gtk+-properties - en to sk translation catalogue (1782 entries)

en: A GdkPixbuf to display
sk: Zobrazovaný GdkPixbuf

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
sk: GtkPackType určuje, či je bunka balená s odkazom na začiatok alebo na koniec rodiča

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sk: GtkPackType určujúci, či je potomok balený s odkazom na začiatok alebo na koniec rodiča

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
sk: Logická hodnota určujúca, či ponuka získava zameranie pre klávesnicu

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
sk: Logická hodnota určujúca, či je táto ponuka odtrhnutá

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
sk: Logická hodnota určujúca, či je potomok uchopiteľného boxu pripojený alebo odpojený.

en: A cairo_surface_t to display
sk: Povrch cairo_surface_t na zobrazenie

en: A column in the data source model to get the strings from
sk: Stĺpec v modeli dátového zdroja, z ktorého získať reťazce

en: A hash table representation of the color scheme.
sk: Reprezentácia farebnej schémy hašovacou tabuľkou.

en: A human-readable description of the status
sk: Ľuďom zrozumiteľný popis stavu

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sk: Zoznam atribútov štýlu, ktoré sa majú použiť na text označenia

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sk: Zoznam atribútov štýlu použitý pre vypreslenie textu

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
sk: Logo pre dialógové okno O programe. Ak nie je nastavené, tak sa použije gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
sk: Názov skupiny akcií.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
sk: Pomenovaná ikona, ktorá bude použitá ako logo pre dialógové okno O programe.

en: A palette of named colors for use in themes
sk: Paleta pomenovaných farieb pre použitie v témach

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sk: Kratšie označenie, ktoré sa dá použiť pre tlačidlá v paneli nástrojov.

en: A string used for identifying the print job.
sk: Reťazec na identifikovanie tlačovej úlohy.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sk: Reťazec so znakmi _ tam, kde májú byť písmená podčiarknuté

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
sk: Titulok, ktorý môže byť zobrazený v prípade, že bude miestna ponuka odtrhnutá

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sk: Titulok, ktorý bude zobrazený v prípade, že bude táto ponuka odtrhnutá

en: A tooltip for this action.
sk: Bublinový tip pre túto akciu.

en: A unique name for the action.
sk: Jednoznačný názov akcie.

en: A widget to display in place of the usual expander label
sk: Ovládací prvok použitý pre zobrazenie namiesto obvyklého označenia rozbaľovača

en: A widget to display in place of the usual frame label
sk: Ovládací prvok pre zobrazenie namiesto obvyklého označenia rámca

en: Above child
sk: Nad potomkom

en: Accel Group
sk: Skupina akcelerátorov

en: Accelerator Group
sk: Skupina akcelerátorov

en: Accelerator Mode
sk: Režim akcelerátora

en: Accelerator Widget
sk: Ovládací prvok akcelerátora

en: Accelerator key
sk: Klávesa akcelerátora

en: Accelerator keycode
sk: Klávesový kód akcelerátora

en: Accelerator modifiers
sk: Modifikátory akcelerátora

en: Accept focus
sk: Prijíma zameranie

en: Accepting Jobs
sk: Prijíma úlohy

en: Accepts PDF
sk: Akceptuje PDF

en: Accepts PostScript
sk: Akceptuje PostScript

en: Accepts tab
sk: Akceptuje tab

en: Action
sk: Akcia

en: Action Group
sk: Skupina akcií

en: Action area border
sk: Okraj plochy akcií

en: Activatable
sk: Aktivovateľné

en: Activate on Single Click
sk: Aktivovať pri jednoduchom kliknutí

en: Activate row on a single click
sk: Aktivovať riadok pri jednoduchom kliknutí

en: Activates default
sk: Aktivuje predvolený

en: Active
sk: Aktívne

en: Active id
sk: Aktívny identifikátor

en: Active item
sk: Aktívna položka

en: Active window
sk: Aktívne okno

en: Add tearoffs to menus
sk: Pridať odtrhávatká do ponúk

en: Adjustment
sk: Zarovnanie

en: Affects font
sk: Ovplyvňuje písmo

en: Affects size
sk: Ovplyvňuje veľkosť

en: Align
sk: Zarovnať

en: Align set
sk: Zarovnanie nastavené

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: All Margins
sk: Všetky odstupy

en: Allow Async
sk: Povoliť asynchrónnosť

en: Allow Rules
sk: Povoliť pravidlá

en: Allow drawing of alternating color rows
sk: Povoliť kreslenie rôznofarebných riadkov

en: Allow folder creation
sk: Umožniť tvorbu priečinka

en: Alternative button order
sk: Alternatívne poradie tlačidiel

en: Alternative sort indicator direction
sk: Alternatívny smer indikátorov zoradenia

en: Always show image
sk: Vždy zobraziť obrázok

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sk: Množstvo miesta medzi tieňom lišty s ponukou a položkami ponuky

en: Amount of space used up by arrow
sk: Priestor využitý šípkou

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
sk: Priestor využitý šípkou, relatívny k veľkosti písma položiek ponuky

en: Amount to increase child's size on either side
sk: O koľko zvýšiť veľkosť potomka na každej strane

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sk: O koľko zvýšiť veľkosť potomka hore a dole

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sk: Veľkosť odsadenia odstavca, v pixeloch

en: An XML string describing the merged UI
sk: XML reťazec popisujúci zlúťené používateľské rozhranie

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle at which the label is rotated
sk: Uhol rotácie označenia

en: Animated
sk: Animovaný

en: Animation
sk: Animácia

en: Appearance of the frame border
sk: Vzhľad okrajov rámca

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sk: Vzhľad tieňa okolo šípky

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sk: Vzhľad tieňa okolo kontajnera

en: Appears as list
sk: Vyzerá ako zoznam

en: Application menu
sk: Ponuka aplikácie

en: Application paintable
sk: Kreslí aplikácia

en: Application prefers a dark theme
sk: Aplikácia uprednostňuje tmavú tému

en: Application supplied widget for custom previews.
sk: Ovládací prvok pre vlastné náhľady dodaný aplikáciou.

en: Application supplied widget for extra options.
sk: Aplikáciou dodaný ovládací prvok pre dodatočné voľby.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
sk: Ľubovolná konštanta, na ktorú zmenšiť veľkosť šípky rolovania

en: Are we showing a dialog
sk: Určuje, či je dialógové okno zobrazené

en: Area
sk: Oblasť

en: Arrow Placement
sk: Umiestnenie šípok

en: Arrow Scaling
sk: Mierka šípky

en: Arrow Size
sk: Veľkosť šípky

en: Arrow X Displacement
sk: X posun šípky

en: Arrow Y Displacement
sk: Y posun šípky

en: Arrow direction
sk: Smer šípky

en: Arrow scaling
sk: Mierka šípky

en: Arrow shadow
sk: Tieň šípky

en: Arrow spacing
sk: Rozostupy šípok

en: Artists
sk: Výtvarníci

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sk: Pomer strán v prípade, že obey_child má hodnotu FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sk: Pomer strán, ktorým sa bude kresliť vkladací kurzor

en: Associated device
sk: Priradené zariadenie

en: Associated pointer or keyboard with this device
sk: Priradený ukazovateľ alebo klávesnica k tomuto zariadeniu

en: Attach Widget
sk: Ovládací prvok pripojenia

en: Attached to Widget
sk: Pripojený k ovládaciemu prvku

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Audible Input Feedback
sk: Počuteľná spätná väzba vstupu

en: Authors
sk: Autori

en: Backend
sk: Obslužný program

en: Backend for the printer
sk: Obslužný program pre tlačiareň

en: Background RGBA
sk: Pozadie RGBA

en: Background RGBA color
sk: Farba RGBA pozadia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color as RGBA
sk: Farba pozadia ako RGBA

en: Background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia ako GdkColor

en: Background color as a GdkRGBA
sk: Farba pozadia ako GdkRGBA

en: Background color as a string
sk: Farba pozadia ako reťazec

en: Background color name
sk: Názov farby pozadia

en: Background full height
sk: Plná výška pozadia

en: Background full height set
sk: Plná výška pozadia nastavená

en: Background icon
sk: Ikona pozadia

en: Background icon name
sk: Názov ikony pozadia

en: Background set
sk: Pozadie nastavené

en: Backward stepper
sk: Šípka pre krok dozadu

en: Border around the progress bar
sk: Okraj okolo ukazovateľa priebehu

en: Border between button edges and child.
sk: Okraj medzi hranicou tlačidla a potomkom.

en: Border between text and frame.
sk: Okraj medzi textom a rámcom.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
sk: Okraj medzi textom a rámcom. Predefinuje vlastnosť inner-border

en: Border relief
sk: Reliéf okraja

en: Border width
sk: Šírka okraja

en: Bottom Attach
sk: Dolné pripojenie

en: Bottom Padding
sk: Výplň dole

en: Bottom attachment
sk: Dolné pripojenie

en: Buffer
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Button Sensitivity
sk: Citlivosť tlačidla

en: Button relief
sk: Obrys tlačidla

en: Button spacing
sk: Rozostupy tlačidla

en: Can be used to add a new child to the container
sk: Dá sa použiť pre pridanie potomka do kontajneru

en: Can change accelerators
sk: Môže meniť akcelerátory

en: Can default
sk: Môže byť predvolený

en: Can focus
sk: Môže získať zameranie

en: Cancel Button
sk: Tlačidlo Zrušiť

en: Caps Lock warning
sk: Caps Lock upozornenie

en: Cell Area
sk: Oblasť bunky

en: Cell background RGBA color
sk: Farba RGBA pozadia bunky

en: Cell background color
sk: Farba pozadia bunky

en: Cell background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia bunky ako GdkColor

en: Cell background color as a GdkRGBA
sk: Farba pozadia bunky ako GdkRGBA

en: Cell background color as a string
sk: Farba pozadia bunky ako text

en: Cell background color name
sk: Názov farby pozadia bunky

en: Cell background set
sk: Pozadie bunky nastavené

en: Cell renderer
sk: Vykresľovač bunky

en: CellView model
sk: Model pohľadu CellView

en: Child
sk: Potomok

en: Child Detached
sk: Potomok odpojený

en: Child Pack direction
sk: Smer zbalenia potomka

en: Child Revealed
sk: Potomok odhalený

en: Child X Displacement
sk: X posun potomka

en: Child Y Displacement
sk: Y posun potomka

en: Child internal height padding
sk: Vnútorná výška výplne potomka

en: Child internal width padding
sk: Vnútorná šírka výplne potomka

en: Child widget to appear next to the button text
sk: Ovládací prvok potomka, ktorý sa zobrazí vedľa textu tlačidla

en: Child widget to appear next to the menu text
sk: Potomok zobrazený vedľa textu ponuky

en: Clickable
sk: Povolené kliknutie

en: Climb Rate
sk: Rýchlosť rastu

en: Climb rate
sk: Rýchlosť rastu

en: Color
sk: Farba

en: Color Hash
sk: Haš farby

en: Color Profile Title
sk: Názov profilu farieb

en: Color Selection
sk: Výber farby

en: Color as RGBA
sk: Farba ako RGBA

en: Color of the selection box
sk: Farba boxu výberu

en: Color of unvisited links
sk: Farba nenavštívených odkazov

en: Color of visited links
sk: Farba navštívených odkazov

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Color to use for even rows
sk: Farba používaná pre párne riadky

en: Color to use for odd rows
sk: Farba používaná pre nepárne riadky

en: Color with which to draw error-indication underlines
sk: Farba, ktorou sa budú podčiarkovať chyby

en: Color with which to draw insertion cursor
sk: Farba, ktorou sa bude kresliť vkladací kurzor

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sk: Farba, ktorou sa kreslí vedľajší vkladací kurzor pri upravovaní textu miešajúceho text písaný zľava-doprava a sprava-doľava

en: Column Homogeneous
sk: Homogénne stĺpce

en: Column Spacing
sk: Rozstupy stĺpcov

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sk: Stĺpec získa podiel zo šírky navyše pridelenej ovládaciemu prvku

en: Column headers respond to click events
sk: Záhlavia stĺpcov reagujú na udalosti kliknutia

en: Column is user-resizable
sk: Veľkosť stĺpca je zmeniteľná

en: Column spacing
sk: Rozstupy stĺpcov

en: Column span column
sk: Stĺpec pre rozpätie stĺpcov

en: Columns
sk: Stĺpce

en: ComboBox model
sk: Model kombinovaného poľa

en: Command to run when displaying a print preview
sk: Príkaz spustený pri zobrazení náhľadu tlače

en: Comments about the program
sk: Komentáre o programe

en: Comments string
sk: Reťazec komentárov

en: Completion
sk: Dokončovanie

en: Completion Model
sk: Dokončovací model

en: Composite child
sk: Zložený potomok

en: Content Padding
sk: Výplň obsahu

en: Content area border
sk: Okraj plochy s obsahom

en: Content area spacing
sk: Rozostupy oblasti s obsahom

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Copy target list
sk: Zoznam cieľov kopírovania

en: Copyright information for the program
sk: Informácie o autorskom práve pre program

en: Copyright string
sk: Reťazec o autorskom práve

en: Create the same proxies as a radio action
sk: Vytvoriť takých istých zástupcov ako rádiovú akciu

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sk: Poďakovanie prekladateľom. Tento reťazec by mal byť označený ako preložiteľný

en: Current Alpha
sk: Aktuálna alfa

en: Current Color
sk: Aktuálna farba

en: Current Page
sk: Aktuálna stránka

en: Current RGBA
sk: Aktuálna RGBA

en: Current RGBA Color
sk: Aktuálna farba RGBA

en: Current X position of the column
sk: Aktuálna pozícia X stĺpca

en: Current color, as a GdkRGBA
sk: Aktuálna farba, ako GdkRGBA

en: Current fixed width of the column
sk: Aktuálna pevná šírka stĺpca

en: Current text of the buffer
sk: Aktuálny text vyrovnávacej pamäti

en: Current width of the column
sk: Aktuálna šírka stĺpca

en: Currently filled value level
sk: Aktuálna hodnota úrovne naplnenia

en: Currently filled value level of the level bar
sk: Aktuálna hodnota úrovne naplnenia indikátora úrovne

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Cursor Blink
sk: Blikanie kurzora

en: Cursor Blink Time
sk: Čas blikania kurzora

en: Cursor Blink Timeout
sk: Časový limit blikania kurzora

en: Cursor Position
sk: Pozícia kurzora

en: Cursor Visible
sk: Viditeľný kurzor

en: Cursor color
sk: Farba kurzora

en: Cursor line aspect ratio
sk: Pomer strán čiary kurzora

en: Cursor position
sk: Pozícia kurzora

en: Cursor theme name
sk: Názov témy kurzora

en: Cursor theme size
sk: Veľkosť témy kurzora

en: Cursor type
sk: Typ kurzora

en: Custom Title
sk: Vlastný titulok

en: Custom palette
sk: Vlastná paleta

en: Custom tab label
sk: Vlastné označenie karty

en: Custom tabs for this text
sk: Vlastné tabulátory pre tento text

en: Custom title widget to display
sk: Vlastný titulok ovládacieho prvku, ktorý sa má zobraziť

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
sk: Vzorka čiary použitá na kreslenie zameriavača

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
sk: Čiarkovaná vzorka použitá na vykreslenie čiar mriežky

