gedit - en to ms translation catalogue (495 entries)

en:   Ln %d, Col %d
ms:  brs %d, Kol %d

en: (correct spelling)
ms: (Ejaan betul)

en: (no suggested words)
ms: (tiada perkataan dicadangkan)

en: <b>Elements</b>
ms: <b>Unsur</b>

en: <b>File Saving</b>
ms: <b>Penyimpanan Fail</b>

en: <b>Language</b>
ms: <b>Bahasa</b>

en: <b>Line Numbers</b>
ms: <b>Nombor Baris</b>

en: <b>Right Margin</b>
ms: <b>Margin Kanan</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
ms: <b>Pembalutan Teks</b>

en: <b>word</b>
ms: <b>Perkataan</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
ms: <span weight="bold"> Bila menyelit tarikh/masa...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
ms: <span weight="bold">Warna</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
ms: <span weight="bold">Nama Fail</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ms: Font tersendiri akan digunakan untuk kawasan mengedit. Ini hanya berkesan jika opsyen "Guna Font Default" dimatikan.

en: A file named "%s" already exists.
ms: Fail bernama "%s" tersedia wujud.

en: A_vailable encodings:
ms: Pengenkodan yang _ada:

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: Activate %s
ms: Aktifkan %s

en: Add or _Remove...
ms: _Tambah atau Buang...

en: Add w_ord
ms: Tambah per_kataan

en: All Files
ms: Semua Fail

en: All Text Files
ms: Semua Fail teks

en: All _Lower Case
ms: Semua Huruf _Kecil

en: All _Upper Case
ms: Semua Huruf _Besar

en: An error occurred while running the selected command.
ms: Ralat berlaku bila melaksanakan arahan dipilih.

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ms: Menganalisa dokumen dan lapor bilangan perkataan, baris, aksara dan aksara bukan-ruang padanya dan memapar hasil.

en: Arabic
ms: Arab

en: Armenian
ms: Armenia

en: Auto Detected
ms: Auto Kesan

en: Auto Detected Encodings
ms: Pengengkodan diautokesan

en: Auto Save
ms: Auto Simpan

en: Auto Save Interval
ms: Selang masa Auto Simpan

en: Auto indent
ms: Auto inden

en: Automatically spell-check the current document
ms: Automatik semak-ejaan  dokumen semasa

en: Available Tag Lists
ms: Senarai Tag yang ada

en: Available formats
ms: Format yang ada

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ms: Warna latar belakang bagi teks dipilih pada kawasan mengedit. Ia akan berkesan jika opsyen "Guna Warna Defauilt" dimatikan.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ms: Warna latar belakang bagi teks tidak dipilih pada kawasan mengedit. Ia akan berkesan jika opsyen "Guna Warna Default" dimatikan.

en: Backup Copy Extension
ms: Penghujungan Salinan Backup

en: Baltic
ms: Baltik

en: Body Font for Printing
ms: Font Badan untuk Cetakan

en: Browse for program location...
ms: Lungsur lokasi program...

en: Bulgarian
ms: Bulgaria

en: Bytes
ms: Byte

en: C_hange Case
ms: _Tukar Jenis Huruf

en: C_onfigure Plugin
ms: K_onfigurasikan Plugin

en: Cannot initialize preferences manager.
ms: Tak dapat menginitialisasi pengurus keutamaan.

en: Capitalize the first letter of each selected word
ms: Besarkan huruf pertama bagi setiap perkataan

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: Ch_aracter coding:
ms: Pengengkodan _aksara:

en: Cha_nge
ms: _Tukar

en: Change A_ll
ms: Tukar _Semua

en: Change Case
ms: Tukar Jenis Saiz

en: Change _to:
ms: Tukar _ke:

en: Change selected text to lower case
ms: Tukar teks dipilih ke huruf kecil

en: Change selected text to upper case
ms: Tukar teks dipilih ke huruf besar

en: Change the visibility of the output window in the current window
ms: Tukar ketampakan bagi tetingkap output pada tetingkap semasa

