gtk+ 3.19.x - en to no translation catalogue (1088 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
no: «%s» kunne ikke konverteres til en verdi av type «%s» for attributt «%s»

en: "%s" is not a valid attribute name
no: «%s» er ikke et gyldig attributtnavn

en: "%s" is not a valid attribute type
no: «%s» er ikke en gyldig type attributt

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
no: «%s» er ikke en gyldig verdi for attributt «%s»

en: %-e %b
no: %b %-e

en: %-e %b %Y
no: %b %-e %Y

en: %1$s on %2$s
no: %1$s på %2$s

en: %H:%M
no: %H.%M

en: %l:%M %p
no: %H.%M

en: %s / %s available | %s / %s available
no[0]: %s / %s tilgjengelig
no[1]: %s / %s tilgjengelig

en: %s already exists in the bookmarks list
no: %s eksisterer allerede i bokmerkelisten

en: %s does not exist in the bookmarks list
no: %s eksisterer ikke i bokmerkelisten

en: %s job #%d
no: %s jobb #%d

en: %s: error launching application: %s
no: %s: feil ved start av program: %s

en: %s: missing application name
no: %s: mangler navn på programmet

en: %s: no such application %s
no: %s: programmet %s finnes ikke

en: (None)
no: (Ingen)

en: 3.2 core GL profile is not available on EGL implementation
no: 3.2 kjerne GL-profil er ikke tilgjengelig på EGL-implementasjonen

en: <%s> element has invalid ID "%s"
no: Element <%s> har ugyldig ID «%s»

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
no: Element <%s> har ikke et «name»- eller «id»-element

en: A <%s> element has already been specified
no: Et element <%s> er allerede spesifisert

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
no: Et <text>-element kan ikke brukes før et <tags>-element

en: A file cannot be called “..”
no: En fil kan ikke kalles «..»

en: A file cannot be called “.”
no: En fil kan ikke kalles «.»

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
no: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: A file with that name already exists
no: En fil med dette navnet eksisterer allerede

en: A folder cannot be called “..”
no: En mappe kan ikke kalles «..»

en: A folder cannot be called “.”
no: En mappe kan ikke kalles «.»

en: A folder with that name already exists
no: En mappe med dette navnet eksisterer allerede

en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION with URI.
no: PROGRAM [URI …] – start et PROGRAM med URI.

en: A_t:
no: _Kl:

en: About
no: Om

en: About %s
no: Om %s

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
no: Slått av

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
no: Ugyldig

en: Accessed
no: Aksessert

en: Action
no: Handling

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
no: Aktiverer cellen

[ctx: Action description]
en: Activates the color
no: Aktiverer fargen

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
no: Aktiverer oppføringen

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
no: Aktiverer utvideren

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
no: Klikke på knappen

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
no: Klikker menyoppføringen

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
no: Lager en komponent hvor innholde av cellen kan redigeres

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
no: Tilpasser fargen

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
no: Tar bort rullefeltet

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
no: Utvider eller trekker sammen raden i trevisning som inneholder denne cellen

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
no: Viser rullefeltet

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
no: Trykker ned komboboksen

[ctx: Action description]
en: Selects the color
no: Velger fargen

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
no: Aktiverer cellen

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
no: Aktiverer bryteren

[ctx: Action name]
en: Activate
no: Aktiver

[ctx: Action name]
en: Click
no: Klikk

[ctx: Action name]
en: Customize
no: Tilpass

[ctx: Action name]
en: Dismiss
no: Ta bort

[ctx: Action name]
en: Edit
no: Rediger

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
no: Utvid eller trekk sammen

[ctx: Action name]
en: Popup
no: Vis

[ctx: Action name]
en: Press
no: Trykk

[ctx: Action name]
en: Select
no: Velg

[ctx: Action name]
en: Toggle
no: Aktiver

en: Actions
no: Handlinger

en: Activate
no: Aktiver

en: Add Cover Page
no: Legg til omslagsside

en: Add a new bookmark
no: Legg til et nytt bokmerke

en: Address
no: Adresse

en: Adjusts the volume
no: Justerer volumet

en: Advanced
no: Avansert

en: After
no: Etter

en: All sheets
no: Alle ark

en: Allocated size
no: Allokert størrelse

en: Alpha
no: Utjevning

en: Always
no: Alltid

en: Amount of blue light in the color.
no: Mengde med blått lys i fargen.

en: Amount of green light in the color.
no: Mengde med grønt lys i fargen.

en: Amount of red light in the color.
no: Mende med rødt lys i fargen.

en: Animations
no: Animasjoner

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
no: Anonym tagg funnet og tagger kan ikke opprettes.

en: Any Printer
no: Alle skrivere

en: Application
no: Program

en: Application menu
no: Programmeny

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
no: Er du sikker på at du vil slette «%s» permanent?

en: Artwork by
no: Grafikk av

en: Attribute
no: Attributt

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
no: Attributt «%s» er ugyldig på <%s>-element i denne konteksten

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
no: Attributt «%s» gjentatt to ganger på samme <%s>-element

en: Attribute mapping
no: Attributt-tilordning

en: Authentication
no: Autentisering

en: Authentication is required on %s
no: Autentisering kreves på %s

en: Authentication is required to get a file from %s
no: Autentisering kreves for å hente en fil fra %s

en: Authentication is required to get attributes of a job
no: Autentisering kreves for å hente attributter for en jobb

en: Authentication is required to get attributes of a printer
no: Autentisering kreves for å hente attributter for en skriver

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
no: Autentisering kreves for å hente attributter for jobb «%s»

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
no: Autentisering kreves for å hente attributter for skriver %s

en: Authentication is required to get default printer of %s
no: Autentisering kreves for å hente forvalgt skriver for %s

en: Authentication is required to get printers from %s
no: Autentisering kreves for å hente skrivere fra %s

en: Authentication is required to print a document on %s
no: Autentisering kreves for å skrive ut et dokument på %s

en: Authentication is required to print document “%s”
no: Autentisering kreves for å skrive ut dokument «%s»

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
no: Autentisering kreves for å skrive ut dokument «%s» på skriver %s

en: Authentication is required to print this document
no: Autentisering kreves for å skrive ut dette dokumentet

en: Authentication is required to print this document on printer %s
no: Autentisering kreves for å skrive ut dette dokumentet på skriver %s

en: Auto Select
no: Velg automatisk

en: BSD 2-Clause License
no: BSD-lisens med 2 klausuler

en: Backend does not support window scaling
no: Motor støtter ikke skalering av vindu

en: Be_fore:
no: _Før:

en: Before
no: Før

en: Billing Info
no: Faktureringsinformasjon:

en: Both
no: Begge

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
no: Både «id» og «name» ble finnet i element <%s>

en: Bottom to top
no: Bunn til topp

en: Bottom to top, left to right
no: Bunn til topp, venstre til høyre

en: Bottom to top, right to left
no: Bunn til topp, høyre til venstre

en: Brightness of the color.
no: Lysstyrke for fargen.

en: Broadway display type not supported: %s
no: broadway skjermtype er ikke støttet: «%s»

en: Bubble
no: Boble

en: CLASS
no: KLASSE

en: COLORS
no: FARGER

en: CSS Property
no: CSS-egenskap

en: CSS nodes
no: CSS-noder

en: CSS properties
no: CSS-egenskaper

en: C_ollate
no: S_lå sammen

en: C_redits
no: Bid_ragsytere

en: C_urrent Page
no: D_enne siden

en: C_ustomize
no: Til_pass

en: Cache file created successfully.
no: Oppretting av bufferfil fullført.

