gedit - en to xh translation catalogue (987 entries)

en:  (invalid Unicode)
xh:  (i-Unicode engalunganga)

en: "%s" is a directory
xh: "%s" nguvimba weefayili

en: "%s" is not a valid location
xh: I-"%s" asiyondawo ifanelekileyo

en: %s (copy)
xh: %s (kopa)

en: (correct spelling)
xh: (upelo magama oluchanekileyo)

en: (no suggested words)
xh: (akukho magama acetyisiweyo)

en: <b>Automatic Indentation</b>
xh: <b>Inkqubo yokuziqalela nganeno</b>

en: <b>Bracket Matching</b>
xh: <b>Ukungqamanisa kwe Zibiyeli</b>

en: <b>Current Line</b>
xh: <b>Umgca Okuwo</b>

en: <b>Elements</b>
xh: <b>Iinto</b>

en: <b>File Saving</b>
xh: <b>Ukugcinwa Kwefayili</b>

en: <b>Font</b>
xh: <b>i-Font</b>

en: <b>Language</b>
xh: <b>Ulwimi</b>

en: <b>Line Numbers</b>
xh: <b>Amanani Omgca</b>

en: <b>Right Margin</b>
xh: <b>Umgca Wasekunene</b>

en: <b>Tab Stops</b>
xh: <b>u-Tab Uyama</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
xh: <b>Uqhubekeko-magama</b>

en: <b>word</b>
xh: <b>igama</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
xh: <span weight="bold"> Xa ufaka umhla/ixesha...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
xh: <span weight="bold">Imibala</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
xh: <span weight="bold">Igama lefayili</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
xh: Ifonti yakho eza kusetyenziswa kwindawo yokuhlela. Le nto izokwenzeka ukuba ukhetho "Sebenzisa Umiselo Lwefonti" lucinyiwe.

en: A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
xh: Ilungu likavimba weefayili egameni lefayili alikho okanye yi-dangling symbolic link.

en: A file named "%s" already exists.
xh: Ifayili enegama elithi "%s" sele ikhona.

en: A_vailable encodings:
xh: Unxulumano _olufumanekayo:

en: Abbreviated form
xh: Ifomu yoshunqulelo

en: Abbreviation
xh: Ushunqulelo

en: About this application
xh: Malunga nenkqubo yekhompyutha

en: Above
xh: Ngaphezulu

en: Access was denied.
xh: Akuvumelekanga ukuba ungene.

en: Accessibility key character
xh: Uphawu lweqhosha lokungena

en: Acronym
xh: Ushunqulelo

en: Activate %s
xh: Yenza ukuba i %s

en: Active plugins
xh: Ingeniso ezisebenzayo

en: Add or _Remove...
xh: Yongeza okanye _Susa...

en: Add w_ord
xh: Yongeza i_gama

en: Afrikaans
xh: I-Afrikaans

en: Align
xh: Lungelelanisa

en: Alignment character
xh: Uphawu lokulungelelanisa

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: All Text Files
xh: Zonke Iifayile Zombhalo

en: All _Lower Case
xh: Bonke _Onobumba Abancinci

en: All _Upper Case
xh: Bonke _Onobumba Abakhulu

en: Alternative
xh: Onokubhenela kuko

en: Amharic
xh: Um-Amharic

en: An error occurred while running the selected command.
xh: Impazamo yenzeke ngoku bekuphunyezwa umyalelo okhethiweyo.

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
xh: Ihlalutya uxwebhu olukhoyo ze inike ingxelo ngenani lamagama, imigca, iimpawu neempawu ezingashiyanga sithuba.

en: Anchor
xh: I Ankile

en: Anchor URI
xh: I-URI ye Ankile

en: Applet class file code
xh: Ikhowudi yefayili yodidi lwe-Applet

en: Arabic
xh: Isi-Arab

en: Armenian
xh: Ummi waseArmenia

en: Array
xh: Uludwe

en: Associated information
xh: Inkcazelo ehambelanayo

en: Attempt to log in failed.
xh: Ilinge lokungena aliphumelelanga.

en: Attempt to log in failed. Please, check that you typed the location correctly and try again.
xh: Ilinge lokungena aliphumelelanga. Nceda, qinisekisa ukuba uxhaxhaza indawo ngokuchanekileyo ze uphinde uzame kwakhona.

en: Author info
xh: Inkcazelo ngombhali

en: Auto Detected
xh: Izifumanele

en: Auto Detected Encodings
xh: Izifumanela Ngokwayo Unxulumano

en: Auto Save
xh: Izigcinela Ngokwayo

en: Auto Save Interval
xh: Izigcinela Ngokwayo ixesha lekhefu

en: Auto indent
xh: Iziqalela ngokwayo nganeno

en: Automatically spell-check the current document
xh: Iziqinisekisela ngokwayo upelo-magama kuxwebhu olukhoyo

en: Available Tag Lists
xh: Uluhlu Lweziphawuli Ezifumanekayo

en: Available formats
xh: Ulungiselelo olufumanekayo

en: Axis related headers
xh: Okubhalwe ngasentla okwayamene ne-Axis

en: Azerbaijani
xh: Ummi wase-Azerbaijan

en: BGSound
xh: I-BGSound

en: Background Color
xh: Umbala Ongasemva

en: Background color
xh: Umbala wangasemva

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
xh: Umbala ongasemva kumbhalo okhethiweyo kwindawo yokuhlela. Oku kungasebenza kuphela ukuba ngaba i "Sebenzisa Imibala Emiselweyo" icinyiwe.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
xh: Umbala ongasemva kumbhalo ongakhethwanga kwindawo yokuhlela. Oku kungasebenza kuphela ukuba ngaba i "Sebenzisa Imibala Emiselweyo" icinyiwe.

en: Background texture tile
xh: Ubunjani bethayile engasemva

en: Backup Copy Extension
xh: Isongezo Sekopi Yokhuseleko

en: Baltic
xh: Isi-Baltic

en: Base URI
xh: Isiseko se-URI

en: Base font
xh: Isiseko sefonti

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: Belarusian
xh: Um-Belarusia

en: Bengali
xh: Ummi waseBengal

en: Blinking text
xh: Umbhalo odanyazayo

en: Body Font for Printing
xh: Okuqulathwe yiFonti kulungiselelwa Ushicilelo

en: Bold
xh: Ngqindilili

en: Border
xh: Umda

en: Border color
xh: Umbala womda

en: Box
xh: Ibhokisi

en: Brackets ()
xh: Izibiyeli ()

en: Brackets []
xh: Izibiyeli []

en: Brackets {}
xh: Izibiyeli {}

en: Breton
xh: UmBreton

en: Browse for program location...
xh: Khangela indawo yenkqubo...

en: Bulgarian
xh: Ummi waseBulgaria

en: Bytes
xh: Ii-bytes

en: C_hange Case
xh: Gu_qula Unobumba

en: C_onfigure Plugin
xh: _Misela Inkqubo Yongeniso

en: Cannot initialize preferences manager.
xh: Ayikwazi ukuqalisa ngokukhetha uluhlu lwezinto zomphathi.

en: Capitalize the first letter of each selected word
xh: Bhala unobumba osekuqaleni ngonobumba omkhulu kwigama ngalinye elikhethiweyo

en: Catalan
xh: UmCatalan

en: Cell rowspan
xh: I-rowspan ye-cell

en: Celtic
xh: Ulwimi lwaseYurophu

en: Center
xh: Umbindi

en: Central European
xh: Ummi wakwi nkaba yeYurophu

en: Ch_aracter coding:
xh: Ikhowudi _yoonobumba:

en: Cha_nge
xh: Gu_qula

en: Change A_ll
xh: Guqula K_onke

en: Change Case
xh: Guqula Unobumba

en: Change _to:
xh: Guqulela _kwi:

en: Change selected text to lower case
xh: Guqula umbhalo okhethiweyo kunobumba omncinci

en: Change selected text to upper case
xh: Guqula umbhalo okhethiweyo kunobumba omkhulu

en: Change the visibility of the output window in the current window
xh: Guqula imbonakalo yefestile yeziphumo kwifestile evelileyo

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
xh: Guqula imbonakalo yomgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo kwifestile evelileyo

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
xh: Guqula imbonakalo ye-toolbar kwifestile ekhoyo

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
xh[0]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzu wokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kwimizuzu yokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
xh[0]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzwana wokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Iinguqu ezenziwe kuxhwebhu kwimizuzwana yokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
xh[0]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kwiyure yokugqibela %d nemizuzu ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Iinguqu ezenziwe kwiyure yokugqibela %d nakumzuzu ziza kulahleka kuphele.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
xh[0]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kwiyure yokugqibela ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kwiyure %d zokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
xh[0]: Inguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzu wokugqibela %ld nakumzuzwana ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzu wokugqibela %ld nakwimizuzwana yokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
xh: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzu wokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Changes the case of selected text.
xh: Iguqula unobumba wombhalo okhethiweyo.

en: Character codings
xh: Uphawu lweekhowudi

en: Character encoding of linked resource
xh: Unxulumaniso lophawu lobuqili obuhambelanayo

en: Characters (no spaces)
xh: Iimpawu (ezingenasithuba)

en: Characters (with spaces)
xh: Iimpawu (ezinesithuba)

en: Check Spelling
xh: Qinisekisa upelo magama

en: Check _Word
xh: Qinisekisa _Igama

en: Check spelling
xh: Qinisekisa upelo magama

en: Check the current document for incorrect spelling
xh: Qinisekisa upelo-gwenxa lwamagama kuxwebhu olukhoyo

en: Checks the spelling of the current document.
xh: Iqinisekisa upelo magama olukuxwebhu olukhoyo.

