iso_3166-1 - en to dz translation catalogue (402 entries)

en: Afghanistan
dz: ཨཕ་ག་ནིསི་ཏཱན།

en: Albania
dz: ཨཱལ་བ་ནི་ཡ།

en: Algeria
dz: ཨཱལ་ཇི་རི་ཡ།

en: American Samoa
dz: ཨ་མི་རི་ཀཱན་ ས་མོ་འ།

en: Andorra
dz: ཨེན་ཌོ་ར།

en: Angola
dz: ཨེང་གོ་ལ།

en: Anguilla
dz: ཨེང་གུའི་ལ།

en: Antarctica
dz: ཨེན་ཊར་ཊི་ཀ།

en: Antigua and Barbuda
dz: ཨེན་ཊི་གུའ་དང་ བར་བུ་ཌ།

en: Arab Republic of Egypt
dz: ཨི་ཇིབཊི་གི་ ཨ་རབ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Argentina
dz: ཨར་ཇེན་ཊི་ན།

en: Argentine Republic
dz: ཨར་ཇེན་ཊི་ནའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Armenia
dz: ཨར་མི་ནི་ཡ།

en: Aruba
dz: ཨ་རུ་བ།

en: Australia
dz: ཨཱསི་ཊ་ལི་ཡ།

en: Austria
dz: ཨཱསི་ཊི་ཡ།

en: Azerbaijan
dz: ཨ་ཛར་བ་ཡེ་ཇཱན།

en: Bahamas
dz: བ་ཧ་མཱསི།

en: Bahrain
dz: བཱ་རེན།

en: Bangladesh
dz: བང་ལ་དེཤི།

en: Barbados
dz: བར་བ་ཌོསི།

en: Belarus
dz: བེ་ལ་རཱསི།

en: Belgium
dz: བེལ་ཇི་ཡམ།

en: Belize
dz: བེ་ལིཛི།

en: Benin
dz: བེ་ནིན།

en: Bermuda
dz: བར་མུ་ད།

en: Bhutan
dz: འབྲུག།

en: Bolivarian Republic of Venezuela
dz: བེ་ནི་ཛུས་ལའི་ བོ་ལི་བི་རཱེན་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Bolivia
dz: བོ་ལི་བི་ཡ།

en: Bolivia, Plurinational State of
dz: བོ་ལི་ཝ་ཡ་ པུ་ལུ་རི་ནེ་ཤཱ་ནལ་མངའ་སྡེ་

en: Bosnia and Herzegovina
dz: བཱོས་ནི་ཡ་དང་ཧར་ཟི་གཱོ་བཱི་ནཱ།

en: Botswana
dz: བཱོཊསི་ཝ་ན།

en: Bouvet Island
dz: བའུ་བེཊི་ ཨའི་ལེནཌི།

en: Brazil
dz: བ་ར་ཛིལ།

en: British Indian Ocean Territory
dz: བིརི་ཊིཤ་ ཨིན་ཌི་ཡཱན་ ཨོ་ཤི་ཡཱན་ ཊེ་རི་ཊོ་རི།(ཕྱི་གླིངཔ་དང་རྒྱ་གར་གྱི་རྒྱ་མཚོའི་དབང་བསྒྱུར་ས་ཁོངས)།

en: British Virgin Islands
dz: བིརི་ཊིཤི་ཝརཇིན་ ཨའི་ལེནཌིསི་།

en: Brunei Darussalam
dz: བུ་རུ་ན་ཡེ་ ད་རུ་ས་ལམ།

en: Bulgaria
dz: བཱལ་ག་རི་ཡ།

en: Burkina Faso
dz: བུར་ཀི་ན་ ཕ་སོ།

en: Burundi
dz: བུ་རུན་ཌ་ཡེ།

en: Cambodia
dz: ཀམ་བོ་ཌི་ཡ།

en: Cameroon
dz: ཀེ་མི་རཱུན།

en: Canada
dz: ཀེ་ན་ཌ།

en: Cayman Islands
dz: ཀེ་མཱན་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Central African Republic
dz: དབུས་ ཨཕ་རི་ཀཱན་ རི་པཔ་ལིཀ།

en: Chad
dz: ཆཌི།

en: Chile
dz: ཅི་ལི།

en: China
dz: ཅ་ཡེ་ན།(རྒྱ་ནག)