en: Can't close stream
no: Kan ikke lukke strøm

en: Can't load file: %s
no: Kan ikke laste fil: %s

en: Can't parse file: %s
no: Kan ikke lese fil: %s

en: Can't save file %s: %s
no: Kan ikke lagre fil %s: %s

en: Cance_l
no: A_vbryt

en: Cannot change to folder because it is not local
no: Kan ikke gå til mappen fordi den ikke er lokal

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
no: Kan ikke lage en fil under %s fordi den ikke er en mappe

en: Cannot create file as the filename is too long
no: Kan ikke lage filen fordi filnavnet er for langt

en: Cannot end process with PID %d: %s
no: Kan ikke avslutte prosess med PID %d: %s

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
no: Kan ikke terminere prosess med PID %d. Operasjonen er ikke implementert.

en: Cannot open display: %s
no: Kan ikke åpne skjerm: %s

en: Caps Lock is on
no: Caps Lock er på

en: Capture
no: Fang

en: Cell property %s::%s not found
no: Celle-egenskap: %s::%s ikke funnet

en: Change classes
no: Bytt klasser

en: Classes
no: Klasser

en: Classified
no: Klassifisert

en: Clear log
no: Tøm logg

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
no: Trykk på dråpetelleren og trykk så på en farge hvor som helst på skjermen for å velge denne fargen.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
no: Klikk på denne palettoppføringen for å bruke den som aktiv farge. For å endre denne oppføringen drar du en fargeprøve hit eller høyreklikk den og velg «Lagre farge her.»

en: Close
no: Lukk

en: Co_nnect
no: K_oble til

en: Collect Statistics
no: Samle statistikk

en: Color
no: Farge

en: Color Name
no: Fargenavn

en: Color Plane
no: Fargeplan

en: Color Selection
no: Fargevalg

en: Color Wheel
no: Fargehjul

en: Color _name:
no: Farge_navn:

[ctx: Color channel]
en: Alpha
no: Utjevning

[ctx: Color channel]
en: Hue
no: Glød

en: Color management unavailable
no: Fargestyring ikke tilgjengelig

[ctx: Color name]
en: Aluminum 1
no: Aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Aluminum 2
no: Aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Black
no: Sort

[ctx: Color name]
en: Butter
no: Smør

[ctx: Color name]
en: Chameleon
no: Kamelon

[ctx: Color name]
en: Chocolate
no: Sjokolade

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 1
no: Mørk aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 2
no: Mørk aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Dark Butter
no: Mørkt smør

[ctx: Color name]
en: Dark Chameleon
no: Mørk kamelon

[ctx: Color name]
en: Dark Chocolate
no: Mørk sjokolade

[ctx: Color name]
en: Dark Gray
no: Mørk grå

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
no: Mørk oransje

[ctx: Color name]
en: Dark Plum
no: Mørk plomme

[ctx: Color name]
en: Dark Scarlet Red
no: Mørk skarlagensrød

[ctx: Color name]
en: Dark Sky Blue
no: Mørk himmelblå

[ctx: Color name]
en: Darker Gray
no: Mørkere grå

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 1
no: Lys aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 2
no: Lys aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Light Butter
no: Lys smørfarge

[ctx: Color name]
en: Light Chameleon
no: Lys kamelon

[ctx: Color name]
en: Light Chocolate
no: Lys sjokolade

[ctx: Color name]
en: Light Gray
no: Lys grå

[ctx: Color name]
en: Light Orange
no: Lys oransje

[ctx: Color name]
en: Light Plum
no: Lys plomme

[ctx: Color name]
en: Light Scarlet Red
no: Lys skarlagensrød

[ctx: Color name]
en: Light Sky Blue
no: Lys himmelblå

[ctx: Color name]
en: Lighter Gray
no: Lysere grå

[ctx: Color name]
en: Medium Gray
no: Middels grå

[ctx: Color name]
en: Orange
no: Oransje

[ctx: Color name]
en: Plum
no: Plomme

[ctx: Color name]
en: Scarlet Red
no: Skarlagensrød

[ctx: Color name]
en: Sky Blue
no: Himmelblå

[ctx: Color name]
en: Very Dark Gray
no: Meget mørk grå

[ctx: Color name]
en: Very Light Gray
no: Meget lys grå

[ctx: Color name]
en: White
no: Hvit

en: Color: %s
no: Farge: %s

en: Column:
no: Kolonne:

en: Command Line
no: Kommandolinje

en: Composited
no: Sammensatt

en: Computer
no: Datamaskin

en: Con_nect
no: K_oble til

en: Confidential
no: Konfidensiell

en: Connect As
no: Koble til som

en: Connect to Server
no: Koble til tjener

en: Connect to _Server
no: Koble til _tjener

en: Connect to a network server address
no: Koble til en nettverkstjeneradresse

en: Connected
no: Tilkoblet

en: Convert to PS level 1
no: Konverter til PS nivå 1

en: Convert to PS level 2
no: Konverter til PS nivå 2

en: Copie_s:
no: Kopie_r:

en: Copies
no: Kopier

en: Copy
no: Kopier

en: Copy URL
no: Kopier URL

en: Copy _Link Address
no: Kopier _lenkas adresse

en: Copy _Location
no: Kopier _adresse

en: Core GL is not available on EGL implementation
no: Core GL er ikke tilgjengelig i EGL-implementasjonen

en: Could not clear list
no: Klarte ikke tømme listen

en: Could not read the contents of %s
no: Klarte ikke å lese innholdet av %s

en: Could not read the contents of the folder
no: Klarte ikke å lese innholdet i mappen

en: Could not remove item
no: Klarte ikke å fjerne oppføring

en: Could not rename %s back to %s: %s.
no: Klarte ikke å endre navn på %s tilbake til %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
no: Klarte ikke å endre navn på %s til %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
no: Klarte ikke å endre navn på %s til %s: %s, fjerner %s.

en: Could not select file
no: Klarte ikke å merke filen

en: Could not send the search request
no: Klarte ikke å sende søkeforespørselen

en: Could not show link
no: Klarte ikke å vise lenke

en: Could not start the search process
no: Klarte ikke å starte søkeprosessen

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
no: Klarte ikke å tolke verdi for %s::%s: %s

en: Count
no: Antall

en: Create Folder
no: Lag mappe

en: Create a custom color
no: Lag en egendefinert farge

en: Created by
no: Laget av

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
no: Å lage en AppInfo fra en ID er ikke støtte på andre operativsystemer enn UNIX

en: Credits
no: Bidragsytere

en: Cu_t
no: Klipp u_t

en: Cursor Size
no: Markørstørrelse

en: Cursor Theme
no: Markørtema

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom %s×%s
no: Egendefinert %s×%s

en: Custom License
no: Egendefinert lisens

en: Custom Size %d
no: Egendefinert størrelse %d

en: Custom color
no: Egendefinert farge

en: Custom color %d: %s
no: Egendefinert farge %d: %s

en: Custom size
no: Egendefinert størrelse

en: Cut
no: Klipp ut

en: DISPLAY
no: SKJERM

en: Dark Variant
no: Mørk variant

en: Decreases the volume
no: Minsker volumet

en: Default
no: Forvalg

en: Default Application
no: Forvalgt program

en: Default Widget
no: Forvalgt komponent

en: Defined At
no: Definert ved

en: Defined at: %p (%s)
no: Definert ved: %p (%s)

