gtksourceview - en to sr translation catalogue (617 entries)

en: .desktop
sr: .desktop (.desktop)

en: .ini
sr: .ini (.ini)

en: ABNF
sr: ABNF (ABNF)

en: ANS-Forth94
sr: ANS-Fort94 (ANS-Forth94)

en: ASP
sr: ASP (ASP)

en: ASP Object
sr: ASP objekat

en: ActionScript
sr: Skripta radnje (ActionScript)

en: Ada
sr: Ada (Ada)

en: Added line
sr: Dodat red

en: Additional Category
sr: Dodatna kategorija

en: Address
sr: Adresa

en: Adverb
sr: Pridev

en: After
sr: Posle

en: Alert
sr: Upozorenje

en: Alias
sr: Pseudonim

en: All
sr: Sve

en: All _Lower Case
sr: Sva _mala slova

en: All _Upper Case
sr: Sva _velika slova

en: Always
sr: Uvek

en: Anchor
sr: Sidro

en: Annotation
sr: Zabeleška

en: Arabic
sr: arapski

en: Arbitrary base number
sr: Broj proizvoljne osnove

en: Armenian
sr: armenski

en: Assertion
sr: Utvrđivanje

en: Assignment Left Hand Side
sr: Dodeljivanje levoj strani

en: Assignment Operator
sr: Operator dodele

en: Assignment Right Hand Side
sr: Dodeljivanje desnoj strani

en: Attribute
sr: Osobina

en: Attribute Definition
sr: Definicija atributa

en: Attribute Name
sr: Naziv osobine

en: Attribute Value
sr: Vrednost osobine

en: Attribute name
sr: Naziv osobine

en: Attribute value
sr: Vrednost osobine

en: Autoconf Macro
sr: Autoconf makro

en: Automake
sr: Automejk (Automake)

en: Automake Variable
sr: Promenljiva samostvaranja

en: BOZ Literal
sr: BOZ literal

en: Backslash Escape
sr: Kontra kosa crta

en: Baltic
sr: baltički

en: Base-N Integer
sr: Ceo prirodni broj

en: Base-N number
sr: Ceo prirodni broj

en: Before
sr: Pre

en: BennuGD
sr: Benu GD (BennuGD)

en: BibTeX
sr: Bib TeKs (BibTeX)

en: Binary number
sr: Binarni broj

en: Bindings
sr: Povezivanja

en: Block
sr: Blok

en: Block Elements
sr: Elementi bloka

en: Block literal
sr: Doslovni bloka

en: Blockquote Marker
sr: Označavač blok-citata

en: Blue based color scheme
sr: Plava šema boja

en: Bluespec SystemVerilog
sr: Bluspec Verilog sistema (Bluespec SystemVerilog)

en: Bold
sr: Podebljano

en: Boo
sr: Bu (Boo)

en: Boolean
sr: Logička vrednost

en: Boolean Value
sr: Istinitosna vrednost

en: Boolean value
sr: Logička vrednost

en: Boolean values
sr: Logičke vrednosti

en: Built In
sr: Ugrađeno

en: Built In Functions
sr: Ugrađene funkcije

en: Built-in Function
sr: Ugrađena funkcija

en: Built-in Target
sr: Meta ugrađivanja

en: Built-in identifier
sr: Ugrađeni identifikator

en: Builtin
sr: Ugrađeno

en: Builtin Command
sr: Ugrađena naredba

en: Builtin Constant
sr: Ugrađena konstanta

en: Builtin Function
sr: Ugrađena funkcija

en: Builtin Object
sr: Ugrađeni objekat

en: Builtin Value
sr: Ugrađena vrednost

en: Builtin Variable
sr: Ugrađene promenljive

en: Builtin-function keyword
sr: Ugrađene ključne reči funkcije

en: Bullet
sr: Metak

en: C
sr: Ce (C)

en: C#
sr: Si-šarp (C#)

