruženje radne površi.

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
sr: Glejd je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove Opšte javne licence kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te licence, ili (po vašem izboru) bilo kog novijeg izdanja.
    
    Glejd se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.
    Trebalo je da primite primerak Gnuove Opšte javne licence uz Glejd; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: Glade options
sr: Opcije Glejda

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
sr: Pokazivač strukture razreda radnje elementa Glejda

en: Glass Pane
sr: Staklena površ

en: Go to Help -> Registration & User Survey and complete our survey!
sr: Idite na Pomoć —> Registracija i ispitivanje korisnika i popunite naš upitnik!

en: Gravity:
sr: Privlačenje:

en: Grid
sr: Mreža

en: Grid Attributes
sr: Osobine mreže

en: Group
sr: Grupa

en: Group Header
sr: Zaglavlje grupe

en: Grouping
sr: Grupisanje

en: Grow Only
sr: Samo širenje

en: GtkBuilder Files
sr: Gtk bilder datoteke

en: HTML Container
sr: HTML sadržalac

en: Half
sr: Pola

en: Handle Box
sr: Kućica sa ručkom

en: Handler
sr: Rukovalac

en: Has Entry column
sr: Ima kolonu za unos

en: Has Selection
sr: Ima izbor

en: Have you ever encountered a bug?
sr: Da li ste ikada naišli na grešku?

en: Have you ever thought about contributing?
sr: Da li ste ikada pomislili o doprinošenju?

en: Header
sr: Zaglavlje

en: HeaderBar
sr: Traka zaglavlja

en: Headerbar Attributes
sr: Osobine trake zaglavlja

en: Headers are invisible
sr: Zaglavlja su nevidljiva

en: Heading
sr: Naslov

en: Height column
sr: Stubac visine

en: Height property
sr: Visina

en: Hello, I will show you what's new in Glade
sr: Zdravo, ja ću vam pokazati šta je novo u Glejdu

en: Help
sr: Pomoć

en: Highlight Origin
sr: Poreklo isticanja

en: Hint:
sr: Savet:

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
sr: Čuva naziv svojstva pakovanja da bi se odredio poseban porod za razred ovog kontejnera

en: Homogeneous
sr: Istorodno

en: Homogeneous:
sr: Istorodno:

en: Horizontal
sr: Vodoravno

en: Horizontal Alignment
sr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal Alignment column
sr: Stubac vodoravnog poravnjanja

en: Horizontal Alignment:
sr: Vodoravno poravnanje:

en: Horizontal Box
sr: Vodoravna kutija

en: Horizontal Button Box
sr: Vodoravna kutija sa dugmadima

en: Horizontal Padding
sr: Vodoravna popuna

en: Horizontal Padding column
sr: Stubac vodoravne popune

en: Horizontal Panes
sr: Vodoravni paneli

en: Horizontal Scale
sr: Vodoravna skala

en: Horizontal Scrollbar
sr: Vodoravni klizač

en: Horizontal Separator
sr: Vodoravni razdvojnik

en: Horizontal and Vertical
sr: Vodoravno i uspravno

en: Horizontal:
sr: Vodoravno:

en: How long have you been programming?
sr: Koliko dugo se bavite programiranjem?

en: How often do you use it?
sr: Koliko često ga koristite?

en: Hyper Modifier
sr: Hiper modifikator

en: I am not a programmer
sr: Ja nisam programer

en: ID:
sr: IB:

en: Icon
sr: Ikonica

en: Icon Factory
sr: Fabrika ikonica

en: Icon File
sr: Datoteka ikonice

en: Icon Na_mes:
sr: _Naziv ikonice:

en: Icon Name
sr: Naziv ikonice

en: Icon Name column
sr: Stubac naziva ikonica

en: Icon Size
sr: Veličina ikonice

en: Icon Sources
sr: Izvori ikonica

en: Icon View
sr: Prikaz ikonica

en: Icon View Attributes
sr: Osobine pregleda ikonice

en: Icon View Editor
sr: Uređivač prikaza ikonica

en: Icon _Name:
sr: Naziv iko_nice:

en: Icons only
sr: Samo ikonice

en: If Valid
sr: Ako je ispravno

en: If not, you can always find it in the Help menu.
sr: Ako ne, uvek ga možete naći u izborniku pomoći.

en: If overlay scrolling is enabled, scrollbars are only added as traditional widgets when a mouse is present
sr: Ako je uključeno prekrivajuće klizanje, klizači se dodaju samo kao tradicionalni elementi kada je miš prisutan

en: If so, did you file a bug report?
sr: Ako jeste, da li ste popunili izveštaj?

en: If the property is optional, this is its enabled state
sr: Ako svojstvo nije obavezno, ovo je njegovo omogućeno stanje

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
sr: Ako ga ponovo učitate, sve nesačuvane izmene će biti izgubljene. Da ga ipak ponovo učitam?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ako je sačuvate, sve spoljne izmene mogu biti izgubljene. Da je ipak sačuvam?

en: Image
sr: Slika

en: Image File Name
sr: Naziv datoteke slike

en: Image Map
sr: Mapa slike

en: Image Menu Item
sr: Stavka izbornika sa ikonicom

en: Image item
sr: Stavka sa slikom

en: Image resources are loaded locally:
sr: Slike se lokalno učitavaju:

en: Image:
sr: Slika:

en: Immediate
sr: Odmah

en: In
sr: Unutra

en: In what field(s) is the software you used Glade to create generally used?
sr: Na kom polju se softver za čije stvaranje koristite Glejd obično koristi?

en: In your opinion what is the biggest problem with Glade?
sr: Po vašem mišljenju koji je najveći problem Glejda?

en: Inconsistent column
sr: Neodređena kolona

en: Indentation:
sr: Uvlačenje:

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
sr: Ukazuje da je potprozor prikačen na komponentu, ali inače nema veze u hijerarhiji sučelja ka toj komponenti

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
sr: Ukazuje da je objekat kontrolisan od jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
sr: Ukazuje da je objekat ćelija u tabeli stabla koje je prikazano jer je ćelija u istoj koloni proširena i prepoznaje tu ćeliju

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
sr: Ukazuje da objekat kontroliše jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
sr: Ukazuje da je objekat oznaka jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
sr: Ukazuje da je objekat član grupe jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates an object is labeled by one or more target objects
sr: Ukazuje da je objekat označen od jednog ili više ciljnih objekata

en: Indicates that an object is a parent window of another object
sr: Ukazuje da je objekat prozor-roditelj drugom objektu

en: Indicates that an object is a popup for another object
sr: Ukazuje da je objekat iskačući drugom objektu

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
sr: Ukazuje da ovaj objekat pruža opisne podatke o drugom objektu; opširnije od „Označeno za“

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
sr: Ukazuje da drugi objekat pruža opisne podatke o ovom objektu; opširnije nego „Označen od“

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sr: Ukazuje da objekat ima sadržaj koji logično pluta od drugog Atk objekta na sekvencijalni način (npr. tok teksta)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
sr: Ukazuje da objekat ima sadržaj koji logično pluta ka drugom Atk objektu na sekvencijalni način (npr. tok teksta)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
sr: Ukazuje da objekat vizuelno ugnježdava sadržaj drugog objekta, tj. sadržaj ovog objekta pluta oko sadržaja drugog objekta

en: Indicator Mode:
sr: Režim ukazivača:

en: Indicator Size column
sr: Stubac pokazivača veličine

en: Industrial applications
sr: Industrijski programi

en: Info
sr: Podaci

en: Info Bar
sr: Traka podataka

en: Information will be sent to https://people.gnome.org/~jpu
sr: Podaci će biti poslati na „https://people.gnome.org/~jpu“

en: Inhibit On-screen Keyboard
sr: Zabranjuje tastaturu na ekranu

en: Initially Complete
sr: Početno kompletan

en: Input Hints:
sr: Pokušaji unosa:

en: Input Method Window
sr: Prozor načina unosa

en: Insert After
sr: Unesi pre

en: Insert Before
sr: Unesi posle

en: Insert Child on %s
sr: Umetni porod u „%s“

en: Insert Column
sr: Stubac unosa

en: Insert Column on %s
sr: Umetni kolonu u %s

en: Insert Page After
sr: Umetni stranu posle

en: Insert Page Before
sr: Umetni stranu pre

en: Insert Row
sr: Umetni red

en: Insert Row on %s
sr: Umetni red u %s

en: Insert page on %s
sr: Umetni stranu u %s

en: Insert placeholder to %s
sr: Umetni držač mesta za %s

en: Inside Wrap:
sr: Unutar prelamanja:

en: Insufficient amount of placeholders in target container
sr: Nedovoljan broj praznih čuvara mesta u odredišnom kontejneru

en: Interface Designer
sr: Izrada sučelja

en: Intermediate
sr: Osrednji

en: Internal Frame
sr: Unutrašnji okvir

en: Internal Name
sr: Unutrašnji naziv

en: Internal name
sr: Unutrašnji naziv

en: Internal server error
sr: Unutrašnja greška servera

en: International
sr: Međunarodna

en: Intro
sr: Uvod

en: Introduction page
sr: Uvodna strana

en: Invalid
sr: Neispravno

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
sr: Suprotno od „ugnježduje“, označava da je sadržaj ovog objekta vizuelno ugnježden u drugom objektu

en: Inverted column
sr: Okrenuta kolona

en: Italic
sr: Pisano

en: Item Size and Spacing
sr: Veličina stavke i razmak

en: Item Width:
sr: Širina stavke:

en: Items
sr: Stavke

en: JavaScript
sr: Java skript

en: Keep the headerbar height the same as the subtitle changes dynamically.
sr: Zadrži traku zaglavlja visoko kao što se podnaslov menja dinamički.

