gedit 0 - en to hr translation catalogue (704 entries)

en:   Ln %d, Col %d
hr:   Red %d, stupac %d

en: %d of %d
hr: %d od %d

en: %s (Current Locale)
hr: %s (Trenutni lokalni jezik)

en: %s: invalid encoding.
hr: %s: pogrešno kôdiranje.

en: (Empty)
hr: (Prazno)

en: / on %s
hr: / na %s

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
hr: Naziv slova Pango. Primjeri su "Sans 12" ili "Monospace Bold 14".

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
hr: Odabrana slova koja će biti korištena u prostoru za uređivanje teksta. Nema učinka ako je postavka "Koristi uobičajena slova" uključena.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
hr: Datoteka s istim nazivom već postoji. Koristite drugi naziv.

en: A_dd Scheme
hr: D_odaj shemu

en: A_vailable Encodings
hr: D_ostupne kôdne stranice

en: Activation
hr: Aktiviranje

en: Active plugins
hr: Aktivni priključci

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Scheme
hr: Dodaj shemu

en: Add Snippet
hr: Dodaj isječak

en: Add Tool
hr: Dodaj alat

en: Add a new snippet…
hr: Dodaj novi isječak…

en: Add a new tool
hr: Dodaj novi alat

en: Add or Remove…
hr: Dodaj ili ukloni…

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Languages
hr: Svi jezici

en: All Text Files
hr: Sve tekstovne datoteke

en: All documents
hr: Svi dokumenti

en: All documents except untitled ones
hr: Svi dokumenti osim onih bez naziva

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All languages
hr: Svi jezici

en: All supported archives
hr: Sve podržane arhive

en: Always available
hr: Uvijek dostupno

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: An error occurred while creating a new directory
hr: Pojavila se greška prilikom stvaranja novog direktorija

en: An error occurred while creating a new file
hr: Pojavila se greška prilikom stvaranja nove datoteke

en: An error occurred while deleting a file or directory
hr: Pojavila se greška prilikom brisanja datoteke ili direktorija

en: An error occurred while loading a directory
hr: Pojavila se greška prilikom učitavanja direktorija

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
hr: Pojavila se greška prilikom otvaranja direktorija u upravitelju datoteka

en: An error occurred while renaming a file or directory
hr: Pojavila se greška prilikom preimenovanja datoteke ili direktorija

en: An error occurred while setting a root directory
hr: Pojavila se greška prilikom postavljanja korijenskog direktorija

en: Append to current document
hr: Dodaj na trenutni dokument

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
hr: Sigurno želite trajno obrisati odabrane datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%s"?

en: Automatic Indentation
hr: Automatsko poravnavanje

en: Automatic indent
hr: Automatsko poravnavanje

en: Automatically Detected
hr: Automatski otkriveno

en: Autosave
hr: Automatsko spremanje

en: Autosave Interval
hr: Razdoblje automatskog spremanja

en: Available formats
hr: Dostupni formati

en: Body Font for Printing
hr: Slova glavnog teksta pri ispisu

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Bracket match found on line: %d
hr: Odgovarajuće zagrade pronađene u retku: %d

en: Bracket match is out of range
hr: Odgovarajuće zagrade su van raspona

en: Bracket match not found
hr: Nisu pronađene odgovarajuće zagrade

en: Build
hr: Izgradi

en: Bytes
hr: Bajtova

en: Bzip2 compressed archive
hr: Bzip2 sažeta arhiva

en: C_ase sensitive
hr: O_sjetljivo na velika ili mala slova

en: C_ommand color:
hr: N_aredbena boja:

en: C_ut
hr: I_zreži

en: Candidate Encodings
hr: Kôdne stranice

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
hr: Nemoguć pronalazak zatražene datoteke. Možda je nedavno obrisana.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Nemoguće rukovanje ovom lokacijom u načinu zapisivanja. Provjerite jeste li upisali lokaciju ispravno i ponovno pokušajte.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Nemoguće rukovanje “%s:” lokacijom u načinu zapisivanja. Provjerite jeste li upisali lokaciju ispravno i ponovno pokušajte.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
hr: Nije moguće premjestiti datoteku u
    smeće, želite li je trajno obrisati?

en: Ch_aracter Encoding:
hr: Kôdiranje zn_akova:

en: Change side panel page
hr: Promijeni stranicu bočnog panela

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
hr[0]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjem %d satu će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjih %d sata će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjih %d sati će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
hr[0]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj %ld minuti će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnje %ld minute će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjih %ld minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
hr[0]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnje %ld sekunde će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjih %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
hr[0]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjem satu i %d minuti će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjem satu i %d minute će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjem satu i %d minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
hr: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjem satu će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
hr[0]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj minuti i %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj minuti i %ld sekunde će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj minuti i %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
hr: Promjene učinjene u dokumentu u zadnjoj minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
hr[0]: Promjene na %d dokumentu će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Promjene na %d dokumenta će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Promjene na %d dokumenata će biti zauvijek izgubljene.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
hr: Promjene dokumenta “%s” će biti trajno izgubljene.

en: Character Encoding:
hr: Kôdne stranice:

en: Character Encodings
hr: Kodne stranice

en: Characters (no spaces)
hr: Znakova (bez razmaka)

en: Characters (with spaces)
hr: Znakova (s razmacima)

en: Check for latest version of gedit
hr: Potraži najnoviju inačicu gedita

en: Check update
hr: Provjeri za nadopune

en: Checks the spelling of the current document.
hr: Provjerava pravopis u trenuntom dokumentu.

en: Cho_sen Encodings
hr: Odabrane kodne stranice

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
hr: Kliknite na ovu tipku za odabir slova koje će koristiti uređivač

en: Close Document
hr: Zatvori dokument

en: Close _without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: Close print preview
hr: Zatvori pregled ispisa

en: Color Scheme
hr: Shema boja

en: Color Scheme Files
hr: Datoteke shema boja

en: Command Color Text
hr: Boja teksta naredbe

en: Configure date/time plugin
hr: Podesi priključak za datum/vrijeme

en: Connection timed out. Please try again.
hr: Vrijeme povezivanja isteklo. Pokušajte ponovno.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
hr: Nemoguće stvaranje sigurnosne kopije stare kopije datoteke prije spremanja nove. Možete zanemariti ovo upozorenje i ipak spremiti datoteku, ali ako greške nastanu pri spremanju, možete izgubiti staru kopiju datoteke. Želite li ipak spremi?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
hr: Nemoguće stvaranje sigurnosne kopije datoteke pri spremanju “%s”

