aspell 0.60-pre1 - en to mn translation catalogue (260 entries)

en: 
      %s filter: %s
mn: 
      %s шүүлтүүр: %s

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
mn: 
    #######################################################################
    #
    # Шүүлтүүр: %s
    #   %s
    #
    # дараахаар тохируулагдана:

en:     converts from one encoding to another
mn:     from кодчилолоос өөр кодчилол руу хөрвүүлнэ

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
mn:     боломжит тольнууд / шүүлтүүр / шүүлтүүрийн горимууд жагсаах

en:     perform Unicode normalization
mn:     ЮНИКОД нормалчилал гүйцэтгэх

en:   -?|usage         display a brief usage message
mn:   -?|usage         товч хэрэглээний зурвас харуулна

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
mn:   -a|pipe          "ispell -a" тохиромжтой горим

en:   -c|check <file>  to check a file
mn:   -c|check <файл>  шалгах файл

en:   -v|version       prints a version line
mn:   -v|version       хувилбарыг хэвлэн үзүүлнэ

en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
mn:   <norm-form>      хэрэглэх нормалчилах хэлбэр, эсвэл none, internal, эсвэл strict байж болно

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
mn:   [dump] config    идэвхитэй тохиргоог стандарт гаралт руу буулгах

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
mn:   clean [strict]   мөр бүр хүчинтэй үг байхаар үгийн жагсаалтыг цэвэрлэх

en:   config <key>     prints the current value of an option
mn:   config <key>     сонголтын идэвхитэй утгыг хэвлэх

en:   expand [1-4]     expands affix flags
mn:   expand [1-4]     аффикс флаг задлах

en:   help             display a detailed help message
mn:   help             нарийвчилсан тусламж мэдээ үзүүлнэ

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
mn:   list             стандарт оролтоос буруу бичигдсэн үгсийг жагсаах процедур

en:   munch            generate possible root words and affixes
mn:   munch            боломжит язгуур үгс ба аффикс (дагавар/угтвар) үүсгэх

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
mn:   soundslike       оруулсан үг бүрийн хувьд зохих дуудлага авиаг буцаах

en:  does not take any parameters.
mn:  ясарч параметр авахгүй.

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
mn: "%expression:1" хүчингүй энгийн илэрхийлэл.

en: "%mode:1" error
mn: "%mode:1" алдаа

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
mn: Аспеллын горимыг өргөтгөж байхад "%mode:1" алдаа. (ойгоос халив уу?)

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
mn: "%mode:1": Magic "%magic:2": байрлал заагчийн ард буруу энгийн илэрхийлэл; regexp тайлан: "%regerr:3".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
mn: "%mode:1": боломжит magic "%magic:2" -н хувьд magic илэрхийлэл алга.

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
mn: "%mode:1": өгөгдсөн magic "%magic:2" -н хувьд magic хайлтын муж алга.

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
mn: "%mode:1": өгөгдсөн magic "%magic:2" -н хувьд magic хайлтын эхлэл алга.

en: # default:
mn: # стандарт:

en: <command> is one of:
mn: <тушаал> дараахын аль нэг нь байна:

en: Abort
mn: Тасал

en: Abort This Operation
mn: Энэ Үйлдлийг Таслах

en: Accept Changes
mn: Зөвшөөрөгдсөн өөрчилөлтүүд

en: Add
mn: Нэм

en: Add Lower
mn: Жижиг үсгээр нэмэх

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
mn: '%aff:1' аффикс эвдэрчээ.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
mn: Үгэнд аффикс флаг олдсон боловч аффикс файл өгөгдөөгүй байна.

