gitg master - en to ms translation catalogue (414 entries)

en: %s at %s
ms: %s pada %s

en: %zu ahead
ms: %zu di hadapan

en: %zu ahead, %zu behind
ms: %zu di hadapan, %zu di belakang

en: %zu behind
ms: %zu di belakang

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
ms: Satu fon suai yang akan digunakan untuk widget teks. Ia hanya berkesan jika pilihan "Guna Fon Lalai" dimatikan.

en: A day ago | %d days ago
ms[0]: Satu hari yang lalu
ms[1]: %d hari yang lalu

en: A minute ago | %d minutes ago
ms[0]: Satu minit yang lalu
ms[1]: %d minit yang lalu

[ctx: Activity]
en: Commit
ms: Keterikatan

en: Add
ms: Tambah

en: Add Repository
ms: Tambah Repositori

en: Add _signed-off-by signature
ms: Tambah tanda tangan _signed-off-by

en: Add repository
ms: Tambah repositori

en: All branches
ms: Semua cabang

en: All commits
ms: Semua keterikatan

en: An hour ago | %d hours ago
ms[0]: Satu jam yang lalu
ms[1]: %d jam yang lalu

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
ms: Anda pasti mahu memadam cabang %s secara kekal?

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
ms: Anda pasti mahu memadam cabang jauh %s secara kekal?

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
ms: Anda pasti mahu memadam tag %s secara kekal?

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
ms: Anda pasti mahu menolak cabang %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
ms: Anda pasti mahu memadam fail  "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
ms: Anda pasti mahu memadam fail "%s" dan "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
ms: Anda pasti mahu menyingkir semua perubahan yang dibuat pada fail "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
ms: Anda pasti mahu menyingkir semua perubahan yang dibuat pada fail "%s" dan "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
ms: Anda pasti mahu singkir secara kekal perubahan terpilih?

en: Author
ms: Pengarang

en: Author Details
ms: Perincian Pengarang

en: Automatically update when external changes to .git are detected
ms: Kemas kini secara automatik ketika perubahan luar pada .git dikesan

en: Avatars
ms: Avatar

en: Bare repository
ms: Repositori kosong

en: Branch _name:
ms: _Nama cabang:

en: Branches
ms: Cabang

en: Browse local git repositories
ms: Layar repositori-repositori git setempat

en: Browse repository history
ms: Layar sejarah repositori

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Cancel
ms: Batal

en: Checkout
ms: Semak Keluar

en: Checkout %s
ms: Semak %s

en: Checkout the selected reference
ms: Semak rujukan terpilih

en: Cherry pick %s onto %s
ms: Pilih terbaik %s ke dalam %s

en: Cherry pick failed with conflicts
ms: Pilih terbaik telah gagal dengan konflik

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
ms: Pilih terbaik selesai dengan konflik dalam direktori kerja

en: Cherry pick has conflicts
ms: Pilih terbaik mempunyai konflik

en: Cherry pick onto
ms: Pilih terbaik

en: Cherry pick onto %s
ms: Pilih terbaik ke dalam %s

en: Cherry pick this commit onto a branch
ms: Pilih terbaik keterikatan ini ke dalam satu cabang

en: Cl_one
ms: Kl_on

en: Clone
ms: Klon

en: Clone Repository
ms: Klon Repositori

en: Clone local and remote git repositories
ms: Klon repositori-repositori setempat dan git jauh

en: Clone repository
ms: Klon repositori

en: Cloning…
ms: Mengklon…

en: Close
ms: Tutup

en: Collapse all
ms: Kuncup semua

en: Collapse inactive lanes
ms: Kuncup lorong tidak aktif

en: Color scheme to use for syntax highlighting
ms: Skema warna yang digunakan untuk penyorotan sintaks

en: Column at Which Right Margin is Shown
ms: Lajur pada Jidar Kanan yang Ditunjukkan

en: Column at Which Subject Margin is Shown
ms: Lajur pada Jidar Subjek Ditunjukkan

