gtksourceview - en to cs translation catalogue (492 entries)

en: ASP Object
cs: Objekt ASP

en: Added line
cs: Přidaný řádek

en: Additional Category
cs: Doplňující kategorie

en: Address
cs: Adresa

en: Adverb
cs: Adverbium

en: After
cs: Po

en: Alert
cs: Upozornění

en: All
cs: Vše

en: All _Lower Case
cs: Vše ma_lými písmeny

en: All _Upper Case
cs: Vše _velkými písmeny

en: Always
cs: Vždy

en: Anchor
cs: Kotva

en: Annotation
cs: Vysvětlivka

en: Arabic
cs: Arabské

en: Arbitrary base number
cs: Číslo v libovolné číselné soustavě

en: Armenian
cs: Arménské

en: Assertion
cs: Tvrzení

en: Assignment Left Hand Side
cs: Přiřazení na levé straně

en: Assignment Operator
cs: Operátor přiřazení

en: Assignment Right Hand Side
cs: Přiřazení na pravé straně

en: Attribute
cs: Atribut

en: Attribute Definition
cs: Definice atributů

en: Attribute Name
cs: Název atributu

en: Attribute Value
cs: Hodnota atributu

en: Attribute name
cs: Název atributu

en: Attribute value
cs: Hodnota atributu

en: Autoconf Macro
cs: Makro Autoconf

en: Automake Variable
cs: Proměnná automake

en: BOZ Literal
cs: Literál BOZ

en: Backslash Escape
cs: Escape sekvence se zpětným lomítkem

en: Baltic
cs: Baltické

en: Base-N Integer
cs: Celé číslo o základu N

en: Base-N number
cs: Číslo o základu N

en: Before
cs: Před

en: Binary number
cs: Číslo ve dvojkové soustavě

en: Bindings
cs: Navázání dat

en: Block
cs: Blok

en: Block Elements
cs: Blokové prvky

en: Block literal
cs: Doslovný blok

en: Blockquote Marker
cs: Značka citace

en: Blue based color scheme
cs: Barevné schéma do modra

en: Bold
cs: Tučné

en: Boolean Value
cs: Pravdivostní hodnota

en: Boolean value
cs: Pravdivostní hodnota

en: Boolean values
cs: Pravdivostní hodnoty

en: Built In
cs: Vestavěné

en: Built In Functions
cs: Vestavěné funkce

en: Built-in Function
cs: Vestavěná funkce

en: Built-in Target
cs: Zabudovaný cíl

en: Built-in identifier
cs: Vestavěný identifikátor

en: Builtin
cs: Vestavěné

en: Builtin Command
cs: Vestavěný příkaz

en: Builtin Constant
cs: Vestavěná konstanta

en: Builtin Function
cs: Vestavěná funkce

en: Builtin Object
cs: Vestavěný objekt

en: Builtin Variable
cs: Vestavěná proměnná

en: Builtin-function keyword
cs: Klíčové slovo vestavěné funkce

en: Bullet
cs: Odrážka

en: C++ Header
cs: Hlavička C++

en: C/C++/ObjC Header
cs: Hlavička C/C++/ObjC

en: CDATA delimiter
cs: Oddělovač CDATA

en: CG Shader Language
cs: Jazyk na stínování 3D CG

en: C_hange Case
cs: Změni_t velikost písmen

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
cs: Nelze vytvořit regulární výraz pro všechny změny, zvýrazňování bude pomalejší než obvykle.
    Chyba je: %s

en: Celtic
cs: Keltské

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Changed line
cs: Změněný řádek

en: Chapter Heading
cs: Nadpis kapitoly

en: Character
cs: Znak

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodušené

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Class
cs: Třída

en: Class Name
cs: Názvy třídy

en: Class Selector
cs: Selektor třídy

en: Class names
cs: Názvy tříd

en: Class type
cs: Typ třídy

en: Classic color scheme
cs: Klasické barevné schéma

en: Code
cs: Kód

en: Code Block
cs: Blok kódu

en: Color
cs: Barva

en: Color scheme used in the Kate text editor
cs: Barevné schéma používané v editoru Kate