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
hr: Nemoguće stvaranje privremene sigurnosne kopije datoteke pri spremanju “%s”

en: Could not execute command: %s
hr: Nemoguće pokretanje naredbe: %s

en: Could not find the file “%s”.
hr: Nemoguće je pronaći datoteku “%s”.

en: Could not mount volume: %s
hr: Nemoguće montirati uređaj: %s

en: Could not open media: %s
hr: Nemoguće otvoriti medij: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
hr: Nemoguće otvaranje datoteke “%s” koja koristi“%s” kôdiranje znakova.

en: Could not open the file “%s”.
hr: Nemoguće otvaranje datoteke “%s”.

en: Could not remove color scheme “%s”.
hr: Shemu boja "%s" nije moguće ukloniti.

en: Could not revert the file “%s”.
hr: Nemoguće vraćanje datoteke “%s”.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
hr: Nemoguće spremanje datoteke “%s” koja koristi “%s” kôdiranje znakova.

en: Could not save the file “%s”.
hr: Nemoguće spremanje datoteke “%s”.

en: Create Backup Copies
hr: Stvori sigurnosne kopije

en: Create a _backup copy of files before saving
hr: Stvori _sigurnosnu kopiju datoteka prije spremanja

en: Create a new document
hr: Stvori novi dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
hr: Stvori novi dokument u postojećem gedit primjerku

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
hr: Stvori novi sadržajni prozor u postojećem gedit primjerku

en: Create new document
hr: Napravi novi dokument

en: Create new snippet
hr: Napravi novi isječak

en: Current Locale (%s)
hr: Trenutni lokalni jezik (%s)

en: Current document
hr: Trenutni dokument

en: Current line
hr: Trenutni redak

en: Current page (Alt+P)
hr: Trenutna stranica (Alt+P)

en: Current selection
hr: Trenutni odabir

en: Current selection (default to document)
hr: Trenutni odabir (uobičajeno za dokument)

en: Current word
hr: Trenutna riječ

en: Custom Format
hr: Prilagođeni format

en: D_on’t Edit
hr: N_emoj urediti

en: D_on’t Save
hr: _Ne spremaj

en: Delete selected snippet
hr: Obriši odabrani isječak

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
hr: Direktorij '%s' nije stvoren: g_mkdir_with_parents() neuspjelo: %s

en: Display Line Numbers
hr: Prikaži brojeve redaka

en: Display Overview Map
hr: Prikaži pregled mape

en: Display Right Margin
hr: Prikaži desni rub

en: Display _grid pattern
hr: Prikaži _rešetkasi uzorak

en: Display _overview map
hr: Prikaži _mapu pregleda

en: Display _statusbar
hr: Prikaži _statusnu traku

en: Display in bottom pane
hr: Prikaži u donjem panelu

en: Display line numbers
hr: Prikaži brojeve redaka

en: Display list of possible values for the encoding option
hr: Prikaži popis mogućih vrijednosti za mogućnosti kôdiranja

en: Display right _margin at column:
hr: Prikaži desni _rub kod stupca:

en: Display right margin
hr: Prikaži desni rub

en: Do not _split words over two lines
hr: Ne _dijeli riječi u dva retka

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
hr: Želite li stvarno vratiti na zadano osobitosti kôdiranja znakova?

en: Do you want to edit it anyway?
hr: Želite li ju ipak urediti?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
hr: Želite li uključiti odabrane <b>sustavske</b> isječke prilikom izvoza?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hr: Želite li ju pokušati zamijeniti s ovom koju spremate?

en: Docum_ents with unsaved changes:
hr: Dokum_enti s promjenama koje nisu spremljene:

en: Document
hr: Dokument

en: Document Statistics
hr: Statistika dokumenta

en: Document background pattern type
hr: Vrsta uzorka pozadine dokumenta

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Done.
hr: Završeno.

en: Drop Changes and _Reload
hr: Odbaci promjene i _učitaj ponovno

en: ENCODING
hr: KÔDIRANJE

en: Easy file access from the side panel
hr: Lagano pristupanje datotekama iz bočnog panela

en: Edit Any_way
hr: Sve_jedno uredi

en: Edit text files
hr: Uređivanje tekstovnih datoteka

en: Editor
hr: Uređivač

en: Editor Font
hr: Slova uređivača

en: Editor _font:
hr: Slova _uređivača:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
hr: Emacs, Kate i Vim modelines podržane u geditu.

en: Enable Restore of Remote Locations
hr: Omogući obnavljanje udaljenih lokacija

en: Enable Search Highlighting
hr: Omogući isticanje pretraga

en: Enable Syntax Highlighting
hr: Uključi isticanje sintakse

en: Enable text _wrapping
hr: Omogući _prijelom teksta

en: Encoding:
hr: Kôdna stranica:

en: Ensure Trailing Newline
hr: Osiguraj novi redak na kraju

en: Error Color Text
hr: Boja teksta greške

en: Error opening file %s
hr: Greška pri otvaranju datoteke %s

en: Error reverting file %s
hr: Greška pri vraćanju datoteke %s u izvorno stanje

en: Error saving file %s
hr: Greška pri spremanju datoteke %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
hr: Greška pri učitavanju “%s“: Nema takvog direktorija

en: Execute a custom command and put its output in a new document
hr: Pokreni prilagođenu naredbu i stavi njezin izlaz u novi dokument

en: Execute external commands and shell scripts.
hr: Pokreni vanjske (eksterne) naredbe i skripte ljuske.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
hr: Pokretanje Python naredbe (%s) prelazi maksimalno vrijeme, izvršavanje prekinuto.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
hr: Pokretanje Python naredbe (%s) nije uspjelo: %s

en: Exited
hr: Izlaz

en: Export Snippets
hr: Izvezi isječke

en: Export selected snippets
hr: Izvezi odabrane isječke

en: Export snippets
hr: Izvoz isječaka

en: Export successfully completed
hr: Izvoz uspješno završen

en: External Tools
hr: Vanjski alati

en: External _Tools
hr: Vanjski _alati

en: File Browser
hr: Preglednik datoteka

en: File Browser Binary Patterns
hr: Binarni uzorci preglednika datoteka

en: File Browser Filter Mode
hr: Način rada filtra za preglednik datoteka

en: File Browser Filter Pattern
hr: Način filtriranja preglednika datoteka

en: File Browser Panel
hr: Panel pregleda datoteka

en: File Browser Root Directory
hr: Korjenski direktorij preglednika datoteka

en: File Browser Virtual Root Directory
hr: Virtualni korjenski direktorij preglednika datoteka

en: File Saving
hr: Spremanje datoteke

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: File “%s” does not exist
hr: Datoteka "%s" ne postoji

en: File “%s” is not a valid snippets archive
hr: Datoteka "%s" nije valjana arhiva isječka

en: File “%s” is not a valid snippets file
hr: Datoteka "%s" nije valjana datoteka isječka