en: C++
sr: Ce++ (C++)

en: C++ Header
sr: Ce++ (C++) zaglavlje

en: C/ObjC Header
sr: Ce/Obj. Ce (C/ObjC) zaglavlje

en: CDATA delimiter
sr: CDATA (CDATA) graničnik

en: CG Shader Language
sr: Jezik CG nijansera (CG Shader Language)

en: CMake
sr: Si-mejk (Cmake)

en: COBOL
sr: KOBOL (COBOL)

en: CSS
sr: CSS (CSS)

en: CSV
sr: CSV (CSV)

en: CUDA
sr: KUDA (CUDA)

en: C_hange Case
sr: _Izmeni veličinu slova

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
sr: Ne mogu da napravim regularni izraz za sve prelaze, proces isticanja sintakse će biti sporiji.
    Greška: %s

en: Celtic
sr: keltski

en: Central European
sr: srednje-evropski

en: ChangeLog
sr: Dnevnik izmena (ChangeLog)

en: Changed line
sr: Izmenjen red

en: Chapter Heading
sr: Zaglavlje poglavlja

en: Character
sr: Znak

en: Chinese Simplified
sr: kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
sr: kineski tradicionalni

en: Class
sr: Razred

en: Class Name
sr: Naziv razreda

en: Class Selector
sr: Birač klasa

en: Class names
sr: Nazivi razreda

en: Class type
sr: Vrsta razreda

en: Classic
sr: Klasično

en: Classic color scheme
sr: Klasična šema boja

en: Cobalt
sr: Kobalt

en: Code
sr: Kod

en: Code Block
sr: Blok kôda

en: Color
sr: Boja

en: Color scheme used in the Kate text editor
sr: Šema boja korišćena u uređivaču teksta Kejt

en: Color scheme using Solarized dark color palette
sr: Šema boja koja koristi tamnu osunčanu paletu boja

en: Color scheme using Solarized light color palette
sr: Šema boja koja koristi svetlu osunčanu paletu boja

en: Color scheme using Tango color palette
sr: Šema boja koja koristi Tango paletu boja

en: Command
sr: Naredba

en: Command Macro
sr: Makro naredbe

en: Commands
sr: Naredbe

en: Comment
sr: Primedba

en: Common Commands
sr: Zajedničke naredbe

en: Common Defines
sr: Zajedničke odrednice

en: Common Function
sr: Opšta funkcija

en: Compiler Control
sr: Kontrola prevodioca

en: Compiler Directive
sr: Direktiva prevodioca

en: Completion Info
sr: Podaci dopunjavanja

en: Complex number
sr: Kompleksni broj

en: Conditional Macro
sr: Uslovni makro

en: Conjunction
sr: Konjunkcija

en: Constant
sr: Konstanta

en: Constants
sr: Konstante

en: Constructors
sr: Izgrađivači

en: Control
sr: Upravljanje

en: Control Keyword
sr: Kontrolna ključna reč

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
sr: Pretvaranje iz skupa znakova „%s“ u „UTF-8“ nije podržano

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
sr: Ne mogu da pokrenem pretvaranje iz „%s“ u „UTF-8“

en: Cyrillic
sr: ćirilični

en: Cyrillic/Russian
sr: ćirilični/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ćirilični/ukrajinski

en: D
sr: De (D)

en: DOCTYPE
sr: DOKTAJP

en: DOS Batch
sr: DOS beč (DOS Batch)

en: DPatch
sr: Di-peč (DPatch)

en: DTD
sr: DTD (DTD)

en: Dark color scheme using the Tango color palette
sr: Tamna šema boja koja koristi Tango paletu boja