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
no: Dialogen er låst.
    Klikk for å gjøre endringer

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
no: Dialogen er låst opp.
    Klikk for å forhindre videre endringer

en: Disabled
no: Slått av

en: Disconnect
no: Koble fra

en: Display
no: Skjerm

en: Do use the Wintab API [default]
no: Ikke bruk Wintab-API [forvalgt]

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
no: Vil du bruke GTK+ inspektør?

en: Documented by
no: Dokumentert av

en: Domain:
no: Domene:

en: Don't batch GDI requests
no: Ikke send flere GDI-forespørsler sammen

en: Don't check for the existence of index.theme
no: Ikke sjekk om index.theme eksisterer

en: Don't include image data in the cache
no: Ikke ta med bildedata i bufferen

en: Don't show this message again
no: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Don't use the Wintab API for tablet support
no: Ikke bruk Wintab-APIet for støtte for tablet

en: Dormant
no: Hviler

en: Down Path
no: Ned sti

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
no: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
no: Element <%s> er ikke tillatt på øverste nivå

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
no: Element <%s> er ikke tillatt inne i <%s>

en: Embed GhostScript fonts only
no: Bygg kun inn GhostScript-skrifter

en: Empty
no: Tom

en: Enabled
no: Slått på

en: Enter Location
no: Oppgi lokasjon

en: Enter location
no: Oppgi lokasjon

en: Enter location or URL
no: Oppgi lokasjon eller URL

en: Enter server address…
no: Skriv inn tjeneradresse …

en: Error
no: Feil

en: Error creating print preview
no: Feil under oppretting av forhåndsvisning for utskrift

en: Error from StartDoc
no: Feil fra StartDoc

en: Error launching preview
no: Feil under start av forhåndsvisning

en: Error parsing commandline options: %s
no: Feil ved lesing av kommandolinjeflagg: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
no: Feil ved lesing av flagg --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
no: Feil ved lesing av flagg --gdk-no-debug

en: Even sheets
no: Like ark

en: FLAGS
no: FLAGG

en: Failed to load icon
no: Feil under lasting av ikon

en: Failed to open file %s : %s
no: Klarte ikke å åpne fil %s: %s

en: Failed to rewrite header
no: Klarte ikke skrive om hode

en: Failed to start GNOME Software
no: Klarte ikke å starte GNOME programvare

en: Failed to write cache file: %s
no: Klarte ikke å skrive bufferfil: %s

en: Failed to write folder index
no: Klarte ikke å skrive mappeindeks

en: Failed to write hash table
no: Klarte ikke å skrive hash-tabell

en: Failed to write header
no: Klarte ikke å skrive hode

en: File
no: Fil

en: File System
no: Filsystem

en: File System Root
no: Filsystemrot

en: File names cannot contain “/”
no: Filnavn kan ikke inneholde «/»

en: File names should not begin with a space
no: Filnavn kan ikke begynne med et mellomrom

en: File names should not end with a space
no: Filnavn kan ikke slutte med et mellomrom

en: File names starting with a “.” are hidden
no: Filnavn som starter med «.» er skjult

en: File not found: %s
no: Fil ikke funnet %s

en: Files
no: Filer

en: Finishing
no: Fullfører

en: Folder Name
no: Mappenavn

en: Folder names cannot contain “/”
no: Mappenavn kan ikke inneholde «/»

en: Folder names should not begin with a space
no: Mappenavn kan ikke begynne med et mellomrom

en: Folder names should not end with a space
no: Mappenavn kan ikke slutte med et mellomrom

en: Folder names starting with a “.” are hidden
no: Mappenavn som starter med «.» er skjult

en: Font
no: Skrift

en: Font Family
no: Skriftfamilie

en: Font Selection
no: Valg av skrift

en: For portable documents
no: For portable dokumenter

en: Forget association
no: Glem kobling

en: Forget password _immediately
no: Glem _passordet med det samme

en: Full Volume
no: Fullt volum

en: GDK debugging flags to set
no: Feilsøkingsflagg som skal settes for GDK

en: GDK debugging flags to unset
no: Feilsøkingsflagg som skal fjernes for GDK

en: GL Vendor
no: GL-leverandør

en: GL Version
no: GL-versjon

en: GL rendering is disabled
no: GL-tegning er slått av

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
no: GL-støtte slått av via GDK_DEBUG

en: GNU General Public License, version 2 only
no: GNU General Public License. Kun versjon 2

en: GNU General Public License, version 2 or later
no: GNU General Public License, versjon 2 eller senere

en: GNU General Public License, version 3 only
no: GNU General Public License. Kun versjon 3

en: GNU General Public License, version 3 or later
no: GNU General Public License, versjon 3 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
no: GNU Lesser General Public License. Kun versjon 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
no: GNU Lesser General Public License, versjon 2.1 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
no: GNU Lesser General Public License. Kun versjon 3

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
no: GNU Lesser General Public License, versjon 3 eller senere

en: GTK+ Options
no: Alternativer for GTK+

en: GTK+ Theme
no: GTK+-tema

en: GTK+ Version
no: GTK+-versjon

en: GTK+ debugging flags to set
no: Feilsøkingsflagg som skal settes for GTK+

en: GTK+ debugging flags to unset
no: Feilsøkingsflagg som skal fjernes for GTK+

en: General
no: Generelt

en: Gestures
no: Tegn

en: Getting printer information failed
no: Klarte ikke å hente informasjon om skriveren

en: Getting printer information…
no: Henter informasjon om skriver …

en: GhostScript pre-filtering
no: Forhåndsfiltrering med GhostScript

en: Hide %s
no: Skjul %s

en: Hide Others
no: Skjul andre

en: Hierarchy
no: Hierarki

en: High
no: Høy

en: Home
no: Hjem

en: Horizontal
no: Horisontal

en: Hue
no: Glød

en: Icon
no: Ikon

en: Icon '%s' not present in theme %s
no: Ikon «%s» finnes ikke i tema %s

en: Icon Theme
no: Ikontema

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
no: Hvis du sletter en oppføring vil denne bli borte for godt.

en: Ignore hidden
no: Ignorer skjult

en: Image
no: Bilde

en: Image Quality
no: Bildekvalitet

en: Include image data in the cache
no: Ta med bildedata i bufferen

en: Increases the volume
no: Øker volumet

en: Information
no: Informasjon

en: Intensity of the color.
no: Intensitet for fargen.

en: Invalid URI
no: Ugyldig URI

en: Invalid argument to CreateDC
no: Ugyldig argument til CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
no: Ugyldig argument til PrintDlgEx

en: Invalid file name
no: Ugyldig filnavn

en: Invalid handle to PrintDlgEx
no: Ugyldig håndtak til PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
no: Ugyldig peker til PrintDlgEx

en: Invalid size %s
no: Ugyldig størrelse %s

en: Job
no: Jobb

en: Job Details
no: Detaljer om jobb

en: Job Priority
no: Prioritet for jobb

en: LRE Left-to-right _embedding
no: VHI V_enstre-til-høyre-innbygging

en: LRM _Left-to-right mark
no: VHM _Venstre-til-høyre-merke

en: LRO Left-to-right _override
no: VHO Venstre-til-høyre-_overstyring

en: Label
no: Etikett

en: Landscape
no: Landskap

en: Launch specified application by its desktop file info
    optionally passing list of URIs as arguments.
no: Start oppgitt program med tilhørende informasjon fra .desktop-fil,
    og gi alternativt en liste med URIer som argumenter.