en: Chinese Simplified
xh: Ummi waseChina wokwenene

en: Chinese Traditional
xh: Ngokwesiko lwamaChina

en: Citation
xh: Uphawulo

en: Cite reason for change
xh: Phawula isizathu senguqu

en: Class implementation ID
xh: I-ID yomiselo lodidi

en: Class list
xh: Uluhlu lwe-class

en: Clear text flow control
xh: Cima ulawulo lohambo lombhalo

en: Clear the output window
xh: Cima ifestile yeziphumo

en: Close
xh: Vala

en: Close _without Saving
xh: Vala _ungagcinanga

en: Close all open files
xh: Vala zonke iifayili ezivuliweyo

en: Close the current file
xh: Vala ifayili ekhoyo

en: Close the output window
xh: Vala ifestile yeziphumo

en: Co_mmand:
xh: Um_yalelo:

en: Code content type
xh: Uhlobo lwekhowudi yesiqulatho

en: Color of selected links
xh: Umbala wonxulumano olukhethiweyo

en: Column span
xh: Ubude bomhlathi

en: Columns
xh: Imihlathi

en: Comment
xh: Yenza izwi

en: Completed spell checking
xh: Ukuqinisekiswa kopelo magama okugqityiweyo

en: Computer code fragment
xh: Ukwahlulwa-hlulwa kwekhowudi yekhopyutha

en: Configure date/time plugin
xh: Misela inkqubo yofakelo lomhla/ixesha

en: Configure insert date/time plugin...
xh: Misela inkqubo yokufaka umhla/ixesha...

en: Configure the application
xh: Misela inkqubo yekhompyutha

en: Content scheme
xh: Isiluqatho se-scheme

en: Content type
xh: Uhlobo lwesiqulatho

en: Coordinates
xh: Ququzelela

en: Copy
xh: Kopa

en: Copy selected lines
xh: Kopa imigca ekhethiweyo

en: Copy the selection
xh: Kopa ukhetho

en: Could not create a backup file.
xh: Ayikwazanga ukudala ifayili yokhuselo.

en: Could not create the file "%s"
xh: Ayikwazanga ukudala ifayili "%s".

en: Could not find the file "%s"
xh: Ayikwazanga ukuyifumana ifayili "%s"

en: Could not find the required widgets inside %s.
xh: Ayikwazanga ukufumana izixhobo ezifunekayo ngaphakathi %s.

en: Could not open the file "%s"
xh: Ayikwazanga ukuvula ifayili "%s"

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding
xh: Ayikwazanga ukuvula ifayili "%s" isebenzisa u%s uphawu lokukhowuda.

en: Could not read data from stdin.
xh: Ayikwazanga ukufunda i-data kwi-stdin.

en: Could not read symbolic link information for %s
xh: Ayikwazanga ukufunda inkcazelo yekhonkco elingumqondisi we %s

en: Could not revert the file "%s"
xh: Ayikwazanga ukubuyela kwifayili yangaphambili "%s"

en: Could not save a copy of the file to "%s"
xh: Ayikwazanga ukugcina ikopi yefayili kwi-"%s".

en: Could not save the file "%s"
xh: Ayikwazanga ukugcina ifayili "%s".

en: Create Backup Copies
xh: Yenza Iikopi Zokhuselo

en: Create a _backup copy of files before saving
xh: Seka ikopi yo_khuselo yeefayili phambi kokuba ugcine

en: Create a new document
xh: Dala olunye uxwebhu

en: Create a new document in an existing instance of gedit
xh: Dala ixwebhu olutsha kwi-gedit ekhoyo

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
xh: Dala ifestile entsha esemngangatweni ophezulu kule ikhoyo i-gedit

en: Created file "%s"
xh: Ifayili edaliweyo "%s"

en: Croatian
xh: Um-Croatia

en: Cu_t
xh: S_ika

en: Current Locale (%s)
xh: I-Current Locale (%s)

en: Cut
xh: Sika

en: Cut the selection
xh: Sika ukhetho

en: Cyrillic
xh: Ulwimi lwase-Cyria

en: Cyrillic/Russian
xh: Ummi waseCyria ozinze eRussia

en: Cyrillic/Ukrainian
xh: Ummi waseCyria ozinze eUkraine

en: Czech
xh: Ummi wakwi-Czech Republic

en: DIV Style container
xh: Isiqulathi Sesimbo se-DIV

en: DIV container
xh: Isiqulathi se-DIV

en: Danish
xh: Ummi waseDenmark

en: Date and time of change
xh: Umhla nexesha lenguqu

en: Declare flag
xh: Bhengeza i-flegi

en: Default
xh: Emiselweyo

en: Defer attribute
xh: Yamnkela uphawu

en: Definition description
xh: Inkcazelo yenkcazelo

en: Definition list
xh: Uluhlu lwenkcaza

en: Definition term
xh: Inkcaza yegama

en: Delete
xh: Cima

en: Delete the selected text
xh: Cima umbhalo olandelayo okhethiweyo

en: Deleted text
xh: Umbhalo ocinyiweyo

en: Direction
xh: Icala

en: Directionality
xh: I-Directionality

en: Directory list
xh: Uluhlu lovimba weefayili

en: Disabled
xh: Yenziwe ukuba ingasebenze

en: Display Line Numbers
xh: Bonisa Umgca Wamanani

en: Display Right Margin
xh: Bonisa Umgca Wephepha Wasekunene

en: Do not _split words over two lines
xh: Musa uku_wohlula amagama phezu kwemigca emibini

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
xh: Ufuna ukufaka enye endaweni yayo nale uyigcinayo?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
xh: Ufuna ukuzama ukufaka enye endaweni yayo nale uyigcinayo?

en: Document Statistics
xh: Uxwebhu lweenkcukacha manani

en: Document base
xh: Isiseko soxwebhu

en: Document body
xh: Isiqu sexhebhu

en: Document head
xh: Intloko yoxwebhu

en: Document title
xh: Isihloko soxwebhu

en: Document type
xh: Uhlobo lwexwebhu

en: Done
xh: Ugqibile

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
xh: Cofa kabini kwisiphawuli ukusifaka kuxhwebhu olukhoyo

en: Dutch
xh: Ummi waseHollani

en: E_ncodings shown in menu:
xh: U_nxulumano oluboniswe kwimenyu:

en: Edit text files
xh: Hlela iifayili zombhalo

en: Editor
xh: Umhleli wombhalo

en: Editor Font
xh: Umhleli Wefonti

en: Editor _font:
xh: Umhleli we_fonti:

en: Element ID
xh: Into ye-ID

en: Elements
xh: Izinto

en: Embedded object
xh: Into encanyathiselweyo

en: Emphasis
xh: Ugxinisiso

en: Enable Syntax Highlighting
xh: Iqaqambisa ulwakhiwo lwe-Syntax

en: Enable text _wrapping
xh: Yenza isebenze iqhubekeko_magama

en: Enabled
xh: Yenziwe ukuba isebenze

en: Encode type
xh: Uhlobo lonxulumano

en: Encoding:
xh: Ukunxulumanisa:

en: Encodings shown in menu
xh: Unxulumaniso oluboniswee kwimenyu

en: English (American)
xh: INgesi elizinze eMelika

en: English (British)
xh: INgesi elizinze eBritane

en: English (Canadian)
xh: INgesi elizinze eCanada

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
xh: Faka _indawo (URI) yefayili ongathanda ukuyivula:

en: Error loading file "%s"
xh: Impazamo kufakwa ifayili "%s"

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
xh: Kwenzeke impazamo kukwahlulwa ngezijungq.
    
    Nceda, faka itoliki yemiyalelo efanelekileyo.

en: Error reverting the document "%s".
xh: Impazamo ibuyisela emva uxwebhu "%s".

en: Esperanto
xh: Ummi waseSpain

en: Estonian
xh: Um-Estonia

en: Executes an external program and, if required, displays its output in the output window.
xh: Sebenzisa inkqubo engaphandle ne, ukuba kuyafuneka, iveza iziphumo zayo kwifestile yeziphumo.

en: Executing command
xh: Ukuphumeza umyalelo

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
xh: Elindelekileyo `%s' efumanekileyo `%s' kandoqo %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
xh: Ulwandiso okanye isimamva esisetyeziswa kumagama okhuseleko lwefayili. Oku kuza kusebenza kuphela xa i "Yenza Iikopi Zokhuselo" zicinyiwe.

en: Failed
xh: Ayikwazanga

en: Faroese
xh: UmFaroese

en: Figure
xh: Inani

en: File input
xh: Ungeniso lwefayili

en: File: %s
xh: Ifayili: %s

en: Find
xh: Fumana

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_landelayo

en: Find Next
xh: Fumana Egqithileyo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: Find Previous
xh: Fumana egqithileyo

en: Finnish
xh: Ummi waseFinland

en: Font & Colors
xh: Ifonti Nemibala

en: Font face
xh: Ubuso befonti

en: Fonts
xh: Iifonti

en: Footnote
xh: I-Footnote

en: For label
xh: Yelebhile

en: Forced line break
xh: Isahluli-mgca esinyanzelweyo

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
xh: Umbala ovele ngaphambili kumbhalo okhethiweyo kwindawo yokuhlela. Oku kungasebenza kuphela ukuba ngaba i "Sebenzisa Imibala Emiselweyo" icinyiwe.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
xh: Umbala ovele ngaphambili kumbhalo ongakhethwanga kwindawo yokuhlela. Oku kungasebenza kuphela ukuba ngaba i "Sebenzisa Imibala Emiselweyo" icinyiwe.

