glib - en to tr translation catalogue (869 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
tr:   KOMUT   (İsteğe Bağlı) Açıklanacak komut

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
tr:   DOSYA      Bir elf dosyası (ikili ya da paylaşımlı bir kütüphane)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
tr:   DOSYA      Bir elf dosyası (ikili ya da paylaşımlı bir kütüphane)
                ya da derlenmiş bir kaynak dosyası

en:   KEY       The (optional) key within the schema
tr:   ANAHTAR       Şema içinde (isteğe bağlı) anahtar

en:   KEY       The key within the schema
tr:   ANAHTAR       Şema içindeki anahtar

en:   PATH      A resource path
tr:   YOL      Kaynak yolu

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
tr:   YOL      (isteğe bağlı) kaynak yolu (kısmi olabilir)

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
tr:   ŞEMA    Şemanın adı
      YOL     Yol, yeniden konumlandırılabilir şemalar için

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
tr:   ŞEMADİZİNİ Ek şemaları aramak için bir dizin

en:   SECTION   An (optional) elf section name
tr:   BÖLÜM   (İsteğe Bağlı) Bir elf bölüm adı

en:   VALUE     The value to set
tr:   DEĞER     Ayarlanacak değer

en:  (invalid encoding)
tr:  (geçersiz kodlama)

en:  and --strict was specified; exiting.
tr:  ve --strict belirtilmiş; çıkılıyor.

en: %s byte | %s bytes
tr[0]: %s bayt

en: %s command requires an application id to directly follow
tr: %s komutu doğrudan takip için uygulama kimliği gerektirir

en: %s filetype
tr: %s dosya türü

en: %s type
tr: %s türü

en: %u byte | %u bytes
tr[0]: %u bayt

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
tr: '<' karakterinden sonra gelen '%s' geçerli bir karakter değil; bir öge adı başlatmamalı

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
tr: '</' karakterlerini takip eden '%s' geçerli bir karakter değildir; öge ismi '%s' ile başlamamalı

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
tr: '%s', kapalı öge ismi '%s' ardından gelebilecek bir karakter değil; izin verilen karakter ise '>'

en: '%s' is not a valid name
tr: '%s' geçerli bir isim değil

en: '%s' is not a valid name: '%c'
tr: '%s' geçerli bir isim değil: '% c'

en: '%s' takes no arguments
tr: '%s' hiçbir değişken almaz

en: (*MARK) must have an argument
tr: (*MARK) bir değişken almalı

en: (*VERB) not recognized
tr: (*VERB) tanınamadı

en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
tr: (?R ya da (?[+-]basamakları ) ile takip etmelidir

en: (Additionally, releasing the lock for '%s' also failed: %s)
tr: (Ayrıca, '%s' için kilidi açma başarısız oldu: %s)

en: (Type any character to close this window)
tr: (Pencereyi kapatmak için herhangi bir karakter girin)

en: ) without opening (
tr: açma ( olmayan )

en: --strict was specified; exiting.
tr: --strict belirtildi; çıkılıyor.

en: ; ignoring override for this key.
tr: ; bu anahtar için üzerine yazma gözardı ediliyor.

en: <%s id='%s'> already specified
tr: <%s id='%s'> zaten belirtilmiş

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
tr: <%s id='%s'> (henüz) tanımlanmamış.

en: <child name='%s'> already specified
tr: <child name='%s'> zaten belirtilmiş

en: <key name='%s'> already specified
tr: <key name='%s'> zaten belirtilmiş

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
tr: <schema id='%s'> içinde <key name='%s'>gölgeler<key name='%s'>; değerleri değiştirmek için <override> kullanın

en: <override name='%s'> already specified
tr: <override name='%s'> zaten belirtilmiş

en: <override> given but schema isn't extending anything
tr: <override> verildi, fakat şema hiçbir şeyi genişletmiyor

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but '%s' does not extend '%s'
tr: <schema id='%s' list-of='%s'>, <schema id='%s' list-of='%s'> 'i genişletir fakat '%s', '%s' 'i genişletemez

en: <schema id='%s'> already specified
tr: <schema id='%s'> zaten belirtilmiş

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema '%s'
tr: <schema id='%s'> henüz varolmayan '%s' şemasını genişletir

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
tr: <schema id='%s'>, liste olmayan <schema id='%s'> 'i genişleten bir listedir

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema '%s'
tr: <schema id='%s'> henüz varolmayan '%s' şemasının bir listesi

en: A bookmark for URI '%s' already exists
tr: URI '%s' için bir yer imi zaten var

en: A subtree is already exported for %s
tr: %s için bir alt ağaç zaten dışa aktarılmış

en: ACTION
tr: EYLEM

en: APPID ACTION [PARAMETER]
tr: APPID EYLEM [PARAMETRE]

en: APPID [FILE...]
tr: APPID [DOSYA...]

en: Abort on any errors in schemas
tr: Şemalardaki herhangi bir hatada iptal et

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
tr: Soyut UNIX alan soketi adresleri bu sistemde desteklenmiyor

en: Abstract name space not supported
tr: Soyut ad alanı desteklenmiyor

en: Activate an action
tr: Eylemi etkinleştir

en: Added socket is closed
tr: Eklenen soket kapalı

en: Address '%s' is invalid (need exactly one of path, tmpdir or abstract keys)
tr: '%s' adresi geçersiz (tam bir yol, tmpdir veya soyut anahtarlar gerekir)

en: Address element '%s' does not contain a colon (:)
tr: Adres ögesi '%s' iki nokta üst üste (:) içermez

en: Address has bits set beyond prefix length
tr: Adres önek uzunluğundan daha çok bite sahiptir

en: Address to listen on
tr: Dinlemek için adres

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
tr: Yazma işlemi için gereken bellek miktarı, kullanılabilir adres uzayından daha büyük

en: An object is already exported for the interface %s at %s
tr: %2$s konumundaki %1$s arabirimi için bir nesne zaten dışa aktarıldı

en: Application Options:
tr: Uygulama Seçenekleri:

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
tr: D-Bus biçiminde uygulama tanımlayıcı (örneğin: org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
tr: Uygulama bilgisi bir tanımlayıcıya sahip değildir

en: Arguments:
tr: Argümanlar:

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
tr: '%2$s' ögesinde '%1$s' özelliği bulunamadı

en: Attribute value must be non-NULL
tr: Öznitelik değeri NULL olmamalı

en: Backup file creation failed
tr: Yedek dosyası oluşturma başarısız oldu

en: Bad HTTP proxy reply
tr: Bozuk HTTP vekil sunucu yanıtı

en: C identifier name used for the generated source code
tr: C oluşturulan kaynak kod için kullanılan tanımlayıcı ad

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: Can not be a list of a schema with a path
tr: Yolu olan bir şemanın listesi olamaz

en: Can not extend a schema with a path
tr: Şema bir yol ile genişletemez

en: Can't copy directory over directory
tr: Dizin dizin üzerine kopyalanamıyor

en: Can't copy over directory
tr: Dizin üzerine kopyalanamıyor

en: Can't copy special file
tr: Özel dosya kopyalanamıyor

en: Can't create user MIME configuration folder %s: %s
tr: Kullanıcı MIME yapılandırma klasörü %s oluşturulamıyor: %s

en: Can't create user application configuration folder %s: %s
tr: Kullanıcı uygulaması yapılandırma klasörü %s oluşturulamıyor: %s

en: Can't create user desktop file %s
tr: Kullanıcı masaüstü dosyası %s oluşturulamıyor

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
tr: g_io_channel_read_line_string içinde okuma yapılamıyor

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
tr: g_io_channel_read_to_end içinde okuma başarısız

en: Can't handle the supplied version of the icon encoding
tr: Simge kodlamasının verilen sürümü işlenemiyor

en: Can't handle version %d of GEmblem encoding
tr: GEmblem kodlamasının %d sürümü işlenemiyor

en: Can't handle version %d of GEmblemedIcon encoding
tr: GEmblemedIcon kodlaması %d sürümü işlenemiyor

en: Can't handle version %d of GFileIcon encoding
tr: GFileIcon kodlaması %d sürümü işlenemiyor

en: Can't handle version %d of GThemedIcon encoding
tr: GThemedIcon kodlaması %d sürümü işlenemiyor

en: Can't move directory over directory
tr: Dizin dizin üzerine taşınamıyor

en: Can't open directory
tr: Dizin açılamıyor

en: Can't recursively copy directory
tr: Dizin iç içe kopyalanamıyor

en: Can't rename file, filename already exists
tr: Dosya yeniden adlandırılamıyor, dosya adı zaten mevcut

en: Can't rename root directory
tr: Kök dizini yeniden adlandırılamıyor

en: Cancellable initialization not supported
tr: İptal edilebilir başlatma desteklenmiyor

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
tr: GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer yolu ile iptal edildi

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
tr: Geridönüş karakter kümesi '%s', '%s' karakter kümesine dönüştürülemiyor

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
tr: PEM-kodlamalı özel anahtar şifresi çözülemiyor

en: Cannot deserialize message:
tr: İleti geri dönüştürülemiyor:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
tr: DBUS_STARTER_BUS_TYPE ortam değişkenine değer atanmadığından dolayı veri yolu adresi belirlenemiyor

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable - unknown value '%s'
tr: DBUS_STARTER_BUS_TYPE ortam değişkeninden veri yolu adresi tespit edilemiyor - bilinmeyen değer '%s'

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
tr: Oturum veri yolu adresi tespit edilemiyor (bu işletim sistemi için uygulanmadı)

en: Cannot invoke method; proxy is for a well-known name without an owner and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
tr: Yöntem çağrılamıyor; vekil sunucu, sahibi olmayan bilindik bir ad için G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START bayrağı ile oluşturuldu

en: Cannot listen on unsupported transport '%s'
tr: Desteklenmeyen araç '%s' üzerinde dinlenemiyor

en: Cannot parse double value '%s' for %s
tr: '%2$s' için double değeri '%1$s' ayrıştırılamıyor

