gtksourceview - en to sr translation catalogue (467 entries)

en: ASP Object
sr: ASP Objekat

en: Accelerators
sr: Prečice

en: Activation
sr: Aktivacija

en: Added line
sr: Dodata linija

en: Additional Category
sr: Dodatne kategorije

en: All
sr: Sve

en: Anchor
sr: Sidro

en: Arbitrary base number
sr: Broj u proizvoljnoj osnovi

en: Assertion
sr: Predviđanje

en: Assignment Left Hand Side
sr: Dodeljivanje levoj strani

en: Assignment Operator
sr: Operator dodele

en: Assignment Right Hand Side
sr: Dodeljivanje desnoj strani

en: Attribute Definition
sr: Definicija atributa

en: Attribute Name
sr: Ime osobine

en: Attribute Value
sr: Vrednost osobine

en: Attribute name
sr: Ime osobine

en: Attribute value
sr: Ime osobine

en: Auto Complete Delay
sr: Vreme samodopunjavanja

en: Auto Indentation
sr: Samo-uvlačenje

en: Autoconf Macro
sr: Autoconf makro

en: BOZ Literal
sr: BOZ literal

en: Background
sr: Pozadina

en: Background color
sr: Boja pozadine

en: Background set
sr: Postavljena pozadina

en: Base-N Integer
sr: Ceo broj u osnovi N

en: Base-N number
sr: Ceo broj u osnovi N

en: BibTeX
sr: BibTeks

en: Binary number
sr: Binarni broj

en: Bindings
sr: Povezivanja

en: Block
sr: Blok

en: Block Elements
sr: Elementi bloka

en: Blue based color scheme
sr: Plava šema boja

en: Body Font Name
sr: Font za telo teksta

en: Bold
sr: Podebljano

en: Bold set
sr: Postavljeno podebljano

en: Boolean
sr: Istinitosna vrednost

en: Boolean Value
sr: Istinitosna vrednost

en: Boolean value
sr: Istinitosna vrednost

en: Buffer
sr: Ostava

en: Built-in identifier
sr: Ugrađeni identifikator

en: Builtin
sr: Ugrađeno

en: Builtin Command
sr: Ugrađena naredba

en: Builtin Constant
sr: Ugrađena konstanta

en: Builtin Function
sr: Ugrađene funkcije

en: Builtin Object
sr: Ugrađeni objekat

en: Builtin Variable
sr: Ugrađene promenljive

en: Builtin-function keyword
sr: Ugrađene ključne reči funkcije

en: Bullet
sr: Oznaka

en: C/C++/ObjC Header
sr: C/C++/ObjC zaglavlje

en: CDATA delimiter
sr: CDATA razdvajač

en: CG Shader Language
sr: Jezik CG nijansiranja

en: CUDA
sr: KUDA

en: Can redo
sr: Moguće ponavljanje

en: Can undo
sr: Moguće opozivanje

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
sr: Ne mogu da napravim regularni izraz za sve prelaze, proces isticanja sintakse će biti sporiji.
    Greška: %s

en: ChangeLog
sr: Dnevnik promena

en: Changed line
sr: Izmenjena linija

en: Character
sr: Znak

en: Class
sr: Klasa

en: Classic
sr: Klasično

en: Classic color scheme
sr: Klasična šema boja

en: Cobalt
sr: Kobalt

en: Code Block
sr: Blok koda

en: Color
sr: Boja

en: Color scheme used in the Kate text editor
sr: Šema boja korišćena u Kejt uređivaču teksta

en: Color scheme using Tango color palette
sr: Šema boja koristeći Tango paletu boja

en: Command
sr: Naredba

en: Command Macro
sr: Makro naredbe

en: Comment
sr: Primedba

en: Common Commands
sr: Zajedničke naredbe

en: Common Defines
sr: Zajedničke definicije

en: Compiler Directive
sr: Direktiva prevodioca

en: Completion
sr: Dopunjavanje

en: Completion Info
sr: Podaci dopunjavanja

en: Completion popup delay for interactive completion
sr: Vreme nakon koga se iskače prozorče pri upitnom dopunjavanju

en: Complex number
sr: Kompleksni broj

en: Conditional Macro
sr: Uslovni makro

en: Constant
sr: Konstanta

en: Constructors
sr: Konstruktori

en: Control
sr: Kontrola

en: Control Keyword
sr: Kontrolna ključna reč

en: Dark color scheme using the Tango color palette
sr: Tamna šema boja koristeći Tango paletu boja

