gtksourceview 3.19.x - en to nb translation catalogue (478 entries)

en: ASP Object
nb: ASP-objekt

en: Added line
nb: Tillagt linje

en: Additional Category
nb: Tilleggskategori

en: Address
nb: Adresse

en: After
nb: Etter

en: Alert
nb: Varsel

en: All
nb: Alle

en: All _Lower Case
nb: Kun små _bokstaver

en: All _Upper Case
nb: K_un store bokstaver

en: Always
nb: Alltid

en: Anchor
nb: Anker

en: Annotation
nb: Notasjon

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Arbitrary base number
nb: Tilfeldig basistall

en: Armenian
nb: Armensk

en: Assertion
nb: Antagelse

en: Assignment Left Hand Side
nb: Tildeling venstre side

en: Assignment Operator
nb: Tildelingsoperatorer

en: Assignment Right Hand Side
nb: Tildeling høyre side

en: Attribute
nb: Attributt

en: Attribute Definition
nb: Attributtdefinisjon

en: Attribute Name
nb: Attributtnavn

en: Attribute Value
nb: Attributtverdi

en: Attribute name
nb: Attributtnavn

en: Attribute value
nb: Attributtverdi

en: Autoconf Macro
nb: Autoconf-makro

en: Automake Variable
nb: Automake-variabel

en: BOZ Literal
nb: BOZ-literal

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Base-N Integer
nb: Heltall i base-N

en: Base-N number
nb: Heltall i base-N

en: Before
nb: Før

en: Binary number
nb: Binært tall

en: Bindings
nb: Bindinger

en: Block
nb: Blokk

en: Block Elements
nb: Blokk-elementer

en: Blockquote Marker
nb: Markør for blokksitat

en: Blue based color scheme
nb: Fargeschema basert på blå

en: Bluespec SystemVerilog
nb: Bluspec SystemVerilog

en: Bold
nb: Fet

en: Boolean
nb: Bolsk verdi

en: Boolean Value
nb: Bolsk verdi

en: Boolean value
nb: Bolsk verdi

en: Boolean values
nb: Bolske verdier

en: Built In
nb: Innebygget

en: Built In Functions
nb: Innebyggede funksjoner

en: Built-in Function
nb: Innebygget funksjon

en: Built-in Target
nb: Innebygget mål

en: Built-in identifier
nb: Innebygd identifikator

en: Builtin
nb: Innebygget

en: Builtin Command
nb: Innebygget kommando

en: Builtin Constant
nb: Innebygget konstant

en: Builtin Function
nb: Innebygget funksjon

en: Builtin Object
nb: Innebygget objekt

en: Builtin Variable
nb: Innebygget variabel

en: Builtin-function keyword
nb: Nøkkelord for innebygget funksjon

en: Bullet
nb: Kulepunkt

en: C++ Header
nb: C++-header

en: C/C++/ObjC Header
nb: C/C++/ObjC-header

en: CDATA delimiter
nb: CDATA-skilletegn

en: CG Shader Language
nb: Språk for CG-skyggelegging

en: C_hange Case
nb: _Bytt mellom små/store bokstaver

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
nb: Kan ikke opprette et regulært uttrykk for alle transisjonene. Uthevelse av syntaks vil være tregere enn vanlig.
    Feilen var: %s

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Central European
nb: Sentraleuropeisk

en: ChangeLog
nb: Endringslogg

en: Changed line
nb: Endret linje

en: Chapter Heading
nb: Kapitteloverskrift

en: Character
nb: Tegn

en: Chinese Simplified
nb: Forenklet kinesisk

en: Chinese Traditional
nb: Tradisjoell kinesisk

en: Class
nb: Klasse

en: Class Name
nb: Klassenavn

en: Class Selector
nb: Klassevelger

en: Class names
nb: Klassenavn

en: Class type
nb: Klassetype

en: Classic
nb: Klassisk

en: Classic color scheme
nb: Klassisk fargeschema

en: Code
nb: Kode

en: Code Block
nb: Kodeblokk

en: Color
nb: Farge

en: Color scheme used in the Kate text editor
nb: Fargeschema som brukes i tekstredigeringsprogrammet Kate

en: Color scheme using Solarized dark color palette
nb: Fargeschema som bruker Solarisert mørk fargepalett

en: Color scheme using Solarized light color palette
nb: Fargeschema som bruker solarisert lys fargepalett

en: Color scheme using Tango color palette
nb: Fargeschema som bruker Tango-fargepaletten