en: Commit
ms: Keterikatan

en: Commit Message
ms: Ikat Mesej

en: Commit files
ms: Ikat fail

en: Commit staged changes
ms: Perubahan keterikatan berperingkat

en: Commits
ms: Keterikatan

en: Committed by %s
ms: Diikat oleh %s

en: Context:
ms: Konteks:

en: Copy name
ms: Salin nama

en: Copy the name of the reference to the clipboard
ms: Salin nama rujukan ke papan keratan

en: Could not parse XML from stream
ms: Tidak dapat menghurai XML dari strim

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
ms: Tidak dapat membaca mesej keterikatan selepas menjalankan cangkuk keterikatan-msg: %s

en: Create Branch
ms: Cipta Cabang

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
ms: Keterikatan

en: Create Tag
ms: Cipta Tag

en: Create a new branch at the selected commit
ms: Cipta satu cabang baharu pada keterikatan terpilih

en: Create a new tag at the selected commit
ms: Cipta satu tag baharu pada keterikatan terpilih

en: Create a patch from the selected commit
ms: Cipta satu tampalan dari keterikatan terpilih

en: Create branch
ms: Cipta cabang

en: Create new commits and manage the staging area
ms: Cipta keterikatan baharu dan urus kawasan berperingkat

en: Create new repository
ms: Cipta repositori baharu

en: Create patch
ms: Cipta tampalan

en: Create repository
ms: Cipta repositori

en: Create tag
ms: Cipta tag

en: Current branch
ms: Cabang semasa

en: D_elete file | D_elete files
ms[0]: Pa_dam fail
ms[1]: Pa_dam fail

en: D_iscard selection
ms: S_ingkir pemilihan

en: Date
ms: Tarikh

en: Default Activity
ms: Aktiviti Lalai

en: Default Clone Directory
ms: Direktori Klon Lalai

en: Default details used for all repositories
ms: Perincian lalai yang digunakan untuk semua repositori

en: Default selection
ms: Pemilihan lalai

en: Default selection of the history activity
ms: Pemilihan lalai bagi aktiviti sejarah

en: Delete
ms: Padam

en: Delete branch %s
ms: Padam cabang %s

en: Delete file | Delete files
ms[0]: Padam fail
ms[1]: Padam fail

en: Delete remote branch %s
ms: Padam cabang %s jauh

en: Delete tag %s
ms: Padam tag %s

en: Delete the selected reference
ms: Padam rujukan terpilih

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
ms: Menentukan sama ada mahu menunjukkan cabang penjejakan (jauh) huluan ketika memilih satu cabang setempat dalam pandangan sejarah.

en: Difference
ms: Perbezaan

en: Discard
ms: Singkir

en: Discard changes
ms: Singkir perubahan

en: Display _subject margin at column:
ms: Papar jidar _subjek pada lajur:

en: Display right _margin at column:
ms: Papar _jidar kanan pada lajur:

en: Do not try to load a repository from the current working directory
ms: Jangan cuba muatkan satu repositori dari direktori kerja semasa

en: E-mail:
ms: Emel:

en: Early
ms: Awal

en: Editor Font
ms: Penyunting Fon

en: Editor _font:
ms: Penyunting _Fon:

en: Enable Diff Highlighting
ms: Benarkan Penyorotan Diff

en: Enable Monitoring
ms: Benarkan Pemantauan

en: Enable Spell Checking
ms: Benarkan Semakan Ejaan

en: Enable spell checking
ms: Benarkan semakan ejaan

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
ms: Benarka penyorotan sintaks bagi kod sumber dalam pandangan diff

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
ms: Benarkan penggunaan gravatar untuk paparkan avatar pengguna.