en: Data Type
sr: Vrsta podataka

en: Data Types
sr: Vrste podataka

en: Data type
sr: Vrsta podatka

en: Date
sr: Datum

en: Debug
sr: Uklanjanje grešaka

en: Debug Code
sr: Kôd za ispravljanje grešaka

en: Decimal
sr: Decimalni

en: Decimal number
sr: Decimalni broj

en: Declaration
sr: Proglas

en: Decorator
sr: Ukrašivač

en: Default Attribute
sr: Zadata osobina

en: Defaults
sr: Osnovno

en: Define
sr: Definiši

en: Definition
sr: Odrednica

en: Definition list
sr: Spisak definicija

en: Delimiter
sr: Razdvajač

en: Deprecated
sr: Zastarelo

en: Deprecated Builtin Command
sr: Zastarela ugrađena naredba

en: Design by Contract
sr: Dizajn po ugovoru

en: Device Cast
sr: Odliv uređaja

en: Device Function
sr: Mogućnost uređaja

en: Device Functions
sr: Mogućnosti uređaja

en: Diff
sr: Razlike

en: Dimension
sr: Dimenzije

en: Directive
sr: Smernica

en: Directory Macro
sr: Makro fascikle

en: Disabled
sr: Isključeno

en: Django Template
sr: Đango (Django) šablon

en: DocBook
sr: Dok buk (DocBook)

en: Document Words
sr: Reči dokumenta

en: Documentation comment
sr: Komentar dokumentacije

en: Documentation comment element
sr: Element komentara dokumentacije

en: Double Number
sr: Dvostruki broj

en: E-mail address
sr: Adresa el. pošte

en: Eiffel
sr: Ajfel (Eiffel)

en: Element name
sr: Naziv elementa

en: Email
sr: E-pošta

en: Emphasis
sr: Naglašavanje

en: Encoding
sr: Kodiranje

en: Entity
sr: Entitet

en: Entries
sr: Unosi

en: Enumerated list
sr: Numerisani spisak

en: Erlang
sr: Erlang (Erlang)

en: Error
sr: Greška

en: Error Text
sr: Tekst greške

en: Error during conversion: %s
sr: Greška prilikom pretvaranja: %s

en: Escaped Character
sr: Znak novog reda

en: Escaped character
sr: Pobegli karakter

en: Exception Handling
sr: Baratanje greškama

en: Exec parameter
sr: Parametar izvršavanja

en: Explicit Argument
sr: Izričit argument

en: Explicit Noun Definition
sr: Izričita odrednica imenice

en: Expression
sr: Izraz

en: External
sr: Spoljašnji

en: External Command
sr: Spoljna naredba

en: Externals
sr: Spoljašnji

en: F#
sr: Ef-šarp (F#)

en: FCL
sr: FCL (FCL)

en: Field
sr: Polje

en: File
sr: Datoteka

en: File Attributes
sr: Osobine datoteke

en: File Descriptor
sr: Deskriptor datoteke

en: File too big.
sr: Datoteka je prevelika.

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: Float
sr: Pokretni

en: Floating Point
sr: Pokretni zarez

en: Floating Point number
sr: Broj u pokretnom zarezu

en: Floating point
sr: Pokretni zarez

en: Floating point number
sr: Broj u pokretnom zarezu

en: Flow Conditional
sr: Uslov skoka

en: Formatting Elements
sr: Elementi formatiranja

en: Forth
sr: Fort (Forth)

en: Fortran 95
sr: Fortran 95 (Fortran 95)

en: Frame Number
sr: Broj kadra

en: Function
sr: Funkcija

en: Function Name
sr: Naziv funkcije

en: Functions
sr: Funkcije

en: Future Reserved Keywords
sr: Rezervisane reči za budućnost

en: Fuzzy
sr: Nejasno

en: GAP
sr: GAP (GAP)

en: GDB Log
sr: GDB (GDB) dnevnik

en: GUI Elements
sr: Grafički elementi

en: Gate
sr: Prolaz

en: Generated Content
sr: Generisani sadržaj

en: Genie
sr: Džini (Genie)

