gtksourceview - en to sr translation catalogue (609 entries)

en: ANS-Forth94
sr: АНС-Форт94

en: ASP
sr: АСП

en: ASP Object
sr: АСП објекат

en: ActionScript
sr: Скрипта радње

en: Ada
sr: Ада

en: Added line
sr: Додат ред

en: Additional Category
sr: Додатна категорија

en: Address
sr: Адреса

en: Adverb
sr: Придев

en: After
sr: После

en: Alert
sr: Упозорење

en: Alias
sr: Псеудоним

en: All
sr: Све

en: All _Lower Case
sr: Сва _мала слова

en: All _Upper Case
sr: Сва _велика слова

en: Always
sr: Увек

en: Anchor
sr: Сидро

en: Annotation
sr: Забелешка

en: Arabic
sr: арапски

en: Arbitrary base number
sr: Број произвољне основе

en: Armenian
sr: арменски

en: Assertion
sr: Утврђивање

en: Assignment Left Hand Side
sr: Додељивање левој страни

en: Assignment Operator
sr: Оператор доделе

en: Assignment Right Hand Side
sr: Додељивање десној страни

en: Atom
sr: Атом

en: Attribute
sr: Особина

en: Attribute Definition
sr: Дефиниција атрибута

en: Attribute Name
sr: Назив особине

en: Attribute Value
sr: Вредност особине

en: Attribute name
sr: Назив особине

en: Attribute value
sr: Вредност особине

en: Autoconf Macro
sr: Autoconf макро

en: Automake
sr: Самостварање

en: Automake Variable
sr: Променљива самостварања

en: BOZ Literal
sr: BOZ литерал

en: Backslash Escape
sr: Контра коса црта

en: Baltic
sr: балтички

en: Base-N Integer
sr: Цео природни број

en: Base-N number
sr: Цео природни број

en: Before
sr: Пре

en: BennuGD
sr: Бену ГД

en: BibTeX
sr: Биб ТеКс

en: Binary number
sr: Бинарни број

en: Bindings
sr: Повезивања

en: Block
sr: Блок

en: Block Elements
sr: Елементи блока

en: Block literal
sr: Дословни блока

en: Blockquote Marker
sr: Означавач блок-цитата

en: Blue based color scheme
sr: Плава шема боја

en: Bluespec SystemVerilog
sr: Блуспец Верилог система

en: Bold
sr: Подебљано

en: Boo
sr: Боо

en: Boolean
sr: Логичка вредност

en: Boolean Value
sr: Истинитосна вредност

en: Boolean value
sr: Логичка вредност

en: Boolean values
sr: Логичке вредности

en: Built In
sr: Уграђено

en: Built In Functions
sr: Уграђене функције

en: Built-in Function
sr: Уграђена функција

en: Built-in Target
sr: Мета уграђивања

en: Built-in identifier
sr: Уграђени идентификатор

en: Builtin
sr: Уграђено

en: Builtin Command
sr: Уграђена наредба

en: Builtin Constant
sr: Уграђена константа

en: Builtin Function
sr: Уграђена функција

en: Builtin Object
sr: Уграђени објекат

en: Builtin Variable
sr: Уграђене променљиве

en: Builtin-function keyword
sr: Уграђене кључне речи функције

en: Bullet
sr: Метак

en: C
sr: Ц

en: C#
sr: Ц#

en: C++
sr: Ц++

en: C++ Header
sr: Це++ заглавље

en: C/C++/ObjC Header
sr: Ц/Ц++/ОбјЦ заглавље

en: CDATA delimiter
sr: ЦДАТА граничник

en: CG Shader Language
sr: Језик ЦГ нијансера

en: CMake
sr: Ц Направи

en: COBOL
sr: КОБОЛ

en: CSS
sr: ЦСС

en: CSV
sr: ЦСВ

en: CUDA
sr: КУДА

en: C_hange Case
sr: _Измени величину слова

en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
sr: Не могу да направим регуларни израз за све прелазе, процес истицања синтаксе ће бити спорији.
    Грешка: %s

