gtk+ master - en to bg translation catalogue (963 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
bg: „%s“ не може да бъде преобразуван към стойност от вида „%s“ за атрибута „%s“

en: "%s" is not a valid attribute name
bg: „%s“ е неправилно име на атрибут

en: "%s" is not a valid attribute type
bg: „%s“ е неправилен вид атрибут

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
bg: „%s“ е неправилна стойност за атрибута „%s“

en: %1$s on %2$s
bg: %1$s на %2$s

en: %s / %s available | %s / %s available
bg[0]: %s от %s наличен
bg[1]: %s от %s налични

en: %s already exists in the bookmarks list
bg: „%s“ вече съществува в списъка с отметки

en: %s does not exist in the bookmarks list
bg: „%s“ липсва в списъка с отметки

en: %s job #%d
bg: %s, задача № %d

en: %s: error launching application: %s
bg: %s: грешка при стартиране на програма: %s

en: %s: missing application name
bg: %s: липсва име на програма

en: %s: no such application %s
bg: %s: липсва програма %s

en: (None)
bg: (без)

en: 3.2 core GL profile is not available on EGL implementation
bg: Профилът Core GL 3.2 не е наличен в реализацията на EGL

en: ;
bg: ,

en: <%s> element has invalid ID "%s"
bg: Елементът <%s> е с неправилен идентификатор „%s“

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
bg: Елементът <%s> няма нито атрибут „name“, нито „id“

en: A <%s> element has already been specified
bg: Вече е указан елемент <%s>

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
bg: Елемент <text> не може да се появява преди елемент <tags>

en: A file cannot be called “..”
bg: Файлът не може да се казва „..“

en: A file cannot be called “.”
bg: Файлът не може да се казва „.“

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „%s“. Искате ли да го замените?

en: A file with that name already exists
bg: Вече съществува файл с това име

en: A folder cannot be called “..”
bg: Папката не може да се казва „..“

en: A folder cannot be called “.”
bg: Папката не може да се казва „.“

en: A folder with that name already exists
bg: Вече съществува папка с това име

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
bg: ПРОГРАМА [АДРЕС…] — стартиране на ПРОГРАМАта с АДРЕСи.

en: About %s
bg: Относно %s

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
bg: Изключен

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
bg: Неправилен

en: Accessed
bg: Достъпван

en: Action
bg: Действие

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
bg: Задейства клетката

[ctx: Action description]
en: Activates the color
bg: Задейства цвета

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
bg: Задейства полето за писане

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
bg: Задейства разширителя

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
bg: Натиска бутона

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
bg: Задейства елемента от меню

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
bg: Създава графичен обект, в който съдържанието на текущата клетка може да бъде редактирано

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
bg: Определя цвета

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
bg: Освобождава плъзгача

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
bg: Разгъва или свива реда в дървовидния изглед съдържащ тази клетка

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
bg: Прихваща плъзгача

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
bg: Натиска падащия списък

[ctx: Action description]
en: Selects the color
bg: Избиране на цвета

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
bg: Превключва клетката

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
bg: Превключва превключвателя

[ctx: Action name]
en: Activate
bg: Задействане

[ctx: Action name]
en: Click
bg: Натискане

[ctx: Action name]
en: Customize
bg: Настройки

[ctx: Action name]
en: Dismiss
bg: Освобождаване

[ctx: Action name]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
bg: Разгъване или свиване

[ctx: Action name]
en: Popup
bg: Изскачане

[ctx: Action name]
en: Press
bg: Натискане

[ctx: Action name]
en: Select
bg: Избор

[ctx: Action name]
en: Toggle
bg: Превключване

en: Activate
bg: Задействане

en: Add a new bookmark
bg: Добавяне на нова отметка

en: Adjusts the volume
bg: Промяна на силата на звука

en: Always on Top
bg: Винаги отгоре

en: Amount of blue light in the color.
bg: Количеството синя светлина в цвета.

en: Amount of green light in the color.
bg: Количеството зелена светлина в цвета.

en: Amount of red light in the color.
bg: Количеството червена светлина в цвета.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
bg: Открит е анонимен етикет и не могат да се създават етикети.

en: Any Printer
bg: Произволен принтер

en: Application
bg: Програма

en: Application menu
bg: Меню на програмата

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%s“?

en: Artistic License 2.0
bg: Артистичен лиценз 2.0

en: Artwork by
bg: Дизайн

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Атрибутът „%s“ е неправилен за елемента <%s> в този контекст

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bg: Атрибутът „%s“ е повторен двукратно в един и същ елемент <%s>

en: Attribute mapping
bg: Съответствие на атрибути

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Authentication is required on %s
bg: %s изисква идентификация

en: Authentication is required to get a file from %s
bg: За получаването на файл от %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of a job
bg: За получаването на атрибутите на задачата за печат се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of a printer
bg: За получаването на атрибутите на принтер се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
bg: За получаването на атрибутите на задачата за печат „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
bg: За получаването на атрибутите на принтера „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to get default printer of %s
bg: За получаването на стандартния принтер на %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to get printers from %s
bg: За получаването на принтерите от %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print a document on %s
bg: За отпечатването на принтера %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print document “%s”
bg: За отпечатването на документа „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
bg: За отпечатването на файла „%s“ на принтера %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print this document
bg: За отпечатването на този документ се изисква идентификация

en: Authentication is required to print this document on printer %s
bg: За отпечатването на този документ на принтера %s се изисква идентификация

en: BSD 2-Clause License
bg: Двуклаузов лиценз на BSD

en: Backend does not support window scaling
bg: Задният слой на приложението не поддържа мащабиране на прозорци

en: Billing Info
bg: Информация за осчетоводяване

en: Binding:
bg: Присвояване:

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
bg: В елемента <%s> са открити както атрибута „id“, така и „name“

en: Bottom to top
bg: Отдолу нагоре

en: Bottom to top, left to right
bg: Отгоре надолу, отляво надясно

en: Bottom to top, right to left
bg: Отдолу нагоре, отдясно наляво

en: Bourne Again Shell
bg: Обвивка bash

en: Bourne Shell
bg: Обвивка sh

en: Brightness of the color.
bg: Яркост на цвета.

en: Broadway display type not supported: %s
bg: Дисплеи Broadway не се поддържат: %s

en: CLASS
bg: КЛАС

en: COLORS
bg: ЦВЕТОВЕ

en: C_redits
bg: _Заслуги

en: C_ustomize
bg: _Друг цвят

en: Cache file created successfully.
bg: Файлът за временно съхранение е създаден успешно.

en: Can't close stream
bg: Потокът не може да бъде затворен

en: Can't load file: %s
bg: Файлът не може да бъде зареден: %s

en: Can't parse file: %s
bg: Файлът не може да бъде анализиран: %s

en: Can't save file %s: %s
bg: Файлът %s: %s не може да бъде записан

en: Cance_l
bg: _Отказ

en: Cannot change to folder because it is not local
bg: Не може да е тази папка, защото тя не е локална