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
sk: Čiarkovaná vzorka použitá na vykreslenie čiar stromu

en: Day
sk: Deň

en: Decorated
sk: Dekorované

en: Decorated button layout
sk: Dakorované rozloženie tlačidiel

en: Default Display
sk: Predvolený displej

en: Default Height
sk: Predvolená výška

en: Default IM module
sk: Predvolený modul metódy vstupu

en: Default Outside Spacing
sk: Predvolené rozostupy okolo

en: Default Page Setup
sk: Predvolené nastavenia stránky

en: Default Spacing
sk: Predvolené rozostupy

en: Default Width
sk: Predvolená šírka

en: Default command to run when displaying a print preview
sk: Predvolený príkaz spustený pri zobrazení náhľadu tlače

en: Default file chooser backend
sk: Predvolený backend pre výber súborov

en: Default print backend
sk: Predvolený obslužný program pre tlač

en: Delay before drop down menus appear
sk: Oneskorenie pred zobrazením rozbaľovacej ponuky

en: Delay before hiding a submenu
sk: Oneskorenie pred skrytím podponuky

en: Delay before submenus appear
sk: Oneskorenie pred zobrazením podponuky

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sk: Oneskorenie pred zobrazením podponúk rozbaľovacej ponuky

en: Deletable
sk: Odstrániteľné

en: Destroy with Parent
sk: Zničiť s rodičom

en: Detail
sk: Podrobnosti

en: Details Height
sk: Výška podrobností

en: Details Width
sk: Šírka podrobností

en: Details height in rows
sk: Výška podrobností v riadkoch

en: Details width in characters
sk: Šírka podrobností v znakoch

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sk: Určuje, ako je kreslený tieňovaný box okolo pohľadu

en: Device Display
sk: Displej zariadenia

en: Device ID
sk: Identifikátor zariadenia

en: Device identifier
sk: Identifikátor zariadenia

en: Device manager
sk: Správca zariadení

en: Device manager which the device belongs to
sk: Zariadenie patriace k správcovi zariadení

en: Device name
sk: Názov zariadenia

en: Device role in the device manager
sk: Úloha zariadenia v správcovi zariadení

en: Device type
sk: Typ zariadenia

en: Dialog
sk: Dialógové okno

en: Digits
sk: Desatinné miesta

en: Direction
sk: Smer

en: Displace focus
sk: Posun ohniska

en: Display
sk: Displej

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sk: Zobraziť druhé tlačidlo so šípkou pre krok dozadu na opačnom konci posuvníka

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sk: Zobraziť tlačidlo s vedľajšou šípkou pre krok dozadu na druhom konci oblasti kariet

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sk: Zobraziť druhé tlačidlo so šípkou pre krok dopredu na opačnom konci posuvníka

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sk: Zobraziť tlačidlo s vedľajšou šípkou pre krok dopredu na druhom konci oblasti kariet

en: Display for the device manager
sk: Displej pre správcu zariadení

en: Display of this cursor
sk: Zobrazenie tohto kurzora

en: Display the cell
sk: Zobraziť bunku

en: Display the cell sensitive
sk: Zobraziť bunku ako citlivú

en: Display the standard backward arrow button
sk: Zobraziť štandardné tlačidlo so šípkou pre krok dozadu

en: Display the standard forward arrow button
sk: Zobraziť štandardné tlačidlo so šípkou pre krok dopredu

en: Display which the device belongs to
sk: Zariadenie patriace k displeju

en: Do overwrite confirmation
sk: Potvrdzovať prepísanie

en: Documenters
sk: Autori dokumentácie

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sk: Nemeniť veľkosť tlačidla posuvníka, uzamknúť ho na minimálnej veľkosti

en: Double Arrows
sk: Dvojité šípky

en: Double Click Distance
sk: Vzdialenosť dvojitého kliknutia

en: Double Click Time
sk: Čas dvojitého kliknutia

en: Drag Threshold
sk: Prah citlivosti ťahania

en: Drag Threshold (in pixels)
sk: Prah citlivosti ťahania (v pixeloch)

en: Drag threshold
sk: Prah citlivosti ťahania

en: Draw
sk: Kresliť

en: Draw Indicator
sk: Kresliť indikátor

en: Draw Value
sk: Kresliť hodnotu

en: Draw as radio menu item
sk: Vykresliť ako rádiovú položku ponuky

en: Draw the toggle button as a radio button
sk: Vykreslí prepínacie tlačidlo ako rádiové tlačidlo

en: Editability set
sk: Možnosť úpravy nastavená

en: Editable
sk: Upraviteľné

en: Editable mode of the CellRenderer
sk: Upraviteľný režim pre CellRenderer

en: Edited Cell
sk: Upravovaná bunka

en: Editing
sk: Upravovanie

en: Editing Canceled
sk: Upravovanie zrušené

en: Ellipsize
sk: Výpustka

en: Ellipsize set
sk: Výpustka nastavená

en: Embedded
sk: Vložená

en: Enable Accelerators
sk: Povoliť klávesové skratky

en: Enable Animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable Event Sounds
sk: Povoliť zvuky udalostí

en: Enable Grid Lines
sk: Povoliť čiary mriežky

en: Enable Mnemonics
sk: Povoliť mnemoniku

en: Enable Search
sk: Povoliť hľadanie

en: Enable Tooltips
sk: Povoliť bublinové tipy

en: Enable Touchscreen Mode
sk: Povoliť režim dotykovej obrazovky

en: Enable Tree Lines
sk: Povoliť čiary stromu

en: Entry Text Column
sk: Stĺpec textu vstupného poľa

en: Error Bell
sk: Zvonček chyby

en: Error color
sk: Farba chyby

en: Error underline color
sk: Farba podčiarknutia chyby

en: Even Row Color
sk: Farba párnych riadkov

en: Events
sk: Udalosti

en: Expand
sk: Expandovať

en: Expand Both
sk: Roztiahnuť obe

en: Expand timeout
sk: Časový limit rozbalenia

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
sk: Hodnota pre časové limity rozbalenia, keď ovládací prvok rozbaľuje nový región

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: Expander Column
sk: Stĺpec rozbaľovača

en: Expander Size
sk: Veľkosť rozbaľovača

en: Export filename
sk: Názov exportného súboru

en: Extra indentation for each level
sk: Extra odsadenie pre každú úroveň

en: Extra space at the left and right edges of the menu
sk: Množstvo miesta pridaného na ľavú a pravú stranu ponuky

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sk: Množstvo miesta pridaného na vrch a spodok ponuky

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
sk: Extra priestor pridaný pre tlačidlá GTK_CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
sk: Extra priestor pridaný pre tlačidlá GTK_CAN_DEFAULT, ktorý je vždy vykreslený okolo okraja

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sk: Dodatočné miesto medzi ľavým a pravým susediacim prvkom potomka, v pixeloch

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sk: Extra priestor medzi potomkom a jeho susedmi, v pixeloch

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sk: Dodatočné miesto medzi horným a dolným susediacim prvkom potomka, v pixeloch

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
sk: Dodatočné rozostupy pridané k výške indikátora priebehu.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
sk: Dodatočné rozostupy pridané k šírke indikátora priebehu.

en: Extra widget
sk: Dodatočný ovládací prvok

en: FALSE if this represents a real hardware printer
sk: FALSE ak reprezentuje skutočnú hardvérovú tlačiareň

en: FALSE removes outside bevel from entry
sk: FALSE odstráni vonkajšie skosenie okolo vstupného poľa

en: Fallback Icon Theme Name
sk: Názov záložnej témy ikon

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename to load and display
sk: Názov načítavaného a zobrazeného súboru

en: Fill
sk: Vyplniť

en: Fill Level
sk: Úroveň naplnenia

en: Fixed Height Mode
sk: Režim pevnej výšky

en: Fixed Size
sk: Pevná veľkosť

en: Fixed Width
sk: Pevná šírka

en: Fixed slider size
sk: Pevná veľkosť tlačidla posuvníka

en: Focus Cell
sk: Zameraná bunka

en: Focus Visible
sk: Zameriavač viditeľný

en: Focus in Toplevel
sk: Zameriavač v najvyššom prvku

en: Focus line dash pattern
sk: Vzorka čiary zameriavača

en: Focus linewidth
sk: Šírka čiary zameriavača

en: Focus on click
sk: Ohnisko pri kliknutí

en: Focus padding
sk: Výplň zameriavača

en: Follow State
sk: Riadiť sa stavom

en: Font
sk: Písmo

en: Font Name
sk: Názov písma

en: Font description
sk: Popis písma

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sk: Popis písma ako štruktúra PangoFontDescription

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sk: Popis písma ako reťazec, napr. „Sans Italic 12“

en: Font family
sk: Písmo

en: Font family set
sk: Písmo nastavené

en: Font name
sk: Názov písma

en: Font options
sk: Voľby písma

en: Font points
sk: Počet bodov písma

en: Font resolution
sk: Rozlíšenie písma

en: Font scale
sk: Zväčšenie písma

en: Font scale set
sk: Zväčšenie písma nastavené

en: Font scaling factor
sk: Faktor zväčšenia písma

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sk: Veľkosť písma ako faktor zväčšenia vzhľadom k predvolenej veľkosti. Toto sa správne chová vzhľadom ku témam, takže je to doporučené. Pango preddefinuje niektoré mierky, napríklad PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
sk: Veľkosť písma v jednotkách Pango

en: Font size in points
sk: Veľkosť písma v bodoch

en: Font size set
sk: Veľkosť písma nastavená

en: Font stretch
sk: Roztiahnutie písma

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sk: Zhustenie písma ako PangoStretch, napr. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
sk: Roztiahnutie písma nastavené

en: Font style
sk: Typ písma

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sk: Štýl písma ako PangoStyle, napr. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
sk: Štýl písma nastavený

en: Font variant
sk: Variant písma

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sk: Variant písma ako PangoVariant, napr. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
sk: Variant písma nastavený

en: Font weight
sk: Váha písma

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sk: Váha písma ako celé číslo, viď preddefinované hodnoty v PangoWeight, napríklad PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
sk: Váha písma nastavená

en: Fontconfig configuration timestamp
sk: Časová značka konfigurácie fontconfig

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sk: Vynútiť, aby pomer strán zodpovedal rámcu potomka

en: Foreground RGBA
sk: Popredie RGBA

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Foreground color as RGBA
sk: Farba popredia ako RGBA

en: Foreground color as a GdkColor
sk: Farba popredia ako GdkColor

en: Foreground color as a GdkRGBA
sk: Farba popredia ako GdkRGBA

en: Foreground color as a string
sk: Názov farby popredia ako reťazec

en: Foreground color name
sk: Názov farby popredia

en: Foreground set
sk: Popredie nastavené

en: Forward stepper
sk: Šípka pre krok dopredu

en: Fraction
sk: Zlomok

en: Frame shadow
sk: Tieň rámca

en: GIcon
sk: GIkona

en: GIcon for primary icon
sk: Ikona GIcon pre hlavnú ikonu

en: GIcon for secondary icon
sk: Ikona GIcon pre vedľajšiu ikonu

en: GTK Modules
sk: Moduly GTK

en: GdkPixbufAnimation to display
sk: Zobrazená GdkPixbufAnimation

en: Gravity
sk: Gravitácia

en: Grid line pattern
sk: Vzorka čiary mriežky

en: Grid line width
sk: Šírka čiary mriežky

en: Group
sk: Skupina

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Group name for tab drag and drop
sk: Názov skupiny pre pretiahnutie a pustenie kariet

en: Has Entry
sk: Má položku

en: Has Frame
sk: Má rámec

en: Has Opacity Control
sk: Má ovládanie nepriehľadnosti

en: Has Selection
sk: Má výber

en: Has default
sk: Je predvolený

en: Has focus
sk: Má zameranie

en: Has palette
sk: Má paletu

en: Has selection
sk: Má výber

en: Has tooltip
sk: Má bublinový tip

en: Header Padding
sk: Výplň záhlavia

en: Header Spacing
sk: Rozostupy záhlavia

en: Header image
sk: Obrázok záhlavia

en: Header image for the assistant page
sk: Obrázok záhlavia stránky asistenta

en: Headers Clickable
sk: Kliknutia na záhlavia

en: Headers Visible
sk: Viditeľné záhlavia

en: Heading
sk: Záhlavie

en: Height
sk: Výška

en: Height request
sk: Požiadavka výšky

en: Help Button
sk: Tlačidlo Pomocník

en: Hide if empty
sk: Skryť ak prázdne

en: Hide the titlebar during maximization
sk: Skryť lištu s titulkom počas maximalizácie

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sk: Rada pre prostredie, čo je toto za typ okna a ako s ním pracovať.

en: Hints for the text field behaviour
sk: Rady pre správanie textového poľa

en: Homogeneous
sk: Homogénne

en: Horizontal Adjustment
sk: Vodorvné zarovnanie

en: Horizontal Alignment
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Horizontal Expand
sk: Vodorovné roztiahnutie

en: Horizontal Expand Set
sk: Vodorovné roztiahnutie nastavené

en: Horizontal Offset
sk: Vodorovné posunutie

en: Horizontal Padding
sk: Vodorovná výplň

en: Horizontal Scroll Arrow Length
sk: Dĺžka vodorovnej šípky rolovania

en: Horizontal Scrollable Policy
sk: Politika pre vodorovné rozhranie rolovania

en: Horizontal Scrollbar Policy
sk: Politika pre vodorovný posuvník

en: Horizontal Separator Width
sk: Šírka vodorovného oddeľovača

en: Horizontal adjustment
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sk: Vodorné zarovanie, ktoré je spoločné pre ovládací prvok rolovania a jeho ovládač

en: Horizontal alignment
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Horizontal alignment for child
sk: Vodorovné zarovnanie pre potomka

en: Horizontal options
sk: Vodorovné voľby

en: Horizontal padding
sk: Vodorovná výplň

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sk: Vodorovná pozícia potomka v dostupnom priestore. 0.0 je zarovnanie vľavo, 1.0 je zarovnanie vpravo

en: Horizontal scale
sk: Vodorovná mierka

en: Horizontal separation
sk: vodorovné oddelenie

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sk: Vodorovný priestor medzi bunkami. Musí byť párne číslo

en: Hover Expand
sk: Postávanie rozširuje

en: Hover Selection
sk: Postávanie vyberá

en: How long to show the last input character in hidden entries
sk: Ako dlho zobrazovať posledný zadaný znak v skrytých vstupných poliach

en: How the size of the content should be determined
sk: Určuje, ako má byť určená veľkosť obsahu

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sk: Ako sú text a ikona každej položky vzájomne umiestnené

en: How to align the lines
sk: Ako zarovnávať riadky

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sk: Ako rozdeliť reťazec na viac riadkov, ak vykresľovač bunky nemá dosť miesta na zobrazenie celého reťazca

en: How to draw the input method preedit string
sk: Ako kresliť reťazec predúpravy pre metódu vstupu

en: How to draw the input method statusbar
sk: Ako kresliť stavový panel metódy vstupu

en: How to draw the toolbar
sk: Ako kresliť panel nástrojov

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
sk: Ako rozložiť tlačidlá v boxe. Možné hodnoty sú „spread“ (rozložiť), „edge“ (okraj), „start“ (začiatok) a „end“ (koniec)

en: ID
sk: Identifikátor

en: ID Column
sk: Identifikátor stĺpca

en: IM Preedit style
sk: Štýl predúpravy metódy vstupu

en: IM Status style
sk: Štýl stavu metódy vstupu

en: IM module
sk: Modul metódy vstupu

en: Icon
sk: Ikona

en: Icon Name
sk: Názov ikony

en: Icon Size
sk: Veľkosti ikony

en: Icon Sizes
sk: Veľkosti ikon

en: Icon Theme Name
sk: Názov témy ikon

en: Icon View Model
sk: Model pohľadu ikon

en: Icon for this window
sk: Ikona pre toto okno

en: Icon name
sk: Názov ikony

en: Icon name for primary icon
sk: Názov ikony pre hlavnú ikonu

en: Icon name for secondary icon
sk: Názov ikony pre vedľajšiu ikonu

en: Icon set
sk: Skupina ikon

en: Icon set to display
sk: Zobrazená skupina ikon

en: Icon size
sk: Veľkosť ikony

en: Icon size set
sk: Veľkosť ikony nastavená

en: Icon spacing
sk: Rozstupy ikon

en: Icon widget
sk: Ovládací prvok ikony

en: Icon widget to display in the item
sk: Ovládací prvok ikony zobrazený na položke

en: Icon's count
sk: Počet v ikone

en: Icon's label
sk: Označenie ikony

en: Icon's style context
sk: Kontextový štýl ikony

en: Icons
sk: Ikony

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
sk: Ak FALSE, nepovolí sa zadanie iného reťazca než sú tie zadané

en: If TRUE, a heading is displayed
sk: Ak je TRUE, záhlavie je zobrazené

en: If TRUE, day names are displayed
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa názvy dní

en: If TRUE, details are shown
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa podrobnosti

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sk: Ak je TRUE, stlačením pravého tlačidla myši na notese sa zobrazí miestnu ponuku, ktorá sa dá použiť pre prechod na stránku.