en: Celtic
sr: келтски

en: Central European
sr: средње-европски

en: ChangeLog
sr: Дневник измена

en: Changed line
sr: Измењен ред

en: Chapter Heading
sr: Заглавље поглавља

en: Character
sr: Знак

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: кинески традиционални

en: Class
sr: Разред

en: Class Name
sr: Назив разреда

en: Class Selector
sr: Бирач класа

en: Class names
sr: Називи разреда

en: Class type
sr: Врста разреда

en: Classic
sr: Класично

en: Classic color scheme
sr: Класична шема боја

en: Cobalt
sr: Кобалт

en: Code
sr: Код

en: Code Block
sr: Блок кôда

en: Color
sr: Боја

en: Color scheme used in the Kate text editor
sr: Шема боја коришћена у уређивачу текста Кејт

en: Color scheme using Solarized dark color palette
sr: Шема боја која користи тамну осунчану палету боја

en: Color scheme using Solarized light color palette
sr: Шема боја која користи светлу осунчану палету боја

en: Color scheme using Tango color palette
sr: Шема боја која користи Танго палету боја

en: Command
sr: Наредба

en: Command Macro
sr: Макро наредбе

en: Commands
sr: Наредбе

en: Comment
sr: Примедба

en: Common Commands
sr: Заједничке наредбе

en: Common Defines
sr: Заједничке одреднице

en: Common Function
sr: Општа функција

en: Compiler Directive
sr: Директива преводиоца

en: Completion Info
sr: Подаци допуњавања

en: Complex number
sr: Комплексни број

en: Conditional Macro
sr: Условни макро

en: Conjunction
sr: Конјункција

en: Constant
sr: Константа

en: Constants
sr: Константе

en: Constructors
sr: Изграђивачи

en: Control
sr: Управљање

en: Control Keyword
sr: Контролна кључна реч

en: Conversion from character set '%s' to 'UTF-8' is not supported
sr: Претварање из скупа знакова „%s“ у „UTF-8“ није подржано

en: Could not open converter from '%s' to 'UTF-8'
sr: Не могу да покренем претварање из „%s“ у „UTF-8“

en: Cyrillic
sr: ћирилични

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: D
sr: Д

en: DOCTYPE
sr: ДОКТАЈП

en: DOS Batch
sr: ДОС група

en: DTD
sr: ДТД

en: Dark color scheme using the Tango color palette
sr: Тамна шема боја која користи Танго палету боја