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
bg: В „%s“ не може да се създаде файл, защото това не е папка

en: Cannot create file as the filename is too long
bg: Файлът не може да се създаде, защото името му е прекалено дълго

en: Cannot end process with PID %d: %s
bg: Процесът с ид. пр. %d не може да бъде приключен: %s

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
bg: Процесът с ид. пр. %d не може да бъде убит — операцията не е реализирана.

en: Cannot open display: %s
bg: Дисплеят не може да се отвори: %s

en: Caps Lock is on
bg: Клавишът „Caps Lock“ е натиснат

en: Cell property %s::%s not found
bg: Свойството на клетка %s::%s не е намерено

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
bg: Промените да се приложат незабавно към цялата програма.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
bg: Натиснете върху пипетката, а след това на цвят върху вашия екран, за да го изберете.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
bg: Натиснете този елемент от палитрата, за да го направите текущ цвят. За да смените цвета, изтеглете примерен цвят тук или натиснете десния клавиш и изберете „Запазване на цвета тук“.

en: Close
bg: Затваряне

en: Co_nnect
bg: _Свързване

en: Color Plane
bg: Цветова плоскост

en: Color Selection
bg: Избор на цвят

en: Color Wheel
bg: Цветова палитра

en: Color _name:
bg: Име на _цвят:

[ctx: Color channel]
en: Alpha
bg: Прозрачност

[ctx: Color channel]
en: Hue
bg: Нюанс

en: Color management unavailable
bg: Липсва управление на цветовете

[ctx: Color name]
en: Aluminum 1
bg: Графитено

[ctx: Color name]
en: Aluminum 2
bg: Магнезиево

[ctx: Color name]
en: Black
bg: Черно

[ctx: Color name]
en: Butter
bg: Жълто

[ctx: Color name]
en: Chameleon
bg: Зелено

[ctx: Color name]
en: Chocolate
bg: Кафяво

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 1
bg: Тъмно графитено

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 2
bg: Тъмно магнезиево

[ctx: Color name]
en: Dark Butter
bg: Тъмно жълто

[ctx: Color name]
en: Dark Chameleon
bg: Тъмно зелено

[ctx: Color name]
en: Dark Chocolate
bg: Тъмнокафяво

[ctx: Color name]
en: Dark Gray
bg: Леко тъмно сиво

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
bg: Тъмно оранжево

[ctx: Color name]
en: Dark Plum
bg: Тъмно виолетово

[ctx: Color name]
en: Dark Scarlet Red
bg: Тъмно червено

[ctx: Color name]
en: Dark Sky Blue
bg: Тъмно синьо

[ctx: Color name]
en: Darker Gray
bg: Тъмно сиво

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 1
bg: Светло графитено

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 2
bg: Светло магнезиево

[ctx: Color name]
en: Light Butter
bg: Светло жълто

[ctx: Color name]
en: Light Chameleon
bg: Светло зелено

[ctx: Color name]
en: Light Chocolate
bg: Светло кафяво

[ctx: Color name]
en: Light Gray
bg: Леко светло сиво

[ctx: Color name]
en: Light Orange
bg: Светло оранжево

[ctx: Color name]
en: Light Plum
bg: Светло виолетово

[ctx: Color name]
en: Light Scarlet Red
bg: Светло червено

[ctx: Color name]
en: Light Sky Blue
bg: Светло синьо

[ctx: Color name]
en: Lighter Gray
bg: Светло сиво

[ctx: Color name]
en: Medium Gray
bg: Сиво

[ctx: Color name]
en: Orange
bg: Оранжево

[ctx: Color name]
en: Plum
bg: Виолетово

[ctx: Color name]
en: Scarlet Red
bg: Червено

[ctx: Color name]
en: Sky Blue
bg: Синьо

[ctx: Color name]
en: Very Dark Gray
bg: Много тъмно сиво

[ctx: Color name]
en: Very Light Gray
bg: Много светло сиво

[ctx: Color name]
en: White
bg: Бяло

en: Color: %s
bg: Цвят: %s

en: Column:
bg: Колона:

en: Command Line
bg: Команден ред

en: Computer
bg: Компютър

en: Con_nect
bg: _Свързване

en: Connect As
bg: Свързване като

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Connect to a network server address
bg: Свързване към адрес на мрежов сървър

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy URL
bg: Копиране на адрес

en: Copy _Link Address
bg: Копиране на _адреса на връзка

en: Copy _Location
bg: Копиране на _местоположение

en: Core GL is not available on EGL implementation
bg: Профилът Core GL не е наличен в реализацията на EGL

en: Could not clear list
bg: Списъкът не може да бъде изчистен

en: Could not read the contents of %s
bg: Не може да се прочете съдържанието на %s

en: Could not read the contents of the folder
bg: Съдържанието на папката не може да се прочете

en: Could not remove item
bg: Елементът не може да бъде премахнат

en: Could not rename %s back to %s: %s.
bg: Грешка при преименуването на „%s“ обратно към „%s“: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
bg: Грешка при преименуването на „%s“ към „%s“: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
bg: Грешка при преименуването на „%s“ към „%s“: %s, затова „%s“ ще се изтрие.

en: Could not select file
bg: Не може да бъде избран файл

en: Could not send the search request
bg: Заявката за търсене не беше изпратена

en: Could not show link
bg: Връзката не може да бъде показана

en: Could not start the search process
bg: Търсещият процес не беше стартиран

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
bg: Стойността за %s::%s не може да бъде анализирана: %s

en: Create a custom color
bg: Създаване на собствен цвят

en: Created by
bg: Създадено от

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
bg: Създаване на AppInfo от идентификатор не се поддържа на системи, които не са от фамилията на unix

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Custom
bg: Друг цвят

en: Custom %s×%s
bg: Потребителски %s×%s

en: Custom License
bg: Потребителски лиценз

en: Custom Size %d
bg: Друг размер: %d

en: Custom color
bg: Потребителски цвят

en: Custom color %d: %s
bg: Потребителски цвят %d: %s

en: Custom size
bg: Друг размер

en: Cut
bg: Отрязване

en: DISPLAY
bg: ДИСПЛЕЙ

en: Default
bg: Стандартен

en: Default Application
bg: Стандартна програма

en: Defined at: %p (%s)
bg: Дефиниран на: %p (%s)

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
bg: Диалоговият прозорец е заключен.
    Натиснете, за да промените нещо

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
bg: Диалоговият прозорец е отключен.
    Натиснете, за да направите промените невъзможни

en: Disconnect
bg: Разкачване

en: Do use the Wintab API [default]
bg: Използване на Wintab API [стандартно]

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
bg: Желаете ли да използвате „Инспектор на GTK+“?

en: Documented by
bg: Документирано от

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Don't batch GDI requests
bg: Да не се групират заявките към GDI

en: Don't check for the existence of index.theme
bg: Да не се проверява за съществуването
                                            на файл „index.theme“

en: Don't include image data in the cache
bg: Данните за изображения да не се за-
                                            писват във файл за временно съхранение

en: Don't show this message again
bg: Това съобщение да не се показва повече

en: Don't use the Wintab API for tablet support
bg: Да не се ползва Wintab API за под-
                                            дръжката на таблети

en: Dormant
bg: Неактивен

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> е забранен под <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
bg: Елементът <%s> не е позволен на най-горно ниво