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
mn: Та таслахыг үнэхээр хүсэж байна уу (y/n)?

en: Aspell version does not match filter's requirement.
mn: Аспеллын хувилбар шүүлтүүрийн шаардлагатай тохирохгүй байна.

en: Aspell version does not match mode's requirement.
mn: Aspell хувилбар шүүлтүүрийн шаардлагад нийцсэнгүй.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
mn: Байгаа тольнууд:
        Тольнууд шууд "-d" эсвэл "master" сонголтоор
        сонгогдох боломжтой.  Тэд мөн шууд бусаар "lang",
        "variety", ба "size" сонголтоор сонгогдох ч боломжтой.

en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
mn: Боломжит Горим Шүүлтүүр:
        Горим Шүүлтүүрүүд файлын өгөгдсөн төрлийн хувьд
        сайжруулагдсан шүүлтүүрүүдийн хослолуудаар дахин
        тохируулагдсан. Горим "mode" сонголтоор сонгогдоно.
        Хэрэв Aspell файлын өргөтгөлөөр боломжтой бол агуулгаар
        нь төрлийг нь тогтоосон тохиолдолд боломжтой.

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
mn: Байгаа шүүлтүүрүүд (ба холбоотой сонголтууд):
        Шүүлтүүрүүд "filter" сонголтоор нэмэгдэж, устгагдаж болно.

en: Backspace
mn: Бакспейс

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
mn: Мастер үгийн жагсаалтыг хараахан нэгтгэх боломжгүй. Уучил.

en: Confused by version control.
mn: хувилбарын удирдлагаар будлиантлаа.

en: Control-A
mn: Контрол-A

en: Control-B
mn: Контол-B

en: Control-C
mn: Контрол-C

en: Control-D
mn: Контрол-D

en: Control-E
mn: Контрол-E

en: Control-F
mn: Контрол-F

en: Control-H
mn: Контрол-H

en: Control-K
mn: Контрол-K

en: Could not open the file "%s" for reading
mn: "%s" файлыг уншихаар нээж чадсангүй

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
mn: "%s" файлыг бичихээр нээж чадсангүй. Файл хадгалагдсангүй.

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete the next character
mn: Дараагийн тэмдэгтийг устгах

en: Delete the previous character
mn: Өмнөх тэмдэгтийг устгах

en: Does not contain any alphabetic characters.
mn: Ямар нэг цагаан толгойн үсэг агуулаагүй.

en: Empty extension at char %char:1.
mn: %char:1 тэмдэгтийн өргөтгөл хоосон.

en: Empty option specifier.
mn: Хоосон сонголт тодорхойлогч.

en: Empty string.
mn: Хоосон стринг.

en: End
mn: Төгсгөл

en: Enter
mn: Энтэр

en: Error setting filter description.
mn: Шүүлтүүрийн тодорхойлолт тохируулахад алдаа.

en: Error:
mn: Алдаа:

en: Error: %s
mn: Алдаа: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
mn: Алдаа: Стандарт оролт терминал биш байна.

en: Exit
mn: Гарах

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
mn: Хүлээгдсэн хэл "%lang:1" харин "%prev:2" -г авчээ.

en: Expecting "%modekey:1" key.
mn: "%modekey:1" түлхүүр хүлээгдэж байна.

en: Filter option already exists.
mn: Шүүлтүүр сонголт хэдийнээ байна.

en: HTML attributes to always check
mn: HTML аттрибутыг үргэлж шалгах

en: HTML tags to always skip the contents of
mn: HTML тагуудын агуулгыг үргэлж алгасах

en: Home
mn: Гэр

en: Ignore
mn: Үл хэрэгс

en: Ignore all
mn: Бүгдийг үл хэрэгс

en: Invalid Input
mn: Хүчингүй оролт

en: Invalid Option: %s
mn: Хүчингий сонголт: %s

en: Invalid keymapping: %s
mn: Хүчингүй түлхүүр сонголт: %s

en: Kill all characters to the EOL
mn: EOL дахь бүх тэмдэгтийг устгах

en: Left
mn: Зүүн

en: Missing magic mode expression.
mn: »Magic Modus«-томъёолол дутуу.

en: Move Back one space
mn: Нэг зай хойш шилжих

en: Move Forward one space
mn: Нэг зай урагш шилжих

en: Move to the beginning of the line
mn: Мөрийн эхлэлд шилжих

en: Move to the end of the line
mn: Мөрийн төгсгөлд шилжих

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
mn: "%lang:1" хэлний хувьд үгийн жагсаалт олдсонгүй.