en: Key Press
sr: Pritisak tastera

en: Key Release
sr: Otpuštanje tastera

en: Keycode column
sr: Stubac šifre tastera

en: LGPL 2.1
sr: MOJL 2.1

en: LGPL 2.1 Only
sr: Samo MOJL 2.1

en: LGPL 3.0
sr: MOJL 3.0

en: LGPL 3.0 Only
sr: Samo MOJL 3.0

en: Label
sr: Natpis

en: Label For
sr: Označeno za

en: Label Width
sr: Širina natpisa

en: Label behaviour
sr: Ponašanje natpisa

en: Label with optional image
sr: Oznaka sa opcionom slikom

en: Labeled By
sr: Označeno

en: Lack of documentation
sr: Nedostatak dokumentacije

en: Lack of official binary releases for other OS (Windows, Mac OS X)
sr: Nedostatak izdavanja zvaničnih izvršnih za druge sisteme (Vindouz, Mek OS Iks)

en: Lack of professional support
sr: Nedostatak profesionalne podrške

en: Lack of professional training
sr: Nedostatak profesionalne obuke

en: Lack of publicity/exposure
sr: Nedostatak oglašavanja/izlaganja

en: Landmark
sr: Orjentir

en: Language column
sr: Stubac jezika

en: Large Toolbar
sr: Velika traka sa alatima

en: Last Defined
sr: Poslednji određen

en: Latest stable from sources
sr: Poslednje stabilno sa izvora

en: Layered Pane
sr: Naslagana površ

en: Layout
sr: Raspored

en: Least Recently Used first
sr: Prvo najređe korišćeni

en: Leave Notify
sr: Obaveštenje o izlasku

en: Left
sr: Levo

en: Left to Right
sr: Sa leva na desno

en: Left:
sr: Levo:

en: Level Bar
sr: Traka nivoa

en: Level Bar Attributes
sr: Osobine trake nivoa

en: Libglade Files
sr: Libglejd datoteke

en: License
sr: Dozvola

en: License Text
sr: Tekst dozvole

en: License and Copyright
sr: Dozvola i autorska prava

en: License for this project, it will be added as a document level comment.
sr: Dozvola ovog projekta, biće dodata kao napomena nivoa dokumenta.

en: License:
sr: Dozvola:

en: Lines
sr: Redovi

en: Link
sr: Veza

en: Link Button
sr: Dugme sa vezom

en: Lion
sr: Lav

en: List
sr: Spisak

en: List Box
sr: Spisak

en: List Box Row
sr: Red spiska

en: List Item
sr: Stavka spiska

en: List Store
sr: Skladište liste

en: List of items:
sr: Spisak stavki:

en: List of widgets in this group
sr: Spisak elemenata ove grupe

en: Listen standard input
sr: Slušaj standardni ulaz

en: Load and Save
sr: Učitaj i sačuvaj

en: Lock Button
sr: Dugme zaključavanja

en: Lock Key
sr: Taster zaključavanja

en: Locking %s by widget %s
sr: Zaključam %s od strane elementa %s

en: Log
sr: Dnevnik

en: Logo:
sr: Logotip:

en: Low
sr: Nisko

en: Lower:
sr: Niže:

en: Lowercase
sr: Mala slova

en: MIME Types
sr: MIME vrste

en: MIT X11
sr: MIT H11

en: Mac OS X
sr: Mek OS Iks

en: Margins
sr: Ivice

en: Markup column
sr: Stubac oznake

en: Marquee
sr: Reklamna poruka

en: Master
sr: Glavno

en: Math
sr: Matematika

en: Mathematical fraction
sr: Matematički razlomak

en: Mavericks
sr: Maveriks

en: Maximum width in characters
sr: Najveća širina u znakovima

en: Maximum:
sr: Najviše:

en: Medical
sr: Medicina

en: Member Of
sr: Član od

en: Menu
sr: Izbornik

en: Menu Attributes
sr: Osobine izbornika

en: Menu Bar
sr: Traka izbornika

en: Menu Button
sr: Dugme izbornika

en: Menu Item
sr: Stavka izbornika

en: Menu Shell
sr: Školjka izbornika

en: Menu Tool Button
sr: Dugme alatke izbornika

en: Message Dialog
sr: Prozorče poruke

en: Message Dialog Attributes
sr: Osobine prozorčeta poruke

en: Meta Modifier
sr: Meta izmenjivač

en: Middle
sr: Sredina

en: Mime Types
sr: MIME vrste

en: Minimum
sr: Najmanje

en: Minimum:
sr: Najmanje:

en: Miscellaneous
sr: Razno

en: Missing Image
sr: Nedostaje slika

en: Model Button
sr: Dugme modela

en: Model Button Attributes
sr: Osobine dugmeta modela

en: Model column
sr: Stubac modela

en: Most Recently Used first
sr: Prvo najčešće korišćeni

en: Mountain Lion
sr: Planinski Lav

en: Mouse
sr: Miš

en: Move Over Down
sr: Premesti preko dole

en: Move Over Down-Up
sr: Premesti preko dole-gore

en: Move Over Left
sr: Premesti preko levo

en: Move Over Left-Right
sr: Premesti preko levo-desno

en: Move Over Right
sr: Premesti preko desno

en: Move Over Right-Left
sr: Premesti preko desno-levo

en: Move Over Up
sr: Premesti preko gore

en: Move Over Up-Down
sr: Premesti preko gore-dole

en: Move Under Down
sr: Premesti ispod dole

en: Move Under Left
sr: Premesti ispod levo

en: Move Under Right
sr: Premesti ispod desno

en: Move Under Up
sr: Premesti ispod gore

en: Multiple
sr: Višestruko

en: Name
sr: Naziv

en: Name and Email fields are required
sr: Polja imena i el. pošte su potrebna

en: Name of the class
sr: Naziv razreda

en: Name of the file to preview
sr: Naziv datoteke za pregledanje

en: Name of the toplevel to preview
sr: Naziv najvišeg nivoa za pregledanje

en: Name:
sr: Naziv:

en: Named Icon Chooser
sr: Odabirač ikonice po nazivu

en: Natural
sr: Prirodno

en: Never
sr: Nikad

en: Never wrap
sr: Nikada ne prelamaj

en: New Size Group
sr: Nove grupisane veličine

en: New Tab
sr: Novi jezičak

en: New Window
sr: Novi prozor

en: No
sr: Ne

en: No Spellcheck
sr: Bez provere pisanja

en: No open projects to save
sr: Nema otvorenih projekata za čuvanje

en: No widget on the clipboard
sr: Nema elementa u ostavi

en: No widget selected.
sr: Nije odabran nijedan element.

en: Node Child Of
sr: Dete čvor od

en: Non-GTK+ widgets and objects
sr: Vidžeti i objekti van GTK+-a

en: None
sr: Ništa

en: None - distributed internally
sr: Ništa — za unutrašnju raspodelu

en: Normal
sr: Obično

en: Normal item
sr: Obična stavka

en: North
sr: Sever

en: North East
sr: Severoistok

en: North West
sr: Severozapad

en: Notebook
sr: Beležnica

en: Notebook Attributes
sr: Osobine beležnice

en: Notification
sr: Obaveštenje

en: Number
sr: Broj

en: Number Up
sr: Broj gore

en: Number Up Layout
sr: Raspored broja gore

en: Number of Pages
sr: Broj strana

en: Number of items
sr: Broj stavki

en: Number of pages
sr: Broj stranica

en: Number of pages in this assistant
sr: Broj strana pomoćnika

en: Number of submenus
sr: Broj podizbornika

en: OK
sr: U redu

en: OK, now add a GtkWindow using the new widget chooser or by double clicking on the workspace
sr: U redu, dodajte novi GtkWindow uz pomoć birača vidžeta ili tako što ćete načiniti dupli klik na radni prostor

en: OK, now that we are done with the overview, let's start with the new workflow
sr: Dobro, pošto smo završili sa uvodom, hajmo krenuti sa novim načinom rada

en: O_bjects:
sr: O_bjekti:

en: Object
sr: Objekat

en: Object %s has unrecognized type %s
sr: Objekat „%s“ ima nepoznatu vrstu „%s“

en: Object %s is a class template but this is not supported in gtk+ %d.%d
sr: Objekat „%s“ je šablon razreda ali to nije podržano u „gtk+ %d.%d“

en: Object %s not found in UI definition.
sr: Nisam pronašao objekat „%s“ u UI definiciji.

en: Object has unrecognized type %s
sr: Objekat ima nepoznatu vrstu „%s“

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sr: Naziv primerka objekta prilagođenog za pristup tehnologijama za ispomoć

en: Object is not previewable.
sr: Objekat nije pregledljiv.

en: Objects
sr: Objekti

en: Objects:
sr: Objekti:

en: Oblique
sr: Iskošeno

en: Off
sr: Isključeno

en: Offscreen
sr: Van ekrana

en: Offscreen Window
sr: Prozor van ekrana

en: Ok
sr: U redu

en: Ok, Cancel
sr: U redu, poništi

en: On
sr: Uključeno

en: On what operating systems?
sr: Na kom operativnom sistemu?

en: Once a month
sr: Jednom mesečno

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
sr: Samo jedan element u jednom trenutku može biti ubačen u ovaj kontejner

en: Oops! Email address is already in use!
    To update information you need to provide the token that was sent to your inbox.
sr: Ups! Adresa el. pošte je već u upotrebi!
    Da osvežite podatke treba da dostavite model koji je poslat u vaše sanduče.