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

en: Find Ne_xt
hr: Pretaži _sljedeće

en: Find Pre_vious
hr: Pronađi pri_jašnje

en: Find and Replace
hr: Potraži i zamijeni

en: Find and _Replace…
hr: Potraži i _zamijeni…

en: Font
hr: Slova

en: Font & Colors
hr: Slova i boje

en: Fonts
hr: Slova

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
hr[0]: Pronađeno i zamijenjeno %d pojavljivanje
hr[1]: Pronađena i zamijenjena %d pojavljivanja
hr[2]: Pronađeno i zamijenjeno %d pojavljivanja

en: Found and replaced one occurrence
hr: Pronađeno i zamijenjeno jedno pojavljivanje

en: Global
hr: Globalno

en: Go to _Line…
hr: Idi na _redak…

en: Gzip compressed archive
hr: Gzip sažeta arhiva

en: He_aders and footers:
hr: Za_glavlja i podnožja:

en: Header Font for Printing
hr: Slova zaglavlja prilikom ispisa

en: Hide panel
hr: Sakrij panel

en: Highlight Current Line
hr: Istakni trenutni redak

en: Highlight Matching Brackets
hr: Istakni odgovarajuće zagrade

en: Highlight Mode
hr: Način isticanja

en: Highlight current _line
hr: Istakni trenutni _redak

en: Highlight current line
hr: Istakni trenutni redak

en: Highlight matching _brackets
hr: Isticanje odgovarajućih _zagrada

en: Highlighting
hr: Isticanje

en: Highlights every occurrences of selected text.
hr: Ističe svako pjavljivanje odabranog teksta.

en: History
hr: Povijest

en: Home
hr: Naslovnica

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
hr: Računalo “%s” se ne može pronaći. Provjerite jesu li vaše proxy postavke ispravne i pokušajte ponovno.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Naziv računala nije valjan. Provjerite jeste li ispravno upisali lokaciju i pokušajte ponovo.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
hr: Ako je odabrano priključak preglednika datoteka će pregledati direktorij prvog otvorenog dokumenta s obzirom da preglednika datoteka još nije bio upotrijebljen. (Ovo se onda uobičajeno odnosi na otvaranje dokumenta iz naredbenog redka ili iz Nautilusa itd.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
hr: Treba li korisnika pitati za format ili će se koristiti odabrani ili prilagođeni format.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
hr: Ukoliko je ova vrijednost 0 prilikom ispisa dokumenta neće biti umetnuti brojevi redaka. U suprotnom, ispisivati će se broj retka na svakih toliko redaka.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hr: Ako je odabrano, vanjski alati će koristiti standardna slova radne površine ako je ono monospace (i najsličnija moguća slova).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hr: Ako je odabrano, terminal će koristiti standardna slova radne površine ako je monospace (ili najsličnija slova).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
hr: Ako nastavite sa spremanjem ove datoteke možete oštetiti dokument. Želite li svejedno spremiti?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hr: Ukoliko obrišete stavku, biti će trajno izgubljena.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, sve vaše promjene će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene u zadnjem %d satu će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene u zadnjih %d sata će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene u zadnjih %d sati će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj %ld minuti će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene u zadnje %ld minute će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene u zadnjih %ld minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene u zadnje %ld sekunde će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene u zadnjih %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene u zadnjem satu i %d minuti će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene u zadnjem satu i %d minute će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene u zadnjem satu i %d minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene u zadnjem satu će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj minuti i %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj minuti i %ld sekunde će biti zauvijek izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj minuti i %ld sekundi će biti zauvijek izgubljene.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene u zadnjoj minuti će biti zauvijek izgubljene.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hr: Ukoliko ju sada spremite sve promjene napravljene izvan gedita biti će izgubljene Jeste li sigurni?

en: Import Snippets
hr: Uvezi isječke

en: Import snippets
hr: Uvezi isječke

en: Import successfully completed
hr: Uvoz uspješno završen

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
hr: Uvezena datoteka "%s" nije valjana datoteka isječka

en: In_sert Date and Time…
hr: Umetni _datum i vrijeme…

en: Insert Date and Time
hr: Umetni datum i vrijeme

en: Insert Date/Time
hr: Umetni datum/vrijeme

en: Insert _spaces instead of tabs
hr: Umetni razmake umje_sto Tabova

en: Insert at cursor position
hr: Umetni na mjestu pokazivača

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
hr: Umetni  na brzi način često korištene dijelove teksta

en: Insert spaces
hr: Umetni razmake

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hr: Umeće trenutni datum i vrijeme na mjesto pokazivača.

en: Install Scheme
hr: Instaliraj shemu

en: Install scheme
hr: Instaliraj shemu

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
hr: Interaktivna Python konzola smještena u donjem panelu