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
ms: Tukar ketampakan bar status pada tetingkap semasa

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
ms: Tukar ketampakan bagi toolbar pada tetingkap semasa

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen pada %ld minit kebelakangan akan pasti hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen pada %ld minit kebelakangan akan pasti hilang.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen pada %ld saat terakhir akan pasti hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen pada %ld saat terakhir akan pasti hilang.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen pada jam terakhir dan %d minit kebelakangan akan pasti hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen pada jam terakhir dan %d minit kebelakangan akan pasti hilang.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen pada minit terakhir dan %ld saat kebelakangan akan pasti hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen pada minit terakhir dan %ld saat kebelakangan akan pasti hilang.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ms: Perubahan dibuat pada dokumen pada beberapa minit kebelakangan akan pasti hilang.

en: Changes the case of selected text.
ms: Tukar jenis saiz pada teks yang dipilih.

en: Character codings
ms: Pengenkodan aksara

en: Characters (no spaces)
ms: Aksara (tiada ruang)

en: Characters (with spaces)
ms: Aksara (dengan ruang)

en: Check Spelling
ms: Semak Ejaan

en: Check _Word
ms: Semak _Perkataan

en: Check spelling
ms: Semak ejaan

en: Check the current document for incorrect spelling
ms: Semak kesalahan ejaan dokumen semasa

en: Checks the spelling of the current document.
ms: Semak ejaan bagi dokumen semasa.

en: Chinese Simplified
ms: Cina Dipermudah

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Clear the output window
ms: Kosongkan tetingkap output

en: Close
ms: Tutup

en: Close all open files
ms: Tutup semua fail yang dibuka

en: Close the current file
ms: Tutup fail semasa

en: Close the output window
ms: Tutup tetingkap output

en: Co_mmand:
ms: _Arahan:

en: Completed spell checking
ms: Selesai menyemak ejaan

en: Configure date/time plugin
ms: Konfigurasi plugin tarikh/masa

en: Configure insert date/time plugin...
ms: Konfigurasi plugin penyelitan tarikh/masa...

en: Configure the application
ms: Konfigurasikan aplikasi

en: Copy
ms: Salin

en: Copy selected lines
ms: Salin baris dipilih

en: Copy the selection
ms: Salin pilihan

en: Could not create a backup file.
ms: Tak dapat mencipta fail backup.

en: Could not find the required widgets inside %s.
ms: Tak dapat menjumpai wiget yang diperlukan pada %s.

en: Could not open the file "%s"
ms: Tak dapat membuka fail "%s"

en: Could not read data from stdin.
ms: Tak dapat membaca data dari stdin.

en: Could not read symbolic link information for %s
ms: Tak dapat baca maklumat pautan simbolik bagi %s

en: Create Backup Copies
ms: Cipta Salinan Backup

en: Create a _backup copy of files before saving
ms: Cipta salinan backup bagi fail sebelum disimpan

en: Create a new document
ms: Cipta dokumen baru

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ms: Cipta dokumen baru pada instans gedit sedia ada

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
ms: Cipta tetingkap aras-atas baru pada instans gedit yang ada

en: Cu_t
ms: _Potong

en: Current Locale (%s)
ms: Lokaliti semasa (%s)

en: Cut
ms: Potong

en: Cut the selection
ms: Potong pilihan

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyrillic/Rusia

en: Delete
ms: Padam

en: Delete the selected text
ms: Padam teks yang dipilih

en: Display Line Numbers
ms: Papar Nombor Baris

en: Display Right Margin
ms: Papar Margin Kanan

en: Do not _split words over two lines
ms: Jangan pisahkan perkataan kepada 2 baris

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
ms: Adakah anda ingin menggantikannya dengan apa yang anda hendak simpan?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ms: Adakah anda ingin menggantikannya dengan apa yang anda hendak simpan?

