GEDIT 2.16 - en to mg translation catalogue (987 entries)

en:   Ln %d, Col %d
mg:   And %d, Far %d

en: %s is a directory.
mg: Laha-tahiry ny %s.

en: %s is a directory. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Laha-tahiry ny %s. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: %s is not a regular file.
mg: Tsy mahazatra ny rakitra %s.

en: %s is not a regular file. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy mahazatra ny rakitra %s. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: %s is not a valid location.
mg: Adiresy tsy mitombina ny %s.

en: %s is not a valid location. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy mitombina ny adiresy %s. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: %s: invalid encoding.
mg: %s: fanafangoana tsy mitombina.

en: %s: malformed file name or URI.
mg: %s: anaran-drakitra na URI ratsy voatra.

en: (correct spelling)
mg: (tsipelina marina)

en: (no suggested words)
mg: (tsy misy teny naroso)

en: - Edit text files
mg: - Manova raki-tsoratra

en: <b>Activation</b>
mg: <b>Fandefasana</b>

en: <b>Automatic Indentation</b>
mg: <b>Fiovana andalana hoazy</b>

en: <b>Bracket Matching</b>
mg: <b>Fifanandrifin'ny fonon-teny</b>

en: <b>Current Line</b>
mg: <b>Ny andalana amin'izao</b>

en: <b>Elements</b>
mg: <b>Singantaharo</b>

en: <b>File Saving</b>
mg: <b>Fandraiketana rakitra</b>

en: <b>Font</b>
mg: <b>Endri-tsoratra</b>

en: <b>Language</b>
mg: <b>Fiteny</b>

en: <b>Line Numbers</b>
mg: <b>Laharan'andalana</b>

en: <b>Right Margin</b>
mg: <b>Olotra havanana</b>

en: <b>Tab Stops</b>
mg: <b>Mariky ny kinifinify</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
mg: <b>Fidinana andalana</b>

en: <b>word</b>
mg: <b>teny</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
mg: <span weight="bold"> Rehefa manatsofoka ny daty/ora...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
mg: <span weight="bold">Loko</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
mg: <span weight="bold">Anaran'ny rakitra</span>

en: A Brand New Tool
mg: Fitaovana vaovao tanteraka

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
mg: Endri-tsoratra safidy ampiasaina anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Endri-tsoratra tsotra ampiasaina".

en: A file with the same name already exists. Please, use a different name.
mg: Efa misy rakitra manana io anarana io. Mampiasà anarana hafa.

en: A_ctivate
mg: _Alefaso

en: A_vailable encodings:
mg: Fanafangoana _misy:

en: Abbreviated form
mg: Nafohezina

en: Abbreviation
mg: Fanafohezanteny

en: About this application
mg: Momba ity rindranasa ity

en: Above
mg: Eo ambony

en: Ac_tivate All
mg: A_lefaso izy rehetra

en: Accessibility key character
mg: Marika amin'ny kitendrin'ny fanamorana

en: Acronym
mg: Fanafohezanteny

en: Activate %s
mg: Alefaso ny '%s'

en: Activate next document
mg: Mampandeha ny takirin-kevitra nosofana tafara

en: Activate previous document
mg: Mampandeha ny tahirin-kevitra nosokafana taloha

en: Active plugins
mg: Ireo plugin miasa

en: Add a new snippet...
mg: Hanampy sombin-dahabolana iray vaovao...

en: Add or _Remove...
mg: Hanampy na _hanesotra...

en: Add w_ord
mg: Hanampy t_eny

en: Align
mg: ampifanitsio

en: Alignment character
mg: Mariky ny fampifanitsiana

en: All Files
mg: Ireo rakitra rehetra

en: All Text Files
mg: Ireo raki-tsoratra rehetra

en: All _Lower Case
mg: _Zanatsoratra izy rehetra

en: All _Upper Case
mg: _Renitsoratra izy rehetra

en: All documents
mg: Ny tahirin-kevitra rehetra

en: All documents except untitled ones
mg: Ny tahirin-kevitra rehetra afa-tsy ireo tsy misy lohanteny

en: Amharic
mg: Teny Amharika

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
mg: Manadihady io tahirin-kevitra io ary mitatitra ny isan'ny teny , andalana, marika ary izay marika tsy elanelana ao anatiny.

en: Anchor
mg: Vatofantsika

en: Anchor URI
mg: URI'ny vatofantsika

en: Append to current document
mg: Ampiarao amin'io tahirin-kevitra io

en: Applet class file code
mg: Fangon'ny rakitry ny sokajin'ilay applet

en: Arabic
mg: Teny Arabo

en: Arabic (Egypt)
mg: Teny Arabo (Ejipta)

en: Armenian
mg: Teny Armenianina

en: Associated information
mg: Laza mifandraika

en: Attempt to log in failed.
mg: Tsy nahomby ny fidirana.

en: Attempt to log in failed. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy nahomby ny fidirana. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: Author info
mg: Laza momba ny mpamorona

en: Auto Detected
mg: Hita hoazy

en: Auto Detected Encodings
mg: Fanafangoana hita hoazy

en: Auto Save
mg: Fandraiketana hoazy

en: Auto Save Interval
mg: elanelan'ny fandraiketana hoazy

en: Auto indent
mg: Miova andalana hoazy

en: Automatically spell-check the current document
mg: Mijery avy hatrany ny tsipelin'io tahirin-kevitra io

en: Available Tag Lists
mg: Lisitry ny tag misy

en: Available formats
mg: Ireo lamina misy

en: Axis related headers
mg: Loha-pejy mifandraika amin'ny axe

en: Azerbaijani
mg: Fiteny any Azerbaijan

en: Background Color
mg: Loko afara

en: Background color
mg: Loko afara

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
mg: Loko afara ho an'ny lahabolana voafaritra anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Loko tsotra ampiasaina".

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
mg: Loko afara ho an'ny lahabolana tsy voafaritra anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Loko afara ampiasaina".

en: Background texture tile
mg: Sary zarazaran'ny endriky ny afara

en: Backup Copy Extension
mg: Tovan'ny dikamitovin'ny tahiry

en: Baltic
mg: Teny Baltika

en: Base URI
mg: URI fototra

en: Base font
mg: Endri-tsoratra fototra

en: Behavior
mg: Fiasa

en: Belarusian
mg: Teny Belarus

en: Bengali
mg: Teny Bengali

en: Bibliography (cite)
mg: Amboaramboky (fitanisana)

en: Bibliography (shortcite)
mg: Amboaramboky (fitanisana fohy)

en: Bibliography (thebibliography)
mg: Amboaramboky (ilay amboaramboky)

en: Blinking text
mg: Soratra mipipika

en: Body Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny votoatin-dahatsoratra ho an'ny fanontana

en: Bold
mg: Matevina

en: Border
mg: Sisiny

en: Border color
mg: Lokon'ny sisiny

en: Bottom Panel is Visible
mg: Miseho ny tontonana ambany

en: Box
mg: Boaty

en: Brackets ()
mg: Fonon-teny ()

en: Brackets <>
mg: Fonon-teny <>

en: Brackets []
mg: Fonon-teny []

en: Brackets {}
mg: Fonon-teny {}

en: Breton
mg: Teny Breton

en: Bulgarian
mg: Teny Boligara

en: Bytes
mg: Octet

en: C_hange Case
mg: _Ovay ny efitrefi-dohavipirinty

en: C_haracter Coding:
mg: Fanafangoana _marika:

en: C_onfigure
mg: Hi_kirakira

en: C_onfigure Plugin
mg: Hi_kirakira ny plugin

en: Cannot initialize preferences manager.
mg: Tsy afaka manomboka ny mpandrindra ny safidy manokana.

en: Capitalize the first letter of each selected word
mg: Manova ny litera voalohany amin'ny teny voafaritra ho renitsoratra

en: Catalan
mg: Teny Catalan

en: Cell rowspan
mg: Elanelan'ny laharan'ny efitra

en: Celtic
mg: Teny Selta

en: Center
mg: Afovoa

en: Central European
mg: Eoropa Afovoany

en: Ch_aracter Coding:
mg: Fanafangoana _marika:

en: Ch_aracter coding:
mg: Fanafangoana _marika:

en: Cha_nge
mg: Ov_ay

en: Change A_ll
mg: Ovay izy _rehetra

en: Change Case
mg: Ovay ny efitrefi-dohavipirinty

en: Change _to:
mg: Ovay an'ito:

en: Change selected text to lower case
mg: Mamadika ny lahabolana voafaritra ho zanatsoratra

en: Change selected text to upper case
mg: Mamadika ny lahabolana voafaritra ho renitsoratra

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
mg[0]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny %ld minitra lasa teo.
mg[1]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny %ld minitra lasa teo.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
mg[0]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra tanatin'ny %ld segaondra.
mg[1]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra tanatin'ny %ld segaondra.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
mg[0]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray ora sy %d minitra lasa teo.
mg[1]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray ora sy %d minitra lasa teo.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
mg[0]: Ho very daholo ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny %d ora lasa teo.
mg[1]: Ho very daholo ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny %d ora lasa teo.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
mg[0]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray minitra sy %ld segaondra lasa teo.
mg[1]: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray minitra sy %ld segaondra lasa teo.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
mg: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray minitra lasa teo.