en: Color scheme using Solarized dark color palette
cs: Barevné schéma využívající barevnou paletu Osluněná tmavá

en: Color scheme using Solarized light color palette
cs: Barevné schéma využívající barevnou paletu Osluněná světlá

en: Color scheme using Tango color palette
cs: Barevné schéma využívající barevnou paletu Tango

en: Command
cs: Příkaz

en: Command Macro
cs: Příkazové makro

en: Commands
cs: Příkazy

en: Comment
cs: Komentář

en: Common Commands
cs: Základní příkazy

en: Common Defines
cs: Obecné definice

en: Common Function
cs: Běžná funkce

en: Compiler Directive
cs: Direktiva překladače

en: Completion Info
cs: Informace o dokončování

en: Complex number
cs: Komplexní číslo

en: Conditional Macro
cs: Podmínkové makro

en: Conjunction
cs: Konjunkce

en: Constant
cs: Konstanta

en: Constants
cs: Konstanty

en: Constructors
cs: Konstruktory

en: Control
cs: Řízení běhu

en: Control Keyword
cs: Řídící klíčové slovo

en: Conversion from character set '%s' to 'UTF-8' is not supported
cs: Převod ze znakové sady „%s“ do „UTF-8“ není podporován

en: Could not open converter from '%s' to 'UTF-8'
cs: Nelze otevřít převodník z „%s“ do „UTF-8“

en: Cyrillic
cs: Azbuka

en: Cyrillic/Russian
cs: Azbuka (ruské)

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Azbuka (ukrajinské)

en: DOS Batch
cs: Dávka systému DOS

en: Dark color scheme using the Tango color palette
cs: Tmavé barevné schéma dle barevné palety Tango

en: Data Type
cs: Datový typ

en: Data Types
cs: Datové typy

en: Data type
cs: Datový typ

en: Date
cs: Datum

en: Debug
cs: Ladění

en: Debug Code
cs: Ladicí kód

en: Decimal
cs: Desítkové číslo

en: Decimal number
cs: Číslo v desítkové soustavě

en: Declaration
cs: Deklarace

en: Decorator
cs: Dekorátor

en: Default Attribute
cs: Výchozí atribut

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Define
cs: Definice

en: Definition
cs: Definice

en: Definition list
cs: Seznam definic

en: Delimiter
cs: Oddělovač

en: Deprecated
cs: Zastaralé

en: Deprecated Builtin Command
cs: Zastaralý vestavěný příkaz

en: Device Cast
cs: Přetypování v zařízení

en: Device Function
cs: Funkce v zařízení

en: Device Functions
cs: Funkce zařízení

en: Dimension
cs: Rozměr

en: Directive
cs: Direktiva

en: Directory Macro
cs: Makro adresáře

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Document Words
cs: Slova dokumentu