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
hr: Ima prilagodljiv sustav priključaka koji vam dopušta prilagođavanje aplikacije vašim potrebama i vašem radu.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
hr: Posljednji odabir načina prijeloma prijelom redaka

en: Leave Fullscreen
hr: Napusti cijeli zaslon

en: Line Ending:
hr: Završetak retka:

en: Line Number Font for Printing
hr: Slova broja retka prilikom ispisa

en: Line Numbers
hr: Brojevi redaka

en: Line Wrapping Mode
hr: Način prijeloma retka

en: Line you want to move the cursor to
hr: Redak na koji želite pomaknuti pokazivač

en: Lines
hr: Redci

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
hr: Popis aktivnih priključaka. Sadrži 'Lokaciju' aktivnih priključaka. Pogledajte .gedit-plugin datoteku za 'Lokaciju' datog priključka.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
hr: Popis kôdnih stranica prikazanih u izborniku kôdnih stranica. "CURRENT" Predstavlja trenutnu lokalnu kôdnu stranicu. Samo se prepoznate lokalne kôdne stranice koriste. Zadana vrijednost je prazan popis, za koji će gedit odabrati najbolju zadanu kôdnu stranicu ovisno o zemlji i jeziku.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
hr[0]: Učitavanje %d datoteke…
hr[1]: Učitavanje %d datoteke…
hr[2]: Učitavanje %d datoteka…

en: Loading %s
hr: Učitavanje %s

en: Loading %s from %s
hr: Učitavanje %s iz %s

en: Loading file “%s”…
hr: Učitavanje datoteke '%s'…

en: Local files only
hr: Samo lokalne datoteke

en: MIME Type:
hr: MIME vrsta:

en: Manage External Tools
hr: Upravljanje vanjskim alatima

en: Manage Snippets
hr: Upravljaj isječcima

en: Manage _External Tools…
hr: Upravljanje _vanjskim alatima…

en: Manage _Snippets…
hr: Upravljaj _isječcima…

en: Margin Bottom
hr: Donji rub

en: Margin Left
hr: Lijevi rub

en: Margin Right
hr: Desni rub

en: Margin Top
hr: Gornji rub

en: Match Filename
hr: Podudaraj naziv datoteke

en: Match _Entire Word Only
hr: Pretraži samo _cijelu riječ

en: Match _entire word only
hr: Traži samo _cijelu riječ

en: Match as _Regular Expression
hr: Podudaranje s _običnim izrazom

en: Maximum Number of Undo Actions
hr: Najveći broj radnji poništavanja

en: Maximum Recent Files
hr: Najviše nedavno otvorenih datoteka

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
hr: Najveći broj radnji koje će gedit moći poništiti ili vratiti. Koristite "-1" za neograničen broj radnji.

en: Move _Left
hr: Premjesti _lijevo

en: Move _Right
hr: Premjesti _desno

en: Move to New Tab _Group
hr: Premjesti u novu grupu _kartica

en: Move to New _Window
hr: Premjesti u novi _prozor

en: Move to a higher priority
hr: Premjesti u viši prioritet

en: Move to a lower priority
hr: Premjesti u niži prioritet

en: N_ext Document
hr: S_ljedeći dokument

en: Name:
hr: Naziv:

en: New
hr: _Novi

en: New Document
hr: Novi dokument

en: New F_ile
hr: Nova d_atoteka

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New tool
hr: Novi alat

en: Nex_t Tab Group
hr: Sljedeć_a grupa kartica

en: No mount object for mounted volume: %s
hr: Nema objekta montiranja za montirani uređaj: %s

en: No results
hr: Nema rezultata

en: Notebook Show Tabs Mode
hr: Prikazivanje kartica na prijenosnicima

en: Nothing
hr: Ništa

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
hr: Broj minuta nakon kojih će gedit automatski spremiti promijenjene datoteke. To će biti primijenjeno samo ako je mogućnost "Automatsko spremanje" isključena.

en: Open
hr: Otvori

en: Open With Tree View
hr: Otvori u pogledu stabla

en: Open _Recent
hr: Otvori _nedavno

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open a file dialog
hr: Otvori dijalog datoteke

en: Open a terminal in the document location
hr: Otvori terminal u lokaciji dokumenta

en: Open another file
hr: Otvori drugu datoteku

en: Open files and block process until files are closed
hr: Otvori datoteke i blokiraj procese dok se datoteke ne zatvore

en: Open history menu
hr: Otvori izbornik povijesti

en: Open terminal here
hr: Otvori terminal ovdje

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
hr: Otvori pogled stabla kada se učita priključak datotečnog preglednika umjesto pogleda zabilješka

en: Other _Documents…
hr: Ostali _dokumenti…

en: Overwrite _Mode
hr: _Način prebrisivanja

en: P_revious Tab Group
hr: P_rijašnja grupa kartica

en: Page %N of %Q
hr: Stranica %N od %Q

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

en: Page Preview
hr: Pregled stranice

en: Page header
hr: Zaglavlje stranice

en: Page total
hr: Ukupno stranica

en: Paste selected text or current document to fpaste
hr: Zalijepi odabrani tekst ili trenutni dokument na fpaste

en: Pick the editor font
hr: Odaberite slova uređivača

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
hr: Provjerite da ne pokušavate otvoriti izvršnu datoteku.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Provjerite jeste li ispravno upisali lokaciju i pokušajte ponovo.

en: Please check your installation.
hr: Provjerite vašu instalaciju.

en: Plugins
hr: Priključci

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Preparing…
hr: Pripremanje…

en: Print Header
hr: Ispis zaglavlja

en: Print Line Numbers
hr: Ispis brojeva redaka

en: Print Syntax Highlighting
hr: Ispis isticanja sintakse

en: Print line nu_mbers
hr: Ispiši brojeve _redaka

en: Print page _headers
hr: Ispiši zaglavlja _stranica

en: Print synta_x highlighting
hr: Ispiši isticanje sintaks_e

en: Printing Line Wrapping Mode
hr: Ispis načina prijeloma redaka

en: Prompt Type
hr: Vrsta upita

en: Python Console
hr: Python konzola

en: Quick Highlight
hr: Brzo isticanje

en: Quick Open
hr: Brzo otvaranje

en: Quick Open…
hr: Brzo otvaranje…

en: Quickly open files
hr: Brzo otvaranje datoteka

en: R_emove duplicates
hr: U_kloni duplikate

en: Re_fresh View
hr: Os_vježi pogled

en: Re_gular expression
hr: Uo_bičajeni izraz

en: Read-Only
hr: Samo za čitanje

en: Remote files only
hr: Samo udaljene datoteke

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove Snippet
hr: Ukloni isječak

en: Remove Tool
hr: Ukloni alat

en: Remove selected tool
hr: Ukloni odabrani alat

en: Remove trailing spaces
hr: Ukloni prateće razmake

en: Remove useless trailing spaces in your file
hr: Uklonite beskorisne prateće razmake u vašoj datoteci

en: Rendering page %d of %d…
hr: Iscrtavanje stranice %d od %d…

en: Reopen Closed _Tab
hr: Ponovno otvori zatvorenu _karticu

en: Replace _All
hr: _Zamijeni sve

en: Replace _with
hr: Zamijeni _s

en: Replace current document
hr: Zamijeni trenutni dokument

en: Replace current selection
hr: Zamijeni trenutni odabir

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
hr: Prijavi broj riječi, redaka i znakova u dokumentu.