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен под <%s>

en: Empty
bg: Празно

en: Enter Location
bg: Въведете местоположение

en: Enter location
bg: Въведете местоположение

en: Enter location or URL
bg: Въведете местоположение или URL

en: Error
bg: Грешка

en: Error creating print preview
bg: Грешка при стартирането на прегледа

en: Error from StartDoc
bg: Грешка от StartDoc

en: Error parsing commandline options: %s
bg: Грешка при анализа на опциите на командния ред: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
bg: Грешка при анализа на флага за „--gdk-debug“

en: Error parsing option --gdk-no-debug
bg: Грешка при анализа на флага за „--gdk-no-debug“

en: FLAGS
bg: ФЛАГОВЕ

en: Failed to load icon
bg: Неуспешно зареждане на икона

en: Failed to open file %s : %s
bg: Неуспешно отваряне на файла „%s“: %s

en: Failed to rewrite header
bg: Неуспешна замяна на заглавната част

en: Failed to start GNOME Software
bg: Неуспешно стартиране на „Инсталиране на програми“

en: Failed to write cache file: %s
bg: Неуспешно запазване на файла за временно съхранение: %s

en: Failed to write folder index
bg: Неуспешно записване на индекса на папката

en: Failed to write hash table
bg: Неуспешно запазване на таблицата с извадките

en: Failed to write header
bg: Неуспешно запазване на заглавната част

en: File
bg: Файл

en: File System
bg: Файлова система

en: File System Root
bg: Корен на файловата система

en: File names cannot contain “/”
bg: Имената на файловете не могат да съдържат „/“

en: File names should not begin with a space
bg: Имената на файловете не трябва да започват с интервал

en: File names should not end with a space
bg: Имената на файловете не трябва да завършват с интервал

en: File names starting with a “.” are hidden
bg: Имена на файлове, започващи с „.“ са скрити

en: File not found: %s
bg: Файлът не е открит: %s

en: Folder names cannot contain “/”
bg: Имената на папките не могат да съдържат „/“

en: Folder names should not begin with a space
bg: Имената на папките не трябва да започват с интервал

en: Folder names should not end with a space
bg: Имената на папките не трябва да завършват с интервал

en: Folder names starting with a “.” are hidden
bg: Имена на папки, започващи с „.“ са скрити

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: For portable documents
bg: За преносими документи

en: Forget association
bg: Програмата да не се използва

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Full Volume
bg: Максимална сила

en: GDK debugging flags to set
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDK,
                                            които да бъдат зададени

en: GDK debugging flags to unset
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDK,
                                            които да не бъдат зададени

en: GL rendering is disabled
bg: Изобразяването чрез GL е изключено

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
bg: Поддръжката на GL е забранена от GDK_DEBUG

[ctx: GL vendor]
en: None
bg: Няма

[ctx: GL version]
en: None
bg: Няма

en: GNU General Public License, version 2 only
bg: Общ публичен лиценз на GNU (GNU GPL), само версия 2

en: GNU General Public License, version 2 or later
bg: Общ публичен лиценз на GNU (GNU GPL), версия 2 или по-нова

en: GNU General Public License, version 3 only
bg: Общ публичен лиценз на GNU (GNU GPL), само версия 3

en: GNU General Public License, version 3 or later
bg: Общ публичен лиценз на GNU (GNU GPL), версия 3 или по-нова

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
bg: По-малък общ публичен лиценз на GNU (GNU LGPL), само версия 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
bg: По-малък общ публичен лиценз на GNU (GNU LGPL), версия 2.1 или по-нова

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
bg: По-малък общ публичен лиценз на GNU (GNU LGPL), само версия 3

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
bg: По-малък общ публичен лиценз на GNU (GNU LGPL), версия 3 или по-нова

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
bg: „Инспектор на GTK+“ е интерактивен инструмент за изчистване на грешки, който ви позволява да изследвате и променяте съдържанието на всяка програма за GTK+. Използването му може да доведе до забиване на програмата.

en: GTK+ Options
bg: Опции за GTK+

en: GTK+ debugging flags to set
bg: Флаговете за изчистване на грешки на GTK+,
                                            които да бъдат зададени

en: GTK+ debugging flags to unset
bg: Флаговете за изчистване на грешки на GTK+,
                                            които да не бъдат зададени

en: Getting printer information failed
bg: Неуспешно получаване на информацията за принтера

en: Getting printer information…
bg: Получаване на информацията за принтера…

en: High
bg: Висок

en: Home
bg: Домашна папка

en: Icon '%s' not present in theme %s
bg: Иконата „%s“ липсва в темата „%s“

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете елемент, ще го загубите безвъзвратно.

en: Ignore hidden
bg: Игнориране на скритите

en: Include image data in the cache
bg: Включване на данните за изображения във файла за временно съхранение

en: Information
bg: Информация

en: Intensity of the color.
bg: Наситеност на цвета.

en: Invalid URI
bg: Грешен адрес

en: Invalid argument to CreateDC
bg: Неправилен аргумент за CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
bg: Неправилен аргумент за PrintDlgEx

en: Invalid file name
bg: Неправилно име на файл

en: Invalid handle to PrintDlgEx
bg: Неправилен указател за работа с PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
bg: Неправилен указател към PrintDlgEx

en: Invalid size %s
bg: Неправилен размер %s

en: Job Priority
bg: Приоритет

en: LRE Left-to-right _embedding
bg: _Вмъкване отляво-надясно — LRE

en: LRM _Left-to-right mark
bg: Маркер за от_ляво-надясно — LRM

en: LRO Left-to-right _override
bg: _Задаване отляво-надясно — LRO

en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
bg: Стартиране на указаната програма чрез файла „.desktop“,
    като евентуално за аргументи се дават адреси.

en: Left to right
bg: Отляво надясно

en: Left to right, bottom to top
bg: Отляво надясно, отдолу нагоре

en: Left to right, top to bottom
bg: Отляво надясно, отгоре надолу

en: License
bg: Лиценз

en: Load additional GTK+ modules
bg: Зареждане на допълнителни модули на GTK+

en: Location
bg: Местоположение

en: Lock
bg: Заключване

en: Low
bg: Нисък

en: MODULES
bg: МОДУЛИ

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Manage Custom Sizes
bg: Управление на другите размери

en: Manage Custom Sizes…
bg: Управление на другите размери…

en: Manually enter a location
bg: Ръчно задаване на местоположение

en: Margins from Printer…
bg: Полета от принтера…

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
bg: Полета:
     Отляво: %s %s
     Отдясно: %s %s
     Отгоре: %s %s
     Отдолу: %s %s

