gtk+-properties - en to pl translation catalogue (1356 entries)

en: A GdkPixbuf to display
pl: Abjekt GdkPixbuf, kab pakazać

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
pl: Vartaść GtkPackType, jakaja akreślivaje, ci widget-naščadak pavinien być zapakavany razam sa spasyłkaj na pačatak albo kaniec widgetu-baćki

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
pl: Lahičnaja vartaść, jakaja śviedčyć pra toje, ci menu pierajmaje fokus klavijatury

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
pl: Lahičnaja vartaść, jakaja śviedčyć pra adarvanaść menu

en: A column in the data source model to get the strings from
pl: Kalona ŭ kryničnaj madeli źviestak, ź jakoj biaruć tekst

en: A hash table representation of the color scheme.
pl: Schiema koleraŭ, reprezentavanaja jak hash-tablica.

en: A human-readable description of the status
pl: Čytelnaje apisańnie stanu

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
pl: Śpis atrybutaŭ stylu, užytych dla tekstu etykiety

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
pl: Śpis atrybutaŭ stylu, datyčny tekstu renderavalnaha elementu

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
pl: Lahatyp dla vakna z infarmacyjaj ab prahramie. Kali nie akreśleny, zmoŭčana pryjmaje vartaść gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
pl: Nazva aperacyjnaj hrupy.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
pl: Ikona, jakaja vykarystoŭvajecca jak lahatyp u vaknie z infarmacyjaj ab prahramie.

en: A palette of named colors for use in themes
pl: Palitra nazvanych koleraŭ dziela vykarystańnia ŭ jakaści fonu

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
pl: Karaciejšaja etykietka, jakuju možna ŭžyć na knopkach paneli pryładździa.

en: A string used for identifying the print job.
pl: Tekst, užyty dziela identyfikacyi zadańnia vydruku.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
pl: Tekst sa znakami _ na miescach, jakija adpaviadajuć znakam, jakija majuć być padkreślenyja

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
pl: Zahałovak, jaki moža być pakazany kiraŭnikom voknaŭ, kali menu adarvanaje

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
pl: Zahałovak, jaki pakazvaje kiraŭnik voknaŭ, kali menu adarvanaje

en: A tooltip for this action.
pl: Padkazka dla hetaj aperacyi.

en: A unique name for the action.
pl: Unikalnaja nazva dla aperacyi.

en: A widget to display in place of the usual expander label
pl: Widget, pakazany ŭ miescy zvyčajnaj etykiety elementu razhortvańnia

en: A widget to display in place of the usual frame label
pl: Widget, pakazany ŭ miescy zvyčajnaj etykiety ramki

en: Above child
pl: Nad widgetam-naščadkam

en: Accelerator Closure
pl: Začynieńnie akseleratara

en: Accelerator Mode
pl: Režym akseleracyi

en: Accelerator Widget
pl: Widget akseleratara

en: Accelerator key
pl: Klaviša akseleratara

en: Accelerator keycode
pl: Kod klavišy akseleratara

en: Accelerator modifiers
pl: Madyfikatary klavišy akselaratara

en: Accept focus
pl: Pryjmańnie fokusu

en: Accepts PDF
pl: Pryjmańnie PDF

en: Accepts PostScript
pl: Pryjmańnie PostScript

en: Accepts tab
pl: Pryjmańnie tabulacyi

en: Action
pl: Aperacyja

en: Action Group
pl: Aperacyjnaja hrupa

en: Action area border
pl: Bierah prastory dziejańnia

en: Activatable
pl: Možna aktyvizavać

en: Activates default
pl: Aktyvizuje zmoŭčany

en: Active
pl: Aktyŭny

en: Active item
pl: Dziejny element

en: Add tearoffs to menus
pl: Dadavańnie novych razhortvalnikaŭ u menu

en: Adjustment
pl: Widget dapasavańnia

en: Align set
pl: Raŭnańnie

en: Alignment
pl: Raŭnańnie

en: Allow Async
pl: Asynchronna

en: Allow Rules
pl: Dapuščalnaje razroźnivańnie radkoŭ

en: Allow drawing of alternating color rows
pl: Mahčymaść rysavać susiednija radki roznymi kolerami

en: Alternative button order
pl: Alternatyŭnaje raspałažeńnie knopak

en: Alternative sort indicator direction
pl: Alternatyŭnaje raspałažeńnie knopak

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
pl: Kolkaść miesca na bierah pamiž cieniem paneli menu i elementami menu

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
pl: Kolkaść miesca na kraji pamiž cieniem paneli pryładździa i knopkami

en: Amount of space used up by arrow
pl: Kolkaść miesca, zaniataha strełkaj

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
pl: Kolkaść miesca, zaniataha strełkaj, adnosna pamieraŭ šryftu dla elementaŭ menu

en: Amount to increase child's size on either side
pl: Kolkaść miesca abapal, na jakoje treba pavialičyć widget-naščadak

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
pl: Kolkaść miesca, na jakuju treba pavialičvać widget-naščadak źvierchu j źnizu

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
pl: Pamier vodstupu abzacu ŭ pikselach

en: An XML string describing the merged UI
pl: Źviestki XML z apisańniem złučanaha interfejsu karystalnika

en: Angle
pl: Kut

en: Angle at which the label is rotated
pl: Kut pavarotu etykiety

en: Animation
pl: Animacyja

en: Appearance of the frame border
pl: Vyhlad bierahoŭ ramki

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
pl: Vyhlad cieniu vakoł strełki

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
pl: Vyhlad cieniu vakoł kantejnera

en: Appears as list
pl: Vyhlad śpisu

en: Application paintable
pl: Rysavanaje prahramaj

en: Application supplied widget for custom previews.
pl: Aplikacyja, što dała widget dziela naładžvańnia pieradahladaŭ.

en: Application supplied widget for extra options.
pl: Aplikacyja, što dała widget dziela nałady dadatkovych opcyjaŭ.

en: Arrow Scaling
pl: Skalowanie strełak

en: Arrow Size
pl: Pamier strełki

en: Arrow X Displacement
pl: Haryzantalnaje pieramiaščeńnie strełki

en: Arrow Y Displacement
pl: Vertykalnaje pieramiaščeńnie strełki

en: Arrow direction
pl: Napramak strełki

en: Arrow shadow
pl: Cień strełki

en: Artists
pl: Mastaki

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
pl: Kaeficyjent praporcyjaŭ, užyvany, kali "obey_child" maje vartaść "NIAPRAŬDA"

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
pl: Kaeficyjent praporcyjaŭ kursora ŭstaŭki

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Authors
pl: Aŭtary

en: Backend
pl: Padtrymka

en: Backend for the printer
pl: Padtrymka dla drukarki

en: Background color
pl: Koler fonu

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
pl: Koler fonu jak (vierahodna, niavyznačany) GdkColor

en: Background color as a GdkColor
pl: Koler fonu jak GdkColor

en: Background color as a string
pl: Koler fonu ŭ vyhladzie nadpisu

en: Background color name
pl: Nazva koleru fonu

en: Background full height
pl: Fon maje poŭnuju vyšyniu

en: Background full height set
pl: Akreśleńnie vyšyni zapaŭnieńnia fonu

en: Background set
pl: Akreśleńnie fonu

en: Backward stepper
pl: Krok nazad

en: Border between button edges and child.
pl: Abvodka pamiž bierahami knopki i naščadkam.

en: Border between text and frame.
pl: Bierah pamiž tekstam i ramkaj.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
pl: Bierah pamiž tekstam i ramkaj. Nadpisvaje ŭłaścivaść stylu inner-border

en: Border relief
pl: Vypukly bierah

en: Border width
pl: Šyrynia bierahu

en: Bottom Attach
pl: Nižniaje dałučeńnie

en: Bottom Padding
pl: Nižni bierah

en: Bottom attachment
pl: Nižniaje dałučeńnie

en: Buffer
pl: Bufer

en: Button relief
pl: Vypukłaść knopki

en: Button spacing
pl: Vodstupy pamiž knopkami

en: Can be used to add a new child to the container
pl: Moža być vykarystany, kab dadać u kantejner novaha naščadka

en: Can change accelerators
pl: Mahčymaja źmiena akselerataraŭ

en: Can default
pl: Moža być zmoŭčany

en: Can focus
pl: Pryjmaje fokus

en: Cell background color
pl: Koler fonu jačejki

en: Cell background color as a GdkColor
pl: Koler fonu jačejki jak GdkColor

en: Cell background color as a string
pl: Koler fonu jačejki ŭ vyhladzie nadpisu

en: Cell background color name
pl: Nazva koleru fonu jačejki

en: Cell background set
pl: Akreśleńnie fonu jačejki

en: CellView model
pl: Madel CellView

en: Child
pl: Naščadak

en: Child Pack direction
pl: Napramak zapaŭnieńnia naščadka

en: Child X Displacement
pl: Haryzantalnaje pieramiaščeńnie naščadka

en: Child Y Displacement
pl: Vertykalnaje pieramiaščeńnie naščadka

en: Child internal height padding
pl: Unutrany bierah vyšynioj naščadka

en: Child internal width padding
pl: Unutrany bierah šyryni naščadka

en: Child widget to appear next to the button text
pl: Widget-naščadak paśla nadpisu na knopcy

en: Child widget to appear next to the menu text
pl: Widget-naščadak paśla apisańnia elementu menu

en: Clickable
pl: Klikalnaja

en: Climb Rate
pl: Chutkaść rostu

en: Climb rate
pl: Uzrovień rostu

en: Color Hash
pl: Hash koleru

en: Color of the selection box
pl: Koler pramavuholnika zaznačeńnia

en: Color of unvisited links
pl: Koler nienaviedanych spasyłak

en: Color of visited links
pl: Koler naviedanych spasyłak

en: Color scheme
pl: Schiema koleraŭ

en: Color to use for even rows
pl: Koler, jaki ŭžyvajecca dla cotnych radkoŭ

en: Color to use for odd rows
pl: Koler, jaki ŭžyvajecca dla niacotnych radkoŭ

en: Color with which to draw error-indication underlines
pl: Koler, jakim buduć rysavać padkreśleńni pamyłak

en: Color with which to draw insertion cursor
pl: Koler, pry vykarystańni jakoha pavinien być rysavany kursor ustaŭki

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
pl: Koler dapamožnaha kursora ŭstaŭki, užyvanaha pry redahavańni tekstu ź pieramiašanymi frahmentami, pisanymi źleva naprava i sprava naleva.

en: Column Spacing
pl: Vodstupy kalon

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
pl: Kalona atrymvaje častku dadatkovaj šyryni dadzienaj widgetu

en: Column headers respond to click events
pl: Akreślivaje, ci zahałoŭki reahujuć na padzieji kliku.

en: Column is user-resizable
pl: Akreślivaje, ci moža karystalnik źmianiać šyryniu kalony

en: Column spacing
pl: Vodstupy kalon

en: Column span column
pl: Kalona vodstupaŭ u kalonie

en: Columns
pl: Kalony

en: ComboBox model
pl: Madel skrynki typu ComboBox

en: Command to run when displaying a print preview
pl: Zahad zapusku pry pakazie pieradahladu vydruku

en: Comments about the program
pl: Apisańnie prahramy

en: Comments string
pl: Apisalny tekst

en: Completion Model
pl: Madel zapaŭnieńnia

en: Composite child
pl: Naščadak składanaha

en: Content Padding
pl: Bierah staronki

en: Content area border
pl: Bierah vakoł źmieściva

en: Copy target list
pl: Skapijuj śpis

en: Copyright information for the program
pl: Infarmacyja pra aŭtarskija pravy na prahramu

en: Copyright string
pl: Aŭtarskija pravy

en: Create the same proxies as a radio action
pl: Stvaraj proxy ŭ vyhladzie paloŭ adnarazovaha vybaru

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
pl: Zasłuhi pierakładčykaŭ. Pavinna być paznačana, što hety radok možna pierakłaści

en: Current Alpha
pl: Dziejnaja vartaść alfa

en: Current Color
pl: Dziejny koler

en: Current Page
pl: Dziejnaja staronka

en: Current fixed width of the column
pl: Dziejnaja stałaja šyrynia kalony

en: Current text of the buffer
pl: Dziejny tekst bufera

en: Current width of the column
pl: Dziejnaja šyrynia kalony

en: Cursor Blink
pl: Mirhańnie kursora

en: Cursor Blink Time
pl: Čas mirhańnia kursora

en: Cursor Blink Timeout
pl: Čas mirhańnia kursora

en: Cursor Position
pl: Pazycyja kursora

en: Cursor Visible
pl: Bačny kursor

en: Cursor color
pl: Koler kursora

en: Cursor line aspect ratio
pl: Praporcyi pramavuholnika kursora

en: Cursor position
pl: Pazycyja kursora

en: Cursor theme name
pl: Nazva matyvu kursora

en: Cursor theme size
pl: Pamier matyvu kursora

en: Custom palette
pl: Palitra karystalnika

en: Custom tab label
pl: Etykieta ŭłasnaj zakładki

en: Custom tabs for this text
pl: Lubyja tabulacyi, źviazanyja z tekstam

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
pl: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni fokusu

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
pl: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni linijaŭ sietki tam, dzie dreva

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
pl: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni linijaŭ tam, dzie dreva

en: Day
pl: Dzień

en: Decorated
pl: Dekaravanaje

en: Default Display
pl: Zmoŭčany ekran

en: Default Height
pl: Zmoŭčanaja vyšynia

en: Default Outside Spacing
pl: Zmoŭčanyja vonkavyja vodstupy

en: Default Page Setup
pl: Zmoŭčanyja nałady staronki

en: Default Spacing
pl: Zmoŭčanyja vodstupy

en: Default Width
pl: Zmoŭčanaja šyrynia

en: Default command to run when displaying a print preview
pl: Zahad nievykanalny, pakul pakazvaje pieradahlad vydruku

en: Default file chooser backend
pl: Zmoŭčanaja padtrymka vybaru fajłaŭ

en: Default print backend
pl: Zmoŭčanaja padtrymka drukarak

en: Delay before drop down menus appear
pl: Spaźnieńnie pajaŭleńnia razhortvalnaha menu

en: Delay before hiding a submenu
pl: Spaźnieńnie chavańnia padmenu

en: Delay before submenus appear
pl: Spaźnieńnie pajaŭleńnia padmenu

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
pl: Spaźnieńnie pajaŭleńnia padmenu paneli menu

en: Deletable
pl: Vydalalny

en: Destroy with Parent
pl: Źnišč z baćkam

en: Detail
pl: Detalnaść

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
pl: Akreślivaje, jak rysujecca pramavuholnik ź cieniem vakoł abšaru vyśviatleńnia

en: Dialog
pl: Akno dyjalohu

en: Digits
pl: Ličby

en: Displace focus
pl: Fokus raźmiaščeńnia

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
pl: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj nazad nasuprać paneli prakrutki