en: Document Statistics
ms: Statistik Dokumen

en: Done
ms: Selesai

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
ms: Dwi-klik pada tag untuk menyelitkannya pada dokumen semasa

en: Dutch
ms: Belanda

en: E_ncodings shown in menu:
ms: _Pengenkodan dipapar pada menu:

en: Edit text files
ms: Edit fail teks

en: Editor Font
ms: Font Editor

en: Editor _font:
ms: _Font editor:

en: Elements
ms: Unsur

en: Enable Syntax Highlighting
ms: Hidupka Penyerlahan Sintaks

en: Enable text _wrapping
ms: Hidupkan pembalutan teks

en: Enabled
ms: Dihidupkan

en: Encoding:
ms: Pengenkodan:

en: Encodings shown in menu
ms: Pengenkodan dipapar pada menu

en: English (American)
ms: Inggeris (Amerika)

en: English (British)
ms: Inggeris(British)

en: English (Canadian)
ms: Inggeris(Kanada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
ms: Masukkan _lokasi (URI) bagi fail yang anda ingin buka:

en: Error loading file "%s"
ms: Ralat memuatkan fail "%s"

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
ms: Ralat menghantar arahan shell/
    
     Sila selitkan arahan shell yang sah.

en: Error reverting the document "%s".
ms: Tak dapat memberbalikkan dokumen "%s".

en: Executes an external program and, if required, displays its output in the output window.
ms: Laksana program luaran dan jika diperlukan, papar outputnya pada tetingkap output.

en: Executing command
ms: Melaksanakan arahan

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
ms: Menjangka `%s' dapat `%s' bagi kekunci %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
ms: Penghujungan atau suffiks digunakan bagi nama fail backup. Ia hanya berkesan jika opsyen "Cipta Salinan Backup" dihidupkan.

en: Failed
ms: Gagal

en: File: %s
ms: Fail: %s

en: Find
ms: Cari

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Lagi

en: Find Next
ms: Cari Lagi

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: Find Previous
ms: Cari Terdahulu

en: Finnish
ms: Finn

en: Font & Colors
ms: Font & Warna

en: Fonts
ms: Font

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ms: Warna latar belakang bagi teks dipilih pada kawasan mengedit. Ia akan berkesan jika opsyen "Guna Warna Defauilt" dimatikan.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
ms: Warna latar depan bagi teks tidak dipilih pada kawasan mengedit. Ia akan berkesan jika opsyen "Guna Warna Default" dimatikan.

en: French (France)
ms: Peranchis (Peranchis)

en: French (Swiss)
ms: Peranchis (Swiss)

en: Gedit View
ms: Paparan Gedit

en: Gedit View.
ms: Paparan Gedit.

en: Gedit viewer factory
ms: kilang pelihat gedit

en: General
ms: Umum

en: Georgian
ms: Georgia

en: German (Germany)
ms: Jerman (Jermany)

en: German (Swiss)
ms: Jerman (Swiss)

en: Get statistic info on current document
ms: Dapatkan statistik dokumen semasa

en: Go to Line
ms: Pergi ke Baris

en: Go to _Line...
ms: Pergi ke _Baris...

en: Go to a specific line
ms: Pergi ke baris tertentu

en: Goto Line
ms: Pergi ke Baris

en: Greek
ms: Yunani

en: He_aders and footers:
ms: Pengep_ala dan pengaki:

en: Header Font for Printing
ms: Font Pengepala untuk Cetakan

en: Hebrew Visual
ms: Hebrew Tampak

en: Highlight _mode:
ms: Mod _Penserlahan:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, semua perubahan akan pasti hilang.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada %ld  minit kebelakangan akan hilang.
ms[1]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada %ld  minit kebelakangan akan hilang.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada %ld saat kebelakangan akan hilang.
ms[1]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada %ld saat kebelakangan akan hilang.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada jam terakhir dan %d minit kebelakangan akan hilang.
ms[1]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada jam terakhir dan %d minit kebelakangan akan hilang.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada minit terakhir dan %ld saat kebelakangan akan hilang.
ms[1]: Jika anda tidak simpan, perubahan pada minit terakhir dan %ld saat kebelakangan akan hilang.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, perubahan pada beberapa minit kebelakangan akan hilang.

