gedit master - en to ln translation catalogue (712 entries)

en:   Ln %d, Col %d
ln:   Li %d, Lk %d

en: "%s" not found
ln: "%s" Emónání tɛ̂

en: %d of %d
ln: %d likolo lya %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
ln: %m%s%M %N:%M:%S

en: %s (Current Locale)
ln: %s (Lokalɛ ya Sikáwa)

en: %s: invalid encoding.
ln: %s: akɔdaze ya kobɔngɛlɛ tɛ̂

en: (Empty)
ln: (Mpámba)

en: / on %s
ln: / likolo ya %s

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ln: Polosi na nkombo Pango. Ndakisa "Sans 12" to "Monospace Bold 14".

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ln: Polosi ya koúlinisa nde esalelami na étando ya libongeli . Ekoki ko zwa esika soki liponi ya "Salela polosi likwa" ekangami.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ln: Kasa na nkombo oyo ézali. Salela nkombo mosusu.

en: A_dd Scheme
ln: Ba_kisa Libɔngisi

en: A_vailable Encodings
ln: Akɔdaze ezalí sei

en: Activation
ln: Bolamuisi

en: Active plugins
ln: Kotingisi ngâ

en: Add
ln: Bakisa

en: Add Scheme
ln: Bakisa Libɔngisi

en: Add Snippet
ln: Bakisa  éteni ya kode

en: Add Tool
ln: Bakisa esáleli

en: Add a new snippet...
ln: Bakisa éteni ya kɔde ya sika

en: Add a new tool
ln: Bakisa esaleli ya sika

en: Add or Remove...
ln: Bakisa to Longola...

en: All Files
ln: Kásá niɔ́nsɔ

en: All Languages
ln:  Ba Lokóta Niɔ́nsɔ

en: All Text Files
ln: Nkomá niɔ́nsɔ ya kásá

en: All documents
ln: Ba dokima niɔ́nsɔ

en: All documents except untitled ones
ln: Ba dokima noínsɔ longola sé oyo eza na títɛlɛ tɛ̂

en: All files
ln: Ba kásá niɔ́nsɔ

en: All languages
ln:  Ba lokóta niɔ́nsɔ

en: All supported archives
ln: Libombisi niɔ́nsɔ elingisámí

en: Always available
ln: Ntángo ínsɔ polélé

en: An error occurred
ln: Ziko moko esalemi

en: An error occurred while creating a new directory
ln: Ziko moko esalami tango ya bokeli monkɛ́lɛ́ ya sika

en: An error occurred while creating a new file
ln: Ziko moko esalami tango ya bokeli kasa ya sika

en: An error occurred while deleting a file or directory
ln: Ziko moko esalami tango kolimuisa kasa to monkɛ́lɛ́

en: An error occurred while loading a directory
ln: Ziko moko esalemi tango ya kotómbisa monkɛ́lɛ́

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ln: Ziko moko esalami tango ya kofungola monkɛ́lɛ́ na moyangeli ya ba kasa

en: An error occurred while renaming a file or directory
ln: Ziko moko esalami tango ya kobongola nkombo ya kasa to  monkɛ́lɛ́

en: An error occurred while setting a root directory
ln: Ziko moko esalemi tango ya kotíya palamɛ́tɛlɛ na monkɛ́lɛ́ lasínɛ

en: Append to current document
ln: Bákema dokima ya sikawa

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ln: Olingi penza kolimuisa "%s" libela ?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ln: Olingi penza kolimuisa kasa éponami libela ?

en: Automatic Indentation
ln: Bobéndi otomatíki

en: Automatic indent
ln: Mɛ́i--bénda

en: Automatically Detected
ln: Emónámí yangoméi

en: Autosave
ln: mɛ́i-bombómbisi

en: Autosave Interval
ln: Etando ya bombómbisi

en: Available formats
ln: Foloma ezalí sei

en: Body Font for Printing
ln: Polosi pona bobimisi nzoto lia lonkasa

en: Bookmarks
ln: Ba Lembete

en: Bracket match found on line: %d
ln: Elembo ya botangoli oyo ekokani emonani na lilie: %d

en: Bracket match is out of range
ln: Bilembo ya botangoli bikokani ezali libanda ya etando

en: Bracket match not found
ln: Elembo ya botangoli oyo ekokani emonani tɛ́

en: Build
ln: Tónga

en: Bytes
ln: Ba okté

en: Bzip2 compressed archive
ln: Libimbisi ekówamí Bzip2

en: C_ase sensitive
ln: Bo_táli likomá

en: C_haracter Encoding:
ln: akɔdaze ya m_inkomá

en: C_ommand color:
ln: L_ángi ya etámboseli:

en: C_ut
ln: Káta

en: Candidate Encodings
ln: Akɔdaze oyo esengelami

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
ln: Kasa osengi ézali tɛ̂. Mbala mosusu elímuísámí kala tɛ̂.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: Okoki tê koyangela protokole oyo na mode ya bokomi. Tala soki okomi ésika malamu mpe meka lisusu.

en: Cannot handle â€œ%s:â€ locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: Okoki tê koyangela protokole â€œ%s:â€ na mode ya bokomi. Tala soki okomi ésika malamu mpe meka lisusu.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ln: Okoki te kotinda kasa na ékundé, 
    Olingi kolimuisa  libela?

en: Ch_aracter Encoding:
ln: akɔdaze ya mi_nkomá

en: Change side panel page
ln: Bongolo lonkasa na pano ya mopanzi

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
ln[0]: Bobongoli esalami na dokima na ngonga ya súka eko bungama libela.
ln[1]: Bobongoli esalami na dokima na ngonga %d ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ln[0]: Bobongoli esalami na dokima na minuti ya súka eko bungama libela.
ln[1]: Bobongoli esalami na dokima na minuti %ld ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ln[0]: Bobongoli esalami na dokima na sɛgɔ́ndi ya súka eko bungama libela.
ln[1]: Bobongoli esalami na dokima na sɛgɔ́ndi %ld ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ln[0]: Bobongoli esalami na dokima na ngonga ya súka mpe minuti ya súka eko bungama libela.
ln[1]: Bobongoli esalami na dokima na ngonga ya súka mpe minuti %d ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ln: Bobongoli esalami na dokima na ngonga ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ln[0]: Bobongoli esalami na dokima na minuti ya súka mpe sɛgɔ́ndi ya súka eko bungama libela.
ln[1]: Bobongoli esalami na dokima na minuti ya súka mpe sɛgɔ́ndi %ld ya súka eko bungama libela.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ln: Bobongoli esalami na dokima na minuti ya súka eko bungama libela.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ln[0]:  Bobɔngisi esalemi na dokima %d eko bungisama mpona libela.
ln[1]:  Bobɔngisi esalemi na ba dokima %d eko bungisama mpona libela.

en: Changes to document â€œ%sâ€ will be permanently lost.
ln: Bobɔngisi esalemi na dokima â€œ%sâ€ eko bungisama mpona libela.

en: Character Encoding:
ln: akɔdaze ya minkomá:

en: Character Encodings
ln: Akɔdaze ya Minkomá

en: Characters (no spaces)
ln: Minkomá (na sipasi te)

en: Characters (with spaces)
ln: Minkomá (na sipasi)

en: Check for latest version of gedit
ln: Luka versio ya suka ya gedit

en: Check update
ln: Tala botíyi ya sika

en: Checks the spelling of the current document.
ln: Tala likomisi ya dokima ya sikawa.

en: Cho_sen Encodings
ln: Akɔdaze epɔnámí

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ln: klikɛ buto oyo mpona kopona polosi ya kosalela na ebɔngele

en: Close Document
ln: Kanga dokima

en: Close _without Saving
ln: Kanga tángo na bobómbisi

en: Close print preview
ln: Kanga botáli yambo ya kobimisa

en: Color Scheme
ln: Libɔngisi ya lángi

en: Color Scheme Files
ln: Langi ya libɔngisi kásá

en: Command Color Text
ln: Lángi ya nkoma ya etámboseli

en: Configure date/time plugin
ln: Bongisa modilɛ ya bobakisi ya kokoakisa date/ngonga

en: Connection timed out. Please try again.
ln: Eelaká ya kɔnɛkiso etúyámí. Zongela na bonkutu

