gedit - en to nl translation catalogue (704 entries)

en:   Ln %d, Col %d
nl:   Rg %d, kol %d

en: %d of %d
nl: %d van %d

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
nl: %d-%m-%Y %H:%M:%S

en: %s (Current Locale)
nl: Huidige taalomgeving (%s)

en: %s: invalid encoding.
nl: %s: ongeldige codering.

en: (Empty)
nl: (Leeg)

en: / on %s
nl: / op %s

en: 01/11/2009 17:52:00
nl: 01-11-2009 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
nl: Een Pango-lettertypebeschrijving. Voorbeelden zijn ‘Sans 12’ of ‘Monospace Bold 14’.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
nl: Het lettertype dat gebruikt wordt in het bewerkingsgedeelte van de teksteditor. Dit heeft alleen effect indien de optie ‘Standaardlettertype gebruiken’ is uitgeschakeld.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
nl: Er bestaat al een bestand met dezelfde naam. Gebruik een andere naam.

en: A_dd Scheme
nl: Schema _toevoegen

en: A_vailable Encodings
nl: _Beschikbare tekensets

en: Activation
nl: Activering

en: Active plugins
nl: Actieve plug-ins

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Scheme
nl: Schema toevoegen

en: Add Snippet
nl: Knipsel toevoegen

en: Add Tool
nl: Hulpprogramma toevoegen

en: Add a new snippet…
nl: Nieuw knipsel toevoegen…

en: Add a new tool
nl: Een nieuw hulpprogramma toevoegen

en: Add or Remove…
nl: Toevoegen of verwijderen…

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: All Languages
nl: Alle talen

en: All Text Files
nl: Alle tekstbestanden

en: All documents
nl: Alle documenten

en: All documents except untitled ones
nl: Alle documenten behalve naamloze

en: All files
nl: Alle bestanden

en: All languages
nl: Alle talen

en: All supported archives
nl: Alle ondersteunde archieven

en: Always available
nl: Altijd beschikbaar

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: An error occurred while creating a new directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van een nieuwe map

en: An error occurred while creating a new file
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van een nieuw bestand

en: An error occurred while deleting a file or directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van een bestand of map

en: An error occurred while loading a directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van een map

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
nl: Er is een fout opgetreden bij het openen van een map in het bestandsbeheer

en: An error occurred while renaming a file or directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het hernoemen van een bestand of map

en: An error occurred while setting a root directory
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het instellen van de hoofdmap

en: Append to current document
nl: Aan huidig document toevoegen

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde bestanden definitief wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
nl: Weet u zeker dat u ‘%s’ definitief wilt verwijderen?

en: Automatic Indentation
nl: Automatisch inspringen

en: Automatic indent
nl: Automatisch inspringen

en: Automatically Detected
nl: Automatisch herkend

en: Autosave
nl: Automatisch opslaan

en: Autosave Interval
nl: Interval voor automatisch opslaan

en: Available formats
nl: Beschikbare vormen

en: Body Font for Printing
nl: Afdruklettertype voor inhoud

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Bracket match found on line: %d
nl: Gepaard haakje gevonden op regel %d

en: Bracket match is out of range
nl: Gepaard haakje buiten bereik

en: Bracket match not found
nl: Gepaard haakje niet gevonden

en: Build
nl: Bouwen

en: Bzip2 compressed archive
nl: Bzip2-gecomprimeerd archief

en: C_ase sensitive
nl: _Hoofdlettergevoelig

en: C_haracter Encoding:
nl: T_ekenset:

en: C_ommand color:
nl: _Opdrachtkleur:

en: C_ut
nl: Kn_ippen

en: Candidate Encodings
nl: Kandidaatsets

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
nl: gedit kan het bestand niet vinden. Mogelijk is het onlangs verwijderd.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: gedit kan deze locatie niet gebruiken in schrijfmodus. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: gedit kan ‘%s:’-locaties niet gebruiken in schrijfmodus. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
nl: Kan het bestand niet naar de prullenbak verplaatsen.
    Wilt u het definitief verwijderen?

en: Ch_aracter Encoding:
nl: T_ekenset:

en: Change side panel page
nl: Zijpaneelpagina aanpassen

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in het document van het laatste uur zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in het document van de laatste %d uur zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in het document van de laatste %ld minuut zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in het document van de laatste %ld minuten zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in het document van de laatste %ld seconde zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in het document van de laatste %ld seconden zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in het document van het laatste uur en %d minuut zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in het document van het laatste uur en %d minuten zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in het document van het laatste uur zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in het document van de laatste minuut en %ld seconde zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in het document van de laatste minuut en %ld seconden zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in het document van de laatste minuut zullen definitief verloren zijn.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen in %d document zullen definitief verloren zijn.
nl[1]: Wijzigingen in %d documenten zullen definitief verloren zijn.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in document ‘%s’ zullen definitief verloren gaan.

en: Character Encoding:
nl: Tekenset:

en: Character Encodings
nl: Tekensets

en: Characters (no spaces)
nl: Tekens (zonder spaties)

en: Characters (with spaces)
nl: Tekens (met spaties)

en: Check for latest version of gedit
nl: Zoeken naar de laatste versie van gedit

en: Check update
nl: Zoeken naar een update

en: Checks the spelling of the current document.
nl: Controleert de spelling van het huidige document.

en: Cho_sen Encodings
nl: Ge_kozen tekensets

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
nl: Klik op deze knop om het lettertype te selecteren dat gebruikt moet worden door de editor

en: Close Document
nl: Document sluiten

en: Close _without Saving
nl: Sluiten _zonder opslaan

en: Close print preview
nl: Afdrukvoorbeeld sluiten

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Color Scheme Files
nl: Kleurschema-bestanden

en: Command Color Text
nl: Tekstkleur opdrachten

en: Configure date/time plugin
nl: ‘Datum/tijd invoegen’-plug-in configureren

en: Connection timed out. Please try again.
nl: Verbingswachttijd verlopen. Probeer het opnieuw.

