gedit master - en to eu translation catalogue (712 entries)

en:   Ln %d, Col %d
eu:   %d lerroa, %d zutabea

en: %d of %d
eu: %d / %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
eu: %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
eu: %s (uneko locale-a)

en: %s: invalid encoding.
eu: %s: kodeketa baliogabea.

en: (Empty)
eu: (Hutsa)

en: / on %s
eu: / %s kokalekuan

en: 01/11/2009 17:52:00
eu: 2009/11/01 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
eu: Pango letra-tipo baten izena. Adibidez, "Sans 12" edo "Monospace Bold 14".

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
eu: Edizio-arean erabiliko den letra-tipo pertsonalizatua. Hau indarrean egoteko, "Erabili letra-tipo lehenetsia" aukerak desaktibatuta egon behar du.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
eu: Izen berdineko fitxategia badago lehendik ere. Erabili beste izen bat.

en: A_dd Scheme
eu: _Gehitu eskema

en: A_vailable Encodings
eu: Kodeketa _erabilgarriak:

en: Activation
eu: Aktibatzea

en: Active plugins
eu: Aktibatu pluginak

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Scheme
eu: Gehitu eskema

en: Add Snippet
eu: Gehitu mozkina

en: Add Tool
eu: Gehitu tresna

en: Add a new snippet…
eu: Gehitu mozkin berria...

en: Add a new tool
eu: Gehitu tresna berria

en: Add or Remove…
eu: Gehitu edo kendu...

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: All Text Files
eu: Testu-fitxategi guztiak

en: All documents
eu: Dokumentu guztiak

en: All documents except untitled ones
eu: Dokumentu guztiak izenik gabekoak ezik

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: All languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: All supported archives
eu: Onartzen diren artxibo guztiak

en: Always available
eu: Beti erabilgarri

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: An error occurred while creating a new directory
eu: Errorea gertatu da direktorio berria sortzean

en: An error occurred while creating a new file
eu: Errorea gertatu da fitxategi berria sortzean

en: An error occurred while deleting a file or directory
eu: Errorea gertatu da fitxategia/direktorioa ezabatzean

en: An error occurred while loading a directory
eu: Errorea gertatu da direktorioa kargatzean

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
eu: Errorea gertatu da direktorioa fitxategi-kudeatzailearekin irekitzean

en: An error occurred while renaming a file or directory
eu: Errorea gertatu da fitxategia/direktorioa izenez aldatzean

en: An error occurred while setting a root directory
eu: Errorea gertatu da erroko direktorioa ezartzean

en: Append to current document
eu: Erantsi uneko dokumentuari

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
eu: Ziur zaude hautatutako fitxategiak betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
eu: Ziur zaude "%s" behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Automatic Indentation
eu: Koska automatikoa

en: Automatic indent
eu: Koska automatikoa

en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatuta

en: Autosave
eu: Gorde automatikoki

en: Autosave Interval
eu: Automatikoki gordetzeko tartea

en: Available formats
eu: Erabil daitezkeen formatuak

en: Body Font for Printing
eu: Testuaren letra-tipoa inprimatzeko

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Bracket match found on line: %d
eu: Bat datorren parentesia honako lerroan aurkituta: %d

en: Bracket match is out of range
eu: Parentesien bat-etortzea barrutitik kanpo

en: Bracket match not found
eu: Parentesien bat-etortzea ez da aurkitu

en: Build
eu: Eraiki

en: Bytes
eu: Byte

en: Bzip2 compressed archive
eu: Bzip2-rekin konprimitutako artxiboa

en: C_ase sensitive
eu: Maius_kula/Minuskula

en: C_ommand color:
eu: _Komando-kolorea:

en: C_ut
eu: E_baki

en: Candidate Encodings
eu: Kodeketa hautagaiak

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
eu: Ezin da eskatutako fitxategia aurkitu. Baliteke duela gutxi ezabatu izana.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ezin da helbide hau idazteko moduan kudeatu. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ezin dira '%s:' helbideak idazteko moduan kudeatu. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
eu: Ezin da fitxategia zakarrontzira bota.
    Betirako ezabatzea nahi duzu?

en: Ch_aracter Encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

en: Change side panel page
eu: Aldatu albo-paneleko orria

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
eu[0]: Azken orduan (%d) dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: Azken %d ordutan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
eu[0]: Azken %ld minutuan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: Azken %ld minututan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
eu[0]: Azken %ld segundoan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: Azken %ld segundotan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
eu[0]: Azken orduan eta %d minutuan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: Azken orduan eta %d minututan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
eu: Azken orduan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
eu[0]: Azken minutuan eta %ld segundoan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: Azken minutuan eta %ld segundotan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
eu: Azken minutuan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
eu[0]: Dokumentu %dean egindako aldaketak betirako galduko dira.
eu[1]: %d dokumentutan egindako aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
eu: '%s' dokumentuan egindako aldaketak betirako galduko dira.

en: Character Encoding:
eu: Karaktere-kodeketa:

en: Character Encodings
eu: Karaktere-kodeketak

en: Characters (no spaces)
eu: Karaktereak (tarterik ez)

en: Characters (with spaces)
eu: Karaktereak (tarteekin)

en: Check for latest version of gedit
eu: Begiratu gedit-en bertsio berririk dagoen

en: Check update
eu: Begiratu eguneraketak

en: Checks the spelling of the current document.
eu: Uneko dokumentuaren ortografia egiaztatzen du.

en: Cho_sen Encodings
eu: _Aukeratutako kodeketak

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
eu: Sakatu botoi hau editoreak erabili beharreko letra-tipoa hautatzeko

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Close print preview
eu: Itxi inprimatzeko aurrebista

en: Color Scheme
eu: Kolore-eskema

en: Color Scheme Files
eu: Kolore-eskemaren fitxategiak

en: Command Color Text
eu: Komandoaren testuaren kolorea

en: Configure date/time plugin
eu: Konfiguratu dataren/orduaren plugina

en: Connection timed out. Please try again.
eu: Konexioaren denbora-muga gainditu da. Saiatu berriro.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
eu: Ezin izan da fitxategiaren kopia zaharraren babeskopiarik egin berria gordetzean. Abisu honi ez ikusi egin diezaiokezu eta fitxategia gorde dena den, baina errore bat gertatzen bada gordetzean fitxategiaren kopia zaharra gal dezakezu. Gorde dena den?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
eu: Ezin izan da babeskopiarik sortu '%s' gordetzean