en: Changes the case of selected text.
mg: Manova ny efitrefi-dohavipirintin'ny lahabolana voafaritra.

en: Character Codings
mg: Fanafangoana marika

en: Character codings
mg: Fanafangoana marika

en: Character encoding of linked resource
mg: Fanafangoa-mariky ny loharano iasana mifandraika aminy

en: Characters (no spaces)
mg: Marika (tsy misy elanelana)

en: Characters (with spaces)
mg: Marika (misy elanelana)

en: Check Spelling
mg: Jereo ny tsipelina

en: Check _Word
mg: Jereo ireo _teny

en: Check spelling
mg: Mijery ny tsipelina

en: Check the current document for incorrect spelling
mg: Mijery ny tsipelina diso anatin'io tahirin-kevitra io

en: Checked (state)
mg: Voajery (toetra)

en: Checks the spelling of the current document.
mg: Mijery ny tsipelin'io tahirin-kevitra io.

en: Chinese Simplified
mg: Teny Sinoa notsorina

en: Chinese Traditional
mg: Teny Sinoa nentim-paharazana

en: Citation
mg: Filazana

en: Cite reason for change
mg: Milaza ny anton'ny fanovana

en: Class implementation ID
mg: ID'ny fametrahana ny sokajy

en: Class list
mg: Lisitry ny sokajy

en: Clear highlighting of search matches
mg: Manafoana ny fanasongadinana ireo teny karohina

en: Clear text flow control
mg: Foano ny fifehezana ny fikorian'ny soratra

en: Close _without Saving
mg: Hidio _tsy mila mandraikitra

en: Close all open files
mg: Manidy ireo rakitra misokatra rehetra

en: Close document
mg: Hidio ilay laha-tahiry

en: Close print preview
mg: Hidio ny topy mason'ny fanontana

en: Close the current file
mg: Manidy io rakitra io

en: Co_mmand(s):
mg: Ba_iko:

en: Code content type
mg: Karazan'ny mpiatin'ilay fango

en: Color of selected links
mg: Lokon'ireo rohy voafaritra

en: Column span
mg: Elanelan'ny fariana

en: Columns
mg: Fariana

en: Comment
mg: Filazalazana

en: Completed spell checking
mg: Vita ny fijerena tsipelina

en: Computer code fragment
mg: Sombin'ny fangon'ny solosaina

en: Configure date/time plugin
mg: Mikirakira ny plugin'ny daty/ora

en: Configure insert date/time plugin...
mg: Hikirakira ny plugin'ny fanatsofohana daty/ora...

en: Configure the application
mg: Mikirakira ilay rindranasa

en: Content scheme
mg: Scheme'ny mpiaty

en: Content type
mg: Karazan'ny mpiaty

en: Copy the selection
mg: Mandika izay voafaritra

en: Could not create a backup file while saving %s
mg: Tsy afaka namorona rakitra tahiry raha nandraikitra ny %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
mg: Tsy afaka namorona rakitra tahiry vonjimaika raha nandraikitra ny %s

en: Could not find the file %s.
mg: Tsy hita ny rakitra %s.

en: Could not find the required widgets inside %s.
mg: Tsy hita ao anatin'ny %s ireo widget ilaina.

en: Could not obtain backup filename
mg: Tsy nahazo ny anaran'ilay rakitra tahiry

en: Could not open the file %s using the %s character coding.
mg: Tsy afaka nanokatra ny rakitra %s tamin'ny alalan'ny fanafangoana marika %s.

en: Could not open the file %s.
mg: Tsy afaka nanokatra ny rakitra %s.

en: Could not revert the file %s.
mg: Tsy afaka nanemotra ny rakitra %s.

en: Could not save the file %s using the %s character coding.
mg: Tsy afaka nandraikitra ny rakitra %s tamin'ny alalan'ny fanafangoana marika %s.

en: Could not save the file %s.
mg: Tsy afaka nandraikitra ny rakitra %s.

en: Create Backup Copies
mg: Hamorona dikamitovy tahiry

en: Create a _backup copy of files before saving
mg: Manaova dikamitovy _tahiry ny rakitra alohan'ny handraiketana azy

en: Create a new document
mg: Hamorona tahirin-kevitra vaovao

en: Create a new document in an existing instance of gedit
mg: Mamorona tahirin-kevitra vaovao ao anatin'ny izay gedit mandeha

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
mg: Mamorona fikandrana avo tantana anatin'ny izay gedit mandeha

en: Create new document
mg: Hamorona tahirin-kevitra vaovao

en: Croatian
mg: Teny Kroaty

en: Current Locale (%s)
mg: Ny toerana izao (%s)

en: Current document
mg: Io tahirin-kevitra io

en: Current line
mg: Io andalana io

en: Current page (Alt+P)
mg: Ny pejy amin'izao (Alt+P)

en: Current selection
mg: Io famaritana io

en: Current word
mg: Io teny io

en: Cut the selection
mg: Manesotra izay voafaritra

en: Cyrillic
mg: Teny Sirilika

en: Cyrillic/Russian
mg: Teny Sirilika/Rosianina

en: Cyrillic/Ukrainian
mg: Teny Sirilika/Okrenianina

en: Czech
mg: Teny Czech

en: DIV Style container
mg: Fisy ny DIV Style

en: DIV container
mg: Fisy ny DIV

en: Danish
mg: Teny Danoa

en: Date and time of change
mg: Daty sy ora nanaovana fanovana

en: Declare flag
mg: Ambarao ny saina

en: Default
mg: Tsotra

en: Defer attribute
mg: Marika manokana defer (aemory)

en: Definition description
mg: Fanoritsoritana famaritana

en: Definition list
mg: Lisitry ny famaritana

en: Definition term
mg: Lazahevitry ny famaritana

en: Delete the selected text
mg: Mamafa ny lahabolana voafaritra

en: Deleted text
mg: Fafao io lahabolana io

en: Direction
mg: Fitodika

en: Directionality
mg: Fizotra

en: Directory list
mg: Lisitry ny laha-tahiry

en: Disable syntax highlighting
mg: Atsaharo ny fanasongadinana rarinteny

en: Disabled
mg: Natsahatra

en: Display Line Numbers
mg: Asehoy ny laharan'ny andalana

en: Display Right Margin
mg: Asehoy ny olotra havanana

en: Display right _margin
mg: Asehoy ny _olotra havanana

en: Do not _split words over two lines
mg: Aza _sarahana ny teny iray

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
mg: Tianao andramana tsindriana io rakitra raiketinao io ve ilay izy?

en: Document
mg: Tehirin-kevitra

en: Document Statistics
mg: Rehan'ny tahirin-kevitra

en: Document base
mg: Fototr'ilay tahirin-kevitra

en: Document body
mg: Votoatin'ilay tahirin-kevitra

en: Document head
mg: Lohan'ilay tahirin-kevitra

en: Document title
mg: Lohatenin'ilay tahirin-kevitra

en: Document type
mg: Karazan'ilay tahirin-kevitra

en: Documents
mg: Tahirin-kevitra

en: Done.
mg: Vita.

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
mg: Kitio indroa ny tag iray raha hanatsofoka azy anatin'io tahirin-kevitra io

en: Dutch
mg: Teny holandey

en: E_ncodings shown in menu:
mg: _Fanafangoana miseho anatin'ny tolotra:

en: Edit text files
mg: Hanova raki-dahabolana

en: Edit tool <i>%s</i>:
mg: Amboaro ny fitaovana <i>%s</i>:

en: Edit tool <i>make</i>:
mg: Amboaro ny fitaovana <i>make</i>:

en: Editor
mg: Fanovana lahabolana

en: Editor Font
mg: Endri-tsoratry ny fanovana

en: Editor _font:
mg: _Endri-tsoratry ny fanovana lahabolana:

en: Element ID
mg: IDn'ilay singataharo

en: Elements
mg: Singantaharo

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
mg: Fandraisana an-tànana fiovan'andalana amin'ny Emacs, Kate, ary Vim-style ho an'ny gedit.

en: Embedded object
mg: Zavatra miraikitra

en: Emphasis
mg: Fanamafisana

en: Empty
mg: Foana

en: Enable Search Highlighting
mg: Alefaso ny fampisongadinana ny teny karohina

en: Enable Syntax Highlighting
mg: Alefaso ny fampisongadinana ny rariteny

en: Enable text _wrapping
mg: Alefaso ny _fampidinana andalana

en: Encode type
mg: Karazan'ny fanafangoana

en: Encoding:
mg: Fanafangoana:

en: Encodings shown in menu
mg: Fanafangoana miseho anatin'ny tolotra

en: English (American)
mg: Teny Anglisy (Amerikanina)

en: English (British)
mg: Teny Anglisy (Britanika)

en: English (Canadian)
mg: Teny Anglisy (Kanadianina)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
mg: Soraty ilay _toeran' (URI) ilay rakitra tianao sokafana:

en: Error opening file %s
mg: Nisy olana ny fanokafana ny rakitra %s

en: Error reverting file %s
mg: Nisy olana ny fanemorana ny rakitra %s

en: Error saving file %s
mg: Nisy olana ny fandraiketana ny rakitra %s

en: Estonian
mg: Teny Estonianina

en: Execute external commands and shell scripts.
mg: Manatanteraka baiko ivelany sy ny baiko soratry ny akora.

