gedit - en to gd translation catalogue (707 entries)

en: "%s" not found
gd: Cha deach “%s” a lorg

en: %d of %d
gd: %d à %d

en: %s (Current Locale)
gd: %s (An sgeama ionadail làithreach)

en: %s: invalid encoding.
gd: %s: còdachadh mì-dhligheach.

en: (Empty)
gd: (Falamh)

en: / on %s
gd: / air %s

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
gd: Ainm cruth-clò Pango. Mar eisimpleir, “Sans 12” no “Monospace Bold 14”.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
gd: Cruth-clò gnàthach a thèid a chleachdadh airson an raon deasachaidh. Cha dèid seo a chur an sàs ach ma bhios an roghainn “Cleachd an cruth-clò bunaiteach” air a chur dheth.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
gd: Tha faidhle air a bheil an t-ainm seo ann mar-thà. Feuch an cleachd thu ainm eile.

en: A_dd Scheme
gd: C_uir sgeama ris

en: A_vailable Encodings
gd: Còdachaidhean ri _làimh

en: Activation
gd: Gnìomhachadh

en: Active plugins
gd: Plugain ghnìomhach

en: Add
gd: Cuir ris

en: Add Scheme
gd: Cuir sgeama ris

en: Add Snippet
gd: Cuir snippet ris

en: Add Tool
gd: Cuir ris inneal

en: Add a new snippet...
gd: Cuir snippet ùr ris…

en: Add a new tool
gd: Cuir inneal ùr ris

en: Add or Remove...
gd: Cuir ris no thoir air falbh…

en: All Files
gd: Na h-uile faidhle

en: All Languages
gd: Na h-uile cànan

en: All Text Files
gd: Na h-uile faidhle teacsa

en: All documents
gd: Na h-uile sgrìobhainn

en: All documents except untitled ones
gd: Na h-uile sgrìobhainn ach an feadhainn gun tiotal

en: All files
gd: A h-uile faidhle

en: All languages
gd: Na h-uile cànan

en: All supported archives
gd: A h-uile tasglannan ris an cuirear taic

en: Always available
gd: Ri làimh an-còmhnaidh

en: An error occurred
gd: Thachair mearachd

en: An error occurred while creating a new directory
gd: Thachair mearachd rè cruthachadh pasgain ùir

en: An error occurred while creating a new file
gd: Thachair mearachd rè cruthachadh faidhle ùir

en: An error occurred while deleting a file or directory
gd: Thachair mearachd a’ sguabadh às faidhle no pasgan

en: An error occurred while loading a directory
gd: Thachair mearachd rè luchdadh pasgain

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
gd: Thachair mearachd le fosgladh pasgain ann am manaidsear nam faidhle

en: An error occurred while renaming a file or directory
gd: Thachair mearachd le ainm ùr a thoirt air faidhle no pasgan

en: An error occurred while setting a root directory
gd: Thachair mearachd le suidheachadh freumh-phasgain

en: Append to current document
gd: Cuir ris an sgrìobhainn làithreach

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a sguabadh às gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na faidhlichean a thagh thu a sguabadh às gu buan?

en: Automatic Indentation
gd: Eag fhèin-obrachail

en: Automatic indent
gd: Eag fhèin-obrachail

en: Automatically Detected
gd: Ga mhothachadh gu fèin-obrachail

en: Autosave
gd: Sàbhaladh fèin-obrachail

en: Autosave Interval
gd: Earadamh an t-sàbhalaidh fhèin-obrachail

en: Available formats
gd: Fòrmatan ri làimh

en: Body Font for Printing
gd: Cruth-clò na bodhaige airson clò-bhualadh

en: Bookmarks
gd: Comharran-lìn

en: Bracket match found on line: %d
gd: Chaidh a’ chamag a cho-fhreagras a lorg air an loidhne %d

en: Bracket match is out of range
gd: Chan eil a’ chamag a cho-fhreagras san rainse

en: Bracket match not found
gd: Cha deach a’ chamag a cho-fhreagras a lorg

en: Build
gd: Togail

en: Bytes
gd: Baidht

en: Bzip2 compressed archive
gd: Tasglann dhùmhlaichte Bzip2

en: C_ase sensitive
gd: _Aire do litrichean mòra ’s beaga

en: C_haracter Encoding:
gd: Còdachadh c_haractaran:

en: C_ommand color:
gd: Dath nan à_itheantan:

en: C_ut
gd: _Gearr às

en: Candidate Encodings
gd: Còdachaidhean molta

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle a lorg. ’S dòcha gun deach a sguabadh às o chionn ghoirid.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Chan urrainn dhuinn an t-ionad seo a làimhseachadh sa mhodh sgrìobhaidh. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Chan urrainn dhuinn ionadan “%s” a làimhseachadh sa mhodh sgrìobhaidh. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle a ghluasad dhan sgudal,
    a bheil thu airson a sguabadh às gu buan?

en: Ch_aracter Encoding:
gd: Còdachadh cha_ractaran:

en: Change side panel page
gd: Atharraich duilleig na panail-taoibh

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
gd[0]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %d uair air chall gu buan.
gd[1]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %d uair air chall gu buan.
gd[2]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %d uairean air chall gu buan.
gd[3]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %d uair air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
gd[0]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld mhionaid air chall gu buan.
gd[1]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld mhionaid air chall gu buan.
gd[2]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld mionaidean air chall gu buan.
gd[3]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld mionaid air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
gd[0]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld diog air chall gu buan.
gd[1]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld dhiog air chall gu buan.
gd[2]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld diogan air chall gu buan.
gd[3]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn %ld diog air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
gd[0]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn uair is %d mhionaid air chall gu buan.
gd[1]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn uair is %d mhionaid air chall gu buan.
gd[2]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn uair is %d mionaidean air chall gu buan.
gd[3]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn uair is %d mionaid air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
gd: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn uair air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
gd[0]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn mionaid is %ld diog air chall gu buan.
gd[1]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn mionaid is %ld dhiog air chall gu buan.
gd[2]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn mionaid is %ld diogan air chall gu buan.
gd[3]: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn mionaid is %ld diog air chall gu buan.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
gd: Thèid a h-uile atharrachadh a chaidh a dhèanamh air an sgrìobhainn o chionn mionaid air chall gu buan.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
gd[0]: Thèid na h-atharraichean air %d sgrìobhainn air chall gu buan.
gd[1]: Thèid na h-atharraichean air %d sgrìobhainn air chall gu buan.
gd[2]: Thèid na h-atharraichean air %d sgrìobhainnean air chall gu buan.
gd[3]: Thèid na h-atharraichean air %d sgrìobhainn air chall gu buan.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
gd: Thèid na h-atharraichean air an sgrìobhainn “%s” air chall gu buan.

en: Character Encoding:
gd: Còdachadh charactaran:

en: Character Encodings
gd: Còdachadh charactaran

en: Characters (no spaces)
gd: Caractaran (gun spàsan)

en: Characters (with spaces)
gd: Caractaran (le spàsan)

en: Check for latest version of gedit
gd: Thòir sùil airson an tionndadh as ùire de gedit

en: Check update
gd: Thoir sùil airson ùrachadh

en: Checks the spelling of the current document.
gd: Dearbhaidh seo an litreachadh san sgrìobhainn làithreach.

en: Cho_sen Encodings
gd: Còdachaidhean air an _taghadh

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
gd: Briog air a’ phutan seo gus an cruth-clò a chleachdas an deasaiche a thaghadh

en: Close Document
gd: Dùin an sgrìobhainn

en: Close _without Saving
gd: Dùin _gun a shàbhaladh

en: Close print preview
gd: Dùin ro-shealladh a’ chlò-bhualaidh

en: Color Scheme
gd: Sgeama dhathan

en: Color Scheme Files
gd: Faidhlichean sgeama dhathan

en: Command Color Text
gd: Dath aig teacsa nan àitheantan

en: Configure date/time plugin
gd: Rèitich plugan a’ chinn-là ’s ama

en: Connection timed out. Please try again.
gd: Dh’fhalbh an ùine air a’ cheangal. Am feuch thu ris a-rithist?