en: Form
xh: Ifomu

en: Form action handler
xh: Yenza umlawuli wesenzo

en: Form control group
xh: Yenza iqela lolawulo

en: Form field label text
xh: Yenza indawo yombhalo weleyibhile

en: Form input
xh: Yenza ulwazi olungeniswayo

en: Form input type
xh: Yenza uhlobo longeniso

en: Form method
xh: Yenza indlela

en: Forward link
xh: Gqithisa unxulumaniso

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
xh[0]: Iziganeko ezifunyenweyo zaphinda zabuyiselwa %d.
xh[1]: Isiganeko esifunyenweyo saphinda sabuyiselwa %d.

en: Frame
xh: i-Frame

en: Frame render parts
xh: Iindawo zokunikezelwa kwe-Frame

en: Frame source
xh: Uvimba we-Frame

en: Frame target
xh: Apho kujolise i-Frame khona

en: Frameborder
xh: Umda we-Frame

en: Frameset
xh: I-Frameset

en: Frameset columns
xh: Iikholam ze-Frameset

en: Frameset rows
xh: Imigca yommiselo we-Frame

en: Framespacing
xh: I-Framespacing

en: French (France)
xh: Ummi waseFrance

en: French (Swiss)
xh: Ummi waseFrance ozinze eSwitzerland

en: Function cosin
xh: Umsebenzi i-cosin

en: Function e^
xh: Umsebenzi u-e^

en: Function exp
xh: Umsebenzi i-exp

en: Function log
xh: Umsebenzi we-log

en: Function log10
xh: Umsebenzi we-log10

en: Function sine
xh: Umsebenzi we-sine

en: Gallegan
xh: Um-Gallegan

en: Gedit View
xh: Okubonakalayo kwi-Gedit

en: Gedit View.
xh: Okubonakalayo kwi-Gedit.

en: Gedit viewer factory
xh: Umboniso fektri we-Gedit

en: General
xh: Jikelele

en: Generic embedded object
xh: Uhlobo lwento ethile encanyathiselweyo

en: Generic metainformation
xh: I-metainformation eluhlobo oluthile

en: Generic span
xh: Ubude obuntlobo-ntlobo

en: Georgian
xh: Ummi waseGeorgia

en: German (Austria)
xh: UMjamani (wase-Australia)

en: German (Germany)
xh: UMjamani

en: German (Swiss)
xh: UMjamani ozinze eSwitzerland

en: Get statistic info on current document
xh: Fumana inkcazelo yeenkcukacha-manani ngoluxwebhu lukhoyo

en: Go to Line
xh: Yiya emgceni

en: Go to _Line...
xh: Yiya _Emgceni...

en: Go to a specific line
xh: Yiya kumgca ochaziweyo

en: Goto Line
xh: Umgca otsiba-tsibayo

en: Greek
xh: Ummi waseGreece

en: Greek alpha
xh: I-alpha yoMgrike

en: Greek beta
xh: Um-beta woMgrike

en: Greek epsilon
xh: I-epsilon yoMgrike

en: Greek gamma
xh: Um-gamma woMgrike

en: Greek lambda
xh: I-lambda yoMgrike

en: Greek rho
xh: Um-rho woMgrike

en: Greek tau
xh: Um-tau woMgrike

en: HTML - Special Characters
xh: Iimpawu Ezizodwa ze-HTML

en: HTML - Tags
xh: HTML - i-Tags

en: HTML root element
xh: I-root element ye-HTML

en: HTML version
xh: Uhlobo lwe-HTML

en: HTTP header name
xh: Igama lokubhalwe ngasentla kwe-HTTP

en: He_aders and footers:
xh: Okuvela emantla_nokuvela emazantsi ephepha:

en: Header 0 (chapter)
xh: Okubhalwe ngasentla 0 (isahluko)

en: Header 0 (chapter*)
xh: Okubhalwe ngasentla 0 (isahluko*)

en: Header 1 (section)
xh: Okubhalwe ngasentla 1 (icandelo)

en: Header 1 (section*)
xh: Okubhalwe ngasentla 1 (icandelo*)

en: Header 2 (subsection)
xh: Okubhalwe ngasentla 2 (kwicandelo elingaphantsi)

en: Header 2 (subsection*)
xh: Okubhalwe ngasentla 2 (kwicandelo elingaphantsi*)

en: Header 3 (subsubsection)
xh: Okubhalwe ngasentla 3 (kwicandelo elingaphantsi kanye ngaphantsi)

en: Header 3 (subsubsection*)
xh: Okubhalwe ngasentla 3 (kwicandelo elingaphantsi kanye ngaphantsi*)

en: Header 4 (paragraph)
xh: Okubhalwe ngasentla 4 (kumhlathi)

en: Header Font for Printing
xh: Isihloko Sefonti Elungiselelwa Ushicilelo

en: Header appendix
xh: Isihlomelo sokubhalwe ngasentla

en: Heading
xh: Isihloko

en: Heading 1
xh: Isihloko 1

en: Heading 2
xh: Isihloko 2

en: Heading 3
xh: Isihloko 3

en: Heading 4
xh: Isihloko 4

en: Heading 5
xh: Isihloko 5

en: Heading 6
xh: Isihloko 6

en: Hebrew
xh: IHebhere

en: Hebrew Visual
xh: Umfanekiso wesiHebhere

en: Height
xh: Ubude

en: Hi_ghlight current line
xh: Qa_qambisa umgca okuwo

en: Highlight Current Line
xh: Qaqambisa Umgca Okuwo

en: Highlight Matching Bracket
xh: Qaqambisa Izibiyeli Zokungqamanisa

en: Highlight _mode:
xh: Inkqubo _yokuqaqambisa:

en: Hindi
xh: Um-Hindi

en: Horizontal rule
xh: Umthetho omiyo

en: Horizontal space
xh: Isithethi esimiyo

en: Host "%s" could not be found. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
xh: Umququzeleli "%s" akafumanekanga. Nceda, qinisekisa ukuba uyibhala ngokuchanekileyo indawo ukanti nemimiselo yakho esebenza njengomqobo ichanekile ze uzame kwakhona.

en: Host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
xh: Igala lomququzeleli alinanto. Nceda, qinisekisa ukuba imimiselo yekhompyutha yakho esebenza njengomqobo ichanekile ze uphinde uzame.

en: Host name was invalid. Please, check that you typed the location correctly and try again.
xh: Igama lomququzeleli alilunganga. Nceda, qinisekisa ukuba uxhaxhaza indawo ngokuchankileyo ze uzame kwakhona.

en: Hungarian
xh: Um-Hungaria

en: I18N BiDi over-ride
xh: I-over-ride ye-I18N BiDi

en: Icelandic
xh: Ummi waseIceland

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
xh: Ukuba eli xabiso ngu 0. ngoko akukho manani aza kufakwa xa kushicilelwa uxwebhu. Kungenjalo, i-gedit iza kushicilela amanani emigca onke amanani anjalo emigca.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
xh: Ukuba akugcini, zonke iinguqu zakho zizakulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
xh[0]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka kumzuzu wokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka kwimizuzu yokugqibela %ld ziza kulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
xh[0]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka %ld kumzuzwana wokugqibela ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka %ld kwimizuzwana yokugqibela zizakulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
xh[0]: Ukuba akugcini, iinguqu ezenziwe kwiyure yokugqibela ne %d mzuzu iza kulahleka kuphele.
xh[1]: Ukuba akugcini, iinguqu ezenziwe kwiyure yokugqibela %d mizuzu ziza kulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
xh[0]: Ukuba akugcini, iinguqu zeyure yokugqibela ziza kulahleka kuphele.
xh[1]: Ukuba akugcini, iinguqu zeyure %d zokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
xh[0]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka kumzuzu wokugqibela no%ld kwimizuzwana zizakulahleka kuphele.
xh[1]: Ukuba akugcini, iinguqu ukusuka kumzuzu wokugqibela %ld nomzuzwana ziza kulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
xh: Ukuba akugcini, iinguqu zomzuzu wokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Ignore _All
xh: Ungazihoyi Z_onke

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Image map
xh: Imepu yemifanekiso

en: Image map area
xh: Indawo ekwimepu yemifanekiso

en: Image map name
xh: Igama lemepu yemifanekiso

en: Image source
xh: Uvimba womfanekiso

en: In_sert Date and Time...
xh: _Faka Umhla Nexesha...

en: Indent lines
xh: Qalisa nganeno kwemigca

en: Indent selected lines
xh: Qalisa nganeno kulo mgca ikhethiweyo

en: Indents or un-indents selected lines.
xh: Qalisa nganeno okanye hayi nganeno kwimigca ekhethiweyo.

en: Indonesian
xh: Ummi wase-Indonesia

en: Inline frame
xh: I-frame esemgceni

en: Inline layer
xh: umthetho obekelwe abanikezeli-nkonzo

en: Insert Date and Time
xh: Faka Umhla Nexesha

en: Insert Date/Time
xh: Faka Umhla/Ixesha

en: Insert User Na_me
xh: Faka Iga_ma Lomsebenzisi

en: Insert _spaces instead of tabs
xh: Faka i_zithuba endaweni yee-tabs

en: Insert current date and time at the cursor position
xh: Faka umhla wosuku olumiyo nexesha kwindawo yekhesa

en: Insert spaces
xh: Faka izithuba

en: Insert the user name at the cursor position
xh: Faka igama lomsebenzisi kwindawo yekhesa

en: Inserted text
xh: Faka umbhalo

en: Inserts current date and time at the cursor position.
xh: Faka umhla wosuku olumiyo nexesha kwindawo yekhesa.