en: Operation Not Supported: %what:1
mn: Үйлдэл Дэмжигдээгүй: %what:1

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
mn: "%option:1" сонголт өмнөх шүүлтүүрт тодорхойлогдох боломж.

en: Option modifier unknown.
mn: Мэдэгдэхгүй үйлдэл өөрчилөгч

en: Possibly incorrect count.
mn: Магад буруу тоо.

en: Replace
mn: Орлуул

en: Replace all
mn: Бүгдийг орлуул

en: Right
mn: Баруун

en: SGML attributes to always check
mn: SGML аттрибут үргэлж шалгах

en: SGML tags to always skip the contents of
mn: SGML тагуудын агуулгыг үргэлж алгасах

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
mn: Уучилаарай "create/merge personal" одоогоор хийгдээгүй байна.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
mn: Уучилаарай "create/merge repl" одоогоор хийгдээгүй.

en: Sorry "filter" is currently unimplemented.
mn: Уучилаарай "filter" одоогоор хийгдээгүй байна.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
mn: Уучилаарай би "%s" -г дарж бичмээргүй байна

en: Sorry that is an invalid choice!
mn: Уучилаарай энэ хүчингүй сонголт!

en: Suggestion Time: %f
mn: Санал болгох хугацаа: %f

en: TeX commands
mn: TeX тушаалууд

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
mn: Юникодын U+%04X муж дэмжигдээгүй.

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
mn: '%aff:1' аффикс флаг "%word:2"  үгийн хувьд хэрэглэгдэх боломжгүй.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
mn: '%aff:1' аффикс флаг "%word:2"  үгийн хувьд хүчингүй.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
mn: '%s' (U+%02X) тэмдэгт үгийн эхэнд байж болохгүй.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
mn: '%s' тэмдэгт (U+%02X) үгийн төгсгөлд байх ёсгүй.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
mn: '%s' тэмдэгт (U+%02X) үгийн дунд байх ёсгүй.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
mn: '%s' (U+%02X) тэмдэгт өмнөө заавал нэг үсэг авна.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
mn: '\r' (U+0D) тэмдэгт үгийн төгсгөлтд байх ёсгүй. Магад энэ файл Юникс EOL -н оронд MS-DOS EOLхэрэглэж байна.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
mn: "%cond:1" нөхцөл "%strip:2" үргэлж таслагдахад баталгаа өгч чадахгүй.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
mn: "%cond:1" нөхцөл хүчингүй.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
mn: "%encod:1" ээс "%encod2:2" кодчилол руу хөрвүүлэх дэмжигдээгүй.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
mn: "%dir:1" лавлах уншигдахаар нээгдсэнгүй.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
mn: "%encod:1" кодчилол танигдсангүй.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
mn: "%encod:1" кодчилол дэмжигдээгүй.

en: The file "%file:1" can not be opened
mn: "%file:1" файл нээгдэх боломжгүй

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
mn: "%file:1" файл уншигдахаар нээгдэхгүй байна.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
mn: "%file:1" файл бичихээр нээгдэхгүй байна.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
mn: "%file:1" файл тохирох хэлбэрт биш байна.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
mn: "%file:1" файл зөв хэлбэрт биш байна. Файл "%got:3" биш "%exp:2"-т хүлээгдэж байна.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
mn: "%filter:1" файл ямарч шүүлтүүр агуулаагүй байна.

en: The file name "%file:1" is invalid.
mn: "%file:1" файлын нэр хүчингүй.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
mn: "%filter:1" шүүлтүүр алга.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
mn: "%key:1" түлхүүр "clear-" -ээр эхэлсэн бол ямарч параметер авахгүй.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
mn: "%key:1" түлхүүр "dont-" эсвэл "disable-" -аар эхэлсэн бол ямарч параметер авахгүй.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
mn: "%key:1" түлхүүр "reset-"-ээр эхэлсэн бол ямарч параметер авахгүй.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
mn: "%key:1" түлхүүр %accepted:2 -т зөвшөөрөгдөхгүй тул хүчингүй.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
mn: "%key:1" түлхүүр бүүл төрөл биш.

en: The key "%key:1" is not a list.
mn: "%key:1" түлхүүр жагсаалт биш.

en: The key "%key:1" is not a string.
mn: "%key:1" түлхүүр стринг биш.

en: The key "%key:1" is not an integer.
mn: "%key:1" түлхүүр бүхэл тоо биш.

en: The key "%key:1" is unknown.
mn: "%key:1" үл мэдэгдэх түлхүүр.

en: The language "%lang:1" is not known.
mn: "%lang:1" хэл мэдэгдсэнгүй.

en: The language "%lang:1" is not supported.
mn: "%lang:1" хэл дэмжигдээгүй.