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
gd: Cha b’ urrainn dhuinn lethbhreac-glèidhidh dhen t-seann lethbhreac dhen fhaidhle a dhèanamh mus deach am faidhle ùr a shàbhaladh. Faodaidh tu an rabhadh seo a leigeil seachad is am faidhle a shàbhaladh co-dhiù, ach ma thachras mearachd le sàbhaladh an fhaidhle, dh’fhaoidte gun caill thu an t-seann lethbhreac dhen fhaidhle. A bheil thu airson a shàbhaladh co-dhiù?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle lethbhric-ghlèidhidh a chruthachadh fad ’s a bha sinn a’ sàbhaladh “%s”

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle lethbhric-ghlèidhidh sealach a chruthachadh fad ’s a bha sinn a’ sàbhaladh “%s”

en: Could not execute command: %s
gd: Dh’fhàillig le gnìomhachadh na h-àithne: %s

en: Could not find the file “%s”.
gd: Cha deach am faidhle “%s” a lorg.

en: Could not mount volume: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an draibh %s a mhunntachadh

en: Could not open media: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am  meadhan %s fhosgladh

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” fhosgladh leis a’ chòdachadh charactaran “%s”.

en: Could not open the file “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” fhosgladh.

en: Could not remove color scheme "%s".
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an sgeama dhathan “%s” a sguabadh às.

en: Could not revert the file “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” a thilleadh.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” a shàbhaladh leis a’ chòdachadh charactaran “%s”.

en: Could not save the file “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” a shàbhaladh.

en: Create Backup Copies
gd: Cruthaich lethbhreacan-glèidhidh

en: Create a _backup copy of files before saving
gd: Cruthaich  lethbhreac-_glèidhidh dhe dh’fhaidhlichean mus dèid an sàbhaladh

en: Create a new document
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr

en: Create a new document in an existing instance of gedit
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr ann an ionstans de gedit a tha ann

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
gd: Cruthaich uinneag àrd-ìre ùr ann an ionstans de gedit a tha ann

en: Create new document
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr

en: Create new snippet
gd: Cruthaich snippet ùr

en: Current Locale (%s)
gd: An sgeama ionadail làithreach (%s)

en: Current document
gd: An sgrìobhainn làithreach

en: Current line
gd: An loidhne làithreach

en: Current page (Alt+P)
gd: An duilleag làithreach (Alt+P)

en: Current selection
gd: Na thagh thu an-dràsta

en: Current selection (default to document)
gd: Na thagh thu an-dràsta (sgrìobhainn o thùs)

en: Current word
gd: Am facal làithreach

en: Custom Format
gd: Fòrmat gnàthaichte

en: D_on't Edit
gd: N_a deasaich

en: D_on't Save
gd: N_a sàbhail

en: Delete selected snippet
gd: Sguab às an snippet a thagh thu

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan “%s” a chruthachadh: dh’fhàillig le g_mkdir_with_parents(): %s

en: Display Line Numbers
gd: Seall àireamhan loidhne

en: Display Overview Map
gd: Seall mapa foir-sheallaidh

en: Display Right Margin
gd: Seall am marghan deas

en: Display _grid pattern
gd: Seall pàtran _grioda

en: Display _overview map
gd: Seall mapa f_oir-sheallaidh

en: Display _statusbar
gd: Seall bàr-_staide

en: Display in bottom pane
gd: Seall san leòsan buinn

en: Display line numbers
gd: Seall àireamhan loidhne

en: Display list of possible values for the encoding option
gd: Seall liosta dhe na luachan comasach airson na roghainn còdachaidh

en: Display right _margin at column:
gd: Seall am _marghan deas aig colbh:

en: Display right margin
gd: Seall am marghan deas

en: Do not _split words over two lines
gd: Na _sgar faclan thairis air dà loidhne

en: Do you really want to reset the character encodings' preferences?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na roghainnean airson còdachadh nan caractaran atharrachadh?

en: Do you want to edit it anyway?
gd: A bheil thu airson a dheasachadh co-dhiù?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
gd: A bheil thu airson snippets an t-<b>siostaim</b> a thagh thu a ghabhail a-steach san às-phortadh?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
gd: A bheil thu airson am fear a tha thu a’ sàbhaladh a chur na àite?

en: Docum_ents with unsaved changes:
gd: Sgrìobhainnean l_e atharraichean gun sàbhaladh:

en: Document
gd: Sgrìobhainn

en: Document Statistics
gd: Stadastaireachd na sgrìobhainn

en: Document background pattern type
gd: Seòrsa a’ phàtrain air cùlaibh na sgrìobhainn

en: Documents
gd: Sgrìobhainnean

en: Done.
gd: Dèanta.

en: Drop Changes and _Reload
gd: Leig seachad na h-atharraichean is _ath-luchdaich

en: ENCODING
gd: CÒDACHADH

en: Easy file access from the side panel
gd: Inntrigeadh furasta dha dh’fhaidhlichean on phanail-thaoibh

en: Edit Any_way
gd: Deasaich co-_dhiù

en: Edit text files
gd: Deasaich faidhlichean teacsa

en: Editor
gd: Deasaiche

en: Editor Font
gd: Cruth-clò an deasaiche

en: Editor _font:
gd: _Cruth-clò an deasaiche:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
gd: Taic ri modh-loidhnichean le stoidhle Emacs, Kate is Vim airson gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
gd: Cuir an comas aiseag nan ionadan cèine

en: Enable Search Highlighting
gd: Cuir an comas soillseachadh an luirg

en: Enable Syntax Highlighting
gd: Cuir an comas soillseachadh a’ cho-chàraidh

en: Enable text _wrapping
gd: Cuir _pasgadh-teacsa an comas

en: Encoding:
gd: Còdachadh:

en: Ensure Trailing Newline
gd: Dèan cinnteach gum bi loidhne ùr aig bonn an teacsa

en: Error Color Text
gd: Dath teacsa nam mearachdan

en: Error opening file %s
gd: Mearachd a’ fosgail an fhaidhle %s

en: Error reverting file %s
gd: Mearachd le tilleadh an fhaidhle %s

en: Error saving file %s
gd: Mearachd a’ sàbhaladh an fhaidhle %s

en: Error when loading '%s': No such directory
gd: Thachair mearachd rè luchdadh “%s”: Chan eil am pasgan seo ann

en: Execute a custom command and put its output in a new document
gd: Gnìomhaich àithne ghnàthaichte is cuir an às-chur aice ann an sgrìobhainn ùr

en: Execute external commands and shell scripts.
gd: Gnìomhaich àitheantan taobh a-muigh is sgriobtaichean shell.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
gd: Thug an gnìomhachadh aig an àitne Python (%s) nas fhaide na an ùine as motha, chaidh sgur dhen ghnìomhachadh.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
gd: Dh’fhàillig le gnìomhachadh na h-àithne Python (%s): %s

en: Exited
gd: Air fhàgail

en: Export Snippets
gd: Às-phortaich snippets

en: Export selected snippets
gd: Às-phortaich na snippets a thagh thu

en: Export snippets
gd: Às-phortaich snippets

en: Export successfully completed
gd: Chaidh an às-phortadh a choileanadh

en: External Tools
gd: Innealan taobh a-muigh

en: External _Tools
gd: _Innealan taobh a-muigh

en: File "%s" does not exist
gd: Chan eil am faidhle “%s” ann

en: File "%s" is not a valid snippets archive
gd: Chan eil am faidhle “%s” na thasglann snippets dhligheach

en: File "%s" is not a valid snippets file
gd: Chan eil am faidhle “%s” na fhaidhle snippets dligheach

en: File Browser
gd: Brabhsair nam faidhle

en: File Browser Binary Patterns
gd: Pàtrain bhìnearaidh aig brabhsair nam faidhle

en: File Browser Filter Mode
gd: Modh criathraige aig brabhsair nam faidhle

en: File Browser Filter Pattern
gd: Pàtran criathraidh aig brabhsair nam faidhle

en: File Browser Panel
gd: Panail abrabhsair nam faidhle

en: File Browser Root Directory
gd: Am freumh-phasgan aig brabhsair nam faidhle

en: File Browser Virtual Root Directory
gd: Am freumh-phasgan biortail air brabhsair nam faidhle