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
tr: %2$s için tamsayı değeri '%1$s' ayrıştırılamıyor

en: Cannot serialize message:
tr: Mesaj dönüştürülemiyor:

en: Cannot set permissions on symlinks
tr: Sembolik bağlar uzerindeki yetkiler ayarlanamıyor

en: Cannot spawn a message bus when setuid
tr: setuid gerektiğinde ileti veri yolu oluşturulamıyor

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
tr: machine-id olmadan ileti veri yolu oluşturulamıyor:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
tr: Bir sunucu oluşturulurken nonce dosyası belirtilemez

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
tr: GBufferedInputStreamsonu kesilemiyor

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
tr: GMemoryInputStream sonu silinemiyor

en: Channel terminates in a partial character
tr: Kanal kısmi bir karakterde sonlanıyor

en: Character out of range for UTF-16
tr: Karakter UTF-16 sınırlarının dışında

en: Character out of range for UTF-8
tr: Karakter UTF-8 için sınırlarının dışında

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
tr: Karakter referansı '%-.*s' izin verilen karakteri kodlamıyor

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
tr: Karakter referansı noktalı virgül ile bitmemiş; büyük ihtimalle bir özvarlık başlatmak istemeksizin & karakteri kullandınız - & işaretini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Check if KEY is writable
tr: ANAHTAR'ın yazılabilir olup olmadığını kontrol et

en: Child process exited abnormally
tr: Alt işlem anormal bir biçimde sonlandı

en: Child process exited with code %ld
tr: Alt işlem %ld kodu ile sonlandı

en: Child process killed by signal %ld
tr: Alt işlem, %ld sinyali ile sonlandı

en: Child process stopped by signal %ld
tr: Alt işlem %ld sinyali ile durduruldu

en: Commands:
tr: Komutlar:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
    
    Use "%s COMMAND --help" to get help on each command.
tr: Komutlar:
      help         Bu bilgiyi gösterir
      introspect   Bir uzak nesyene içgözlem yap
      monitor      Bir uzak nesneyi gözlemle
      call         Bir uzak nesne üzerinde yöntem çağır
    
    Her bir komut hakkında yardım almak için "%s KOMUT --help" kullanın.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
tr: Bir kaynak dosyasına kaynak özelliklerini derle.
    Kaynak özellikleri dosyaları .gresource.xml uzantısına sahiptir
    ve kaynak dosyaları uzantısı .gresource

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
tr: Tüm GSettings şema dosyalarını bir şema önbelleği içerisine derle.
    Şema dosyalarının .gschema.xml uzantısına sahip olmaları gerekir,
    ve önbellek dosyası gschemas.compiled olarak anılır.

en: Connect to given D-Bus address
tr: Verilen D-Bus adresine bağlan

en: Connect to the session bus
tr: Oturum veriyoluna bağlan

en: Connect to the system bus
tr: Sistem veriyoluna bağlan

en: Connection Endpoint Options:
tr: Bağlantı Uç Noktası Seçenekleri:

en: Connection in progress
tr: Bağlantı devam ediyor

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu üzerinden bağlantı reddedildi.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
tr: SOCKSv4 sunucusu ile bağlantı, reddedildi

en: Containing mount does not exist
tr: Bağlama mevcut değil içeriyor

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
tr: '%s' karakter kümesinden '%s' karakter kümesine dönüşüm desteklenmiyor

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
tr: Bağlı sistemler arasında kopyalama (referans bağlantı/çoğaltmak) desteklenmiyor

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn't work
tr: Kopyalama (bağlama/klonlama) destenlenmiyor ya da çalışmadı

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
tr: Kopyalama desteklenmiyor ya da geçersiz

en: Could not allocate %lu byte to read file "%s" | Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
tr[0]: %lu bayt "%s" dosyasını okumak için ayrılamadı

en: Could not connect to %s:
tr: %s bağlantısı gerçekleştirilemedi:

en: Could not connect to proxy server %s:
tr: %s vekil sunucusuna bağlanılamadı:

en: Could not connect:
tr: Bağlanılamadı:

en: Could not create network monitor:
tr: Ağ izleme oluşturulamadı:

en: Could not create network monitor: %s
tr: Ağ izleme oluşturulamadı: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
tr: %s'nin disk kullanımı tespit edilemedi: %s

en: Could not get network status:
tr: Ağ durumu alınamadı:

en: Could not load schemas from %s: %s
tr: %s'den şemalar yüklenemedi: %s

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
tr: '%s'--'%s' dönüştürücüsü açılamıyor

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
tr: '%s'-'%s' dönüştürücüsü açılamıyor: %s

en: Could not parse '%s' as IP address mask
tr: '%s' IP adresi maskesi olarak ayrıştırılamadı

en: Could not parse PEM-encoded certificate
tr: PEM-kodlamalı sertifika ayrıştırılamadı

en: Could not parse PEM-encoded private key
tr: PEM-kodlamalı özel anahtar ayrıştırılamadı

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
tr: Bu işletim sisteminde kimlik sızdırma mümkün değildir

en: Custom definition for %s
tr: %s için özel tanım

en: DEFINE group contains more than one branch
tr: DEFINE grubu birden daha fazla branş içeriyor

en: DIRECTORY
tr: DİZİN

en: Desktop file didn't specify Exec field
tr: Desktop dosyası Exec alanı belirtmemiş

en: Destination name to introspect
tr: İçgözlem için hedef nokta adı

en: Destination name to invoke method on
tr: Üzerinde yöntem çalıştırılacak hedef nokta adı

en: Destination name to monitor
tr: Gözlemlenecek hedefin adı

en: Didn't find cookie with id %d in the keyring at '%s'
tr: %d konumundaki anahtarlıkta '%s' kimlikli çerez bulunamadı

en: Do not enforce key name restrictions
tr: Anahtar adı kısıtlamalarını zorlama

en: Do not write the gschema.compiled file
tr: gschema.compiled dosyasını yazma

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
tr: Belge öznitelik adını takip eden eşittir işaretinden sonra beklenmedik bir şekilde bitti; öznitelik değeri yok

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
tr: Belge bir yorum veya işlem talimatı içindeyken beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
tr: Belge bir öznitelik ismi içinde beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly inside an element name
tr: Belge bir öge isminin içinde beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
tr: Belge bir öge-açma etiketi içinde beklenmedik bir şekilde bitti.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
tr: Belge, '%s' ögesinin kapatma etiketi içinde beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
tr: Belge açık açı parantezi '<' işaretinden hemen sonra beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
tr: Belge bir öznitelik değeri içinde iken beklenmedik bir şekilde bitti

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
tr: Belge ögeleri hala açıkken beklenmedik bir şekilde bitti - son açılan öge: '%s'

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
tr: Belge beklenmedik bir şekilde bitti, etiketi bitiren kapalı açı parantezi ile biten <%s/> beklendi

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
tr: Belge bir öge ile başlamalıdır (örneğin <kitap>)

en: Document was empty or contained only whitespace
tr: Belge boş veya sadece boşluk karakteri içeriyor

en: Don't automatically create and register resource
tr: Otomatik olarak kaynak oluşturma ve kaydetme

en: Don't export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
tr: Fonksiyonları dışarı aktarma; onları G_GNUC_INTERNAL beyan et

en: Double value '%s' for %s out of range
tr: %2$s için double değeri '%1$s' aralık dışında

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
tr: ERROR mesajı: REPLY_SERIAL ya da ERROR_NAME başlık alanı eksik

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
tr: '%s' ögesi kapatılmış, fakat şu an açık öge '%s'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
tr: '%s' ögesi kapatılmış, hiç bir öge şu anda açık değil

en: Element <%s> not allowed at the top level
tr: <%s> ögesine en üst düzeyde izin verilmez

en: Element <%s> not allowed at toplevel
tr: <%s> ögesine en üst seviyede izin verilmiyor

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
tr: <%2$s> içinde <%1$s> ögesine izin verilmiyor

en: Emit a signal.
tr: Bir sinyal yayınla.

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
tr: Boş özvarlık '&;' görüldü; geçerli ögeler: &amp; &quot; &lt; &qt; &apos;

en: Empty path given.
tr: Boş bir yol girildi.

en: Empty schema name given
tr: Boş şema adı verildi

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
tr[0]: %u bayt uzunluğunda dizi ile karşılaşıldı. Olabilecek en fazla uzunluk 2<<26 bayt (64 MiB).

en: Encountered array of type 'a%c', expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
tr: 'a%c' türünde dizi ile karşılaşıldı, birden fazla %u bayt uzunluğu beklenmektedir fakat %u bayt uzunluk bulundu

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
tr: GApplication servis kipi girin (D-Bus servis dosyalarından kullan)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
tr: Özvarlık noktalı virgül ile bitmiyor; büyük ihtimalle bir özvarlık başlatmak istemeksizin & karakteri kullandınız - & işaretini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Entity name '%-.*s' is not known
tr: Varlık adı '%-.*s' bilinmiyor

en: Enumerator is closed
tr: Enumerator kapalı

en: Error accepting connection: %s
tr: Bağlantı kabul edilirken hata: %s

en: Error auto-launching:
tr: Otomatik başlatmada hata:

en: Error binding to address: %s
tr: Adrese bağlarken hata: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
tr: %s için StartServiceByName çağrısında hata:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
tr: Soket için SO_PASSCRED'in etkin olup olmadığının kontrolü hatası: %s

en: Error closing (unlinked) lock file '%s': %s
tr: (Bağlantısı olmayan) kilit dosyası '%s' kapatılırken hata: %s

en: Error closing file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcı kapatılırken hata: %s

en: Error closing file: %s
tr: Dosya kapatılırken hata: %s

en: Error closing handle: %s
tr: İşleyici kapatılırken hata: %s

en: Error closing socket: %s
tr: Soket kapatılırken hata: %s

en: Error compressing file %s
tr: %s dosyası sıkıştırma hatası

en: Error connecting: %s
tr: Bağlanırken hata: %s

en: Error creating backup copy: %s
tr: Yedek kopyası oluşturulurken hata: %s

en: Error creating directory '%s': %s
tr: Dizin '%s' oluşturulurken hata: %s

en: Error creating directory: %s
tr: Dizin oluşturulurken hata: %s

en: Error creating lock file '%s': %s
tr: Kilit dosyası '%s' oluşturulurken hata: %s

en: Error deleting stale lock file '%s': %s
tr: Eski kilit dosyası '%s' silinirken hata: %s

