gtksourceview - en to ca translation catalogue (471 entries)

en: ASP Object
ca: Objecte ASP

en: Added line
ca: Línia afegida

en: Additional Category
ca: Categoria addicional

en: Address
ca: Adreça

en: Adverb
ca: Adverbi

en: After
ca: Després

en: Alert
ca: Avís

en: Alias
ca: Àlies

en: All
ca: Totes

en: All _Lower Case
ca: Tot en minúscu_les

en: All _Upper Case
ca: Tot en majúsc_ules

en: Always
ca: Sempre

en: Anchor
ca: Àncora

en: Annotation
ca: Anotació

en: Arabic
ca: Aràbic

en: Arbitrary base number
ca: Nombre base arbitrari

en: Armenian
ca: Armeni

en: Assertion
ca: Asserció

en: Assignment Left Hand Side
ca: Assignació a mà esquerra

en: Assignment Operator
ca: Operador d'assignació

en: Assignment Right Hand Side
ca: Assignació a mà dreta

en: Atom
ca: Àtom

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute Definition
ca: Definició d'atribut

en: Attribute Name
ca: Nom d'atribut

en: Attribute Value
ca: Valor d'atribut

en: Attribute name
ca: Nom d'atribut

en: Attribute value
ca: Valor d'atribut

en: Autoconf Macro
ca: Macro de l'Autoconf

en: Automake Variable
ca: Variable d'automake

en: BOZ Literal
ca: Literal BOZ

en: Backslash Escape
ca: Escapada amb barra inversa

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Base-N Integer
ca: Enter en base N

en: Base-N number
ca: Nombre en base N

en: Before
ca: Abans

en: Binary number
ca: Nombre binari

en: Bindings
ca: Vinculacions

en: Block
ca: Bloc

en: Block Elements
ca: Elements de bloc

en: Block literal
ca: Bloc literal

en: Blockquote Marker
ca: Marca de citació en bloc

en: Blue based color scheme
ca: Esquema de color blau

en: Bold
ca: Negreta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Boolean Value
ca: Valor booleà

en: Boolean value
ca: Valor booleà

en: Built In
ca: Integrat

en: Built-in Function
ca: Funció integrada

en: Built-in Target
ca: Objectiu integrat

en: Built-in identifier
ca: Identificador integrat

en: Builtin
ca: Integrat

en: Builtin Command
ca: Ordre integrada

en: Builtin Constant
ca: Constant integrada

en: Builtin Function
ca: Funció integrada

en: Builtin Object
ca: Objecte integrat

en: Builtin Variable
ca: Variable integrada

en: Builtin-function keyword
ca: Paraula clau de funció integrada

en: Bullet
ca: Punt

en: C/C++/ObjC Header
ca: Capçalera de C/C++/ObjC

en: CDATA delimiter
ca: Delimitador CDATA

en: CG Shader Language
ca: Llenguatge d'ombrejat CG

en: C_hange Case
ca: Ca_nvia les majúscules/minúscules

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
ca: No s'ha pogut crear una expressió regular per a totes les transicions. El procés de ressaltat serà més lent de l'habitual.
    L'error ha sigut: %s

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: ChangeLog
ca: Registre de canvis

en: Changed line
ca: Línia canviada

en: Chapter Heading
ca: Capçalera de capítol

en: Character
ca: Caràcter

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Class
ca: Classe

en: Class Name
ca: Nom de classe

en: Class Selector
ca: Selector de classe

en: Class names
ca: Noms de classe

en: Class type
ca: Tipus de classe

en: Classic
ca: Clàssic

en: Classic color scheme
ca: Esquema de color clàssic

en: Code
ca: Codi

en: Code Block
ca: Bloc de codi

en: Color scheme used in the Kate text editor
ca: Esquema de color que s'utilitza en l'editor de text Kate

en: Color scheme using Solarized dark color palette
ca: Esquema de color que utilitza la paleta de colors Solarized fosca

en: Color scheme using Solarized light color palette
ca: Esquema de color que utilitza la paleta de colors Solarized clara

en: Color scheme using Tango color palette
ca: Esquema de color que utilitza la paleta de colors del Tango

