glade3 - en to ug translation catalogue (1114 entries)

en:  and
ug:  ۋە

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىمىنى كۆرۈڭ.

en: %s - %s Properties
ug: %s - %s خاسلىقى

en: %s Properties - %s [%s]
ug: %s خاسلىق - %s [%s]

en: %s already has a menu.
ug: %s نىڭ تىزىملىكى بار.

en: %s document properties
ug: %s پۈتۈك خاسلىقى

en: %s does not support adding any children.
ug: %s تارماق تۈر قوشۇشنى قوللىمايدۇ.

en: %s is locked by %s, edit %s first.
ug: %s نى %s قۇلۇپلىغان، ئالدى بىلەن %s نى تەھرىرلەنسۇن.

en: %s is set to load %s from the model
ug: %s نى تەڭشەش شۇ مودېلدىن %s نى يۈكلەش ئۈچۈن

en: %s is set to manipulate %s directly
ug: %s نى تەڭشەش %s غا بىۋاسىتە مەشغۇلات قىلىش ئۈچۈن

en: %s item already has a submenu.
ug: %s تۈرنىڭ تارماق تىزىملىكى بار.

en: %s targets Gtk+ %d.%d
ug: %s نىڭ نىشانى Gtk+ %d.%d

en: (%s child)
ug: (%s بالا)

en: (%s of %s)
ug: (%s / %s)

en: (default)
ug: (كۆڭۈلدىكى)

en: (internal %s)
ug: (ئىچكى %s)

en: - previews a glade UI definition
ug: - glade نىڭ كۆرۈنمە يۈز ئېنىقلىمىسىنى ئالدىن كۆرىدۇ

en: --listen and --filename must not be simultaneously specified.
ug: --listen بىلەن --filename بىرلا ۋاقىتتا ئىشلىتىلمىسۇن.

en: < define a new column >
ug: < يېڭى ئىستون ياساش >

en: <Enter Value>
ug: <قىممەت كىرگۈزۈڭ>

en: <Type Here>
ug: <بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right-click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
ug: <big><b>ئەسكەرتىش:</b></big>
      *دەرەخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ ئۈستىدە ئوڭ كۇنۇپكىنى بېسىش ئارقىلىق تۈر قوشۇشقا بولىدۇ.
      *ئۆچۈرۈش كۇنۇپكىسىنى بېسىش ئارقىلىق تاللانغان تۈرنى ئۆچۈرۈشكە بولىدۇ.
      * سۆرەپ-تاشلاش  ئارقىلىق تەرتىپىنى ئۆزگەرتىشكە بولىدۇ.
      * تىپ ئىستونىنى تەھرىرلىگىلى بولىدۇ.

en: <choose a key>
ug: <كۇنۇپكا تاللاڭ>

en: A GDK color value
ug: GDK رەڭ قىممىتى

en: A GladeCreateReason for this creation
ug: بۇنى قۇرۇشتىكى GladeCreateReason سەۋەبى

en: A GladeWidget template to base a new widget on
ug: يېڭى كىچىك ئەپنىڭ ئاساسى بولىدىغان GladeWidget قېلىپى

en: A builtin stock image
ug: سىڭدۈرمە stock رەسىم

en: A builtin stock item
ug: سىڭدۈرمە Stock تۇرى

en: A cursor for inserting widgets in the UI
ug: كۆرۈنمەيۈز(UI) غا كىچىك ئەپلەرنى قىستۇرۇشتا ئىشلىتىلىدىغان نۇربەلگە

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
ug: %2$s نىڭ ۋارىسلىق قىلغان بىر ماسلاشتۇرغۇچ (%1$s) مەۋجۇت!

en: A generic name prefix for internal widgets
ug: ئىچكى كىچىك ئەپنىڭ ئادەتتىكى ئاتىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: A list of GladeProperties
ug: GladeProperties تىزىملىكلىرى

en: A list of accelerator keys
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكىلارنىڭ تىزىملىكى

en: A list of objects
ug: نەڭ تىزىملىكى

en: A list of sources for this icon factory
ug: بۇ سىنبەلگە زاۋۇتىنىڭ مەنبە تىزىملىكى

en: A list of style class names to apply to this widget
ug: بۇ كىچىك ئەپكە ئىشلىتىدىغان ئۇسلۇب كىلاسلىرىنىڭ تىزىمى.

en: A pointer to the parenting GladeWidget
ug: ئاتا تىپ GladeWidget نىڭ كۆرسەتكۈچى

en: A symbolic icon size for the stock icon
ug: ئامباردىكى سىنبەلگىنىڭ چوڭلۇقى

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
ug: GTK+ ۋە گىنوم ئۈچۈن كۆرۈنمەيۈز لايىھىلىگۈچ

en: A warning string about version mismatches
ug: نەشرنىڭ ماس كەلمىگەنلىكى ھەققىدىكى ئاگاھلاندۇرۇش تېكىستى

en: About
ug: ھەققىدە

en: About Dialog
ug: ھەققىدە سۆزلەشكۈسى

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Accel Group
ug: Accel گۇرۇپپىسى

en: Accel Label
ug: Accel ئەنى

en: Accelerator
ug: Accelerator تېزلەتكۈچ

en: Accelerator Key
ug: تېزلەتكۈچى كۇنۇپكا

en: Accelerator Mode column
ug: تېزلەتكۈچ ھالىتى ئىستونى

en: Accelerator Modifiers column
ug: تېزلەتكۈچ سۈپەتلىگۈچىسى ئىستونى

en: Accelerator Renderer
ug: تېزلەتكۈچ سىزغۇچ

en: Accelerators
ug: تېزلەتكۈچ

en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

en: Accessible Description
ug: زىيارەتچان چۈشەندۈرۈلۈش

en: Accessible Name
ug: زىيارەتچان ئاتى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Action Group
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسى

en: Action Group Editor
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسى تەھرىرلىگۈچىسى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Activatable column
ug: ئاكتىپلىغىلى بولىدىغان ئىستون

en: Activate
ug: ئاكتىپلا

en: Activate '%s'
ug: ‹%s› نى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate '%s' %s
ug: ‹%s› %s نى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate next project
ug: كېيىنكى قۇرۇلۇشنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate previous project
ug: ئالدىنقى قۇرۇلۇشنى ئاكتىپلايدۇ

en: Active column
ug: ئاكتىپ ئىستون

en: Adaptor
ug: ماسلاشتۇرغۇچ

en: Add %s
ug: %s نى قوش

en: Add Item
ug: تۈر قوش

en: Add Parent
ug: ئاتا قوش

en: Add a %s to %s
ug: %s نى %s غا قوشىدۇ

en: Add a new catalog path
ug: يېڭى كاتالوگنىڭ يولىنى قوشىدۇ

en: Add and remove columns:
ug: ئىستونلارنى قوشۇش ۋە ئۆچۈرۈش:

en: Add and remove rows:
ug: قۇرلارنى قوشۇش ۋە ئۆچۈرۈش:

en: Add child %s
ug: بالا %s نى قوش

en: Add custom button content
ug: مەزمۇنغا ئىختىيارىي توپچا قوش

en: Add remove and edit rows of data (you can optionally use Ctrl+N to add new rows and the Delete key to remove the selected row)
ug: سانلىق-مەلۇمات قۇرى قوشۇش، ئۆچۈرۈش ۋە تەھرىرلەش(يېڭى قۇر قوشۇشتا Ctrl+N ياكى ئۆچۈرۈشتە Delete نى بېسىپ تاللىغاننى ئۆچۈرەلەيسىز)

en: Add signal handler %s
ug: سىگنال باشقۇرغۇ%s نى قوش

en: Add to Size Group
ug: چوڭلۇق گۇرۇپپىسىغا قوش

en: Add widget as _toplevel
ug: ۋىجېتنى يۇقىرى قەۋەت سۈپىتىدە قوش(_T)

en: Adding %s to Size Group %s
ug: %s نى چوڭلۇق گۇرۇپپىسى %s غا قوشۇۋاتىدۇ

en: Adding %s to a new Size Group
ug: %s نى يېڭى چوڭلۇق گۇرۇپپىسىغا قوشۇۋاتىدۇ

en: Adding parent %s for %s
ug: ئاتا %s نى %s غا قوشۇۋاتىدۇ

en: Adjustment
ug: تەڭشەش

en: Adjustment column
ug: تەڭشەش ئىستونى

en: After
ug: داۋامى

en: Alignment
ug: توغرىلاش

en: Alignment Edit
ug: توغرىلاشنى تەھرىرلە

en: Alignment column
ug: توغرىلاش ئىستونى

en: All
ug: ھەممىسى

en: All Contexts
ug: بارلىق كونتېكىستلار

en: All Events
ug: بارلىق ھادىسىلەر

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All Glade Files
ug: بارلىق Glade ھۆججەتلىرى

en: All Modifiers
ug: بارلىق سۈپەتلىگۈچىلەر

en: Alt Key
ug: Alt كۇنۇپكىسى

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Always Center
ug: ھەمىشە ئوتتۇرىدا

en: An accelerator key for this action
ug: بۇ مەشغۇلاتنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى

en: An entry
ug: بىر دانە مەزمۇن

en: An object of type %s cannot have any children.
ug: %s تىپلىق نەڭ تارماق تۈرنى ئۆز ئىچىگە ئالسا بولمايدۇ.

en: Application Chooser Button
ug: پروگرامما تاللىغۇچ توپچىسى

en: Application Chooser Dialog
ug: پروگرامما تاللىغۇچ سۆزلەشكۈسى

en: Application Chooser Widget
ug: پروگرامما تاللىغۇچ ۋىجېتى

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: Arrow
ug: يا ئوق

en: Artistic
ug: سەنئەتچىلىك

en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

en: Aspect Frame
ug: قىياپەت كاندۇك

en: Assistant
ug: ياردەمچى

en: Attribute
ug: خاسلىق

en: Attributes
ug: خاسلىقلار

en: Attributes column
ug: خاسلىقلار ئىستونى

en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Background Color Name column
ug: تەگلىك رەڭ ئاتى ئىستونى

en: Background Color column
ug: تەگلىك رەڭگى ئىستونى

en: Background RGBA column
ug: RGBA تەگلىك ئىستونى

en: Before
ug: ئاۋۋال

en: Book
ug: كىتاب

en: Both
ug: ئىككىلىسى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Bottom Left
ug: سول ئاستى

en: Bottom Right
ug: ئوڭ ئاستى

en: Bottom to Top
ug: تۆۋەندىن يۇقىرىغا

en: Box
ug: كۆزنەكچە

en: Broken pipe!
ug: بۇزۇلغان نەيچە!