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sk: Ak je TRUE, potomok bude vo vedľajšej skupine potomkov, čo sa hodí napríklad pre tlačidlá Pomocníka

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sk: Ak je TRUE, potomok môže byť zmenšený viac, než požaduje

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
sk: Ak je TRUE, potomok nebude podliehať homogénnemu nastaveniu veľkosti

en: If TRUE, the columns are all the same width
sk: Ak je TRUE, všetky stĺpce majú rovnakú šírku

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
sk: Ak je TRUE, vyskakovacie okno sa zobrazí aj pri jedinej zhode.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
sk: Ak je TRUE, vyskakovacie okno bude mať rovnakú šírku ako vstupné pole

en: If TRUE, the rows are all the same height
sk: Ak je TRUE, všetky riadky majú rovnakú výšku

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
sk: Ak je TRUE, vybraný mesiac nemôže byť zmenený

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
sk: Ak je TRUE, všetky bunky tabuľky budú mať rovnakú šírku/výšku

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sk: Ak je TRUE, ovládací prvok prijíma predvolenú akciu v prípade, že je zameraný

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sk: Ak je TRUE, okno je modálne (ostatné okná nie je možné používať, ak je toto zobrazené)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
sk: Ak je TRUE, nezobrazované ovládacie prvky sú pri určovaní veľkosti skupiny ignorované

en: If TRUE, users can resize the window
sk: Ak je TRUE, používateľ môže zmeniť veľkosť okna

en: If TRUE, week numbers are displayed
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa čísla týždňov

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sk: Určuje, či má byť zobrazená šípka, ak sa panel nástrojov nezmestí

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sk: Ak je dostupný vodorovný priestor väčší, než vyžaduje potomok, aká veľká časť sa má použiť pre potomka. 0.0 znamená nič, 1.0 znamená všetko

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sk: Ak je dostupný zvislý priestor väčší, než vyžaduje potomok, aká veľká časť sa má použiť pre potomka. 0.0 znamená nič, 1.0 znamená všetko

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sk: Ak je nastavené, znak podčiarknutia označuje, že nasledujúci znak sa má použiť ako klávesová skratka v ponuke

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sk: Ak je použité, podčiarknutý text označuje, že nasledujúci znak sa má použiť ako klávesová skratka

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sk: Ak je nastavené, označenie sa použije pre voľbu štandardnej položky namiesto jeho zobrazenia

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sk: Ak je nastavené, riadky textu budú zalomené v prípade, že bude text príliš dlhý

en: If the insertion cursor is shown
sk: Určuje, či je zobrazený kurzor pre vkladanie

en: If the toggle button is in an "in between" state
sk: Určuje, či je tlačidlo v stave „medzi“

en: If the toggle part of the button is displayed
sk: Určuje, či má byť zobrazený prepínacia časť tlačidla

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sk: Určuje, či má byť okno zničené pri zničení rodiča

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
sk: Určuje, či má byť táto lišta s titulkom okna skrytá pri maximalizácii okna

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
sk: Ak je nastavené zalamovanie, určuje spôsob zalamovania

en: Ignore hidden
sk: Ignorovať skryté

en: Image
sk: Obrázok

en: Image position
sk: Pozícia obrázku

en: Image spacing
sk: Rozostupy obrázka

en: Image widget
sk: Prvok obrázku

en: Image/label border
sk: Okraj obrázka/označenia

en: Include an 'Other…' item
sk: Zahrnúť položku „Iné…“

en: Inconsistent
sk: Nekonzistentný

en: Inconsistent state
sk: Nekonzistentný stav

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Indent Expanders
sk: Odsadiť rozbaľovače

en: Indent set
sk: Odsadenie nastavené

en: Indicates that editing has been canceled
sk: Indikuje, že upravovanie bolo zrušené

en: Indicates where scroll arrows should be placed
sk: Indikuje, kde by mali byť šípky rolovania umiestnené

en: Indicator Size
sk: Veľkosť indikátora

en: Indicator Spacing
sk: Rozostupy indikátora

en: Indicator size
sk: Veľkosť indikátora

en: Inherit
sk: Dedenie

en: Initial gap
sk: Počiatočná medzera

en: Initial gap before the first tab
sk: Počiatočná medzera pred prvou kartou

en: Initial value
sk: Počiatočná hodnota

en: Inline completion
sk: Dopĺňanie v riadku

en: Inline selection
sk: Výber v riadku

en: Inner Border
sk: Vnútorný okraj

en: Inner border
sk: Vnútorný okraj

en: Inner border space
sk: Priestor vnútorného okraja

en: Input mode for the device
sk: Režim vstupu pre zariadenie

en: Input source
sk: Zdroj vstupu

en: Interior Focus
sk: Vnútorný zameriavač

en: Internal padding
sk: Vnútorná výplň

en: Invert direction slider moves to increase range value
sk: Obrátiť smer pohybu posuvníka pre zvýšenie hodnoty

en: Invert the direction in which the level bar grows
sk: Obrátiť smer, v ktorom indikátor úrovne narastá

en: Invert the direction in which the progress bar grows
sk: Obrátiť smer rastu ukazovateľa priebehu

en: Inverted
sk: Obrátený

en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: Invisible character
sk: Neviditeľný znak

en: Invisible set
sk: Neviditeľný nastavené

en: Is Active
sk: Je aktívne

en: Is Expanded
sk: Je rozbalený

en: Is Expander
sk: Je rozbaľovač

en: Is Showing
sk: Zobrazuje sa

en: Is Virtual
sk: Je virtuálna

en: Is focus
sk: Je zameraný

en: Is important
sk: Je dôležitá

en: Item Orientation
sk: Orientácia položky

en: Item Padding
sk: Výplň položky

en: Job Count
sk: Počet úloh

en: Job Name
sk: Názov úlohy

en: Justification
sk: Zarovnanie

en: Justification set
sk: Zarovnanie nastavené

en: Key Theme Name
sk: Názov témy kláves

en: Keybinding to activate the menu bar
sk: Klávesová skratka pre aktivovanie lišty s ponukou

en: Keynav Cursor Only
sk: Len kurzorová klávesová navigácia

en: Keynav Wrap Around
sk: Zalamovať prechádzanie klávesnicou

en: Label
sk: Označenie

en: Label fill
sk: Vyplniť označením

en: Label for the tab containing custom widgets.
sk: Označenie pre kartu obsahujúcu vlastné ovládacie prvky.

en: Label widget
sk: Ovládací prvok označenia

en: Label xalign
sk: X zarovnanie označenia

en: Label yalign
sk: Y zarovnanie označenia

en: Language
sk: Jazyk

en: Language set
sk: Jazyk nastavený

en: Largest possible value for the "position" property
sk: Najväčšia možná hodnota vlastnosti „position“

en: Layout style
sk: Štýl rozloženia

en: Left Attach
sk: Ľavé pripojenie

en: Left Margin
sk: Ľavý odstup

en: Left Padding
sk: Výplň vľavo

en: Left attachment
sk: Ľavé pripojenie

en: Left gravity
sk: Ľavá gravitácia

en: Left margin
sk: Ľavý odstup

en: Left margin set
sk: Ľavý odstup nastavený

en: Left, right, or center justification
sk: Zarovnanie vľavo, vpravo alebo na stred

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sk: Dĺžka cyklu blikania kurzora, v milisekundách

en: Length of the text currently in the buffer
sk: Dĺžka textu, ktorý je práve vo vyrovnávacej pamäti

en: Length of the text currently in the entry
sk: Dĺžka aktuálneho textu vo vstupnom poli

en: Level Indentation
sk: Odsadenie pre úrovne

en: License Type
sk: Typ licencie

en: Limit
sk: Obmedzenie

en: Line wrap
sk: Zalamovanie riadka

en: Line wrap mode
sk: Režim zalamovania riadka

en: List of authors of the program
sk: Zoznam autorov programu

en: List of currently active GTK modules
sk: Zoznam aktívnych modulov GTK

en: List of icon names
sk: Zoznam názvov ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
sk: Zoznam veľkostí ikon (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20…

en: List of people documenting the program
sk: Zoznam ľudí, ktorí dokumentujú program

en: List of people who have contributed artwork to the program
sk: Zoznam ľudí, ktorí prispeli grafikou k programu

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
sk: Zoznam predvolených obslužných programov pre GtkPrintBackend

en: Local Only
sk: Len miestne

en: Local only
sk: Len miestne

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Lock Text
sk: Text uzamknutia

en: Lock Tooltip
sk: Bublinový tip uzamknutia

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
sk: Identifikátor stĺpca, podľa ktorého sa zoradí obsah

en: Logo Icon Name
sk: Názov ikony loga

en: Lower stepper sensitivity
sk: Citlivosť spodného krokovača

en: Major
sk: Hlavné

en: Major version number
sk: Hlavné číslo verzie

en: Make the expanders indented
sk: Odsadí rozbaľovače

en: Margin Accumulates
sk: Odstup zhromažďuje

en: Margin on Bottom
sk: Odstup naspodu

en: Margin on Left
sk: Odstup naľavo

en: Margin on Right
sk: Odstup napravo

en: Margin on Top
sk: Odstup navrchu

en: Mark name
sk: Názov značky

en: Marked up text to render
sk: Vykreslený text so značkami

en: Markup
sk: Značky

en: Markup column
sk: Stĺpec značky

en: Maximal Position
sk: Maximálna pozícia

en: Maximum Value
sk: Maximálna hodnota

en: Maximum Width
sk: Maximálna šírka

en: Maximum Width In Characters
sk: Maximálna šírka v znakoch

en: Maximum age of recently used files, in days
sk: Maximálny vek nedávno použitých dokumentov, v dňoch

en: Maximum allowed width of the column
sk: Maximálna povolená šírka stĺpca

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
sk: Maximálny priestor, ktorý môže rozťahovacia položka získať

en: Maximum child expand
sk: Maximálne roztiahnutie potomka

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sk: Maximálna vzdialenosť medzi dvoma kliknutiami, aby boli chápané ako dvojité kliknutie (v pixeloch)

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sk: Maximálny počet znakov pre toto vstupné pole. 0 znamená bez obmedzenia

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sk: Maximálny čas medzi dvoma kliknutiami, aby boli chápané ako dvojité kliknutie (v milisekundách)

en: Maximum value level for the bar
sk: Maximálna hodnota úrovne pre indikátor

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
sk: Maximálna hodnota úrovne, ktorá môže byť zobrazená v indikátore

en: Menu
sk: Ponuka

en: Menu bar accelerator
sk: Akcelerátor ponuky

en: Menu label
sk: Označenie ponuky

en: Menubar
sk: Panel ponuky

en: Merged UI definition
sk: Definícia zlúčeného používateľského rozhrania

en: Message Buttons
sk: Tlačidlá správy

en: Message Type
sk: Typ správy

en: Message area
sk: Oblasť správy

en: Minimal Position
sk: Minimálna pozícia

en: Minimum Content Height
sk: Minimálna výška obsahu

en: Minimum Content Width
sk: Minimálna šírka obsahu

en: Minimum Height
sk: Minimálna výška

en: Minimum Key Length
sk: Minimálna dĺžka kľúča

en: Minimum Slider Length
sk: Minimálna dĺžka tlačidla posuvníka

en: Minimum Value
sk: Minimálna hodnota

en: Minimum Width
sk: Minimálna šírka

en: Minimum allowed width of the column
sk: Minimálna povolená šírka stĺpca

en: Minimum child height
sk: Minimálna výška potomka

en: Minimum child width
sk: Minimálna šírka potomka

en: Minimum height for blocks that fill the bar
sk: Minimálna výška blokov, ktoré vyplňujú indikátor

en: Minimum height for filling blocks
sk: Minimálna výška pre vyplňujúce bloky

en: Minimum height of buttons inside the box
sk: Minimálna výška tlačidiel v boxe

en: Minimum horizontal bar height
sk: Minimálna výška vodorovného indikátora

en: Minimum horizontal bar width
sk: Minimálna šírka vodorovného indikátora

en: Minimum horizontal height of the progress bar
sk: Minimálna výška vodorovného indikátora priebehu

en: Minimum length of scrollbar slider
sk: Minimálna veľkosť tlačidla posuvníka

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sk: Minimálna dĺžka vyhľadávacieho kľúča pre hľadanie zhôd

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sk: Minimálna doba, po ktorú musí kurzor zostať nad položkou ponuky, aby sa zobrazila podponuka

en: Minimum value level for the bar
sk: Minimálna hodnota úrovne pre indikátor

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
sk: Minimálna hodnota úrovne, ktorá môže byť zobrazená v indikátore

en: Minimum vertical bar height
sk: Minimálna výška zvislého indikátora

en: Minimum vertical bar width
sk: Minimálna šírka zvislého indikátora

en: Minimum width for blocks that fill the bar
sk: Minimálna šírka tblokov, ktoré vyplňujú indikátor

en: Minimum width for filling blocks
sk: Minimálna šírka pre vyplňujúce bloky

en: Minimum width of buttons inside the box
sk: Minimálna šírka tlačidiel v boxe

en: Minor
sk: Vedľajšie

en: Minor version number
sk: Vedľajšie číslo vezrie

en: Mnemonic key
sk: Klávesová skratka

en: Mnemonic widget
sk: Ovládací prvok akcelerátora

en: Modal
sk: Modálne

en: Mode
sk: Režim

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa pixbuf ikony

en: Model column used to retrieve the text from
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa text

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa text pri použití značiek pre Pango

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
sk: Režimy, v ktorých volajúca aplikácia môže otvoriť umiestnenia vybrané v bočnom paneli

en: Month
sk: Mesiac

en: Name
sk: Názov

en: Name of a icon theme to fall back to
sk: Názov témy ikon použitej v prípade núdze

en: Name of default font to use
sk: Názov použitého predvoleného písma

en: Name of icon theme to use
sk: Názov použitej témy ikon

en: Name of key theme to load
sk: Názov témy kláves, ktorú načítať

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sk: Názov predvoleného obslužného programu pre GtkFileChooser

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
sk: Názov použitej kurzorovej témy alebo NULL pre použitie predvolenej témy

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sk: Názov písma, napr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
sk: Názov tlačiarne

en: Name of the themed icon for this window
sk: Témovateľná ikona pre toto okno

en: Name of theme to load
sk: Názov témy, ktorú načítať

en: Name of visible child
sk: Názov viditeľného potomka

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sk: Názov použitý pre odkaz na značku textu. NULL pre anonymné značky

en: New Row
sk: Nový riadok

en: No Month Change
sk: Bez zmeny mesiaca

en: No show all
sk: Nezobrazovať všetky

en: Non-Homogeneous
sk: Nehomogénne

en: Not Authorized Tooltip
sk: Bublivý tip neoprávneného prístupu

en: Number of Pages
sk: Počet stránok

en: Number of Pages To Print
sk: Počet stránok, ktoré vytlačiť

en: Number of axes in the device
sk: Počet osí v zariadení

en: Number of characters to leave space for in the entry
sk: Počet znakov, na ktoré sa má nechať medzera vo vstupnom poli

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of columns to display
sk: Počet zobrazených stĺpcov

en: Number of jobs queued in the printer
sk: Počet úloh zaradených pre tlačiareň

en: Number of lines
sk: Počet riadkov

en: Number of pixels around the content pages.
sk: Počet pixelov okolo stránok obsahu.

en: Number of pixels around the header.
sk: Počet pixelov okolo záhlavia.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sk: Počet pixelov medzi posuvníkmi a rolovacím oknom

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sk: Počet pixelov, o ktorý bude vstupné pole posunuté mimo obrazovky vľavo

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sk: Počet pixelov, o ktoré sa kurzor môže posunúť, aby to ešte nebolo ťahanie

en: Number of recently used files
sk: Počet nedávno použitých dokumentov

en: Numeric
sk: Číselné

en: OK Button
sk: Tlačidlo Ok

en: Odd Row Color
sk: Farba nepárnych riadkov

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sk: Posun textu nad základnú čiaru (pod ňu ak je hodnota záporná)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
sk: Posun textu nad základnú čiaru (pod ňu, ak je hodnota záporná) v jednotkách pre Pango

en: Opacity for Widget
sk: Nepriehľadnosť ovládacieho prvku

en: Opacity of the selection box
sk: Nepriehľadnosť boxu výberu

en: Opcode
sk: Operačný kód

en: Opcode for XInput2 requests
sk: Operačný kód pre požiadavky typu XInput2

en: Open Flags
sk: Otváracie príznaky

en: Option Value
sk: Hodnota voľby

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sk: Voľby pre určenie vodorovného chovania potomka