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
eu: Ezin izan da aldi baterako babeskopiarik sortu '%s' gordetzean

en: Could not execute command: %s
eu: Ezin izan da komandoa exekutatu: %s

en: Could not find the file “%s”.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia aurkitu.

en: Could not mount volume: %s
eu: Ezin izan da bolumena muntatu: %s

en: Could not open media: %s
eu: Ezin izan da euskarria ireki: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia ireki' %s' karaktere-kodeketa erabiliz.

en: Could not open the file “%s”.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia ireki.

en: Could not remove color scheme “%s”.
eu: Ezin izan da "%s” kolore-eskema kendu.

en: Could not revert the file “%s”.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia leheneratu.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia gorde '%s' karaktere-kodeketa erabiliz.

en: Could not save the file “%s”.
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia gorde.

en: Create Backup Copies
eu: Sortu babeskopiak

en: Create a _backup copy of files before saving
eu: Sortu _fitxategien babeskopia gorde aurretik

en: Create a new document
eu: Dokumentu berria sortzen du

en: Create a new document in an existing instance of gedit
eu: Sortu dokumentu berri bat lehendik dagoen gedit-en instantzia batean

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
eu: Sortu goi-mailako leiho berri bat lehendik dagoen gedit-en instantzia batean

en: Create new document
eu: Sortu dokumentu berria

en: Create new snippet
eu: Sortu mozkin berria

en: Current Locale (%s)
eu: Uneko locale-a (%s)

en: Current document
eu: Uneko dokumentua

en: Current line
eu: Uneko lerroa

en: Current page (Alt+P)
eu: Uneko orrialdea (Alt+P)

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: Current selection (default to document)
eu: Uneko hautapena (lehenetsia dokumentuarentzat)

en: Current word
eu: Uneko hitza

en: Custom Format
eu: Formatu pertsonalizatua

en: D_on’t Edit
eu: E_z editatu

en: D_on’t Save
eu: E_z gorde

en: Delete selected snippet
eu: Ezabatu hautatutako mozkina

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
eu: "%s” direktorioa ezin izan da sortu: g_mkdir_with_parents() funtzioak huts egin du: %s

en: Display Line Numbers
eu: Bistaratu lerro-zenbakiak

en: Display Overview Map
eu: Bistaratu ikuspegi orokorraren mapa

en: Display Right Margin
eu: Bistaratu eskuineko marjinak

en: Display _grid pattern
eu: Bistaratu _saretaren eredua

en: Display _overview map
eu: Bistaratu ikuspegi _orokorraren mapa

en: Display _statusbar
eu: Bistaratu _egoera-barra

en: Display in bottom pane
eu: Bistaratu beheko panelean

en: Display line numbers
eu: Bistaratu lerro-zenbakiak

en: Display list of possible values for the encoding option
eu: Bistaratu balio posibleen zerrenda kodeketaren aukerarentzako

en: Display right _margin at column:
eu: Bistaratu eskuineko _marjina zutabean:

en: Display right margin
eu: Bistaratu eskuineko marjina

en: Do not _split words over two lines
eu: Ez _zatitu hitzak bi lerrotan

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
eu: Benetan berrezarri nahi dituzu karaktere-kodeketaren hobespenak?

en: Do you want to edit it anyway?
eu: Hala ere, nahi duzu fitxategia editatzea?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
eu: Nahi duzu hautatutako <b>sistemako</b> mozkinak esportazioan txertatzea?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
eu: Gordetzen ari zarenarekin ordezten saiatu nahi duzu?

en: Docum_ents with unsaved changes:
eu: _Dokumentuak, gorde gabeko aldaketekin:

en: Document
eu: Dokumentua

en: Document Statistics
eu: Dokumentuaren estatistikak

en: Document background pattern type
eu: Dokumentuaren atzeko planoko eredu mota

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Done.
eu: Eginda.

en: Drop Changes and _Reload
eu: Jaregin aldaketak eta _kargatu berriro

en: ENCODING
eu: KODEKETA

en: Easy file access from the side panel
eu: Fitxategiak erraz atzitu albo-paneletik

en: Edit Any_way
eu: Editatu _dena den

en: Edit text files
eu: Editatu testu-fitxategiak

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor Font
eu: Editorearen letra-tipoa

en: Editor _font:
eu: Editorearen _letra-tipoa:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
eu: Emacs, Kate eta Vim estiloko lerro-moduen euskarria gedit-entzat.

en: Enable Restore of Remote Locations
eu: Gaitu urruneko kokalekuak berreskuratzea

en: Enable Search Highlighting
eu: Gaitu bilaketaren nabarmentzea

en: Enable Syntax Highlighting
eu: Gaitu sintaxiaren nabarmentzea

en: Enable text _wrapping
eu: Gaitu t_estua egokitzea

en: Encoding:
eu: Kodeketa:

en: Ensure Trailing Newline
eu: Ziurtatu lerro amaierako lerro berria

en: Error Color Text
eu: Errorearen testuaren kolorea

en: Error opening file %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean

en: Error reverting file %s
eu: Errorea %s fitxategia leheneratzean

en: Error saving file %s
eu: Errorea %s fitxategia gordetzean

en: Error when loading “%s”: No such directory
eu: Errorea "%s" kargatzean: Ez dago halako direktoriorik

en: Execute a custom command and put its output in a new document
eu: Exekutatu komando pertsonalizatua eta jarri bere irteera dokumentu berrian

en: Execute external commands and shell scripts.
eu: Exekutatu kanpoko komandoak eta shell-eko script-ak.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
eu: Python-eko komandoak (%s) gehienezko denbora gainditu du, exekuzioa abortatu egin da.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
eu: Python komandoaren (%s) exekuzioak huts egin du: %s

en: Exited
eu: Irten da

en: Export Snippets
eu: Esportatu mozkinak

en: Export selected snippets
eu: Esportatu hautatutako mozkinak

en: Export snippets
eu: Esportatu mozkinak

en: Export successfully completed
eu: Ongi esportatu da

en: External Tools
eu: Kanpoko tresnak

en: External _Tools
eu: Kanpoko _tresnak

en: File Browser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: File Browser Binary Patterns
eu: Fitxategi-arakatzailearen eredu bitarrak

en: File Browser Filter Mode
eu: Fitxategi-arakatzailearen iragazki modua

en: File Browser Filter Pattern
eu: Fitxategi-arakatzailearen iragazki-eredua

en: File Browser Panel
eu: Fitxategi-arakatzailearen panela

en: File Browser Root Directory
eu: Fitxategi-arakatzailearen erroko direktorioa

en: File Browser Virtual Root Directory
eu: Fitxategi-arakatzailearen erro birtualeko direktorioa

en: File Saving
eu: Fitxategia gordetzea

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: File “%s” does not exist
eu: "'%s" fitxategia ez da existitzen

en: File “%s” is not a valid snippets archive
eu: "%s" fitxategia ez da mozkinen baliozko fitxategia

en: File “%s” is not a valid snippets file
eu: "%s" fitxategia ez da mozkinen baliozko fitxategia

en: File: %s
eu: Fitxategia: %s

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Find and _Replace…
eu: Bilatu eta _ordeztu…