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: But this version of Glade is for GTK+ 3 only.
    Make sure you can run this project with Glade 3.8 with no deprecated widgets first.
    %s
ug: بىراق Glade نىڭ بۇ نەشرى GTK+ 3 كىلا ماس كېلىدۇ.
    مەزكۇر قۇرۇلۇشنى Glade 3.8 مۇھىتىدا، تاشلىۋېتىلگەن(deprecated) كىچىك ئەپ(widget) لەر يوق ھالەتتە ئىجرا قىلغىلى بولامدۇ يوق تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.
    %s

en: Button
ug: توپچا

en: Button 1 Motion
ug: توپچا 1 نىڭ ھەرىكىتى

en: Button 2 Motion
ug: توپچا 2 نىڭ ھەرىكىتى

en: Button 3 Motion
ug: توپچا 3 نىڭ ھەرىكىتى

en: Button Box
ug: توپچا كۆزنەكچىسى

en: Button Motion
ug: توپچا ھەرىكىتى

en: Button Press
ug: توپچىنىڭ بېسىلىشى

en: Button Release
ug: توپچىنىڭ قويۇۋېتىلىشى

en: C_ontexts:
ug: مەزمۇنلار(_O):

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Can resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولامدۇ

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Cannot add a toplevel window to a containter.
ug: يۇقىرى قەۋەت كۆزنىكىنى قاچىغا قوشقىلى بولمايدۇ.

en: Cannot add non scrollable %s widget to a %s directly.
    Add a %s first.
ug: سۈرگىلى بولىدىغان %s دېگەن كىچىك ئەپنى %s غا بىۋاسىتە قوشقىلى بولمىدى.
    ئالدى بىلەن %s قوشۇلسۇن.

en: Catalog
ug: كاتالوگ

en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: Cell Background Color column
ug: كاتەكچە تەگلىك رەڭگى ئىستونى

en: Cell Background Color name column
ug: كاتەكچە تەگلىك رەڭگى ئاتى ئىستونى

en: Cell Background RGBA column
ug: كاتەكچە تەگلىك RGBA ئىستونى

en: Cell Renderer
ug: كاتەكچە سىزغۇچ

en: Center
ug: مەركەز

en: Center on Parent
ug: ئاتانىڭ ئوتتۇرىسىغا

en: Change signal handler %s
ug: سىگنال باشقۇرغۇ%s نى ئۆزگەرت

en: Character
ug: ھەرپ

en: Check
ug: تەكشۈر

en: Check Button
ug: Check توپچىسى

en: Check Menu Item
ug: Check تىزىملىك تۈرى

en: Check item
ug: تاللاش تۈرى

en: Children cannot be added to a Recent Chooser Menu.
ug: يېقىنقى تاللىغۇچ تىزىملىكىگە بالا قوشقىلى بولمايدۇ

en: Children cannot be added to a separator.
ug: ئايرىغۇچقا بالا قوشقىلى بولمايدۇ.

en: Choose %s type objects in this project
ug: قۇرۇلۇشتىكى %s تىپلىق نەڭنى تاللاش

en: Choose a %s in this project
ug: قۇرۇلۇشتىكى %s نى تاللاش

en: Choose a Data Model and define some
    columns in the data store first
ug: سانلىق-مەلۇمات مودېلىنى تاللاپ سانداندا بىر قىسىم ئىستونلارنى بەلگىلەيدۇ

en: Choose a parentless %s in this project
ug: قۇرۇلۇشتىكى ئاتىسىز %s نى تاللاش

en: Choose a path to load image resources
ug: رەسىم بايلىقلىرى بار يولنى تاللاش

en: Choose accelerator keys...
ug: تېزلەتكۈچى كۇنۇپكىنى تاللاش...

en: Choose parentless %s type objects in this project
ug: قۇرۇلۇشتىكى ئاتىسىز %s تىپتىكى نەڭنى تاللاش

en: Class
ug: تىپ

en: Class Field
ug: تىپ(Class) خەت بۆلىكى

en: Clear properties
ug: خاسلىقلارنى تازىلا

en: Click
ug: چەك

en: Climb Rate column
ug: ئۆرلەش نىسبىتى ئىستونى

en: Close
ug: ياپ

en: Close _without Saving
ug: ساقلىماي تاقا(_W)

en: Close document
ug: پۈتۈكنى ياپىدۇ

en: Close the current project
ug: نۆۋەتتىكى قۇرۇلۇشنى تاقايدۇ

en: Co_mments for translators:
ug: تەرجىمانغا پىكىر(_M):

en: Collate
ug: بەت ئايرىش

en: Color
ug: رەڭ

en: Color Button
ug: رەڭ توپچىسى

en: Color Picker
ug: رەڭ ئالغۇچ

en: Color Selection
ug: رەڭ تاللاش

en: Color Selection Dialog
ug: رەڭ تاللاش سۆزلەشكۈسى

en: Column
ug: ئىستون

en: Column name
ug: ئىستون ئاتى

en: Column type
ug: ئىستون تىپى

en: Columns
ug: ئىستونلار

en: Columns must have a fixed size inside a treeview with fixed height mode set
ug: بىر مۇقىم ئېگىزلىكتىكى ھالەت توپلىمىنىڭ شاخسىمان كۆرۈنۈشىدىكى ئىستوننىڭ چوقۇم مۇقىم چوڭلۇقى بولۇشى لازىم

en: Combo
ug: بىرىكمە

en: Combo Box
ug: بىرىكمە رامكا

en: Combo Box Text
ug: Combo كۆزنەكچىسىنىڭ تېكىستى

en: Combo Editor
ug: Combo تەھرىرلىگۈچ

en: Combo Renderer
ug: Combo سىزغۇچ

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Comment for translators
ug: تەرجىمانغا تەكلىپ

en: Common
ug: ئورتاق

en: Common Properties and Attributes
ug: ئورتاق خاسلىقلار ۋە مايىللىقلار

en: Composite Widgets
ug: بىرىكمە كىچىك ئەپلەر

en: Condensed
ug: قىسىلغان

en: Configure button content
ug: توپچا مەزمۇنىنى سەپلەش

en: Confirm
ug: جەزملە

en: Confirmation page
ug: جەزملەش بېتى

en: Container
ug: قاچا

en: Containers
ug: قاچا

en: Conte_xt for translation:
ug: تەرجىمە قىلىنىدىغان مەزمۇن(_X):

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Content page
ug: مەزمۇن بېتى

en: Context
ug: مەزمۇن

en: Context for translation
ug: تەرجىمە ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان مەزمۇن

en: Continuous
ug: ئۈزلۈكسىز

en: Control Key
ug: Control كۇنۇپكىسى

en: Control and Display
ug: كونترول ۋە كۆرسىتىش

en: Controlled By
ug: كونترول قىلىنغان

en: Controller For
ug: كونترول قىلغان

en: Copies
ug: نۇسخا

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: Copyright © 2001-2006 Ximian, Inc.
    Copyright © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al.
    Copyright © 2001-2012 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al.
ug: نەشر ھوقۇقى © 2001-2006 Ximian, Inc غا تەۋە.
    نەشر ھوقۇقى © 2001-2006 Joaquin Cuenca Abela, Paolo Borelli, et al  غا تەۋە.
    نەشر ھوقۇقى © 2001-2012 Tristan Van Berkom, Juan Pablo Ugarte, et al غا تەۋە.

en: Could not create a new project.
ug: يېڭى قۇرۇلۇش قۇرالمىدى.

en: Could not create directory: %s
ug: مۇندەرىجىنى قۇرۇغىلى بولمىدى:%s

en: Could not get the type from "%s"
ug: «%s» دىن تىپقا ئېرىشەلمىدى

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
ug: ھۆججەت %s نى ساقلىيالمىدى باشقا ئېچىقلىق قۇرۇلۇش بۇ يولنى ئىشلىتىۋاتىدۇ.

en: Could not save the file %s
ug: %s ھۆججەتنى ساقلىيالمىدى

en: Could not show link:
ug: ئۇلانمىنى كۆرسىتەلمىدى:

en: Couldn't load builder definition: %s
ug: قۇرۇغۇچى ئېنىقلىمىسى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Crea_te
ug: قۇر(_T)

en: Create %s
ug: %s نى قۇر

en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

en: Create a %s
ug: %s قۇرىدۇ

en: Create a new project
ug: قۇرۇلۇش قۇرىدۇ

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
ug: GTK+ ياكى گىنوم پروگراممىلىرى ئۈچۈن كۆرۈنمەيۈز لايىھىسىنى قۇرىدۇ ياكى تەھرىرلەيدۇ.

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
ug: GTK+ پروگراممىلىرى ئۈچۈن كۆرۈنمەيۈز لايىھىسىنى قۇرۇش ياكى ئېچىش

en: Creating %s for %s of %s
ug: %3$s نىڭ %2$s ئۈچۈن %1$s نى قۇرۇۋاتىدۇ

en: Cursor
ug: نۇربەلگە

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Custom label and image:
ug: ئىختىيارىي ئەن ۋە رەسىم:

en: Cut
ug: كەس

en: Cut %s
ug: %s　نى كەس

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: Data
ug: سانلىق-مەلۇمات

en: Data column
ug: سانلىق-مەلۇمات ئىستونى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Define columns for your liststore; giving them meaningful names will help you to retrieve them when setting cell renderer attributes (press the Delete key to remove the selected column)
ug: تىزىم ئامبىرىڭىزغا ئىستوندىن بىرنى بەلگىلەيدۇ؛ مەنىلىك ئاتتىن بىرنى ئىشلەتسىڭىز كاتەكچە رەڭلەش ئالاھىدىلىكىنى تەڭشەشتە ئۇلارنى تېپىشقا قۇلاي بولىدۇ (Delete كۇنۇپكىسى بېسىلسا تاللانغان ئىستون چىقىرىۋېتىلىدۇ)

en: Delayed
ug: كېچىكتۈرۈش

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Delete %s
ug: %s نى ئۆچۈر

en: Delete %s child from %s
ug: بالا %s نى %s دىن ئۆچۈر

en: Delete All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر…

en: Delete the selection
ug: تاللانمىنى ئۆچۈر

en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

en: Described By
ug: چۈشەندۈرۈلگەن

en: Description For
ug: چۈشەندۈرگەن

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ug: نەڭنىڭ چۈشەندۈرۈشى، ياردەمچى تېخنىكا زىيارىتى ئۈچۈن پىچىلغان

en: Design View
ug: لايىھە كۆرۈنۈشى

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Detail
ug: تەپسىلاتى

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: DevHelp search namespace for this widget class
ug: بۇ كىچىك ئەپ تىپىنىڭ ئىزدەش ئات ماكانى

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Dialog
ug: سۆزلەشكۈ

en: Dialog Box
ug: سۆزلەشكۈ رامكىسى

en: Digits column
ug: رەقەملەر ئىستونى

en: Directory
ug: مۇندەرىجە

en: Disable Devhelp integration
ug: Devhelp بىلەن يۈرۈشلەشتۈرۈشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Discontinuous
ug: ئۈزۈلگەن

en: Discrete
ug: تارقاق

en: Display items as icons only
ug: تۈرلەرنى سىنبەلگە بىلەنلا كۆرسىتىدۇ

en: Display items as text beside icons
ug: تۈرلەرنى سىنبەلگە يېنىغا تېكىستلەرنى قوشۇپ كۆرسىتىدۇ

en: Display items as text only
ug: تۈرلەرنى تېكىست بىلەنلا كۆرسىتىدۇ

en: Display previewer version
ug: ئالدىن كۆزەتكۈچنىڭ نەشرنى كۆرسەت

en: Display the developer reference manual
ug: ئىجادىيەتچىلەر قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Do you want to reload the project?
ug: قۇرۇلۇشنى قايتا يۈكلەمسىز؟

en: Dock
ug: مۇقىملاشتۇر

en: Dock Prop_erties
ug: خاسلىقلىرىنى قوي(_E)

en: Dock _Inspector
ug: تەكشۈرگۈچنى قوي(_I)

en: Dock _Palette
ug: Palette نى قوي(_P)

en: Dock the editor into the main window
ug: تەھرىرلىگۈچنى ئاساسىي كۆزنەككە قويىدۇ

en: Dock the inspector into the main window
ug: تەكشۈرگۈچنى ئاساسىي كۆزنەككە قويىدۇ