en: Enter default details used for all repositories:
ms: Masukkan perincian lalai yang digunakan untuk semua repositori:

en: Examine the history of the repository
ms: Periksa sejarah repositori

en: Expand all
ms: Kembang semua

en: Failed to add repository
ms: Gagal menambah repositori

en: Failed to checkout branch: %s
ms: Gagal menyemak cabang: %s

en: Failed to checkout conflicts: %s
ms: Gagal menyemak konflik: %s

en: Failed to checkout index: %s
ms: Gagal menyemak indeks: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
ms: Gagal memilih terbaik keterikatan: %s

en: Failed to clone repository
ms: Gagal mengklon repositori

en: Failed to commit
ms: Gagal diikat

en: Failed to create branch
ms: Gagal mencipta cabang

en: Failed to create commit: %s
ms: Gagal mencipta keterikatan: %s

en: Failed to create patch
ms: Gagal mencipta tampalan

en: Failed to create repository
ms: Gagal mencipta repositori

en: Failed to create tag
ms: Gagal mencipta tag

en: Failed to delete branch %s
ms: Gagal memadam cabang %s

en: Failed to delete files
ms: Gagal memadam fail

en: Failed to delete tag %s
ms: Gagal memadam tag %s

en: Failed to discard changes
ms: Gagal singkirkan perubahan

en: Failed to discard selection
ms: Gagal menyingkir pemilihan

en: Failed to fetch from %s: %s
ms: Gagal memperoleh daripada %s: %s

en: Failed to lookup commit: %s
ms: Gagal mencari keterikatan: %s

en: Failed to lookup our commit: %s
ms: Gagal mencari keterikatan kami: %s

en: Failed to lookup tag
ms: Gagal mencari tag

en: Failed to lookup the commit for branch %s: %s
ms: Gagal mencari keterikatan untuk cabang %s: %s

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
ms: Gagal mencari keterikatan direktori kerja bagi submodul "%s" ketika cuba peringkatkan

en: Failed to lookup their commit: %s
ms: Gagal mencari keterikatan mereka: %s

en: Failed to merge commits: %s
ms: Gagal menggabungkan keterikatan: %s

en: Failed to obtain author details
ms: Gagal mendapatkan perincian pengarang

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
ms: Gagal membuka repositori submodul "%s" ketika cuba peringkatkan

en: Failed to pass pre-commit
ms: Gagal melepasi pra-keterikatan

en: Failed to push to %s: %s
ms: Gagal menolak ke %s: %s

en: Failed to rename
ms: Gagal menamakan semula

en: Failed to set Git user config.
ms: Gagal menetapkan konfig pengguna Git.

en: Failed to stage selection
ms: Gagal peringkatkan pemilihan

en: Failed to stage the file “%s”
ms: Gagal peringkatkan fail "%s"

en: Failed to stage the removal of file “%s”
ms: Gagal peringkatkan pembuangan fail "%s"

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
ms: Gagal peringkatkan pembuangan submodul "%s"

en: Failed to stage the submodule “%s”
ms: Gagal peringkatkan submodul "%s"

en: Failed to stash changes: %s
ms: Gagal menyorok perubahan: %s

en: Failed to unstage selection
ms: Gagal menyahperingkat pemilihan

en: Failed to unstage the file “%s”
ms: Gagal menyahperingkat fail "%s"

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
ms: Gagal menyahperingkat pembuangan fail "%s"

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
ms: Gagal menyahperingkat pembuangan submodul "%s"

en: Failed to unstage the submodule “%s”
ms: Gagal menyahperingkat submodul "%s"

en: Failed to update HEAD: %s
ms: Gagal mengemas kini HEAD: %s

en: Failed with conflicts
ms: Gagal dengan konflik

en: Fetch from %s
ms: Peroleh daripada %s

en: Fetch remote objects from %s
ms: Peroleh objek jauh daripada %s

en: Fetched from %s: %s
ms: Diperoleh daripada %s: %s

en: Fetched from %s: everything is up to date
ms: Diperoleh daripada %s: segalanya telah dikemas kini

en: Fetching from %s
ms: Mendapatkan daripada %s

en: Files
ms: Fail

en: Find a word or phrase
ms: Cari satu perkataan atau frasa

en: Finished merge with conflicts in working directory
ms: Gabung selesai dengan konflik dalam direktori kerja