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font & Colors
eu: Letra-tipoak eta koloreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
eu[0]: Agerraldi %d aurkitu eta ordeztu da
eu[1]: %d agerraldi aurkitu eta ordeztu dira

en: Found and replaced one occurrence
eu: Agerraldi bat aurkitu eta ordeztu da

en: Global
eu: Globala

en: Go to _Line…
eu: Joan _lerrora…

en: Gzip compressed archive
eu: Gzip-ekin konprimitutako artxiboa

en: He_aders and footers:
eu: Goib_uruak eta orri-oinak:

en: Header Font for Printing
eu: Inprimatzeko goiburuen letra-tipoa

en: Hide panel
eu: Ezkutatu panela

en: Highlight Current Line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Highlight Matching Brackets
eu: Nabarmendu bat-datozten parentesiak

en: Highlight Mode
eu: Nabarmentze-modua

en: Highlight current _line
eu: _Nabarmendu uneko lerroa

en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Highlight matching _brackets
eu: Nabarmendu itxierako _parentesia

en: Highlighting
eu: Nabarmentzea

en: Highlights every occurrences of selected text.
eu: Hautatutako testuaren agerraldi guztiak nabarmentzen ditu.

en: History
eu: Historia

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
eu: Ezin izan da '%s' ostalaria aurkitu. Egiaztatu proxy-ezarpenak zuzenak direla eta saiatu berriro.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ostalari-izena baliogabea da. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: INS
eu: TXER

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
eu: TRUE (egia) bada, fitxategi-arakatzailearen pluginak irekitako lehen dokumentuaren direktorioa bistaratuko du, lehenago fitxategi-arakatzailea erabili ez bada. (Hortaz, oro har dokumentu bat komando-lerrotik edo Nautilus erabilita irekitzean aplikatzen den bera da)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
eu: Erabiltzaileari galdetu behar zaion formatu batengatik, edo hautatutako formatua (edo formatu pertsonalizatua) erabiliko den.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
eu: Balioa 0 bada, ez da lerro-zenbakirik txertatuko dokumentua inprimatzean. Bestalde, gedit-ek lerro-zenbakiak inprimatuko ditu adierazitako lerro-kopuru bakoitzeko.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
eu: Egia bada, kanpoko tresnak desktop-global letra-tipo estandarra erabiliko du tarte bakarrekoa bada (eta bestela, antzekoena den letra-tipoa).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
eu: Egia bada, terminalak desktop-global letra-tipo estandarra erabiliko du tarte bakarrekoa bada (eta bestela, antzekoena den letra-tipoa).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
eu: Fitxategi hau gordetzen jarraitzen baduzu, dokumentua honda dezakezu. Gorde dena den?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu betirako galduko da.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, aldaketa guztiak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken %d orduko aldaketak betiko galduko dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken %d orduko aldaketak betirako galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken %ld minututako aldaketak betiko galduko dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken %ld minututako aldaketak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken %ld segundoko aldaketak betiko galduko dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken %ld segundotako aldaketak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken orduko eta %d minutuko aldaketak betiko galduko dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken orduko eta %d minututako aldaketak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken orduko aldaketak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken minutu eta %ld segundotako aldaketak betiko galduko dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken minutuko eta %ld segundotako aldaketak betiko galduko dira.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken minutuko aldaketak betiko galduko dira.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
eu: Gordetzen baduzu kanpoko aldaketak galdu egingo dira. Gorde dena den?

en: Import Snippets
eu: Inportatu mozkinak

en: Import snippets
eu: Inportatu mozkinak

en: Import successfully completed
eu: Ongi inportatu da

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
eu: Inportatutako "%s" fitxategia ez da mozkinen baliozko fitxategia

en: In_sert Date and Time…
eu: T_xertatu data eta ordua...

en: Insert Date and Time
eu: Sartu data eta ordua

en: Insert Date/Time
eu: Sartu data/ordua

en: Insert _spaces instead of tabs
eu: Txertatu _zuriuneak tabuladoreen ordez

en: Insert at cursor position
eu: Txertatu kurtsorearen posizioan

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
eu: Txertatu sarritan erabilitako testu-zatiak era bizkorrean

en: Insert spaces
eu: Txertatu zuriuneak

en: Inserts current date and time at the cursor position.
eu: Uneko data eta ordua sartzen ditu kurtsorearen posizioan.

en: Install Scheme
eu: Instalatu eskema

en: Install scheme
eu: Instalatu eskema

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
eu: Python-en kontsola interaktiboa beheko panelean

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
eu: Bere pluginen sistema malguak aplikazioa zure beharretara egokitzea baimentzen dizu zure lana egiteko modura doitzeko.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
eu: Lerroa egokitzean erabilitako zatitzeko azken modua

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Line Ending:
eu: Lerroaren amaiera:

en: Line Number Font for Printing
eu: Inprimatzeko lerro-zenbakiaren letra-tipoa

en: Line Numbers
eu: Lerro-zenbakiak

en: Line Wrapping Mode
eu: Lerroen egokitze modua

en: Line you want to move the cursor to
eu: Lerroa kurtsorea kokatzeko

en: Lines
eu: Lerroak

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
eu: Plugin aktiboen zerrenda. Plugin aktiboen "Kokalekua" dauka. Ikusi .gedit-plugin fitxategia plugin jakin baten "Kokalekua" jakiteko.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
eu: Ireki/gorde fitxategi-aukeratzaileko karaktere-kodeketen menuan erakutsiko diren kodeketa hautagaien zerrenda. "CURRENT" balioak uneko hizkuntzaren kodeketa ordezkatzen du. Ezagunak diren kodeketak soilik erabiliko dira. Balio lehenetsia zerrenda hutsa da; kasu horretan, Gedit-ek lehenespen egokiak aukeratuko ditu, herrialdearen eta hizkuntzaren arabera.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
eu[0]: Fitxategi %d kargatzen…
eu[1]: %d fitxategi kargatzen…

en: Loading %s
eu: %s kargatzen

en: Loading %s from %s
eu: %2$s(e)tik %1$s kargatzen

en: Loading file “%s”…
eu: "%s” fitxategia kargatzen…

en: Local files only
eu: Fitxategi lokalak soilik

en: MIME Type:
eu: MIME mota:

en: Mac OS Classic
eu: Mac OS Klasikoa

en: Manage External Tools
eu: Kudeatu kanpoko tresnak

en: Manage Snippets
eu: Kudeatu mozkinak

en: Manage _External Tools…
eu: Kudeatu _kanpoko tresnak...