en: Oops! Error accessing DB: %s
sr: Ups! Greška pristupanja bazi podataka: %s

en: Oops! Error saving survey data: %s
sr: Ups! Greška čuvanja podataka upitnika: %s

en: Oops! Error saving user information: %s
sr: Ups! Greška čuvanja korisničkih podataka: %s

en: Open
sr: Otvori

en: Open Glade Users Website
sr: Otvori veb stranicu korisnika Glejda

en: Open a project
sr: Otvorite projekat

en: Open source software
sr: Softver Otvorenog kôda

en: OpenGL Area
sr: Oblast OpenGL-a

en: Open…
sr: Otvori…

en: Option Pane
sr: Površ opcije

en: Oracle
sr: Orakl

en: Oracle Solaris
sr: Orakl Solaris

en: Ordering children of %s
sr: Uređujem porod za „%s“

en: Organization
sr: Organizacija

en: Orientation column
sr: Stubac orijentisanosti

en: Other
sr: Ostali

en: Out
sr: Izvan

en: Output version information and exit
sr: Ispisuje podatke o izdanju i izlazi

en: Overlay
sr: Preklapanje

en: Packing
sr: Pakovanje

en: Padding
sr: Popuna

en: Page
sr: Stranica

en: Page Set
sr: Skup strana

en: Page Setup Dialog
sr: Prozorče za podešavanje štampe

en: Page Tab
sr: Jezičak stranice

en: Page Tab List
sr: Spisak jezička stranice

en: Page Type
sr: Vrsta stranice

en: Paned
sr: U panelu

en: Paragraph
sr: Pasus

en: Parent
sr: Roditelj

en: Parent Window Of
sr: Roditeljski prozor od

en: Password
sr: Lozinka

en: Password Text
sr: Tekst lozinke

en: Paste %s
sr: Ubaci %s

en: Path
sr: Putanja

en: Path to load images and resources in Glade's runtime
sr: Putanja za učitavanje slika i izvorišta u radnom vremenu Glejda

en: Path to use as the custom CSS provider for this project.
sr: Putanja za korišćenje kao proizvoljan CSS dostavljač za ovaj projekat.

en: Patterns
sr: Obrasci

en: Personal
sr: Lično

en: Phone
sr: Telefon

en: Pin Code
sr: Pin kod

en: Pixbuf
sr: Sličica

en: Pixbuf Expander Closed column
sr: Stubac sličice za zatvoreni proširivač

en: Pixbuf Expander Open column
sr: Stubac sličice za otvoreni proširivač

en: Pixbuf Renderer
sr: Renderer sličice

en: Pixbuf column
sr: Stubac sličice

en: Placeholder text
sr: Tekst čuvara mesta

en: Places
sr: Mesta

en: Placing %s inside %s
sr: Stavljam „%s“ unutar „%s“

en: Pointer Mode
sr: Način rada pokazivača

en: Pointer Motion
sr: Pokret kursora

en: Pointer Motion Hint
sr: Nagoveštaj pokreta kursora

en: Policy:
sr: Politika:

en: Popover
sr: Iskok

en: Popover Attributes
sr: Osobine iskoka

en: Popover Menu
sr: Iskačući izbornik

en: Populate for touch
sr: Ispuni za dodir

en: Popup
sr: Iskačuće

en: Popup For
sr: Iskače za

en: Popup Menu
sr: Iskačući izbornik

en: Position
sr: Položaj

en: Position:
sr: Položaj:

en: Preferences
sr: Postavke

en: Press
sr: Pritiskanje

en: Preview
sr: Pregled

en: Preview snapshot
sr: Snimak pregleda

en: Primary Icon
sr: Glavna ikonica

en: Primary Icon Activatable
sr: Glavna ikonica se može aktivirati

en: Primary Icon Name
sr: Naziv glavne ikonice

en: Primary Icon Pixbuf
sr: Sličica glavne ikonice

en: Primary Icon Sensitive
sr: Osetljivost glavne ikonice

en: Primary Icon Tooltip Markup
sr: Obeležavanje saveta glavne ikonice

en: Primary Icon Tooltip Text
sr: Tekst saveta glavne ikonice

en: Primary Stock Icon
sr: Glavna tipska ikonica

en: Primary Text:
sr: Glavni tekst:

en: Print Dialog
sr: Prozorče za štampu

en: Print handlers signature on invocation
sr: Ispiši potpis rukovalaca pri prizivanju

en: Priority information for the property editor to act on
sr: Podaci o prioritetu na koje uređivač ovog svojstva deluje

en: Privacy Note:
sr: Beleška privatnosti:

en: Program Attributes
sr: Osobine programa

en: Progress
sr: Napredak

en: Progress Bar
sr: Napredak

en: Progress Bar Attributes
sr: Osobine trake napretka

en: Progress Fraction
sr: Deo napretka

en: Progress Pulse Step
sr: Korak impulsa napretka

en: Progress Renderer
sr: Renderer napretka

en: Progress bar
sr: Traka napretka

en: Project
sr: Projekat

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
sr: Projekat „%s“ koristi zastarele elemente i/ili se izdanja ne slažu.

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
sr: U projektu „%s“ postoje greške. Da sačuvam ipak?

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
sr: Projekat „%s“ nema zastarelih elemenata ili se izdanja ne podudaraju.

en: Project %s is still loading.
sr: Projekat „%s“ se još uvek učitava.

en: Project '%s' saved
sr: Projekat „%s“ je sačuvan

en: Project switcher
sr: Izmenjivač projekata

en: Prompt the user at save time if the project
    contains any unrecognized types
sr: Postavlja upit korisniku u vreme čuvanja ako
    projekat sadrži neku nepoznatu vrstu

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets,
    properties or signals which are deprecated
sr: Postavlja upit korisniku u vreme čuvanja ako projekat koristi
    neke elemente, svojstva ili signale koji su zastareli

en: Prompt the user at save time if the project uses any widgets, properties
    or signals which are not available in the project's target version
sr: Postavlja upit korisniku u vreme čuvanja ako projekat koristi neke elemente,
    svojstva ili signale koji nisu dostupni u ciljnom izdanju projekta

en: Properties
sr: Svojstva

en: Properties and Attributes
sr: Svojstva i osobine

en: Property
sr: Svojstvo

en: Property Change
sr: Promena svojstva

en: Property Class
sr: Razred svojstva

en: Property Name
sr: Naziv svojstva

en: Property _Description:
sr: _Opis svojstva:

en: Property has versioning problems:
sr: Svojstvo ima probleme pregledanja:

en: Proximity  Out
sr: Bliskost spolja

en: Proximity In
sr: Bliskost iznutra

en: Pulse column
sr: Stubac impulsa

en: Push Button
sr: Gurajuće dugme

en: Python
sr: Piton

en: Query
sr: Upit

en: Question
sr: Pitanje

en: Queue
sr: Red

en: Quite easy! Isn't it?
sr: Veoma lako, zar ne?

en: Radio Action
sr: Radio akcija

en: Radio Button
sr: Radio dugme

en: Radio Menu Item
sr: Radio stavka u izborniku

en: Radio Tool Button
sr: Radio dugme u traci sa alatima

en: Radio column
sr: Radio kolona

en: Radio item
sr: Stavka sa radio dugmetom

en: Radio proxies
sr: Posrednici radio dugmeta

en: Range
sr: Opseg

en: Rating
sr: Plasman

en: Read Only
sr: Samo za čitanje

en: Read _documentation
sr: Pročitaj _dokumentaciju

en: Read documentation
sr: Pročitaj dokumentaciju

en: Reason
sr: Razlog

en: Receiving data from %s
sr: Primam podatke sa „%s“

en: Recent
sr: Skorašnji

en: Recent Action
sr: Skorašnja radnja

en: Recent Chooser
sr: Birač skorašnjih datoteka

en: Recent Chooser Attributes
sr: Osobine birača skorašnjih

en: Recent Chooser Dialog
sr: Prozorče za biranje skorašnjih datoteka

en: Recent Chooser Menu
sr: Izbornik za biranje skorašnjih datoteka

en: Recent Filter
sr: Skorašnji filter

en: Recent Manager
sr: Upravnik skorašnjih stavki

en: Recent Menu
sr: Skorašnji izbornik

en: Red Hat
sr: Red Het

en: Redo
sr: Povrati

en: Redo: %s
sr: Ponovi: %s

en: Redundant Object
sr: Ponovljeni objekat

en: Registration & User Survey
sr: Registrovanje i korisnički upitnik

en: Reject
sr: Odbij

en: Related Action
sr: Povezana akcija

en: Release
sr: Otpuštanje

en: Release Modifier
sr: Izmenjivač otpuštanja

en: Remove %s
sr: Ukloni %s

en: Remove Column
sr: Ukloni kolonu

en: Remove Column on %s
sr: Ukloni kolonu iz %s

en: Remove Page
sr: Ukloni stranicu

en: Remove Parent
sr: Ukloni roditelja

en: Remove Row
sr: Ukloni red

en: Remove Row on %s
sr: Ukloni red iz %s

en: Remove Slot
sr: Ukloni žleb

en: Remove multiple
sr: Ukloni više

en: Remove page from %s
sr: Ukloni stranu iz %s

en: Remove placeholder from %s
sr: Ukloni držač mesta u %s

en: Remove signal handler %s
sr: Ukloni upravljač signala %s

en: Remove the selected catalog search path
sr: Ukloni putanju pretrage izabranog kataloga

en: Removing parent of %s
sr: Uklanjam roditelja %s

en: Renaming %s to %s
sr: Preimenujem %s na %s

en: Reorder %s's children
sr: Ponovo poređaj porod %s

en: Reserve space for subtitle
sr: Rezerviši prostor za podnaslov

en: Reset
sr: Povrati

en: Reset Widget Properties
sr: Resetuj svojstva elementa

en: Resource Name
sr: Naziv izvorišta

en: Resource Path
sr: Putanja izvorišta

en: Response ID
sr: ID odgovora

en: Retrieve %s from model (type %s)
sr: Izvuci %s iz modela (vrsta %s)

en: Revealer
sr: Otkrivač

en: Reverse
sr: Obrnuto

en: Right
sr: Desno

en: Right to Left
sr: Sa desna na levo

en: Right:
sr: Desno:

en: Rise column
sr: Izdigni kolonu

en: Role
sr: Uloga

en: Root Pane
sr: Površ korena

en: Row Header
sr: Zaglavlje reda

en: Rows
sr: Redovi

en: Ruler
sr: Lenjir

en: Run Cleanup
sr: Pokreni čišćenje

en: Run First
sr: Pokreni prvo

en: Run Last
sr: Pokreni poslednje

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: Save changes to project "%s" before closing?
sr: Da sačuvam izmene u projektu „%s“ pre zatvaranja?