en: Command
ca: Ordre

en: Command Macro
ca: Ordre de macroinstrucció

en: Commands
ca: Ordres

en: Comment
ca: Comentari

en: Common Commands
ca: Ordres habituals

en: Common Defines
ca: Definicions comunes

en: Common Function
ca: Funció comuna

en: Compiler Directive
ca: Directiva de compilació

en: Completion Info
ca: Informació de compleció

en: Complex number
ca: Nombre complex

en: Conditional Macro
ca: Macroinstrucció condicional

en: Conjunction
ca: Conjunció

en: Control Keyword
ca: Paraules clau de control

en: Conversion from character set '%s' to 'UTF-8' is not supported
ca: No es pot realitzar la conversió del joc de caràcters «%s» a «UTF-8»

en: Could not open converter from '%s' to 'UTF-8'
ca: No s'ha pogut obrir el conversor de «%s» a «UTF-8»

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès

en: DOS Batch
ca: Lot del DOS

en: Dark color scheme using the Tango color palette
ca: Esquema de color fosc que utilitza la paleta de colors del Tango

en: Data Type
ca: Tipus de dada

en: Data Types
ca: Tipus de dades

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: Date
ca: Data

en: Debug
ca: Depura

en: Debug Code
ca: Codi de depuració

en: Decimal number
ca: Nombre decimal

en: Declaration
ca: Declaració

en: Decorator
ca: Decorador

en: Default Attribute
ca: Atribut per defecte

en: Defaults
ca: Valors predeterminats

en: Define
ca: Definició

en: Definition
ca: Definició

en: Definition list
ca: Llista de definició

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Deprecated
ca: Desaconsellat

en: Design by Contract
ca: Disseny per contracte

en: Device Cast
ca: Conversió a dispositiu

en: Device Function
ca: Funció de dispositiu

en: Device Functions
ca: Funcions de dispositiu

en: Diff
ca: Diferència

en: Dimension
ca: Dimensió

en: Directive
ca: Directiva

en: Directory Macro
ca: Directori de macroinstruccions

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Document Words
ca: Paraules del document

en: Documentation comment
ca: Comentari de documentació

en: Documentation comment element
ca: Element de comentari de documentació

en: Double Number
ca: Nombre doble

en: E-mail address
ca: Adreça electrònica

en: Element name
ca: Nom d'element

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Emphasis
ca: Èmfasi

en: Encoding
ca: Codificació

en: Entity
ca: Entitat

en: Entries
ca: Entrades

en: Enumerated list
ca: Llista enumerada

en: Error Text
ca: Text d'error

en: Error during conversion: %s
ca: S'ha produït un error durant la conversió: %s

en: Escape
ca: Escapament

en: Escaped Character
ca: Caràcter d'escapada

en: Escaped Characters
ca: Caràcters d'escapada

en: Exception Handling
ca: Gestió d'excepcions

en: Exec parameter
ca: Paràmetre d'execució

en: Explicit Argument
ca: Argument explícit

en: Explicit Noun Definition
ca: Definició de nom explícita

en: Expression
ca: Expressió

en: External
ca: Extern

en: External Command
ca: Ordre externa

en: Externals
ca: Externs

en: Field
ca: Camp

en: File
ca: Fitxer

en: File Attributes
ca: Atributs de fitxer

en: File Descriptor
ca: Descriptor de fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Float
ca: Punt flotant

en: Floating Point
ca: Punt flotant

en: Floating Point number
ca: Nombre en coma flotant

en: Floating point
ca: Punt flotant

en: Floating point number
ca: Nombre de coma flotant

en: Flow Conditional
ca: Flux condicional

en: Formatting Elements
ca: Elements de format

en: Frame Number
ca: Nombre del marc

en: Function
ca: Funció

en: Function Name
ca: Nom de funció

en: Functions
ca: Funcions

en: Future Reserved Keywords
ca: Paraules clau reservades per al futur

en: Fuzzy
ca: Dubtosa

en: GDB Log
ca: Registre del GDB

en: GUI Elements
ca: Elements d'interfície gràfica

en: Gate
ca: Porta

en: Generated Content
ca: Contingut generat

en: Georgian
ca: Georgià

en: Global Function
ca: Funció global

en: Global Functions
ca: Funcions globals

en: Global Variable
ca: Variable global

en: Global Variables
ca: Variables globals

en: Go
ca: Vés

en: Graphviz Dot
ca: Dot del Graphviz

en: Greek
ca: Grec

en: Group
ca: Grup

en: Haddock Directive
ca: Directiva Haddock

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Elements
ca: Elements de capçalera