en: Manage _Snippets…
eu: Kudeatu mo_zkinak...

en: Margin Bottom
eu: Azpiko marjina

en: Margin Left
eu: Ezkerreko marjina

en: Margin Right
eu: Eskuineko marjina

en: Margin Top
eu: Goiko marjina

en: Match Filename
eu: Bat etorri fitxategi-izenarekin

en: Match _Entire Word Only
eu: _Hitz osoak soilik

en: Match _entire word only
eu: _Hitz osoak soilik

en: Match as _Regular Expression
eu: Bat etorri _adierazpen erregular gisa

en: Maximum Number of Undo Actions
eu: Desegite-ekintzen gehieneko kopurua

en: Maximum Recent Files
eu: Azken fitxategien gehieneko kopurua

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
eu: Gedit-ek desegin edo berregin ahal izango duen gehieneko ekintza kopurua. Erabili "-1” ekintza kopurua mugagabea izateko.

en: Modelines
eu: Lerro-moduak

en: Move _Left
eu: Eraman e_zkerrera

en: Move _Right
eu: Eraman e_skuinera

en: Move to New Tab _Group
eu: Eraman fitxen _talde berrira

en: Move to New _Window
eu: Eraman _leiho berrira

en: Move to a higher priority
eu: Eraman lehentasun altuagora

en: Move to a lower priority
eu: Eraman lehentasun baxuagora

en: N_ext Document
eu: _Hurrengo dokumentua

en: Name:
eu: Izena:

en: New
eu: Berria

en: New Document
eu: Dokumentu berria

en: New F_ile
eu: _Fitxategi berria

en: New Window
eu: _Leiho berria

en: New tool
eu: Tresna berria

en: Nex_t Tab Group
eu: Fitxen _hurrengo taldea

en: No mount object for mounted volume: %s
eu: Ez da muntatutako bolumenaren objekturik muntatu: %s

en: No results
eu: Ez dago emaitzarik

en: Notebook Show Tabs Mode
eu: Koadernoetan fitxak bistaratzeko modua

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
eu: Gedit-ek aldatutako fitxategiak automatikoki gorde ditzan igaroko den minutu kopurua. Indarrean egongo da "Gorde automatikoki" aukera aktibatuta badago soilik.

en: OVR
eu: GAIN

en: Open
eu: Ireki

en: Open With Tree View
eu: Ireki zuhaitz ikuspegiarekin

en: Open _Recent
eu: A_zken fitxategiak

en: Open a file
eu: Ireki fitxategia

en: Open a file dialog
eu: Ireki fitxategiaren elkarrizketa-koadroa

en: Open a terminal in the document location
eu: Ireki terminala dokumentuaren kokalekuarekin

en: Open another file
eu: Ireki beste fitxategia

en: Open files and block process until files are closed
eu: Ireki fitxategiak eta blokeatu prozesuak fitxategiak itxi arte

en: Open history menu
eu: Ireki historiaren menua

en: Open terminal here
eu: Ireki terminala hemen

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
eu: Ireki zuhaitz-ikuspegian fitxategi-arakatzailearen osagaiak kargatzen duenean laster-marken ikuspegiaren ordez

en: Other _Documents…
eu: Beste _dokumentuak…

en: Overwrite _Mode
eu: Gainidazteko _modua

en: P_revious Tab Group
eu: Fitxen _aurreko taldea

en: Page %N of %Q
eu: %N/%Q orria

en: Page %d of %d
eu: %d / %d orrialdea

en: Page Preview
eu: Orrialdearen aurrebista

en: Page header
eu: Orri-goiburua

en: Page total
eu: Orrialdeak guztira

en: Paste selected text or current document to fpaste
eu: Hautatutako testua edo uneko dokumentua 'fpaste' gunera bidaltzen du

en: Pick the editor font
eu: Aukeratu editorearen letra-tipoa

en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
eu: Egiaztatu fitxategi bitarra irekitzen saiatzen ari ez zarela.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: Please check your installation.
eu: Egiaztatu instalazioa.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preparing…
eu: Prestatzen...

en: Print Header
eu: Inprimatu goiburua

en: Print Line Numbers
eu: Inprimatu lerro-zenbakiak

en: Print Syntax Highlighting
eu: Inprimatu sintaxiaren nabarmentzea

en: Print line nu_mbers
eu: Inprimatu _lerro-zenbakiak

en: Print page _headers
eu: In_primatu orrialde-goiburuak

en: Print synta_x highlighting
eu: Inprimatu s_intaxiaren nabarmentzea

en: Printing Line Wrapping Mode
eu: Lerroaren egokitze modua inprimatzen

en: Prompt Type
eu: Gonbite mota

en: Python Console
eu: Python kontsola

en: Quick Highlight
eu: Nabarmentze azkarra

en: Quick Open
eu: Irekitze azkarra

en: Quick Open…
eu: Irekitze azkarra...

en: Quickly open files
eu: Fitxategiak azkar irekitzen ditu

en: R_emove duplicates
eu: _Kendu bikoiztuak

en: Re_fresh View
eu: _Freskatu ikuspegia

en: Re_gular expression
eu: _Adierazpen erregularra

en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Remote files only
eu: Urruneko fitxategiak soilik

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Snippet
eu: Kendu mozkina

en: Remove Tool
eu: Kendu tresna

en: Remove selected tool
eu: Kendu hautatutako tresna

en: Remove trailing spaces
eu: Kendu tarteko zuriuneak

en: Remove useless trailing spaces in your file
eu: Kendu erabiltzen ez diren zuriuneak fitxategitik

en: Rendering page %d of %d…
eu: Orrialdea errendatzen: %d / %d…

en: Reopen Closed _Tab
eu: Ireki berriro itxitako _fitxa

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: Replace _with
eu: Ordeztu _honekin

en: Replace current document
eu: Ordeztu uneko dokumentua

en: Replace current selection
eu: Ordeztu uneko hautapena

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
eu: Dokumentuan zenbat hitz, lerro, karaktere eta tarterik gabeko karaktere dauden buruz ematen du berri.