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sk: Voľby pre určenie zvislého chovania potomka

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sk: Predefinovaná požiadavka výšky, alebo -1 ak sa má použiť prirodzená požiadavka

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sk: Predefinovaná požiadavka šírky, alebo -1 ak sa má použiť prirodzená požiadavka

en: Overwrite mode
sk: Režim prepisovania

en: Pack Type
sk: Typ balenia

en: Pack direction
sk: Smer zbalenia

en: Pack type
sk: Typ balenia

en: Padding
sk: Výplň

en: Padding around icon view items
sk: Výplň okolo položiek pohľadu ikon

en: Page
sk: Stránka

en: Page Increment
sk: Stránka zvýšenia

en: Page Setup
sk: Nastavenia stránky

en: Page Size
sk: Veľkosť stránky

en: Page complete
sk: Stránka dokončená

en: Page title
sk: Titulok stránky

en: Page type
sk: Typ stránky

en: Palette to use in the color selector
sk: Paleta použitá v rozhraní výberu farby

en: Paragraph background RGBA
sk: Pozadie odstavca RGBA

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
sk: Pozadie odstavca RGBA ako GdkRGBA

en: Paragraph background color
sk: Farba pozadia odstavca

en: Paragraph background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia odstavca ako GdkColor

en: Paragraph background color as a string
sk: Farba pozadia odstavca ako reťazec

en: Paragraph background color name
sk: Názov farby pozadia odstavca

en: Paragraph background set
sk: Pozadie odstavca nastavené

en: Parent
sk: Rodič

en: Parent widget
sk: Rodičovský ovládací prvok

en: Password Hint Timeout
sk: Časový limit náznaku hesla

en: Paste target list
sk: Zoznam cieľov vloženia

en: Pattern
sk: Vzorka

en: Paused Printer
sk: Pozastavená tlačiareň

en: Permission
sk: Oprávnenia

en: Pixbuf Expander Closed
sk: Obrázok pre zatvorený rozbaľovač

en: Pixbuf Expander Open
sk: Obrázok pre otvorený rozbaľovač

en: Pixbuf Object
sk: Objekt Pixbuf

en: Pixbuf column
sk: Stĺpec s pixbuf

en: Pixbuf for closed expander
sk: Obrázok pre zatvorený rozbaľovací prvok

en: Pixbuf for open expander
sk: Obrázok pre otvorený rozbaľovací prvok

en: Pixel size
sk: Veľkosť v pixeloch

en: Pixel size to use for named icon
sk: Veľkosť pre pomenovanú ikonu, v pixeloch

en: Pixels Above Lines
sk: Pixelov nad čiarou

en: Pixels Below Lines
sk: Pixelov pod čiarou

en: Pixels Inside Wrap
sk: Pixelov v zalomení

en: Pixels above lines
sk: Pixelov nad riadkami

en: Pixels above lines set
sk: Pixelov na riadkami nastavené

en: Pixels below lines
sk: Pixelov pod riadkami

en: Pixels below lines set
sk: Pixelov pod riadkami nastavené

en: Pixels inside wrap
sk: Pixelov v zalomení

en: Pixels inside wrap set
sk: Pixelov v zalomení nastavené

en: Pixels of blank space above paragraphs
sk: Počet pixelov prázdneho priestoru nad odstavcami

en: Pixels of blank space below paragraphs
sk: Počet pixelov prázdneho priestoru pod odstavcami

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sk: Počet pixelov prázdneho priestoru medzi zalomenými riadkami v odstavci

en: Pixels of extra space on all four sides
sk: Počet pixelov dodatočného priestoru na všetkých štyroch stranách

en: Pixels of extra space on the bottom side
sk: Počet pixelov dodatočného priestoru na spodnej strane

en: Pixels of extra space on the left side
sk: Počet pixelov dodatočného miesta na ľavej strane

en: Pixels of extra space on the right side
sk: Počet pixelov dodatočného priestoru na pravej strane

en: Pixels of extra space on the top side
sk: Počet pixelov dodatočného priestoru na vrchnej strane

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
sk: Umiestniť posuvníky dovnútra skosenia rolovacím okna

en: Placeholder text
sk: Zástupný text

en: Pointing to
sk: Ukazuje k

en: Popup completion
sk: Dopĺňanie vo vyskakovacom okne

en: Popup set width
sk: Nastaviť šírku vyskakovacieho okna

en: Popup shown
sk: Miestna ponuka zobrazená

en: Popup single match
sk: Vyskakovať pre 1 zhodu

en: Position
sk: Pozícia

en: Position Set
sk: Pozícia nastavená

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sk: Pozícia oddeľovača v pixeloch (0 znamená úplne vľavo/hore)

en: Position of the item within this group
sk: Pozícia položky v tejto skupine

en: Position to place the bubble window
sk: Pozícia, na ktorú umiestniť bublinové okno

en: Preview Widget Active
sk: Ovládací prvok náhľadu aktívny

en: Preview text
sk: Text náhľadu

en: Preview widget
sk: Ovládací prvok náhľadu

en: Primary GIcon
sk: Hlavná ikona GIcon

en: Primary icon activatable
sk: Aktivovateľná hlavná ikona

en: Primary icon name
sk: Názov hlavnej ikony

en: Primary icon sensitive
sk: Citlivá hlavná ikona

en: Primary icon tooltip markup
sk: Značky bublinového tipu hlavnej ikony

en: Primary icon tooltip text
sk: Text bublinového tipu hlavnej ikony

en: Primary pixbuf
sk: Hlavný pixbuf

en: Primary pixbuf for the entry
sk: Hlavný pixbuf pre vstupné pole

en: Primary stock ID
sk: Hlavný identifikátor palety

en: Primary storage type
sk: Typ hlavného úložiska

en: Print Settings
sk: Nastavenia tlače

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer settings
sk: Nastavenia tlačiarne

en: Printer to print the job to
sk: Tlačiareň určená na vytlačenie úlohy

en: Program name
sk: Názov programu

en: Program version
sk: Verzia programu

en: Progress Border
sk: Okraj priebehu

en: Property name
sk: Názov vlastnosti

en: Pulse
sk: Pulzovanie

en: Pulse Step
sk: Krok pulzu

en: Pulse of the spinner
sk: Pulzovanie rotujúceho indikátora

en: Purpose
sk: Účel

en: Purpose of the text field
sk: Účel textového poľa

en: RGBA Color
sk: Farba RGBA

en: Radio state
sk: Stav rádiového tlačidla

en: Ratio
sk: Pomer

en: Reads the current value, or sets a new value
sk: Číta aktuálnu alebo nastavuje novú hodnotu

en: Receives default
sk: Prijíma predvolené

en: Recent Files Enabled
sk: Povolené nedávne súbory

en: Recent Files Limit
sk: Obmedzenie nedávnych dokumentov

en: Recent Files Max Age
sk: Maximálny vek nedávnych dokumentov

en: Recent Manager
sk: Správca nedávnych

en: Rectangle the bubble window points to
sk: Obdĺžnik, ku ktorému ukazuje bublinové okno

en: Register session
sk: Zaregistrovať reláciu

en: Register with the session manager
sk: Registrácia so správcom relácií

en: Related Action
sk: Príbuzná akcia

en: Relative to
sk: Relatívne k

en: Reorderable
sk: Zmena poradia

en: Repeat timeout
sk: Časový limit opakovania

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
sk: Opakovaná hodnota pre časové limity, keď je tlačidlo stlačené

en: Resizable
sk: Zmena veľkosti

en: Resize
sk: Zmena veľkosti

en: Resize mode
sk: Režim zmeny veľkosti

en: Resize mode of the column
sk: Režim zmeny veľkosti stĺpca

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sk: Rozlíšenie pre Xft, v 1024 * body/palec. -1 pre predvolenú hodnotu

en: Resource
sk: Zdroj

en: Restrict to Fill Level
sk: Obmedziť úroveň naplnenia

en: Reveal Child
sk: Odhaliť potomka

en: Right Attach
sk: Pravé pripojenie

en: Right Justified
sk: Zarovnané doprava

en: Right Margin
sk: Pravý odstup

en: Right Padding
sk: Výplň vpravo

en: Right attachment
sk: Pravé pripojenie

en: Right margin
sk: Pravý odstup

en: Right margin set
sk: Pravý odstup nastavený

en: Rise
sk: Zvýšenie

en: Rise set
sk: Zvýšenie nastavené

en: Round Digits
sk: Zaokrúhlenie čísla

en: Row Homogeneous
sk: Homogénne riadky

en: Row Spacing
sk: Rozstupy riadkov

en: Row has children
sk: Riadok má potomkov

en: Row is an expander row, and is expanded
sk: Riadok je rozbaľovací a je rozbalený

en: Row spacing
sk: Rozstupy riadkov

en: Row span column
sk: Stĺpec pre rozpätie riadkov

en: Rows
sk: Riadky

en: Rubber Banding
sk: Gumené väzby

en: Rules Hint
sk: Rada pre pravidlá

en: Scale factor
sk: Faktor mierky

en: Scale type
sk: Typ mierky

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Scroll arrow spacing
sk: Rozostupy šípok posuvníka

en: Scroll offset
sk: Posun rolovania

en: Scrollbar spacing
sk: Rozostupy posuvníka

en: Scrollbars within bevel
sk: Posuvníky v skosení

en: Scrolled Window Placement
sk: Umiestnenie okna rolovania

en: Search Column
sk: Hľadací stĺpec

en: Secondary
sk: Vedľajšia

en: Secondary GIcon
sk: Vedľajšia ikona GIcon

en: Secondary Text
sk: Vedľajší text

en: Secondary backward stepper
sk: Vedľajšia šípka pre krok dozadu

en: Secondary cursor color
sk: Farba vedľajšieho kurzora

en: Secondary forward stepper
sk: Vedľajšia šípka pre krok dopredu

en: Secondary icon activatable
sk: Aktivovateľná vedľajšia ikona

en: Secondary icon name
sk: Názov vedľajšej ikony

en: Secondary icon sensitive
sk: Citlivá vedľajšia ikona

en: Secondary icon tooltip markup
sk: Značky bublinového tipu vedľajšej ikony

en: Secondary icon tooltip text
sk: Text bublinového tipu vedľajšej ikony

en: Secondary pixbuf
sk: Vedľajší pixbuf

en: Secondary pixbuf for the entry
sk: Vedľajší pixbuf pre vstupné pole

en: Secondary stock ID
sk: Vedľajší identifikátor palety

en: Secondary storage type
sk: Typ vedľajšieho úložiska

en: Select Multiple
sk: Viacnásobný výber

en: Select on focus
sk: Vybrať pri zameraní

en: Selectable
sk: Vybrateľný

en: Selected Printer
sk: Vybraná tlačiareň

en: Selection Bound
sk: Okraje výberu

en: Selection Box Alpha
sk: Alfa boxu výberu

en: Selection Box Color
sk: Farba boxu výberu

en: Selection mode
sk: Režim výberu

en: Sensitive
sk: Citlivá

en: Separator Height
sk: Výška oddeľovača

en: Separator Width
sk: Šírka oddeľovača

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sk: Nastaví radu pre podporu tém ako kresliť riadky v striedavých farbách

en: Set if the value affects the font
sk: Nastavuje, či hodnota ovplyvňuje písmo

en: Set if the value affects the sizing of elements
sk: Nastavuje, či hodnota ovplyvňuje veľkosti prvkov

en: Set if the value can be animated
sk: Nastavuje, či hodnota môže byť animovaná

en: Set if the value is inherited by default
sk: Nastavuje, či hodnota je predvolene dedená

en: Set the column for the expander column
sk: Nastaví stĺpec pre stĺpec rozbaľovača

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
sk: Nastavenie na kladnú hodnotu spôsobí indikáciu, že sa niečo deje, ale nevie sa, ako veľa.

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
sk: Nastavuje, či sa položka ponuky zobrazí zarovnaná na pravú stranu lišty s ponukou

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Shadow Type
sk: Typ tieňa

en: Shadow type
sk: Typ tieňa

en: Short label
sk: Krátke označenie

en: Show 'Connect to Server'
sk: Zobraziť „Pripojiť k serveru“

en: Show 'Desktop'
sk: Zobraziť „Plocha“

en: Show Arrow
sk: Zobraziť šípku

en: Show Border
sk: Zobraziť okraj

en: Show Close Button
sk: Zobraziť tlačidlo Zavrieť

en: Show Close button
sk: Zobraziť tlačidlo Zavrieť

en: Show Day Names
sk: Zobraziť názvy dní

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Show Dialog
sk: Ukázať dialógové okno

en: Show Expanders
sk: Zobraziť rozbaľovače

en: Show Fill Level
sk: Zobraziť úroveň naplnenia

en: Show Heading
sk: Zobraziť záhlavie

en: Show Hidden
sk: Zobraziť skryté

en: Show Icons
sk: Zobraziť ikony

en: Show Not Found
sk: Zobraziť nenájdené

en: Show Numbers
sk: Zobraziť čísla

en: Show Private
sk: Zobraziť súkromné

en: Show Tabs
sk: Zobraziť karty

en: Show Tooltips
sk: Zobraziť bublinové tipy

en: Show Week Numbers
sk: Zobraziť čísla týždňov

en: Show a menubar
sk: Zobraziť panel ponuky

en: Show all apps
sk: Zobraziť všetky aplikácie

en: Show button images
sk: Zobraziť obrázky tlačidiel

en: Show default app
sk: Zobraziť predvolenú aplikáciu

en: Show default item
sk: Zobraziť predvolenú položku

en: Show editor
sk: Zobraziť editor

en: Show fallback apps
sk: Zobraziť záchranné aplikácie

en: Show menu images
sk: Zobraziť obrázky v ponuke

en: Show other apps
sk: Zobraziť ostatné aplikácie

en: Show preview text entry
sk: Zobraziť náhľad textového vstupu

en: Show recommended apps
sk: Zobraziť odporúčané aplikácie

en: Show size
sk: Zobraziť veľkosť

en: Show style
sk: Zobraziť štýl

en: Show text
sk: Zobraziť text

en: Show the column header buttons
sk: Zobraziť tlačidlá v záhlaví stĺpcov

en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sk: Strana uchopiteľného boxu, ktorá je zarovnaná s bodom pre zasunutie boxu

en: Sidebar image
sk: Obrázok bočného panelu

en: Sidebar image for the assistant page
sk: Obrázok bočného panelu stránky asistenta

en: Single Line Mode
sk: Režim jedného riadka

en: Single Paragraph Mode
sk: Režim jedného odstavca

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of icons in this tool palette
sk: Veľkosť ikon v tejto palete nástrojov

en: Size of icons in this toolbar
sk: Veľkosť ikon v tomto paneli nástrojov

en: Size of tab curvature
sk: Veľkosť zakrivenia karty

en: Size of tab overlap area
sk: Veľkosť oblasti prekrývania karty

en: Size of the expander arrow
sk: Veľkosť šípky rozbaľovača

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
sk: Použitá veľkosť kurzorov alebo 0 pre predvolenú veľkosť

en: Sizing
sk: Rozmery

en: Skip pager
sk: Vynechať v stránkovači

en: Skip taskbar
sk: Vynechať v paneli úloh

en: Slider Length
sk: Dĺžka posuvníka

en: Smallest possible value for the "position" property
sk: Najmenšia možná hodnota vlastnosti „position“

en: Snap edge
sk: Okraj prichytenia

en: Snap edge set
sk: Okraj prichytenia nastavený

en: Snap to Ticks
sk: Držať sa kroku

en: Sort Type
sk: Usporiadanie

en: Sort column ID
sk: Identifikátor stĺpca zoradenia

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sk: Smer zoradenia, ktorý ma označovať indikátor zoradenia

en: Sort indicator
sk: Indikátor zoradenia

en: Sort order
sk: Poradie zoradenia

en: Sound Theme Name
sk: Názov témy zvukov

en: Source option
sk: Nastavenie zdroja

en: Source type for the device
sk: Zdroj vstupu pre zariadenie

en: Space between day headers and main area
sk: Medzera medzi hlavičkou s dňami a hlavnou oblasťou

en: Space between value text and the slider/trough area
sk: Medzera medzi hodnotou a oblasťou posuvníka

en: Space between week headers and main area
sk: Medzera medzi hlavičkou s týždňami a hlavnou oblasťou

en: Space style
sk: Štýl voľného priestoru

en: Space to put between the label and the child
sk: Medzera, ktorú vložiť medzi označenie a potomka