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ln: Okoki tê kobikisa kopi ya kasa ya kala liboso ya kobombisa versio ya sika. Okoki kobwakisa bokébisi wana mpe kobombisa kasa, kasi soki ziko moko ésalami okoki mpe kobungisa kopi ya kasa ya kala. Olingi kobombisa ?

en: Could not create a backup file while saving â€œ%sâ€
ln: Okoki te kobíkisa kásá tango ya bombisi â€œ%sâ€

en: Could not create a temporary backup file while saving â€œ%sâ€
ln: Okoki tê kokela kasa ya libikisi ya séko tɛ̂ tango ya bobombisi â€œ%sâ€

en: Could not execute command: %s
ln: Bonzangi makoki ya kobanda etámboseli: %s

en: Could not find the file â€œ%sâ€.
ln: Makoki ma kokuta Kásá eye â€œ%sâ€ ezali tɛ̂ .

en: Could not mount volume: %s
ln: Ozangi makoki ya kobakéma volimɛ: %s

en: Could not open media: %s
ln: Makoki ya  kofungola médiya: %s ezali tɛ̂.

en: Could not open the file â€œ%sâ€ using the â€œ%sâ€ character encoding.
ln: Okoki kofungola Kásá oyo â€œ%sâ€ tɛ̂ salela  â€œ%sâ€ ya akɔdaze ya minkomá.

en: Could not open the file â€œ%sâ€.
ln: Makoki ya  kofungola kásá â€œ%sâ€ ezali tɛ̂.

en: Could not remove color scheme "%s".
ln: Okoki tɛ̂ kolongola langi ya libɔngisi "%s".

en: Could not revert the file â€œ%sâ€.
ln: Makoki ya kobútoa kásá â€œ%sâ€ ezali tɛ̂.

en: Could not save the file â€œ%sâ€ using the â€œ%sâ€ character encoding.
ln: Okoki kobombisa Kásá oyo â€œ%sâ€ tɛ̂ salela  â€œ%sâ€ ya akɔdaze ya minkomá.

en: Could not save the file â€œ%sâ€.
ln: Makoki ya  Kobombisa kásá eye â€œ%sâ€ ezali tɛ̂.

en: Create Backup Copies
ln: Kela kopí ya bobíkisi

en: Create a _backup copy of files before saving
ln: Kela kopí ya bobíkisi ya ba kasa liboso ya bobombisi

en: Create a new document
ln: Kela dokima ya sika

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ln: Kela dokima ya sika na kati ya esitansi ézali na gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
ln: Kela lninisa ya nivo likolo na kati ya esitansi ya gedit oyo ezali

en: Create new document
ln: Kela dokima ya sika

en: Create new snippet
ln: Kela éteni ya kode ya sika

en: Current Locale (%s)
ln: Lokalɛ ya sikáwa (%s)

en: Current document
ln: Dokimá ngâ

en: Current line
ln: Liníɛ ya sikawa

en: Current page (Alt+P)
ln: Lonkásá ya sikáwa  (Alt+P)

en: Current selection
ln: Bopɔni ya sikawa

en: Current selection (default to document)
ln: Bopɔni ya sikawa (bozángi ya dokima)

en: Current word
ln: Nkomá ya sikawa

en: Custom Format
ln: Foloma ya kosekisa

en: D_on't Edit
ln: Ko_bɔngisa tɛ̂

en: D_on't Save
ln: Kobómbisa tɛ̂

en: Delete selected snippet
ln:  Límuisa éteni ya kɔde éyé epɔnámí

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ln: Okoki te kokela monkɛ́lɛ́ '%s': g_mkdir_with_parents() ekatáni: %s

en: Display Line Numbers
ln:  Mɔ́nisa Mitúya ya Liníɛ

en: Display Overview Map
ln: Monisa mapi ya apɛ́lɛsi

en: Display Right Margin
ln: Komónisa marzi n’elómi

en: Display _grid pattern
ln: Monisa motifi ya eténiténi

en: Display _overview map
ln: Monisa kalati ya bomonisi lisanga

en: Display _statusbar
ln: Monisa _barɛ ya ezalela

en: Display in bottom pane
ln: Monisa na pano ya nsé

en: Display line numbers
ln: Monisa ba numelo ya linie

en: Display list of possible values for the encoding option
ln: Monisa lístɛ ya ba mbenza mpona liponi ya akɔdaze

en: Display right _margin at column:
ln: Monisa marzi nélomi na likonzí

en: Display right margin
ln: Monisa marzi n'elómi

en: Do not _split words over two lines
ln: Kokata lokomá na linies mibalé te

en: Do you really want to reset the character encodings' preferences?
ln: Olingi sɔ̂lɔ́ kobandisela lilúli ya akɔdaze ya minkomá

en: Do you want to edit it anyway?
ln: Olingi kobɔngisa yango kaka?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ln: Olingi kotiya éteni ya kode <b>sistɛ́mɛ</b>  éponami na kati ya bomemi na yo?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ln: Olingi kokitanisa yango na éyé ozali komeka kobombisa?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ln: Dokima na mabongisi ebómbisámí tɛ̂:

en: Document
ln: Dokima

en: Document Statistics
ln: Statistíki ya dokima

en: Document background pattern type
ln:  Ndéngé ya motifi ya simasima ya dokima

en: Documents
ln: Badokimá

en: Done.
ln: Esálémí.

en: Drop Changes and _Reload
ln: Tika bobongoli mpe _Tómbisa lisúsu

en: ENCODING
ln: AKODAZE

en: Easy file access from the side panel
ln: Yingela kasa na malembe na pano ya mopanzi

en: Edit Any_way
ln: Bɔngisa ka_ka

en: Edit text files
ln: Bɔngisa kásá ya nkomá

en: Editor
ln: Ebɔngele

en: Editor Font
ln: Editor polósi

en: Editor _font:
ln: Ebɔngele ya _bikomá

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
ln: Emacs, Kate mpe Vim-style Bisálisi bobongoli nakati ya gedit

en: Enable Restore of Remote Locations
ln: Lamusa bozongisi ya ba ésika ya mosika

en: Enable Search Highlighting
ln: Lamusa bogéngísámí ya boluki

en: Enable Syntax Highlighting
ln: Lamusa bongengisi ya sɛtákisi

en: Enable text _wrapping
ln: Lamuna bozongi na linie

en: Encoding:
ln: Akɔdaze:

en: Ensure Trailing Newline
ln: Laka liníɛ ya suka ya sika

en: Error Color Text
ln: Lángi ya nkoma lya ziko

en: Error opening file %s
ln: Zíko ya bofungoli kásá %s

en: Error reverting file %s
ln: ziko ya botɔisi kasa %s

en: Error saving file %s
ln: Zíko ya bombisi kásá %s

en: Error when loading '%s': No such directory
ln: Ziko tango ya kotómbisa '%s': monkɛ́lɛ́ ezali tɛ̂