en: Documentation comment
cs: Dokumentační komentář

en: Documentation comment element
cs: Prvek dokumentačního komentáře

en: Double Number
cs: Číslo s dvojitou přesností

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Element
cs: Prvek

en: Element name
cs: Název prvku

en: Email
cs: E-mail

en: Emphasis
cs: Zvýraznění

en: Encoding
cs: Kódování

en: Entity
cs: Entita

en: Entries
cs: Záznamy

en: Enumerated list
cs: Výčtový seznam

en: Error
cs: Chyba

en: Error Text
cs: Chybový text

en: Error during conversion: %s
cs: Chyba při převodu: %s

en: Escape
cs: Sekvence escape

en: Escaped Character
cs: Znak v podobě escape sekvence

en: Escaped Characters
cs: Znaky v podobě escape sekvence

en: Escaped character
cs: Znak v podobě escape sekvence

en: Exception Handling
cs: Obsluha výjimek

en: Exec parameter
cs: Parametr spustitelného příkazu

en: Explicit Argument
cs: Explicitní argument

en: Explicit Noun Definition
cs: Explicitní definice substantiva

en: Expression
cs: Výraz

en: External
cs: Externí

en: External Command
cs: Externí příkaz

en: Externals
cs: Externí

en: Field
cs: Pole

en: File
cs: Soubor

en: File Attributes
cs: Atributy souboru

en: File Descriptor
cs: Popisovač souboru

en: Filename
cs: Název souboru

en: Float
cs: Desetinné číslo

en: Floating Point
cs: S plovoucí desetinnou čárkou

en: Floating Point number
cs: Číslo s plovoucí desetinnou čárkou

en: Floating point
cs: Desetinné číslo

en: Floating point number
cs: Číslo s plovoucí čárkou

en: Flow Conditional
cs: Podmíněný tok

en: Format
cs: Formát

en: Formatting Elements
cs: Formátovací prvky

en: Frame Number
cs: Číslo rámce

en: Function
cs: Funkce

en: Function Name
cs: Název funkce

en: Functions
cs: Funkce

en: Future Reserved Keywords
cs: Budoucí rezervovaná slova

en: Fuzzy
cs: Nepřesný překlad

en: GUI Elements
cs: Prvky grafického rozhraní

en: Gate
cs: Brána

en: Generated Content
cs: Generovaný obsah

en: Georgian
cs: Gruzínské

en: Global
cs: Globální

en: Global Function
cs: Globální funkce

en: Global Functions
cs: Globální funkce

en: Global Variable
cs: Globální proměnná

en: Global Variables
cs: Globální proměnné

en: Greek
cs: Řecké

en: Group
cs: Skupina

en: Haddock Directive
cs: Direktiva Haddock

en: Header
cs: Hlavička

en: Header Elements
cs: Prvky hlavičky

en: Header Property
cs: Vlastnost hlavičky

en: Heading 0
cs: Nadpis 0

en: Heading 1
cs: Nadpis 1

en: Heading 2
cs: Nadpis 2

en: Heading 3
cs: Nadpis 3

en: Heading 4
cs: Nadpis 4

en: Heading 5
cs: Nadpis 5

en: Heading 6
cs: Nadpis 6

en: Heading level 1
cs: Nadpis úrovně 1

en: Heading level 2
cs: Nadpis úrovně 2

en: Heading level 3
cs: Nadpis úrovně 3

en: Heading level 4
cs: Nadpis úrovně 4

en: Heading level 5
cs: Nadpis úrovně 5

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Heredoc
cs: Dokumentace přímo v kódu

en: Heredoc Bound
cs: Napojení dokumentace přímo v kódu

en: Hex
cs: Šestnáctkové číslo

en: Hexadecimal number
cs: Číslo v šestnáctkové soustavě

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
cs: Zvýrazňování každé řádky je příliš časově náročné, zvýrazňování syntaxe bude zakázáno

en: Horizontal Rule
cs: Vodorovná oddělovací čára

en: Hyperlinked Identifier
cs: Odkazovaný identifikátor

en: Hyperlinked Module Name
cs: Odkazovaný název modulu

en: ID Selector
cs: Selektor ID

en: IEEE System Task
cs: Systémová úloha IEEE

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Image Marker
cs: Značka obrázku

en: Imaginary number
cs: Imaginární číslo

en: Include Statement
cs: Příkaz include

en: Include directive
cs: Direktiva Include

en: Included File
cs: Zahrnutý soubor

en: Incomplete Sequence
cs: Neúplná sekvence

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
cs: Neúplná sekvence UTF-8 na vstupu

en: Individual
cs: Individualita

en: Inline Documentation Section
cs: Oddíl řádkové dokumentace

en: Inline Elements
cs: Řádkové prvky

en: Inline Haddock Section
cs: Vložený oddíl Haddock

en: Inline Math Mode
cs: Vložený matematický režim

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Integer Number
cs: Celé číslo

en: Intrinsic function
cs: Standardní (intrinsic) funkce

en: Invalid byte sequence in conversion input
cs: Neplatná sekvence bajtů na vstupu převodu