en: Layout
no: Utforming

en: Left to right
no: Venstre til høyre

en: Left to right, bottom to top
no: Venstre til høyre, bunn til topp

en: Left to right, top to bottom
no: Venstre til høyre, topp til bunn

en: Left-to-Right
no: Venstre til høyre

en: License
no: Lisens

en: Load additional GTK+ modules
no: Last tilleggsmoduler for GTK+

en: Location
no: Adresse

en: Lock
no: Lås

en: Long Edge (Standard)
no: Lang kant (standard)

en: Low
no: Lav

en: MODULES
no: MODULER

en: Magnifier
no: Forstørrelsesglass

en: Make all warnings fatal
no: La alle advarsler være fatale

en: Manage Custom Sizes
no: Håndter egendefinerte størrelser

en: Manage Custom Sizes…
no: Håndter egendefinerte størrelser …

en: Manually enter a location
no: Oppgi lokasjon manuelt

en: Margins from Printer…
no: Marger fra skriver …

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
no: Marger:
     Venstre: %s %s
     Høyre: %s %s
     Topp: %s %s
     Bunn: %s %s

en: Maximize
no: Maksimer

en: Medium
no: Middels

en: Menu
no: Meny

en: Minimize
no: Minimer

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Mode
no: Modus

en: Model:
no: Modell:

en: Modified
no: Endret

en: Mount and open “%s”
no: Monter og åpne «%s»

en: Muted
no: Dempet

en: NAME
no: NAVN

en: Name
no: Navn

en: Name:
no: Navn:

en: Need user intervention
no: Krever tilsyn av bruker

en: Networks
no: Nettverk

en: New accelerator…
no: Ny hurtigtast …

en: New bookmark
no: Nytt bokmerke

en: No Fonts Found
no: Ingen skrifter funnet

en: No GL implementation is available
no: Ingen GL-implementasjon tilgjengelig

en: No Results Found
no: Ingen resultater funnet

en: No applications found for “%s”
no: Ingen programmer funnet for «%s»

en: No applications found for “%s” files
no: Ingen programmer funnet for «%s»-filer

en: No applications found for “%s”.
no: Ingen programmer funnet for «%s».

en: No applications found.
no: Ingen programmer funnet.

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
no: Ingen tilgjengelige konfigurasjoner for oppgitt RGBA-pikselformat

en: No available configurations for the given pixel format
no: Ingen tilgjengelige konfigurasjoner for oppgitt pikselformat

en: No deserialize function found for format %s
no: Ingen de-serialiseringsfunksjon funnet for format %s

en: No item for URI '%s' found
no: Ingen oppføring funnet for URI «%s»

en: No items found
no: Ingen oppføring funnet

en: No network locations found
no: Fant ingen nettverkslokasjoner

en: No pre-filtering
no: Ingen forhåndsfiltrering

en: No printer found
no: Ingen skriver funnet

en: No profile available
no: Ingen profil tilgjengelig

en: No recent servers found
no: Fant ingen nylig brukte tjenere

en: No recently used resource found with URI '%s'
no: Fant ingen nylig brukt ressurs med URI «%s»

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
no: Ingen registrerte programmer med navn «%s» funnet for oppføring med URI «%s»

en: No results found
no: Fant ingen resultater

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
no: Ingen indeksfil i «%s».
    Bruk --ignore-theme-index hvis du virkelig vil opprette en ikonbuffer her.

en: No theme index file.
no: Ingen indeksfil for tema.

en: None
no: Ingen

en: Not a valid icon cache: %s
no: Ikke en gyldig ikonbuffer: %s

en: Not a valid page setup file
no: Ikke en gyldig fil for sideoppsett

en: Not available
no: Ikke tilgjengelig

en: Not enough free memory
no: Ikke nok minne ledig

en: Not implemented on OS X
no: Ikke implementert på OS X

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
no: Kan ikke settes ved kjøring.
    Bruk GDK_GL=always eller GDK_GL=disable i stedet

en: Object
no: Objekt

en: Object: %p (%s)
no: Objekt: %p (%s)

en: Objects
no: Objekt

en: Odd sheets
no: Odde ark

en: Offline
no: Frakoblet

en: On This Computer
no: På denne datamaskinen

en: On _hold
no: På _vent

en: One Sided
no: Ensidig

en: Online
no: Tilkoblet

en: Op_acity:
no: _Ugjennomsiktighet:

en: Open '%s'
no: Åpne «%s»

en: Open in New _Tab
no: Åpne i ny _fane

en: Open in New _Window
no: Åpne i nytt _vindu

en: Open the contents of the file system
no: Åpne innholdet i filsystemet

en: Open the contents of your desktop in a folder
no: Åpne innholdet av skrivebordet i en mappe

en: Open the trash
no: Åpne papirkurv

en: Open your personal folder
no: Åpne din personlige mappe

en: OpenGL context creation failed
no: Oppretting av OpenGL-kontekst feilet

en: Opening %d Item | Opening %d Items
no[0]: Åpner %d oppføring
no[1]: Åpner %d oppføringer

en: Opening %s
no: Åpner %s

en: Opening “%s” files.
no: Åpne «%s» filer.

en: Opening “%s”.
no: Åpne «%s».

en: Or_ientation:
no: Or_ientering:

en: Other Applications
no: Andre programmer

en: Other Locations
no: Andre lokasjoner

en: Other application…
no: Annet program …

en: Other…
no: Annet …

en: Out of paper
no: Tom for papir

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
no: Det ytterste elementet i en tekst må være <text_view_markup> ikke <%s>

en: Output Tray
no: Utskuff

en: Output a C header file
no: Skriv ut en C-headerfil

en: Output to this directory instead of cwd
no: Skriv til denne katalogen i stedet for aktiv katalog

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
no: Overskriv en eksisterende buffer, selv om den er oppdatert

en: Packing property %s::%s not found
no: Pakke-egenskap: %s:%s ikke funnet

en: Pag_es:
no: Sid_er:

en: Page %u
no: Side %u

en: Page Ordering
no: Siderekkefølge

en: Page Setup
no: Sideoppsett

en: Page or_dering:
no: Siderekke_følge:

en: Pages
no: Sider

en: Pages Per Sheet
no: Sider per ark

en: Pages per Sheet
no: Sider per ark

en: Pages per _sheet:
no: _Sider per ark:

en: Pages per _side:
no: _Sider per arkside:

en: Paper
no: Papir

en: Paper Margins
no: Papirmarger

en: Paper Size
no: Papirstørrelse:

en: Paper Source
no: Papirkilde

en: Paper Type
no: Papirtype

en: Paper _source:
no: Papir_kilde:

en: Paper _type:
no: Papir_type:

en: Parameter Type
no: Type parameter

en: Password:
no: Passord:

en: Paste
no: Lim inn

en: Path
no: Sti

en: Paused
no: Pause

en: Paused; Rejecting Jobs
no: Satt på pause. Avviser jobber

en: Pick a Color
no: Velg en farge

en: Pick a Font
no: Velg en skrift

en: Pointer: %p
no: Peker: %p

en: Portrait
no: Portrett

en: Position on the color wheel.
no: Posisjon på fargehjulet.