en: Christmas Island
dz: ཀིརིསིཊི་མཱསི་ ཨའི་ལེནཌི།

en: Cocos (Keeling) Islands
dz: ཀོ་ཀོསི་(ཀི་ལིང་)ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Colombia
dz: ཀོ་ལོམ་བི་ཡ།

en: Commonwealth of Dominica
dz: ཌོ་མི་ནི་ཀའི ཐུན་མོངས་ཀྱི་ འབྱོར་པ།

en: Commonwealth of the Bahamas
dz: བ་ཧ་མཱསི་རྒྱལ་ཁབ་ཀྱི་ མཐུན་མོངས་འབྱོར་པ།

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
dz: བྱང་ མེ་རི་ཡ་ན་ ཨའི་ལེནཌིསི་གི་ མཐུན་མོངས་འབྱོར་པ།

en: Comoros
dz: ཀོ་མོ་རཱོསི།

en: Congo
dz: ཀོང་གོ།

en: Congo, The Democratic Republic of the
dz: ཀོང་གོ་ མི་སེར་དམང་གཙོའི་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Cook Islands
dz: ཀུཀ་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Costa Rica
dz: ཀཱོསི་ཊ་རི་ཀ།

en: Croatia
dz: ཀོརོ་ཤི་ཡ།

en: Cuba
dz: ཀུས་བ།

en: Cyprus
dz: སའི་པརཱསི།

en: Czech Republic
dz: ཅེཛི་ རི་པཔ་ལིཀ།

en: Côte d'Ivoire
dz: ཀོཊི་ ཌི་ཨའི་བོ་རི།

en: Democratic People's Republic of Korea
dz: ཀོ་རི་ཡ་ དམང་གཙོའི མི་སེར་་རྒྱལ་ཁབ།

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
dz: སེའོ་ ཊོམ་དང་ པི་རིན་སི་པཱི་ དམང་གཙོའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Democratic Republic of Timor-Leste
dz: ཊི་མོར་-ལིསི་ཏི་ མི་སེར་དམང་གཙོའི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
dz: སི་རི་ལང་ཀའི  དམང་གཙོ་ སྤྱི་ཚོགས་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Denmark
dz: ཌེན་མཱརཀ།

en: Djibouti
dz: ཇི་བའོ་ཊི།

en: Dominica
dz: ཌོ་མི་ནི་ཀ།

en: Dominican Republic
dz: ཌོ་མི་ནི་ཀཱན་ རི་པཔ་ལིཀ།

en: Eastern Republic of Uruguay
dz: ཤར་ཨུ་རུ་གེའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Ecuador
dz: ཨི་ཀུཡེ་ཌོར།

en: Egypt
dz: ཨི་ཇིབཊི།

en: El Salvador
dz: ཨེལ་ སཱལ་བེ་ཌོར།

en: Equatorial Guinea
dz: ཨི་ཀུཡེ་ཊོ་རི་ཡཱལ་ གི་ནི།

en: Eritrea
dz: ཨི་རི་ཊི།

en: Estonia
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡ།

en: Ethiopia
dz: ཨི་ཐོ་པི་ཡ།

en: Falkland Islands (Malvinas)
dz: ཕཱལཀ་ལེནཌི་ མཚོ་གླིང་ (མཱལ་ཝི་ནཱསི)

en: Faroe Islands
dz: ཕ་རོའི་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
dz: ཨི་ཐོ་པི་ཡ་ སྤྱི་མཐུན་སྲིད་གཞུང་ དམང་གཙོའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Federal Democratic Republic of Nepal
dz: ནེ་པཱལ་གྱི་ ཕེ་ཌ་རལ་ སྤྱི་མཐུན་སྲིད་གཞུང་ དམང་གཙོའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ་

en: Federal Republic of Germany
dz: ཇར་མ་ནི་ སྤྱི་མཐུན་སྲིད་གཞུང མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Federal Republic of Nigeria
dz: ནའི་ཇི་རི་ཡ་ སྤྱི་མཐུན་སྲིད་གཞུང མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Federated States of Micronesia
dz: མི་ཀོརོ་ནི་སིཡཱའི་ སྤྱི་མཐུན་རྒྱལ་ཁབ།

en: Federative Republic of Brazil
dz: བ་ར་ཛིལ་གྱི་ མི་སེར་སྤྱི་མཐུན་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Fiji
dz: ཕི་ཇི།