en: Dock the palette into the main window
ug: palette نى ئاساسىي كۆزنەككە قويىدۇ

en: Double
ug: قوش

en: Down
ug: ئاستى

en: Drag %s and Drop to %s
ug: %s نى سۆرەپ %s نىڭغا تاشلا

en: Drag & Drop
ug: سۆرەپ تاشلاش

en: Drag Resize
ug: سۆرەپ چوڭايتىش

en: Drag and Drop
ug: سۆرەپ تاشلاش

en: Drag and Drop Multiple
ug: كۆپ سۆرەپ تاشلا

en: Drag and resize widgets in the workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىدىكى ۋىجېتلارنى سۆرەپ چوڭلۇقنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Drawing Area
ug: سىزىش رايونى

en: Drop Down Menu
ug: Drop Down تىزىملىكى

en: East
ug: شەرق

en: Edge
ug: گىرۋەك

en: Edit Glade preferences
ug: Glade نىڭ خاسلىقىنى تەڭشەيدۇ

en: Edit Image
ug: سۈرەت تەھرىرلەش

en: Edit Label
ug: ئەن تەھرىر

en: Edit Menu
ug: تىزىملىك تەھرىرلە

en: Edit Menu Bar
ug: تىزىملىك بالداق تەھرىر

en: Edit Separately
ug: ئايرىم-ئايرىم تەھرىرلەش

en: Edit Text
ug: تېكىست تەھرىر

en: Edit label appearance
ug: ئەن كۆرۈنۈشىنى تەھرىرلەش

en: Edit project properties
ug: قۇرۇلۇش خاسلىقىنى تەھرىرلەش

en: Edit widget alignment
ug: كىچىك ئەپلەرنىڭ توغرىلىنىشىنى تەھرىرلەيدۇ

en: Edit widget margins
ug: كىچىك ئەپ گىرۋەكلىرىنى تەھرىرلەيدۇ

en: Edit&#8230;
ug: تەھرىر&#8230;

en: Editable column
ug: تەھرىرلىگىلى بولىدىغان ئىستون

en: Editing alignments of %s
ug: %s نىڭ توغرىلىنىشىنى تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Editing margins of %s
ug: %s نىڭ گىرۋەكلىرىنى تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Eighth Key
ug: سەككىزىنچى كۇنۇپكا

en: Either --listen or --filename must be specified.
ug: --listen ياكى --filename نىڭ بىرى چوقۇم ئىشلىتىلسۇن.

en: Ellipsize column
ug: قىسقارتىلغان بەلگە ئىستونى

en: Embedded By
ug: سىڭدۈرۈلگۈچى

en: Embeds
ug: سىڭدۈرۈلمىلەر

en: Emblems
ug: كاكارلار

en: Emoticons
ug: چىراي ئىپادىلىرى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: End
ug: تامام

en: Enter Notify
ug: ئۇقتۇرۇش كىرگۈزۈڭ

en: Enter a filename or a relative or full path for this source of '%s' (Glade will only ever load them in the runtime from your project directory).
ug: ‹%s›  نىڭ ئۈچۈن ھۆججەت ئاتى ياكى نىسپىي ياكى مۇتلەق يول (Glade پەقەت ئىجرا بولغاندىلا ئاندىن قۇرۇلۇش مۇندەرىجىڭىزدىن ئۇلارنى يۈكلەيدۇ)دىن بىرنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter a filename, relative path or full path to load the image
ug: يۈكلىنىدىغان رەسىمنىڭ ھۆججەت ئاتى، نىسپىي يولى ياكى تولۇق يولىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter a list of column types for this data store
ug: بۇ سانلىق-مەلۇمات ساقلىغۇچىسىغا ئىستون تىپلىرىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter a list of values to be applied on each row
ug: ھەر بىر قۇرغا ئىشلەيدىغان قىممەتلەرنى كىرگۈزۈڭ

en: Entry Buffer
ug: كىرگۈزۈش يىغلەكى

en: Entry Completion
ug: كىرگۈزۈشنى تاماملاش

en: Entry Completion Editor
ug: كىرگۈنى تاماملاش تەھرىرلىگۈچى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error launching previewer: %s
ug: ئالدىن كۆزەتكۈچنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
ug: خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلايدىغان %s نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى (%s)
    بۇ ئەڭگىمەدە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلانمايدۇ

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
ug: serializing قىلىنغان سەپلىمە سانلىق-مەلۇماتىنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى (%s) 
    بۇ ئەڭگىمەدە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلانمايدۇ

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
ug: (%s)%s گە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات يېزىش مەغلۇپ بولدى.
    بۇ ئەڭگىمەدە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلانمايدۇ

en: Error: %s.
ug: خاتالىق :%s.

en: Etched In
ug: پېتىنقى

en: Etched Out
ug: كۆپۈنگۈ

en: Event Box
ug: ھادىسە كۆزنەكچىسى

en: Exact Template
ug: قېلىپ كۆچۈرۈلمىسى

en: Expand
ug: كېڭەيت

en: Expanded
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Expander
ug: كېڭەيتكۈچى

en: Exposure
ug: نۇر ئۆتۈش

en: Extra Condensed
ug: ئارتۇقچە قىسىلغان

en: Extra Expanded
ug: ئارتۇقچە كېڭەيتىلگەن

en: Extra catalog paths
ug: قوشۇمچە كاتالوگ يوللىرى

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
ug: خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلايدىغان مۇندەرىجە %s نى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى
    بۇ ئەڭگىمەدە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلانمايدۇ

en: Failed to launch preview: %s.
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s.

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
ug: %s نى يۈكلەش مەغلۇپ بولدى.
    تۆۋەندىكى زۆرۈر كاتالوگلار يوق: %s

en: Failed to save %s to %s: %s
ug: %s نى %s غا ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to save %s: %s
ug: %s ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Family column
ug: ئائىلە ئىستونى

en: Fifth Key
ug: بەشىنچى كۇنۇپكا

en: Fifth Mouse Button
ug: چاشقىنەكنىڭ 5-كۇنۇپكىسى

en: File
ug: ھۆججەت

en: File Chooser Button
ug: ھۆججەت تاللاش توپچىسى

en: File Chooser Dialog
ug: ھۆججەت تاللاش سۆزلەشكۈسى

en: File Chooser Widget
ug: ھۆججەت تاللاش كىچىك ئېپى

en: File Filter
ug: ھۆججەت سۈزگۈچ

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Fill
ug: تولدۇر

en: First Mouse Button
ug: چاشقىنەكنىڭ 1-كۇنۇپكىسى

en: First add a stock name in the entry below, then add and define sources for that icon in the treeview.
ug: ئالدى بىلەن بۇ تۈرنىڭ ئاستىدا قالدۇرغان ئامبار ئاتى قوشىدۇ ئاندىن شاخسىمان كۆرۈنۈشتە شۇ سىنبەلگىگە بىر مەنبە قوشۇپ ئېنىقلىما بېرىدۇ.

en: Fixed
ug: مۇقىم

en: Flows From
ug: كەلگەن

en: Flows To
ug: بارىدۇ

en: Focus Change
ug: فوكۇس ئۆزگەردى

en: Follow State column
ug: ئەھۋالغا قاراش ئىستونى

en: Font Button
ug: خەت نۇسخىسى توپچىسى

en: Font Description column
ug: خەت نۇسخىسى چۈشەندۈرۈلۈشى ئىستونى

en: Font Selection
ug: خەت نۇسخا تاللاش

en: Font Selection Dialog
ug: خەت نۇسخىسىنى تاللاش سۆزلەشكۈسى

en: Font column
ug: خەت نۇسخىسى ئىستونى

en: For short and ambiguous strings: type a word here to differentiate the meaning of this string from the meaning of other occurrences of the same string
ug: قىسقا ۋە مۈجمەل ھەرپ تىزىقى: بۇ جايدا كىرگۈزگەن سۆز بۇ ھەرپ تىزىقىنىڭ مەنىسى باشقا ئوخشاش ھەرپ تىزىقىنىڭ مەنىسىگە نىسبەتەن پەرقلىق بولىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Foreground Color Name column
ug: ئالدى رەڭ ئاتى ئىستونى

en: Foreground Color column
ug: ئالدى رەڭ ئىستونى

en: Foreground RGBA column
ug: RGBA ئالدى رەڭ ئىستونى

en: Format label
ug: ئەن فورماتى

en: Forth Mouse Button
ug: چاشقىنەكنىڭ 4-كۇنۇپكىسى

en: Frame
ug: كاندۇك

en: From a project relative directory
ug: قۇرۇلۇشنىڭ نىسپىي مۇندەرىجىدىن

en: From the project directory
ug: قۇرۇلۇش مۇندەرىجىسىدىن

en: From this directory
ug: بۇ مۇندەرىجىدىن

en: GTK+ Unix Print Toplevels
ug: GTK+ Unix بېسىش يۇقىرى دەرىجىسى

en: GType of the class
ug: تىپنىڭ GType ئى

en: GUI designer;user interface;ui builder;
ug: GUI designer;user interface;ui builder;GUI designer;user interface;ui builder;كۆرۈنمە يۈز لايىھىلىگۈچ;ئارايۈز;

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Generate PDF
ug: PDF ھاسىل قىل

en: Generate PS
ug: PS ھاسىل قىل

en: Generic Name
ug: ئادەتتىكى ئاتى

en: Glade Interface Designer
ug: Glade كۆرۈنمەيۈز لايىھىلىگۈچى

en: Glade Preferences
ug: Glade تەڭشىكى

en: Glade Widget
ug: Glade كىچىك ئەپ

en: Glade debug options
ug: Glade سازلاش تاللانمىلىرى

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as 
    published by the Free Software Foundation; either version 2 of the 
    License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Glade; if not, write to the Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, 
    MA 02110-1301, USA.
ug: Glade ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.
    
    Glade  نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز.   ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.
    
    سىز Glade بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Glade options
ug: Glade تاللانمىلىرى

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
ug: GladeWidgetActionClass قۇرۇلمىسىنىڭ كۆرسەتكۈچى(pointer)

en: Grid
ug: سېتكا

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Group Header
ug: گۇرۇپپا بەشى

en: Grow Only
ug: ئۆسۈشلا

en: GtkBuilder Files
ug: GtkBuilder ھۆججەتلىرى

en: Half
ug: يېرىم

en: Handle Box
ug: يۆتكەشچان قۇتا

en: Handler
ug: تۇتقۇ

en: Has Entry column
ug: كىرگۈ ئىستونى بار

en: Has Selection
ug: تاللانما بار

en: Height column
ug: ئېگىزلىك ئىستونى

en: Height property
ug: ئېگىزلىك خاسلىقى

en: Hierarchy
ug: قاتلام

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
ug: بوغچا خاسلىق ئاتىنى قالدۇرۇپ شۇ قاچا خىل چۈشەندۈرۈشى ئۈچۈن قاچا خىلىنىڭ ئەمەلىي تارماق نۇقتىسىنى چۈشەندۈرۈش ئۈچۈن

en: Horizontal
ug: توغرا

en: Horizontal Alignment
ug: توغرىسىغا توغرىلاش

en: Horizontal Alignment column
ug: توغرىسىغا توغرىلاش ئىستونى

en: Horizontal Box
ug: توغرا كۆزنەكچە

en: Horizontal Button Box
ug: توغرا توپچا كۆزنەكچىسى

en: Horizontal Padding
ug: توغرا تولدۇرما

en: Horizontal Padding column
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تولدۇرما ئىستونى

en: Horizontal Panes
ug: توغرا تاختاي

en: Horizontal Scale
ug: توغرىسىغا چوڭايتىش

en: Horizontal Scrollbar
ug: توغرا سۈرگۈچ

en: Horizontal Separator
ug: توغرا ئايرىغۇچ

en: Horizontal and Vertical
ug: توغرا ۋە تىك

en: Hyper Modifier
ug: Hyper زىننەتلىگۈچى

en: Icon Factory
ug: سىنبەلگە زاۋۇتى

en: Icon Na_mes:
ug: سىنبەلگە ئاتى(_M):

en: Icon Name
ug: سىنبەلگە ئاتى

en: Icon Name column
ug: سىنبەلگە ئاتى ئىستونى

en: Icon Size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Icon Sources
ug: سىنبەلگە مەنبەلىرى

en: Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

en: Icon View Editor
ug: سىنبەلگە كۆرۈش تەھرىرلىگۈچ

en: Icon _Name:
ug: سىنبەلگە ئاتى(_N):

en: Icons only
ug: سىنبەلگىلەرلا

en: If Valid
ug: ئىناۋەتلىك بولسا

en: If the property is optional, this is its enabled state
ug: خاسلىق تاللانما بولسا، ئۇنىڭ ھالىتىنىڭ ئىناۋەتلىك ئىكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
ug: ئەگەر قايتا يۈكلىسىڭىز، بارلىق ساقلانمىغان ئۆزگىرىشلەر يوقىلىدۇ. يۈكلەۋېرەمسىز؟