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sk: Medzera, ktorá je pridaná ku hranám pohľadu ikon

en: Space which is inserted between cells
sk: Medzera vkladaná medzi bunky

en: Space which is inserted between cells of an item
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi bunky položky

en: Space which is inserted between grid columns
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi stĺpce mriežky

en: Space which is inserted between grid rows
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi riadky mriežky

en: Spacing
sk: Rozostupy

en: Spacing around check or radio indicator
sk: Rozostupy okolo zaškrtávacieho alebo rádiového indikátora

en: Spacing around expander arrow
sk: Rozostupy okolo šípky rozbaľovača

en: Spacing between buttons
sk: Rozostupy medzi tlačidlami

en: Spacing between elements of the area
sk: Rozostupy medzi prvkami oblasti

en: Spacing between elements of the main dialog area
sk: Rozostupy medzi prvkami oblasti hlavného dialógového okna

en: Spacing between expander arrow and caption
sk: Rozostupy okolo šípky rozbaľovača a titulok

en: Spacing in pixels between the icon and label
sk: Rozostupy v pixeloch medzi ikonou a označením

en: Spacing in pixels between the image and label
sk: Rozostupy v pixeloch, ktoré vložiť medzi obrázok a označenie

en: Specify how resize events are handled
sk: Určuje, ako spracovať udalosti zmeny veľkosti

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sk: Zrýchli GtkTreeView predpokladom, že všetky riadky majú rovnakú výšku

en: Split Cursor
sk: Rozdeliť kurzor

en: Standard cursor type
sk: Štandardný typ kurzora

en: Start timeout
sk: Časový limit spustenia

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
sk: Počiatočná hodnota pre časové limity, keď je tlačidlo stlačené

en: Startup ID
sk: Spúšťací identifikátor

en: State Message
sk: Stavová správa

en: Status
sk: Stav

en: Status String
sk: Stavový reťazec

en: Step Increment
sk: Krok navýšenia

en: Stock ID
sk: Štandardný identifikátor

en: Stock ID for a stock image to display
sk: Identifikátor pre zobrazenie štandardného obrázku

en: Stock ID for primary icon
sk: Identifikátor hlavnej ikony z palety

en: Stock ID for secondary icon
sk: Identifikátor vedľajšej ikony z palety

en: Stock Icon
sk: Štandardná ikona

en: Stock Id
sk: Štandardný identifikátor

en: Storage type
sk: Typ uloženia

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: Strikethrough set
sk: Prečiarknutie nastavené

en: String giving the current state of the printer
sk: Reťazec udávajúci aktuálny stav tlačiarne

en: Style
sk: Štýl

en: Style of bevel around the contents
sk: Štýl skosenia okolo obsahu

en: Style of bevel around the menubar
sk: Štýl skosenia okolo lišty s ponukou

en: Style of bevel around the spin button
sk: Štýl skosenia okolo rolovacieho tlačidla

en: Style of bevel around the statusbar text
sk: Štýl skosenia okolo textu v stavovom paneli

en: Style of bevel around the toolbar
sk: Štýl skosenia okolo panelu nástrojov

en: Style of items in the tool palette
sk: Štýl položiek v palete nástrojov

en: Style of underline for this text
sk: Štýl podčiarknutia textu

en: Submenu
sk: Podponuka

en: Subproperties
sk: Podvlastnosti

en: Success color
sk: Farba úspechu

en: Support Selection
sk: Podpora výberu

en: Surface
sk: Povrch

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
sk: Symbolická veľkosť pre štandardnú ikonu, skupinu ikon alebo pomenovanú ikonu

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
sk: Ak je TRUE, počas tlače sa zobrazí dialógové okno s jej priebehom.

en: TRUE if a selection exists.
sk: TRUE, ak výber existuje.

en: TRUE if print process may run asynchronous.
sk: Ak je TRUE, je povolený asynchrónny beh tlačového procesu.

en: TRUE if the Position property should be used
sk: TRUE, ak by mala byť použitá vlastnosť Pozícia

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
sk: Nastaviť na TRUE, ak má byť počiatok kontextu v rohu stránky a nie v rohu zobraziteľnej oblasti

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
sk: TRUE ak tlačová úloha bude nadalej vydávať signály status-changed po tom, ako budú tlačové údaje odoslané na tlačiareň alebo tlačový server.

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
sk: Nastaviť na TRUE, ak má operácia tlače pokračovať v hlásení stavu tlačovej úlohy potom, ako boli údaje odoslané na tlačiareň alebo tlačový server.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
sk: TRUE, ak okno má byť privedené do pozornosti používateľa.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sk: TRUE, ak okno nemá byť v stránkovači.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sk: TRUE, ak okno nemá byť v paneli úloh.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sk: TRUE, ak okno má dostávať vstupný zameriavač.

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
sk: Ak je TRUE, tak okno by malo zobraziť panel ponuky navrchu okna

en: TRUE if this printer can accept PDF
sk: TRUE ak táto tlačiareň akceptuje PDF

en: TRUE if this printer can accept PostScript
sk: TRUE ak tlačiareň akceptuje PostScript

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
sk: TRUE ak táto tlačiareň prijíma nové úlohy

en: TRUE if this printer is paused
sk: TRUE ak je táto tlačiareň pozastavená

en: Tab Position
sk: Pozícia karty

en: Tab curvature
sk: Zakrivenie karty

en: Tab detachable
sk: Karta oddeliteľná

en: Tab expand
sk: Rozbalenie karty

en: Tab fill
sk: Vyplniť kartou

en: Tab label
sk: Označenie karty

en: Tab overlap
sk: Prekrytie karty

en: Tab reorderable
sk: Zmena poradia karty

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Tabs set
sk: Tabulátory nastavené

en: Tag Table
sk: Tabuľka značiek

en: Tag name
sk: Názov značky

en: Take Focus
sk: Získať zameranie

en: Tearoff
sk: Odtrhnutie

en: Tearoff State
sk: Stav odtrhnutia

en: Tearoff Title
sk: Titulok pre odtrhnutie

en: Text Buffer
sk: Vyrovnávacia pamäť textu

en: Text Column
sk: Stĺpec textu

en: Text Tag Table
sk: Tabuľka textových značiek

en: Text buffer object which actually stores entry text
sk: Objekt vyrovnávacej pamäti textu, ktorý ukladá text vstupného poľa

en: Text column
sk: Textový stĺpec

en: Text direction
sk: Smer textu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sk: Smer textu, napr. sprava doľava alebo zľava doprava

en: Text length
sk: Dĺžka textu

en: Text of the expander's label
sk: Text označenia rozbaľovača

en: Text of the frame's label
sk: Text označenia rámca

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sk: Text ovládacieho prvku označenia v tlačidle, ak tlačidlo obsahuje ovládacií prvok označenia

en: Text on the progress bar
sk: Text na ukazovateľovi priebehu

en: Text rendered when an editable cell is empty
sk: Text vykreslený ak je bunka prázdna

en: Text to be displayed in the progress bar
sk: Text zobrazený v ukazovateľovi priebehu

en: Text to render
sk: Vykreslený text

en: Text to show in the item.
sk: Text zobrazený v položke.

en: Text x alignment
sk: X zarovnanie textu

en: Text y alignment
sk: Y zarovnanie textu

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
sk: Skupina akcelerátorov, ktorú použiť pre štandardné akcelerátory kláves

en: The GFile used by the app chooser dialog
sk: GFile použitý dialógovým oknom výberu aplikácie

en: The GIcon being displayed
sk: Zobrazená GIkona

en: The GMenuModel for the application menu
sk: GMenuModel pre ponuku aplikácie

en: The GMenuModel for the menubar
sk: GMenuModel pre panel ponuky

en: The GPermission object controlling this button
sk: Objekt GPermission ovládajúci toto tlačidlo

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sk: GtkActionGroup, ku ktorej je táto GtkAction priradená, alebo NULL (pre vnútorné použitie).

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sk: Hodnota GtkAdjustment pre vodoronú pozíciu

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sk: Hodnota GtkAdjustment pre zvislú pozíciu

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sk: Prvok GtkAdjustment, ktorý obsahuje aktuálnu hodnotu tohto objektu rozsahu

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
sk: Prvok GtkAdjustment, ktorý obsahuje aktuálnu hodnotu tohto objektu tlačidlo mierky

en: The GtkApplication for the window
sk: GtkApplication pre okno

en: The GtkCellArea used to layout cells
sk: Oblasť GtkCellArea použitá na rozloženie buniek

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sk: Hodnota GtkIconSize, ktorá určuje veľkosť vykreslenej ikony

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
sk: Hodnota GtkIconSize, ktorá určuje veľkosť vykresleného rotujúceho indikátora

en: The GtkPageSetup to use
sk: Použitý objekt GtkPageSetup

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
sk: GtkPrintSettings použité na nainicializovanie dialógového okna

en: The GtkPrinter which is selected
sk: Položka GtkPrinter, ktorá je vybraná

en: The OK button of the dialog.
sk: Tlačidlo Ok pre dialógové okno.

en: The PrinterOption backing this widget
sk: PrinterOption podporujúci tento ovládací prvok

en: The RecentManager object to use
sk: Použitý objekt RecentManager

en: The TreeMenu will display children of the specified root
sk: Strmová ponuka zobrazí potomkov určeného koreňa

en: The URI bound to this button
sk: URI zviazaná s týmto tlačidlom

en: The URL for the link to the website of the program
sk: URL odkazu na webovú stránku programu

en: The acceleration rate when you hold down a button
sk: Zrýchlenie rastu pri podržaní tlačidla

en: The accelerator group the actions of this group should use.
sk: Skupina akcelerátorov, ktorú by akcie tejto skupiny mali použiť.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
sk: Zarovnanie riadkov v texte relatívne k sebe navzájom. Toto NEOVPLYVŇUJE zarovnanie textu vzhľadom k jeho miestu. To nájdete v GtkMisc::xalign

en: The amount of space between children
sk: Veľkosť priestoru medzi potomkami

en: The amount of space between two consecutive columns
sk: Priestor medzi dvoma nasledujúcimi stĺpcami

en: The amount of space between two consecutive rows
sk: Priestor medzi dvoma nasledujúcimi riadkami

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sk: Množstvo miesta pridaného vľavo a vpravo od ovládacieho prvku, v pixeloch

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sk: Množstvo miesta pridaného hore a dole od olvádacieho prvku, v pixeloch

en: The amount of space used by the arrow
sk: Priestor využitý šípkou

en: The animation duration, in milliseconds
sk: Trvanie prechodu, v milisekundách

en: The associated GdkFrameClock
sk: Priradený GdkFrameClock

en: The associated GdkScreen
sk: Priradený GdkScreen

en: The auxiliary completion object
sk: Pomocný objekt dokončovania

en: The border relief style
sk: Štýl reliéfu okraja

en: The buffer which is displayed
sk: Zobrazovaná vyrovnávacia pamäť

en: The buttons shown in the message dialog
sk: Tlačidlá zobrazené v dialógovom okne správy

en: The cancel button of the dialog.
sk: Tlačidlo Zrušiť pre dialógové okno.

en: The cell which currently has focus
sk: Bunka, ktorá má práve zameranie

en: The cell which is currently being edited
sk: Bunka, ktorá je práve upravovaná

en: The child pack direction of the menubar
sk: Smer zbalenia potomkov lišty s ponukou

en: The color selection embedded in the dialog.
sk: Výber farby vložený v dialógovom okne.

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje texty bublinových tipov pre položky

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje texty bublinových tipov pre riadky

en: The column number to attach the left side of the child to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému je pripojená ľavá strana potomka

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému má byť pripojená pravá strana potomka

en: The column number to attach the right side of the child to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému je pripojená pravá strana potomka

en: The column of the model containing the strings.
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje reťazce.

en: The content type used by the open with object
sk: Typ obsahu, ktorý je použitý s objektom „Otvoriť s…“

en: The contents of the buffer
sk: Obsah vo vyrovnávacej pamäti

en: The contents of the entry
sk: Obsah vstupného poľa

en: The contents of the tooltip for this tray icon
sk: Obsah bublinového tipu tejto iony v oblasti oznámení

en: The contents of the tooltip for this widget
sk: Obsah bublinového tipu tohto ovládacieho prvku

en: The contents of the tooltip on the primary icon
sk: Obsah bublinového tipu na hlavnej ikone

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
sk: Obsah bublinového tipu na vedľajšej ikone

en: The current RGBA color
sk: Aktuálna farba RGBA

en: The current color
sk: Aktuálna farba

en: The current filter for selecting which files are displayed
sk: Aktuálny filter pre výber zobrazovaných súborov

en: The current filter for selecting which resources are displayed
sk: Aktuálny filter pre rozhodnutie, ktoré zdroje zobrazovať

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Aktuálna hodnota nepriehľadnosti (0 úplne priehľadné, 65 535 úplne nepriehľadné)

en: The current page in the document
sk: Aktuálna stránka v dokumente

en: The current position of the insertion cursor in chars
sk: Aktuálna pozícia kurzora pre vkladanie v znakoch

en: The current value
sk: Aktuálna hodnota

en: The currently selected menu item
sk: Aktuálne vybraná položka ponuky

en: The default display for GDK
sk: Predvolený displej pre GDK

en: The default font options for the screen
sk: Predvolené voľby písma pre obrazovku

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sk: Predvolená výška okna použitá pri počiatočnom zobrazení okna

en: The default text appearing when there are no applications
sk: Predvolený text, ktorý sa zobrazí pri absencii aplikácií

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sk: Predvolená šírka okna použitá pri počiatočnom zobrazení okna

en: The desired maximum width of the label, in characters
sk: Požadovaná maximálna šírka označenia, v znakoch

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
sk: Želaný počet riadkov pri použití výpustky v zalamenom označení

en: The desired width of the button widget, in characters.
sk: Požadovaná šírka prvku tlačidla, v znakoch.

en: The desired width of the label, in characters
sk: Požadovaná šírka označenia, v znakoch

en: The direction the arrow should point
sk: Smer šípky, kam má ukazovať

en: The direction the arrow should point.
sk: Smer šípky, kam má ukazovať.

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
sk: Smery, v ktorých veľkosť skupiny ovplyvňuje požadované veľkosti jednotlivých ovládacích prvkov

en: The dropdown menu
sk: Rozbaľovacia ponuka

en: The dropdown menu's model.
sk: Model rozbaľovacej ponuky.

en: The dropdown menu.
sk: Rozbaľovacia ponuka.

