gtksourceview master - en to hu translation catalogue (500 entries)

en: ASP Object
hu: ASP objektum

en: Added line
hu: Hozzáadott sor

en: Additional Category
hu: További kategória

en: Address
hu: Cím

en: Adverb
hu: Határozószó

en: After
hu: Utána

en: Alert
hu: Figyelmeztetés

en: Alias
hu: Álnév

en: All
hu: Mind

en: All _Lower Case
hu: Mind _kisbetűs

en: All _Upper Case
hu: Mind _nagybetűs

en: Always
hu: Mindig

en: Anchor
hu: Horgony

en: Annotation
hu: Feljegyzés

en: Arabic
hu: Arab

en: Arbitrary base number
hu: Tetszőleges alapszám

en: Armenian
hu: Örmény

en: Assertion
hu: Kijelentés

en: Assignment Left Hand Side
hu: Értékadás bal oldala

en: Assignment Operator
hu: Hozzárendelő operátorok

en: Assignment Right Hand Side
hu: Értékadás jobb oldala

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Attribute Definition
hu: Attribútumdefiníció

en: Attribute Name
hu: Attribútumnév

en: Attribute Value
hu: Attribútumérték

en: Attribute name
hu: Attribútumnév

en: Attribute value
hu: Attribútumérték

en: Autoconf Macro
hu: Autoconf makró

en: Automake Variable
hu: Automake változó

en: BOZ Literal
hu: BOZ literál

en: Backslash Escape
hu: Backslash elfedés

en: Baltic
hu: Balti

en: Base-N Integer
hu: N-alapú egész

en: Base-N number
hu: N-alapú szám

en: Before
hu: Előtte

en: Binary number
hu: Bináris szám

en: Bindings
hu: Kötések

en: Block
hu: Blokk

en: Block Elements
hu: Blokkelemek

en: Block literal
hu: Blokkliterál

en: Blockquote Marker
hu: Idézetblokk-jelölő

en: Blue based color scheme
hu: Kék alapú színséma

en: Bold
hu: Félkövér

en: Boolean
hu: Logikai

en: Boolean Value
hu: Logikai érték

en: Boolean value
hu: Logikai érték

en: Boolean values
hu: Logikai értékek

en: Built In
hu: Beépített

en: Built In Functions
hu: Beépített függvények

en: Built-in Function
hu: Beépített függvény

en: Built-in Target
hu: Beépített cél

en: Built-in identifier
hu: Beépített azonosító

en: Builtin
hu: Beépített

en: Builtin Command
hu: Beépített parancs

en: Builtin Constant
hu: Beépített állandó

en: Builtin Function
hu: Beépített függvény

en: Builtin Object
hu: Beépített objektum

en: Builtin Variable
hu: Beépített változó

en: Builtin-function keyword
hu: Beépített függvény kulcsszó

en: Bullet
hu: Felsorolásjel

en: C++ Header
hu: C++ fejléc

en: C/ObjC Header
hu: C/ObjC fejléc

en: CDATA delimiter
hu: CDATA elválasztó

en: CG Shader Language
hu: CG árnyalónyelv

en: C_hange Case
hu: Kis- és nagybetű mó_dosítása

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
hu: Nem hozható létre reguláris kifejezés minden átmenethez, a szintaxiskiemelési folyamat lassabb lesz a megszokottnál.
    A hiba: %s

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Changed line
hu: Megváltozott sor

en: Chapter Heading
hu: Fejezet címsora

en: Character
hu: Karakter

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Class
hu: Osztály

en: Class Name
hu: Osztály neve

en: Class Selector
hu: Osztályválasztó

en: Class names
hu: Osztálynevek

en: Class type
hu: Osztály típus

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Classic color scheme
hu: Klasszikus színséma

en: Cobalt
hu: Kobalt

en: Code
hu: Kód

en: Code Block
hu: Kódblokk

en: Color
hu: Szín

en: Color scheme used in the Kate text editor
hu: A Kate szövegszerkesztőben használt színséma

en: Color scheme using Solarized dark color palette
hu: A Solarized Dark színpalettát használó színséma

en: Color scheme using Solarized light color palette
hu: A Solarized Light színpalettát használó színséma

en: Color scheme using Tango color palette
hu: A Tango színpalettát használó színséma

en: Command
hu: Parancs

en: Command Macro
hu: Parancsmakró

en: Commands
hu: Parancsok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Common Commands
hu: Gyakori parancsok

en: Common Defines
hu: Általános definíció

en: Common Function
hu: Általános függvény

en: Compiler Directive
hu: Fordítódirektíva

en: Completion Info
hu: Kiegészítési információk

en: Complex number
hu: Komplex szám

en: Conditional Macro
hu: Feltételes makró

en: Conjunction
hu: Kötőszó

en: Constant
hu: Állandó

en: Constants
hu: Állandók

en: Constructors
hu: Konstruktorok

en: Control Keyword
hu: Vezérlő kulcsszó

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
hu: A(z) „%s” és az „UTF-8” karakterkészletek közötti átalakítás nem támogatott