en: Save the current project
sr: Sačuvajte tekući projekat

en: Save the current project with a different name
sr: Sačuvajte tekući projekat pod drugim nazivom

en: Save…
sr: Sačuvaj…

en: Scale
sr: Razmera

en: Scale Attributes
sr: Osobine razmere

en: Scale Button
sr: Dugme sa skalom

en: Scale Button Attributes
sr: Osobine dugmeta razmere

en: Scale column
sr: Stubac skale

en: Scale is configured to not draw the value
sr: Srazmera je podešena da ne iscrtava vrednost

en: Scale orientation:
sr: Usmerenje razmere:

en: Scientific
sr: Nauka

en: Scroll
sr: Klizač

en: Scroll Bar
sr: Traka klizača

en: Scroll pane
sr: Površ klizača

en: Scrollbar
sr: Traka klizača

en: Scrollbar Attributes
sr: Osobine klizača

en: Scrollbar Policy:
sr: Politika klizača:

en: Scrolled Window
sr: Prozor sa klizačima

en: Scrolled Window Attributes
sr: Osobine premaknutog prozora

en: Scrolling Attributes
sr: Osobine premicanja

en: Search Bar
sr: Traka pretrage

en: Search Column:
sr: Stubac pretrage:

en: Search Entry
sr: Unos pretrage

en: Search bar is already full
sr: Traka pretrage je već puna

en: Search is disabled
sr: Pretraga je isključena

en: Second Mouse Button
sr: Drugo dugme miša

en: Secondary Icon
sr: Pomoćna ikonica

en: Secondary Icon Activatable
sr: Pomoćna ikonica se može aktivirati

en: Secondary Icon Name
sr: Naziv pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Pixbuf
sr: Sličica pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Sensitive
sr: Osetljivost pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Tooltip Markup
sr: Obeležavanje saveta pomoćne ikonice

en: Secondary Icon Tooltip Text
sr: Tekst saveta pomoćne ikonice

en: Secondary Stock Icon
sr: Pomoćna tipska ikonica

en: Secondary Text:
sr: Pomoćni tekst:

en: Section
sr: Odeljak

en: Select Fields
sr: Odaberi polja

en: Select Folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Select Named Icon
sr: Odaberite imenovanu ikonicu

en: Select a CSS to use as custom style provider
sr: Bira CSS za korišćenje kao dostavljača proizvoljnog stila

en: Select a catalog search path
sr: Izaberite putanju prnjtrage kataloga

en: Select a color
sr: Odaberite boju

en: Select a file from the project resource directory
sr: Odaberite datoteku iz projektne fascikle sa resursima

en: Select a font
sr: Izaberite slovni lik

en: Select an object to pass to the handler
sr: Odaberite objekat za prosleđivanje upravljaču

en: Select the properties that you want to reset to their default values
sr: Odaberite svojstva koja želite da resetujete na podrazumevane vrednosti

en: Semi Condensed
sr: Poluzgusnuto

en: Semi Expanded
sr: Poluprošireno

en: Sending data to %s
sr: Šaljem podatke na „%s“

en: Sensitive
sr: Osetljivo

en: Sensitive column
sr: Stubac osetljivosti

en: Separator
sr: Razdvojnik

en: Separator Menu Item
sr: Razdvojnik u izborniku

en: Separator Tool Item
sr: Razdvojnik u traci alata

en: Separator item
sr: Stavka razdvojnika

en: Set default value
sr: Postavi podrazumevanu vrednost

en: Set the currently active page to edit, this property will not be saved
sr: Postavite trenutno radnu stranicu za uređivanje, ovo svojstvo neće biti sačuvano

en: Set the currently active submenu to edit, this property will not be saved
sr: Postavite trenutni radni podizbornik za uređivanje, ovo svojstvo neće biti sačuvano

en: Set the description of the Activate atk action
sr: Postavite opis atk akcije aktiviranja

en: Set the description of the Click atk action
sr: Postavite opis atk akcije kliktanja

en: Set the description of the Press atk action
sr: Postavite opis atk akcije pritiskanja

en: Set the description of the Release atk action
sr: Postavite opis za atk akciju otpuštanja

en: Set the icon size for this source of '%s'
sr: Postavite veličinu ikonica za „%s“ ovog izvora

en: Set the state for this source of '%s'
sr: Postavite stanje za „%s“ ovog izvora

en: Set the text direction for this source of '%s'
sr: Postavite smer teksta za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
sr: Postavite ako želite da odredite stanje za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
sr: Postavite ukoliko želite da odredite smer teksta za „%s“ ovog izvora

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
sr: Postavite ukoliko želite da odredite veličinu ikonica za „%s“ ovog izvora

en: Setting %s of %s
sr: Podešavam %s od %s

en: Setting %s of %s to %s
sr: Podešavam %s od %s na %s

en: Setting %s to have a start action
sr: Postavljam „%s“ da ima radnju početka

en: Setting %s to have an end action
sr: Postavljam „%s“ da ima radnju kraja

en: Setting %s to not have a start action
sr: Postavljam „%s“ da nema radnju početka

en: Setting %s to not have an end action
sr: Postavljam „%s“ da nema radnju kraja

en: Setting %s to not show window controls
sr: Postavljam „%s“ da ne prikaže upravljačku dugmad prozora

en: Setting %s to not use a center child
sr: Postavljam „%s“ da ne koristi središnje dete

en: Setting %s to not use tooltip markup
sr: Postavljam „%s“ da ne koristi označavanje oblačića

en: Setting %s to show window controls
sr: Postavljam „%s“ da prikaže upravljačku dugmad prozora

en: Setting %s to use a Pango markup string
sr: Postavljam „%s“ da koristi nisku sa Pango oznakama

en: Setting %s to use a center child
sr: Postavljam „%s“ da koristi središnje dete

en: Setting %s to use a custom child
sr: Postavljam „%s“ da koristi proizvoljno dete

en: Setting %s to use a custom label widget
sr: Postavljam „%s“ da koristi proizvoljni element oznake

en: Setting %s to use a custom title
sr: Postavljam „%s“ da koristi proizvoljni naslov

en: Setting %s to use a custom titlebar
sr: Postavljam „%s“ da koristi proizvoljnu traku naslova

en: Setting %s to use a custom tooltip
sr: Postavljam „%s“ da koristi proizvoljni oblačić

en: Setting %s to use a label and image
sr: Postavljam „%s“ da koristi oznaku i sliku

en: Setting %s to use a logo icon
sr: Postavljam „%s“ da koristi ikonicu logotipa

en: Setting %s to use a named icon
sr: Postavljam „%s“ da koristi imenovanu ikonicu

en: Setting %s to use a pattern string
sr: Postavljam „%s“ da koristi šablonsku nisu

en: Setting %s to use a primary icon from filename
sr: Postavljam „%s“ da koristi glavnu ikonicu iz datoteke

en: Setting %s to use a primary icon from stock
sr: Postavljam „%s“ da koristi tipsku glavnu ikonicu

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
sr: Postavljam „%s“ da koristi glavnu ikonicu iz teme ikonica

en: Setting %s to use a resource name
sr: Postavljam „%s“ da koristi naziv izvorišta

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
sr: Postavljam „%s“ da koristi pomoćnu ikonicu iz datoteke

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
sr: Postavljam „%s“ da koristi tipsku pomoćnu ikonicu

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
sr: Postavljam „%s“ da koristi pomoćnu ikonicu iz teme ikonica

en: Setting %s to use a single line
sr: Postavljam „%s“ da koristi samo jednu liniju

en: Setting %s to use a stock button
sr: Postavljam „%s“ da koristi tipsko dugme

en: Setting %s to use a stock item
sr: Postavljam „%s“ da koristi tipsku stavku

en: Setting %s to use a system provided titlebar
sr: Postavljam „%s“ da koristi sistemsku traku naslova

en: Setting %s to use an attribute list
sr: Postavljam „%s“ da koristi spisak osobina

en: Setting %s to use an external buffer
sr: Postavljam „%s“ da koristi spoljnu međumemoriju

en: Setting %s to use an icon file
sr: Postavljam „%s“ da koristi datoteku ikonice

en: Setting %s to use an image from filename
sr: Postavljam „%s“ da koristi sliku iz datoteke

en: Setting %s to use an image from stock
sr: Postavljam „%s“ da koristi tipsku sliku

en: Setting %s to use an image from the icon theme
sr: Postavljam „%s“ da koristi sliku iz teme ikonica

en: Setting %s to use logo file
sr: Postavljam „%s“ da koristi datoteku logotipa

en: Setting %s to use normal line wrapping
sr: Postavljam „%s“ da koristi obično prelamanje