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Medium
bg: Среден

en: Menu
bg: Меню

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Mode
bg: Режим

en: Model:
bg: Модел:

en: Modified
bg: Променян на

en: Mount and open “%s”
bg: Монтиране и отваряне на „%s“

en: Move
bg: Преместване

en: Muted
bg: Заглушаване

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Name
bg: Име

en: Need user intervention
bg: Нужда от намеса на потребителя

en: Networks
bg: Мрежи

en: New accelerator…
bg: Нова клавишна комбинация…

en: New bookmark
bg: Нова отметка

en: No GL implementation is available
bg: Липсва реализация на GL

en: No Results Found
bg: Не са открити резултати

en: No applications found for “%s”
bg: Не са намерени програми за „%s“

en: No applications found for “%s” files
bg: Липсват програми за отварянето на файлове от вида „%s“

en: No applications found for “%s”.
bg: Липсват програми за „%s“

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
bg: Няма налични конфигурации за указания формат в RGBA на пикселите

en: No available configurations for the given pixel format
bg: Няма налични конфигурации за указания формат на пикселите

en: No deserialize function found for format %s
bg: Не е открита функция за десериализирането на формата %s

en: No item for URI '%s' found
bg: Не е открит елемент за адреса „%s“

en: No items found
bg: Не са открити елементи

en: No network locations found
bg: Няма намерени мрежови местоположения

en: No printer found
bg: Няма принтер

en: No profile available
bg: Липсва цветови профил

en: No recently used resource found with URI '%s'
bg: Не е открит скоро използван ресурс с адрес „%s“

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
bg: Липсва програма на име „%s“ за обекта на адреса „%s“

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
bg: В „%s“ не е открит индексен файл за тема.
    Ако наистина искате да създадете временен файл за икони тук, използвайте опцията
    „--ignore-theme-index“.

en: No theme index file.
bg: Няма файл с индекс за темите.

en: Not a valid icon cache: %s
bg: Неправилен файл за временно съхранение на икони: %s

en: Not a valid page setup file
bg: Неправилен файл за настройка на страница

en: Not available
bg: Не е достъпен

en: Not enough free memory
bg: Недостатъчно памет

en: Not implemented on OS X
bg: Не е реализирано в OS X

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
bg: Не може да се задава по време на работа.
    Вместо това използвайте GDK_GL=always или GDK_GL=disable

en: Object: %p (%s)
bg: Обект: %p (%s)

en: Offline
bg: Извън линия

en: On This Computer
bg: На този компютър

en: Online
bg: На линия

en: Op_acity:
bg: Н_епрозрачност:

en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Open in New _Tab
bg: Отваряне в _нов подпрозорец

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Open the contents of the file system
bg: Отваряне на съдържанието на файловата система

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на съдържанието на работния плот в папка

en: Open the trash
bg: Отваряне на кошчето

en: Open your personal folder
bg: Отваряне на домашната папка

en: OpenGL context creation failed
bg: Неуспешно създаване на контекст за OpenGL

en: Opening %d Item | Opening %d Items
bg[0]: Отваряне на %d елемент
bg[1]: Отваряне на %d елемента

en: Opening %s
bg: Отваряне на %s

en: Opening “%s” files.
bg: Отваряне на файлове „%s“.

en: Opening “%s”.
bg: Отваряне на „%s“.

en: Other Applications
bg: Други програми

en: Other Locations
bg: Други местоположения

en: Other application…
bg: Друга програма…

en: Other…
bg: Друго място…

en: Out of paper
bg: Хартията свърши

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
bg: Най-външният елемент в текст трябва да е <text_view_markup>, а не <%s>

en: Output a C header file
bg: Генериране на заглавен файл на C

en: Output to this directory instead of cwd
bg: Пренасочва изхода към тази папка, вместо към текущата работна папка

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
bg: Презаписване на файла за временно
                                            съхранение, дори и да е актуален

en: PDF _Pop directional formatting
bg: Връ_щане на предишната посока — PDF

en: Packing property %s::%s not found
bg: Свойството за пакетиране %s::%s не е намерено

en: Page %u
bg: Страница %u

en: Page Ordering
bg: Ред на страниците

en: Page Setup
bg: Настройки на листите

en: Pages Per Sheet
bg: Страници на лист

en: Pages per _sheet:
bg: Страници на _лист:

en: Paper Margins
bg: Бели полета

en: Paper Size
bg: Размер на листите

en: Password:
bg: Парола:

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paused
bg: На пауза

en: Paused; Rejecting Jobs
bg: На пауза. Отхвърля задачите

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Pick a Font
bg: Избор на шрифт

en: Pointer: %p
bg: Показалец: %p

en: Position on the color wheel.
bg: Позиция върху цветното колело.

en: Pre_view
bg: _Преглед

en: Preparing
bg: Подготвяне

en: Preparing %d
bg: Подготвяне на %d

en: Print
bg: Печат

en: Print to File
bg: Печат към файл

en: Print to LPR
bg: Печат към LPR

en: Print to Test Printer
bg: Печат към тестов принтер

en: Printer Default
bg: Стандартни настройки на принтера

en: Printer offline
bg: Принтерът не е на линия

en: Printer “%s” has no toner left.
bg: Тонерът на принтер „%s“ свърши.

en: Printer “%s” is currently offline.
bg: Принтерът „%s“ не е на линия.

en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
bg: Поне един от консумативите за маркери на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is low on developer.
bg: Проявителят на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is low on paper.
bg: Хартията в принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is low on toner.
bg: Тонерът на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
bg: Поне един от консумативите за маркери на принтер „%s“ свърши.

en: Printer “%s” is out of developer.
bg: Проявителят на принтер „%s“ свърши.

en: Printer “%s” is out of paper.
bg: Хартията в принтер „%s“ свърши.

en: Printing %d
bg: Печат на %d

en: Program class as used by the window manager
bg: Класът на програмата, както се използва от
                                            мениджъра на прозорци

en: Program name as used by the window manager
bg: Името на програмата, както се използва от
                                            мениджъра на прозорци

en: Properties
bg: Настройки

en: Property %s::%s not found
bg: Свойството %s::%s не е намерено

en: Provides visual indication of progress
bg: Визуално показва напредъка

en: Question
bg: Въпрос

en: RLE Right-to-left e_mbedding
bg: В_мъкване отдясно-наляво — RLE

en: RLM _Right-to-left mark
bg: Маркер за от_дясно-наляво — RLM

en: RLO Right-to-left o_verride
bg: З_адаване отдясно-наляво — RLO

en: Recent
bg: Скоро отваряни

en: Recent files
bg: Скоро отваряни файлове

en: Recommended Applications
bg: Препоръчани програми

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
bg: Червено %d %%, зелено %d %%, синьо %d %%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
bg: Червено %d %%, зелено %d %%, синьо %d %%, прозрачност %d %%

en: Registered U_ser
bg: _Регистриран потребител

en: Rejecting Jobs
bg: Отхвърля задачите

en: Related Applications
bg: Свързани програми

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Remember password until you _logout
bg: Запомняне на паролата до _изход от системата

en: Rename…
bg: Преименуване…

en: Reset
bg: Нулиране

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Restore
bg: Демаксимизиране

en: Right to left
bg: Отдясно наляво

en: Right to left, bottom to top
bg: Отдясно наляво, отдолу нагоре

en: Right to left, top to bottom
bg: Отдясно наляво, отгоре надолу

en: Rotate clockwise
bg: Завъртане по часовника

en: Rotate counterclockwise
bg: Завъртане обратно на часовника

en: S_aturation:
bg: _Наситеност:

en: Same as --no-wintab
bg: Същото като --no-wintab

en: Saving CSS failed
bg: Неуспешно запазване на CSS

en: Search
bg: Търсене

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Search Shortcuts
bg: Комбинации за търсене

en: Searching
bg: Търсене

en: Searching for network locations
bg: Търсене за мрежови местоположения

en: Searching in %s
bg: Търсене в %s

en: Select Application
bg: Избор на програма

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: Select a File
bg: Избор на файл

en: Select a filename
bg: Избор на файл

en: Select all
bg: Избиране на всичко

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
bg: Изберете цвета, който ви трябва, от външния пръстен. Изберете светлостта му чрез вътрешния триъгълник.