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
pl: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj nazad nasuprać abšaru zakładki

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
pl: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj napierad nasuprać paneli prakrutki

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
pl: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj napierad nasuprać abšaru zakładki

en: Display the cell
pl: Pakazvaj jačejku

en: Display the cell sensitive
pl: Pakazvaje jačejku

en: Display the standard backward arrow button
pl: Pakazvaje standartnuju knopku sa strełkaj nazad

en: Display the standard forward arrow button
pl: Pakazvaje standartnuju knopku sa strełkaj napierad

en: Do overwrite confirmation
pl: Paćvierdžańnie nadpisańnia

en: Documenters
pl: Aŭtary dakumentacyi

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
pl: Nastaŭlaje stały pamier paŭzunka, roŭny minimalnamu pamieru

en: Double Arrows
pl: Padvojnyja strełki

en: Double Click Distance
pl: Adlehłaść padvojnaha kliku

en: Double Click Time
pl: Čas padvojnaha kliku

en: Drag threshold
pl: Paroh pieraciahvańnia

en: Draw
pl: Rysavańnie

en: Draw Indicator
pl: Rysuj pakaźnik

en: Draw Value
pl: Pakazvaj vartaści

en: Draw as radio menu item
pl: Rysavańnie jak element typu pole adnarazovaha vybaru ŭ menu

en: Draw the toggle button as a radio button
pl: Vyjaŭlaje pieraklučalnuju knopku jak pole adnarazovaha vybaru

en: Editability set
pl: Nałady madyfikavalnaści

en: Editable
pl: Madyfikavalny

en: Editable mode of the CellRenderer
pl: Režym redahavańnia abjektu CellRenderer

en: Ellipsize
pl: Pieranos

en: Ellipsize set
pl: Nałady pieranosu

en: Embedded
pl: Zahnieždžanaja

en: Enable Accelerators
pl: Dazvol akseleratary

en: Enable Animations
pl: Dazvol animacyju

en: Enable Grid Lines
pl: Uklučaje linii sietki

en: Enable Mnemonics
pl: Dazvol Mnemoniki

en: Enable Popup
pl: Padručnaje menu

en: Enable Search
pl: Mahčymaść pošuku

en: Enable Touchscreen Mode
pl: Dazvol režym Touchscreen

en: Enable Tree Lines
pl: Uklučaje linii dreva

en: Error Bell
pl: Zvanok pamyłki

en: Error underline color
pl: Koler padkreśleńnia pamyłki

en: Even Row Color
pl: Koler cotnych radkoŭ

en: Events
pl: Zdareńni

en: Expand
pl: Pašyreńnie

en: Expand timeout
pl: Pašyreńnie kanca

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
pl: Pašyraje vartaść terminu čakańnia, kali widget pašyrajecca na novuju zonu

en: Expanded
pl: Razhornuty

en: Expander Column
pl: Kalona razhortvalnaha elementu

en: Expander Size
pl: Pamier elementu razhortvańnia

en: Export filename
pl: Nazva ekspartavanaha fajłu

en: Extension events
pl: Zdareńni pašyreńnia

en: Extra indentation for each level
pl: Dadatkovy vodstup abzacu dla kožnaha ŭzroŭniu

en: Extra space at the left and right edges of the menu
pl: Dadatkovaja prastora abapał menu

en: Extra space at the top and bottom of the menu
pl: Dadatkovaja prastora ŭviersie i ŭnizie menu

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
pl: Dadatkovaja adlehłaść pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami abapał, u pikselach

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
pl: Dadatkovaja prastora pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami, u pikselach

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
pl: Dadatkovaja adlehłaść pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami źvierchu i źnizu, u pikselach

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
pl: Dadatkovaja prastora pa haryzantali dla paneli prahresu.

en: Extra widget
pl: Dadatkovy widget

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
pl: Akreślivaje, ci budzie pakazany ŭviedzieny tekst. Kali opcyja nie aktyŭnaja, tekst budzie bačny ŭ vyhladzie łancuha "niabačnych znakaŭ", što prydatna pry zapisie parolaŭ.

en: FALSE if this represents a real hardware printer
pl: NIAPRAŬDA, kali akreślivaje fizyčnuju drukarku

en: FALSE removes outside bevel from entry
pl: Akreślivaje, ci pavinien być bačny kant vakoł elementu

en: Fallback Icon Theme Name
pl: Nazva zapasnoha matyvu ikon

en: Filename
pl: Nazva fajłu

en: Filename to load and display
pl: Nazva fajłu, kab zahruzić i pakazać

en: Fill
pl: Zapaŭnieńnie

en: Fill Level
pl: Uzrovień zapaŭnieńnia

en: Fixed Height Mode
pl: Režym ustalenaj vyšyni

en: Fixed Width
pl: Ustalenaja šyrynia

en: Fixed slider size
pl: Stały pamier paŭzunka

en: Focus in Toplevel
pl: Fokus u aknie vyšejšaha ŭzroŭniu

en: Focus line dash pattern
pl: Uzor linii fokusu

en: Focus linewidth
pl: Šyrynia linii fokusu

en: Focus on click
pl: Fokus ad kliku

en: Focus on map
pl: Fokus pry mapavańni

en: Focus padding
pl: Zapaŭnieńnie fokusu

en: Follow State
pl: Adsočvańnie stanu

en: Font
pl: Šryft

en: Font Name
pl: Nazva šryftu

en: Font description as a PangoFontDescription struct
pl: Apisańnie šryftu ŭ vyhladzie struktury PangoFontDescription

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
pl: Apisańnie šryftu ŭ vyhladzie nadpisu, naprykład: "Sans Italic 12"

en: Font family
pl: Siamja šryftoŭ

en: Font family set
pl: Nałady siamji šryftoŭ

en: Font name
pl: Nazva šryftu

en: Font options
pl: Opcyi šryftu

en: Font points
pl: Punkty šryftu

en: Font resolution
pl: Pamier šryftu

en: Font scale
pl: Maštab šryftu

en: Font scale set
pl: Nałady maštabu šryftu

en: Font scaling factor
pl: Kaeficyjent maštabu šryftu

en: Font size
pl: Pamier šryftu

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
pl: Pamier šryftu jak kaeficyjent maštabu adnosna zmoŭčanaha pamieru šryftu. Ułasnaść dazvalaje aŭtamatyčna dastasavacca da źmien matyvaŭ, itp., tamu rekamendujecca ŭstalać pamier jakraz z vykarystańniem jaje. Pango standartna akreślivaje niekalki vartaściaŭ maštabu j praporcyj, takich jak PANGO_SCALE_X_LARGE.

en: Font size in Pango units
pl: Pamier šryftu ŭ adzinkach Pango

en: Font size in points
pl: Pamier šryftu ŭ punktach

en: Font size set
pl: Nałady pamieru šryftu

en: Font stretch
pl: Raściahnutaść šryftu

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
pl: Raściahnutaść šryftu jak PangoStretch, naprykład: PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
pl: Nałady raściahnutaści šryftu

en: Font style
pl: Styl šryftu

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
pl: Styl šryftu jak PangoStyle, naprykład: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
pl: Nałady stylu šryftu

en: Font variant
pl: Varyjant šryftu

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
pl: Varyjant šryftu jak PangoVariant, naprykład: PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
pl: Nałady varyjantu šryftu

en: Font weight
pl: Tłustaść šryftu

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
pl: Ciažar šryftu jak poŭnaja ličba, pabač vartaści, akreślenyja napierš u PangoWeight; naprykład: PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
pl: Nałady tłustaści šryftu

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
pl: Prymušaje dapasavać kaeficyjent praporcyjaŭ da ramki widgetu-naščadka

en: Foreground color
pl: Koler elementu

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
pl: Koler elementu jak (vierahodna niavyznačany) GdkColor

en: Foreground color as a GdkColor
pl: Koler elementu jak GdkColor

en: Foreground color as a string
pl: Koler elementu ŭ vyhladzie nadpisu

en: Foreground color name
pl: Nazva koleru elementu

en: Foreground set
pl: Nałady znakaŭ

en: Forward stepper
pl: Krok napierad

en: Fraction
pl: Častka

en: Frame shadow
pl: Cień ramki

en: GTK Modules
pl: Moduli GTK

en: GdkPixbufAnimation to display
pl: Abjekt GdkPixbufAnimation, kab pakazać

en: Gravity
pl: Hravitacyja

en: Grid line pattern
pl: Uzor linijaŭ sietki

en: Grid line width
pl: Šyrynia linijaŭ sietki

en: Group
pl: Hrupa

en: Handle Size
pl: Pamier ručki

en: Handle position
pl: Pałažeńnie ručki

en: Has Entry
pl: Maje ŭvod

en: Has Frame
pl: Z ramkaj

en: Has Opacity Control
pl: Nałady nieprazrystaści

en: Has Resize Grip
pl: Maje sietku pašyreńnia

en: Has default
pl: Zmoŭčany

en: Has focus
pl: Z fokusam

en: Has palette
pl: Z palitraj

en: Has selection
pl: Maje vybar

en: Has tooltip
pl: Jość padkazka

en: Header Padding
pl: Bierah šapki

en: Header image
pl: Vyjava na šapku

en: Header image for the assistant page
pl: Vyjava dla šapki na staroncy dapamohi

en: Headers Clickable
pl: Klikalnyja zahałoŭki

en: Headers Visible
pl: Bačnyja zahałoŭki

en: Height
pl: Vyšynia

en: Height request
pl: Patrabavańnie ŭstalić vyšyniu

en: Hide if empty
pl: Chavaj, kali pustaja

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
pl: Padkazka dla asiarodździa, ź jakim typam akna jano maje dačynieńnie, i jak ź im abychodzicca.

en: Homogeneous
pl: Adnastajny

en: Horizontal Adjustment
pl: Haryzantalnaje dapasavańnie

en: Horizontal Adjustment for the widget
pl: Haryzantalnaje dapasavańnie widgetu

en: Horizontal Alignment
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: Horizontal Offset
pl: Haryzantalny zruch

en: Horizontal Padding
pl: Bierahi pa haryzantali

en: Horizontal Scroll Arrow Length
pl: Daŭžynia haryzantalnaj strełki prakrutki

en: Horizontal Scrollbar Policy
pl: Nałady haryzantalnaj paneli prakrutki

en: Horizontal Separator Width
pl: Šyrynia haryzantalnaha separatara

en: Horizontal adjustment
pl: Haryzantalnaje dapasavańnie

en: Horizontal alignment
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: Horizontal alignment for child
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie naščadka

en: Horizontal options
pl: Haryzantalnyja opcyi

en: Horizontal padding
pl: Haryzantalnaje zapaŭnieńnie

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
pl: Haryzantalnaje pałažeńnie widgetu-naščadka ŭnutry dastupnaj prastory. 0,0 aznačaje raŭnańnie da levaha boku, 1,0 – da pravaha boku

en: Horizontal scale
pl: Haryzantalnaja škała

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
pl: Pamier haryzantalnych vodstupaŭ pamiž jačejkami. Ličba musić być cotnaja.

en: Hover Expand
pl: Razhortvaj abranaje

en: Hover Selection
pl: Zaznačaj abranaje

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
pl: Akreślivaje, jak daloka pavinna być pieramieščanaja strełka pa haryzantali, kali knopku puščajuć.

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
pl: Akreślivaje, jak daloka pavinien być pieramieščany pa haryzantali widget-naščadak, kali naciskajuć knopku.

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
pl: Akreślivaje, jak daloka pavinna być pieramieščanaja strełka pa vertykali, kali puścić knopku.

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
pl: Akreślivaje, jak daloka pavinien być pieramieščany pa haryzantali widget-naščadak, kali naciskajuć knopku.

en: How long to show the last input character in hidden entries
pl: Akreślivaje, jak doŭha maje być pakazany apošni ŭviedzieny znak u palach sa schavanym tekstam

en: How the range should be updated on the screen
pl: Akreślivaje, jakim čynam aktualizujecca widget na ekranie.

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
pl: Pazycyja tekstu dy ikony kožnaha elementu adnosna inšych

en: How to align the lines
pl: Napramak raŭnańnia radkoŭ

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
pl: Sposab parušeńnia tekstavaha łancuha pavodle radkoŭ, kali abjekt renderavańnia jačejek nia maje miesca pakazać jaho sucelna

en: How to draw the input method preedit string
pl: Sposab rysavańnia źviestak redahavańnia ŭstupnaha metadu ŭvodu

en: How to draw the input method statusbar
pl: Sposab rysavańnia paneli stanu metadu ŭvodu

en: How to draw the toolbar
pl: Sposab rysavańnia panelaŭ pryładździa

en: IM Preedit style
pl: Styl ustupnaha redahavańnia metadu ŭvodu

en: IM Status style
pl: Styl stanu metadu ŭvodu

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon Name
pl: Nazva ikony

en: Icon Sizes
pl: Pamiery ikon

en: Icon Theme Name
pl: Nazva matyvu ikon

en: Icon View Model
pl: Madel vyhladu ikon

en: Icon for this window
pl: Ikona, źviazanaja z hetym aknom

en: Icon name
pl: Nazva ikony

en: Icon set
pl: Nabor ikon

en: Icon set to display
pl: Nabor ikon, kab pakazać

en: Icon size
pl: Pamier ikony

en: Icon size set
pl: Akreśleńnie pamieru ikony

en: Icon spacing
pl: Vodstupy pamiž ikonami

en: Icon widget
pl: Widget ikony

en: Icon widget to display in the item
pl: Widget ikony, pakazanaj na elemencie

en: Icons
pl: Ikony

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
pl: Kali opcyja maje vartaść "NIAPRAŬDA", nielha ŭvodzić inšych łancuhoŭ znakaŭ, čym abranyja

en: If TRUE, a heading is displayed
pl: Paśla abrańnia vartaści "PRAŬDA" zahałovak pakazany

en: If TRUE, day names are displayed
pl: Paśla abrańnia vartaści "PRAŬDA" nazvy dzion pakazanyja

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
pl: Akreślivaje, ci klik u natatnik pravym klavišam pavinien adčyniać menu z vybaram staronki.