en: Pre_view
no: Forhånds_visning

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Prefix
no: Prefiks

en: Preparing
no: Forbereder

en: Preparing %d
no: Forbereder %d

en: Preview text
no: Forhåndsvis tekst

en: Pri_ority:
no: Pri_oritet:

en: Print
no: Skriv ut

en: Print Document
no: Skriv ut dokument

en: Print at
no: Tidspunkt for utskrift

en: Print at time
no: Tidspunkt for utskrift

en: Print to File
no: Skriv ut til fil

en: Print to LPR
no: Skriv ut til LPR

en: Print to Test Printer
no: Skriv ut til testskriver

en: Printer
no: Skriver

en: Printer Default
no: Forvalg for skriver

en: Printer Profile
no: Skriverprofil

en: Printer offline
no: Skriver er frakoblet

en: Printer “%s” has no toner left.
no: Skriver «%s» er tom for toner.

en: Printer “%s” is currently offline.
no: Skriver «%s» er frakoblet for tiden.

en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
no: Skriver «%s» har minst en tonerkassett som snart er tom.

en: Printer “%s” is low on developer.
no: Skriver «%s» har lite framkallingsmiddel.

en: Printer “%s” is low on paper.
no: Skriver «%s» har lite papir.

en: Printer “%s” is low on toner.
no: Skriver «%s» har lite toner.

en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
no: Skriver «%s» har minst en tom tonerkassett.

en: Printer “%s” is out of developer.
no: Skriver «%s» er tom for framkallingsmiddel.

en: Printer “%s” is out of paper.
no: Skriver «%s» er tom for papir.

en: Printing %d
no: Skriver ut %d

en: Program class as used by the window manager
no: Programklasse som brukes av vindushåndtereren

en: Program name as used by the window manager
no: Programnavn som brukes av vindushåndtereren

en: Properties
no: Egenskaper

en: Property
no: Egenskap

en: Property %s::%s not found
no: Egenskap %s::%s ble ikke funnet

en: Provides visual indication of progress
no: Gir visuell indikasjon av framdrift

en: Question
no: Spørsmål

en: Quit %s
no: Avslutt %s

en: RLE Right-to-left e_mbedding
no: HVE Høyre-til-venstre-in_nbygging

en: RLM _Right-to-left mark
no: HVM _Høyre-til-venstre-merke

en: RLO Right-to-left o_verride
no: HVO Høyre-til-venstre-o_verstyring

en: Range
no: Område

en: Realized
no: Realisert

en: Recent
no: Nylig

en: Recent Servers
no: Nylig brukte tjenere

en: Recent files
no: Nylig brukte filer

en: Recommended Applications
no: Anbefalte programmer

en: Recording
no: Tar opp

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
no: Rød %d%%, Grønn, %d%%, Blå %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
no: Rød %d%%, Grønn %d%%, Blå %d%%, Utjevning %d%%

en: Reference count
no: Referanseteller

en: Registered U_ser
no: Registrert _bruker

en: Rejecting Jobs
no: Avviser jobber

en: Related Applications
no: Relaterte programmer

en: Remember _forever
no: Husk _for alltid

en: Remember password until you _logout
no: Husk passordet til du _logger ut

en: Remote location — only searching the current folder
no: Ekstern lokasjon – søker kun i denne mappen

en: Rename…
no: Endre navn …

en: Rendering Mode
no: Tegnemodus

en: Reset
no: Nullstill

en: Resolution
no: Oppløsning

en: Resources
no: Ressurser:

en: Restore
no: Gjenopprett

en: Reverse landscape
no: Omvendt landskap

en: Reverse portrait
no: Omvendt portrett

en: Right to left
no: Høyre til venstre

en: Right to left, bottom to top
no: Høyre til venstre, bunn til topp

en: Right to left, top to bottom
no: Høyre til venstre, topp til bunn

en: Right-to-Left
no: Høyre til venstre

en: S_aturation:
no: _Metning:

en: Same as --no-wintab
no: Samme som --no-wintab

en: Saturation
no: Metning

en: Saving CSS failed
no: Lagring av CSS feilet

en: Sc_ale:
no: Sk_aler:

en: Se_lection
no: Utva_lg

en: Search
no: Søk

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: Search Shortcuts
no: Søk i snarveier

en: Search font name
no: Søk etter skriftnavn

en: Searching
no: Søker

en: Searching for network locations
no: Søker etter nettverkslokasjoner

en: Searching in %s
no: Søker i %s

en: Secret
no: Hemmelig

en: Select Application
no: Velg program

en: Select Font
no: Velg skrift

en: Select _All
no: Velg _alt

en: Select a Color
no: Velg en farge

en: Select a File
no: Velg en fil

en: Select a filename
no: Velg et filnavn

en: Select all
no: Velg alt

en: Select an Object
no: Velg et objekt

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
no: Velg fargen du ønsker fra den ytre ringen. Velg lysstyrke for denne fargen ved å bruke den indre trekanten.

en: Select which type of documents are shown
no: Velg type dokumenter som skal vises

en: Select which types of files are shown
no: Velg filtyper som vises

en: Selector
no: Velger

en: Serialized data is malformed
no: Serialiserte data har feil utforming

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
no: Serialiserte data er feilutformet.Første del er ikke GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Services
no: Tjenester

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
no: Innstillingen er hardkodet av GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Setting:
no: Innstilling:

en: Short Edge (Flip)
no: Kort kant (vend)

en: Shortcuts
no: Snarveier

en: Show All
no: Vis alle

en: Show CSS properties
no: Vis egenskaper for CSS

en: Show Details
no: Vis detaljer

en: Show GTK+ Options
no: Vis alternativer for GTK+

en: Show _Hidden Files
no: Vis sk_julte filer

en: Show _Private Resources
no: Vis _private ressurser

en: Show _Size Column
no: Vis kolonne for _størrelse

en: Show _Time
no: Vis _tid

en: Show all CSS nodes
no: Vis alle CSS-noder

en: Show all Objects
no: Vis alle objekter

en: Show all Resources
no: Vis alle ressurser

en: Show data
no: Vis data

en: Show other locations
no: Vis andre lokasjoner

en: Si_ze:
no: St_ørrelse:

en: Signals
no: Signaler

en: Similar
no: Lignende

en: Size
no: Størrelse

en: Size of the palette in 8 bit mode
no: Størrelse på paletten i 8-bits modus

en: Size:
no: Størrelse:

en: Software GL
no: Programvare-GL

en: Some of the settings in the dialog conflict
no: Noen av innstillingene i dialogen er i konflikt

en: Sort _Folders before Files
no: Soroter _mapper før filer

en: Source:
no: Kilde:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
no: Oppgi en eller flere sideområder,
    f.eks. 1–3, 7, 11

en: Standard
no: Vanlig

en: Starting %s
no: Starter %s

en: State
no: Tilstand

en: Statistics
no: Statistikk

[ctx: Stock label]
en: Best _Fit
no: Beste _tilpasning

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
no: K_oble til

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
no: Klipp u_t

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
no: Rykk inn mindre

[ctx: Stock label]
en: Error
no: Feil

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
no: Finn og e_rstatt

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
no: Rykk inn mer

[ctx: Stock label]
en: Information
no: Informasjon

[ctx: Stock label]
en: Landscape
no: Landskap

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
no: Side_oppsett

[ctx: Stock label]
en: Portrait
no: Portrett

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
no: Utskriftsforhånds_visning