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ug: ئەگەر ساقلانسا، سىرتتا ئۆزگەرتىلگەنلەرنىڭ ھەممىسى يوقايدۇ. ساقلاۋېرەمسىز؟

en: Image
ug: سۈرەت

en: Image File Name
ug: رەسىم ھۆججىتى ئاتى

en: Image Menu Item
ug: رەسىم تىزىملىكى ئاتى

en: Image item
ug: سۈرەت تۈرى

en: Image resources are loaded locally:
ug: رەسىم بايلىقلىرى بار ئورۇن:

en: Immediate
ug: ھازىرلا

en: In
ug: ئىچى

en: Inconsistent column
ug: باغلاشمىغان ئىستون

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
ug: بىر تارماق كۆزنەكنىڭ بىر بۆلەككە تەۋە ئىكەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ ئەمما بۇنىڭدىن سىرت ئىشلەتكۈچى ئارايۈزى قەۋىتىدىن بۆلەككىچە باغلىنىش مەۋجۇت بولمايدۇ

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
ug: بىر نەڭنىڭ بىر ياكى بىرقانچە نىشان نەڭ تەرىپىدىن باشقۇرۇلىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
ug: بىر نەڭنىڭ شاخسىمان جەدۋەلدىكى بىر كاتەكچە ئىكەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ، شاخسىمان جەدۋەل كۆرسىتىلىشىنىڭ سەۋەبى ئوخشاش بىر ئىستوندىكى بىر كاتەكچە ئېچىلىپ شۇ كاتەكچىنى جەزملىگەنلىكىدىندۇر

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
ug: بىر نەڭنىڭ بىر ياكى بىرقانچە نىشان نەڭنىڭ باشقۇرغۇچىسى ئىكەنلىكى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
ug: بىر نەڭنىڭ بىر ياكى بىرقانچە نىشان نەڭنىڭ ئەنى ئىكەنلىكى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
ug: بىر نەڭنىڭ بىر ياكى بىرقانچە نىشان نەڭ گۇرۇپپىسىنىڭ ئەزايى ئىكەنلىكى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
ug: بىر نەڭنىڭ بىر ياكى بىرقانچە نىشان نەڭ تەرىپىدىن بەلگىلىنىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates that an object is a parent window of another object
ug: نەڭنىڭ باشقا بىر نەڭنىڭ ئاتا كۆزنىكى ئىكەنلىكى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates that an object is a popup for another object
ug: بىر نەڭ باشقا بىر نەڭنىڭ قاڭقىش تۈرى ئىكەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
ug: بىر نەڭ باشقا بىر نەڭنىڭ چۈشەندۈرۈش خاراكتېرلىك ئۇچۇرىنى تەمىنلەيدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ، «ئۈچۈن بەلگە»نىڭ ئۇچۇر مىقدارى كۆپ

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
ug: باشقا بىر نەڭ بۇ نەڭنىڭ چۈشەندۈرۈش ئۇچۇرىنى تەمىنلەيدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ، «بەلگە سالغۇچى» نىڭ ئۇچۇر مىقدارى كۆپ

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ug: نەڭدە لوگىكىلىق تەرتىپ ئۇسۇلى باشقا بىر AtkObject نىڭ مەزمۇنىدىن ئاقىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ(مەسىلەن، تېكىست ئېقىمى)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
ug: نەڭدە لوگىكىلىق تەرتىپ ئۇسۇلى باشقا بىر AtkObject نىڭ مەزمۇنىغا ئاقىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ(مەسىلەن، تېكىست ئېقىمى)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
ug: نەڭ كۆرۈنۈشچان ھالدا باشقا نەڭ مەزمۇنىغا سىڭدۈرۈلىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ، مەسىلەن: نەڭنىڭ مەزمۇنى يەنە بىر ئېقىمنى چۆرىدەيدۇ

en: Indicator Size column
ug: كۆرسەتكۈچ چوڭلۇق ئىستونى

en: Info
ug: ئۇچۇر

en: Info Bar
ug: ئۇچۇر بالدىقى

en: Initially Complete
ug: دەسلەپكى تولۇقلاش

en: Insert After
ug: كەينىگە قىستۇر

en: Insert Before
ug: ئالدىغا قىستۇر

en: Insert Column
ug: ئىستون قىستۇر

en: Insert Column on %s
ug: %s غا ئىستون قىستۇرۇش

en: Insert Page After
ug: بەتنىڭ كەينىگە قىستۇر

en: Insert Page Before
ug: بەتنىڭ ئالدىغا قىستۇر

en: Insert Row
ug: قۇر قىستۇر

en: Insert Row on %s
ug: %s غا قۇر قىستۇرۇش

en: Insert page on %s
ug: %s غا بەت قىستۇر

en: Insert placeholder to %s
ug: %s غا ئورۇن بەلگىسى قىستۇر

en: Inspector
ug: تەكشۈرگۈچ

en: Insufficient amount of placeholders in target container
ug: نىشان قاچىدىكى placeholders يېتەرلىك دەرىجىدە چوڭ ئەمەس

en: Interface Designer
ug: كۆرۈنمەيۈز لايىھىلىگۈچى

en: Internal Name
ug: ئىچكى ئاتى

en: Internal name
ug: ئىچكى ئاتى

en: International
ug: خەلقئارا

en: Intro
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Introduction page
ug: چۈشەندۈرۈش بېتى

en: Invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
ug: سىڭدۈرمىنىڭ ئەكسى يۆنىلىشى، نەڭ مەزمۇنى كۆرۈنۈشچان ھالدا يەنە بىر نەڭگە سىڭدۈرۈلىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Inverted column
ug: ئەكسى ئىستون

en: Invisible Char Set
ug: كۆرۈنمەيدىغان ھەرپ توپلىمى

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Key Press
ug: كۇنۇپكىنىڭ بېسىلىشى

en: Key Release
ug: كۇنۇپكىنىڭ قويۇۋېتىلىشى

en: Keycode column
ug: كۇنۇپكا كودى ئىستونى

en: Label
ug: ئەن

en: Label For
ug: بەلگىسى

en: Label with optional image
ug: رەسىملىك ئەن

en: Labelled By
ug: بەلگە سالغۇچى

en: Language column
ug: تىل ئىستونى

en: Large Toolbar
ug: چوڭ قورال بالداق

en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: Least Recently Used first
ug: يېقىندا ئەڭ ئاز ئىشلەتكەن بىرىنچى

en: Leave Notify
ug: ئۇقتۇرۇشنى قالدۇر

en: Left
ug: سول

en: Left to Right
ug: سولدىن ئوڭغا

en: Level Bar
ug: دەرىجە بالدىقى

en: Libglade Files
ug: Libglade ھۆججەتلىرى

en: Link Button
ug: ئۇلانما توپچىسى

en: List Store
ug: تىزىم ئامبىرى

en: List of widgets in this group
ug: بۇ گۇرۇپپىدىكى كىچىك ئەپلەرنىڭ تىزىمى

en: Listen standard input
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈش ئېغىزىنى تىڭشا

en: Lock Key
ug: قۇلۇپ كۇنۇپكىسى

en: Locking %s by widget %s
ug: %s نى كىچىك ئەپ %s بىلەن قۇلۇپلاش

en: Low
ug: تۆۋەن

en: MIME Types
ug: MIME تىپلىرى

en: Margin Edit
ug: گىرۋەك تەھرىرلە

en: Markup column
ug: Markup ئىستونى

en: Maximum width in characters
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان ئەڭ ئۇزۇن كەڭلىك

en: Member Of
ug: ئەزايى

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Menu Bar
ug: تىزىملىك بالداق

en: Menu Item
ug: تىزىملىك تۈرى

en: Menu Shell
ug: تىزىملىك Shell

en: Menu Tool Button
ug: تىزىملىك قورال توپچىسى

en: Message Dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈسى

en: Meta Modifier
ug: مېتا سۈپەتلىگۈچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Mime Types
ug: MIME تىپلىرى

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Missing Image
ug: يوقالغان رەسىم

en: Model column
ug: مودېل ئىستونى

en: Most Recently Used first
ug: يېقىندا ئەڭ كۆپ ئىشلەتكەن بىرىنچى

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Multiple
ug: بىر قانچە

en: Name
ug: ئاتى

en: Name of the class
ug: تىپ ئاتى

en: Name of the file to preview
ug: ئالدىن كۆزىتىدىغان ھۆججەت ئاتى

en: Name of the toplevel to preview
ug: ئالدىن كۆزىتىدىغان ئۈستى قەۋەت ئاتى

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Named Icon Chooser
ug: ئاتلىق سىنبەلگە تاللىغۇچ

en: Never
ug: ھەرگىز

en: New
ug: يېڭى

en: New Size Group
ug: يېڭى چوڭلۇق گۇرۇپپىسى

en: No open projects to save
ug: ساقلايدىغان ئوچۇق قۇرۇلۇش يوق

en: No widget on the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدا كىچىك ئەپ يوق

en: No widget selected.
ug: كىچىك ئەپ تاللانمىغان.

en: Node Child Of
ug: تارماق تۈگۈن

en: None
ug: يوق

en: Normal
ug: نورمال

en: Normal item
ug: نورمال تۈر

en: North
ug: شىمال

en: North East
ug: شەرقىي شىمال

en: North West
ug: غەربىي شىمال

en: Notebook
ug: خاتىرە دەپتەر

en: Notification
ug: ئۇقتۇرۇش

en: Number Up
ug: سانىنى ئاشۇرۇش

en: Number Up Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرما سانى

en: Number of Pages
ug: بەت سانى

en: Number of items
ug: تۈر سانى

en: Number of pages
ug: بەت سانى

en: Number of pages in this assistant
ug: بۇ ياردەمچىدىكى بەت سانى

en: O_bjects:
ug: نەڭلەر(_B):

en: Object
ug: نەڭ

en: Object %s not found in UI definition.
ug: UI ئېنىقلىمىسىدا نەڭ %s تېپىلمىدى.