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
nl: gedit kon geen reservekopie maken van het oude bestand alvorens het nieuwe bestand op te slaan. U kunt deze waarschuwing negeren en het nieuwe bestand toch opslaan, maar als er een fout optreedt tijdens het opslaan van het nieuwe bestand, dan kunt u mogelijk het oude bestand verliezen. Toch opslaan?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
nl: Maken van een reservekopie tijdens het opslaan van ‘%s’ is mislukt

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
nl: Maken van een tijdelijke reservekopie tijdens het opslaan van ‘%s’ is mislukt

en: Could not execute command: %s
nl: De opdracht %s kon niet worden uitgevoerd

en: Could not find the file “%s”.
nl: Bestand ‘%s’ niet gevonden.

en: Could not mount volume: %s
nl: Kon volume niet aankoppelen: %s

en: Could not open media: %s
nl: Kon media niet openen: %s

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
nl: Bestand ‘%s’ kon niet geopend worden met de ‘%s’-tekenset.

en: Could not open the file “%s”.
nl: Bestand ‘%s’ kon niet worden geopend.

en: Could not remove color scheme “%s”.
nl: Het kleurenschema ‘%s’ kon niet worden verwijderd.

en: Could not revert the file “%s”.
nl: Bestand ‘%s’ kon niet worden teruggezet.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
nl: Bestand ‘%s’ kon niet opgeslagen worden met de ‘%s’-tekenset.

en: Could not save the file “%s”.
nl: Het bestand ‘%s’ kon niet opgeslagen worden.

en: Create Backup Copies
nl: Reservekopieën maken

en: Create a _backup copy of files before saving
nl: _Reservekopie maken van bestanden voor het opslaan

en: Create a new document
nl: Nieuw document aanmaken

en: Create a new document in an existing instance of gedit
nl: Een nieuw document maken in een bestaande instantie van gedit

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
nl: Een nieuw top-level-venster in een bestaande instantie van gedit aanmaken

en: Create new document
nl: Nieuw document aanmaken

en: Create new snippet
nl: Nieuw knipsel maken

en: Current Locale (%s)
nl: Huidige taalomgeving (%s)

en: Current document
nl: Huidige document

en: Current line
nl: Huidige regel

en: Current page (Alt+P)
nl: Huidige pagina (Alt+P)

en: Current selection
nl: Huidige selectie

en: Current selection (default to document)
nl: Huidige selectie (standaard document)

en: Current word
nl: Huidige woord

en: Custom Format
nl: Aangepaste vorm

en: D_on’t Edit
nl: _Niet bewerken

en: D_on’t Save
nl: Niet _opslaan

en: Delete selected snippet
nl: Geselecteerd knipsel verwijderen

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
nl: Map ‘%s’ kon niet worden aangemaakt: g_mkdir_with_parents() mislukt: %s

en: Display Line Numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Display Overview Map
nl: Overzichtskaart weergeven

en: Display Right Margin
nl: Rechterkantlijn weergeven

en: Display _grid pattern
nl: _Rasterpatroon weergeven

en: Display _overview map
nl: _Overzichtskaart weergeven

en: Display _statusbar
nl: _Statusbalk tonen

en: Display in bottom pane
nl: In onderpaneel weergeven

en: Display line numbers
nl: Regelnummers tonen

en: Display list of possible values for the encoding option
nl: Toon lijst van mogelijke waarden voor de optie codering

en: Display right _margin at column:
nl: Rechter_kantlijn weergeven op kolom:

en: Display right margin
nl: Rechterkantlijn tonen

en: Do not _split words over two lines
nl: _Woorden niet over twee regels splitsen

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
nl: Weet u zeker dat u de tekensetvoorkeuren wilt resetten?

en: Do you want to edit it anyway?
nl: Wilt u het bestand toch bewerken?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
nl: Wilt u de geselecteerde <b>systeem</b>-knipsels opnemen in uw export?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
nl: Wilt u proberen het te vervangen door hetgeen dat u nu opslaat?

en: Docum_ents with unsaved changes:
nl: Docu_menten met niet-opgeslagen wijzigingen:

en: Document Statistics
nl: Documentstatistieken

en: Document background pattern type
nl: Type achtergrondpatroon van document

en: Documents
nl: Documenten

en: Done.
nl: Klaar.

en: Drop Changes and _Reload
nl: Wijzigingen annuleren en _herladen

en: ENCODING
nl: CODERING

en: Easy file access from the side panel
nl: Eenvoudige toegang tot bestanden vanaf het zijpaneel

en: Edit Any_way
nl: Toch be_werken

en: Edit text files
nl: Tekstbestanden bewerken

en: Editor Font
nl: Editorlettertype

en: Editor _font:
nl: _Editorlettertype:

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
nl: Emacs, Kate en Vim-stijl modelines-ondersteuning voor gedit.

en: Enable Restore of Remote Locations
nl: Herstellen van locaties op afstand gebruiken

en: Enable Search Highlighting
nl: Zoektermmarkering inschakelen

en: Enable Syntax Highlighting
nl: Syntaxismarkering inschakelen

en: Enable text _wrapping
nl: Re_gelafbreking inschakelen

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Ensure Trailing Newline
nl: Nieuwe regel aan het einde

en: Error Color Text
nl: Tekstkleur foutmeldingen

en: Error opening file %s
nl: Fout bij openen van bestand %s

en: Error reverting file %s
nl: Fout bij terugzetten van bestand %s

en: Error saving file %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van bestand %s.

en: Error when loading “%s”: No such directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van ‘%s’: map niet gevonden

en: Execute a custom command and put its output in a new document
nl: Een aangepaste opdracht uitvoeren en de uitvoer ervan in een nieuw document plaatsen

en: Execute external commands and shell scripts.
nl: Externe opdrachten en shellscripts uitvoeren.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
nl: Uitvoeren van de python-opdracht (%s) duurt langer dan toegestaan; het uitvoeren is afgebroken.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
nl: Uitvoeren van Python-opdracht (%s) mislukt: %s

en: Exited
nl: Afgesloten

en: Export Snippets
nl: Knipsels exporteren

en: Export selected snippets
nl: Geselecteerde knipsels exporteren

en: Export snippets
nl: Knipsels exporteren

en: Export successfully completed
nl: Exporteren succesvol voltooid

en: External Tools
nl: Externe hulpprogramma’s

en: External _Tools
nl: Externe _hulpprogramma’s

en: File Browser
nl: Bestandsverkenner

en: File Browser Binary Patterns
nl: Binaire patronen voor de bestandsverkenner

en: File Browser Filter Mode
nl: Filtermodus van de bestandsverkenner

en: File Browser Filter Pattern
nl: Filterpatroon voor de bestandsverkenner

en: File Browser Panel
nl: Bestandspaneel

en: File Browser Root Directory
nl: Beginmap van de bestandsverkenner

en: File Browser Virtual Root Directory
nl: Virtuele beginmap van de bestandsverkenner