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sk: Maska udalostí, ktorá určuje, aký typ udalostí GdkEvents bude tento ovládací prvok dostávať

en: The file chooser dialog to use.
sk: Dialógové okno výberu súboru, ktoré bude použité.

en: The fill level.
sk: Úroveň naplnenia.

en: The fixed height
sk: Pevná výška

en: The fixed width
sk: Pevná šírka

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sk: Zlomok celkového priebehu, o ktorý sa má posunúť blok pri pulze

en: The fraction of total work that has been completed
sk: Zlomok celkovej plánovanej práce, ktorý už je dokončený

en: The full path to the file to be used to store and read the list
sk: Plná cesta k súboru použitého na uloženie a načítanie zoznamu

en: The hardware keycode of the accelerator
sk: Hardvérový kód klávesy akcelerátora

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
sk: Výška oddeľovačov, ak má „wide-separators“ hodnotu TRUE

en: The height of the layout
sk: Výška rozloženia

en: The help button of the dialog.
sk: Tlačidlo Pomocník pre dialógové okno.

en: The horizontal alignment of the label
sk: Vodorovné zarovnanie označenia

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sk: Vodorovné zarovnanie od 0 (vľavo) do 1 (vpravo). Opačné pre rozloženia sprava doľava.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sk: Vodorovné zarovnanie textu, od 0 (vľavo) do 1 (vpravo). Opačné pre rozloženia sprava doľava.

en: The icon for the number emblem background
sk: Ikona pre pozadie symbolu čísla

en: The icon name to use for the printer
sk: Názov ikony pre tlačiareň

en: The icon size
sk: Veľkosť ikony

en: The image
sk: Obrázok

en: The inconsistent state of the button
sk: Nekonzistentný stav tlačidla

en: The index of the child in the parent
sk: Index potomka v rodičovi

en: The index of the current page
sk: Index aktuálnej stránky

en: The initial position of the window
sk: Počiatočná pozícia okna

en: The initial specified value used for this property
sk: Počiatočná hodnota použitá pre túto vlastnosť

en: The item which is currently active
sk: Položka, ktorá je práve aktívna

en: The keyval of the accelerator
sk: Klávesová hodnota akcelerátora

en: The label for the link to the website of the program
sk: Označenie odkazu na webovú stránku programu

en: The label to be displayed over the icon
sk: Označenie, ktoré sa zobrazí nad ikonou

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sk: Označenie použité v položkách ponuky a tlačidlách, ktoré túto akciu aktivujú.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
sk: ISO kód pre jazyk tohto textu. Pango to môže použiť ako radu pri zobrazovaní textu. Ak nie je nastavený, použije sa vhodná predvolená hodnota.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sk: ISO kód pre jazyk tohto textu. Pango to môže použiť ako radu pri zobrazovaní textu. Ak nechápete tento parameter, asi ho nepotrebujete

en: The length of horizontal scroll arrows
sk: Dĺžka vodorovných šípok rolovania

en: The length of vertical scroll arrows
sk: Dĺžka zvislých šípok rolovania

en: The license type of the program
sk: Typ licencie tohto programu

en: The list of subproperties
sk: Zoznam podvlastností

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
sk: Zoznam cieľov podporovaných touto vyrovnávacou pamäťou pre kopírovanie do schránky a zdroj DND (pretiahni a pusť)

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
sk: Zoznam cieľov podporovaných touto vyrovnávacou pamäťou pre vkladanie zo schránky a cieľ DND (pretiahni a pusť)

en: The location of the printer
sk: Fyzické umiestnenie tlačiarne

en: The maximum number of items to be displayed
sk: Maximálny počet zobrazovaných položiek

en: The maximum value of the adjustment
sk: Maximálna hodnota prispôsobenia

en: The maximum width of the cell, in characters
sk: Maximálna šírka bunky, v znakoch

en: The minimum desired width of the menu item in characters
sk: Minimálna požadovaná šírka položky ponuky v znakoch

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
sk: Minimálna výška, ktorú rolovacie okno vyhradí pre svoj obsah

en: The minimum horizontal width of the progress bar
sk: Minimálna šírka vodorovného indikátora priebehu

en: The minimum size of the arrow in the combo box
sk: Minimálna veľkosť šípky v kombinovanom poli

en: The minimum value of the adjustment
sk: Minimálna hodnota prispôsobenia

en: The minimum vertical height of the progress bar
sk: Minimálna výška zvislého indikátora priebehu

en: The minimum vertical width of the progress bar
sk: Minimálna šírka zvislého indikátora priebehu

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
sk: Minimálna šírka, ktorú rolovacie okno vyhradí pre svoj obsah

en: The mnemonic accelerator key for this label
sk: Akcelerátor pre toto označenie

en: The mode of the value indicator
sk: Režim hodnoty v indikátore

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
sk: Režim hodnoty zobrazenej v indikátore

en: The model containing the possible values for the combo box
sk: Model, obsahujúci možné hodnoty pre kombinované pole

en: The model for cell view
sk: Model pre pohľad CellView

en: The model for the TreeModelSort to sort
sk: Zoraďovací model pre stromový pohľad TreeModelSort

en: The model for the combo box
sk: Model pre kombinované pole

en: The model for the icon view
sk: Model pre pohľad ikon

en: The model for the tree menu
sk: Model pre stromovú ponuku

en: The model for the tree view
sk: Model pre stromový pohľad

en: The model to find matches in
sk: Model, v ktorom sa hľadajú zhody

en: The modifier mask of the accelerator
sk: Maska modifikátorov akcelerátora

en: The monitor the menu will be popped up on
sk: Monitor, na ktorom bude ponuka rozbalená

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
sk: Názov priradenej akcie, napr. „app.quit“

en: The name of the icon from the icon theme
sk: Názov ikony z témy ikon

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
sk: Názov programu. Ak nie je nastavený, tak sa použije g_get_application_name()

en: The name of the property
sk: Názov vlastnosti

en: The name of the selected font
sk: Názov vybraného písma

en: The name of the widget
sk: Názov tohto ovládacieho prvku

en: The number of columns in the table
sk: Počet stĺpcov v tabuľke

en: The number of columns that a child spans
sk: Počet stĺpcov, ktoré zaberie potomok

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sk: Počet zobrazených desatinných číslic z hodnoty

en: The number of decimal places to display
sk: Počet zobrazených desatinných miest

en: The number of digits to round the value to.
sk: Počet desatinných miest, na ktoré zaokrúhliť.

en: The number of pages in the document.
sk: Počet stránok v dokumente.

en: The number of pages that will be printed.
sk: Počet stránok, ktoré budú vytlačené.

en: The number of rows in the table
sk: Počet riadkov v tabuľke

en: The number of rows that a child spans
sk: Počet riadkov, ktoré zaberie potomok

en: The numeric id for quick access
sk: Číselný identifikátor pre rýchly prístup

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
sk: Nepriehľadnosť ovládacieho prvku, od 0 po 1

en: The orientation of the tray
sk: Orientácia oblasti oznámení

en: The pack direction of the menubar
sk: Zmer zbalenia lišty s ponukou

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť pod ovládací prvok.

en: The padding to insert at the left of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť vľavo od ovládacieho prvku.

en: The padding to insert at the right of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť vpravo od ovládacieho prvku.

en: The padding to insert at the top of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť nad ovládací prvok.

en: The page increment of the adjustment
sk: Stránka zvýšenia prispôsobenia

en: The page size of the adjustment
sk: Veľkosť stránky prispôsobenia

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sk: Rodičovský ovládací prvok tohto prvku. Musí to byť prvok Container

en: The parent window
sk: Rodičovské okno

en: The pixbuf to render
sk: Pixbuf na vykreslenie

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
sk: Veľkosť v pixeloch, ktorú majú mať ikony, alebo nula

en: The position in which the current value is displayed
sk: Pozícia, kde má byť zobrazená aktuálna hodnota

en: The position of the image relative to the text
sk: Pozícia obrázku relatívna k textu

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
sk: Pozícia značky vkladania (ako posun od začiatku textu vo vyrovnávacej pamäti)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sk: Pozícia druhého konca výberu od kurzora v znakoch

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sk: Preferované miesto pre výpustku, ak vykresľovač bunky nemá dostatok miesta na zobrazenie celého reťazca

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
sk: Preferované miesto na výpustku, ak označenie nemá dostatok miesta pre zobrazenie celého reťazca

en: The primary text of the message dialog
sk: Hlavný text dialógového okna správy

en: The primary text of the title includes Pango markup.
sk: Hlavný text titulku obsahuje značky Pango.

en: The radio action whose group this action belongs to.
sk: Skupina rádiovej akcie, do ktorej patrí táto akcia.

en: The representation being used for image data
sk: Reprezentácia použitá pre dáta obrázku

en: The representation being used for primary icon
sk: Reprezentácia použitá pre hlavnú ikonu

en: The representation being used for secondary icon
sk: Reprezentácia použitá pre vedľajsiu ikonu

en: The resolution for fonts on the screen
sk: Rozlíšenie písiem na obrazovke

en: The resource path being displayed
sk: Zobrazená cesta zdrojov

en: The row number to attach the bottom of the child to
sk: Číslo riadku, ku ktorému je pripojená dolná strana potomka

en: The row number to attach the top of a child widget to
sk: Číslo riadku, ku ktorému má byť pripojená horná strana potomka

en: The row number to attach the top of the child to
sk: Číslo riadka, ku ktorému je pripojená horná strana potomka

en: The row number to attach the top side of a child widget to
sk: Číslo riadka, ku ktorému má byť pripojená horná strana ovládacieho prvku potomka

en: The scaling factor of the window
sk: Faktor mierky okna

en: The screen where this status icon will be displayed
sk: Obrazovka, na ktorej sa má zobraziť táto ikona stavu

en: The screen where this window will be displayed
sk: Obrazovka, na ktorej sa má toto okno zobraziť

en: The screen where this window will be displayed.
sk: Obrazovka, na ktorej sa toto okno zobrazí.

en: The secondary text includes Pango markup.
sk: Vedľajší text obsahuje značky Pango.

en: The secondary text of the message dialog
sk: Vedľajší text dialógového okna správy

en: The selected RGBA color
sk: Vybraná farba RGBA

en: The selected color
sk: Vybraná farba

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sk: Vybraný deň (ako číslo medzi 1 a 31, alebo 0 pre odznačenie aktuálne vybraného dňa)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sk: Vybraný mesiac (ako číslo medzi 0 a 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Vybraná hodnota nepriehľadnosti (0 úplne priehľadné, 65 535 úplne nepriehľadné)

en: The selected year
sk: Vybraný rok

en: The selection mode
sk: Režim výberu

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
sk: Politika krokovacieho tlačidla, ktorý ukazuje na spodnú stranu prispôsobenia

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
sk: Politika krokovacieho tlačidla, ktorý ukazuje na hornú stranu prispôsobenia

en: The size of icons in default toolbars.
sk: Veľkosť ikon v predvolených paneloch nástrojov.

en: The size of the icon
sk: Veľkosť ikony

en: The size of the recently used resources list
sk: Veľkosť zoznamu nedávno použitých zdrojov

en: The sorting order of the items displayed
sk: Spôsob usporiadania zobrazených položiek

en: The status of the print operation
sk: Stav tlačovej operácie

en: The step increment of the adjustment
sk: Krok navýšenia prispôsobenia

en: The stock ID of the stock icon to render
sk: Identifikátor (zo skladu) pre vykreslovanú štandardnú ikonu

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sk: Štandardná ikona zobrazená v ovládacích prvkoch pre túto akciu.

en: The stock icon displayed on the item
sk: Štandardná ikona zobrazená na položke

en: The string displayed on the child's tab label
sk: Reťazec zobrazený na označení karty potomka

en: The string that represents this font
sk: Reťazec reprezentujúci toto písmo

en: The style context to theme the icon appearance
sk: Kontextový štýl ikony pre zmenu vzhľadu podľa témy

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sk: Štýl ovládacieho prvku, ktorý obsahuje informácie o tom, ako bude vyzerať (farby, atď.)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
sk: Podponuka pripojená k tejto položke ponuky alebo NULL, ak taká nie je

en: The subtitle to display
sk: Podtitulok, ktorý sa má zobraziť

en: The surface to render
sk: Povrch na vykreslenie

en: The text for the child label
sk: Text pre označenie potomka

en: The text of the label
sk: Text označenia

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sk: Text označenia obsahuje značky XML. Viď pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sk: Text zobrazený pre demonštráciu vybraného písma

en: The text to display when prompting the user to lock
sk: Text zobrazený pri žiadosti používateľa o uzamknutie

en: The text to display when prompting the user to unlock
sk: Text zobrazený pri žiadosti používateľa o odomknutie

en: The text to show at the top of the dialog
sk: Text zobrazený navrchu dialógového okna

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sk: Minimálna doba, pred skrytím podponuky, keď sa kurzor blíži k podponuke

en: The title of the assistant page
sk: Titulok stránky asistenta

en: The title of the color profile to use
sk: Názov profilu farieb, ktorý sa má použiť

en: The title of the color selection dialog
sk: Titulok dialógového okna výberu farby

en: The title of the file chooser dialog.
sk: Titulok dialógového okna výberu súboru.

en: The title of the font chooser dialog
sk: Titulok dialógového okna výberu písma

en: The title of the window
sk: Text titulku okna

en: The title of this tray icon
sk: Titulok tejto ikony v oblasti oznámení

en: The title to display
sk: Titulok, ktorý sa má zobraziť

en: The toggle button can be activated
sk: Určuje, či je možné tlačidlo aktivovať

en: The toggle state of the button
sk: Prepne stav tlačidla

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
sk: Boblinový tip zobrazený pri žiadosti používateľa o uzamknutie

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
sk: Bublinový tip zobrazený pri žiadosti používateľa o odomknutie

en: The transient parent of the dialog
sk: Dočasný rodič dialógového okna

en: The translation domain used by gettext
sk: Doména prekladu použitá pre gettext

en: The type of accelerators
sk: Typ akcelerátorov

en: The type of animation used to transition
sk: Typ animácie použitej na prechod

en: The type of message
sk: Typ správy

en: The type of operation that the file selector is performing
sk: Typ operácie, ktorú vykonáva rozhranie výberu súboru

en: The type of the assistant page
sk: Typ stránky asistenta

en: The type of the window
sk: Typ okna

en: The unit in which distances can be measured in the context
sk: Jednotka, v ktorej majú byť merané vzdialenosti v kontexte

en: The value
sk: Hodnota

en: The value of the adjustment
sk: Hodnota prispôsobenia

en: The value of the id column for the active row
sk: Hodnota identifikátora stĺpca pre aktívny riadok

en: The value of the scale
sk: Hodnota mierky

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
sk: Hodnota vlasnosti aktuálne aktívneho člena skupiny, do ktorej patrí táto akcia.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sk: Hodnota vrátená gtk_radio_action_get_current_value(), ak je táto akcia vybranou akciou skupiny.

en: The value type returned by GtkStyleContext
sk: Typ hodnoty vrátenej z GtkStyleContext

en: The version of the program
sk: Verzia tohto programu

en: The vertical alignment of the label
sk: Zvislé zarovnanie označenia

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sk: Zvislé zarovnanie od 0 (hore) do 1 (dole)

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
sk: Zvislé zarovnanie textu, od 0 (hore) do 1 (dole).

en: The widget the menu is attached to
sk: Prvok, ku ktorému je ponuka pripojená

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sk: Ovládací prvok aktivovaný pri stlačení akcelerátora

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sk: Ovládací prvok monitorovaný pre zmeny akcelerátora

en: The widget where the window is attached
sk: Ovládací prvok, ku ktorému je okno pripojené

en: The widget's window if it is realized
sk: Okno ovládacieho prvku, ak je zobrazované

en: The width at which the text is wrapped
sk: Šírka, na ktorú je text zalomený

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
sk: Šírka oddeľovačov, ak má „wide-separators“ hodnotu TRUE

en: The width of the empty border outside the containers children
sk: Šírka prázdneho okraja okolo potomkov kontajnera

en: The width of the layout
sk: Šírka rozloženia

en: The width used for each item
sk: Šírka použitá pre každú položku

en: The window gravity of the window
sk: Gravitácia okna

en: The window which most recently had focus
sk: Okno, ktoré bolo naposledy zamerané

en: The x-align
sk: Zarovnanie X

en: The xpad
sk: Medzera medzi bunkami X

en: The y-align
sk: Zarovnanie Y

en: The ypad
sk: Medzera medzi bunkami Y

en: Theme Name
sk: Názov témy

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
sk: Doba, po ktorej kurzor prestane blikať, v sekundách

en: Timeout after which browse mode is disabled
sk: Časový limit, po ktorom je režim prehliadania zakázaný

en: Timeout before tooltip is shown
sk: Čas, po ktorom sa zobrazí bublinový tip

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
sk: Čas, po ktorom sa zobrazí bublinový tip, ak je nastavený režim prehliadania

en: Timestamp of current fontconfig configuration
sk: Časová značka aktuálnej konfigurácie fontconfig

en: Title
sk: Titulok

en: Title of the print job
sk: Názov tlačovej úlohy

en: Title to appear in column header
sk: Titulok zobrazený v záhlaví stĺpca

en: Toggle state
sk: Prepnúť stav

en: Toolbar Icon Size
sk: Veľkosť ikon panelu nástrojov

en: Toolbar Style
sk: Štýl panelu nástrojov

en: Toolbar style
sk: Štýl panelu nástrojov

en: Tooltip
sk: Bublinový tip

en: Tooltip Column
sk: Stĺpec bublinových tipov

en: Tooltip Text
sk: Text bublinového tipu

en: Tooltip browse mode timeout
sk: Časový limit bublinových tipov režimu prehliadania

en: Tooltip browse timeout
sk: Časový limit bublinových tipov v prehliadaní

en: Tooltip markup
sk: Značky bublinového tipu

en: Tooltip timeout
sk: Časový limit bublinových tipov

en: Top Attach
sk: Horné pripojenie

en: Top Padding
sk: Výplň hore

en: Top attachment
sk: Horné pripojenie

en: Track Print Status
sk: Sledovať stav tlače

en: Track visited links
sk: Sledovať navštívené odkazy

en: Transient for Window
sk: Dočasný rodič pre okno

en: Transition duration
sk: Dĺžka prechodu

en: Transition type
sk: Typ prechodu

en: Translation Domain
sk: Doména prekladu

en: Tree line pattern
sk: Vzorka čiary stromu

en: Tree line width
sk: Šírka čiary stromu

en: TreeMenu model
sk: Model strmovej ponuky

en: TreeMenu root row
sk: Riadok koreňa stromovej ponuky

en: TreeModel column containing the column span values
sk: Stĺpec stromového modelu obsahujúci hodnoty pre rozpätie stĺpcov

en: TreeModel column containing the row span values
sk: Stĺpec stromového modelu obsahujúci hodnoty pre rozpätie riadkov

en: TreeModelSort Model
sk: Model zoraďovacieho strmového modelu

en: TreeView Model
sk: Model stromového pohľadu

en: Truncate multiline
sk: Skrátiť viacriadkový

en: Type hint
sk: Rada o type

en: Type of bevel around toolbar buttons
sk: Typ skosenia okolo tlačidiel panelu nástrojov