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ln: Bandisa étamboseli ya yo moko mpe tiya rézilta na yango na dokima ya sika

en: Execute external commands and shell scripts.
ln: Banda bitamboseli ya libanda mpe ba skríptɛ shell.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ln: Ntango ya kobandisa etámboseli ya Python(%s) eleki ngonga ya suka, bobandisi étiki.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ln: Bobandisa etámboseli ya Python(%s) ekatáni: %s

en: Exited
ln: Bima

en: Export Snippets
ln: Mɛmɛ epái  éteni ya kode

en: Export selected snippets
ln: Mɛmɛ epái  éteni ya kode éyé epɔnámí

en: Export snippets
ln: Mɛmɛ epái ba éteni ya kode

en: Export successfully completed
ln: Bamemi épai ésili na nkɔnzɔ

en: External Tools
ln: Bisaleli ya libándá

en: External _Tools
ln: Esaleli ya libándá

en: File "%s" does not exist
ln: Kásá  "%s" ezálí tɛ̂

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ln: Kásá "%s" ézali libómbí ya éteni ya kɔde ya malamu tɛ̂

en: File "%s" is not a valid snippets file
ln: Kásá "%s" ézali kásá ya éteni ya kɔde ya malamu tɛ̂

en: File Browser
ln: Molúki Kásá

en: File Browser Binary Patterns
ln: Motifi ya ekɔngole ya moluki ya binɛrɛ

en: File Browser Filter Mode
ln: Mode ya ekɔngole ya moyangeli ya kasa

en: File Browser Filter Pattern
ln: Motifi ya ekɔngole ya moyangeli ya kasa

en: File Browser Panel
ln: Pano ya molúki ya ba kasa

en: File Browser Root Directory
ln: Monkɛ́lɛ́ lasínɛ ya moyangeli ya ba kasa

en: File Browser Virtual Root Directory
ln: Monkɛ́lɛ́ lasínɛ zímba ya moyangeli ya ba kasa

en: File Saving
ln: Bómbisi ya ba kásá

en: File System
ln: Lisánga lia kásá

en: File: %s
ln: Kásá: %s

en: Find Ne_xt
ln: Kúta Elá_ndi

en: Find Pre_vious
ln: Kúta El_ékí

en: Find and Replace
ln: Kúta mpe kitanisa

en: Find and _Replaceâ€¦
ln: Kúta mpe _Kitanisa â€¦

en: Font
ln: Polósi

en: Font & Colors
ln: lángi & bikomá

en: Fonts
ln: Bapolósi

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ln[0]: Okilansɛ %d émonani mpe ekitanámí
ln[1]: Ba Okilansɛ %d émonani mpe ekitanámí

en: Found and replaced one occurrence
ln: Okilansɛ moko émonani mpe ekitanámí

en: GEOMETRY
ln: ZOMELETI

en: Global
ln: Ya Mobimba

en: Go to _Lineâ€¦
ln: Kɛndɛ na _liníɛâ€¦

en: Gzip compressed archive
ln: Libimbisi ekówamí Gzip

en: He_aders and footers:
ln: likoló lia lonkásá mpe nsé ya lonkásá

en: Header Font for Printing
ln: Polosi pona bobimisi likolo lia lonkasa

en: Hide panel
ln: Pano ya kobatama

en: Highlight Current Line
ln: Kongengisa liníɛ ya sikáwa

en: Highlight Matching Brackets
ln: Ngengisa bilembo ya botangoli oyo ekokani

en: Highlight Mode
ln: Mode ya bongengisi

en: Highlight current _line
ln: Ngengisa linie ya sikawa

en: Highlight current line
ln: Ngengisa liníɛ ya sikawa

en: Highlight matching _brackets
ln: Ngengisa bilembo ya  botangoli bikokani

en: Highlighting
ln: Bongengisi

en: History
ln: Lisitoliki

en: Home
ln: Yambo

en: Host â€œ%sâ€ could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ln: Osti â€œ%sâ€  emonani te. Tala na bonkutu soki palamɛ́tɛlɛ ya proksi na yo  eza malamu mpe meka lisusu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: nkómbó ya osti ezali malamu tɛ̂. Tala na bonkutu soki o bɛti esika na ya ngo malamu mpe meka lisusu.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
ln: Soki ya SOLO motingisi ya moyangeli ya ba kasa akomonisa monkɛ́lɛ́ ya dokima oyo éfungolami liboso tango moyangeli ya ba kasa ésalelami nano tê. (Oyo ékosalema na bofungoli dokima na ekomiselo bitámboseli to na Nautilus, etc.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
ln: Lakisa soki moseleli atunami pona foloma ya  kosalela to soki foloma éponami to foloma ya ye moko éndimami.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ln: Soki mbenza oyo ézali 0, numelo moko tê ya linie éko koakisama tango ya bobimisi dokima. Soki tê, gedit ako lakisa numélo ya linie na ba linie nionso.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ln: Soki ya solo, bisaleli ya libanda ésaléla polosi sitándalɛ ya mobimba ya bilo soki ézali monospace (mpe, na bozángi, polosi ékokani makasi akuti)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ln: Soki ya sɔ̂lɔ́, esúkele eko salela polosi sitándalɛ ya bilo soki ézali monospace (na bozángi, polosi éye ékokani makasi ako zwa).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
ln: Soki okobi na bobombisi ya kasa oyo oko bébisa dokima. Olingi kobombisa kaka?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ln: Soki olimuisi itɛmɛ moko, ekobunga libela.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ln: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi niɔ́nsɔ eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
ln[0]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya ngonga moko eko bungisama mpona libela.
ln[1]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya ngonga %d eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ln[0]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya minuti moko eko bungisama mpona libela.
ln[1]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya minuti %ld eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ln[0]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya sɛgɔ́ndi moko eko bungisama mpona libela.
ln[1]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya sɛgɔ́ndi %ld eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ln[0]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya ngonga mpe minuti moko eko bungisama mpona libela.
ln[1]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya ngonga mpe minuti %d eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ln: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya mwa ngonga eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ln[0]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya minuti mpe sɛgɔ́ndi moko eko bungisama mpona libela.
ln[1]: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya minuti moko mpe sɛgɔ́ndi %ld eko bungisama mpona libela.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ln: Soki o bombisi tɛ̂, bobɔngisi ya sima ya minuti moko eko bungisama mpona libela.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ln: Soki obombisi yango, ba mabóngolámí niɔ́nsɔ ya libanda ekobungama. Olingi kobombisa kaka?

en: Import Snippets
ln: Yengisa  éteni ya kode

en: Import snippets
ln: Yengisa étenni ya kɔde

en: Import successfully completed
ln: Boyengelisami ésili na nkɔnzɔ

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ln: Kasa éwuti na "%s"  ézali kasa ya éteni ya kode ya malamu tê.

en: In_sert Date and Time...
ln: Kó_ákisa date mpe Ntango...

en: Insert Date and Time
ln: Kóákisa Dáte mpe Ntángo

en: Insert Date/Time
ln: Kóákisa Dáte/Ntángo

en: Insert _spaces instead of tabs
ln: Koakisa sipasi na ésika ya lipipi

en: Insert at cursor position
ln: Kotisa na ésika ya motúmbé

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ln: Koakisa ba éteni ya kode elesalemeka mingi na lombangu

en: Insert spaces
ln: Kóákisa sipasi

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ln: Kóákisa date mpe ngonga ya sikawa na esika ya motúmbé.

en: Install Scheme
ln: Fándisa Libɔngisi

en: Install scheme
ln: Fándisa Libɔngisi

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ln: Konsolɛ ya bozóngiselani Python nakati ya pano ya nsé

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
ln: sistɛ́mɛ na ye ya kotíngisa epesi yo ndingisa ya kosalela esáliseli na mposa na yo mpe na lolenge na yo ya mosala.