en: File Saving
nl: Bestanden opslaan

en: File System
nl: Bestandssysteem

en: File “%s” does not exist
nl: Het bestand ‘%s’ bestaat niet

en: File “%s” is not a valid snippets archive
nl: Bestand ‘%s’ is geen geldig knipselarchief

en: File “%s” is not a valid snippets file
nl: Bestand ‘%s’ is geen geldig knipselbestand

en: File: %s
nl: Bestand: %s

en: Find Ne_xt
nl: V_olgende zoeken

en: Find Pre_vious
nl: Zoek vo_rige

en: Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen

en: Find and _Replace…
nl: Zoeken en _vervangen…

en: Font
nl: Lettertype

en: Font & Colors
nl: Lettertype & kleuren

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
nl[0]: %d zoekterm gevonden en vervangen
nl[1]: %d zoektermen gevonden en vervangen

en: Found and replaced one occurrence
nl: Eén zoekterm gevonden en vervangen

en: Global
nl: Algemeen

en: Go to _Line…
nl: Ga naar rege_l…

en: Gzip compressed archive
nl: Gzip-gecomprimeerd archief

en: He_aders and footers:
nl: _Kop- en voetteksten:

en: Header Font for Printing
nl: Afdruklettertype voor kop

en: Hide panel
nl: Paneel verbergen

en: Highlight Current Line
nl: Huidige regel markeren

en: Highlight Matching Brackets
nl: Gepaarde haakjes markeren

en: Highlight Mode
nl: Tekstmarkering

en: Highlight current _line
nl: Huidige _regel markeren

en: Highlight current line
nl: Huidige regel markeren

en: Highlight matching _brackets
nl: Gepaarde h_aakjes markeren

en: Highlighting
nl: Markeren

en: History
nl: Geschiedenis

en: Home
nl: Persoonlijke map

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
nl: De computer ‘%s’ is onvindbaar. Controleer of de proxy-instellingen juist zijn en probeer het opnieuw.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: De gegeven computernaam is ongeldig. Controleer of u de juiste locatie heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
nl: Indien ingeschakeld zal de bestandsverkennerplug-in de locatie van het eerst geopend document weergeven; dit werkt alleen als de bestandsverkenner nog niet eerder gebruikt werd. (Dit is meestal van toepassing als een document via de opdrachtregel of via Nautilus e.d. geopend wordt.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
nl: Of de gebruiker naar een vorm wordt gevraagd of dat de geselecteerde of aangepaste vorm wordt gebruikt.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
nl: Als deze waarde 0 is, zullen er geen regelnummers worden afgedrukt. Anders zal gedit, om de zoveel regels, het regelnummer afdrukken.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nl: Indien ingeschakeld zullen de externe hulpmiddelen het standaardlettertype van de werkomgeving gebruiken als dat een vaste breedte heeft (en het meest gelijkende lettertype in andere gevallen).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nl: Indien ingeschakeld zal de terminal het standaardlettertype van de werkomgeving gebruiken als dat een vaste breedte heeft (en het meest gelijkende lettertype in andere gevallen).

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
nl: Als u doorgaat met opslaan kan dit het document beschadigen. Toch doorgaan?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
nl: Wanneer u een item verwijdert is het definitief weg.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zullen al uw wijzigingen definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van het afgelopen uur definitief verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen %d uur definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen %ld minuut definitief verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen %ld minuten definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen %ld seconde definitief verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen %ld seconden definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van het afgelopen uur en %d minuut definitief verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van het afgelopen uur en %d minuten definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van het afgelopen uur definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen minuut en %ld seconde definitief verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen minuut en %ld seconden definitief verloren gaan.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zullen de wijzigingen van de afgelopen minuut definitief verloren gaan.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
nl: Als u het opslaat kunnen alle externe wijzigingen verloren gaan. Toch opslaan?

en: Import Snippets
nl: Knipsels importeren

en: Import snippets
nl: Knipsels importeren

en: Import successfully completed
nl: Importeren succesvol voltooid

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
nl: Geïmporteerd bestand ‘%s’ is geen geldig knipselbestand

en: In_sert Date and Time…
nl: Dat_um en tijd invoegen…

en: Insert Date and Time
nl: Datum en tijd invoegen

en: Insert Date/Time
nl: Datum/tijd invoegen

en: Insert _spaces instead of tabs
nl: _Spaties invoegen in plaats van tabs

en: Insert at cursor position
nl: Invoegen op cursorpositie

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
nl: Vaak gebruikte delen tekst snel invoegen

en: Insert spaces
nl: Spaties invoegen

en: Inserts current date and time at the cursor position.
nl: Voegt de huidige datum en tijd in op de cursor positie.

en: Install Scheme
nl: Schema installeren

en: Install scheme
nl: Schema installeren

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
nl: Interactieve Python-opdrachtregel in het onderpaneel

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
nl: Het flexibele plug-insysteem stelt u in staat de toepassing af te stemmen op uw behoeften en deze aan te passen aan uw werkwijze.

en: L_ine Ending:
nl: Rege_leinde:

en: Last split mode choice for line wrapping mode
nl: Laatste keuze deelmodus voor regelafbreking gebruiken

en: Leave Fullscreen
nl: Volledig scherm verlaten

en: Line Ending:
nl: Regeleinde:

en: Line Number Font for Printing
nl: Afdruklettertype voor regelnummers

en: Line Numbers
nl: Regelnummers

en: Line Wrapping Mode
nl: Regelafbreekmodus

en: Line you want to move the cursor to
nl: Regelnummer waar u de cursor heen wilt verplaatsen

en: Lines
nl: Regels

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
nl: Lijst van actieve plug-ins. Deze bevat de ‘Locatie’ van de actieve plug-ins. Zie het .gedit-plugin-bestand voor informatie over de ‘Locatie’ van een bepaalde plug-in.