en: Inserts the user name at the cursor position.
xh: Faka igama lomsebenzisi kwindawo yekhesa.

en: Instance definition
xh: Umzekelo wenkcaza

en: Interlingua (IALA)
xh: Um-Interlingua (IALA)

en: Invalid UTF-8 data
xh: I-UTF-8 data engafanelekanga

en: Invalid filename.
xh: Igama lefayili elingafanelekanga.

en: Invert the case of selected text
xh: Guqula  unobumba wombhalo okhethiweyo

en: Irish
xh: Ummi wase-Ireland

en: It is not possible to revert an Untitled document.
xh: Akukho nzima ukubuyela kuxwebhu olungenasihloko.

en: Italian
xh: UMtaliyane

en: Italic
xh: I-Italic

en: Italic text
xh: Umbhalo we-Italic

en: Item
xh: Umba

en: Item with label
xh: Umba oneleyibhile

en: Japanese
xh: Ummi waseJapan

en: Java applet
xh: I-Java applet

en: Kinyarwanda
xh: Um-Kinyarwanda

en: Korean
xh: Ummi waseKorea

en: Kurdish
xh: Um-Kurd

en: Label
xh: Ilebhile

en: Language code
xh: Ikhowudi yolwimi

en: Language:
xh: Ulwimi:

en: Languages
xh: Iilwimi

en: Large text style
xh: Isimbo sombhalo

en: Latex - Tags
xh: Iziphawuli- ze-Latex

en: Latin
xh: Um-Latin

en: Latvian
xh: Ummi wase-Latvia

en: Layer
xh: Imithetho ebekelwe abanikezeli-nkonzo

en: Line Number Font for Printing
xh: Inani Lomgca Wefonti Elungiselelwa Ushicilelo

en: Line Wrapping Mode
xh: Indlela Yomgca Yoqhubekeko-magama

en: Lines
xh: Imigca

en: Link color
xh: Nxulumanisa umbala

en: List description
xh: Uluhlu lwenkcazelo

en: List enumerate
xh: Ukubhala uluhlu lwezinto nganye nganye

en: List item
xh: Uluhlu lomba

en: List itemize
xh: Yenza uluhlu lwezinto

en: List of MIME types for file upload
xh: Uluhlu lweentlobo ze-MIME zogcwaliso lwefayili

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
xh: Uluhlu lwezingeniso asebenzayo. Lune "Indawo" lwamangeniso asebenzayo. Jonga ifayili ye .gedit-plugin kuze ufumane i "Indawo" yongeniso olunikiweyo.

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
xh: Uluhlu lwekhowudi ezivezwe kwmenyu yekhowudi zobumbo kwifayili evulwayo/egcinwayo khetho. Kusetyenziswa ikhowudi ezaziwayo qha.

en: List of supported character sets
xh: Uluhlu lwemimiselo yophawu oluxhasiweyo

en: Listing
xh: Ukumisela uluhlu

en: Lithuanian
xh: Ummi wase-Lithuania

en: Loaded %d file | Loaded %d files
xh[0]: Ifayili %d efakiweyo
xh[1]: Iifayili %d ezifakiweyo

en: Loaded file "%s"
xh: Ifayili efakiweyo "%s"

en: Loading %d file... | Loading %d files...
xh[0]: Ukufaka ifayili %d...
xh[1]: Ukufaka iifayili %d...

en: Loading file "%s"...
xh: Ukufaka ifayili "%s"...

en: Loading file:
xh: Ukufaka ifayili:

en: Local change to font
xh: Eyangaphakathi mayiguqukele kwifonti

en: Long description link
xh: Inkcazelo ende yonxulumano

en: Long quotation
xh: Isicatshulwa eside

en: MIME Type:
xh: Uhlobo lweMIME:

en: Macedonian
xh: Um-Macedonia

en: Mail link
xh: Unxulumano lwemeyile

en: Main toolbar
xh: I-toolbar engundoqo

en: Make sure you have the appropriate write permissions.
xh: Qinisekisa ukuba unemvume ezifanelekileyo zokubhala.

en: Malagasy
xh: Ummi wase Malagasy

en: Malay
xh: Ummi wase-Malaysia

en: Maltese
xh: Ummi wase-Malta

en: Manx Gaelic
xh: Um-Manx Gaeli

en: Maori
xh: Um-Maori

en: Margin pixel height
xh: Ubude bomda we-pixel

en: Margin pixel width
xh: Ububanzi bomda we-pixel

en: Marquee
xh: I-Marquee

en: Match _entire word only
xh: Dibanisa igama _elipheleleyo qha

en: Maths (display)
xh: Izibalo (bonisa)

en: Maths (inline)
xh: Izibalo (emgceni)

en: Maximum Recent Files
xh: Ubukhulu Beefayili Zamvanje

en: Maximum length of text field
xh: Ubude obupheleleyo bendawo yombhalo

en: Media-independent link
xh: Unxulumaniso oluzimeleyo lwamajelo eendaba

en: Menu list
xh: Uluhlu lwemenyu

en: Mongolian
xh: Um-Mongolia

en: Monospace 12
xh: I-Monospace 12

en: Monospace 9
xh: I-Monospace 9

en: Monospace Regular 9
xh: I-Monospace Regular 9

en: Move the current document to a new window
xh: Shenxisela uxwebhu olukhoyo kwifestle entsha

en: Multi-line text field
xh: Indawo yombhalo enemigca-emininzi

en: Multicolumn
xh: I-Multicolumn

en: Multiple
xh: Ngokuphindaphinda

en: Name
xh: Igama

en: Name:
xh: Igama:

en: Named property value
xh: Ixabiso lempahla elibhengeziweyo

en: New
xh: Entsha

en: Next ID
xh: I-ID elandelayo

en: No URI
xh: Akukho i-URI

en: No embedded objects
xh: Akukho zinto zincanyathiselweyo

en: No frames
xh: Akukho ii-frame

en: No layers
xh: Akukho mithetho ebekelwe abanikezeli-nkonzo

en: No line break
xh: Akukho mgca phakathi

en: No resize
xh: Abukho

en: No script
xh: Akukho iskripti

en: No shade
xh: Akukho mthunzi

en: No word wrap
xh: Alukho uqhubekeko-magama

en: Nordic
xh: Ulwimi lwaseYurophu kwiScandinavia

en: Normal
xh: Iqhelekile

en: Normal _text color:
xh: Umbala wo_mbhalo oqhelekileyo:

en: Norwegian
xh: Ummi waseNorway

en: Norwegian Bokmal
xh: Um-Bokmal wase-Norway

en: Norwegian Nynorsk
xh: Um-Nynorsk wase-Norway

en: Not enough available memory to open the file. Please, close some running applications and try again.
xh: Akakho uvimba wolwazi owaneleyo ukuvula ifayili. Nceda vala inxalenye yenkqubo yekompyutha ze uzame kwakhona.

en: Not enough available memory. Please, close some running applications and try again.
xh: Akakho uvimba wolwazi owaneleyo ukuvula ifayili. Nceda vala inxalenye yenkqubo yekompyutha ze uzame kwakhona.

en: Note
xh: Qhaphela

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
xh: Inani lemizuzu emva kokuba i-gedit izigcinele ngokwayo iifayili ezilungisiweyo. Oku kwenzeka kuphela xa ngaba i "Izigcinela Ngokwayo" ivuliwe.

en: Nyanja
xh: Um-Nyanja

en: Object applet file
xh: Into yefayili ye-Applet

en: Object data reference
xh: I-data yento ojonga kuyo

en: Offset for alignment character
xh: Uphazamiso lophawu lolungelelwaniso

en: OnBlur event
xh: Isiganeko se-OnBlur

en: OnChange event
xh: Isiganeko se-OnChange

en: OnClick event
xh: Isiganeko se-OnClick

en: OnDblClick event
xh: Isiganeko se-OnDblClick

en: OnFocus event
xh: Isiganeko se-OnFocus

en: OnKeyDown event
xh: Isiganeko se-OnKeyDown

en: OnKeyPress event
xh: Isiganeko se-OnKeyPress

en: OnKeyUp event
xh: Isiganeko se-OnKeyUp

en: OnLoad event
xh: Isiganeko se-OnLoad

en: OnMouseDown event
xh: Isiganeko se-OnMouseDown

en: OnMouseMove event
xh: Isiganeko se-OnMouseMove

en: OnMouseOut event
xh: Isiganeko se-OnMouseOut

en: OnMouseOver event
xh: Isiganeko se-OnMouseOver

en: OnMouseUp event
xh: Isiganeko se-OnMouseUp

en: OnReset event
xh: Isiganeko se-OnReset

en: OnSelect event
xh: Isiganeko se-OnSelect

en: OnSubmit event
xh: Isiganeko se-OnSubmit

en: OnUnload event
xh: Isiganeko se-OnUnload

en: Open
xh: Vula

en: Open '%s'
xh: Vula '%s'

en: Open File...
xh: Vula Ifayili...

en: Open Location
xh: Indawo evulekileyo

en: Open Location...
xh: Indawo Evulekileyo...

en: Open _Location...
xh: _Indawo Evulekileyo...