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
sr: Postavljam „%s“ da koristi specifično Pango prelamanje reči

en: Setting %s to use standard configuration
sr: Postavljam „%s“ da koristi standardno podešavanje

en: Setting %s to use standard label text
sr: Postavljam „%s“ da koristi standardni tekst oznake

en: Setting %s to use static text
sr: Postavljam „%s“ da koristi statički tekst

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
sr: Postavljam „%s“ da koristi %s svojstvo kao osobinu

en: Setting %s to use the %s property directly
sr: Postavljam „%s“ da direktno koristi %s svojstvo

en: Setting %s to use the standard title
sr: Postavljam „%s“ da koristi standardni naslov

en: Setting %s to use tooltip markup
sr: Postavljam „%s“ da koristi označavanje oblačića

en: Setting License type of %s
sr: Podešavam vrstu dozvole za „%s“

en: Setting columns on %s
sr: Podešavam kolone na %s

en: Setting i18n metadata
sr: Postavljam i18n metapodatke

en: Setting multiple properties
sr: Podešavam više svojstava

en: Setting object type on %s to %s
sr: Postavljam vrstu objekta „%s“ na „%s“

en: Setting primary icon of %s to not use tooltip markup
sr: Postavljam glavnu ikoncu za „%s“ da ne koristi označavanje oblačića

en: Setting primary icon of %s to use tooltip markup
sr: Postavljam glavnu ikoncu za „%s“ da koristi označavanje oblačića

en: Setting project's %s property
sr: Podešavam svojstvo „%s“ projekta

en: Setting resource path to '%s'
sr: Podešavam putanju izvorišta na „%s“

en: Setting secondary icon of %s to not use tooltip markup
sr: Postavljam sporednu ikoncu za „%s“ da ne koristi označavanje oblačića

en: Setting secondary icon of %s to use tooltip markup
sr: Postavljam sporednu ikoncu za „%s“ da koristi označavanje oblačića

en: Setting target version of '%s' to %d.%d
sr: Podešavam izdanje mete za „%s“ na %d.%d

en: Setting translation domain to '%s'
sr: Podešavam domen prevoda na „%s“

en: Setting widget '%s' as template
sr: Podešavam element „%s“ kao šablon

en: Setup Text Attributes
sr: Podesi osobine teksta

en: Seventh Key
sr: Sedmi taster

en: Shift Key
sr: Shift taster

en: Show Border
sr: Prikaži granicu

en: Show Class Field
sr: Prikazuje polje razreda

en: Show Glade debug options
sr: Prikazuje opcije Glejda za uklanjanje grešaka

en: Show info
sr: Prikaži podatke

en: Show warnings when saving
sr: Prikaži upozorenja prilikom čuvanja

en: Show window controls
sr: Prikaži upravljačku dugmad prozora

en: Shrink
sr: Skupi

en: Signal has versioning problems:
sr: Signal ima probleme pregledanja:

en: SignalClass
sr: Razred signala

en: Single
sr: Jednostruko

en: Single Click Activate
sr: Jedan pritisak pokreće

en: Single Paragraph Mode column
sr: Stubac načina rada jednostrukog pasusa

en: Sixth Key
sr: Šesti taster

en: Size
sr: Veličina

en: Size Group
sr: Grupisane veličine

en: Size column
sr: Stubac veličine

en: Slide Down
sr: Premakni dole

en: Slide Left
sr: Premakni levo

en: Slide Left-Right
sr: Premakni levo-desno

en: Slide Right
sr: Premakni desno

en: Slide Up
sr: Premakni gore

en: Slide Up-Down
sr: Premakni gore-dole

en: Slider
sr: Klizač

en: Small Capitals
sr: Umanjena „velika slova“

en: Small Toolbar
sr: Mala traka alata

en: Smooth scroll
sr: Glatko listanje

en: Snow Leopard
sr: Snežni Leopard

en: Some properties have versioning problems:
sr: Neka svojstva imaju probleme pregledanja:

en: Some signals have versioning problems:
sr: Neki signali imaju probleme pregledanja:

en: Sorry, automatic subscription to Glade Users mailing list failed
sr: Izvinite, samostalno prijavljivanje na dopisnu listu korisnika Glejda nije uspelo

en: South
sr: Jug

en: South East
sr: Jugoistok

en: South West
sr: Jugozapad

en: Spacing
sr: Razmak

en: Spacing:
sr: Razmak:

en: Special Child Type
sr: Specijalna vrsta deteta

en: Specially because there are %d objects that can not be build with types
sr: Naročito zato što postoje %d objekta koji ne mogu biti izgrađeni sa vrstama

en: Specially because there is an object that can not be build with type
sr: Naročito zato što postoji objekat koji ne može biti izgrađen sa vrstom

en: Specify the actual editor property type name to use for this shell
sr: Navodi naziv vrste svojstva trenutnog uređivača za korišćenje za ovu školjku

en: Spellcheck
sr: Provera pisanja

en: Spin
sr: Zavrti

en: Spin Button
sr: Vrteće dugme

en: Spin Button Attributes
sr: Osobine dugmeta vrteške

en: Spin Renderer
sr: Renderer vrtećeg dugmeta

en: Spinner
sr: Vrteška

en: Spinner Renderer
sr: Renderer vrtećeg dugmeta

en: Splash Screen
sr: Uvodni ekran

en: Split Pane
sr: Površ razdvajanja

en: Spread
sr: Širenje

en: Stack
sr: Spremnik

en: Stack Attributes
sr: Osobine spremnika

en: Stack Sidebar
sr: Bočna površ spremnika

en: Stack Switcher
sr: Prebacivač spremnika

en: Stack Switcher Attributes
sr: Osobinne prebacivača spremnika

en: Start
sr: Početak

en: Start Action
sr: Radnja početka

en: Start Action:
sr: Radnja početka:

en: Start/resume interactive UI introduction
sr: Pokrenite ili nastavite interaktivni uvod u korisničko sučelje

en: Static
sr: Statično

en: Status
sr: Stanje

en: Status Bar
sr: Traka stanja

en: Status Icon
sr: Ikonica stanja

en: Stepper Sensitivity
sr: Osetljivost koračnika

en: Stock
sr: Tipsko

en: Stock Button
sr: Tipsko dugme

en: Stock Detail column
sr: Stubac detalja tipskog dugmeta

en: Stock Image
sr: Tipska slika

en: Stock Item
sr: Tipska stavka

en: Stock Item:
sr: Tipska stavka:

en: Stock Size column
sr: Stubac veličine tipske stavke

en: Stock column
sr: Stubac tipa

en: Stretch column
sr: Stubac razvučenosti

en: Strikethrough column
sr: Stubac precrtanosti

en: String
sr: Niska

en: Structure
sr: Struktura

en: Style Classes
sr: Razredi stila

en: Style column
sr: Stubac stila

en: Submit
sr: Pošalji

en: Subscribe me to the mailing list
sr: Prijavi me na dopisnu listu

en: Subscribe to Glade Users mailing list.
    You will be sent email requesting confirmation!
sr: Prijavite se na dopisnu listu korisnika Glejda.
    Biće vam poslata poruka sa zahtevom za potvrđivanjem!

en: Subscript text
sr: Tekst indeksa

en: Substructure
sr: Podstruktura

en: Subwindow Of
sr: Potprozor od

en: Summary
sr: Izveštaj

en: Super Modifier
sr: Super modifikator

en: Superscript text
sr: Tekst eksponenta

en: Support Warning
sr: Podržava upozorenja

en: Swap
sr: Zameni

en: Swapped
sr: Zamena

en: Swapped | After
sr: Zamena | Nakon

en: Switch
sr: Prebaci

en: T_ranslatable
sr: _Prevodivo

en: Tab Attributes
sr: Osobine jezička

en: Table
sr: Tabela

en: Table Cell
sr: Polje tabele

en: Table Row
sr: Red tabele

en: Tabular Menus
sr: Izbornici sa jezičcima

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tear Off Menu Item
sr: Stavka odvojivog izbornika

en: Tearoff menus
sr: Otkačivi izbornici

en: Tearoff menus are disabled
sr: Otkačinjući izbornici su isključeni

en: Template
sr: Šablon

en: Template classes are not supported in gtk+ %d.%d
sr: Razredi šablona nisu podržani u „gtk+ %d.%d“

en: Text
sr: Tekst

en: Text Buffer
sr: Međumemorija teksta

en: Text Column column
sr: Stubac kolone teksta

en: Text Entry
sr: Unos teksta

en: Text Formatting
sr: Oblikovanje teksta

en: Text Horizontal Alignment column
sr: Stubac vodoravnog poravnjanja teksta

en: Text Renderer
sr: Renderer teksta

en: Text Tag
sr: Tekstualne oznake

en: Text Tag Table
sr: Tabela oznaka teksta

en: Text Tag Table Editor
sr: Uređivač tabele tekstualnih oznaka

en: Text Vertical Alignment column
sr: Stubac uspravnog poravnjanja teksta

en: Text View
sr: Prikaz teksta

en: Text View Attributes
sr: Osobine pregleda teksta

en: Text below icons
sr: Tekst ispod ikonica

en: Text beside icons
sr: Tekst pored ikonica

en: Text column
sr: Stubac teksta

en: Text only
sr: Samo tekst

en: Text:
sr: Tekst:

en: Thank you for taking Glade Users survey, we appreciate it!
    
    To validate this email address open the folowing link
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    In case you want to change or update the survey, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
sr: Hvala vam što učestujete u ispitivanju korisnika Glejda, cenimo to!
    
    Da potvrdite ovu adresu el. pošte otvorite sledeću vezu
    
    https://people.gnome.org/~jpu/glade/registration.php?email=$email&validation_token=$new_validation_token
    
    U slučaju da želite da izmenite ili da osvežite upitnik, odrednik vašeg tekućeg ažuriranja je:
    $new_token
    
    Pozdrav
    
    	Ekipa Glejda

en: Thank you for taking the time to complete the survey, we appreciate it!
sr: Hvala vam na utrošenom vremenu za popunjavanje upitnika, cenimo to!

en: Thank you for updating your Glade Users survey data, we appreciate it!
    
    In case you want to change something again, your current update token is:
    $new_token
    
    Cheers
    
    	The Glade team
sr: Hvala vam što osvežavate vaše podatke upita korisnika Glejda, cenimo to!
    