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
nl: Lijst met kandidaatsets weergegeven in het tekensetmenu van Bestand openen/opslaan. ‘HUIDIGE’ betekent de huidige taalomgeving. Er worden alleen erkende tekensets gebruikt. De standaardwaarde is de lege lijst, waarbij gedit goede standaardwaarden kiest, afhankelijk van land en taal.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
nl[0]: %d bestand wordt geladen…
nl[1]: %d bestanden worden geladen…

en: Loading %s
nl: Laden van %s

en: Loading %s from %s
nl: %s laden vanaf %s

en: Loading file “%s”…
nl: Laden van bestand ‘%s’…

en: Local files only
nl: Alleen lokale bestanden

en: MIME Type:
nl: MIME-type:

en: Manage External Tools
nl: Beheer externe hulpprogramma’s

en: Manage Snippets
nl: Knipselbeheer

en: Manage _External Tools…
nl: Beheer _externe hulpprogramma’s…

en: Manage _Snippets…
nl: Knip_selbeheer…

en: Margin Bottom
nl: Marge onder

en: Margin Left
nl: Marge links

en: Margin Right
nl: Marge rechts

en: Margin Top
nl: Marge boven

en: Match Filename
nl: Overeenkomst met bestands_naam

en: Match _Entire Word Only
nl: _Alleen hele woorden

en: Match _entire word only
nl: _Alleen hele woord

en: Match as _Regular Expression
nl: Als _reguliere expressie

en: Maximum Number of Undo Actions
nl: Maximum aantal acties dat ongedaan gemaakt kan worden

en: Maximum Recent Files
nl: Maximum aantal recente bestanden

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
nl: Maximum aantal acties dat gedit ongedaan kan maken of opnieuw kan doen. Gebruik ‘-1’ voor een ongelimiteerd aantal acties.

en: Move _Left
nl: Naar _links verplaatsen

en: Move _Right
nl: Naar _rechts verplaatsen

en: Move to New Tab _Group
nl: Naar nieuwe _tabgroep verplaatsen

en: Move to New _Window
nl: Naar nieuw _venster verplaatsen

en: Move to a higher priority
nl: Verplaatsen naar een hogere prioriteit

en: Move to a lower priority
nl: Verplaatsen naar een lagere prioriteit

en: N_ext Document
nl: V_olgende document

en: Name:
nl: Naam:

en: New
nl: Nieuw

en: New Document
nl: Nieuw document

en: New F_ile
nl: Nieuw _bestand

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: New tool
nl: Nieuw hulpprogramma

en: Nex_t Tab Group
nl: _Volgende tabgroep

en: No mount object for mounted volume: %s
nl: Geen koppelobject voor aangekoppeld volume: %s

en: No results
nl: Geen resultaten

en: Notebook Show Tabs Mode
nl: Zichtbaarheid tabbladen

en: Nothing
nl: Niets

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
nl: Aantal minuten waarna gedit gewijzigde bestanden automatisch opslaat. Dit heeft alleen effect wanneer de optie ‘Automatisch opslaan’ ingeschakeld is.

en: Open
nl: Openen

en: Open With Tree View
nl: Openen met boomweergave

en: Open _Recent
nl: Recente bestanden openen

en: Open a file
nl: Bestand openen

en: Open a file dialog
nl: Bestandsdialoog openen

en: Open a terminal in the document location
nl: Een terminalvenster openen in de documentlocatie

en: Open another file
nl: Ander bestand openen

en: Open files and block process until files are closed
nl: Bestanden openen en blokkeren totdat alle bestanden gesloten zijn

en: Open history menu
nl: Geschiedenismenu openen

en: Open terminal here
nl: Terminalvenster hier openen

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
nl: Open de boomweergave wanneer de bestandsverkennerplug-in wordt opgestart in plaats van de bladwijzersweergave

en: Other _Documents…
nl: _Andere documenten…

en: Overwrite _Mode
nl: Overschrijf_modus

en: P_revious Tab Group
nl: V_orige tabgroep

en: Page %N of %Q
nl: Pagina %N van %Q

en: Page %d of %d
nl: Pagina %d van %d

en: Page Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Page header
nl: Paginakop

en: Page total
nl: Totaal aantal pagina’s

en: Paste selected text or current document to fpaste
nl: Geselecteerde tekst of huidige document naar fpaste plakken

en: Pick the editor font
nl: Kies het editor-lettertype

en: Plain Text
nl: Platte tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
nl: Controleer of u geen binair-bestand probeert te openen.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: Controleer of u de locatie juist heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: Please check your installation.
nl: Ga na of u de locatie correct heeft ingevoerd.

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preparing…
nl: Voorbereiden…

en: Print Header
nl: Paginakoppen afdrukken

en: Print Line Numbers
nl: Regelnummers afdrukken

en: Print Syntax Highlighting
nl: Syntaxismarkering afdrukken

en: Print line nu_mbers
nl: _Regelnummers afdrukken

en: Print page _headers
nl: _Paginakoppen afdrukken

en: Print synta_x highlighting
nl: Synta_xismarkering bij afdrukken

en: Printing Line Wrapping Mode
nl: Regels afbreken bij afdrukken

en: Prompt Type
nl: Vraag naar vorm

en: Python Console
nl: Python-opdrachtregel

en: Quick Open
nl: Snel openen

en: Quick Open…
nl: Snel openen…

en: Quickly open files
nl: Bestanden snel openen

en: R_emove duplicates
nl: Duplicaten v_erwijderen

en: Re_fresh View
nl: Beeld _verversen

en: Re_gular expression
nl: _Reguliere expressie

en: Read-Only
nl: Alleen-lezen

en: Remote files only
nl: Alleen bestanden op afstand

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Snippet
nl: Knipsel verwijderen

en: Remove Tool
nl: Hulpprogramma verwijderen

en: Remove selected tool
nl: Geselecteerd hulpprogramma verwijderen

en: Remove trailing spaces
nl: Spaties aan einde van regel verwijderen

en: Remove useless trailing spaces in your file
nl: Nutteloze spaties aan einde van regels uit uw bestand verwijderen

en: Rendering page %d of %d…
nl: Pagina %d van %d wordt gerenderd…

en: Reopen Closed _Tab
nl: Gesloten _tabblad opnieuw openen

en: Replace _All
nl: _Alles vervangen

en: Replace _with
nl: Vervangen _door

en: Replace current document
nl: Huidig document vervangen

en: Replace current selection
nl: Huidige selectie vervangen

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
nl: Het aantal woorden, regels en tekens in een document opgeven.

en: Restore Previous Cursor Position
nl: Vorige cursorpositie herstellen

en: Revert Tool
nl: Hulpprogramma terugdraaien

en: Revert selected snippet
nl: Geselecteerd knipsel terugdraaien

en: Revert tool
nl: Hulpprogramma terugdraaien

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
nl: Niet opgeslagen wijzigingen in document ‘%s’ terugdraaien?