en: Exited
mg: Najanona

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
mg: `%s' no nampoizina `%s' no azo ho an'ny famaha %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
mg: Tovana ampiasaina amin'ny anaran'ny rakitra tahiry. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Hamorona dikamitovy tahiry".

en: External Tools
mg: Fitaovana ivelany

en: External Tools Manager
mg: Mpandrindra fitaovana ivelany

en: Figure
mg: Sary

en: File input
mg: Fampidiran'ilay rakitra

en: File: %s
mg: Rakitra: %s

en: Find
mg: Tadiavo

en: Find Ne_xt
mg: Ma_naraka

en: Find Pre_vious
mg: _Aloha

en: Finnish
mg: Teny Finoa

en: Font & Colors
mg: Endri-tsoratra sy loko

en: Font face
mg: Ilay endri-tsoratra

en: Fonts
mg: Endri-tsoratra

en: Footnote
mg: Fanazavana am-param-pejy

en: For label
mg: Ho an'ny mari-tsoratra

en: Forced line break
mg: Fanapahan-teny an-tery

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
mg: Loko aloha ho an'ny lahabolana voafaritra anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Loko tsotra ampiasaina".

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
mg: Loko aloha ho an'ny lahabolana tsy voafaritra anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Loko tsotra ampiasaina".

en: Form
mg: Formulaire

en: Form action handler
mg: Mpandray an-tànana ny asan'ilay formulaire

en: Form control group
mg: vondrona mifehy ilay formulaire

en: Form field label text
mg: Lahabolana eo amin'ny fari-tsoratr'ilay formulaire

en: Form input
mg: Fampidiran'ilay formulaire

en: Form input type
mg: Karazan'ny fampidiran'ilay formulaire

en: Form method
mg: Fomban'ilay formulaire

en: Forward link
mg: Rohin'ny firosoana

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
mg[0]: Nahita sy nanolo teny %d
mg[1]: Nahita sy nanolo teny %d

en: Found and replaced one occurrence
mg: Nahita sy nanolo teny iray

en: Frame render parts
mg: Singan'ny fivoakan'ilay frame

en: Frame source
mg: Loharanon'ilay frame

en: Frame target
mg: Kinendrin'ilay frame

en: Frameborder
mg: Sisin'ny frame

en: Frameset
mg: Frame

en: Frameset columns
mg: Farian'ilay frame

en: Frameset rows
mg: Laharana amin'ilay frame

en: Framespacing
mg: Elanelana amin'ilay frame

en: French (France)
mg: Teny Frantsay (Frantsa)

en: French (Swiss)
mg: Teny Frantsay (Soisa)

en: Function cosin
mg: Asa cosin

en: Function e^
mg: Asa e^

en: Function exp
mg: Asa exp

en: Function log
mg: Asa log

en: Function log10
mg: Asa log10

en: Function sine
mg: Asa sine

en: General
mg: Ankapobe

en: Generic embedded object
mg: Zavatra miraikitra ankapobe

en: Generic metainformation
mg: Metainformation ankapobe

en: Georgian
mg: Fiteny any Georgie

en: German (Austria)
mg: Teny Alemanina (Aotrisy)

en: German (Germany)
mg: Teny Alemanina (Alemaina)

en: German (Swiss)
mg: Teny Alemanina (Soisa)

en: Get statistic info on current document
mg: Maka ny lazan'ny rehan'io tahirin-kevitra io

en: Global
mg: Manontolo

en: Go to _Line...
mg: Ho any amin'ny _andalana...

en: Go to a specific line
mg: Mankany amin'ny andalana voalaza

en: Greek
mg: Teny Grika

en: Greek alpha
mg: Alpha Grika

en: Greek beta
mg: Beta Grika

en: Greek epsilon
mg: Epsilon Grika

en: Greek gamma
mg: Gamma Grika

en: Greek lambda
mg: Lambda Grika

en: Greek rho
mg: Rho Grika

en: Greek tau
mg: Tau Grika

en: HREF URI
mg: URI HREF

en: HTML - Special Characters
mg: HTML - Marika manokana

en: HTML - Tags
mg: HTML - Tag

en: HTML root element
mg: Singantaharo fototra HTML

en: HTML version
mg: Rehefa HTML

en: HTTP header name
mg: Anaran'ny loha-pejy HTTP

en: He_aders and footers:
mg: Loham-pejy sy faram-pejy:

en: Header 0 (chapter)
mg: Lohasoratra 0 (toko)

en: Header 0 (chapter*)
mg: Lohasoratra 0 (toko*)

en: Header 1 (section)
mg: Lohasoratra 1 (fizarana)

en: Header 1 (section*)
mg: Lohasoratra 1 (fizarana*)

en: Header 2 (subsection)
mg: Lohasoratra 2 (zana-pizarana)

en: Header 2 (subsection*)
mg: Lohasoratra 2 (zana-pizarana*)

en: Header 3 (subsubsection)
mg: Lohasoratra 3 (zanaka zana-pizarana)

en: Header 3 (subsubsection*)
mg: Lohasoratra 3 (zanaka zana-pizarana*)

en: Header 4 (paragraph)
mg: Lohasoratra 4 (andininy)

en: Header Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny lohasoratra ho an'ny fanontana

en: Header appendix
mg: Fanampin'ilay lohasoratra

en: Header cell ID's
mg: ID'ny efitry ny lohapejy

en: Heading
mg: Lohateny

en: Heading 1
mg: Lohateny 1

en: Heading 2
mg: Lohateny 2

en: Heading 3
mg: Lohateny 3

en: Heading 4
mg: Lohateny 4

en: Heading 5
mg: Lohateny 5

en: Heading 6
mg: Lohateny 6

en: Hebrew
mg: Teny Hebrio

en: Height
mg: Haavo

en: Hi_ghlight current line
mg: _Asongadino io andalana io

en: Hide panel
mg: Afeno ilay tontonana

en: Highlight Current Line
mg: Asongadino ity andalana ity

en: Highlight Matching Bracket
mg: Asongadino ireo fonon-teny tandrify

en: Highlight _mode:
mg: _Fiasan'ny fanasongadinana:

en: Highlight matching _bracket
mg: Asongadino ny _fonon-teny tandrify

en: Horizontal rule
mg: Fanipihana mitsivalana

en: Horizontal space
mg: Elanelana mitsivalana

en: Host %s could not be found. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
mg: Tsy hita ny mpampiantrano %s. Jereo hoe marina ny fandrindrana ny proxy-nao dia andramo indray.

en: Host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
mg: Foana ny anaran'ny mpampiantrano. Jereo hoe marina ny fandrindrana ny proxy-nao dia andramo indray.

en: Host name was invalid. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy mitombina ny anaran'ny ilay mpampiantrano. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: Hungarian
mg: Teny Hongroa

en: Icelandic
mg: Teny Islandey

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
mg: Raha toa ka 0 io sanda io, dia tsy asiana laharan'andalana ny tahirin-kevitra atonta. Raha tsy izany, dia hatontan'ny gedit ny laharan'andalana tahaka ireny.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
mg: Ho very daholo ireo fanovana nataonao raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
mg[0]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %ld minitra lasa teo.
mg[1]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %ld minitra lasa teo.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
mg[0]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %ld lasa teo.
mg[1]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %ld lasa teo.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
mg[0]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny ora sy %d minitra lasa teo.
mg[1]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny ora sy %d minitra lasa teo.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
mg[0]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %d ora lasa teo.
mg[1]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny %d ora lasa teo.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
mg[0]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny iray minitra sy %ld segaondra lasa teo.
mg[1]: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao, dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny iray minitra sy %ld segaondra lasa teo.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
mg: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny iray minitra lasa  teo.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
mg: Raha toa ka raiketinao izy io dia ho very avokoa ireo fanovana ivelany nihatra taminy. Raiketina ihany?

en: Ignore _All
mg: Aza mandraharaha izy _rehetra

en: Image
mg: Sary

en: Image map
mg: Soritry ny sary

en: Image map area
mg: Faritry ny soritr'ilay sary

en: Image map name
mg: Anaran'ny soritr'ilay sary

en: Image source
mg: Loharanon'ilay sary

en: In_sert Date and Time...
mg: Atso_foy ny daty sy ora...

en: Indent lines
mg: Ovay andalana

en: Indent selected lines
mg: Manova ny andalan'ny andian-teny voafaritra

en: Indents or un-indents selected lines.
mg: Manova na tsy manova andalana ireo andian-teny voafaritra.