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
hu: Nem sikerült a(z) „%s” és az „UTF-8” karakterkészletek közötti átalakító megnyitása

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Dark color scheme using the Tango color palette
hu: A Tango színpalettát használó sötét színséma

en: Data Type
hu: Adattípus

en: Data Types
hu: Adattípusok

en: Data type
hu: Adattípus

en: Date
hu: Dátum

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug Code
hu: Hibakeresési kód

en: Decimal
hu: Decimális

en: Decimal number
hu: Decimális szám

en: Declaration
hu: Deklaráció

en: Decorator
hu: Dekorátor

en: Default Attribute
hu: Alapértelmezett attribútum

en: Defaults
hu: Alapértékek

en: Define
hu: Definíció

en: Definition
hu: Definíció

en: Definition list
hu: Definíciólista

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Deprecated
hu: Elavult

en: Deprecated Builtin Command
hu: Elavult beépített parancs

en: Design by Contract
hu: Szerződéses tervezés

en: Device Cast
hu: Eszközkényszerítés

en: Device Function
hu: Eszközfüggvény

en: Device Functions
hu: Eszközfüggvények

en: Dimension
hu: Dimenzió

en: Directive
hu: Direktíva

en: Directory Macro
hu: Könyvtármakró

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Django Template
hu: Django sablon

en: Document Words
hu: Dokumentum szavai

en: Documentation comment
hu: Dokumentációs megjegyzés

en: Documentation comment element
hu: Dokumentációs megjegyzés eleme

en: Double Number
hu: Dupla szám

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Element
hu: Elem

en: Element name
hu: Elemnév

en: Email
hu: E-mail

en: Emphasis
hu: Kiemelés

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Entity
hu: Entitás

en: Entries
hu: Bejegyzések

en: Enumerated list
hu: Felsorolásos lista

en: Error
hu: Hiba

en: Error Text
hu: Hibaszöveg

en: Error during conversion: %s
hu: Hiba az átalakítás során: %s

en: Escaped Character
hu: Escape-elt karakter

en: Escaped character
hu: Escape-elt karakter

en: Exception Handling
hu: Kivételkezelés

en: Exec parameter
hu: Exec paramétere

en: Explicit Argument
hu: Explicit argumentum

en: Explicit Noun Definition
hu: Explicit főnév-definíció

en: Expression
hu: Kifejezés

en: External
hu: Külső

en: External Command
hu: Külső parancs

en: Externals
hu: Külsők

en: Field
hu: Mező

en: File
hu: Fájl

en: File Attributes
hu: Fájlattribútumok

en: File Descriptor
hu: Fájlleíró

en: File too big.
hu: A fájl túl nagy.

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Float
hu: Lebegő

en: Floating Point
hu: Lebegőpontos

en: Floating Point number
hu: Lebegőpontos szám

en: Floating point
hu: Lebegőpontos

en: Floating point number
hu: Lebegőpontos szám

en: Flow Conditional
hu: Feltételes irányítás

en: Format
hu: Formátum

en: Formatting Elements
hu: Formázóelemek

en: Frame Number
hu: Keretszám

en: Function
hu: Függvény

en: Function Name
hu: Függvénynév

en: Functions
hu: Függvények

en: Future Reserved Keywords
hu: Jövőbeli védett kulcsszavak

en: Fuzzy
hu: Ellenőrzendő

en: GDB Log
hu: GDB napló

en: GUI Elements
hu: GUI elemek

en: Gate
hu: Kapu

en: Generated Content
hu: Védett tartalom

en: Georgian
hu: Grúz

en: Global
hu: Globális

en: Global Function
hu: Globális függvény

en: Global Functions
hu: Globális függvények

en: Global Variable
hu: Globális változó

en: Global Variables
hu: Globális változók

en: Greek
hu: Görög

en: Group
hu: Csoport

en: Haddock Directive
hu: Haddock direktíva

en: Header
hu: Fejléc

en: Header Elements
hu: Fejlécelemek

en: Header Property
hu: Fejléctulajdonság

en: Heading 0
hu: Címsor 0

en: Heading 1
hu: Címsor 1

en: Heading 2
hu: Címsor 2

en: Heading 3
hu: Címsor 3

en: Heading 4
hu: Címsor 4

en: Heading 5
hu: Címsor 5

en: Heading 6
hu: Címsor 6

en: Heading level 1
hu: 1. szintű címsor

en: Heading level 2
hu: 2. szintű címsor

en: Heading level 3
hu: 3. szintű címsor

en: Heading level 4
hu: 4. szintű címsor

en: Heading level 5
hu: 5. szintű címsor

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Heredoc Bound
hu: Heredoc határ