en: Restore Previous Cursor Position
hr: Vrati prijašnji položaj pokazivača

en: Revert Tool
hr: Vrati alat

en: Revert selected snippet
hr: Vrati odabrani isječak

en: Revert tool
hr: Vrati alat

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
hr: Želite li vratiti nespremljene promjene u izvorno stanje u dokumentu "%s"?

en: Reverting %s
hr: Vraćanje u izvorno stanje %s

en: Reverting %s from %s
hr: Vraćanje u izvorno stanje %s iz %s

en: Reverting the document “%s”…
hr: Vraćanje dokumenta "%s" u izvorno stanje…

en: Right Margin Position
hr: Položaj desnog ruba

en: Run command
hr: Pokreni naredbu

en: Run gedit in standalone mode
hr: Pokreni gedit u samostalnom načinu rada

en: Run “make” in the document directory
hr: Pokrenite "make" u direktoriju dokumenta

en: Running tool:
hr: Pokretanje alata:

en: S_ave Anyway
hr: S_premi svejedno

en: S_elect the documents you want to save:
hr: O_daberite dokumente koje želite spremiti:

en: S_hortcut key:
hr: Prečac t_ipkovnice:

en: S_ort…
hr: R_azvrstaj…

en: S_tart at column:
hr: K_reni od stupca:

en: Save
hr: Spremi

en: Save _All
hr: _Spremi sve

en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: Save changes to document “%s” before closing?
hr: Spremi promjene dokumenta “%s” prije zatvaranja?

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save the file as plain text?
hr: Želite li spremiti datoteku kao običan tekst?

en: Save the file using compression?
hr: Spremi datoteku koristeći sažimanje?

en: Saving %s
hr: Spremanje %s

en: Saving %s to %s
hr: Spremanje %s u %s

en: Saving file “%s”…
hr: Spremanje datoteke "%s"…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
hr: Administrator sustava je onemogućio spremanje.

en: Search _backwards
hr: Traži _unatrag

en: Search highlight mode…
hr: Pretraži način isticanja…

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select a character encoding from the menu and try again.
hr: Odaberite kôdnu stranicu u izborniku i pokušajte ponovno.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
hr: Odaberite neku drugu kôdnu stranicu i pokušajte ponovno.

en: Selected Format
hr: Odabrani format

en: Selection
hr: Odabir

en: Send to fpaste
hr: Pošalji na fpaste

en: Set Location to First Document
hr: Postavi lokaciju na prvi dokument

en: Set _Language…
hr: Postavi _jezik…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
hr: Kôdna stranica koja će se koristiti za otvaranje datoteka popisanih u naredbenom retku

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
hr: Određuje hoće li se omogućiti obnavljanje udaljenih lokacija.

en: Shortcut _key:
hr: Tipka _prečaca:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
hr: Prečac tipkovnice kojim se aktivira isječak

en: Show _Binary
hr: Prikaži _binarne

en: Show _Hidden
hr: Prikaži _skrivene

en: Show multiple pages
hr: Prikaži više stranica

en: Show the application’s version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

en: Show the next page
hr: Prikaži sljedeću stranicu

en: Show the previous page
hr: Prikaži prijašnju stranicu

en: Side _Panel
hr: Bočni _panel

en: Side panel is Visible
hr: Bočni panel je vidljiv

en: Single snippets file
hr: Datoteka s pojedinačnim isječcima

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
hr: Jedna riječ kojom se aktivira isječak nakon što se pritisne Tab

en: Smart Home End
hr: Pametne Home i End tipke

en: Snippets
hr: Isječci

en: Snippets archive
hr: Arhiva isječaka

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
hr: Neki neispravni znakovi su otkriveni pri spremanju “%s”

en: Sort
hr: Razvrstaj

en: Sorts a document or selected text.
hr: Razvrstava dokument ili odabrani tekst.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
hr: Određuje kako se pomiče pokazivač kada se pritisnu tipke HOME i END. Koristite "onemogućeno" kako bi se uvijek pomakli na početak/kraj retka, "poslije" za pomicanje na početak/kraj retka kad su prvi put pritisnute i za pomicanje na početak/kraj retka zanemarujući praznine pri drugom pritisku, "prije" za pomicanje na početak/kraj teksta prije pomicanja na početak/kraj retka i "uvijek" kako biste se uvijek pomaknuli na početak/kraj teksta umjesto na početak/kraj retka.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje kako će se prelamati dugi redci za ispisivanje. Koristite "ništa" - bez prijeloma, "riječ" za prijelom na granicama riječi i "znak" za prijelom na granicama znakova. Vrijednosti su osjetljive na velika i mala slova, stoga pazite da se pojavljuju na isti način kao i ovdje.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje kako će se prelomiti dugi redci u području uređivanja. Koristite "none" - bez prijeloma, "word" za prijelom na granicama riječi i "char" za prijelom na granicama znakova. Vrijednosti su osjetljive na velika i mala slova, stoga pazite da se pojavljuju na isti način kao i ovdje.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
hr: Određuje vrstu slova koja se koriste za glavni tekst dokumenta prilikom ispisa.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
hr: Određuje slova koja se koriste za ispis brojeva redaka. Ovo ima učinak samo ako mogućnost "Ispisuj brojeve redaka" nije postavljena na 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
hr: Određuje slova koja se koriste za ispis zaglavlja stranice. Ovo ima efekta samo ako je uključena mogućnost "Ispisuj zaglavlje".