en: Finland
dz: ཕིན་ལེནཌི།

en: France
dz: ཕརཱནསི།

en: French Guiana
dz: ཕེརེནཆི་ གུའི་ན།

en: French Polynesia
dz: ཕེརེནཆི་ པོ་ལི་ནི་སི་ཡ།

en: French Republic
dz: ཕརེནཆི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: French Southern Territories
dz: ཕེརེནཆི་ ལྷོ་ཕྱོགས་དབང་བསྒྱུར་ས་ཁོངས།

en: Gabon
dz: གེ་བཱོན།

en: Gabonese Republic
dz: གེ་བཱོན་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Gambia
dz: གམ་བོ་ནི་ཡ།

en: Georgia
dz: ཇིའོར་ཇི་ཡ།

en: Germany
dz: ཇར་མ་ནི།

en: Ghana
dz: གྷ་ན།

en: Gibraltar
dz: ཇིབ་རཱལ་ཊར།

en: Grand Duchy of Luxembourg
dz: ལག་ཟེམ་བཱརག་གྱི་ གཱརནཌི་ ཌ་ཆི།

en: Greece
dz: གིརིསི་།

en: Greenland
dz: གིརིན་ལེནཌི།

en: Grenada
dz: གིརི་ན་ཌ།

en: Guadeloupe
dz: གུ་འ་དི་ལོཔ།

en: Guam
dz: གུའམ།

en: Guatemala
dz: གའུ་ཏི་མ་ལ།

en: Guernsey
dz: གུ་རེན་སེ།

en: Guinea
dz: གི་ནི།

en: Guinea-Bissau
dz: གི་ནི་-བི་སའོ།

en: Guyana
dz: གུ་ཡ་ན།

en: Haiti
dz: ཧའི་ཏི།

en: Hashemite Kingdom of Jordan
dz: ཇོར་ཌན་ ཧཤི་མིཊི་ རྒྱལ་རྒྱུད་ཀྱི་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Heard Island and McDonald Islands
dz: ཧརཌ་མཚོ་གླིང་དང་ཨེམ་སི་ ཌའུན་ལེནཌ་ མཚོ་གལིང།

en: Hellenic Republic
dz: ཧི་ལི་ནིཀ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Holy See (Vatican City State)
dz: ཧོ་ལི་སཱི་ (བཱ་ཊི་ཀན་ སི་ཊི་ སི་ཊེཊི།)

en: Honduras
dz: ཧཱོན་ཌུ་རཱསི།

en: Hong Kong
dz: ཧོང་ཀོང་

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
dz: ཧོང་ཀོང་ ཅ་ཡེ་ན་གི་དམིགས་བསལ་ བདག་སྐྱོང་ ལུང་ཕྱོགས།

en: Hungary
dz: ཧང་ག་རི།

en: Iceland
dz: ཨའིསི་ལེནཌི།

en: Independent State of Samoa
dz: ས་མོའ་་རང་དབང་རྒྱལ་ཁབ།

en: India
dz: རྒྱ་གར།

en: Indonesia
dz: ཨིན་ཌོ་ནེ་ཤི་ཡ།

en: Iran, Islamic Republic of
dz: ཨི་རཱན་  ཨིས་ལ་མིཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Iraq
dz: ཨི་རཀ།

en: Ireland
dz: ཨའི་རི་ལེནཌི།

en: Islamic Republic of Afghanistan
dz: ཨཕ་ག་ནིསི་ཏཱན་ རི་པg་ལིག་ སི་ལ་མིག་

en: Islamic Republic of Iran
dz: ཨི་རཱན་གྱི་ ཨིས་ལ་མིཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Islamic Republic of Mauritania
dz: མའུ་རི་ཊ་ནི་ཡ་ ཨིས་ལ་མིཀ་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Islamic Republic of Pakistan
dz: པ་ཀིསི་ཏཱན་ ཨིས་ལ་མིཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Isle of Man
dz: ཨ་ཡིལ་ཨོཕ་མེན།

en: Israel
dz: ཨིཛི་རེལ།

en: Italian Republic
dz: ཨི་ཊ་ལཱེན་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Italy
dz: ཨི་ཊ་ལི།