en: Serialized data is malformed
bg: Сериализираните данни са неправилни

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
bg: Сериализираните данни са неправилни. Първата част не е GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
bg: Настройката е изрично зададена чрез GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Setting:
bg: Настройка:

en: Shortcuts
bg: Комбинации

en: Show GTK+ Options
bg: Показване на опциите за GTK+

en: Show _Hidden Files
bg: Показване на _скритите файлове

en: Show _Private Resources
bg: Показване на _частните ресурси

en: Show _Size Column
bg: Показване на колоната за _размера

en: Show _Time
bg: Показване на _часа

en: Show other locations
bg: Показване на други местоположения

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

en: Size of the palette in 8 bit mode
bg: Размер на палитрата при 8 битов ре-
                                            жим

en: Sort _Folders before Files
bg: Подреждане на _папките преди файловете

en: Source:
bg: Източник:

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: State
bg: Състояние

[ctx: Stock label]
en: Best _Fit
bg: Най-добро _пасване

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
bg: _Свързване

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
bg: От_рязване

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
bg: Намаляване на отместването

[ctx: Stock label]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
bg: Търсене и _замяна

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
bg: Увеличаване на отместването

[ctx: Stock label]
en: Information
bg: Информация

[ctx: Stock label]
en: Landscape
bg: Хоризонтална

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
bg: Настройки на _листите

[ctx: Stock label]
en: Portrait
bg: Вертикална

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
bg: _Мостра на печата

[ctx: Stock label]
en: Question
bg: Въпрос

[ctx: Stock label]
en: Reverse landscape
bg: Вертикална, обърната

[ctx: Stock label]
en: Reverse portrait
bg: Хоризонтална, обърната

[ctx: Stock label]
en: Save _As
bg: Запазване _като

[ctx: Stock label]
en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

[ctx: Stock label]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

[ctx: Stock label]
en: _About
bg: _Относно

[ctx: Stock label]
en: _Add
bg: _Добавяне

[ctx: Stock label]
en: _Apply
bg: П_рилагане

[ctx: Stock label]
en: _Ascending
bg: _Възходящ

[ctx: Stock label]
en: _Bold
bg: Полу_чер

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: Stock label]
en: _Center
bg: _Центриране

[ctx: Stock label]
en: _Clear
bg: _Изчистване

[ctx: Stock label]
en: _Close
bg: Зат_варяне

[ctx: Stock label]
en: _Color
bg: _Цвят

[ctx: Stock label]
en: _Convert
bg: Кон_вертиране

[ctx: Stock label]
en: _Copy
bg: _Копиране

[ctx: Stock label]
en: _Delete
bg: _Изтриване

[ctx: Stock label]
en: _Descending
bg: _Низходящ

[ctx: Stock label]
en: _Discard
bg: От_хвърляне

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
bg: _Разкачване

[ctx: Stock label]
en: _Edit
bg: _Редактиране

[ctx: Stock label]
en: _Execute
bg: _Изпълняване

[ctx: Stock label]
en: _File
bg: _Файл

[ctx: Stock label]
en: _Fill
bg: Д_вустранно

[ctx: Stock label]
en: _Find
bg: _Търсене

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
bg: _Дискета

[ctx: Stock label]
en: _Font
bg: _Шрифт

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
bg: _Твърд диск

[ctx: Stock label]
en: _Help
bg: Помо_щ

[ctx: Stock label]
en: _Home
bg: _Домашна папка

[ctx: Stock label]
en: _Index
bg: _Индекс

[ctx: Stock label]
en: _Information
bg: _Информация

[ctx: Stock label]
en: _Italic
bg: _Курсив

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
bg: _Прескачане до

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

[ctx: Stock label]
en: _Left
bg: _Ляво

[ctx: Stock label]
en: _Network
bg: _Мрежа

[ctx: Stock label]
en: _New
bg: _Нов

[ctx: Stock label]
en: _No
bg: _Не

[ctx: Stock label]
en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

[ctx: Stock label]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: Stock label]
en: _Open
bg: _Отваряне

[ctx: Stock label]
en: _Paste
bg: _Поставяне

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
bg: _Предпочитания

[ctx: Stock label]
en: _Print
bg: _Печат

[ctx: Stock label]
en: _Properties
bg: _Настройки

[ctx: Stock label]
en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

[ctx: Stock label]
en: _Redo
bg: Пов_торение

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
bg: _Обновяване

[ctx: Stock label]
en: _Remove
bg: _Премахване

[ctx: Stock label]
en: _Revert
bg: _Връщане

[ctx: Stock label]
en: _Right
bg: _Дясно

[ctx: Stock label]
en: _Save
bg: _Запазване

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
bg: _Проверка на правописа

[ctx: Stock label]
en: _Stop
bg: _Спиране

[ctx: Stock label]
en: _Strikethrough
bg: _Зачертаване

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
bg: Възстановяване на _изтритото

[ctx: Stock label]
en: _Underline
bg: _Подчертаване

[ctx: Stock label]
en: _Undo
bg: _Отмяна

[ctx: Stock label]
en: _Yes
bg: _Да

[ctx: Stock label, media]
en: P_ause
bg: П_ауза

[ctx: Stock label, media]
en: Pre_vious
bg: Пре_дишен

[ctx: Stock label, media]
en: R_ewind
bg: Пр_евъртане

[ctx: Stock label, media]
en: _Forward
bg: _Напред

[ctx: Stock label, media]
en: _Next
bg: _Следващ

[ctx: Stock label, media]
en: _Play
bg: _Изпълнение

[ctx: Stock label, media]
en: _Record
bg: _Запис

[ctx: Stock label, media]
en: _Stop
bg: _Спиране

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Back
bg: На_зад

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Bottom
bg: От_долу

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Down
bg: На_долу

[ctx: Stock label, navigation]
en: _First
bg: _Първо

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Forward
bg: Нап_ред

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Last
bg: По_следно

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Top
bg: От_горе

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Up
bg: На_горе

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
bg: Политиката за системата забранява промените.
    Свържете се със системния си администратор

en: Tag "%s" already defined
bg: Етикетът „%s“ вече е дефиниран

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
bg: Етикетът „%s“ не съществува в буфера и не могат да се създават етикети.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
bg: Етикетът „%s“ е с неправилен приоритет „%s“

en: Tag "%s" has not been defined.
bg: Етикетът „%s“ не е дефиниран.