en: Command
nb: Kommando

en: Command Macro
nb: Kommandomakro

en: Commands
nb: Kommandoer

en: Comment
nb: Kommentar

en: Common Commands
nb: Vanlige kommandoer

en: Common Defines
nb: Vanlige definerte verdier

en: Common Function
nb: Vanlig funksjon

en: Compiler Directive
nb: Kompilator-direktiv

en: Completion Info
nb: Informasjon om fullføring

en: Complex number
nb: Komplekst tall

en: Conditional Macro
nb: Betinget makro

en: Conjunction
nb: Konjunksjon

en: Constant
nb: Konstant

en: Constants
nb: Konstanter

en: Constructors
nb: Konstruktører

en: Control
nb: Kontroll

en: Control Keyword
nb: Kontrollnøkkelord

en: Could not open converter from '%s' to 'UTF-8'
nb: Kunne ikke åpne konverterer fra «%s» til «UTF-8»

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Cyrillic/Russian
nb: Kyrillisk/Russisk

en: Cyrillic/Ukrainian
nb: Kyrillisk/Ukrainsk

en: DOCTYPE
nb: DOKUMENTTYPE

en: DOS Batch
nb: DOS stegvis fil

en: Dark color scheme using the Tango color palette
nb: Mørkt fargeschema som bruker Tango-fargepaletten

en: Data Type
nb: Datatype

en: Data Types
nb: Datatyper

en: Data type
nb: Datatype

en: Date
nb: Dato

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Debug Code
nb: Feilsøkingskode

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decimal number
nb: Desimaltall

en: Declaration
nb: Deklarasjon

en: Decorator
nb: Dekoratør

en: Default Attribute
nb: Forvalgt attributt

en: Defaults
nb: Forvalg

en: Definition
nb: Definisjon

en: Definition list
nb: Definisjonsliste

en: Delimiter
nb: Skilletegn

en: Deprecated
nb: Utgått

en: Design by Contract
nb: Utforming etter kontrakt

en: Device Function
nb: Enhetsfunksjon

en: Device Functions
nb: Enhetsfunksjoner

en: Dimension
nb: Dimensjon

en: Directive
nb: Direktiv

en: Directory Macro
nb: Katalogmakro

en: Disabled
nb: Slått av

en: Document Words
nb: Ord i dokument

en: Documentation comment
nb: Dokumentasjonskommentar

en: Documentation comment element
nb: Kommentarelement i dokumentasjon

en: Double Number
nb: Dobbelt tall

en: E-mail address
nb: E-postadresse

en: Element name
nb: Navn på element

en: Email
nb: E-post

en: Emphasis
nb: Utheving

en: Encoding
nb: Koding

en: Entity
nb: Entitet

en: Entries
nb: Oppføringer

en: Enumerated list
nb: Nummerert liste

en: Error
nb: Feil

en: Error Text
nb: Feiltekst

en: Error during conversion: %s
nb: Feil under konvertering: %s

en: Escaped Character
nb: Escaped-tegn

en: Escaped Characters
nb: Escaped-tegn

en: Exception Handling
nb: Unntakshåndtering

en: Exec parameter
nb: Exec-parameter

en: Explicit Argument
nb: Eksplisitt argument

en: Explicit Noun Definition
nb: Eksplisitt definisjon av substantiv

en: Expression
nb: Uttrykk

en: External
nb: Ekstern

en: External Command
nb: Ekstern kommando

en: Externals
nb: Eksternt

en: Field
nb: Felt

en: File
nb: Fil

en: File Attributes
nb: Filattributter

en: File Descriptor
nb: Fildeskriptor

en: Filename
nb: Filnavn

en: Float
nb: Flyt

en: Floating Point
nb: Flyttall

en: Floating Point number
nb: Flyttall

en: Floating point
nb: Flyttall

en: Floating point number
nb: Flyttall

en: Flow Conditional
nb: Betinget flyt

en: Formatting Elements
nb: Elementer for formattering

en: Frame Number
nb: Nummer på ramme

en: Function
nb: Funksjon

en: Function Name
nb: Funksjonsnavn

en: Functions
nb: Funksjoner

en: Future Reserved Keywords
nb: Fremtidige reserverte nøkkelord

en: Fuzzy
nb: Uklar

en: GDB Log
nb: GDB-logg

en: GUI Elements
nb: GUI-elementer

en: Gate
nb: Port

en: Generated Content
nb: Generert innhold

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Global Function
nb: Global funksjon