en: File Saving
gd: Sàbhaladh nam faidhle

en: File System
gd: Siostam-fhaidhlichean

en: File: %s
gd: Faidhle: %s

en: Find Ne_xt
gd: Lorg an ath _fhear

en: Find Pre_vious
gd: Lorg am fear _roimhe

en: Find and Replace
gd: Lorg is cuir ’na àite

en: Find and _Replace…
gd: Lorg is cui_r ’na àite…

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Font & Colors
gd: Cruth-clò ⁊ dathan

en: Fonts
gd: Cruthan-clò

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
gd[0]: Chaidh %d bhall a lorg is a chur na àite
gd[1]: Chaidh %d bhall a lorg is a chur na àite
gd[2]: Chaidh %d buill a lorg is a chur na àite
gd[3]: Chaidh %d ball a lorg is a chur na àite

en: Found and replaced one occurrence
gd: Chaidh aon bhall a lorg is a chur na àite

en: Global
gd: Uile-choitcheann

en: Go to _Line…
gd: Rach _gu loidhne…

en: Gzip compressed archive
gd: Tasglann dhùmhlaichte Gzip

en: He_aders and footers:
gd: B_annan-cinn is bannan-coise:

en: Header Font for Printing
gd: Cruth-clò a’ bhanna-chinn airson clò-bhualadh

en: Hide panel
gd: Falaich a’ phanail

en: Highlight Current Line
gd: Soillsich an loidhne làithreach

en: Highlight Matching Brackets
gd: Soillsich camagan a cho-fhreagras

en: Highlight Mode
gd: Modh soillseachaidh

en: Highlight current _line
gd: Soillsich an _loidhne làithreach

en: Highlight current line
gd: Soillsich an loidhne làithreach

en: Highlight matching _brackets
gd: Soillsich cama_gan a cho-fhreagras

en: Highlighting
gd: Soillseachadh

en: History
gd: Eachdraidh

en: Home
gd: Dhachaigh

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
gd: Cha deach an òstair “%s” a lorg. Dèan cinnteach gu bheil roghainnean a’ phrogsaidh agad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Bha ainm an òstair mì-dhligheach. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
gd: Mas e "TRUE" a th’ ann, seallaidh plugan brabhsair nam faidhle am pasgan aig a’ chiad sgrìobhainn a chaidh fhosgladh mur deach brabhsair nam faidhle a chleachdadh fhathast. (Bidh seo an sàs air fosgladh sgrìobhainnean on loidhne-àithne no le Nautilus agus msaa.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
gd: An dèid am fòrmat fhaighneachd dhan chleachdaiche no an dèid am fòrmat gnàthaichte no air a thaghadh a chleachdadh.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
gd: Mas e 0 a tha san luach seo, cha dèid àireamh loidhne sam bith a chur a-steach nuair a chlò-bhuaileas tu sgrìobhainn. Mas e luach eile a tha ann, mìnichidh e dè cho tric ’s a chlò-bhuaileas gedit àireamh loidhne. Mar eisimpleir, thèid àireamh a chlò-bhualadh gach treas loidhne ma chuireas tu 3 a-steach.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
gd: Mas e “true” a th’ ann, cleachdaidh innealan taobh a-muigh cruth-clò stannardach coitcheann an deasg mas e monospace a th’ ann (is mur eil, an cruth-clò as coltaiche ris).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
gd: Mas e “true” a th’ ann, cleachdaidh an tèirmineal cruth-clò stannardach coitcheann an deasg mas e monospace a th’ ann (is mur eil, an cruth-clò as coltaiche ris).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
gd: Ma leanas tu air adhart le sàbhaladh an fhaidhle seo, dh’fhaoidte gun coirb sin an sgrìobhainn. A bheil thu airson a shàbhaladh co-dhiù?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
gd: Ma sguabas tu às nì, thèid e air chall gu buan.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
gd: Mur dèan thu sàbhaladh, thèid na h-uile atharrachadh agad air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
gd[0]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %d uair air chall gu buan.
gd[1]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %d uair air chall gu buan.
gd[2]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %d uairean air chall gu buan.
gd[3]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %d uair air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
gd[0]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld mhionaid air chall gu buan.
gd[1]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld mhionaid air chall gu buan.
gd[2]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld mionaidean air chall gu buan.
gd[3]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld mionaid air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
gd[0]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld diog air chall gu buan.
gd[1]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld dhiog air chall gu buan.
gd[2]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld diogan air chall gu buan.
gd[3]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn %ld diog air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
gd[0]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn uair is %d mhionaid air chall gu buan.
gd[1]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn uair is %d mhionaid air chall gu buan.
gd[2]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn uair is %d mionaidean air chall gu buan.
gd[3]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn uair is %d mionaid air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
gd: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn uair air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
gd[0]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn mionaid is %ld diog air chall gu buan.
gd[1]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn mionaid is %ld dhiog air chall gu buan.
gd[2]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn mionaid is %ld diogan air chall gu buan.
gd[3]: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn mionaid is %ld diog air chall gu buan.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
gd: Mur sàbhail thu, thèid a h-uile atharrachadh chaidh a dhèanamh o chionn mionaid air chall gu buan.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
gd: Ma shàbhaileas tu e, dh’fhaoidte gun dèid a h-uile atharrachadh taobh a-muigh air chall. A bheil thu airson a shàbhaladh co-dhiù?

en: Import Snippets
gd: Ion-phortaich snippets

en: Import snippets
gd: Ion-phortaich snippets

en: Import successfully completed
gd: Chaidh an t-ion-phortadh a choileanadh

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
gd: Chan eil am faidhle “%s” air ion-phortadh na fhaidhle snippets dligheach

en: In_sert Date and Time...
gd: Cuir a-_steach ceann-là is àm…

en: Insert Date and Time
gd: Cuir a-steach ceann-là is àm

en: Insert Date/Time
gd: Cuir a-steach ceann-là ’s àm

en: Insert _spaces instead of tabs
gd: Cuir a-steach _spàsan an àite thabaichean

en: Insert at cursor position
gd: Cuir a-steach air àite a’ chùrsair

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
gd: Cuir a-steach bloighean teacsa a chleachdas tu gu tric ann an dòigh luath

en: Insert spaces
gd: Cuir a-steach spàsan

en: Inserts current date and time at the cursor position.
gd: Cuiridh seo an ceann-là ’s àm a-steach air àite a’ chùrsair.

en: Install Scheme
gd: Stàlaich Sgeama

en: Install scheme
gd: Stàlaich sgeama

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
gd: Consoil Python eadar-ghnìomhach a sheasas sa phanail bhuinn

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
gd: Leigidh an siostam plugain sùbailte aige leat gun gnàthaich thu an aplacaid a-rèir nam feumalachdan ’s an dòigh-obrach agad.