en: Ignore _All
ms: Abai _Semua

en: In_sert Date and Time...
ms: _Selit Tarikh/Masa...

en: Indent lines
ms: Inden baris

en: Indent selected lines
ms: Inden baris dipilih

en: Indents or un-indents selected lines.
ms: Inden atau Nyah-inden baris dipilih.

en: Insert Date and Time
ms: Selit Tarikh dan Masa

en: Insert Date/Time
ms: Selit Tarikh/Masa

en: Insert User Na_me
ms: Selit _Nama Pengguna

en: Insert _spaces instead of tabs
ms: Selitkan _ruang selain tab

en: Insert current date and time at the cursor position
ms: Selitkan tarikh dan masa semasa pada posisi kursor

en: Insert spaces
ms: Selit ruang

en: Insert the user name at the cursor position
ms: Selitkan nama pengguna pada posisi kursor

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ms: Selitkan tarikh dan masa semasa pada posisi kursor.

en: Inserts the user name at the cursor position.
ms: Selitkan nama pengguna pada posisi kursor.

en: Invalid UTF-8 data
ms: Data UTF-8 tidak sah

en: Invalid filename.
ms: Nama fail tidak sah.

en: Invert the case of selected text
ms: Songsangkan jenis saiz teks yang dipilih

en: It is not possible to revert an Untitled document.
ms: Mustahil untuk berbalik ke dokumen Tiadatajuk.

en: Italian
ms: Itali

en: Italic
ms: Italik

en: Japanese
ms: Jepun

en: Korean
ms: Korea

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Languages
ms: Bahasa

en: Line Number Font for Printing
ms: Font Bilangan Baris bagi Cetakan

en: Line Wrapping Mode
ms: Mod Balutan Baris

en: Lines
ms: Baris

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ms: Senarai pengenkodan dipaparkan pada meni Pengkodan Aksara dipemilih fail buka/simpan. Hanya pengenkodan yg diiktiraf digunakan.

en: Loaded %d file | Loaded %d files
ms[0]: %d fail dimuatkan
ms[1]: %d fail dimuatkan

en: Loaded file "%s"
ms: Fail "%s" dimuatkan

en: Loading %d file... | Loading %d files...
ms[0]: Memuatkan %d fail...
ms[1]: Memuatkan %d fail...

en: Loading file "%s"...
ms: Memuatkan fail "%s"...

en: Loading file:
ms: Memuatkan fail:

en: MIME Type:
ms: Jenis MIME:

en: Main toolbar
ms: Toolbar utama

en: Match _entire word only
ms: Padan ke_seluruhan perkataan sahaja

en: Maximum Recent Files
ms: Fail baru-baru ini Maksima

en: Monospace 12
ms: Monoruang 12

en: Monospace Regular 9
ms: Monoruang Regular 9

en: Move the current document to a new window
ms: Pindah dokumen ini ke tetingkap baru

en: Name:
ms: Nama:

en: New
ms: Baru

en: Normal _text color:
ms: Warna _teks normal:

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
ms: Bilangan minit selepas dimana gedit automatik simpan fail yg diubahsuai. Hanya bertindakbalas jika opesen "Auto Simpan" dihidupkan.

en: Open
ms: Buka

en: Open '%s'
ms: Buka '%s'

en: Open File...
ms: Buka Fail...

en: Open Location
ms: Buka Lokasi

en: Open Location...
ms: Buka Lokasi ...

en: Open _Location...
ms: Buka _Lokasi ...

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open a file from a specified location
ms: Buka fail daripada lokasi yang dinyatakan

en: Open a recently used file
ms: Buka fail kebelakangan diguna

en: Open from URI
ms: Buka daripada URI

en: Open the gedit manual
ms: Buka Manual Gedit

en: Output Lines
ms: Baris Output

en: Page %N of %Q
ms: Halaman %N drpd %Q

en: Page Set_up
ms: T_etapan Halaman

en: Page Setup
ms: Tetapan Halaman

en: Paste
ms: Tepek

en: Paste the clipboard
ms: Tepek Papanklip

en: Pick a color
ms: Pilih satu warna

en: Pick the background color
ms: Pilih warna latar

en: Pick the editor font
ms: Pilih font editor

en: Pick the normal text color
ms: Pilih warna teks normal

en: Pick the selected text color
ms: Pilih warna teks pilihan

en: Pick the selection color
ms: Pilih warna pilihan

en: Plugins
ms: Plugin

en: Portuguese (Brazilian)
ms: Portugis (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
ms: Portugis (Portugal)

en: Pr_eferences
ms: Ke_utamaan

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preparing pages...
ms: Menyedia halaman...