en: Indonesian
mg: Teny Indonezianina

en: Inline frame
mg: Frame inline

en: Inline layer
mg: Sosona inline

en: Insert Date and Time
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora

en: Insert Date/Time
mg: Hanatsofoka daty/ora

en: Insert User Na_me
mg: Atsofoy ny _anaran'ny mpampiasa

en: Insert _spaces instead of tabs
mg: _Elanelana no ataovy solon'ny kinifinify

en: Insert at cursor position
mg: Atsofoy eo amin'ny toeran'ny kitondro

en: Insert current date and time at the cursor position
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora amin'ny toeran'ny kitondro

en: Insert in output panel
mg: Ampidiro ao amin'ny tontonan'ny famoahana

en: Insert often used pieces of text in a fast way
mg: Manatsofoka lahabolana fampiasa matetika haingana dia haigana

en: Insert spaces
mg: Hanisy elanelana

en: Insert the user name at the cursor position
mg: Manatsofoka ny anaran'ny mpampiasa amin'ny toerana misy ny kitondro

en: Inserted text
mg: Lahabolana natsofoka

en: Inserts current date and time at the cursor position.
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora amin'ny toeran'ny kitondro.

en: Inserts the user name at the cursor position.
mg: Manatsofoka ny anaran'ny mpampiasa amin'ny toerana misy ny kitondro.

en: Instance definition
mg: Famaritana zavatra

en: Interactive python console standing in the bottom panel
mg: Konsoly phyton iresahana mitoetra anatin'ny tontonana ambany

en: Invert the case of selected text
mg: Mampifamadika ny efitrefi-dohavipirintin'ny lahabolana voafaritra

en: Irish
mg: Teny Irlandey

en: Italian
mg: Teny Italianina

en: Italic
mg: Sora-mandry

en: Italic text
mg: Lahabolana mandry

en: Item
mg: Zavatra

en: Item with label
mg: Zavatra misy maribolana

en: Japanese
mg: Teny Japoney

en: Java applet
mg: Applet Java

en: Kinyarwanda
mg: Teny Kinyarwanda

en: Korean
mg: Teny Koreanina

en: Kurdish
mg: Teny Kurde

en: Label
mg: Mari-tsoratra

en: Language code
mg: Fangon'ny teny

en: Language:
mg: Teny:

en: Languages
mg: Teny

en: Large text style
mg: Lahabolana lehibe

en: Latex - Tags
mg: Latex - Tag

en: Latin
mg: Teny Latina

en: Latvian
mg: Teny Latvianina

en: Layer
mg: Sosona

en: Line Number Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny laharan'andalana ho an'ny fanontana

en: Line Wrapping Mode
mg: Fomba midina andalana

en: Line you want to move the cursor to
mg: Ny andalana tianao amindrana ny kitondro

en: Lines
mg: Andalana

en: Link color
mg: Lokon'ny rohy

en: List description
mg: Fanoritsoritana ilay lisitra

en: List enumerate
mg: Lisitra tanisana

en: List item
mg: Zavatra anatin'ny lisitra

en: List itemize
mg: Lisitra araka ny mpiatiny

en: List of MIME types for file upload
mg: Lisitry ny karazana MIME ho an'ny fampiakarana rakitra

en: List of VFS schemes gedit supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
mg: Lisitry ny scheme VSF raisin'ny gedit an-tànana amin'ny fanoranata. Araka ny tokony ho izy, dia azo anoratana scheme 'rakitra'.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
mg: Lisitr'ireo plugin miasa. Io no misy ny "Toerana" an'ny plugin miasa. Jereo ny rakitra .gedit-plugin ahafantarana ny "Toerana" an'ny plugin iray.

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
mg: Lisitr'ireo fanafangoana miseho anatin'ny tolotry ny Fanafangoana Marika ao amin'ny mpisafidy rakitra. Ireo fanafangoana fantatra ihany no ampiasaina.

en: Lithuanian
mg: Teny Litoanianina

en: Loading %d file… | Loading %d files…
mg[0]: Maka rakitra %d...
mg[1]: Maka rakitra %d...

en: Loading %s
mg: Maka ny %s

en: Loading %s from %s
mg: Maka ny %s avy ao amin'ny %s

en: Loading file '%s'…
mg: Maka ny rakitra '%s'...

en: Local change to font
mg: Fanovana an-toerana ny endri-tsoratra

en: Local files only
mg: Rakitra an-toerana ihany

en: Logout _without Saving
mg: Hivoaka _tsy mila mandraikitra

en: Long description link
mg: Rohin'ny fanoritsoritana lava

en: Long quotation
mg: Teny nalaina

en: MIME Type:
mg: Karazana MIME:

en: Macedonian
mg: Teny Masedonianina

en: Mail link
mg: Rohin'ny mailaka

en: Malagasy
mg: Teny Malagasy

en: Malay
mg: Teny Maley

en: Maltese
mg: Teny Maltey

en: Manage _Snippets...
mg: Handrindra _sombin-dahabolana...

en: Manage snippets
mg: Mandrindra ny sombin-dahabolana

en: Maori
mg: Teny Maori

en: Marathi
mg: Teny Marathi

en: Margin pixel height
mg: Haavon'ny pixel amin'ny olotra

en: Margin pixel width
mg: Indran'ny pixel amin'ny olotra

en: Match _Entire Word Only
mg: Ny mifanaraka amin'ilay _teny ihany

en: Match _entire word only
mg: Ny mifanaraka amin'ilay _teny ihany

en: Maths (display)
mg: Matematika (seho)

en: Maths (inline)
mg: Matematika (inline)

en: Max Number of Undo Actions
mg: Isan'ny fanafoan'asa be indrindra

en: Maximum Recent Files
mg: Isan'ny rakitra vao vetivety be indrindra

en: Maximum length of text field
mg: Fara halavan'ny fari-tsoratra

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
mg: Isan'ny be indrindra ny asa azon'ny gedit foanana na averina atao. "-1" ampiasaina raha hametra ny isan'ny asa.

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
mg: Isan'ny asa be indrindra azon'ny gedit foanana na averina atao. "-1" raha tsy hametra ny isan'ny asa. Tsy ampiasaina intsony nanomboka tamin'ny 2.12.0

en: Media-independent link
mg: Rohy tsy miakina amina media

en: Menu list
mg: Lisitry ny tolotra

en: Misspelled word:
mg: Teny diso tsipelina:

en: Modelines
mg: fiovan'andalana

en: Mongolian
mg: Teny Mongolianina

en: Move the current document to a new window
mg: Mamindra io tahirin-kevitra io anaty fikandrana vaovao

en: Multi-line text field
mg: Fari-tsoratra maro andalana

en: Multicolumn
mg: Maro fariana

en: Multiple
mg: Maro

en: Name
mg: Anarana

en: Name:
mg: Anarana:

en: Named property value
mg: Sandan'ilay Toetoetra nomena anarana

en: New tool
mg: Fitaovana vaovao

en: Next ID
mg: ID manaraka

en: No URI
mg: Tsy misy URI

en: No embedded objects
mg: Tsy misy zavatra miraikitra

en: No frames
mg: Tsy misy frame

en: No layers
mg: Tsy misy sosona

en: No line break
mg: Tsy misy fanapahan-teny

en: No misspelled words
mg: Tsy misy teny diso tsipelina

en: No resize
mg: Tsy misy fanovana habe

en: No script
mg: Tsy misy teny baiko

en: No shade
mg: Tsy misy aloka

en: No visible output was created.
mg: Tsy nisy output hita maso voaforona.

en: No word wrap
mg: Tsy misy fampidinana andalana

en: None
mg: Tsy misy

en: Nordic
mg: Fiteny any Eoropa Avaratra

en: Normal _text color:
mg: Lokon'ny _soratra ara-pitsipika:

en: Norwegian
mg: Teny Norvezianina

en: Norwegian Bokmal
mg: Bokmal Norvezianina

en: Norwegian Nynorsk
mg: Nynorsk Norvezianina

en: Not enough available memory to open the file. Please, close some running applications and try again.
mg: Tsy ampy ny arika hanokafana io rakitra io. Ajanony ny rindranasa sasany dia andramo indray.

en: Not enough available memory to save the file. Please, close some running applications and try again.
mg: Tsy ampy ny arika handraiketana ilay rakitra. Ajanony ny rindranasa sasany dia andramo indray.

en: Note
mg: Fanamarihana

en: Nothing
mg: Tsy misy

en: Nothing
    Current document
    All documents
mg: Tsy misy
    Io tahirin-kevitra
    Ny tahirin-kevitra rehetra

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
mg: Ny fotoana (minitra) andrasan'ny gedit alohan'ny handraiketan'ny gedit rakitra nanaovana fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Fandraiketana hoazy".