en: Terminal Pager
bg: Странициране в терминал

en: Text may not appear inside <%s>
bg: В <%s> не може да има текст

en: The MIT License (MIT)
bg: Лиценз на MIT

en: The WGL_ARB_create_context extension needed to create core profiles is not available
bg: Разширението „WGL_ARB_create_context“, необходимо за създаването на профили Core GL 3.2, не е налично

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
bg: Атрибутът „%s“ е открит двукратно в елемента <%s>

en: The color you’ve chosen.
bg: Цветът, който сте избрали.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
bg: Цветът, който сте избрали. Може да го изтеглите върху палитрата, за да го запазите за бъдеща употреба.

en: The cover is open on printer “%s”.
bg: Капакът на принтера „%s“ е отворен.

en: The door is open on printer “%s”.
bg: Вратичката на принтера „%s“ е отворена.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
bg: Вече съществува файл с такова име в „%s“. Замяната му ще унищожи старото му съдържание.

en: The file could not be deleted
bg: Файлът не може да бъде изтрит

en: The file could not be moved to the Trash
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето

en: The file could not be renamed
bg: Файлът не може да бъде преименуван

en: The folder contents could not be displayed
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано

en: The folder could not be created
bg: Папката не може да бъде създадена

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
bg: Папката не може да бъде създадена, понеже вече съществува файл със същото име. Опитайте с друго име на папката или преименувайте файла.

en: The generated cache was invalid.
bg: Генерираният файл за временно съхранение е неправилен.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
bg: Елементът, който сте избрали, не е папка. Опитайте като изберете друг елемент.

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
bg: Най-вероятната причина е, че не може да се създаде временен файл.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
bg: Предишно избраният цвят за сравнение с текущия.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
bg: Предишният избран цвят, за сравнение с цвета, който сте избрали сега. Може да изтеглите този цвят върху палитрата или да зададете този цвят като текущ, като го издърпате върху цвета за избор.

en: The program was not able to create a connection to the indexer daemon. Please make sure it is running.
bg: Програмата не успя да създаде връзка към индексиращия демон. Проверете дали той работи.

en: Theme
bg: Тема

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
bg: Темата е изрично зададена чрез GTK_THEME

en: There is a problem on printer “%s”.
bg: Имаше проблем с принтер „%s“.

en: This name is already taken
bg: Това име вече е заето

en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
bg: Тази програма се разпространява без никакви гаранции.
    За повече информация, вижте <a href="%s">%s</a>.

en: Top Command
bg: Командата top

en: Top to bottom
bg: Отгоре надолу

en: Top to bottom, left to right
bg: Отгоре надолу, отляво надясно

en: Top to bottom, right to left
bg: Отгоре надолу, отдясно наляво

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Transparency of the color.
bg: Непрозрачност на цвета.

en: Trash
bg: Кошче

en: Try "%s --help" for more information.
bg: За повече информация въведете „%s --help“.

en: Try a different search
bg: Опитайте различно търсене

en: Try using a shorter name.
bg: Използвайте по-кратко име.

en: Turn off verbose output
bg: Изключване на подробния изход

en: Two finger pinch
bg: Защипване с два пръста

en: Two finger stretch
bg: Раздалечаване с два пръста

en: Two finger swipe left
bg: Плъзгане наляво с два пръста

en: Two finger swipe right
bg: Плъзгане надясно с два пръста

en: Type name of new folder
bg: Напишете името на новата папка

en: Unable to access location
bg: Неуспешен достъп до местоположение

en: Unable to access “%s”
bg: Неуспешен достъп до „%s“

en: Unable to create a GL context
bg: Не може да се създаде контекст за GL

en: Unable to eject %s
bg: Неуспешно изваждане на „%s“

en: Unable to eject “%s”
bg: „%s“ не може да се извади

en: Unable to end process
bg: Неуспешно приключване на процес

en: Unable to find an item with URI '%s'
bg: На адреса „%s“ не може да се открие елемент

en: Unable to get remote server location
bg: Не може да се получи местоположението на отдалечения сървър

en: Unable to poll “%s” for media changes
bg: „%s“ не може да се провери за промяна в съдържанието

en: Unable to start “%s”
bg: „%s“ не може да се стартира

en: Unable to stop “%s”
bg: „%s“ не може да се спре

en: Unable to unmount volume
bg: Томът не може да се демонтира

en: Unable to unmount “%s”
bg: „%s“ не може да се демонтира

en: Uneditable property type: %s
bg: Нередактируем вид свойство: %s

en: Unexpected character data on line %d char %d
bg: Неочаквани знакови данни на ред %d, знак %d

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
bg: Неочакван начален етикет „%s“ на ред %d, знак %d

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Application (PID %d)
bg: Непозната програма (ид. пр. %d)

en: Unknown error when trying to deserialize %s
bg: Неизвестна грешка при опит за десериализиране на %s

en: Unknown item
bg: Неизвестен елемент

en: Unlock
bg: Отключване

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Unnamed section
bg: Раздел без име

en: Unspecified error
bg: Неуказана грешка

en: Unspecified profile
bg: Неуказан профил

en: Untitled filter
bg: Неозаглавен филтър

en: Urgent
bg: Спешен

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate           Validate the file
      simplify           Simplify the file
      enumerate          List all named objects
      preview [OPTIONS]  Preview the file
    
    Preview Options:
      --id=ID            Preview only the named object
      --css=FILE         Use style from CSS file
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
bg: Употреба:
      gtk-builder-tool [КОМАНДА] ФАЙЛ
    
    Команди:
      validate           Валидиране на файла
      simplify           Опростяване на файла
      enumerate          Извеждане на всички именовани обекти
      preview [ОПЦИИ]    Преглед на файла
    
    Опции за преглед:
      --id=ID            Преглед само на именования обект
      --css=ФАЙЛ         Използване на стил от файл с CSS
    
    Извършване на различни задачи върху файлове за потребителски интерфейс на GtkBuilder.

en: Username:
bg: Потребител:

en: Validate existing icon cache
bg: Проверка на съществуващия файл за
                                            временно съхранение на икони

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Website
bg: Уебсайт

en: X display to use
bg: Дисплеят на Х, който да се използва

en: XSettings
bg: Настройки на X

en: Yes
bg: Да

en: Yesterday
bg: Вчера

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
bg: Може да въведете цвят като шестнадесетична стойност за HTML или просто да посочите името му.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
bg: Можете временно да забраните това потребителско правило на CSS като натиснете бутона „Пауза“ по-горе.