en: Print
ms: Cetak

en: Print Header
ms: Cetak Pengepala

en: Print Line Numbers
ms: Cetak Nombor Baris

en: Print Previe_w...
ms: _Prebiu Cetakan...

en: Print Preview
ms: Prebiu Cetakan

en: Print Syntax Highlighting
ms: Cetak Penyerlahan Sintaks

en: Print _line numbers
ms: Cetak nombor _baris

en: Print preview
ms: Prebiu Cetakan

en: Print s_yntax highlighting
ms: Cetak Penyerlahan S_intaks

en: Print the current file
ms: Cetak fail semasa

en: Printing Line Wrapping Mode
ms: Mod Balutan Baris Cetakan

en: Printing page %d of %d...
ms: Mencetak halaman %d drpd %d...

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
ms: Membekalkan satu kaedah mudah untuk menyelit tag/rentetan yg sering digunakan ke dokumen tanpa menaipnya.

en: Push this button to configure background color
ms: Tekan butang ini untuk mengkonfigurasi warna latar belakang

en: Push this button to configure text color
ms: Tekan butang ini untuk mengkonfigurasi warna teks

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
ms: Tekan butang ini untuk mengkonfigurasi warna sebagaimana teks dipilih patut dilihat

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
ms: Tekan butang ini untuk mengkonfigurasikan warna sebagaimana teks dipilih supaya ditanda

en: Push this button to select the font to be used by the editor
ms: Tekan butang ini untuk memilih font digunakan oleh editor

en: Question
ms: Soalan

en: Quit
ms: Keluar

en: Quit an existing instance of gedit
ms: Keluar instans gedit yang ada

en: Quit the program
ms: Keluar program

en: R_emove duplicates
ms: B_uang tindanan

en: Redo
ms: Ulangcara

en: Redo the undone action
ms: Ulangcara aksi nyahcara

en: Rendering page %d of %d...
ms: Merender halaman %d drpd %d...

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace All
ms: Gantikan Semua

en: Replace _All
ms: Gantikan Semu_a

en: Replace _with:
ms: Ganti _dengan:

en: Revert
ms: Berbalik

en: Revert to a saved version of the file
ms: Berbalik ke versi fail yang tersimpan

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
ms: Berbalikkan perubahan yg belum disimpan ke dokumen "%s"?

en: Reverting file:
ms: Berbalik fail:

en: Reverting the document "%s"...
ms: Berbalik ke dokumen "%s"...

en: Right Margin Position
ms: Posisi Margin Kanan

en: Romanian
ms: Romania

en: Run Command
ms: Laksanakan Arahan

en: Run a command
ms: Laksana satu arahan

en: Russian
ms: Rusia

en: S_elect the documents you want to save:
ms: P_ilih dokumen yang anda ingin simpan:

en: S_ort...
ms: _Isih....

en: S_tart at column:
ms: Ber_mula pada kolum:

en: Save
ms: Simpan

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save all open files
ms: Simpan semua fail yang dibuka

en: Save as...
ms: Simpan sebagai...

en: Save the changes to document "%s" before closing?
ms: Simpan perubahan pada dokumen "%s" sebelum tutup?

en: Save the current file
ms: Simpan fail semasa

en: Save the current file with a different name
ms: Simpan fail semasa dengan nama lain

en: Saving document "%s"...
ms: Menyimpan dokumen "%s"...