en: Header Property
ca: Propietat de capçalera

en: Heading 0
ca: Capçalera 0

en: Heading 1
ca: Capçalera 1

en: Heading 2
ca: Capçalera 2

en: Heading 3
ca: Capçalera 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Heading level 1
ca: Capçalera de nivell 1

en: Heading level 2
ca: Capçalera de nivell 2

en: Heading level 3
ca: Capçalera de nivell 3

en: Heading level 4
ca: Capçalera de nivell 4

en: Heading level 5
ca: Capçalera de nivell 5

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Heredoc Bound
ca: Límit Heredoc

en: Hex
ca: Hexadecimal

en: Hexadecimal number
ca: Nombre hexadecimal

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
ca: S'ha trigat massa en ressaltar una sola línia, per la qual cosa s'inhabilitarà el ressaltat de la sintaxi

en: Horizontal Rule
ca: Regle horitzontal

en: Hyperlinked Identifier
ca: Identificador d'enllaç

en: Hyperlinked Module Name
ca: Nom del mòdul de l'enllaç

en: ID Selector
ca: Selector d'identificador

en: IEEE System Task
ca: Tasca del sistema IEEE

en: Identifier
ca: Identificador

en: Ignore
ca: Ignora

en: Image Marker
ca: Marcador d'imatge

en: Imaginary number
ca: Nombre imaginari

en: Import BVI
ca: Importació BVI

en: Include
ca: Inclòs

en: Include Statement
ca: Sentència d'inclusió

en: Include directive
ca: Directiva d'inclusió

en: Included File
ca: Fitxer inclòs

en: Incomplete Sequence
ca: Seqüència incompleta

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
ca: L'entrada conté una seqüència UTF-8 incompleta

en: Inline Documentation Section
ca: Secció de documentació en línia

en: Inline Elements
ca: Elements en línia

en: Inline Haddock Section
ca: Secció Haddock en línia

en: Inline Math Mode
ca: Mode matemàtic en línia

en: Integer
ca: Enter

en: Integer Number
ca: Nombre enter

en: Intrinsic function
ca: Funció intrínseca

en: Invalid byte sequence in conversion input
ca: La seqüència de bytes a l'entrada de conversió no és vàlida

en: Invalid object, not initialized
ca: L'objecte no és vàlid, no s'ha inicialitzat

en: Italic
ca: Cursiva

en: Itemized list
ca: Llista d'elements

en: Japanese
ca: Japonès

en: Key
ca: Clau

en: Keysymbol
ca: Símbol clau

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Known Property Value
ca: Valor de propietat conegut

en: Korean
ca: Coreà

en: LRM Additional System Task
ca: Tasca del sistema addicional LRM

en: Lab Text
ca: Text de secció

en: Label
ca: Etiqueta

en: Labeled argument
ca: Argument etiquetat

en: Leading
ca: Al principi

en: Light Emphasis
ca: Èmfasi lleuger

en: Line
ca: Línia

en: Line Break
ca: Salt de línia

en: Line Directive
ca: Directiva de línia

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Text
ca: Text d'enllaç

en: List
ca: Llista

en: List Marker
ca: Marcador de llista

en: Literate Haskell
ca: Haskell literal

en: Local Variable
ca: Variable local

en: Location
ca: Ubicació

en: Macro
ca: Macroinstrucció

en: Macros
ca: Macroinstruccions

en: Magic Word
ca: Paraula màgica

en: Main Category
ca: Categoria principal

en: Map key
ca: Clau de mapat

en: Markup
ca: Marcatge

en: Math Boundary
ca: Límit matemàtic

en: Math Constant
ca: Constant matemàtica

en: Math Mode
ca: Mode matemàtic

en: Metaparameters
ca: Metaparàmetres

en: Missing main language definition (id = "%s".)
ca: Falta la definició del llenguatge principal (id = «%s».)

en: Modifier
ca: Modificador

en: Modifiers
ca: Modificadors

en: Module
ca: Mòdul

en: Module Handler
ca: Gestor de mòduls

en: Module Path
ca: Camí de mòdul

en: Module handler
ca: Gestor de mòdul

en: Module name, Variant, etc
ca: Nom del mòdul, variant, etc

en: Monospace
ca: Amplada fixa

en: Multiline string
ca: Cadena en línies múltiples

en: Name
ca: Nom

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: Newline
ca: Línia nova

en: Nil Constant
ca: Constant nul·la

en: No idea what it is
ca: Ni idea de què pot ser

en: Non Breaking Whitespace
ca: Espai no separable

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
ca: Nota (FIXME, TODO, XXX, etc.)