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sk: Typ sub-pixelového vyhladzovania; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Underline set
sk: Podčiarknutie nastavené

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sk: Jednoznačný identifikátor okna pre obnovu relácie

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
sk: Jednoznačný spúšťací identifikátor okna pre „startup-notification“

en: Unit
sk: Jednotka

en: Unlock Text
sk: Text odomknutia

en: Unlock Tooltip
sk: Bublinový tip odomknutia

en: Unvisited Link Color
sk: Farba nenavštíveného odkazu

en: Update Policy
sk: Politka aktualizácie

en: Upper stepper sensitivity
sk: Citlivosť horného krokovača

en: Urgent
sk: Urgentné

en: Use Fallback
sk: Použiť záchrané

en: Use Markup
sk: Použiť značky

en: Use Markup in secondary
sk: Použiť značky vo vedľajšom

en: Use Preview Label
sk: Použiť označenie náhľadu

en: Use alpha
sk: Použiť alfu

en: Use font in label
sk: Použiť písmo v označení

en: Use full page
sk: Použiť celú stránku

en: Use markup
sk: Použiť značky

en: Use size in label
sk: Použiť veľkosť v označení

en: Use stock
sk: Použiť štandardné

en: Use underline
sk: Použiť podčiarknutie

en: Value
sk: Hodnota

en: Value Position
sk: Pozícia hodnoty

en: Value of the option
sk: Hodnota danej voľby

en: Value of the progress bar
sk: Hodnota ukazovateľa priebehu

en: Value spacing
sk: Rozostupy hodnoty

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: Vertical Adjustment
sk: Zvislé zarovnanie

en: Vertical Alignment
sk: Zvislé zarovnanie

en: Vertical Expand
sk: Zvislé roztiahnutie

en: Vertical Expand Set
sk: Zvislé roztiahnutie nastavené

en: Vertical Offset
sk: Zvislé posunutie

en: Vertical Padding
sk: Zvislá výplň

en: Vertical Scroll Arrow Length
sk: Dĺžka zvislej šípky rolovania

en: Vertical Scrollable Policy
sk: Politika pre zvislé rozhranie rolovania

en: Vertical Scrollbar Policy
sk: Politika pre zvislý posuvník

en: Vertical Separator Width
sk: Šírka zvislého oddeľovača

en: Vertical adjustment
sk: Zvislé zarovnanie

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sk: Zvislé zarovanie, ktoré je spoločné pre ovládací prvok rolovania a jeho ovládač

en: Vertical alignment
sk: Zvislé zarovnanie

en: Vertical alignment for child
sk: Zvislé zarovnanie pre potomka

en: Vertical options
sk: Zvislé voľby

en: Vertical padding
sk: Zvislá výplň

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sk: Zvislá pozícia potomka v dostupnom priestore. 0.0 je zarovnanie hore, 1.0 je zarovnanie nadol

en: Vertical scale
sk: Zvislá mierka

en: Vertical separation
sk: Zvislé oddelenie

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sk: Zvislý priestor medzi bunkami. Musí byť párne číslo

en: View allows user to search through columns interactively
sk: Pohľad umožňuje interaktívne hľadanie v stĺpcoch

en: View has expanders
sk: Pohľad má rozbaľovače

en: View is reorderable
sk: Zmena poradia zobrazenia je možná

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Visible
sk: Viditeľná

en: Visible Focus
sk: Viditeľný zameriavač

en: Visible Window
sk: Viditeľné okno

en: Visible child
sk: Viditeľný potomok

en: Visible when horizontal
sk: Viditeľný pri vodorovnom

en: Visible when overflown
sk: Viditeľné pri pretečení

en: Visible when vertical
sk: Viditeľné pri zvislom

en: Visited
sk: Navštívený

en: Visited Link Color
sk: Farba navštíveného odkazu

en: Warning color
sk: Farba upozornenia

en: Website URL
sk: URL webovej stránky

en: Website label
sk: Označenie webovej stránky

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
sk: Ako veľmi používať rady; hintnone (vôbec), hintslight (trocha), hintmedium (stredne), alebo hintfull (úplne)

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
sk: Ak je TRUE, chyby pri prechádzaní klávesnicou a iné chyby spôsobia pípnutie

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
sk: Ak je TRUE, pre túto obrazovku sa nedoručujú žiadne oznámenia udalostí pohybu

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
sk: Ak je TRUE, pre klávesovú navigáciu ovládacími prvkami sú dostupné len kurzorové klávesy

en: When scrolling, always show both arrows.
sk: Pri rolovaní vždy zobraziť obe šípky.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sk: Kedy sa zobrazuje vodorovný posuvník

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sk: Ak je ponuka podponukou, umiestni sa odsadene vodorovne o zadaný počet pixelov

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sk: Ak je ponuka podponukou, umiestni sa odsadene zvisle o zadaný počet pixelov

en: When the vertical scrollbar is displayed
sk: Kedy sa zobrazuje zvislý posuvník

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
sk: Kde je umiestnený obsah vzhľadom k posuvníkom.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
sk: Kde je umiestnený obsah okna rolovania vzhľadom k posuvníkom, ak to nie je potlačené vlastným umiestnením okna rolovania.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
sk: Určuje, či sa má použiť voľba „window-placement“ na určenie, kde je umiestnený obsah vzhľadom k posuvníkom.

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
sk: Určuje, či má byť „zameriavací obdĺžnik“ skrytý pokým používateľ nezačne používať klávesnicu.

en: Whether GTK+ remembers recent files
sk: Určuje, či si GTK+ pamätá nedávne súbory

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sk: Určuje, či stlačenie klávesu Tab znamená vloženie znaku pre odsadenie (tab)

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
sk: Určuje, či má rozhranie výberu súborov v ukladacom režime zobrazovať potvrdzovacie dialógové okno, ak to treba.

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
sk: Určuje, či rozhranie výberu súborov v inom ako režime na otváranie umožní používateľovi vytvárať nové priečinky.

en: Whether a palette should be used
sk: Určuje, či sa má použiť paleta

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sk: Určuje, či sa má hodnota pri dosiahnutí limitu vrátiť na opačnú hodnotu

en: Whether all required fields on the page have been filled out
sk: Určuje, či boli všetky povinné polia na stránke vyplnené

en: Whether alpha should be shown
sk: Určuje, či má byť zobrazená alfa

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
sk: Určuje, či majú byť tlačidlá v dialógových oknách usporiadané v alternatívnom poradí

en: Whether cell should align with adjacent rows
sk: Určuje, či má byť bunky zarovnaná s priľahlými riadkami

en: Whether cells should be the same size in all rows
sk: Určuje, či majú mať všetky bunky rovnakú veľkosť

en: Whether combo box has an entry
sk: Určuje, či kombinované pole má vstupné pole

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sk: Určuje, či má predvolený panel nástrojov obsahovať iba text, text a ikony, iba ikony, apod.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
sk: Určuje, či majú mať vyskakovacie ponuky odtrhávaciu položku

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
sk: Určuje, či rozbaľovacie ponuky majú vyzerať radšej ako zoznamy než ako ponuky

en: Whether entered text overwrites existing contents
sk: Určuje, či vkladaný text prepisuje existujúci obsah

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sk: Určuje, či sú chybné hodnoty automaticky zmenené na najbližšiu povolenú hodnotu prírastku

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sk: Určuje, či sa má extra priestor pre potomka alokovať potomkovi alebo využiť ako výplň

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
sk: Určuje, či je aktuálne viditeľný obdĺžnik zameriavača v tomto okne

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
sk: Určuje, či majú byť v stromovom pohľade zobrazené čiary mriežky

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sk: Určuje, či nemá gtk_widget_show_all() ovplyvniť tento ovládací prvok

en: Whether images should be shown in menus
sk: Určuje, či majú byť v ponuke zobrazené obrázky

en: Whether images should be shown on buttons
sk: Určuje, či majú byť na tlačidlách zobrazené obrázky

en: Whether labels should have mnemonics
sk: Určuje, či majú popisky zobrazovať mnemoniku

en: Whether left and right margins accumulate.
sk: Určuje, či ľavý a pravý odstup zhromažďuje.

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sk: Určuje, či môžu byť akcelerátory ponuky zmenené stlačením klávesu nad položkou ponuky

en: Whether menu items should have accelerators
sk: Určuje, či majú mať položky ponuky klávesové skratky

en: Whether new text overwrites existing text
sk: Určuje, či bude existujúci text prepísaný novým textom

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sk: Určuje, či majú byť nečíselné znaky ignorované

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
sk: Určuje, či majú vstupné polia pre heslá zobraziť upozornenie, keď je Caps Lock zapnutý

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
sk: Určujem, či sa majú riadky rozbaliť/zbaliť v závislosti od pohybu ukazovateľa a nad nimi

en: Whether selected font size is shown in the label
sk: Určuje, či je vybraná veľkosť písma zobrazená v označení

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
sk: Určuje či majú oddeľovače nastaviteľnú šírku a majú byť vykreslené ako boxnamiesto čiary

en: Whether tabs should be shown
sk: Určuje, či majú byť zobrazené karty

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sk: Určuje, či majú mať položky ponuky ovládací prvok na odtrhnutie

en: Whether the action group is enabled.
sk: Určuje, či je skupina akcií povolená.

en: Whether the action group is visible.
sk: Určuje, či je skupina akcií viditeľná.

en: Whether the action is enabled.
sk: Určuje, či je akcia povolená.

en: Whether the action is visible.
sk: Určuje, či je akcia viditeľná.

en: Whether the application has a selection
sk: Určuje, či aplikácia má výber

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
sk: Určuje, či aplikácia uprednostňuje aby mala tmavú tému.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sk: Určuje, či má byť ovládací prvok pre vlastné náhľady dodaný aplikáciou zobrazený.

en: Whether the application will paint directly on the widget
sk: Určuje, či bude aplikácia priamo kresliť na ovládací prvok

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sk: Určuje, či má farba pozadia vyplniť celú výšku riadka alebo iba výšku označených znakov

en: Whether the border should be shown
sk: Určuje, či má byť zobrazený okraj

en: Whether the buffer has some text currently selected
sk: Určuje, či má momentálne vyrovnávacia pamäť nejaký text vybraný

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
sk: Určuje, či tlačidlo získa ohnisko ak je naň kliknuté myšou

en: Whether the cell background color is set
sk: Určuje, či farba pozadia bunky je nastavená

en: Whether the cell expands
sk: Určuje, či sa bunka roztiahne

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
sk: Určuje, či vykresľovač bunky je práve v režime upravovania

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
sk: Určuje, či je potomok odhalený po skončení animácie

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sk: Určuje, či má potomok dostať extra priestor, ak sa rodič zväčší

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
sk: Určuje, či má karta potomka vyplniť alokovanú oblasť

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
sk: Určuje, či vlastnosti child_displacement_x/_y ovplyvňujú aj obdĺžnik ohniska

en: Whether the children should all be the same size
sk: Určuje, či má každý potomok rovnakú veľkosť

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sk: Určuje, či má rozhranie výberu farby umožňovať nastavenie nepriehľadnosti

en: Whether the column can be reordered around the headers
sk: Určuje, či sa dá stĺpec preusporiadať pomocou záhlavia

en: Whether the combo box draws a frame around the child
sk: Určuje, či kombinované pole vykresľuje rámec okolo potomka

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
sk: Určuje, či kombinované pole zachytáva ohnisko, keď je naň kliknuté myšou

en: Whether the combo's dropdown is shown
sk: Určuje, či má byť zobrazená rozbaľovacia ponuka kombinovaného poľa

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
sk: Určuje, či má kombinované pole zahrnúť položku, ktorá vyvolá GtkAppChooserDialog

en: Whether the combobox should show the default application on top
sk: Určuje, či má kombinované pole zobraziť predvolenú aplikáciu navrchu

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
sk: Určuje, či má byť spoločná predpona automaticky doplnená

en: Whether the completions should be shown in a popup window
sk: Určuje, čí majú byť dopĺňania zobrazené vo vyskakovacom okne

en: Whether the container should reveal the child
sk: Určuje, či má kontajner odhaliť potomka

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sk: Určuje, či majú kontextové ponuky vstupných polí a textových pohľadov ponúkať zmenu metódy vstupu

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
sk: Určuje, či majú kontextové ponuky vstupných polí a textových pohľadov ponúkať vloženie riadiacich znakov

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sk: Určuje, či je aktuálna hodnota zobrazená ako reťazec vedľa posuvníka

en: Whether the cursor should blink
sk: Určuje, či má kurzor blikať

en: Whether the device has a cursor
sk: Určuje, či zariadenie má kurzor

en: Whether the dialog supports selection
sk: Určuje, či dialǵové okno podporuje výber

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
sk: Určuje, či smer indikátorov zoradenia v zoznamoch a stromových pohľadoch je otočený v porovnaní s predvoleným (kde dole znamená vzostupne)

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
sk: Určuje, či je tlačidlo rozbaľovacej ponuky citlivé aj keď je model prázdny

en: Whether the entry contents can be edited
sk: Určuje, či je možné upravovať obsah vstupného poľa

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sk: Určuje, či je box udalostí viditeľný, na rozdiel od neviditeľného a použitého iba na odchytávanie udalostí.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sk: Určuje, či je okno zachytávajúce udalosti boxu udalostí nad oknom potomka, alebo je pod ním.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sk: Určuje, či bol rozbaľovač otvorený aby odhalil ovládací prvok potomka

en: Whether the header can be clicked
sk: Určuje, či sa na záhlavie dá kliknúť

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sk: Určuje, či majú byť zobrazené skryté súbory a priečinky

en: Whether the icon-size property has been set
sk: Určuje, či je nastavená vlastnosť icon-size

en: Whether the image will always be shown
sk: Určuje, či bude obrázok stále zobrazený

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sk: Určuje, či je vstupný zameriavač v tomto prvku GtkWindow

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sk: Určuje, či má mať položka rovnakú veľkosť ako ostatné homogénne položky

en: Whether the item should fill the available space
sk: Určuje, či má položka vyplniť dostupný priestor

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
sk: Určuje, či má položka získať priestor navyše pri zväčšení skupiny

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sk: Určuje, či má položka získať priestor navyše pri zväčšení panelu nástrojov

en: Whether the item should start a new row
sk: Určuje, či má položka začať na novom riadku

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
sk: Určuje, či sa majú zobraziť aj položky ukazujúce na neprístupné zdroje

en: Whether the items should be displayed with a number
sk: Určuje, či sa majú položky zobrazovať s číslami

en: Whether the label is drawn in the selected font
sk: Určuje, či je označenie vykreslené pomocou vybraného písma

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sk: Určuje, či je označenie vykreslené vybranou veľkosťou písma

en: Whether the label is in single line mode
sk: Určuje, či je označenie v režime jedného riadka