en: Se_lection color:
ms: Warna dipilih:

en: Search _backwards
ms: Cari meng_undur

en: Search backwards for the same text
ms: Cari mengundur bagi teks yang sama

en: Search for and replace text
ms: Cari  dan ganti teks

en: Search for text
ms: Cari teks

en: Search forwards for the same text
ms: Cari mengundur bagi teks yang sama

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select a file to open
ms: Pilih satu fail untuk dibuka

en: Select a filename to save
ms: Pilih satu nama fail untuk disimpan

en: Select files to open
ms: Pilih beberapa fail untuk dibuka

en: Select the _language of the current document.
ms: Pilih _bahasa bagi dokumen semasa.

en: Select the entire document
ms: Pilih seluruh dokumen

en: Select the group of tags you want to use
ms: Pilih kumpulan tag yang anda ingin gunakan

en: Select the working directory...
ms: Pilih direktori kerja...

en: Selecte_d text color:
ms: Warna teks _dipilih:

en: Selected Text Color
ms: Warna Teks Dipilih

en: Selection Color
ms: Warna Pilihan

en: Set _Language
ms: Tetapkan _Bahasa

en: Set language
ms: Tetapkan Bahasa

en: Set program location...
ms: Tetapkan lokasi program...

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ms: Tetapkan pengenkodan aksara digunakan untuk membuka fail tersenarai pada baris arahan

en: Set the language of the current document
ms: Tetapkan bahasa bagi dokumen semasa.

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
ms: Tetapkan gaya butang toolbar berdasarkan Menu desktop dan Keutamaan Toolbar

en: Setup the page settings
ms: Tetapkan tetapan halaman

en: Shell command
ms: Arahan shell

en: Show only icons in the toolbar
ms: Hanya papar ikon pada toolbar

en: Show text below every icon in the toolbar
ms: Papar teks dibawah setiap ikon pada toolbar

en: Show text only beside important icons in the toolbar
ms: Papar teks hanya di sebelah ikon peting pada toolbar

en: Show the tag list window
ms: Papar tetingkap senarai tag

en: Sort
ms: Isih

en: Sort the current document or selection.
ms: Pilih dokumen semasa atai pilihan.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ms: Senarai diisih bagi pengenkodan digunakan oleg gedit supaya auto-kesan pengenkodan sesuatu fail. "CURRENT" adalah pengenkodan lokaliti semasa. Hanya pengenkodan yang dikenali sahaya digunakan.

en: Sorts a document or selected text.
ms: Isih dokumen semasa atau pilihan.

en: Source
ms: Sumber

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: Spanish
ms: Sepanyol

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ms: Nyatakan font digunakan pada badan dokumen bila mencetak dokumen.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ms: Menyatakan font digunakan bagi nombor baris bila mencetak. Ia hanya bertindakbalas jika opsyen "Cetak Nombor Baris" bukan-sifar.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ms: Menyatakan font digunakan bagi pengepala halaman bila mencetak dokumen. Ini akan bertindakbalas jika opsyen "Cetak Pengepala" dihidupkan.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ms: nyatakan bilangan maksimum fail dibuka kebelakangan yang dipaparkan pada sub menu "Fail Kebelakangan".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ms: Nyatakan bilangan ruang patut dipaparkan selain aksara Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
ms: Menyatakan posisi bagi margin kanan

en: Spell checker
ms: Penyemak ejaan

en: Status Bar is Visible
ms: Bar Status adalah Tampak

en: Stopped
ms: Terhenti

en: Strikethrough
ms: Coret tembus

en: Suggestions
ms: Cadangan

en: Syntax Highlighting
ms: Penyerlahan Sintaks

en: T_ext for Important Icons
ms: T_eks bagi Ikon Penting

en: Tab Size
ms: Saiz Tab

en: Tag _List
ms: _Senarai Tag

en: Tag list
ms: Senarai Tag

en: Tag list plugin
ms: Plugin Senarai Tag

en: Tags
ms: Tag

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Editor
ms: Editor Teks

en: Thai
ms: Siam

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
ms: Plugin %s menggunakan program luaran, <tt>%s</tt> dipanggil untuk melakukan tugasnya
    