en: Jamaica
dz: ཇ་མའི་ཀ

en: Japan
dz: ཇ་པཱན།

en: Jersey
dz: ཇར་སི།

en: Jordan
dz: ཇོར་ཌན།

en: Kazakhstan
dz: ཀ་ཛཀསི་ཏཱན།

en: Kenya
dz: ཀེན་ཡ།

en: Kingdom of Bahrain
dz: བྷ་རེན་ རྒྱལ་ཁབ་

en: Kingdom of Belgium
dz: བེལ་ཇི་ཡམ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Bhutan
dz: འབྲུག་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Cambodia
dz: ཀམ་བོ་ཌི་ཡ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Denmark
dz: ཌེན་མཱརཀ་ རྒྱལ་རྒྱུད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Lesotho
dz: ལི་སོ་ཐོ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Morocco
dz: མོ་རོཀ་ཀོ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Norway
dz: ནོར་ཝེ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Saudi Arabia
dz: སའུ་དི་ ཨ་ར་བི་ཡ་ རྒྱལ་བརྒྱུད་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Spain
dz: སིཔེན་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Swaziland
dz: ས་ཝ་ཛི་ལེནཌི་གི་ རྒྱལ་བརྒྱུད་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Sweden
dz: སུའི་ཌེན་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ཀྱི་ཁབ།

en: Kingdom of Thailand
dz: ཐཱའི་ལེནཌི་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of Tonga
dz: ཊོང་ག་ རྒྱལ་བརྒྱུད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kingdom of the Netherlands
dz: ནེ་དར་ལེནཌིསི་

en: Kiribati
dz: ཀི་རི་བ་ཏི།

en: Korea, Democratic People's Republic of
dz: ཀོ་རི་ཡ། ཌེ་མོ་ཀེརེ་ཊིཀ་ པི་པཱལསི་ རི་པཔ་ལིཀ་ ཨོཕ་

en: Korea, Republic of
dz: ཀོ་རི་ཡ། རི་པཔ་ལིཀ་ ཨོཕ་

en: Kuwait
dz: ཀུ་ཝེཊི།

en: Kyrgyz Republic
dz: ཀར་གིཛི་ཏཱན་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Kyrgyzstan
dz: ཀར་གིཛི་ཏཱན།

en: Lao People's Democratic Republic
dz: ལེཝོ་ མི་སེར་གྱི་དམང་གཙོའི་གཞུང་།

en: Latvia
dz: ལེཊི་བི་ཡ།

en: Lebanese Republic
dz: ལེ་བ་ནཱིནསི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Lebanon
dz: ལེ་བ་ནཱོན།

en: Lesotho
dz: ལི་སོ་ཐོ།

en: Liberia
dz: ལི་བི་རི་ཡ།

en: Libya
dz: ལིབ་ཡ་

en: Liechtenstein
dz: ལིཆི་ཊེནསི་ཊིན།

en: Lithuania
dz: ལི་ཐུ་ནི་ཡ།

en: Luxembourg
dz: ལག་ཟེམ་བཱརག།

en: Macao
dz: མ་ཀའོ།

en: Macao Special Administrative Region of China
dz: མས་ཀོ་ ཅ་ཡེ་ནའི་ དམིགས་བསལ་ བདག་སྐྱོང་ ལུང་ཕྱོགས།

en: Macedonia, Republic of
dz: མས་ཀི་ཌོ་ནིཡཱ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Madagascar
dz: མ་ད་གཱསི་ཀར།

en: Malawi
dz: མ་ལ་ཝི།

en: Malaysia
dz: མ་ལེ་ཤི་ཡ།

en: Maldives
dz: མེལ་ཌིབསི།

en: Mali
dz: མ་ལི།

en: Malta
dz: མཱལ་ཊ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Marshall Islands
dz: མར་ཤཱལ་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Martinique
dz: མར་ཊི་ནིཀ།

en: Mauritania
dz: མའུ་རི་ཊ་ནི་ཡ།

en: Mauritius
dz: མའུ་རི་ཤི་ཡཱསི།

en: Mayotte
dz: མ་ཡོ་ཊི།

en: Mexico
dz: མེག་སི་ཀོ།

en: Micronesia, Federated States of
dz: མི་ཀོ་རོ་་ནི་སིཡཱ་ སྤྱི་མཐུན་རྒྱལ་ཁབ།

en: Moldova
dz: མོལ་ཌོ་ཝ།

en: Moldova, Republic of
dz: མོལ་ཌོ་བ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ་ཀྱི་