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
mn: "%where:2" -т "%what:1" арга дэмжигдээгүй.

en: The required field "name" is missing.
mn: Шаардлагатай талбар "name" дутуу байна.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
mn: Үл мэдэгдэх "%sl:2" авиа.

en: The string "%str:1" is invalid.
mn: "%str:1" стринг хүчингүй.

en: The total length is larger than 240 characters.
mn: Нийт урт 240 тэмдэгтээс хэтэрлээ.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
mn: Үгийн нийт урт авианы өгөгдлийн хамт 240 тэмдэгтээс их байна.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
mn: "%value:2" утга %accepted:3 ют зөвшөөрөгдөхгүй тул "%key:1" түлхүүрийн хувьд хүчингүй.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
mn: "%key:1" сонголтын утга өөрчилөгдөх боломжгүй.

en: The word "%word:1" is invalid.
mn: "%word:1" үг хүчингүй.

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
mn: Энэ нь »%s« файл уншигдахаар нээгдээгүй эсвэл байхгүй байхыг зааж байж болно.

en: This is probably because:
mn: Энэ бол магад:

en: Time to load word list:
mn: Үгийн жагсаалт ачаалах хугацаа:

en: Unhandled Error:
mn: Авч үзээгүй алдаа:

en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
mn: Юникод нормалчилалын хэлбэр: none, nfd, nfc, comp

en: Unicode normalization required for current lang
mn: Энэ хэлэнд ЮНИКОД нормалчилал шаардлагатай

en: Unknown Action: %s
mn: Мэдэгдэхгүй үйлдэл: %s

en: Unknown mode description key "%key:1".
mn: "%key:1" - танигдахгүй тодорхойлогч түлхүүрийн горим.

en: Unknown mode: "%mode:1".
mn: Үл мэдэгдэх горим: "%mode:1".

en: Usage: aspell [options] <command>
mn: Хэрэглээ: aspell [сонголт] <тушаал>

en: Use option modifiers only within named option.
mn: Та Үйлдэл өөрчилөгчийг зөвхөн дурьдагдсан Сонголтууд дотор хэрэглэнэ үү.

en: Version specifier missing key: "aspell".
mn: Хувилбар сонголт дутуу байна: "aspell".

en: Warning: %s Skipping string.
mn: Сануулга: %s стринг алгасав.

en: Warning: %s Skipping word.
mn: Сануулга: %s үгийг алгасав.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
mn: Сануулга: '%s' хэрэггүй аффиксыг %s үгээс устгаж байна.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
mn: Сануулга: '%s' хүчингүй аффиксыг %s үгээс устгаж байна.

en: With:
mn: Хамт:

en: Wrong endian order.
mn: Буруу төгсгөлийн дараалал.

en: Wrong soundslike version.
mn: Буруу авианы хувилбар.

en: Wrong soundslike.
mn: Буруу авиа.

en: You must specify a file name.
mn: Та файлын нэрийг оруулах ёстой.