en: Global Functions
nb: Globale funksjoner

en: Global Variable
nb: Global variabel

en: Global Variables
nb: Globale variabler

en: Greek
nb: Gresk

en: Group
nb: Gruppe

en: Haddock Directive
nb: Haddock-direktiv

en: Header
nb: Topptekst

en: Header Elements
nb: Header-elementer

en: Header Property
nb: Header-egenskap

en: Heading 0
nb: Overskrift 0

en: Heading 1
nb: Overskrift 1

en: Heading 2
nb: Overskrift 2

en: Heading 3
nb: Overskrift 3

en: Heading 4
nb: Overskrift 4

en: Heading 5
nb: Overskrift 5

en: Heading 6
nb: Overskrift 6

en: Heading level 1
nb: Overskrift nivå 1

en: Heading level 2
nb: Overskrift nivå 2

en: Heading level 3
nb: Overskrift nivå 3

en: Heading level 4
nb: Overskrift nivå 4

en: Heading level 5
nb: Overskrift nivå 5

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Hebrew Visual
nb: Hebraisk visuell

en: Heredoc Bound
nb: Heredoc-grense

en: Hex
nb: Heksadesimal

en: Hexadecimal number
nb: Heksadesimalt tall

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
nb: Utheving av en enkelt linje tok for lang tid. Syntaksutheving vil bli slått av

en: Horizontal Rule
nb: Horisontal linjal

en: Hyperlinked Identifier
nb: Hyperlenket identifikator

en: Hyperlinked Module Name
nb: Hyperlenket modulnavn

en: ID Selector
nb: ID-velger

en: IEEE System Task
nb: IEEE systemoppgave

en: Identifier
nb: Identifikator

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Image Marker
nb: Bildemarkør

en: Imaginary number
nb: Imaginært tall

en: Import BVI
nb: Importer BVI

en: Include Statement
nb: Include-uttrykk

en: Include directive
nb: Include-direktiv

en: Included File
nb: Inkludert fil

en: Incomplete Sequence
nb: Ufullstendig sekvens

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
nb: Ufullstendig UTF-8 sekvens i inndata

en: Individual
nb: Individuell

en: Inline Documentation Section
nb: Del for innebygget dokumentasjon

en: Inline Elements
nb: Innebygde elementer

en: Inline Haddock Section
nb: Innebygget Haddock-seksjon

en: Inline Math Mode
nb: Innebygget matematikkmodus

en: Integer
nb: Heltall

en: Integer Number
nb: Heltall

en: Intrinsic function
nb: Innebygget funksjon

en: Invalid object, not initialized
nb: Ugyldig objekt. Ikke initiert

en: Italic
nb: Kursiv

en: Itemized list
nb: Spesifisert liste

en: Japanese
nb: Japansk

en: Key
nb: Nøkkel

en: Keysymbol
nb: Nøkkelsymbol

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Known Property Value
nb: Kjent verdi for egenskap

en: Korean
nb: Koreansk

en: LRM Additional System Task
nb: LRM ekstra systemoppgave

en: LaTeX
nb: LaTex

en: Lab Text
nb: Laboratorietekst

en: Label
nb: Etikett

en: Labeled argument
nb: Argument med etikett

en: Leading
nb: Innledende

en: Light Emphasis
nb: Lett utheving

en: Line
nb: Linje

en: Line Break
nb: Linjebrudd

en: Line Directive
nb: Linjedirektiv

en: Link
nb: Lenke

en: Link Text
nb: Tekst for lenke

en: List
nb: Liste

en: List Marker
nb: Listemarkør

en: Literate Haskell
nb: Litteral Haskell

en: Local
nb: Lokal

en: Local Variable
nb: Lokal variabel

en: Location
nb: Lokasjon

en: Macro
nb: Makro

en: Macros
nb: Makroer

en: Magic Word
nb: Magisk ord

en: Main Category
nb: Hovedkategori

en: Makefile
nb: Makefil

en: Map key
nb: Tilordne tast

en: Markup
nb: Merking

en: Math Boundary
nb: Matematisk grenseverdi

en: Math Constant
nb: Matematisk konstant

en: Math Mode
nb: Mattemodus

en: Metaparameters
nb: Metaparametere

en: Missing main language definition (id = "%s".)
nb: Mangler hovedspråkdefinisjon (id = «%s».)

en: Modifier
nb: Endringstast

en: Modifiers
nb: Endringstaster

en: Module
nb: Modul

en: Module Handler
nb: Modulhåndterer

en: Module Path
nb: Modulsti

en: Module handler
nb: Modulhåndterer

en: Module name, Variant, etc
nb: Modulnavn, variant, osv

en: Monospace
nb: Fast bredde

en: Multiline string
nb: Flerlinjestreng

en: Name
nb: Navn

en: Namespace
nb: Navneområde

en: Newline
nb: Linjeskift

en: Nil Constant
nb: Nil-konstant

en: No idea what it is
nb: Vet ikke hva det er

en: Non Breaking Whitespace
nb: Ikke-brytende mellomrom

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
nb: Merknad (FIXME, TODO, XXX, etc.)