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
pl: Akreślivaje, ci ŭ vypadku niedachopu miesca na zakładki pavinny pajavicca strełki prakrutki

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
pl: Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", widget pavinien pajavicca ŭ druharadnaj hrupie widgetaŭ-naščadkaŭ, prydatnaj, naprykład, pry knopkach dapamohi.

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
pl: Kali PRAŬDA, naščadak moža być mienšy za svaje vymahańni

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
pl: Kali PRAŬDA, naščadak razhortvajecca i zhortvajecca zhodna ź widgetam paneli

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
pl: Kali PRAŬDA, vakno popup pajavicca pry paasobnym dapasavańni.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
pl: Kali PRAŬDA, vakno popup budzie mieć šyryniu pola elementu

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
pl: Kali maje vartaść "PRAŬDA", dadzieny miesiac nia moža być zamienieny

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
pl: Kali PRAŬDA, usie jačejki tablicy majuć adnolkavuju šyryniu/vyšyniu.

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
pl: Akreślivaje, ci widget pryjmaje zmoŭčanaje dziejańnie, kali fokus na im

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
pl: Akreślivaje, ci akno madalnaje (kali jano bačnaje, inšymi nielha karystacca)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
pl: Kali ŭklučana, schavanyja widgety ihnarujucca padčas ustaleńnia pamieru hrupy

en: If TRUE, users can resize the window
pl: Akreślivaje, ci moža karystalnik źmianiać pamier akna

en: If TRUE, week numbers are displayed
pl: Kali abrać vartaść "PRAŬDA", numary tydniaŭ pakazanyja

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
pl: Ci pavinna być bačnaja strełka, kali panel pryładździa nie źmiaščajecca ŭ interfejsie

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
pl: Kolkaść miesca pa haryzantali, zajmanaha widgetam-naščadkam, kali dastupnaja dla jaho prastora bolšaja za vymahanuju. Vartaść 0,0 aznačaje, što ŭsio zastaniecca niavykarystanym, 1,0 – vykarystoŭvańnie ŭsiaho

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
pl: Kolkaść miesca pa vertykali, zajmanaha widgetam-naščadkam, kali dastupnaja dla jaho prastora bolšaja za vymahanuju. Vartaść 0,0 aznačaje, što ŭsio zastaniecca niavykarystanym, 1,0 – vykarystoŭvańnie ŭsiaho

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
pl: Akreślivaje, ci padkreśleńnie ŭžyvajecca ŭ tekście ŭ roli značnika pierad znakam akseleratara.

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
pl: Akreślivaje, ci padkreśleńnie ŭžyvajecca ŭ tekście ŭ roli značnika pierad akselerataram.

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
pl: Akreślivaje, ci treba ŭžyć etykietu dziela vybaru typovaha elementu zamiest taho, kab jaje pakazvać.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
pl: Akreślivaje, ci pieranosić zadoŭhija radki

en: If the insertion cursor is shown
pl: Akreślivaje, ci bačny kursor uklejvańnia.

en: If the toggle button is in an "in between" state
pl: Akreślivaje, ci pieraklučalnaja knopka znachodzicca ŭ "pasiarednim" stanie

en: If the toggle part of the button is displayed
pl: Akreślivaje, ci rysavać pieraklučalnuju častku knopki

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
pl: Akreślivaje, ci začyniać hetaje vakno, kali začyniajecca vakno vyšejšaha ŭzroŭniu

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
pl: Kali pieranos uklučany, akreślivaje, jakim čynam jon adbyvajecca

en: Ignore hidden
pl: Ihnaravańnie schavanych

en: Image
pl: Vyjava

en: Image position
pl: Pazycyja vyjavy

en: Image spacing
pl: Vodstup vyjavy

en: Image widget
pl: Widget vyjavy

en: Image/label border
pl: Kraj vyjavy/etykiety

en: Inconsistent
pl: Supiarečny

en: Inconsistent state
pl: Supiarečny stan

en: Indent
pl: Vodstup

en: Indent Expanders
pl: Adstupi elementy razhortvańnia

en: Indent set
pl: Nałady vodsupu

en: Indicator Size
pl: Pamier pakaźnika

en: Indicator Spacing
pl: Vodstupy pakaźnika

en: Indicator size
pl: Pamier pakaźnika

en: Inline completion
pl: Aŭtazapaŭnieńnie ŭ radku

en: Inline selection
pl: Zaznačańnie ŭnutry

en: Inner Border
pl: Vonkavaja abvodka

en: Interior Focus
pl: Unutrany fokus

en: Internal padding
pl: Unutranaje zapaŭnieńnie

en: Invert direction slider moves to increase range value
pl: Advaročvaje ruchi paŭzunka, kab pavialičyć vartaść abšaru

en: Inverted
pl: Adviernuty

en: Invisible
pl: Niabačny

en: Invisible character
pl: Niabačny znak

en: Invisible set
pl: Nałady niabačnaści

en: Is Active
pl: Aktyŭnaje

en: Is Expanded
pl: Razhornuty

en: Is Expander
pl: Razhortvajecca

en: Is Virtual
pl: Virtualnaja

en: Is focus
pl: Fakusavańnie

en: Is important
pl: Važnaja

en: Job Count
pl: Ličnik zadańniaŭ

en: Job Name
pl: Nazva zadańnia

en: Justification
pl: Dapasavańnie

en: Justification set
pl: Nałady dapasavańnia

en: Key Theme Name
pl: Nazva hałoŭnaha matyvu

en: Keybinding to activate the menu bar
pl: Kambinacyja klavišaŭ dla aktyvizacyi paneli menu

en: Keynav Cursor Only
pl: Tolki kursor navihacyi

en: Keynav Wrap Around
pl: Zhortvańnie navihacyi kursoram

en: Label
pl: Etykietka

en: Label for the tab containing custom widgets.
pl: Etykieta zakładki z ułasnymi widgetami.

en: Label widget
pl: Widget etykiety

en: Label xalign
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie etykiety

en: Label yalign
pl: Vertykalnaje raŭnańnie etykiety

en: Language
pl: Mova

en: Language set
pl: Nałady movy

en: Largest possible value for the "position" property
pl: Najbolšaja mahčymaja vartaść ułaścivaści "Position" (pazycyja).

en: Layout style
pl: Styl kampazycyi

en: Left Attach
pl: Levaje dałučeńnie

en: Left Margin
pl: Levaje pabočča

en: Left Padding
pl: Levy bierah

en: Left attachment
pl: Levaje dałučeńnie

en: Left gravity
pl: Hravitacyja ŭleva

en: Left margin
pl: Levaje pabočča

en: Left margin set
pl: Nałady levaha pabočča

en: Left, right, or center justification
pl: Dapasavańnie da levaha, pravaha boku, albo centralnaje

en: Length of scale's slider
pl: Daŭžynia paŭzunka maštabu

en: Length of step buttons at ends
pl: Daŭžynia krokavych knopak na kancach

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
pl: Daŭžynia cyklu mirhańnia kursora, u milisekundach

en: Level Indentation
pl: Uzrovień vodstupu abzacu

en: Line wrap
pl: Pieranos radkoŭ

en: Line wrap mode
pl: Režym pieranosu radkoŭ

en: List of authors of the program
pl: Śpis aŭtaraŭ prahramy

en: List of currently active GTK modules
pl: Śpis dziejna ŭžyvanych modulaŭ GTK

en: List of icon names
pl: Śpis nazvaŭ ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
pl: Śpis pamieraŭ ikon (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
pl: Śpis asobaŭ, jakija stvarajuć dakumentacyju prahramy

en: List of people who have contributed artwork to the program
pl: Śpis mastakoŭ, jakija pracujuć nad vyhladam prahramy

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
pl: Śpis padtrymak GtkPrintBackend dziela zmoŭčanaha ŭžytku

en: Local Only
pl: Tolki lakalna

en: Local only
pl: Tolki lakalnyja

en: Location
pl: Pałažeńnie

en: Logo
pl: Lahatyp

en: Logo Icon Name
pl: Nazva ikony lahatypu

en: Lower
pl: Nižni

en: Lower limit of ruler
pl: Nižni limit liniejki

en: Lower stepper sensitivity
pl: Nizkaja ŭražlivaść stepera

en: Make the expanders indented
pl: Adstupaje elementy razhortvańnia

en: Margin
pl: Pabočča

en: Margin Accumulates
pl: Sumavańnie paboččaŭ

en: Mark name
pl: Nazva značnika

en: Marked up text to render
pl: Bačny tekst, apisany značnikami

en: Markup
pl: Tekst sa značnikami

en: Markup column
pl: Kalona značnikaŭ

en: Max Size
pl: Maksymalny pamier

en: Maximal Position
pl: Maksymalnaja pazycyja

en: Maximum Value
pl: Maksymalnaja vartaść

en: Maximum Width
pl: Maksymalnaja šyrynia

en: Maximum Width In Characters
pl: Maksymalnaja šyrynia ŭ znakach

en: Maximum allowed width of the column
pl: Maksymalnaja dapuščalnaja šyrynia kalony

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
pl: Pašyralny element atrymaje maksymalnuju prastoru

en: Maximum child expand
pl: Maksymalny rost widgetu naščadka

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
pl: Maksymalnaja dapuščalnaja adlehłaść pamiž dvuma klikami, jakija ličacca padvojnym klikam (u pikselach)

en: Maximum length
pl: Maksymalnaja daŭžynia

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
pl: Maksymalnaja kolkaść znakaŭ dla hetaha elementu. Nulavaja vartaść aznačaje adsutnaść maksymumu.

en: Maximum size of the ruler
pl: Maksymalny pamier liniejki

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
pl: Maksymalny dapuščalny čas pamiž dvuma klikami, usprymanymi jak padvojny klik (u milisekundach)

en: Menu bar accelerator
pl: Akseleratary paneli menu

en: Menu label
pl: Etykieta menu

en: Merged UI definition
pl: Definicyja złučanaha interfejsu karystalnika

en: Message Buttons
pl: Knopki pad paviedamleńniem

en: Message Type
pl: Typ paviedamleńnia

en: Metric
pl: Mierka

en: Minimal Position
pl: Minimalnaja pazycyja

en: Minimum Key Length
pl: Minimalnaja daŭžynia kluča

en: Minimum Slider Length
pl: Minimalnaja daŭžynia paŭzunka

en: Minimum Value
pl: Minimalnaja vartaść

en: Minimum Width
pl: Minimalnaja šyrynia

en: Minimum allowed width of the column
pl: Minimalnaja dapuščalnaja šyrynia kalony

en: Minimum child height
pl: Minimalnaja vyšynia widgetu-naščadka

en: Minimum child width
pl: Minimalnaja šyrynia widgetu-naščadka

en: Minimum height of buttons inside the box
pl: Minimalnaja vyšynia knopak u skryncy

en: Minimum length of scrollbar slider
pl: Minimalnaja daŭžynia paŭzunka paneli prakrutki

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
pl: Minimalnaja daŭžynia kluča pry pošuku adpaviednikaŭ

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
pl: Minimalny peryjad času, ciaham jakoha pakaźnik musić znachodzicca nad elementam, pierš čym pajavicca padmenu

en: Minimum width of buttons inside the box
pl: Minimalnaja šyrynia knopak u skryncy

en: Mnemonic key
pl: Klaviša mnemonika

en: Mnemonic widget
pl: Widget mnemonika

en: Modal
pl: Madalnaje

en: Mode
pl: Režym

en: Model
pl: Madel

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
pl: Vykarystanaja madel kalony dziela zahruzki hrafiki ikon

en: Model column used to retrieve the text from
pl: Užytaja madel kalony dziela atrymańnia tekstu

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
pl: Madel kalony, užytaja dziela atrymańnia tekstu pry vykarystańni značnikaŭ Pango

en: Month
pl: Miesiac

en: Name
pl: Nazva

en: Name of a icon theme to fall back to
pl: Nazva zapasnoha matyvu ikon

en: Name of default font to use
pl: Nazva zmoŭčanaha ŭžyvanaha šryftu

en: Name of icon theme to use
pl: Nazva ŭžyvanaha matyvu ikon

en: Name of key theme RC file to load
pl: Nazva hałoŭnaha adčytvanaha fajłu matyvu RC

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
pl: Nazva zmoŭčana ŭžyvanaj padtrymki GtkFileChooser

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
pl: Nazva ŭžyvanaha matyvu kursora, albo NULL, kab byŭ zmoŭčany

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
pl: Nazva siamji šryftoŭ, naprykład: Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
pl: Nazva drukarki

en: Name of the themed icon for this window
pl: Nazva ikony z matyvu, źviazanaj z hetym aknom

en: Name of theme RC file to load
pl: Nazva adčytvanaha fajłu matyvu RC

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
pl: Nazva, užyvanaja jak spasyłka na tekstavy značnik, NULL dla značnikaŭ, pazbaŭlenych nazvaŭ

en: No Month Change
pl: Biaź źmieny miesiaca

en: No show all
pl: Nie pakazvaj usich

en: Number of Pages
pl: Kolkaść staronak

en: Number of characters to leave space for in the entry
pl: Kolkaść znakaŭ u elemencie, na jakuju pavinna być pakinutaje miesca

en: Number of columns
pl: Kolkaść kalonaŭ

en: Number of columns to display
pl: Pakazanaja kolkaść kalonaŭ

en: Number of jobs queued in the printer
pl: Kolkaść zadańniaŭ u čarzie da drukarki

en: Number of pixels around the content pages.
pl: Kolkaść pikselaŭ vakoł źmieściva staronak.