en: Invalid object, not initialized
cs: Neplatný objekt, neinicializováno

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Itemized list
cs: Seznam položek

en: Japanese
cs: Japonské

en: Key
cs: Klíč

en: Keysymbol
cs: Klíčový symbol

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Known Property Value
cs: Známá hodnota vlastnosti

en: Korean
cs: Korejské

en: LRM Additional System Task
cs: Doplňující systémová úloha LRM

en: Lab Text
cs: Text návěští

en: Label
cs: Popisek

en: Labeled argument
cs: Pojmenovaný argument

en: Leading
cs: Úvodní

en: Light Emphasis
cs: Lehké zvýraznění

en: Line
cs: Čára

en: Line Break
cs: Zalomení řádku

en: Line Directive
cs: Řádková direktiva

en: Link
cs: Odkaz

en: Link Text
cs: Text odkazu

en: List
cs: Seznam

en: List Marker
cs: Značka seznamu

en: Literal
cs: Literál

en: Literate Haskell
cs: Literátový Haskell

en: Local
cs: Lokální

en: Local Variable
cs: Lokální proměnná

en: Location
cs: Umístění

en: Macro
cs: Makro

en: Macros
cs: Makra

en: Magic Word
cs: Magické slovo

en: Main Category
cs: Hlavní kategorie

en: Map key
cs: Klíč mapy

en: Markup
cs: Značka

en: Math Boundary
cs: Hranice matematického výrazu

en: Math Constant
cs: Matematická konstanta

en: Math Mode
cs: Matematický režim

en: Metaparameters
cs: Metaparametry

en: Missing main language definition (id = "%s".)
cs: Chybí hlavní definice jazyka (id = „%s“).

en: Modifier
cs: Modifikátor

en: Modifiers
cs: Modifikátory

en: Module
cs: Modul

en: Module Handler
cs: Obsluha modulu

en: Module Path
cs: Cesta k modulu

en: Module handler
cs: Obsluha modulu

en: Module name, Variant, etc
cs: Název modulu, proměnná Variant, atd.

en: Monospace
cs: Text s pevnou šířkou znaků

en: Multiline string
cs: Víceřádkový řetězec

en: Name
cs: Název

en: Namespace
cs: Jmenný prostor

en: Newline
cs: Odřádkování

en: Nil Constant
cs: Konstanta NIL

en: No idea what it is
cs: Nelze rozpoznat, o co jde

en: Non Breaking Whitespace
cs: Nezalomitelný bílý znak

en: Nordic
cs: Skandinávské

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
cs: Poznámka (FIXME, TODO, XXX, atd.)