en: Georgian
sr: gruzijski

en: Global
sr: Opšte

en: Global Function
sr: Opšta mogućnost

en: Global Functions
sr: Opšte mogućnosti

en: Global Variable
sr: Opšta promenljiva

en: Global Variables
sr: Opšte promenljive

en: Go
sr: Go (Go)

en: Graphviz Dot
sr: Grafviz (Graphviz) tačkica

en: Greek
sr: grčki

en: Group
sr: Grupa

en: GtkRC
sr: GtkRC (GtkRC)

en: HTML
sr: HTML (HTML)

en: Haddock
sr: Hadok (Haddock)

en: Haddock Directive
sr: Hadok direktiva

en: Haskell
sr: Haskel (Haskell)

en: Haxe
sr: Hakse (Haxe)

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header Elements
sr: Elementi zaglavlja

en: Header Property
sr: Svojstvo zaglavlja

en: Heading 0
sr: Zaglavlje 0

en: Heading 1
sr: Zaglavlje 1

en: Heading 2
sr: Zaglavlje 2

en: Heading 3
sr: Zaglavlje 3

en: Heading 4
sr: Zaglavlje 4

en: Heading 5
sr: Zaglavlje 5

en: Heading 6
sr: Zaglavlje 6

en: Heading level 1
sr: Zaglavlje nivoa 1

en: Heading level 2
sr: Zaglavlje nivoa 2

en: Heading level 3
sr: Zaglavlje nivoa 3

en: Heading level 4
sr: Zaglavlje nivoa 4

en: Heading level 5
sr: Zaglavlje nivoa 5

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Hebrew Visual
sr: hebrejski vizuelni

en: Heredoc
sr: Heredok

en: Heredoc Bound
sr: Heredok veza

en: Hex
sr: Heksadecimalni

en: Hexadecimal number
sr: Heksadecimalni broj

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
sr: Isticanje jedne linije je trajalo predugo, isticanje sintakse će biti onemogućeno

en: Horizontal Rule
sr: Vodoravni lenjir

en: Hyperlinked Identifier
sr: Uvezani idedntifikator

en: Hyperlinked Module Name
sr: Uvezano ime modula

en: ID Selector
sr: Birač IB-a

en: IDL
sr: IDL (IDL)

en: IDL-Exelis
sr: IDL-Ekselis (IDL-Exelis)

en: IEEE System Task
sr: IEEE sistemski zadatak

en: Identifier
sr: Identifikator

en: Identifier Prefix
sr: Prefiks odrednika

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Image Marker
sr: Tvorac slike

en: ImageJ
sr: Slika J (ImageJ)

en: Imaginary number
sr: Imaginarni broj

en: Import BVI
sr: Uvezi BVI

en: Include
sr: Uključivanje

en: Include Statement
sr: Izraz uključivanja

en: Include directive
sr: Direktiva za uključivanje

en: Included File
sr: Uključena datoteka

en: Incomplete Sequence
sr: Nedovršeni niz

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
sr: Nepotpun UTF-8 niz na ulazu

en: Individual
sr: Pojedinačno

en: Inline Documentation Section
sr: Odeljak unutrašnje dokumentacije

en: Inline Elements
sr: Unutrašnji elementi

en: Inline Haddock Section
sr: Unutrašnji Hadok odeljak

en: Inline Math Mode
sr: Ugnježdeni matematički način rada

en: Integer
sr: Ceo broj

en: Integer Number
sr: Ceo broj

en: Interpolated Expression
sr: Umetnuti izraz

en: Intrinsic function
sr: Suštinske funkcije

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr: Neispravan niz bajtova u ulazu pretvaranja

en: Invalid object, not initialized
sr: Neispravan objekat, nije pokrenut

en: Italic
sr: Iskošeno

en: Itemized list
sr: Spisak sa stavkama

en: J
sr: Džej (J)

en: Jade
sr: Džejd (Jade)

en: Japanese
sr: japanski

en: Java
sr: Java (Java)