en: Open a file
xh: Vula ifayili

en: Open a file from a specified location
xh: Vula ifayili kwindawo evulekileyo

en: Open a recently used file
xh: Vula ifayili esandula kusetyenziswa

en: Open from URI
xh: Vula usuka kwi-URI

en: Open the gedit manual
xh: Vula uxwebhu lwe-gedit

en: Operator fraction
xh: Iqhezu lomsebenzisi

en: Operator integral (display)
xh: Umlawuli ongundoqo (bonisa)

en: Operator integral (inline)
xh: Umsebenzisi ongundoqo (osemgceni)

en: Operator sum (display)
xh: Isambuku somsebenzisi (kokubonisiweyo)

en: Operator sum (inline)
xh: Isambuku somsebenzisi (emgceni)

en: Option group
xh: Iqela lokhetho

en: Option selector
xh: Ukhetho lomkhethi

en: Ordered list
xh: Uluhlu olulungelanisiweyo

en: Output Lines
xh: Imigca yeziphumo

en: Output media
xh: Iziphumo zezixhobo zekhompyutha

en: Page %N of %Q
xh: Iphepha %N of %Q

en: Page Set_up
xh: U_miselo Lwephepha

en: Page Setup
xh: Ummiselo Wephepha

en: Paragraph
xh: Umhlathi

en: Paragraph class
xh: Udidi lomhlathi

en: Paragraph style
xh: Isimbo Somhlathi:

en: Paste
xh: Ncamathisela

en: Paste the clipboard
xh: Ncamathisela i-clipboard

en: Persian
xh: Um-Persia

en: Pick a color
xh: Khetha umbala

en: Pick the background color
xh: Khetha umbala wanga semva

en: Pick the editor font
xh: Khetha umhleli wefonti

en: Pick the normal text color
xh: Khetha umbala wombhalo oqhelekileyo

en: Pick the selected text color
xh: Khetha umbala wombhalo ochongiweyo

en: Pick the selection color
xh: Khetha umbala wokhetho

en: Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File... ' (or 'Open Location') dialog and try again.
xh: Nceda, uqinisekise ukuba awuzami ukuvula ifayili ezimbini nokuba ukhethe ikhowudi kanobumba elungileyo kwisibonisi se 'Open File...' (okanye 'Open Location...') uzame kwakhona.

en: Please, check that you typed the location correctly and try again.
xh: Nceda, qinisekisa ukuba uyibhala ngokuchanekileyo indawo phinda uzame kwakhona.

en: Please, check that you typed the location correctly.
xh: Nceda, qinisekisa ukuba uyibhala ngokuchanekileyo indawo phinda uzame kwakhona.

en: Plugin
xh: Ngenisa

en: Plugins
xh: Izingeniso

en: Polish
xh: Ummi wasePoland

en: Portuguese (Brazilian)
xh: Umphuthukezi (UmBrazil)

en: Portuguese (Portugal)
xh: Umphuthukezi wasePortugal

en: Pr_eferences
xh: Uluhlu lwezinto ezi_khethwayo

en: Preferences
xh: Uluhlu Lwezinto Ezikhethwayo

en: Preformatted listing
xh: Ukumiselwa koluhlu olulungelaniswee kwangaphambili

en: Preformatted text
xh: Umbhalo oqale walungelelaniswa

en: Preparing pages...
xh: Lungiselela amaphepha...

en: Print
xh: Shicilela

en: Print Header
xh: Shicilela Okubhalwee Ngasentla

en: Print Line Numbers
xh: Shicilela Umgca Wamanani

en: Print Previe_w...
xh: Shicilela Oqale Waku_jonga...

en: Print Preview
xh: Ukuqala Ujonge Phambi Koshicilelo

en: Print Syntax Highlighting
xh: Shicilela Uqaqambiso Lolwakhiwo-zivakalisi

en: Print _line numbers
xh: Shicilela amanani o_mgca

en: Print preview
xh: Shicilela oqale wakujonga

en: Print s_yntax highlighting
xh: Shicilela uqaqambiso we-s_yntax

en: Print the current file
xh: Shicilela ifayili ekhoyo

en: Printing Line Wrapping Mode
xh: Ishicilela Umgca Wenkqubo Yoqhubekeko-magama

en: Printing page %d of %d...
xh: Ushicilelo-phepha lwe %d kwayi %d...

en: Profile metainfo dictionary
xh: Misela inkangeleko yesichazi-magama se-metainfo

en: Prompt message
xh: Umyalezo we-Prompt

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
xh: Inikeza ngendlela eyenza kubelula ukufaka kwixwebhu i-tags/strings kunganyanzelekanga ukuzichwetheza.

en: Push button
xh: Cofa iqhosha

en: Push this button to configure background color
xh: Cofa iqhosha ukuze umisele inkqubo yokuveza umbala ongasemva

en: Push this button to configure text color
xh: Cofa iqhosha ukuze umisele inkqubo yokuveza umbala wombhalo

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
xh: Cofa iqhosha ukuze umisele inkqubo yokuveza umbala nalapho umbhalo okhethiweyo uza kuvela khona

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
xh: Cofa iqhosha ukuze umisele inkqubo yokuveza umbala nalapho umbhalo okhethiweyo uza kuphawulwa khona

en: Push this button to select the font to be used by the editor
xh: Cofa iqhosha ukuze ukhethe ifonti emayisetyenziswe ngumhleli

en: Quechua
xh: Um-Quechua

en: Question
xh: Umbuzo

en: Quit
xh: Phuma

en: Quit an existing instance of gedit
xh: Phuma kwekhoyo i-gedit

en: Quit the program
xh: Phuma kwinkqubo

en: Quote
xh: Caphula

en: RO
xh: Funda Kuphela

en: R_emove duplicates
xh: _Susa eziphindiweyo

en: Range
xh: Uluhlu

en: Read Only
xh: Funda Kuphela

en: ReadOnly text and password
xh: Umbhalo ne-password eyi-readonly

en: Redo
xh: Yenza kwakhona

en: Redo the undone action
xh: Yenza kwakhona umsebenzi ongenziwanga

en: Reduced spacing
xh: Isithuba esincitshisiweyo

en: Reference label
xh: Ileyibhile yezinto ezikhethwayo

en: Reference ref
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Rendering page %d of %d...
xh: Iphepha lenguqulo %d ye %d...

en: Replace
xh: Beka endaweni yenye

en: Replace All
xh: Beka Zonke Endaweni Yezinye

en: Replace _All
xh: Beka Endaweni Yazo _Zonke

en: Replace _with:
xh: Beka endaweni yazo _nge:

en: Reverse link
xh: Unxulumano oluya ngasemva

en: Revert
xh: Buyela kweyangaphambili

en: Revert to a saved version of the file
xh: Buyela kuhlobo olugciniweyo lwefayili

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
xh: Buyisela iinguqu ezingagcinwanga kuxwebhu "%s"?

en: Reverting file:
xh: Ukubuyisela ifayili:

en: Reverting the document "%s"...
xh: Ukubuyiselwa koxwebhu "%s"...

en: Right Margin Position
xh: Indawo Yomgca wephepha Esekunene

en: Romanian
xh: Ummi waseRomania

en: Root
xh: Umsebenzisi onikwe amandla akhethekileyo

en: Rows
xh: Imigca

en: Rulings between rows and columns
xh: Ukrwelo lwemigca phakathi kwemigca neekholam

en: Run Command
xh: Phumeza Umyalelo

en: Run a command
xh: Phumeza umyalelo

en: Russian
xh: Ummi waseRussia

en: S_elect the documents you want to save:
xh: _Khetha amaxwebhu ofuna ukuwagcina:

en: S_ort...
xh: H_lela...

en: S_tart at column:
xh: Q_ala kwikholam:

en: Sa_ve Copy...
xh: Gci_na Ikopi...

en: Sample program output, scripts
xh: Caphula ukusebenza kwenkqubo, nezikripti

en: Sans 11
xh: I-Sans 11

en: Sans 8
xh: I-Sans 8

en: Sans Regular 11
xh: I-Sans Regular 11

en: Sans Regular 8
xh: I-Sans Regular 8

en: Sardinian
xh: Um-Sardinia

en: Save
xh: Gcina

en: Save As
xh: Gcina Njenge

en: Save Copy...
xh: Gcina Ikopi...

en: Save _As...
xh: Gcina _Njenge...

en: Save a Copy
xh: Gcina Ikopi

en: Save a copy of the current document
xh: Gcina ikopi yoxwebhu olukhoyo

en: Save all open files
xh: Gcina zonke iifayili ezivuliweyo

en: Save as...
xh: Gcina njenge...

en: Save the changes to document "%s" before closing?
xh: Uzigcinile iinguqu kuxwebhu "%s"phambi kokuba uvale?

en: Save the current file
xh: Gcina ifayili ekhoyo

en: Save the current file with a different name
xh: Gcina ifayili ekhoyo enegama elohlukileyo

en: Saves a copy of the current document to a local or remote location.
xh: Gcina ikopi yoxwebhu olusebenzisayo olwangaphakathi okanye olwenye indawo.

en: Saving document "%s"...
xh: Ukugcinwa koxwebhu "%s"...