en: Hex
hu: Hexadecimális

en: Hexadecimal number
hu: Hexadecimális szám

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
hu: Egyetlen sor kiemelése túl sokáig tartott, a szintaxiskiemelés letiltásra kerül

en: Horizontal Rule
hu: vízszintes elválasztó

en: Hyperlinked Identifier
hu: Hiperhivatkozott azonosító

en: Hyperlinked Module Name
hu: Hiperhivatkozott modulnév

en: ID Selector
hu: Azonosítóválasztó

en: IEEE System Task
hu: IEEE rendszerfeladat

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Identifier Prefix
hu: Azonosító előtag

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Image Marker
hu: Képjelölő

en: Imaginary number
hu: Képzetes szám

en: Import BVI
hu: BVI importálása

en: Include
hu: Beleértve

en: Include Statement
hu: Include utasítás

en: Include directive
hu: Include direktíva

en: Included File
hu: Include-olt fájl

en: Incomplete Sequence
hu: Befejezetlen sorozat

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
hu: Befejezetlen UTF-8 sorozat a bemenetben

en: Individual
hu: Önálló

en: Inline Documentation Section
hu: Beágyazott dokumentációrész

en: Inline Elements
hu: Beágyazott elemek

en: Inline Haddock Section
hu: Beágyazott haddock szakasz

en: Inline Math Mode
hu: Beágyazott matematikai mód

en: Integer
hu: Egész szám

en: Integer Number
hu: Egész szám

en: Intrinsic function
hu: Belső függvény

en: Invalid byte sequence in conversion input
hu: Érvénytelen bájtsorrend az átalakítás bemenetében

en: Invalid object, not initialized
hu: Érvénytelen objektum, nincs előkészítve

en: Italic
hu: Dőlt

en: Itemized list
hu: Felsorolásos lista

en: Japanese
hu: Japán

en: Key
hu: Kulcs

en: Keysymbol
hu: Kulcsszimbólum

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Korean
hu: Koreai

en: LRM Additional System Task
hu: LRM további rendszerfeladat

en: Lab Text
hu: Laborszöveg

en: Label
hu: Címke

en: Labeled argument
hu: Címkézett argumentum

en: Leading
hu: Kezdő

en: Light Emphasis
hu: Enyhe kiemelés

en: Line
hu: Vonal

en: Line Break
hu: Sortörés

en: Line Directive
hu: Sordirektíva

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Link Text
hu: Hivatkozásszöveg

en: List
hu: Lista

en: List Marker
hu: Listajelölő

en: Literal
hu: Literál

en: Literate Haskell
hu: Irodalmi Haskell

en: Local
hu: Helyi

en: Local Variable
hu: Helyi változó

en: Location
hu: Hely

en: Macro
hu: Makró

en: Macros
hu: Makrók

en: Magic Word
hu: Bűvös szó

en: Main Category
hu: Főkategória

en: Map key
hu: Leképezéskulcs

en: Markup
hu: Leírónyelv

en: Math Boundary
hu: Matematikai határ

en: Math Constant
hu: Matematikai állandó

en: Math Mode
hu: Matematikai mód

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Metaparameters
hu: Metaparaméterek

en: Missing main language definition (id = "%s".)
hu: Az elsődleges nyelvmeghatározás hiányzik (azonosító: „%s”.)

en: Modifier
hu: Módosító

en: Modifiers
hu: Módosítók

en: Module
hu: Modul

en: Module Handler
hu: Modulkezelő

en: Module Path
hu: Modulútvonal

en: Module handler
hu: Modulkezelő

en: Module name, Variant, etc
hu: Modulnév, változat stb.

en: Monospace
hu: Rögzített szélességű

en: Multiline string
hu: Többsoros karakterlánc

en: Name
hu: Név

en: Namespace
hu: Névtér

en: Newline
hu: Soremelés

en: Nil Constant
hu: Nil állandó

en: No idea what it is
hu: Nem tudom mi ez

en: Non Breaking Whitespace
hu: Nem törő szóköz

en: Nordic
hu: Északi

en: Not a regular file.
hu: Nem szabályos fájl.