en: Number of pages horizontally
mg: Ny isan'ny pejy rehefa mandry

en: Number of pages vertically
mg: Ny isan'ny pejy rehefa mitsangana

en: Object applet file
mg: Rakitry ny applet an'ilay zavatra

en: Object data reference
mg: Fiandran'ny datan'ilay zavatra

en: Offset for alignment character
mg: Offset ho an'ny mariky ny fampifanitsiana

en: OnBlur event
mg: Zava-miseho OnBlur

en: OnChange event
mg: Zava-miseho OnChange

en: OnClick event
mg: Zava-miseho OnClick

en: OnDblClick event
mg: Zava-miseho OnDblClick

en: OnFocus event
mg: Zava-miseho OnFocus

en: OnKeyDown event
mg: Zava-miseho On KeyDown

en: OnKeyPress event
mg: Zava-miseho OnKeyPress

en: OnKeyUp event
mg: Zava-miseho OnKeyUp

en: OnLoad event
mg: Zava-miseho OnLoad

en: OnMouseDown event
mg: Zava-miseho OnMouseDown

en: OnMouseMove event
mg: Zava-miseho OnMouseMove

en: OnMouseOut event
mg: Zava-miseho OnMouseOut

en: OnMouseOver event
mg: Zava-miseho OnMouseOver

en: OnMouseUp event
mg: Zava-miseho OnMouseUp

en: OnReset event
mg: Zava-miseho OnReset

en: OnSelect event
mg: Zava-miseho OnSelect

en: OnSubmit event
mg: Zava-miseho OnSubmit

en: OnUnload event
mg: Zava-miseho OnUnload

en: Open
mg: Sokafy

en: Open '%s'
mg: Sokafy ny '%s'

en: Open Files…
mg: Hanokatra rakitra...

en: Open Location
mg: Hanokatra toerana

en: Open _Location...
mg: Hanokatra _toerana...

en: Open a file
mg: Manokatra rakitra iray

en: Open a file from a specified location
mg: Manokatra rakitra iray anatin'ny toerana voafaritra iray

en: Open a recently used file
mg: Manokatra rakitra nampiasaina vao haingana

en: Open the gedit manual
mg: Manokatra ny manual'ny gedit

en: Operator fraction
mg: Ampahan'ilay mpikirakira

en: Operator integral (display)
mg: Ilay mpikirakira feno (seho)

en: Operator integral (inline)
mg: Ilay mpikirakira feno (inline)

en: Operator sum (display)
mg: Ny fitambaran'ilay mpikirakira (seho)

en: Operator sum (inline)
mg: Ny fitambaran'ilay mpikirakira (inline)

en: Option group
mg: Vondron'ny safidy

en: Option selector
mg: Mpamaritra safidy

en: Ordered list
mg: Lisitra milamina

en: Other
mg: Hafa

en: Output media
mg: Media ivantanana

en: Page %N of %Q
mg: Pejy %N amin'ny %Q

en: Page Preview
mg: Topy mason'ny pejy

en: Page Set_up...
mg: _Fandrindrana ny pejy...

en: Page Setup
mg: Fandrindrana ny pejy

en: Page total
mg: Tontalin'ireo pejy

en: Paragraph
mg: Andini-tsoratra

en: Paragraph class
mg: Sokajin'ilay andinin-tsoratra

en: Paragraph style
mg: Endrik'ilay andinin-tsoratra

en: Paste the clipboard
mg: Mametaka izay ao anaty fanindri-taratasy

en: Persian
mg: Fiteny Perse

en: Phrase not found
mg: Tsy ilay (andian-) teny

en: Pick a color
mg: Misafidiana loko iray

en: Pick the background color
mg: Safidio ny loko afara

en: Pick the editor font
mg: Safidio ny endri-tsoratry ny fanovana lahabolana

en: Pick the normal text color
mg: Safidio ny lokon'ny soratra ara-pitsipika

en: Pick the selected text color
mg: Safidio ny lokon'ny lahabolana voafaritra

en: Pick the selection color
mg: Safidio ny lokon'ny famaritana

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
mg: Jereo hoe tsy rakitra binary io andramanao sokafana io.

en: Please check your installation.
mg: Jereo ny fametrahana nataonao.

en: Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay toerana dia andramo indray.

en: Plugins
mg: Plugin

en: Polish
mg: Teny Poloney

en: Portuguese (Brazilian)
mg: Teny Portogay (Brezilianina)

en: Portuguese (Portugal)
mg: Teny Portogay (Portogaly)

en: Pr_eferences
mg: Safidy _manokana

en: Preferences
mg: Safidy manokana

en: Preformatted listing
mg: Lisitra efa manara-damina

en: Preformatted text
mg: Lahabolana efa manara-damina

en: Print
mg: Atontay

en: Print Header
mg: Atontay ilay loham-pejy

en: Print Line Numbers
mg: Atontay ireo laharan'andalana

en: Print Previe_w
mg: _Topy mason'ny fanontana

en: Print Syntax Highlighting
mg: Atontay ny loko fanasongadinana ny rarinteny

en: Print _line numbers
mg: Atontay ireo _laharan'andalana

en: Print preview
mg: Topy mason'ny fanontana

en: Print s_yntax highlighting
mg: Atontay ny fanasongadinana ny _rarinteny

en: Print the current page
mg: Manonta io pejy io

en: Printing Line Wrapping Mode
mg: Atontay ny fomba midina andalana

en: Profile metainfo dictionary
mg: Rakibolan'ny metainfon'ny profile

en: Prompt message
mg: Filazana

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
mg: Fomba fanatsofohana tag/laha-daza fampiasa anaty tahirin-kevitra nefa tsy mila ny fanoratana azy.

en: Push button
mg: Tsindry fanindry

en: Push this button to configure background color
mg: Tsindrio ity hanamboarana ny loko afara

en: Push this button to configure text color
mg: Tsindrio ity hanamboarana ny lokon'ny soratra

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
mg: Tsindrio ity hanamboarana ny lokon'ny lahabolana voafaritra

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
mg: Tsindrio ity hamaritana ny lokon'ny lahabolana voafaritra

en: Push this button to select the font to be used by the editor
mg: Tsindrio ity hisafidianana ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny fanovana

en: Python Console
mg: Konsoly phyton

en: Question
mg: Fanontaniana

en: Quit the program
mg: Manajanona ilay rindranasa

en: Quote
mg: Teny nalaina

en: R_emove duplicates
mg: _Esory ireo dikamitovy

en: Range
mg: Elanelana

en: Read Only
mg: Vakiana fotsiny

en: ReadOnly text and password
mg: Lahabolana sy teny fanalahidy vakina fotsiny

en: Redo the last undone action
mg: Mamerina ny asa nofoanana farany

en: Reduced spacing
mg: Fanelanelanana nahena

en: Reference label
mg: Maritsoratry ny fiandrana

en: Remote files only
mg: Rakitra lavi-toerana ihany

en: Rendering page %d of %d...
mg: Mamoaka ny pejy %d amin'ny %d...

en: Replace
mg: Soloy

en: Replace All
mg: Manolo izy rehetra

en: Replace _All
mg: Soloy izy _rehetra

en: Replace _with:
mg: Soloy _ity:

en: Replace current document
mg: Soloy io tahirin-kevitra io

en: Replace current selection
mg: Soloy io famaritana io

en: Restore Previous Cursor Position
mg: Avereno amin'ny toerany teo aloha ny kitondro

en: Reverse link
mg: Rohin'ny fiverenana

en: Revert to a saved version of the file
mg: Mihemotra mankany amin'izay voaraikitra tamin'io rakitra io

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
mg: Tsy raiketina ireo fanovana tsy voarakitra natao tamin'ny tahirin-kevitra '%s'?

en: Reverting %s
mg: Manemotra ny %s

en: Reverting %s from %s
mg: Manemotra ny %s avy ao amin'ny %s

en: Reverting the document '%s'…
mg: Manemotra ny tahirin-kevitra '%s'...

en: Right Margin Position
mg: Toeran'ny olotra havanana

en: Romanian
mg: Teny Romanianina

en: Root
mg: Faka

en: Rows
mg: Laharana

en: Rulings between rows and columns
mg: Fanoritana ireo andalana sy fariana

en: Run “make” in the document dir
mg: Alefaso ao amin'ny lahatahirin'ilay tahirin-kevitra ny "make"

en: Running tool:
mg: Mandefa ilay fitaovana:

en: Russian
mg: Teny Rosianina

en: S_elect the documents you want to save:
mg: _Safidio ireo tahirin-kevitra tianao raiketina:

en: S_ort...
mg: Hana_vaka...

en: S_tart at column:
mg: _Atomboy amin'ny fariana:

en: Sample program output, scripts
mg: Santionam-pivoahan-drindranasa, baiko soratra

en: Sardinian
mg: Teny Sardinianina

en: Save
mg: Raiketo

en: Save As…
mg: Raiketo toy izao...

en: Save _As...
mg: Raiketo _toy izao...

en: Save all open files
mg: Mandraikitra ireo rakitra misokatra rehetra

en: Save the changes to document "%s" before closing?
mg: Raiketina ireo fanovana natao tamin'ny tahirin-kevitra "%s" alohan'ny hijanonana?

en: Save the current file
mg: Mandraikitra io rakitra io

en: Save the current file with a different name
mg: Mandraikitra io rakitra io amin'ny anarana hafa

en: Saving %s
mg: Mandraikitra ny %s

en: Saving %s to %s
mg: Mandraikitra ny %s ao amin'ny %s

en: Saving file '%s'…
mg: Mandraikitra ny rakitra '%s'...