en: Data Type
sr: Tip podataka

en: Data type
sr: Tip podatka

en: Date
sr: Datum

en: Debug
sr: Ispravka grešaka

en: Debug Code
sr: Kod za ispravljanje grešaka

en: Decimal
sr: Decimalni

en: Decimal number
sr: Dekadni broj

en: Declaration
sr: Deklaracija

en: Defaults
sr: Podrazumevano

en: Define
sr: Definiši

en: Definition
sr: Definicija

en: Definition list
sr: Spisak definicija

en: Delimiter
sr: Razdvajač

en: Deprecated
sr: Zastarelo

en: Design by Contract
sr: Dizajn po ugovoru

en: Device Functions
sr: Mogućnosti uređaja

en: Diff
sr: Razlike (Diff)

en: Dimension
sr: Dimenzije

en: Directory Macro
sr: Makro fascikle

en: Docbook
sr: Dokbuk

en: Document Words
sr: Reči dokumenta

en: Documentation comment
sr: Dokumentacioni komentar

en: Documentation comment element
sr: Element dokumentacionog komentara

en: Dos Batch
sr: DOS batch

en: Draw Spaces
sr: Crtanje razmaka

en: E-mail address
sr: Adresa e-pošte

en: Eiffel
sr: Ajfel

en: Element name
sr: Ime elementa

en: Email
sr: E-pošta

en: Emphasis
sr: Naglašavanje

en: Encoding
sr: Kodiranje

en: Entity
sr: Entitet

en: Entries
sr: Unosi

en: Enumerated list
sr: Numerisani spisak

en: Error
sr: Greška

en: Error Text
sr: Tekst greške

en: Escaped Character
sr: Znak za izbegavanje

en: Exception Handling
sr: Baratanje greškama

en: Exec parameter
sr: Parametar Exec

en: External
sr: Spoljašnji

en: Field
sr: Polje

en: File
sr: Datoteka

en: File Attributes
sr: Osobine datoteke

en: File Descriptor
sr: Deskriptor datoteke

en: Float
sr: Pokretni

en: Floating Point
sr: Pokretni zarez

en: Floating Point number
sr: Broj u pokretnom zarezu

en: Floating point number
sr: Broj u pokretnom zarezu

en: Flow Conditional
sr: Uslov skoka

en: Footer Font Name
sr: Font za podnožje

en: Foreground
sr: Tekst

en: Foreground color
sr: Boja teksta

en: Foreground set
sr: Postavljena boja teksta

en: Formatting Elements
sr: Elementi za formatiranje

en: Function
sr: Funkcija

en: Function Name
sr: Ime funkcije

en: Future Reserved Keywords
sr: Rezervisane reči za budućnost

en: Fuzzy
sr: Nejasno

en: GUI Elements
sr: Grafički elementi

en: Gate
sr: Ulaz

en: Generated Content
sr: Generisani sadržaj

en: Global Functions
sr: Opšte mogućnosti

en: Global Variables
sr: Opšte promenljive

en: Group
sr: Grupa

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
sr: HOME i END tasteri premeštaju na prvi/poslednji neprazan znak u liniji pre nego što prebace na početak/kraj linije

en: Haddock Directive
sr: Haddock direktiva

en: Haskell
sr: Haskel

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header Elements
sr: Elementi zaglavlja

en: Header Font Name
sr: Font za zaglavlje

en: Header Property
sr: Svojstvo zaglavlja

en: Heredoc
sr: Heredok

en: Heredoc Bound
sr: Heredok veza

en: Hex
sr: Heksadesimalni

en: Hexadecimal number
sr: Heksadecimalni broj

en: Hidden
sr: Skriven

en: Highlight Matching Brackets
sr: Isticanje uparenih zagrada

en: Highlight Syntax
sr: Isticanje sintakse

en: Highlight current line
sr: Ističi tekući red

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
sr: Isticanje jedne linije je trajalo predugo, isticanje sintakse će biti onemogućeno