en: Number of pixels around the header.
pl: Kolkaść pikselaŭ vakoł šapki.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
pl: Kolkaść pikselaŭ pamiž panelami prakrutki i vaknom prakrutki

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
pl: Kolkaść pikselaŭ elementu pierasunutych uleva za jahony abšar

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
pl: Kolkaść pikselaŭ, na jakuju moža zrušycca kursor pierad pačatkam pieraciahvańnia

en: Number of recently used files
pl: Kolkaść niadaŭna ŭžytych fajłaŭ

en: Numeric
pl: Numeryčnyja

en: Obey child
pl: Rašeńnie naščadka

en: Odd Row Color
pl: Koler niacotnych radkoŭ

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
pl: Vysynutaść vyšej za bazavuju liniju (admoŭnaja vartaść aznačaje zruch nižej za bazavuju liniju)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
pl: Zruch tekstu nad bazavaj linijaj (admoŭnaja vartaść aznačaje zruch nižej za bazavuju liniju), u adzinkach Pango

en: Opacity for Window
pl: Prazrystaść akna

en: Opacity of the selection box
pl: Nieprazrystaść pramavuholnika zaznačeńnia

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
pl: Opcyi, jakija akreślivajuć pavodziny widgetu naščadka pa haryzantali

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
pl: Opcyi, jakija akreślivajuć pavodziny widgetu naščadka pa vertykali

en: Orientation
pl: Aryjentacyja

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
pl: Patrabavańnie ŭstalić vyšyniu widgetu, vartaść -1 aznačaje ŭžyćcio naturalnaha parametru

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
pl: Patrabavańnie ŭstalić šyryniu widgetu, vartaść -1 aznačaje ŭžyćcio naturalnaha parametru

en: Overwrite mode
pl: Režym nadpisvańnia

en: Pack direction
pl: Napramak zapaŭnieńnia

en: Pack type
pl: Typ upakoŭki

en: Padding
pl: Bierah

en: Page
pl: Staronka

en: Page Increment
pl: Pryrost staronki

en: Page Setup
pl: Nałady staronki

en: Page Size
pl: Pamier staronki

en: Page complete
pl: Staronka hatovaja

en: Page title
pl: Tytuł staronki

en: Page type
pl: Typ staronki

en: Palette to use in the color selector
pl: Palitra dziela vybaru koleru

en: Paragraph background color
pl: Koler fonu parahrafu

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
pl: Koler fonu parahrafu jak (vierahodna niavyznačany) GdkColor

en: Paragraph background color as a string
pl: Koler fonu parahrafu ŭ tekstavym vyjaŭleńni

en: Paragraph background color name
pl: Nazva koleru fonu parahrafu

en: Paragraph background set
pl: Nałady fonu parahrafu

en: Parent widget
pl: Widget vyšejšaha ŭzroŭniu

en: Password Hint Timeout
pl: Čas padkazki parolu

en: Paste target list
pl: Uklej śpis metaŭ

en: Pattern
pl: Uzor

en: Pixbuf Expander Closed
pl: Začynieny element razhortvańnia

en: Pixbuf Expander Open
pl: Adčynieny element razhortvańnia

en: Pixbuf Object
pl: Abjekt pixbuf

en: Pixbuf column
pl: Kalona hrafiki

en: Pixbuf for closed expander
pl: Abjekt pixbuf, źviazany z začynienym elementam razhortvańnia

en: Pixbuf for open expander
pl: Abjekt pixbuf, źviazany z adčynienym elementam razhortvańnia

en: Pixel size
pl: Pamier u pikselach

en: Pixel size to use for named icon
pl: Pamier u pikselach, užyvany pry nazvanych ikonach

en: Pixels Above Lines
pl: Miesca nad radkami

en: Pixels Below Lines
pl: Miesca pad radkami

en: Pixels Inside Wrap
pl: Pikseli ŭ pieranosie

en: Pixels above lines
pl: Miesca nad radkami

en: Pixels above lines set
pl: Nałady miesca nad radkami

en: Pixels below lines
pl: Pikselaŭ nad radkami

en: Pixels below lines set
pl: Nałady miesca pad radkami

en: Pixels inside wrap
pl: Pikseli ŭ pieranosie

en: Pixels inside wrap set
pl: Nałady pikselaŭ pieranosu

en: Pixels of blank space above paragraphs
pl: Kolkaść svabodnaha miesca nad abzacami ŭ pikselach

en: Pixels of blank space below paragraphs
pl: Kolkaść svabodnaha miesca nad abzacami ŭ pikselach

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
pl: Kolkaść svabodnaha miesca pamiž pieraniesienymi radkami abzacu ŭ pikselach

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
pl: Ci źmiaščać paneli prakrutki ŭnutry kanta razhortvalnaha akna

en: Popup completion
pl: Aŭtazapaŭnieńnie popup

en: Popup set width
pl: Šyrynia vakna popup

en: Popup shown
pl: Pakazvaje vakno popup

en: Popup single match
pl: Vakno paasobnaha dapasavańnia

en: Position
pl: Element

en: Position Set
pl: Ustaleńnie pazycyi

en: Position of mark on the ruler
pl: Pałažeńnie značnika na liniejcy

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
pl: Pazycyja vahavaha separatara ŭ pikselach (0 aznačaje krajniaje pałažeńnie ŭ levym vierchnim kucie)

en: Position of the handle relative to the child widget
pl: Pałačeńnie ručki adnosna widgetu-naščadka

en: Preview Widget Active
pl: Widget pieradahladu aktyŭny

en: Preview text
pl: Pieradahlad tekstu

en: Preview widget
pl: Widget pieradahladu

en: Print Settings
pl: Nałady vydruku

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer settings
pl: Nałady drukarki

en: Printer to print the job to
pl: Drukarka dla vydruku zadańnia

en: Program name
pl: Nazva prahramy

en: Program version
pl: Versija prahramy

en: Pulse
pl: Puls

en: Pulse Step
pl: Krok impulsu

en: Radio state
pl: Stan pola adnarazovaha vybaru

en: Ratio
pl: Praporcyi

en: Reads the current value, or sets a new value
pl: Adčytvaje dziejnuju vartaść albo daje novuju

en: Receives default
pl: Pryjmaje zmoŭčanaje

en: Recent Files Limit
pl: Kolkaść niadaŭna ŭžyvanych fajłaŭ

en: Recent Manager
pl: Dziejny kiraŭnik

en: Render detail to pass to the theme engine
pl: Detalnaść renderavańnia, jakaja pieradajecca mechanizmu matyvu

en: Reorderable
pl: Źmienny paradak

en: Repeat timeout
pl: Paŭtary čakańnie

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
pl: Paŭtaraje vartaść terminaŭ čakańnia, kali klaviša nacisnutaja

en: Resizable
pl: Źmienny pamier

en: Resize
pl: Źmienny pamier

en: Resize mode
pl: Režym źmieny pamieru

en: Resize mode of the column
pl: Režym źmieny pamieru kalony

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
pl: Rezalucyja Xft, u 1024 * punkty/cal. -1 – vykarystańnie zmoŭčanaj vartaści

en: Restrict to Fill Level
pl: Abmiežavańnie da ŭzroŭniu zapaŭnieńnia

en: Right Attach
pl: Pravaje dałučeńnie

en: Right Margin
pl: Pravaje pabočča

en: Right Padding
pl: Pravy bierah

en: Right attachment
pl: Pravaje dałučeńnie

en: Right margin
pl: Pravaje pabočča

en: Right margin set
pl: Nałady pravaha pabočča

en: Rise
pl: Vysunutaść

en: Rise set
pl: Nałady vysunutaści

en: Row Spacing
pl: Vodstupy radkoŭ

en: Row has children
pl: Radok maje naščadka

en: Row is an expander row, and is expanded
pl: Akreślivaje, ci razhortvalny hety radok i ci razhornuty jon

en: Row spacing
pl: Vodstupy radkoŭ

en: Row span column
pl: Kalona vodstupaŭ radkoŭ

en: Rows
pl: Radki

en: Rubber Banding
pl: Žhut

en: Rules Hint
pl: Razroźnivańnie radkoŭ

en: Screen
pl: Ekran

en: Scroll offset
pl: Pamier prakrutki

en: Scrollable
pl: Z prakrutkaj

en: Scrollbar spacing
pl: Vodstupy paneli prakrutki

en: Scrollbars within bevel
pl: Paneli prakrutki ŭnutry kantu

en: Scrolled Window Placement
pl: Pałažeńnie vakna prakrutki

en: Search Column
pl: Kalona pošuku

en: Secondary
pl: Druharadny

en: Secondary Text
pl: Druhasny tekst

en: Secondary backward stepper
pl: Dadatkovy krok nazad

en: Secondary cursor color
pl: Druhi koler kursora

en: Secondary forward stepper
pl: Dadatkovy krok napierad

en: Select Multiple
pl: Masavaje zaznačeńnie

en: Select on focus
pl: Zaznačańnie pry fokusie

en: Selectable
pl: Zaznačalny

en: Selected Printer
pl: Abranaja drukarka

en: Selection Bound
pl: Miaža zaznačeńnia

en: Selection Box Alpha
pl: Vartaść alfa pramavuholnika zaznačeńnia

en: Selection Box Color
pl: Koler pramavuholnika zaznačeńnia

en: Selection mode
pl: Režym zaznačeńnia

en: Sensitive
pl: Adčuvalny

en: Separator Height
pl: Separatar vyšyni

en: Separator Width
pl: Šyrynia separatara

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
pl: Akreślivaje, ci pavienien być akreśleny atrybut, jaki padkazvaje mechanizmu matyvu razroźnivać čarhovyja radki (naprykład, roznymi kolerami).

en: Set the column for the expander column
pl: Naładžvaje kalonu, u jakoj pajaŭlajecca razhortvalny element

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
pl: Kab pakazać nieakreśleny prahres, treba abrać niejkuju dadatnuju vartaść.

en: Settings
pl: Nałady

en: Shadow Type
pl: Typ cieniu

en: Shadow type
pl: Typ cieniu

en: Short label
pl: Karotkaja etykietka

en: Show Arrow
pl: Pakazvaj strełki

en: Show Border
pl: Pakazvaj kraj

en: Show Day Names
pl: Pakazvaj nazvy dzion

en: Show Dialog
pl: Akno dyjalohu

en: Show Expanders
pl: Pakažy razhortvalniki

en: Show Fill Level
pl: Pakazvaj uzrovień zapaŭnieńnia

en: Show Heading
pl: Pakazvaj zahałovak

en: Show Hidden
pl: Bačnaść schavanych

en: Show Icons
pl: Pakažy ikony

en: Show Not Found
pl: Pakaz nia znojdzieny

en: Show Numbers
pl: Pakazvaj numary

en: Show Private
pl: Pakažy pryvatnyja fajły

en: Show Tabs
pl: Pakazvaj zakładki

en: Show Tooltips
pl: Pakažy padkazki

en: Show Week Numbers
pl: Pakazvaj numary tydniaŭ

en: Show button images
pl: Pakazvaj vyjavy knopak

en: Show menu images
pl: Pakazvaj vyjavy menu

en: Show size
pl: Pakazvaj pamier

en: Show style
pl: Pakazvaj styl

en: Show text
pl: Pakazvaj tekst

en: Show the 'Input Methods' menu
pl: Pakazvaj menu "Metady ŭvodu"

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
pl: Pakazvaje menu "Ustaŭ kiroŭny znak Unikodu"

en: Show the column header buttons
pl: Pakazvaj knopki ŭ zahałoŭkach kalon

en: Shrink
pl: Mahčymaść źmianšeńnia

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
pl: Bok skrynki z ručkaj, jaki maje być spałučany z punktam dakavańnia

en: Sidebar image
pl: Vyjava bakavoj paneli

en: Sidebar image for the assistant page
pl: Vyjava dla bakavoj paneli na staroncy dapamohi

en: Single Line Mode
pl: Adnaradkovy režym

en: Single Paragraph Mode
pl: Režym paasobnaha parahrafu

en: Size
pl: Pamier

en: Size of check or radio indicator
pl: Pamier pakaźnika pieraklučeńnia albo adnarazovaha vybaru

en: Size of icons in this toolbar
pl: Pamier ikonaŭ na paneli pryładździa

en: Size of spacers
pl: Pamiery padzialalnych elementaŭ

en: Size of tab curvature
pl: Pamier kryvizny zakładki

en: Size of tab overlap area
pl: Pamier pakryvanaha abšaru

en: Size of the expander arrow
pl: Pamier strełki razhortvańnia dreva

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
pl: Pamier, jakim karystajucca kursory, albo 0, kab byŭ zmoŭčany pamier

en: Sizing
pl: Źmiena pamieru

en: Skip pager
pl: Abminaj pieraklučalnik rabočych abšaraŭ

en: Skip taskbar
pl: Abminaj paneli zadańniaŭ

en: Slider Length
pl: Daŭžynia paŭzunka

en: Slider Width
pl: Šyrynia paŭzunka

en: Smallest possible value for the "position" property
pl: Najmienšaja mahčymaja vartaść ułaścivaści "Position" (pazycyja).

en: Snap edge
pl: Pryciahalny bierah

en: Snap edge set
pl: Pryciahvańnie da bierahu

en: Snap to Ticks
pl: Zakruhleńnie da pravilnych

en: Sort Type
pl: Vid sartavańnia

en: Sort direction the sort indicator should indicate
pl: Napramak, jaki pavinien pakazvać pakaźnik paradkavańnia

en: Sort indicator
pl: Pakaźnik paradkavańnia

en: Sort order
pl: Paradak sartavańnia

en: Source option
pl: Opcyi krynicy

en: Space between value text and the slider/trough area
pl: Vodstup pamiž tekstam z vartaściu i abšaram paŭzunka

en: Space style
pl: Styl vodstupaŭ

en: Space to put between the label and the child
pl: Prastora pamiž etykietaj i naščadkam