en: Reverting %s
nl: Terugzetten van %s>

en: Reverting %s from %s
nl: %s terugzetten vanaf %s

en: Reverting the document “%s”…
nl: Terugzetten van document ‘%s’…

en: Right Margin Position
nl: Positie van rechterkantlijn

en: Run command
nl: Opdracht uitvoeren

en: Run gedit in standalone mode
nl: gedit in standalone-modus draaien

en: Run “make” in the document directory
nl: ‘make’ uitvoeren in de documentmap

en: Running tool:
nl: Uitvoeren hulp-opdracht:

en: S_ave Anyway
nl: Toc_h opslaan

en: S_elect the documents you want to save:
nl: S_electeer de documenten die u wilt opslaan:

en: S_hortcut key:
nl: Snel_toets:

en: S_ort…
nl: S_orteren…

en: S_tart at column:
nl: _Beginnen in kolom:

en: Save
nl: Opslaan

en: Save _All
nl: Alles _opslaan

en: Save _As…
nl: Opslaan _als…

en: Save changes to document “%s” before closing?
nl: Wijzigingen in document ‘%s’ opslaan alvorens af te sluiten?

en: Save the current file
nl: Huidige bestand opslaan

en: Save the file as plain text?
nl: Bestand als platte tekst opslaan?

en: Save the file using compression?
nl: Bestand gecomprimeerd opslaan?

en: Saving %s
nl: %s opslaan

en: Saving %s to %s
nl: %s opslaan naar %s

en: Saving file “%s”…
nl: Opslaan van bestand ‘%s’…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nl: Opslaan is door de systeembeheerder onmogelijk gemaakt.

en: Search _backwards
nl: _Achterwaarts zoeken

en: Search highlight mode…
nl: Markering zoeken…

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: Select a character encoding from the menu and try again.
nl: Selecteer een tekenset uit het menu en probeer het opnieuw.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
nl: Selecteer een andere tekenset uit het menu en probeer het opnieuw.

en: Selected Format
nl: Geselecteerde vorm

en: Selection
nl: Selectie

en: Send to fpaste
nl: Naar fpaste sturen

en: Set Location to First Document
nl: Locatie van eerste document instellen

en: Set _Language…
nl: Taa_l instellen…

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
nl: De tekenset voor het openen van bestanden vanaf de opdrachtregel instellen

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
nl: Indien ingeschakeld zullen locaties op afstand, indien mogelijk, hersteld worden.

en: Shortcut _key:
nl: Snel_toets:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
nl: Sneltoets waarmee het knipsel wordt geactiveerd

en: Show _Binary
nl: _Binaire tonen

en: Show _Hidden
nl: _Verborgen tonen

en: Show multiple pages
nl: Meerdere pagina’s tonen

en: Show the application’s version
nl: De toepassingsversie tonen

en: Show the next page
nl: Volgende pagina tonen

en: Show the previous page
nl: Vorige pagina tonen

en: Side _Panel
nl: Zij_paneel

en: Side panel is Visible
nl: Zijpaneel is zichtbaar

en: Single snippets file
nl: Een enkel knipselarchief

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
nl: Enkel woord waarmee het knipsel geactiveerd wordt na het drukken op de tabtoets

en: Smart Home End
nl: Slimme Home/End-toetsen

en: Snippets
nl: Knipsels

en: Snippets archive
nl: Knipselarchief

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
nl: Er zijn enkele ongeldige tekens gedetecteerd bij het opslaan van ‘%s’

en: Sort
nl: Sorteren

en: Sorts a document or selected text.
nl: Sorteert een document of de geselecteerde tekst.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
nl: Geeft aan hoe de cursor beweegt wanneer de HOME- en END-toetsen ingedrukt worden. Gebruik ‘disabled’ om altijd naar het begin/einde van een regel te springen, ‘after’ om de eerste keer dat de toetsen worden ingedrukt naar het begin/einde van de regel te springen en de tweede keer naar het begin/einde van de tekst, daarbij witruimte negerend. Gebruik ‘before’ om naar het begin/einde van de tekst te springen vóór het springen naar het begin/einde van de regel en ‘always’ om altijd naar het begin/einde van de tekst te springen in plaats van het begin/einde van de regel.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Geeft aan hoe lange regels worden afgebroken bij het afdrukken. Gebruik ‘none’ om niet af te breken, ‘word’ om op woorden af te breken, en ‘char’ om op letters af te breken. Let op dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn. Zorg er dus voor dat ze exact zo zijn als hier weergegeven.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Geeft aan hoe lange regels worden afgebroken tijdens het bewerken. Gebruik ‘none’ om niet af te breken, ‘word’ om op woorden af te breken, en ‘char’ om op letters af te breken. Let op dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn. Zorg er dus voor dat ze exact zo zijn als hier weergegeven.

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de inhoud van documenten.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de regelnummers. Dit heeft alleen effect indien de optie ‘Regelnummers afdrukken’ is ingeschakeld.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de paginakoppen. Dit heeft alleen effect indien de optie ‘Paginakoppen afdrukken’ is ingeschakeld.

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
nl: Specificeert de laatst gebruikte deelmodus met regelafbreking zo dat bij uitgeschakelde regelafbreking de deelmoduskeuze bewaard blijft. Gebruik ‘word’ voor afbreking op woordgrenzen en ‘char’ voor afbreken op individuele letters.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the “Recent Files” submenu.
nl: Het maximum aantal recent geopende bestanden dat wordt weergegeven in het deelmenu ‘Recente bestanden’.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
nl: Het aantal spaties dat weergegeven moet worden in plaats van tabs.

en: Specifies the position of the right margin.
nl: De positie van de rechterkantlijn.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Geeft aan wanneer de tabbladen getoond moeten worden. Gebruik ‘never’ om deze nooit te tonen, ‘always’ om altijd te tonen en ‘auto’ om deze alleen te tonen als er meer dan één tabblad geopend is. Let erop dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn, dus zorg er dus voor dat ze exact zo zijn als hier weergegeven.

en: Spell Checker
nl: Spellingcontrole

en: Status Bar is Visible
nl: Statusbalk is zichtbaar

en: Stop Tool
nl: Hulpprogramma stoppen

en: Stopped.
nl: Gestopt.