en: Hyperlinked Identifier
sr: Uvezani idedntifikator

en: Hyperlinked Module Name
sr: Uvezano ime modula

en: Icon
sr: Ikonica

en: Icon to be shown for this item
sr: Ikonica koja se prikazuje za ovu stavku

en: Identifier
sr: Identifikator

en: Ignore
sr: Ignoriši

en: Include
sr: Uključivanje

en: Include Statement
sr: Izraz uključivanja

en: Include directive
sr: Direktiva za uključivanje

en: Included File
sr: Uključena datoteka

en: Indent Width
sr: Širina uvlačenja

en: Indent on tab
sr: Uvlači na tab

en: Individual
sr: Pojedinačno

en: Info
sr: Podaci

en: Info to be shown for this item
sr: Podaci koji se prikazuju za ovu stavku

en: Inline Documentation Section
sr: Odeljak unutrašnje dokumentacije

en: Inline Elements
sr: Unutrašnji elementi

en: Inline Haddock Section
sr: Unutrašnji Haddock odeljak

en: Inline Math Mode
sr: Ugnježdeni matematički način rada

en: Insert Spaces Instead of Tabs
sr: Ubaci razmake umesto tabulatora

en: Integer Number
sr: Ceo broj

en: Interactive Delay
sr: Vreme upita

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
sr: Razmak štampanih brojeva redova (0 označava da nema brojeva)

en: Intrinsic function
sr: Interne funkcije

en: Italic
sr: Kurziv

en: Italic set
sr: Postavljen kurziv

en: Item text
sr: Tekst stavke

en: Itemized list
sr: Lista sa stavkama

en: Iterator
sr: Operator

en: Javascript
sr: JavaSkript

en: Kate
sr: Kejt

en: Key
sr: Ključ

en: Keyword
sr: Ključna reč

en: Known Property Value
sr: Poznata vrednost osobina

en: LaTeX
sr: LaTeH

en: Label
sr: Oznaka

en: Label to be shown for this item
sr: Oznaka koja se prikazuje za ovu stavku

en: Labeled argument
sr: Argument sa oznakom

en: Language
sr: Jezik

en: Language id
sr: Identifikacija jezika

en: Language ids
sr: Identifikacije jezika

en: Language name
sr: Ime jezika

en: Language object to get highlighting patterns from
sr: Objekat jezika iz kojeg se izvlače šabloni za isticanje

en: Language section
sr: Odeljak jezika

en: Language specification directories
sr: Direktorijumi sa definicijama jezika

en: Line Directive
sr: Direktiva linije

en: Line Numbers Font Name
sr: Font za brojeve linija

en: Line background
sr: Pozadina linije

en: Line background color
sr: Boja pozadine linije

en: Line background set
sr: Postavljena pozadina linije

en: List of directories and files where the style schemes are located
sr: Spisak direktorijuma i datoteka u kojima se nalaze sheme stila

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
sr: Spisak direktorijuma u kojima se nalaze datoteke sa definicijama jezika (.lang)

en: List of the ids of the available languages
sr: Spisak identifikacija dostupnih jezika

en: List of the ids of the available style schemes
sr: Spisak identifikatora dostupnih šema stila

en: Literal
sr: Doslovno

en: Literate Haskell
sr: Literate Haskel

en: Location
sr: Mesto

en: Macros
sr: Makroi

en: Main Category
sr: Glavna kategorija

en: Mallard
sr: Malard

en: Markup
sr: Označavanje

en: Markup to be shown for this item
sr: Označavanje koje su prikazuje za ovu stavku

en: Math Mode
sr: Matematički način rada

en: Maximum Undo Levels
sr: Dozvoljeni broj poništavanja

en: Maximum height
sr: Najveća visina

en: Maximum width
sr: Najveća širina

en: Minimum Word Size
sr: Najmanja veličina reči

en: Missing main language definition (id = "%s".)
sr: Nedostaje glavna definicija jezika (ib = „%s“.)

en: Module Handler
sr: Rukovaoc modulom

en: Module Path
sr: Putanja modula

en: Module handler
sr: Rukovalac modulom

en: Monospace
sr: Fiksna širina

en: Multiline string
sr: Višelinijska niska

en: Name
sr: Ime

en: Name of the font to use for the line numbers (e.g. "Monospace 10")
sr: Ime fonta koji se koristi za brojeve linija (npr. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the page footer (e.g. "Monospace 10")
sr: Ime fonta koji se koristi za podnožje (npr. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the page header (e.g. "Monospace 10")
sr: Ime fonta koji se koristi za zaglavlje (npr. „Monospace 10“)

en: Name of the font to use for the text body (e.g. "Monospace 10")
sr: Ime fonta koji se koristi za telo teksta (npr. „Monospace 10“)

en: Namespace
sr: Imenski prostor

en: Nil Constant
sr: Nil konstanta

en: No extra information available
sr: Nema dodatnih podataka

en: No idea what it is
sr: Nemam pojma šta je ovo

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
sr: Beleška (FIXME, TODO, XXX, itd.)