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sk: Určuje, či je možné text označenia vybrať myšou

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
sk: Určuje, či má ovládací prvok označenia vyplniť všetok dostupný vodorovný priestor

en: Whether the mark has left gravity
sk: Určuje, či má táto značka ľavú gravitáciu

en: Whether the menu has a tearoff item
sk: Určuje, či má ponuka odtrhnuteľnú položku

en: Whether the menu item is checked
sk: Určuje, či je položka ponuky zaškrtnutá

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sk: Určuje, či má položka ponuky vyzeraz ako rádiová položka

en: Whether the preview text entry is shown or not
sk: Určuje, či je zobrazený náhľad textového vstupu alebo nie

en: Whether the primary icon is activatable
sk: Určuje, či je hlavná ikona aktivovateľná

en: Whether the primary icon is sensitive
sk: Určuje, či je hlavná ikona citlivá

en: Whether the private items should be displayed
sk: Určuje, či majú byť zobrazené aj súkromné položky

en: Whether the progress is shown as text.
sk: Určuje, či sa priebeh zobrazí ako text.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sk: Určuje, či zástupcovia tejto akcie vyzerajú ako zástupcovia rádiovej akcie

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
sk: Určuje či má byť vykreslený pixbuf zafarbený podľa stavu

en: Whether the secondary icon is activatable
sk: Určuje, či je vedľajšia ikona aktivovateľná

en: Whether the secondary icon is sensitive
sk: Určuje, či je vedľajšia ikona citlivá

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sk: Určuje, či sa majú byť vybrané súbor(y) obmedzené len na miestne súbory: URL

en: Whether the selected font style is shown in the label
sk: Určuje, či je vybraný štýl písma zobrazený v označení

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
sk: Určuje, či sa majú zdroje vyberať len z miestnych súborov: URL

en: Whether the selection should follow the pointer
sk: Určuje, či má výber nasledovať ukazovateľ

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sk: Určuje, či sa oddeľovače kreslia, alebo sú iba prázdny priestor

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
sk: Určuje, či má bočný panel obsahovať zabudovanú skratku k dialógovému oknu „Pripojiť k serveru“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
sk: Určuje, či má bočný panel obsahovať zabudovanú skratku do priečinka „Plocha“

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sk: Určuje, či má rolovacie tlačidlo byť vždy aktualizované, alebo iba ak je hodnota prípustná

en: Whether the spinner is active
sk: Určuje, či je rolovacie tlačidlo aktívne

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
sk: Určuje, či je rotujúci indikátor aktívny (zobrazený) v bunke

en: Whether the status icon is embedded
sk: Určuje, či je ikona stavu zabudovaná

en: Whether the status icon is visible
sk: Určuje, či je ikona stavu viditeľná

en: Whether the switch is on or off
sk: Určuje, či je prepínač zapnutý alebo vypnutý

en: Whether the tab is detachable
sk: Určuje, či je možné kartu oddeliť

en: Whether the tab is reorderable by user action
sk: Určuje, či sa má dať zmeniť poradie karty používateľskou akciou

en: Whether the text can be modified by the user
sk: Určuje, či môže používateľ meniť text

en: Whether the toggle action should be active
sk: Určuje, či má byť prepínacia akcia aktívna

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sk: Určuje, či je položka panelu nástrojov dôležitá. Ak je TRUE, tlačidlá zobrazujú text v režime GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sk: Určuje, či je položka panelu nástrojov viditeľná, ak je panel vodorovný.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sk: Určuje, či je položka panelu nástrojov viditeľná, ak je panel zvislý.

en: Whether the toplevel is the current active window
sk: Určuje, či je najvyšší prvok momentálne aktívne okno

en: Whether the widget can accept the input focus
sk: Určuje, či ovládací prvok môže prijať zameranie vstupu

en: Whether the widget can be the default widget
sk: Určuje, či ovládací prvok môže byť predvoleným prvkom

en: Whether the widget has the input focus
sk: Určuje, či ovládací prvok má zameranie vstupu

en: Whether the widget is part of a composite widget
sk: Určuje, či je ovládací prvok časťou iného, zloženého prvku

en: Whether the widget is the default widget
sk: Určuje, či ovládací prvok je predvolený

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sk: Určuje, či ovládací prvok je predvolene v najvyššej úrovni a preto získa zameranie

en: Whether the widget is visible
sk: Určuje, či je ovládací prvok viditeľný

en: Whether the widget responds to input
sk: Určuje, či ovládací prvok reaguje na vstup

en: Whether the widget should show all applications
sk: Určuje, či má ovládací prvok zobraziť všetky aplikácie

en: Whether the widget should show fallback applications
sk: Určuje, či má ovládací prvok zobraziť záchranné aplikácie

en: Whether the widget should show other applications
sk: Určuje, či má ovládací prvok zobraziť ostatné aplikácie

en: Whether the widget should show recommended applications
sk: Určuje, či má ovládací prvok zobraziť odporúčané aplikácie

en: Whether the widget should show the default application
sk: Určuje, či má ovládací prvok zobraziť predvolenú aplikáciu

en: Whether the window frame should have a close button
sk: Určuje, či má mať rámec okna tlačidlo na zatvorenie

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sk: Určuje, či má okno mať dekorácie od správcu okien

en: Whether there is a visible cursor following device motion
sk: Určuje, či viditeľný kurzor má nasledovať pohyb zariadenia

en: Whether there should be a tooltip on the item
sk: Určuje, či sa na položkách majú zobraziť bublinové tipy

en: Whether there should be an icon near the item
sk: Určuje, či sa pri položkách majú zobraziť ikony

en: Whether this link has been visited.
sk: Určuje, či bol tento odkaz navštívený.

en: Whether this tag affects background height
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje výšku pozadia

en: Whether this tag affects indentation
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje odsadenie

en: Whether this tag affects line wrap mode
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje režim zalamovania riadkov

en: Whether this tag affects paragraph justification
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje zarovnanie odstavca

en: Whether this tag affects strikethrough
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje prečiarknutie

en: Whether this tag affects tabs
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje tabulátory

en: Whether this tag affects text editability
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje, či používateľ môže upravovať text

en: Whether this tag affects text visibility
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje viditeľnosť textu

en: Whether this tag affects the alignment mode
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje režim zarovnania

en: Whether this tag affects the background color
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje farbu pozadia

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje režim výpustky

en: Whether this tag affects the font family
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje písmo (rodinu)

en: Whether this tag affects the font size
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje veľkosť písma

en: Whether this tag affects the font stretch
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje roztiahnutie písma

en: Whether this tag affects the font style
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje štýl písma

en: Whether this tag affects the font variant
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje variantu písma

en: Whether this tag affects the font weight
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje váhu písma

en: Whether this tag affects the foreground color
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje farbu popredia

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje jazyk, v ktorom je vykreslený text

en: Whether this tag affects the left margin
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje ľavý odstup

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje počet pixelov nad riadkami

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje počet pixelov medzi zalomenými riadkami

en: Whether this tag affects the paragraph background color
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje farbu pozadia odstavca

en: Whether this tag affects the right margin
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje pravý odstup

en: Whether this tag affects the rise
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje zvýšenie

en: Whether this tag affects underlining
sk: Určuje, či táto značka ovplyvňuje podčiarknutie

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sk: Určuje, či táto značka zväčšuje veľkosť písma o daný faktor

en: Whether this text is hidden.
sk: Určuje, či je tento text schovaný.

en: Whether this tray icon has a tooltip
sk: Určuje, či má táto ikona v oblasti oznámení bublinový tip

en: Whether this widget has a tooltip
sk: Určuje, či má tento ovládací prvok bublinový tip

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sk: Určuje, či aktivovať predvolený ovládací prvok (ako napr. predvolené tlačidlo v dialógovom okne) pri stlačení klávesu Enter

en: Whether to allow multiple files to be selected
sk: Určuje, či má byť možný výber viacerých súborov

en: Whether to allow multiple items to be selected
sk: Určuje, či má byť možný výber viacerých položiek

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sk: Určuje, či vyhladzovať Xft písma; 0=nie, 1=áno, -1=predvolené

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sk: Určuje, či zobraziť štandardné označenie s názvom nahliadaného súboru.

en: Whether to display the column
sk: Určuje, či zobraziť stĺpec

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sk: Určuje, či sa má kresliť zameriavač v ovládacích prvkoch

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
sk: Určuje, či má byť možný výber viacerých položiek ťahaním ukazovateľa myši

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sk: Určuje, či povoliť animácie v rámci nástrojovej sady.

en: Whether to expand the child's tab
sk: Určuje, či rozbaliť kartu potomka

en: Whether to give the color an alpha value
sk: Určuje, či priradiť farbe alfa hodnotu

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sk: Určuje, či používať rady pre Xft písma; 0=nie, 1=áno, -1=predvolené

en: Whether to include a standard close button
sk: Určuje, či zahrnúť štandardné tlačidlo na zatvorenie

en: Whether to keep all text in a single paragraph
sk: Určuje, či držať všetok text v jednom odstavci

en: Whether to play any event sounds at all
sk: Určuje, či vôbec prehrávať nejaké zvukové udalosti

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
sk: Určuje, či prehrávať zvuky udalostí ako spätnú väzbu na používateľov vstup

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
sk: Určuje, či sa má obmedziť horná hranica na úroveň naplnenia.

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
sk: Určuje, či sa má obsah vybrateľného označenia vybrať, ak získa zameranie

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sk: Určuje, či sa má obsah vstupného poľa vybrať, ak je zamerané

en: Whether to show a sort indicator
sk: Určuje, či zobraziť indikátor zoradenia

en: Whether to show a window close button
sk: Určuje, či zobraziť tlačidlo na zavretie okna

en: Whether to strike through the text
sk: Určuje, či je text prečiarknutý

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
sk: Určuje, či má byť viacriadkový výber vložený ako skrátený do jedného riadka.

en: Whether to use icon names fallback
sk: Určuje, či použiť záchrané názvy ikon

en: Whether to use the hexpand property
sk: Určuje, či použiť vlastnosť hexpand

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
sk: Určuje, či sa má použiť text označenia na vytvorenie štandardnej položke ponuky

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sk: Určuje, či použiť hodnotu z vlastnosti snap_edge alebo hodnotu odvodenú z handle_position

en: Whether to use the vexpand property
sk: Určuje, či použiť vlastnosť vexpand

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
sk: Určuje, či zalamovať dookola pri prechádzaní ovládacími prvkami klávesnicou

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sk: Určuje, či riadky nie sú zalamované vôbec, na okraji slov alebo podľa znakov

en: Whether to wrap the license text.
sk: Určuje, či zalomiť text licencie.

en: Whether tooltips should be shown on widgets
sk: Určuje, či majú byť nad ovládacími prvkami zobrazené bublinové tipy

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
sk: Určuje, či majú byť zobrazené čiary v stromovom pohľade

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sk: Určuje, či majú byť zobrazené dva kurzory v texte, kde je aj text zľava doprava a aj sprava doľava

en: Whether visited links should be tracked
sk: Určuje, či majú byť navštívené odkazy sledované

en: Whether widget wants more horizontal space
sk: Určuje, či sa ovládací prvok snaží získať viac vodorovného miesta

en: Whether widget wants more vertical space
sk: Určuje, či sa ovládací prvok snaží získať viac zvislého miesta

en: Whether widget wants to expand in both directions
sk: Určuje, či sa ovládací prvok snaží roztiahnuť v oboch smeroch

en: Whether windows can be dragged by clicking on empty areas
sk: Určuje, či môžu byť okná ťahané kliknutím do prázdnych oblastí

en: Which IM module should be used
sk: Ktorý vstupný modul má byť použitý

en: Which IM module should be used by default
sk: Ktorý modul metódy vstupu má byť predvolený

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
sk: Aký typ tieňa zobraziť okolo kombinovaného poľa

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
sk: Aký tieň vykresliť okolo vstupného poľa keď je nastavená vlastnosť has-frame

en: Which side of the notebook holds the tabs
sk: Ktorá strana poznámkového bloku obsahuje karty

en: Wide Separators
sk: Široké oddeľovače

en: Widget
sk: Ovládací prvok

en: Widget name
sk: Názov ovládacieho prvku

en: Widget to put in column header button instead of column title
sk: Ovládací prvok vložený do tlačidla záhlavia stĺpca namiesto jeho titulku

en: Widget to use as the item label
sk: Ovládací prvok použitý ako označenie položky

en: Widget's default text
sk: Predvolený text ovládacieho prvku

en: Width
sk: Šírka

en: Width In Characters
sk: Šírka v znakoch

en: Width for each item
sk: Šírka pre každú položku

en: Width in Characters
sk: Šírka v znakoch

en: Width in chars
sk: Šírka v znakoch

en: Width of border around the action area
sk: Šírka okraja okolo oblasti s akciou

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sk: Šírka okraja okolo tlačidiel v dolnej časti dialógového okna

en: Width of border around the content area
sk: Šírka okraja okolo oblasti s obsahom

en: Width of border around the label and image in the message dialog
sk: Šírka okraja okolo popisu a obrázoku v dialógu pre správy

en: Width of border around the main dialog area
sk: Šírka okraja okolo hlavnej plochy dialógového okna

en: Width of the left margin in pixels
sk: Šírka ľavého odstupu v pixeloch

en: Width of the right margin in pixels
sk: Šírka pravého odstupu v pixeloch

en: Width request
sk: Požiadavka šírky

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sk: Šírka medzery medzi zameriavačom a boxom ovládacieho prvku, v pixeloch

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sk: Šírka čiary zameriavača, v pixeloch

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
sk: Šírka čiary mriežky stromového pohľadu, v pixeloch

en: Width, in pixels, of the tree view lines
sk: Šírka čiary stromového pohľadu, v pixeloch

en: Window
sk: Okno

en: Window Placement
sk: Umiestnenie okna

en: Window Placement Set
sk: Umiestnenie okna platí

en: Window Position
sk: Pozícia okna

en: Window Role
sk: Úloha okna

en: Window Title
sk: Titulok okna

en: Window Type
sk: Typ okna

en: Window dragging
sk: Ťahanie okien

en: Window the bubble window points to
sk: Okno, ku ktorému ukazuje bublinové okno

en: Wrap
sk: Cyklický

en: Wrap Mode
sk: Režim zalamovania

en: Wrap Width
sk: Šírka zalomenia

en: Wrap license
sk: Zalomiť licenciu

en: Wrap mode
sk: Režim zalamovania

en: Wrap mode set
sk: Režim zalamovania nastavený

en: Wrap width
sk: Šírka zalomenia

en: Wrap width for laying out items in a grid
sk: Zalomiť na šírku pri ukladaní položiek do mriežky

en: Wrap width for laying out the items in a grid
sk: Zalomiť na šírku pri ukladaní položiek do mriežky

en: X Alignment of the column header text or widget
sk: X zarovnanie textu alebo ovládacieho prvku v záhlaví stĺpca

en: X align
sk: X zarovnanie

en: X alignment of the child
sk: X zarovnanie potomka

en: X pad
sk: X medzera

en: X position
sk: X pozícia

en: X position of child widget
sk: X pozícia ovládacieho prvku potomka

en: X spacing
sk: X rozostupy

en: XDG sound theme name
sk: Názov XDG témy zvukov

en: Xft Antialias
sk: Vyhladzovanie Xft

en: Xft Hint Style
sk: Štýl rád Xft

en: Xft Hinting
sk: Rady Xft

en: Y align
sk: Y zarovnanie

en: Y alignment of the child
sk: Y zarovnanie potomka

en: Y pad
sk: Y medzera

en: Y position
sk: Y pozícia

en: Y position of child widget
sk: Y pozícia ovládacieho prvku potomka

en: Y spacing
sk: Y rozostupy

en: Year
sk: Rok

en: Your description here
sk: Sem nejaký popis

en: action name
sk: názov akcie

en: action target value
sk: cieľová hodnota akcie

en: direction
sk: smer

en: height
sk: výška

en: hints
sk: rady

en: mode
sk: režim

en: surface
sk: povrch

en: visible
sk: viditeľné

en: width
sk: šírka

en: xalign
sk: x zarovnanie

en: xpad
sk: x medzera

en: yalign
sk: y zarovnanie

en: ypad
sk: y medzera