en: String you want to search for
nl: Te zoeken tekenreeks

en: Style Scheme
nl: Stijlschema

en: Syntax Highlighting
nl: Syntaxismarkering

en: Tab Group %i
nl: Tabgroep %i

en: Tab Size
nl: Tabgrootte

en: Tab Stops
nl: Tabstops

en: Tab Width: %u
nl: Tabbreedte: %u

en: Target directory “%s” does not exist
nl: Doelmap ‘%s’ bestaat niet

en: Target directory “%s” is not a valid directory
nl: Doelmap ‘%s’ is geen geldige map

en: Text Editor
nl: Teksteditor

en: Text Wrapping
nl: Regelafbreking

en: Text wrapping
nl: Regelafbreking

en: Text;Editor;Plaintext;Write;
nl: Text;tekst;Editor;teksteditor;tekstverwerker;Plaintext;platte tekst;Write;schrijven;

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
nl: Het ID van een GtkSourceView-stijlschema dat gebruikt wordt om de tekst te kleuren.

en: The archive “%s” could not be created
nl: Het archief ‘%s’ kon niet worden aangemaakt

en: The archive “%s” could not be extracted
nl: Het archief ‘%s’ kon niet worden uitgepakt

en: The bottom margin, in millimeters.
nl: De ondermarge, in millimeters.

en: The command color text
nl: De tekstkleur voor opdrachten

en: The custom format used when inserting the date/time.
nl: De aangepaste vorm bij het invoegen van de datum of tijd.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
nl: De schijf waarop u probeert op te slaan heeft een limiet voor de grootte van bestanden. Probeer het bestand kleiner te maken of probeer naar een schijf op te slaan die deze limiet niet heeft.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
nl: De schijf waarop u probeert op te slaan heeft een limiet voor de lengte van bestandsnamen. Gebruik een kortere bestandsnaam.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
nl: Het document bevat één of meer tekens die niet door de gespecificeerde tekenset herkend worden.

en: The error color text
nl: De tekstkleur voor foutmeldingen

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
nl: De beginmap van de bestandsverkenner die gebruikt wordt bij het opstarten van de bestandsverkennerplug-in en wanneer onload/tree_view aangevinkt is.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
nl: De virtuele beginmap van de bestandsverkenner die gebruikt wordt bij het opstarten van de bestandsverkennerplug-in en wanneer onload/tree_view aangevinkt is. De virtuele beginmap moet altijd een submap van de eigenlijke beginmap zijn.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
nl: Het geopende bestand bevat enkele ongeldige tekens. Indien u doorgaat met het bewerken van dit bestand, kunt u het document mogelijk onbruikbaar maken.

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
nl: Het bestand ‘%s’ kan niet naar de prullenbak worden verplaatst.

en: The file “%s” changed on disk.
nl: Het bestand ‘%s’ is gewijzigd op schijf.

en: The file “%s” has been modified since reading it.
nl: Het bestand ‘%s’ is gewijzigd nadat het werd ingelezen.

en: The file “%s” is read-only.
nl: Het bestand ‘%s’ is alleen-lezen.

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
nl: Het bestand ‘%s’ was hiervoor als platte tekst opgeslagen en zal nu met compressie opgeslagen worden.

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
nl: Het bestand ‘%s’ was hiervoor met compressie opgeslagen en zal nu als platte tekst opgeslagen worden.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
nl: Het filterpatroon waarmee de bestandsverkenner bestanden filtert. Dit filter werkt bovenop de filter_modus.

en: The following error occurred while exporting: %s
nl: Er deed zich een fout voor tijdens het exporteren: %s

en: The following error occurred while importing: %s
nl: Het importeren is mislukt met fout: %s

en: The following files could not be imported: %s
nl: De volgende bestanden konden niet worden geïmporteerd: %s

en: The left margin, in millimeters.
nl: De linkermarge, in millimeters.

en: The location of the file cannot be accessed.
nl: Geen toegang tot de locatie van het bestand.

en: The location “%s” is not currently reachable.
nl: De locatie ‘%s’ kan momenteel niet bereikt worden.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
nl: De nieuwe map is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om de map zichtbaar te maken

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nl: Het nieuwe bestand is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om het bestand zichtbaar te maken

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
nl: Het aantal gevolgde verwijzigen is gelimiteerd en het daadwerkelijke bestand kon niet gevonden worden binnen deze limiet.

en: The preview of a page in the document to be printed
nl: Een voorbeeld van een pagina in het af te drukken document

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nl: Het hernoemde bestand is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om het bestand zichtbaar te maken

en: The right margin, in millimeters.
nl: De rechtermarge, in millimeters.

en: The selected color scheme cannot be installed.
nl: Het geselecteerde kleurschema kan niet worden geïnstalleerd.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
nl: De geselecteerde bestanden kunnen niet naar de prullenbak worden verplaatst.

en: The selected format used when inserting the date/time.
nl: De geselecteerde vorm bij het invoegen van de datum of tijd.

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
nl: De aanvullende patronen die worden gebruikt bij het filteren van binaire bestanden.

en: The top margin, in millimeters.
nl: De bovenmarge, in millimeters.

en: The total number of pages in the document
nl: Het totale aantal pagina’s in het document

en: There are no snippets selected to be exported
nl: Er zijn geen knipsels geselecteerd om te exporteren

en: There are unsaved documents
nl: Er zijn niet-opgeslagen documenten

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
nl[0]: Er is %d document met niet-opgeslagen wijzigingen. Wijzigingen opslaan alvorens af te sluiten?
nl[1]: Er zijn %d documenten met niet-opgeslagen wijzigingen. Wijzigingen opslaan alvorens af te sluiten?

en: There is a new version of gedit
nl: Er is een nieuwe versie van gedit beschikbaar

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
nl[0]: Er is een tabblad met fouten
nl[1]: Er zijn %d tabbladen met fouten

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
nl: Er is niet genoeg vrije schijfruimte om het bestand op te slaan. Maak wat schijfruimte vrij en probeer het opnieuw.

en: There was a problem opening the file “%s”.
nl: Er is een probleem opgetreden bij het openen van het bestand ‘%s’.

en: There was an error displaying the URI.
nl: Er is een fout opgetreden bij het tonen van de URI.

en: There was an error displaying the help.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de hulp.