en: JavaScript
sr: Javaskript (JavaScript)

en: Julia
sr: Julija (Julia)

en: Kate
sr: Kejt

en: Key
sr: Ključ

en: Keysymbol
sr: Ključni simbol

en: Keyword
sr: Ključna reč

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Korean
sr: korejski

en: LLVM IR
sr: LLVM IR (LLVM IR)

en: LRM Additional System Task
sr: LRM dodatni sistemski zadatak

en: LaTeX
sr: La TeKs (LaTeX)

en: Lab Text
sr: Tekst natpisa

en: Label
sr: Oznaka

en: Labeled argument
sr: Argument sa oznakom

en: Lex
sr: Leks (Lex)

en: Light Emphasis
sr: Lagano naglašavanje

en: Line
sr: Red

en: Line Break
sr: Prelom reda

en: Line Directive
sr: Direktiva linije

en: Link
sr: Veza

en: Link Text
sr: Tekst veze

en: List
sr: Spisak

en: List Marker
sr: Označavač spiska

en: Literal
sr: Doslovno

en: Literate Haskell
sr: Pismen Haskel (Literate Haskell)

en: Local
sr: Mesno

en: Local Variable
sr: Mesna promenljiva

en: Location
sr: Mesto

en: Lua
sr: Lua (Lua)

en: MXML
sr: MIksML (MXML)

en: Macro
sr: Makro

en: Macros
sr: Makroi

en: Magic Word
sr: Čarobna reč

en: Main Category
sr: Glavna kategorija

en: Makefile
sr: Proizvodna datoteka

en: Mallard
sr: Malard (Mallard)

en: Map key
sr: Ključ mape

en: Markdown
sr: Markdaun (Markdown)

en: Markup
sr: Označavanje

en: Math Boundary
sr: Matematičke granice

en: Math Constant
sr: Matematička konstanta

en: Math Mode
sr: Matematički način rada

en: Matlab
sr: Matlab (Matlab)

en: Maxima
sr: Maksima

en: MediaWiki
sr: Medija viki (MediaWiki)

en: Meson
sr: Mezon (Meson)

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Metaparameters
sr: Metaparametri

en: Missing main language definition (id = "%s".)
sr: Nedostaje glavna definicija jezika (ib = „%s“.)

en: Modelica
sr: Modelika (Modelica)

en: Modifier
sr: Izmenjivač

en: Modifiers
sr: Izmenjivači

en: Module
sr: Modul

en: Module Handler
sr: Rukovaoc modulom

en: Module Path
sr: Putanja modula

en: Module handler
sr: Rukovalac modulom

en: Module name, Variant, etc
sr: Naziv modula, Varijanta, itd

en: Monospace
sr: Fiksna širina

en: Multiline string
sr: Višelinijska niska

en: NSIS
sr: NSIS (NSIS)

en: Name
sr: Naziv

en: Namespace
sr: Nazivnski prostor

en: Nemerle
sr: Nemerle (Nemerle)

en: NetRexx
sr: Net Reksiks (NetRexx)

en: Nil Constant
sr: Nil konstanta

en: No idea what it is
sr: Nemam pojma šta je ovo

en: Nordic
sr: skandinavski

en: Not a regular file.
sr: Nije obična datoteka.

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
sr: Beleška (FIXME, TODO, XXX, itd.)