en: Error deserializing GVariant with type string '%s' from the D-Bus wire format
tr: GVariant, D-Bus tel biçiminden '%s' dizge türüyle geri dönüştürülürken hata

en: Error during conversion: %s
tr: Dönüşüm sırasında hata oluştu: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
tr: SO_PASSCRED etkinleştirmede hata: %s

en: Error flushing connection: %s
tr: Bağlantı boşaltılırken hata: %s

en: Error getting filesystem info: %s
tr: Dosya sistemi bilgisi alınırken hata: %s

en: Error in address '%s' - the family attribute is malformed
tr: '%s' adresinde hata - grup özniteliği hatalı oluşturulmuş

en: Error in address '%s' - the host attribute is missing or malformed
tr: '%s' adresinde hata - host özniteliği eksik ya da hatalı oluşturulmuş

en: Error in address '%s' - the noncefile attribute is missing or malformed
tr: '%s' adresinde hata - noncefile özniteliği eksik ya da hatalı oluşturulmuş

en: Error in address '%s' - the port attribute is malformed
tr: '%s' adresinde hata - bağlantı noktası özniteliği hatalı oluşturulmuş

en: Error in address '%s' - the port attribute is missing or malformed
tr: '%s' adresinde hata - bağlantı noktası özniteliği eksik ya da hatalı oluşturulmuş

en: Error in address '%s' - the unix transport requires exactly one of the keys 'path' or 'abstract' to be set
tr: '%s' adresinde hata - unix aktarımı, 'path' veya 'abstract' anahtarlarından  bir tanesinin kesinlikle ayarlanmış olmasını gerektirir

en: Error joining multicast group: %s
tr: Çoğa gönderim grubuna katılırken hata: %s

en: Error leaving multicast group: %s
tr: Çoğa gönderim grubundan ayrılırken hata: %s

en: Error making symbolic link: %s
tr: Sembolik bağ yaparken hata: %s

en: Error moving file: %s
tr: Dosya taşınırken hata: %s

en: Error on line %d char %d:
tr: Satır %d karakter %d hatalı:

en: Error on line %d: %s
tr: Satır %d hata içeriyor: %s

en: Error opening directory '%s': %s
tr: '%s' dizini açılamadı: %s

en: Error opening file '%s': %s
tr: '%s' dosyası açılırken hata: %s

en: Error opening file: %s
tr: Dosya açılırken hata: %s

en: Error opening keyring '%s' for reading:
tr: Okumak için '%s' anahtarlığı açılırken hata:

en: Error opening keyring '%s' for writing:
tr: '%s' anahtarlığını yazma için açarken hata:

en: Error opening nonce file '%s': %s
tr: Tek seferlik dosya '%s' açılırken hata: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
tr: İçgözlem XML'ini ayrıştırmada hata: %s

en: Error parsing option %s
tr: %s seçeneği işlenirken hata

en: Error parsing parameter %d of type '%s': %s
tr: %d türünün '%s' parametresi ayrıştırılırken hata: %s

en: Error parsing parameter %d: %s
tr: %d parametresini ayrıştırırken hata oluştu: %s

en: Error reading file %s: %s
tr: %s dosyası okuma hatası: %s

en: Error reading file '%s': %s
tr: '%s' dosyası okunurken hata: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcıdan okuma hatası: %s

en: Error reading from file: %s
tr: Dosyadan okunurken hata: %s

en: Error reading from handle: %s
tr: İşleyiciden okumada hata: %s

en: Error reading from nonce file '%s', expected 16 bytes, got %d
tr: '%s' nonce dosyası okunurken hata, beklenen 16 bayt, alınan %d

en: Error reading from nonce file '%s': %s
tr: '%s' nonce dosyası okunurken hata: %s

en: Error receiving data: %s
tr: Veri alırken hata: %s

en: Error receiving message: %s
tr: Mesaj alma hatası: %s

en: Error removing file: %s
tr: Dosya silinirken hata: %s

en: Error removing old backup link: %s
tr: Eski yedek bağı silinirken hata: %s

en: Error removing old file: %s
tr: Eski dosya silinirken hata: %s

en: Error removing target file: %s
tr: Hedef dosya silerken hata: %s

en: Error renaming file: %s
tr: Dosya yeniden adlandırılırken hata: %s

en: Error renaming temporary file: %s
tr: Geçici dosya yeniden adlandırılırken hata: %s

en: Error resolving '%s'
tr: '%s' çözerken hata

en: Error resolving '%s': %s
tr: '%s' çözülürken hata: %s

en: Error return with body of type '%s'
tr: %s türünden bir gövdeyle dönüş hatası

en: Error return with empty body
tr: Boş gövdeyle dönüş hatası

en: Error reverse-resolving '%s': %s
tr: '%s' tersine çözülürken hata: %s

en: Error seeking in file: %s
tr: Dosya içinde atlama yapılırken hata: %s

en: Error sending credentials:
tr: Kimlik bilgileri gönderilirken hata oluştu:

en: Error sending data: %s
tr: Veri gönderirken hata: %s

en: Error sending message: %s
tr: Mesaj gönderme hatası: %s

en: Error serializing GVariant with type string '%s' to the D-Bus wire format
tr: GVariant, D-Bus tel biçimine '%s' dizge türüyle dönüştürülürken hata

en: Error setting SELinux context: %s
tr: SELinux bağlamı atanırken hata: %s

en: Error setting extended attribute '%s': %s
tr: Genişletilmiş öznitelik '%s' atanırken hata: %s

en: Error setting modification or access time: %s
tr: Değiştirme veya erişim süresi atanırken hata: %s

en: Error setting owner: %s
tr: Sahip atanırken hata: %s

en: Error setting permissions: %s
tr: İzinler atanırken hata: %s

en: Error setting property '%s': Expected type '%s' but got '%s'
tr: '%s' özelliği ayarlanırken hata: Beklenen tür '%s', elde edilen '%s'

en: Error setting symlink: %s
tr: Sembolik bağ atanırken hata: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
tr: Sembolik bağ atanırken hata: dosya bir sembolik bağ değil

en: Error spawning command line '%s':
tr: '%s' komut satırı oluşturulurken hata:

en: Error splicing file: %s
tr: Dosya uç uca eklenirken hata: %s

en: Error trashing file: %s
tr: Dosya çöpe atılırken hata: %s

en: Error truncating file: %s
tr: Dosyanın sonu kesilirken hata: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s'
tr: %d anahtar/değer çiftinde, ters kaçış tuşu veya değeri, '%s' adres ögesi '%s'

en: Error unlinking lock file '%s': %s
tr: '%s' kilit dosyasının bağlantısı kaldırılırken hata: %s

en: Error when getting information for directory '%s': %s
tr: '%s' dizini bilgileri alınırken hata: %s

en: Error when getting information for file '%s': %s
tr: Dosya '%s' için bilgi alındığında hata: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcı için bilgi alındığında hata: %s

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
tr: Düzenli ifade %s derlenirken karakter %d hatalı: %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
tr: SO_PASSCRED devre dışı bırakılırken hata: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
tr: Düzenli ifade %s eşleşirken hata: %s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
tr: Düzenli ifade %s eniyilemesinde (optimization) hata: %s

en: Error while parsing replacement text "%s" at char %lu: %s
tr: Yerine koyma metni "%s" işlenirken karakter %lu hatalı: %s

en: Error writing contents of nonce file '%s' to stream:
tr: '%s' tek seferlik dosyasının akış için içerikleri yazmada hata:

en: Error writing nonce file at '%s': %s
tr: '%s' konumundaki nonce dosyasına yazma hatası: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
tr: Dosya tanımlayıcıya yazmada hata: %s

en: Error writing to file: %s
tr: Dosyaya yazılırken hata: %s

en: Error writing to handle: %s
tr: İşleyiciye yazmada hata: %s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
tr: Hata: %s geçerli bir veri yolu adı değil

en: Error: %s is not a valid interface name
tr: Hata: %s geçerli bir arayüz adı değil

en: Error: %s is not a valid member name
tr: Hata: %s geçerli bir üye adı değil

en: Error: %s is not a valid name
tr: Hata: %s geçerli bir isim değil

en: Error: %s is not a valid object path
tr: Hata: %s geçerli bir nesne yolu değil

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
tr: Hata: %s geçerli bir özgün veriyolu adı değil

en: Error: Destination is not specified
tr: Hata: Hedef belirtilmedi

en: Error: Method name '%s' is invalid
tr: Hata: Yöntem adı '%s' geçersiz

en: Error: Method name is not specified
tr: Hata: Yöntem adı belirtilmedi

en: Error: Object path is not specified
tr: Hata: Nesne yolu belirtilmedi

en: Error: object path not specified.
tr: Hata: Nesne yolu belirtilmedi.

en: Error: signal must be the fully-qualified name.
tr: Hata: sinyal tam nitelikli ad olmalıdır.

en: Error: signal not specified.
tr: Hata: sinyal belirtilmedi.