en: Data Type
sr: Врста података

en: Data Types
sr: Врсте података

en: Data type
sr: Врста податка

en: Date
sr: Датум

en: Debug
sr: Уклањање грешака

en: Debug Code
sr: Кôд за исправљање грешака

en: Decimal
sr: Децимални

en: Decimal number
sr: Децимални број

en: Declaration
sr: Проглас

en: Decorator
sr: Украшивач

en: Default Attribute
sr: Задата особина

en: Defaults
sr: Основно

en: Define
sr: Дефиниши

en: Definition
sr: Одредница

en: Definition list
sr: Списак дефиниција

en: Delimiter
sr: Раздвајач

en: Deprecated
sr: Застарело

en: Deprecated Builtin Command
sr: Застарела уграђена наредба

en: Design by Contract
sr: Дизајн по уговору

en: Device Cast
sr: Одлив уређаја

en: Device Function
sr: Могућност уређаја

en: Device Functions
sr: Могућности уређаја

en: Diff
sr: Разлике

en: Dimension
sr: Димензије

en: Directive
sr: Смерница

en: Directory Macro
sr: Макро фасцикле

en: Disabled
sr: Искључено

en: DocBook
sr: Док бук

en: Document Words
sr: Речи документа

en: Documentation comment
sr: Коментар документације

en: Documentation comment element
sr: Елемент коментара документације

en: Double Number
sr: Двоструки број

en: E-mail address
sr: Адреса ел. поште

en: Eiffel
sr: Ајфел

en: Element
sr: Елемент

en: Element name
sr: Назив елемента

en: Email
sr: Ел. пошта

en: Emphasis
sr: Наглашавање

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Entity
sr: Ентитет

en: Entries
sr: Уноси

en: Enumerated list
sr: Нумерисани списак

en: Erlang
sr: Ерланг

en: Error
sr: Грешка

en: Error Text
sr: Текст грешке

en: Error during conversion: %s
sr: Грешка приликом претварања: %s

en: Escaped Character
sr: Знак новог реда

en: Escaped Characters
sr: Знаци завршетка реда

en: Escaped character
sr: Побегли карактер

en: Exception Handling
sr: Баратање грешкама

en: Exec parameter
sr: Параметар извршавања

en: Explicit Argument
sr: Изричит аргумент

en: Explicit Noun Definition
sr: Изричита одредница именице

en: Expression
sr: Израз

en: External
sr: Спољашњи

en: External Command
sr: Спољна наредба

en: Externals
sr: Спољашњи

en: F#
sr: Ф#

en: FCL
sr: ФЦЛ

en: Field
sr: Поље

en: File
sr: Датотека

en: File Attributes
sr: Особине датотеке

en: File Descriptor
sr: Дескриптор датотеке

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Float
sr: Покретни

en: Floating Point
sr: Покретни зарез

en: Floating Point number
sr: Број у покретном зарезу

en: Floating point
sr: Покретни зарез

en: Floating point number
sr: Број у покретном зарезу

en: Flow Conditional
sr: Услов скока

en: Format
sr: Формат

en: Formatting Elements
sr: Елементи форматирања

en: Fortran 95
sr: Фортран 95

en: Frame Number
sr: Број кадра

en: Function
sr: Функција

en: Function Name
sr: Назив функције

en: Functions
sr: Функције

en: Future Reserved Keywords
sr: Резервисане речи за будућност

en: Fuzzy
sr: Нејасно

en: GAP
sr: ГАП

en: GDB Log
sr: ГДБ дневник

en: GUI Elements
sr: Графички елементи

en: Gate
sr: Пролаз

en: Generated Content
sr: Генерисани садржај

en: Genie
sr: Гение

en: Georgian
sr: грузијски

en: Global
sr: Опште

en: Global Function
sr: Општа могућност

en: Global Functions
sr: Опште могућности

en: Global Variable
sr: Општа променљива

en: Global Variables
sr: Опште променљиве

en: Go
sr: Иди

en: Graphviz Dot
sr: Графвиз тачкица

en: Greek
sr: грчки

en: Group
sr: Група

en: GtkRC
sr: ГткРЦ

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Haddock
sr: Хадок

en: Haddock Directive
sr: Хадок директива

en: Haskell
sr: Хаскел

en: Header
sr: Заглавље

en: Header Elements
sr: Елементи заглавља

en: Header Property
sr: Својство заглавља

en: Heading 0
sr: Заглавље 0

en: Heading 1
sr: Заглавље 1

en: Heading 2
sr: Заглавље 2

en: Heading 3
sr: Заглавље 3

en: Heading 4
sr: Заглавље 4

en: Heading 5
sr: Заглавље 5

en: Heading 6
sr: Заглавље 6

en: Heading level 1
sr: Заглавље нивоа 1

en: Heading level 2
sr: Заглавље нивоа 2

en: Heading level 3
sr: Заглавље нивоа 3

en: Heading level 4
sr: Заглавље нивоа 4

en: Heading level 5
sr: Заглавље нивоа 5

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

en: Heredoc
sr: Хередок

en: Heredoc Bound
sr: Хередок веза

en: Hex
sr: Хексадецимални

en: Hexadecimal number
sr: Хексадецимални број

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
sr: Истицање једне линије је трајало предуго, истицање синтаксе ће бити онемогућено