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
ug: نەڭ ئۈلگىسىنىڭ ئاتى ياردەمچى تېخنىكا زىيارىتى ئۈچۈن پىچىلغان

en: Object is not previewable.
ug: نەڭنى ئالدىن كۆزەتكىلى بولمايدۇ.

en: Objects
ug: نەڭلەر

en: Objects:
ug: نەڭلەر:

en: Oblique
ug: قىيپاش

en: Off
ug: تاقا

en: Offscreen
ug: ئېكرانسىز

en: Offscreen Window
ug: ئېكران سىرتىدىكى كۆزنەك

en: Ok
ug: تامام

en: Ok, Cancel
ug: جەزملە، ۋاز كەچ

en: On
ug: ئوچۇق

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
ug: بۇ قاچىغا بىرلا قېتىمدا بىرلا كىچىك ئەپ نى چاپلىغىلى بولىدۇ

en: Open
ug: ئاچ

en: Open _Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ(_R)

en: Open a project
ug: قۇرۇلۇش ئاچىدۇ

en: Open…
ug: ئېچىش…

en: Orientation column
ug: يۆنىلىش ئىستونى

en: Other
ug: باشقا

en: Out
ug: سىرتى

en: Output version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Packing
ug: بوغچىلاۋاتىدۇ

en: Page Set
ug: بەت تەڭشە

en: Page Setup Dialog
ug: بەت تەڭشەش سۆزلەشكۈسى

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Palette _Appearance
ug: رەڭ تاختىسى - قىياپىتى(_A)

en: Paned
ug: كۆزنەكلىك

en: Parent
ug: ئاتا

en: Parent Window Of
ug: ئانا كۆزنەك

en: Paste
ug: چاپلا

en: Paste %s
ug: %s نى چاپلا

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Path
ug: يول

en: Patterns
ug: ئەندىزىلەر

en: Pixbuf Expander Closed column
ug: Pixbuf يايغۇچ تاقالغان ئىستونى

en: Pixbuf Expander Open column
ug: Pixbuf يايغۇچ ئېچىلغان ئىستونى

en: Pixbuf Renderer
ug: Pixbuf رەڭلىگۈچ

en: Pixbuf column
ug: Pixbuf ئىستونى

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: Placing %s inside %s
ug: %s نى %s غا جايلاشتۇرۇۋاتىدۇ

en: Pointer Mode
ug: كۆرسەتكۈچ(Pointer) ھالىتى

en: Pointer Motion
ug: ئىسترېلكا يۆتكىلىشى

en: Pointer Motion Hint
ug: ئىسترېلكا يۆتكىلىش ئەسكەرتىشى

en: Popup
ug: سەكرىمە

en: Popup For
ug: قاڭقىشى

en: Popup Menu
ug: قاڭقىش تىزىملىك

en: Position
ug: ئورنى

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Press
ug: باس

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Preview snapshot
ug: تېز تارتىشنى ئالدىن كۆزەت

en: Primary Icon Activatable
ug: ئاساسىي سىنبەلگە ئاكتىپلاشچان

en: Primary Icon Name
ug: دەسلەپكى سىنبەلگە ئاتى

en: Primary Icon Pixbuf
ug: دەسلەپكى سىنبەلگە Pixbuf ئى

en: Primary Icon Sensitive
ug: ئاساسىي سىنبەلگە سەزگۈر

en: Primary Icon Tooltip Markup
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە بەلگىسى

en: Primary Icon Tooltip Text
ug: دەسلەپكى سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە تېكىستى

en: Primary Stock Icon
ug: ئاساسىي قالدۇرۇلغان سىنبەلگە

en: Primary icon
ug: دەسلەپكى سىنبەلگە

en: Print Dialog
ug: بېسىش سۆزلەشكۈسى

en: Priority information for the property editor to act on
ug: مەشغۇلات قىلىدىغان خاسلىق تەھرىرلىگۈچنىڭ مەرتىۋە ئۇچۇرى

en: Progress
ug: سۈرئەت

en: Progress Bar
ug: سۈرئەت بالداق

en: Progress Fraction
ug: جەريان قىسمى

en: Progress Pulse Step
ug: جەريان ئىمپۇلس قەدىمى

en: Progress Renderer
ug: سۈرئەت رەڭلىگۈچ

en: Project
ug: قۇرۇلۇش

en: Project "%s" has deprecated widgets and/or version mismatches.
ug: قۇرۇلۇش «%s» نىڭدا تەۋسىيە قىلىنمايدىغان ۋىجېت بار ۋە/ياكى نەشرى ماس كەلمىگەن.

en: Project "%s" has errors. Save anyway?
ug: قۇرۇلۇش «%s» دا خاتالىق بار. ساقلاۋېرەمسىز؟

en: Project %s has no deprecated widgets or version mismatches.
ug: قۇرۇلۇش «%s» نىڭدا تەۋسىيە قىلىنمايدىغان ۋىجېت يوق ۋە/ياكى نەشرى ماس كەلمەسلىك مەۋجۇت ئەمەس.

en: Project %s is still loading.
ug: قۇرۇلۇش %s يۈكلىنىۋاتىدۇ.

en: Project '%s' saved
ug: قۇرۇلۇش «%s» ساقلاندى

en: Project _Tabs
ug: قۇرۇلۇش بەتكۈچلىرى(_T)

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Properties and Attributes
ug: خاسلىقلار ۋە مايىللىقلار

en: Property
ug: خاسلىق

en: Property Change
ug: خاسلىق ئۆزگەردى

en: Property Class
ug: خاسلىق تىپى(Class)

en: Property _Description:
ug: خاسلىقنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى(_D):

en: Proximity  Out
ug: يېقىنلىق چىقىشى

en: Proximity In
ug: يېقىنلىق كىرىشى

en: Pulse column
ug: ئىمپۇلس ئىستونى

en: Question
ug: سوئال

en: Queue
ug: قاتار

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Quit the program
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Radio
ug: رادىئو

en: Radio Action
ug: تاق تاللاش مەشغۇلاتى

en: Radio Button
ug: تاق تاللاش كۇنۇپكىسى

en: Radio Menu Item
ug: تاق تاللاش تىزىملىك تۈرى

en: Radio Tool Button
ug: تاق تاللاش قورال توپچىسى

en: Radio column
ug: تاق تاللاش ئىستونى

en: Radio item
ug: تاق تاللاش تۈرى

en: Range
ug: دائىرە

en: Read Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Read _documentation
ug: پۈتۈك ئوقۇ(_D)

en: Read documentation
ug: پۈتۈكلەرنى ئوقۇڭ

en: Reason
ug: سەۋەب

en: Recent
ug: يېقىنقى

en: Recent Action
ug: يېقىنقى مەشغۇلاتلار

en: Recent Chooser
ug: يېقىنقى تاللىغۇچ

en: Recent Chooser Dialog
ug: يېقىنقى تاللىغۇچ سۆزلەشكۈسى

en: Recent Chooser Menu
ug: يېقىنقى تاللىغۇچ تىزىملىكى

en: Recent Filter
ug: يېقىنقى سۈزگۈچ

en: Recent Manager
ug: يېقىنقى باشقۇرغۇچ

en: Recent Menu
ug: يېقىنقى تىزىملىك

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Redo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتنى قايتىلايدۇ

en: Redo: %s
ug: قايتىلايدۇ: %s

en: Related Action
ug: مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلاتلار

en: Release
ug: تارقاتقۇچى

en: Release Modifier
ug: تارقىتىش سۈپەتلىگۈچىسى

en: Remove %s
ug: %s نى ئۆچۈرۈش

en: Remove Column
ug: ئىستوننى چىقىرىۋەت

en: Remove Column on %s
ug: %s دىن ئىستون ئۆچۈرۈش

en: Remove Page
ug: بەتنى چىقىرىۋەت

en: Remove Parent
ug: ئۈستىنى چىقىرىۋەت

en: Remove Row
ug: قۇرنى چىقىرىۋەت

en: Remove Row on %s
ug: %s دىن قۇر ئۆچۈرۈش

en: Remove Slot
ug: ئوقۇر چىقىرىۋەت

en: Remove multiple
ug: بىر قانچىسىنى ئۆچۈرۈش

en: Remove page from %s
ug: %s دىن بەت ئۆچۈر

en: Remove placeholder from %s
ug: %s دىن ئورۇن بەلگىسىنى چىقىرىۋەت

en: Remove signal handler %s
ug: سىگنال باشقۇرغۇ%s نى ئۆچۈر

en: Removes the selected catalog path
ug: تاللانغان كاتالوگنىڭ يولىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Removing parent of %s
ug: %s ئاتىسىنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Renaming %s to %s
ug: %s نى %s غا ئۆزگەرتىش

en: Reorder %s's children
ug: %s نىڭ باللىرىنىڭ تەرتىپىنى ئۆزگەرت

en: Requires:
ug: موھتاج:

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Reset Widget Properties
ug: كىچىك ئەپ خاسلىقىنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇرۇش

en: Response ID
ug: ئىنكاس ID

en: Retrieve %s from model (type %s)
ug: مودېلدىن %s نى ئىزدەش(تىپى %s)

en: Reverse
ug: ئەكسىچە

en: Right
ug: ئوڭ

en: Right to Left
ug: ئوڭدىن سولغا

en: Rise column
ug: ئۆرلەش ئىستونى

en: Rows
ug: قۇرلار

en: Save
ug: ساقلا

en: Save As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلاش…

en: Save _As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)

en: Save changes to project "%s" before closing?
ug: تاقاشتىن بۇرۇن قۇرۇلۇش «%s» نى ساقلامسىز؟

en: Save the current project
ug: نۆۋەتتىكى قۇرۇلۇشنى ساقلايدۇ

en: Save the current project with a different name
ug: نۆۋەتتىكى قۇرۇلۇشنى باشقا ئاتتا ساقلايدۇ

en: Save…
ug: ساقلا…

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Scale Button
ug: ئۆلچەك توپچىسى

en: Scale column
ug: ئۆلچەك ئىستونى

en: Scroll
ug: چۆرگىلەت

en: Scrollbar
ug: سىيرىغۇچ

en: Scrolled Window
ug: سۈرۈلگەن كۆزنەك

en: Search Entry
ug: ئىزدەش كىرگۈسى

en: Second Mouse Button
ug: چاشقىنەكنىڭ 2-كۇنۇپكىسى

en: Secondary Icon Activatable
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە ئاكتىپلاشچان

en: Secondary Icon Name
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە ئاتى

en: Secondary Icon Pixbuf
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە Pixbuf ئى

en: Secondary Icon Sensitive
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە سەزگۈر

en: Secondary Icon Tooltip Markup
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە بەلگىسى

en: Secondary Icon Tooltip Text
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە كۆرسەتمە تېكىستى

en: Secondary Stock Icon
ug: ئىككىنچى قالدۇرۇلغان سىنبەلگە

en: Secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە

en: Select
ug: تاللا

en: Select Fields
ug: تۇر تاللاش

en: Select Folder
ug: قىسقۇچ تاللا

en: Select Named Icon
ug: ئاتى بار سىنبەلگە تاللا

en: Select a catalog search path
ug: كاتالوگ ئىزدەش يولىنى تاللاڭ

en: Select a color
ug: رەڭ تاللاش

en: Select a file from the project resource directory
ug: قۇرۇلۇشنىڭ بايلىق مۇندەرىجىدىن ھۆججەت تاللاش

en: Select a font
ug: خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: Select an object to pass to the handler
ug: باشقۇرغۇچقا يوللاپ بېرىدىغان نەڭنى تاللاڭ

en: Select the properties that you want to reset to their default values
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇرىدىغان خاسلىقنى تاللاڭ

en: Select widgets in the workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىدىكى ۋىجېتنى تاللا