en: L_ine Ending:
ln: S_uka ya liníɛ:

en: Last split mode choice for line wrapping mode
ln: Bopɔni ya suka na mode ya bokaboli linie

en: Leave Fullscreen
ln: Longwa na emɔ́niselo mobimba

en: Line Ending:
ln: Suka ya liníɛ:

en: Line Number Font for Printing
ln: Polosi pona bobimisi numelo ya liniɛ

en: Line Numbers
ln: Motuya ya liníɛ

en: Line Wrapping Mode
ln: modɛ ya bozongi na liníɛ

en: Line you want to move the cursor to
ln: Linie oyo olingi o telemisa motúmbé

en: Lines
ln: Liníɛ

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ln: Lisiti ya motingisa ngâ. Ezali na "ésika"  ya  motingisa ngâ. Tala kasa ya .gedit-plugin mpona kozwa "ésika" ya motingisi moko.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
ln: Liste ya ba akɔdaze émonisami na ongele ya Fungola/bombisa mpe meni akɔdaze ya minkomá ya époniseli ya kasa. "Ya sikawa" élakisi akɔdaze ya minkomá ya sikawa. Kaka ba akɔdaze éyabani ndé ésalelami. Mpenza likwá ézali liste ya mpamba, na cas wana gedit akopono ya kitoko engebene na ekólo mpe lokóta na yo.

en: Loading %d fileâ€¦ | Loading %d filesâ€¦
ln[0]: Tómbisa %d kásáâ€¦
ln[1]: Tómbisa %d ba kásáâ€¦

en: Loading %s
ln: kotómbisa %s

en: Loading %s from %s
ln: Kotómbisa %s wuta na %s

en: Loading file '%s'â€¦
ln: Tómbisa kásá '%s'â€¦

en: Local files only
ln: Ba kásá ya ndako kaka

en: MIME Type:
ln: Ndenge ya MIME:

en: Manage External Tools
ln: Yangela bisaleli ya libanda

en: Manage Snippets
ln: Yangela  éteni ya kode

en: Manage _External Tools...
ln: Yangela bisaleli ya _libándá...

en: Manage _Snippets...
ln: Koyángela ba _éteni ya kɔde ...

en: Margin Bottom
ln: Marzi ya nsé

en: Margin Left
ln: Marzi ya embembé

en: Margin Right
ln: Marzi n’elómi

en: Margin Top
ln: Marzi ya Likoló

en: Match Filename
ln: Kongolo nkómbó ya kásá

en: Match _Entire Word Only
ln: Lokoma ya mobimba kaka

en: Match _entire word only
ln: _Lokoma mobimba kaka

en: Match as _Regular Expression
ln: Likomi ya _momɛsɛno

en: Maximum Number of Undo Actions
ln: Suka ya mutaya ya ekelá bwakisami

en: Maximum Recent Files
ln: Nsúka ya ba kásá ya sikawa

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
ln: Mutaya ya suka ya bikelá oyo gedit akoki kobákwisa to kozóngela. Salela "-1"  soki olingi kotiya ndelo tɛ̂.

en: Modelines
ln: Mobongoli

en: Move _Left
ln: Kɛndɛ na  _Embembé

en: Move _Right
ln: Kɛndɛ na _elómi

en: Move to New Tab _Group
ln: Kɛndɛ na lisánga_ya_lipipi ya sika

en: Move to New _Window
ln: Kɛndɛ na lininisa_ ya_sika

en: Move to a higher priority
ln: Likisa yambo o likoló koleka

en: Move to a lower priority
ln: Likisa yambo na nsé koleka

en: N_ext Document
ln: Dokimá El_andí

en: Name:
ln: Nkómbó

en: New
ln: Ya sika

en: New F_ile
ln: Kásá ya S_ika

en: New tool
ln: Esaleli ya sika

en: Nex_t Tab Group
ln: Lisanga ya lipipi elandi

en: No mount object for mounted volume: %s
ln: Etule moko te ebakémí mpona volimɛ ebakémí: %s

en: No results
ln: rézita eza tɛ̂

en: Notebook Show Tabs Mode
ln: Mode ya bolakisi lipipi

en: Nothing
ln: Eloko tɛ̂

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
ln: Motango ya miniti oyo sima na yango nde gedit akoki ko bombisa ye mɛ́i kasa ebóngolámí. Ekoki ko zwa esika soki liponi ya "mɛ́i-bombómbisi" ézali polélé.

en: Open
ln: Fúngola

en: Open With Tree View
ln: Kofungola na bomonisi ya moété

en: Open _Recent
ln: Fungola ya _sika wa

en: Open a New Document
ln: Fungola dokimá ya sika

en: Open a New Window
ln: Fungola lininísa ya sika

en: Open a file
ln: Fungola kásá

en: Open a file dialog
ln: Fungola kásá ya bosololi

en: Open a terminal in the document location
ln: Fungola terminalɛ na esíká ya dokima

en: Open another file
ln: Fungolo kásá mosusu

en: Open files and block process until files are closed
ln: Fungola kásá mpe tɛ́lɛmisa etámboli kino kásá eko kangama

en: Open history menu
ln: Fungola meni ya lisitoliki

en: Open terminal here
ln: Fungola esúkele awa

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ln: Fungola bomonisi ya moété tango motingisi ya moyangeli bya ba ka étombisami na ésika ya motalisi lembete.

en: Other _Documentsâ€¦
ln: _Document Mosúsu â€¦

en: Overwrite _Mode
ln: Koniɛtɛ_modɛ

en: P_revious Tab Group
ln: Lisanga ya lipipi elekí

en: Page %N of %Q
ln: Lonkásá %N of %Q

en: Page %d of %d
ln: Lonkásá %d of %d

en: Page Preview
ln: Botáli yambo

en: Page header
ln: likoló lia lonkásá

en: Page total
ln: totálɛ ya ba lonkásá

en: Paste selected text or current document to fpaste
ln: Bamba nkoma éponomi to dokima ya sikawa épayi na fpaste

en: Pick the editor font
ln: pɔnɔ polosi ya ebɔngele

en: Plain Text
ln: Nkomá ya sɛ́nzi

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ln: Tala soki ozali komeka kofungola kasa ya binɛrɛ tɛ̂.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: Tala na bonkutu soki o bɛti esika na ya ngo malamu mpe meka lisusu.

en: Please check your installation.
ln: Tala bofándisi na bonkútú.

en: Plugins
ln: kotíngisa

en: Preferences
ln: Nsekú

en: Preparing...
ln: Bolɛngɛli

en: Print Header
ln: kobimisa likoló lia lonkásá

en: Print Line Numbers
ln: Bimisa mamelo ya liníɛ

en: Print Syntax Highlighting
ln: BImisa bongengisi sɛtákisi

en: Print line nu_mbers
ln: Bimisa ba_numelo ya linie

en: Print page _headers
ln: Bimisa ba likoló lia lonkásá

en: Print synta_x highlighting
ln: Bimisa bongengisi sɛtákisi

en: Printing Line Wrapping Mode
ln: Bimisa na mode ya bozongi na linie

en: Prompt Type
ln: Típɛ ya balibali

en: Python Console
ln: Konsolɛ ya Python

en: Quick Open
ln:  Fúngola na Lombángu

en: Quick Open...
ln: Fúngola na Lombángu...

en: Quickly open files
ln: Fungola ba kásá na lombángu

en: R_emove duplicates
ln: Longola ba oyo ézongeli

en: Re_fresh View
ln: Tóma bomɔ́nisi ya sika

en: Re_gular expression
ln: Likomi ya momɛsɛno:

en: Read-Only
ln: Tánga káka

en: Remote files only
ln: Ba kásá ya mosíká kaka

en: Remove
ln: Longola

en: Remove Snippet
ln: Longola  éteni ya kode

en: Remove Tool
ln: Longola esáleli

en: Remove selected tool
ln: Longola bisaleli oyo éponami

en: Remove trailing spaces
ln: Longola ba sipasi ya suka

en: Remove useless trailing spaces in your file
ln: Longola ba sipasi ya suka na ba linie ezangatina na kasa na yo

en: Rendering page %d of %d...
ln: botɔisi lonkásá  %d n a %d...

en: Reopen Closed _Tab
ln: Fungola lisusu Lipipi ekangámí

en: Replace _All
ln: Kitanisa _Niɔ́nsɔ

en: Replace _with
ln: Kitanisa _na

en: Replace current document
ln: Kitana dokima ya sikawa

en: Replace current selection
ln: Kitana maponomi ya sikawa

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
ln: Lapɔ́lɔ ya motuya ya lokomá, linies mpe minkomá na kati ya dokima.