en: Noun
sr: Imenica

en: Null
sr: Ništa

en: Null Value
sr: Bez vrednosti

en: Number
sr: Broj

en: Numeric literal
sr: Numerički literal

en: OCL
sr: OCL (OCL)

en: OCaml
sr: Okeml (OCaml)

en: OOC
sr: OOC (OOC)

en: Objective-C
sr: Objektni Ce (Objective-C)

en: Objective-J
sr: Objektni J (Objective-J)

en: Obsolete Autoconf Macro
sr: Zastareli autoconf makro

en: Obsolete Keyword
sr: Zastarela ključna reč

en: Ocamldoc Comments
sr: Okeml (OCaml) komentari

en: Octal
sr: Oktalni

en: Octal number
sr: Oktalni broj

en: Octave
sr: Oktava (Octave)

en: Opal
sr: Opal (Opal)

en: OpenCL
sr: OpenCL (OpenCL)

en: OpenCL Constant
sr: OpenCL konstanta

en: OpenGL Shading Language
sr: Jezik za OpenGL (OpenGL) senčenje

en: OpenMP directives
sr: OpenMP uredbe

en: Operation operator
sr: Operator operacije

en: Optimized Out
sr: Optimizovani izlaz

en: Option
sr: Opcija

en: Option Name
sr: Naziv opcije

en: Optional Target
sr: Opcionalna meta

en: Options
sr: Mogućnosti

en: Other
sr: Ostali

en: Other Keyword
sr: Druga ključna reč

en: Other Macro
sr: Ostali makroi

en: Others
sr: Ostali

en: Others 2
sr: Ostalo 2

en: Others 3
sr: Ostalo 3

en: PHP
sr: PHP (PHP)

en: POD heading
sr: POD zaglavlje

en: POD keyword
sr: POD ključna reč

en: Package Info
sr: Podaci o paketu

en: Package Manager
sr: Upravnik paketa

en: Page Elements
sr: Elementi strane

en: Page title
sr: Naslov stranice

en: Paragraph Heading
sr: Zaglavlje pasusa

en: Parameter
sr: Parametar

en: Parameters
sr: Parametri

en: Parens
sr: Roditelji

en: Part Heading
sr: Zaglavlje dela

en: Pascal
sr: Paskal (Pascal)

en: Patch Start
sr: Početak zakrpe

en: Pattern
sr: Obrazac

en: Perl
sr: Perl (Perl)

en: Pig
sr: Pig (Pig)

en: Polymorphic Variant
sr: Polimorfne varijante

en: Predefined Variable
sr: Predefinisane promenljive

en: Predicate
sr: Predviđanje

en: Prefix
sr: Prefiks

en: Preformatted
sr: Predoblikvano

en: Preprocessor
sr: Pretprocesor

en: Preprocessor directive
sr: Pretprocesorske direktive

en: Preprocessor tags
sr: Oznake pretprocesora

en: Primary
sr: Primarna

en: Primitive
sr: Osnovna reč

en: Processing instruction
sr: Instrukcija pretprocesora

en: Prolog
sr: Prolog (Prolog)

en: Prompt
sr: Upit

en: Properties
sr: Svojstva

en: Property Name
sr: Naziv svojstva

en: Property Value
sr: Vrednost osobine

en: Provider
sr: Dostavljač

en: Puppet
sr: Papet (Puppet)

en: Python
sr: Piton (Python)

en: Python 3
sr: Piton 3 (Python 3)

en: QName
sr: Ku-ime

en: Quoted Value
sr: Citirana vrednost

en: R
sr: Er (R)

en: RPM Variable
sr: RPM promenljiva

en: RPM spec
sr: RPM (RPM) spec

en: Real number
sr: Realan broj

en: Redirect
sr: Preusmeri

en: Regular Expression
sr: Regularni izraz

en: Release
sr: Izdanje

en: Removed line
sr: Uklonjen red

en: Reserved Category
sr: Rezervisana kategorija

en: Reserved Class
sr: Rezervisana klasa

en: Reserved Constant
sr: Rezervisana konstanta

en: Reserved Identifier
sr: Rezervisani identifikator

en: Reserved Keywords
sr: Rezervisane ključne reči

en: Reserved Words
sr: Rezervisane reči

en: Reserved keyword
sr: Rezervisane ključne reči

en: Resources
sr: Resursi

en: Return
sr: Vraća

en: Romanian
sr: rumunski

en: Ruby
sr: Rubi (Ruby)