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
tr: Tüm olası kimlik doğrulama yöntemleri tükendi (denenen: %s) (kullanılabilir: %s)

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
tr: Varolan dosya '%s' silinemedi: g_unlink() başarısızlığı: %s

en: Expected NUL byte after the string '%s' but found byte %d
tr: '%s' dizgesinden sonra beklenen NUL bayt, fakat bulunan %d bayt

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
tr: GEmblemedIcon için bir Gemblem beklendi

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was '%s'
tr: Beklenen geçerli bir UTF-8 dizgesiydi fakat %d bayt konumunda geçersiz baytlar bulundu (dizge uzunluğu %d). Bu noktaya kadar geçerli olan dizge '%s'

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
tr[0]: Beklenen 1 kontrol iletisi, alınan %d

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
tr[0]: Beklenen bir fd, fakat alınan %d

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
tr: Kimlik bilgileri almak için bir bayt okunması bekleniyordu, sıfır bayt okundu

en: Extract a resource file to stdout
tr: Bir kaynak dosyasını stdout konumuna çıkar

en: FILE
tr: DOSYA

en: FILE PATH
tr: DOSYA YOLU

en: FILE [PATH]
tr: DOSYA [YOL]

en: Failed to allocate memory
tr: Bellek ayrılamadı

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
tr: '%s' dizinine değiştirme başarısızlığı (%s)

en: Failed to create file '%s': %s
tr: '%s' dosyasını oluşturma başarısız: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
tr: Alt süreçle haberleşme için boru yaratılamadı (%s)

en: Failed to create temp file: %s
tr: Geçici dosya oluşturulamadı: %s

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
tr: "%s" alt süreç çalıştırılırken hata oluştu (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
tr: Alt süreç yürütme başarısızlığı (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
tr: Yardımcı program (%s) çalıştırılamadı

en: Failed to expand exec line '%s' with URI '%s'
tr: Exec satırı '%s' URI %s ile genişletilirken başarısız olundu

en: Failed to fork (%s)
tr: Çatallama başarısızlığı (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
tr: Alt süreç çatallanamadı (%s)

en: Failed to get attributes of file '%s%s%s%s': fstat() failed: %s
tr: '%s%s%s%s' dosyasının özniteliklerini alma başarısız: fstat() hatası: %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
tr: '%s' dosyasının özniteliklerini alma başarısız: fstat() başarısızlığı: %s

en: Failed to locate '%s' in any source directory
tr: Herhangi bir kaynak dizindeki '%s' konumu bulunamadı

en: Failed to locate '%s' in current directory
tr: Mevcut dizindeki '%s' konumu bulunamadı

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
tr: %s%s%s%s için eşleme oluşturulamadı: mmap() hatası: %s

en: Failed to open file '%s': %s
tr: '%s' dosyasını açma başarısız: %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
tr: '%s' dosyasını açma başarısız: fdopen() başarısızlığı: %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
tr: '%s' dosyası açılamadı: open() başarısızlığı: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
tr: Karakter referansı içinde bir rakam olması gereken '%-.*s' ayrıştırılamadı, (örneğin; &#234;) - rakam çok büyük olabilir

en: Failed to read data from child process
tr: Alt süreçten bilgi okuma başarısızlığı

en: Failed to read data from child process (%s)
tr: Alt süreçten bilgi okuma başarısızlığı (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
tr: Alt süreç borusundan yeterli bilgi okunamadı (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
tr: Alt süreç borusundan okuma başarısızlığı (%s)

en: Failed to read from file '%s': %s
tr: '%s' dosyasından okuma başarısız: %s

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
tr: '%s' sembolik bağını okuma başarısız: %s

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
tr: Alt sürecin girdisi veya çıktısı yönlendirilemedi (%s)

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
tr: '%s' dosyasının adı '%s' olarak değiştirilirken hata: g_rename() başarısızlığı: %s

en: Failed to resize memory output stream
tr: Hafız çıktı açışı yeniden boyutlandırma başarısız oldu

en: Failed to write file '%s': fsync() failed: %s
tr: Dosya '%s' yazılamadı: fsync() başarısız: %s

en: Failed to write file '%s': write() failed: %s
tr: '%s' dosyasına yazılamadı: write() başarısız: %s

en: File "%s" is too large
tr: Dosya "%s" çok büyük

en: File %s appears multiple times in the resource
tr: Dosya %s kaynakta birden çok kez görünüyor

en: File enumerator has outstanding operation
tr: Dosya numaralandırıcı sıradışı işleme sahip

en: File enumerator is already closed
tr: Dosya numaralandırıcı zaten kapalı

en: File names cannot contain '%c'
tr: Dosy adları '%c' içeremez

en: Filesystem does not support symbolic links
tr: Dosya sistemi sembolik bağları desteklemiyor

en: Filesystem root
tr: Dosya sistemi kök dizini

en: First token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
tr: %d konumundaki anahtarlığın, '%s' içerikli '%s'. satırdaki ilk belirteç hatalı oluşturulmuş

en: GApplication options
tr: GApplication seçenekleri

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
tr: Bu iştetim sisteminde GCredentials bir süreç kimliği içermez

en: GCredentials is not implemented on this OS
tr: Bu iştetim sisteminde GCredentials gerçeklemesi mevcut değil

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
tr: %a %d %b %Y %T %Z

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
tr: %d/%m/%y

[ctx: GDateTime]
en: AM
tr: ÖÖ

[ctx: GDateTime]
en: PM
tr: ÖS

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
tr: GSocketControlMessage Windows işletim sisteminde desteklenmiyor

en: Generate dependency list
tr: Bağımlılık listesi oluştur

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
tr: Hedef dosya adı uzantısı tarafından seçilen biçimde çıktı oluştur

en: Generate source header
tr: Kaynak başlığı oluştur

en: Generate sourcecode used to link in the resource file into your code
tr: Kodunuz içinde kaynak dosyasına bağlanmak için kullanılacak kaynak kodu oluşturun

en: Get the value of KEY
tr: ANAHTAR değerini al

en: HTTP proxy authentication failed
tr: HTTP vekil sunucu kimlik doğrulaması başarısız

en: HTTP proxy authentication required
tr: HTTP vekil sunucu kimlik doğrulaması gerekli

en: HTTP proxy connection failed: %i
tr: HTTP vekil sunucu bağlantısı başarısız: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
tr: HTTP vekil sunucu bağlantısına izin verilmiyor

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
tr: HTTP vekil sunucusu bağlantıyı beklenmedik şekilde kesti.

en: Help Options:
tr: Yardım Seçenekleri:

en: Host unreachable
tr: Makineye erişilemiyor

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
tr: SOCKSv5 sunucusu üzerinden makineye ulaşılamıyor.

en: Hostname '%s' contains '[' but not ']'
tr: Makine ismi '%s' içeriyor '[' var ama ']' yok

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv4 protocol
tr: '%s' makine adı SOCKSv4 protokolü için çok uzun

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv5 protocol
tr: '%s' makine adı SOCKSv5 protokolü için çok uzun

en: Ignored, for compat with GTestDbus
tr: Yoksayılmış, GTestDBUS ile compat için

en: Ignoring override for this key.
tr: Bu anahtar için üzerine yazma gözardı ediliyor.

en: Ignoring this file.
tr: Bu dosya gözardı ediliyor.

en: Incomplete multibyte sequence in input
tr: Girdide tamamlanmamış çokbaytlı dizi

en: Input stream doesn't implement read
tr: Giriş akımı okumayı uygulamıyor

en: Input stream doesn't implement seek
tr: Girdi akışı arama uygulamıyor

en: Integer value '%s' for %s out of range
tr: %2$s için tamsayı değeri '%1$s' aralık dışında

en: Integer value '%s' out of range
tr: Tamsayı değeri '%s' aralık dışında

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
tr: İç SOCKSv5 vekil sunucu hatası.

en: Internal error: %s
tr: İç hata: %s

en: Introspect a remote object.
tr: Uzak nesneye içgözlem yap.

en: Introspect children
tr: Alt iç gözlemi

en: Invalid GSeekType supplied
tr: Geçersiz GSeekType sağlandı

en: Invalid UTF-8 encoded text in name - not valid '%s'
tr: İsimde geçersiz UTF-8 kodlanmış metin - geçerli olmayan '%s'

en: Invalid attribute type (byte string expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (byte dizisi beklendi)

en: Invalid attribute type (string expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (dizgi beklendi)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint32 beklendi)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint64 beklendi)

en: Invalid byte sequence in conversion input
tr: Dönüşüm girdisinde geçersiz bayt dizisi

en: Invalid compressed data
tr: Geçersiz sıkıştırılmış veri

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c ('l') or 0x42 ('B') but found value 0x%02x
tr: Geçersiz endian değeri. 0x6c ('l') veya 0x42 ('B') bekleniyordu fakat 0x%02x değeri bulundu

en: Invalid extended attribute name
tr: Geçersiz genişletilmiş öznitelik ismi

en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Invalid filename %s
tr: Geçersiz dosya adı %s

en: Invalid group name: %s
tr: Geçersiz grup adı: %s

en: Invalid hostname
tr: Geçersiz makine adı

en: Invalid key name: %s
tr: Geçersiz anahtar adı: %s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
tr: Geçersiz önemli protokol sürümü. Beklenen 1, fakat bulunan %d

en: Invalid object, not initialized
tr: Geçersiz nesne, ilklendirilmemiş

en: Invalid program name: %s
tr: Geçersiz program adı: %s

en: Invalid seek request
tr: Geçersiz atlama isteği

en: Invalid sequence in conversion input
tr: Dönüşüm girdisi içinde geçersiz dizi

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
tr: Geçersiz soket, başlatma başarısız oldu: %s

en: Invalid socket, not initialized
tr: Geçersiz soket, başlatılmamış

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
tr: %d konumunda parametre vektörü içinde geçersiz dizgi: %s

en: Invalid string in environment: %s
tr: Çevre içinde geçersiz dizgi: %s

en: Invalid symlink value given
tr: Geçersiz sembolik bağ değeri verildi

en: Invalid working directory: %s
tr: Geçersiz çalışma dizini: %s

en: Invoke a method on a remote object.
tr: Uzak bir nesne üzerinde yöntem çalıştır.

en: Invoke an action on the application
tr: Uygulama üzerinde bir eylem çalıştır

en: Key '%s' in group '%s' has value '%s' where %s was expected
tr: '%s' anahtarı '%s' grubunda ve '%s' değerine sahip, beklenen değer %s

en: Key file contains escape character at end of line
tr: Anahtar dosyası satır sonunda çıkış karakteri içeriyor

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
tr: URI '%s' geçersiz çıkış dizisi içeriyor

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has a value that cannot be interpreted.
tr: Anahtar dosyası, yorumlanamayan'%s' anahtarını içeriyor ('%s' grubundaki).

en: Key file contains key '%s' which has a value that cannot be interpreted.
tr: Anahtar dosyası yorumlanamayan bir değere sahip anahtar '%s' içerir.