en: L_ine Ending:
gd: Crìochnachadh nan lo_idhne:

en: Last split mode choice for line wrapping mode
gd: Am modh sgoltaidh airson pasgadh loidhne mu dheireadh a chaidh a thaghadh

en: Leave Fullscreen
gd: Fàg an làn-sgrìn

en: Line Ending:
gd: Crìochnachadh nan loidhne:

en: Line Number Font for Printing
gd: Cruth-clò na h-àireamh loidhne airson clò-bhualadh

en: Line Numbers
gd: Àireamhan loidhne

en: Line Wrapping Mode
gd: Modh pasgaidh loidhne

en: Line you want to move the cursor to
gd: An loidhne dhan a bheil thu airson an cùrsair a ghluasad

en: Lines
gd: Loidhnichean

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
gd: Liosta dhe na plugain ghnìomhach. Tha “ionad” nam plugan gnìomhach na bhroinn. Thoir sùil air an fhaidhle .gedit-plugin airson an t-ionad aig plugain sònraichte fhaighinn.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
gd: Liosta dhe na còdachaidhean a thèid a mholadh dhut ann an clàr-taice còdachadh charactaran fhad ’s a bhios tu a’ taghadh faidhle airson fosgladh/sàbhaladh. Tha “CURRENT” a’ riochdachadh còdachadh an sgeama ionadail làithrich. Cha dèid ach còdachaidhean as aithne dhuinn a chleachdadh. ’S e an liosta fhalamh a tha sa bhun-roghainn leis a thaghas gedit bun-roghainnean matha a-rèir do dhùthaich is cànan.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
gd[0]: A’ luchdadh %d fhaidhle…
gd[1]: A’ luchdadh %d fhaidhle…
gd[2]: A’ luchdadh %d faidhlichean…
gd[3]: A’ luchdadh %d faidhle…

en: Loading %s
gd: A’ luchdadh %s

en: Loading %s from %s
gd: A’ luchdadh %s o %s

en: Loading file '%s'…
gd: A’ luchdadh am faidhle “%s”…

en: Local files only
gd: Faidhlichean ionadail a-mhàin

en: MIME Type:
gd: Seòrsa MIME:

en: Manage External Tools
gd: Stiùirich innealan taobh a-muigh

en: Manage Snippets
gd: Stiùir ich snippets

en: Manage _External Tools...
gd: Stiùirich innealan tao_bh a-muigh…

en: Manage _Snippets...
gd: Stiùirich _snippets…

en: Margin Bottom
gd: Marghan aig a’ bhonn

en: Margin Left
gd: Marghan clì

en: Margin Right
gd: Marghan deas

en: Margin Top
gd: Marghan aig a’ bharr

en: Match Filename
gd: Maidsich an t-ainm faidhle

en: Match _Entire Word Only
gd: Faclan s_làna a-mhàin

en: Match _entire word only
gd: Faclan s_làna a-mhàin

en: Match as _Regular Expression
gd: Maidsich mar eas-preisean _riaghailteach

en: Maximum Number of Undo Actions
gd: An àireamh as motha de ghnìomhan neo-dhèanaimh

en: Maximum Recent Files
gd: An àireamh as motha de dh’fhaidhlichean o chionn ghoirid

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
gd: An àireamh as motha de ghnìomhan as urrainn dha gedit a neo-dhèanamh no ath-dhèanamh. Cleachd “-1” airson an gnìomhan gun chuingeachadh.

en: Modelines
gd: Modh-loidhnichean

en: Move _Left
gd: Gluais gun taobh ch_lì

en: Move _Right
gd: Gluais gun taobh _deas

en: Move to New Tab _Group
gd: Gluais gu buidhea_nn thabaichean ùr

en: Move to New _Window
gd: _Gluais gu uinneag ùr

en: Move to a higher priority
gd: Gluais gu prìomhachas nas àirde

en: Move to a lower priority
gd: Gluais gu prìomhachas nas ìsle

en: N_ext Document
gd: An a_th sgrìobhainn

en: Name:
gd: Ainm:

en: New
gd: Ùr

en: New Document
gd: Sgrìobhainn ùr

en: New F_ile
gd: _Faidhle ùr

en: New Window
gd: Uinneag ùr

en: New tool
gd: Inneal ùr

en: Nex_t Tab Group
gd: An _ath bhuidheann thabaichean

en: No mount object for mounted volume: %s
gd: Chan eil oibseact munntachaidh ann airson an draibh air a mhunntachadh: %s

en: No results
gd: Chan eil toradh ann

en: Notebook Show Tabs Mode
gd: Sealladh tabaichean an leabhair-nòtaichean

en: Nothing
gd: Chan eil gin

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
gd: An ceann co mheud mionaid a thòisicheas gedit le sàbhaladh fèin-obrachail nam faidhlichean air an atharrachadh. Chan eil an roghainn seo an sàs ach nuair a bhios “Sàbhaladh fèin-obrachail” air a chur air.

en: Open
gd: Fosgail

en: Open With Tree View
gd: Fosgail le sealladh craoibhe

en: Open _Recent
gd: Fosgail sgrìobhainn o chionn goi_rid

en: Open a file
gd: Fosgail faidhle

en: Open a file dialog
gd: Fosgail còmhradh faidhle

en: Open a terminal in the document location
gd: Fosgail tèirmineal ann an ionad na sgrìobhainn

en: Open another file
gd: Fosgail faidhle eile

en: Open files and block process until files are closed
gd: Fosgail faidhlichean is bac am pròiseas gus am bi na faidhlichean air an dùnadh

en: Open history menu
gd: Fosgail clàr-taice na h-eachdraidh

en: Open terminal here
gd: Fosgail tèirmineal an-seo

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
gd: Fosgail an t-sealladh craoibhe nuair a thèid plugan brabhsair nam faidhle a luchdadh an àite sealladh nan comharran-leabhair

en: Other _Documents…
gd: _Sgrìobhainnean eile…

en: Overwrite _Mode
gd: _Modh sgrìobhadh thairis air

en: P_revious Tab Group
gd: Am buidheann thabaichean _roimhe

en: Page %N of %Q
gd: Duilleag %N de %Q

en: Page %d of %d
gd: Duilleag %d à %d

en: Page Preview
gd: Ro-shealladh na duilleige

en: Page header
gd: Bann-cinn na duilleige

en: Page total
gd: Duilleagan gu lèir

en: Paste selected text or current document to fpaste
gd: Cuir an teacsa a thagh thu no an sgrìobhainn làithreach ann am fpaste

en: Pick the editor font
gd: Tagh cruth-clò an deasaiche

en: Plain Text
gd: Teacsa lom

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
gd: Dèan cinnteach nach eil thu a’ feuchainn ri faidhle bìnearaidh fhosgladh.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: Please check your installation.
gd: An dearbhaich thu an stàladh agad?

en: Plugins
gd: Plugain

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Preparing...
gd: ’Ga ullachadh…

en: Print Header
gd: Clò-bhuail bann-cinn

en: Print Line Numbers
gd: Clò-bhuail àireamhan loidhne

en: Print Syntax Highlighting
gd: Clò-bhuail soillseachadh a’ cho-chàraidh

en: Print line nu_mbers
gd: Clò-bhuail àirea_mhan loidhne

en: Print page _headers
gd: Clò-b_huail bannan-cinn na duilleige

en: Print synta_x highlighting
gd: Clò-bhuail _soillseachadh a’ cho-chàraidh

en: Printing Line Wrapping Mode
gd: Pasgadh na loidhne airson clò-bhualadh

en: Prompt Type
gd: Iarr seòrsa

en: Python Console
gd: Consoil Python

en: Quick Open
gd: Fosgladh luath

en: Quick Open...
gd: Fosgladh luath…

en: Quickly open files
gd: Fosgail faidhlichean gu luath

en: R_emove duplicates
gd: T_hoir air falbh dùblachaidhean

en: Re_fresh View
gd: Ath-_nuadhaich an sealladh

en: Re_gular expression
gd: Eas-preisean riaghailteach

en: Read-Only
gd: Ri leughadh a-mhàin

en: Remote files only
gd: Faidhlichean cèine a-mhàin

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Remove Snippet
gd: Thoir snippet air falbh

en: Remove Tool
gd: Thoir an t-inneal air falbh

en: Remove selected tool
gd: Thoir an t-inneal a thagh thu air falbh

en: Remove trailing spaces
gd: Thoir spàsan deiridh air falbh

en: Remove useless trailing spaces in your file
gd: Thoir air falbh spàsan deiridh gun fheum san fhaidhle agad

en: Rendering page %d of %d...
gd: A’ reandaradh duilleag %d à %d…

en: Reopen Closed _Tab
gd: Fosgail _taba dùinte a-rithist

en: Replace _All
gd: Cuir an àite n_a h-uile

en: Replace _with
gd: Cuir na _leanas na àite

en: Replace current document
gd: Cuir e an àite na sgrìobhainn làithrich

en: Replace current selection
gd: Cuir e an àite na thagh thu an-dràsta

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
gd: Dèan aithris air an àireamh de dh’fhaclan, loidhnichean is caractaran ann an sgrìobhainn.