en: This accelerator is already bound to %s
nl: Deze sneltoets is al gekoppeld aan %s

en: This file “%s” is already open in another window.
nl: Dit bestand ‘%s’ is al geopend in een ander venster.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
nl: Dit is geen geldige tabstarter. Starters kunnen letters bevatten (of ‘_’, ‘:’ en ‘.’) of een enkel (niet-alfanumeriek) teken zoals ‘{’ of ‘[’.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
nl: Deze waarde bepaalt welke bestanden door bestandsbeheer gefilterd worden. Geldige waarden zijn: ‘none’ (geen filter), ‘hide-hidden’ (verborgen bestanden filteren) en ‘hide-binary’ (binaire bestanden filteren).

en: Tool Output
nl: Uitvoer hulpprogramma

en: Toolbar is Visible
nl: Werkbalk is zichtbaar

en: Tools
nl: Extra

en: Type a new accelerator
nl: Typ een nieuwe sneltoets

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
nl: Typ een nieuwe sneltoets, of druk op Backspace om te wissen

en: Type a new shortcut
nl: Typ een nieuwe sneltoets

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
nl: Typ een nieuwe sneltoets, of druk op Backspace om te wissen

en: Type to search…
nl: Typ om te zoeken…

en: Unable to detect the character encoding.
nl: gedit kon de tekenset niet detecteren.

en: Unable to find the object “%s” inside file %s.
nl: Kon object ‘%s’ in het bestand ‘%s’ niet vinden.

en: Unable to handle this location.
nl: gedit kan deze locatie niet aan.

en: Unable to handle “%s:” locations.
nl: gedit kan ‘%s:’-locaties niet aan.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
nl: Kon UI-bestand ‘%s’ niet openen. Fout: %s

en: Unexpected error: %s
nl: Onverwachte fout: %s

en: Uninstall Scheme
nl: Schema deïnstalleren

en: Uninstall scheme
nl: Schema deïnstalleren

en: Untitled Document %d
nl: Niet-opgeslagen document %d

en: Untitled File
nl: Naamloos bestand

en: Untitled Folder
nl: Naamloze map

en: Untitled documents only
nl: Alleen naamloze documenten

en: Use Default Font
nl: Standaardlettertype gebruiken

en: Use Spaces
nl: Spaties gebruiken

en: Use the _selected format
nl: Ge_selecteerde vorm gebruiken

en: Version to Ignore
nl: Te negeren versie

en: Version to ignore until a newer version is released.
nl: Te negeren versie totdat de volgende versie is uitgegeven.

en: View
nl: Beeld

en: When inserting date/time…
nl: Tijdens invoegen van datum/tijd…

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
nl: Automatisch opslaan van gewijzigde bestanden na een ingestelde tijd. U kunt deze tijdsinterval instellen met de de optie ‘Interval voor automatisch opslaan’.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
nl: Of gedit reservekopieën van opgeslagen bestanden moet aanmaken.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
nl: Inschakelen weergave regelnummers in het bewerkingsgedeelte.

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
nl: Of gedit de overzichtskaart voor het document moet weergeven.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
nl: Inschakelen weergave rechterkantlijn in het bewerkingsgedeelte.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
nl: Inschakelen automatisch inspringen.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
nl: Inschakelen syntaxismarkering.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
nl: Inschakelen markering van alle zoekresultaten met de gezochte tekst.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
nl: Inschakelen markering van gepaarde haakjes.

en: Whether gedit should highlight the current line.
nl: Inschakelen markering van de huidige regel.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
nl: Documentkoppen toevoegen bij het afdrukken van documenten.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
nl: Invoegen van spaties in plaats van tabs.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
nl: Syntaxismarkering gebruiken bij het afdrukken van documenten.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
nl: Herstellen van de vorige cursorpositie wanneer een bestand wordt geladen.

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
nl: Ervoor zorgen dat documenten altijd eindigen met een nieuwe regel.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
nl: Of het document voorzien wordt van een achtergrondpatroon.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
nl: Bepaalt of het zijpaneel, dat zich links bevindt van het bewerkingsvenster, zichtbaar moet zijn.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
nl: Bepaalt of de statusbalk onderaan het editorvenster zichtbaar moet zijn.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
nl: Zichtbaarheid van werkbalk in editorvensters.

en: Whether to use the system font
nl: Of het systeemlettertype gebruikt moet worden

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
nl: Of het standaard, vaste-breedte systeemlettertype gebruikt dient te worden bij het bewerken van tekst in plaats van een lettertype specifiek voor gedit. Als deze optie uitgeschakeld is, zal het lettertype worden gebruikt dat wordt aangegeven in de optie ‘Editorlettertype’, in plaats van het systeemlettertype.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
nl: Of u nu werkt aan uw volgende bestseller, een innovatieve toepassing, of gewoon wat snelle aantekeningen maakt, met gedit heeft u een betrouwbaar hulpmiddel om uw taak te volbrengen.

en: Words
nl: Woorden

en: Wra_p around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: U probeert het bestand op een alleen-lezen-schijf op te slaan. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: You can also choose another character encoding and try again.
nl: U kunt ook een andere tekenset kiezen en het opnieuw proberen.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
nl: U kunt de nieuwe versie van gedit downloaden door op de download-knop te drukken, of deze versie negeren en wachten op een nieuwe

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
nl: U heeft niet de benodigde rechten om het bestand te openen.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: U heeft niet de benodigde rechten om het bestand op te slaan. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: You must be inside a word to run this command
nl: Deze opdracht werkt alleen binnen een woord

en: Your system is offline. Check your network.
nl: Uw systeem is offline. Controleer het netwerk.

en: Zoom 1:1
nl: 1:1 inzoomen

en: Zoom the page in
nl: Pagina inzoomen

en: Zoom the page out
nl: Pagina uitzoomen

en: Zoom to fit the whole page
nl: Inzoomen zodat de hele pagina past

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
nl: [BESTAND…] [+REGEL[:KOLOM]]

en: _About
nl: I_nfo

en: _Applicability:
nl: Toe_pasbaarheid:

en: _Apply
nl: _Toepassen

en: _Autosave files every
nl: _Automatisch bestanden opslaan elke

en: _Body:
nl: I_nhoud:

en: _Bottom Panel
nl: _Onderpaneel

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Check Spelling…
nl: Spelling _controleren…

en: _Clear Highlight
nl: Markering _wissen

en: _Close
nl: Slui_ten

en: _Close All
nl: Alles _sluiten

en: _Close Preview
nl: Afdrukvoorbeeld sl_uiten

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: _Description
nl: _Beschrijving

en: _Display line numbers
nl: Regelnummers _weergeven

en: _Document Statistics
nl: _Documentstatistieken

en: _Documents
nl: _Documenten

en: _Download
nl: _Downloaden

en: _Drop targets:
nl: Slee_pdoelen:

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Enable automatic indentation
nl: _Automatisch inspringen inschakelen

en: _Encoding
nl: _Codering

en: _Error color:
nl: _Foutmeldingskleur:

en: _File
nl: _Bestand

en: _Find and Replace…
nl: _Zoeken en vervangen…

en: _Find…
nl: _Zoeken…

en: _Fullscreen
nl: _Volledig scherm

en: _Go to Line…
nl: _Ga naar regel…

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Highlight Misspelled Words
nl: _Verkeerd gespelde woorden markeren

en: _Highlight Mode…
nl: _Tekstmarkering

en: _Ignore Version
nl: Vers_ie negeren

en: _Input:
nl: In_voer:

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: _Keyboard Shortcuts
nl: _Sneltoetsen

en: _Line numbers:
nl: Regelnu_mmers:

en: _Match Case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: _Match case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: _Move To New Window
nl: Naar nieuw venster _verplaatsen

en: _Move to Trash
nl: Naar prullenbak _verplaatsen

en: _New
nl: _Nieuw

en: _New Folder
nl: Nieuwe _map

en: _New Tab Group
nl: _Nieuwe tabgroep

en: _New Window
nl: _Nieuw venster

en: _Number every
nl: Regelnummers _elke

en: _Open
nl: _Openen

en: _Open in Terminal
nl: In terminal _openen

en: _Output:
nl: _Uitvoer:

en: _Paste
nl: _Plakken

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Previous Document
nl: Vo_rige document

en: _Print…
nl: _Afdrukken…

en: _Prompt for a format
nl: _Vragen naar een vorm

en: _Quit
nl: Afsl_uiten

en: _Redo
nl: Op_nieuw uitvoeren

en: _Reload
nl: He_rladen

en: _Rename…
nl: He_rnoemen…

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: _Restore Default Fonts
nl: _Standaardlettertypes terugzetten

en: _Retry
nl: _Opnieuw

en: _Reverse order
nl: Omgekee_rde volgorde

en: _Revert
nl: _Terugdraaien

en: _Save
nl: Op_slaan

en: _Save All
nl: Alles op_slaan

en: _Save As Plain Text
nl: Op_slaan als platte tekst

en: _Save As…
nl: Opslaan _als…

en: _Save Using Compression
nl: _Opslaan met compressie

en: _Save:
nl: Op_slaan:

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _Select
nl: _Selecteren

en: _Set Root to Active Document
nl: _Beginpunt instellen op het actieve document

en: _Sort
nl: _Sorteren

en: _Tab trigger:
nl: _Tabstarter:

en: _Tab width:
nl: _Tabgrootte:

en: _Tools
nl: _Extra

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: _Use custom format
nl: Aangepaste vorm gebr_uiken

en: _Use the system fixed width font (%s)
nl: _Vaste-breedte systeemlettertype (%s) gebruiken

en: _View
nl: _Beeld

en: _View Folder
nl: _Map bekijken

en: _Wrap Around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: _minutes
nl: _minuten

en: gedit Text Editor
nl: gedit-teksteditor

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
nl: gedit is een kleine en lichte teksteditor voor de GNOME-werkomgeving

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
nl: gedit is de officiële teksteditor voor de Gnome-werkomgeving. Het is een gebruiksvriendelijke, krachtige, universele teksteditor.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
nl: _Zoeken

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
nl: Zoe_ken

en: lines
nl: regels

en: of
nl: van

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
nl: Spelling controleren

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
nl: Markering wissen

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
nl: Alle documenten sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
nl: Document sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
nl: Omzetten naar kleine letters

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
nl: Omzetten naar hoofdletters

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
nl: Kopiëren en plakken

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
nl: Geselecteerde tekst naar klembord kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
nl: Een nieuw document in een tabblad maken

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
nl: Een nieuw document in een venster maken

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
nl: Een nieuwe tabbladgroep maken

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
nl: Geselecteerde tekst naar klembord knippen

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
nl: Nummer bij muisaanwijzer verlagen

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
nl: Huidige regel verwijderen

[ctx: shortcut window]
en: Documents
nl: Documenten

[ctx: shortcut window]
en: Editing
nl: Bewerken

[ctx: shortcut window]
en: Find
nl: Zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
nl: De volgende overeenkomst tonen

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
nl: De vorige overeenkomst tonen

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
nl: Volledig scherm aan/uit

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
nl: Ga naar regel

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
nl: Nummer bij muisaanwijzer verhogen

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
nl: Hoofdlettergebruik omkeren

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
nl: Geselecteerde regels samenvoegen

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
nl: Huidige regel omlaag schuiven

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
nl: Huidige regel omhoog schuiven

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
nl: Huidig woord naar links verplaatsen

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
nl: Huidig woord naar rechts verplaatsen

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
nl: Een document openen

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
nl: Tekst van klembord plakken

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
nl: Document printen

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
nl: De toepassing verlaten

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
nl: De vorige opdracht herhalen

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
nl: Het meest recent gesloten document heropenen

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
nl: Alle documenten opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
nl: Het bestand opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
nl: Het bestand opslaan met een nieuwe bestandsnaam

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
nl: Alle tekst selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Selection
nl: Selectie

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
nl: Onderpaneel tonen

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
nl: Voltooiingsscherm weergeven

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
nl: Zijpaneel tonen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
nl: Naar het eerste — negende document wisselen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
nl: Naar volgend document wisselen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
nl: Naar vorig document wisselen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
nl: Tussen invoegen en overschrijven wisselen

[ctx: shortcut window]
en: Tools
nl: Extra

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
nl: Ongedaan maken en herhalen

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
nl: De vorige opdracht ongedaan maken

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
nl: Vensters en panelen

[ctx: window title]
en: Open
nl: Openen

[ctx: window title]
en: Save As
nl: Opslaan als

en: “%s” is a directory.
nl: ‘%s’ is een map.

en: “%s” is not a regular file.
nl: ‘%s’ is geen gewoon bestand.

en: “%s” is not a valid location.
nl: ‘%s’ is een ongeldige locatie.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: ‘%s’ is een geen geldige locatie. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: “%s” not found
nl: ‘%s’ niet gevonden