en: Restore Previous Cursor Position
ln: Zongisa motúmbé na ésika éleki

en: Revert Tool
ln: Bútoa Esáleli

en: Revert selected snippet
ln: Bútoa éteni ya kɔde éyé epɔnámí

en: Revert tool
ln: Bútoa esáleli

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ln: Kobútoa mabongisi ya dokima éyé ebómbisámí tɛ̂ '%s'?

en: Reverting %s
ln: Kobongisa %s

en: Reverting %s from %s
ln: Bozongisi %s uta na %s

en: Reverting the document '%s'â€¦
ln: Bozongeli dokima '%s'â€¦

en: Right Margin Position
ln: Esika ya Marzi n’elómi

en: Run "make" in the document directory
ln: Sálela  "make"  na monkɛ́lɛ́ ya dokima

en: Run command
ln: Sálela etámboseli

en: Run gedit in standalone mode
ln: Sálela gedit na modɛ ya bomíyángeli

en: Running tool:
ln: Botámbuisi ésaleli:

en: S_ave Anyway
ln: Bo_mbisa kaka

en: S_elect the documents you want to save:
ln: P_ɔnɔ dokima oyo olingi kobombisa

en: S_hortcut key:
ln: La_kúsi ya túsi:

en: S_ort...
ln: La_ndisa...

en: S_tart at column:
ln: Banda na likonzi:

en: Save
ln: Bómbisa

en: Save _All
ln: Bómbisa _Niɔ́nsɔ

en: Save _Asâ€¦
ln: Bómbisa çna â€¦

en: Save changes to document â€œ%sâ€ before closing?
ln: Olingi kobombisa bobɔngisi esalemi na dokima â€œ%sâ€ liboso ya kokanga?

en: Save the current file
ln: Bombisa kásá ya sikawa

en: Save the file as plain text?
ln: Olingi kobombisa kásá lokola nkomá ya sɛ́nzi?

en: Save the file using compression?
ln: Olingi kobombisa kásá na bosáleli bominioli?

en: Saving %s
ln: Bobómbisi %s

en: Saving %s to %s
ln: Bobómbisi %s na %s

en: Saving file '%s'â€¦
ln: Bobómbisi kásá '%s'â€¦

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ln: Bobombisi épékisami na moyángeli kompíta.

en: Search _backwards
ln: Luka na sima

en: Search highlight mode...
ln: Lukisa modɛ ya bongengisi...

en: Select _All
ln: Pɔnɔ ínsɔ

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ln: Pono akɔdaze ya minkomá uta na meni mpe meka lisúsu.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ln: Pono akɔdaze ya minkomá ya bokeseni uta na meni mpe meka lisúsu.

en: Selected Format
ln: Pɔnɔ foloma

en: Selection
ln: Bopɔni

en: Send to fpaste
ln: Tindela fpaste

en: Set Location to First Document
ln: Kotisa ésika na dokima ya liboso

en: Set _Language...
ln: Kotîsa _Lokóta...

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ln: Tiya akɔdaze ya minkomá ya kosalela mpona kofungola ba kasa etíyámí molɔngɔ́ na ekomiselo bitámboseli

en: Set the size and position of the window (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
ln: Kotisa bonɛ́nɛ mpe poziso ya lininisa (bonɛ́nɛ+bosándá+X+Y)

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ln: Kotisa soki obongi kolamusa bozongisi ya ba ésika ya mosika.

en: Shortcut _key:
ln: Lakúsi lifungola:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ln: tusi ya lakusi mpona kolamuisa éteni ya kode

en: Show _Binary
ln: Mónisa _Binɛrɛ

en: Show _Hidden
ln: Mónisa oyo _ebátámí

en: Show multiple pages
ln: Mónisa lonkásá bíké

en: Show the application's version
ln: Monisa versio ya esáliseli

en: Show the next page
ln: Mónisa lonkásá elandi

en: Show the previous page
ln: Mónisa lonkásá eleka

en: Side _Panel
ln: Pano ya pembeni

en: Side panel is Visible
ln: Pano ya pembeni ézali komónisama

en: Single snippets file
ln: Kasa yɔ̌kɔ́ ya éteni ya kode

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ln: Lokoma yɔ̌kɔ́ pona kolamuisa éteni ya kode sima kofina na tusi ya lipipi

en: Smart Home End
ln: Yambo mpe suka ya mayɛ́lɛ

en: Snippets
ln: Éteni ya kɔde ...

en: Snippets archive
ln: libómbí ya éteni ya kɔde

en: Some invalid chars have been detected while saving â€œ%sâ€
ln: Minkoma ya mabe émonani tango ya bobombisi â€œ%sâ€

en: Sort
ln: Landisa

en: Sorts a document or selected text.
ln: Landisa dokima to nkoma éponami

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ln: Lakisa ndenge nini motúmbé azali kotambola tango tusi ya yambo mpe ya suka éfinami. Salela "disabled"  (ékangami)  pona kokende tango inso liboso/suka ya linie,  "after" (sima) pona kokende liboso/suka ya linie na ngonga  ya yambo oyo ba tusi bifinami mpe liboso/suka ya nkoma nakobosanaka ba sipasi, na tango ya ibalé oyo ba tusi bifanami, "before" (liboso) pona kokende liboso/suka ya linie liboso ya kokende liboso/suka ya linie mpe "always" (tango inso) pona kokende tango inso liboso/suka ya nkoma na ésika ya liboso/suka ya linie.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ln: Lakisa ndenge ya kokabola ba linie ya milayi tango ya bobimisi. Salela "none"  soki olingi kokabola tê, "word" pona kokabola na suka ya lokoma, mpe "char" pona kokabola na ndélo ya mokoma.  Yeba té mbenza bana bizali na botáli likomá, Sale té émonana ndengé étiyami.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ln: Lakisa ndenge ya kokabola ba linie ya milayi na kati ya étando ya libɔngeli. Salela "none"  soki olingi kokabola tê, "word" pona kokabola na suka ya lokoma, mpe "char" pona kokabola na ndélo ya mokoma.  Yeba té mbenza bana bizali na botáli likomá, Sale té émonana ndengé étiyami.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ln: Lakisa polosi ya kosalela mpona nzoto ya dokima ntango ya bobimisi.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ln: Lakisa polosi ya kosalela mpona ba numelo ya linie ntango ya bobimisi.  Ekoki ko zwa esika soki liponi ya "Bimisa numelo ya linie" ézali zeló tê.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ln: Lakisa polosi ya kosalela mpona likola lia lonkasa  ntango ya bobimisi dokima. Ekoki ko zwa esika soki liponi ya "Bimisa likola lia lonksa" ézali polele.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries.
ln: Tiya bopɔni ya suka na mode ya bokaboli linie, mpo mode oyo étikala na  memuále ata soki fɔksío wana ékangami. Salela "word" pona kokabola na suka ya lokoma, mpe "char" pona kokabola na ndélo ya mokoma.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ln: Lakisa motuya ya suka ya ba kasa biwuti kofungolama biyé bikomonisama na méni-mwǎna "Kasa ya sikawa".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ln: Tiya motuya ya sipasi oyo ékomonisama na ésika ya  monkoma ya lipipi.

en: Specifies the position of the right margin.
ln: Limbola poziso ya marzi nelómi

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ln: Tiya ndengé ya komonisa  lipipi ya lininisa. Salela  "never"  mpona komonisa yango tê,  "always" mpona komonisa yango seko, mpe "auto" mpona komonisa yango soki éleki moko.  Yeba té mbenza bana bizali na botáli likomá, Sale té émonana ndengé étiyami.