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
bg: Тук можете да въведете всяко правило на CSS, поддържано от GTK+.

en: You do not have access to the specified folder.
bg: Нямате достъп до указаната папка.

en: You may only select folders
bg: Можете да избирате само папки

en: You need to choose a valid filename.
bg: Изберете коректно име на файл.

en: Z Shell
bg: Обвивка zsh

en: ZWJ Zero width _joiner
bg: _Свръзка с нулева широчина — ZWJ

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
bg: _Развръзка с нулева широчина — ZWNJ

en: ZWS _Zero width space
bg: _Интервал с нулева широчина — ZWS

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне към отметките

en: _Add to Bookmarks
bg: _Добавяне към отметките

en: _Anonymous
bg: _Анонимен

en: _Apply
bg: П_рилагане

en: _Blue:
bg: _Синьо:

en: _Bottom:
bg: От_долу:

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Clear List
bg: _Изчистване на списък

en: _Close
bg: Зат_варяне

en: _Connect
bg: _Свързване

en: _Connect Drive
bg: _Закачане на устройството

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy Location
bg: Копиране на _местоположение

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Detect Media
bg: Откриване на _медия

en: _Disconnect
bg: _Разкачване

en: _Disconnect Drive
bg: _Разкачване на устройството

en: _Domain
bg: _Домейн

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: _End Process
bg: _Приключване на процес

en: _Family:
bg: _Фамилия:

en: _Green:
bg: _Зелено:

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Hue:
bg: Н_юанс:

en: _Left:
bg: От_ляво:

en: _License
bg: _Лиценз

en: _Lock Device
bg: _Заключване на устройството

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Move to Trash
bg: _Преместване в кошчето

en: _Name
bg: _Име

en: _Name:
bg: _Име:

en: _No
bg: _Не

en: _OK
bg: _Добре

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Open With File Manager
bg: _Отваряне с файловия мениджър

en: _Output format
bg: _Изходен формат

en: _Palette:
bg: _Палитра:

en: _Password
bg: Па_рола

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Power On
bg: _Включване на захранването

en: _Preview:
bg: _Преглед:

en: _Print
bg: _Печат

en: _Red:
bg: _Червено:

en: _Remember password
bg: Запомняне на _паролата

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Remove From List
bg: _Премахване от списък

en: _Rename
bg: Преимен_уване

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Right:
bg: _Отдясно:

en: _Safely Remove Drive
bg: _Безопасно премахване на устройство

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save color here
bg: _Запазване на цвета тук

en: _Select
bg: _Избор

en: _Show All
bg: _Показване на всички

en: _Start
bg: _Старт

en: _Start Multi-disk Device
bg: _Стартиране на многодисково устройство

en: _Stop
bg: _Спиране

en: _Stop Multi-disk Device
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: _Style:
bg: _Стил:

en: _Top:
bg: От_горе:

en: _Unlock Device
bg: _Отключване на устройството

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: _Username
bg: _Име на потребител

en: _Value:
bg: С_тойност:

en: _Visit File
bg: _Отваряне на файла

en: _Width:
bg: _Широчина

en: _Yes
bg: _Да

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгде АБВГДЕ abcde ABCDE

en: bidirectional
bg: двупосочен

en: bidirectional, inverted
bg: двупосочен, обърнат

en: calendar:week_start:0
bg: calendar:week_start:1

[ctx: cover page]
en: Classified
bg: Класифицирано

[ctx: cover page]
en: Confidential
bg: Конфиденциално

[ctx: cover page]
en: None
bg: Без

[ctx: cover page]
en: Secret
bg: Секретно

[ctx: cover page]
en: Standard
bg: Стандартно

[ctx: cover page]
en: Top Secret
bg: Строго секретно

[ctx: cover page]
en: Unclassified
bg: Некласифицирано

[ctx: event phase]
en: Bubble
bg: Балон

[ctx: event phase]
en: Capture
bg: Прихващане

[ctx: event phase]
en: None
bg: Без

[ctx: event phase]
en: Target
bg: Цел

[ctx: font]
en: None
bg: Без

en: inch
bg: инч

[ctx: input menthod menu]
en: Cyrillic (Transliterated)
bg: Кирилица (транслитерация)

[ctx: input method menu]
en: Amharic (EZ+)
bg: Амхарски (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Cedilla
bg: Седила

[ctx: input method menu]
en: Inuktitut (Transliterated)
bg: Ескимоски (транслитерация)

[ctx: input method menu]
en: Multipress
bg: Множество натискания

[ctx: input method menu]
en: None
bg: Без

[ctx: input method menu]
en: Simple
bg: Прост

[ctx: input method menu]
en: System
bg: Системен

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
bg: Системен (%s)

[ctx: input method menu]
en: Thai-Lao
bg: Тайски — Лаос

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
bg: Тигрина — Еритрея (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
bg: Тигрина — Етиопия (EZ+)

[ctx: input method menu]
en: Vietnamese (VIQR)
bg: Виетнамски (VIQR)

[ctx: input method menu]
en: X Input Method
bg: Метод за въвеждане към X

en: inverted
bg: обърнат

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
bg: Намаляване на звука

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
bg: Аудио медия

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
bg: Заглушаване на микрофона

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
bg: Заглушаване

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
bg: Следваща песен

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
bg: Пауза на аудио

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
bg: Изпълнение на медия

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
bg: Предишна песен

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
bg: Увеличаване на звука

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
bg: Запис на аудио

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
bg: Отначало на песента

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
bg: Спиране на изпълнение

[ctx: keyboard label]
en: Back
bg: Назад

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
bg: \

[ctx: keyboard label]
en: Battery
bg: Батерия

[ctx: keyboard label]
en: Display
bg: Дисплей

[ctx: keyboard label]
en: Forward
bg: Напред

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
bg: KP Begin

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
bg: KP Delete

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
bg: KP Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
bg: KP End

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
bg: KP Enter

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
bg: KP Home

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
bg: KP Insert

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
bg: KP Left

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
bg: KP Next

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
bg: KP Page Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
bg: KP Page Up

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
bg: KP Prior

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
bg: KP Right

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
bg: KP Space

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
bg: KP Tab

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
bg: KP Up

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
bg: Намаляване на яркостта на клавиатурата

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
bg: Увеличаване на яркостта на клавиатурата

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
bg: Стартиране 1

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
bg: Намаляване на яркостта на монитора

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
bg: Увеличаване на яркостта на монитора

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
bg: Multi key

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
bg: Num Lock

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
bg: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
bg: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
bg: Предпазител на екрана

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
bg: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
bg: Приспиване