en: Noun
ca: Nom

en: Null
ca: Nul

en: Null Value
ca: Valor nul

en: Number
ca: Nombre

en: Numeric literal
ca: Literal numèric

en: Obsolete Autoconf Macro
ca: Macro de l'Autoconf obsoleta

en: Obsolete Keyword
ca: Paraula clau obsoleta

en: Ocamldoc Comments
ca: Comentaris de l'Ocamldoc

en: Octal number
ca: Nombre octal

en: OpenCL Constant
ca: Constant OpenCL

en: OpenGL Shading Language
ca: Llenguatge d'ombrejat de l'OpenGL

en: OpenMP directives
ca: Directives OpenMP

en: Operation operator
ca: Operador matemàtic

en: Operator
ca: Operador

en: Optimized Out
ca: Sortida optimitzada

en: Option
ca: Opció

en: Option Name
ca: Nom de l'opció

en: Optional Target
ca: Objectiu opcional

en: Options
ca: Opcions

en: Other
ca: Altre

en: Other Keyword
ca: Una altra paraula clau

en: Other Macro
ca: Altres macroinstruccions

en: Others
ca: Altres

en: Others 2
ca: Altres 2

en: Others 3
ca: Altres 3

en: POD Escape
ca: Escapada POD

en: POD heading
ca: Capçalera POD

en: POD keyword
ca: Paraula clau POD

en: Package Info
ca: Informació de paquet

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: Page Elements
ca: Elements de pàgina

en: Page title
ca: Títol de pàgina

en: Paragraph Heading
ca: Capçalera de paràgraf

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parens
ca: Parèntesis

en: Part Heading
ca: Capçalera de part

en: Patch Start
ca: Inici del pedaç

en: Pattern
ca: Patró

en: Polymorphic Variant
ca: Variant polimòrfica

en: Predefined Variable
ca: Variable predefinida

en: Predicate
ca: Predicat

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Preprocessor
ca: Preprocessador

en: Preprocessor directive
ca: Directiva del preprocessador

en: Preprocessor tags
ca: Etiquetes pel preprocessador

en: Primary
ca: Principal

en: Primitive
ca: Primitiva

en: Processing instruction
ca: Instrucció de processament

en: Prompt
ca: Indicador

en: Properties
ca: Propietats

en: Property Name
ca: Nom de propietat

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Quoted Value
ca: Valor entre cometes

en: RPM Variable
ca: Variable RPM

en: RPM spec
ca: Especificació RPM

en: Real number
ca: Nombre real

en: Redirect
ca: Redirecció

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Release
ca: Alliberament

en: Removed line
ca: Línia suprimida

en: Reserved Category
ca: Categoria reservada

en: Reserved Class
ca: Classe reservada

en: Reserved Constant
ca: Constant reservada

en: Reserved Identifier
ca: Identificador reservat

en: Reserved Keywords
ca: Paraules claus reservades

en: Reserved keyword
ca: Paraula clau reservada

en: Resources
ca: Recursos

en: Return
ca: Retorn

en: Romanian
ca: Romanès

en: Scientific
ca: Científic

en: Scope Declaration
ca: Declaració d'àmbit

en: Secondary
ca: Secundari

en: Section
ca: Secció

en: Section 1
ca: Secció 1

en: Section 2
ca: Secció 2

en: Section 3
ca: Secció 3

en: Section 4
ca: Secció 4

en: Section 5
ca: Secció 5

en: Section Elements
ca: Elements de selecció

en: Section Heading
ca: Capçalera de secció

en: Shebang
ca: Shebang (#!)