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
pl: Vodstup na bierahoch vyhladu ikon

en: Space which is inserted between cells
pl: Miesca, ustaŭlanaje pamiž jačejkami

en: Space which is inserted between cells of an item
pl: Vodstup pamiž jačejkami elementu

en: Space which is inserted between grid columns
pl: Vodstup pamiž kalonami sietki

en: Space which is inserted between grid rows
pl: Vodstup pamiž radkami sietki

en: Spacer size
pl: Pamier padzialalnaha elementu

en: Spacing
pl: Vodstupy

en: Spacing around check or radio indicator
pl: Vodstupy vakoł pakaźnika pieraklučeńnia albo pole adnarazovaha vybaru

en: Spacing around expander arrow
pl: Prastora vakoł strełki razhortvańnia

en: Spacing between buttons
pl: Vodstupy pamiž knopkami

en: Spacing between step buttons and thumb
pl: Vodstupy pamiž krokavymi knopkami i paŭzunkom

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
pl: Vodstup pamiž paŭzunkom dy knopkami i vonkavym kantam

en: Spacing in pixels between the icon and label
pl: Vodstup u pikselach pamiž ikonaj i etykietkaj

en: Spacing in pixels between the image and label
pl: Vodstup u pikselach pamiž vyjavaj i etykietaj

en: Specify how resize events are handled
pl: Akreślivaje, jak absłuhoŭvajucca padzieji źmieny pamieru

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
pl: Pryśpiešvaje GtkTreeView, zychodziačy z taho, što ŭsie radki majuć adnolkavuju vyšyniu

en: Split Cursor
pl: Padzieł kursora

en: Start timeout
pl: Pačatak terminu čakańnia

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
pl: Pačatkovaja vartaść dla terminaŭ čakańnia, kali klaviša nacisnutaja

en: Startup ID
pl: ID startu

en: State Message
pl: Paviedamleńnie stanu

en: Status
pl: Stan

en: Status String
pl: Apisańnie stanu

en: Step Increment
pl: Pryrost kroku

en: Stepper Size
pl: Pamiery knopak

en: Stepper Spacing
pl: Vodstupy knopak

en: Stock ID
pl: ID typovaha elementu

en: Stock ID for a stock image to display
pl: ID pakazvanaj typovaj vyjavy

en: Stock Icon
pl: Ikona typovaha elementu

en: Stock Id
pl: ID typovaha elementu

en: Storage type
pl: Sposab zapisu

en: Strikethrough
pl: Pierakreśleńnie

en: Strikethrough set
pl: Nałady pierakreśleńnia

en: String giving the current state of the printer
pl: Tekst, jaki apisvaje stan drukarki

en: Style
pl: Styl

en: Style of bevel around the contents
pl: Styl kantu vakoł źmieściva

en: Style of bevel around the menubar
pl: Styl kantu vakoł paneli menu

en: Style of bevel around the spin button
pl: Styl kantu vakoł ličbavaha ŭvodu

en: Style of bevel around the statusbar text
pl: Styl kantu vakoł tekstu na paneli stanu

en: Style of bevel around the toolbar
pl: Styl kantu vakoł paneli pryładździa

en: Style of underline for this text
pl: Styl padkreśleńnia hetaha tekstu

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
pl: Symbaličny pamier, užyvany pry typovaj ikonie, nabory ikon albo nazvanaj ikonie

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
pl: PRAŬDA, kali padčas drukavańnia pakazvajuć vakno prahresu.

en: TRUE if print process may run asynchronous.
pl: PRAŬDA, kali praces vydruku moža być uruchomleny asynchronna.

en: TRUE if the Position property should be used
pl: Akreślivaje, ci pavinna być užyvanaja ŭłaścivaść "Position" (pazycyja).

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
pl: PRAŬDA, kali pačatak kantekstu pavinien znachodzicca ŭ rahu staronki, a nie pakazanaha abšaru

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
pl: PRAŬDA, kali zadańnie vydruku budzie praciahvać vysyłać syhnały źmieny stanu paśla vysyłki danych drukavańnia na drukarku albo server vydruku.

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
pl: PRAŬDA, kali aperacyja vydruku budzie praciahvać paviedamlać pra stan zadańnia vydruku paśla vysyłki źviestak vydruku na drukarku albo server drukavańnia.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
pl: Akreślivaje, ci źviartać uvahu karystalnika na dadzienaje akno.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
pl: Akreślivaje, ci akno pavinna być abminutaje ŭ pieraklučalniku rabočych abšaraŭ.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
pl: Akreślivaje, ci akno pavinna być abminutaje na paneli zadańniaŭ.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
pl: Kali PRAŬDA, akno pavinna atrymoŭvać fokus uvodu pry mapavańni.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
pl: Kali PRAŬDA, akno pavinna atrymoŭvać fokus uvodu.

en: TRUE if this printer can accept PDF
pl: PRAŬDA, kali drukarka pryjmaje PDF

en: TRUE if this printer can accept PostScript
pl: PRAŬDA, kali drukarka pryjmaje PostScript

en: Tab Position
pl: Pałažeńnie zakładak

en: Tab curvature
pl: Kryvizna zakładki

en: Tab detachable
pl: Adryvańnie zakładki

en: Tab expand
pl: Razhortvańnie zakładki

en: Tab fill
pl: Zapaŭnieńnie zakładki

en: Tab label
pl: Etykieta zakładki

en: Tab overlap
pl: Pakryvańnie zakładak

en: Tab pack type
pl: Typ zakładak

en: Tab reorderable
pl: Źmienny paradak zakładak

en: Tabs
pl: Tabulacyi

en: Tabs set
pl: Nałady tabulacyi

en: Tag Table
pl: Tablica značnikaŭ

en: Tag name
pl: Nazva značnika

en: Take Focus
pl: Pieraniaćcio fokusu

en: Tearoff State
pl: Stan adarvanaści

en: Tearoff Title
pl: Zahałovak pry adryvie

en: Text
pl: Tekst

en: Text Column
pl: Tekstavaja kalona

en: Text Tag Table
pl: Tablica tekstavych značnikaŭ

en: Text column
pl: Tekstavaja kalona

en: Text direction
pl: Napramak tekstu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
pl: Napramak tekstu, naprykład: right-to-left (sprava naleva) albo left-to-right (źleva naprava)

en: Text of the expander's label
pl: Tekst etykiety elementu razhortvańnia

en: Text of the frame's label
pl: Tekst etykiety ramki

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
pl: Tekst etykiety ŭnutry knopki, kali knopka maje ŭ sabie widget etykiety

en: Text on the progress bar
pl: Tekst na paneli prahresu

en: Text to be displayed in the progress bar
pl: Nadpis, pakazany na paneli prahresu

en: Text to render
pl: Renderavany tekst

en: Text to show in the item.
pl: Tekst, pakazany na elemencie.

en: Text x alignment
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie tekstu

en: Text y alignment
pl: Vertykalnaje raŭnańnie tekstu

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
pl: GtkActionGroup, ź jakoj źviazanaja GtkAction, albo NULL (na ŭnutrany ŭžytak).

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje haryzantalnaje pałažeńnie

en: The GtkAdjustment for the vertical position
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vertykalnaje pałažeńnie

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki maje dziejnuju vartaść hetaha abjektu abšaru

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki maje dziejnuju vartaść hetaha abjektu abšaru.

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vartaść haryzantalnaj pazycyi ŭnutry hetaha pakazanaha abšaru

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
pl: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vartaść vertykalnaj pazycyi ŭnutry hetaha pakazanaha abšaru

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
pl: Vartaść GtkIconSize, jakaja akreślivaje pamier renderavanaj ikony

en: The GtkPageSetup to use
pl: Vykarystoŭvajecca GtkPageSetup

en: The GtkPageSetup used by default
pl: Zmoŭčana ŭžyvajecca GtkPageSetup

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
pl: GtkPrintSettings užyvajecca, kab inicyjavać vakno

en: The GtkPrinter which is selected
pl: Abrany GtkPrinter

en: The PrinterOption backing this widget
pl: Hety widget padtrymvajecca PrinterBacking

en: The RecentManager object to use
pl: Užyvany abjekt fajłavaj systemy

en: The URL for the link to the website of the program
pl: Adras spasyłki da chatniaj staronki prahramy

en: The acceleration rate when you hold down a button
pl: Pryśpiašeńnie rostu pry prytrymvańni knopki

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
pl: Vyraŭnańnie radkoŭ tekstu etykiety. Heta nie ŭpłyvaje na raŭnańnie etykiety ŭnutry prypisanaha joj abšaru. Adkazvaje za heta GtkMisc::xalign

en: The amount of space between children
pl: Kolkaść miesca pamiž widgetami-naščadkami

en: The amount of space between two consecutive columns
pl: Kolkaść miesca pamiž susiednimi kalonami.

en: The amount of space between two consecutive rows
pl: Kolkaść miesca pamiž dvuma susiednimi radkami.

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
pl: Kolkaść miesca ŭ pikselach, jakuju dadajuć abapał widgetu

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
pl: Kolkaść miesca ŭ pikselach, jakuju dadajuć źvierchu j źnizu widgetu

en: The border relief style
pl: Styl vypukłaści bierahu

en: The buffer which is displayed
pl: Bačny bufer

en: The buttons shown in the message dialog
pl: Knopki ŭ vaknie paviedamleńnia

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
pl: Znak, užyvany pry maskavańni źmieściva elementu (u režymie parolu)

en: The child pack direction of the menubar
pl: Napramak zapaŭnieńnia paneli menu naščadka

en: The closure to be monitored for accelerator changes
pl: Manitaravanaje začynieńnie ŭ zaležnaści ad źmienaŭ akseleratara

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
pl: Kalona madeli z padkazkami adnosna elementaŭ

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
pl: Kalona madeli z tekstam padkazak dla radkoŭ.

en: The column number to attach the left side of the child to
pl: Kolkaść kalon, dałučanych ź levaha boku widgetu naščadka

en: The column number to attach the right side of a child widget to
pl: Kolkaść kalon dałučanych z pravaha boku widgetu naščadka

en: The column number to attach the right side of the child to
pl: Kolkaść kalon, dałučanych z pravaha boku widgetu naščadka

en: The column of the model containing the strings.
pl: Kalona madeli z tekstam.

en: The contents of the entry
pl: Źmieściva elementu

en: The contents of the tooltip for this widget
pl: Tekst padkazki dla hetaha widgetu

en: The current color
pl: Dziejny koler

en: The current filter for selecting which files are displayed
pl: Dziejny filter dziela zaznačańnia pakazanych fajłaŭ

en: The current filter for selecting which resources are displayed
pl: Dziejny filter, kab zaznačać, jakija resursy majuć być pakazanyja

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Dziejnaja vartaść nieprazrystaści (0 – całkam prazrysty, 65535 – całkam nieprazrysty)

en: The current page in the document
pl: Dziejnaja staronka dakumentu

en: The current position of the insertion cursor in chars
pl: Dziejnaje pałažeńnie kursora ŭstaŭki, vyjaŭlenaje ŭ znakach

en: The current value
pl: Dziejnaja vartaść

en: The default display for GDK
pl: Zmoŭčany ekran dla GDK

en: The default font options for the screen
pl: Zmoŭčanyja opcyi šryftu dla ekranu

en: The default height of the window, used when initially showing the window
pl: Zmoŭčanaja vyšynia akna, užyvanaja pry pieršym jahonym pajaŭleńni

en: The default width of the window, used when initially showing the window
pl: Zmoŭčanaja šyrynia akna, užyvanaja pry pieršym jahonym pajaŭleńni

en: The desired maximum width of the label, in characters
pl: Pažadanaja maksymalnaja šyrynia etykiety (u znakach)

en: The desired width of the button widget, in characters.
pl: Pažadanaja šyrynia widgetu knopki (u znakach).

en: The desired width of the label, in characters
pl: Žadanaja šyrynia etykiety ŭ znakach

en: The direction the arrow should point
pl: Napramak aryjentacyi strełki

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
pl: Napramki, u jakich pamier hrupy ŭpłyvaje na vymahanyja pamiery widgetaŭ kampanentaŭ

en: The dropdown menu
pl: Razhortvalnaje menu

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
pl: Maska zdareńniaŭ, jakaja akreślivaje, jakija typy zdareńniaŭ GdkEvents atrymvaje hety widget

en: The file chooser dialog to use.
pl: Užyvanaje vakno dyjalohu vybaru fajłaŭ.

en: The fill level.
pl: Uzrovień zapaŭnieńnia.

en: The fixed height
pl: Ustalenaja vyšynia

en: The fixed width
pl: Ustalenaja šyrynia

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
pl: Častka prahresu, na jakuju pavinien być pierasunuty blok pry kožnym impulsie.

en: The fraction of total work that has been completed
pl: Skončanaja častka cełaha skazu

en: The full path to the file to be used to store and read the list
pl: Poŭnaja ściežka da fajłu, užyvanaha dziela zachoŭvańnia j čytańnia śpisu

en: The hardware keycode of the accelerator
pl: Aparaturny kod klavišy akseleratara

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
pl: Vyšynia separataraŭ, kali vartaść "wide-separators" PRAŬDZIVAJA

en: The height of the layout
pl: Vyšynia kampazycyi

en: The horizontal alignment of the label
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie etykiety

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie, ad 0 (levy) da 1 (pravy). Naadvarot dla raskładak RTL (z prava naleva).