en: Null Value
sr: Null vrednost

en: Number
sr: Broj

en: Number of lines scanned in one batch
sr: Broj linija pretraženih u jednom paketu

en: Number of pages
sr: Broj stranica

en: Number of proposal accelerators to show
sr: Broj predloženih prečica za prikaz

en: Number of proposals added in one batch
sr: Broj predloga dodatih u jednom paketu

en: Number of spaces to use for each step of indent
sr: Broj razmaka koje se koriste za svaki korak uvlačenja

en: Number of undo levels for the buffer
sr: Dozvoljeni broj poništavanja za bafer

en: Numeric literal
sr: Numerički literal

en: Object
sr: Objekat

en: Objective Caml
sr: Objektni Caml

en: Objective-C
sr: Objektni C

en: Obsolete Autoconf Macro
sr: Zastareli autoconf makro

en: Ocamldoc Comments
sr: Ocamldoc komentari

en: Octal
sr: Oktalni

en: Octal number
sr: Oktalni broj

en: Octave
sr: Oktava

en: OpenGL Shading Language
sr: Jezik za OpenGL senčenje

en: Operation operator
sr: Operator operacije

en: Option
sr: Opcija

en: Option Name
sr: Ime opcije

en: Other Macro
sr: Ostali makroi

en: Others
sr: Ostali

en: Others 2
sr: Ostalo 2

en: Others 3
sr: Ostalo 3

en: POD heading
sr: POD zaglavlje

en: POD keyword
sr: POD ključna reč

en: Package Info
sr: Podaci o paketu

en: Page Elements
sr: Elementi strane

en: Parameter
sr: Parametar

en: Pascal
sr: Paskal

en: Pattern
sr: Obrazac

en: Polymorphic Variant
sr: Polimorfne varijante

en: Position of the right margin
sr: Pozicija desne margine

en: Predefined Variable
sr: Predefinisane promenljive

en: Predicate
sr: Predviđanje

en: Preprocessor
sr: Preprocesor

en: Preprocessor directive
sr: Preprocesorske direktive

en: Print Footer
sr: Štampaj podnožje

en: Print Header
sr: Štampaj zaglavlje

en: Print Line Numbers
sr: Štampaj brojeve redova

en: Priority
sr: Značaj

en: Processing instruction
sr: Instrukcija preprocesora

en: Properties
sr: Osobine

en: Property Name
sr: Ime svojstva

en: Proposal Page Size
sr: Veličina stranice predloga

en: Proposal scrolling page size
sr: Veličina stranice za listanje predloga

en: Proposals Batch Size
sr: Predlozi paketne veličine

en: Provider
sr: Dobavljači

en: Provider Page Size
sr: Veličina stranice dobavljača

en: Provider priority
sr: Važnost dobavljača

en: Provider scrolling page size
sr: Veličina stranice za listanje dovavljača

en: Python
sr: Piton

en: QName
sr: QIme

en: RPM Variable
sr: RPM Promenljiva

en: Real number
sr: Realan broj

en: Regular Expression
sr: Regularni izraz

en: Release
sr: Izdanje

en: Remember Info Visibility
sr: Zapamti vidljivost podataka

en: Remember the last info window visibility state
sr: Pamti stanje vidljivosti prozora sa podacima

en: Removed line
sr: Uklonjena linija

en: Reserved Category
sr: Rezervisana kategorija

en: Reserved Class
sr: Rezervisana klasa

en: Reserved Constant
sr: Rezervisana konstanta

en: Reserved Identifier
sr: Rezervisani identifikator

en: Reserved Keywords
sr: Rezervisane ključne reči

en: Reserved keyword
sr: Rezervisane ključne reči

en: Return
sr: Vraća

en: Right Margin Position
sr: Pozicija desne margine

en: Ruby
sr: Rubi

en: Scan Batch Size
sr: Pretraži paketnu veličinu

en: Scheme
sr: Šema

en: Scheme ids
sr: Identifikatori šema

en: Scientific
sr: Naučni

en: Scope Declaration
sr: Deklaracija opsega

en: Scripts
sr: Skripte

en: Section
sr: Odeljak

en: Section 1
sr: Odeljak 1

en: Section 2
sr: Odeljak 2

en: Section 3
sr: Odeljak 3

en: Section 4
sr: Odeljak 4

en: Section 5
sr: Odeljak 5

en: Section Elements
sr: Elementi odeljka

en: Select first proposal when completion is shown
sr: Bira prvi predlog kada je prikazano dopunjavanje