[ctx: Stock label]
en: Question
no: Spørsmål

[ctx: Stock label]
en: Reverse landscape
no: Omvendt landskap

[ctx: Stock label]
en: Reverse portrait
no: Omvendt portrett

[ctx: Stock label]
en: Save _As
no: Lagre s_om

[ctx: Stock label]
en: Select _All
no: Velg _alt

[ctx: Stock label]
en: Warning
no: Advarsel

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
no: Zoom _inn

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
no: Zoom _ut

[ctx: Stock label]
en: _About
no: _Om

[ctx: Stock label]
en: _Add
no: _Legg til

[ctx: Stock label]
en: _Apply
no: _Bruk

[ctx: Stock label]
en: _Ascending
no: _Stigende

[ctx: Stock label]
en: _Bold
no: _Uthevet

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
no: _Avbryt

[ctx: Stock label]
en: _Center
no: _Sentrer

[ctx: Stock label]
en: _Clear
no: _Tøm

[ctx: Stock label]
en: _Close
no: _Lukk

[ctx: Stock label]
en: _Color
no: _Farge

[ctx: Stock label]
en: _Convert
no: _Konverter

[ctx: Stock label]
en: _Copy
no: _Kopier

[ctx: Stock label]
en: _Delete
no: _Slett

[ctx: Stock label]
en: _Descending
no: S_ynkende

[ctx: Stock label]
en: _Discard
no: _Forkast

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
no: Koble _fra

[ctx: Stock label]
en: _Edit
no: R_ediger

[ctx: Stock label]
en: _Execute
no: _Kjør

[ctx: Stock label]
en: _File
no: _Fil

[ctx: Stock label]
en: _Fill
no: _Fyll

[ctx: Stock label]
en: _Find
no: _Finn

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
no: _Diskett

[ctx: Stock label]
en: _Font
no: Skri_ft

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
no: _Fullskjerm

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
no: _Harddisk

[ctx: Stock label]
en: _Help
no: _Hjelp

[ctx: Stock label]
en: _Home
no: _Hjem

[ctx: Stock label]
en: _Index
no: _Indeks

[ctx: Stock label]
en: _Information
no: _Informasjon

[ctx: Stock label]
en: _Italic
no: Kurs_iv

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
no: _Hopp til

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
no: For_lat fullskjerm

[ctx: Stock label]
en: _Left
no: _Venstre

[ctx: Stock label]
en: _Network
no: _Nettverk

[ctx: Stock label]
en: _New
no: _Ny

[ctx: Stock label]
en: _No
no: _Nei

[ctx: Stock label]
en: _Normal Size
no: _Normal størrelse

[ctx: Stock label]
en: _Open
no: _Åpne

[ctx: Stock label]
en: _Paste
no: _Lim inn

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
no: _Brukervalg

[ctx: Stock label]
en: _Print
no: S_kriv ut

[ctx: Stock label]
en: _Properties
no: E_genskaper

[ctx: Stock label]
en: _Quit
no: A_vslutt

[ctx: Stock label]
en: _Redo
no: _Gjenopprett

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
no: Oppdate_r

[ctx: Stock label]
en: _Remove
no: Fje_rn

[ctx: Stock label]
en: _Revert
no: Fo_rkast

[ctx: Stock label]
en: _Right
no: Høy_re

[ctx: Stock label]
en: _Save
no: _Lagre

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
no: _Stavekontroll

[ctx: Stock label]
en: _Stop
no: _Stopp

[ctx: Stock label]
en: _Strikethrough
no: Gjennom_strek

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
no: _Angre slett

[ctx: Stock label]
en: _Underline
no: _Understrek

[ctx: Stock label]
en: _Undo
no: _Angre

[ctx: Stock label]
en: _Yes
no: _Ja

[ctx: Stock label, media]
en: Pre_vious
no: _Forrige

[ctx: Stock label, media]
en: R_ewind
no: Spol tilbak_e

[ctx: Stock label, media]
en: _Forward
no: _Framover

[ctx: Stock label, media]
en: _Next
no: _Neste

[ctx: Stock label, media]
en: _Play
no: S_pill av

[ctx: Stock label, media]
en: _Record
no: _Ta opp

[ctx: Stock label, media]
en: _Stop
no: _Stopp

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Back
no: Til_bake

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Bottom
no: _Bunn

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Down
no: Ne_d

[ctx: Stock label, navigation]
en: _First
no: _Første

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Forward
no: _Framover

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Last
no: _Siste

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Top
no: _Topp

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Up
no: _Opp

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
no: Systemregler forhindrer endringer.
    Kontakt din systemadministrator

en: T_wo-sided:
no: _Tosidig:

en: Tag "%s" already defined
no: Tagg «%s» er allerede definert

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
no: Tagg «%s» eksisterer ikke i bufferen og tagger kan ikke opprettes.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
no: Tagg «%s» har ugyldig prioritet «%s»

en: Tag "%s" has not been defined.
no: Tagg «%s» er ikke definert.

en: Target
no: Mål

en: Text Direction
no: Tekstretning

en: Text may not appear inside <%s>
no: Tekst kan ikke plasseres inne i <%s>

en: The MIT License (MIT)
no: MIT-lisensen

en: The WGL_ARB_create_context extension needed to create core profiles is not available
no: WGL_ARB_create_context-utvidelsen som kreves for å lage kjerneprofiler er ikke tilgjengelig

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
no: Attributten «%s» ble funnet to ganger på element <%s>

en: The color you’ve chosen.
no: Fargen du har valgt.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
no: Fargen du har valgt. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring for å lagre den for senere bruk.

en: The cover is open on printer “%s”.
no: Lokket er åpent på skriver «%s».

en: The door is open on printer “%s”.
no: Døren er åpen på skriver «%s».

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
no: Filen eksisterer allerede i «%s». Hvis du erstatter denne vil du overskrive innholdet.

en: The file could not be deleted
no: Filen kunne ikke slettes

en: The file could not be moved to the Trash
no: Filen kunne ikke flyttes til papirkurven

en: The file could not be renamed
no: Klarte ikke å endre navn på filen

en: The folder contents could not be displayed
no: Mappeinholdet kunne ikke vises

en: The folder could not be created
no: Klarte ikke å lage mappen

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
no: Klarte ikke å lage mappen på grunn av at det allerede eksisterer en fil med samme navn. Bruk et annet navn for mappen eller gi et nytt navn til filen.

en: The generated cache was invalid.
no: Generert buffer var ugyldig.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
no: Oppføringen du valgte er ikke en mappe. Prøv å bruke en annen oppføring.