en: Scope covered by header cells
mg: Ny faritra fenon'ireo efitry ny loha-pejy

en: Scottish Gaelic
mg: Gaélique Ekôsey

en: Script language name
mg: Anaran'ny fitenin'ny baiko soratra

en: Script statments
mg: Lazan'ny baiko soratra

en: Se_lection color:
mg: Lokon'ny _famaritana:

en: Search _backwards
mg: Karoy _miverina

en: Search backwards for the same text
mg: Manao fikarohana mihemotra ny lahabolana voalaza

en: Search for and replace text
mg: Mitady ary manolo lahabolana

en: Search for text
mg: Mikaroka lahabolana

en: Search forwards for the same text
mg: Manao fikarohana miroso ny lahabolana voalaza

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Select a character coding from the menu and try again.
mg: Misafidiana fanafangoana marika ao amin'ny tolotra dia andramo indray.

en: Select a different character coding from the menu and try again.
mg: Misafidiana fanafangoana marika hafa ao amin'ny tolotra dia andramo indray.

en: Select the _language of the current document.
mg: Safidio ny teny ampiasain'io tahirin-kevitra io.

en: Select the entire document
mg: Mamaritra ilay tahirin-kevitra iray manontolo

en: Select the group of tags you want to use
mg: Safidio ny vondron'ny tag tianao ampiasaina

en: Selectable option
mg: Safidy azo faritana

en: Selecte_d text color:
mg: Lokon'ny lahabolana _voafaritra:

en: Selected
mg: Voafaritra

en: Selected Text Color
mg: Lokon'ny lahabolana voafaritra

en: Selection
mg: Famaritana

en: Selection Color
mg: Lokon'ny famaritana

en: Server-side image map
mg: Sori-tsary any amin'ny mpizara

en: Set _Language...
mg: _Hamaritra ny teny...

en: Set language
mg: Farito ilay teny

en: Set the language of the current document
mg: Mamaritra ny teny ampiasain'io tahirin-kevitra io

en: Setup the page settings
mg: Mandrindra ny pejy

en: Shape
mg: Bika

en: Short inline quotation
mg: Teny nalaina inline fohy

en: Show multiple pages
mg: Maneho pejy maro miaraka

en: Show or hide the bottom pane in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny takila ambany amin'io fikandrana io

en: Show or hide the side pane in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny takila an-tsisiny amin'io fikandrana io

en: Show or hide the statusbar in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny anjan'ny fivoarana amin'io fikandrana io

en: Show or hide the toolbar in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny anjan'ny fitaovana amin'io fikandrana io

en: Show the next page
mg: Asehoy ny pejy manaraka

en: Show the previous page
mg: Asehoy ny pejy ao aloha

en: Side Pane is Visible
mg: Miseho ny takila an-tsisiny

en: Side _Pane
mg: _Takila an-tsisiny

en: Single line prompt
mg: Filazana andalana tokana

en: Size
mg: Habe

en: Slovak
mg: Teny Slave

en: Slovenian
mg: Teny Slovenianina

en: Small text style
mg: Lahabolana kely

en: Snippets
mg: Sombin-dahabolana

en: Snippets Manager
mg: Mpandrindra sombin-dahabolana

en: Soft line break
mg: Fanapahan-teny malefaka

en: Sort
mg: Avao

en: Sort the current document or selection
mg: Manavaka ny tahirin-kevitra na famaritana izao

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
mg: Lisitra voalaamin'ireo fanafangoana ampiasain'ny gedit amin'ny fizahana hoazy ny fanafangoan'ny rakitra iray. "NY AMPIASAINA IZAO" no fanafangoana locale ampiasaina amin'izao fotoana izao. Ny fanafangoana fantatra ihany no ampiasaina.

en: Sorts a document or selected text.
mg: Manavaka lahabolana voafaritra na tahirin-kevitra iray.

en: Sound
mg: Feo

en: Source
mg: Loharano

en: South European
mg: Eoropa Atsimo

en: Space
mg: Elanelana

en: Space separated archive list
mg: Lisitra arsiva sarahan'elanelana

en: Spacer
mg: Mpanelanelana

en: Spacing between cells
mg: Fanelanelanana ireo efitra

en: Spacing within cells
mg: Fanelanelanana misy efitra

en: Span
mg: Elanelana

en: Spanish
mg: Espaniola

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Milaza ny fomba fampidinana andalana teny amin'ny fanontana.  "GTK_WRAP_NONE" ampiasaina raha toa ka tsy asiana fidinana andalana, "GTK_WRAP_WORD" raha toa ka hanisy izany amin'ny faran'ny teny, ary "GTK_WRAP_CHAR" raha toa ka hanisy izany anelanelan'ny teny iray. Marihana fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay misoratra eto izy ireo.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Milaza ny fomba fampidinana andalana andian-teny lava anatin'ny faritra fanovana.  "GTK_WRAP_NONE" ampiasaina raha toa ka tsy asiana fidinana andalana, "GTK_WRAP_WORD" raha toa ka hanisy izany amin'ny faran'ny teny, ary "GTK_WRAP_CHAR" raha toa ka hanisy izany anelanelan'ny teny iray. Marihana fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay misoratra eto izy ireo.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny votoaty rehefa hanonta tahirin-kevitra.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_body_pango.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny votoaty rehefa hanonta tahirin-kevitra. Anaran'endri-tsoratry ny fanontana an'ny gnome izy io fa nosoloin'ny print_font_body_pango.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasana amin'ny laharan'andalana rehefa manonta. Tsy hihatra io raha tsy 0 ny sandan'ny safidy "Atontay ny laharan'andalana".

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_numbers_pango.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny laharan'andalana rehefa manonta. Tsy hihatra io raha tsy 0 ny sandan'ny safidy "Atontay ny laharan'andalana". Anaran'endri-tsoratry ny fanontana an'ny gnome io fa nosoloin'ny print_font_body_pango.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny lohasoratry ny pejy rehefa manonta tahirin-kevitra iray. Tsy hihatra io raha tsy alefa ny safidy "Atontay ny lohasoratra".

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_header_pango.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny lohasoratry ny pejy rehefa manonta tahirin-kevitra iray. Tsy hihatra io raha tsy alefa ny safidy "Atontay ny lohasoratra". Anaran'endri-tsoratry ny fanontana an'ny gnome izy io fa nosoloin'ny print_font_body_pango.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
mg: Mamaritra ny isan'ny rakitra vao nosakafana be indrindra izay hiseho anatin'ny zana-tolotra "Rakitra vao vetivety".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
mg: Mamaritra ny isan'ny elanelana aseho ho solon'ny mariky ny Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
mg: Mamaritra ny toeran'ny olotra havanana.

en: Spell checker
mg: Mpijery tsipelina

en: Square root
mg: Faka efamira

en: Starting sequence number
mg: Manomboka ny isan'ny tranga

en: Status Bar is Visible
mg: Miseho ny anjan'ny fivoarana

en: Stopped.
mg: Najanona.

en: Strike-through text
mg: Lahabolana nodisoana

en: Strike-through text style
mg: Endriky ny lahabolana nodisoina

en: String you want to search for
mg: Ny andian-teny tianao karohina

en: Strong emphasis
mg: Fanamafisana mafy

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Endrika ho an'ny tsindrin'ny anjan'ny fitaovana. Ireto ny sanda mety ampiasaina: "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" raha hampiasa ny endrika tsotran'ny rafitra, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" raha tsy haneho afa-tsy ireo kisary ihany, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" raha haneho ireo kisary sy soratra miaraka, ary "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" raha haneho soratra nomen-danja akaikin'ny kisary. Marihina fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay voasoratra eto izy ireo.

en: Style info
mg: Lazan'ny endrika

en: Subscript
mg: Lady

en: Suggestions
mg: Soso-kevitra

en: Superscript
mg: Toraka

en: Swahili
mg: Teny Swahili

en: Swedish
mg: Teny Soedoa

en: Symbol <<
mg: Sariohatra <<

en: Symbol <=
mg: Sariohatra <=

en: Symbol >=
mg: Sariohatra >=

en: Symbol >>
mg: Sariohatra >>

en: Symbol and
mg: Sariohatra and

en: Symbol const
mg: Sariohatra const

en: Symbol d-by-dt
mg: Sariohatra d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
mg: Sariohatra d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
mg: Sariohatra d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
mg: Sariohatra dagger

en: Symbol equiv
mg: Sariohatra equiv

en: Symbol hyphen --
mg: Sariohatra hyphen --

en: Symbol hyphen ---
mg: Sariohatra hyphen ---

en: Symbol infinity
mg: Sariohatra infinity

en: Symbol mathspace ,
mg: Sariohatra mathspace ,

en: Symbol mathspace .
mg: Sariohatra mathspace .