en: Restore Previous Cursor Position
eu: Leheneratu kurtsorearen aurreko posizioa

en: Revert Tool
eu: Leheneratu tresna

en: Revert selected snippet
eu: Alderantzikatu hautatutako mozkina

en: Revert tool
eu: Leheneratu tresna

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
eu: Leheneratu "%s” dokumentuan gorde gabeko aldaketak?

en: Reverting %s
eu: %s leheneratzen

en: Reverting %s from %s
eu: %2$s(e)tik %1$s(e)ra leheneratzen

en: Reverting the document “%s”…
eu: "%s” dokumentua leheneratzen…

en: Right Margin Position
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua

en: Run command
eu: Exekutatu komandoa

en: Run gedit in standalone mode
eu: Exekutatu gedit modu bakunean

en: Run “make” in the document directory
eu: Exekutatu "make" dokumentuaren direktorioan

en: Running tool:
eu: Tresna exekutatzen:

en: S_ave Anyway
eu: _Gorde dena den

en: S_elect the documents you want to save:
eu: _Hautatu dokumentuak, gordetzea nahi dituzunak:

en: S_hortcut key:
eu: La_sterbide tekla:

en: S_ort…
eu: O_rdenatu...

en: S_tart at column:
eu: Hasi _zutabe honetan:

en: Save
eu: Gorde

en: Save _All
eu: Gorde _dena

en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: Save changes to document “%s” before closing?
eu: Aldaketak '%s' dokumentuan gorde itxi aurretik?

en: Save the current file
eu: Uneko fitxategia gordetzen du

en: Save the file as plain text?
eu: Gorde fitxategia testu arrunt gisa?

en: Save the file using compression?
eu: Gorde fitxategia konpresioa erabiliz?

en: Saving %s
eu: %s gordetzen

en: Saving %s to %s
eu: %2$s(e)n %1$s gordetzen

en: Saving file “%s”…
eu: "%s” fitxategia gordetzen…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
eu: Sistemako administratzaileak desgaitu egin du gordetzea.

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: Search highlight mode…
eu: Bilaketaren nabarmentze modua...

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select a character encoding from the menu and try again.
eu: Hautatu karaktere-kodeketa menutik eta saiatu berriro.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
eu: Hautatu beste karaktere-kodeketa menutik eta saiatu berriro.

en: Selected Format
eu: Hautatutako formatua

en: Selection
eu: Hautapena

en: Send to fpaste
eu: Bidali fpaste-ra

en: Set Location to First Document
eu: Ezarri aurreneko dokumentuaren kokalekua

en: Set _Language…
eu: Ezarri hi_zkuntza...

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
eu: Ezarri karaketere-kodeketa komando lerroan zerrendatzen diren fitxategiak irekitzean erabiltzeko

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
eu: Urruneko kokalekuak berreskuratzea edo ez ezartzen du.

en: Shortcut _key:
eu: Lasterbidearen _tekla:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
eu: Laster-tekla mozkina aktibatzeko

en: Show _Binary
eu: Erakutsi _bitarra

en: Show _Hidden
eu: Erakutsi _ezkutukoak

en: Show multiple pages
eu: Erakutsi hainbat orrialde

en: Show the application’s version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Show the next page
eu: Erakutsi hurrengo orrialdea

en: Show the previous page
eu: Erakutsi aurreko orrialdea

en: Side _Panel
eu: _Alboko panela

en: Side panel is Visible
eu: Alboko panela ikusgai dago

en: Single snippets file
eu: Mozkinen fitxategi bakarra

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
eu: Hitz bakuna mozkina aktibatzeko tabuladorea sakatu ondoren

en: Smart Home End
eu: Hasiera Amaiera azkarra

en: Snippets
eu: Mozkinak

en: Snippets archive
eu: Mozkinen artxiboa

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
eu: Baliogabeko karaktere batzuk hauteman dira '%s' gordetzean

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Sorts a document or selected text.
eu: Dokumentua edo hautatutako testua ordenatzen du.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
eu: HOME eta END teklak sakatzen direnean kurtsorea nola mugitzen den zehazten du. Erabili "disabled" beti lerroaren hasierara/amaierara mugitzeko, "after" lerroaren hasierara/amaierara mugitzeko teklak lehen aldiz sakatzen direnean eta testuaren hasierara/amaierara (zuriuneak ezikusita) teklak bigarren aldiz sakatzen direnean, eta "always" beti testuaren hasierara/amaierara mugitzeko, lerroaren hasierara/amaierara mugitu ordez.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Inprimatzean lerro luzeak nola egokituko diren zehazten du. Erabili "none" ez egokitzeko, "word" hitzen mugetan egokitzeko, eta "char" banakako karaktereen mugetan egokitzeko. Kontuan izan balioek maiuskulak eta minuskulak bereizten dituztela; beraz, ziurtatu hemen adierazi den bezala agertzen direla.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Edizio-arean lerro luzeak nola egokituko diren zehazten du. Erabili "none" ez egokitzeko, "word" hitzen mugetan egokitzeko, eta "char" banakako karaktereen mugetan egokitzeko. Kontuan izan balioek maiuskulak eta minuskulak bereizten dituztela; beraz, ziurtatu hemen adierazi den bezala agertzen direla.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
eu: Dokumentuak inprimatzean dokumentuaren gorputzean erabiliko den letra-tipoa zehazten du.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
eu: Inprimatzean lerro-zenbakietarako erabiliko den letra-tipoa zehazten du. Hau indarrean egoteko, "Inprimatu lerro-zenbakiak" aukerak aktibatuta egon behar du.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
eu: Dokumentuak inprimatzean orri-goiburuetan erabiliko den letra-tipoa zehazten du. Hau indarrean egoteko, "Inprimatu goiburua" aukerak aktibatuta egon behar du.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
eu: Lerroen egokitze moduan erabilitako azken zatitze modua zehazten du, egokitze modua desaktibatuta dagoenean zatitze moduaren aukera gogoratu dezagun. Erabili "word" hitzen mugetan egokitzeko eta "char" banakako karaktereen mugetan egokitzeko.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
eu: "Azken fitxategiak" azpimenuan bistaratuko diren azken aldiko fitxategien gehieneko kopurua zehazten du.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
eu: Tabuladore-karaktereen ordez bistaratu behar diren zuriune-kopurua zehazten du.