en: Spell Checker
ln: Motáleli bokomi

en: Status Bar is Visible
ln: barɛ ya ezalela ézali komónisama

en: Stop Tool
ln: Tɛ́lɛmisa Esaleli

en: Stopped.
ln: etɛ́lɛmísámí

en: String you want to search for
ln: Nkomi oyo oeali koluka

en: Style Scheme
ln: Nzɛ́ngá ya Libɔngisi

en: Syntax Highlighting
ln: Bongengisi sɛtákisi

en: Tab Group %i
ln: Lisánga ya lipipi %i

en: Tab Size
ln: lipipi ya bolaí

en: Tab Stops
ln: Kanga Lipipi

en: Tab Width: %u
ln: Bonene ya lipipi: %u

en: Target directory "%s" does not exist
ln: Monkɛ́lɛ́ ngbangbata  "%s"  ézali tɛ̂

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ln: Monkɛ́lɛ́ ngbangbata  "%s"  ézali Monkɛ́lɛ́ ya ɛ́ngɛ́bɛ́nɛ́ tɛ̂

en: Text Editor
ln: mobɔngele nkomá ; editɛ́lɛ

en: Text Wrapping
ln: Liníɛ élai

en: Text wrapping
ln: Liníɛ élai

en: Text;Editor;
ln: Nkoma;ebɔngele;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ln: ID ya libɔngisi nzenga ya GtkSourceView bisaleli mpona botiyi langi ya nkoma

en: The archive "%s" could not be created
ln: Libómbí "%s" ékoki ko kelama tɛ̂

en: The archive "%s" could not be extracted
ln: Libómbí "%s" ékoki kobima tê

en: The bottom margin, in millimeters.
ln: Marzi ya nsé, na milimɛ́tɛlɛ.

en: The command color text
ln: Lángi ya nkoma ya etámboseli

en: The custom format used when inserting the date/time.
ln: Foloma ya yo moko ésalelami tango ya kokoakisa date/ngonga.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ln: Disiski oyo olingi kobombisa na kasa nayo ézali na ndélo mpona bonene ya ba kasa. Meka kobombisa kasa ya moke to bombisa yango na disiski oyo ézali na ndelo oyo tê.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ln: Disiski oyo olingi kobombisa na kasa nayo ézali na ndelo na bolai ya nkombo ya ba kasa. Salela nkombo ya mokuse.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ln: Dokima ézali na monkoma moko to mpe ébele oyo ekoki tê koakɔdɛ na boselelaka akɔdaze ya minkomá olakisi.

en: The error color text
ln: Lángi ya nkoma lya ziko

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ln: Kasa "%s" ékoki kokende na ékundé tɛ̂.

en: The file "%s" is read-only.
ln: Lokásá "%s" eza kotángama káka

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
ln: Kasa  "%s" é bombisamaki liboso na nkomá ya sɛ́nzi mpe sikawa éko bombisama na bominioli.

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
ln: Kasa  "%s" é bombisamaki liboso na bominioli mpe sikawa éko bombisama na nkomá ya sɛ́nzi.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ln: Monkɛ́lɛ́ lasínɛ ya moyangeli ya ba kasa ya kosalela tango ya kotómbisa molúki kasa soki bomonisi ya moété na botómbisi (onload/tree_view) ezali solo.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ln: Monkɛ́lɛ́ lasínɛ zimba ya moyangeli ya ba kasa ya kosalela tango ya botómbisi molúki kasa soki bomonisi ya moété na botómbisi (onload/tree_view) ezali solo. Monkɛ́lɛ́ lasínɛ zimba ébongi ézala tango inso likolo ya lacine mpenza.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
ln: Kasa ofungoli ézali na ba monkomá ya malamu tɛ̂. Soki okobi ko kobɔngisa kasa oyo, okoki kobébisa dokima.

en: The file â€œ%sâ€ changed on disk.
ln: Kásá â€œ%sâ€ ebongisami na disiki.

en: The file â€œ%sâ€ has been modified since reading it.
ln: Kasa â€œ%sâ€ ebongolamaki na  botángi ye ya suka.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ln: Mitifi ya ekɔngole ya kosela na moyangeli ya ba kasa. Mosala ya ekɔngole wana ézali na mode ekɔngole (filter_mode).

en: The following error occurred while exporting: %s
ln: Ziko éye esálémí tango ya bomemi épai: %s

en: The following error occurred while importing: %s
ln: Ziko oyo ésalami tango ya bomisi épai: %s

en: The following files could not be imported: %s
ln: Bozangi makoki ya komema épai kasa oyo: %s

en: The left margin, in millimeters.
ln: Marzi ya embembé, na milimɛ́tɛlɛ.

en: The location of the file cannot be accessed.
ln: Esíká ya kásá ekoki koyíngelama tɛ̂

en: The location â€œ%sâ€ is not currently reachable.
ln: Esika â€œ%sâ€ ekoki kozwama sikawa tɛ̂.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ln: Monkɛ́lɛ́ ya sika ékɔngɔlɔmi sikawa. ɛ́ngɛbinia palamɛ́tɛlɛ ya ekɔngole mpona komonisa monkɛ́lɛ́.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ln: Kasa ya sika ékɔngɔlɔmi sikawa. ɛ́ngɛbinia palamɛ́tɛlɛ ya ekɔngole mpona komonisa kasa.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ln: Motuya ya ekangisele ezali na ndelo mpe kasa ya sɔ̂lɔ́ ekoki komonana tê mpona ndelo wana.

en: The preview of a page in the document to be printed
ln: botáli yambo ya lonkásá naki ya dokima ya kobimisa

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ln: Kasa obongoli nkombo ékɔngɔlɔmi sikawa. ɛ́ngɛbinia palamɛ́tɛlɛ ya ekɔngole mpona komonisa kasa.

en: The right margin, in millimeters.
ln: Marzi nélomi, na milimɛ́tɛlɛ.

en: The selected color scheme cannot be installed.
ln: langi ya libɔngisi eye éponomi ekoki kofánda tɛ̂.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ln: Kasa éponami ékoki kokende na ékundé tɛ̂.

en: The selected format used when inserting the date/time.
ln: Pono foloma ya kosalela tango ya kokoakisa date/ngonga.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
ln: Motifi ya bobakisi ya kosalela tango ya kokɔngɔlɔ ba kasa ya binɛrɛ.

en: The top margin, in millimeters.
ln: Marzi ya likoló, na milimɛ́tɛlɛ.

en: The total number of pages in the document
ln:  Limelo totálɛ ya ba lonkásá na kati ya dokima

en: There are no snippets selected to be exported
ln: Eteni ya kode moko te éponami mpona komema épai

en: There are unsaved documents
ln: Eza na ba dokima oyo ebombani tɛ́

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ln[0]: Ezali na dokima moko na mabongisi ebómbisámí tɛ̂. Olingi kobombisa mabongisi liboso ya kokanga?
ln[1]: Ezali na ba dokima %d na mabongisi ebómbisámí tɛ̂. Olingi kobombisa mabongisi liboso ya kokanga?

en: There is a new version of gedit
ln: Versio ya sika ya gedit ézali

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
ln[0]: Lipipi moko ezali na ba zíko
ln[1]: Lipipi %d ezali na ba zíko

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ln: Sipasi disiski ézali ya kokoka tê mpona kobombisa kasa. Tika sipasi disiski mpe meka lisusu.

en: There was a problem opening the file â€œ%sâ€.
ln: Likambo moko ésalami tango ya bofungoli kásá â€œ%sâ€.

en: There was an error displaying the URI.
ln: Ziko moko esalami tango ya bomonisi URI.

en: There was an error displaying the help.
ln: zíko moko ésalami tango ya bomonisi lisálisi

en: This accelerator is already bound to %s
ln: Lakusi oyo ésili épésameli %s

en: This file â€œ%sâ€ is already open in another window.
ln: Kásá oyo â€œ%sâ€ ézali kotangama na lininisa mosusu.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ln: Ezali ébandiseli ya malamu tê. Ebandiseli ékoki kozala na ba monkoma afánimeríki (to_,:mpe.) to monkoma moko afánimeríki lokola: {, [, etc.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
ln: Mbenza oyo ézo lakisa kasa nini ya moyangeli ya ba kasa ékongolami . Mbenza ya kosálela ézali: none(kokongolo éloko tê), hide-hidden (kongolo ba kasa ebátámí) mpe hide-binary (kongolo ba kasa binɛrɛ).