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
no: Den mest sannsynlige årsaken er at en midlertidig fil ikke kunne lages.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
no: Tidligere valgt farge. For sammenligning med fargen du velger nå.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
no: Forrige valgte farge. For sammenligning med fargen du velger nå. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring, eller velge denne fargen som aktiv ved å dra den til den andre fargeprøven ved siden av.

en: The program was not able to create a connection to the indexer daemon. Please make sure it is running.
no: Programmet kunne ikke opprette en tilkobling til indekseringstjenesten. Sjekk at denne kjører.

en: Theme
no: Tema

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
no: Tema er hardkodet av GTK_THEME

en: There is a problem on printer “%s”.
no: Det er et problem med skriver «%s».

en: This name is already taken
no: Dette navnet er allerede brukt

en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
no: Dette programmet har absolutt ingen garanti.
    Besøk  <a href="%s">%s</a> for detaljer.

en: Time of print
no: Tid for utskrift

en: Top Command
no: Top-kommando

en: Top Secret
no: Topphemmelig

en: Top to bottom
no: Topp til bunn

en: Top to bottom, left to right
no: Topp til bunn, venstre til høyre

en: Top to bottom, right to left
no: Topp til bunn, høyre til venstre

en: Translated by
no: Oversatt av

en: Transparency of the color.
no: Gjennomsiktighet for fargen.

en: Trash
no: Papirkurv

en: Try "%s --help" for more information.
no: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: Try a different search
no: Prøv et annet søk

en: Try using a shorter name.
no: Prøv å bruke et kortere navn.

en: Turn off verbose output
no: Slå av ekstra utdata

en: Turns volume up or down
no: Skrur volumet opp eller ned

en: Two Sided
no: Tosidig

en: Type name of new folder
no: Skriv inn navn på ny mappe

en: Unable to access location
no: Kan ikke aksessere lokasjon

en: Unable to access “%s”
no: Kan ikke aksessere «%s»

en: Unable to create a GL context
no: Kan ikke lage et GL-kontekst

en: Unable to eject %s
no: Kan ikke løse ut %s

en: Unable to eject “%s”
no: Kan ikke løse ut «%s»

en: Unable to end process
no: Kan ikke avslutte prosess

en: Unable to find an item with URI '%s'
no: Kan ikke finne en oppføring med URI «%s»

en: Unable to get remote server location
no: Kan ikke finne lokasjon for ekstern tjener

en: Unable to poll “%s” for media changes
no: Kan ikke spørre «%s» etter endringer i medie

en: Unable to start “%s”
no: Kan ikke starte «%s»

en: Unable to stop “%s”
no: Kan ikke stoppe «%s»

en: Unable to unmount volume
no: Kan ikke avmontere volum

en: Unable to unmount “%s”
no: Kan ikke avmontere «%s»

en: Unavailable
no: Ikke tilgjengelig

en: Unclassified
no: Ikke klassifisert

en: Uneditable property type: %s
no: Ikke-redigerbar type for egenskap: %s

en: Unexpected character data on line %d char %d
no: Uventet tegndata på linje %d tegn %d

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
no: Uventet startmarkering «%s» på linje %d tegn %d

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown Application (PID %d)
no: Ukjent program (PID %d)

en: Unknown error when trying to deserialize %s
no: Ukjent feil ved forsøk på å deserialisere %s

en: Unknown item
no: Ukjent oppføring

en: Unlock
no: Lås opp

en: Unmount
no: Avmonter

en: Unnamed section
no: Seksjon uten navn

en: Unspecified error
no: Uspesifisert feil

en: Unspecified profile
no: Uspesifisert profil

en: Untitled filter
no: Filter uten tittel

en: Up Path
no: Opp sti

en: Urgent
no: Haster

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate    Validate the file
      simplify    Simplify the file
      enumerate   List all named objects
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
no: Bruk:
      gtk-builder-tool [KOMMANDO] FIL
    
    Kommandoer:
      validate    Sjekk filen
      simplify    Forenkle filen
      enumerate   Vis alle navngitte objekter
    
    Utfør forskjellige oppgaver på GtkBuilder .ui-filer.

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Validate existing icon cache
no: Valider eksisterende ikonbuffer

en: Value
no: Verdi

en: Vertical
no: Vertikal

en: Volume
no: Volum

en: Volume Down
no: Volum ned

en: Volume Up
no: Volum opp

en: Warning
no: Advarsel

en: Website
no: Nettsted

en: Window scaling
no: Vinduskalering

en: X display to use
no: X-skjerm som skal brukes

en: Yes
no: Ja

en: Yesterday
no: I går

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
no: Du kan skrive inn en heksadesimal fargeverdi i HTML-stil, eller bruke et fargenavn som f.eks. «oransje» i denne oppføringen.

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
no: Du kan skrive enhver CSS-regel som støttes av GTK+ her.

en: You do not have access to the specified folder.
no: Du har ikke tilgang til oppgitt mappe.

en: You may only select folders
no: Du kan kun velge mapper

en: You need to choose a valid filename.
no: Du må velge et gyldig filnavn.

en: ZWS _Zero width space
no: NBO _Nullbreddeområde

en: _Add Bookmark
no: _Legg til bokmerke

en: _Add to Bookmarks
no: L_egg til i bokmerker

en: _After:
no: _Etter:

en: _All Pages
no: _Alle sider

en: _Anonymous
no: _Anonym

en: _Apply
no: _Bruk

en: _Back
no: Til_bake

en: _Billing info:
no: _Faktureringsinformasjon:

en: _Blue:
no: _Blå:

en: _Bottom:
no: _Bunn:

en: _Cancel
no: _Avbryt

en: _Clear List
no: _Tøm listen

en: _Close
no: _Lukk

en: _Connect
no: K_oble til

en: _Connect Drive
no: _Koble til stasjon

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Copy Location
no: Kopier _adresse

en: _Create
no: _Lag

en: _Delete
no: _Slett

en: _Detect Media
no: _Gjenkjenn medie

en: _Disconnect
no: Koble _fra

en: _Disconnect Drive
no: Koble _fra stasjon

en: _Domain
no: _Domene

en: _Eject
no: _Løs ut

en: _End Process
no: A_vslutt prosess

en: _Family:
no: _Familie:

en: _Find New Applications
no: _Finn nye programmer

en: _Finish
no: _Fullfør

en: _Format for:
no: _Formater for:

en: _Green:
no: _Grønn:

en: _Height:
no: _Høyde:

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Hue:
no: _Glød:

en: _Left:
no: _Venstre:

en: _License
no: _Lisens

en: _Lock Device
no: _Lås enhet

en: _Mount
no: _Monter

en: _Move to Trash
no: _Flytt til papirkurv

en: _Name
no: _Navn

en: _Name:
no: _Navn:

en: _Next
no: _Neste

en: _No
no: _Nei

en: _Now
no: _Nå

en: _Only print:
no: _Kun skriv ut:

en: _Open
no: _Åpne

en: _Open Link
no: _Åpne lenke

en: _Open With File Manager
no: _Åpne med filhåndterer

en: _Orientation:
no: _Orientering:

en: _Output format
no: F_ormat

en: _Palette:
no: _Palett:

en: _Paper size:
no: _Papirstørrelse:

en: _Password
no: _Passord

en: _Paste
no: _Lim inn

en: _Power On
no: Slå _på

en: _Preview:
no: _Forhåndsvisning:

en: _Print
no: S_kriv ut

en: _Red:
no: _Rød:

en: _Remember password
no: Husk passo_rd

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Remove From List
no: Fje_rn fra listen

en: _Rename
no: End_re navn

en: _Replace
no: E_rstatt

en: _Reverse
no: _Omvendt

en: _Right:
no: Høy_re:

en: _Safely Remove Drive
no: _Fjern stasjon på en trygg måte

en: _Save
no: _Lagre

en: _Save color here
no: _Lagre fargen her

en: _Select
no: Vel_g

en: _Show All
no: Vi_s alle

en: _Start Multi-disk Device
no: _Start enhet med flere disker

en: _Stop
no: _Stopp

en: _Stop Multi-disk Device
no: _Stopp enhet med flere disker

en: _Style:
no: _Stil:

en: _Top:
no: _Topp:

en: _Unlock Device
no: Lås _opp enhet

en: _Unmount
no: A_vmonter

en: _Username
no: Br_ukernavn

en: _Value:
no: _Verdi:

en: _View All Applications
no: _Vis alle programmer

en: _Visit File
no: _Gå til fil

en: _Width:
no: _Bredde:

en: _Yes
no: _Ja

en: bidirectional
no: bidireksjonell

en: bidirectional, inverted
no: bidireksjonell, invertert

en: calendar:week_start:0
no: calendar:week_start:1

en: inch
no: tomme

[ctx: input menthod menu]
en: Cyrillic (Transliterated)
no: Kyrillisk (transliterert)