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
bg: Изключване

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
bg: SysRq

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
bg: Сензорен панел

[ctx: keyboard label]
en: WLAN
bg: Безжична мрежа

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
bg: Събуждане

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
bg: Уеб камера

[ctx: keyboard side marker]
en: L
bg: Л

[ctx: keyboard side marker]
en: R
bg: Д

en: output
bg: разпечатка

[ctx: output-bin]
en: Bottom Bin
bg: Долен контейнер

[ctx: output-bin]
en: Center Bin
bg: Централен контейнер

[ctx: output-bin]
en: Face Down Bin
bg: Контейнер, ориентиран надолу

[ctx: output-bin]
en: Face Up Bin
bg: Контейнер, ориентиран нагоре

[ctx: output-bin]
en: Large Capacity Bin
bg: Контейнер с голям капацитет

[ctx: output-bin]
en: Left Bin
bg: Ляв контейнер

[ctx: output-bin]
en: Mailbox %d
bg: Пощенска кутия %d

[ctx: output-bin]
en: Middle Bin
bg: Среден контейнер

[ctx: output-bin]
en: My Mailbox
bg: Моята пощенска кутия

[ctx: output-bin]
en: Rear Bin
bg: Заден контейнер

[ctx: output-bin]
en: Right Bin
bg: Десен контейнер

[ctx: output-bin]
en: Side Bin
bg: Страничен контейнер

[ctx: output-bin]
en: Stacker %d
bg: Товарач %d

[ctx: output-bin]
en: Top Bin
bg: Горен контейнер

[ctx: output-bin]
en: Tray %d
bg: Тава %d

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
bg: Плик #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
bg: Плик #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
bg: Плик #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
bg: Плик #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
bg: Плик #9

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
bg: Плик 6×9

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
bg: Плик 7×9

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
bg: Плик 8×10

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
bg: Плик 9×11

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
bg: Плик 9×12

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
bg: Плик Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
bg: Плик Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
bg: Плик Choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
bg: Плик Choukei 40

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
bg: Плик DL

[ctx: paper size]
en: European edp
bg: Европейски Edp

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
bg: Европейски FanFold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
bg: Германски FanFold Legal

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
bg: Американски FanFold

[ctx: paper size]
en: Folio
bg: Фолио

[ctx: paper size]
en: Folio sp
bg: Фолио sp

[ctx: paper size]
en: Government Legal
bg: Държавен юридически

[ctx: paper size]
en: Government Letter
bg: Държавни писма

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
bg: Индекс 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
bg: Индекс 4×6 (пощенска картичка)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
bg: Индекс 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
bg: Индекс 5×8

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
bg: Плик за покана

[ctx: paper size]
en: Invoice
bg: Фактура

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
bg: Италиански плик

[ctx: paper size]
en: Large Photo
bg: Голяма снимка

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
bg: Средна снимка

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
bg: Плик Monarch

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
bg: Личен плик

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
bg: Плик Postfix

[ctx: paper size]
en: Quarto
bg: Кварто

[ctx: paper size]
en: Small Photo
bg: Малка снимка

[ctx: paper size]
en: Tabloid
bg: Таблоид

[ctx: paper size]
en: US Legal
bg: Американски Legal

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
bg: Американски Legal Extra

[ctx: paper size]
en: US Letter
bg: Американски Letter

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
bg: Американски Letter Extra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
bg: Американски Letter Plus

[ctx: paper size]
en: Wide Format
bg: Широк формат

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
bg: Широка снимка

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
bg: Плик A2

[ctx: paper size]
en: b-plus
bg: B-plus

[ctx: paper size]
en: c
bg: C

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
bg: Плик C5

[ctx: paper size]
en: e
bg: E

[ctx: paper size]
en: edp
bg: Edp

[ctx: paper size]
en: f
bg: F

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
bg: Пощенска картичка Hagaki

[ctx: paper size]
en: jis exec
bg: JIS Exec

[ctx: paper size]
en: juuro-ku-kai
bg: Juuro-ku-kai

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
bg: Плик Kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
bg: Плик Kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
bg: Плик kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
bg: Плик kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
bg: Плик kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
bg: Плик kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
bg: Плик kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
bg: Пощенска картичка за отговор Oufuku

[ctx: paper size]
en: pa-kai
bg: Pa-kai

[ctx: paper size]
en: prc 16k
bg: Prc 16k

[ctx: paper size]
en: prc 32k
bg: Prc 32k

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
bg: Плик Prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
bg: Плик Prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
bg: Плик Prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
bg: Плик Prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
bg: Плик Prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
bg: Плик Prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
bg: Плик Prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
bg: Плик Prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
bg: Плик Prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
bg: Плик Prc9

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
bg: Плик You4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
bg: Плик you6

en: paused
bg: На пауза

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
bg: Блокиране поради проблем

[ctx: print operation status]
en: Finished
bg: Завършено

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
bg: Завършено с грешка

[ctx: print operation status]
en: Generating data
bg: Генериране на данни

[ctx: print operation status]
en: Initial state
bg: Първоначално състояние

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
bg: Подготовка за печат

[ctx: print operation status]
en: Printing
bg: Отпечатване

[ctx: print operation status]
en: Sending data
bg: Изпращане на данни

[ctx: print operation status]
en: Waiting
bg: Изчакване

en: printer offline
bg: принтерът не е на линия

[ctx: printer option]
en: After
bg: След

[ctx: printer option]
en: Before
bg: Преди

[ctx: printer option]
en: Page Ordering
bg: Ред на страниците

[ctx: printer option]
en: Pages per Sheet
bg: Страници на лист

[ctx: printer option]
en: Print at
bg: Време на печат

[ctx: printer option]
en: Print at time
bg: Време на печат

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
bg: Цветови профил на принтер

[ctx: printer option value]
en: Unavailable
bg: Недостъпен

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
bg: Предварителен филтър на GhostScript

[ctx: printing option]
en: Output Tray
bg: Изходяща тава

[ctx: printing option]
en: Paper Source
bg: Източник на хартията

[ctx: printing option]
en: Paper Type
bg: Вид хартия

[ctx: printing option]
en: Resolution
bg: Разделителна способност

[ctx: printing option]
en: Two Sided
bg: Двустранно

[ctx: printing option group]
en: Miscellaneous
bg: Разни

[ctx: printing option value]
en: Auto Select
bg: Автоматичен избор

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 1
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 1

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 2
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 2

[ctx: printing option value]
en: Embed GhostScript fonts only
bg: Вграждане само на шрифтовете на GhostScript

[ctx: printing option value]
en: Long Edge (Standard)
bg: По дългата страна (стандартно)

[ctx: printing option value]
en: No pre-filtering
bg: Без предварителен филтър

[ctx: printing option value]
en: One Sided
bg: Едностранно

[ctx: printing option value]
en: Printer Default
bg: Стандартни настройки на принтера

[ctx: printing option value]
en: Short Edge (Flip)
bg: По късата страна (завъртане)

en: processing job
bg: обработка на задача

[ctx: property name]
en: None
bg: Няма

en: ready to print
bg: готовност за печат

[ctx: sides]
en: Long Edge (Standard)
bg: По дългата страна (стандартно)

[ctx: sides]
en: One Sided
bg: Едностранно

[ctx: sides]
en: Short Edge (Flip)
bg: По късата страна (завъртане)

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
bg: И двете

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
bg: Хоризонтално

[ctx: sizegroup mode]
en: None
bg: Без

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
bg: Вертикално

[ctx: switch]
en: OFF
bg: ИЗКЛ

[ctx: switch]
en: ON
bg: ВКЛ

en: test-output.%s
bg: пробна-разпечатка.%s

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
bg: Индикатор за прогрес

[ctx: type name]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: unknown
bg: (неизвестен)