en: Specifies the position of the right margin.
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua zehazten du.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Koaderno-fitxak noiz erakutsiko diren zehazten du. Erabili "never" inoiz ez erakusteko, "always" beti erakusteko, eta "auto" fitxat bat baino gehiago dagoenean erakusteko. Kontuan izan balioek maiuskulak eta minuskulak bereizten dituztela; beraz, ziurtatu hemen adierazi den bezala agertzen direla.

en: Spell Checker
eu: Ortografia-egiaztatzailea

en: Status Bar is Visible
eu: Egoera-barra ikusgai dago

en: Stop Tool
eu: Gelditu tresna

en: Stopped.
eu: Geldituta.

en: String you want to search for
eu: Bilatzea nahi duzun katea

en: Style Scheme
eu: Estilo-eskema

en: Syntax Highlighting
eu: Sintaxiaren nabarmentzea

en: Tab Group %i
eu: Fitxen %i. taldea

en: Tab Size
eu: Tabuladorearen tamaina

en: Tab Stops
eu: Tabulazioak

en: Tab Width: %u
eu: Tabulazio-zabalera: %u

en: Target directory “%s” does not exist
eu: "%s" direktorioa ez da existitzen

en: Target directory “%s” is not a valid directory
eu: "%s" direktorioa ez da baliozkoa

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

en: Text Wrapping
eu: Testua egokitzea

en: Text wrapping
eu: Testua egokitzea

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
eu: Testua;Editorea;Testu soila;Idatzi;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
eu: Testuaren kolorean erabilitako GtkSourceView estilo-eskemaren IDa.

en: The archive “%s” could not be created
eu: "%s" fitxategia ezin izan da sortu

en: The archive “%s” could not be extracted
eu: "%s" fitxategia ezin izan da erauzi

en: The bottom margin, in millimeters.
eu: Azpiko marjina (milimetrotan).

en: The command color text
eu: Komandoko testuaren kolorea

en: The custom format used when inserting the date/time.
eu: Erabilitako formatu pertsonalizatua data/ordua txertatzean.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
eu: Fitxategia gordetzeko erabili nahi duzun diskoak fitxategi-tamainaren muga du. Saiatu fitxategia tamaina txikiagoan gordetzen edo muga hori ez duen disko batean gordetzen.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
eu: Fitxategia gordetzeko erabili nahi duzun diskoak fitxategi-izenaren muga du. Saiatu izen laburragoa erabiltzen.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
eu: Zehaztutako karaktere-kodeketarekin kodetu ezin den karaktere bat (edo gehiago) du dokumentuak.

en: The error color text
eu: Erroreko testuaren kolorea

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
eu: Fitxategi-arakatzailearen erroko direktorioa, fitxategi-arakatzailearen osagaia kargatzean eta onload/tree_view EGIA denean erabiltzeko.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
eu: Fitxategi-arakatzailearen erro birtualeko direktorioa, fitxategi-arakatzailearen osagaia kargatzean eta onload/tree_view EGIA denean erabiltzeko. Erro birtuala uneko erroari dagokio beti.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
eu: Ireki duzun fitxategiak zenbait karaktere baliogabe ditu. Fitxategi hau editatzen jarraitzen baduzu, dokumentua honda dezakezu.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
eu: "%s" fitxategia ezin izan da zakarrontzira bota.

en: The file “%s” changed on disk.
eu: '%s' fitxategia diskoan aldatu da.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
eu: '%s' fitxategia aldatu egin da azken irakurketatik.

en: The file “%s” is read-only.
eu: "%s” fitxategia irakurtzeko soilik da.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
eu: "%s” fitxategia testu arrunt gisa gorde da lehenago, eta orain konprimituta gordeko da.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
eu: "%s” fitxategia konprimituta gorde da lehenago, eta orain testu arrunt gisa gordeko da.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
eu: Iragazki-eredua fitxategi-arakatzailearekin iragazteko. Iragazki honek filter_mode-ren gainean funtzionatzen du.

en: The following error occurred while exporting: %s
eu: Honako errorea gertatu da esportatzean: %s

en: The following error occurred while importing: %s
eu: Honako errorea gertatu da inportatzean: %s

en: The following files could not be imported: %s
eu: Ezin izan dira honako fitxategiak inportatu: %s

en: The left margin, in millimeters.
eu: Ezkerreko marjina (milimetrotan).

en: The location of the file cannot be accessed.
eu: Fitxategiaren kokalekua ezin da atzitu.

en: The location “%s” is not currently reachable.
eu: Unean '%s' kokalekua ezin da atzigarria.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
eu: Direktorio berria jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu direktorioa ikusgai egiteko

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
eu: Fitxategi berria jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu fitxategia ikusgai egiteko

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
eu: Esteka jarraien kopurua mugatua dago, eta uneko fitxategia ezin izan da muga horretan aurkitu.

en: The preview of a page in the document to be printed
eu: Inprimatuko den dokumentuaren orrialdearen aurrebista

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
eu: Izenez aldatutako fitxategia jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu fitxategia ikusgai egiteko

en: The right margin, in millimeters.
eu: Eskuineko marjina (milimetrotan).

en: The selected color scheme cannot be installed.
eu: Hautatutako kolore-eskema ezin da instalatu.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
eu: Hautatutako fitxategia ezin da zakarrontzira bota.

en: The selected format used when inserting the date/time.
eu: Hautatutako formatua erabiliko da data/ordua txertatzean.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
eu: Eredu gehigarriak fitxategi bitarrak iragaztean erabiltzeko.

en: The top margin, in millimeters.
eu: Goiko marjina (milimetrotan).

en: The total number of pages in the document
eu: Dokumentuaren orrialde-kopurua

en: There are no snippets selected to be exported
eu: Ez da mozkinik hautatu esportatzeko

en: There are unsaved documents
eu: Gorde gabeko dokumentuak daude

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
eu[0]: Aldatutako  dokumentu %d gorde gabe dago. Aldaketak gorde itxi aurretik?
eu[1]: Aldatutako %d dokumentu gorde gabe daude. Aldaketak gorde itxi aurretik?

en: There is a new version of gedit
eu: Gedit-en bertsio berri bat dago

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
eu[0]: Erroreak dituen fitxa bat dago
eu[1]: Erroreak dituzten %d fitxa daude

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
eu: Diskoan ez dago fitxategia gordetzeko behar adina leku. Libratu lekua diskoan eta saiatu berriro.