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
hr: Određuje posljednji način prijeloma korišten kod prijeloma redaka, stoga kada je način prijeloma redaka isključen, još je uvijek zapamćen način prijeloma. Koristite "word" za prijelom kod riječi ili "char" za prijelom kod pojedinog znaka.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
hr: Određuje najveći broj nedavno otvorenih datoteka koje se prikazuju u podizborniku "Nedavno otvorene datoteke".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hr: Određuje broj razmaka koji se prikazuju umjesto Tab znaka.

en: Specifies the position of the right margin.
hr: Određuje položaj desnog ruba.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje kako će se prikazivati kartice na prijenosnicima. Koristite "nikad" - nikad se ne prikazuju, "uvijek" uvijek se prikazuju i "auto" kako bi se kartice prikazivale samo ako ih je više od jedne. Vrijednosti su osjetljive na velika i mala slova, stoga pazite da se pojavljuju na isti način kao i ovdje.

en: Spell Checker
hr: Alat za provjeru pravopisa

en: Status Bar is Visible
hr: Statusna traka je vidljiva

en: Stop Tool
hr: Alat zaustavljanja

en: Stopped.
hr: Zaustavljeno.

en: String you want to search for
hr: Niz znakova koji se pretražuju

en: Style Scheme
hr: Shema izgleda

en: Syntax Highlighting
hr: Isticanje sintakse

en: Tab Group %i
hr: Grupa kartica %i

en: Tab Size
hr: Tab veličina

en: Tab Stops
hr: Tab

en: Tab Width: %u
hr: Širina kartice: %u

en: Target directory “%s” does not exist
hr: Ciljani direktorij  "%s" ne postoji

en: Target directory “%s” is not a valid directory
hr: Ciljani direktorij  "%s" nije valjani direktorij

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: Text Wrapping
hr: Prijelom teksta

en: Text wrapping
hr: Prijelom teksta

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
hr: Tekst;Uređivač;Izvorantekst;Piši;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
hr: ID GtkSourceWiew shema izgleda koje će se koristiti za boju teksta.

en: The archive “%s” could not be created
hr: Arhiva "%s" se ne može stvoriti

en: The archive “%s” could not be extracted
hr: Arhiva "%s" se ne može raspakirati

en: The bottom margin, in millimeters.
hr: Donji rub u milimetrima.

en: The command color text
hr: Boja teksta naredbe

en: The custom format used when inserting the date/time.
hr: Prilagođeni format koji je korišten pri umetanju datuma/vremena.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hr: Disk na koji pokušavate spremiti datoteku ima ograničenja na veličine datoteka. Pokušajte spremiti datoteku manje veličine ili na neki drugi disk koji nema ovo ograničenje.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
hr: Disk na koji pokušavate spremiti datoteku ima ograničenje na dužinu naziva datoteke. Koristite kraći naziv.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
hr: Dokument sadrži jedan ili više znakova koji ne mogu biti kôdirani odabranom kôdnom stranicom.

en: The error color text
hr: Boja teksta greške

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
hr: Korijenski direktorij datotečnog preglednika koji će se koristiti kad se učitava priključak datotečnog preglednika kad je onload/stablasti_pogled ISTINITO.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
hr: Virtualni korijenski direktorij datotečnog preglednika koji će se koristiti kad se učitava priključak datotečnog preglednika kad je onload/stablasti_pogled ISTINITO.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
hr: Datoteka koju ste otvorili sadrži nevaljane znakove. Ako nastavite s uređivanjem ove datoteke možete ju oštetiti.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
hr: Datoteka "%s" se ne može premjestiti u smeće.

en: The file “%s” changed on disk.
hr: Datoteka “%s” je promijenjena na disku.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
hr: Datoteka “%s” je promijenjena od kada ste ju čitali.

en: The file “%s” is read-only.
hr: Datoteka "%s" je samo za čitanje.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
hr: Datoteka "%s" je bila spremljena kao običan tekst te će sada biti spremljena koristeći sažimanje.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
hr: Datoteka "%s" je bila spremljena u sažetom obliku te će sada biti spremljena kao običan tekst.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
hr: Način filtriranja za filtriranje preglednika datoteka. Ovaj filter radi povrh filter_način rada.

en: The following error occurred while exporting: %s
hr: Pojavila se sljedeća greška prilikom izvoženja: %s

en: The following error occurred while importing: %s
hr: Pojavila se sljedeća greška prilikom uvoženja: %s

en: The following files could not be imported: %s
hr: Sljedeće datoteke ne mogu biti uvežene: %s

en: The left margin, in millimeters.
hr: Lijevi rub u milimetrima.

en: The location of the file cannot be accessed.
hr: Lokaciji datoteke se ne može pristupiti.

en: The location “%s” is not currently reachable.
hr: Lokacija “%s” nije trenutno dostupna.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
hr: Novi direktorij je trenutno filtriran. Trebate prilagoditi vaše postavke filtra kako bi direktorij učinili vidljivim

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hr: Nova datoteka je trenutno filtrirana. Trebate prilagoditi vaše postavke filtra kako bi datoteku učinili vidljivom

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
hr: Broj poveznica koje se slijede je ograničen i stvarna datoteka nije pronađena unutar ovih ograničenja.

en: The preview of a page in the document to be printed
hr: Pregled stranice u dokumentu koji treba ispisati

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hr: Preimenovana datoteka je trenutno filtrirana. Trebate prilagoditi vaše postavke filtra kako bi datoteku učinili vidljivom

en: The right margin, in millimeters.
hr: Desni rub u milimetrima.

en: The selected color scheme cannot be installed.
hr: Odabrana shema boja se ne može instalirati.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
hr: Odabrane datoteke se ne mogu premjestiti u smeće.

en: The selected format used when inserting the date/time.
hr: Odabrani format koji je korišten pri umetanju datuma/vremena.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
hr: Dodatni uzorci za korištenje pri filtriranju binarnih datoteka.

en: The top margin, in millimeters.
hr: Gornji rub u milimetrima.

en: The total number of pages in the document
hr: Ukupan broj stranica u dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
hr: Nema odabranih isječaka za izvoz

en: There are unsaved documents
hr: Postoje nespremljeni dokumenti

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hr[0]: Postoji %d dokument s promjenama koje nisu spremljene. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?
hr[1]: Postoje %d dokumenta s promjenama koje nisu spremljene. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?
hr[2]: Postoji %d dokumenata s promjenama koje nisu spremljene. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?

en: There is a new version of gedit
hr: Dostupna je nova inačica gedita

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
hr[0]: Postoji %d Tab razmak s greškama
hr[1]: Postoje %d Tab razmaka s greškama
hr[2]: Postoji %d Tab razmaka s greškama

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
hr: Nema dovoljno prostora na disku za spremanje datoteke. Oslobodite nešto prostora na disku i pokušajte ponovno.

en: There was a problem opening the file “%s”.
hr: Dogodila se greška pri otvaranju datoteke “%s”.

en: There was an error displaying the URI.
hr: Dogodila se greška u prikazivanju URI-ja.