en: Semi Condensed
ug: يېرىم قىسىلغان

en: Semi Expanded
ug: يېرىم كېڭەيتىلگەن

en: Sensitive
ug: سەزگۈر

en: Sensitive column
ug: سەزگۈر ئىستون

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: Separator Menu Item
ug: تىزىملىك تۈرى ئايرىغۇچ

en: Separator Tool Item
ug: قورال تۈرى ئايرىغۇچ

en: Separator item
ug: ئايرىغۇچ تۈرى

en: Set Image Size
ug: سۈرەت چوڭلۇقىنى بەلگىلەش

en: Set default value
ug: كۆڭۈلدىكى قىممىتىنى بەلگىلە

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
ug: نۆۋەتتىكى بەت تەڭشىكى (تەلەپچان تەھرىرلەش مەقسىتىدە)

en: Set the description of the Activate atk action
ug: ئاكتىپ atk مەشغۇلاتىنىڭ چۈشەندۈرۈش تەڭشىكى

en: Set the description of the Click atk action
ug: atk مەشغۇلاتى چېكىلگەنلىكىنىڭ چۈشەندۈرۈش تەڭشىكى

en: Set the description of the Press atk action
ug: atk مەشغۇلاتى بېسىلغانلىقىنىڭ چۈشەندۈرۈش تەڭشىكى

en: Set the description of the Release atk action
ug: atk مەشغۇلاتى ئېلان قىلىنغانلىقىنىڭ چۈشەندۈرۈش تەڭشىكى

en: Set the icon size for this source of '%s'
ug: بۇ  ‹%s› مەنبەگە سىنبەلگە چوڭلۇقى تەڭشەيدۇ

en: Set the state for this source of '%s'
ug: بۇ  ‹%s› مەنبەگە ھالەت تەڭشەيدۇ

en: Set the text direction for this source of '%s'
ug: بۇ ‹%s› مەنبەگە تېكىست يۆنىلىشى تەڭشەيدۇ

en: Set whether you want to specify a state for this source of '%s'
ug: سىز ‹%s› مەنبەگە ھالەتتىن بىرنى تەڭشەمسىز يوق

en: Set whether you want to specify a text direction for this source of '%s'
ug: سىز ‹%s› مەنبەگە يېزىق يۆنىلىشىدىن بىرنى تەڭشەمسىز يوق

en: Set whether you want to specify an icon size for this source of '%s'
ug: سىز  ‹%s› مەنبەگە سىنبەلگە چوڭلۇقى تەڭشەمسىز يوق

en: Setting %s action
ug: %s مەشغۇلاتىنى بەلگىلەڭ

en: Setting %s of %s
ug: %2$s نىڭ %1$s تەڭشىكى

en: Setting %s of %s to %s
ug: %2$s نىڭ %1$s نى %3$s تەڭشىكى

en: Setting %s to not use action appearance
ug: مەشغۇلات كۆرۈنۈشىنى ئىشلەتمەسلىك ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to set desired width in characters
ug: ئارزۇ قىلغان كەڭلىكنى ھەرپ ئارىلىق ئىپادىلەش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to set maximum width in characters
ug: ئەڭ چوڭ كەڭلىكى ھەرپ ئارىلىق ئىپادىلەش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a Pango markup string
ug: Pango markup تېكىستى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a custom child
ug: ئىختىيارىي بالا ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a custom label widget
ug: ئىختىيارىي ئەن كىچىك ئەپ ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a label and image
ug: ئەن ۋە رەسىم ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a pattern string
ug: pattern تېكىستى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a primary icon from filename
ug: ھۆججەت ئاتىدىكى دەسلەپكى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a primary icon from stock
ug: stock تىكى دەسلەپكى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a primary icon from the icon theme
ug: سىنبەلگە تېمىسىدىكى دەسلەپكى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a secondary icon from filename
ug: ھۆججەت ئاتىدىكى ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a secondary icon from stock
ug: stock تىكى ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a secondary icon from the icon theme
ug: سىنبەلگە تېمىسىدىكى ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a single line
ug: يەككە قۇر ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a stock button
ug: stock توپچىسى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use a stock item
ug: stock تۈرىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use action appearance
ug: مەشغۇلات كۆرۈنۈشىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use an attribute list
ug: خاسلىق تىزىملىكىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use an external buffer
ug: سىرتقى يىغلەك ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use an image from filename
ug: ھۆججەت ئاتى ئارقىلىق رەسىم ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use an image from stock
ug: stock تىكى رەسىمنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use an image from the icon theme
ug: سىنبەلگە ئۆرنىكىدىكى رەسىمنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use normal line wrapping
ug: نورمال قۇر قاتلاش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use specific Pango word wrapping
ug: Pango سوز قاتلاشنى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use standard configuration
ug: ئۆلچەملىك سەپلىمە ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use standard label text
ug: ئۆلچەملىك ئەن تېكىستى ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use static text
ug: تىنچ تېكىست ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى بەلگىلەڭ

en: Setting %s to use the %s property as an attribute
ug: بىر ئالاھىدىلىك سۈپىتىدە ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى تەڭشەپ %s خاسلىقنى ئىشلىتىدۇ

en: Setting %s to use the %s property directly
ug: بىۋاسىتە ئىشلىتىش ئۈچۈن %s نى تەڭشەپ %s خاسلىقنى ئىشلىتىدۇ

en: Setting columns on %s
ug: %s دىكى ئىستوننى بەلگىلەش

en: Setting i18n metadata
ug: i18n نىڭ مېتا سانلىق-مەلۇماتىنى تەڭشەش

en: Setting multiple properties
ug: كۆپلىگەن خاسلىقلارنى تەڭشە

en: Setting object type on %s to %s
ug: %s تىكى ئوبيېكت تىپىنى %s كە تەڭشەش

en: Setup Text Attributes
ug: تېكىست خاسلىقىغا ئائىت تەڭشەكلەر

en: Seventh Key
ug: يەتتىنچى كۇنۇپكا

en: Shift Key
ug: Shift كۇنۇپكىسى

en: Show Class Field
ug: تىپ(Class) خەت بۆلىكىنى كۆرسەتسۇن

en: Show Glade debug options
ug: Glade سازلاش تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Show info
ug: ئۇچۇر كۆرسىتىش

en: Show items using small icons
ug: تۈرلەرنى كىچىك سىنبەلگىنى ئىشلىتىپ كۆرسىتىدۇ

en: Show notebook tabs for loaded projects
ug: ئوقۇلغان قۇرۇلۇش بەتكۈچلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the statusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the toolbar
ug: قورال بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Shrink
ug: كىچىكلەت

en: Signal
ug: سىگنال

en: Single
ug: يەككە

en: Single Paragraph Mode column
ug: يەككە ئابزاس مودېلى ئىستونى

en: Sixth Key
ug: ئالتىنچى كۇنۇپكا

en: Size Group
ug: چوڭلۇق گۇرۇپپىسى

en: Size column
ug: چوڭلۇق ئىستونى

en: Small Capitals
ug: كىچىك چوڭ يېزىلغان ھەرپ

en: Small Toolbar
ug: كىچىك قورال بالداق

en: Smooth scroll
ug: تەكشى دومىلات

en: South
ug: جەنۇب

en: South East
ug: شەرقىي جەنۇب

en: South West
ug: غەربىي جەنۇب

en: Special Child Type
ug: ئالاھىدە بالىنىڭ تىپى

en: Specially because there are %d objects that can not be build with types
ug: تىپنى ھاسىللىغىلى بولمايدىغان %d دانە نەڭ بار

en: Specially because there is an object that can not be build with type
ug: تىپنى ھاسىللىغىلى بولمايدىغان نەڭ بار

en: Spin
ug: ئايلاندۇر

en: Spin Button
ug: قىممەت رامكىسى

en: Spin Renderer
ug: چىغ سىزغۇچ

en: Spinner
ug: مىكرو تەڭشەك

en: Spinner Renderer
ug: چىغ سىزغۇچ

en: Splash Screen
ug: ئېچىلىش ئېكرانى

en: Spread
ug: ياي

en: Start
ug: باشلاش

en: Static
ug: تىنچ

en: Status
ug: ھالىتى

en: Status Bar
ug: ھالەت بالدىقى

en: Status Icon
ug: ھالەت سىنبەلگىسى

en: Stock
ug: پاي چېكى دىئاگرامما

en: Stock Button
ug: قالدۇرۇلغان توپچىسى

en: Stock Detail column
ug: قالدۇرۇلغان تەپسىلات ئىستونى

en: Stock Image
ug: Stock رەسىم

en: Stock Item
ug: قالدۇرۇلغان تۈرى

en: Stock Item:
ug: stock تۈرى:

en: Stock Size column
ug: قالدۇرۇلغان چوڭلۇق ئىستونى

en: Stock button
ug: Stock توپچىسى

en: Stock column
ug: قالدۇرۇلغان ئىستونى

en: Stretch column
ug: سوزۇش ئىستونى

en: Strikethrough column
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى ئىستونى

en: String
ug: تېكىست

en: Structure
ug: قۇرۇلما

en: Style Classes
ug: ئۇسلۇب كىلاسلىرى

en: Style column
ug: ئۇسلۇب ئىستونى

en: Substructure
ug: تارماق قۇرۇلما

en: Subwindow Of
ug: تارماق كۆزنىكى

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: Super Modifier
ug: Super سۈپەتلىگۈچى

en: Support Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇشنى قوللاش

en: Switch
ug: ئالماشتۇرغۇچ

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ug: زاپاس سىنبەلگە، سىنبەلگە توپلىمى ياكى سىنبەلگە ئاتاشتا ئىشلىتىدىغان بەلگە چوڭلۇقى

en: T_ranslatable
ug: تەرجىمە قىلغىلى بولىدىغان(_R)

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Tag
ug: خەتكۈش

en: Template
ug: قېلىپ

en: Text
ug: تېكىست

en: Text Buffer
ug: تېكىست يىغلەكى

en: Text Column column
ug: تېكىست ئىستون ئىستونى

en: Text Entry
ug: تېكىست كىرگۈ

en: Text Horizontal Alignment column
ug: تېكىست توغرا يۆنىلىشتە توغرىلاش ئىستونى

en: Text Renderer
ug: تېكىست سىزغۇچ

en: Text Tag
ug: تېكىست خەتكۈچى

en: Text Tag Table
ug: تېكىست بەلگە جەدۋەل

en: Text Tag Table Editor
ug: تېكىست بەلگە جەدۋەل تەھرىرلىگۈچ

en: Text Vertical Alignment column
ug: تېكىست تىك يۆنىلىشتە توغرىلاش ئىستونى

en: Text View
ug: تېكىست كۆرۈنۈش

en: Text _beside icons
ug: تېكىست سىنبەلگە يېنىدا(_B)

en: Text below icons
ug: تېكىست سىنبەلگە ئاستىدا

en: Text beside icons
ug: تېكىست سىنبەلگىنىڭ يېنىدا كۆرسىتىلسۇن

en: Text column
ug: تېكىست ئىستونى

en: Text line wrapping
ug: تېكىست قۇرىنىڭ قاتلىنىشى

en: Text only
ug: تېكىستلا

en: Text wraps normally
ug: نورمال قاتلىنىش

en: The GladeDesignView that contains this layout
ug: بۇ جايلاشتۇرۇشنى ئوز ئىچىگە ئالغان GladeDesignView

en: The GladePropertyClass for this property
ug: بۇ خاسلىقنىڭ GladePropertyClass ئى

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
ug: بۇ GladeEditorProperty نىڭ GladePropertyClass قۇرۇشى

en: The Object's name
ug: نەڭ ئاتىدۇر

en: The accelerator can only be set when inside an Action Group.
ug: تېز كۇنۇپكا پەقەت «مەشغۇلات گۇرۇپپىسى»دا تەڭشىلىدۇ.