en: There was a problem opening the file “%s”.
eu: Arazo bat egon da '%s' fitxategia irekitzean.

en: There was an error displaying the URI.
eu: Errorea gertatu da URLa bistaratzean.

en: There was an error displaying the help.
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: This accelerator is already bound to %s
eu: Bizkortzaile hau jadanik %s(e)ra lotuta dago

en: This file “%s” is already open in another window.
eu: '%s' fitxategia jadanik irekita dago beste leiho batean.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
eu: Hau ez da Tabuladorearen baliozko abiarazlea. Abiarazleek karaktere alfazenbakizkoak (edo _, : eta .) edo karaktere bakarra (ez alfanumerikoa, {, [ bezalako karaktereak) eduki dezakete.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
eu: Balio honek fitxategi-arakatzailetik iragaziko diren fitxategiak zehazten du. Balio posibleak: 'none' (ez du iragazten), 'hide-hidden' (iragazi ezkutuko fitxategiak), 'hide-binary' (iragazi fitxategi bitarrak).

en: Tool Output
eu: Tresnaren irteera

en: Toolbar is Visible
eu: Tresna-barra ikusgai dago

en: Type a new accelerator
eu: Sakatu bizkortzaile berria

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
eu: Sakatu bizkortzaile berria, edo Atzera-tekla garbitzeko

en: Type a new shortcut
eu: Sakatu laster-tekla berria

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
eu: Sakatu laster-tekla berria, edo sakatu Atzera-tekla garbitzeko

en: Type to search…
eu: Idatzi bilaketa...

en: Unable to detect the character encoding.
eu: Ezin da karaktere-kodeketa atzeman.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
eu: Ezin izan da "%s" objektua aurkitu %s fitxategian.

en: Unable to handle this location.
eu: Ezin da helbide hau kudeatu.

en: Unable to handle “%s:” locations.
eu: Ezin dira '%s:' helbideak kudeatu.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
eu: Ezin da %s UI fitxategia aurkitu. Errorea: %s

en: Unexpected error: %s
eu: Ustekabeko errorea: %s

en: Uninstall Scheme
eu: Desinstalatu eskema

en: Uninstall scheme
eu: Desinstalatu eskema

en: Untitled Document %d
eu: Izenik gabeko %d. dokumentua

en: Untitled File
eu: Izenik gabeko fitxategia

en: Untitled Folder
eu: Izenik gabeko karpeta

en: Untitled documents only
eu: Izenik gabeko dokumentuak soilik

en: Use Default Font
eu: Erabili letra-tipo lehenetsia

en: Use Spaces
eu: Erabili zuriuneak

en: Use the _selected format
eu: Erabili _hautatutako formatua

en: Version to Ignore
eu: Bertsioa ezikusi egiteko

en: Version to ignore until a newer version is released.
eu: Ezikusi egingo den bertsioa hurrengoa kaleratu arte.

en: View
eu: Ikusi

en: When inserting date/time…
eu: Data/ordua txertatzean...

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
eu: Gedit-ek automatikoki gordeko dituen ala ez aldatutako fitxategiak, denbora-tarte bat igaro ondoren. Denbora-tartea "Automatikoki gordetzeko tartea" aukeran ezarri daiteke.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
eu: Gedit-ek gordetzen dituen fitxategien babeskopiak egin behar dituen edo ez.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
eu: Gedit-ek editatzeko arean lerro-zenbakiak bistaratu behar dituen ala ez.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
eu: Gedit-ek dokumentuaren ikuspegi orokorraren mapa bistaratu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
eu: Gedit-ek editatzeko arean eskuineko marjina bistaratu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
eu: Gedit-ek koska automatikoa gaitu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
eu: Gedit-ek sintaxiaren nabarmentzea gaitu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
eu: Gedit-ek bilaketako testuaren gertaera guztiak nabarmendu behar dituen ala ez.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
eu: Gedit-ek bat datozten parentesiak nabarmendu behar dituen edo ez.

en: Whether gedit should highlight the current line.
eu: Gedit-ek uneko lerroa nabarmendu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
eu: Gedit-ek dokumentuak inprimatzean dokumentuaren goiburua sartu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
eu: Gedit-ek tabuladoreen ordez zuriuneak sartu behar dituen ala ez.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
eu: gedit-ek dokumentuak inprimatzean sintaxiaren nabarmentzea inprimatu behar duen ala ez.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
eu: Fitxategi bat kargatzean gedit-ek kurtsorearen aurreko posizioa leheneratu behar duen ala ez.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
eu: Gedit-ek ziurtatu behar duen edo ez dokumentuak beti amaitzea lerro amaierako lerro berriarekin.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
eu: Dokumentuak atzeko planoan eredua margotuta edukiko duen edo ez.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
eu: Editatzeko leihoen ezkerreko albo-panelak ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
eu: Editatzeko leihoen beheko egoera-barrak ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
eu: Tresna-barrak editatzeko leihoetan ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Whether to use the system font
eu: Sistemako letra-tipoa erabili edo ez

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
eu: Sistemak lehenetsita duen zabalera finkoko letra-tipoa erabiliko den ala ez testua editatzeko, Gedit aplikazioan espezifikoa den letra-tipo baten ordez. Aukera hau desaktibatuta badago, "Editoriaren letra-tipoa" aukeran izendatutako letra-tipoa erabiliko da, sistemaren letra-tipoa erabili ordez.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
eu: Liburu bat idazten ari bazara, aplikazio berri bat garatzen bazabiltza edo ohar batzuk jasotzea nahi badituzu, gedit tresna oso fidagarria da zure zereginetan laguntzeko.

en: Windows
eu: Leihoak

en: Words
eu: Hitzak

en: Wra_p around
eu: _Itzulbiratu

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Irakurtzeko soilik den diskoan fitxategia gordetzen saiatzen ari zara. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: You can also choose another character encoding and try again.
eu: Beste karaktere-kodeketa hauta dezakezu menutik eta saiatu berriro.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
eu: Gedit-en bertsio berria deskarga dezakezu 'Deskargatu' botoia sakatuz, edo ezikusi egin bertsio horri eta berri bati itxaron

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
eu: Ez dituzu nahikoa baimen fitxategia irekitzeko.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ez dituzu nahikoa baimen fitxategia gordetzeko. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: You must be inside a word to run this command
eu: Hitz baten barruan egon behar zara komando hau exekutatzeko

en: Your system is offline. Check your network.
eu: Sistema lineaz kanpo dago. Egiaztatu sarea.