    Sila nyatakan lokasi bagi program <tt>%s</tt>.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ms: Cakera dimana anda cuba simpankan fail mempunyai had saiz fail. Sila cuba simpan fail lebih kecil atau simpan ke cakera yang tidak mempunyai had ini.

en: The document "%s" has been reverted.
ms: Dokumen "%s" telah diberbalikkan.

en: The document "%s" has been saved.
ms: Dokumen "%s" telah disimpan.

en: The document "%s" has not been reverted.
ms: Dokumen "%s" tidak diberbalikkan.

en: The document "%s" has not been saved.
ms: Dokumen "%s"tidak akan disimpan.

en: The document is empty.
ms: Dokumen adalah kosong.

en: The file "%s" is read-only.
ms: Fail "%s" adalah baca-sahaja.

en: The file has too many symbolic links.
ms: Fail terlalu banyak pautan simbolik.

en: The selected file is not executable.
ms: Fail dipilih adalah tidak boleh dilaksanakan

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
ms: Kemasukan arahan shell adalah kosong.
    
     Sila selitkan arahan shell yang sah.

en: The specified encoding "%s" is not valid
ms: Pengenkodan dinyatakan "%s" adalah tidak sah

en: The text "%s" was not found.
ms: Teks "%s" tidak dijumpai

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
ms: Tak cukup ruang cakera untuk menyimpan fail.
    Sila, bebaskan sedikit ruang pada cakera dan cuba lagi.

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: Title
ms: Tajuk

en: Toolbar Buttons Style
ms: Gaya Butang Toolbar

en: Toolbar is Visible
ms: Toolbar adalah Tampak

en: Turkish
ms: Turki

en: U_nindent
ms: _Nyahinden

en: U_se default theme colors
ms: _Guna warna tema default

en: Underline
ms: Garisbawah

en: Undo
ms: Nyahcara

en: Undo the last action
ms: Nyahcara aksi terkhir

en: Unindent selected lines
ms: Nyah inden baris dipilih

en: Unknown
ms: Entah

en: Update
ms: Kemaskini

en: Use %s highlight mode
ms: Guna mod perserlahan %s

en: Use Default Colors
ms: Guna Warna Default

en: Use Default Font
ms: Guna Font Default

en: Use Normal highlight mode
ms: Guna mod penserlahan Normal

en: Use the _selected format
ms: Guna format yang _dipilih

en: User dictionary:
ms: Kamus pengguna:

en: User name
ms: Nama pengguna

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View
ms: Lihat

en: Western
ms: Barat

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
ms: Samada gedit patut automatik simpan fail diubahsuai selepas selang masa tertentu.Anda boleh menetapkan selang masa dengan opsyen "Selang Masa Auto Simpan".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ms: Samada gedit patut mencipta salinan fail backup bagi fail yang disimpan. Anda boleh menetapkan penghujungan fail backup dengan opsyen "Penghujungan Salinan Backup".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ms: Samada gedit patut memapar bilangan baris pada kawasan mengedit.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
ms: Samada gedit patut memapar margin kanan pada kawasan mengedit.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
ms: Samada gedit patut menghidupkan auto pengindenan.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
ms: Samada gedit patut menghidupkan penyerlahan sintaks.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ms: Samada gedit patut sertakan pengepala dokumen bila mencetak dokumen.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ms: Samada gedit patut menyelit ruang selain drpd tab.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ms: Samada gedit patut mencetak penyerlahan teks bila mencetak dokumen.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ms: Samada bar status pada bawah tetingkap mengedit patut tampak.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ms: Samada toolbar patut kelihatan pada tetingkap edit.