en: Select on Show
sr: Izaberi kad je prikazano

en: Set if and how the spaces should be visualized
sr: Postavite da li i kako razmaci treba da se vide

en: Show Headers
sr: Prikaži zaglavlja

en: Show Icons
sr: Prikaži ikonice

en: Show Line Marks
sr: Prikaži oznake linija

en: Show Line Numbers
sr: Prikaži brojeve linija

en: Show Right Margin
sr: Prikaži desnu marginu

en: Show provider and proposal icons in the completion popup
sr: Prikazuje ikonicu za dobavljača i predlog u prozorčetu za dopunjavanje

en: Show provider headers when proposals from multiple providers are available
sr: Prikazuje zaglavlje dobavljača kada su dostupni predlozi sa više dobavljača

en: Shrink height
sr: Suzi visinu

en: Shrink width
sr: Suzi širinu

en: Signal Name
sr: Ime signala

en: Since
sr: Od

en: Smart Home/End
sr: Pametni Home/End

en: Source Buffer
sr: Bafer sa izvornim kodom

en: Sources
sr: Izvori

en: Spec Macro
sr: Specijalni makro

en: Special
sr: Specijalno

en: Special Constant
sr: Specijalna konstanta

en: Special Token
sr: Specijalni simbol

en: Special Variable
sr: Specijalna promenljiva

en: Special case
sr: Naročiti slučaj

en: Special character (inside a string)
sr: Specijalni karakter (unutar niske)

en: Special constant
sr: Specijalna konstanta

en: Standart Modules
sr: Standardni moduli

en: Statement
sr: Izraz

en: Storage Class
sr: Klasa skladišta

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Strikethrough set
sr: Postavljeno precrtano

en: String
sr: Niska

en: String Format
sr: Format niske

en: Structural Elements
sr: Strukturalni elementi

en: Style scheme
sr: Šema stila

en: Style scheme description
sr: Opis sheme stila

en: Style scheme filename
sr: Ime datoteke sheme stila

en: Style scheme id
sr: Identifikator sheme stila

en: Style scheme name
sr: Ime sheme stila

en: Style scheme search path
sr: Putanja za pretragu sheme stila

en: Subshell
sr: Podljuska

en: Switch
sr: Prekidač

en: Symbol
sr: Simbol

en: System Command
sr: Sistemska naredba

en: Tab Width
sr: Širina tabulatora

en: Tag
sr: Oznaka

en: Texinfo
sr: Tehinfo

en: Text
sr: Tekst

en: The GtkSourceBuffer object to print
sr: Koji GtkSourceBuffer objekat se štampa

en: The GtkSourceView bound to the completion
sr: GtkSourceView privezan na ovo dopunjavanje

en: The GtkTextIter at which the completion was invoked
sr: GtkTextIter na koji se poziva dopunjavanje

en: The buffer undo manager
sr: Urednik ostave za opozivanja

en: The completion object associated with the view
sr: Objekat za dopunjavanje povezan sa ovim pregledom

en: The completion object to which the context belongs
sr: Objekat dovršavanja kome pripada kontekst

en: The delay before initiating interactive completion
sr: Vreme nakon koga se pokreće upitno dovršavanje

en: The gutters text window type
sr: Tip dna prozora teksta

en: The gutters' GtkSourceView
sr: Dno GtkSourceView-a

en: The mark category
sr: Kategorija oznake

en: The maximum allowed height
sr: Najveća dozvoljena visina

en: The maximum allowed width
sr: Najveća dozvoljena širina

en: The minimum word size to complete
sr: Najmanja veličina reči za dovršavanje

en: The number of pages in the document (-1 means the document has not been completely paginated).
sr: Broj stranica u dokumentu (-1 znači da nisu zadate sve stranice dokumentu)

en: The provider icon
sr: Ikonica dobavljača

en: The provider name
sr: Ime dobavljača

en: The text buffer to add undo support on
sr: Ostava u koju se dodaju koraci za opozivanje

en: The type of activation
sr: Vrsta aktivacije

en: Trailing Tab
sr: Viseći tabulator

en: Translation
sr: Prevod

en: Type
sr: Tip

en: Type Operators
sr: Operatori tipova

en: Type Variable
sr: Promenljiva tipa

en: Type, module or object keyword
sr: Ključna reč za tip, modul ili objekat

en: URL
sr: Adresa

en: Undefined Value
sr: Nedefinisane vrednosti

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Underline set
sr: Postavljeno podvučeno