en: Show detailed proposal information
ca: Mostra la proposta d'informació amb detalls

en: Signal Name
ca: Nom de senyal

en: Signal name
ca: Nom de senyal

en: Signature
ca: Signatura

en: Since
ca: Des de

en: Single Number
ca: Nombre senzill

en: Solarized Dark
ca: Solarized fosc

en: Solarized Light
ca: Solarized clar

en: Source
ca: Font

en: South European
ca: Sudeuropeu

en: Space
ca: Espai

en: Spec Macro
ca: Especificació de macroinstrucció

en: Special
ca: Especial

en: Special Character
ca: Caràcter especial

en: Special Constant
ca: Constant especial

en: Special Token
ca: Marca especial

en: Special Variable
ca: Variable especial

en: Special case
ca: Cas especial

en: Special character (inside a string)
ca: Caràcter especial (dins d'una cadena)

en: Special constant
ca: Constant especial

en: Standard Modules
ca: Mòduls estàndard

en: Standard stream
ca: Flux estàndard

en: Statement
ca: Sentència

en: Storage Class
ca: Classe d'emmagatzematge

en: Storage Type
ca: Tipus d'emmagatzematge

en: String
ca: Cadena

en: String Conversion
ca: Conversió de cadena

en: String Format
ca: Format de cadena

en: Strong Emphasis
ca: Èmfasi fort

en: Structural Elements
ca: Elements estructurals

en: Sub Keywords
ca: Sub paraules clau

en: SubParagraph Heading
ca: Capçalera de subparàgraf

en: SubSection Heading
ca: Capçalera de subsecció

en: SubSubSection Heading
ca: Capçalera de subsubsecció

en: Substitution
ca: Substitució

en: Switch
ca: Commutador

en: Swizzle operator
ca: Operador swizzle

en: Symbol
ca: Símbol

en: Symbol of a Table
ca: Símbol d'una taula

en: Symbol on a Link
ca: Símbol en un enllaç

en: System Command
ca: Ordre del sistema

en: System Task
ca: Tasca del sistema

en: Tab
ca: Tabulació

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag Name Selector
ca: Selector de nom d'etiqueta

en: Template
ca: Plantilla

en: Thai
ca: Tailandès

en: Thread Action
ca: Acció al fil

en: Thread Header
ca: Capçalera del fil

en: Title
ca: Títol

en: Token
ca: Testimoni

en: Trailing
ca: Al final

en: Trailing Tab
ca: Tabulacions al final de línia

en: Translation
ca: Traducció

en: Turkish
ca: Turc

en: Type
ca: Tipus

en: Type Operators
ca: Operadors de tipus

en: Type Variable
ca: Variable de tipus

en: Type, module or object keyword
ca: Paraula clau de tipus, mòdul o objecte

en: Undefined Value
ca: Valor no definit

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
ca: Identificador «%s» desconegut en l'expressió regular «%s»

en: VBScript and ADO constants
ca: Constants del VBScript i de l'ADO

en: Values
ca: Valors

en: Variable Definition
ca: Definició de variable

en: Variant Constructor
ca: Constructor de variant

en: Verbatim
ca: Literalment

en: Verbatim Block
ca: Bloc literal

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Void Value
ca: Valor buit

en: Warning
ca: Avís

en: Western
ca: Occidental

en: Widget State
ca: Estat del giny

en: Word
ca: Paraula

en: XML Tag
ca: Etiqueta XML

en: _Details...
ca: _Detalls...

en: _Invert Case
ca: _Inverteix les majúscules/minúscules

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Title Case
ca: Majúscules/minúscules del _títol

en: _Undo
ca: _Desfés

en: at-rules
ca: Regles at

en: command
ca: ordre

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
ca: en el context «%s» no hi pot haver l'ordre \%%{...@start}

en: decl
ca: declaració

en: duplicated context id '%s'
ca: identificador de context duplicat «%s»

en: entity
ca: entitat

en: function
ca: funció

en: gettext translation
ca: Traducció del gettext

en: in regex '%s': backreferences are not supported
ca: en l'expressió regular «%s»: no es permeten les referències anteriors

en: invalid context reference '%s'
ca: referència de context «%s» no vàlida

en: keyword
ca: paraula clau

en: m4 Comment
ca: Comentari m4

en: m4 Macro
ca: Macro de l'm4

en: prereq
ca: prerequisit

en: printf Conversion
ca: Conversió de la printf

en: rule
ca: regla

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
ca: s'ha utilitzat la sobreescriptura d'estil amb una referència de context comodí en el llenguatge «%s» a la referència «%s»

en: targets
ca: objectius

en: token type
ca: tipus de testimoni

en: unknown context '%s'
ca: context desconegut «%s»

en: using \C is not supported in language definitions
ca: no es pot utilitzar \C en les definicions de llenguatges