en: Restore Previous Cursor Position
gd: Aisig àite a’ chùrsair roimhe

en: Revert Tool
gd: Till an t-inneal

en: Revert selected snippet
gd: Till an snippet a thagh thu

en: Revert tool
gd: Till an t-inneal

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
gd: A bheil thu airson na h-atharraichean gun sàbhaladh a thilleadh dhan sgrìobhainn “%s”?

en: Reverting %s
gd: A’ tilleadh %s

en: Reverting %s from %s
gd: A’ tilleadh %s o %s

en: Reverting the document '%s'…
gd: A’ tilleadh na sgrìobhainn “%s”…

en: Right Margin Position
gd: Ionad a’ mharghain dheis

en: Run "make" in the document directory
gd: Ruith “make” ann am pasgan na sgrìobhainn

en: Run command
gd: Ruith àithne

en: Run gedit in standalone mode
gd: Ruith gedit sa mhodh fa leth

en: Running tool:
gd: A’ ruith inneal:

en: S_ave Anyway
gd: S_àbhail co-dhiù

en: S_elect the documents you want to save:
gd: T_agh na sgrìobhainnean a tha thu airson sàbhaladh:

en: S_hortcut key:
gd: Iuchair at_h-ghoirid:

en: S_ort...
gd: _Seòrsaich…

en: S_tart at column:
gd: _Tòisich aig colbh:

en: Save
gd: Sàbhail

en: Save _All
gd: Sàbhail na h-_uile

en: Save _As…
gd: Sàbhail m_ar…

en: Save changes to document “%s” before closing?
gd: A bheil thu airson na h-atharraichean air an sgrìobhainn “%s” a shàbhaladh mus dùin thu i?

en: Save the current file
gd: Sàbhail am faidhle làithreach

en: Save the file as plain text?
gd: A bheil thu airson am faidhle a shàbhaladh mar theacsa lom?

en: Save the file using compression?
gd: A bheil thu airson am faidhle a shàbhaladh le dùmhlachadh?

en: Saving %s
gd: A’ sàbhaladh %s

en: Saving %s to %s
gd: A’ sàbhaladh %s gu %s

en: Saving file '%s'…
gd: A’ sàbhaladh am faidhle “%s”…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
gd: Chaidh sàbhaladh a chur à comas le rianaire an t-siostaim.

en: Search _backwards
gd: Lorg an comhair a chùil

en: Search highlight mode...
gd: Modh soillseachaidh an luirg…

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Select a character encoding from the menu and try again.
gd: Tagh còdachadh charactaran on chlàr-taice is feuch ris a-rithist.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
gd: Tagh còdachadh charactaran eile on chlàr-taice is feuch ris a-rithist.

en: Selected Format
gd: Am fòrmat air a thaghadh

en: Selection
gd: Taghadh

en: Send to fpaste
gd: Cuir gu fpaste

en: Set Location to First Document
gd: Suidhich an t-ionad air a’ chiad sgrìobhainn

en: Set _Language...
gd: Suidhich an _cànan…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
gd: Suidhich an còdachadh charactaran a thèid a chleachdadh gus na faidhlichean fhosgladh ’s liosta dhiubh air an loidhne-àithne

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
gd: Suidhich am bi aiseag nan ionadan cèine air no dheth.

en: Shortcut _key:
gd: I_uchair ath-ghoirid:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
gd: An iuchair ath-ghoirid a chleachdas tu gus an snippet a ghnìomhachadh

en: Show _Binary
gd: Seall _bìnearaidh

en: Show _Hidden
gd: Seall an fheadhainn f_halaichte

en: Show multiple pages
gd: Seall iomadh duilleag

en: Show the application's version
gd: Seall tionndadh a’ phrògraim

en: Show the next page
gd: Seall an ath dhuilleag

en: Show the previous page
gd: Seall an duilleag roimhpe

en: Side _Panel
gd: _Panail-thaoibh

en: Side panel is Visible
gd: A’ phanail-thaoibh ri fhaicinn

en: Single snippets file
gd: Faidhle snippets singilte

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
gd: Am facal a ghnìomhaicheas an snippet às dèidh brùthadh air Tab

en: Smart Home End
gd: Home End glic

en: Snippets archive
gd: Tasglann snippets

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
gd: Mhothaich sinn caractaran mì-dhligheach le sàbhaladh “%s”

en: Sort
gd: Seòrsaich

en: Sorts a document or selected text.
gd: Seòrsaichidh seo sgìobhainn no an teacsa a thagh thu.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
gd: Sònraichidh seo mar a ghluaiseas an cùrsair nuair a thèid an iuchair HOME agus END a bhrùthadh. Cleachd “disabled” airson ’s gun gluais e gu toiseach/deireadh na loidhne, “after” airson ’s gun gluais e gu toiseach/deireadh na loidhne a’ chiad turas a bhrùthar an dà iuchair còmhla agus gu toiseach/deireadh an teacsa (a’ leigeil seachad àitichean bàna) an dàrna turas a bhrùthar iad, “before” gus gluasad gu toiseach/deireadh an teacsa mus gluais e gu toiseach/deireadh na loidhne agus “always” airson ’s gun gluais e gu toiseach/deireadh an teacsa seach toiseach/deireadh na loidhne.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gd: Sònraichidh seo ciamar a thèid loidhnichean fada a phasgadh airson clò-bhualadh. Cleachd “none” ach nach bith pasgadh sam bith ann, “word” airson pasgadh eadar da fhacal is “char” airson pasgadh eadar dà charactar sam bith. Thoir an aire gun toir na luachan aire do litrichean mòra is beaga is mar sin dèan cinnteach gun nochd iad dìreach mar a tha sinn a’ toirt iomradh dhaibh an-seo.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gd: Sònraichidh seo mar a thèid loidhnichean fada a phasgadh san raon deasachaidh. Cleachd “neoni” mur eil thu airson pasgadh sam bith, “word” airson pasgadh eadar dà fhacal is “char” airson pasgadh eadar dà charactar sam bith. Thoir an aire gun toir na luachan an aire do litrichean mòra is beaga ’s mar sin dèan cinnteach gu nochd iad dìreach mar a thug sinn iomradh orra an-seo.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
gd: Sònraichidh seo an cruth-clò a thèid a chleachdadh airson bodhaig an teacsa nuair a thèid sgrìobhainn a chlò-bhualadh.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
gd: Sònraichidh seo an cruth-clò a thèid a chleachdadh airson àireamhan loidhne leis a’ chlò-bhualadh. Cha bhi seo an sàs ach ma bhios an roghainn “Clò-bhuail àireamhan loidhne” nas motha na neoni.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
gd: Sònraichidh seo an cruth-clò a thèid a chleachdadh airson bannan-cinn na duilleige nuair a thèid sgrìobhainn a chlò-bhualadh. Cha bhith seo an sàs ach ma bhios an roghainn “Clò-bhuail bann-cinn” air.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries.
gd: Sònraichidh seo am modh sgoltaidh a chaidh a chleachdadh leis a’ mhodh pasgaidh loidhne an turas mu dheireadh ach an cuimhnich sinn na thagh thu fiù ’s ma tha am modh pasgaidh loidhne dheth. Cleachd “word” airson pasgadh aig crìochan facail agus “char” gus sgoltadh eadar caractaran.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
gd: Sònraichidh seo an àireamh nas motha de dh’fhaidhlichean air am fosgladh o chionn ghoirid a thèid a shealltainn sa fho-chlàr-taice “Faidhlichean o chionn ghoirid”.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
gd: Sònraichidh seo an àireamh de spàsan a thèid a shealltainn an àite caractar taba.

en: Specifies the position of the right margin.
gd: Sònraichidh seo ionad a’ mharghain dheis.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gd: Sònraichidh seo cuin a thèid tabaichean an leabhair-nòtaichean a shealltainn. Cleachd “never” ach nach dèid na tabaichean a shealltainn idir, “always” ach an dèid iad a shealltainn an-còmhnaidh is “auto” gus nach dèid na tabaichean a shealltainn ach nuair a bhios barrachd air aon dhiubh ann. Thoir an aire gun toir na luachan an aire do litrichean mòra is beaga is mar sin dèan cinnteach gun nochd iad dìreach mar a tha sinn a’ toirt iomradh dhaibh an-seo.