    U slučaju da želite opet nešto da izmenite, odrednik vašeg tekućeg ažuriranja je:
    $new_token
    
    Pozdrav
    
    	Ekipa Glejda

en: The GladeDesignView that contains this layout
sr: Glejdov pregled dizajna koji sadrži ovaj raspored

en: The GladeProperty to display a label for
sr: Svojstvo Glejda za koje prikazati natpis

en: The GladePropertyClass for this property
sr: Razred svojstva Glejda za ovo svojstvo

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
sr: Razred svojstva Glejda za koji je napravljeno ovo svojstvo uređivača Glejda

en: The accessible role of this object
sr: Pristupačna uloga ovog objekta

en: The class adaptor for the associated widget
sr: Prilagođivač razreda za povezani element

en: The class field string
sr: Niska polja razreda

en: The column in the model to load the value from
sr: Kolone modela odakle se učitavaju vrednosti

en: The container object this editor is currently editing
sr: Objekat kontejnera koji se trenutno uređuje

en: The current item to add to the project
sr: Trenutna stavka za dodavanje u projekat

en: The currently effective GladePointerMode
sr: Trenutno radni režim ukazivača Glejda

en: The currently loaded widget in this editor
sr: Trenutno učitani element u ovom uređivaču

en: The decoration layout does not apply to header bars which do no show window controls
sr: Ukrasi se ne primenjuju na trake zaglavlja koje ne prikazuju upravljačku dugmad prozora

en: The detail for this signal
sr: Pojedinosti za ovaj signal

en: The editor page type to create this GladeEditorTable for
sr: Vrsta stranice uređivača za koju napraviti ovu tabelu uređivača Glejda

en: The file %s has been modified since reading it
sr: Datoteka „%s“ je promenjena od poslednjeg čitanja

en: The filesystem path of the project
sr: Putanja na sistemu datoteka do projekta

en: The glade project that this widget belongs to
sr: Glejd projekat kome pripada ovaj element

en: The glade widget to edit signals
sr: Element glejda za uređivanje signala

en: The handler for this signal
sr: Rukovalac za ovaj signal

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sr: Visina elementa kada je on najvišeg nivoa u rasporedu izgleda Glejda

en: The icon name
sr: Naziv ikonice

en: The internal name of the widget
sr: Unutrašnji naziv elementa

en: The list of application names to add to the filter
sr: Spisak naziva programa za dodavanje filteru

en: The list of file name patterns to add to the filter
sr: Spisak naziva obrazaca za dodavanje filteru

en: The list of items to show in the combo box
sr: Spisak stavki za prikazivanje u prozorče za izbor

en: The list of mime types to add to the filter
sr: Spisak mime vrsta za dodavanje filteru

en: The menubar and toolbar were merged in the headerbar
sr: Traka izbornika i alatna traka su spojene u traku zaglavlja

en: The name of the widget
sr: Naziv elementa

en: The name of the widget catalog this class was declared by
sr: Naziv kataloga elementa po kome je ovaj razred objavljen

en: The names of the icons to be used by the scale button. The first item in the array will be used in the button when the current value is the lowest value, the second item for the highest value. All the subsequent icons will be used for all the other values, spread evenly over the range of values
sr: Nazivi ikonica koje će biti korišćene dugmetom razmere. Prva stavka u nizu biće korišćena u dugmetu kada je trenutna vrednost niža vrednost, druga stavka za višu vrednost. Sve naredne ikonice biće korišćene za sve ostale vrednosti, raspoređene preko opsega vrednosti.

en: The number of columns for this grid
sr: Broj kolona za ovu mrežu

en: The number of digits to round the value to when the value changes
sr: Na koji broj cifara da se zaokruži vrednost prilikom izmene iste

en: The number of items in the action bar
sr: Broj stavki u traci radnje

en: The number of items in the box
sr: Broj stavki u prozorčetu

en: The number of items in the header bar
sr: Broj stavki u traci zaglavlja

en: The number of pages in the notebook
sr: Broj strana u beležnici

en: The number of pages in the stack
sr: Broj strana u spremniku

en: The number of rows for this grid
sr: Broj redova za ovu mrežu

en: The number of submenus in the popover menu
sr: Broj podizbornika u iskačućem izborniku

en: The object associated
sr: Povezani objekat

en: The object inspector took the palette's place
sr: Na mesto palete je došao ispitivač objekata

en: The object's unique identifier
sr: Jedinstveni odrednik predmeta

en: The page position in the Assistant
sr: Pozicija strane u asistentu

en: The palette was replaced with a new object chooser
sr: Paletu je zamenio novi birač objekata

en: The pango attributes for this label
sr: Pango osobine ove oznake

en: The position of the child in the flowbox
sr: Položaj poroda u polju protoka

en: The position of the menu item in the menu shell
sr: Pozicija stavke izbornika u školjci izbornika

en: The position of the row item in the listbox
sr: Položaj stavke reda na spisku

en: The position of the tool item group in the palette
sr: Pozicija grupe stavke alata u paleti

en: The position of the tool item in the toolbar
sr: Pozicija stavke u traci alata

en: The project %s has unsaved changes
sr: Projekat %s ima nesačuvanih izmena

en: The project being inspected
sr: Projekat koji se ispituje

en: The project file %s has been externally modified
sr: Datoteka projekta „%s“ je izmenjena spolja

en: The project this properties dialog was created for
sr: Projekat za koji je napravljeno ovo prozorče svojstava

en: The project translation domain
sr: Domen prevoda projketa

en: The project's template widget, if any
sr: Element šablona projekta, ako postoji

en: The property name to use when loading by widget
sr: Naziv svojstva za korišćenje prilikom učitavanja elementom

en: The property used to set the X position of a child object
sr: Svojstvo koje se koristi da se postavi X položaj objekta poroda

en: The property used to set the Y position of a child object
sr: Svojstvo koje se koristi da se postavi Y položaj objekta poroda

en: The property used to set the height of a child object
sr: Svosjtvo koje se koristi da se postavi visina objekta deteta

en: The property used to set the width of a child object
sr: Svosjtvo koje se koristi da se postavi širina objekta deteta

en: The response ID of this button in a dialog
sr: Identifikacija odgovora ovog dugmeta u dijalogu

en: The signal class of this signal
sr: Razred signala za ovaj signal

en: The sole purpose of this survey is to better know our user base.
    Your email address will be used to uniquely identify you as a Glade user and send you back a modification token in case you want to modify something or add extra comments.
    Only statistics compiled from the whole dataset will be shared publicly.
    Individual data will be stored in a private database and it will not be shared with the public or any other third party.
sr: Jedina svrha ovog upitnika je bolje poznavanje osnove našeg korisnika.
    Adresa vaše el. pošte će biti korišćena za vaše jedinstveno prepoznavanje kao korisnika Glejda i za slanje modula izmena u slučaju ako poželite nešto da izmenite ili da dodate još neku napomenu.
    Samo statistika izvučena iz čitavog skupa podataka će biti javno dostupna.
    Pojedinačni podaci će biti smešteni u ličnoj bazi podataka i neće biti deljeni u javnosti ili sa nekim trećim licima.

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
sr: Tipska ikonica koja se prikazuje na stavci (odaberite tipsku stavku iz GTK+ ili iz fabrike ikonica)

en: The stock item for this button
sr: Tipska stavka za ovo dugme

en: The stock item for this menu item
sr: Tipska stavka za ovu stavku izbornika

en: The user data for this signal
sr: Korisnički podaci za ovaj signal

en: The user interfaces designed in Glade are saved as XML and these can be loaded by applications dynamically as needed by using GtkBuilder or used directly to define a new GtkWidget derived object class using GTK+ new template feature.
sr: Korisnička sučelja osmišljena u Glejdu se čuvaju kao IksML i mogu biti učitavana programima po potrebi koristeći Gtk graditelja ili korišćena neposredno za određivanje novog razreda predmeta proizašlog iz Gtk elementa upotrebom funkcije novog šablona GTK+.

en: The versioning support warning for this signal
sr: Upozorenje podrške verzionisanja za ovaj signal

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
sr: Širina elementa kada je on najvišeg nivoa u rasporedu izgleda Glejda

en: Themed Icon
sr: Temska ikonica

en: Third Mouse Button
sr: Treće dugme miša

en: This combo box is not configured to have an entry
sr: Ovo prozorče za izbor nije podešeno da ima unos

en: This gives backends control to set property sensitivity
sr: Ovo daje kontrolu motoru u pozadini da postavi svojstvo osetljivosti

en: This progressbar does not show text
sr: Ova traka napretka ne prikazuje tekst

en: This property does not apply to client-side decorated windows
sr: Ovo svojstvo se ne primenjuje na ukrašene prozore na strani klijenta

en: This property does not apply when a custom title is set
sr: Ovo svojstvo se ne primenjuje kada je postavljen proizvoljni naslov

en: This property is deprecated
sr: Ovo svojstvo je zastarelo

en: This property is disabled
sr: Ovo svojstvo je isključeno

en: This property is only available
    if the entry characters are invisible
sr: Ovo svojstvo je dostupno jedino
    ako su znaci unosa nevidljivi

en: This property is only available
    if the entry has a frame
sr: Ovo svojstvo je dostupno jedino
    ako unos ima okvir

en: This property only applies if ellipsize and wrapping are enabled
sr: Ovo svojstvo se primenjuje samo kada se je uključeno skraćivanje i prelamanje

en: This property only applies to named icons
sr: Svojstvo se može primeniti samo na imenovane ikonice

en: This property only applies to stock images or named icons
sr: Ovo svojstvo se može primeniti samo na tipske slike ili na imenovane ikonice

en: This property only applies when configuring the label with text
sr: Ovo svojstvo se primenjuje samo kada se podešava natpis sa tekstom

en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Ovo svojstvo je uvedeno u %s %d.%d dok je ovaj projekat za %s %d.%d

en: This signal is deprecated
sr: Ovaj signal je zastareo

en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Ovaj signal je uveden u %s %d.%d dok je ovaj projekat za %s%d.%d

en: This widget is deprecated
sr: Ovaj element je zastareo

en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
sr: Ovaj element je uveden u %s %d.%d dok je ovaj projekat za %s%d.%d

en: Tiger
sr: Tigar

en: Time
sr: Vreme

en: Title
sr: Naslov

en: Title Bar
sr: Traka naslova

en: Title:
sr: Naslov:

en: To free up space for the property editor
sr: Da bi se stvorio prostor za uređivača svojstava

en: Toggle
sr: Prekidačko

en: Toggle Action
sr: Prekidačka akcija

en: Toggle Button
sr: Prekidačko dugme

en: Toggle Renderer
sr: Renderer prekidačkog dugmeta

en: Toggle Tool Button
sr: Prekidačko dugme u traci alata

en: Toggle and Radio
sr: Prekidač i radio

en: Tokens are processed manually in batches.
    Please be patient.
sr: Moduli se ručno obrađuju u grupama.
    Budite strpljivi.