en: You must specify an action
mn: Та ямар нэг үйлдэл тодорхойлох ёстой

en: [options] is any of the following:
mn: [сонголт] дараахаас авна:

en: a number between 0 and 1
mn: 0 ба 1 хооронд тоо

en: a positive integer
mn: Эерэг бүхэл тоо

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
mn: 'o','O','p',эсвэл 'P' стринг

en: add or removes a filter
mn: шүүлтүүр нэмэх эсвэл устгах

en: attempts to clean words so that they are valid
mn: Үгсийг хүчинтэй байлгахын тулд цэвэрлэгээ хийхийг оролдох

en: avoid lossy conversions when normalization
mn: Нормалчилалын үед алдагдалтай хөрвүүлэлтээс зайлсхийх

en: base name of the main dictionary to use
mn: хэрэглэгдэх үндсэн тольны язгуур нэр

en: boolean
mn: бүүл

en: characters to insert when a word is split
mn: үг таслах үед оруулах тэмдэгтүүд

en: check TeX comments
mn: TeX тайлбар шалгах

en: check if affix flags are valid
mn: хэрэв аффикс флаг хүчинтэй бол шалга

en: check if words are valid
mn: хэрэв үгс хүчинтэй бол шалга

en: compute soundslike on demand rather than storing
mn: Хадгалахын оронд төсөөтэй авиат тэмдэгтээр тооцоолох

en: consider run-together words legal
mn: run-together үгсийн хууль ёсны эсэхийг анхаар

en: context delimiters (separated by spaces)
mn: Хам текст хязгаарлагч (хоосон зайгаар тусгаарлагдана)

en: create a backup file by appending ".bak"
mn: ".bak" өргөтгөлтэй нөөц файл үүсгэх

en: create dictionary aliases
mn: толь бичгийн алиас үүсгэх

en: create missing root/affix combinations
mn: орхигдсон root/affix хослол үүсгэх

en: deprecated, use lang instead
mn: хэрэгссэнгүй, оронд нь lang хэрэглэ

en: dlopen returned "%return:1".
mn: dlopen "%return:1" буцаалаа.

en: edit distance to use, override sug-mode default
mn: Зай тогтоох ба үүгээр санал болгогч горимын стандарт утга дарж бичигдэнэ.

en: either "true" or "false"
mn: "true" эсвэл "false"

en: email quote characters
mn: э-шуудангийн хашилтат тэмдэгтүүд

en: enable Unicode normalization
mn: ЮНИКОД нормалчилал хэрэглэх

en: enable warnings
mn: сануулга харуулах

en: encoding to expect data to be in
mn: өгөгдлийн кодчилол

en: enter Email mode.
mn: Э-шуудан оруулах горим.

en: enter HTML mode.
mn: TML горим оруулах.

en: enter TeX mode.
mn: TeX горим оруулах.

en: experimental filter for hiding delimited contexts
mn: Хязгаарласан хэсгийг Аспеллээс нуух туршилтын шүүлтүүр

en: extra dictionaries to use
mn: хэрэглэгдэх тусгай толь бичгүүд

en: extra information for the word list
mn: үгийн жагсаалтын тусгай мэдээлэл

en: filter for dealing with HTML documents
mn: HTML баримтуудтай холбоотой шүүлтүүр

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
mn: TeX/LaTeX баримтуудтай холбоотой шүүлтүүр

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
mn: ерөнхий SGML/XML баримтуудтай холбоотой шүүлтүүр

en: filter for skipping quoted text in email messages
mn: Э-шуудан дахь хашилттай текстийг алгасах

en: filter mode
mn: шүүлтүүрийн горим

en: filter to skip URL like constructs
mn: URL хэлбэрийн бүтэцүүдийг алгасах шүүлтүүр

en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
mn: үг шалгаж байхад дуудлагыг үл хэрэгсэх -- ОДООГООР ҮЛ ХЭРЭГСЭХ

en: ignore commands to store replacement pairs
mn: орлуулгын хосуудыг хадгалах тушаалуудыг үл хэрэгсэх

en: ignore words <= n chars
mn: үл хэрэгсэх үгс <= n тэмдэгт

en: in the form "<name> <value>"
mn: "<нэр> <утга>" гэсэн хэлбэрт

en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
mn: Үгийн жагсаалт дахь аффикс флаг заагч -- ОДООГООР ҮЛ ХЭРЭГСЭХ

en: integer
mn: бүхэл тоо

en: keyboard definition to use for typo analysis
mn: Цохиж оруулах анализид хэрэглэгдэх гарын тодорхойлолт