en: There was an error displaying the help.
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: This accelerator is already bound to %s
hr: Ovaj prečac tipkovnice već je povezan s %s

en: This file “%s” is already open in another window.
hr: Datoteka “%s” je već otvorena u drugom prozoru.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
hr: Ovo nije valjani Tab aktivator. Aktivatori mogu sadržavati ili slovno-brojevni znakove (ili _, : i .) ili jednostruki (ne-slovno-brojevni) znak poput: {, [, itd.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
hr: Ova vrijednost određuje koje se datoteke filtriraju iz preglednika datoteka. Valjane vrijednosti su: ništa (nemoj ništa filtrirati), sakrij-skrivene (filtriraj skrivene datoteke) i sakrij-binarne (filtriraj binarne datoteke).

en: Tool Output
hr: Izlaz alata

en: Toolbar is Visible
hr: Alatna traka je vidljiva

en: Type a new accelerator
hr: Otipkajte novi prečac tipkovnice

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hr: Otipkajte novi prečac tipkovnice ili pritisnite Backspace za brisanje

en: Type a new shortcut
hr: Upišite novi prečac

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
hr: Upišite novi prečac, ili pritisnite Backspace za brisanje

en: Type to search…
hr: Upišite za pretragu…

en: Unable to detect the character encoding.
hr: Nemoguće otkrivanje kôdiranja znakova.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
hr: Nemoguće pronaći objekt ”%s” unutar datoteke %s.

en: Unable to handle this location.
hr: Nemoguće rukovanje s ovom lokacijom.

en: Unable to handle “%s:” locations.
hr: Nemoguće rukovanje s “%s:” lokacijom.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
hr: Nemoguće otvoriti UI datoteku %s. Greška: %s

en: Unexpected error: %s
hr: Neočekivana greška: %s

en: Uninstall Scheme
hr: Ukloni shemu

en: Uninstall scheme
hr: Ukloni shemu

en: Untitled Document %d
hr: Bezimeni dokument %d

en: Untitled File
hr: Neimenovana datoteka

en: Untitled Folder
hr: Neimenovana mapa

en: Untitled documents only
hr: Samo neimenovane datoteke

en: Use Default Font
hr: Koristi uobičajena slova

en: Use Spaces
hr: Koristi razmake

en: Use the _selected format
hr: Koristi _odabrani format

en: Version to Ignore
hr: Inačica za zanemariti

en: Version to ignore until a newer version is released.
hr: Inačica za zanemariti dok ne bude dostupna nova.

en: View
hr: Pogled

en: When inserting date/time…
hr: Pri umetanju datuma/vremena…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
hr: Treba li gedit automatski spremati promijenjene datoteke nakon određenog vremenskog razdoblja? Vremensko razdoblje možete postaviti s "Razdoblje automatskog spremanja" mogućnosti.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
hr: Treba li gedit stvoriti sigurnosne kopije za datoteke koju sprema.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
hr: Treba li gedit prikazivati brojeve redaka u prostoru za izmjenu teksta.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
hr: Treba li gedit prikazati pregled mape za dokument.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
hr: Treba li gedit prikazivati desni rub u prostoru uređivanja teksta.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
hr: Treba li gedit omogućiti automatsko poravnavanje.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
hr: Treba li gedit omogućiti isticanje sintakse.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
hr: Treba li gedit isticati sva pojavljivanja teksta za kojm se pretražuje.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
hr: Treba li gedit istaknuti odgovarajuće zagrade.

en: Whether gedit should highlight the current line.
hr: Treba li gedit istaknuti trenutni redak.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
hr: Treba li gedit uključiti zaglavlje dokumenta prilikom ispisa.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
hr: Treba li gedit umetnuti razmake umjesto tabova.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
hr: Treba li gedit ispisivati istaknutu sintaksu prilikom ispisa dokumenata.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
hr: Treba li gedit postaviti pokazivač na prijašnji položaj prilikom učitavanja datoteke.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
hr: Treba li gedit osigurati da dokumenti uvijek imaju novi redak na kraju.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
hr: Treba li pozadini dokumenta dodati obojani uzorak.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
hr: Treba li bočni panel lijevo od prozora za uređivanje biti vidljiv.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hr: Treba li statusna traka u dnu prozora za uređivanje biti vidljiva.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hr: Treba li alatna traka biti vidljiva u prozorima za uređivanje.

en: Whether to use the system font
hr: Treba li koristiti slova sustava

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
hr: Treba li koristiti sustavom zadana slova nepromjenjive širine za uređivanje teksta umjesto slova određenih za gedit. Ako je ova mogućnost isključena, onda će se umjesto slova sustava koristiti slova navedena u mogućnosti "Uređivač slova".

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
hr: Bilo da pišete sljedeći bestseler, programirate inovativnu aplikaciju, ili jednostavno zapisujete neke kratke bilješke, gedit je pouzdan alat za obavljanje vaših zadataka.

en: Words
hr: Riječi

en: Wra_p around
hr: _Omotaj oko

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Pokušavate spremiti datoteku na disk koji je samo za čitanje. Provjerite jeste li ispravno upisali lokaciju i probajte ponovno.

en: You can also choose another character encoding and try again.
hr: Još možete odabrati drugu kôdnu stranicu i pokušati ponovno.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
hr: Možete preuzeti novu inačicu gedita klikom na tipku "Preuzmi" dolje ili možete zanemariti tu inačicu i pričekati novu

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
hr: Nemate potrebne dozvole potrebne za otvaranje datoteke.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Nemate potrebne dozvole za spremanje datoteke. Provjerite jeste li ispravno upisali lokaciju i probajte ponovno.

en: You must be inside a word to run this command
hr: Morate biti unutar riječi za pokretanje ove naredbe

en: Your system is offline. Check your network.
hr: Vaš sustav nema pristup internetu. Provjerite svoju mrežu.

en: Zoom 1:1
hr: Uvećanje 1:1

en: Zoom the page in
hr: Povećaj stranicu

en: Zoom the page out
hr: Smanji stranicu

en: Zoom to fit the whole page
hr: Prilagodi uvećanje za prikaz cijele stranice

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
hr: [DATOTEKA…][+REDAK[:STUPAC]]

en: _About Text Editor
hr: _O Uređivaču teksta

en: _Applicability:
hr: _Primjenjivo na:

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _Autosave files every
hr: _Automatsko spremanje datoteka svakih

en: _Body:
hr: _Glavni tekst:

en: _Bottom Panel
hr: _Donji panel

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Check Spelling…
hr: _Provjera pravopisa…

en: _Clear Highlight
hr: _Ukloni isticanje

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close All
hr: _Zatvori sve

en: _Close Preview
hr: _Zatvori pregled

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Description
hr: _Opis

en: _Display line numbers
hr: _Prikaži brojeve redaka

en: _Document Statistics
hr: _Statistika dokumenta

en: _Documents
hr: _Dokumenti

en: _Download
hr: _Preuzmi

en: _Drop targets:
hr: _Otkaži mete:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Enable automatic indentation
hr: _Omogući automatsko poravnavanje

en: _Encoding
hr: _Kôdne stranice

en: _Error color:
hr: Boja _greške:

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find and Replace…
hr: _Potraži i zamijeni…

en: _Find…
hr: _Potraži…

en: _Fullscreen
hr: _Cjelozaslonski prikaz

en: _Go to Line…
hr: _Idi na redak…

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Highlight Misspelled Words
hr: _Istakni krivo napisane riječi

en: _Highlight Mode…
hr: _Način isticanja…

en: _Ignore Version
hr: _Zanemari inačicu

en: _Input:
hr: _Ulaz:

en: _Insert
hr: _Umetni

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Line numbers:
hr: Brojevi _redaka:

en: _Match Case
hr: Pretraži pazeći na velika/mala slova

en: _Match case
hr: _Traži velika i mala slova

en: _Move To New Window
hr: _Premjesti u novi prozor

en: _Move to Trash
hr: _Premjesti u smeće

en: _New
hr: _Novi

en: _New Folder
hr: _Nova mapa

en: _New Tab Group
hr: _Nova grupa kartica

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: _Number every
hr: _Broj svaki

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open in Terminal
hr: _Otvori u terminalu

en: _Output:
hr: _Izlaz:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Previous Document
hr: _Prijašnjni dokument

en: _Print…
hr: _Ispiši…

en: _Prompt for a format
hr: _Upitaj za format

en: _Quit
hr: _Odustani

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Reload
hr: _Učitaj ponovo

en: _Rename…
hr: _Preimenuj…

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Reset
hr: _Vrati zadano

en: _Restore Default Fonts
hr: V_rati zadana slova

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: _Reverse order
hr: _Obrnuti poredak

en: _Revert
hr: _Vrati u izvorno stanje

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save All
hr: _Spremi sve

en: _Save As Plain Text
hr: _Spremi kao običan tekst

en: _Save As…
hr: _Spremi kao…

en: _Save Using Compression
hr: _Spremi koristeći sažimanje

en: _Save:
hr: _Spremi:

en: _Search
hr: _Pretraži

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Set Root to Active Document
hr: _Postavi korijenski pristup aktivnom dokumentu

en: _Sort
hr: _Razvrstaj

en: _Tab trigger:
hr: _Tab aktivator:

en: _Tab width:
hr: _Tab širina:

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Use custom format
hr: _Koristi prilagođeni format

en: _Use the system fixed width font (%s)
hr: _Koristi širinu slova određenu sustavom (%s)

en: _View
hr: _Pogled

en: _View Folder
hr: _Pregledaj mapu

en: _Wrap Around
hr: _Omotaj oko

en: _minutes
hr: _minuta

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
hr: gedit je mali i jednostavani uređivač teksta za GNOME radno okruženje

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
hr: gedit je službeni uređivač teksta za GNOME radno okruženje. Dok je usmjeren na jednostavnost i lako korištenje, gedit je snažan uređivač teksta opće namjene.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
hr: _Potraži

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
hr: P_otraži

en: lines
hr: redka

en: of
hr: od

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
hr: Provjera pravopisa

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
hr: Ukloni isticanje

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
hr: Zatvori sve dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
hr: Zatvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
hr: Pretvori u mala slova

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
hr: Pretvori u velika slova

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
hr: Kopiraj i zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
hr: Stvori novi dokument u kartici

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
hr: Stvori novi dokument u prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
hr: Stvori novi grupu kartica

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
hr: Izreži odabrani tekst u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
hr: Smanji broj pri pokazivaču miša

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
hr: Obriši trenutni redak

[ctx: shortcut window]
en: Documents
hr: Dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Find
hr: Potraži

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
hr: Potraži i zamijeni

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
hr: Potraži sljedeće podudaranje

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
hr: Potraži prijašnje podudaranje

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
hr: Cjelozaslonski prikaz uklj / isklj

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
hr: Idi na redak

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
hr: Povećaj broj pri pokazivaču miša

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
hr: Obrni velika/mala slova

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
hr: Spoji odabrane redke

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
hr: Pomakni trenutni redak dolje

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
hr: Pomakni trenutni redak gore

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
hr: Pomakni trenutnu riječ lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
hr: Pomakni trenutnu riječ desno

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
hr: Otvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
hr: Zalijepi sadržaj iz međuspremnika

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
hr: Ispiši dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hr: Zatvori aplikaciju

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
hr: Ponovi prijašnju naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
hr: Ponovno otvori nedavno zatvorene dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
hr: Spremi sve dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
hr: Spremi dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
hr: Spremi dokument pod novim nazivom

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
hr: Odaberi sav tekst

[ctx: shortcut window]
en: Selection
hr: Odabir

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
hr: Prikaži donji panel

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
hr: Prikaži prozor dovršavanja

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
hr: Prikaži bočni panel

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
hr: Prebaci na prvi — deveti dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
hr: Prebaci na sljedeći dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
hr: Prebaci na prijašnji dokument

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
hr: Uklj./Isklj. umetanje / prebrisivanje

[ctx: shortcut window]
en: Tools
hr: Alati

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
hr: Poništi i ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
hr: Poništi prijašnju naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
hr: Prozori i paneli

[ctx: window title]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: window title]
en: Save As
hr: Spremi kao

en: “%s” is a directory.
hr: “%s” je direktorij.

en: “%s” is not a regular file.
hr: “%s” nije ispravna datoteka.

en: “%s” is not a valid location.
hr: “%s” nije valjana lokacija.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: “%s” nije valjana lokacija. Provjerite jeste li upisali lokaciju ispravno i ponovno pokušajte.

en: “%s” not found
hr: "%s" nije pronađen