en: Horizontal Rule
sr: Водоравни лењир

en: Hyperlinked Identifier
sr: Увезани идеднтификатор

en: Hyperlinked Module Name
sr: Увезано име модула

en: ID Selector
sr: Бирач ИБ-а

en: IDL
sr: ИДЛ

en: IDL-Exelis
sr: ИДЛ-Екселис

en: IEEE System Task
sr: ИЕЕЕ системски задатак

en: IRI
sr: ИРИ

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Ignore
sr: Занемари

en: Image Marker
sr: Творац слике

en: ImageJ
sr: Слика Ј

en: Imaginary number
sr: Имагинарни број

en: Import BVI
sr: Увези БВИ

en: Include
sr: Укључивање

en: Include Statement
sr: Израз укључивања

en: Include directive
sr: Директива за укључивање

en: Included File
sr: Укључена датотека

en: Incomplete Sequence
sr: Недовршени низ

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
sr: Непотпун УТФ-8 низ на улазу

en: Individual
sr: Појединачно

en: Inline Documentation Section
sr: Одељак унутрашње документације

en: Inline Elements
sr: Унутрашњи елементи

en: Inline Haddock Section
sr: Унутрашњи Хадок одељак

en: Inline Math Mode
sr: Угњеждени математички начин рада

en: Integer
sr: Цео број

en: Integer Number
sr: Цео број

en: Intrinsic function
sr: Суштинске функције

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr: Неисправан низ бајтова у улазу претварања

en: Invalid object, not initialized
sr: Неисправан објекат, није покренут

en: Italic
sr: Искошено

en: Itemized list
sr: Списак са ставкама

en: Jade
sr: Жад

en: Japanese
sr: јапански

en: Java
sr: Јава

en: JavaScript
sr: Јава скрипт

en: Julia
sr: Јулија

en: Kate
sr: Кејт

en: Key
sr: Кључ

en: Keysymbol
sr: Кључни симбол

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Known Property Value
sr: Позната вредност особина

en: Korean
sr: корејски

en: LLVM IR
sr: ЛЛВМ ИР

en: LRM Additional System Task
sr: ЛРМ додатни системски задатак

en: LaTeX
sr: Ла ТеКс

en: Lab Text
sr: Текст натписа

en: Label
sr: Ознака

en: Labeled argument
sr: Аргумент са ознаком

en: Leading
sr: Водећи

en: Lex
sr: Лекс

en: Light Emphasis
sr: Лагано наглашавање

en: Line
sr: Ред

en: Line Break
sr: Прелом реда

en: Line Directive
sr: Директива линије

en: Link
sr: Веза

en: Link Text
sr: Текст везе

en: List
sr: Списак

en: List Marker
sr: Означавач списка

en: Literal
sr: Дословно

en: Literate Haskell
sr: Писмен Хаскел

en: Local
sr: Месно

en: Local Variable
sr: Месна променљива

en: Location
sr: Место

en: Lua
sr: Луа

en: MXML
sr: МИксМЛ

en: Macro
sr: Макро

en: Macros
sr: Макрои

en: Magic Word
sr: Чаробна реч

en: Main Category
sr: Главна категорија

en: Makefile
sr: Производна датотека

en: Mallard
sr: Малард

en: Map key
sr: Кључ мапе

en: Markdown
sr: Маркдаун

en: Markup
sr: Означавање

en: Math Boundary
sr: Математичке границе

en: Math Constant
sr: Математичка константа

en: Math Mode
sr: Математички начин рада

en: Matlab
sr: Матлаб

en: MediaWiki
sr: Медија вики

en: Meson
sr: Мезон

en: Metaparameters
sr: Метапараметри

en: Missing main language definition (id = "%s".)
sr: Недостаје главна дефиниција језика (иб = „%s“.)