en: Monaco
dz: མོ་ན་ཀོ

en: Mongolia
dz: མོང་གོ་ལི་ཡ།

en: Montenegro
dz: མཱོན་ཊི་ནིག་རོ།

en: Montserrat
dz: མཱོནཊི་སི་རཊི།

en: Morocco
dz: མོ་རོཀ་ཀོ།

en: Mozambique
dz: མོ་ཛམ་བིཀ།

en: Myanmar
dz: མི་ཡཱན་མར།

en: Namibia
dz: ནམ་བི་ཡ།

en: Nauru
dz: ནའུ་རུ།

en: Nepal
dz: ནེ་པཱལ།

en: Netherlands
dz: ནེ་དར་ལེནཌིསི།

en: New Caledonia
dz: ནིའུ་ ཀེ་ལི་ཌོ་ནི་ཡ།

en: New Zealand
dz: ནིའུ་ཛི་ལེནཌི།

en: Nicaragua
dz: ནི་ཀ་ར་གུ་ཝ།

en: Niger
dz: ནའི་ཇར།

en: Nigeria
dz: ནའི་ཇི་རི་ཡ།

en: Niue
dz: ནིའུ།

en: Norfolk Island
dz: ནོར་ཕོལཀ་ ཨའི་ལེནཌི།

en: Northern Mariana Islands
dz: བྱང་ མེ་རི་ཡ་ན་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Norway
dz: ནོར་ཝེ།

en: Oman
dz: ཨོ་མཱན།

en: Pakistan
dz: པ་ཀིསི་ཏཱན།

en: Palau
dz: པ་ལའུ།

en: Panama
dz: པ་ན་མ།

en: Papua New Guinea
dz: པ་པུ་འ་ ནིའུ་གི་ནི།

en: Paraguay
dz: པ་ར་གུ་ཡེ།

en: People's Democratic Republic of Algeria
dz: ཨཱལ་ཇི་རི་ཡ་གི་མི་སེར་དམངས་གཙོའི་ རྒྱལ་ཁབ།

en: People's Republic of Bangladesh
dz: བང་ལ་དེཤི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: People's Republic of China
dz: ཅ་ཡེ་ན།རྒྱ་ནག་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Peru
dz: པེ་རུ།

en: Philippines
dz: ཕི་ལི་པིནསི།

en: Pitcairn
dz: པིཊི་ཀའི་རིན།

en: Plurinational State of Bolivia
dz: བོ་ལི་ཝ་ཡ་གི་ པུ་ལུ་རི་ནེ་ཤཱ་ནལ་མངའ་སྡེ་

en: Poland
dz: པོ་ལེནཌི།

en: Portugal
dz: པོར་ཊུ་གཱལ།

en: Portuguese Republic
dz: པོར་ཊུ་གཱལ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Principality of Andorra
dz: ཨེན་ཌོ་ར་ རྒྱལ་ཕྲན་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Principality of Liechtenstein
dz: ལིཆི་ཊེནསི་ཊིན་གྱི་ རྒྱལ་ཕྲན།

en: Principality of Monaco
dz: མོ་ན་ཀོའི་ རྒྱལ་ཕྲན།

en: Puerto Rico
dz: པུར་ཊོ་ རི་ཀོ།

en: Qatar
dz: ཀ་ཊར།

en: Republic of Albania
dz: ཨཱལ་བ་ནི་ཡའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Angola
dz: ཨེང་གོ་ལའི་་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Armenia
dz: ཨར་མི་ནི་ཡའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Austria
dz: ཨཱསི་ཊི་ཡའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Azerbaijan
dz: ཨ་ཛར་བ་ཡེ་ཇཱན་གྱི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Belarus
dz: བེ་ལ་རཱསི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Benin
dz: བེ་ནིན མི་སེར་་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
dz: བཱོས་ནི་ཡ་དང་ཧར་ཟི་གཱོ་བཱི་ནཱའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Botswana
dz: བཱོཊསི་ཝ་ན་ མི་སེར་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Bulgaria
dz: བཱལ་ག་རི་ཡའི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Burundi
dz: བུ་རུན་ཌ་ཡེའི་ མི་སེར་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Cameroon
dz: ཀེ་མི་རཱུན་ མི་སེརརྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Chad
dz: ཆཌི་མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Chile
dz: ཅི་ལིའི་ མི་སེར་་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Colombia
dz: ཀོ་ལོམ་བི་ཡ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Costa Rica
dz: ཀཱོསི་ཊ་རི་ཀ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Croatia
dz: ཀོརོ་ཤི་ཡའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Cuba
dz: ཀུས་བའི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Cyprus
dz: སའི་པརཱསི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Côte d'Ivoire
dz: ཀོཊི་ ཌི་ཨའི་བོ་རིའི་ རི་པཔ་ལིག་