en: The class adaptor for the associated widget
ug: كىچىك ئەپكە مۇناسىۋەتلىك تىپ ماسلاشتۇرغۇچ

en: The class field string
ug: تىپ(Class) خەت بۆلىكى تېكىستى

en: The column in the model to load the value from
ug: مودېلدىكى قىممەت يۈكلەيدىغان ئىستون

en: The container object this editor is currently editing
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتقان قۇرۇلۇش قاچىسى

en: The current item to add to the project
ug: قۇرۇلۇشقا قوشىدىغان نۆۋەتتىكى تۈر

en: The currently effective GladePointerMode
ug: نۆۋەتتىكى ئۈنۈملۈك GladePointerMode

en: The currently loaded widget in this editor
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى نۆۋەتتە يۈكلەنگەن كىچىك ئەپ

en: The detail for this signal
ug: بۇ سىگنالنىڭ تەپسىلاتى

en: The file %s has been modified since reading it
ug: ھۆججەت %s  ئارىلىقتا ئۆزگەرتىۋېتىلدى

en: The filesystem path of the project
ug: قۇرۇلۇشنىڭ ھۆججەت سىستېمىسىدىكى يولى

en: The glade project that this widget belongs to
ug: كىچىك ئەپ تەۋە بولغان glade قۇرۇلۇشى

en: The glade widget to edit signals
ug: بۇ سىگنالنى تەھرىرلەيدىغان كىچىك ئەپ

en: The handler for this signal
ug: بۇ سىگنالنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پروگرامما

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ug: GladeDesignLayout تا ئۇستى قەۋەتكە چىققان چاغدىكى كىچىك ئەپنىڭ ئېگىزلىكى

en: The icon name
ug: سىنبەلگىنىڭ ئاتى

en: The internal name of the widget
ug: كىچىك ئەپنىڭ ئىچكى ئاتى

en: The list of application names to add to the filter
ug: سۈزگۈچكە قوشىدىغان پروگرامما ئاتلىرىنىڭ تىزىمى

en: The list of file name patterns to add to the filter
ug: سۈزگۈچكە قوشىدىغان ھۆججەت ئاتى ئەندىزىسىنىڭ تىزىمى

en: The list of items to show in the combo box
ug: combo box دا كۆرسىتىدىغان تۈرلەرنىڭ تىزىمى

en: The list of mime types to add to the filter
ug: سۈزگۈچكە قوشىدىغان mime ئاتلىرىنىڭ تىزىمى

en: The name of the widget
ug: كىچىك ئەپنىڭ ئاتى

en: The name of the widget catalog this class was declared by
ug: بۇ خىل كىچىك ئەپ كاتېگورىيەنىڭ ئات باياناتى

en: The number of columns for this grid
ug: سېتكىنىڭ ئىستون سانى

en: The number of items in the box
ug: كۆزنەكچىدىكى تۈرلەرنىڭ سانى

en: The number of pages in the notebook
ug: خاتىرە دەپتەردىكى تۈرلەرنىڭ سانى

en: The number of rows for this grid
ug: سېتكىنىڭ قۇر سانى

en: The object associated
ug: ماسلاشقان نەڭ

en: The page position in the Assistant
ug: ياردەمچىنىڭ بەت ئورنى

en: The pango attributes for this label
ug: بۇ ئەننىڭ pango خاسلىقى

en: The position of the menu item in the menu shell
ug: تىزىملىك تۇرىنىڭ تىزىملىك shell دىكى ئورنى

en: The position of the tool item group in the palette
ug: قورال بالداق گۇرۇپپىسىنىڭ رەڭ تاختىسىدىكى ئورنى

en: The position of the tool item in the toolbar
ug: قورال تۇرىنىڭ قورال بالداقتىكى ئورنى

en: The project %s has unsaved changes
ug: %s قۇرۇلۇشتا ساقلانمىغان ئۆزگىرىشلەر بار

en: The project being inspected
ug: بۇ قۇرۇلۇش تەكشۈرۈلۈۋاتىدۇ

en: The project file %s has been externally modified
ug: قۇرۇلۇش ھۆججىتى %s Glade دىن باشقا  پروگراممىلاردا قىسمى ئۆزگەرتىلگەن

en: The property used to set the X position of a child object
ug: بۇ خاسلىق بىر بالا نەڭنىڭ X  ئورنىنى بېكىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: The property used to set the Y position of a child object
ug: بۇ خاسلىق بىر بالا نەڭنىڭ Y  ئورنىنى بېكىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: The property used to set the height of a child object
ug: بۇ خاسلىق بىر بالا نەڭنىڭ ئېگىزلىكىنى بېكىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: The property used to set the width of a child object
ug: بۇ خاسلىق بىر بالا نەڭنىڭ كەڭلىكىنى بېكىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: The response ID of this button in a dialog
ug: سۆزلەشكۈدىكى بۇ توپچىنىڭ جاۋاب ID سى

en: The search entry to use for this inspector. see gtk_tree_view_set_search_entry()
ug: مەزكۇر تەكشۈرگۈچ ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان ئىزدەش كىرگۈسى. gtk_tree_view_set_search_entry() غا قارالسۇن

en: The signal class of this signal
ug: بۇ سىگنالنىڭ سىگنال تىپى(class)

en: The stock icon displayed on the item (choose an item from GTK+ stock or from an icon factory)
ug: قورال بالداقتا كۆرسىتىدىغان قالدۇرۇلغان سىنبەلگە (قالدۇرۇلغان GTK+ ياكى سىنبەلگە زاۋۇتىدىن بىر تۈر تاللاڭ)

en: The stock item for this button
ug: بۇ توپچىنىڭ قالدۇرۇلغان تۈرى

en: The stock item for this menu item
ug: بۇ تىزىملىك تۈرىنىڭ قالدۇرۇلغان تۈرى

en: The user data for this signal
ug: بۇ سىگنالنىڭ ئىشلەتكۈچى سانلىق-مەلۇماتى

en: The versioning support warning for this signal
ug: بۇ نەشرى مەزكۇر سىگنال ئاگاھلاندۇرۇشىنى قوللايدۇ

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
ug: GladeDesignLayout تا ئۇستى قەۋەتكە چىققان چاغدىكى كىچىك ئەپنىڭ كەڭلىكى

en: Third Mouse Button
ug: چاشقىنەكنىڭ 3-كۇنۇپكىسى

en: This gives backends control to set property sensitivity
ug: خاسلىق سەزگۈرلۈكىنىڭ ئارقا ئۇچى تىزگىنى تەمىنلەيدۇ

en: This property does not apply when Angle is set.
ug: بۇلۇڭ بەلگىلەنگەندە(ئىشلىتىلگەندە) بۇ خاسلىقنى قوللانغىلى بولمايدۇ

en: This property does not apply when Ellipsize is set.
ug: قىسقارتىلغان بەلگە بەلگىلەنگەندە(ئىشلىتىلگەندە) بۇ خاسلىقنى قوللانغىلى بولمايدۇ

en: This property only applies to named icons
ug: بۇ خاسلىقنى پەقەتلا ئاتى بار سىنبەلگىلەرگىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: This property only applies to stock images
ug: بۇ خاسلىقنى پەقەت قالدۇرۇلغان سىنبەلگىلەرگىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: This property was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ug: بۇ خاسلىق %s %d.%d دا كىرگۈزۈلۈۋاتىدۇ، قۇرۇلۇش نىشانى %s %d.%d

en: This signal was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ug: سىگنال %s %d.%d تەرىپىدىن كىرگۈزۈلدى، ئەمما قۇرۇلۇش نىشانى %s %d.%d

en: This widget is deprecated
ug: بۇ كىچىك ئەپ تاشلىۋېتىلگەن

en: This widget was introduced in %s %d.%d while project targets %s %d.%d
ug: بۇ كىچىك ئەپ بولسا %s %d.%d دا كىرگۈزۈلۈۋاتىدۇ، قۇرۇلۇش نىشانى %s %d.%d

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Toggle
ug: ئالماشتۇر

en: Toggle Action
ug: ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتى

en: Toggle Button
ug: ئالماشتۇرۇش توپچا

en: Toggle Renderer
ug: ئالماشتۇرۇش رەڭلىگۈچ

en: Toggle Tool Button
ug: ئالماشتۇرۇش قورال توپچىسى

en: Tool Bar
ug: قورال بالداق

en: Tool Bar Editor
ug: قورال بالداق تەھرىرلىگۈچ

en: Tool Button
ug: قورال توپچا

en: Tool Item
ug: قورال تۈرى

en: Tool Item Group
ug: قورال تۈر گۇرۇپپىسى

en: Tool Palette
ug: قورال رەڭ تاختىسى

en: Tool Palette Editor
ug: قورال تاختا تەھرىرلىگۈچ

en: Tool_bar
ug: قورال بالداق(_B)

en: Toolbar
ug: قورال بالداق

en: Toolkit versions required:
ug: زۆرۈر بولغان Toolkit نەشرى:

en: Tooltip
ug: كۆرسەتمە

en: Top
ug: ئۈستى

en: Top Left
ug: سول ئۈستى

en: Top Level
ug: ئۇستى قەۋەت

en: Top Right
ug: ئوڭ ئۈستى

en: Top to Bottom
ug: يۇقىرىدىن تۆۋەنگە

en: Toplevel Height
ug: ئۇستى قەۋەت ئېگىزلىكى

en: Toplevel Width
ug: ئۇستى قەۋەت كەڭلىكى

en: Toplevels
ug: يۇقىرى قەۋەت

en: Touch
ug: چەك

en: Translatable
ug: تەرجىمە قىلىنىدىغان

en: Translated title for the class used in the glade UI
ug: glade UI دا ئىشلىتىلگەن تەرجىمە قىلىنغان تىپ ئاتى

en: Tree Model Filter
ug: شاخسىمان مودېل سۈزگۈچ

en: Tree Model Sort
ug: شاخسىمان مودېل تەرتىپى

en: Tree Selection
ug: شاخسىمان تاللاش

en: Tree Store
ug: شاخسىمان ئامبار

en: Tree View
ug: دەرەخسىمان كۆرۈنۈش

en: Tree View Column
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈش ئىستونى

en: Tree View Editor
ug: دەرەخ كۆرۈنۈشى تەھرىرلىگۈچى

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
ug: خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇماتلارنى %s مۇندەرىجىگە ساقلىماقچى، بىراق ئۇ ئۆلچەملىك ھۆججەت
    بۇ ئەڭگىمەدە خۇسۇسىي سانلىق-مەلۇمات ساقلانمايدۇ

en: Type
ug: تىپى

en: Type:
ug: تىپى:

en: UI definition has no previewable widgets.
ug: UI كۆرۈنمەيۈز ئېنىقلىمىسىنىڭ ئالدىن كۆزەتكىلى بولىدىغان كىچىك ئەپلىرى يوق.

en: Ultra Condensed
ug: بەك قىسىلغان

en: Ultra Expanded
ug: بەك كېڭەيتىلگەن

en: Unable to load image (%s)
ug: رەسىم (%s) نى يۈكلىگىلى بولمىدى

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
ug: «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى. ھۆججەت يولى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Unable to paste to multiple widgets
ug: بىرقانچە كىچىك ئەپنى چاپلىغىلى بولمىدى

en: Unable to paste to the selected parent
ug: تاللانغان ئاتىغا چاپلىغىلى بولمىدى

en: Underline column
ug: ئاستى سىزىق ئىستونى

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Undo: %s
ug: يېنىۋالىدۇ: %s

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown object %s with type %s
ug: نامەلۇم نەڭ %s نىڭ تىپى %s

en: Unknown widgets ignored.
ug: نامەلۇم كىچىك ئەپلەرگە پەرۋا قىلمىدى.