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
tr: Anahtar dosyası UTF-8 olmayan '%s' anahtarını '%s' değeriyle içeriyor

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
tr: Anahtar dosyası anahtar-değer çifti, grup veya yorum olmayan '%s' satırını içeriyor

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
tr: Anahtar dosya geçersiz kodlama '%s' içeriyor

en: Key file does not have group '%s'
tr: Anahtar dosyasında '%s' grubu yok

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
tr: Anahtar dosyası '%2$s' grubunda '%1$s' anahtarı içermiyor

en: Key file does not start with a group
tr: Anahtar dosyası bir grupla başlamıyor

en: Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s' does not contain an equal sign
tr: Adres ögesi %d içindeki Anahtar/Değer çifti '%s', '%s' eşit işareti içermiyor

en: Launch an application
tr: Bir uygulama başlat

en: Launch the application (with optional files to open)
tr: Uygulamayı başlat (açmak için isteğe bağlı dosyalarla)

en: Leftover unconverted data in read buffer
tr: Okuma tampon belleğinde kalıntı çevrilmemiş veri

en: Length %u is too long for address
tr: Adres için %u uzunluğu çok uzun

en: Line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
tr: %d konumundaki anahtarlığın '%s' içerikli '%s'. satırı hatalı oluşturulmuş

en: List applications
tr: Uygulamaları listele

en: List available actions
tr: Kullanılabilir eylemleri listele

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
tr: Yinelemeli bir şekilde anahtar ve değerleri listele
    Eğer hiçbir ŞEMA verilmediyse, bütün anahtarları listele

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
tr: Kaynakları listele
    Eğer BÖLÜM verilirse, sadece bu bölümün kaynaklarını listele
    Eğer YOL verilirse, sadece eşleşen kaynakları listele

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
tr: Kaynakları ayrıntılarıyla listele
    Eğer BÖLÜM verilirse, sadece bu bölümdeki kaynakları listele
    Eğer YOL verilirse, sadece eşleşen kaynakları listele
    Ayrıntılar bölüm, boyut, sıkıştırma bilgilerini içerir

en: List sections containing resources in an elf FILE
tr: Kaynakları içeren bölümleri bir elf DOSYASINDA listele

en: List static actions for an application (from .desktop file)
tr: Uygulama için değişmeyen eylemleri listele (.desktop dosyalarından)

en: List the children of SCHEMA
tr: Alt ŞEMALARI listele

en: List the installed (non-relocatable) schemas
tr: Yüklü (yeniden konumlandırılamaz) şemaları listele

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
tr: Yüklü D-Bus aktive edilebilir uygulamaları listele (.desktop dosyaları ile)

en: List the installed relocatable schemas
tr: Yeniden yer değiştirebilir şemaları listele

en: List the keys in SCHEMA
tr: ŞEMA içindeki anahtarları listele

en: Listener is already closed
tr: Dinleyici zaten kapalı

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
tr: METHOD_CALL mesajı:  PATH ya da MEMBER başlık alanı eksik

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
tr: METHOD_RETURN mesajı: REPLY_SERIAL başlık alanı eksik

en: Malformed input data for GFileIcon
tr: GFileIcon için bozuk girdi verisi

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
tr: GEmblem kodlaması içerisinde bozuk sayıda token (%d)

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
tr: GEmblemedIcon kodlaması içerisinde bozuk sayıda token (%d)

en: Malformed version number: %s
tr: Bozuk sürüm numarası: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry '%s'
tr: '%s' adres girdisinde anlamsız anahtar/değer çifti kombinasyonu

en: Memory output stream not resizable
tr: Hafıza çıktı akışı yeniden boyutlandırılamaz

en: Message body has signature '%s' but there is no signature header
tr: İleti gövdesi '%s' imzasına sahip fakat imza başlığı yok

en: Message body has type signature '%s' but signature in the header field is '%s'
tr: İleti gövdesi '%s' tür imzasına sahip fakat başlık alanındaki imza '%s'

en: Message body is empty but signature in the header field is '(%s)'
tr: İleti gövdesi boş, fakat başlık alanındaki imza '(%s)'

en: Message has %d file descriptors but the header field indicates %d file descriptors
tr: İleti %d dosya tanımlayıcılarına sahip fakat başlık alanı %d dosya tanımlayıcılarını gösterir

en: Method '%s' on interface '%s' with signature '%s' does not exist
tr: '%s' imzalı arayüz '%s' üzerindeki '%s' yöntemi mevcut değil

en: Method '%s' returned type '%s', but expected '%s'
tr: '%s' yöntemi '%s' türü döndürdü, fakat '%s' bekleniyordu

en: Method and interface name
tr: Yöntem ve arayüz adı

en: Missing argument for %s
tr: %s için parametre eksik

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
tr: Değişiklikleri için ANAHTAR izleyin.
    Eğer hiçbir ANAHTAR belirtilmemişse, ŞEMA'daki tüm anahtarları izleyin.
    İzlemeyi durdurmak için ^C kullanın.

en: Monitor a remote object.
tr: Uzak nesneyi gözlemle.

en: Move between mounts not supported
tr: Bağlı sistemler arasında taşıma desteklenmiyor

en: Multiple connection endpoints specified
tr: Birden fazla bağlantı uç noktası belirtildi

en: Need more input
tr: Daha fazla girdi gerekli

en: Network unreachable
tr: Ağa erişilemiyor

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu üzerinden ağa ulaşılamıyor.

en: NetworkManager version too old
tr: NetworkManager sürümü çok eski

en: No DNS record of the requested type for '%s'
tr: '%s' için talep edilen türün DNS kaydı yok

en: No MIME type defined in the bookmark for URI '%s'
tr: URI '%s' için yer iminde hiç bir MIME tipi belirtilmedi

en: No PEM-encoded certificate found
tr: PEM-kodlamalı sertifika bulunamadı

en: No PEM-encoded private key found
tr: Hiçbir PEM-kodlamalı özel anahtar bulunamadı

en: No address specified
tr: Belirtilen hiçbir adres yok

en: No application is registered as handling this file
tr: Bu dosyayı işlemek için hiçbir uygulama kayıtlı değil

en: No application with name '%s' registered a bookmark for '%s'
tr: '%s' adında hiçbir uygulama '%s' için yer imi kaydetmedi

en: No bookmark found for URI '%s'
tr: URI '%s' için bir yer imi bulunamadı

en: No connection endpoint specified
tr: Bağlantı uç noktası belirtilmedi

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
tr: URI '%s' için yer iminde grup tanımlanmadı

en: No private flag has been defined in bookmark for URI '%s'
tr: URI '%s' için yer iminde özel işareti tanımlanmadı

en: No schema files found:
tr: Hiç şema dosyası bulunamadı:

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
tr[0]: İletide imza başlığı yok fakat ileti gövdesi %u bayt

en: No such interface
tr: Böyle bir arabirim yok

en: No such interface '%s'
tr: '%s' gibi bir arabirim yok

en: No such interface '%s' on object at path %s
tr: %2$s yolundaki nesnede '%1$s' gibi bir arabirim yok

en: No such interface 'org.freedesktop.DBus.Properties' on object at path %s
tr: %s yolundaki nesnede 'org.freedesktop.DBus.Properties' gibi bir arayüz yok

en: No such key '%s'
tr: '%s' gibi bir anahtar yok

en: No such key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s'
tr: '%s' dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen '%s' şemasında '%s' gibi bir anahtar yok

en: No such method '%s'
tr: '%s' gibi bir yöntem yok

en: No such property '%s'
tr: '%s' gibi bir özellik yok

en: No such schema '%s'
tr: '%s' gibi bir şema yok

en: No support for source-specific multicast
tr: Kaynak-belli çok noktaya yayın desteklenmiyor

en: No type for class name %s
tr: Sınıf ismi %s için tür yok

en: No valid addresses were found
tr: Geçersiz adresler bulundu

en: No valid bookmark file found in data dirs
tr: Veri dizinlerinde geçerli bir yer imi dosyası bulunamadı

en: Not a regular file
tr: Normal dosya değil

en: Not enough memory
tr: Yeterli bellek yok

en: Not enough space for socket address
tr: Soket adresi için yeterli alan yok

en: Not enough space in destination
tr: Hedefte yeterli alan yok

en: Not expecting control message, but got %d
tr: Beklenen kontrol iletisi yok fakat %d alındı

en: Object path to emit signal on
tr: Üzerinde sinyal yaymak için nesne yolu

en: Object path to introspect
tr: İçgözlem yapmak için nesne yolu

en: Object path to invoke method on
tr: Yöntemin üzerinde çalıştırılacağı nesne yolu

en: Object path to monitor
tr: Gözlemlenecek nesne yolu

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
tr: Tuhaf karakter '%1$s', '%3$s' ögesinin '%2$s' özniteliğinin sonunda '=' karakteri bekleniyor

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the empty-element tag '%s'
tr: Tuhaf karakter '%s', boş öge '%s' etiketinin sonunda '>' karakteri bekleniyor

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
tr: Tuhaf karakter '%s', '%s' ögesinin başlangıç etiketinin sonunda '>', '/' veya bir öznitelik bekleniyor; öznitelik isminde geçersiz bir karakter kullanmış olabilirsiniz

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
tr: Tuhaf karakter '%s', '%s' özniteliğini '%s' ögesinde değiştirmek için eşittir işaretinden sonra tırnak işareti bekleniyor

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
tr: Sadece bir <%s> ögesi <%s> içinde bulunabilir

en: Only print properties
tr: Sadece Özellileri Yazdır

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Operation was cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Optional destination for signal (unique name)
tr: Sinyal için isteğe bağlı hedef nokta (eşsiz ad)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
tr: GVariant biçiminde başlatma eylemi için isteğe bağlı parametre

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
tr: Açılacak isteğe bağlı göreli ya da mutlak dosya adları veya URI'ler

en: Options specifying the connection endpoint
tr: Bağlantı uç noktasını belirleyen seçenekler

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Output stream doesn't implement write
tr: Çıktı akışı write uygulamıyor

en: PARAMETER
tr: PARAMETRE

en: PATH
tr: YOL

en: PCRE library is compiled with incompatible options
tr: PCRE kütüphanesi uyuşmayan seçenekler ile derlenmiş

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
tr: PCRE kütüphanesi UTF8 özellikleri desteği olmadan derlenmiş