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
mn: шалгах горимын түлхүүр сонголт: "aspell" эсвэл "ispell"

en: language code
mn: хэлний код

en: list
mn: Жагсаалт

en: location for personal files
mn: Хувийн файлуудын байрлал

en: location of language data files
mn: хэлний өгөгдлийн файлын байрлал

en: location of local language data files
mn: дотоод хэлний өгөгдлийн файлын байрлал

en: location of main configuration file
mn: үндсэн тохируулгын файлын байрлал

en: location of the main word list
mn: үндсэн үгийн жагсаалтын байрлал

en: main configuration file
mn: үндсэн тохируулгын файл

en: maximum number that can be strung together
mn: хамт байж болох стрингийн хамгийн их тоо

en: minimal length of interior words
mn: язгуур үгийн хамгийн бага урт

en: mode for checking C++ comments and string literals
mn: C++ тайлбар ба стринг литериалуудыг шалгах горим

en: mode for checking HTML documents
mn: HTML баримтуудыг алгасах горим

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
mn: TeX/LaTeX баримтуудыг шалгах горим

en: mode for checking generic SGML/XML documents
mn: ерөнхий SGML/XML баримтуудыг шалгах горим

en: mode for skipping quoted text in email messages
mn: э-шуудан дахь хашилтат текстүүдийг алгасах горим

en: mode to check any lines starting with a #
mn: # -р эхэлсэн бүх мөрүүдийг шалгах горим

en: mode to disable all filters
mn: бүх шүүлтүүрийг хаах горим

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
mn: URL хэлбэрийн бүтцүүдийг (стандарт горим) алгасах горим

en: no longer used
mn: хэрэглэгдэхээ болисон

en: not a version number
mn: хувилбарын дугаар биш

en: num chars that can appear before the quote char
mn: Хашилт тэмдэгтийн өмнө орж болох тэмдэгтийн тоо

en: partially expand affixes for better suggestions
mn: Илүү сайн өргөтгөл санал болгогч хавсаргах

en: path(s) aspell looks for filters
mn: Аспеллын шүүлтүүр хайх зам(ууд)

en: personal configuration file
mn: хувийн тохиргооны файлын нэр

en: personal dictionary file name
mn: хувийн толь файлын нэр

en: prefix directory
mn: prefix лавлах

en: remove invalid affix flags
mn: хүчингүй аффикс флагуудыг устгах

en: replacements list file name
mn: жагсаалт файлын нэрийн орлуулга

en: reverse the order of the suggest list
mn: санал болгосон жагсаалтын дарааллыг урвуулах

en: save replacement pairs on save all
mn: бүгдийг хадгалахад орлуулгын хосуудыг хадгалах

en: search order for modules
mn: модул хайх дараалал

en: search path for word list information files
mn: үгийн жагсаалтын мэдээллийн файлыг хайх зам

en: set module name
mn: модулын нэр тогтоох

en: set the prefix based on executable location
mn: Програмын нэрэн дээр суурилсан угтвар тогтоох

en: size of the word list
mn: үгийн жагсаалтын хэмжээ

en: skip invalid words
mn: хүчингүй үгсийг алгасах

en: string
mn: стринг

en: suggest possible replacements
mn: боломжит орлуулгуудыг санал болгох

en: suggestion mode
mn: санал болгох горим

en: swaps visible and invisible text
mn: харагдах үл харагдах текстүүдийг зөөх

en: time load time and suggest time in pipe mode
mn: Ачаалах хугацаа ба Pipe-Горимын Санал болгох хугацаа

en: use affix compression when creating dictionaries
mn: толь үүсгэхдээ аффикс шахалт хэрэглэх

en: use byte offsets instead of character offsets
mn: тэмдэгт оффсетын оронд байт оффсет хэрэглэх

en: use personal, replacement & session dictionaries
mn: хувийн, орлуулга & суултын тольнууд хэрэглэх

en: use replacement tables, override sug-mode default
mn: Орлуулга хүснэгт хэрэглэх ба үүгээр санал болгогч горимын стандарт утга дарж бичигдэнэ.

en: use typo analysis, override sug-mode default
mn: Цохих анализ хэрэглэх ба үүгээр санал болгогч горимын стандарт утга дарж бичигдэнэ.