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ms: Samada mengguna font default sistem untuk mengdit teks selain drpd font spesifik kepada gedit. Jika opsyen ini dimatikan, Font tersenarai di opsyen "Font Editor" akan digunakan selain drpd font sistem.

en: Words
ms: Perkataan

en: You cannot undo a sort operation
ms: Anda tak boleh nyahcara operasi isihan

en: _About
ms: _Perihal

en: _About Plugin
ms: P_erihal Plugin

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Autocheck Spelling
ms: _Autosemak Ejaan

en: _Autosave files every
ms: _Autosimpan fail setiap

en: _Background color:
ms: _Warna latarbelakang:

en: _Background:
ms: Latar_belakang:

en: _Body:
ms: _Badan:

en: _Check Spelling
ms: _Semak Ejaan

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Close All
ms: _Tutup Semua

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Customize Toolbar
ms: Per_sonalisasi Toolbar

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Description
ms: _Huraian:

en: _Desktop Default
ms: _Default Desktop

en: _Display line numbers
ms: _Papar nombor Baris

en: _Document Statistics
ms: Statistik _Dokumen

en: _Documents
ms: _Dokumen

en: _Enable syntax highlighting
ms: _Hidupkan penyerlahan sintaks

en: _Encoding
ms: Peng_enkodan

en: _File
ms: _Fail

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Foreground:
ms: Latar_depan:

en: _Go to Line
ms: _Pergi ke Baris

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Highlight Mode
ms: Mod _Penserlahan

en: _Icons Only
ms: _Ikon Sahaja

en: _Ignore
ms: _Abai

en: _Ignore All
ms: _Abai Semua

en: _Ignore case
ms: _Abaikan huruf kecil/besar

en: _Indent
ms: _Inden

en: _Insert
ms: Sel_it

en: _Invert Case
ms: _Songsangkan Jenis Saiz

en: _Line number:
ms: _Baris ke:

en: _Line numbers:
ms: _Baris ke:

en: _Location to search for:
ms: _Lokasi utnuk dicari:

en: _Match case
ms: _Padan huruf kecil/besar

en: _More...
ms: _Lebih...

en: _Move to New Window
ms: _Pindah ke Tetingkap Baru

en: _New
ms: Ba_ru

en: _Number every
ms: _Nombor setiap

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Output Window
ms: Tetingkap _Output

en: _Paste
ms: _Tepek

en: _Print page headers
ms: Cetak _pengepala halaman

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: _Prompt for a format
ms: _Pinta satu format

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Redo
ms: _Ulangcara

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Replace...
ms: _Ganti...

en: _Reset to Default
ms: Ulangtetap ke Default

en: _Restore Default Fonts
ms: _Pulihkan Font Default

en: _Reverse order
ms: Turutan _Songsang

en: _Revert
ms: Be_rbalik

en: _Right margin at column:
ms: Margin ka_nan pada kolum:

en: _Run
ms: _Laksana

en: _Run Command...
ms: _Laksana Arahan...

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save All
ms: _Simpan Semua

en: _Search
ms: _Cari

en: _Search for:
ms: _Cari:

en: _Show results in Output Window
ms: Papar hasil di Tetingkap Output

en: _Sort
ms: _Isih

en: _Spelling Suggestions...
ms: Cadangan _Ejaan...

en: _Statusbar
ms: Bar _status

en: _Suggestions:
ms: _Cadangan:

en: _Text for All Icons
ms: _Teks bagi Semua Ikon

en: _Title Case
ms: Jenis Saiz _Tajuk

en: _Tools
ms: _Radas

en: _Undo
ms: _Nyahcara

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: _Use custom format
ms: _Guna format tersendiri

en: _Use default theme font
ms: _Guna font tema default

en: _View
ms: _Lihat

en: _Working directory:
ms: Direktori _kerja:

en: _Wrap around
ms: _Balut sekeliling

en: _minutes
ms: _minit

en: gedit application
ms: aplikasi gedit

en: gedit automation factory
ms: kilang automasi gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
ms: gedit tak dapat mengendali lokasi %s: dalam mod tulis.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
ms: gedit tak dapat mengendali jenis lokasi ini pada mod tulis.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
ms: gedit adalah editor teks yang kecil dan ringan bagi Desktop GNOME

en: gedit: Document Info plugin
ms: gedit: Plugin Maklumat Dokumen

en: gedit: Shell Output plugin
ms: gedit: Plugin Output Shell

en: lines
ms: baris