en: Font
ms: Fon

en: Forget password _immediately
ms: Lupakan kata laluan _serta-merta

en: General settings and options
ms: Tetapan dan pilihan am

en: Git repository browser
ms: Pelayar repositori Git

en: Goals:
ms: Matlamat:

en: Graphical user interface for git
ms: Antara muka pengguna bergrafik untuk git

en: Half an hour ago
ms: Satu jam setengah yang lalu

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
ms: Sorot teks subjek bagi mesej keterikatan ketika ia melepasi jidar yang dinyatakan oleh subject-margin-position.

en: History
ms: Sejarah

en: Ignore Whitespace Changes
ms: Abai Perubahan Ruang Putih

en: Ignore whitespace:
ms: Abai ruang putih:

en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
ms: Buat sementara waktu, anda boleh %stetapkan profil git anda%s.

en: Interface
ms: Antara Muka

en: Invalid name
ms: Nama tidak sah

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Late
ms: Lambat

en: Layout
ms: Bentangan

en: Mainline
ms: Utama

en: Mainline Head
ms: Tajuk Utama

en: Maximum number of days to keep for commit message history
ms: Bilangan maksimum hari yang disimpan untuk sejarah mesej keterikatan

en: Maximum number of days to store previous commit messages
ms: Bilangan maksimum bagi hari untuk menyimpan mesej keterikatan terdahulu

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
ms: Bilangan maksimum bagi hari untuk mesej keterikatan terdahulu bagi sejarah mesej keterikatan.

en: Maximum number of days:
ms: Bilangan maksimum hari:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
ms: Bilangan maksimum mesej yang disimpan untuk sejarah mesej keterikatan

en: Maximum number of messages:
ms: Bilangan maksimum mesej:

en: Maximum number of previous commit messages
ms: Bilangan maksimum bagi mesej keterikatan terdahulu

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
ms: Bilangan maksimum bagi mesej keterikatan terdahulu untuk menyimpan sejarah mesej keterikatan.

en: Merge %s into %s
ms: Gabung %s ke dalam %s

en: Merge %s into branch %s
ms: Gabung %s ke dalam cabang %s

en: Merge another branch into branch %s
ms: Gabung cabang lain ke dalam cabang %s

en: Merge failed with conflicts
ms: Gabung gagal dengan konflik

en: Merge has conflicts
ms: Gabung mempunyai konflik

en: Merge into %s
ms: Gabung ke dalam %s

en: Missing author details
ms: Perincian pengarang hilang

en: Monitoring
ms: Pemantauan

en: Name:
ms: Nama:

en: No dirty submodules
ms: Tiada submodul kotor

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
ms: Tiada repositori telah ditambah. Untuk mula, anda boleh tambah satu repositori sedia ada atau klonkan satu yang baharu.

en: No staged files
ms: Tiada fail berperingkat

en: No unstaged files
ms: Tiada fail dinyahperingkat

en: No untracked files
ms: Tiada fail tidak dijejak

en: Now
ms: Sekarang

en: Number of Before/After Context Lines
ms: Bilangan Sebelum/Selepas Baris Konteks

en: Open
ms: Buka

en: Open containing _folder
ms: Buka _folder terkandung

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
ms: Orientasi antara muka utama (menegak atau mengufuk)

en: Overlay
ms: Tindihan Atas

en: Override global details for repository “%s”:
ms: Batalkan perincian sejagat untuk repositori "%s":

en: Overview of recently used repositories
ms: Selayang pandang repositori-repositori digunakan baru-baru ini

en: Parents
ms: Induk

en: Password required for %s
ms: Kata laluan diperlukan untuk %s

en: Pick the editor font
ms: Pilih penyunting fon

en: Preferences
ms: Keutamaan

[ctx: Preferences]
en: Commit
ms: Keterikatan

en: Preserve mainline for currently checked out branch
ms: Kekalkan yang utama untuk cabang disemak semasa ini