en: Modelica
sr: Моделика

en: Modifier
sr: Измењивач

en: Modifiers
sr: Измењивачи

en: Module
sr: Модул

en: Module Handler
sr: Руковаоц модулом

en: Module Path
sr: Путања модула

en: Module handler
sr: Руковалац модулом

en: Module name, Variant, etc
sr: Назив модула, Варијанта, итд

en: Monospace
sr: Фиксна ширина

en: Multiline string
sr: Вишелинијска ниска

en: NSIS
sr: НСИС

en: Name
sr: Назив

en: Namespace
sr: Називнски простор

en: Nemerle
sr: Немерле

en: NetRexx
sr: Нет Рексикс

en: Newline
sr: Нови ред

en: Nil Constant
sr: Нил константа

en: No idea what it is
sr: Немам појма шта је ово

en: Non Breaking Whitespace
sr: Непрекидни размак

en: Nordic
sr: скандинавски

en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
sr: Белешка (FIXME, TODO, XXX, итд.)

en: Noun
sr: Именица

en: Null
sr: Ништа

en: Null Value
sr: Без вредности

en: Number
sr: Број

en: Numeric literal
sr: Нумерички литерал

en: OCL
sr: ОЦЛ

en: OCaml
sr: ОКемл

en: OOC
sr: ООЦ

en: Objective-C
sr: Објектни Ц

en: Objective-J
sr: Објектни Ј

en: Oblivion
sr: Обливион

en: Obsolete Autoconf Macro
sr: Застарели autoconf макро

en: Obsolete Keyword
sr: Застарела кључна реч

en: Ocamldoc Comments
sr: Окамл коментари

en: Octal
sr: Октални

en: Octal number
sr: Октални број

en: Octave
sr: Октава

en: Opal
sr: Опал

en: OpenCL
sr: ОпенЦЛ

en: OpenCL Constant
sr: ОпенЦЛ константа

en: OpenGL Shading Language
sr: Језик за ОпенГЛ сенчење

en: OpenMP directives
sr: ОпенМП уредбе

en: Operation operator
sr: Оператор операције

en: Operator
sr: Оператор

en: Optimized Out
sr: Оптимизовани излаз

en: Option
sr: Опција

en: Option Name
sr: Назив опције

en: Optional Target
sr: Опционална мета

en: Options
sr: Могућности

en: Other
sr: Остали

en: Other Keyword
sr: Друга кључна реч

en: Other Macro
sr: Остали макрои

en: Others
sr: Остали

en: Others 2
sr: Остало 2

en: Others 3
sr: Остало 3

en: PHP
sr: ПХП

en: POD
sr: ПОД

en: POD heading
sr: ПОД заглавље

en: POD keyword
sr: ПОД кључна реч

en: Package Info
sr: Подаци о пакету

en: Package Manager
sr: Управник пакета

en: Page Elements
sr: Елементи стране

en: Page title
sr: Наслов странице

en: Paragraph Heading
sr: Заглавље пасуса

en: Parameter
sr: Параметар

en: Parameters
sr: Параметри

en: Parens
sr: Родитељи

en: Part Heading
sr: Заглавље дела

en: Pascal
sr: Паскал

en: Patch Start
sr: Почетак закрпе

en: Pattern
sr: Образац

en: Perl
sr: Перл

en: Pig
sr: Пиг

en: Polymorphic Variant
sr: Полиморфне варијанте

en: Predefined Variable
sr: Предефинисане променљиве

en: Predicate
sr: Предвиђање

en: Prefix
sr: Префикс

en: Preformatted
sr: Предобликвано

en: Preprocessor
sr: Претпроцесор

en: Preprocessor directive
sr: Претпроцесорске директиве

en: Preprocessor tags
sr: Ознаке претпроцесора

en: Primary
sr: Примарна

en: Primitive
sr: Основна реч

en: Processing instruction
sr: Инструкција претпроцесора

en: Prolog
sr: Пролог

en: Prompt
sr: Упит

en: Properties
sr: Својства

en: Property Name
sr: Назив својства

en: Provider
sr: Достављач

en: Puppet
sr: Марионета

en: Python
sr: Питон

en: Python 3
sr: Питон 3

en: QName
sr: Ку-име

en: Quoted Value