en: Tool Output
ln: Bozwi esaleli

en: Toolbar is Visible
ln: Ndáko ya bisáleli a komónisama

en: Tools
ln: Bisáleli

en: Type a new accelerator
ln: Bete lakusi ya sika

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ln: Bete lacusi ya sika, to fina na túsi bozóngi mpona kozimuisa

en: Type a new shortcut
ln: Bɛtɛ lakúsi ya sika

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ln: Bɛtɛ lakúsi ya sika, to fina túsi ya bozóngi mpona kozimisa

en: Type to search...
ln: Ndéngé ya boluki...

en: Unable to detect the character encoding.
ln: Akokí tɛ̂ komona akɔdaze ya minkomá

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
ln: E-kokí tɛ̂ kokuta etule '%s' na kati ya kasa %s.

en: Unable to handle this location.
ln: Bozangi makoki ya kosala na ésika oyo.

en: Unable to handle â€œ%s:â€ locations.
ln: Bozangi makoki ya kosala na ésika â€œ%s:â€.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ln: E-kokí tɛ̂ kofungola kasa ya étando %s. Ziko:%s

en: Unexpected error: %s
ln: zíko ya mbálákáká : %s

en: Uninstall Scheme
ln: Bakola Libɔngisi

en: Uninstall scheme
ln: Bakola Libɔngisi

en: Untitled Document %d
ln: Dokima %d eza na títɛlɛ tɛ̂

en: Untitled File
ln: Kásá ezanga títɛlɛ

en: Untitled Folder
ln: ebombi ezanga títɛlɛ

en: Untitled documents only
ln: Kaka ba dokima oyo eza na títɛlɛ tɛ̂

en: Use Default Font
ln: Salela polósi likwá

en: Use Spaces
ln: Salela Sipasi

en: Use the _selected format
ln: Salela foloma oyo epɔnámí

en: Version to Ignore
ln: _Versió ya kobosana

en: Version to ignore until a newer version is released.
ln: Versio ya kotika ti mokolo versio ya sika ekobima.

en: View
ln: Mónisa

en: When inserting date/time...
ln: Tango ya ko kotisa date/ntango...

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
ln: Lakisa soki gedit akoki ko bombisa ya mɛ́i kasa eye ebóngolámí sima ya ntaka ya ngonga. Okoki kotiya ntaka ya ngonga na lopini "ntaka ya mɛ́i-bombómbisi".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
ln: Lakisa soki gedit akoki kokela kopí ya bobíkisi ba kasa oyo azali ko bombisa

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ln: Lakisa tango gedit alingi kolakisa mamɛlo ya liníɛ na kati ya étando ya libɔngeli.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
ln: Lakisa soki gedit akoki komonisa calati ya bomoni lisanga ya ba dokima

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
ln: Lakisa soki gedit akoki komonisa marzi nelómi nakati ya etando ya libɔngeli

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
ln: Lakisa tango gedit alingi kolamusa bobéndi otomatíki

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
ln: Lakisa soki gedit akoki kolamusa bongengisi sɛtákisi

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
ln: Lakisa soki gedit akoki kongengisa ba okilansɛ niɔ́nsɔ ya boluki nkoma

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
ln: Lakisa soki gedit akoki kongengisa bilembo ya botangoli oyo ekokani

en: Whether gedit should highlight the current line.
ln: Lakisa tango gedit alingi kongengisa liníɛ ya sikawa.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ln: Lakisa soki gedit akoki kotiya likoló lia lonkásá tango ya bobimisi ya ba dokima.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ln: Lakisa tango gedit alingi kokóákisa sipasi to tabulation

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ln: Lakisa soki gedit akoki kobimisa bongengisa sɛtákisi tango ya bobimisi ya ba dokima.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ln: Lakisa soki gedit akoki kozongisa motúmbé na ésika éleki tango ya kotombisa kasa.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
ln: Lakisa soki gedit akoki ko keba te ba dokima esila ntángo ínsɔ na linie ya sika na suka ya kasa.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
ln: Lakisa soki dokima akozwa motifi ya simasima ya kokóba.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
ln: Lakisa soki pano ya mopanzi na embembé ya lininisa ya libɔngeli ekoki komonana.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ln: Lakisa soki  barɛ ya stati na nsé ya lininisa ya libɔngeli ekoki komonana.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ln: Lakisa soki ndáko ya bisáleli akoki komónisama na lininisa ya libɔngeli

en: Whether to use the system font
ln: Lakisa soki ébongi kosalela polosi ya sistɛ́mɛ

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ln: Lakisa soki ebongi kosalela bonene ya polosi likwa ya sistɛ́mɛ mpona libongeli nkoma na esika ya kosalela polosi moko ya gedit. Soki liponi wana eza ya kokangama, na tango wana polosi oyo éponami na liponi " Polosi ya ebɔngeli" eko salelama na esika ya polosi ya sistɛ́mɛ.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
ln: Te okoma best-seller ékoya, pologami ya sika, to mpe olingi kazwa ndambo ya noti, gedit azali esaleli ya kitoko mpona kokokisa misala na yo.

en: Words
ln: Ba liloba

en: Wra_p around
ln: Luka na kozínga

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: Olingi kobombisa kasa na disiski ya kotánga káka. Tala soki okomi ésika malamu mpe meka lisusu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ln: Okoki kopɔnɔ akɔdaze ya minkomá mosusu mpe meka lisúsu.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
ln: Okoki ko kotíyolo versio ya sika ya gedit na koklikɛ na lipúngu ya kotíyola tó tika versio oyo mpe zela mosusu ya sika

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ln: Ozali na ndingisa ya kokoka te mpona kofungola kásá.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: Ozali tê na ndingisa ékoki mpona kobombisa kasa oyo. Tala soki okomi ésika malamu mpe meka lisusu.

en: You must be inside a word to run this command
ln: Osengeli kozala na kati ya lokoma mpo obanda etámboseli oyo.

en: Your system is offline. Check your network.
ln: Sistɛ́mɛ na yo ézali libanda lya rézo. Tala rézo na yo

en: Zoom 1:1
ln: Kozúma 1:1

en: Zoom the page in
ln: kozúma  likoló na lonkásá

en: Zoom the page out
ln: kozúma nsé na lonkásá

en: Zoom to fit the whole page
ln: Monisa ba lonkásá niɔ́nsɔ

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
ln: [Kásá...] [+Liníɛ[:Likonzí]]

en: _About
ln: Oyo _etalí

en: _Applicability:
ln: _Ebɔngélí:

en: _Apply
ln: _Ndimisa

en: _Autosave files every
ln: _Mɛ́i-bombómbisi ba kasa niɔ́nsɔ

en: _Body:
ln:   _Nzóto:

en: _Bottom Panel
ln: Panó ya _Nsé

en: _Cancel
ln: _Longola

en: _Check Spelling...
ln: _Tála likomisi

en: _Clear Highlight
ln: _Zímisa Bongengisi

en: _Close
ln: _Kanga

en: _Close All
ln: _Kanga niɔ́nsɔ

en: _Close Preview
ln: _Kanga botáli yambo

en: _Copy
ln: _Kopí

en: _Delete
ln: _Zimbisa

en: _Description
ln: _Bolimboli

en: _Display line numbers
ln: _Monisa numelo ya linie

en: _Document Statistics
ln: Statistíki ya ba _dokima

en: _Documents
ln: _Ba dokimá

en: _Download
ln: _Tíyolo

en: _Drop targets:
ln: _Tika ngbangbata:

en: _Edit
ln: _Bɔngisa

en: _Enable automatic indentation
ln: _Lamuna bobéndi otomatiki

en: _Encoding
ln: _Akɔdaze

en: _Error color:
ln: _Lángi ya ziko:

en: _File
ln: _Kásá

en: _Filter
ln: _Ekɔngole

en: _Find and Replaceâ€¦
ln: _Kúta mpe kitanisa â€¦

en: _Findâ€¦
ln: _Kúta

en: _Fullscreen
ln: _Emɔ́niselo mobimba

en: _Go to Lineâ€¦
ln: _Kɛndɛ na liníɛâ€¦

en: _Help
ln: _Bosálisi

en: _Highlight Misspelled Words
ln: _Ngengisa lokoma ekomámí mabé

en: _Highlight Modeâ€¦
ln: Mode ya bongengisi

en: _Ignore
ln: _kosála elɔ́kɔ tɛ̂

en: _Ignore Version
ln: _Bosana Versió

en: _Input:
ln: _kɔ́tisa:

en: _Insert
ln: _Kóákisa

en: _Keyboard Shortcuts
ln: _Ekomelo lakusi

en: _Line numbers:
ln: _Limelo ya liníɛ:

en: _Match Case
ln: _Tosa likomá

en: _Match case
ln: likomá enɛ́nɛ / likomá ekɛ́

en: _Move To New Window
ln: _Kɛndɛ na lininísa ya sika

en: _Move to Trash
ln: _ Kɛndɛ ekúndé

en: _New
ln: _Ya sika

en: _New Folder
ln: _Dosíyé ya Sika

en: _New Tab Group
ln: Lisanga ya lipipi ya _sika

en: _New Window
ln: Lininísa ya _Sika

en: _Number every
ln: _Numelo na niɔ́nsɔ

en: _Open
ln: _Fúngola

en: _Open in Terminal
ln: _Fingola na esúkele

en: _Output:
ln: _Bozwi

en: _Paste
ln: _Bamba

en: _Preferences
ln: _Nsekú

en: _Previous Document
ln: Dokimá _Elekí

en: _Printâ€¦
ln: _Bimisa-kásá â€¦

en: _Prompt for a format
ln: _Senga foloma moko

en: _Quit
ln: _Bima

en: _Redo
ln: _Zóngela

en: _Reload
ln: Tómbisa lisúsu

en: _Rename...
ln: _Pésa nkómbó lisúsu...

en: _Replace
ln: _Kitana

en: _Reset
ln: _Bandisela

en: _Restore Default Fonts
ln: _Zongisa polosi likwá

en: _Retry
ln: _Meka lisúsu

en: _Reverse order
ln: _Bumbolisa molongo

en: _Revert
ln: _Bútoa

en: _Save
ln: _Bómbisa

en: _Save All
ln: _Bombisa niɔ́nsɔ

en: _Save As Plain Text
ln: _Bombisa lokola nkomá ya sɛ́nzi

en: _Save Asâ€¦
ln: _Bómbisa na â€¦

en: _Save Using Compression
ln: _Bombisa na bosáleli bominioli

en: _Save:
ln: _Bómbisa:

en: _Search
ln: _Luka

en: _Select
ln: _Pɔnɔ

en: _Set Root to Active Document
ln: _Kotisa lintina mpo na kolamuisa dokima

en: _Sort
ln: _Landisa

en: _Tab trigger:
ln: _Kobandisa lipipi:

en: _Tab width:
ln: Bonɛ́nɛ_ya_lipipi:

en: _Tools
ln: _Bisáleli

en: _Undo
ln: _Bákwisa

en: _Use custom format
ln: _Salela folama ya yo moko

en: _Use the system fixed width font (%s)
ln: _Salela polosi sistɛ́mɛ ya bonɛ́nɛ ebɔngísámí (%s)

en: _View
ln: _Mónisa

en: _View Folder
ln: _Mónisa Dosíyé

en: _Wrap Around
ln: _Luka zínga

en: _minutes
ln: _Baminúti

en: gedit Text Editor
ln: gedit mobɔngele nkomá

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
ln: gedit azali mobɔngele nkoma ya moke mpe pepele pona buro GNOME

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
ln: gedit azali mobɔngele nkomá mokonzi ya nzíngazínga ya biló GNOME.  Soki olongi ésaleli ya pasi tɛ̂ mpe ya makasi tɛ̂, gedit azali mobɔngele nkomá ya makasi ya bosaléli banso.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
ln: _Kúta

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
ln: K_úta

en: lines
ln: liníɛ

en: of
ln: ya

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
ln: Kotála likomisi

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
ln: Zimisa bongengisi

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
ln: Kanga ba dokima niɔ́nsɔ

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
ln: Kanga dokima

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
ln: Bongola na likomá mokɛ́

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
ln: Bongola na likomá enɛ́nɛ

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
ln: Koákisa mpe Bánda

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
ln: koákisa nkoma epɔnámí na zaú

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
ln: Kela dokima ya sika na lipipi

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
ln: Kela dokima ya sika na lininísa

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
ln: Kela libóké ya ba lipipi ya sika

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
ln: Kata nkoma epɔnámí na zau

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
ln: Kitisa motuya na motúmbé

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
ln: limuisa liníɛ ya sikawa

[ctx: shortcut window]
en: Documents
ln: Badokimá

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ln: Libɔngeli

[ctx: shortcut window]
en: Find
ln: Kúta

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
ln: Kúta mpe Kitanisa

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
ln: Kuta eye ekokani élandi

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
ln: Kúta ya ko kokona elékí

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
ln: Emɔ́niselo mobimba fungola/kanga

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
ln: Kende na liníɛ

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
ln: Matisa motuya na motúmbé

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
ln: Bumbola likoma

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
ln: Tingisa ba liníɛ oyo epɔnámí

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
ln: Lekisa liníɛ ya sikawa na nsé

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
ln: Lekisa liníɛ ya sikawa likolo

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
ln: Lekisa liníɛ ya sikawa na embembé

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
ln: Lekisa liníɛ ya sikawa na elómi

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
ln: Fungola dokima

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
ln: kobánda nkoma wuta na zaú

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
ln: Bimisa-dokima

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ln: Bima na esáliseli

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
ln: Zóngela etámboseli eleki

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
ln: Fungola lisusu dokima oyo ékangami na suka

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
ln: Bombisa ba dokima niɔ́nsɔ

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
ln: Bómbisa ba dokima

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
ln: Bombisa dokima na nkómbó ya kásá

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
ln: pɔnɔ nkomá niɔ́nsɔ

[ctx: shortcut window]
en: Selection
ln: Bopɔni

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
ln: Mónisa pano ya nsé

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
ln: Monisa lininisa kokokisa

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
ln: Mónisa pano ya mopanzi

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first - ninth document
ln: Lekisa ne dokima ya yambo- ya libwa

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
ln: Lekisa na dokima elandí

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
ln: Lekisa na dokima elekí

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
ln: Kodóndoa kokóákisa/koniɛtɛ

[ctx: shortcut window]
en: Tools
ln: Bisaleli

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
ln: Bákwisa mpe Zóngela

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
ln: bákwisa etámboseli eleki

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
ln: Lininísa mpe Panó

[ctx: window title]
en: Open
ln: Fúngola

[ctx: window title]
en: Save As
ln: Bómbisa na

en: â€œ%sâ€ is a directory.
ln: â€œ%sâ€ ezali monkɛ́lɛ.

en: â€œ%sâ€ is not a regular file.
ln: â€œ%sâ€ ezali kásá ya momɛsɛno tɛ̂

en: â€œ%sâ€ is not a valid location.
ln: â€œ%sâ€ ezali esíká endimami tɛ̂

en: â€œ%sâ€ is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ln: â€œ%sâ€ ézali ésika ya malamu tê. Tala soki okomi ésika malamu mpe meka lisusu.