en: Projects
ms: Projek

en: Provide a message to create an annotated tag
ms: Sediakan satu mesej untuk mencipta satu tag bercatatan

en: Push
ms: Tolak

en: Push branch %s
ms: Tolak cabang %s

en: Push branch to %s
ms: Tolak cabang ke %s

en: Push to %s
ms: Tolak ke %s

en: Pushed to %s
ms: Ditolak ke %s

en: Pushing to %s
ms: Menolak ke %s

en: Reference Sort Order
ms: Tertib Isih Rujukan

en: References
ms: Rujukan

en: Remember _forever
ms: Ingat se_lamanya

en: Remember password until you _logout
ms: Ingat kata laluan sehingga anda _mendaftar keluar

en: Remote _URL:
ms: _URL Jauh:

en: Remotes
ms: Jauh

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
ms: Buang repositori dari senarai (tidak memadam repositori dalam cakera)

en: Rename
ms: Tukarnama

en: Rename the selected reference
ms: Nama semula rujukan terpilih

en: Rendered Width of a Tab Character
ms: Lebar Terterap bagi satu Aksara Tab

en: Retrieve patch from a commit
ms: Peroleh tampalan dari satu keterikatan

en: Run gitg in standalone mode
ms: Jalankan gitg dalam mod berdiri-sendiri

en: S_tage selection
ms: P_eringkat pemilihan

en: Save Patch File
ms: Simpan Fail Tampalan

en: Scanning for repositories in %s
ms: Mengimbas repositori-repositori dalam %s

en: Select all branches by default in the history activity
ms: Pilih semua cabang secara lalai dalam aktiviti sejarah

en: Select all commits by default in the history activity
ms: Pilih semua keterikatan secara lalai dalam aktiviti sejarah

en: Select all remotes by default in the history activity
ms: Pilih semua jauh secara lalai dalam aktiviti sejarah

en: Select all tags by default in the history activity
ms: Pilih semua tag secara lalai dalam aktiviti sejarah

en: Select and manage projects
ms: Pilih dan urus projek

en: Select items
ms: Pilih item

en: Select location…
ms: Pilih lokasi…

en: Select the specified reference by default in the history activity
ms: Pilih rujukan dinyatakan secara lalai dalam aktiviti sejarah

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
ms: Tetapan yang menunjukkan berapa banyak baris konteks (sebelum dan selepas) patut ditunjukkan bila menunjukkan diff sesebuah keterikatan.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
ms: Tetapan yang menentukan berapa banyak baris konteks (sebelum dan selepas) patut ditunjukkan ketika menunjukkan diff pada berperingkat/tidak berperingkat dalam kawasan keterikatan.

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
ms: Tetapan yang menunjukkan berapa banyak ruang satu aksara tab patut di duduki bila menunjukkan diff sesebuah keterikatan.

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
ms: Tetapan yang menentukan pemilihan lalai pada permulaan bagi aktiviti sejarah.

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
ms: Tetapan yang menentukan sama ada mahu benarkan penyorotan sintaks dalam pandangan diff.

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
ms: Tetapan yang menunjukkan bila satu lorong tidak aktif dikuncupkan. Nilai sah adalah 0 — 4, iaitu 0 menunjukkan “early” dan 4 menunjukkan “late”.

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada perubahan dalam baris patut ditunjukkan sebaris.

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada mahu sentiasa kekalkan satu utama sejarah untuk HEAD semasa.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada mahu kuncupkan lorong sejarah yang tidak menunjukkan aktiviti. Membenarkannya dapat satu pandangan sejarah yang lebih kemas ketika ada banyak pembangunan selari. Sila rujuk collapse-inactive-lanes untuk mengawal lorong mana patut dikuncupkan.

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada mahu abaikan perubahan ruang putih bila menunjukkan diff sesebuah keterikatan.

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
ms: Tetapan yang menentukan sama ada mahu tunjukkan satu item maya bagi perubahan semasa berperingkat dalam sejarah.