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
hu: Megjegyzés (FIXME, TODO, XXX, stb.)

en: Noun
hu: Főnév

en: Null Value
hu: Null érték

en: Number
hu: Szám

en: Numeric literal
hu: Numerikus literál

en: Objective-C
hu: Objective C

en: Obsolete Autoconf Macro
hu: Elavult Autoconf makró

en: Obsolete Keyword
hu: Elavult kulcsszó

en: Ocamldoc Comments
hu: Ocamldoc megjegyzések

en: Octal
hu: Oktális

en: Octal number
hu: Oktális szám

en: OpenCL Constant
hu: OpenCL állandó

en: OpenGL Shading Language
hu: OpenGL árnyalónyelv

en: OpenMP directives
hu: OpenMP direktívák

en: Operation operator
hu: Műveletoperátor

en: Operator
hu: Operátor

en: Optimized Out
hu: Kioptimalizálva

en: Option
hu: Kapcsoló

en: Option Name
hu: Kapcsolónév

en: Optional Target
hu: Elhagyható cél

en: Options
hu: Beállítások

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Keyword
hu: Egyéb kulcsszó

en: Other Macro
hu: Egyéb makró

en: Others
hu: Egyéb

en: Others 2
hu: Egyéb 2

en: Others 3
hu: Egyéb 3

en: POD Escape
hu: POD escape

en: POD heading
hu: POD fejléc

en: POD keyword
hu: POD kulcsszó

en: Package Info
hu: Csomaginformációk

en: Package Manager
hu: Csomagkezelő

en: Page Elements
hu: Oldalelemek

en: Page title
hu: Oldalcím

en: Paragraph Heading
hu: Bekezdés címsora

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Parens
hu: Zárójelek

en: Part Heading
hu: Rész címsora

en: Patch Start
hu: Folt kezdete

en: Pattern
hu: Minta

en: Polymorphic Variant
hu: Polimorf változó

en: Predefined Variable
hu: Előre meghatározott változó

en: Predicate
hu: Predikátum

en: Prefix
hu: Előtag

en: Preformatted
hu: Előreformázott

en: Preprocessor
hu: Előfeldolgozó

en: Preprocessor directive
hu: Előfeldolgozó-direktíva

en: Preprocessor tags
hu: Előfeldolgozó címkék

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primitive
hu: Primitív

en: Processing instruction
hu: Feldolgozóutasítás

en: Prompt
hu: Parancssor

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Property Name
hu: Tulajdonságnév

en: Property Value
hu: Tulajdonságérték

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Quoted Value
hu: Idézett érték

en: RPM Variable
hu: RPM változó

en: Real number
hu: Valós szám

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Release
hu: Kiadás

en: Removed line
hu: Eltávolított sor

en: Reserved Category
hu: Védett kategória

en: Reserved Class
hu: Védett osztály

en: Reserved Constant
hu: Védett állandó

en: Reserved Identifier
hu: Védett azonosító

en: Reserved Keywords
hu: Védett kulcsszavak

en: Reserved Words
hu: Fenntartott szavak

en: Reserved keyword
hu: Védett kulcsszó

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Return
hu: Enter

en: Romanian
hu: Román

en: Rule Name
hu: Szabálynév

en: Scientific
hu: Tudományos

en: Scope
hu: Hatókör

en: Scope Declaration
hu: Hatókör-deklaráció

en: Script
hu: Parancsfájl

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Section
hu: Fejezet

en: Section 1
hu: 1. szakasz

en: Section 2
hu: 2. szakasz

en: Section 3
hu: 3. szakasz

en: Section 4
hu: 4. szakasz

en: Section 5
hu: 5. szakasz

en: Section Elements
hu: Szakaszelemek

en: Section Heading
hu: Szakasz címsora

en: Select a Style
hu: Stílus kiválasztása

en: Show detailed proposal information
hu: Részletes javaslatinformációk megjelenítése

en: Signal Name
hu: Szignálnév

en: Signal name
hu: Szignálnév

en: Signature
hu: Aláírás

en: Since
hu: Kezdet

en: Single Number
hu: Egyszeres szám

en: Source
hu: Forrás

en: South European
hu: Dél-európai

en: Space
hu: Szóköz

en: Spec Macro
hu: Spec makró

en: Special
hu: Speciális

en: Special Character
hu: Különleges karakter

en: Special Constant
hu: Speciális állandó

en: Special Token
hu: Speciális jelsor

en: Special Variable
hu: Speciális változó

en: Special case
hu: Speciális eset

en: Special character (inside a string)
hu: Speciális karakter (karakterláncon belül)