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie, ad 0 (levy) da 1 (pravy). Naadvarot dla raskładak RTL (z prava naleva).

en: The icon name to use for the printer
pl: Nazva ikony, užyvanaj dla drukarki

en: The icon size
pl: Pamier ikon

en: The image
pl: Vyjava

en: The inconsistent state of the button
pl: Supiarečny stan knopki

en: The index of the child in the parent
pl: Numar elementu widgetu siarod naščadkaŭ widgetu-baćĸi

en: The index of the current page
pl: Indeks dziejnaj staronki

en: The initial position of the window
pl: Pačatkovaje pałažeńnie akna

en: The item which is currently active
pl: Dziejny element

en: The keyval of the accelerator
pl: Kod klavišy akselaratara

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
pl: Etykietka spasyłki da chatniaj staronki prahramy. Kali jana nie akreślenaja, jana zmoŭčana ŭjaŭlaje saboj URL

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
pl: Etykietka, užyvanaja dla elementu menu j knopak uklučeńnia hetaj aperacyi.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
pl: Kod ISO movy, na jakoj byŭ napisany hety tekst. Pango moža vykarystać hetuju infarmacyju ŭ jakaści padkazki pry renderavańni tekstu. Kali nie akreślena, budzie ŭžytaja adpaviednaja zmoŭčanaja vartaść.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
pl: Kod ISO movy, u jakoj napisany hety tekst. Pango moža vykarystać hetuju infarmacyju ŭ jakaści padkazki pry renderavańni tekstu. Kali ty nia viedaješ, što hety parametar aznačaje, chutčej za ŭsio jon tabie niepatrebny.

en: The length of horizontal scroll arrows
pl: Daŭžynia haryzantalnych strełak prakrutki

en: The length of vertical scroll arrows
pl: Daŭžynia vertykalnaj strełki prakrutki

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
pl: Śpis metaŭ buferu, jaki dapamahaje kapijavańnie ŭ padručnuju pamiać i krynicy DND

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
pl: Śpis metaŭ bufera, jaki dapamahaje ŭklejvać dla padručnaj pamiaci i pryznačeńnia DND

en: The location of the printer
pl: Pałažeńnie drukarki

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
pl: Maska zdareńniaŭ, jakaja akreślivaje, jakija typy zdareńniaŭ atrymvaje hety widget

en: The maximum number of items to be displayed
pl: Maksymalnaja kolkaść pakazanych elementaŭ

en: The maximum value of the adjustment
pl: Maksymalnaja vartaść, jakuju možna akreślić

en: The metric used for the ruler
pl: Mierka, užyvanaja liniejkaj

en: The minimum size of the arrow in the combo box
pl: Minimalny pamier strełki razhortvalnaha menu

en: The minimum value of the adjustment
pl: Minimalnaja vartaść, jakuju možna akreślić

en: The mnemonic accelerator key for this label
pl: Klaviša mnemonika, źviazanaja z etykietaj

en: The model containing the possible values for the combo box
pl: Madel, jakaja maje ŭ sabie dapuščalnyja vartaści dla skrynki typu combo

en: The model for cell view
pl: Madel dla vyhladu jačejek

en: The model for the TreeModelSort to sort
pl: Madel dla sartavańnia ŭ TreeModelSort

en: The model for the combo box
pl: Madel dla skrynki tupu Combo

en: The model for the icon view
pl: Madel dla vyhladu ikon

en: The model for the tree view
pl: Madel dla vyhladu dreva

en: The model to find matches in
pl: Madel pošuku

en: The modifier mask of the accelerator
pl: Maska madyfikatara klavišy akseleratara

en: The name of the icon from the icon theme
pl: Nazva ikony z matyvu ikon

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
pl: Nazva prahramy. Kali jana nie akreślenaja, zmoŭčana budzie vykarystanaja funkcyja g_get_application_name()

en: The name of the selected font
pl: Nazva abranaha šryftu

en: The name of the themed icon displayed on the item
pl: Nazva ikony z matyvu, pakazanaj na elemencie

en: The name of the widget
pl: Nazva widgetu

en: The number of columns in the table
pl: Kolkaść kalon u tablicy

en: The number of decimal places that are displayed in the value
pl: Maksymalnaja kolkaść pakazanych ličbaŭ dziasiatnych vartaściaŭ

en: The number of decimal places to display
pl: Kolkaść bačnych dziesiatkovych elementaŭ

en: The number of pages in the document.
pl: Kolkaść staronak u dakumencie.

en: The number of rows in the table
pl: Kolkaść radkoŭ u tablicy

en: The opacity of the window, from 0 to 1
pl: Prazrystaść akna ad 0 da 1

en: The orientation of the tray
pl: Pałažeńnie paneli pryładździa

en: The pack direction of the menubar
pl: Napramak zapaŭnieńnia paneli menu

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
pl: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca źnizu widgetu.

en: The padding to insert at the left of the widget.
pl: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca ź levaha boku widgetu.

en: The padding to insert at the right of the widget.
pl: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca z pravaha boku widgetu.

en: The padding to insert at the top of the widget.
pl: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca źvierchu widgetu.

en: The page increment of the adjustment
pl: Pryrost staronki naładaŭ

en: The page size of the adjustment
pl: Pamier staronki naładaŭ

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
pl: Widget vyšejšaha ŭzroŭniu hetaha widgetu. Jon musić być kantejneram

en: The pixbuf to render
pl: Renderavany abjekt pixbuf

en: The position in which the current value is displayed
pl: Pazycyja, na jakoj pavinna być pakazanaja dziejnaja vartaść

en: The position of the image relative to the text
pl: Pazycyja vyjavy adnosna tekstu

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
pl: Pazycyja znaku ŭklejki

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
pl: Pałažeńnie kanca zaznačeńnia nasuprać kursora, vyjaŭlenaje ŭ znakach

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
pl: Pažadanaje miesca pieranosu tekstavaha łancuha, kali abjekt renderavańnia jačejek nia maje miesca pakazać jaho sucelna

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
pl: Pažadanaje miesca skaračeńnia łancuha tekstu, kali etykieta nia maje miesca, kab pakazać uvieś tekst

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
pl: Pažadanaje miesca padrezki łancuha tekstu u vypadku, kali panel prahresu nia maje miesca, kab pakazać uvieś tekst.

en: The primary text of the message dialog
pl: Asnoŭny tekst akna paviedamleńnia

en: The primary text of the title includes Pango markup.
pl: Asnoŭny zahałovačny tekst sa značnikam Pango.

en: The radio action whose group this action belongs to.
pl: Hrupa, da jakoj naležyć abranaje dziejańnie.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
pl: Hrupa, da jakoj naležyć hety widget adnarazovaha vybaru.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
pl: Hety widget naležyć da hrupy, jakaja źjaŭlajecca častkaj menu adnarazovaha vybaru.

en: The representation being used for image data
pl: Sposab zapisu źviestak vyjavy

en: The resolution for fonts on the screen
pl: Pamier šryftoŭ na ekranie

en: The row number to attach the bottom of the child to
pl: Kolkaść radkoŭ, dałučanych źnizu widgetu naščadka

en: The row number to attach the top of a child widget to
pl: Kolkaść radkoŭ dałučanych źvierchu widgetu naščadka

en: The row number to attach the top of the child to
pl: Kolkaść radkoŭ, dałučanych źvierchu widgetu naščadka

en: The screen where this status icon will be displayed
pl: Ekran, na jakim budzie pakazanaje hetaja ikona statusu

en: The screen where this window will be displayed
pl: Ekran, na jakim budzie pakazanaje hetaje vakno

en: The secondary text includes Pango markup.
pl: Akreślivaje, ci druhasny tekst maje značnik Pango.

en: The secondary text of the message dialog
pl: Druhasny tekst vakna paviedamleńnia

en: The selected color
pl: Abrany kolor

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
pl: Abrany dzień (jak ličba pamiž 1 i 31, albo 0, kab anulavać zaznačeńnie abranaha dnia)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
pl: Abrany miesiac (jak ličba pamiž 0 i 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Dziejnaja vartaść nieprazrystaści (0 – całkam prazrysty, 65535 – całkam nieprazrysty)

en: The selected year
pl: Abrany hod

en: The selection mode
pl: Režym zaznačeńnia

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
pl: Napramak uražlivaści stepera śviedčyć pra nizki bok redahavańnia

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
pl: Napramak uražlivaści stepera śviedčyć pra vysoki bok redahavańnia

en: The size of the icon
pl: Pamier ikony

en: The size of the recently used resources list
pl: Pamier śpisu niadaŭna ŭžyvanych resursaŭ

en: The sorting order of the items displayed
pl: Paradak sartavańnia pakazanych elementaŭ

en: The status of the print operation
pl: Stan aperacyi vydruku

en: The step increment of the adjustment
pl: Pryrost kroku naładaŭ

en: The stock ID of the stock icon to render
pl: ID typovaj renderavanaj ikony

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
pl: Ikona typovaha elementu, bačnaja na widgetach hetaj aperacyi.

en: The stock icon displayed on the item
pl: Ikona typovaha elementu, pakazanaja na elemencie

en: The string displayed in the child's menu entry
pl: Nadpis, bačny na elemencie menu widgeta naščadka

en: The string displayed on the child's tab label
pl: Nadpis, bačny na etykiecie zakładki widgetu naščadka

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
pl: Styl widgetu, z infarmacyjaj ab jahonym vyhladzie (kolery i inšaje)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
pl: Submenu, prypisanaje elementu menu albo NULL, kali niama submenu

en: The text of the label
pl: Tekst etykiety

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
pl: Tekst etykiety užyvaje značniki XML. Hladzi pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
pl: Tekst, pakazany z metaj vizualizacyi abranaha šryftu

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
pl: Peryjad času, pierš čym budzie schavanaje padmenu, kali pakaźnik pieramiaščajecca ŭ jahonym napramku

en: The title of the assistant page
pl: Tytuł staronki dapamohi

en: The title of the color selection dialog
pl: Zahałovak akna dyjalohu vybaru koleru

en: The title of the file chooser dialog.
pl: Zahałovak vakna dyjalohu vybaru fajłaŭ.

en: The title of the font selection dialog
pl: Zahałovak akna dyjalohu vybaru šryftu

en: The title of the window
pl: Zahałovak akna

en: The toggle button can be activated
pl: Akreślivaje, ci  možna aktyvizavać knopku-pieraklučalnik

en: The toggle state of the button
pl: Stan pieraklučeńnia knopki

en: The transient parent of the dialog
pl: Pierachodny baćka dyjalohu

en: The translation domain used by gettext
pl: Damen pierakładu, jaki ŭžyvaje gettext

en: The type of accelerators
pl: Typ klavišaŭ akseleratara

en: The type of message
pl: Typ paviedamleńnia

en: The type of operation that the file selector is performing
pl: Typ aperacyi, jakuju vykonvaje pryłada vybaru fajłaŭ

en: The type of the assistant page
pl: Typ staronki dapamohi

en: The type of the window
pl: Typ akna

en: The unit in which distances can be measured in the context
pl: Adzinka, u jakoj mierajuć adlehłaści ŭ kantekście

en: The value
pl: Vartaść

en: The value of the adjustment
pl: Akreślenaja vartaść

en: The value of the scale
pl: Vartaść škały

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
pl: Vartaść ułaścivaści aktyŭnaha čalca hrupy, da jakoj naležyć hetaje dziejańnie.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
pl: Vartaść, jakuju viartaje funkcyja gtp_radio_action_get_current_value(), kali hetaja aperacyja źjaŭlajecca dziejnaj u svajoj hrupie.

en: The version of the program
pl: Versija prahramy

en: The vertical alignment of the label
pl: Vertykalnaje raŭnańnie etykiety

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
pl: Vertykalnaje raŭnańnie, ad 0 (vierch) da 1 (niz)

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
pl: Vertykalnaje raŭnańnie, ad 0 (vierch) da 1 (niz).

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
pl: Widget, aktualizavany naciskam klavišy mnemonika, źviazanaj z etykietaj

en: The widget to be monitored for accelerator changes
pl: Manitaravany widget u zaležnaści ad źmienaŭ akseleratara

en: The width at which the text is wrapped
pl: Šyrynia, paśla jakoj tekst pieranosicca

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
pl: Šyrynia separataraŭ, kali hetaja vartaść PRAŬDZIVAJA

en: The width of the empty border outside the containers children
pl: Šyrynia pustoha bierahu zvonku widgetaŭ-naščadkaŭ kantejnera

en: The width of the layout
pl: Šyrynia kampazycyi

en: The width used for each item
pl: Šyrynia, ŭžyvanaja dla kožnaha elementu

en: The window gravity of the window
pl: Akno hravitacyi vakna

en: The x-align
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: The xpad
pl: Vodstup pa haryzantali

en: The y-align
pl: Vertyjalnaje raŭnańnie

en: The ypad
pl: Vodstup pa vertykali

en: Theme Name
pl: Nazva matyvu

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
pl: Čas (u sekundach) praź jaki kursor pierastaje mirhać

en: Timeout after which browse mode is disabled
pl: Čas, praź jaki ŭklučajecca režym prahladu

en: Timeout before tooltip is shown
pl: Praciahłaść demanstracyi padkazki

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
pl: Praciahłaść demanstracyi padkazki ŭ režymie prahladańnia

en: Title
pl: Zahałovak

en: Title of the print job
pl: Zahałovak zadańnia vydruku

en: Title to appear in column header
pl: Zahałovak u šapcy kalony

en: Toggle state
pl: Stan pieraklučeńnia

en: Toolbar Style
pl: Styl paneli pryładździa

en: Toolbar style
pl: Styl paneli pryładździa

en: Tooltip
pl: Padkazka

en: Tooltip Column
pl: Kalona padkazki

en: Tooltip Text
pl: Tekst padkazki

en: Tooltip browse mode timeout
pl: Praciahłaść demanstracyi padkazki ŭ režymie prahladańnia

en: Tooltip browse timeout
pl: Praciahłaść demanstracyi padkazki padčas prahladańnia

en: Tooltip markup
pl: Značnik padkazki

en: Tooltip timeout
pl: Čas demanstracyi padkazki

en: Top Attach
pl: Vierchniaje dałučeńnie

en: Top Padding
pl: Vierchni bierah

en: Top attachment
pl: Vierchniaje dałučeńnie

en: Track Print Status
pl: Adsočka stanu drukarki

en: Transient for Window
pl: Pierachodny dla akna

en: Translation Domain
pl: Damen pierakładu

en: Tree line pattern
pl: Uzor linijaŭ dreva

en: Tree line width
pl: Šyrynia linijaŭ dreva

en: TreeModel column containing the column span values
pl: Kalona z vartaściami vodstupaŭ kalon

en: TreeModel column containing the row span values
pl: Kalona z vartaściami vodstupaŭ radkoŭ

en: TreeModelSort Model
pl: Madel TreeModelSort

en: TreeView Model
pl: Madel TreeView

en: Trough Border
pl: Niepasredny kraj

en: Trough Under Steppers
pl: Jamka pad steperami

en: Truncate multiline
pl: Abcinańnie šmatradkovych

en: Type hint
pl: Padkazka typu

en: Type of bevel around toolbar buttons
pl: Typ kantaŭ vakoł knopak paneli pryładździa