en: Unlocking %s
ug: %s نى قۇلۇپسىزلاۋاتىدۇ

en: Unsaved %i
ug: %i ساقلانمىغان

en: Unset
ug: بېكىتىلمىگەن

en: Up
ug: ئۈستى

en: Use Action Appearance
ug: مەشغۇلات قىياپىتىنى ئىشلەت

en: Use Command
ug: بۇيرۇق ئىشلەت

en: Use Underline
ug: ئاستى سىزىق ئىشلەت

en: Used to generate names of new widgets
ug: يېڭى كىچىك ئەپنىڭ ئاتى ھاسىل قىلىدىغان چاغدا ئىشلىتىلىدۇ

en: User Data
ug: ئىشلەتكۈچى سانلىق-مەلۇماتى

en: User Interface Designer
ug: ئىشلەتكۈچى كۆرۈنمەيۈز لايىھىلىگۈچىسى

en: User data
ug: ئىشلەتكۈچى سانلىق-مەلۇماتى

en: Utility
ug: جابدۇق

en: Value
ug: قىممەت

en: Value column
ug: قىممەت ئىستونى

en: Variant column
ug: شالغۇت ئىستونى

en: Verify versions and deprecations:
ug: نەشر ۋە چەكلەنگەن نەرسىلەرنى تەكشۈرۈش

en: Vertical
ug: تىك

en: Vertical Alignment
ug: بويىغا توغرىلاش

en: Vertical Alignment column
ug: بويىغا توغرىلاش ئىستونى

en: Vertical Box
ug: بويىغا كۆزنەكچە

en: Vertical Button Box
ug: بويىغا توپچا كۆزنەكچىسى

en: Vertical Padding
ug: تىك تولدۇرما

en: Vertical Padding column
ug: بويىغا تولدۇرما ئىستونى

en: Vertical Panes
ug: بويىغا كۆزنەكلەر

en: Vertical Scale
ug: تىك يۆلىنىشتىكى ئۆلچەك

en: Vertical Scrollbar
ug: بوي سۈرگۈچ

en: Vertical Separator
ug: بويىغا ئايرىغۇچ

en: Viewport
ug: كۆرۈنۈش ئېغىزى(Viewport)

en: Visibility Notify
ug: كۆرۈنۈشلۈك ئۇقتۇرۇش

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Visible column
ug: كۆرۈنۈشلۈك ئىستون

en: Visit Glade web site
ug: Glade  تورىنى زىيارەت

en: Visual State
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

en: Volume Button
ug: ئاۋاز مىقدارى توپچىسى

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: We could not find the symbol "%s"
ug: بەلگە «%s» نى تاپالمىدۇق

en: Weight column
ug: ئېغىرلىق ئىستونى

en: West
ug: غەرب

en: Wether the widget is visible or not
ug: كىچىك ئەپ كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Whether project has a selection
ug: قۇرۇلۇشنىڭ تاللانمىسى بارمۇ يوق

en: Whether project has been modified since it was last saved
ug: ساقلانغاندىن كېيىن قۇرۇلۇش ئۆزگەرتىلگەنمۇ يوق

en: Whether project is read-only
ug: قۇرۇلۇشنى ئوقۇشقىلا بولامدۇ

en: Whether the user data is swapped with the instance for the handler
ug: ئىشلەتكۈچى سانلىق-مەلۇماتى بىلەن بىر تەرەپ قىلغۇچنىڭ ئەمەلىي كۈچى ئالماشتۇرۇلامدۇ يوق

en: Whether this action is sensitive
ug: بۇ مەشغۇلات سەزگۈرمۇ ئەمەسمۇ

en: Whether this action is visible
ug: بۇ مەشغۇلات كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
ug: بىرىكمە تارماق نۇقتا ۋارىسلىق قىلغان نۇقتىمۇ ياكى anarchist نۇقتىمۇ

en: Whether this container supports resizes of child widgets
ug: بۇ قاچا بالا كىچىك ئەپنىڭ(widget) چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىشنى قوللامدۇ قوللىمامدۇ

en: Whether this page will initially be marked as complete regardless of user input.
ug: بۇ بەت ئىشلەتكۈچىنىڭ كىرگۈزۈشىگە پەرۋا قىلماي تاماملاندى بەلگىسى سالامدۇ يوق.

en: Whether this property is translatable
ug: تەرجىمە قىلغىلى بولىدىغان خاسلىقمۇ ئەمەسمۇ

en: Whether this signal is run after default handlers
ug: بۇ سىگنال كۆڭۈلدىكى باشقۇرغۇ(handlers) نىڭ ئارقىسىدىن ئىجرا بولامدۇ يوق

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
ug: يۈكلەنگەن كىچىك ئەپتىكى ئۇچۇر توپچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to show the class field at the top
ug: ئۈستىدە تىپ(Class) سوز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether we are creating an exact duplicate when using a template
ug: قېلىپ ئىشلەتكەندە ئۇنىڭ كۆچۈرۈلمىسىنى ھاسىل قىلامدۇ يوق

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
ug: undo/redo stack ئۈچۈن بۇيرۇق API نى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Widget
ug: ۋىجېت

en: Widget selector
ug: كىچىك ئەپ تاللىغۇچ

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Widgets of type %s can only have widgets as children.
ug: بۇ كىچىك ئەپلەرنىڭ تىپى %s نىڭ تارماق تۈر سۈپىتىدىلا بولىدۇ.

en: Widgets of type %s need placeholders to add children.
ug: بۇ كىچىك ئەپلەرنىڭ تىپى %s نىڭ ئىشلەتكىلى بولىدىغان تارماق تۈر ئورۇن بەلگىسى يوق.

en: Width column
ug: كەڭلىك ئىستونى

en: Width in Characters column
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان ئىستون كەڭلىكى

en: Width property
ug: كەڭلىك خاسلىقى

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Window Group
ug: كۆزنەك گۇرۇپپىسى

en: Word
ug: خەت

en: Word Character
ug: سوزدىكى ھەرپ

en: Wrap Mode column
ug: قۇر قاتلاش ھالەت ئىستونى

en: Wrap Width column
ug: قۇر قاتلاش كەڭلىك ئىستونى

en: X position property
ug: X ئورنى خاسلىقى

en: Y position property
ug: Y ئورنى خاسلىقى

en: Yes, No
ug: ھەئە، ياق

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
ug: تەرجىمە قىلىشقا بولىدىغان بەلگە سالسىڭىز بولىدۇ، ئەگەر تەرجىمىنىڭ مەلۇم بىر تەرجىماننى كۆرسەتمەكچى بولسىڭىز ئات/ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ بولمىسا ھەممە تەرجىمانلار تىزىمىنى كۆرسىتىشىڭىزنىڭ ھاجىتى يوق، بۇ تەرجىمە ھەرپ تىزىقى بەلگىسىنى چىقىرىۋېتىڭ.

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
ug: بىرىكمە كىچىك ئەپ ئىچىگە سىڭدۈرۈلگەن كىچىك ئەپنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ug: سىزدە ھۆججەتنى ساقلاش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ug: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز ئۆزگەرتكەنلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى يوقايدۇ.

en: [%s] Object class '%s' from %s %d.%d is deprecated
ug: [%s]  ‹%s› دېگەن نەڭ تىپى %s %d.%d نەشرىدىن باشلاپ تاشلىۋېتىلگەن

en: [%s] Object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ug: [%s]  ‹%s› دېگەن نەڭ تىپى %s %d.%d نەشرىدىن باشلاپ ئىشلىتىلگەن

en: [%s] Packing property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ug: [%s] بوغچا خاسلىقى ‹%s› نەڭ خىلى ‹%s› بولسا %s %d.%d دا تونۇشتۇرۇلغان

en: [%s] Property '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ug: [%s] ‹%s› خاسلىق(نەڭ خىلى ‹%s› نىڭ) %s %d.%d دا تونۇشتۇرۇلغان

en: [%s] Signal '%s' of object class '%s' was introduced in %s %d.%d
ug: [%s] سىگنال ‹%s› نەڭ خىلى  ‹%s› بولسا %s %d.%d دا تونۇشتۇرۇلغان

en: [FILE...]
ug: [ھۆججەت…]

en: [Read Only]
ug: [ئوقۇشقىلا بولىدۇ]

en: _Add widget here
ug: كىچىك ئەپنى بۇ يەرگە قوش(_A)

en: _Common
ug: ئورتاق(_C)

en: _Developer Reference
ug: ئىجادىيەتچى قوللانمىسى(_D)

en: _Don't Save
ug: ساقلىما(_D)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Icons only
ug: سىنبەلگىلا(_I)

en: _List standard icons only
ug: ئۆلچەملىك سىنبەلگىلەرنىلا كۆرسەت(_L)

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Next Project
ug: كېيىنكى قۇرۇلۇش(_N)

en: _Packing
ug: بوغچىلاۋاتىدۇ(_P)

en: _Previous Project
ug: ئالدىنقى قۇرۇلۇش(_P)

en: _Projects
ug: قۇرۇلۇش(_P)

en: _Properties:
ug: خاسلىق(_P):

en: _Redo
ug: قايتىلا(_R)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: _Save Anyway
ug: ساقلاۋەر(_S)

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: _Select All
ug: ھەممىنى تاللا(_S)

en: _Select individual fields:
ug: كونكرېت تۈرلەرنى تاللاڭ(_S):

en: _Signals
ug: سىگناللار(_S)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: _Text only
ug: تېكىستلا(_T)

en: _Text:
ug: تېكىست(_T):

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: _Unselect All
ug: ھەممىنى تاللىما(_U)

en: _Use Small Icons
ug: كىچىك سىنبەلگىنى ئىشلەت(_U)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: be verbose
ug: ئەتراپلىق بولۇش

en: class
ug: تىپ

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
ug: gmodule قوللاشقا ئېرىشەلمىدى.  glade نىڭ نورمال خىزمىتى gnodule نىڭ قوللىشىغا موھتاج

en: multiple
ug: بىر قانچە

en: no model
ug: مودېل يوق

[ctx: textattr]
en: Absolute Size
ug: مۇتلەق چوڭلۇقى

[ctx: textattr]
en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

[ctx: textattr]
en: Font Description
ug: خەت نۇسخىسى چۈشەندۈرۈلۈشى

[ctx: textattr]
en: Foreground Color
ug: ئالدى رەڭ

[ctx: textattr]
en: Gravity
ug: ئېغىرلىق كۈچى

[ctx: textattr]
en: Gravity Hint
ug: ئېغىرلىق كۈچى ئەسكەرتىشى

[ctx: textattr]
en: Scale
ug: نىسبىتى

[ctx: textattr]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: textattr]
en: Stretch
ug: سوز

[ctx: textattr]
en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

[ctx: textattr]
en: Strikethrough Color
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى رەڭگى

[ctx: textattr]
en: Style
ug: ئۇسلۇب

[ctx: textattr]
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

[ctx: textattr]
en: Underline Color
ug: ئاستى سىزىق رېڭى

[ctx: textattr]
en: Variant
ug: ۋارىيانتى

[ctx: textattr]
en: Weight
ug: ئېغىرلىق

en: the last action
ug: ئەڭ ئاخىرقى مەشغۇلات

en: unset
ug: تەڭشەلمىگەن