en: Zoom 1:1
eu: Zooma 1:1

en: Zoom the page in
eu: Handiagotu zooma

en: Zoom the page out
eu: Txikiagotu zooma

en: Zoom to fit the whole page
eu: Orrialde osoa hartzeko doitzen du ikuspegia

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
eu: [FITXATEGIA…] [+LERROA[:ZUTABEA]]

en: _About Text Editor
eu: Testu-editoreari _buruz

en: _Applicability:
eu: _Aplikagarritasuna:

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Autosave files every
eu: _Autogorde fitxategia maiztasun honekin

en: _Body:
eu: _Testua:

en: _Bottom Panel
eu: _Beheko panela

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Check Spelling…
eu: _Ortografia-egiaztatzailea...

en: _Clear Highlight
eu: _Garbitu nabarmentzea

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Close All
eu: It_xi dena

en: _Close Preview
eu: _Itxi aurrebista

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Description
eu: _Azalpena

en: _Display line numbers
eu: B_istaratu lerro-zenbakiak

en: _Document Statistics
eu: _Dokumentuaren estatistikak

en: _Documents
eu: _Dokumentuak

en: _Download
eu: _Deskargatu

en: _Drop targets:
eu: _Jaregin helburuak:

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Enable automatic indentation
eu: Gaitu _koska automatikoa

en: _Encoding
eu: _Kodeketa

en: _Error color:
eu: _Errore-kolorea:

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Filter
eu: _Iragazkia

en: _Find and Replace…
eu: Bilatu eta _ordeztu…

en: _Find…
eu: _Bilatu…

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: _Go to Line…
eu: Joan _lerrora…

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Highlight Misspelled Words
eu: _Nabarmendu gaziki osatutako hitzak

en: _Highlight Mode…
eu: _Nabarmentze-modua…

en: _Ignore Version
eu: E_zikusi egin bertsioari

en: _Input:
eu: _Sarrera:

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Line numbers:
eu: _Lerro-zenbakiak:

en: _Match Case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _Match case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _Move To New Window
eu: _Eraman leiho berrira

en: _Move to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: _New
eu: _Berria

en: _New Folder
eu: Karpeta _berria

en: _New Tab Group
eu: Fitxen _talde berria

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: _Number every
eu: _Zenbakia

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open in Terminal
eu: _Ireki terminalean

en: _Output:
eu: _Irteera:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Previous Document
eu: _Aurreko dokumentua

en: _Print…
eu: _Inprimatu…

en: _Prompt for a format
eu: Eskatu _formatu bat

en: _Quit
eu: I_rten

en: _Redo
eu: _Berregin

en: _Reload
eu: _Berritu

en: _Rename…
eu: Be_rrizendatu…

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: _Restore Default Fonts
eu: _Leheneratu letra-tipo lehenetsiak

en: _Retry
eu: S_aiatu berriro

en: _Reverse order
eu: _Alderantzizko ordena

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Save All
eu: Gorde _dena

en: _Save As Plain Text
eu: _Gorde testu arrunt gisa

en: _Save As…
eu: Gorde _honela…

en: _Save Using Compression
eu: _Gorde konpresioa erabiliz

en: _Save:
eu: _Gorde:

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _Set Root to Active Document
eu: _Ezarri dokumentu aktiboaren erroa

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: _Tab trigger:
eu: _Fitxa-abiarazlea:

en: _Tab width:
eu: _Zabalera:

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Use custom format
eu: _Erabili formatu pertsonalizatua

en: _Use the system fixed width font (%s)
eu: _Erabili sistemako letra-zabalera (%s)

en: _View
eu: _Ikusi

en: _View Folder
eu: _Ikusi karpeta

en: _Wrap Around
eu: Egok_itu

en: _minutes
eu: _minutuz behin

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
eu: gedit testu-editore txikia eta sinplea da, GNOME mahaigainerako

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
eu: GNOME mahaigainaren testu-editore ofiziala da Gedit. Bere helburuak erabiltzeko erraza eta xumea izatea den arren, gedit xede orokorrerako testu-editore ahaltsua da.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
eu: _Bilatu

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
eu: _Bilatu

en: lines
eu: lerroz behin

en: of
eu: /

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
eu: Garbitu nabarmentzea

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
eu: Itxi dokumentu guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
eu: Itxi dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
eu: Bihurtu minuskuletara

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
eu: Bihurtu maiuskuletara

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
eu: Kopiatu eta itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
eu: Sortu dokumentu berria fitxa batean

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
eu: Sortu dokumentu berria leihoan

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
eu: Sortu fitxen talde berria

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
eu: Ebaki hautatutako testua arbelera

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
eu: Txikiagotu zenbakia kurtsorean

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
eu: Ezabatu unekoa lerroa

[ctx: shortcut window]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
eu: Bilatu hurrengo parekatzea

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
eu: Bilatu aurreko parekatzea

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
eu: Joan lerrora

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
eu: Handiagotu zenbakia kurtsorean

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
eu: Alderantzikatu maiuskulak eta minuskulak

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
eu: Elkartu hautatutako lerroak

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
eu: Eraman uneko lerroa behera

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
eu: Eraman uneko lerroa gora

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
eu: Eraman uneko hitza ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
eu: Eraman uneko hitza eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
eu: Ireki dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
eu: Itsatsi testua arbeletik

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
eu: Inprimatu dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
eu: Berregin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
eu: Ireki berriro itxitako azken dokumentuak

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
eu: Gorde dokumentu guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
eu: Gorde dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
eu: Gorde dokumentua beste izen batekin

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
eu: Hautatu testu guztia

[ctx: shortcut window]
en: Selection
eu: Hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
eu: Erakutsi beheko panela

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
eu: Erakutsi osaketaren leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
eu: Erakutsi albo-panela

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
eu: Aldatu lehen — bederatzigarren dokumentura

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
eu: Aldatu hurrengo dokumentura

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
eu: Aldatu aurreko dokumentura

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
eu: Txandakatu txertatzea/gainidaztea

[ctx: shortcut window]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
eu: Desegin eta berregin

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
eu: Desegin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
eu: Leihoak eta panelak

[ctx: window title]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: window title]
en: Save As
eu: Gorde honela

en: “%s” is a directory.
eu: '%s' direktorioa da.

en: “%s” is not a regular file.
eu: '%s' ez da fitxategi arrunta.

en: “%s” is not a valid location.
eu: '%s' ez da baliozko helbidea.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: '%s' ez da baliozko helbidea. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: “%s” not found
eu: "%s” ez da aurkitu