en: Noun
nb: Substantiv

en: Null Value
nb: Null verdi

en: Number
nb: Tall

en: Numeric literal
nb: Nummerbokstaver

en: Oblivion
nb: Glemselen

en: Obsolete Autoconf Macro
nb: Utdatert Autoconf-makro

en: Obsolete Keyword
nb: Utdatert nøkkelord

en: Ocamldoc Comments
nb: Ocamldoc-kommentarer

en: Octal
nb: Oktalt

en: Octal number
nb: Oktalt tall

en: OpenCL Constant
nb: OpenCL-konstant

en: OpenMP directives
nb: OpenMP-direktiv

en: Operation operator
nb: Operasjonsoperator

en: Optimized Out
nb: Optimalisert bort

en: Option
nb: Alternativ

en: Option Name
nb: Navn på alternativ

en: Optional Target
nb: Valgfritt mål

en: Options
nb: Alternativer

en: Other
nb: Andre

en: Other Keyword
nb: Annet nøkkelord

en: Other Macro
nb: Andre makroer

en: Others
nb: Andre

en: Others 2
nb: Andre 2

en: Others 3
nb: Andre 3

en: POD Escape
nb: POD escape

en: POD heading
nb: POD-hode

en: POD keyword
nb: POD-nøkkelord

en: Package Info
nb: Pakkeinformasjon

en: Package Manager
nb: Pakkehåndterer

en: Page Elements
nb: Sideelementer

en: Page title
nb: Tittel på side

en: Paragraph Heading
nb: Overskrift for avsnitt

en: Parameters
nb: Parametere

en: Parens
nb: Parantes

en: Part Heading
nb: Topptekst for del

en: Patch Start
nb: Start på patch

en: Pattern
nb: Mønster

en: Polymorphic Variant
nb: Polymorfisk variant

en: Predefined Variable
nb: Forhåndsdefinert variabel

en: Predicate
nb: Predikat

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Preformatted
nb: Forhåndsformattert

en: Preprocessor
nb: Preprosessor

en: Preprocessor directive
nb: Preprosessordirektiv

en: Preprocessor tags
nb: Preprosessor-tags

en: Primary
nb: Primær

en: Primitive
nb: Primitiv

en: Processing instruction
nb: Prosesserer instruksjon

en: Prompt
nb: Spør

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Property Name
nb: Navn på egenskap

en: Provider
nb: Tilbyder

en: QName
nb: QNavn

en: Quoted Value
nb: Sitert verdi

en: RPM Variable
nb: RPM-variabel

en: RPM spec
nb: RPM-spec

en: Real number
nb: Reelt tall

en: Redirect
nb: Omdiriger

en: Regular Expression
nb: Vanlig uttrykk

en: Release
nb: Utgave

en: Removed line
nb: Fjernet linje

en: Reserved Category
nb: Reservert kategori

en: Reserved Class
nb: Reservert klasse

en: Reserved Constant
nb: Reservert konstant

en: Reserved Identifier
nb: Reservert identifikator

en: Reserved Keywords
nb: Reserverte nøkkelord

en: Reserved Words
nb: Reserverte ord

en: Reserved keyword
nb: Reservert nøkkelord

en: Resources
nb: Ressurser

en: Return
nb: Retur

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Scientific
nb: Vitenskapelig

en: Scope Declaration
nb: Deklarasjon av omfang

en: Script
nb: Skript

en: Secondary
nb: Sekundær

en: Section
nb: Del

en: Section 1
nb: Del 1

en: Section 2
nb: Del 2

en: Section 3
nb: Del 3

en: Section 4
nb: Del 4

en: Section 5
nb: Del 5

en: Section Elements
nb: Seksjonselementer

en: Section Heading
nb: Overskrift for seksjon

en: Select a Style
nb: Velg en stil

en: Signal Name
nb: Navn på signal

en: Signal name
nb: Navn på signal

en: Signature
nb: Signatur

en: Since
nb: Siden

en: Single Number
nb: Enkelt tall

en: Solarized Dark
nb: Solarisert mørk

en: Solarized Light
nb: Solarisert lys

en: Source
nb: Kildekode

en: South European
nb: Søreuropeisk

en: Space
nb: Mellomrom

en: Spec Macro
nb: Spec-makro

en: Special
nb: Spesiell

en: Special Character
nb: Spesialtegn

en: Special Constant
nb: Spesiell konstant

en: Special Token
nb: Spesialtegn

en: Special Variable
nb: Spesiell variabel

en: Special case
nb: Spesialtilfelle

en: Special character (inside a string)
nb: Spesielt tegn (i en streng)