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
tr: PCRE kütüphanesi UTF8 desteği olmadan derlenmiş

en: POSIX collating elements are not supported
tr: POSIX karşılaştırma ögeleri desteklenmiyor

en: POSIX named classes are supported only within a class
tr: POSIX isimlendirilmiş sınıflar sadece bir sınıf içinde desteklenir

en: Parsed value '%s' for variant is not a valid D-Bus signature
tr: Varyant için ayrıştırılmış '%s' değeri geçeriz bir D-Bus imzasıdır

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus object path
tr: Ayrıştırılan değer '%s', geçerli bir D-Bus nesne yolu değil

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature
tr: Ayrıştırılan değer '%s', geçerli bir D-Bus imzası değil

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature (for body)
tr: Ayrıştırılan değer '%s' geçerli bir D-Bus imzası değil (gövde için)

en: Partial character sequence at end of input
tr: Girdinin sonunda parçalı karakter dizisi

en: Path must begin with a slash (/)
tr: Yol, mutlaka taksim (/) ile başlamalıdır

en: Path must end with a slash (/)
tr: Yol, mutlaka bir taksim (/) ile bitmelidir

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
tr: Yol, ardışık olan iki taksim (//) içeremez

en: Permissions on directory '%s' are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
tr: Dizin '%s' üzerindeki izinler hatalı oluşturulmuş. Beklenen 0700, şu anki izinler 0%o

en: Print XML
tr: XML yazdır

en: Print address
tr: Adres yazdır

en: Print address in shell mode
tr: Kabuk kipinde adres yazdır

en: Print help
tr: Yardımı yazdır

en: Print version
tr: Sürüm yazdır

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: Property '%s' is not readable
tr: '%s' özelliği okunabilir değil

en: Property '%s' is not writable
tr: '%s' özelliği yazılabilir değil

en: Proxy protocol '%s' is not supported.
tr: '%s' vekil protokolü desteklenmiyor.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
tr: TCP olmayan bağlantılar üzerinden vekil sunucusu desteklenmiyor.

en: Query the range of valid values for KEY
tr: ANAHTAR için geçerli değerler aralığını sorgula

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
tr: Alıntılı metin tırnak işareti ile başlamıyor

en: Received invalid fd
tr: Geçersiz fd alındı

en: Requested seek before the beginning of the stream
tr: Akış başlamadan önce arama istendi

en: Requested seek beyond the end of the stream
tr: Akışın sonu haricinde arama istendi

en: Reset KEY to its default value
tr: ANAHTAR'ı öntanımlı değerine döndür

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
tr: ŞEMA içindeki bütün anahtarları öntanımlı değerlerine döndür

en: Run a dbus service
tr: Bir dbus servisi çalıştır

en: SCHEMA[:PATH]
tr: ŞEMA[:YOL]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
tr: ŞEMA[:YOL] ANAHTAR

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
tr: ŞEMA[:YOL] ANAHTAR DEĞER

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
tr: ŞEMA[:YOL] [ANAHTAR]

en: SECTION
tr: [BÖLÜM]

en: SELinux context must be non-NULL
tr: SELinux bağlamı NULL olmamalı

en: SELinux is not enabled on this system
tr: SELinux bu sistede etkin değil

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
tr: SIGNAL mesajı: PATH, INTERFACE ya da MEMBER başlık alanı eksik

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
tr: SIGNAL iletisi: INTERFACE başlık alanı, ayrılmış olan org.freedesktop.DBus.Local değerini kullanıyor

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
tr: SIGNAL iletisi: PATH başlık alanı, ayrılmış olan /org/freedesktop/DBus/Local değerini kullanıyor

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address '%s'
tr: SOCKSv4, IPv6 adresi '%s'i desteklemiyor

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da paroladan dolayı SOCKSv5 kimlik doğrulaması başarısız oldu.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
tr: Kural kümesi tarafından SOCKSv5 bağlantısına izin verilmiyor.

en: SOCKSv5 proxy does not support 'connect' command.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu 'connect' komutunu desteklemiyor.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu verilen adres türünü desteklemiyor.

en: Schema '%s' is not relocatable (path must not be specified)
tr: Şema '%s' yeniden konumlandırılabilir değildir (yol belirtilmemelidir)

en: Schema '%s' is relocatable (path must be specified)
tr: '%s' şeması yer değiştirebilir (yol mutlaka belirtilmiş olmalıdır)

en: Second token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
tr: %d konumundaki anahtarlığın, '%s' içerikli '%s'. satırdaki ikinci belirteç hatalı oluşturulmuş

en: Seek not supported on base stream
tr: Taban akış üzerinde arama desteklenmez

en: Seek not supported on stream
tr: Atlama akışta desteklenmiyor

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
tr: Dbus oturumu çalışmıyor ve otomatik başlatma başarısız oldu

en: Set the value of KEY to VALUE
tr: ANAHTAR'ın değerini DEĞER'e ata

en: Setting attribute %s not supported
tr: Öznitelik %s ataması desteklenmiyor

en: Several password entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
tr: Girilen birkaç parola hatalı olmuştur ve daha fazla hatalı girişten sonra erişiminiz kilitlenecektir.

en: Show GApplication options
tr: GApplication seçeneklerini göster

en: Show all help options
tr: Tüm yardım seçeneklerini göster

en: Show help options
tr: Yardım seçeneklerini göster

en: Signal and interface name
tr: Sinyal ve arayüz adı

en: Signature header with signature '%s' found but message body is empty
tr: '%s' imzalı bir imza başlığı bulundu, fakat mesaj gövdesi boş

en: Socket I/O timed out
tr: Soket Girdi/Çıktı zaman aşımı

en: Socket is already closed
tr: Soket zaten kapalı

en: Source stream is already closed
tr: Kaynak akışı zaten kapalı

en: Splice not supported
tr: Splice desteklenmiyor

en: Stream doesn't support query_info
tr: Akış query_info desteklemiyor

en: Stream has outstanding operation
tr: Akışın sıradışı işlemi var

en: Stream is already closed
tr: Akış zaten kapalı

en: Symbolic links not supported
tr: Sembolik bağlar desteklenmiyor

en: TLS support is not available
tr: TLS desteği kullanılabilir değil

en: Target file exists
tr: Hedef dosya mevcut

en: Target file is a directory
tr: Hedef dosya bir dizin

en: Target file is not a regular file
tr: Hedef dosya normal dosya değil

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
tr: Şablon '%s' XXXXXX içermiyor

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
tr: Şablon '%s' geçersiz, '%s' içermemeli

en: Temporarily unable to resolve '%s'
tr: Geçici olarak '%s' çözülemiyor

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
tr: %c için eşleşen tırnak işareti bulunmadan metin bitti. (Metin: '%s')

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
tr: Metin '\' karakterinden hemen sonra bitti. (Metin: '%s')

en: Text was empty (or contained only whitespace)
tr: Metin boştu (veya sadece boşluk içeriyordu)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu, Glib tarafından desteklenmeyen bir kimlik doğrulama yöntemi istiyor.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu kimlik doğrulaması gerektiriyor.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
tr: SOCKSv5 vekil sunucusu, bilinmeyen bir adres türü kullanıyor.

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
tr: URI '%s' geçersiz olarak çıkış yapılmış karakterler içeriyor

en: The URI '%s' is invalid
tr: URI '%s' geçersiz

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
tr: URI '%s', "file" şemasını kullanan kesin bir URI değil

en: The action name to invoke
tr: Çalıştırılacak eylem adı

en: The command to print detailed help for
tr: Ayrıntılı yardım yazdırmak için komut

en: The connection is closed
tr: Bağlantı kapalı

en: The directories where files are to be read from (default to current directory)
tr: Okunacak dosyaların olduğu dizin (öntanımlıdan mevcut dizine)

en: The file was externally modified
tr: Dosya harici olarak değiştirilmiş

en: The given address is empty
tr: Verilen adres boş

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
tr: URI makine adı '%s' geçersiz

en: The key is not writable
tr: Anahtar yazılabilir değildir

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
tr: Yerel dosya URI'si '%s', '#' içeremez

en: The password entered is incorrect.
tr: Girilen parola hatalı.

en: The pathname '%s' is not an absolute path
tr: Yol adı '%s', kesin bir yol değil

en: The provided value is outside of the valid range
tr: Sağlanan değer, geçerli aralığın dışında

en: The resource at '%s' does not exist
tr: Kaynak '%s' konumunda mevcut değil

en: The resource at '%s' failed to decompress
tr: Kaynak '%s' konumunda açılamadı

en: The resource at '%s' is not a directory
tr: '%s' konumundaki kaynak bir dizin değildir

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
tr: Bu sunucu bir SOCKSv4 vekil sunucusu değil.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
tr: Sunucu, bir SOCKSv5 vekil sunucusu değil.

en: The string '%s' is not a valid D-Bus GUID
tr: '%s' dizgesi, geçerli bir D-Bus GUID değil

en: There is no GCredentials support for your platform
tr: Platformunuz için GCredentials desteği yok

en: This entire file has been ignored.
tr: Bu dosyanın tamamı gözardı edildi.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
tr: Bu, erişiminiz kilitlenmeden önce parolanızı doğru girmeniz için son şanstır.

en: Timeout in seconds
tr: Saniye cinsinden zaman aşımı

en: Timeout was reached
tr: Zaman aşımı gerçekleşti

en: Too large count value passed to %s
tr: %s için çok büyük sayaç değeri geçildi

en: Trash not supported
tr: Çöp desteklenmiyor

en: Truncate not allowed on input stream
tr: Sonunu kesmeye giriş akışında izin verilmiyor

en: Truncate not supported on base stream
tr: Taban akış üzerinde sonunun kesilmesi desteklenmiyor

en: Truncate not supported on stream
tr: Akış üzerinde sonunun kesilmesi desteklenmiyor