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
pl: Typ vyhładžvańnia pikselaŭ; none (biez), rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
pl: Padkreśleńnie

en: Underline set
pl: Nałady padkreśleńnia

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
pl: Unikalny identyfikatar dla akna, užyvany padčas adbudovy sesii

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
pl: Unikalny identyfikatar dla akna, užyvany padčas paviedamleńnia ab starcie

en: Unit
pl: Adzinka

en: Unvisited Link Color
pl: Koler nienaviedanaj spasyłki

en: Update Policy
pl: Pryncyp aktualizacyi

en: Update policy
pl: Praviła aktualizacyi

en: Upper
pl: Vierchni

en: Upper limit of ruler
pl: Vierchni limit liniejki

en: Upper stepper sensitivity
pl: Vysokaja ŭražlivaść stepera

en: Urgent
pl: Važnaje

en: Use Markup
pl: Vykarystańnie značnika

en: Use Markup in secondary
pl: Vykarystańnie značnika z druhasnym

en: Use Preview Label
pl: Užyvańnie etykiety pieradahladu

en: Use alpha
pl: Užyvańnie kanału alfa

en: Use font in label
pl: Šryft na etykiecie

en: Use full page
pl: Cełaja staronka

en: Use markup
pl: Vykarystańnie movy značnikaŭ

en: Use size in label
pl: Pamier u etykiecie

en: Use stock
pl: Vykarystańnie typovaha

en: Use underline
pl: Užyvańnie padkreśleńnia

en: Value
pl: Vartaść

en: Value Position
pl: Pazycyja vartaści

en: Value of the progress bar
pl: Vartaść paneli prahresu

en: Value spacing
pl: Vodstup vartaści

en: Vertical Adjustment
pl: Vertykalnaje dapasavańnie

en: Vertical Adjustment for the widget
pl: Vertykalnaje dapasavańnie widgetu

en: Vertical Alignment
pl: Vertykalnaje raŭnańnie

en: Vertical Offset
pl: Vertykalny zruch

en: Vertical Padding
pl: Bierahi pa vertykali

en: Vertical Scroll Arrow Length
pl: Daŭžynia vertykalnaj strełki prakrutki

en: Vertical Scrollbar Policy
pl: Nałady vertykalnaj paneli prakrutki

en: Vertical Separator Width
pl: Šyrynia vertykalnaha separatara

en: Vertical adjustment
pl: Vertykalnaje dapasavańnie

en: Vertical alignment
pl: Vertykalnaje raŭnańnie

en: Vertical alignment for child
pl: Vertykalnaje raŭnańnie naščadka

en: Vertical options
pl: Vertykalnyja opcyi

en: Vertical padding
pl: Vertykalnaje zapaŭnieńnie

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
pl: Vertykalnaje pałažeńnie widgetu-naščadka ŭnutry dastupnaj prastory. 0,0 aznačaje raŭnańnie ŭvierch, 1,0 – uniz

en: Vertical scale
pl: Vertykalnaja škała

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
pl: Pamier vertykalnych vodstupaŭ pamiž jačejkami. Ličba musić być cotnaja.

en: View allows user to search through columns interactively
pl: Akreślivaje, ci vyhlad dazvalaje karystalniku interaktyŭna prašukać kalony.

en: View has expanders
pl: Vyhlad z razhortvalnikami

en: View is reorderable
pl: Akreślivaje, ci mahčymaja źmiena paradku ŭ vyhladzie

en: Visibility
pl: Bačnaść

en: Visible
pl: Bačnaja

en: Visible Window
pl: Bačnaje vakno

en: Visible when horizontal
pl: Bačnaja, kali haryzantalnaja

en: Visible when overflown
pl: Bačnaja, kali pierapoŭnienaja

en: Visible when vertical
pl: Bačnaja, kali vertykalnaja

en: Visited Link Color
pl: Koler naviedanaj spasyłki

en: Website URL
pl: Adras chatniaj staronki

en: Website label
pl: Etykietka chatniaj staronki

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
pl: Akreślivaje ŭzrovień užytaha hintingu; hintnone (niama), hintslight (lohki), hintmedium (siaredni), albo hintfull (poŭny)

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
pl: Paśla vybaru vartaści "PRAŬDA", proxy pustoha menu dla hetaj aperacyi buduć schavanyja.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
pl: Kali PRAŬDA, pry pamyłkach klavijaturnaj navihacyi razdajecca zvanok

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
pl: Kali PRAŬDA, na ekranie nie pajaŭlajucca paviedamleńni ab zdareńni ruchu

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
pl: Kali TRUE, dastupnyja tolki klavišy kursora dziela navihacyi pamiž widgetami

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
pl: Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", proxy elementy hetaj aperacyi buduć pradstaŭlenyja ŭ menu pierapoŭnienaj paneli pryładździa.

en: When scrolling, always show both arrows.
pl: Akreślivaje, ci padčas prakrutki majuć być bačnyja strełki.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
pl: Akreślivaje, kali pakazvać haryzantalnuju panel prakrutki

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
pl: Kali menu źjaŭljecca padmenu, jano pierasoŭvajecca pa haryzantali na abranuju kolkaść pikselaŭ

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
pl: Kali menu źjaŭljecca padmenu, jano pierasoŭvajecca pa vertykali na abranuju kolkaść pikselaŭ

en: When the vertical scrollbar is displayed
pl: Akreślivaje, kali pakazvać vertykalnuju panel prakrutki

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
pl: Akreślivaje pałažeńnie źmieściva adnosna panelaŭ prakrutki. Hetaja ŭłaścivaść dziejničaje tolki tady, kali abranaje "window-placement-set".

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
pl: Akreślivaje, ci źmieściva prakručvanych voknaŭ raźmieščanaje, bieručy pad uvahu paneli prakrutki, kali jano nie nadpisanaje ŭłasnym pałažeńniem vakna prakrutki.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
pl: Akreślivaje, ci "window-placement" pavinna być užytaje dziela akreśleńnia pałažeńnia źmieściva, bieručy pad uvahu paneli prakrutki.

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
pl: Akreślivaje, ci pavinna bracca pad uvahu tabulacyja jak uvodžany znak

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
pl: Akreślivaje, ci vakno vybaru fajłaŭ u režymie zapisu budzie pakazvać, kali nieabchodna vakno paćvierdžańnia nadpisańnia.

en: Whether a palette should be used
pl: Akreślivaje, ci pavinna być vykarystanaja palitra

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
pl: Akreślivaje, ci vartaść u ličbavym uvachodzie pavinna być pieraniesienaja paśla dasiahańnia adnoj ź miežaŭ

en: Whether all required fields on the page have been filled out
pl: Upeŭnisia, ci ŭsie vymahanyja pali na staroncy byli zapoŭnienyja

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
pl: Akreślivaje, ci knopki ŭ voknach dyjalohu pavinny ŭžyvać alternatyŭnaha raspałažeńnia

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
pl: Akreślivaje, ci zmoŭčanyja paneli pryładździa majuć tolki tekst, tekst i ikony, tolki ikony, itp.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
pl: Akreślivaje, ci razhortvalnyja menu pavinny mieć element adklučeńnia

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
pl: Akreślivaje, ci razhortvalnaje menu pavinna vyhladać jak śpis zamiest menu

en: Whether entered text overwrites existing contents
pl: Akreślivaje, ci ŭvodžany tekst nadpisvaje dziejnaje źmieściva

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
pl: Akreślivaje, ci pamyłkovyja vartaści pavinny być aŭtamatyčna zakruhlenyja da najbližejšych pravilnych z uvahi na krok ličbavaha ŭvachodu.

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
pl: Akreślivaje, ci dadatkovaje miesca dla widgetu pavinna być jamu pryznačanaje, ci budzie vykarystanaje ŭ vyhladzie bierahu

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
pl: Akreślivaje, ci linija sietki pavinna być narysavanaja tam, dzie dreva

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
pl: Akreślivaje, ci funkcyja gtk_widget_show_all() pavinna mieć upłyŭ na hety widget

en: Whether images should be shown in menus
pl: Akreślivaje, ci ŭ menu pavinny być pakazanyja vyjavy

en: Whether labels should have mnemonics
pl: Akreślivaje, ci pavinny etykietki mieć mnemoniki

en: Whether left and right margins accumulate.
pl: Akreślivaje, ci sumujucca pravaje j levaje paboččy.

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
pl: Akreślivaje, ci mahčymaja źmiena akselerataraŭ ad nacisku klavišy pry zaznačanym elemencie menu

en: Whether menu items should have accelerators
pl: Akreślivaje, ci elementy menu pavinny mieć akseleratary

en: Whether non-numeric characters should be ignored
pl: Akreślivaje, ci ihnaravać znaki, jakija nie ŭvachodziać u skład ličby

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
pl: Akreślivaje, ci razhortvać/zhortvać radki padčas pierasoŭvańnia nad imi kursora

en: Whether selected font size is shown in the label
pl: Akreślivaje, ci abrany pamier šryftu pakazvać na etykiecie

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
pl: Ci separatary majuć kanfihuravalnuju šyryniu, i ci pavinny jany być rysavanyja pry dapamozie pramavuholnikaŭ, a nia linijaŭ

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
pl: Akreślivaje, ci vodstupy pakazvajuć jak vertykalnyja linii, ci jak pustyja miescy

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
pl: Akreślivaje, ci razhortvalnyja elementy menu pavinny być dadavanyja da menu

en: Whether the action group is enabled.
pl: Akreślivaje, ci dastupnaja aperacyjnaja hrupa.

en: Whether the action group is visible.
pl: Akreślivaje, ci bačnaja aperacyjnaja hrupa.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
pl: Akreślivaje, ci aperacyja ŭsprymajecca jak važnaja. Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", proxy abjekty pryładździa dla hetaj aperacyi pakažuć tekst u režymie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
pl: Akreślivaje, ci aperacyja dastupnaja.

en: Whether the action is visible.
pl: Akreślivaje, ci aperacyja bačnaja.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
pl: Akreślivaje, ci aplikacyja, što dała widget dziela naładžvańnia pieradahladaŭ, pavinna być bačnaja.

en: Whether the application will paint directly on the widget
pl: Akreślivaje, ci aplikacyja budzie rysavać niepasredna pa widgecie.

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
pl: Akreślivaje, ci koler fonu zapaŭniaje radok na ŭsiu vyšyniu, ci tolki na vyšyniu aznačanych znakaŭ

en: Whether the buffer has some text currently selected
pl: Akreślivaje ci znachodzicca ŭ bufery niejki zaznačany tekst

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
pl: Akreślivaje, ci knopka fakusuje ad kliku myšaj

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
pl: Akreślivaje, ci widget-naščadak pavinien atrymoŭvać dadatkovuju prastoru pry pavieličeńni widgetu-baćki

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
pl: Akreślivaje, ci ŭłaścivaści "child_displacement_x/_y" taksama pavinny mieć upłyŭ na pramavuholnik abjadnańnia

en: Whether the children should all be the same size
pl: Akreślivaje, ci ŭsie widgety-naščadki pavinny być adnolkavaha pamieru

en: Whether the color selector should allow setting opacity
pl: Akreślivaje, ci pry vybary koleru pavinna być mahčymaść akreśleńnia jahonaj prazrystaści.

en: Whether the column can be reordered around the headers
pl: Akreślivaje, ci možna źmianiać paradak kalony adnosna inšych.

en: Whether the combo box draws a frame around the child
pl: Akreślivaje, ci element typu combo box rysuje ramku vakoł naščadka

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
pl: Akreślivaje, ci element combo box pierachopvaje fokus paśla kliku myšaj

en: Whether the combo's dropdown is shown
pl: Akreślivaje, ci było razhornutaje pole combo

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
pl: Akreślivaje, ci papularnyja prefiksy pavinny zapaŭniacca aŭtamatyčna

en: Whether the completions should be shown in a popup window
pl: Akreślivaje, ci aŭtazapaŭnieńni pavinny być bačnyja ŭ vaknie popup

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
pl: Niešta ŭ kantekstnym menu albo vyhladzie tekstu pavinna prapanavać źmienu metadu ŭvodu źviestak

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
pl: Ci elementy kantekstnaha menu j vyhladaŭ tekstu pavinny dazvalać ustaŭku kiroŭnych znakaŭ

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
pl: Akreślivaje, ci pobač z paŭzunkom pavinna być pakazanaja ŭ formie tekstu dziejnaja vartaść

en: Whether the cursor should blink
pl: Akreślivaje, ci kursor pavinien mirhać

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
pl: Akreślivaje, ci napramak indykataraŭ sartavańnia śpisaŭ i drevaŭ nie źjaŭlajecca advarotnym, čym zmoŭčany (dzie strełka ŭniz aznačaje rost)

en: Whether the entry contents can be edited
pl: Akreślivaje, ci možna redahavać źmiest elementu

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
pl: Akreślivaje, ci bačny pryjmalnik zdareńniaŭ, u adroźnieńni ad niabačnaha i ŭžyvanaha tolki dziela pierachopu zdareńniaŭ.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
pl: Akreślivaje, ci vakno pierachopu zdareńniaŭ pryjmalnika znachodzicca nad vaknom widgetu-naščadka.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
pl: Akreślivaje, ci element byŭ razhornuty dziela adkryćcia widgetu-naščadka

en: Whether the header can be clicked
pl: Akreślivaje, ci možna klikać u šapku

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
pl: Akreślivaje, ci pavinny być bačnyja schavanyja fajły j katalohi

en: Whether the icon-size property has been set
pl: Akreślivaje, ci ŭłascivaści pamieru ikony byli akreślenyja