en: Special constant
hu: Speciális konstans

en: Standard ML
hu: Szabványos ML

en: Standard Modules
hu: Szabványos modulok

en: Standard stream
hu: Szabványos adatfolyam

en: Statement
hu: Utasítás

en: Storage Class
hu: Tárolóosztály

en: Storage Type
hu: Tárolótípus

en: String
hu: Karakterlánc

en: String Conversion
hu: Karakterlánc-átalakítás

en: String Format
hu: Karakterlánc formátuma

en: Strong Emphasis
hu: Erős kiemelés

en: Structural Elements
hu: Szerkezeti elemek

en: Sub Keywords
hu: Alkulcsszavak

en: SubParagraph Heading
hu: Albekezdés címsora

en: SubSection Heading
hu: Alszakasz címsora

en: SubSubSection Heading
hu: Al-alszakasz címsora

en: Subshell
hu: Alparancsértelmező

en: Substitution
hu: Helyettesítés

en: Switch
hu: Kapcsoló

en: Swizzle operator
hu: Feloldási operátor

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Symbol of a Table
hu: Táblázat szimbóluma

en: Symbol on a Link
hu: Szimbólum hivatkozáson

en: System Command
hu: Rendszerparancs

en: System Task
hu: Rendszerfeladat

en: Tag Name Selector
hu: Címkenévválasztó

en: Tags
hu: Címkék

en: Template
hu: Sablon

en: Text
hu: Szöveg

en: The buffer contains invalid characters.
hu: A puffer érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: The file is externally modified.
hu: A fájlt külsőleg módosították.

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
hu: Karakterkódolás átalakítási hiba volt, és egy tartalék karakter használatára volt szükség.

en: Thread Action
hu: Szálművelet

en: Thread Header
hu: Szálfejléc

en: Title
hu: Cím

en: Token
hu: Jelsor

en: Trailing
hu: Záró

en: Trailing Tab
hu: Záró tab

en: Translation
hu: Fordítás

en: Turkish
hu: Török

en: Type
hu: Típus

en: Type Operators
hu: Típusoperátorok

en: Type Variable
hu: Típusváltozó

en: Type, module or object keyword
hu: Típus, modul vagy objektum kulcsszó

en: Undefined Value
hu: Definiálatlan érték

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
hu: Ismeretlen azonosító (%s) a(z) „%s” reguláris kifejezésben

en: VBScript and ADO constants
hu: VBScript és ADO konstansok

en: Values
hu: Értékek

en: Variable
hu: Változó

en: Variable Definition
hu: Változódefiníció

en: Variables
hu: Változók

en: Variant Constructor
hu: Változó konstruktor

en: Verb
hu: Ige

en: Verbatim
hu: Változatlan

en: Verbatim Block
hu: Változatlan blokk

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Void Value
hu: Null érték

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Western
hu: Nyugati

en: Widget State
hu: Felületi elem állapota

en: Word
hu: Szó

en: XML Tag
hu: XML címke

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
hu: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-2', 'WINDOWS-1250', 'IBM852', 'UTF-16']

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Details…
hu: _Részletek…

en: _Invert Case
hu: Kis- és nagybetű _invertálása

en: _Redo
hu: Új_ra

en: _Select
hu: _Kiválasztás

en: _Title Case
hu: Szó_kezdő

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: at-rules
hu: at-szabályok

en: command
hu: Parancs

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
hu: A(z) „%s” kontextus nem  tartalmazhat \%%{...@start} parancsot

en: decl
hu: deklaráció

en: duplicated context id “%s”
hu: többszörös kontextusazonosító: „%s”

en: entity
hu: entitás

en: error
hu: hiba

en: function
hu: Függvény

en: gettext translation
hu: gettext fordítás

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
hu: „%s” reguláris kifejezés: a visszahivatkozások nem támogatottak

en: invalid context reference “%s”
hu: érvénytelen kontextushivatkozás („%s”)

en: keyword
hu: Kulcsszó

en: m4 Comment
hu: m4 megjegyzés

en: m4 Macro
hu: m4 makró

en: prereq
hu: Előfeltétel

en: printf Conversion
hu: printf átalakítás

en: rule
hu: Szabály

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
hu: a helyettesítő karakteres kontextushivatkozáshoz stílus-felülbírálás került felhasználásra a(z) „%s” nyelv „%s” hivatkozásában.

en: targets
hu: Célok

en: token type
hu: jelsortípus

en: unknown context “%s”
hu: ismeretlen kontextus: „%s”

en: using \C is not supported in language definitions
hu: A \C használata nem támogatott a nyelvmeghatározásokban