en: Scope covered by header cells
xh: Umda ohanjwee zii-cell zokubhalwe ngasentla

en: Scottish Gaelic
xh: Um-Skoshi Gaeli

en: Script language name
xh: Igama lolwimi lweskript

en: Script statments
xh: Iintetho zeskripti

en: Scrollbar
xh: Umgca wokuhlisa unyuka

en: Se_lection color:
xh: Um_bala wokhetho:

en: Search _backwards
xh: Khangela usiya _ngasemva

en: Search backwards for the same text
xh: Khangela ubheka usiya ngasemva ufuna lo mbhalo mnye

en: Search for and replace text
xh: Khangela ze ubeke endaweni yombhalo

en: Search for text
xh: Khangela umbhalo

en: Search forwards for the same text
xh: Khangela ubheka phambili ufuna lo mbhalo mnye

en: Select All
xh: Khetha konke

en: Select _All
xh: Khetha _Konke

en: Select a file to open
xh: Khetha ifayili ofuna ukuyivula

en: Select a filename to save
xh: Khetha igama lefayili ofuna ukuyigcina

en: Select files to open
xh: Khetha iifayili ofuna ukuzivula

en: Select the _language of the current document.
xh: Khetha u_lwimi olukhoyo kuxwebhu.

en: Select the entire document
xh: Khetha lonke uxwebhu

en: Select the group of tags you want to use
xh: Khetha iqela leziphawuli ofuna ukuzisebenzisa

en: Select the working directory...
xh: Khetha ifayili esebenzayo yabasebenzisi...

en: Selectable option
xh: Ukhetho olukhethekayo

en: Selecte_d text color:
xh: Umbala wombhalo okhethiweyo:

en: Selected
xh: Ekhethiweyo

en: Selected Text Color
xh: Umbala Okhethiweyo Wombhalo

en: Selection Color
xh: Ukhetho Lombhalo

en: Server-side image map
xh: Imephu yomfanekiso we-Server-side

en: Set _Language
xh: Misela u_lwimi

en: Set language
xh: Misela ulwimi

en: Set program location...
xh: Misela indawo yenkqubo...

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
xh: Misela ikhowudi yonobumba eza kusenyenziswa ukuvula ifayili ezikuluhlu kwi-command line

en: Set the language of the current document
xh: Misela ulwimi loxwebhu olukhoyo

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
xh: Misela uhlobo lweqhosha le-toolbar ngokwe menyu ye-desktop noluhlu lwezinto ezikhethiweyo ze-Toolbar

en: Setup the page settings
xh: Yenza ummiselo wamaphepha

en: Shape
xh: Bumba

en: Shell command
xh: Itoliki yemiyalelo

en: Short inline quotation
xh: Isicatshulwa esifutshane esisemgceni

en: Show only icons in the toolbar
xh: Bonisa kuphela imifanekiso engumqondiso kwi-toolbar

en: Show text below every icon in the toolbar
xh: Bonisa umbhalo ongezantsi wonke umfanekiso ongumqondiso kwi-toolbar

en: Show text only beside important icons in the toolbar
xh: Bonisa umbhalo kuphela ngaphandle kwemifanekiso engumqondiso ebalulekileyo kwi-toolbar

en: Show the tag list window
xh: Bonisa ifestile yoluhlu lwesiphawuli

en: Single line prompt
xh: I-prompt yomgca omnye

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Slovak
xh: Ummi waseSlovakia

en: Slovenian
xh: Ummi waseSlovenia

en: Small text style
xh: Isimbo sombhalo omncinci

en: Soft line break
xh: Isithuba esithambileyo somgca

en: Sort
xh: Hlela

en: Sort the current document or selection.
xh: Hlela uxhebhu olumileyo okanye ukhetho.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
xh: Uluhlu oluhleliweyo lonxulumano olusetyenziswa yi-gedit ekuzifumaneleni unxulumaniso lwefayili. "CURRENT" lunxulumano lwangaphakathi olukhoyo ngoku. Kuphela lunxulumano oluqaphelekayo oluza kusetyenziswa.

en: Sorts a document or selected text.
xh: Ihlela uxwebhu okanye umbhalo okhethiweyo.

en: Sound
xh: Isandi

en: Source
xh: Uvimba

en: South European
xh: Ummi wakuMzantsi Yurophu

en: Space
xh: Isithuba

en: Spacer
xh: Isivuli sithuba

en: Spacing between cells
xh: Ukuvula isithuba phakathi kwee-cell

en: Spacing within cells
xh: Ukuvula isithuba ngaphakathi kwii-cell

en: Span
xh: Ubude

en: Spanish
xh: Ummi waseSpain

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Ichaza ngendlela yoqhubekeko-magama anemigca emide xa kulungiselelwa ushicilelo. Sebenzisa "GTK_WRAP_NONE" ukwenzela kungabikho uqhubekeko-magama. "GTK_WRAP_WORD" ukwenzela uqhubekeko-magama kwimida yegama, ne "GTK_WRAP_CHAR" kwimida .Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa Avela ngqo ngolu hlobo abekwe ngayo apha.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Ichaza ngendlela yoqhubekeko-magama anemigca emide kwindawo yokuhlela. Sebenzisa "GTK_WRAP_NONE" ukwenzela kungabikho uqhubekeko-magama. "GTK_WRAP_WORD" ukwenzela uqhubekeko-magama kwimida yegama, ne "GTK_WRAP_CHAR" kwimida. Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa zivela nqo ngolu hlobo abekwe ngayo apha.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kokuqulathwe kuxwebhu xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_body_pango.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kokuqulathwe kuxwebhu xa kushicilelwa amaxwebhu. Eli ligama lefontib ye-gnome-print ze kubekwe endaweni yayo i-print_font_body_pango.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kumanani emigca xa kushicilelwa. Oku kusebenza kuphela ukuba ngaba indlela yoku "Shicilela Umgca Wamanani" ayingo-zero.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_numbers_pango.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kumanani emigca xa kushicilelwa. Oku kusebenza kuphela ukuba ngaba indlela  "Print Line Numbers" ukhetho ayingo-zero. Eli ligama lefonti endaeni yayo kungene i-print_font_numbers_pango.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
xh: Chaza ifonti emayisetyenziwe kuza kwenzela iphepha lokubhalwe ngasentla xa ushicilela uxwebhu. Oku kuzakwenzeka kuphela ukuba ngaba i "Shicilela Okubhalwee Emantla Ephepha" ivulelwee ukuba isebenze.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_header_pango.
xh: IChaza ifonti emayisetyenziwe ukwenzela iphepha lokubhalwe ngasentla xa ushicilela uxwebhu. Oku kuzakwenzeka kuphela ukuba ngaba i "Print Header" ivulelwee ukuba isebenze. Eli ligama lefonti i-gnome-print endaweni yayo kungene i-print_font_header_pango.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
xh: Ichaza ubukhulu benani lwefayili ezisandula ukuvulwa neziza kubonwa kwimenyu engaphakathi kwenye "Iifayili Zamvanje".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
xh: Chaza inani lezithuba emazibonakaliswe endaweni yeempawu ze-Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
xh: Ichaza indawo yomgca wasekunene.

en: Spell checker
xh: Isikhangeli magama opelo

en: Square root
xh: I-Square root

en: Standby load msg
xh: Umyalezo wokulindela ukufaka

en: Starting sequence number
xh: Iqalisa ngolandelelwano lwenani

en: Status Bar is Visible
xh: Uyabonakala umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: Stopped
xh: Imisiwe

en: Strike-through text
xh: Ihlasela-ithubeleza kumbhalo

en: Strike-through text style
xh: Ihlasela-ithubeleza kwisimbo sombhalo

en: Strikethrough
xh: Cima ngokukrwela umgca

en: Strong emphasis
xh: Ugxininiso olumandla

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Uhlobo lwamaqhosha e-toolbar. Amaxabiso anokwenzeka "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" engasetyenziswa kuhlobo olubekiweyo lwenkqubo. "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" ukubonisa imifanekiso engumqondiso kuphela. "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" ukubonisa zombini imifanekiso engumqondiso nemibhalo, ne "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" ukubonisa ngokubaluleka imibhalo ecakwe mifanekiso engumqondiso. Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa ukuba avela ngolu hlobo kuthethwe ngalo apha.

en: Style info
xh: Isimbo senkcazelo

en: Subscript
xh: Iskript esingezantsi kweskript

en: Suggestions
xh: Iingcebiso

en: Superscript
xh: I-Superscript

en: Swahili
xh: Um-Swahili

en: Swedish
xh: Ummi waseSweden

en: Symbol and
xh: Uphawu ne

en: Symbol const
xh: Uphawu lwe-const

en: Symbol d-by-dt
xh: Uphawu lwe-d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
xh: Uphawu lwe-d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
xh: Uphawu lwe-d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
xh: Uphawu lwebhozo

en: Symbol equiv
xh: Uphawu lwe-equiv

en: Symbol hyphen --
xh: Uphawu lwechaphaza --

en: Symbol hyphen ---
xh: Uphawu lwechaphaza ---

en: Symbol infinity
xh: Uphawu olungenasiphelo

en: Symbol mathspace ,
xh: Uphawu lwemathspace ,

en: Symbol mathspace .
xh: Uphawu lwemathspace .