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
tr: Tür %s GIcon arayüzü üzerinde from_tokens() uygulamıyor

en: Type %s does not implement the GIcon interface
tr: Tür %s GIcon arayüzü uygulamıyor

en: Type %s is not classed
tr: Tür %s sınıflandırılmış değil

en: Type of message, '%s', does not match expected type '%s'
tr: '%s' iletisinin türü, beklenen '%s' türü ile örtüşmüyor

en: Unable to create socket: %s
tr: Soket oluşturulamadı: %s

en: Unable to create trash dir %s: %s
tr: Çöp dizini %s oluşturulamıyor: %s

en: Unable to create trashing info file: %s
tr: Çöp bilgi dosyası oluşturulamıyor: %s

en: Unable to find default local file monitor type
tr: Öntanımlı yerel dosya izleme türü bulunamadı

en: Unable to find or create trash directory
tr: Çöp dizini bulunamıyor ya da oluşturulamıyor

en: Unable to find terminal required for application
tr: Uygulama için gerekli uçbirim bulunamadı

en: Unable to find toplevel directory for trash
tr: Çöp için en üst seviye dizin bulunamıyor

en: Unable to get Hardware profile: %s
tr: Donanım profili alınamıyor: %s

en: Unable to get pending error:
tr: Bekleyen hata alınamadı:

en: Unable to load /var/lib/dbus/machine-id or /etc/machine-id:
tr:  /var/lib/dbus/makine-kimliği veya /etc/makine-kimliği konumuna yüklenemiyor:

en: Unable to read socket credentials: %s
tr: Soket kimliği okunamadı : %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
tr: %s.%s özelliği alınamadı

en: Unable to set property %s.%s
tr: %s.%s özelliği ayarlanamadı

en: Unable to shutdown socket: %s
tr: Soket kapatılamadı: %s

en: Unable to trash file: %s
tr: Dosya çöpe atılamıyor: %s

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
tr: '%2$s' ögesinde beklenmeyen '%1$s' özniteliği

en: Unexpected early end-of-stream
tr: Beklenmeyen erken akış-sonu

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
tr: Alt süreçten bilgi okurken g_io_channel_win32_poll() işleminde beklenmeyen hata

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
tr: Alt süreçten bilgi okurken select()'te beklenmeyen hata oluştu (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
tr: waitpid()'de beklenmeyen hata (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
tr: Satır okunmaya çalışılırken (güvenli) beklenmeyen içerik eksikliği

en: Unexpected lack of content trying to read a line
tr: Satır okunmaya çalışılırken beklenmeyen içerik eksikliği

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
tr: StartServiceByName %d yönteminden beklenmeyen yanıt ("%s")

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
tr: '%2$s' içinde beklenmeyen etiket '%1$s'

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
tr: Beklenmeyen etiket '%s', '%s' bekleniyordu

en: Unexpected type of ancillary data
tr: Yardımcı veri'nin beklenmeyen türü

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
tr: Bilinmeyen SOCKSv5 vekil hatası.

en: Unknown bus type %d
tr: Bilinmeyen veriyolu türü %d

en: Unknown command %s
tr: Bilinmeyen komut %s

en: Unknown error executing child process "%s"
tr: Alt süreç "%s" çalıştırılırken bilinmeyen hata oluştu

en: Unknown error on connect
tr: Bağlanırken bilinmeyen bir hata

en: Unknown family was specified
tr: Bilinmeyen grup belirtildi

en: Unknown option %s
tr: Bilinmeyen seçenek %s

en: Unknown or unsupported transport '%s' for address '%s'
tr: '%s' adresi için bilinmeyen ya da desteklenmeyen aktarım '%s'

en: Unknown processing option "%s"
tr: Bilinmeyen işleme seçeneği "%s"

en: Unknown protocol was specified
tr: Bilinmeyen protokol belirtildi

en: Unknown type
tr: Bilinmeyen tür

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
tr: Komut satırında veya diğer kabuk alıntısı metinde eşlenmemiş tırnak işareti

en: Unnamed
tr: İsimlendirilmemiş

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
tr: İstemci taraflı bağlantı kurulurken desteklenmeyen etiketlerle karşılaşıldı

en: Unsupported key '%s' in address entry '%s'
tr: '%2$s' adres girdisinde desteklenmeyen anahtar '%1$s'

en: Unsupported socket address
tr: Desteklenmeyen soket adresi

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
tr: Kullanım:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use 'gresource help COMMAND' to get detailed help.
tr: Kullanım:
      gresource [--section BÖLÜM] KOMUT [DEĞİŞKENLER...]
    
    Komutlar:
      help                      Bu bilgileri gösterir
      sections                  Kaynak bölümlerini listeler
      list                      Kaynakları listeler
      details                   Ayrıntılarıyla kaynakları listeler
      extract                   Bir kaynağı çıkarır
    
    Ayrıntılı yardım almak için 'gresource help KOMUTU' komutunu kullan.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use 'gsettings help COMMAND' to get detailed help.
tr: Kullanım:
    gsettings --version
    gsettings [--schemadir ŞEMA_DİZİNİ] KOMUT [DEĞİŞKENLER...]
    
    Komutlar:
    help Bu bilgiyi gösterir
    list-schemas Yüklü şemaları listeler
    list-relocatable-schemas Yer değişebilen şemaları listeler
    list-keys Şemadaki anahtarları listeler
    list-children Şemanın alt şemalarını listeler
    list-recursively Yinelemeli olarak anahtarlar ve değerleri listeler
    range Anahtarın uzunluğunu sorgular
    get Anahtarın değerini getirir
    set Anahtarın değerini ayarlar
    reset Anahtarın değerini sıfırlar
    reset-recursively Şemadaki tüm değerleri sıfırlar
    writable Anahtarın yazılabilir olup olmadığını kontrol eder
    monitor Değişiklikleri görüntüler
    
    Detaylı yardım için 'gsettings help KOMUT' komutunu çalıştırın.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
tr: Kullanım:
      gsettings [--schemadir ŞEMADİZİNİ] %s %s
    
    %s

en: Use '%s help COMMAND' to get detailed help.
tr: Ayrıntılı yardım almak için '%s help KOMUTU' kullan.

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
tr: Kullanıcı adı SOCKSv4 protokolü için çok uzun

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
tr: Kullanıcı adı ya da parola SOCKSv5 protokolü için çok uzun.

en: Valid key file could not be found in search dirs
tr: Arama dizinlerinde geçerli anahtar dosyası bulunamadı

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
tr: '%s' değeri mantıksal değer olarak yorumlanamıyor.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
tr: '%s' değeri bir gerçel sayı olarak yorumlanamıyor.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
tr: '%s' değeri bir sayı olarak yorumlanamıyor.

en: Waiting for socket condition: %s
tr: Soket durumu bekleniyor: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
tr[0]: %lu bayt okumak istendi fakat sadece %lu var

en: Warning: According to introspection data, interface '%s' does not exist
tr: Uyarı: İçgözlem verilerine göre, '%s' arayüzü mevcut değil

en: Warning: According to introspection data, method '%s' does not exist on interface '%s'
tr: Uyarı: İçgözlem verilerine göre, '%s' yöntemi '%s' arayüzünde mevcut değil

en: Wrong args
tr: Yanlış değişkenler

en: Wrong number of tokens (%d)
tr: Yanlış sayıda token (%d)

en: You should give exactly one directory name
tr: Tam olarak bir adet dizin adı vermelisiniz

en: You should give exactly one file name
tr: Tam olarak bir adet dosya adı vermelisiniz

en: [ARGS...]
tr: [DEĞİŞKENLER...]

en: [COMMAND]
tr: [KOMUT]

en: [OPTION...]
tr: [SEÇENEK...]

en: [PATH]
tr: [YOL]

en: [SCHEMA[:PATH]]
tr: [ŞEMA[:YOL]]

en: \ at end of pattern
tr: \ desenin sonunda

en: \C not allowed in lookbehind assertion
tr: \C geriye bakma iddiası içerisinde izin verilmiyor

en: \N is not supported in a class
tr: \N bir sınıfta desteklenmez

en: \c at end of pattern
tr: \c desenin sonunda

en: \c must be followed by an ASCII character
tr: \c karakteri ASCII karakterleri tarafından takip edilmelidir

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
tr: \g bir parantezli isim ya da tercihten parentezli sıfır olmayan sayı tarafından takip edilmiyor

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
tr: \k bir parantezli isim ya da tercihten parentezli sıfır olmayan sayı tarafından takip edilmiyor

en: ] is an invalid data character in JavaScript compatibility mode
tr: ] JavaScript uyumluluk kipinde geçersiz bir veri karakteri

en: a numbered reference must not be zero
tr: numaralandırılmış kaynak sıfır olmamalıdır

en: a path, if given, must begin and end with a slash
tr: eğer verilmişse, yol, mutlaka bir taksim '/' ile başlayıp bitmeli

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
tr: Nis

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
tr: Ağu

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
tr: Ara

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
tr: Şub

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
tr: Oca

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
tr: Tem

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
tr: Haz

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
tr: Kas

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
tr: Eki

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
tr: Eyl

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
tr: Cum

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
tr: Pzt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
tr: Cmt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
tr: Paz

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
tr: Per

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
tr: Sal

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
tr: Çar

en: action name must be given after application id
tr: uygulama kimliğinden sonra eylem adı verilmelidir

en: actions accept a maximum of one parameter
tr: eylemler maksimum bir parametre kabul eder

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
tr: (*ACCEPT), (*FAIL) ya da (*COMMIT) için bir değişkene izin verilmez

en: assertion expected after (?(
tr: (?( sonrası iddia bekleniyor

en: back references as conditions are not supported for partial matching
tr: koşul olarak geri referanslar kısmi eşleme için desteklenmiyor

en: backtracking limit reached
tr: geri takip sınırına ulaşıldı

en: bad offset
tr: geçersiz ofset

en: cannot add keys to a 'list-of' schema
tr: 'list-of' şemasına anahtarlar eklenemiyor

en: character value in \u.... sequence is too large
tr: \u.... dizisindeki karakter değeri çok büyük

en: character value in \x{...} sequence is too large
tr: \x{...} dizisi içerisinde karakter değeri çok büyük

en: code overflow
tr: kod akış taşması

en: conditional group contains more than two branches
tr: koşul grubu ikiden daha fazla branç içeriyor

en: corrupted object
tr: bozuk nesne

en: could not get local address: %s
tr: yerel adres alınamadı: %s

en: could not get remote address: %s
tr: uzaktaki adres alınamadı: %s

en: could not listen: %s
tr: dinlenemedi: %s

en: creating GSocket from fd: %s
tr: fd'den GSocket oluşturuluyor: %s

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
tr: aynı sayıya izin verilmeyen alt desenler için farklı adlar

en: digit expected
tr: rakam beklendi

en: digit expected after (?+
tr: (?+ den sonra sayı beklendi

en: doing nothing.
tr: hiçbir şey yapılmıyor.