sr: Цитирана вредност

en: RPM Variable
sr: РПМ променљива

en: RPM spec
sr: РПМ спец

en: Real number
sr: Реалан број

en: Redirect
sr: Преусмери

en: Regular Expression
sr: Регуларни израз

en: Release
sr: Издање

en: Removed line
sr: Уклоњен ред

en: Reserved Category
sr: Резервисана категорија

en: Reserved Class
sr: Резервисана класа

en: Reserved Constant
sr: Резервисана константа

en: Reserved Identifier
sr: Резервисани идентификатор

en: Reserved Keywords
sr: Резервисане кључне речи

en: Reserved Words
sr: Резервисане речи

en: Reserved keyword
sr: Резервисане кључне речи

en: Resources
sr: Ресурси

en: Return
sr: Враћа

en: Romanian
sr: румунски

en: Ruby
sr: Руби

en: Rust
sr: Рђа

en: SPARQL
sr: СПАРКуЛ

en: SQL
sr: СКуЛ

en: Scala
sr: Размера

en: Scheme
sr: Шема

en: Scientific
sr: Научни

en: Scilab
sr: Шилаб

en: Scope
sr: Опсег

en: Scope Declaration
sr: Декларација опсега

en: Script
sr: Скрипта

en: Secondary
sr: Секундарна

en: Section
sr: Одељак

en: Section 1
sr: Одељак 1

en: Section 2
sr: Одељак 2

en: Section 3
sr: Одељак 3

en: Section 4
sr: Одељак 4

en: Section 5
sr: Одељак 5

en: Section Elements
sr: Елементи одељка

en: Section Heading
sr: Заглавље одељка

en: Select a Style
sr: Изаберите стил

en: Shebang
sr: Шебанг

en: Show detailed proposal information
sr: Приказује опширне податке предлога

en: Signal Name
sr: Назив сигнала

en: Signal name
sr: Назив сигнала

en: Signature
sr: Потпис

en: Since
sr: Од

en: Single Number
sr: Један број

en: Solarized Dark
sr: Тамна осунчана

en: Solarized Light
sr: Светла осунчана

en: Source
sr: Извор

en: South European
sr: јужно-европски

en: Space
sr: Размак

en: Spec Macro
sr: Специјални макро

en: Special
sr: Посебно

en: Special Character
sr: Посебан знак

en: Special Constant
sr: Специјална константа

en: Special Token
sr: Посебни симбол

en: Special Variable
sr: Посебна променљива

en: Special case
sr: Посебан случај

en: Special character (inside a string)
sr: Специјални карактер (унутар ниске)

en: Special constant
sr: Посебна константа

en: Standard ML
sr: Стандардни МЛ

en: Standard Modules
sr: Стандардни модули

en: Standard stream
sr: Стандардни ток

en: Statement
sr: Изјава

en: Storage Class
sr: Класа складишта

en: Storage Type
sr: Врста смештаја

en: String
sr: Ниска

en: String Conversion
sr: Претварање ниске

en: String Format
sr: Формат ниске

en: Strong Emphasis
sr: Снажно наглашавање

en: Structural Elements
sr: Структурални елементи

en: Sub Keywords
sr: Поткључне речи

en: SubParagraph Heading
sr: Заглавље подпасуса

en: SubSection Heading
sr: Заглавље пододељка

en: SubSubSection Heading
sr: Заглавље подпододељка

en: Subshell
sr: Подљуска

en: Substitution
sr: Замена

en: Sweave
sr: Звив

en: Switch
sr: Прекидач

en: Swizzle operator
sr: Свизл оператор

en: Symbol
sr: Симбол

en: Symbol of a Table
sr: Симбол табеле

en: Symbol on a Link
sr: Симбол на вези

en: System Command
sr: Системска наредба

en: System Task
sr: Системски задатак

en: SystemVerilog
sr: Верилог система

en: Tab
sr: Језичак

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag Name Selector
sr: Бирач назива ознаке