en: Symbol mathspace _
xh: Uphawu lwemathspace _

en: Symbol mathspace __
xh: Uphawu lwemathspace __

en: Symbol simeq
xh: Uphawu i-simeq

en: Symbol star
xh: Uphawu lwe-star

en: Syntax Highlighting
xh: Ukuqaqambiswa lwe-Syntax

en: T_ext for Important Icons
xh: _Umbhalo wemifanekiso engumqondiso ebalulekileyo

en: Tab Size
xh: Ubungakanani be-Tab

en: Tab order position
xh: Indlela yokuma kwe-Tab

en: Table
xh: Itheyibhile

en: Table body
xh: Isiqu setheyibhile

en: Table caption
xh: Itheyibhile yenkcazelo yomfanekiso

en: Table column group properties
xh: Iqela leempawu  zomhlathi wetheyibhile

en: Table column properties
xh: Iimpawu zomhlathi wetheyibhile

en: Table data cell
xh: I-cell yetheyibhile ye-data

en: Table footer
xh: Itheyibhile yokubhalwe ngezantsi

en: Table header
xh: Itheyibhile yokubhalwe ngasentla

en: Table header cell
xh: I-cell yetheyibhile yokubhalwe ngasentla

en: Table row
xh: Umgca wetheyibile

en: Table summary
xh: Itheyibhile yesishwankathelo

en: Tag _List
xh: _Uluhlu lwesiphawuli

en: Tag list
xh: Uluhlu lophawu

en: Tag list plugin
xh: Ungeniso loluhlu lwesiphawuli

en: Tagalog
xh: Um-Tagalog

en: Tags
xh: Iziphawuli

en: Tamil
xh: Um-Tamil

en: Target - Blank
xh: Okujoliswe kuko - Akunanto

en: Target - Parent
xh: Okujoliswe kuko - Umzali

en: Target - Self
xh: Ekujoliswe kuko - mna

en: Target - Top
xh: Ekujoliswe kuko - Phezulu

en: Teletype or monospace text style
xh: I-Teletype okanye isimbo sombhalo we-monospace

en: Tetum
xh: Um-Tetum

en: Text
xh: Umbhalo

en: Text Color
xh: Umbala Wombhalo

en: Text Editor
xh: Umhleli wombhalo

en: Text color
xh: Umbala wombhalo

en: Text entered by user
xh: Umbhalo ofakwe ngumsebenzisi

en: Thai
xh: Ummi waseThailand

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
xh: Ungeniso %s olusebenzisa inkqubo engaphandle, ebizwa <tt>%s</tt>, esebenziswa ekwenzeni umsebenzi wayo.
    
    Nceda, balula indawo ye<tt>%s</tt> yenkqubo.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
xh: Idiski yalapho uzama khona ukugcina ifayili inomlinganiselo wobungakanani befayili. Nceda zama ukugcina ifayili encinci okanye kwidiski engenawo lo mlinganiselo.

en: The document "%s" has been reverted.
xh: Uxwebhu "%s" lubuyiselwe.

en: The document "%s" has been saved.
xh: Uxwebhu "%s" lugciniwe.

en: The document "%s" has not been reverted.
xh: Uxwebhu "%s" alubuyiselwanga.

en: The document "%s" has not been saved.
xh: Uxwebhu "%s" alugcinwanga.

en: The document does not contain misspelled words.
xh: Uxwebhu alunamagama anopelo-magama olugwenxa.

en: The document is empty.
xh: Olu xwebhu alunanto.

en: The file "%s" already exists
xh: Ifayili "%s" sele ikhona.

en: The file "%s" is read-only.
xh: Ifayili "%s" yeyokufudwa qha.

en: The file contains corrupted data.
xh: Ifayili ine-data engalunganga.

en: The file contains data in an invalid format.
xh: Ifayili iqulathee i-data ekwi-format engalunganga.

en: The file contains data in an invalid format. Probably, you are trying to open a binary file.
xh: Ifayili ine-data ekwi-format engalunganga. Mhlawumbi, uzama ukuvula iifayili ezimbini.

en: The file contains invalid UTF-8 data. Probably, you are trying to revert a binary file.
xh: Ifayili ine-data engalunganga ye-UTF-8. Mhlawumbi, uzama ukubuyiselaiifayili ezimbini.

en: The file contains invalid data. Probably, you are trying to open a binary file.
xh: Ifayili ine-data engalunganga. Mhlawumbi, uzama ukuvula ifayili ezimbini.

en: The file has too many symbolic links.
xh: Ifayili inamakhonkco amaninzi omqondiso.

en: The file is too big.
xh: Ifayili inkulu kakhulu.

en: The file name is too long.
xh: Igama lefayili lide kakhulu.

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
xh: Ifayili ozama ukuyivula inokulandelana kwe-byte engalunganga.

en: The file you are trying to open is not a regular file.
xh: Ifayili ozama ukuyivula asiyofayili iqhelekileyo.

en: The host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
xh: Igama lomququzeleli belingenanto. Nceda, qinisekisa ukuba imimiselo yakho yekhompyutha esebenza njengomqobo ichanekile ze uphinde uzame.

en: The selected file is not executable.
xh: Ifayili ekhethiweyo ayiphumezeki.

en: The selected text does not contain misspelled words.
xh: Umbhalo okhethiweyo awunamagama anopelo-magama olugwenxa.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
xh: Ungeniso lwetoliki yemiyalelo alunanto.
    
    Nceda, faka itoliki yemiyalelo efanelekileyo.

en: The specified encoding "%s" is not valid
xh: Ukunxulumana okuchaziweyo "%s" akulunganga

en: The text "%s" was not found.
xh: Umbhalo "%s"awufunyanwanga.

en: There are too many open files. Please, close some open files and try again.
xh: Zininzi iifayili ezivuliweyo. Nceda, vala inxalenye yezifayili zivuliweyo ze uzame kwakhona.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
xh[0]: Kukho %d amaxwebhu aneenguqu ezingagcinwanga. Ufuna ukugcina iinguqu phambi kokuba uvale?
xh[1]: Kukho %d uxwebhu olunenguqu ezingagcinwanga. Ufuna ukugcina iinguqu phambi kokuba uvale?

en: There is not enough disk space to create the file. Please free some disk space and try again.
xh: Akukho sithuba saneleyo kwidiski ukudala ifayili. Nceda khulula esinye isithuba sediski ze uphinde uzame kwakhona.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
xh: Akukho sithuba saneleyo sokugcina ifayili.
    Nceda vula inxalenye yesithuba sediski ze uzame kwakhona.

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kubekho impazamo ekuboniseni uncedo: %s

en: Title
xh: Isihloko

en: Toolbar Buttons Style
xh: Uhlobo Lwamaqhosha e-Toolbar

en: Toolbar is Visible
xh: I-Toolbar Iyabonakala

en: Topmargin in pixels
xh: I-Topmargin kwii-pixels

en: Tswana
xh: Umtswana

en: Turkish
xh: Ummi waseTurkey

en: Typeface bold
xh: ITypeface engqindilili

en: Typeface italic
xh: ITypeface yobu-italic

en: Typeface slanted
xh: I-Typeface ikekele

en: Typeface type
xh: Uhlobo lwe-Typeface

en: URL
xh: i-URL

en: U_nindent
xh: Yeka u_kuqalisa nganeno

en: U_se default theme colors
xh: _Sebenzisa imibala emiselweyo

en: Ukrainian
xh: Ummi wase Ukraine

en: Unbreakable text
xh: Umbhalo ongohlulekileyo

en: Underline
xh: Krwela umgca ngaphantsi

en: Underlined text style
xh: Krwela umgca ngaphantsi kwisimbo sombhalo

en: Undo
xh: Buyisela okwenzileyo

en: Undo the last action
xh: Buyisela intshukumo yokugqibela

en: Unicode
xh: i-Unicode

en: Unicode (UTF-8)
xh: i-Unicode (UTF-8)

en: Unindent selected lines
xh: Yeka ukuqalisa nganeno kulo mgca ukhethiweyo

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Unordered list
xh: Uluhlu olungalungelelananga

en: Unsaved Document
xh: Uxwebhu Olungagcinwanga

en: Update
xh: Hlaziya

en: Upper Sorbian
xh: Um-Upper Sorbia

en: Use %s highlight mode
xh: Sebenzisa %s inkqubo yokuqaqambisa

en: Use Default Colors
xh: Sebenzisa Imibala Emiselweyo

en: Use Default Font
xh: Sebenzisa Umiselo Lwefonti

en: Use Normal highlight mode
xh: Sebenzisa inkqubo yokuqaqambisa eqhelekileyo

en: Use image map
xh: Sebenzisa imepu yemifanekiso

en: Use the _selected format
xh: Sebenzisa ulungiselelo _olukhethiweyo

en: User dictionary:
xh: Isichazi-magama somsebenzisi:

en: User name
xh: Igama lomsebenzisi

en: Uzbek
xh: Um-Uzbek

en: Value
xh: Ixabiso

en: Value interpretation
xh:  Utoliko lwexabiso

en: Variable or program argument
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo okanye inkqubo yesiphumezi-magama

en: Vertical cell alignment
xh: Ulungelelwaniso lwe-cell ethe nkqo

en: Vertical space
xh: Isithuba esithe nkqo

en: Vietnamese
xh: Ummi waseVietnam

en: View
xh: Okubonakalayo

en: Visited link color
xh: Ukutyelelwa kombala wonxulumano

en: Walloon
xh: Um-Wallon

en: Welsh
xh: Ummi waseWales

en: Western
xh: ENtshona

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka izigcinele ngokwayo iifayili ezilungisiweyo emva kwexesha lekhefu. Ungamisela ixesha lekhefu ngohlobolwe "Izigcinela Ngokwayo Ixesha Lekhefu".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka idale iikopi zokhuselo ukwenzela iifayili ezigcinayo. Ungamisela ifayili yokhuselo eyongeziweyo nge "Isongezo Sekopi Yokhuseleko".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ikwazi ukubonisa amanani omgca kwindawo yokuhlela.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ikwazi ukubonisa umgca wasekunene kwindawo yokuhlela.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ikwazi ukuziqalela nganeno ngokwayo.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ikwazi ukwenza uqaqambiso lwe-syntax.