en: Tool Bar
sr: Traka sa alatima

en: Tool Bar Editor
sr: Uređivač trake sa alatima

en: Tool Button
sr: Dugme u traci alata

en: Tool Item
sr: Stavka alata

en: Tool Item Group
sr: Grupa stavke alata

en: Tool Palette
sr: Paleta alata

en: Tool Palette Editor
sr: Uređivač palete alata

en: Tool Tip
sr: Oblačić

en: Toolbar
sr: Traka alata

en: Toolbar Proxies
sr: Posrednici trake alata

en: Toolkit version required:
sr: Zahtevano izdanje skupa alata:

en: Tooltip
sr: Oblačić

en: Tooltip:
sr: Oblačić:

en: Top
sr: Gore

en: Top Left
sr: Gore levo

en: Top Level
sr: Gornji nivo

en: Top Right
sr: Gore desno

en: Top to Bottom
sr: Od vrha ka dnu

en: Top:
sr: Vrh:

en: Toplevel Height
sr: Visina najvišeg nivoa

en: Toplevel Width
sr: Širina najvišeg nivoa

en: Toplevels
sr: Elementi najvišeg nivoa

en: Touch
sr: Dodir

en: Touchpad Gesture
sr: Pokreti dodirne table

en: Transient For:
sr: Prelazan za:

en: Translatable
sr: Prevodivo

en: Translated title for the class used in the glade UI
sr: Prevedni naslov razreda korišćen u glejdovom korisničkom sučelju

en: Translation Domain
sr: Domen prevoda

en: Translation domain:
sr: Domen prevoda:

en: Translators
sr: Prevodioci

en: Tree
sr: Stablo

en: Tree Item
sr: Stavka stabla

en: Tree Model Filter
sr: Filtriranje modela stabla

en: Tree Model Sort
sr: Ređanje modela stabla

en: Tree Selection
sr: Izbor u stablu

en: Tree Store
sr: Skladište stabla

en: Tree Table
sr: Tabela stabla

en: Tree View
sr: Prikaz stabla

en: Tree View Attributes
sr: Osobine pregleda stablom

en: Tree View Column
sr: Stubac prikaza stabla

en: Tree View Editor
sr: Uređivač prikaza stabla

en: Tree model:
sr: Model stabla:

en: Try adding a grid
sr: Probajte dodati mrežu

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
sr: Pokušavam da sačuvam privatne podatke u „%s“ fasciklu, ali je to obična datoteka.
    Nikakvi privatni podaci neće biti sačuvani u ovoj sesiji

en: Turbolinux
sr: Turbolinuks

en: Type
sr: Vrsta

en: Type:
sr: Vrsta:

en: UI definition has no previewable widgets.
sr: UI definicija nema pregledljive elemente.

en: URL
sr: Adresa

en: Ultra Condensed
sr: Veoma zgusnuto

en: Ultra Expanded
sr: Veoma prošireno

en: Unable to copy unrecognized widget type.
sr: Ne mogu da umnožim nepoznatu vrstu elementa.

en: Unable to cut unrecognized widget type
sr: Ne mogu da isečem nepoznatu vrstu elementa

en: Unable to load image (%s)
sr: Ne mogu da učitam sliku (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
sr: Ne mogu da otvorim „%s“, datoteka ne postoji.

en: Unable to paste to multiple widgets
sr: Ne mogu da ubacim u više elemenata

en: Unable to paste to the selected parent
sr: Ne mogu da ubacim u izabranog roditelja

en: Under what kind of license(s) do you release the software you used Glade to create?
sr: Pod kojom vrstom dozvole(a) izdajete softver za čije stvaranje koristite Glejd?

en: Underline column
sr: Stubac podvučenosti

en: Undo
sr: Opozovi

en: Undo: %s
sr: Opozovi: %s

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unlocking %s
sr: Otključavam %s

en: Unrecognized types
sr: Nepoznate vrste

en: Unsaved %i
sr: Nesačuvan „%i“

en: Unset
sr: Ukloni

en: Unsetting template
sr: Raspodešavam šablon

en: Unsetting widget '%s' as template
sr: Raspodešavam element „%s“ kao šablon

en: Up
sr: Gore

en: Update Info
sr: Osveži podatke

en: Upper:
sr: Više:

en: Uppercase Chars
sr: Znaci velikim slovima

en: Uppercase Sentences
sr: Rečenice velikim slovima

en: Uppercase Words
sr: Reči velikim slovima

en: Use Action Appearance
sr: Koristi izgled akcije

en: Use Command
sr: Koristi naredbu

en: Use Underline
sr: Koristi podvučeno

en: Use markup
sr: Koristi označavanje

en: Use the "query-tooltip" to present a tooltip
    instead of setting a literal tooltip
sr: Koristi „query-tooltip“ da predstavi oblačić
    umesto da podesi doslovni oblačić

en: Used to generate names of new widgets
sr: Koristi se da generiše nazive novih elemenata

en: User Data
sr: Korisnički podaci

en: User Information
sr: Korisnički podaci

en: User Interface Designer
sr: Izrada korisničkog sučelja

en: User data
sr: Korisnički podaci

en: Utility
sr: Alati

en: Value
sr: Vrednost

en: Value ID:
sr: IB vrednosti:

en: Value column
sr: Stubac vrednosti

en: Value:
sr: Vrednost:

en: Variant column
sr: Stubac varijante

en: Verify that the project does not use any properties,
    signals or widgets which are not available in the target version
sr: Proverite da projekat ne koristi nikakva svojstva,
    signale ili elemente koji nisu dostupni u ciljnom izdanju

en: Version:
sr: Izdanje:

en: Versioning errors
sr: Greške pregledanja

en: Vertical
sr: Uspravno

en: Vertical Alignment
sr: Uspravno poravnanje

en: Vertical Alignment column
sr: Stubac vertikalnog poravnjanja

en: Vertical Box
sr: Uspravna kutija

en: Vertical Button Box
sr: Uspravna kutija sa dugmadima

en: Vertical Padding
sr: Uspravna popuna

en: Vertical Padding column
sr: Stubac uspravne popune

en: Vertical Panes
sr: Uspravni paneli

en: Vertical Scale
sr: Uspravna skala

en: Vertical Scrollbar
sr: Uspravni klizač

en: Vertical Separator
sr: Uspravni razdvojnik

en: Vertical Writing
sr: Uspravno pisanje

en: Vertical:
sr: Uspravno:

en: View Margin:
sr: Ivica pregleda:

en: Viewport
sr: Pregledni prostor

en: Visibility Notify
sr: Obaveštenje o vidljivosti

en: Visible
sr: Vidljivo

en: Visible child
sr: Vidljivo dete

en: Visible column
sr: Stubac vidljivosti

en: Visit Glade web site
sr: Posetite veb stranicu Glejda

en: Visual State
sr: Vidljivo stanje

en: Volume Button
sr: Dugme za jačinu zvuka

en: Waiting for %s
sr: Čekam na „%s“

en: Warning
sr: Upozorenje

en: We are conducting a user survey
     would you like to take it now?
sr: Sprovodimo ispitivanje korisnika
     da li želite sada da ga obavite?

en: We care about privacy!
sr: Nama je stalo do privatnosti!

en: We could not find the symbol "%s"
sr: Ne mogu da pronađem simbol „%s“

en: Website
sr: Veb stranica

en: Website:
sr: Veb stranica:

en: Weight column
sr: Stubac težine

en: West
sr: Zapad

en: Wether the widget is visible or not
sr: Da li je element vidljiv ili ne

en: What aspect of the software needs the most improvement?
sr: Kom izgledu softvera treba najviše poboljšanja?

en: What is available in my OS
sr: Šta je dostupno u mom OS-u

en: What level of Glade user would you say you are?
sr: Iskreno rečeno koji je vaš nivo korišćenja Glejda?

en: When did you start using Glade?
sr: Kada ste počeli da koristite Glejd?

en: Where you can search all supported classes
sr: Gde možete pretražiti sve podržane klase

en: Whether project has a selection
sr: Da li ovaj projekat ima odabir

en: Whether project has been modified since it was last saved
sr: Da li je projekat menjan od poslednjeg čuvanja

en: Whether project is read-only
sr: Da li je ovaj projekat samo za čitanje

en: Whether the adaptor should query the use or not
sr: Da li prilagođavač treba da pita za upotrebu ili ne

en: Whether the border should be shown
sr: Da li treba prikazivati granicu

en: Whether the headerbar should use a custom title widget.
sr: Da li traka zaglavlja treba da koristi element proizvoljnog naslova.

en: Whether the property to load is a packing property or not
sr: Da li je svojstvo za učitavanje svojstvo pakovanja ili nije

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
sr: Da li je korisnikov podatak zamenjen primerom za rukovaoca

en: Whether this action bar should include a centered child.
sr: Da li ova traka radnje treba da uključi usredišteni porod.

en: Whether this action is sensitive
sr: Da li je ova akcija osetljiva

en: Whether this action is visible
sr: Da li je ova akcija vidljiva

en: Whether this box should include a centered child.
sr: Da li ovo polje treba da uključi usredišteni porod.