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
pl: Akreślivaje, ci fokus znachodzicca ŭnutry GtkWindow

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
pl: Akreślivaje, ci element pavinien mieć taki ž pamier, što inšyja adnarodnyja elementy

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
pl: Akreślivaje, ci element pavinien atrymoŭvać dadatkovuju prastoru paśla pavieličeńnia pamieru paneli pryładździa

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
pl: Pakazvać, kali elementy spasyłajucca na niedastupnyja resursy

en: Whether the items should be displayed with a number
pl: Akreślivaje, ci elementy pavinny być pakazanyja z numarami

en: Whether the label is drawn in the selected font
pl: Akreślivaje, ci rysavać etykietu z vykarystańniem abranaha šryftu

en: Whether the label is drawn with the selected font size
pl: Akreślivaje, ci rysavać etykietu z užyćciom abranaha pamieru šryftu

en: Whether the label is in single line mode
pl: Akreślivaje, ci etykieta ŭ adnaradkovym režymie

en: Whether the label text can be selected with the mouse
pl: Akreślivaje, ci tekst etykiety moža być zaznačany myšaj

en: Whether the mark has left gravity
pl: Akreślivaje, ci hetamu značniku ŭłaścivaja hravitacyja ŭleva

en: Whether the menu item is checked
pl: Akreślivaje, ci element menu abrany

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
pl: Akreślivaje, ci element menu pavinien vyhladać jak element adnarazovaha vybaru ŭ menu

en: Whether the private items should be displayed
pl: Akreślivaje, ci pavinny być bačnyja pryvatnyja elementy

en: Whether the progress is shown as text.
pl: Akreślivaje, ci prahres pavinien być pakazany ŭ formie tekstu.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
pl: Akreślivaje, ci proxy dla hetaha dziejańnia vyhladajuć jak proxy adnarazovaha vybaru

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
pl: Akreślivaje, ci pakazvany bufer piksmapy pavinien mieć zhodny sa stanam koler

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
pl: Akreślivaje, ci abrany(ja) fajł(y) pavinny być lakalnymi

en: Whether the selected font style is shown in the label
pl: Akreślivaje, ci  pakazvać abrany styl šryftu na etykiecie

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
pl: Akreślivaje, ci zaznačanyja resursy pavinny być abmiežavanyja da lakalnych adrasoŭ URI:

en: Whether the selection should follow the pointer
pl: Akreślivaje, ci zaznačeńnie pavinna iści za kursoram

en: Whether the separator is drawn, or just blank
pl: Akreślivaje, ci separatar bačny jak linija, ci jak pustoje miesca

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
pl: Akreślivaje, ci vartaść pola pavinna zaŭždy aktualizavacca ci tolki kali jana pravilnaja.

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
pl: Akreślivaje, ci panel stanu maje sietku dziela pašyreńnia vierchniaha ŭzroŭniu

en: Whether the tab is detachable
pl: Akreślivaje, ci zakładka moža być adarvanaja

en: Whether the text can be modified by the user
pl: Akreślivaje, ci tekst moža być madyfikavany karystalnikam

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
pl: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa ŭsprymajecca jak važny. Kali PRAŬDA, knopki paneli pryładździa pakazvajuć tekst u režymie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
pl: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa bačny, kali panel pryładździa aryjentavanaja haryzantalna.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
pl: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa bačny, kali panel raspałožanaja vertykalna.

en: Whether the toplevel is the current active window
pl: Akreślivaje, ci akno vyšejšaha ŭzroŭniu aktyŭnaje

en: Whether the widget can accept the input focus
pl: Akreślivaje, ci widget pryjmaje fokus uvodu

en: Whether the widget can be the default widget
pl: Akreślivaje, ci widget moža być zmoŭčany

en: Whether the widget has the input focus
pl: Akreślivaje, ci na widgecie sfakusavany ŭvod

en: Whether the widget is part of a composite widget
pl: Akreślivaje, ci widget źjaŭlajecca častkaj składanaha widgetu

en: Whether the widget is the default widget
pl: Akreślivaje, ci widget zmoŭčany

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
pl: Akreślivaje, ci widget u vaknie vyšejšaha ŭzroŭniu zmoŭčany

en: Whether the widget is visible
pl: Akreślivaje, ci widget bačny

en: Whether the widget responds to input
pl: Akreślivaje, ci widget adkazvaje na zdareńni ŭvodu

en: Whether the window frame should have a close button
pl: Akreślivaje, ci na ramcy vakna pavinna być knopka, jakaja jaho začyniaje

en: Whether the window should be decorated by the window manager
pl: Akreślivaje, ci kiraŭnik voknaŭ pavinien dekaravać hetaje akno

en: Whether there should be a tooltip on the item
pl: Akreślivaje, ci na elemencie pavinna być bačnaja padkazka

en: Whether there should be an icon near the item
pl: Akreślivaje, ci ikona pavinna być blizka la elementu

en: Whether this tag affects background height
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vyšyniu zapaŭnieńnia fonu

en: Whether this tag affects indentation
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vodstup

en: Whether this tag affects line wrap mode
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym pieranosu

en: Whether this tag affects paragraph justification
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na dapasavańnie

en: Whether this tag affects strikethrough
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na pierakreśleńnie

en: Whether this tag affects tabs
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na tabulacyju

en: Whether this tag affects text editability
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na madyfikavalnaść tekstu

en: Whether this tag affects text visibility
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na niabačnaść

en: Whether this tag affects the alignment mode
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym raŭnańnia

en: Whether this tag affects the background color
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler fonu

en: Whether this tag affects the cell background color
pl: Akreślivaje, ci hety značnik upłyvaje na koler fonu jačejki

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym pieranosu

en: Whether this tag affects the font family
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na siamju šryftoŭ

en: Whether this tag affects the font size
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje značnik na pamier šryftu

en: Whether this tag affects the font stretch
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na raściahnutaść šryftu

en: Whether this tag affects the font style
pl: Akreślivaje, ci ŭplyvaje hety značnik na styl šryftu

en: Whether this tag affects the font variant
pl: Akreśłivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na varyjant šryftu

en: Whether this tag affects the font weight
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na tłustaść šryftu

en: Whether this tag affects the foreground color
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler znakaŭ

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na movu, u jakoj pakazvajuć tekst

en: Whether this tag affects the left margin
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na levaje pabočča

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na kolkaść pikselaŭ nad radkami

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na kolkaść pikselaŭ pamiž pieraniesienymi radkami

en: Whether this tag affects the paragraph background color
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler fonu parahrafu

en: Whether this tag affects the right margin
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na pravaje pabočča

en: Whether this tag affects the rise
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vysunutaść

en: Whether this tag affects underlining
pl: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na padkreśleńnie

en: Whether this tag scales the font size by a factor
pl: Akreślivaje, ci hety značnik maštabuje šryfty

en: Whether this text is hidden.
pl: Akreślivaje, ci tekst schavany.

en: Whether this widget has a tooltip
pl: Akreślivaje, ci hety widget maje padkazku

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
pl: Akreślivaje, ci pry nacisku klavišy Enter pavinien być aktyvizavany zmoŭčany widget (naprykład, zmoŭčanaja knopka ŭ vaknie dyjalohu)

en: Whether to allow multiple files to be selected
pl: Akreślivaje, ci dapuščalnaje masavaje zaznačeńnie fajłaŭ

en: Whether to allow multiple items to be selected
pl: Akreślivaje, ci dapuščalna zaznačać elementy masava

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
pl: Akreślivaje, ci vyhładžvać šryfty Xft; 0=nie, 1=tak, -1=zmoŭčany

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
pl: Akreślivaje, ci pakazvać hrafiku indykatara zapaŭnieńnia.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
pl: Akreślivaje, ci pakazvać etykietu z nazvaj prahladanaha fajłu.

en: Whether to display an "inconsistent" state
pl: Akreślivaje, ci pavinien być pakazany stan "supiarečny"

en: Whether to display the column
pl: Akreślivaje, ci pakazvać kalonu

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
pl: Akreślivaje, treba rysavać pakaźnik fokusu ŭnutry widgetaŭ

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
pl: Niešta, kab rysavać jamki poŭnaj daŭžyni albo absiahu albo vyklučeńnie steperaŭ i prabiełaŭ

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
pl: Akreślivaje, ci dapuščalna zaznačać kursoram myšy šmat elementaŭ

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
pl: Ci dazvalać animavanyja elementy interfejsu?

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
pl: Akreślivaje, ci vykarystać hinting šryftoŭ Xft; 0=nie, 1=tak, -1=zmoŭčana

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
pl: Akreślivaje, ci abmiažoŭvać vierchniuju miažu da ŭzroŭniu zapaŭnieńnia.

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
pl: Akreślivaje, ci źmieściva etykiety pavinna być zaznačana pry atrymańni fokusu

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
pl: Akreślivaje, ci źmieściva elementu pavinna być zaznačanaje pry naviadzieńni fokusu

en: Whether to show a sort indicator
pl: Akreślivaje, ci bačny pakaźnik paradkavańnia

en: Whether to strike through the text
pl: Vyznačaje, ci tekst pavinien być pierakreśleny

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
pl: Akreślivaje, ci prycinać šmatradkovyja ŭstaŭki da adnaho radka.

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
pl: Akreślivaje, ci pavinna być užytaja vartaść snap_edge ci vartaść z handle_position

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
pl: Akreślivaje, ci pieranosić kursor padčas navihacyi klavijaturaj

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
pl: Akreślivaje, jak pieranosiacca radki: nijak, pavodle słoŭ ci pavodle znakaŭ

en: Whether to wrap the license text.
pl: Akreślivaje, ci radki ŭ tekście licenzii pavinny pieranosicca.

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
pl: Akreślivaje, ci linija dreva pavinna być narysavanaja tam, dzie dreva

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
pl: Akreślivaje, ci pry tekstach pisanych źleva i sprava pavinny być bačnyja dva kursory

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
pl: Typ cieni vakoł razhortvalnaha menu

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
pl: Vid cieniu, hieneravanaha vakoł razhortvalnaha menu

en: Which side of the notebook holds the tabs
pl: Bok, pa jakim natatnik źmiaščaje zakładki

en: Wide Separators
pl: Šyrynia separatara

en: Widget name
pl: Nazva widgetu

en: Widget to put in column header button instead of column title
pl: Widget, źmieščany na knopcy ŭ šapcy kalony zamiest jaje zahałoŭku

en: Widget to use as the item label
pl: Widget, užyvany jak etykieta elementu

en: Width
pl: Šyrynia

en: Width In Characters
pl: Šyrynia ŭ znakach

en: Width for each item
pl: Šyrynia kožnaha elementu

en: Width in chars
pl: Šyrynia ŭ znakach

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
pl: Šyrynia bierahu vakoł prastory z knopkami ŭ nižniaj častcy akna dyjalohu

en: Width of border around the label and image in the message dialog
pl: Šyrynia kraju vakoł etykiety i vyjavy ŭnutry vakna dyjalohu

en: Width of border around the main dialog area
pl: Šyrynia bierahu vakoł hałoŭnaj prastory vakna dyjalohu

en: Width of handle
pl: Šyrynia ručki

en: Width of scrollbar or scale thumb
pl: Šyrynia paneli prakrutki albo paŭzunka

en: Width of the left margin in pixels
pl: Šyrynia levaha pabočča ŭ pikselach

en: Width of the right margin in pixels
pl: Šyrynia pravaha pabočča ŭ pikselach

en: Width request
pl: Patrabavańnie ŭstalić šyryniu

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
pl: Šyrynia vodstupu pamiž pakaźnikam fokusu i pramavuholnikam, jaki aznačaje fokus, u pikselach

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
pl: Šyrynia linii, jakaja pakazvaje fokus, u pikselach

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
pl: Šyrynia linijaŭ sietki tam, dzie dreva, u pikselach

en: Width, in pixels, of the tree view lines
pl: Šyrynia linijaŭ tam, dzie dreva, u pikselach

en: Window Placement
pl: Pałažeńnie akna

en: Window Placement Set
pl: Akreśleńnie pałažeńnia vakna

en: Window Position
pl: Pałažeńnie akna

en: Window Role
pl: Rola akna

en: Window Title
pl: Zahałovak akna

en: Window Type
pl: Typ akna

en: Wrap
pl: Pieranos

en: Wrap Mode
pl: Režym pieranosu

en: Wrap license
pl: Pieranos radkoŭ u licenzii

en: Wrap mode
pl: Režym pieranosu

en: Wrap mode set
pl: Nałady režymu pieranosu

en: Wrap width
pl: Šyrynia pieranosu

en: Wrap width for laying out the items in a grid
pl: Šyrynia pieranosu padčas pryviazki elementaŭ da sietki

en: X Alignment of the column header text or widget
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie tekstu albo widgetu ŭ šapcy kalony

en: X align
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: X alignment of the child
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie widgetu-naščadka

en: X pad
pl: Haryzantalny vodstup

en: X position
pl: Pazycyja X

en: X position of child widget
pl: Haryzantalnaje raspałažeńnie widgetu-naščadka

en: Xft Antialias
pl: Vyhładžvańnie Xft

en: Xft DPI
pl: DPI Xft

en: Xft Hint Style
pl: Styl hintingu Xft

en: Xft Hinting
pl: Hinting Xft

en: Xft RGBA
pl: RGBA Xft

en: Y align
pl: Vertykalnaje raŭnańnie

en: Y alignment of the child
pl: Vertykalnaje raŭnańnie widgetu-naščadka

en: Y pad
pl: Vertykalny vodstup

en: Y position
pl: Pazycyja Y

en: Y position of child widget
pl: Vertykalnaje raspałažeńnie widgetu-naščadka

en: Year
pl: Hod

en: Your description here
pl: Tut zrabi apisańnie

en: height
pl: vyšynia

en: mode
pl: režym

en: visible
pl: bačnaja

en: width
pl: šyrynia

en: xalign
pl: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: xpad
pl: Vodstup pa haryzantali

en: yalign
pl: Vertyjalnaje raŭnańnie

en: ypad
pl: Vodstup pa vertykali