en: Symbol mathspace _
mg: Sariohatra mathspace _

en: Symbol mathspace __
mg: Sariohatra mathspace __

en: Symbol simeq
mg: Sariohatra simeq

en: Symbol star
mg: Sariohatra star

en: Syntax Highlighting
mg: Fanasongadinana rarin-teny

en: Tab Size
mg: Haben'ny Tab

en: Table
mg: Fafana

en: Table body
mg: Vataben'ny fafana

en: Table caption
mg: Maribolan'ilay fafana

en: Table column group properties
mg: Toetoetran'ny vondrom-parian'ilay fafana

en: Table column properties
mg: Toetoetran'ny farian'ilay fafana

en: Table data cell
mg: Ny efitr'ilay fafana misy ny data

en: Table footer
mg: Fara-pafana

en: Table header
mg: Loham-pafana

en: Table header cell
mg: Efitry ny loham-pafana

en: Table row
mg: Andalan'ilay fafana

en: Table summary
mg: Famintinana ilay fafana

en: Tag list
mg: Lisitra tag

en: Tags
mg: Tag

en: Tamil
mg: Teny Tamil

en: Target - Blank
mg: Kinendry - Foana

en: Target - Parent
mg: Kinendry - Reny

en: Target - Self
mg: Kinendry - Ny tena

en: Target - Top
mg: Kinendry - Ambony

en: Teletype or monospace text style
mg: Endri-dahabolana teletype na monospace

en: Text
mg: Lahabolana

en: Text Color
mg: Lokon'ny lahabolana

en: Text Editor
mg: Fanovana lahabolana

en: Text color
mg: Lokon'ny lahabolana

en: Text entered by user
mg: Lahabolana nosoratan'ny mpampiasa

en: Thai
mg: Teny Thailandais

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
mg: Misy famerana ny haben'ny rakitra ilay kapila handraiketanao io rakitra io. Manandrama mandraikitra rakitra kely noho io na mandraikitra azy io amin'ny kapila tsy izany famerana izany.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please, use a shorter name.
mg: Misy famerana ny halavan'ny anaran-drakitra ilay kapila handraiketanao ilay rakitra. Mampiasà anarana fohy kokoa.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character coding.
mg: Misy marika iray na mihoatra tsy mety fangoana amin'ny alalan'ilay fanafangoana marika voalaza.

en: The document is empty.
mg: Foana io tahirin-kevitra io.

en: The entered location is not valid.
mg: Tsy mitombina io toerana voalaza io.

en: The file "%s" is read-only.
mg: Vakiana fotsiny ny rakitra "%s".

en: The file %s has been modified since reading it.
mg: Efa nisy fanovana nihatra tamin'ny rakitra %s hatramin'ny nanokafana/nandraiketana azy.

en: The file %s is already open.
mg: Efa misokatra ny rakitra %s.

en: The file contains corrupted data.
mg: Misy data simba io rakitra io.

en: The file contains data in an invalid format.
mg: Misy data manana lamina tsy mitombina io rakitra io.

en: The file is too big.
mg: Lehibe loatra io rakitra io.

en: The file you are trying to open is not a regular file.
mg: Tsy mahazatra io rakitra andramanao sokafana io.

en: The preview of a page in the document to be printed
mg: Topy mason'ny pejin'ny tahirin-kevitra hatonta

en: The total number of pages in the document
mg: Ny tontalin'ny isan'ny pejy anatin'ilay tahirin-kevitra

en: There are too many open files. Please, close some applications and try again.
mg: Be loatra ireo rakitra misokatra. Ajanony ny rindranasa sasany dia andramo indray.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
mg[0]: Misy tahirin-kevitra novaina %d samy tsy noraiketina avokoa. Raiketina ireo fanovana alohan'ny hijanonana?
mg[1]: Misy tahirin-kevitra novaina %d samy tsy noraiketina avokoa. Raiketina ireo fanovana alohan'ny hijanonana?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
mg[0]: Misy vakizoro misy tsy fetezana
mg[1]: Misy vakizoro %d misy tsy fetezana

en: There is not enough disk space to save the file. Please, free some disk space and try again.
mg: Tsy misy toerana malalaka tsara azo andraiketana ilay rakitra amin'ny kapila. Alalao ny kapila dia andramo indray.

en: There was an error displaying help.
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana.

en: This accelerator is already bound to %s
mg: Efa miaraka amin'ny %s io mpanafaingana io

en: This is not a valid tab trigger. Triggers can either contain letters or a single, non alphanumeric, character like {, [, etcetera.
mg: Tab trigger tsy mitombina io. Ny tab trigger dia ahitana litera na marika tokana tsy misy soratra sy isa toy ny {, [, sns.

en: Title
mg: Lohateny

en: Toolbar Buttons Style
mg: Endriky ny tsindrin'ny anjan'ny fitaovana

en: Toolbar is Visible
mg: Miseho ny anjan'ny fitaovana

en: Topmargin in pixels
mg: Ny olotra ambony (pixel)

en: Turkish
mg: Teny Tiorka

en: Type a new accelerator
mg: Manorata mpanfaingana vaovao

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
mg: Manorata mpanafaingana vaovao na tsindrio ny kitendry Miverina raha hanafoana izay voasoratra

en: Typeface bold
mg: Soratra matavy

en: Typeface italic
mg: Soratra mandry

en: Typeface slanted
mg: Soratra mitongilana

en: Typeface type
mg: Sorartra type

en: U_nindent
mg: _Aza ovaina andalana

en: U_se default theme colors
mg: _Lokon'endrika tsotra ampiasaina

en: Ukrainian
mg: Teny Okrenianina

en: Unable to find file %s.
mg: Tsy hita ny rakitra %s.

en: Unable to find the required widgets inside file %s.
mg: Tsy hita ao anatin'ny rakitra %s ireo widget ilaina.

en: Unbreakable text
mg: Lahabolana tsy mety tapahina

en: Underline
mg: Tsipio

en: Underlined text style
mg: Endri-dahabolana notsipihina

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
mg: Fetran'ny fanafoanan'asa (TSY AMPIASAINA INTSONY)

en: Undo the last action
mg: Manafoana ny asa natao farany

en: Unexpected error: %s
mg: Tsy fetezana tsy nampoizina: %s

en: Unindent selected lines
mg: Tsy manova andalana ireo andian-teny voafaritra

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Unordered list
mg: Lisitra tsy nalamina

en: Unsaved Document %d
mg: Tahirin-kevitra tsy voaraikitra %d

en: Untitled documents only
mg: Tahirin-kevitra tsy misy lohateny ihany

en: Use %s highlight mode
mg: Ampiasao ny fomba fanasongadinana %s

en: Use Default Colors
mg: Loko tsotra ampiasaina

en: Use Default Font
mg: Endri-tsoratra tsotra ampiasaina

en: Use image map
mg: Mampiasà sori-tsary

en: Use the _selected format
mg: Ampiasao ny lamina _voasafidy

en: User dictionary:
mg: Ampiasao ny rakibolana:

en: User name
mg: Anaran'ny mpampiasa

en: Uzbek
mg: Teny Uzbek

en: Value
mg: Sanda

en: Value interpretation
mg: Fandikana sanda

en: Variable or program argument
mg: Teny miova na tondrikin'ny rindranasa

en: Vertical cell alignment
mg: Fanitsiana ny efitra mitsangana

en: Vertical space
mg: Elanelana mitsangana

en: Vietnamese
mg: Teny Vietnamianina

en: View
mg: Asehoy

en: Visited link color
mg: Lokon'ny rohy efa nozahana

en: Walloon
mg: Wallon

en: Welsh
mg: Teny Gallois

en: Western
mg: Tandrefana

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
mg: Milaza raha toa ka tokony handraikitra ireo rakitra nanaovana fanovana ny gedit aorian'ny fotoana voafaritra iray. Azonao faritana amin'ny alalan'ny safidy "Elanelan'ny fandraiketana hoazy" io elanelam-potoana io.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
mg: Milaza raha toa ka tokony hamorona dikamitovy tahirin'ireo rakitra raiketiny ny gedit. Azonao faritana amin'ny alalan'ny safidy "Tovan'ny dikamitovy tahiry" ny tovan'ilay rakitra tahiry.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
mg: Milaza raha toa ka tokony haneho ireo laharan'andalana ao anatin'ny faritra fanovana ny gedit.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
mg: Milaza raha toa ka tokony haneho ny olotra havanana ao anatin'ny faritra fanovana ny gedit.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampihatra ny fiovana andalana hoazy ny gedit.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampihatra ny fampisongadinana ny rariteny ny gedit.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampisongadina izay rehetra mitovy amin'ilay teny karohina ny gedit.

en: Whether gedit should highlight matching bracket.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampisongadina ny fonon-teny tandrify ny gedit.

en: Whether gedit should highlight the current line.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampisongadina ny andian-tsoratra voatondro ny gedit.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanisy lohasoratra anaty tahirin-kevitra ny gedit rehefa manonta.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanisy elanelana ho solon'ny tab ny gedit.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanonta ny fanasongadinana rarinteny ny gedit rehefa manonta.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
mg: Milaza raha toa ka tokony hamerina ny kitondro amin'ny toerany teo aloha ny gedit rehefa misy rakitra voasokatra.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
mg: Milaza raha toa ka hiseho ilay tontonana eo ambanin'ny fikandran'ny fanovana.

en: Whether the side pane at the left of the editing window should be visible.
mg: Milaza raha toa ka tokony hiseho ilay takila an-tsisiny eo ankavian'ny fikandran'ny fanovana

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
mg: Milaza raha toa ka tokony hiseho ilay anjan'ny fivoarana eo ambanin'ny fikandran'ny fanovana.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
mg: Milaza raha toa ka tokony hiseho anatin'ny fikandran'ny fanovana ny anjan'ny fanovana.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
mg: Milaza raha toa ka ireo loko tsotran'ny rafitra no ampiasaina anatin'ny faritra fanovana. Raha atsahatra io safidy io, dia ireo loko voafaritra ao amin'ny "Loko afara", "Lokon'ny lahabolana", "Lokon'ny lahabolana voafaritra", ary "Lokon'ny famaritana" no ho lokon'ny faritra fanovana.