en: Republic of Djibouti
dz: ཇི་བའོ་ཊིའི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Ecuador
dz: ཨི་ཀུཡེ་ཌོར་ མི་སེར་གྱི་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of El Salvador
dz: ཨེལ་ སཱལ་བེ་ཌོར་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Equatorial Guinea
dz: ཨི་ཀུཡེ་ཊོ་རི་ཡཱལ་ གི་ནི་འི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Estonia
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡའི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Finland
dz: ཕིན་ལེནཌི་གྱི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Ghana
dz: གྷ་ན་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Guatemala
dz: གའུ་ཏི་མ་ལའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Guinea
dz: གི་ནི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Guinea-Bissau
dz: གི་ནི་-བི་སའོ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Guyana
dz: གུ་ཡ་ན་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Haiti
dz: ཧའི་ཏིའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Honduras
dz: ཧཱོན་ཌུ་རཱསི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Iceland
dz: ཨའིསི་ལེནཌི་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of India
dz: རྒྱ་གར་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Indonesia
dz: ཨིན་ཌོ་ནེ་ཤི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Iraq
dz: ཨི་རཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Kazakhstan
dz: ཀ་ཛཀསི་ཏཱན་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Kenya
dz: ཀེན་ཡ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Kiribati
dz: ཀི་རི་བ་ཏི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Latvia
dz: ལེཊི་བི་ཡ་ མི་སིར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Liberia
dz: ལི་བི་རི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Lithuania
dz: ལི་ཐུ་ནི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Madagascar
dz: མ་ད་གཱསི་ཀར མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Malawi
dz: མ་ལ་ཝི་ མིསེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Maldives
dz:  མེལ་ཌིབསི་ མིསེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Mali
dz: མ་ལི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Malta
dz: མཱལ་ཊ

en: Republic of Mauritius
dz: མའུ་རི་ཤི་ཡཱསི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Moldova
dz: མཱོལ་ཌོ་བ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Mozambique
dz: མོ་ཛམ་བིཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Namibia
dz: ནམ་བི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Nauru
dz: ནའུ་རུ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Nicaragua
dz: ནི་ཀ་ར་གུ་ཝ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Palau
dz: པ་ལའུ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Panama
dz: པ་ན་མ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Paraguay
dz: པ་ར་གུ་ཡེ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Peru
dz: པེ་རུ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Poland
dz: པོ་ལེནཌི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of San Marino
dz: སེན་ མེ་རི་ནོ་་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Senegal
dz: སི་ནི་གཱལ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Serbia
dz: སར་བི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Seychelles
dz: སི་ཅི་ལེསི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Sierra Leone
dz: སི་ར་ ལིའོ་ནི་ མུ་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Singapore
dz: སིང་ག་པོར་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Slovenia
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡ་མི་སེར་རྒཡལ་ཁབ།

en: Republic of South Africa
dz: ལྷོ་ཨཕ་རི་ཀ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Suriname
dz: སུ་རི་ནེམ་གྱི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Tajikistan
dz: ཏ་ཇི་ཀིསི་ཏཱན་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Trinidad and Tobago
dz: ཊིར་ནི་ཌེཊདང་ཊོ་བཱ་གཱོའི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Tunisia
dz: ཊུ་ནི་སི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Turkey
dz: ཊར་ཀི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Uganda
dz: ཡུ་གེན་ཌ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Uzbekistan
dz: ཨུཛ་བེ་ཀིསི་ཏཱན་གྱི་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Vanuatu
dz: བ་ནུའ་ཊུ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Yemen
dz: ཡེ་མེནགྱི་ རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Zambia
dz: ཛམ་བི་ཡ་ མིསེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of Zimbabwe
dz: ཛིམ་བབ་ཝི་ མུ་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of the Congo
dz: ཀོང་གོ་ མི་སེར་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of the Marshall Islands
dz: མར་ཤཱལ་ ཨའི་ལེནཌིསི་གྱི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of the Niger
dz: ནའི་ཇར་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of the Philippines
dz: ཕི་ལི་པིནསི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Republic of the Sudan
dz: སུ་དཱན་གྱི་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Romania
dz: རོ་མ་ནི་ཡ།