en: Spell Checker
gd: Dearbhair-litreachaidh

en: Status Bar is Visible
gd: Am bàr-staide ri fhaicinn

en: Stop Tool
gd: Sguir dhen inneal

en: Stopped.
gd: Air stad.

en: String you want to search for
gd: An sreang a tha thu airson lorg

en: Style Scheme
gd: Sgeama stoidhle

en: Syntax Highlighting
gd: Soillseachadh a’ cho-chàraidh

en: Tab Group %i
gd: Buidheann taba %i

en: Tab Size
gd: Meud nan tabaichean

en: Tab Stops
gd: Taba-stadan

en: Tab Width: %u
gd: Leud nan tabaichean: %u

en: Target directory "%s" does not exist
gd: Chan eil am pasgan-uidhe “%s” ann

en: Target directory "%s" is not a valid directory
gd: Chan eil am pasgan-uidhe “%s” na phasgan dligheach

en: Text Editor
gd: Deasaiche teacsa

en: Text Wrapping
gd: Pasgadh-teacsa

en: Text wrapping
gd: Pasgadh-teacsa

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
gd: Teacsa;Deasaiche;Teacsa lom;Sgrìobh;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
gd: An ID aig sgeama stoidhle GtkSourceView a thèid a chleachdadh gus dath a chur air an teacsa.

en: The archive "%s" could not be created
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an tasglann “%s” a chruthachadh

en: The archive "%s" could not be extracted
gd: Cha b’ urrainn duinn an tasglann “%s” às-tharraing

en: The bottom margin, in millimeters.
gd: Am marghan aig a’ bhonn ann am millemeatair.

en: The command color text
gd: An dath a bhios air teacsa nan àitheantan

en: The custom format used when inserting the date/time.
gd: Am fòrmat gnàthaichte a thèid a chleachdadh le cur a-steach a’ chinn-là ’s ama.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
gd: Tha cuingeachadh a thaobh meud nam faidhlichean air an diosga far a bheil thu a’ feuchainn ris an fhaidhle a shàbhaladh. Feuch an sàbhail thu faidhle nas lugha no an sàbhail thu gu diosga air nach eil an cuingeachadh seo.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
gd: Tha cuingeachadh a thaobh faid nan ainmean faidhle air an diosga far a bheil thu a’ feuchainn ris an fhaidhle a shàbhaladh. Feuch an cleachd thu ainm nas giorra.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
gd: Tha caractar no dhà am broinn na sgrìobhainn seo nach gabh còdachadh leis a’ chòdachadh charactaran a thagh thu.

en: The error color text
gd: An dath a bhios air teacsa nam mearachdan

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
gd: Cha ghabh am faidhle “%s” gluasad dhan sgudal.

en: The file "%s" is read-only.
gd: Tha am faidhle “%s” ri leughadh a-mhàin

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
gd: Chaidh am faidhle “%s” a shàbhaladh mar theacsa lom roimhe is thèid a shàbhaladh le dùmhlachadh  a-nis.

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
gd: Chaidh am faidhle “%s” a shàbhaladh le dùmhlachadh roimhe is thèid a shàbhaladh mar theacsa lom a-nis.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
gd: Am freumh-phasgan a chleachdas brabhsair nam faidhle nuair a thèid plugan brabhsair nam faidhle a luchdadh is onload/tree_view air “TRUE”.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
gd: Am freumh-phasgan biortail a chleachdas brabhsair nam faidhle nuair a thèid plugan brabhsair nam faidhle a luchdadh is onload/tree_view air “TRUE”. Feumaidh am freumh biortail a bhith fon fhìor-fhreumh an-còmhnaidh.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
gd: Tha caractaran mì-dhligheach am broinn an fhaidhle a dh’fhosgail thu. Ma leanas tu air deasachadh an fhaidhle seo, dh’fhaoidte gun coirb thu an sgrìobhainn seo.

en: The file “%s” changed on disk.
gd: Tha am faidhle “%s” air atharrachadh air an diosga.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
gd: Chaidh am faidhle “%s” atharrachadh on deach a leughadh.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
gd: Am pàtran leis a thèid brabhsair nam faidhle a chriathradh. Obraichidh a’ chriathrag seo air barr filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
gd: Thachair a’ mhearachd seo rè an às-phortaidh: %s

en: The following error occurred while importing: %s
gd: Thachair a’ mhearachd seo rè an ion-phortaidh: %s

en: The following files could not be imported: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn na faidhlichean seo ion-phortadh: %s

en: The left margin, in millimeters.
gd: Am marghan clì ann am millemeatair.

en: The location of the file cannot be accessed.
gd: Cha ghabh ionad an fhaidhle inntrigeadh.

en: The location “%s” is not currently reachable.
gd: Cha ghabh an t-ionad “%s” ruigsinn aig an àm seo.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
gd: Tha am pasgan ùr air ath-ainmeachadh criathraichte air falbh an-dràsta. Feumaidh gleus a chur air roghainnean na criathraige ach an dèid am pasgan a shealltainn

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
gd: Tha am faidhle ùr criathraichte air falbh an-dràsta. Feumaidh gleus a chur air roghainnean na criathraige ach an dèid am faidhle a shealltainn

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
gd: Tha an àireamh de cheanglaichean a thèid a leantainn cuingichte is cha deach leinn am faidhle a lorg taobh a-staigh a’ chuingeachaidh seo.

en: The preview of a page in the document to be printed
gd: Ro-shealladh na duilleige san sgrìobhainn ri clò-bhualadh

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
gd: Tha am faidhle air ath-ainmeachadh criathraichte air falbh an-dràsta. Feumaidh gleus a chur air roghainnean na criathraige ach an dèid am faidhle a shealltainn

en: The right margin, in millimeters.
gd: Am marghan deas ann am millemeatair.

en: The selected color scheme cannot be installed.
gd: Cha ghabh an sgeama dhathan a thagh thu a stàladh.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
gd: Cha ghabh na faidhlichean a thagh thu gluasad dhan sgudal.

en: The selected format used when inserting the date/time.
gd: Am fòrmat air a thaghadh a thèid a chleachdadh le cur a-steach a’ chinn-là ’s ama.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
gd: Na pàtranan foirlionaidh a thèid a chleachdadh le criathradh fhaidhlichean bìnearaidh.

en: The top margin, in millimeters.
gd: Am marghan aig a’ bharr ann am millemeatair.

en: The total number of pages in the document
gd: Àireamh iomlan nan duillegan san sgrìobhainn

en: There are no snippets selected to be exported
gd: Cha deach snippet sam bith a thaghadh airson às-phortadh

en: There are unsaved documents
gd: Tha sgrìobhainn gun sàbhaladh ann

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
gd[0]: Tha %d sgrìobhainn le atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dèid a dùnadh?
gd[1]: Tha %d sgrìobhainn le atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dèid an dùnadh?
gd[2]: Tha %d sgrìobhainnean le atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dèid an dùnadh?
gd[3]: Tha %d sgrìobhainn le atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dèid a dùnadh?

en: There is a new version of gedit
gd: Tha tionndadh ùr de gedit ann

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
gd[0]: Tha taba le mearachdan ann
gd[1]: Tha %d thaba le mearachdan ann
gd[2]: Tha %d tabaichean le mearachdan ann
gd[3]: Tha %d taba le mearachdan ann

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
gd: Chan eil rum gu leòr air an diosga gus am faidhle a shàbhaladh. Saoraich rum air an diosga is feuch ris a-rithist.

en: There was a problem opening the file “%s”.
gd: Bha trioblaid ann a’ fosgladh an fhaidhle “%s”.

en: There was an error displaying the URI.
gd: Tachar mearachd le sealladh an URI.

en: There was an error displaying the help.
gd: Tachair mearachd a’ sealltainn na cobharach.