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
sr: Da li je ovo sastojno dete dete potomak ili dete anarhista

en: Whether this container supports resizes of child widgets
sr: Da li ovaj kontejner podržava promenu veličine elemenata dece

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
sr: Da li će ova stranica u početku biti označena kao potpuna, bez obzira na unos korisnika.

en: Whether this property is translatable
sr: Da li je ovo svojstvo prevodivo

en: Whether this signal is run after default handlers
sr: Da li je ovaj signal pokrenut nakon osnovnog rukovaoca

en: Whether this widget is a composite template
sr: Da li je ovaj element šablon sastavljanja

en: Whether this widget is the template for a composite widget
sr: Da li je ovaj element šablon složenog elementa

en: Whether this window should include a custom titlebar.
sr: Da li ovajprozor treb ada uključi proizvoljnu traku naslova.

en: Whether to append a colon ':' to the property name
sr: Da li da doda dvotačku „:“ na naziv svojstva

en: Whether to explicitly disable the check button
sr: Da li će izričito da isključi dugme provere

en: Whether to highlight the area of the trough from the bottom or left leading up to the knob
sr: Da li da istakne područje uvale sa dna ili s leva koje vodi do dugmeta

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
sr: Da li prikazivati dugme sa informacijama za učitani element

en: Whether to show the class field at the top
sr: Da li će da prikaže polje razreda na vrhu

en: Whether to show window controls, e.g. a close button.
sr: Da li da prikaže upravljačku dugmad prozora, npr. dugme za zatvaranje.

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural height
sr: Da li da započne premicanje na manje od najmanje ili uobičajene visine

en: Whether to start scrolling at less than minimum or natural width
sr: Da li da započne premicanje na manje od najmanje ili uobičajene širine

en: Whether to use markup in the
    primary icon's tooltip
sr: Da li da koristi označavanje u
    oblačiću glavne ikonice

en: Whether to use markup in the
    secondary icon's tooltip
sr: Da li da koristi označavanje u
    oblačiću pomoćne ikonice

en: Whether to use markup in the tooltip
sr: Da li da koristi označavanje u oblačiću

en: Whether to use the GladeCommand API when modifying properties
sr: Da li da se koristi API naredbe Glejda prilikom menjanja svojstava

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
sr: Da li da se pravi istovetna kopija kada se koristi šablon

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
sr: Da li da koristimo API naredbe za spremnik opozivanja/ponavljanja

en: Which programming languages do you prefer?
sr: Koji jezici programiranja su vam omiljeni?

en: Which version do you normally use?
sr: Koje izdanje obično koristite?

en: Why not?
sr: Zašto ne?

en: Widget
sr: Element

en: Widget Attributes
sr: Osobine elementa

en: Widget Flags
sr: Zastavice elementa

en: Widget Spacing
sr: Razmak elementa

en: Widget selector
sr: Odabirač elementa

en: Widget:
sr: Element:

en: Widgets
sr: Elementi

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
sr: Elementi vrste „%s“ mogu da imaju elemente samo kao decu.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
sr: Elementi vrste „%s“ moraju da imaju nosioce mesta za dodavanje dece.

en: Width column
sr: Stubac širine

en: Width in Characters column
sr: Stubac širine u broju karaktera

en: Width property
sr: Širina

en: Window
sr: Prozor

en: Window Attributes
sr: Osobine prozora

en: Window Flags
sr: Zastavice prozora

en: Window Group
sr: Grupa prozora

en: Window Placement:
sr: Postavljanje prozora:

en: Windows
sr: Vindouz

en: Word
sr: Reč

en: Word Character
sr: Karakter reči

en: Word Completion
sr: Dovršavanje reči

en: Wrap Mode column
sr: Stubac načina preloma

en: Wrap Width column
sr: Stubac širine preloma

en: Wrap only on new line
sr: Prelamaj samo na novom redu

en: X position property
sr: X položaj

en: XP
sr: IksPe

en: Xandros
sr: Ksandros

en: Y position property
sr: Y položaj

en: Yes
sr: Da

en: Yes, No
sr: Da, ne

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
sr: Možete ovo označiti kao prevodivo i postaviti nečije ime/adresu ako želite da prikažete konkretnog prevodioca ovog prevoda, u suprotnom treba da izlistate sve prevodioce i da stavite da ova niska nije za prevođenje

en: You can open a project
sr: Možete otvoriti projekat

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
sr: Ne možete da uklonite element koji je interan kompozitnom elementu.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sr: Nemate potrebna ovlašćenja da sačuvate datoteku.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
sr: Vaše izmene će biti izgubljene ako ih ne sačuvate.

en: [%s] Object class '<b>%s</b>' from %s %d.%d is deprecated
sr: [%s] Klasa objekta „<b>%s</b>“ iz izdanja %s %d.%d je zastarela

en: [%s] Object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s] Klasa objekta „<b>%s</b>“ je uvedena u izdanju %s %d.%d

en: [%s] Packing property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s] Svojstvo pakovanja „<b>%s</b>“ klase objekta „<b>%s</b>“ je uvedeno u izdanju %s %d.%d

en: [%s] Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sr: [%s] Svojstvo „<b>%s</b>“ klase objekta „<b>%s</b>“ je zastarelo

en: [%s] Property '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s] Svojstvo „<b>%s</b>“ klase objekta „<b>%s</b>“ je uvedeno u izdanju %s %d.%d

en: [%s] Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' is deprecated
sr: [%s] Signal „<b>%s</b>“ klase objekta „<b>%s</b>“ je zastareo

en: [%s] Signal '<b>%s</b>' of object class '<b>%s</b>' was introduced in %s %d.%d
sr: [%s] Signal „<b>%s</b>“ klase objekta „<b>%s</b>“ je uveden u izdanju %s %d.%d

en: [FILE...]
sr: [DATOTEKA...]

en: [Read Only]
sr: [Samo za čitanje]

en: _Add widget here
sr: Dod_aj element ovde

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Common
sr: _Zajedničko

en: _Copy
sr: U_množi

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Developer Reference
sr: _Programerske reference

en: _Do not show this dialog again
sr: _Ne prikazuj više ovo prozorče

en: _Don't Save
sr: _Ne čuvaj

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _File
sr: _Datoteka

en: _General
sr: _Opšte

en: _Help
sr: Po_moć

en: _List standard icons only
sr: Iz_listaj samo standardne ikonice

en: _New
sr: _Novi

en: _OK
sr: U _redu

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Packing
sr: _Pakovanje

en: _Paste
sr: U_baci

en: _Properties:
sr: _Postavke:

en: _Reload
sr: _Ponovo učitaj

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save Anyway
sr: Ipak _sačuvaj

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Select All
sr: _Izaberi sve

en: _Select individual fields:
sr: _Odaberi pojedinačna polja:

en: _Signals
sr: _Signali

en: _Text:
sr: _Tekst:

en: _Unselect All
sr: _Poništi izabrano

en: _View
sr: Pre_gled

en: ago
sr: pre

en: and Save button are directly accessible in the headerbar
sr: i dugme „Sačuvaj“ je neposredno dostupno u traci zaglavlja

en: and a button
sr: i dodajte dugme

en: and find classes introduced by other libraries
sr: i naći uvedene klase iz drugih biblioteka

en: and less commonly used actions
sr: i druge manje korišćene radnje

en: be verbose
sr: Opširniji ispis

en: class
sr: razred

en: column
sr: stubac

en: distribution
sr: distribucija

en: find recently used
sr: nađite skoro korišćeno

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
sr: Podrška gmodula nije nađena. Ona je neophodna da bi Glejd radio

en: illumos
sr: ilumos

en: investigate GTK+ object groups
sr: istražiti grupe GTK+ objekata

en: just like Save As
sr: kao i dugme „Sačuvaj kao“

en: make a slideshow of every toplevel widget by adding them in a GtkStack
sr: pravi pokretni prikaz svakog elementa najvišeg nivoa njihovim dodavanjem u Gtk spremnik

en: months
sr: mesec/a/i

en: multiple
sr: više

en: no model
sr: nema modela

en: or create a new one
sr: ili napraviti novi

en: page0
sr: strana0

en: page1
sr: strana0

en: program or library name
sr: naziv programa ili biblioteke

en: program or library short description
sr: kratak opis programa ili biblioteke

en: project properties
sr: svojstva projekta

en: root
sr: koren

en: seconds
sr: sekunde

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
sr: Apsolutna veličina

[ctx: textattr]
en: Background Color
sr: Boja pozadine

[ctx: textattr]
en: Font Description
sr: Opis fonta

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
sr: Boja prvog plana

[ctx: textattr]
en: Gravity
sr: Gravitacija

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
sr: Savet za gravitaciju

[ctx: textattr]
en: Scale
sr: Razmera

[ctx: textattr]
en: Size
sr: Veličina

[ctx: textattr]
en: Stretch
sr: Razvuci

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
sr: Precrtano

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
sr: Boja za precrtano

[ctx: textattr]
en: Style
sr: Stil

[ctx: textattr]
en: Underline
sr: Podvučeno

[ctx: textattr]
en: Underline Color
sr: Boja za podvučeno

[ctx: textattr]
en: Variant
sr: Varijanta

[ctx: textattr]
en: Weight
sr: Širina

en: the last action
sr: poslednju radnju

en: unset
sr: nepostavljeno

en: user_data
sr: korisnički_podaci

en: variant
sr: varijanta

en: version
sr: izdanje

en: years
sr: godinu/e/a