en: Russian Federation
dz: ར་ཤི་ཡཱན་ ཕེ་ཌི་རེ་ཤཱན།

en: Rwanda
dz: ར་ཝན་ཌ།

en: Rwandese Republic
dz: ར་ཝན་ཌིས་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Réunion
dz: སླར་བསྡོམ།

en: Saint Barthélemy
dz: སེནཊི་བཱརཐ་ལེ་མི།

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
dz: སཱེནཊི་ཧི་ལི་ན་ ཨེ་སེན་ཤཱན་དང་ཊིསི་ཊན་ ད་ ཀུན་ཧ་

en: Saint Kitts and Nevis
dz: སེནཊི་ ཀིཊིསི་ ཨེནཌི་ ནེ་བིསི།

en: Saint Lucia
dz: སེནཊི་ ལུ་སི་ཡ།

en: Saint Martin (French part)
dz: སེནཊི་མར་ཊིན (ཕརེནཆི་གི་ཡན་ལག)།

en: Saint Pierre and Miquelon
dz: སེནཊི་ པཱི་རི་དང་ མིཀིའུ་ལོན།

en: Saint Vincent and the Grenadines
dz: སེནཊི་བཱིན་སིནཊ་དང་ གཱེརན་ན་ཌེནེས

en: Samoa
dz: ས་མོའ།

en: San Marino
dz: སེན་ མེ་རི་ནོ།

en: Sao Tome and Principe
dz: སེའོ་ ཊོམ་དང་ པི་རིན་སི་པཱི།

en: Saudi Arabia
dz: སའུ་དི་ ཨ་ར་བི་ཡ།

en: Senegal
dz: སི་ནི་གཱལ།

en: Serbia
dz: སར་བི་ཡ།

en: Seychelles
dz: སི་ཅི་ལེསི།

en: Sierra Leone
dz: སི་ར་ ལིའོ་ནི།

en: Singapore
dz: སིང་ག་པོར།

en: Slovak Republic
dz: སོལོ་བ་ཀི་ཡ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Slovakia
dz: སོལོ་བ་ཀི་ཡ།

en: Slovenia
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡ།

en: Socialist Republic of Viet Nam
dz: ཝེཊི་ནམ་ སྤྱི་ཚོགས་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Solomon Islands
dz: སོ་ལོ་མཱོན་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Somalia
dz: སོ་མ་ལི་ཡ།

en: South Africa
dz: ལྷོ་ཨཕ་རི་ཀ

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
dz: ལྷོ་ ཇོར་ཇི་ཡ་ དང་ ལྷོ་ སེནཌི་ཝིཅ་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Spain
dz: སིཔེན།

en: Sri Lanka
dz: སི་རི་ལང་ཀ།(ཤྲི་ལངྐ་)

en: State of Israel
dz: ཨིཛི་རེལ་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: State of Kuwait
dz: ཀུ་ཝེཊི་གི་རྒྱལ་ཁབ།

en: State of Qatar
dz: ཀ་ཊར་ རྒྱལ་ཁབ།༔

en: Sudan
dz: སུ་དཱན།

en: Sultanate of Oman
dz: ཨོ་མཱན་ སུལ་ཊ་ནེཊི།

en: Suriname
dz: སུ་རི་ནེམ།

en: Svalbard and Jan Mayen
dz: ས་བཱལ་བཱཊ་དང་ཇཱན་མ་ཡཱིན།

en: Swaziland
dz: ས་ཝ་ཛི་ལེནཌི།

en: Sweden
dz: སུའི་ཌེན།

en: Swiss Confederation
dz: སུ་ཝེཛིས་ མཐན་ཕྱོགས་རྒྱལ་ཁབ།

en: Switzerland
dz: ས་ཝ་ཛི་ལེནཌི།

en: Syrian Arab Republic
dz: སི་རེན་ ཨ་རབ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Taiwan
dz: ཏ་ཡེ་ཝཱན།