en: Noun
cs: Substantivum

en: Null
cs: Prázdná hodnota

en: Null Value
cs: Nenastavená hodnota

en: Number
cs: Číslo

en: Numeric literal
cs: Číselný literál

en: Obsolete Autoconf Macro
cs: Zastaralé makro pro Autoconf

en: Obsolete Keyword
cs: Zastaralé klíčové slovo

en: Ocamldoc Comments
cs: Dokumentační komentář Ocaml

en: Octal
cs: Osmičkové číslo

en: Octal number
cs: Číslo v osmičkové soustavě

en: OpenCL Constant
cs: Konstanta OpenCL

en: OpenGL Shading Language
cs: Jazyk na stínování 3D OpenGL

en: OpenMP directives
cs: Direktiva OpenMP

en: Operation operator
cs: Operační operátor

en: Operator
cs: Operátor

en: Optimized Out
cs: Optimalizovaný výstup

en: Option
cs: Volba

en: Option Name
cs: Název volby

en: Optional Target
cs: Volitelný cíl

en: Options
cs: Volby

en: Other
cs: Ostatní

en: Other Keyword
cs: Jiné klíčové slovo

en: Other Macro
cs: Jiné makro

en: Others
cs: Jiné

en: Others 2
cs: Jiné 2

en: Others 3
cs: Jiné 3

en: POD
cs: Dokumentace POD

en: POD Escape
cs: Sekvence escape dokumentace POD

en: POD heading
cs: Záhlaví dokumentace POD

en: POD keyword
cs: Klíčové slovo dokumentace POD

en: Package Info
cs: Informace o balíčku

en: Package Manager
cs: Správce balíčku

en: Page Elements
cs: Prvky stránky

en: Page title
cs: Název stránky

en: Paragraph Heading
cs: Nadpis odstavce

en: Parameter
cs: Parametr

en: Parameters
cs: Parametry

en: Parens
cs: Závorky

en: Part Heading
cs: Nadpis části

en: Patch Start
cs: Začátek záplaty

en: Pattern
cs: Vzor

en: Polymorphic Variant
cs: Polymorfní typ Variant

en: Predefined Variable
cs: Předdefinovaná proměnná

en: Predicate
cs: Predikát

en: Prefix
cs: Předpona

en: Preformatted
cs: Předformátováno

en: Preprocessor
cs: Preprocesor

en: Preprocessor directive
cs: Direktiva preprocesoru

en: Preprocessor tags
cs: Značka preprocesoru

en: Primitive
cs: Primitivum

en: Processing instruction
cs: Vykonávání instrukce

en: Prompt
cs: Výzva

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Property Name
cs: Název vlastnosti

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Quoted Value
cs: Hodnota v uvozovkách

en: RPM Variable
cs: Proměnná RPM

en: RPM spec
cs: Specifikace RPM

en: Real number
cs: Reálné číslo

en: Redirect
cs: Přesměrování

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: Release
cs: Vydání

en: Removed line
cs: Odstraněný řádek

en: Reserved Category
cs: Rezervovaná kategorie

en: Reserved Class
cs: Rezervovaná třída

en: Reserved Constant
cs: Rezervovaná konstanta

en: Reserved Identifier
cs: Rezervovaný identifikátor

en: Reserved Keywords
cs: Rezervované klíčové slovo

en: Reserved Words
cs: Rezervovaná slova

en: Reserved keyword
cs: Rezervované klíčové slovo

en: Resources
cs: Prostředky

en: Return
cs: Návratová hodnota

en: Romanian
cs: Rumunské

en: Scientific
cs: Vědecký

en: Scope
cs: Rozsah

en: Scope Declaration
cs: Deklarace oboru platnosti

en: Script
cs: Skript

en: Section
cs: Oddíl

en: Section 1
cs: Oddíl 1

en: Section 2
cs: Oddíl 2

en: Section 3
cs: Oddíl 3

en: Section 4
cs: Oddíl 4

en: Section 5
cs: Oddíl 5

en: Section Elements
cs: Prvky oddílu

en: Section Heading
cs: Nadpis oddílu

en: Select a Style
cs: Výběr stylu

en: Shebang
cs: Mřížka + vykřičník

en: Show detailed proposal information
cs: Zobrazit podrobné informace k návrhu

en: Signal Name
cs: Název signálu

en: Signal name
cs: Název signálu

en: Signature
cs: Podpis

en: Since
cs: Od verze

en: Single Number
cs: Číslo s jednoduchou přesností

en: Solarized Dark
cs: Osluněná tmavá

en: Solarized Light
cs: Osluněná světlá

en: Source
cs: Zdrojový kód

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Space
cs: Mezera

en: Spec Macro
cs: Makro specifikace

en: Special
cs: Speciální

en: Special Character
cs: Speciální znak

en: Special Constant
cs: Zvláštní konstanta

en: Special Token
cs: Speciální symbol

en: Special Variable
cs: Speciální proměnná

en: Special case
cs: Speciální případ

en: Special character (inside a string)
cs: Speciální znak (uvnitř řetězce)