en: Rule Name
sr: Naziv pravila

en: Rust
sr: Rast (Rust)

en: SPARQL
sr: SPARKuL (SPARQL)

en: SQL
sr: SKuL (SQL)

en: Scala
sr: Skala (Scala)

en: Scheme
sr: Skim (Scheme)

en: Scientific
sr: Naučni

en: Scilab
sr: Šilab (Scilab)

en: Scope
sr: Opseg

en: Scope Declaration
sr: Deklaracija opsega

en: Script
sr: Skripta

en: Secondary
sr: Sekundarna

en: Section
sr: Odeljak

en: Section 1
sr: Odeljak 1

en: Section 2
sr: Odeljak 2

en: Section 3
sr: Odeljak 3

en: Section 4
sr: Odeljak 4

en: Section 5
sr: Odeljak 5

en: Section Elements
sr: Elementi odeljka

en: Section Heading
sr: Zaglavlje odeljka

en: Select a Style
sr: Izaberite stil

en: Shebang
sr: Šebang

en: Show detailed proposal information
sr: Prikazuje opširne podatke predloga

en: Signal Name
sr: Naziv signala

en: Signal name
sr: Naziv signala

en: Signature
sr: Potpis

en: Since
sr: Od

en: Single Number
sr: Jedan broj

en: Solarized Dark
sr: Tamna osunčana

en: Solarized Light
sr: Svetla osunčana

en: Source
sr: Izvor

en: South European
sr: južno-evropski

en: Spec Macro
sr: Specijalni makro

en: Special
sr: Posebno

en: Special Character
sr: Poseban znak

en: Special Constant
sr: Specijalna konstanta

en: Special Token
sr: Posebni simbol

en: Special Variable
sr: Posebna promenljiva

en: Special case
sr: Poseban slučaj

en: Special character (inside a string)
sr: Specijalni karakter (unutar niske)

en: Special constant
sr: Posebna konstanta

en: Standard ML
sr: Standardni ML (Standard ML)

en: Standard Modules
sr: Standardni moduli

en: Standard stream
sr: Standardni tok

en: Statement
sr: Izjava

en: Storage Class
sr: Klasa skladišta

en: Storage Type
sr: Vrsta smeštaja

en: String
sr: Niska

en: String Conversion
sr: Pretvaranje niske

en: String Format
sr: Format niske

en: Strong Emphasis
sr: Snažno naglašavanje

en: Structural Elements
sr: Strukturalni elementi

en: Sub Keywords
sr: Potključne reči

en: SubParagraph Heading
sr: Zaglavlje podpasusa

en: SubSection Heading
sr: Zaglavlje pododeljka

en: SubSubSection Heading
sr: Zaglavlje podpododeljka

en: Subshell
sr: Podljuska

en: Substitution
sr: Zamena

en: Sweave
sr: Zviv (Sweave)

en: Swift
sr: Svift

en: Switch
sr: Prekidač

en: Swizzle operator
sr: Svizl operator

en: Symbol
sr: Simbol

en: Symbol of a Table
sr: Simbol tabele

en: Symbol on a Link
sr: Simbol na vezi

en: System Command
sr: Sistemska naredba

en: System Task
sr: Sistemski zadatak

en: SystemVerilog
sr: Sistemski Verilog (SystemVerilog)

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tag Name Selector
sr: Birač naziva oznake

en: Tags
sr: Oznake

en: Tcl
sr: Tcl (Tcl)

en: Template
sr: Šablon

en: Texinfo
sr: Teksinfo (Texinfo)

en: Thai
sr: tajlandski

en: The buffer contains invalid characters.
sr: Međumemorija sadrži neispravne znake.

en: The file is externally modified.
sr: Datoteka je izmenjena spolja.