en: This accelerator is already bound to %s
gd: Tha an luathaichear seo ceangailte ri %s mar-thà

en: This file “%s” is already open in another window.
gd: Tha am faidhle “%s” seo fosgailte ann an uinneag eile mar-thà.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
gd: Chan e trigear taba dligheach tha seo. Chan fhaod a bhith am broinn trigeir ach caractaran a tha nan litir no àireamh (no _, : is .) no caractar a-mhàin (nach eil na litir no àireamh) mar : {, [, agus msaa.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
gd: Suidhichidh an luach seo dè na faidhlichean a thèid a chriathradh air falbh o bhrabhsair nam faidhle. Seo na luachan dligheach: none (na criathraich dad), hide-hidden (criathraich faidhlichean falaichte air falbh) is hide-binary (criathraich faidhlichean bìnearaidh air falbh) .

en: Tool Output
gd: Às-chur an inneil

en: Toolbar is Visible
gd: Am bàr-inneal ri fhaicinn

en: Tools
gd: Innealan

en: Type a new accelerator
gd: Sgrìobh luathaichear ùr

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
gd: Sgrìobh luathaichear ùr no brùth air backspace gus fhalamhachadh

en: Type a new shortcut
gd: Sgrìobh ath-ghoirid ùr

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
gd: Sgrìobh ath-ghoirid ùr no brùth air Backspace gus fhalamhachadh

en: Type to search...
gd: Sgrìobh airson lorg…

en: Unable to detect the character encoding.
gd: Cha deach leinn an còdachadh charactaran aithneachadh.

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an oibseact “%s” a lorg am broinn na faidhle %s.

en: Unable to handle this location.
gd: Chan urrainn dhuinn an t-ionad seo a làimhseachadh.

en: Unable to handle “%s:” locations.
gd: Chan urrainn dhuinn ionadan “%s:” a làimhseachadh.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle UI %s fhosgladh. Mearachd: %s

en: Unexpected error: %s
gd: Mearachd air nach robh dùil: %s

en: Uninstall Scheme
gd: Dì-stàlaich Sgeama

en: Uninstall scheme
gd: Dì-stàlaich sgeama

en: Untitled Document %d
gd: Sgrìobhainn gun tiotal %d

en: Untitled File
gd: Sgrìobhainn gun tiotal

en: Untitled Folder
gd: Pasgan gun tiotal

en: Untitled documents only
gd: Sgrìobhainnean gun tiotal a-mhàin

en: Use Default Font
gd: Cleachd an cruth-clò bunaiteach

en: Use Spaces
gd: Cleachd spàsan

en: Use the _selected format
gd: Cleachd am fòrmat air a _thaghadh

en: Version to Ignore
gd: Tionndadh ri leigeil seachad

en: Version to ignore until a newer version is released.
gd: An tionndadh a thèid a leigeil seachad mus dèid tionndadh nas ùire a sgaoileadh.

en: View
gd: Sealladh

en: When inserting date/time...
gd: Nuair a thèid ceann-là ’s àm a chur a-steach…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
gd: An sàbhail gedit faidhlichean air an atharrachadh gu fèin-obrachail an ceann ùine. ’S urrainn dhut suidheachadh dè cho tric ’s a thèid seo a dhèanamh leis an roghainn “Earadamh an t-sàbhalaidh fhèin-obrachail”.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
gd: Co-dhiù an cruthaich gedit lethbhreac-glèidhidh dhe na faidhlichean a shàbhaileas e gus nach cruthaich.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
gd: Co-dhiù an seall gedit àireamhan loidhne san raon deasachaidh gus nach seall.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
gd: Co-dhiù an seall gedit mapa foir-sheallaidh deas gus nach seall.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
gd: Co-dhiù an seall gedit am marghan deas gus nach seall.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
gd: Co-dhiù an cleachd gedit eagan fèin-obrachail gus nach cleachd.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
gd: Co-dhiù an cuir gedit soillseachadh a’ cho-chàraidh an comas gus nach cuir.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
gd: Co-dhiù an soillsich gedit gach ball-toraidh dhen teacsa a lorg thu gus nach soillsich.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
gd: Co-dhiù an soillsich gedit camagan a cho-fhreagras gus nach soillsich.

en: Whether gedit should highlight the current line.
gd: Co-dhiù an soillsich gedit an loidhne làithreadh gus nach soillsich.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
gd: Co-dhiù an dèid bann-cinn sgrìobhainne a ghabhail a-steach gus nach dèid nuair a thèid sgrìobhainn a chlò-bhualadh.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
gd: Co-dhiù an cuir gedit spàsan a-steach an àite thabaichean gus nach cuir.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
gd: Tagh an clò-bhuail gedit soillseachadh a’ cho-chàraidh nuair a thèid sgrìobhainn a chlò-bhualadh.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
gd: Co-dhiù an aisig gedit àite a’ chùrsair roimhe nuair a thèid faidhle a luchdadh gus nach aisig.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
gd: Tagh an dèan gedit cinnteach gum bidh loidhne ùr aig deireadh gach teacsa.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
gd: Co-dhiù an dèid pàtran a pheantadh air cùlaibh na sgrìobhainn gus nach dèid.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
gd: Co-dhiù an dèid a’ phanail taobh clì nan uinneagan deasachaidh a shealltainn gus nach dèid.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
gd: Co-dhiù an dèid am bàr-staide a shealltainn aig bonn nan uinneagan deasachaidh gus nach dèid.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
gd: Co-dhiù an dèid am bàr-inneal a shealltainn gus nach dèid.

en: Whether to use the system font
gd: Co-dhiù an dèid cruth-clò an t-siostaim a chleachdadh gus nach dèid

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
gd: An dèid cruth-clò bunaiteach an t-siostaim le leud socraichte a chleachdadh gus teacsa a dheasachadh seach an crùth-clò sònraichte aig gedit. Ma tha an roghainn seo dheth, thèid an cruth-clò ainmichte san roghainn “Cruth-clò an deasaiche” a chleachdadh an àite cruth-clò an t-siostaim.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
gd: Co-dhiù a bheil thu airson nobhail no prògram no gearr-nòtaichean a sgrìobhadh, ’s e acainn sheasmhach a bhios ann an gedit gus na tha fainear dhut a thoirt gu buil.

en: Words
gd: Faclan

en: Wra_p around
gd: _Paisg timcheall

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Tha thu a’ feuchainn ris an fhaidhle a shàbhaladh air diosga a tha ri leughadh a-mhàin. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: You can also choose another character encoding and try again.
gd: ’S urrainn dhut còdachadh charactaran eile a thaghadh is feuchainn ris a-rithist.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
gd: ’S urrainn dhut an tionndadh ùr aig gedit a luchdadh a-nuas ’s tu a’ briogadh air air a’ phutan luchdaidh a-nuas no an tionndadh seo a leigeil seachad is feitheamh airson an ath fhir

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
gd: Tha cead a dhìth ort gus am faidhle seo fhosgladh.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Cha cead a dhìth ort gus am faidhle a shàbhaladh. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.

en: You must be inside a word to run this command
gd: Feumaidh tu a bhith am broinn facail gus an àithne seo a ruith

en: Your system is offline. Check your network.
gd: Tha an siostam agad far loidhne. Thoir sùil air an lìonra agad.

en: Zoom 1:1
gd: Sùm 1:1

en: Zoom the page in
gd: Sùm an duilleag a-steach

en: Zoom the page out
gd: Sùm an duilleag a-mach

en: Zoom to fit the whole page
gd: Sùm ach am freagair an duilleag shlàn

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
gd: [FAIDHLE…] [+LOIDHNE[:COLBH]]