en: Special constant
cs: Speciální konstanta

en: Standard Modules
cs: Standardní moduly

en: Standard stream
cs: Standardní datový proud

en: Statement
cs: Složený příkaz

en: Storage Class
cs: Třída úložiště

en: Storage Type
cs: Datový typ

en: String
cs: Řetězec

en: String Conversion
cs: Převod řetězce

en: String Format
cs: Formát řetězce

en: Strong Emphasis
cs: Tučné zvýraznění

en: Structural Elements
cs: Prvky struktury

en: Sub Keywords
cs: Podřízená klíčová slova

en: SubParagraph Heading
cs: Nadpis pododstavce

en: SubSection Heading
cs: Nadpis pododdílu

en: SubSubSection Heading
cs: Nadpis podpododdílu

en: Subshell
cs: Podřízený shell

en: Substitution
cs: Substituce

en: Switch
cs: Větvení

en: Swizzle operator
cs: Operátor swizzle

en: Symbol of a Table
cs: Symbol tabulky

en: Symbol on a Link
cs: Symbol v odkazu

en: System Command
cs: Systémový příkaz

en: System Task
cs: Systémová úloha

en: Tab
cs: Tabulátor

en: Tag
cs: Značka

en: Tag Name Selector
cs: Selektor názvu značky

en: Tags
cs: Značky

en: Template
cs: Šablona

en: Thai
cs: Thajské

en: Thread Action
cs: Činnost vlákna

en: Thread Header
cs: Hlavička vlákna

en: Title
cs: Název

en: Token
cs: Symbol

en: Trailing
cs: Koncové

en: Trailing Tab
cs: Koncové tabulátory

en: Translation
cs: Překlad

en: Turkish
cs: Turecké

en: Type
cs: Typ

en: Type Operators
cs: Typové operátory

en: Type Variable
cs: Typová proměnná

en: Type, module or object keyword
cs: Klíčové slovo pro typ, třídu nebo objekt

en: Undefined Value
cs: Nedefinovaná hodnota

en: Underlined
cs: Podtrženo

en: Unicode
cs: Unikód

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
cs: Neznámé ID „%s“ v regulárním výrazu „%s“

en: VBScript and ADO constants
cs: Konstanty pro VBScript a ADO

en: Values
cs: Hodnoty

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variable Definition
cs: Definice proměnné

en: Variables
cs: Proměnné

en: Variant Constructor
cs: Konstruktor typu Variant

en: Verb
cs: Verbum

en: Verbatim
cs: Doslovně

en: Verbatim Block
cs: Doslovný blok

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Void Value
cs: Prázdná hodnota

en: Warning
cs: Varování

en: Western
cs: Západní

en: Widget State
cs: Stav widgetu

en: Word
cs: Slovo

en: XML Tag
cs: Značka XML

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
cs: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-2', 'WINDOWS-1250', 'UTF-16']

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Details...
cs: Po_drobnosti…

en: _Invert Case
cs: Přehod_it velikost písmen

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: _Select
cs: _Vybrat

en: _Title Case
cs: _První písmena velká

en: _Undo
cs: _Zpět

en: at-rules
cs: Pravidla @

en: command
cs: příkaz

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
cs: kontext „%s“ nemůže obsahovat příkaz \%%{...@start}

en: decl
cs: Deklarace

en: duplicated context id '%s'
cs: duplicitní id kontextu „%s“

en: entity
cs: entita

en: error
cs: chyba

en: function
cs: funkce

en: gettext translation
cs: Překlad gettext

en: in regex '%s': backreferences are not supported
cs: pro regulární výraz „%s“: zpětné odkazy nejsou podporovány

en: invalid context reference '%s'
cs: chybný kontextový odkaz „%s“

en: keyword
cs: klíčové slovo

en: m4 Comment
cs: Komentář m4

en: m4 Macro
cs: Makro m4

en: prereq
cs: předpoklad

en: printf Conversion
cs: Konverze printf

en: rule
cs: pravidlo

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
cs: přepisování stylu použité s odkazy na kontext pomocí divokých znaků v jazyce „%s“ v odkazu „%s“

en: targets
cs: cíle

en: token type
cs: typ symbolu

en: unknown context '%s'
cs: neznámý kontext „%s“

en: using \C is not supported in language definitions
cs: užití \C není podporováno v definici jazyka