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
sr: Došlo je do greške pretvaranja kodiranja znakova i bilo je neophodno korišćenje starog znaka.

en: Thread Action
sr: Radnja teme

en: Thread Header
sr: Zaglavlje teme

en: Thrift
sr: Trift (Thrift)

en: Title
sr: Naslov

en: Token
sr: Modul

en: Trailing Tab
sr: Viseći tabulator

en: Translation
sr: Prevod

en: Turkish
sr: turski

en: Type
sr: Vrsta

en: Type Operators
sr: Operatori tipova

en: Type Variable
sr: Promenljiva tipa

en: Type, module or object keyword
sr: Ključna reč za tip, modul ili objekat

en: URL
sr: Adresa

en: Undefined Value
sr: Nedefinisane vrednosti

en: Underlined
sr: Podvučeno

en: Unicode
sr: unikod

en: Unknown
sr: nepoznato

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
sr: Nepoznata identifikacija „%s“ u regularnom izrazu „%s“

en: VB.NET
sr: VB.NET (VB.NET)

en: VBScript and ADO constants
sr: VB skripta i ADO konstante

en: VHDL
sr: VHDL (VHDL)

en: Vala
sr: Vala (Vala)

en: Values
sr: Vrednosti

en: Variable
sr: Promenljiva

en: Variable Definition
sr: Definicija promenljive

en: Variables
sr: Promenljive

en: Variant Constructor
sr: Konstruktor varijanti

en: Verb
sr: Glagol

en: Verbatim Block
sr: Verbatim blok

en: Verilog
sr: Verilog (Verilog)

en: Vietnamese
sr: vijetnamski

en: Visibility
sr: Vidljivost

en: Void Value
sr: Prazna vrednost

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Western
sr: zapadni

en: Widget State
sr: Stanje elementa

en: Word
sr: Reč

en: XML
sr: IksML (XML)

en: XML Tag
sr: HML oznaka

en: XSLT
sr: IksSLT (XSLT)

en: YAML
sr: JAML (YAML)

en: Yacc
sr: Jak (Yacc)

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
sr: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-2', 'ISO-8859-5', 'WINDOWS-1250', 'WINDOWS-1251', 'ISO-8859-15']

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Details…
sr: _Pojedinosti…

en: _Invert Case
sr: _Obrni veličinu slova

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Title Case
sr: Veličina slova _naslova

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: at-rules
sr: @ pravila

en: awk
sr: avk (awk)

en: command
sr: naredba

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
sr: kontekst „%s“ ne može da sadrži \%%{...@start} naredbu

en: decl
sr: deklaracija

en: duplicated context id “%s”
sr: ponovljeni identifikator konteksta „%s“

en: entity
sr: entitet

en: error
sr: greška

en: function
sr: funkcija

en: gettext translation
sr: gettekst (gettext) prevod

en: gtk-doc
sr: gtk-dok (gtk-doc)

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
sr: u regularnom izrazu „%s“: povratne reference nisu podržane

en: invalid context reference “%s”
sr: neispravna referenca konteksta „%s“

en: keyword
sr: ključna reč

en: libtool
sr: lib alat (libtool)

en: m4
sr: m4 (m4)

en: m4 Comment
sr: m4 primedba

en: m4 Macro
sr: m4 makro

en: pkg-config
sr: pkg-konfig (pkg-config)

en: prereq
sr: preduslov

en: printf Conversion
sr: printf pretvaranje

en: reStructuredText
sr: Ponovo strukturisani tekst (reStructuredText)

en: rule
sr: pravilo

en: sh
sr: školjka (sh)

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
sr: preklapanje stila korišćeno sa džoker referencom konteksta u jeziku „%s“ i referenci „%s“

en: targets
sr: mete

en: token type
sr: vrsta modula

en: txt2tags
sr: Tekst u oznake (txt2tags)

en: unknown context “%s”
sr: nepoznati kontekst „%s“

en: using \C is not supported in language definitions
sr: korišćenje \C nije podržano u definicijama jezika