en: Whether gedit should highlight matching bracket.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka iqaqambise izibiyeli zongqamaniso.

en: Whether gedit should highlight the current line.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka iqaqambise umgca okuwo.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka iquke uxwebhu lwephepha lokubhalwe ngasentla xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ifake izithuba endaweni yee-tabs.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
xh: Nokuba i-gedit kufuneka ishicilele uqaqambiso lwe-Syntax xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
xh: Nokuba umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo emazantsi eefestile zokuhlela kufuneka ubonakale.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
xh: Nokuba i-toolbar kufuneka ibonakale kwiifestile zokuhlela.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
xh: Nokuba usebenzisa inkqubo yomiselo lombala kwindawo yokuhlela. Ukuba lenkqubo icinyiwe, ngoko imibala yendawo yokuhlela izakuba yileyaichazwee kwi "Umbala Ongasemva", "Umbala Wombhalo", "Umbala Okhethiweyo Wombhalo", nakwi "Ukhetho Lombhalo".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
xh: Nokuba usebenzisa inkqubo yomiselo lwefonti xa uhlela umbhalo wefonti echazelwe i-gedit. Ukuba lenkqubo icinyiwe, ngoko uhlobo lweifonti oluchazwe kwi "Umhleli Wefonti" luzakusetyenziswa kunenkqubo yefonti.

en: Width
xh: Ububanzi

en: Words
xh: Amagama

en: XSLT - Axes
xh: I-XSLT - Amazembe

en: XSLT - Elements
xh: XSLT - Izinto

en: XSLT - Functions
xh: XSLT - Imisebenzi

en: Yiddish
xh: Um-Yiddish

en: You are trying to overwrite the original file
xh: Uzama ukubhala phezu kwefayili yokuqala

en: You cannot undo a sort operation
xh: Akunakwazi ukuchitha umsebenzi wokuhlela

en: Zulu
xh: Umzulu

en: _About
xh: _Malunga

en: _About Plugin
xh: _Malunga Nongeniso

en: _Add
xh: _Yongeza

en: _Autocheck Spelling
xh: _Iziqinisekisela ngokwayo upelo-magama

en: _Autosave files every
xh: _Zigcinele iifayili qhonge

en: _Background color:
xh: Umbala wanga_semva:

en: _Background:
xh: _Okungasemva:

en: _Body:
xh: _Okuqulathiweyo:

en: _Character Coding:
xh: Uphawu lweekhowudi:

en: _Check Spelling
xh: _Qinisekisa upelo-magama

en: _Close
xh: _Vala

en: _Close All
xh: _Vala konke

en: _Contents
xh: _Iziqulatho

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Customize Toolbar
xh: _Zenzelele eyakho oyithandayo ii-Toolbar

en: _Delete
xh: _Cima

en: _Description
xh: _Inkcaza

en: _Desktop Default
xh: I-_Desktop Emiselweyo

en: _Display line numbers
xh: _Bonisa kwiskrini amanani omgca

en: _Document Statistics
xh: U_xwebhu lweenkcukacha-manani

en: _Documents
xh: _Amaxwebhu

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Enable automatic indentation
xh: _Yenza ukuba iziqalele ngokwayo nganeno

en: _Enable syntax highlighting
xh: _Qaqambisa ulwakhiwo lwezivakalisi

en: _Encoding
xh: _Ukunxulumana

en: _File
xh: I_fayili

en: _Find...
xh: _Fumana...

en: _Foreground:
xh: _Okuvele ngaphambili:

en: _Go to Line
xh: _Yiya emgceni

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Highlight Mode
xh: _Inkqubo Yokuqaqambisa

en: _Icons Only
xh: _Imifanekiso ekhethiweyo kuphela

en: _Ignore
xh: _Sikuyinaka

en: _Ignore All
xh: _Ungazihoyi Zonke

en: _Ignore case
xh: _Musa ukumhoya unobumba

en: _Indent
xh: _Qalisa nganeno komgca

en: _Insert
xh: _Faka

en: _Invert Case
xh: _Guqula Unobumba

en: _Line number:
xh: Inani lo_mgca:

en: _Line numbers:
xh: Amanani o_mgca:

en: _Location to search for:
xh: _Indawo yokukhangelela:

en: _Match case
xh: _Ngqamanisa unobumba

en: _More...
xh: _Nangaphezulu...

en: _Move to New Window
xh: _Shenxela kwifayili entsha

en: _New
xh: i_Entsha

en: _Number every
xh: _Nombola konke

en: _Open...
xh: _Vula...

en: _Output Window
xh: Ifestile _Yeziphumo

en: _Paste
xh: _Ncamathisela

en: _Print page headers
xh: _Shicilela iphepha lokubhalwe emantla

en: _Print...
xh: _Shicilela...

en: _Prompt for a format
xh: _Guqulela kolunye ulungiselelo

en: _Quit
xh: _Phuma

en: _Redo
xh: _Yenze kwakhona

en: _Replace
xh: _Beka Endaweni Yenye

en: _Replace...
xh: _Buyisela endaweni yenye...

en: _Reset to Default
xh: _Phinda umisele inkqubo yekhompyutha

en: _Restore Default Fonts
xh: _Buyisela iifonti ezimiselweyo

en: _Reverse order
xh: _Tshintsha-tshintsha ulandelelano

en: _Revert
xh: _Buyela kweyangaphambili

en: _Right margin at column:
xh: Imida yephepha _engasekunene emhlathini:

en: _Run
xh: _Misela inkqubo

en: _Run Command...
xh: _Phumeza Umyalelo...

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Save All
xh: _Gcina konke

en: _Search
xh: _Khangela

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: _Show results in Output Window
xh: _Bonisa iziphumo Sefestile Yeziphumo

en: _Sort
xh: _Hlela

en: _Spelling Suggestions...
xh: _Iingcebiso ngopelo magama...

en: _Statusbar
xh: _Umgca wokubonakalisa okuqhubekayo

en: _Suggestions:
xh: _Iingcebiso:

en: _Tab width:
xh: Ububanzi be-_Tab:

en: _Text for All Icons
xh: _Umbhalo wayo yonke imifanekiso engumqondiso

en: _Title Case
xh: _Yipha isihloko Unobumba

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _Tools
xh: _Izixhobo

en: _Undo
xh: _Buyisela

en: _Update
xh: _Hlaziya

en: _Use custom format
xh: _Sebenzisa indlela oyithandayo ozilungiselele yona

en: _Use default theme font
xh: _Sebenzisa emiselweyo umxholo wefonti

en: _View
xh: _Okubonakalayo

en: _Working directory:
xh: Ifayili yabasebenzisi e_sebenzayo:

en: _Wrap around
xh: U_qhubeleko-magama kumacala onke

en: _minutes
xh: ii_mizuzu

en: ancestor
xh: isinyanya

en: ancestor-or-self
xh: isinyanya-okanye-wena qobo

en: attribute
xh: Uphawu

en: button1
xh: iqhosha1

en: child
xh: inkqubo engumntwana

en: descendant
xh: isizukulwana

en: descendant-or-self
xh: isizukulwana-okanye-wena qobo

en: dialog1
xh: unxibelelwano1

en: following
xh: elandelayo

en: following-sibling
xh: ngokulandela umntwakwenu

en: gedit application
xh: Ukumiselwa kwenkqubo ye-gedit

en: gedit automation factory
xh: Ifektri yemitshini ezihambelayo ye-gedit

en: gedit cannot find it. Perhaps, it has recently been deleted.
xh: I-gedit ayiyifumana. Mhlawumbi, isandula kucinywa.

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
xh: I-gedit ayikwazi ukusebenza %s: iindawo ezikwinkqubo yokubhala.

en: gedit cannot handle %s: locations.
xh: I-gedit ayikwazi ukuphatha %s: iindawo.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
xh: I-gedit ayikwazi ukukhomba oluhlobo lwendawo ngenkqubo yokubhala.

en: gedit cannot handle this location.
xh: I-gedit ayikwazi ukuphatha lendawo.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
xh: I-gedit ngumhleli wombhalo omncinci nokhaphu-khaphu we-Desktop ye-GNOME

en: gedit was not able to automatically detect the character coding. Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
xh: I-gedit ayikwazanga ukuzifumanela uphawu lokukhowuda. Nceda, uqinisekise ukuba awuzami ukuvula ifayili ezimbini nokuba ukhethe uphawu lokukhowuda kwi-'Open File...' (okanye 'i-Open Location...') uzame kwakhona.

en: gedit was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
xh: I-gedit ayikwazanga ukuzinxulumanisela ifayili ofuna ukuyivula.

en: gedit: Document Info plugin
xh: i-gedit: ungeniso-lwazi ngoxwebhu

en: gedit: Shell Output plugin
xh: i-gedit: Ungeniso lweziphumayo itoliki yemiyalelo

en: label
xh: ilebhile

en: lines
xh: imigca

en: namespace
xh: I-namespace

en: parent
xh: umzali

en: preceding
xh: ngaphambili kwento

en: preceding-sibling
xh: ngaphambili-komntakwenu

en: self
xh: mna

en: there are too many open files. Please, close some open files and try again.
xh: zininzi kakhulu iifayili ezivuliweyo. Nceda, vala ezinye kweziyayili ezivuliweyo uphinde uzame.