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
ms: Tetapan yang menentukan sama ada mahu tunjukkan satu item maya bagi perubahan semasa tidak berperingkat dalam sejarah.

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada mahu menunjukkan otem-item tersorok dalam sejarah.

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
ms: Tetapan yang menunjukkan sama ada mahu menunjukkan sejarah dalam tertib topologikal.

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
ms: Tetapan yang menetapkan orientasi antara muka utama.

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
ms: Tetapan yang menggunakan algoritma patience untuk menunjukkan diff sesebuah keterikatan.

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
ms: Tetapan yang menentukan sama ada mahu atau tidak semakan ejaan dibenarkan ketika menulis satu mesej keterikatan.

en: Show Changes Inline
ms: Tunjuk Sebaris Perubahan

en: Show History in Topological Order
ms: Tunjuk Sejarah dalam Tertib Topologikal

en: Show Right Margin in Commit Message View
ms: Tunjuk Jidar Kanan dalam Pandangang Mesej Keterikatan

en: Show Staged Changes
ms: Tunjuk Perubahan Berperingkat

en: Show Stashed Changes
ms: Tunjuk Perubahan Tersorok

en: Show Subject Margin in Commit Message View
ms: Tunjuk Jidar Subjek dalam Pandangan Mesej Keterikatan

en: Show Unstaged Changes
ms: Tunjuk Perubahan Tidak Berperingkat

en: Show Upstream With Branch
ms: Tunjuk Huluan Dengan Cabang

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
ms: Tunjuk satu penunjukkan jidar kanan dalam pandangan mesej keterikatan. Ia boleh digunakan untuk melihat dengan mudah tempat hentian mesej keterikatan pada satu lajur tertentu.

en: Show history in topological order
ms: Tunjuk sejarah dalam tertib topologikal

en: Show markup
ms: Tunjuk penanda

en: Show the application’s version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Show the changes introduced by the selected commit
ms: Tunjuk perubahan yang diperkenalkan oleh keterikatan terpilih

en: Show the files in the tree of the selected commit
ms: Tunjuk fail-fail dalam pepohon bagi keterikatan terpilih

en: Show the list of recently used repositories
ms: Tunjuk senarai repositori digunakan baru-baru ini

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
ms: Tunjuk cabang (jauh) huluan ketika memilih satu cabang setempat

en: Side by side
ms: Sisi ke Sisi

en: Skip commit _hooks
ms: Langkau _cangkuk keterikatan

en: Slider
ms: Pelungsur

en: Sort references in the sidebar by latest activity
ms: Isih rujukan dalam palang sisi mengikut aktiviti terkini

en: Spacing
ms: Jarak

en: Spell Checking Language
ms: Bahasa Semakan Ejaan

en: Staged
ms: Berperingkat

en: Staged:
ms: Berperingkat:

en: Staging area to compose your commit
ms: Kawasan berperingkat kerja untuk menggubah  anda

en: Start gitg with a particular activity
ms: Mulakan gitg dengan satu aktiviti tertentu

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
ms: Mulakan gitg dengan aktiviti keterikatan (kependekan untuk keterikatan --activity)

en: Start with activity:
ms: Mula dengan aktiviti:

en: Startup
ms: Permulaan

en: Stash changes
ms: Sorok perubahan

en: Subject
ms: Subjek

en: Submodule
ms: Submodul

en: Successfully checked out branch to working directory
ms: Berjaya menyemak cabang pada direktori kerja

en: Successfully cherry picked
ms: Berjaya memilih terbaik

en: Successfully merged %s into %s
ms: Berjaya gabungkan %s ke dalam %s

en: Syntax highlighting color scheme:
ms: Skema warna penyorotan sintaks:

en: Tab width:
ms: Lebar tab:

en: Tag _name:
ms: _Nama tag:

en: Tags
ms: Tag

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: The URL introduced is not supported
ms: URL yang diperkenalkan tidak disokong