en: Special constant
nb: Spesiell konstant

en: Standard Modules
nb: Standardmoduler

en: Standard stream
nb: Standardstrøm

en: Statement
nb: Uttrykk

en: Storage Class
nb: Lagringsklasse

en: Storage Type
nb: Lagringstype

en: String
nb: Streng

en: String Conversion
nb: Konvertering av streng

en: String Format
nb: Format for streng

en: Strong Emphasis
nb: Sterk utheving

en: Structural Elements
nb: Strukturelle elementer

en: Sub Keywords
nb: Undernøkkelord

en: SubParagraph Heading
nb: Overskrift for underavsnitt

en: SubSection Heading
nb: Overskrift for underseksjon

en: SubSubSection Heading
nb: Overskrift for under-underseksjon

en: Subshell
nb: Underskall

en: Substitution
nb: Erstatning

en: Switch
nb: Bryter

en: Swizzle operator
nb: Swizzle-operator

en: Symbol of a Table
nb: Symbol for en tabell

en: Symbol on a Link
nb: Symbol for en lenke

en: System Command
nb: Systemkommando

en: System Task
nb: Systemoppgave

en: Tab
nb: Tabulator

en: Tag
nb: Merke

en: Tag Name Selector
nb: Valg av navn på tagg

en: Tags
nb: Merker

en: Template
nb: Mal

en: Text
nb: Tekst

en: Thread Action
nb: Handling for tråd

en: Thread Header
nb: Topptekst for tråd

en: Title
nb: Tittel

en: Token
nb: Pollett

en: Trailing
nb: Etterfølgende

en: Trailing Tab
nb: Etterfølgende tabulator

en: Translation
nb: Oversettelse

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Type Operators
nb: Type-operatorer

en: Type Variable
nb: Type-variabel

en: Type, module or object keyword
nb: Nøkkelord for type, modul eller objekt

en: Undefined Value
nb: Udefinert verdi

en: Underlined
nb: Understreket

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
nb: Ukjent ID «%s» i vanlig uttrykk «%s»

en: VBScript and ADO constants
nb: VBScript og ADO-konstanter

en: Values
nb: Verdier

en: Variable
nb: Variabel

en: Variable Definition
nb: Variabeldefinisjon

en: Variables
nb: Variabler

en: Variant Constructor
nb: Variant-konstruktører

en: Verbatim
nb: Ordrett

en: Verbatim Block
nb: Bokstavlig blokk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Visibility
nb: Synlighet

en: Void Value
nb: Void verdi

en: Warning
nb: Advarsel

en: Western
nb: Vestlig

en: Widget State
nb: Tilstand for komponent

en: Word
nb: Ord

en: XML Tag
nb: XML-kode

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Invert Case
nb: Bytt om på små/store _bokstaver

en: _Redo
nb: Gjenopp_rett

en: _Select
nb: _Velg

en: _Title Case
nb: Små/store bokstaver i tittel

en: _Undo
nb: A_ngre

en: at-rules
nb: «at»-regler

en: command
nb: kommando

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
nb: kontekst «%s» kan ikke inneholde en \%%{...@start}-kommando

en: decl
nb: deklarasjon

en: duplicated context id '%s'
nb: duplisert kontekst-ID «%s»

en: entity
nb: entitet

en: error
nb: feil

en: function
nb: funksjon

en: gettext translation
nb: gettext-oversettelse

en: in regex '%s': backreferences are not supported
nb: i regulært uttrykk «%s»: referanser bakover er ikke støttet

en: invalid context reference '%s'
nb: ugyldig kontekstreferanse «%s»

en: keyword
nb: nøkkelord

en: m4 Comment
nb: m4-kommentar

en: m4 Macro
nb: m4-makro

en: prereq
nb: forhåndskrav

en: printf Conversion
nb: printf-konvertering

en: rule
nb: regel

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
nb: overstyring av stil brukt med «wildcard» kontekstreferanse i språk «%s» i ref «%s»

en: targets
nb: mål

en: token type
nb: type tegn

en: unknown context '%s'
nb: ukjent kontekst «%s»

en: using \C is not supported in language definitions
nb: Bruk av \C er ikke støttet i språkdefinisjoner