en: Underlined
sr: Podvučeno

en: Undo manager
sr: Urednik opozivanja

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
sr: Nepoznata identifikacija „%s“ u regularnom izrazu „%s“

en: VBScript and ADO constants
sr: VBScript i ADO konstante

en: Variable
sr: Promenljiva

en: Variable Definition
sr: Definicija promenljive

en: Variant Constructor
sr: Konstruktor varijanti

en: Verbatim Block
sr: Verbatim blok

en: View
sr: Pregled

en: Void Value
sr: Prazna vrednost

en: Whether Redo operation is possible
sr: Određuje da li je operacija ponavljanja moguća

en: Whether Undo operation is possible
sr: Određuje da li je operacija opozivanja moguća

en: Whether background color is set
sr: Da li je boja pozadine postavljena

en: Whether bold attribute is set
sr: Da li je postavljeno da je tekst podebljan

en: Whether foreground color is set
sr: Da li je boja teksta postavljena

en: Whether italic attribute is set
sr: Da li je postavljeno da je tekst u kurzivu

en: Whether line background color is set
sr: Da li je postavljena boja pozadine linije

en: Whether strikethrough attribute is set
sr: Da li je postavljeno da je tekst precrtan

en: Whether the language should be hidden from the user
sr: Određuje da li jezik treba da bude skriven od korisnika

en: Whether the window should shrink height to fit the contents
sr: Da li da suzim visinu prozora kako bi se uklopio sadržaj

en: Whether the window should shrink width to fit the contents
sr: Da li da suzim širinu prozora kako bi se uklopio sadržaj

en: Whether to display line mark pixbufs
sr: Određuje da li da se prikazuju slike (pixbuf) za oznake linija

en: Whether to display line numbers
sr: Određuje da li da se prikazuju brojevi linija

en: Whether to display the right margin
sr: Određuje da li da se prikazuje desna margina

en: Whether to enable auto indentation
sr: Određuje da li je uključeno samo-uvlačenje

en: Whether to highlight matching brackets
sr: Određuje da li su istaknute uparene zagrade

en: Whether to highlight syntax in the buffer
sr: Određuje da li da istakne sintaksu pri prikazu

en: Whether to highlight the current line
sr: Određuje da li je istaknut tekući red

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
sr: Određuje da li da uvlači označeni tekst kada se pritisne tabulator

en: Whether to insert spaces instead of tabs
sr: Određuje da li da umeće razmake umesto tabulatora

en: Whether to print a footer in each page
sr: Određuje da li da štampa podnožje na svakoj stranici

en: Whether to print a header in each page
sr: Određuje da li da štampa zaglavlje na svakoj stranici

en: Whether to print the document with highlighted syntax
sr: Da li štampati dokument sa istaknutom sintaksom

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries.
sr: Određuje da li da se linije nikad ne prelamaju, prelamaju oko reči ili oko karaktera.

en: Whether underline attribute is set
sr: Da li je postavljeno da je tekst podvučen

en: Widget State
sr: Stanje elementa

en: Width of a tab character expressed in spaces
sr: Širina tabulatora izražena u razmacima

en: Window Type
sr: Tip prozora

en: Wrap Mode
sr: Način preloma

en: at-rules
sr: @ pravila

en: category
sr: kategorija

en: command
sr: naredba

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
sr: kontekst '%s' ne može da sadrži \%%{...@start} naredbu

en: decl
sr: deklaracija

en: duplicated context id '%s'
sr: ponovljeni identifikator konteksta „%s“

en: entity
sr: entitet

en: error
sr: greška

en: function
sr: funkcija

en: gettext translation
sr: gettekst prevod

en: in regex '%s': backreferences are not supported
sr: u regularnom izrazu „%s“: povratne reference nisu podržane

en: invalid context reference '%s'
sr: neispravna referenca konteksta „%s“

en: keyword
sr: ključna reč

en: m4 Macro
sr: m4 makro

en: m4-comment
sr: m4-komentar

en: prereq
sr: preduslov

en: printf Conversion
sr: printf konverzija

en: quoted-value
sr: citirana vrednost

en: rule
sr: pravilo

en: string-conversion
sr: konverzija-niske

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
sr: preklapanje stila korišćeno sa džoker referencom konteksta u jeziku „%s“ i referenci „%s“

en: targets
sr: mete

en: token-type
sr: tip-simbola

en: unknown context '%s'
sr: nepoznati kontekst „%s“

en: using \C is not supported in language definitions
sr: korišćenje \C nije podržano u definicijama jezika