[ctx: input method menu]
en: Amharic (EZ+)
no: Ahmarisk (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Inuktitut (Transliterated)
no: Inuktitut (transliterert)

[ctx: input method menu]
en: None
no: Ingen

[ctx: input method menu]
en: Simple
no: Enkel

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
no: Tigrigna-Eritreisk (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
no: Tigrigna-Etiopisk (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Vietnamese (VIQR)
no: Vietnamesisk (VIQR)

[ctx: input method menu]
en: X Input Method
no: X-inndatametode

en: inverted
no: invertert

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
no: Senk volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
no: Medie

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
no: Demp mikrofon

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
no: Demp lyd

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
no: Neste

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
no: Pause

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
no: Spill av

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
no: Forrige

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
no: Hev volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
no: Ta opp

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
no: Spol tilbake

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
no: Stopp

[ctx: keyboard label]
en: Back
no: Tilbake

[ctx: keyboard label]
en: BackSpace
no: Rettetast

[ctx: keyboard label]
en: Battery
no: Batteri

[ctx: keyboard label]
en: Delete
no: Slett

[ctx: keyboard label]
en: Display
no: Skjerm

[ctx: keyboard label]
en: Down
no: Ned

[ctx: keyboard label]
en: Forward
no: Framover

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
no: Dvalemodus

[ctx: keyboard label]
en: Insert
no: Sett inn

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
no: Begin

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
no: Slett

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
no: Ned

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
no: End

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
no: Linjeskift

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
no: Home

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
no: Sett inn

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
no: Venstre

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
no: Neste

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
no: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
no: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
no: Forrige

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
no: Høyre

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
no: Mellomrom

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
no: Tabulator

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
no: Opp

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
no: Lysstyrke ned

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
no: Lysstyrke opp

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
no: Start1

[ctx: keyboard label]
en: Left
no: Venstre

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
no: Lysstyrke ned

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
no: Lysstyrke opp

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
no: Num Lock

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
no: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
no: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: Print
no: Skriv ut

[ctx: keyboard label]
en: Return
no: Linjeskift

[ctx: keyboard label]
en: Right
no: Høyre

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
no: Skjermsparer

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
no: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
no: Hvilemodus

[ctx: keyboard label]
en: Space
no: Mellomrom

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
no: Hvilemodus

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
no: Sys Req

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
no: Slå av/på pekerflate

[ctx: keyboard label]
en: Up
no: Opp

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
no: Våkne

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
no: Webkamera

en: output
no: utdata

[ctx: output-bin]
en: Bottom Bin
no: Nederste kurv

[ctx: output-bin]
en: Center Bin
no: Midtre kurv

[ctx: output-bin]
en: Left Bin
no: Venstre kurv

[ctx: output-bin]
en: Mailbox %d
no: Postboks %d

[ctx: output-bin]
en: My Mailbox
no: Min postboks

[ctx: output-bin]
en: Right Bin
no: Høyre kurv

[ctx: output-bin]
en: Tray %d
no: Skuff %d

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
no: #10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
no: #11 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
no: #12 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
no: #14 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
no: #9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 10×11
no: 10x11

[ctx: paper size]
en: 10×13
no: 10x13

[ctx: paper size]
en: 10×14
no: 10x14

[ctx: paper size]
en: 10×15
no: 10x15

[ctx: paper size]
en: 11×12
no: 11x12

[ctx: paper size]
en: 11×15
no: 11x15

[ctx: paper size]
en: 12×19
no: 12x19

[ctx: paper size]
en: 5×7
no: 5x7

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
no: 6×9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
no: 7×9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
no: 8x10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
no: 9×11 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
no: 9x12 konvolutt

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
no: A3 ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
no: A4 ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
no: A4 tab

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
no: A5 ekstra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
no: B5 ekstra

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
no: Choukei 2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
no: Choukei 3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
no: Choukei 4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
no: Choukei 40 konvolutt

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
no: DL konvolutt

[ctx: paper size]
en: European edp
no: Europeisk edp

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
no: Fan-Fold europeisk

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
no: Fan-Fold tysk juridisk

[ctx: paper size]
en: Folio
no: Folie

[ctx: paper size]
en: Folio sp
no: Folie sp

[ctx: paper size]
en: Government Legal
no: Offentlig juridisk

[ctx: paper size]
en: Government Letter
no: Offentlig brev

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
no: Indeks 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
no: Indeks 4×6 (postkort)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
no: Indeks 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
no: Indeks 5×8

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
no: Invitasjonskonvolutt

[ctx: paper size]
en: Invoice
no: Faktura

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
no: Italiensk konvolutt

[ctx: paper size]
en: Large Photo
no: Stort bilde

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
no: Middels bilde

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
no: Monark konvolutt

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
no: Personlig konvolutt

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
no: Postfiks konvolutt

[ctx: paper size]
en: Small Photo
no: Lite bilde

[ctx: paper size]
en: US Legal
no: US juridisk

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
no: US juridisk ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter
no: US brev

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
no: US brev ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
no: US brev pluss

[ctx: paper size]
en: Wide Format
no: Bredt format

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
no: Bredt foto

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
no: a2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: b-plus
no: b-pluss

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
no: c5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
no: hagaki (postkort)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
no: kahu konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
no: kaku2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
no: kaku3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
no: kaku4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
no: kaku5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
no: kaku7 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
no: kaku8 konvolutt

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
no: oufuku (svar postkort)

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
no: prc1 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
no: prc10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
no: prc2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
no: prc3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
no: prc4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
no: prc5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
no: prc6 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
no: prc7 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
no: prc8 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
no: prc9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
no: you4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
no: you6 konvolutt

en: paused
no: på pause

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
no: Blokkert pga hendelse

[ctx: print operation status]
en: Finished
no: Fullført

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
no: Fullført med feil

[ctx: print operation status]
en: Generating data
no: Genererer data

[ctx: print operation status]
en: Initial state
no: Starttilstand

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
no: Forbereder utskrift

[ctx: print operation status]
en: Printing
no: Skriver ut

[ctx: print operation status]
en: Sending data
no: Sender data

[ctx: print operation status]
en: Waiting
no: Venter

en: printer offline
no: skriver er frakoblet

en: processing job
no: prosesserer jobb

[ctx: progress bar label]
en: %.0f %%
no: %.0f %%

[ctx: progress bar label]
en: %d %%
no: %d %%

en: ready to print
no: klar til å skrive ut

[ctx: sides]
en: Long Edge (Standard)
no: Lang kant (standard)

[ctx: sides]
en: One Sided
no: Ensidig

[ctx: sides]
en: Short Edge (Flip)
no: Kort kant (vend)

[ctx: switch]
en: OFF
no: AV

[ctx: switch]
en: ON
no: PÅ

en: test-output.%s
no: testutfil.%s

[ctx: type name]
en: Unknown
no: Ukjent

en: unknown
no: ukjent

[ctx: volume percentage]
en: %d %%
no: %d %%