en: Taiwan, Province of China
dz: ཏ་ཡེ་ཝཱན་ ཅ་ཡེ་ནའི་མངའ་རིས།

en: Tajikistan
dz: ཏ་ཇི་ཀིསི་ཏཱན།

en: Tanzania, United Republic of
dz: ཏཱན་ཛ་ནི་ཡ། ཡུ་ན་ཡེ་ཊེཊི་ རི་པཔ་ལིཀ་ ཨོཕ་

en: Thailand
dz: ཐཱའི་ལེནཌི།

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
dz: སྔོན་མའི་ཡོ་གོས་ལཱབ་ མེ་སི་་ཌོ་ནིཡཱ་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Timor-Leste
dz: ཊི་མོར་-ལིསི་ཏི།

en: Togo
dz: ཊོ་གོ།

en: Togolese Republic
dz: ཊོ་གོ་ལིས་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: Tokelau
dz: ཊོ་ཀི་ལའོ།

en: Tonga
dz: ཊོང་ག།

en: Trinidad and Tobago
dz: ཊིར་ནི་ཌེཊདང་ཊོ་བཱ་གཱོ།

en: Tunisia
dz: ཊུ་ནི་སི་ཡ།

en: Turkey
dz: ཊར་ཀི།

en: Turkmenistan
dz: ཊརཀ་མི་ནིསི་ཏཱན།

en: Turks and Caicos Islands
dz: ཊརཀསི་ དང་ ཀའི་ཀོསི་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: Tuvalu
dz: ཊུ་བ་ལུ།

en: Uganda
dz: ཡུ་གེན་ཌ།

en: Ukraine
dz: ཡུ་ཀེརན།

en: Union of the Comoros
dz: ཀོ་མོ་རཱོསི་ ཡུ་ནི་ཡཱན་གྱི་རྒྱལ་ཁབ།

en: United Arab Emirates
dz: ཡུ་ནའི་ཊེཊ་ ཨ་རབ་ ཨི་མི་རེཊིསི།

en: United Kingdom
dz: ཡུ་ནའི་ཊེཊ་ ཀིང་ཌོམ།

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
dz: གཱེརེཊ་བི་རི་ཊེན་དང་ཨའི་རི་ལེནཌི་གྱི་ གཅིག་འདུས་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: United Mexican States
dz: མེག་སི་ཀཱེན་ གཅིག་མཐུན་ རྒྱལ་ཁབ།

en: United Republic of Tanzania
dz: ཏཱན་ཛ་ནི་ཡའི་གཅིག་འདུས་ མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ།

en: United States
dz: ཡུ་ན་ཡེ་ཊེཊི་ སིཊེཊིསི།

en: United States Minor Outlying Islands
dz: ཡུ་ནའི་ཊེཊ་ སིཊེཊིསི་ མའི་ནོར་ ཨའུཊི་ལེ་ཡིང་ ཨའི་ལེནཌིསི།

en: United States of America
dz: ཡུ་ན་ཡེ་ཊེཊི་ སིཊེཊིསི་ཨཱོཕ་ཨ་མི་རི་ཀ

en: Uruguay
dz: ཨུ་རུ་གེ།

en: Uzbekistan
dz: ཨུཛ་བེ་ཀིསི་ཏཱན།

en: Vanuatu
dz: བ་ནུའ་ཊུ།

en: Venezuela
dz: བེ་ནི་ཛུས་ལ།

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
dz: བེ་ནི་ཛུས་ལ་ བོ་ལི་བི་རཱེན་མི་སེར་རྒྱལ་ཁབ་ཀྱི་

en: Viet Nam
dz: ཝེཊི་ནམ།

en: Virgin Islands of the United States
dz: ཝར་ཇིན་ ཨའི་ལེནཌིསི་ ཡུ་ཨེསི།

en: Virgin Islands, British
dz: ཝར་ཇིན་ ཨའི་ལེནཌིསི་ བིརི་ཊིཤི།

en: Virgin Islands, U.S.
dz: ཝར་ཇིན་ ཨའི་ལེནཌིསི་ ཡུ་ཨེསི།

en: Wallis and Futuna
dz: ཝ་ལིསི་དང་ཕུ་ཊ་ན།

en: Western Sahara
dz: ཝེསི་ཊན་ ས་ཧ་ར།

en: Yemen
dz: ཡེ་མེན།

en: Zambia
dz: ཛམ་བི་ཡ།

en: Zimbabwe
dz: ཛིམ་བབ་ཝི།

en: Åland Islands
dz: ཨཱ་ལེནཌི་ མཚོ་གླིང།