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
mg: Milaza raha toa ka ny endri-tsoratra tsotran'ny rafitra ny ampiasaina amin'ny fanovana lahabolana fa tsy izay nolazaina an'ny gedit. Raha atsahatra io safidy io, dia ilay endri-tsoratra nosafidiana tao amin'ny "Endri-tsoratry ny fanovana" no ampiasaina fa tsy ny endri-tsoratry ny rafitra.

en: Width
mg: Indra

en: Words
mg: Teny

en: Writable VFS schemes
mg: Scheme VFS azo anoratana

en: XSLT - Elements
mg: XSLT - Singantaharo

en: XSLT - Functions
mg: XSLT - Asa

en: Yiddish
mg: Idisa

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Manandrana mandraikitra ilay rakitra amin'ny kapila amakiana fotsiny ianao. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: You cannot undo a sort operation
mg: Tsy afaka manafoana asa fanavahana ianao

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina hanokafana io rakitra io ianao.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina handraiketana io rakitra io ianao. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: You must be inside a word to run this command
mg: Tsy maintsy mitoetra anatin'ny teny iray ianao vao afaka mampanatanteraka io baiko io

en: Zoom 1:1
mg: Zòma 1:1

en: Zoom the page in
mg: Zòma manalehibe ny pejy

en: Zoom the page out
mg: Zòma manakely ny pejy

en: Zoom to fit the whole page
mg: Zòma mameno ny pejy iray manontolo

en: Zulu
mg: Teny Zulu

en: [FILE...]
mg: [RAKITRA...]

en: _About
mg: _Momobamomba

en: _About Plugin
mg: _Mombamomba ny plugin

en: _Accelerator:
mg: _Mpanafaingana:

en: _Add
mg: _Hanampy

en: _Applicability:
mg: _Fetezana:

en: _Autocheck Spelling
mg: _Avy dia jereo ny tsipelina

en: _Autosave files every
mg: _Avy dia raiketo ny rakitra isaka ny

en: _Background color:
mg: _Loko afara:

en: _Background:
mg: _Afara:

en: _Bottom Pane
mg: _Takila ambany

en: _Cancel Logout
mg: _Foano ny fivoahana

en: _Check Spelling
mg: _Jereo ny tsipelina

en: _Clear Highlight
mg: _Foano ny fanasongadinana

en: _Close All
mg: _Hidio izy rehetra

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Deactivate All
mg: _Atsaharo izy rehetra

en: _Description
mg: _Fanoritsoritana

en: _Description:
mg: _Fanoritsoritana:

en: _Display line numbers
mg: _Asehoy ny laharan'andalana

en: _Document Statistics
mg: Rehan'ny _tahirin-kevitra

en: _Documents
mg: _Tahirin-kevitra

en: _Don't Edit
mg: _Aza ovana

en: _Don't Save
mg: _Aza raiketina

en: _Edit
mg: _Ovay

en: _Edit Anyway
mg: _Ovay ihany

en: _Edit snippet:
mg: _Hanova sombin-dahabolana:

en: _Enable automatic indentation
mg: _Alefaso ny fampidinana andalana hoazy

en: _Enable syntax highlighting
mg: _Alefaso ny fanasongadinana rarin-teny

en: _Encoding
mg: _Fanafangoana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Find...
mg: _Karoy...

en: _Foreground:
mg: _Aloha:

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Highlight Mode
mg: _Fiasan'ny fanasongadinana

en: _Ignore
mg: _Aza raharahaina

en: _Ignore All
mg: _Aza mandraharaha izy rehetra

en: _Ignore case
mg: _Aza mandraharaha ny haben-tsoratra

en: _Indent
mg: _Ovay andalana

en: _Input:
mg: _Fampidirana:

en: _Insert
mg: _Hanatsofoka

en: _Invert Case
mg: _Ampifamadio ny efitrefi-dohavi-pirinty

en: _Line numbers:
mg: _Laharan'andalana:

en: _Match Case
mg: _Hajao ny efitrefi-dohavipirinty

en: _Match case
mg: _Hajao ny efitrefi-dohavipirinty

en: _More...
mg: _Fanampiny...

en: _Move to New Window
mg: _Afindrao anaty fikandrana vaovao

en: _Next Document
mg: Tahirin-kevitra _tafara

en: _Number every
mg: _Laharana isaka ny

en: _Open...
mg: _Sokafy...

en: _Output:
mg: _Famoahana:

en: _Previous Document
mg: _Tahirin-kevitra nosokafana taloha

en: _Print page headers
mg: _Atontay ireo loham-pejy

en: _Print...
mg: _Atontay...

en: _Prompt for a format
mg: _Anontanio izay lamina hampiasaina

en: _Replace
mg: _Soloy

en: _Replace...
mg: _Soloy...

en: _Reset to Default
mg: _Avereno amin'ny toetra tsotra

en: _Restore Default Fonts
mg: _Avereno ireo endri-tsoratra tsotra

en: _Retry
mg: _Andramo indray

en: _Reverse order
mg: _Avadio ny filaharana

en: _Revert
mg: _Ahemory

en: _Right margin at column:
mg: _Olotra havanana amin'ny fariana:

en: _Save All
mg: _Raiketo izy rehetra

en: _Save Anyway
mg: _Raiketo ihany

en: _Save:
mg: _Raiketo:

en: _Search
mg: _Karohy

en: _Search for:
mg: _Karohy:

en: _Snippets:
mg: _Sombin-dahabolana:

en: _Sort
mg: _Avao

en: _Spelling Suggestions...
mg: _Soso-kevitra momba ny tsipelina...

en: _Statusbar
mg: _Anjan'ny fivoarana

en: _Suggestions:
mg: _sos-kevitra:

en: _Tab width:
mg: _Indran'ny kinifinify:

en: _Title Case
mg: _Efitrefi-dohavipirintin'ny lohateny

en: _Toolbar
mg: _Anjan'ny fitaovana

en: _Tools
mg: _Fitaovana

en: _Tools:
mg: _fitaovana:

en: _Update
mg: _Avaozy

en: _Use custom format
mg: _Ampiasao ilay lamina safidy

en: _View
mg: _Asehoy

en: _Wrap Around
mg: _Karoka miverimberina

en: _Wrap around
mg: _Karoka miverimberina

en: _minutes
mg: _minitra

en: ancestor
mg: razambe

en: ancestor-or-self
mg: razambe-na-ny tena

en: attribute
mg: Marika manokana

en: child
mg: Zanaka

en: descendant
mg: Taranaka

en: descendant-or-self
mg: taranaka-na-ny tena

en: following
mg: manaraka

en: following-sibling
mg: manaraka-iraitampo

en: gedit Preferences
mg: Safiy manokan'ny gedit

en: gedit cannot find it. Perhaps, it has recently been deleted.
mg: Tsy hitan'ny gedit ilay izy. Mety vao nofafàna vao haingana angamba.

en: gedit cannot handle %s locations in write mode. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana ny adiresy %s amin'ny fomba manoratra ny gedit. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: gedit cannot handle %s locations.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana ny adiresy %s ny gedit.

en: gedit cannot handle this location  in write mode. Please, check that you typed the location correctly and try again.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana io adiresy io amin'ny fomba manoratra ny gedit. Jereo hoe nosoratanao araka ny tokony ho izy ilay adiresy dia andramo indray.

en: gedit cannot handle this location.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana io adiresy ny gedit.

en: gedit could not backup the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
mg: Tsy afaka nandraikitra ny dikamitovin'ilay rakitra teo aloha alohan'ny handraiketana ilay iray vaovao. Azonao atao ny tsy mandraharaha ity fampilazana ity ary mandraikitra ilay rakitra ihany, saingy raha toa ka misy tsy fetezana mitranga mandritra ilay fandraiketana, dia mety ho very ilay rakitra teo aloha. Raiketina ihany?

en: gedit has not been able to detect the character coding.
mg: Tsy afaka namantatra ilay fanafangoana marika ny gedit.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
mg: Ny gedit dia fanovana lahabolana kely sady maivana natao ho an'ny sehatr'asa GNOME

en: gedit opened this instance of the file in non-editable way. Do you want to edit it anyway?
mg: Tamin'ny fomba tsy mety anaovana fanovana ity rakitra ity. Tianao ovaina ihany ve izy io?

en: lines
mg: andalana

en: of
mg: amin'ny

en: parent
mg: Reny

en: preceding
mg: aloha

en: preceding-sibling
mg: aloha-iraitampo

en: self
mg: ny tena