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
ms: Aktiviti yang mana gitg diaktifkan secara lalai ketika pertama kali dilancarkan.

en: The branch %s could not be deleted: %s
ms: Cabang %s tidak dapat dipadamkan: %s

en: The cherry pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
ms: Pilih terbaik %s ke dalam %s telah menyebabkan konflik, anda mahu menyemak cabang %s dengan memilih terbaik ke dalam direktori kerja anda untuk meleraikan konflik?

en: The cherry-pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
ms: Pilih terbaik %s ke dalam %s telah menyebabkan konflik, anda mahu menyemak pilih terbaik ke dalam direktori kerja anda untuk meleraikan konflik?

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
ms: Lajur pada jidar kanan ditunjukkan jika keutamaan how-right-margin ditetapkan pada TRUE.

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
ms: Lajur pada jidar subjek ditunjukkan jika keutamaan show-subject-margin ditetapkan pada TRUE.

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
ms: Direktori lalai yang mana repositori-repositori baharu patut disaran untuk diklonkan.

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
ms: Bahasa yang digunakan bila semakan ejaan dibenarkan utnuk menulis satu mesej keterikatan.

en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
ms: Lokasi <i>%s</i> nampaknya bukan satu repositori git yang sah. Anda mahu awalkan satu repositori git baharu pada lokasi ini?

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
ms: Gabung %s ke dalam %s telah menyebabkan konflik, anda mahu menyemak cabang %s dengan menggabungkan direktori kerja anda supaya dapat meleraikan konflik?

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
ms: Gabung %s ke dalam %s telah menyebabkan konflik, anda mahu menyemak gabung pada direktori kerja anda supaya dapat meleraikan konflik?

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
ms: Tertib yang merujuk dalam palang sisi sejarah yang patut diisihkan.

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
ms: Percubaan terdahulu untuk disahihkan telah gagal, sila sediakan nama pengguna dan kata laluan anda kemudian cuba lagi.

en: The specified name “%s” contains invalid characters
ms: Nama "%s" yang dinyatakan mengandungi aksara tidak sah

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
ms: Submodul berada dalam keadaan tidak bersih dan ada perubahan berperingkat dan/atau dinyahperingkat yang belum diikat seperti di bawah.

en: The tag %s could not be deleted: %s
ms: Tag %s tidak dapat dipadamkan: %s

en: There are no changes to be committed
ms: Tiada perubahan yang diikat

en: Unable to display changes for binary file
ms: Tidak boleh memaparkan perubahan untuk fail binari

en: Unstaged
ms: Dinyahperingkat

en: Unstaged changes
ms: Perubahan dinyahperingkat

en: Unstaged:
ms: Dinyahperingkat:

en: Untracked
ms: Tidak dijejak

en: Use Default Font
ms: Guna Fon Lalai

en: Use Gravatar
ms: Guna Gravatar

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
ms: Guna tambah untuk mengubah mesej keterikatan bagi keterikatan terdahulu

en: Use gravatar service to provide user avatars
ms: Guna perkhidmatan gravatar untuk menyediakan avatar pengguna

en: Use horizontal layout
ms: Guna bentangan mengufuk

en: Use patience algorithm to show diffs
ms: Guna algoritma patience untuk menunjukkan diff

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
ms: Digunakan oleh GtkSourceView untuk menentukan warna bagi penyorotan sintaks

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
ms: Mohon maaf, gitg memerlukan libgit2 (satu pustaka yang mana gitg perlukan) untuk dikompil dengan sokongan berjalur.
    