en: drive doesn't implement eject
tr: sürücü çıkartmayı uygulamıyor

en: drive doesn't implement eject or eject_with_operation
tr: sürücü eject veya eject_with_operation uygulamıyor

en: drive doesn't implement polling for media
tr: sürücü ortam için yoklamayı uygulamıyor

en: drive doesn't implement start
tr: sürücü start uygulamıyor

en: drive doesn't implement stop
tr: sürücü stop uygulamıyor

en: empty names are not permitted
tr: boş adlara izin verilmiyor

en: error parsing action parameter: %s
tr: eylem parametresi ayrıştırılırken hata: %s

en: error parsing key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s': %s.
tr: '%s' dosyasında üzerine yazılacağı belirtilen '%s' şemasında '%s' anahtarı ayrıştırmada hata: %s.

en: error sending %s message to application: %s
tr: uygulamaya %s iletisi gönderilirken hata: %s

en: escapes \L, \l, \N{name}, \U, and \u are not supported
tr: kaçış karakterleri \L, \l, \N{ad}, \U ve \u desteklenmiyor

en: exactly one of 'type', 'enum' or 'flags' must be specified as an attribute to <key>
tr: <key>'e 'type', 'enum', ya da 'flags' özniteliklerinden bir tanesi kesinlikle belirtilmelidir

en: failed to get memory
tr: hafıza alma başarısız oldu

[ctx: full month name]
en: April
tr: Nisan

[ctx: full month name]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: full month name]
en: December
tr: Aralık

[ctx: full month name]
en: February
tr: Şubat

[ctx: full month name]
en: January
tr: Ocak

[ctx: full month name]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: full month name]
en: June
tr: Haziran

[ctx: full month name]
en: March
tr: Mart

[ctx: full month name]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: full month name]
en: November
tr: Kasım

[ctx: full month name]
en: October
tr: Ekim

[ctx: full month name]
en: September
tr: Eylül

[ctx: full weekday name]
en: Friday
tr: Cuma

[ctx: full weekday name]
en: Monday
tr: Pazartesi

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
tr: Cumartesi

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
tr: Pazar

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
tr: Perşembe

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
tr: Salı

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
tr: bu işletim sistemi için g_socket_get_credentials uygulanmadı

en: hexadecimal digit expected
tr: onaltılı rakam beklendi

en: hexadecimal digit or '}' expected
tr: onaltılı rakam ya da '}' beklendi

en: illegal symbolic reference
tr: geçersiz sembolik referans

en: inconsistent NEWLINE options
tr: kararsız NEWLINE seçenekleri

en: internal error
tr: dahili hata

en: internal error or corrupted object
tr: dahili hata ya da bozuk nesne

en: invalid GVariant type string '%s'
tr: geçersiz GVariant tür dizgesi '%s'

en: invalid action name: '%s'
    action names must consist of only alphanumerics, '-' and '.'
tr: geçersiz eylem adı: '%s'
    eylem adı sadece '-' ve '.', harfler ve sayılardan oluşmalıdır

en: invalid application id: '%s'
tr: geçersiz uygulama kimliği: '%s'

en: invalid combination of newline flags
tr: yeni satır işaretlerinin geçersiz kombinasyonu

en: invalid condition (?(0)
tr: geçersiz koşul (?(0)

en: invalid escape sequence in character class
tr: karakter sınıfında geçersiz dizi

en: invalid name '%s': invalid character '%c'; only lowercase letters, numbers and hyphen ('-') are permitted.
tr: geçersiz ad '%s': geçersiz karakter '%c'; sadece küçük harfler, sayılar ve tire ('-') işareti kullanılabilir

en: invalid name '%s': maximum length is 1024
tr: geçersiz ad '%s': olabilecek en fazla uzunluk 1024

en: invalid name '%s': names must begin with a lowercase letter
tr: geçersiz ad '%s': adlar küçük harf ile başlamalıdır

en: invalid name '%s': the last character may not be a hyphen ('-').
tr: geçersiz ad '%s': son karakter tire ('-') olamaz.

en: invalid name '%s': two successive hyphens ('--') are not permitted.
tr: geçersiz ad '%s': birbirini izleyen iki tire ('--') kullanılamaz

en: list-actions command takes only the application id
tr: list-actions komutu sadece uygulama kimliği değişkenini alır

en: lookbehind assertion is not fixed length
tr: geribakma iddiası sabit uzunlukta değil

en: malformed \P or \p sequence
tr: bozulmuş \P ya da \p dizisi

en: malformed number or name after (?(
tr: (?( sonrası bozuk rakam ya da isim

en: missing '<' in symbolic reference
tr: sembolik referansda eksik '<'

en: missing ) after comment
tr: açıklama sonrası eksik )

en: missing subpattern name after (?&
tr: (?& den sonra eksik alt desen adı

en: missing terminating )
tr: eksik sonlandıran )

en: missing terminating ] for character class
tr: karakter sınıfı için eksik sonlanan ]

en: missing terminator in subpattern name
tr: alt desen ismi içerisinde eksik sonlandırıcı

en: mount doesn't implement "eject"
tr: bağla nesnesi "çıkar" işlemini uygulamaz

en: mount doesn't implement "eject" or "eject_with_operation"
tr: bağla nesnesi "çıkar" veya "işlem_ile_çıkar" işlemini uygulamaz

en: mount doesn't implement "remount"
tr: mount komutu "remount" komutunu gerçekleştirmemiş

en: mount doesn't implement "unmount"
tr: bağla nesnesi "bağı kaldır" işlemini uygulamaz

en: mount doesn't implement "unmount" or "unmount_with_operation"
tr: bağla nesnesi "bağı kaldır" veya "işlem_ile_bağıkaldır" işlemini uygulamaz

en: mount doesn't implement content type guessing
tr: mount içerik türü tahminini uygulamıyor

en: mount doesn't implement synchronous content type guessing
tr: mount senkron içerik türü tahminini uygulamıyor

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
tr: (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) ya da (*THEN) içinde ad çok uzun

en: name of the output file
tr: çıktı dosyasının adı

en: no <key name='%s'> to override
tr: üzerine yazılacak hiçbir <key name='%s'> yok

en: nothing to repeat
tr: tekrarlanacak bir şey yok

en: number is too big
tr: sayı çok büyük

en: number too big in {} quantifier
tr: sayılar {} niceliği içerisinde çok büyük

en: numbers out of order in {} quantifier
tr: sayılar {} niceliği içerisinde sıra dışı

en: octal value is greater than \377
tr: sekizlik değer \377'den daha büyük

en: out of memory
tr: yetersiz bellek

en: overran compiling workspace
tr: derleme çalışma alanı kaplandı

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is not in the list of valid choices
tr: '%s' dosyasındaki '%s' şemasının '%s' anahtarının üzerine yazma, geçerli seçenekler listesinde değildir

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is outside the range given in the schema
tr: '%s' üzerine yazma dosyasındaki '%s' şemasının '%s' anahtarının üzerine yazma, şemada verilen aralığın dışındadır

en: previously-checked referenced subpattern not found
tr: onceden kontrol edilmiş referanslı alt desen bulunamadı

en: range out of order in character class
tr: karakter sınıfında sıra dışı kapsam

en: recursion limit reached
tr: iç içe tekrar sınırına ulaşıldı

en: recursion loop
tr: yineleme döngüsü

en: recursive call could loop indefinitely
tr: tekrarlı çağrı sonsuz döngü yapamadı

en: reference to non-existent subpattern
tr: mevcut olmayan alt desene referans

en: regular expression is too large
tr: düzenli ifade çok uzun

en: removed existing output file.
tr: varolan çıktı dosyası silindi.

en: short utf8
tr: kısa utf8

en: stray final '\'
tr: son '\' kayıp

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
tr: alt desen ismi çok uzun (en fazla 32 karakter)

en: symlink must be non-NULL
tr: sembolik bağ NULL olmamalı

en: text may not appear inside <%s>
tr: <%s> içinde metin bulunamaz

en: the path of a list must end with ':/'
tr: bir listenin yolu mutlaka ':/' ile bitmeli

en: the pattern contains items not supported for partial matching
tr: doku (pattern), kısmi eşleme için desteklenmeyen ögeler içeriyor

en: too many forward references
tr: Çok fazla yönlendirme kaynağı

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
tr: çok fazla isimlendirilmiş alt desen (en fazla 10.000)

en: two named subpatterns have the same name
tr: iki isimli alt desenler aynı isme sahip

en: type is INVALID
tr: tür GEÇERSİZ

en: unable to connect to D-Bus: %s
tr: D-Bus veri yoluna bağlanılamıyor: %s

en: unable to find desktop file for application %s
tr: Uygulama %s için masaüstü dosyası bulunamıyor

en: unexpected repeat
tr: beklenmeyen tekrar

en: unfinished symbolic reference
tr: tamamlanmamış sembolik referans

en: unknown POSIX class name
tr: bilinmeyen POSIX sınıf ismi

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

en: unknown escape sequence
tr: geçersiz çıkış dizisi

en: unknown property name after \P or \p
tr: \P ya da \p sonrası bilinmeyen özellik ismi

en: unrecognised command: %s
tr: bilinmeyen komut: %s

en: unrecognized character after (? or (?-
tr: (? ya da (?-  sonrası tanınmayan karakter

en: unrecognized character after (?<
tr: (?< sonrası tanımlanmayan karakter

en: unrecognized character after (?P
tr: (?P sonrası tanımlanmayan karakter

en: unrecognized character following \
tr: anlaşılamayan karakter \ takip ediyor

en: volume doesn't implement eject
tr: volume eject uygulamıyor

en: volume doesn't implement eject or eject_with_operation
tr: sistem, eject ya da eject_with_operation uygulamıyor

en: volume doesn't implement mount
tr: sistem bağlama uygulamıyor

en: where to store the gschemas.compiled file
tr: gschemas.compiled dosyasının saklanacağı yer

en: zero-length symbolic reference
tr: sıfır-uzunlukta sembolik referans