en: Tags
sr: Ознаке

en: Tango
sr: Танго

en: Tcl
sr: Tцл

en: Template
sr: Шаблон

en: Texinfo
sr: Тексинфо

en: Text
sr: Текст

en: Thai
sr: тајландски

en: Thread Action
sr: Радња теме

en: Thread Header
sr: Заглавље теме

en: Thrift
sr: Трифт

en: Title
sr: Наслов

en: Token
sr: Модул

en: Trailing
sr: Пратећи

en: Trailing Tab
sr: Висећи табулатор

en: Translation
sr: Превод

en: Turkish
sr: турски

en: Type
sr: Врста

en: Type Operators
sr: Оператори типова

en: Type Variable
sr: Променљива типа

en: Type, module or object keyword
sr: Кључна реч за тип, модул или објекат

en: URL
sr: Адреса

en: Undefined Value
sr: Недефинисане вредности

en: Underlined
sr: Подвучено

en: Unicode
sr: уникод

en: Unknown
sr: непознато

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
sr: Непозната идентификација „%s“ у регуларном изразу „%s“

en: VB.NET
sr: ВБ.НЕТ

en: VBScript and ADO constants
sr: ВБ скрипта и АДО константе

en: VHDL
sr: ВХДЛ

en: Vala
sr: Вала

en: Values
sr: Вредности

en: Variable
sr: Променљива

en: Variable Definition
sr: Дефиниција променљиве

en: Variables
sr: Променљиве

en: Variant Constructor
sr: Конструктор варијанти

en: Verb
sr: Глагол

en: Verbatim
sr: Вербатим

en: Verbatim Block
sr: Вербатим блок

en: Verilog
sr: Верилог

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Visibility
sr: Видљивост

en: Void Value
sr: Празна вредност

en: Warning
sr: Упозорење

en: Western
sr: западни

en: Widget State
sr: Стање елемента

en: Word
sr: Реч

en: XML
sr: ХМЛ

en: XML Tag
sr: ХМЛ ознака

en: XSLT
sr: ИксСЛТ

en: YAML
sr: ЈАМЛ

en: Yacc
sr: Јак

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
sr: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-2', 'ISO-8859-5', 'WINDOWS-1250', 'WINDOWS-1251', 'ISO-8859-15']

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Details...
sr: _Појединости...

en: _Invert Case
sr: _Обрни величину слова

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Title Case
sr: Величина слова _наслова

en: _Undo
sr: _Опозови

en: at-rules
sr: @ правила

en: command
sr: наредба

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
sr: контекст „%s“ не може да садржи \%%{...@start} наредбу

en: decl
sr: декларација

en: duplicated context id '%s'
sr: поновљени идентификатор контекста „%s“

en: entity
sr: ентитет

en: error
sr: грешка

en: function
sr: функција

en: gettext translation
sr: геттекст превод

en: gtk-doc
sr: гтк-док

en: in regex '%s': backreferences are not supported
sr: у регуларном изразу „%s“: повратне референце нису подржане

en: invalid context reference '%s'
sr: неисправна референца контекста „%s“

en: keyword
sr: кључна реч

en: libtool
sr: либ алат

en: m4 Comment
sr: м4 примедба

en: m4 Macro
sr: m4 макро

en: pkg-config
sr: пкг-конфиг

en: prereq
sr: предуслов

en: printf Conversion
sr: принтф претварање

en: reStructuredText
sr: Поново структурисани текст

en: rule
sr: правило

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
sr: преклапање стила коришћено са џокер референцом контекста у језику „%s“ и референци „%s“

en: targets
sr: мете

en: token type
sr: врста модула

en: txt2tags
sr: Текст2ознаке

en: unknown context '%s'
sr: непознати контекст „%s“

en: using \C is not supported in language definitions
sr: коришћење \C није подржано у дефиницијама језика