    Jika anda kompil libgit2 secara manual, sila konfigur libgit2 dengan -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Jika tidak, laporkan satu pepijat dalam sistem pelaporan pepijat distribusi anda supaya dapat menyediakan libgit2 tanpa sokongan jaluran.

en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
ms: Kami juga boleh %smengimbas direktori rumah anda%s untuk dapatkan repositori git.

en: When to Collapse Inactive Lanes
ms: Bila mahu Kuncupkan Lorong Tidak Aktif

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
ms: Sama ada mahu guna fon lebar tetap lalai sistem untuk teks widget selain dari satu fon khusus. Jika pilihan ini dimatikan, maka fon bernama dalam pilihan "Fon Penyunting" akan digunakan selain dari fon sistem.

en: Wrap
ms: Lilit

en: Wrap lines.
ms: Lilit baris.

en: Wrap lines:
ms: Lilit baris:

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
ms: Anda nampaknya mempunyai perubahan dinyahperingkat dalam direktori kerja anda. Anda mahu sorok perubahan sebelum semak keluar?

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
ms: Emel anda belum konfigur lagi. Sila pergi ke konfigurasi pengguna dan sediakan emel anda.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
ms: Nama pengguna dan emel anda belum konfigur lagi. Sila pergi ke konfigurasi pengguna dan sediakan nama dan emel anda.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
ms: Nama pengguna dan emel anda belum konfigur lagi. Sila pergi ke konfigurasi pengguna dan sediakan nama anda.

en: _About
ms: Perih_al

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Amend previous commit
ms: _Betulkan keterikatan terdahulu

en: _Authenticate
ms: S_ahihkan

en: _Author Details
ms: Perincian P_engarang

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Copy file path
ms: Sa_lin laluan fail

en: _Discard changes
ms: _Singkir perubahan

en: _Edit file
ms: _Sunting fail

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Local Folder:
ms: Folder _Setempat:

en: _New Window
ms: _Tetingkap Baharu

en: _Open file
ms: _Buka fail

en: _Password:
ms: _Kata laluan:

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Remove
ms: B_uang

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save Patch
ms: _Simpan Tampalan

en: _Scan for all git repositories from this directory
ms: _Imbas semua repositori daripada direktori ini

en: _Stage changes
ms: _Peringkat perubahan

en: _Stage selection
ms: Pemilihan _berperingkat

en: _Unstage changes
ms: _Nyahperingkat perubahan

en: _Unstage selection
ms: _Nyaperingkat pemilihan

en: _Use the system fixed width font (%s)
ms: _Guna fon lebar-tetap sistem (%s)

en: _Username:
ms: Nama_pengguna:

en: added (%s)
ms: ditambah (%s)

en: after (%s)
ms: selepas (%s)

en: at %s
ms: pada %s

en: before (%s)
ms: sebelum (%s)

en: gitg homepage
ms: laman sesawang gitg

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
ms: gitg ialah satu pelihat repositori untuk GTK+/GNOME

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
ms: git ialah satu antara muka pengguna bergrafi untuk git. Ia merupakan alat bersaiz kecil, pantas dan mudah untuk visualkan sejarah repositori git. Selain dari pemayaan, gitg juga menyediakan beberapa utiliti untuk mengurus repositori anda dan keterikatan kerja anda.

en: new
ms: baharu

en: removed (%s)
ms: dibuang (%s)

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
ms: Batal Keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
ms: Ubah ke Pandangan Keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
ms: Ubah ke Pemuka

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
ms: Ubah ke Pandangan Sejarah

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
ms: Ubah ke aktiviti

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
ms: Tutup tetingkap aktif

[ctx: shortcut window]
en: Commit
ms: Keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
ms: Aktiviti Keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
ms: Dialog keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
ms: Singkir pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
ms: Sunting pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Find
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
ms: Mesej keterikatan berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
ms: Buka satu tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
ms: Buka satu repositori

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
ms: Buka dialog keterikatan

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
ms: Buka tetingkap pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Open the help
ms: Buka bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
ms: Buka tetingkap menu

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
ms: Mesej keterikatan terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ms: Keluar aplikasi

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
ms: Pilih/Nyahpilih

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
ms: Peringkat pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
ms: Nyahperingkat pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Windows
ms: Tetingkap

en: updated
ms: dikemas kini

en: — Git repository viewer
ms: — Pelihat repositori Git

en: “%s” is not a Git repository.
ms: "%s" bukanlah satu repositori Git.