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Applicability:
gd: Iomch_aidheachd:

en: _Apply
gd: Cuir _an sàs

en: _Autosave files every
gd: Sàbhail faidhlichean gu fèin-obrachail gach

en: _Body:
gd: _Bodhaig:

en: _Bottom Panel
gd: _Panail bhuinn

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Check Spelling...
gd: Dearbhaic_h an litreachadh…

en: _Clear Highlight
gd: Falamhai_ch an soillseachadh

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Close All
gd: _Dùin na h-uile

en: _Close Preview
gd: _Dùin an ro-shealladh

en: _Copy
gd: Dèan lethbhrea_c

en: _Delete
gd: _Sguab às

en: _Description
gd: _Tuairisgeul

en: _Display line numbers
gd: _Seall àireamhan loidhne

en: _Document Statistics
gd: Sta_dastaireachd na sgrìobhainn

en: _Documents
gd: _Sgrìobhainnean

en: _Download
gd: Luch_daich a-nuas

en: _Drop targets:
gd: _Leig às targaidean:

en: _Edit
gd: D_easaich

en: _Enable automatic indentation
gd: Cuir _eagachadh fèin-obrachail an comas

en: _Encoding
gd: _Còdachadh

en: _Error color:
gd: Dath nam m_earachdan:

en: _File
gd: _Faidhle

en: _Filter
gd: _Criathrag

en: _Find and Replace…
gd: _Lorg is cuir ’na àite…

en: _Find…
gd: _Lorg…

en: _Fullscreen
gd: _Làn-sgrìn

en: _Go to Line…
gd: Rach _gu loidhne…

en: _Help
gd: _Cobhair

en: _Highlight Misspelled Words
gd: _Soillsich faclan le litreachadh cearr

en: _Highlight Mode…
gd: Mod_h soillseachaidh…

en: _Ignore
gd: _Leig seachad

en: _Ignore Version
gd: Le_ig seachd an tionndadh

en: _Input:
gd: _Ion-chur:

en: _Insert
gd: Cu_ir a-steach

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Line numbers:
gd: Àireamhan _loidhne:

en: _Match Case
gd: Aire do litrichean _mòra ’s beaga

en: _Match case
gd: Aire do litrichean _mòra ’s beaga

en: _Move To New Window
gd: _Gluais gu uinneag ùr

en: _Move to Trash
gd: _Gluais dhan sgudal

en: _New
gd: Ù_r

en: _New Folder
gd: _Pasgan ùr

en: _New Tab Group
gd: Buidheann tha_baichean ùr

en: _New Window
gd: Uinneag ù_r

en: _Number every
gd: Àireamh _gach

en: _Open
gd: F_osgail

en: _Open in Terminal
gd: F_osgail san tèirmineal

en: _Output:
gd: À_s-chur:

en: _Paste
gd: Cuir a_nn

en: _Preferences
gd: _Roghainnean

en: _Previous Document
gd: An sgrìobhainn roimh_pe

en: _Print…
gd: _Clò-bhuail…

en: _Prompt for a format
gd: Iarr _fòrmat

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Redo
gd: Ath-_dhean

en: _Reload
gd: _Ath-luchdaich

en: _Rename...
gd: Thoi_r ainm ùr air…

en: _Replace
gd: Cui_r na àite

en: _Reset
gd: Ath-_shuidhich

en: _Restore Default Fonts
gd: Aisig na c_ruthan-clò bunaiteach

en: _Retry
gd: _Feuch ris a-rithist

en: _Reverse order
gd: _Cas mu seach

en: _Revert
gd: _Till

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Save All
gd: Sàbhail na h-_uile

en: _Save As Plain Text
gd: _Sàbhail mar theaca lom

en: _Save As…
gd: Sàbhail _mar…

en: _Save Using Compression
gd: Sàbhail le dùmhlachadh

en: _Save:
gd: _Sàbhail:

en: _Search
gd: _Lorg

en: _Select
gd: _Tagh

en: _Set Root to Active Document
gd: _Suidhich am freumh air an sgrìobhainn làithreach

en: _Sort
gd: _Seòrsaich

en: _Tab trigger:
gd: Trigeir _Tab:

en: _Tab width:
gd: Leud nan _tabaichean:

en: _Tools
gd: _Innealan

en: _Undo
gd: Ne_o-dhèan

en: _Use custom format
gd: Cleachd fòrmat _gnàthaichte

en: _Use the system fixed width font (%s)
gd: Cleachd cr_uth-clò bunaiteach an t-siostaim le leud socraichte (%s)

en: _View
gd: _Sealladh

en: _View Folder
gd: _Seall am pasgan

en: _Wrap Around
gd: _Pasgadh timcheall

en: _minutes
gd: _mionaid(ean)

en: gedit Text Editor
gd: Deasaiche teacsa gedit

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
gd: ‘S e deasaiche teacsa beag aotrom airson an deasga Gnome a tha’ ann an gedit

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
gd: ’S e an deasaiche teacsa oifigeil airson àrainneachd deasga GNOME a th’ anns an gedit. ’S e deasaiche teacsa coitcheann cumhachdach a th’ ann an gedit ged a tha e ag amas a bhith simplidh agus furasta cleachdadh.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
gd: _Lorg

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
gd: L_org

en: lines
gd: loidhne

en: of
gd: à

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
gd: Dearbhaich an litreachadh

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
gd: Falamhaich an soillseachadh

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
gd: Dùin a h-uile sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
gd: Dùin an sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
gd: Atharraich gu litrichean beaga

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
gd: Atharraich gu litrichean mòra

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
gd: Dèan lethbhreac is cuir ann

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
gd: Cuir lethbhreac dhen teacsa a thagh thu air an stòr-bhòrd

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr ann an taba

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
gd: Cruthaich sgrìobhainn ùr ann an uinneag

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
gd: Cruthaich buidheann thabaichean ùr

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
gd: Gearr an teacsa a thagh thu air an stòr-bhòrd

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
gd: Lùghdaich an àireamh fon chùrsair

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
gd: Sguab às an loidhne làithreach

[ctx: shortcut window]
en: Documents
gd: Sgrìobhainnean

[ctx: shortcut window]
en: Editing
gd: Deasachadh

[ctx: shortcut window]
en: Find
gd: Lorg

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
gd: Lorg is cuir ’na àite

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
gd: Lorg an ath-sheise

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
gd: Seall an seise roimhpe

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
gd: Làn-sgrìn air / dheth

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
gd: Rach gu loidhne

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
gd: Meudaich an àireamh fon chùrsair

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
gd: Ais-thionndaidh na litrichean mòra/beaga

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
gd: Cuir na loidhnichean a thagh thu ri chèile

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
gd: Gluais an loidhne làithreach sìos

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
gd: Gluais an loidhne làithreach suas

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
gd: Gluais am facal làithreach gu taobh chlì

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
gd: Gluais am facal làithreach gu taobh deas

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
gd: Fosgail sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
gd: Cuir an teacsa ann on stòr-bhòrd

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
gd: Clò-bhuail an sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
gd: Fàg an aplacaid

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
gd: Ath-dhèan an àithne roimhpe

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
gd: Fosgail an sgrìobhainn mu dheireadh a dhùin thu

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
gd: Sàbhail a h-uile sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
gd: Sàbhail an sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
gd: Sàbhail an sgrìobhainn le ainm-faidhle ùr

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
gd: Tagh an teacsa gu lèir

[ctx: shortcut window]
en: Selection
gd: Taghadh

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
gd: Seall a’ phanail-bhuinn

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
gd: Seall uinneag a’ choileanaidh

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
gd: Seall a’ phanail-thaoibh

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first - ninth document
gd: Gearr leum dhan chiad - naoidheamh sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
gd: Gearr leum dhan ath-sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
gd: Gearr leum dhan sgrìobhainn roimhpe

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
gd: Toglaich cur a-steach / sgrìobhadh thairis

[ctx: shortcut window]
en: Tools
gd: Innealan

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
gd: Neo-dhèan is ath-dhèan

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
gd: Neo-dhèan an àithne roimhpe

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
gd: Uinneagan is panailean

[ctx: window title]
en: Open
gd: Fosgail

[ctx: window title]
en: Save As
gd: Sàbhail mar

en: “%s” is a directory.
gd: ’S e pasgan a th’ ann an “%s”.

en: “%s” is not a regular file.
gd: Chan e faidhle àbhaisteach th’ ann an “%s”.

en: “%s” is not a valid location.
gd: Chan e ionad dhligheach a th’ ann an “%s”.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
gd: Chan e ionad dligheach a th’ ann an “%s”. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu an t-ionad mar bu chòir is feuch ris a-rithist.
